Belge Örnekleri

29 Mart 2014 tarihinde yayinlandi

 

ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK BAŞVURUSUNDA İSTENEN

BELGE ÖRNEKLERİ

 

 

GÜV.SORŞ.VE ARŞİV ARAŞTIRMASI FORMU  (Temel-Yenileme dahil) 

 

 

TEMEL (ŞAHSİ) DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHLI)

 

TEMEL (ŞAHSİ) DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHSIZ)

 

YENİLEME (ŞAHSİ) DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHLI)

 

YENİLEME (ŞAHSİ) DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHSIZ)

 

KİMLİK DEĞİŞTİRME (ŞAHSİ) DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

 

NOT : İstediğiniz belgenin üzerine tıklayıp “Kaydet” tuşuna bastıktan sonra kendinize ait bilgileri doldurunuz. El yazısı ile yazılmış belge kabul edilmediğinden bilgisayar ortamında tanzim edilip çıktı alınması veya daktilo ile yazılması zorunludur.

 

 

 

5188 Sayılı Kanun 14.madde, Özel Güvenlik Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Yönetmelik 17.maddede belirtilen şartları taşıyan genel kolluk mensupları için 

 

 

GENEL KOLLUK EMEKLİLERİ İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

 

 

Bu yazı bugün : 37, toplamda : 78730 kişi tarafından okundu.

 1. 17 Ekim 2016 - 15:58 | #1

  ahmet :

  Emniyete giderken ne götürcaz?

  Yukarıda durumunuza uygun dilekçenin altında yazanları götüreceksiniz. İyi günler.

 2. 06 Ocak 2017 - 11:00 | #2

  Murat :

  Genel kolluk kuvvetlerinden kendi iştekleri ile ayrılanların dilekçe ekinde doldurulmuş güvenlik kimlik kartı var bunu başvuru esnasında emniyet müdürlüğümü tanzim ediyor bilgilendirmenizi rica ederim.

  Genel kolluk mensuplarından istenen belgelerle ilgili güncel doküman olmadığı için o belge aynen duruyor. Kimlik kartı artık doldurulmuş verilmiyor. Onun yerine diğer linklerde görebileceğiniz IBAN numarasına 20 TL (Vakıfbank) yatırıp dekontunu götürmeniz gerekli. İyi günler.

 3. 12 Ocak 2017 - 14:50 | #3

  Burcu :

  Mrb benim kimlik kartimin suresi 2018 yeni kmlik karti alicam ne belgeler hazirlamam gerek yardimci olurmusunuz

  Başvuruda istenen belgeler, adetleri vb. bir çok detay, illere göre değiştiği için bu konuda mezun olduğunuz kurstan bilgi almanız gerekir. Ankara’da dilekçe altında muhtar onayı istenmiyor örneğin. Bu dahil, tüm sorularınızın muhatabı kursunuz. İyi günler.

 4. 18 Ocak 2017 - 12:43 | #4

  FATİH :

  yenileme için başvuru yapacağım lakin temel kimlik kartım kayıp ne yapmam gerekiyor

  Kayıp için dilekçe ile birlikte başvurun. Elinizde eski kartın fotokopisi varsa işiniz daha kolay olur. İyi günler.

 5. 25 Ocak 2017 - 16:51 | #5

  Erdoğan :

  Ankara’dan yazıyorum hocam kimlik değişimi yapacam sertifika’nin fotokopisine de dosyaya koymamiz gerekiyor mu ? Bide Güvenlik soruşturma formu isteniliyormu arkadaşlara sordum değişim yapanlara istemiyorlar dedi tabi siz daha iyi bilirsiniz hocam bilgi verirseniz memmun kaliriz

  680 S.KHK’nın uygulama emrinde; kayıp, yıpranma, değiştirme vb. durumlarda soruşturma yapılması konusu valiliklerin inisiyatifine bırakılmış. Ancak yeni düzenlemeler nedeniyle yapılacak gibi göründüğü için arşiv araştırma formunu mutlaka götürmenizi tavsiye ederim. İstemezlerse vermezsiniz. Varsa sertifika fotokopisi koymanız da uygun. Randevuyu almak çok zor, alabildiğinizde de eksik evrak nedeniyle sorun yaşamamak için tedbirli gitmenizde yarar var. İyi günler.

 6. 01 Şubat 2017 - 15:48 | #6

  Selim :

  Ankaradan yaziyorum hocam iyi günler cesitli suclardan mahkemeye ciktim ama ceza almadim adli sicil kaydimda yok mahkemeden herhangi.bi evrak eklememe gerek varmi tesekkurler iyi günler hocam

  Ceza almasanız da GBT’de görünürse buna ilişkin son durumu gösterir belgeleri isteyebilirler. Temin ettiklerinizi götürüp şansınızı deneyin o zaman. İyi günler.

 7. 03 Şubat 2017 - 11:48 | #7

  Belma :

  Sinavi kazandm ama randevu alamiyorum ne yapmam gerekli

  Randevu dışında başvuru mümkün olmadığı için kursunuza ilinizdeki randevu saatlerini sorabilirsiniz. Ankara’da her saat başında, beş kişiye randevu verecek şekilde sistem kurmuşlar meselâ. İyi günler.

