Belge Örnekleri

29 Mart 2014 tarihinde yayinlandi

 

ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK BAŞVURUSUNDA İSTENEN

BELGE ÖRNEKLERİ

 

 

GÜV.SORŞ.VE ARŞİV ARAŞTIRMASI FORMU  (Temel-Yenileme dahil) 

 

 

TEMEL DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHLI) 

 

 

TEMEL DİLEKÇE ÖRNEĞİ  (SİLAHSIZ) 

 

 

YENİLEME DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHLI)

 

 

YENİLEME DİLEKÇE ÖRNEĞİ  (SİLAHSIZ) 

 

 

SİLAHSIZDAN SİLAHLIYA GEÇENLER İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ(TEMEL)

 

 

SÜRESİ OLUP KİMLİK DEĞİŞTİRECEKLER İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

 

KAYIP-ÇALINTI-YIPRANMA-SOYADI DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

 

GENEL KOLLUK MENSUPLARI İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ


 

NOT : İstediğiniz belgenin üzerine tıklayıp “Kaydet” tuşuna bastıktan sonra kendinize ait bilgileri doldurunuz. El yazısı ile yazılmış belge kabul edilmediğinden bilgisayar ortamında tanzim edilip çıktı alınması veya daktilo ile yazılması zorunludur.

 

 

 

 

 

Bu yazı bugün : 4, toplamda : 142717 kişi tarafından okundu.

 1. 25 Mayıs 2017 - 14:53 | #1

  Eda :

  Hocam ankaradan yazıyorum kimlik kartımıda sizden almıştım ankara arşiv ve dilekçe yaZan bi yer vardı kızılayda tam adres alabilrmiyim

  İnkılap-2 Sokak 22/7 Kızılay adresinde Karizma Matbaası var. Arşiv formunun linki de sayfanın başında var aslında. İyi günler.

 2. 10 Ocak 2018 - 11:09 | #2

  DERVİŞ GÖÇMEN :

  Hocam konu dışı bir sorum olacak.Belediyeler bünyesine geçecek taşeron şirketlerde çalışan güvenlik görevlisiyim.Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formu verdim diğer evraklar ile bina nosunu yalnış yazmışım bir sorun olurmu sizce.Tüm adresim doğru sadece bina numarasını yalnış yazmışım.Evrakları teslim ettik sizce sorun olurmu???

  Başvurudan sonra evraka ulaşıp değiştirmek sorun olabilir. Özellikle Ankara gibi yoğun olan şehirlerde böyle bir talepte bulunursanız muhtemelen yardımcı olamazlar. TC numarası doğru ise MERNİS kayıtlarında doğru adresiniz görünecektir. Bu nedenle yanlış adres sorun olmayabilir. İyi günler.

 3. 12 Ocak 2018 - 10:40 | #3

  Mahmut :

  Kolay gelsin yasım 45 /8 sınıf öğrencisiyim güvenlik sertifikası almak istiyorum şu anda hic bir işde calişmıyorum güvenlik işi buldum sertifika alabilirmiyim

  Silahsız özel güvenlik eğitimi alabilmek için en az ortaokul mezunu olmak zorunlu. Bu nedenle öncelikle eğitimi tamamlamanız gerekiyor. İyi günler.

 4. 23 Ocak 2018 - 10:37 | #4

  Gamze :

  hocam iyi günler 08 Nisanda yapılacak olan 51.yenileme sınavı için kursa son kayıtlar ne zaman bitiyor

  Emniyet sadece bitiş tarihini veriyor, başlangıç tarihi günlük ders saatine göre kurslar tarafından belirleniyor. Dolayısıyla son kayıt tarihini, kayıt olacağınız kurstan öğrenmeniz uygun olur. Sadece yaklaşık olarak Şubat ayının ortasına kalmadan kayıt olmanızda yarar var diyebilirim. İyi günler.

 5. 16 Şubat 2018 - 09:19 | #5

  Mert aydın :

  Merhabalar ben astıde işlemlerimi yaklaşık olarak 17 kasım 2017 de hallettim bana 3 ay sonra kimliğiniz gelir dediler 3 ay kimlik nereden sordurabilirim yardımcı olurmusunuz

  Kimlik başvurusu alan yer ile kimliği basıp postaya veren yer ayrı olduğu için sanırım takip edebilmek, ne aşamada olduğunu öğrenebilmek mümkün değil. Buna yönelik telefon veya internet adresi de yok. Ankara’da en az üç ay beklendiğine göre kartınız gelmek üzeredir. İyi günler.

