Belge Örnekleri

29 Mart 2014 tarihinde yayinlandi

 

ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK BAŞVURUSUNDA İSTENEN

BELGE ÖRNEKLERİ

 

 

GÜV.SORŞ.VE ARŞİV ARAŞTIRMASI FORMU  (Temel-Yenileme dahil) 

 

 

TEMEL DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHLI) 

 

 

TEMEL DİLEKÇE ÖRNEĞİ  (SİLAHSIZ) 

 

 

YENİLEME DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHLI)

 

 

YENİLEME DİLEKÇE ÖRNEĞİ  (SİLAHSIZ) 

 

 

SİLAHSIZDAN SİLAHLIYA GEÇENLER İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ(TEMEL)

 

 

SÜRESİ OLUP KİMLİK DEĞİŞTİRECEKLER İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

 

KAYIP-ÇALINTI-YIPRANMA-SOYADI DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

 

GENEL KOLLUK MENSUPLARI İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ


 

NOT : İstediğiniz belgenin üzerine tıklayıp “Kaydet” tuşuna bastıktan sonra kendinize ait bilgileri doldurunuz. El yazısı ile yazılmış belge kabul edilmediğinden bilgisayar ortamında tanzim edilip çıktı alınması veya daktilo ile yazılması zorunludur.

 

 

 

 

 

Bu yazı bugün : 100, toplamda : 133774 kişi tarafından okundu.

 1. 03 Şubat 2017 - 11:48 | #1

  Belma :

  Sinavi kazandm ama randevu alamiyorum ne yapmam gerekli

  Randevu dışında başvuru mümkün olmadığı için kursunuza ilinizdeki randevu saatlerini sorabilirsiniz. Ankara’da her saat başında, beş kişiye randevu verecek şekilde sistem kurmuşlar meselâ. İyi günler.

 2. 18 Şubat 2017 - 17:28 | #2

  Cuneyt :

  hocam istanbuldan yazıyorum. benim sşlahsız sertifıkam var . ve gecen ay sılahlı guvenlıgı kazandım. evraklar içinde dilekçe isteniyor. bunun ıcın ne tur bi dilekçe hazırlamam gereklidir.şimdiden teşekkürler..

  Dilekçe örneğini illere göre değişebileceği için kursunuza sormanızı tavsiye ederim. Sayfanın başındaki temel dilekçe örneğine kursunuzun adını yazıp 20 saat silah eğitimi şeklinde yazabilirsiniz. İyi günler.

 3. 18 Şubat 2017 - 17:28 | #3

  AYHAN :

  mrb iyi akşamlar ben eski kimliğimi yeni kimlikle değiştirecem bunlar için hangi belge çıkarmam gerekiyor

  Sayfanın başında kimlik değişimi için olan dilekçeden yazmanız gerekir. İyi günler.

 4. 18 Şubat 2017 - 17:29 | #4

  bekir koçak :

  ANKARAYDA CALIŞIYOROM SAGLIK RAPORUNU SİLAHLI GÜV İÇİN ÖZEL PÖLİNİKTEN ALSAK OLURMU.SAYGILAR

  Sanırım telefonda görüştük. Silahlı için heyet raporu isteniyor. İyi günler.

 5. 01 Mart 2017 - 12:31 | #5

  mücahit :

  merhaba ben ankarada özel güvenliğim benim anlamadığım randevu zaten alınmıyor ve zor alınıyor.haziran sonuna kadar kimlik yenileyemeyen aktif olarak çalışanlara ne yaparlar.teşekkür ederim.

  Kimlik değişimi için süre 31.12.2017′ye kadar uzatıldı. Bu arada randevuyu rahat rahat alırsınız umarım. İyi günler.

 6. 01 Mart 2017 - 12:33 | #6

  hasan :

  bu yukardakılerın hepsını bılgısayar ortamında ındırıp hazırlasak(dilekceleri) bı sorun olurmu cıktı alsak bıde bı tanesıdende foto ıstemıs evraga bıyometrık foto mu konacak yoksa ormal vesıkalık mı beım serfıtıkada bıyometrık fotom sıkıntı oldu

  Bu belgeleri bilgisayara indirip çıktılarını alabilirsiniz. Ankara’da Güv.Sorş.Arşiv Araştırma Formu, biri fotoğraflı iki adet düzenleniyor. Bulunduğunuz ilde farklı uygulama olabilir, detayını kursunuza danışmanız doğru olur. Başvuruda biyometrik fotoğraf şart. İyi günler.

