Belge Örnekleri

29 Mart 2014 tarihinde yayinlandi

 

ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK BAŞVURUSUNDA İSTENEN

BELGE ÖRNEKLERİ

 

 

GÜV.SORŞ.VE ARŞİV ARAŞTIRMASI FORMU  (Temel-Yenileme dahil) 

 

 

TEMEL DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHLI) 

 

 

TEMEL DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHSIZ)

 

 

YENİLEME DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHLI)

 

 

YENİLEME DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHSIZ)

 

 

SİLAHSIZDAN SİLAHLIYA GEÇENLER İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ (TEMEL) 

 

 

SÜRESİ OLUP KİMLİK DEĞİŞTİRECEKLER İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

 

KAYIP-ÇALINTI-YIPRANMA-SOYADI DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ 

 

 

 GENEL KOLLUK MENSUPLARI İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ 


 

NOT : İstediğiniz belgenin üzerine tıklayıp “Kaydet” tuşuna bastıktan sonra kendinize ait bilgileri doldurunuz. El yazısı ile yazılmış belge kabul edilmediğinden bilgisayar ortamında tanzim edilip çıktı alınması veya daktilo ile yazılması zorunludur.

 

 

 

 

 

Bu yazı bugün : 110, toplamda : 117064 kişi tarafından okundu.

 1. 25 Temmuz 2017 - 17:25 | #1

  Hatice :

  Şimdi de RANdevu alacağım mernis numaran sıkıntılı diyor ne yapmam lazım

  @A.GÜLŞEN

  İstanbul’un işlemlerini bilmiyorum, burası Ankara. Siz kimlik başvurusu ile ilgili işlemleri kursunuza sorsanız daha iyi olacak, zaman kaybetmemiş olursunuz. İyi günler.

 2. 07 Eylül 2017 - 08:52 | #2

  Recep Gnl :

  Arkadaşlar,
  1. Güvenlik araştırması ve arşiv araştırma formunu kendimiz mi dolduracağız?
  2. Parmak izi ve fotoğraf kayıt formunun fotokopisini nereden alacağız?
  3. İşlem yaptığım bütün fotoğraflar sakallı kimlik için sakallı resim vermemde problem olur mu ?

  Bilen Lütfen Cevaplasın..

  Tüm bu sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres kursunuzdur. Sakallı resim kabul eden iller de var, ceket-kravat isteyen iller de. Parmak izi formu, sistemde daha önceden ehliyet-pasaport gibi başvurunuz kayıtlı ise istenmez, yoksa başvuruda alınır. Arşiv formu-dilekçe vb. belgelerin bilgisayar çıktısı veya daktilo ile tanzim edilmesi gerekir. Kursunuz muhtemelen sertifika verirken bu detayları size izah edecektir. İyi günler.

 3. 09 Eylül 2017 - 09:00 | #3

  yavuz :

  s.a hocam ben silahlıya girdim silahsızı kazandım atışlarda vuramadım ve silahta sınav hakkım olduğu için tekrar sınav harcımı yatırdım ve 1 ekimde sınava tekrar giricem. şimdi acil işe girmem gerek ve şirket beni bekliyor. ama elimde silahsız sertifikam var şimdi benim randevuyu silahlı olarakmı silahsız olarakmı almam gerekir işim acele olduğu için yardımınız bekliyorum ve kursum fazla yardımcı olmuyor. onun için bilgilerinize ihtiyacım var. silahsızı kazandım ama silahlı almam gerek işlemlerimi nasıl yapmam gerek.. hakkınızı helal edin saygılar..

