71. Temel Eğitim (A) Grubu Sınavı Hakkında Açıklama

01 Ağustos 2017 tarihinde yayinlandi

 

Öz.Güv.D.Bşk.lığının sınava ilişkin açıklaması aşağıya aynen alınmıştır. 

 

               AÇIKLAMA

 

“30 Temmuz 2017 Pazar günü saat 10.00′da ülke genelinde gerçekleştirilen Özel Güvenlik 71.Temel Eğitim Sınavı (A) grubu kitapçığının bazılarının hatalı olduğu tespit edilmiştir. Merkezi Sınav Komisyonu gerekli çalışmalara başlamış, aksaklık en kısa sürede giderilecektir.

71. Temel Eğitim Sınavı (A) grubundan hatalı kitapçıkla sınava giren adaylardan sınav ücreti alınmadan tekrar yapılacaktır. Sınav tarihi ilerleyen günlerde duyurulacaktır.”

 

 

Bu yazı bugün : 13, toplamda : 21017 kişi tarafından okundu.

 1. Ejder
  02 Ağustos 2017 - 06:33 | #1

  B grubu da hatalıydı

 2. Gokhan
  02 Ağustos 2017 - 10:27 | #2

  Hic bir hatasi yoktu

 3. 02 Ağustos 2017 - 10:57 | #3

  Gokhan :

  Peki 11 agustosta sinav sonuclari aciklanicakti bu yuzden uzuyabilirmi B lerinki

  Sorduğunuz konuya ilişkin bir değişiklik yok demek ki açıklamada yer verilmemiş. İyi günler.

 4. 02 Ağustos 2017 - 17:36 | #4

  nesli :

  hocam merhaba ya bende a grubundandım sınav en geç ne zaman gerçekleşir bir bilginiz varmı bide bütün a grubumu yoksa sadece hatalı olanlarmı girecek tekrar

  Açıklamadan tüm (A) grubu kitapların hatalı olduğu anlaşılıyor. Ancak bu açıklamanın detaylantırılması gerekecek sanırım. Örneğin sadece silah sınavına (A) grubundan girenler de yeniden sınava girecekler mi konusu net değil. Öte yandan (B) grubu olanlar, yanlışlık nedeniyle sınav salonlarında olması gereken sessiz ortamının sağlanamadığını, aksine hatalı kitapçıkların fark edilmesini müteakip yapılacak işlemi öğrenmek için bir kaç defa (B)’ler dahil herkesi beklettiklerini, ortamdaki kargaşa nedeniyle bildikleri soruları dahi bir kaç kez okuyup anlayamadıklarını, sınava dahil edilmezlerse haksızlığa uğramış olacaklarını söylüyorlar. Bu sitemler de dikkate alınır mı bilemiyoruz. Detay gelirse buradan paylaşırız. İyi günler.

 5. Abdullah
  02 Ağustos 2017 - 21:20 | #5

  Merhabalar hocam
  30temmuz 2017 tarihinde yapılan sınavda soru kitapçığındaki yazılar çok aşırı soluk ve çok zor okunuyordu.

 6. 03 Ağustos 2017 - 15:18 | #6

  halit :

  merhaba hocam kitapciktaki hata nedir?

  Temel (A) grubunda aynı sorular ikişer kere basılmış, bir soru da eksikmiş. Yenileme ve temel (B)’de sorun yokmuş ama (A)’daki sorundan dolayı sınav ortamının sessizliği bozulduğu için (B)’ler de sonucu etkileyecek şekilde sınavdan kopmuşlar. Bakalım ne olacak, bekliyoruz. İyi günler.

 7. 03 Ağustos 2017 - 15:20 | #7

  sbht :

  hocam sadece hata olduğu tesbit edilenermi yoksa a kitapçığından girenlerin tamamımı yenilenecek teşekkürler.

  Açıklamadan anlaşıldığına göre temel (A) grubundan olanların sınavı tekrarlanacak. Ancak temelin silah bölümünden girenler dahil mi bilemiyorum. Daha detaylı bir açıklama yapılır diye bekliyoruz. İyi günler.

 8. 03 Ağustos 2017 - 15:23 | #8

  Abdullah :

  Merhabalar hocam
  30 Temmuz 2017 tarihinde yapılan sınavdaki soru kitapçıkları çok aşırı kalitesizdi ve Kitapçıkların ortasında zımba teli bile yoktu sınıfta ki bazı arkadaşlar kitapçığı birbirinden ayırırken sayfaları karıştırdı çok huzursuz bir sınav geçirdik.

  Diğer yorumda belirttiğiniz husus dahil, bu sayfadaki yorumları ilgililere duyurmaya çalışıyoruz. Umarım mağdur olanların sıkıntısı giderilir. İyi günler.

 9. 03 Ağustos 2017 - 15:26 | #9

  kadir :

  2 hatali soru icin sinav iptal mi olur.

  Basım hatası nedeniyle birden fazla soru tekrar çıkmış, bir soru da eksikmiş diyorlar. Daha önce iki soru iptalinde puanlarda düzeltme yapılarak çözülmüştü. İyi günler.

 10. 03 Ağustos 2017 - 15:36 | #10

  Muhammed Aras :

  Hocam bende a kitapcigiydim hataliydi. Benim soyle bi durumum var askere gitmem gerekli 3 agustosta ama ben atis sinavina girip oyle gidecektim. 6 agustos aksami yani. Sinavin iptal oldugunu ogrenince hemen gec kalmadan gitmek istiyorum. Ama kurs yeri sahibi atisada gel oyle git diyor. Benim bu ilk kursum ve ilk sinavimdi. Bu iptal oldu diyelim tekrar gelince atisla yazili sinava 3 defa daha giris hakkim var midir ? Yada gitmeden atisa girsem askerlik zamani bi gunde izin alip gelip yaziliya girsem gecerli olurmu oyle yani yazili sinava daha sonra 6 ay sonra atiyorum girsem… Kurs sahibi olur siyor ama oyle oluyorsa madem eski yaziliyi gecemeyen ogrenciler atisa neden tekrar giriyor… Bi akil verirmisiniz acil…

  Askerlik gibi uzun süreli uzaklaşma durumu varken niçin eğitim aldınız ki, nihayetinde ilk hakkınızda kazanmanız garanti değil. Sonrakilerde aynı şehirde olmazsanız sınava girseniz de girmeseniz de sistem, sınav hakkınızı kullanmış sayar. Kursunuzun da bunu bilmesi, eğer askerlikten bahsettiyseniz sizi uyarması gerekirdi. Sınav sistemi, eğitimi biten adayın ilk sınav hakkından itibaren birbirini takip eden dört sınav hakkı olacak şekilde ayarlanmış. Özel güvenlik sınavlarında hak erteleme, sınav merkezi değişikliği gibi durumlar olmuyor. Yukarıdaki açıklamada hatalı kitapçıkla sınava giren adayların tekrar sınava alınacağı yazıyor. Detay olmadığı için tüm temel (A)’lar mı, sadece hatalı kitapçıklar mı sınava girecek bilemiyorum. Sizin kitapçığınız hatalı ise atışa girmenizin anlamı yok gibi. Ancak bugün itibariyle atışınız bitmiş olmalı sanırım. Şu halde 03.12.2017 ve 2018′in ilk iki sınavına daha girme hakkınız var. Askerde iken izninizi ayarlayabilirseniz en azından 2018 sınavlarına girip eğitim için ödediğiniz parayı yakmamış olursunuz. 2018 takvimi bu yılın sonuna doğru belli olur. İyi günler.

 11. 03 Ağustos 2017 - 15:37 | #11

  Tugba :

  Ben b grubundaydim. Ama bizu cok beklettiler a kitapciklarinda hata varsa bu b grubunada haksizlik yapilir. Biz sinavdaykende gurultu cok fazlaydi bildigim sorularin cevaplarini unuttum gyrultu fazlaydi. Bize haksizlik oluyor a grubu sinava girecekse b grubuda sinava girmeli ve adalet yerini bulmali

  Sınava (B) grubundan girenlerin bu haklı yakınmalarını ilgili yerlere duyurmaya çalışıyoruz. Sizler de isterseniz yan sütundaki Öz.Güv.D.Bşk.lığının linkinden ulaşıp yazabilirsiniz. İyi günler.

 12. 03 Ağustos 2017 - 15:39 | #12

  emine :

  slm.hocam b grubundandım ama 1 saat beklettiler yetmedi a grubundaki arkadaşların bazıları arasıra baştaki görevli kişiye bu yanlışlıkla ilgili yani numaralandırma ile ilgili soru sorması bizide etkiledi o anda soruyu anlayamadık sürekli tekrar okumak zorunda kaldık dikkatimiz dağıldı resmen.

  TEOG’da, üniversite sınavlarında yoldan geçen araçlar korna dahi çalmazken sizlerin yaşadığı stresi anlıyoruz. Sonuçta sizler de sizin için önemli bir sınava giriyorsunuz, öncesinde bir sürü masraf yaparak. Elimizden geldiğinde bu haklı sitemleri ilgili yerlere duyurmaya çalışıyoruz. Siz de isterseniz yan sütun sonundaki Bağlantılar bölümünden Öz.Güv.D.Bşk.lığına durumunuzu iletebilirsiniz. İyi günler.

 13. 03 Ağustos 2017 - 16:00 | #13

  nesli :

  hocam merhaba ya bende a grubundandım sınav en geç ne zaman gerçekleşir bir bilginiz varmı bide bütün a grubumu yoksa sadece hatalı olanlarmı girecek tekrar

  Yukarıdaki açıklama dışında şimdilik detay yok. Gelen yorumlardan tüm temel (A) kitapçıkları hatalı gibi anlaşılıyor. Açıklamada hatalı kitapla girenlerin tekrar sınava alınacağı belirtilmiş. Gelişme olduğunda elden geldiğince çabuk bir şekilde buradan duyururuz. Muhtemelen kurslarınız da sizlere bir şekilde ulaşacaktır. İyi günler.

 14. 03 Ağustos 2017 - 17:16 | #14

  Dilek :

  Hocam merhaba bende b grubundaydm kitapçığın okunması çok zor ve sayfalar birbirine yapisikti eğer a grubu tekrar sınava girecek ise bize. Haksızlık olur dikkatimiz çok dagildi

  Yukarıdaki yorumlara verilen cevaplara bir göz atarsanız sevinirim. Size de yan sütundan Öz.Güv.D.Bşk.lığına durumla ilgili görüşlerinizi iletmenizi, bizim elden geldiğince duyurmaya çalıştığımızı söyleyebilirim. İyi günler.

 15. 03 Ağustos 2017 - 17:18 | #15

  Ömer :

  Hocam 30 temmuzda silahlı yenileme yaptım A kitabcıgı kullandım..atışda 5 de 5 yaptım.temel egitim A gurubu sınavı iptal dediler..peki biz yenileme A gurubuda iptalmi…sonuçta yenileme sınavı..cevabınızı bekliyoz..selamlar

  Yenilemelerde sorun yok görünüyor, yukarıdaki açıklama sadece temel (A) için yapılmış. Nitekim atışlar da programa göre devam ettiğine göre sizler açısından sıkıntı yok. İyi günler.