 6. 20 Şubat 2018 - 10:57 | #6

  Halil Şen :

  Merhaba;

  Daha Önceleri Bir Eğitim Kurumundan Temel Eğitim Alıp Seltifika Aldım. Ancak Daha Önce Özel Güvenlik Kimlik Kartı Çıkartmadım ve Özel Güvenlik Olarak Çalışmadım.

  Seltifika Sürem Dolduğu İçin Tekrar Yenileme Eğitimi Alıp Sınavlara Girdim.

  Kimlik Çıkartmak İçin Sağlık Raporu vermem Gereklimi Birde Eski Kimlik Kartım Olmadığı İçin Özel Güvenlik Şubeye Eski Seltifikamı mı Teslim Etmek Gerekiyor.

  Diğer Bir Soru İse Yenileme Eğitimi Sonrası Girdiğimiz Sınavda Geçme – Kalma Söz Konusumudur.

  Kolay Gelsin

  Yenilemede sınavlara katılma şartıyla kalma-geçme yok. Daha önceden kimliğiniz olmadığı için eski-yeni sertifikaları vermeniz, bir defaya mahsus rapor almanız, vergi yatırmanız gerekir. Yenileme kursu aldığınız yerden istenen belgeleri öğrenmeniz uygun olur, illere göre farklılık olabiliyor. İyi günler.

 7. 22 Şubat 2018 - 09:30 | #7

  Mikail :

  Selam iyi akşamlar güvenlik kimlik kartımı çalıştığım yerde kaybettim yeniden çıkartmak için ne yapmam gerekiyor

  Mevzuata kimlik kartı kaybını işvereninizin valiliğe (emniyete) bildirmesi gerekiyor. Halen çalışıyorsanız, görev esnasında yetki kullanımı için kimliğin yakanızda bulunması zorunlu olduğu için il özel güvenlik şubenizden yeni kimlik gelene kadar geçici belge alınabilir sanıyorum. Bu uygulamalar illere göre değişebildiği için iliniz özel güvenlik şubesine danışmanızda yarar var. İyi günler.

 8. 26 Şubat 2018 - 09:48 | #8

  tayfun :

  hocam bu güvenlik sorusturma formunda 18 yas büyük kardeşlerini yazılan yere bnm kardeşim evli onu yazmam gerekli mi bide yazmam gerekse soy adını güncel soy adınımı yazmam gerek cvblarsanız sevinirim ..

  Evli olması kardeşliği bitirmediğine göre halen geçerli soyadını yazmalısınız. İyi günler.

 9. 05 Mart 2018 - 11:53 | #9

  Ramazan inac :

  Slhli güvenlik kimligi alicam da randevu alsam kac gun icinde elime gecer

  Sertifika-kimlik onay süreleri illere göre değiştiği için sanırım kursunuza sormanız daha mantıklı. Ankara’dan üç aydan fazla sürüyor. İyi günler.

 10. 08 Mart 2018 - 11:51 | #10

  Ömer :

  Hocam ben kimlik başvurusu yapıcam fakat dilekçe çkarırken aceleden adresi yazmayı unutmuşum sorun olurmu yada başvuru yaparken oradan düzeltilebilir mı

  Başvuru yaparken fark ettiğinizi, elde yazsanız olup olmayacağını sorabilirsiniz. Esasen MERNİS’ten adresi görüyorlar ama yazılmadı diye sorun yaratır mı bilemiyorum. İllere göre farklılık olabildiği için kursunuza da danışmanızda yarar var. İyi günler.

 11. 16 Mart 2018 - 09:03 | #11

  BEKİR :

  Hocam yenileme sınavına girdikten sonra sınav sonuçları acıklanıp Sertıfıkayı aldıktan sonra kaç gün içerisinde güvenlik şubeye basvuru yapmamız gerekıyor biliyorsun randevu almak bıraz zor

  Randevu tarihini kimlik bitiş süresine göre almanız gerekir. Soruşturmanın tamamlanması için fazla vaktiniz yoksa sertifikanın onaylanacağı tarihi kursunuzdan öğrenebilirsiniz. Sınavdan sonraki tüm işlemler için doğru bilgi alabileceğiniz tek yer kursunuzdur. İyi günler.

 1. 29 Mart 2014 - 18:52 | #1
 2. 29 Mart 2014 - 19:00 | #2
 3. 29 Mart 2014 - 19:03 | #3