 8. 18 Şubat 2017 - 17:28 | #8

  Cuneyt :

  hocam istanbuldan yazıyorum. benim sşlahsız sertifıkam var . ve gecen ay sılahlı guvenlıgı kazandım. evraklar içinde dilekçe isteniyor. bunun ıcın ne tur bi dilekçe hazırlamam gereklidir.şimdiden teşekkürler..

  Dilekçe örneğini illere göre değişebileceği için kursunuza sormanızı tavsiye ederim. Sayfanın başındaki temel dilekçe örneğine kursunuzun adını yazıp 20 saat silah eğitimi şeklinde yazabilirsiniz. İyi günler.

 9. 18 Şubat 2017 - 17:28 | #9

  AYHAN :

  mrb iyi akşamlar ben eski kimliğimi yeni kimlikle değiştirecem bunlar için hangi belge çıkarmam gerekiyor

  Sayfanın başında kimlik değişimi için olan dilekçeden yazmanız gerekir. İyi günler.

 10. 18 Şubat 2017 - 17:29 | #10

  bekir koçak :

  ANKARAYDA CALIŞIYOROM SAGLIK RAPORUNU SİLAHLI GÜV İÇİN ÖZEL PÖLİNİKTEN ALSAK OLURMU.SAYGILAR

  Sanırım telefonda görüştük. Silahlı için heyet raporu isteniyor. İyi günler.

 11. 01 Mart 2017 - 12:31 | #11

  mücahit :

  merhaba ben ankarada özel güvenliğim benim anlamadığım randevu zaten alınmıyor ve zor alınıyor.haziran sonuna kadar kimlik yenileyemeyen aktif olarak çalışanlara ne yaparlar.teşekkür ederim.

  Kimlik değişimi için süre 31.12.2017′ye kadar uzatıldı. Bu arada randevuyu rahat rahat alırsınız umarım. İyi günler.

 12. 01 Mart 2017 - 12:33 | #12

  hasan :

  bu yukardakılerın hepsını bılgısayar ortamında ındırıp hazırlasak(dilekceleri) bı sorun olurmu cıktı alsak bıde bı tanesıdende foto ıstemıs evraga bıyometrık foto mu konacak yoksa ormal vesıkalık mı beım serfıtıkada bıyometrık fotom sıkıntı oldu

  Bu belgeleri bilgisayara indirip çıktılarını alabilirsiniz. Ankara’da Güv.Sorş.Arşiv Araştırma Formu, biri fotoğraflı iki adet düzenleniyor. Bulunduğunuz ilde farklı uygulama olabilir, detayını kursunuza danışmanız doğru olur. Başvuruda biyometrik fotoğraf şart. İyi günler.

 13. 02 Mart 2017 - 10:34 | #13

  Emin :

  arsiv arastirma istanbul icin gecerlimi

  Tüm yurt için geçerli. İyi günler.

 14. 04 Mart 2017 - 10:01 | #14

  mehmet :

  hocam sertifikayı aldım fakat emniyete sağlık raporu götürmemiz gerekiyor mu
  sağlık raporu kursta mı kalıyordu yada verildi de kayıp mı ettim bilmiyorum

  Sağlık raporları mevzuat gereği kurs merkezlerinde muhafaza edilmesi gerekse de illerde rapor aslı isteniyor çoğunlukla. Sertifika aldığınız tarihin üzerinden bir yıl geçip geçmediğine de bakarlar. Dolayısıyla ilinizde nasıl bir uygulama var, rapor aslı kursunuzda mı gibi tüm bu konuları kursunuzla görüşmeniz uygun olacak. İyi günler.

 15. 15 Mart 2017 - 07:30 | #15

  Aylin :

  merhaba iyi akşamlar ben sertifikamı aldım ama kimliğimi almak için randevu aldım evraklarda da şahsı dilekçe arşiv araştırması güvenlik araştırması bunları nerden nasıl alabilirim eğitim gördüğüm kurstan alabilirmiyim ve sağlık raporunu kursa başladığım zaman almıştım tekrar almam gerekiyormu şimdiden teşekkürler.

  Sertifika ile birlikte kimlik başvurusunda gerekli belgeler, temin edilecek yerler vb. hakkında kursunuzun bilgi vermesi gerekirdi. Raporu tekrar almanıza gerek yok. İşlemler illere göre değiştiği için bu sorularınızın cevabını kursunuzdan almanız gerekir. İyi günler.

 16. 22 Mart 2017 - 14:01 | #16

  hogir :

  Kimlik degisimi nasl yapiliyo hocam

  Sayfanın başında durumunuza uygun olanı tıklayın. Açılan dilekçenin altındaki belgeleri hazırlayıp ikamet kaydınızın olduğu il emniyetine başvuru yapın. İlk defa kart başvurusu yapacaksanız kursunuz sertifika tesliminde işlemlerle ilgili bilgi verecektir. İyi günler.

 1. 29 Mart 2014 - 18:52 | #1
 2. 29 Mart 2014 - 19:00 | #2
 3. 29 Mart 2014 - 19:03 | #3