  Sadece para alıp eğitimle ilgili en basit konularda bile bilgilendirme-yönlendirme yapamayan kurslardan ben de yıldım inanın. Bu konu da maalesef tamamen kursunuzla ilgili. 01.10.2017 sınav sonuçları muhtemelen 13.10.2017′de açıklanır. Sertifika onay süresini kursunuz bilir. Sınavı kazandığınızı varsayarak yaklaşık süreyi kursunuza danışarak hesaplamanız gerekir. Randevuyu silahlı/silahsız almanız da buna göre belli olur. Sınavı kazandığınız tarihten sonraya ise silahlı, önce ise silahsız almanız gerekir. Gireceğiniz iş silahlı ise önce silahsız kimliğe başvurmanızın anlamı yok sanırım. Neredeyse iki ay arayla aynı belgeleri hazırlayıp vermeniz gerekecek, üstelik kimlik parası 20 TL’yi de iki kere ödemiş olacaksınız. Bu durumda önceliği silahlı sınavı kazanmaya vermeniz mantıklı görünüyor. İyi günler.

 4. 10 Eylül 2017 - 15:40 | #4

  Adem kaya :

  Merhaba. Ben Yen’i ehliyet aldım. Emniyete parmak izimi verdim. Lakin kimlik kartımı alabilmem için parmak izi belge fotokopisi isteniyor. Bu belgeye nasıl ulaşırım acaba.

  Başvuruda parmak izi formu sistemde görüneceği için sizin temin etmeniz gerekmez. İyi günler.

 5. 12 Eylül 2017 - 16:21 | #5

  Ömer :

  Ben silahsızdan silahlıya çeviriyorum tüm evrakları hazırladım randevu aldım fakat listede mavi kapaklı dosyaya evrakların koyulup teslim edilmesi gerekiyor
  Şeffaf poşet dosya mı yoksa baska bir model mi nasıl öğrenebilirim

  İllere göre değiştiği için sadece kursunuzdan öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 6. 13 Eylül 2017 - 12:00 | #6

  ULAŞ :

  Abla gerekli evrakları hazırladım , şahsi dilekçeyi bilgisayardan doldurup imzaladım , arşiv araştırma formunda fotoğraf kısmına normal vesikalık yapıştırıyoruz değilmi , iki tane istenmiş ikisinede yapıştırmamız gerekiyor değilmi , kolay gelsin , iyi akşamlar .

  İki suret arşiv formunun birine normal fotoğraf yapıştırılacak, her ikisi de imzalı olacak, biyometrik 2 fotoğraf da verilecek. Bol şanslar.

 7. 15 Eylül 2017 - 10:52 | #7

  xczc :

  abla şahsi dilekçede bilgisayardan doldurulacaktı değilmi abla arşiv formunada biryerde fotoğraf yapıştırılmayacak lazer yazıcıyla kağıda işlenecek diyordu ama şimdi normal vesikalık fotoğrafı üstüne yapıştırıyoruz değilmi abla ikisinede yapıştırsak ne olur abla

  Özel güvenlik başvuru evrakının tamamı bilgisayar çıktısı veya daktilo ile doldurulmuş olmalıdır. İki formun ikisine de resim yapıştırmanın sakıncası yok, biri de yeterli. Lazerle üstüne işlenme durumunu nerede gördünüz bilemiyorum, Ankara’da belirttiğim şekilde kabul ediliyor. İyi günler.

 8. 15 Eylül 2017 - 10:53 | #8

  BİLAL :

  NUFUS İDARESİ OLAN YERE NE YAZAÇAGIM

  Belge tanzimi ile ilgili detaylar illere göre değiştiği için bilemiyorum, lütfen kursunuzla irtibat kurunuz. İyi günler.

 9. 23 Eylül 2017 - 14:40 | #9

  Baran :

  Hocam iyi günler kimligim silahsız ve liseden terkim emmiyette daha önceden tasdikname fotokopisi veriyordum şuan dışardan devam ediyorum açık öğretimden kimligimi degistirecem dosyaya tekrardan tasdikname yimi yoksa açık öğretimden aldığım öğrenci belgesinimi koymam lazım ?

  Silahsız yenileme için açıköğretim bürosundan alacağınız öğrenci belgesini de tastiknameyi de verebilirsiniz. Hangisi kolayınıza gelirse onu seçiniz. İyi günler.

 10. 25 Eylül 2017 - 10:49 | #10

  Behlul :

  Silahsız özel güvenlik sertifikam var bunu nasıl silahliya geçirebilirim? Para çok tutarmi? Kaç günde hallolur işten izin almam zor oluyor. Hayırlı akşamlar hocam.