 7. 02 Mart 2017 - 10:34 | #7

  Emin :

  arsiv arastirma istanbul icin gecerlimi

  Tüm yurt için geçerli. İyi günler.

 8. 04 Mart 2017 - 10:01 | #8

  mehmet :

  hocam sertifikayı aldım fakat emniyete sağlık raporu götürmemiz gerekiyor mu
  sağlık raporu kursta mı kalıyordu yada verildi de kayıp mı ettim bilmiyorum

  Sağlık raporları mevzuat gereği kurs merkezlerinde muhafaza edilmesi gerekse de illerde rapor aslı isteniyor çoğunlukla. Sertifika aldığınız tarihin üzerinden bir yıl geçip geçmediğine de bakarlar. Dolayısıyla ilinizde nasıl bir uygulama var, rapor aslı kursunuzda mı gibi tüm bu konuları kursunuzla görüşmeniz uygun olacak. İyi günler.

 9. 15 Mart 2017 - 07:30 | #9

  Aylin :

  merhaba iyi akşamlar ben sertifikamı aldım ama kimliğimi almak için randevu aldım evraklarda da şahsı dilekçe arşiv araştırması güvenlik araştırması bunları nerden nasıl alabilirim eğitim gördüğüm kurstan alabilirmiyim ve sağlık raporunu kursa başladığım zaman almıştım tekrar almam gerekiyormu şimdiden teşekkürler.

  Sertifika ile birlikte kimlik başvurusunda gerekli belgeler, temin edilecek yerler vb. hakkında kursunuzun bilgi vermesi gerekirdi. Raporu tekrar almanıza gerek yok. İşlemler illere göre değiştiği için bu sorularınızın cevabını kursunuzdan almanız gerekir. İyi günler.

 10. 22 Mart 2017 - 14:01 | #10

  hogir :

  Kimlik degisimi nasl yapiliyo hocam

  Sayfanın başında durumunuza uygun olanı tıklayın. Açılan dilekçenin altındaki belgeleri hazırlayıp ikamet kaydınızın olduğu il emniyetine başvuru yapın. İlk defa kart başvurusu yapacaksanız kursunuz sertifika tesliminde işlemlerle ilgili bilgi verecektir. İyi günler.

 11. 31 Mart 2017 - 15:24 | #11

  Emre :

  Hocam iyi günler yeni t.c kimlik kartlarına göre güvenlik sorusturma formunun nüfus cüzdanı sureti kısmını nasil dolduracağız mesela yeni kimlik de veriliş tarihi yazmıyor Bu kısmı boş bıraksak birşey olur mu

  Yeni kartlarda öyle bir sıkıntı var maalesef. Ancak yapacak bir şey yok, elinizdeki karttaki bilgilere göre doldurmanız gerekir. İyi günler.

 12. 31 Mart 2017 - 15:25 | #12

  Emrah :

  Güvenlik soruşturması da kardeşlerim 18buyuk olanların hepsi şart mı yoksa sadece bi kaç mı
  Hocam

  Formda ayrılmış yere sığdığı kadar, 18′den büyük olanları yazabilirsiniz. İyi günler.

 13. 31 Mart 2017 - 15:31 | #13

  bawer :

  hocam iyi günler. Öncelikle randevumu aldım. Ve şuan evrakları hazırlama aşamasındayım. Daha önce ehliyet pasaport silah ruhsatı alındındığında, parmak izi ve fotoğraf kayıt formu nun fotokopisi işte bu nedir tam olarak anlamadım. Ben yenileme yapacam kimlik yenilemesi ve randevuyu aldım. ilk kez kimliği yeniliyorum. Bunu nasıl ve nereden alabilirim? ilk guvenlik kartımı aldıgım zaman yani 2010 da parmak izi kayıt kagıdı almıştım ama şimdi bende yok o kagıt. nasıl ve nereden alabilirim?zaten parmak izim emniyette kayıtlı güvenlik kimliğini aldıgımda. ama kagıdı bende yok nasıl olacak ? ve ikinci sorumda KAN GRUBUNU GÖSTERİRİ BELGE FOTOKOPİSİ bende bu yok ama kart olarak var. yani normal kan grubu kartı üzerinde hastane ismi yazan. bu kartın fotokopisini çeksem olurmu acaba? cunku yenıden kan vermemek için demek istedim.

  Cevap geciktiği için kusura bakmayın lütfen. Başvuruda sistemde parmak izi kaydı olup olmadığına bakılıyor varsa tekrar istenmiyor. Kan grubu gösterir belge kart olarak varsa fotokopisi olur. İyi günler.

 14. 31 Mart 2017 - 15:34 | #14

  kadir :

  dilekçeyi direk biz yazabiliyomuyuz yoksa randevu cıktısını almak zorundamıyız?

  Dilekçeyi sizin yazmanız gerekir. Randevu çıktısı konusunu bilmiyorum, randevu günü ve saatinde orada olmak yeterli sanırım. İyi günler.

 15. 31 Mart 2017 - 16:26 | #15

  cengiz :

  yenileme sinavina girdim silahli iken silahsiz sinavina hata yapılarak sinava girdim kazandım silahliya dönüştürmek için silah parası ücretini yatirdim 7 mayısta sinavim var deneme atisina da gittim kimlik surem 12 mayısta doluyor sertifikami eğitim kurumu silahlimi verir yoksa silahsizmi verir buna istinaden sertifikami beklememirken mi gerekir yoksa arsiv arastirma mi emniyete vereyimmi isimde sikinti yaratirmi arsiv arastirma mi emniyete verirken dilekçe yi silahli mi yoksa silahsiz üzerine dilekçe vermemiz gerekir yardımcı olursanız minnetar kalirim

  Silahsız yenileme sertifikasını aldıysanız işyerinde sıkıntı yaşamamak için silahsız başvuru yapmanız uygun olur. 07.05.2017 sınavının yenileme sertifikaları en iyimser tahminle 07.06.2017′yi bulur. Silahlıyı aldığınızda tekrar başvurursunuz. İşyeri ile sorun çıkmasından belgeleri iki kere hazırlamak daha az zarar verir sanırım. Silahsız ve silahlı için hazırladığınız belgelerle ayrı ayrı başvurunuz. İyi günler.

 16. 05 Nisan 2017 - 14:49 | #16

  Çağdaş :

  merhaba Hocam;

  Ben evlendim güvenlik belgemin yenilenmesi mi gerekir. iyi günler

  Zorunlu değil, ancak soyadı değişikliği varsa tercih size kalmış. İyi günler.

 17. 06 Nisan 2017 - 07:42 | #17

  Oğuzhan :

  Eski kimlik kartını Yeni kimlik kartıyla değiştireceğim şahsi dilekçe yazıyor nerden bulabilirim hangi evrak ları götürcem Siteden baktım şahsi dilekçe nin altında ki gerekli evraklar kısmını silecekmiyiz

  Sayfanın başında Kimlik Değiştirme (Şahsi) Dilekçe Örneğindeki belgeyi kendinizle ilgili bilgilerle doldurmanız gerekir. Altındaki evraklar da dilekçeye eklenecek elbette. Silinecek olsa yazmazdı orada. İyi günler.

 18. 06 Nisan 2017 - 07:47 | #18

  İSMAİL BURAK TOSUN :

  Merhabalar silahsız belgem var silahlı almaya hak kazandım hangi dilekçeyi vermem gerekir saygılarımla…

  Temel şahsi dilekçe örneğini silahlıya göre yazabilirsiniz. Eğitim süresine 20 saat, eğitimin adına Silah-Temel şeklinde olacak. İyi günler.

 19. 07 Nisan 2017 - 12:19 | #19

  Güler :

  Iyi günler ben güvenlik sınavını girmek istiyorum ilk nereye baş vuru yapmam lazım boy kilo önemlimi diyabetim var normal şuanda Ankara’da yım yardım çı olurmusunuz

  İşlemleri ehliyet almak gibi düşünebilirsiniz. Özel güvenlik kurslarından birine kayıt olup eğitim almanız, sınavlarda başarılı olmanız gerekir. Sıkça Sorulan Sorular bölümünü inceleyiniz. Sağlık raporu alabildiğiniz takdirde sorun olmaz. İyi günler.

 20. 12 Nisan 2017 - 09:19 | #20

  eren karaarslan :

  Merhaba ben parmak izi kayit formunu alamadim . ehliyet aldigim yere gittim özel guvenlik. Subesine gonderdiler subeye gittim ehliyet icin parmak bastigin yerden alican diyip onlar tekrar oraya gonderdiler nasil almam gerekiyor acaba tek eksik belgem o ve randevumu almam lazm randevulu gidiceksem parmak izi alirken evrak teslimi yapmam daha iyi olmazmi acaba ?

  Parmak izi belgesini kendiniz temin edemezsiniz. Başvuru sırasında sistemde kaydınız görünmezse orada alırlar. İyi günler.

 21. 19 Nisan 2017 - 13:11 | #21

  ibrahim :

  merhaba eski kimliği yenisi ile değiştireceğim gerekli evraklar nelerdir. Birde vakifbanka para yatırdığımız makbuzun süresi varmıdır.

  Yukarıda belgeler, belgelerin içerisinde istenenler var. Yeni kimlikle ilgili olana bakınız. Dilekçenin altındaki belgeleri hazırlamanız gerekir. Ayrıca bulunduğunuz ilde farklılık olma ihtimaline karşılık eski kursunuza da sorabilirsiniz. Dekontun aslını saklamanız kaydıyla süresi yok. İyi günler.

 22. 24 Nisan 2017 - 09:00 | #22

  Çağlar :

  İyi günler öncelikle araştırma formunu bilgisayardan doldurmak şart mı.

  Emniyete yapılacak başvuru evrakının daktilo veya bilgisiyar çıktısı şeklinde hazırlanması zorunlu. İyi günler.

 23. 27 Nisan 2017 - 12:40 | #23

  FATİH :

  Bütün evrakları emniyete verdim şuan içerde bütün evraklarım daha kimlik kartım çıkmadı bu yüzden buna istinaden çalıştığım şirket benden emniyetten ögg olarak çalışabilir yazısı istiyor acaba emniyet evraklar içerdeyken tarafıma bu yazıyı düzenleyip verirrmi böyle bir kolaylık sağlar mı ? tişk

  Randevulu sistemden önce başvurunun alındığına dair bir kağıt veriyorlardı. Ancak randevulu sistemin yürürlüğe girmesinden sonra böyle bir uygulama yok, en azından Ankara’da yok. İlinizde olup olmadığını da kursunuza sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 24. 04 Mayıs 2017 - 16:01 | #24

  AHMETT :

  yenileme için evrak hazırlıyorum arşiv araştırma formunu muhtardan imzalatacakmıyız ankara…

  Formu bu siteden indirip dolduracaksanız altında, Ankara’dan başvuru yapanlar için muhtar onayı istenmediği yazıyor. İyi günler.

 25. 05 Mayıs 2017 - 10:38 | #25

  ARİF :

  merhaba geçerlilik süresi olan kimlik kartını yenilerken arşiv araştırma formu isteniyormu ankara emniyetinin sitesindeki istenen evrak listesinde yazmıyor ama sizin dilekçe örneğinizdeki evrak listesinde yazıyor yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

  Ankara’da kimlik değişiminde arşiv formu istenmiyor, ancak genel bilgi olarak formda var. İyi günler.

 26. 10 Mayıs 2017 - 14:08 | #26

  atıf :

  Bnim eski ögg kimligim kayboldu yeni cipli kimlik cikarmak icn neler goturmeliyim yardmci olun lutfen

  Kimlik başvurusunda istenen belgeler illere göre değişebilir. Sayfanın başında Ankara için örnekler var. Ayrıca Ankara’da artık kimlik kaybında mutlaka karakoldan tutanak isteniyor. Bulunduğunuz ilden araştırmanız uygun olur. İyi günler.

 27. 11 Mayıs 2017 - 11:07 | #27

  oktay :

  merhaba hocam silahsız özel güvenlik kartımı kaybettim kursa başvurmam gerekiyomu şu an ikametim farklı

  Kayıt kart başvurularında Ankara’da mutlaka karakol tutanağı isteniyor. Kimliğin kursunuzla ilgisi yok. İkamet kaydınızın olduğu ilden başvuru yapabilirsiniz, o ilde istenen belge-şekil şartlarına uyarak. İyi günler.

 28. 14 Mayıs 2017 - 14:06 | #28

  GAMZE :

  Hocam güvenlik kartımın geçerlilik süresi 2018′in 9 ayına süresi var 2018 yılının hangi Ay’ında kursa yazılmam lazım ve hangi ayda sınava girmem gerekir ?

  Bu sorunuza 2018 sınav takvimi belli olmadan cevap vermek mümkün değil maalesef. Yenilemede girilen sınav tarihi, kimlik ve sertifika geçerlilik süresinin başlangıcı sayıldığı için takvim belli olunca süreyi geçirmeden ve yakmadan olacak şekilde hesap yapmak gerekir. İyi günler.

 29. 19 Mayıs 2017 - 09:05 | #29

  Cebrail :

  Iyi günler ben 70 inci özel güvenlik sınavını kazandım sonuç belli oldu daha sonra yapmam gereken nedir şimdiden teşekkürler

  Bundan sonraki işlemlerin tamamını kursunuzdan öğrenip ona göre hareket etmeniz gerekir. İyi günler.

 30. 21 Mayıs 2017 - 13:42 | #30

  Gökhan :

  Selâmün aleyküm ben silahlı kimlik kartı sınavına girip silahsızı kazandım.belgelerimi hazırlayıp emniyete verdim bu sırada tekrar silahlı sınavına girip kazandım.Ama daha silahsız kimlik kartı soruşturması sonuçlanmadı .Beklemeli miyim yoksa silahlı için randevu almalımıyım?

  Randevunuzu silahlıya çevirebilirsiniz sanırım. Ancak bu işlemler illere göre değişiklik gösterdiği için kursunuza danışmak daha doğru olur. İyi günler.

 31. 25 Mayıs 2017 - 14:52 | #31

  Mehmet :

  İyi günler benim kimlik kartım kırıldı yıprandı bunu yenisi ile degistirmek istiyorum ilk ogg kimlik kartımi farkli sehirden aldim aldiktan sonra ankarada ikamet edip çalışıyorum ankaradanmi başvuracağım ve gerekli belgeler hakkında yardımcı olursaniz sevinirim

  Ankara’da istenen belgeler ve dilekçe örneğinin linki yukarıda var. İyi günler.

 32. 25 Mayıs 2017 - 14:53 | #32

  Eda :

  Hocam ankaradan yazıyorum kimlik kartımıda sizden almıştım ankara arşiv ve dilekçe yaZan bi yer vardı kızılayda tam adres alabilrmiyim

  İnkılap-2 Sokak 22/7 Kızılay adresinde Karizma Matbaası var. Arşiv formunun linki de sayfanın başında var aslında. İyi günler.

 33. 31 Mayıs 2017 - 15:29 | #33

  Seyit Ahmet :

  Cumleten selamun aleykum kolay gelsin iyi calismalar hocam. Ben kartimi yenilettim cipli olanlardan. Ama bu yeni model cipli kartim catladi ortadan 2-3 catlak var nerdeyse kirilip 2 ye ayrilacak elimden geldigi kadar muhafaza ediyorum. Cevrem pvc kaplat bişey olmaz diyor. Bu durum ozel guvenlik sube ile bi sorun olurmu yani bi cezasi varmi? Tekrar yeniletmem mi gerekiyor yoksa pvc kaplatip suresi dolana kadar idare etmem mi geriyor.

  Yeni kartların bu tür bir sorunu olduğuna dair şimdiye kadar benzer şikayet hiç duymadım. Dolayısıyla net bilemiyorum. Ancak bütünüyle parçalanmasın diye şeffaf ve karta temas etmeyecek şekilde PVC kaplatmak çözüm olabilir sanırım. İyi günler.

 34. 01 Haziran 2017 - 16:21 | #34

  Uğur çağlar :

  Selam hocam arşiv arastirma formunun geçerlilik süresi kaç gündür cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler hocam

  Formdaki bilgiler doğru ise sadece tarih kısmını düzeltebilirsiniz. Özel bir süre yok. İyi günler.

 35. 05 Haziran 2017 - 15:55 | #35

  Okan :

  Merhaba hocam arşiv araştırma formunda Nufus idaresi kısmına ne yazıyoruz

  Nüfus cüzdanını aldığınız il hangisi ise onu yazıyorsunuz. İyi günler.

 36. 05 Haziran 2017 - 15:56 | #36

  Bilal Köker :

  K.marastan yazıyorum hocam kimlik yenilemem gerek evraklarım hazır ama dosyam muglada orda yeniletmistim ayrı bi dosya istediler arsiv arastirma bilgilendirirseniz sevinirim

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı olan ilden yapılabilir. İkametiniz de K.Maraş’ta ise neden dosya istendiğini bilemiyorum. Bu sorunuza ancak başvuru yaptığınız yer cevap verebilir sanırım, benzer bir durum duymadım çünkü. İyi günler.

 37. 08 Haziran 2017 - 07:55 | #37

  halit :

  Merhaba yenileme icin diplomamı kaybettim fotokopisini götürsem olurmu özel güvenlik şubeye

  Ankara’da fotokopi kabul ediliyor. Bulunduğunuz ildeki durumu bilemiyorum, kursunuza sormanız uygun olur sanırım. İyi günler.

 38. 08 Haziran 2017 - 08:12 | #38

  ahmet :

  Merhaba,

  04.2016 kimlik kartımın süresi dolmuştu.Şimdi yenileme eğitimine girdim.(eski kimliğe sahibim.Öz.Güv.Şb.müracat dilekçesini nasıl yazmalıyım.Yenileme ve kimlik için ayrı ayrı dilekçe örnekleri var.Bu iki dilekçede de harç parası ayrı ayrı belirtiliyor.Ben hangi dilekçe ile ve tek harç ile müracat edeceğim.
  Teşekkürler.

  Yenileme eğitimi aldığınıza, eski kimlikler de yıl sonuna kadar geçerli olduğuna göre başvuruyu sadece yenileme için yapmanız yeterlidir. Kursunuzdan şehrinizde yenilemede istenen belgeleri öğrenip hazırlayın, 20 TL’yi de bir defa yatırın. İyi günler.

 39. Bilal Köker
  08 Haziran 2017 - 15:00 | #39

  Hocam cevap icin teşekkürler kimlik islemlerimi gerceklestirdim butun dosyam muğla öğ sube müd’de idi 2013 te yeniletmisstim sertifika asli orda idi bi belge vermislerdi o belgeyi götürdüm sorun kalmadi sadece arsif ve güv sorrusturma muhtardan onayli bide dilekce verdim yaka karti yeniletme icin

 40. 12 Haziran 2017 - 13:21 | #40

  burak mavuzer :

  merhaba benım sılahsız kımlıgın var lıse mezunuyum 2019 da bıtıyor ben sılahlıya cevırmek ıstıyorum napmam lazım gereklı sartlar neddır vekac ay once yenıleme yapmam lazım

  Aynı sorunuza Online Sınav (Silah) bölümünde cevap verilmiş. Detayları da kayıt olacağınız kurstan öğrenmeniz gerekir. İyi günler.

 41. 13 Haziran 2017 - 16:22 | #41

  Arda kural :

  Silalılar için kırmızı plastik telli dosyaya koyacağız değilmi evrakları bide bunların sıralaması nasıl olacak

  Ankara’da mavi dosya isteniyor. Evrak sırası da başvurulan yerdeki listeye göre yapılabilir. İşlemler ve belgeler illere göre değiştiği için sanırım kursunuza sorsanız daha iyi olur. İyi günler.

 42. 13 Haziran 2017 - 16:27 | #42

  Ramazan uysal :

  İyi günler Ayın 14 ünde Dosyamı teslim edeceğimde aklıma bir iki şey takıldı internette 3 tane farklı arşiv formu var herhangi birini yapsam olur değilmi sonra kursun bana verdiği gerekli evraklar kağıdında kan grubu nu gösterir belge + ikametgah adresi + adli sicil kaydı diye bişey yazmıyor ama internette bazı yerlerde bunlarda yapılacak yazıyor dbide bu nufus cüzdanı suretini kime onaylatacaz acaba muhtaramı yoksa şubedemi

  Ankara’da muhtar onayı istenmiyor. İstenen belgeler ve detayları illere göre değiştiği için bulunduğunuz ildeki durumu bilemiyorum. Kursunuzun listesine göre hareket etmeniz doğru olur sanırım. İyi günler.

 43. 14 Haziran 2017 - 09:24 | #43

  EROL KIRAÇ :

  iyi günler hocam güvenlik sorusturması ve arşiv araştırma formunda aile bireylerinin tc kimlik numarası gereklimi sitenizde verdiginiz örnek formda böyle bisey yok bazı sitelerde var bazı sitelerde yok hangisi dogrudur iyi günler iyi calişmalar

  Bizim sitedeki Ankara Emniyeti’nin sitesinden alınmış olup Ankara’da kabul ediliyor. Sizin bulunduğunuz şehirdeki durumu da kursunuza sormanız doğru olur sanırım. İyi günler.

 44. 22 Haziran 2017 - 10:25 | #44

  Esra Çakır :

  İyi günler randevu alırken ablamın adresini vermiştim dilekçede de aynı adres çıktı kendi adresimle değiştirmem gerekiyor mu değiştirmek mümkün mü veya bi sorun olmazsa kalsın mı

  İkamet kaydınızın bulunduğu adresi vermeniz gerekirdi. Ablanızın yanında değil de başka adreste ikamet ediyorsanız işleminiz gecikebilir. Kartlar Pasaport Daire’de basılıp MERNİS kayıtlarına göre gönderiliyor. İyi günler.

 45. 23 Haziran 2017 - 10:12 | #45

  Esra çakır :

  Peki adresi değiştiremez miyim ?

  İşlemler ve detayları illere göre değiştiği için sanırım kursunuza sormanız uygun olur. İyi günler.

 46. 12 Temmuz 2017 - 13:08 | #46

  Halil yıkılmaz :

  Selamun aleyküm hocam.şimdi ben kimlik yenilemeye gittiğimde mahkemem olduğu için silahlı kimliğim silahsız olarak cıkartıldı.mahkeme sonuçlandı ve ceza almadım HGAB verdiler ben şmdi tekrardan kimliğimi silahlı alabilirmiyim yenileme yaparken mahkeme kararının evrağını götürsem cevap verirseniz memnun kalırım.

  Kararda HAGB varsa ceza almışsınız demektir. Denetimli serbestlik kurallarına uymanız kaydıyla süre dolduğunda düşme kararı alıp özel güvenliğe vermeniz gerekir. Eğer ceza süresi bir yıldan az ise ve suçunuz 6136 S.Kanun kapsamında değilse silahlı için şansınız olabilir. Daha net cevabı mahkeme evrakıyla özel güvenlik şubeye sorarak öğrenmeniz mümkün. Eğer cevap olumlu ise yenilemeyi beklemenize gerek kalmaz. İyi günler.

 47. 24 Temmuz 2017 - 15:35 | #47

  Hatice akyürek :

  Merhaba kimlik değiştmek istiyorum ama RANdevu alamıyorum istanbuldan aldım kartımı şimdi farklı bir ilden RANdevu alıp değiştirebilir miyim ?

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydının olduğu ilden yapılabilir. Başka ilden başvurunuzun kabulü için ikamet kaydınızı da oraya almanız gerekir. İyi günler.

 1. 29 Mart 2014 - 18:52 | #1
 2. 29 Mart 2014 - 19:00 | #2
 3. 29 Mart 2014 - 19:03 | #3
Yorum Sayfaları: 1 2 » Sonraki Hepsini Göster