Belge Örnekleri

29 Mart 2014 tarihinde yayinlandi

 

ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK BAŞVURUSUNDA İSTENEN

BELGE ÖRNEKLERİ

 

 

GÜV.SORŞ.VE ARŞİV ARAŞTIRMASI FORMU  (Temel-Yenileme dahil) 

 

 

TEMEL DİLEKÇE ÖRNEĞİ  (SİLAHLI) 

 

 

 TEMEL DİLEKÇE ÖRNEĞİ  (SİLAHSIZ)

 

 

YENİLEME DİLEKÇE ÖRNEĞİ (SİLAHLI)

 

 

YENİLEME DİLEKÇE ÖRNEĞİ  (SİLAHSIZ) 

 

 

SİLAHSIZDAN SİLAHLIYA GEÇENLER İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ  (TEMEL)

 

 

SÜRESİ OLUP KİMLİK DEĞİŞTİRECEKLER İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

 

KAYIP-ÇALINTI-YIPRANMA-SOYADI DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

 

GENEL KOLLUK MENSUPLARI İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 


 

NOT :

1.  İstediğiniz belgenin üzerine tıklayıp “Kaydet” tuşuna bastıktan sonra kendinize ait bilgileri doldurunuz. El yazısı ile yazılmış belge kabul edilmediğinden bilgisayar ortamında tanzim edilip çıktı alınması veya daktilo ile yazılması zorunludur.

2. PTT A.Ş. vasıtasıyla MERNİS kayıtlarındaki adres bilgileri esas alınarak gönderilecek kimlik kartlarının elinize geçmesinde sorun yaşanmaması için adres-telefon bilgilerinin güncel olmasına dikkat ediniz. 

 

 

 

 

 

Bu yazı bugün : 43, toplamda : 161408 kişi tarafından okundu.

 1. 25 Mayıs 2017 - 14:53 | #1

  Eda :

  Hocam ankaradan yazıyorum kimlik kartımıda sizden almıştım ankara arşiv ve dilekçe yaZan bi yer vardı kızılayda tam adres alabilrmiyim

  İnkılap-2 Sokak 22/7 Kızılay adresinde Karizma Matbaası var. Arşiv formunun linki de sayfanın başında var aslında. İyi günler.

 2. 03 Mayıs 2018 - 16:43 | #2

  Baran :

  hocam iyi günler guvenlik sorusturma formunda Ögrenim Durumu yazıyor ve en son bitirdiği okul filan dıyor Ben liseden terkım ve şuan açık ögretim lisesi okuyorum dısardan sınavlara gırıyorum o bölüme Tasdıkname aldıgım okulu mu yazıp tasdıknameyı mı goturecem yada acık ögretım de okudugumu yazıp okuldan ögrenım belgesı alıp onu mu vercem

  Öğrenim duruma “Lise-Devam” yazabilirsiniz veya ortaokul da olur. En az ortaokul mezunu olduğunuzu belgeleyen tastikname, diploma, açık öğretim bürosundan alınacak öğrenci belgesi gibi her türlü belgenin aslı kabul edilir. İyi günler.

 3. 05 Mayıs 2018 - 07:44 | #3

  Baran :

  @A.GÜLŞEN
  Açık öğretimden o zaman öğrenim belgesi alırım sızın dediğiniz gibi AÇIK ÖĞRETİM LISESI-DEVAM diye yazarim peki hocam Öğrenim durumu yazan yerin alt kısmında tarihler arası var oraya Açık öğretime kayıt olduğum Tarihimi yazıyım yoksa boş mu birakiyim

  Bu tür konularda esas yardım almanız gereken yer kursunuzdur. Kursların aldığı paraya, öğrencilerini yapacakları konusunda bilgilendirme dahildir. Ayrıca işlemlerde illere göre değişiklik olabildiği için başka yerlerden aldığınız bilgi yanlış olabilir, zaman kaybettirir. İyi günler.

 4. 05 Mayıs 2018 - 07:46 | #4

  Fatih :

  Hocam Ankaradan yaziyorum Silahsız yenileme için evrakları hazırlayacam ama Bu güvenlik soruşturma formu 2 adet olacak diye belirtilmiş ikisi demi resimli olacak ve muhtara filan kaşeletip imzalanacakmi

  Bu sayfanın başında istenen belgeleri bilgisayarınıza indirip doldurabilirsiniz. Belgeler üzerinde bildiğimiz kadarıyla açıklama yazdık. Ankara’da muhtar onayı istenmiyor. İyi günler.

 5. 05 Mayıs 2018 - 11:05 | #5

  Fatih :

  @A.GÜLŞEN
  YENILEMEDE güvenlik soruşturması formu 2 adet denmiş ikisine demi 2 adet Fotoğraf yapistiracagiz

  Belgelerin tanzimi ile ilgili detayları kursunuza sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 6. 14 Mayıs 2018 - 16:17 | #6

  Ayşe :

  Ankara da Yenileme yaparken güvenlik soruşturma forumları 1 resimli 1 resimsiz mi olarak veriyoruz yoksa ikiside mi resimli

  Belgeler ve tanzimi ile ilgili sorularınızı kursunuza da sorabilirsiniz. Son durumu inanın bilmiyorum. İyi günler.

 7. Burak
  20 Mayıs 2018 - 18:33 | #7

  Hocam kimliğimin süresi 09/2018 ayına gecerlilik süresi var Ankara Aşti güvenlik şubede müracaat sırasında kimliğimin süresi oldugu için kimligimi geri verdiler Yeni kimlik gelene kadar bunu kullana bilirsin dediler ve basvuru yaptıgıma dahil evrakıma da verdıler Çoğu kişiye de süresi dolanlara ve soruşturması bitenlerede Eski tip kimliklerden veriyorlardı

 8. 02 Haziran 2018 - 14:13 | #8

  Emra :

  Merhabalar! Silahsız kimliği silahlıya çevirmek istiyorum,sertifikayı almıştım sağlık raporunun aslını verdiğim için fotokopisi olur mu? Birde ne kadar süre geçerliliği var sağlık raporunun.Silahlı olur ibaresi var raporda…

  Sağlık raporu bir yıl geçerlidir, aslını nereye verdiniz bilemiyorum ama kimlik müracaatında emniyete vermeniz gerekir. İyi günler.

 9. 29 Haziran 2018 - 12:41 | #9

  İsmet :

  hocam bu güvenlik soruşturması arşiv formunda nüfus cüzdanı suretinde yeni kimliğe göre doldurduk ama veriliş nedeni kayıt no oralar Yok boş kaldı sorun olur mu

  Resmi kimlik öyle olduğuna göre yapacak bir şey yok, sorun olmaması gerekir. İyi günler.

 10. 01 Ağustos 2018 - 14:46 | #10

  Gökhan :

  ben üniversite özel güvenlik mezunuyum silahsız kartı mezun olduğum için eğitim almadan çıkarttım silahlıya çevirmek istiyorum eğitime girmem lazımmı acaba detaylı bir bilgi verirseniz sevinirim iyi günler.

  Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine sadece silah eğitimi görmek üzere kayıt olabilirsiniz. Silahsız kartta kalan süre kadar geçerli olmak üzere silahlıya geçebilirsiniz. Özel güvenlik MYO mezunlarında silahsız notu 60 kabul edildiği için silah toplamında en az 60 almanız gerekir. Bazı işlemler illere göre değişebildiği için yapmanız gerekenler hususunda kayıt olacağınız kurstan bilgi almanız uygun olur. İyi günler.

 11. 06 Ağustos 2018 - 07:54 | #11

  Sibel :

  Iyi günler. Geçici kimliğimi almış bulunmaktayım. Yeni kimliğin ptt yoluyla ev adresine gönderileceğini söylediler. Fakat başka şehre taşınma durumu söz konusu. Kimligimin yeni adresime gelmesi için nasıl bir yol izlemeliyim?

  Başvuru yaptığınız yere adres değişikliğini mutlaka bildirmeniz gerekir. Çünkü soruşturma için ikamet kaydı olan ilden başvuru zorunludur. Dolayısıyla başka ili adres verecekseniz oradan başvurmanız istenebilir. İliniz özel güvenlik şubesine danışmanızda yarar var. İyi günler.

 12. 16 Ağustos 2018 - 12:52 | #12

  Evren :

  Hocam merhaba iyi günler. Ulubey Güvenlikte Silahsız Güvenlik sertidikamı aldım ve Güvenlik kimliğimi çıkartmamıştım Evraklarım kayboldu. Yaklaşık 6 ay kadar öncede Silahlı eğitimi alıp sertifikamı Sizden almış bulunmaktayım. Yoğun işimden dolayı emniyete gidip Kimlik için başvuru yapamadım.
  silahlı kimlik kartı randevusu aldım yarına ancak ne götürmem gerekiyor hangi evrakları lütfen yardımcı olur musunuz.?

  Sertifikanızı alırken yapılacak işlemler, hazırlanacak belgeler hakkında bilgi verilmiş olması gerekir. Bu arada raporun süresi geçmemiştir umarım. Her ne kadar yenileme de olsa daha önce kimliğiniz olmadığı için silahlı-temel gibi evrak hazırlamanız gerekir. Bu sayfanın başındaki dilekçe örneklerinin altında belge listesi, IBAN numarası vb. bilgiler var. Umarım yetiştirirsiniz, yapabileceğimiz bir şey varsa telefonla irtibat kurmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 1. 29 Mart 2014 - 18:52 | #1
 2. 29 Mart 2014 - 19:00 | #2
 3. 29 Mart 2014 - 19:03 | #3