  Silahsız kimlik süresinin dolmasına bir yıldan az zaman varsa öncelikle silahsız yenileme almanız uygun olur. Silahlıya geçmek için 22 yaş-en az lise mezunu olma koşullarını taşıyorsanız bulunduğunuz ilden kurs ücretlerini araştırmanız gerekir. Kategoriler/Kimlik Maliyeti bölümünde giderlerle ilgili genel bilgi var. Silahlı raporu-kurs-sınav ücreti giderleriniz olacak. Ders saatlerini de kursunuzla görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 11. 05 Ekim 2017 - 09:35 | #11

  yusuf :

  iyi günler hocam..ögg kimlik kartım var süresi devam ediyo bunu yeni ögg kimlik kartıyla degiştirecem..gerekli evraklar neler aceba yardımcı olursanız sevinirim..teşekkürler..

  Bu sayfanın başında verilen linklerden kendinize uygun olanı tıklayıp görebilirsiniz. İndireceğiniz dilekçede istenen belgeler yazıyor. İyi günler.

 12. 05 Ekim 2017 - 13:42 | #12

  Mehmet :

  Iyi günler ben 30 temmuzda silahsız yenileme sınavına girdim ve 1 ekimde silahlı geçiş sınavına girdim hocam şimdi kursum silahsiz yenileme icin evraklarini içeri ver kaydın olsun diyor ben silahlı sertifikam çıkınca hepsini birlikte vermeyi düşünüyordum şimdi böyle diyince iki kere evrak hazırlamam gerekerecek ne yapmalıyım

  Silahsız kimliğin süresine göre hareket etmeniz gerekir. Eğer silahlıyı bekleyecek süreniz varsa randevuyu ona göre alıp silahlı-yenileme başvurusu yaparsınız. Süre yeterli değilse kursunuzun dediği şekilde hareket etmeniz doğru olur. İyi günler.

 13. Mehmet
  05 Ekim 2017 - 13:50 | #13

  Hocam demek istediğim silahlı yenileme ve silahliya geçiş evraklari birlikte verilir mi öyle olursa emniyet kabul eder mi

 14. 05 Ekim 2017 - 16:44 | #14

  Mehmet :

  Hocam demek istediğim silahlı yenileme ve silahliya geçiş evraklari birlikte verilir mi öyle olursa emniyet kabul eder mi

  Diğer yorumda gayet açık yazdım aslında. Silahsız yenileme-silah sertifikasını birlikte verip silahlı kart alabilirsiniz. İyi günler.

 15. 18 Ekim 2017 - 15:27 | #15

  Hüseyin dündar :

  Hocam benim silahsız kimliğim vardısüresi bitti kimliğimi yeniledim silahlıya çevirmek için sına girdim ve kazandım tekrar silah ruhsat harcı yatırmam gerekiyormu bilgilendirirseniz sevinirim saygılar hocam!

  Kimlik kartı olanlar silahlıya geçerken veya yenilemede tekrar harç yatırmazlar. Kimlik harcı bir defaya mahsus ödenen bir giderdir. İyi günler.

 16. 23 Ekim 2017 - 09:49 | #16

  hakkı uluç :

  kardeşim ben güvenlik kimlik kartımda 10 seneye geldim yenisi nasıl olur ilginize teşekkür ederim

  Halen özel güvenlik olarak çalışıyorsanız kimliğiniz üzerinde yazan süre dolmadan yeni kimlik elinizde olacak şekilde eğitim alıp sınava girmeniz gerekir. 10 yıllık olduğunuza göre bir kez yenileme almış olmalısınız. Eğer özel güvenlik olarak çalışmıyorsanız ve daha önce yenileme yapmadıysanız da yenileme eğitimi alıp sınava girdiğiniz tarihten itibaren yeni beş yıllık süre başlar, gecikmeniz hak kaybı yaratmaz. İyi günler.

 1. 29 Mart 2014 - 18:52 | #1
 2. 29 Mart 2014 - 19:00 | #2
 3. 29 Mart 2014 - 19:03 | #3
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster