Belge Örnekleri

29 Mart 2014 tarihinde yayinlandi

 

ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK BAŞVURUSUNDA İSTENEN

BELGE ÖRNEKLERİ

 

 

GÜV.SORŞ.VE ARŞİV ARAŞTIRMASI FORMU  (Temel-Yenileme dahil) 

 

 

TEMEL DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHLI) 

 

 

TEMEL DİLEKÇE ÖRNEĞİ  (SİLAHSIZ) 

 

 

YENİLEME DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHLI)

 

 

YENİLEME DİLEKÇE ÖRNEĞİ  (SİLAHSIZ) 

 

 

SİLAHSIZDAN SİLAHLIYA GEÇENLER İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ(TEMEL)

 

 

SÜRESİ OLUP KİMLİK DEĞİŞTİRECEKLER İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

 

KAYIP-ÇALINTI-YIPRANMA-SOYADI DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

 

GENEL KOLLUK MENSUPLARI İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ


 

NOT : İstediğiniz belgenin üzerine tıklayıp “Kaydet” tuşuna bastıktan sonra kendinize ait bilgileri doldurunuz. El yazısı ile yazılmış belge kabul edilmediğinden bilgisayar ortamında tanzim edilip çıktı alınması veya daktilo ile yazılması zorunludur.

 

 

 

 

 

Bu yazı bugün : 99, toplamda : 133773 kişi tarafından okundu.

 1. 03 Şubat 2017 - 11:48 | #1

  Belma :

  Sinavi kazandm ama randevu alamiyorum ne yapmam gerekli

  Randevu dışında başvuru mümkün olmadığı için kursunuza ilinizdeki randevu saatlerini sorabilirsiniz. Ankara’da her saat başında, beş kişiye randevu verecek şekilde sistem kurmuşlar meselâ. İyi günler.

 2. 18 Şubat 2017 - 17:28 | #2

  Cuneyt :

  hocam istanbuldan yazıyorum. benim sşlahsız sertifıkam var . ve gecen ay sılahlı guvenlıgı kazandım. evraklar içinde dilekçe isteniyor. bunun ıcın ne tur bi dilekçe hazırlamam gereklidir.şimdiden teşekkürler..

  Dilekçe örneğini illere göre değişebileceği için kursunuza sormanızı tavsiye ederim. Sayfanın başındaki temel dilekçe örneğine kursunuzun adını yazıp 20 saat silah eğitimi şeklinde yazabilirsiniz. İyi günler.

 3. 18 Şubat 2017 - 17:28 | #3

  AYHAN :

  mrb iyi akşamlar ben eski kimliğimi yeni kimlikle değiştirecem bunlar için hangi belge çıkarmam gerekiyor

  Sayfanın başında kimlik değişimi için olan dilekçeden yazmanız gerekir. İyi günler.

 4. 18 Şubat 2017 - 17:29 | #4

  bekir koçak :

  ANKARAYDA CALIŞIYOROM SAGLIK RAPORUNU SİLAHLI GÜV İÇİN ÖZEL PÖLİNİKTEN ALSAK OLURMU.SAYGILAR

  Sanırım telefonda görüştük. Silahlı için heyet raporu isteniyor. İyi günler.

 5. 01 Mart 2017 - 12:31 | #5

  mücahit :

  merhaba ben ankarada özel güvenliğim benim anlamadığım randevu zaten alınmıyor ve zor alınıyor.haziran sonuna kadar kimlik yenileyemeyen aktif olarak çalışanlara ne yaparlar.teşekkür ederim.

  Kimlik değişimi için süre 31.12.2017′ye kadar uzatıldı. Bu arada randevuyu rahat rahat alırsınız umarım. İyi günler.

 6. 01 Mart 2017 - 12:33 | #6

  hasan :

  bu yukardakılerın hepsını bılgısayar ortamında ındırıp hazırlasak(dilekceleri) bı sorun olurmu cıktı alsak bıde bı tanesıdende foto ıstemıs evraga bıyometrık foto mu konacak yoksa ormal vesıkalık mı beım serfıtıkada bıyometrık fotom sıkıntı oldu

  Bu belgeleri bilgisayara indirip çıktılarını alabilirsiniz. Ankara’da Güv.Sorş.Arşiv Araştırma Formu, biri fotoğraflı iki adet düzenleniyor. Bulunduğunuz ilde farklı uygulama olabilir, detayını kursunuza danışmanız doğru olur. Başvuruda biyometrik fotoğraf şart. İyi günler.

 7. 02 Mart 2017 - 10:34 | #7

  Emin :

  arsiv arastirma istanbul icin gecerlimi

  Tüm yurt için geçerli. İyi günler.

 8. 04 Mart 2017 - 10:01 | #8

  mehmet :

  hocam sertifikayı aldım fakat emniyete sağlık raporu götürmemiz gerekiyor mu
  sağlık raporu kursta mı kalıyordu yada verildi de kayıp mı ettim bilmiyorum

  Sağlık raporları mevzuat gereği kurs merkezlerinde muhafaza edilmesi gerekse de illerde rapor aslı isteniyor çoğunlukla. Sertifika aldığınız tarihin üzerinden bir yıl geçip geçmediğine de bakarlar. Dolayısıyla ilinizde nasıl bir uygulama var, rapor aslı kursunuzda mı gibi tüm bu konuları kursunuzla görüşmeniz uygun olacak. İyi günler.

 9. 15 Mart 2017 - 07:30 | #9

  Aylin :

  merhaba iyi akşamlar ben sertifikamı aldım ama kimliğimi almak için randevu aldım evraklarda da şahsı dilekçe arşiv araştırması güvenlik araştırması bunları nerden nasıl alabilirim eğitim gördüğüm kurstan alabilirmiyim ve sağlık raporunu kursa başladığım zaman almıştım tekrar almam gerekiyormu şimdiden teşekkürler.

