Belge Örnekleri

29 Mart 2014 tarihinde yayinlandi

 

ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK BAŞVURUSUNDA İSTENEN

BELGE ÖRNEKLERİ

 

 

GÜV.SORŞ.VE ARŞİV ARAŞTIRMASI FORMU  (Temel-Yenileme dahil) 

 

 

TEMEL DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHLI) 

 

 

TEMEL DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHSIZ)

 

 

YENİLEME DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHLI)

 

 

YENİLEME DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHSIZ)

 

 

SİLAHSIZDAN SİLAHLIYA GEÇENLER İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ (TEMEL) 

 

 

SÜRESİ OLUP KİMLİK DEĞİŞTİRECEKLER İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

 

KAYIP-ÇALINTI-YIPRANMA-SOYADI DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ 

 

 

 GENEL KOLLUK MENSUPLARI İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ 


 

NOT : İstediğiniz belgenin üzerine tıklayıp “Kaydet” tuşuna bastıktan sonra kendinize ait bilgileri doldurunuz. El yazısı ile yazılmış belge kabul edilmediğinden bilgisayar ortamında tanzim edilip çıktı alınması veya daktilo ile yazılması zorunludur.

 

 

 

 

 

Bu yazı bugün : 151, toplamda : 90435 kişi tarafından okundu.

 1. 17 Ekim 2016 - 15:58 | #1

  ahmet :

  Emniyete giderken ne götürcaz?

  Yukarıda durumunuza uygun dilekçenin altında yazanları götüreceksiniz. İyi günler.

 2. 06 Ocak 2017 - 11:00 | #2

  Murat :

  Genel kolluk kuvvetlerinden kendi iştekleri ile ayrılanların dilekçe ekinde doldurulmuş güvenlik kimlik kartı var bunu başvuru esnasında emniyet müdürlüğümü tanzim ediyor bilgilendirmenizi rica ederim.

  Genel kolluk mensuplarından istenen belgelerle ilgili güncel doküman olmadığı için o belge aynen duruyor. Kimlik kartı artık doldurulmuş verilmiyor. Onun yerine diğer linklerde görebileceğiniz IBAN numarasına 20 TL (Vakıfbank) yatırıp dekontunu götürmeniz gerekli. İyi günler.

 3. 12 Ocak 2017 - 14:50 | #3

  Burcu :

  Mrb benim kimlik kartimin suresi 2018 yeni kmlik karti alicam ne belgeler hazirlamam gerek yardimci olurmusunuz

  Başvuruda istenen belgeler, adetleri vb. bir çok detay, illere göre değiştiği için bu konuda mezun olduğunuz kurstan bilgi almanız gerekir. Ankara’da dilekçe altında muhtar onayı istenmiyor örneğin. Bu dahil, tüm sorularınızın muhatabı kursunuz. İyi günler.

 4. 18 Ocak 2017 - 12:43 | #4

  FATİH :

  yenileme için başvuru yapacağım lakin temel kimlik kartım kayıp ne yapmam gerekiyor

  Kayıp için dilekçe ile birlikte başvurun. Elinizde eski kartın fotokopisi varsa işiniz daha kolay olur. İyi günler.

 5. 25 Ocak 2017 - 16:51 | #5

  Erdoğan :

  Ankara’dan yazıyorum hocam kimlik değişimi yapacam sertifika’nin fotokopisine de dosyaya koymamiz gerekiyor mu ? Bide Güvenlik soruşturma formu isteniliyormu arkadaşlara sordum değişim yapanlara istemiyorlar dedi tabi siz daha iyi bilirsiniz hocam bilgi verirseniz memmun kaliriz

  680 S.KHK’nın uygulama emrinde; kayıp, yıpranma, değiştirme vb. durumlarda soruşturma yapılması konusu valiliklerin inisiyatifine bırakılmış. Ancak yeni düzenlemeler nedeniyle yapılacak gibi göründüğü için arşiv araştırma formunu mutlaka götürmenizi tavsiye ederim. İstemezlerse vermezsiniz. Varsa sertifika fotokopisi koymanız da uygun. Randevuyu almak çok zor, alabildiğinizde de eksik evrak nedeniyle sorun yaşamamak için tedbirli gitmenizde yarar var. İyi günler.

 6. 01 Şubat 2017 - 15:48 | #6

  Selim :

  Ankaradan yaziyorum hocam iyi günler cesitli suclardan mahkemeye ciktim ama ceza almadim adli sicil kaydimda yok mahkemeden herhangi.bi evrak eklememe gerek varmi tesekkurler iyi günler hocam

  Ceza almasanız da GBT’de görünürse buna ilişkin son durumu gösterir belgeleri isteyebilirler. Temin ettiklerinizi götürüp şansınızı deneyin o zaman. İyi günler.

 7. 03 Şubat 2017 - 11:48 | #7

  Belma :

  Sinavi kazandm ama randevu alamiyorum ne yapmam gerekli

  Randevu dışında başvuru mümkün olmadığı için kursunuza ilinizdeki randevu saatlerini sorabilirsiniz. Ankara’da her saat başında, beş kişiye randevu verecek şekilde sistem kurmuşlar meselâ. İyi günler.

 8. 18 Şubat 2017 - 17:28 | #8

  Cuneyt :

  hocam istanbuldan yazıyorum. benim sşlahsız sertifıkam var . ve gecen ay sılahlı guvenlıgı kazandım. evraklar içinde dilekçe isteniyor. bunun ıcın ne tur bi dilekçe hazırlamam gereklidir.şimdiden teşekkürler..

  Dilekçe örneğini illere göre değişebileceği için kursunuza sormanızı tavsiye ederim. Sayfanın başındaki temel dilekçe örneğine kursunuzun adını yazıp 20 saat silah eğitimi şeklinde yazabilirsiniz. İyi günler.

 9. 18 Şubat 2017 - 17:28 | #9

  AYHAN :

  mrb iyi akşamlar ben eski kimliğimi yeni kimlikle değiştirecem bunlar için hangi belge çıkarmam gerekiyor

  Sayfanın başında kimlik değişimi için olan dilekçeden yazmanız gerekir. İyi günler.

 10. 18 Şubat 2017 - 17:29 | #10

  bekir koçak :

  ANKARAYDA CALIŞIYOROM SAGLIK RAPORUNU SİLAHLI GÜV İÇİN ÖZEL PÖLİNİKTEN ALSAK OLURMU.SAYGILAR

  Sanırım telefonda görüştük. Silahlı için heyet raporu isteniyor. İyi günler.

 11. 01 Mart 2017 - 12:31 | #11

  mücahit :

  merhaba ben ankarada özel güvenliğim benim anlamadığım randevu zaten alınmıyor ve zor alınıyor.haziran sonuna kadar kimlik yenileyemeyen aktif olarak çalışanlara ne yaparlar.teşekkür ederim.

  Kimlik değişimi için süre 31.12.2017′ye kadar uzatıldı. Bu arada randevuyu rahat rahat alırsınız umarım. İyi günler.

 12. 01 Mart 2017 - 12:33 | #12

  hasan :

  bu yukardakılerın hepsını bılgısayar ortamında ındırıp hazırlasak(dilekceleri) bı sorun olurmu cıktı alsak bıde bı tanesıdende foto ıstemıs evraga bıyometrık foto mu konacak yoksa ormal vesıkalık mı beım serfıtıkada bıyometrık fotom sıkıntı oldu

  Bu belgeleri bilgisayara indirip çıktılarını alabilirsiniz. Ankara’da Güv.Sorş.Arşiv Araştırma Formu, biri fotoğraflı iki adet düzenleniyor. Bulunduğunuz ilde farklı uygulama olabilir, detayını kursunuza danışmanız doğru olur. Başvuruda biyometrik fotoğraf şart. İyi günler.

 13. 02 Mart 2017 - 10:34 | #13

  Emin :

  arsiv arastirma istanbul icin gecerlimi

  Tüm yurt için geçerli. İyi günler.

 14. 04 Mart 2017 - 10:01 | #14

  mehmet :

  hocam sertifikayı aldım fakat emniyete sağlık raporu götürmemiz gerekiyor mu
  sağlık raporu kursta mı kalıyordu yada verildi de kayıp mı ettim bilmiyorum

  Sağlık raporları mevzuat gereği kurs merkezlerinde muhafaza edilmesi gerekse de illerde rapor aslı isteniyor çoğunlukla. Sertifika aldığınız tarihin üzerinden bir yıl geçip geçmediğine de bakarlar. Dolayısıyla ilinizde nasıl bir uygulama var, rapor aslı kursunuzda mı gibi tüm bu konuları kursunuzla görüşmeniz uygun olacak. İyi günler.

 15. 15 Mart 2017 - 07:30 | #15

  Aylin :

  merhaba iyi akşamlar ben sertifikamı aldım ama kimliğimi almak için randevu aldım evraklarda da şahsı dilekçe arşiv araştırması güvenlik araştırması bunları nerden nasıl alabilirim eğitim gördüğüm kurstan alabilirmiyim ve sağlık raporunu kursa başladığım zaman almıştım tekrar almam gerekiyormu şimdiden teşekkürler.

  Sertifika ile birlikte kimlik başvurusunda gerekli belgeler, temin edilecek yerler vb. hakkında kursunuzun bilgi vermesi gerekirdi. Raporu tekrar almanıza gerek yok. İşlemler illere göre değiştiği için bu sorularınızın cevabını kursunuzdan almanız gerekir. İyi günler.

 16. 22 Mart 2017 - 14:01 | #16

  hogir :

  Kimlik degisimi nasl yapiliyo hocam

  Sayfanın başında durumunuza uygun olanı tıklayın. Açılan dilekçenin altındaki belgeleri hazırlayıp ikamet kaydınızın olduğu il emniyetine başvuru yapın. İlk defa kart başvurusu yapacaksanız kursunuz sertifika tesliminde işlemlerle ilgili bilgi verecektir. İyi günler.

 17. 31 Mart 2017 - 15:24 | #17

  Emre :

  Hocam iyi günler yeni t.c kimlik kartlarına göre güvenlik sorusturma formunun nüfus cüzdanı sureti kısmını nasil dolduracağız mesela yeni kimlik de veriliş tarihi yazmıyor Bu kısmı boş bıraksak birşey olur mu

  Yeni kartlarda öyle bir sıkıntı var maalesef. Ancak yapacak bir şey yok, elinizdeki karttaki bilgilere göre doldurmanız gerekir. İyi günler.

 18. 31 Mart 2017 - 15:25 | #18

  Emrah :

  Güvenlik soruşturması da kardeşlerim 18buyuk olanların hepsi şart mı yoksa sadece bi kaç mı
  Hocam

  Formda ayrılmış yere sığdığı kadar, 18′den büyük olanları yazabilirsiniz. İyi günler.

 19. 31 Mart 2017 - 15:31 | #19

  bawer :

  hocam iyi günler. Öncelikle randevumu aldım. Ve şuan evrakları hazırlama aşamasındayım. Daha önce ehliyet pasaport silah ruhsatı alındındığında, parmak izi ve fotoğraf kayıt formu nun fotokopisi işte bu nedir tam olarak anlamadım. Ben yenileme yapacam kimlik yenilemesi ve randevuyu aldım. ilk kez kimliği yeniliyorum. Bunu nasıl ve nereden alabilirim? ilk guvenlik kartımı aldıgım zaman yani 2010 da parmak izi kayıt kagıdı almıştım ama şimdi bende yok o kagıt. nasıl ve nereden alabilirim?zaten parmak izim emniyette kayıtlı güvenlik kimliğini aldıgımda. ama kagıdı bende yok nasıl olacak ? ve ikinci sorumda KAN GRUBUNU GÖSTERİRİ BELGE FOTOKOPİSİ bende bu yok ama kart olarak var. yani normal kan grubu kartı üzerinde hastane ismi yazan. bu kartın fotokopisini çeksem olurmu acaba? cunku yenıden kan vermemek için demek istedim.

  Cevap geciktiği için kusura bakmayın lütfen. Başvuruda sistemde parmak izi kaydı olup olmadığına bakılıyor varsa tekrar istenmiyor. Kan grubu gösterir belge kart olarak varsa fotokopisi olur. İyi günler.

 20. 31 Mart 2017 - 15:34 | #20

  kadir :

  dilekçeyi direk biz yazabiliyomuyuz yoksa randevu cıktısını almak zorundamıyız?

  Dilekçeyi sizin yazmanız gerekir. Randevu çıktısı konusunu bilmiyorum, randevu günü ve saatinde orada olmak yeterli sanırım. İyi günler.

 21. 31 Mart 2017 - 16:26 | #21

  cengiz :

  yenileme sinavina girdim silahli iken silahsiz sinavina hata yapılarak sinava girdim kazandım silahliya dönüştürmek için silah parası ücretini yatirdim 7 mayısta sinavim var deneme atisina da gittim kimlik surem 12 mayısta doluyor sertifikami eğitim kurumu silahlimi verir yoksa silahsizmi verir buna istinaden sertifikami beklememirken mi gerekir yoksa arsiv arastirma mi emniyete vereyimmi isimde sikinti yaratirmi arsiv arastirma mi emniyete verirken dilekçe yi silahli mi yoksa silahsiz üzerine dilekçe vermemiz gerekir yardımcı olursanız minnetar kalirim

  Silahsız yenileme sertifikasını aldıysanız işyerinde sıkıntı yaşamamak için silahsız başvuru yapmanız uygun olur. 07.05.2017 sınavının yenileme sertifikaları en iyimser tahminle 07.06.2017′yi bulur. Silahlıyı aldığınızda tekrar başvurursunuz. İşyeri ile sorun çıkmasından belgeleri iki kere hazırlamak daha az zarar verir sanırım. Silahsız ve silahlı için hazırladığınız belgelerle ayrı ayrı başvurunuz. İyi günler.

 22. 05 Nisan 2017 - 14:49 | #22

  Çağdaş :

  merhaba Hocam;

  Ben evlendim güvenlik belgemin yenilenmesi mi gerekir. iyi günler

  Zorunlu değil, ancak soyadı değişikliği varsa tercih size kalmış. İyi günler.

 23. 06 Nisan 2017 - 07:42 | #23

  Oğuzhan :

  Eski kimlik kartını Yeni kimlik kartıyla değiştireceğim şahsi dilekçe yazıyor nerden bulabilirim hangi evrak ları götürcem Siteden baktım şahsi dilekçe nin altında ki gerekli evraklar kısmını silecekmiyiz

  Sayfanın başında Kimlik Değiştirme (Şahsi) Dilekçe Örneğindeki belgeyi kendinizle ilgili bilgilerle doldurmanız gerekir. Altındaki evraklar da dilekçeye eklenecek elbette. Silinecek olsa yazmazdı orada. İyi günler.

 24. 06 Nisan 2017 - 07:47 | #24

  İSMAİL BURAK TOSUN :

  Merhabalar silahsız belgem var silahlı almaya hak kazandım hangi dilekçeyi vermem gerekir saygılarımla…

  Temel şahsi dilekçe örneğini silahlıya göre yazabilirsiniz. Eğitim süresine 20 saat, eğitimin adına Silah-Temel şeklinde olacak. İyi günler.

 25. 07 Nisan 2017 - 12:19 | #25

  Güler :

  Iyi günler ben güvenlik sınavını girmek istiyorum ilk nereye baş vuru yapmam lazım boy kilo önemlimi diyabetim var normal şuanda Ankara’da yım yardım çı olurmusunuz

  İşlemleri ehliyet almak gibi düşünebilirsiniz. Özel güvenlik kurslarından birine kayıt olup eğitim almanız, sınavlarda başarılı olmanız gerekir. Sıkça Sorulan Sorular bölümünü inceleyiniz. Sağlık raporu alabildiğiniz takdirde sorun olmaz. İyi günler.

 26. 12 Nisan 2017 - 09:19 | #26

  eren karaarslan :

  Merhaba ben parmak izi kayit formunu alamadim . ehliyet aldigim yere gittim özel guvenlik. Subesine gonderdiler subeye gittim ehliyet icin parmak bastigin yerden alican diyip onlar tekrar oraya gonderdiler nasil almam gerekiyor acaba tek eksik belgem o ve randevumu almam lazm randevulu gidiceksem parmak izi alirken evrak teslimi yapmam daha iyi olmazmi acaba ?

  Parmak izi belgesini kendiniz temin edemezsiniz. Başvuru sırasında sistemde kaydınız görünmezse orada alırlar. İyi günler.

 27. 19 Nisan 2017 - 13:11 | #27

  ibrahim :

  merhaba eski kimliği yenisi ile değiştireceğim gerekli evraklar nelerdir. Birde vakifbanka para yatırdığımız makbuzun süresi varmıdır.

  Yukarıda belgeler, belgelerin içerisinde istenenler var. Yeni kimlikle ilgili olana bakınız. Dilekçenin altındaki belgeleri hazırlamanız gerekir. Ayrıca bulunduğunuz ilde farklılık olma ihtimaline karşılık eski kursunuza da sorabilirsiniz. Dekontun aslını saklamanız kaydıyla süresi yok. İyi günler.

 28. 24 Nisan 2017 - 09:00 | #28

  Çağlar :

  İyi günler öncelikle araştırma formunu bilgisayardan doldurmak şart mı.

  Emniyete yapılacak başvuru evrakının daktilo veya bilgisiyar çıktısı şeklinde hazırlanması zorunlu. İyi günler.

 29. 27 Nisan 2017 - 12:40 | #29

  FATİH :

  Bütün evrakları emniyete verdim şuan içerde bütün evraklarım daha kimlik kartım çıkmadı bu yüzden buna istinaden çalıştığım şirket benden emniyetten ögg olarak çalışabilir yazısı istiyor acaba emniyet evraklar içerdeyken tarafıma bu yazıyı düzenleyip verirrmi böyle bir kolaylık sağlar mı ? tişk

  Randevulu sistemden önce başvurunun alındığına dair bir kağıt veriyorlardı. Ancak randevulu sistemin yürürlüğe girmesinden sonra böyle bir uygulama yok, en azından Ankara’da yok. İlinizde olup olmadığını da kursunuza sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 30. 04 Mayıs 2017 - 16:01 | #30

  AHMETT :

  yenileme için evrak hazırlıyorum arşiv araştırma formunu muhtardan imzalatacakmıyız ankara…

  Formu bu siteden indirip dolduracaksanız altında, Ankara’dan başvuru yapanlar için muhtar onayı istenmediği yazıyor. İyi günler.

 31. 05 Mayıs 2017 - 10:38 | #31

  ARİF :

  merhaba geçerlilik süresi olan kimlik kartını yenilerken arşiv araştırma formu isteniyormu ankara emniyetinin sitesindeki istenen evrak listesinde yazmıyor ama sizin dilekçe örneğinizdeki evrak listesinde yazıyor yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

  Ankara’da kimlik değişiminde arşiv formu istenmiyor, ancak genel bilgi olarak formda var. İyi günler.

 32. 10 Mayıs 2017 - 14:08 | #32

  atıf :

  Bnim eski ögg kimligim kayboldu yeni cipli kimlik cikarmak icn neler goturmeliyim yardmci olun lutfen

  Kimlik başvurusunda istenen belgeler illere göre değişebilir. Sayfanın başında Ankara için örnekler var. Ayrıca Ankara’da artık kimlik kaybında mutlaka karakoldan tutanak isteniyor. Bulunduğunuz ilden araştırmanız uygun olur. İyi günler.

 33. 11 Mayıs 2017 - 11:07 | #33

  oktay :

  merhaba hocam silahsız özel güvenlik kartımı kaybettim kursa başvurmam gerekiyomu şu an ikametim farklı

  Kayıt kart başvurularında Ankara’da mutlaka karakol tutanağı isteniyor. Kimliğin kursunuzla ilgisi yok. İkamet kaydınızın olduğu ilden başvuru yapabilirsiniz, o ilde istenen belge-şekil şartlarına uyarak. İyi günler.

 34. 14 Mayıs 2017 - 14:06 | #34

  GAMZE :

  Hocam güvenlik kartımın geçerlilik süresi 2018′in 9 ayına süresi var 2018 yılının hangi Ay’ında kursa yazılmam lazım ve hangi ayda sınava girmem gerekir ?

  Bu sorunuza 2018 sınav takvimi belli olmadan cevap vermek mümkün değil maalesef. Yenilemede girilen sınav tarihi, kimlik ve sertifika geçerlilik süresinin başlangıcı sayıldığı için takvim belli olunca süreyi geçirmeden ve yakmadan olacak şekilde hesap yapmak gerekir. İyi günler.

 35. 19 Mayıs 2017 - 09:05 | #35

  Cebrail :

  Iyi günler ben 70 inci özel güvenlik sınavını kazandım sonuç belli oldu daha sonra yapmam gereken nedir şimdiden teşekkürler

  Bundan sonraki işlemlerin tamamını kursunuzdan öğrenip ona göre hareket etmeniz gerekir. İyi günler.

 36. 21 Mayıs 2017 - 13:42 | #36

  Gökhan :

  Selâmün aleyküm ben silahlı kimlik kartı sınavına girip silahsızı kazandım.belgelerimi hazırlayıp emniyete verdim bu sırada tekrar silahlı sınavına girip kazandım.Ama daha silahsız kimlik kartı soruşturması sonuçlanmadı .Beklemeli miyim yoksa silahlı için randevu almalımıyım?

  Randevunuzu silahlıya çevirebilirsiniz sanırım. Ancak bu işlemler illere göre değişiklik gösterdiği için kursunuza danışmak daha doğru olur. İyi günler.

 37. 25 Mayıs 2017 - 14:52 | #37

  Mehmet :

  İyi günler benim kimlik kartım kırıldı yıprandı bunu yenisi ile degistirmek istiyorum ilk ogg kimlik kartımi farkli sehirden aldim aldiktan sonra ankarada ikamet edip çalışıyorum ankaradanmi başvuracağım ve gerekli belgeler hakkında yardımcı olursaniz sevinirim

  Ankara’da istenen belgeler ve dilekçe örneğinin linki yukarıda var. İyi günler.

 38. 25 Mayıs 2017 - 14:53 | #38

  Eda :

  Hocam ankaradan yazıyorum kimlik kartımıda sizden almıştım ankara arşiv ve dilekçe yaZan bi yer vardı kızılayda tam adres alabilrmiyim

  İnkılap-2 Sokak 22/7 Kızılay adresinde Karizma Matbaası var. Arşiv formunun linki de sayfanın başında var aslında. İyi günler.

 1. 29 Mart 2014 - 18:52 | #1
 2. 29 Mart 2014 - 19:00 | #2
 3. 29 Mart 2014 - 19:03 | #3