71. Temel Eğitim (A) Grubu Sınavı Hakkında Açıklama

01 Ağustos 2017 tarihinde yayinlandi

 

Öz.Güv.D.Bşk.lığının sınava ilişkin açıklaması aşağıya aynen alınmıştır. 

 

               AÇIKLAMA

 

“30 Temmuz 2017 Pazar günü saat 10.00′da ülke genelinde gerçekleştirilen Özel Güvenlik 71.Temel Eğitim Sınavı (A) grubu kitapçığının bazılarının hatalı olduğu tespit edilmiştir. Merkezi Sınav Komisyonu gerekli çalışmalara başlamış, aksaklık en kısa sürede giderilecektir.

71. Temel Eğitim Sınavı (A) grubundan hatalı kitapçıkla sınava giren adaylardan sınav ücreti alınmadan tekrar yapılacaktır. Sınav tarihi ilerleyen günlerde duyurulacaktır.”

 

 

Bu yazı bugün : 8, toplamda : 20458 kişi tarafından okundu.

 1. 14 Ağustos 2017 - 09:02 | #1

  Esra :

  Ben a grubundan sınava girdim ancak sonav yeri sorgulama ekranında sonuç bulunamadı diyo sınav yerleri daha açıklanmadı mı acaba

  Kursunuz, size bu ve benzeri soruların cevabını verebilir, vermelidir. Sizler, internet ortamında bu tür belirsizliklerle uğraşmak zorunda değilsiniz. Bizim öğrendiğimizi tüm kurslar, aynı zamanda öğreniyor sonuçta. Para verip hizmet aldığınız yerden tamamen eğitimle ilgili bu türden en basit sorularınıza cevap alabilirsiniz. Sınav ekranında sonuç bulunamadı diyorsa sınavın silahsız kısmını kazanmışsınız demektir. 71.Sınav Takvimi güncellendi ve sonuçların 24.08.2017′de açıklanacağı duyuruldu. İyi günler.

 2. 15 Ağustos 2017 - 12:51 | #2

  memo :

  hocam ben silahlıyım ama şimdi herkes geçtin diyor yani sorguda ismim yok kurstada yok msj gelmedi ama ben silahlımı geçtim silahsızmı yani silahtan kalsamda tewmelde geçtimmi sayıyorlar

  Silah kısmını bilemiyoruz. Sınavın sadece yazılı kısmı tekrar ediliyor, atışlar geçerli ve bu notlarla birlikte dikkate alınacak. İyi günler.

 3. 15 Ağustos 2017 - 12:53 | #3

  Harun :

  Merhaba,
  İptal olan A kitapçığından silahsizdan silahliya geçiş sınavına girdim.Sinav ve atış değerlendirmesinin başarılı olmasını beklerken tekrar sinav yeri aciklanmis.

  Sınavın başarısız oldugumu yada iptal olduğu icinmi tekrarlandigini nasıl ogrenebiliriz.

  Iptal olan kitapçık statüsünde görüldüğünü ve değerlendirilmeye alınmadığını düşünüyorum.Bu sorunu sınava tekrar girmeden nasıl cözebiliriz.

  Teşekkürler.

  Bunu öğrenme imkanı yok maalesef. Tekrar sınava gireceklerin arasında olduğunuza göre her iki ihtimal de geçerli. Yazılıdan yüksek not alacak şekilde çalışmanızda yarar var. İyi günler.

 4. 15 Ağustos 2017 - 16:46 | #4

  pinar :

  Hocam ben atistan 5 te 5 yaptim yazili sinavdan tekrar sinav icin cagirilmadim sinav yeri sorgulamasi yaptim kayit yok yazisi cikiyo ben simdi her iki sinavida gectim mi

  Sıkça Sorulan Sorular 12.soruda silahlı geçme notları örnekli açıklandı. İkisinden de geçtiniz mi bilemem, söylediğim bölümü okuyup değerlendiriniz. İyi günler.

 5. 15 Ağustos 2017 - 16:51 | #5

  mehmet :

  hocam ben b gurubundayım b gurubunu da etkılıyormu yanı tekrar b gurubuda mı gırecek sınava acaba bır bılgınız varmı.

  B’den girip başarısız olanlara da tekrar sınav hakkı tanındı. Kursunuzla görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 6. 22 Ağustos 2017 - 14:30 | #6

  mehmet :

  ben A kitapçığından girdim ama yeni sınava beni almadılar sorun ne olabilir ?

  Sınavın silahsız kısmını geçmiş olabilirsiniz. Kursunuz bilgi vermeli idi. İyi günler.

 7. 23 Ağustos 2017 - 12:48 | #7

  Şemsi nur :

  20 agustosda olunan sinav soruları ne zaman açıklanacak saat kac gibi

  Yukarıdaki açıklamanın dışında bilgi yok, saat verilmediği için bilemiyoruz maalesef. İyi günler.

 8. Asmin
  24 Ağustos 2017 - 19:36 | #8

  Mrb bende bu dönem yeni sınava girdim a kitapçığim ilk sınavdan geçtim sonra iptal oldu geri girdim sınava şimdide kaldım bence haksızlık kursiyerlerin verdiği dersler sınavın hiç bir alakası yok a kitapçığında iptal edilip tekrar b kitapçığında kalanlar şanslıydı a kitapçığıyla tekrar sınava girdiler peki bu şimdi sınavda kalan a kitapçılarda uzun dönem bekliyecekler sınav için bence büyük haksızlık var millet koca sınava hazırlanıyor ve sınavda hata oluyor herkes bunu kabullenir ama milletin hatasını kimse kabullenmeye birde para veriyoruz emek harcıyoruz ve bekliyoruz büyük haksızlık çok büyük haksızlik

 9. 31 Ağustos 2017 - 12:43 | #9

  ŞÜKRÜ :

  Ya ben ikinci slnava girmem icin kurs benden 70tl istedi sorumu bu ücret silahsız doğrumu bu acaba bilgi verebilirmisiniz

  Yan sütunda Sınav Ücretinin Yatırılacağı Hesap No bölümünde verilen Polis Akd.Döner Sermaye İşl.Md.lüğünün IBAN numarasına sınav ücretini bizzat yatırabilirsiniz. Silahsız sınav ücreti tüm yurtta 40 TL’dir. İyi günler.

 10. 17 Eylül 2017 - 15:26 | #10

  nadir :

  iyi günler bu 71. sınav soruları yyaınlandmadı benimde 13 gün sonra sınavım var acaba bu soruların aynısını sorabilirlermi yaynladmadıklarına göre fikrinizi alabilirmiyim

  Açıklanmayan sınav sorularının aynısının sorulacağını sanmıyorum. Geçmiş sınav sorularını, sorulara ait konuları anlayarak çalışanların, soru ne şekilde sorulursa sorulsun çözebileceğini düşünerek zamanı iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 11. 23 Eylül 2017 - 13:51 | #11

  ÖMER :

  hocam iyi günler ben 71 inci sınavı kazandımda arşiv araştırma formunu vereli tam
  15 gün oluyor ne zaman açıklanır.. sizce

  İşlemler ve süreleri illere göre değiştiği için kursunuza sorarak sağlıklı bilgi almanız mümkün. Ankara’da 15-45 gün sürebiliyor. İyi günler.

 12. 06 Ekim 2017 - 16:43 | #12

  şahin :

  hocam ben 72 sınava girdim bizimde kitapcıklarda karışma olmuş heradle b ile a gurubunun yeri değişmiş yani b grubu a agrubu be olmuş ben b grubunda sınava girdim ama sorular a olarak çıkmış böyle birde tartışma çıktıbu konuyu araştırıp bizi aydınlata bilirmisin

  Bugün (B) grubundan sınava girdiği halde soruların (A) grubu ile aynı sırada olduğunu söyleyen ikinci kişisiniz. Ben de ona sınav heyecanından karıştırıyor olabilirsiniz demiştim. Gelen yorumlar dışında bilgim yok inanın. Sorular yeni yayınlandığı için bilemiyorum. Bir haber alırsak buradan duyururuz. Umarım bu sınavda maddi hata yapılmamış olsun. İyi günler.

 13. 23 Ekim 2017 - 09:37 | #13

  mehmet :

  ağostostun kaçında kirilecek bu yıl özel güvenlik sınavlarına bilgi verseniz çok iyi olur

  Yorumu yazdığınız tarih 22 Ekim, bu sayfadaki açıklama geçtiğimiz Ağustos için geçerli idi, sınav yapıldı bitti. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 3 Hepsini Göster