  Sertifika ile birlikte kimlik başvurusunda gerekli belgeler, temin edilecek yerler vb. hakkında kursunuzun bilgi vermesi gerekirdi. Raporu tekrar almanıza gerek yok. İşlemler illere göre değiştiği için bu sorularınızın cevabını kursunuzdan almanız gerekir. İyi günler.

 10. 22 Mart 2017 - 14:01 | #10

  hogir :

  Kimlik degisimi nasl yapiliyo hocam

  Sayfanın başında durumunuza uygun olanı tıklayın. Açılan dilekçenin altındaki belgeleri hazırlayıp ikamet kaydınızın olduğu il emniyetine başvuru yapın. İlk defa kart başvurusu yapacaksanız kursunuz sertifika tesliminde işlemlerle ilgili bilgi verecektir. İyi günler.

 11. 31 Mart 2017 - 15:24 | #11

  Emre :

  Hocam iyi günler yeni t.c kimlik kartlarına göre güvenlik sorusturma formunun nüfus cüzdanı sureti kısmını nasil dolduracağız mesela yeni kimlik de veriliş tarihi yazmıyor Bu kısmı boş bıraksak birşey olur mu

  Yeni kartlarda öyle bir sıkıntı var maalesef. Ancak yapacak bir şey yok, elinizdeki karttaki bilgilere göre doldurmanız gerekir. İyi günler.

 12. 31 Mart 2017 - 15:25 | #12

  Emrah :

  Güvenlik soruşturması da kardeşlerim 18buyuk olanların hepsi şart mı yoksa sadece bi kaç mı
  Hocam

  Formda ayrılmış yere sığdığı kadar, 18′den büyük olanları yazabilirsiniz. İyi günler.

 13. 31 Mart 2017 - 15:31 | #13

  bawer :

  hocam iyi günler. Öncelikle randevumu aldım. Ve şuan evrakları hazırlama aşamasındayım. Daha önce ehliyet pasaport silah ruhsatı alındındığında, parmak izi ve fotoğraf kayıt formu nun fotokopisi işte bu nedir tam olarak anlamadım. Ben yenileme yapacam kimlik yenilemesi ve randevuyu aldım. ilk kez kimliği yeniliyorum. Bunu nasıl ve nereden alabilirim? ilk guvenlik kartımı aldıgım zaman yani 2010 da parmak izi kayıt kagıdı almıştım ama şimdi bende yok o kagıt. nasıl ve nereden alabilirim?zaten parmak izim emniyette kayıtlı güvenlik kimliğini aldıgımda. ama kagıdı bende yok nasıl olacak ? ve ikinci sorumda KAN GRUBUNU GÖSTERİRİ BELGE FOTOKOPİSİ bende bu yok ama kart olarak var. yani normal kan grubu kartı üzerinde hastane ismi yazan. bu kartın fotokopisini çeksem olurmu acaba? cunku yenıden kan vermemek için demek istedim.

  Cevap geciktiği için kusura bakmayın lütfen. Başvuruda sistemde parmak izi kaydı olup olmadığına bakılıyor varsa tekrar istenmiyor. Kan grubu gösterir belge kart olarak varsa fotokopisi olur. İyi günler.

 14. 31 Mart 2017 - 15:34 | #14

  kadir :

  dilekçeyi direk biz yazabiliyomuyuz yoksa randevu cıktısını almak zorundamıyız?

  Dilekçeyi sizin yazmanız gerekir. Randevu çıktısı konusunu bilmiyorum, randevu günü ve saatinde orada olmak yeterli sanırım. İyi günler.

 15. 31 Mart 2017 - 16:26 | #15

  cengiz :

  yenileme sinavina girdim silahli iken silahsiz sinavina hata yapılarak sinava girdim kazandım silahliya dönüştürmek için silah parası ücretini yatirdim 7 mayısta sinavim var deneme atisina da gittim kimlik surem 12 mayısta doluyor sertifikami eğitim kurumu silahlimi verir yoksa silahsizmi verir buna istinaden sertifikami beklememirken mi gerekir yoksa arsiv arastirma mi emniyete vereyimmi isimde sikinti yaratirmi arsiv arastirma mi emniyete verirken dilekçe yi silahli mi yoksa silahsiz üzerine dilekçe vermemiz gerekir yardımcı olursanız minnetar kalirim

  Silahsız yenileme sertifikasını aldıysanız işyerinde sıkıntı yaşamamak için silahsız başvuru yapmanız uygun olur. 07.05.2017 sınavının yenileme sertifikaları en iyimser tahminle 07.06.2017′yi bulur. Silahlıyı aldığınızda tekrar başvurursunuz. İşyeri ile sorun çıkmasından belgeleri iki kere hazırlamak daha az zarar verir sanırım. Silahsız ve silahlı için hazırladığınız belgelerle ayrı ayrı başvurunuz. İyi günler.

 16. 05 Nisan 2017 - 14:49 | #16

  Çağdaş :

  merhaba Hocam;

  Ben evlendim güvenlik belgemin yenilenmesi mi gerekir. iyi günler

  Zorunlu değil, ancak soyadı değişikliği varsa tercih size kalmış. İyi günler.

 17. 06 Nisan 2017 - 07:42 | #17

  Oğuzhan :

  Eski kimlik kartını Yeni kimlik kartıyla değiştireceğim şahsi dilekçe yazıyor nerden bulabilirim hangi evrak ları götürcem Siteden baktım şahsi dilekçe nin altında ki gerekli evraklar kısmını silecekmiyiz

  Sayfanın başında Kimlik Değiştirme (Şahsi) Dilekçe Örneğindeki belgeyi kendinizle ilgili bilgilerle doldurmanız gerekir. Altındaki evraklar da dilekçeye eklenecek elbette. Silinecek olsa yazmazdı orada. İyi günler.

 18. 06 Nisan 2017 - 07:47 | #18

  İSMAİL BURAK TOSUN :

  Merhabalar silahsız belgem var silahlı almaya hak kazandım hangi dilekçeyi vermem gerekir saygılarımla…

  Temel şahsi dilekçe örneğini silahlıya göre yazabilirsiniz. Eğitim süresine 20 saat, eğitimin adına Silah-Temel şeklinde olacak. İyi günler.

 19. 07 Nisan 2017 - 12:19 | #19

  Güler :

  Iyi günler ben güvenlik sınavını girmek istiyorum ilk nereye baş vuru yapmam lazım boy kilo önemlimi diyabetim var normal şuanda Ankara’da yım yardım çı olurmusunuz

  İşlemleri ehliyet almak gibi düşünebilirsiniz. Özel güvenlik kurslarından birine kayıt olup eğitim almanız, sınavlarda başarılı olmanız gerekir. Sıkça Sorulan Sorular bölümünü inceleyiniz. Sağlık raporu alabildiğiniz takdirde sorun olmaz. İyi günler.

 20. 12 Nisan 2017 - 09:19 | #20

  eren karaarslan :

  Merhaba ben parmak izi kayit formunu alamadim . ehliyet aldigim yere gittim özel guvenlik. Subesine gonderdiler subeye gittim ehliyet icin parmak bastigin yerden alican diyip onlar tekrar oraya gonderdiler nasil almam gerekiyor acaba tek eksik belgem o ve randevumu almam lazm randevulu gidiceksem parmak izi alirken evrak teslimi yapmam daha iyi olmazmi acaba ?

  Parmak izi belgesini kendiniz temin edemezsiniz. Başvuru sırasında sistemde kaydınız görünmezse orada alırlar. İyi günler.

 21. 19 Nisan 2017 - 13:11 | #21

  ibrahim :

  merhaba eski kimliği yenisi ile değiştireceğim gerekli evraklar nelerdir. Birde vakifbanka para yatırdığımız makbuzun süresi varmıdır.

  Yukarıda belgeler, belgelerin içerisinde istenenler var. Yeni kimlikle ilgili olana bakınız. Dilekçenin altındaki belgeleri hazırlamanız gerekir. Ayrıca bulunduğunuz ilde farklılık olma ihtimaline karşılık eski kursunuza da sorabilirsiniz. Dekontun aslını saklamanız kaydıyla süresi yok. İyi günler.

 22. 24 Nisan 2017 - 09:00 | #22

  Çağlar :

  İyi günler öncelikle araştırma formunu bilgisayardan doldurmak şart mı.

  Emniyete yapılacak başvuru evrakının daktilo veya bilgisiyar çıktısı şeklinde hazırlanması zorunlu. İyi günler.

 23. 27 Nisan 2017 - 12:40 | #23

  FATİH :

  Bütün evrakları emniyete verdim şuan içerde bütün evraklarım daha kimlik kartım çıkmadı bu yüzden buna istinaden çalıştığım şirket benden emniyetten ögg olarak çalışabilir yazısı istiyor acaba emniyet evraklar içerdeyken tarafıma bu yazıyı düzenleyip verirrmi böyle bir kolaylık sağlar mı ? tişk

  Randevulu sistemden önce başvurunun alındığına dair bir kağıt veriyorlardı. Ancak randevulu sistemin yürürlüğe girmesinden sonra böyle bir uygulama yok, en azından Ankara’da yok. İlinizde olup olmadığını da kursunuza sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 24. 04 Mayıs 2017 - 16:01 | #24

  AHMETT :

  yenileme için evrak hazırlıyorum arşiv araştırma formunu muhtardan imzalatacakmıyız ankara…

  Formu bu siteden indirip dolduracaksanız altında, Ankara’dan başvuru yapanlar için muhtar onayı istenmediği yazıyor. İyi günler.

 25. 05 Mayıs 2017 - 10:38 | #25

  ARİF :

  merhaba geçerlilik süresi olan kimlik kartını yenilerken arşiv araştırma formu isteniyormu ankara emniyetinin sitesindeki istenen evrak listesinde yazmıyor ama sizin dilekçe örneğinizdeki evrak listesinde yazıyor yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

  Ankara’da kimlik değişiminde arşiv formu istenmiyor, ancak genel bilgi olarak formda var. İyi günler.

 26. 10 Mayıs 2017 - 14:08 | #26

  atıf :

  Bnim eski ögg kimligim kayboldu yeni cipli kimlik cikarmak icn neler goturmeliyim yardmci olun lutfen

  Kimlik başvurusunda istenen belgeler illere göre değişebilir. Sayfanın başında Ankara için örnekler var. Ayrıca Ankara’da artık kimlik kaybında mutlaka karakoldan tutanak isteniyor. Bulunduğunuz ilden araştırmanız uygun olur. İyi günler.

 27. 11 Mayıs 2017 - 11:07 | #27

  oktay :

  merhaba hocam silahsız özel güvenlik kartımı kaybettim kursa başvurmam gerekiyomu şu an ikametim farklı

  Kayıt kart başvurularında Ankara’da mutlaka karakol tutanağı isteniyor. Kimliğin kursunuzla ilgisi yok. İkamet kaydınızın olduğu ilden başvuru yapabilirsiniz, o ilde istenen belge-şekil şartlarına uyarak. İyi günler.

 28. 14 Mayıs 2017 - 14:06 | #28

  GAMZE :

  Hocam güvenlik kartımın geçerlilik süresi 2018′in 9 ayına süresi var 2018 yılının hangi Ay’ında kursa yazılmam lazım ve hangi ayda sınava girmem gerekir ?

  Bu sorunuza 2018 sınav takvimi belli olmadan cevap vermek mümkün değil maalesef. Yenilemede girilen sınav tarihi, kimlik ve sertifika geçerlilik süresinin başlangıcı sayıldığı için takvim belli olunca süreyi geçirmeden ve yakmadan olacak şekilde hesap yapmak gerekir. İyi günler.

 29. 19 Mayıs 2017 - 09:05 | #29

  Cebrail :

  Iyi günler ben 70 inci özel güvenlik sınavını kazandım sonuç belli oldu daha sonra yapmam gereken nedir şimdiden teşekkürler

  Bundan sonraki işlemlerin tamamını kursunuzdan öğrenip ona göre hareket etmeniz gerekir. İyi günler.

 30. 21 Mayıs 2017 - 13:42 | #30

  Gökhan :

  Selâmün aleyküm ben silahlı kimlik kartı sınavına girip silahsızı kazandım.belgelerimi hazırlayıp emniyete verdim bu sırada tekrar silahlı sınavına girip kazandım.Ama daha silahsız kimlik kartı soruşturması sonuçlanmadı .Beklemeli miyim yoksa silahlı için randevu almalımıyım?

  Randevunuzu silahlıya çevirebilirsiniz sanırım. Ancak bu işlemler illere göre değişiklik gösterdiği için kursunuza danışmak daha doğru olur. İyi günler.

 31. 25 Mayıs 2017 - 14:52 | #31

  Mehmet :

  İyi günler benim kimlik kartım kırıldı yıprandı bunu yenisi ile degistirmek istiyorum ilk ogg kimlik kartımi farkli sehirden aldim aldiktan sonra ankarada ikamet edip çalışıyorum ankaradanmi başvuracağım ve gerekli belgeler hakkında yardımcı olursaniz sevinirim

  Ankara’da istenen belgeler ve dilekçe örneğinin linki yukarıda var. İyi günler.

 32. 25 Mayıs 2017 - 14:53 | #32

  Eda :

  Hocam ankaradan yazıyorum kimlik kartımıda sizden almıştım ankara arşiv ve dilekçe yaZan bi yer vardı kızılayda tam adres alabilrmiyim

  İnkılap-2 Sokak 22/7 Kızılay adresinde Karizma Matbaası var. Arşiv formunun linki de sayfanın başında var aslında. İyi günler.

 33. 31 Mayıs 2017 - 15:29 | #33

  Seyit Ahmet :

  Cumleten selamun aleykum kolay gelsin iyi calismalar hocam. Ben kartimi yenilettim cipli olanlardan. Ama bu yeni model cipli kartim catladi ortadan 2-3 catlak var nerdeyse kirilip 2 ye ayrilacak elimden geldigi kadar muhafaza ediyorum. Cevrem pvc kaplat bişey olmaz diyor. Bu durum ozel guvenlik sube ile bi sorun olurmu yani bi cezasi varmi? Tekrar yeniletmem mi gerekiyor yoksa pvc kaplatip suresi dolana kadar idare etmem mi geriyor.

  Yeni kartların bu tür bir sorunu olduğuna dair şimdiye kadar benzer şikayet hiç duymadım. Dolayısıyla net bilemiyorum. Ancak bütünüyle parçalanmasın diye şeffaf ve karta temas etmeyecek şekilde PVC kaplatmak çözüm olabilir sanırım. İyi günler.

 34. 01 Haziran 2017 - 16:21 | #34

  Uğur çağlar :

  Selam hocam arşiv arastirma formunun geçerlilik süresi kaç gündür cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler hocam

  Formdaki bilgiler doğru ise sadece tarih kısmını düzeltebilirsiniz. Özel bir süre yok. İyi günler.

 35. 05 Haziran 2017 - 15:55 | #35

  Okan :

  Merhaba hocam arşiv araştırma formunda Nufus idaresi kısmına ne yazıyoruz

  Nüfus cüzdanını aldığınız il hangisi ise onu yazıyorsunuz. İyi günler.

 36. 05 Haziran 2017 - 15:56 | #36

  Bilal Köker :

  K.marastan yazıyorum hocam kimlik yenilemem gerek evraklarım hazır ama dosyam muglada orda yeniletmistim ayrı bi dosya istediler arsiv arastirma bilgilendirirseniz sevinirim

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı olan ilden yapılabilir. İkametiniz de K.Maraş’ta ise neden dosya istendiğini bilemiyorum. Bu sorunuza ancak başvuru yaptığınız yer cevap verebilir sanırım, benzer bir durum duymadım çünkü. İyi günler.

 37. 08 Haziran 2017 - 07:55 | #37

  halit :

  Merhaba yenileme icin diplomamı kaybettim fotokopisini götürsem olurmu özel güvenlik şubeye

  Ankara’da fotokopi kabul ediliyor. Bulunduğunuz ildeki durumu bilemiyorum, kursunuza sormanız uygun olur sanırım. İyi günler.

 38. 08 Haziran 2017 - 08:12 | #38

  ahmet :

  Merhaba,

  04.2016 kimlik kartımın süresi dolmuştu.Şimdi yenileme eğitimine girdim.(eski kimliğe sahibim.Öz.Güv.Şb.müracat dilekçesini nasıl yazmalıyım.Yenileme ve kimlik için ayrı ayrı dilekçe örnekleri var.Bu iki dilekçede de harç parası ayrı ayrı belirtiliyor.Ben hangi dilekçe ile ve tek harç ile müracat edeceğim.
  Teşekkürler.

  Yenileme eğitimi aldığınıza, eski kimlikler de yıl sonuna kadar geçerli olduğuna göre başvuruyu sadece yenileme için yapmanız yeterlidir. Kursunuzdan şehrinizde yenilemede istenen belgeleri öğrenip hazırlayın, 20 TL’yi de bir defa yatırın. İyi günler.

 39. Bilal Köker
  08 Haziran 2017 - 15:00 | #39

  Hocam cevap icin teşekkürler kimlik islemlerimi gerceklestirdim butun dosyam muğla öğ sube müd’de idi 2013 te yeniletmisstim sertifika asli orda idi bi belge vermislerdi o belgeyi götürdüm sorun kalmadi sadece arsif ve güv sorrusturma muhtardan onayli bide dilekce verdim yaka karti yeniletme icin

 40. 12 Haziran 2017 - 13:21 | #40

  burak mavuzer :

  merhaba benım sılahsız kımlıgın var lıse mezunuyum 2019 da bıtıyor ben sılahlıya cevırmek ıstıyorum napmam lazım gereklı sartlar neddır vekac ay once yenıleme yapmam lazım

  Aynı sorunuza Online Sınav (Silah) bölümünde cevap verilmiş. Detayları da kayıt olacağınız kurstan öğrenmeniz gerekir. İyi günler.

 41. 13 Haziran 2017 - 16:22 | #41

  Arda kural :

  Silalılar için kırmızı plastik telli dosyaya koyacağız değilmi evrakları bide bunların sıralaması nasıl olacak

  Ankara’da mavi dosya isteniyor. Evrak sırası da başvurulan yerdeki listeye göre yapılabilir. İşlemler ve belgeler illere göre değiştiği için sanırım kursunuza sorsanız daha iyi olur. İyi günler.

 42. 13 Haziran 2017 - 16:27 | #42

  Ramazan uysal :

  İyi günler Ayın 14 ünde Dosyamı teslim edeceğimde aklıma bir iki şey takıldı internette 3 tane farklı arşiv formu var herhangi birini yapsam olur değilmi sonra kursun bana verdiği gerekli evraklar kağıdında kan grubu nu gösterir belge + ikametgah adresi + adli sicil kaydı diye bişey yazmıyor ama internette bazı yerlerde bunlarda yapılacak yazıyor dbide bu nufus cüzdanı suretini kime onaylatacaz acaba muhtaramı yoksa şubedemi

  Ankara’da muhtar onayı istenmiyor. İstenen belgeler ve detayları illere göre değiştiği için bulunduğunuz ildeki durumu bilemiyorum. Kursunuzun listesine göre hareket etmeniz doğru olur sanırım. İyi günler.

 43. 14 Haziran 2017 - 09:24 | #43

  EROL KIRAÇ :

  iyi günler hocam güvenlik sorusturması ve arşiv araştırma formunda aile bireylerinin tc kimlik numarası gereklimi sitenizde verdiginiz örnek formda böyle bisey yok bazı sitelerde var bazı sitelerde yok hangisi dogrudur iyi günler iyi calişmalar

  Bizim sitedeki Ankara Emniyeti’nin sitesinden alınmış olup Ankara’da kabul ediliyor. Sizin bulunduğunuz şehirdeki durumu da kursunuza sormanız doğru olur sanırım. İyi günler.

 44. 22 Haziran 2017 - 10:25 | #44

  Esra Çakır :

  İyi günler randevu alırken ablamın adresini vermiştim dilekçede de aynı adres çıktı kendi adresimle değiştirmem gerekiyor mu değiştirmek mümkün mü veya bi sorun olmazsa kalsın mı

  İkamet kaydınızın bulunduğu adresi vermeniz gerekirdi. Ablanızın yanında değil de başka adreste ikamet ediyorsanız işleminiz gecikebilir. Kartlar Pasaport Daire’de basılıp MERNİS kayıtlarına göre gönderiliyor. İyi günler.

 45. 23 Haziran 2017 - 10:12 | #45

  Esra çakır :

  Peki adresi değiştiremez miyim ?

  İşlemler ve detayları illere göre değiştiği için sanırım kursunuza sormanız uygun olur. İyi günler.

 46. 12 Temmuz 2017 - 13:08 | #46

  Halil yıkılmaz :

  Selamun aleyküm hocam.şimdi ben kimlik yenilemeye gittiğimde mahkemem olduğu için silahlı kimliğim silahsız olarak cıkartıldı.mahkeme sonuçlandı ve ceza almadım HGAB verdiler ben şmdi tekrardan kimliğimi silahlı alabilirmiyim yenileme yaparken mahkeme kararının evrağını götürsem cevap verirseniz memnun kalırım.

  Kararda HAGB varsa ceza almışsınız demektir. Denetimli serbestlik kurallarına uymanız kaydıyla süre dolduğunda düşme kararı alıp özel güvenliğe vermeniz gerekir. Eğer ceza süresi bir yıldan az ise ve suçunuz 6136 S.Kanun kapsamında değilse silahlı için şansınız olabilir. Daha net cevabı mahkeme evrakıyla özel güvenlik şubeye sorarak öğrenmeniz mümkün. Eğer cevap olumlu ise yenilemeyi beklemenize gerek kalmaz. İyi günler.

 47. 24 Temmuz 2017 - 15:35 | #47

  Hatice akyürek :

  Merhaba kimlik değiştmek istiyorum ama RANdevu alamıyorum istanbuldan aldım kartımı şimdi farklı bir ilden RANdevu alıp değiştirebilir miyim ?

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydının olduğu ilden yapılabilir. Başka ilden başvurunuzun kabulü için ikamet kaydınızı da oraya almanız gerekir. İyi günler.

 48. 25 Temmuz 2017 - 17:25 | #48

  Hatice :

  Şimdi de RANdevu alacağım mernis numaran sıkıntılı diyor ne yapmam lazım

  @A.GÜLŞEN

  İstanbul’un işlemlerini bilmiyorum, burası Ankara. Siz kimlik başvurusu ile ilgili işlemleri kursunuza sorsanız daha iyi olacak, zaman kaybetmemiş olursunuz. İyi günler.

 49. 07 Eylül 2017 - 08:52 | #49

  Recep Gnl :

  Arkadaşlar,
  1. Güvenlik araştırması ve arşiv araştırma formunu kendimiz mi dolduracağız?
  2. Parmak izi ve fotoğraf kayıt formunun fotokopisini nereden alacağız?
  3. İşlem yaptığım bütün fotoğraflar sakallı kimlik için sakallı resim vermemde problem olur mu ?

  Bilen Lütfen Cevaplasın..

  Tüm bu sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres kursunuzdur. Sakallı resim kabul eden iller de var, ceket-kravat isteyen iller de. Parmak izi formu, sistemde daha önceden ehliyet-pasaport gibi başvurunuz kayıtlı ise istenmez, yoksa başvuruda alınır. Arşiv formu-dilekçe vb. belgelerin bilgisayar çıktısı veya daktilo ile tanzim edilmesi gerekir. Kursunuz muhtemelen sertifika verirken bu detayları size izah edecektir. İyi günler.

 50. 09 Eylül 2017 - 09:00 | #50

  yavuz :

  s.a hocam ben silahlıya girdim silahsızı kazandım atışlarda vuramadım ve silahta sınav hakkım olduğu için tekrar sınav harcımı yatırdım ve 1 ekimde sınava tekrar giricem. şimdi acil işe girmem gerek ve şirket beni bekliyor. ama elimde silahsız sertifikam var şimdi benim randevuyu silahlı olarakmı silahsız olarakmı almam gerekir işim acele olduğu için yardımınız bekliyorum ve kursum fazla yardımcı olmuyor. onun için bilgilerinize ihtiyacım var. silahsızı kazandım ama silahlı almam gerek işlemlerimi nasıl yapmam gerek.. hakkınızı helal edin saygılar..

  Sadece para alıp eğitimle ilgili en basit konularda bile bilgilendirme-yönlendirme yapamayan kurslardan ben de yıldım inanın. Bu konu da maalesef tamamen kursunuzla ilgili. 01.10.2017 sınav sonuçları muhtemelen 13.10.2017′de açıklanır. Sertifika onay süresini kursunuz bilir. Sınavı kazandığınızı varsayarak yaklaşık süreyi kursunuza danışarak hesaplamanız gerekir. Randevuyu silahlı/silahsız almanız da buna göre belli olur. Sınavı kazandığınız tarihten sonraya ise silahlı, önce ise silahsız almanız gerekir. Gireceğiniz iş silahlı ise önce silahsız kimliğe başvurmanızın anlamı yok sanırım. Neredeyse iki ay arayla aynı belgeleri hazırlayıp vermeniz gerekecek, üstelik kimlik parası 20 TL’yi de iki kere ödemiş olacaksınız. Bu durumda önceliği silahlı sınavı kazanmaya vermeniz mantıklı görünüyor. İyi günler.

 51. 10 Eylül 2017 - 15:40 | #51

  Adem kaya :

  Merhaba. Ben Yen’i ehliyet aldım. Emniyete parmak izimi verdim. Lakin kimlik kartımı alabilmem için parmak izi belge fotokopisi isteniyor. Bu belgeye nasıl ulaşırım acaba.

  Başvuruda parmak izi formu sistemde görüneceği için sizin temin etmeniz gerekmez. İyi günler.

 52. 12 Eylül 2017 - 16:21 | #52

  Ömer :

  Ben silahsızdan silahlıya çeviriyorum tüm evrakları hazırladım randevu aldım fakat listede mavi kapaklı dosyaya evrakların koyulup teslim edilmesi gerekiyor
  Şeffaf poşet dosya mı yoksa baska bir model mi nasıl öğrenebilirim

  İllere göre değiştiği için sadece kursunuzdan öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 53. 13 Eylül 2017 - 12:00 | #53

  ULAŞ :

  Abla gerekli evrakları hazırladım , şahsi dilekçeyi bilgisayardan doldurup imzaladım , arşiv araştırma formunda fotoğraf kısmına normal vesikalık yapıştırıyoruz değilmi , iki tane istenmiş ikisinede yapıştırmamız gerekiyor değilmi , kolay gelsin , iyi akşamlar .

  İki suret arşiv formunun birine normal fotoğraf yapıştırılacak, her ikisi de imzalı olacak, biyometrik 2 fotoğraf da verilecek. Bol şanslar.

 54. 15 Eylül 2017 - 10:52 | #54

  xczc :

  abla şahsi dilekçede bilgisayardan doldurulacaktı değilmi abla arşiv formunada biryerde fotoğraf yapıştırılmayacak lazer yazıcıyla kağıda işlenecek diyordu ama şimdi normal vesikalık fotoğrafı üstüne yapıştırıyoruz değilmi abla ikisinede yapıştırsak ne olur abla

  Özel güvenlik başvuru evrakının tamamı bilgisayar çıktısı veya daktilo ile doldurulmuş olmalıdır. İki formun ikisine de resim yapıştırmanın sakıncası yok, biri de yeterli. Lazerle üstüne işlenme durumunu nerede gördünüz bilemiyorum, Ankara’da belirttiğim şekilde kabul ediliyor. İyi günler.

 55. 15 Eylül 2017 - 10:53 | #55

  BİLAL :

  NUFUS İDARESİ OLAN YERE NE YAZAÇAGIM

  Belge tanzimi ile ilgili detaylar illere göre değiştiği için bilemiyorum, lütfen kursunuzla irtibat kurunuz. İyi günler.

 56. 23 Eylül 2017 - 14:40 | #56

  Baran :

  Hocam iyi günler kimligim silahsız ve liseden terkim emmiyette daha önceden tasdikname fotokopisi veriyordum şuan dışardan devam ediyorum açık öğretimden kimligimi degistirecem dosyaya tekrardan tasdikname yimi yoksa açık öğretimden aldığım öğrenci belgesinimi koymam lazım ?

  Silahsız yenileme için açıköğretim bürosundan alacağınız öğrenci belgesini de tastiknameyi de verebilirsiniz. Hangisi kolayınıza gelirse onu seçiniz. İyi günler.

 57. 25 Eylül 2017 - 10:49 | #57

  Behlul :

  Silahsız özel güvenlik sertifikam var bunu nasıl silahliya geçirebilirim? Para çok tutarmi? Kaç günde hallolur işten izin almam zor oluyor. Hayırlı akşamlar hocam.

  Silahsız kimlik süresinin dolmasına bir yıldan az zaman varsa öncelikle silahsız yenileme almanız uygun olur. Silahlıya geçmek için 22 yaş-en az lise mezunu olma koşullarını taşıyorsanız bulunduğunuz ilden kurs ücretlerini araştırmanız gerekir. Kategoriler/Kimlik Maliyeti bölümünde giderlerle ilgili genel bilgi var. Silahlı raporu-kurs-sınav ücreti giderleriniz olacak. Ders saatlerini de kursunuzla görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 58. 05 Ekim 2017 - 09:35 | #58

  yusuf :

  iyi günler hocam..ögg kimlik kartım var süresi devam ediyo bunu yeni ögg kimlik kartıyla degiştirecem..gerekli evraklar neler aceba yardımcı olursanız sevinirim..teşekkürler..

  Bu sayfanın başında verilen linklerden kendinize uygun olanı tıklayıp görebilirsiniz. İndireceğiniz dilekçede istenen belgeler yazıyor. İyi günler.

 59. 05 Ekim 2017 - 13:42 | #59

  Mehmet :

  Iyi günler ben 30 temmuzda silahsız yenileme sınavına girdim ve 1 ekimde silahlı geçiş sınavına girdim hocam şimdi kursum silahsiz yenileme icin evraklarini içeri ver kaydın olsun diyor ben silahlı sertifikam çıkınca hepsini birlikte vermeyi düşünüyordum şimdi böyle diyince iki kere evrak hazırlamam gerekerecek ne yapmalıyım

  Silahsız kimliğin süresine göre hareket etmeniz gerekir. Eğer silahlıyı bekleyecek süreniz varsa randevuyu ona göre alıp silahlı-yenileme başvurusu yaparsınız. Süre yeterli değilse kursunuzun dediği şekilde hareket etmeniz doğru olur. İyi günler.

 60. 05 Ekim 2017 - 16:44 | #60

  Mehmet :

  Hocam demek istediğim silahlı yenileme ve silahliya geçiş evraklari birlikte verilir mi öyle olursa emniyet kabul eder mi

  Diğer yorumda gayet açık yazdım aslında. Silahsız yenileme-silah sertifikasını birlikte verip silahlı kart alabilirsiniz. İyi günler.

 61. 18 Ekim 2017 - 15:27 | #61

  Hüseyin dündar :

  Hocam benim silahsız kimliğim vardısüresi bitti kimliğimi yeniledim silahlıya çevirmek için sına girdim ve kazandım tekrar silah ruhsat harcı yatırmam gerekiyormu bilgilendirirseniz sevinirim saygılar hocam!

  Kimlik kartı olanlar silahlıya geçerken veya yenilemede tekrar harç yatırmazlar. Kimlik harcı bir defaya mahsus ödenen bir giderdir. İyi günler.

 62. 23 Ekim 2017 - 09:49 | #62

  hakkı uluç :

  kardeşim ben güvenlik kimlik kartımda 10 seneye geldim yenisi nasıl olur ilginize teşekkür ederim

  Halen özel güvenlik olarak çalışıyorsanız kimliğiniz üzerinde yazan süre dolmadan yeni kimlik elinizde olacak şekilde eğitim alıp sınava girmeniz gerekir. 10 yıllık olduğunuza göre bir kez yenileme almış olmalısınız. Eğer özel güvenlik olarak çalışmıyorsanız ve daha önce yenileme yapmadıysanız da yenileme eğitimi alıp sınava girdiğiniz tarihten itibaren yeni beş yıllık süre başlar, gecikmeniz hak kaybı yaratmaz. İyi günler.

 63. 28 Ekim 2017 - 09:47 | #63

  Sezer :

  Ben zonguldak da ikamet ediyorum ve sertifikami aldım kimlik başvurusu için gerekli evrakları verdim ama kimlik kartım gelmedi ise görecem sertifikayla giremiyorum ise girmem için ya kimliğim yada bağlı olduğum emniyetten çalışabilir kağıdı istediler bu mümkün mü. Yada başka bi yolu var mı rica ediyorum yardımcı olun

  Özel güvenlik olarak çalışabilmek sadece kimlik kartı ile mümkündür. Hiç bir belge kimlik kartının yerine geçmez. Sadece çalışmaya devam eden yenilemelere daha önceden kimlik kartları olduğu için, kimlik başvurusunun teslim alındığına dair belge verilir. Sizinki temel ise kimliğin onayını beklemekten başka yapacak bir şey yok maalesef. İyi günler.

 64. 13 Kasım 2017 - 10:46 | #64

  Adnan :

  Hocam aracımla yayaya çarptım taksirle adam yaralama suçundan 7ay 15 gün hapis cezası aldım bunu 2 yıl denetimli serbestliğe çevirdiler seneye yenilemem var herhangibir sorun olur mu? Teşekkür ederim

  Özel güvenlikte suçun türü ve cezanın süresi önemlidir, denetimli serbestlik süresi ceza süresinden sayılmaz. Aldığınız ceza bir yıl altında olduğu için sorun olmaz. İyi günler.

 65. 13 Kasım 2017 - 16:36 | #65

  hurşit :

  kolay gelsin hocam sizin kursunuzdan iki yıl önce sertifikamı aldım ama yurt dısında oldugumdan dolayı kimliğimi alamadım şimdi almak istiyorum gerekli evraklar ile ilgili bilgiyi nereden temin edebilirim. şimdiden teşekkürler

  Bu sayfadaki bilgiler Ankara için güncel. Duruma uygun (silahlı-silahsız) dilekçeyi bilgisayarınıza indirip istenen belgeleri hazırlayabilirsiniz. İkinci yol da İletişim bölümündeki adrese (eski adresten taşındık) uğrayın, istenen evrak listesini verelim. İyi günler.

 66. 30 Kasım 2017 - 11:23 | #66

  Giray boz :

  Iyi günler guvenlik sorusturma evrakini nereden alacaz ve yukarıda ki topladimiz evraklarını nereye teslim edecez…

  Hazırlamanız gereken belgeleri, başvuru şekli gibi detayları kursunuzdan öğrenmenizde yarar var. İşlemler ve başvuru durumu illere göre değiştiği için bu sorunuza başka yerden sağlıklı bilgi almanız mümkün değil. İyi günler.

 67. 12 Aralık 2017 - 08:08 | #67

  Tekin :

  Merhaba sürem var ama yeni kimlik kartı alacağım dilekçenin alt kısmında yazan istenen belgeler kısmıyla mı cıktısı alınacak acaba? Teşekkürler.

  Dilekçe çıktısı ekranda göründüğü şekilde, istenen belgeler görünecek şekilde alınmalıdır. İyi günler.

 68. 22 Aralık 2017 - 11:20 | #68

  Alper :

  HOCAM iyi günler bir arkadaştan duydum sizede sormak istedim 2017′nin başlarında müfredat değişmiş ögrenci belgesi ile Silahli güvenlik kartı alına biliyormuş böyle birşey mümkün mü ?

  Müfredat (eğitim konuları) değişmedi. Sanırım mevzuat demek istediler ama o da değişmedi, silahlı için en az lise mezunu olma şartı aynen geçerli duruyor. İyi günler.

 69. 22 Aralık 2017 - 15:58 | #69

  Alper :

  @A.GÜLŞEN
  Yeni KHK çıkmadan önce eskiden öğrenci belgesi ile Silahlı kimlik kartı alma durumu varmış Alanda olmuş Arkadaştan duydum onun bi arkadaşı almış hatta güvenlik kursunada sormuş Yasa değişmeden önce alınıyordu demişler şimdide lise diplomasi şart

  5188 S.Yasa yürürlüğe girdiğinden beri en az lise mezunu olmayana silahlı kart verilmedi, verilemez. Alan varsa ilk yenilemede veya yeni tip kimlik kartı talebinde silahlı kartı iptal olur. Bu yanlış bilgiye olabilir diyen bir kurs olduğuna inanmak zor, yani bu kadar konudan uzak insanlarla olmaz bu iş. İyi günler.

 70. 02 Ocak 2018 - 13:21 | #70

  cansu :

  mrb. iemden randevu aldım fakat ikamet bölümüne aceleyle sadece istanbul yazmışım. sonra cıkan dilekcedede adres sadece istanbul yazıyor. acaba word de aynı dilekçeye sadece adres eklesem öyle versem bi sorun olur mu?

  Aynı dilekçeden yeni çıktı almayı kastediyorsanız sorun olmaz. İyi günler.

 71. 03 Ocak 2018 - 14:01 | #71

  MURAT :

  Hocam kimliğinin geçerlilik süresi EYLÜL 2018′e hangi Ayda kursa müracaat edip kayıt olmam gerekiyor

  Kimliğinizde yazan tarihten önce yeni kimliğin elinizde olacağı şekilde eğitim almalısınız. Bunun için ilinizde sertifika ve kimlik onay sürelerini yaklaşık da öğrenmeniz gerekir. 2018 sınav takvimi henüz belli olmadı, sadece ilk sınav tarihi açıklandı. Takvim belli olunca kayıt olacağınız kursa sürelerle ilgili danışıp sınav tarihini belirlemeniz mantıklı olur. İyi günler.

 72. 10 Ocak 2018 - 11:09 | #72

  DERVİŞ GÖÇMEN :

  Hocam konu dışı bir sorum olacak.Belediyeler bünyesine geçecek taşeron şirketlerde çalışan güvenlik görevlisiyim.Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formu verdim diğer evraklar ile bina nosunu yalnış yazmışım bir sorun olurmu sizce.Tüm adresim doğru sadece bina numarasını yalnış yazmışım.Evrakları teslim ettik sizce sorun olurmu???

  Başvurudan sonra evraka ulaşıp değiştirmek sorun olabilir. Özellikle Ankara gibi yoğun olan şehirlerde böyle bir talepte bulunursanız muhtemelen yardımcı olamazlar. TC numarası doğru ise MERNİS kayıtlarında doğru adresiniz görünecektir. Bu nedenle yanlış adres sorun olmayabilir. İyi günler.

 73. 12 Ocak 2018 - 10:40 | #73

  Mahmut :

  Kolay gelsin yasım 45 /8 sınıf öğrencisiyim güvenlik sertifikası almak istiyorum şu anda hic bir işde calişmıyorum güvenlik işi buldum sertifika alabilirmiyim

  Silahsız özel güvenlik eğitimi alabilmek için en az ortaokul mezunu olmak zorunlu. Bu nedenle öncelikle eğitimi tamamlamanız gerekiyor. İyi günler.

 1. 29 Mart 2014 - 18:52 | #1
 2. 29 Mart 2014 - 19:00 | #2
 3. 29 Mart 2014 - 19:03 | #3