 16. Gokhan
  03 Ağustos 2017 - 17:21 | #16

  @A.GÜLŞEN
  Yoo bende B dim ve cokta gurultu vardi ama cokta iyi cevapladım rahat 90 bekliyorum neden calismadiginiz icin bunu diyorsunuz benim ve digerlerinin hakina ne olucak

 17. 03 Ağustos 2017 - 17:46 | #17

  Gokhan :

  Bence hocam B kitapcigi olanlar suan calismadiklari icin bahane uyduruyorlar yok gurultu yok bu bizimde sinifta cok gurultu vardi ama calisan insan her sekilde cevaplar sorulari bunlar bahane bence ben rahat 90 bekliyorum silahlidanda 25 te 25 bekliyorum b lerde iptal olursa gülünç olur

  Çok enteresan bir durum, ne diyeyim siz de haklısınız. Ancak çalışmadılar da bahane uyduruyorlar yorumu biraz acımasız olmuş bence. Siz dikkatinizi sorulara verip yapabilmişsiniz ne güzel, ama çalıştığı halde dikkati çabuk dağılanların ne suçu var? Umarım herkesi memmun edecek bir çözüm bulur Öz.Güv.D.Bşk.lığı, bu yorumlardan anlaşıldığına göre işleri hayli zor. Allah herkese yardım etsin. İyi günler.

 18. Mustafa
  03 Ağustos 2017 - 21:04 | #18

  USTEKI gokhan arkadasıma katılıyorum b kıtapcından calısmayanlar sesi bahane ediyor sen bildikten sonra ses olsa ne olmasa ne onlarda buradan bir pay alırmıyız derdınde benım kıtapcıgım B dı gayette iyi gecti …işşallah tekrarlanmaz..tekrarlansa aynı sorular cıkacanın garantsı varmı ?? calısmayan b cı arkadasların sızlanmaları

 19. mustafa
  03 Ağustos 2017 - 21:05 | #19

  Gokhan :
  Hic bir hatasi yoktu

  hıc bır hata yoktu calısmayan b cılerın aglamaları

 20. uğur
  04 Ağustos 2017 - 07:08 | #20

  SADECE SIKINTI OLAN A KİTAPÇIKLARI 1 AY İÇERİSİNDE TEKRAR SINAVA TABİ TUTULACAKTIR VE HERHANGİ BİR ÜCRET ALINMAYACAKTIR…!

 21. Cevat
  04 Ağustos 2017 - 07:30 | #21


  Kesinlikle çok haklısın kardeşim, bizim okulda sınava girmeden dışarıda konuşanlar vardı “ben üçüncü kez giriyorum, iki sefer 57 aldım, kitabın yüzüne bile bakmıyorum”…Kursta da aynıydı bu insanlar; dersi dağıtmak için ellerinden geleni yapıyorlardı. Bizim sınava girdiğimiz okulun etrafında da korna sesleri, sabahın o saatinde ne anlıyorlarsa bangır bangır araba müzikleri…ama hiç bir görevli uyarmadı, sınav sonuna kadar böyle devam etti…Dediğin gibi bende 90 civarı bekliyorum eğer tüm sınavı iptal ederlerse benimde seninde tüm b grubundan giren insanların hakkını yemiş olacaklar…daha soruları yayınlayamadılar 2 Ağustos yazıyorlardı, sınav sonuçlarını nasıl yayınlayacaklar merak ediyorum??? hayırlısı bakalım…

 22. 04 Ağustos 2017 - 11:58 | #22

  Rüzgar :

  İyi günler hocam sınav sonuçları açıklandıktan kaç gün sonra kimlik ve sertifika yi alabiliriz.

  Sadece sınavlar merkezi sistemle yapılır. Bunun dışında sertifika onayı, kimlik soruşturma süresi, başvuruda istenen belgeler vb. tüm detaylar illere göre değiştiği için sorunuzun cevabını sadece kursunuzdan alabilirsiniz. İyi günler.

 23. 04 Ağustos 2017 - 12:10 | #23

  Tuğba :

  Ben A grubuydum fakat benim kitapcığımda sorun yoktu sorun olanlar mı tekrar sınava girecek

  Açıklamaya göre soru kitapçığı hatalı olanlar tekrar sınava alınacak. Şimdilik başka bilgi yok. İyi günler.

 24. 04 Ağustos 2017 - 12:15 | #24

  gökhan :

  HOCAM MERHABA AKLIMDA ŞU SORU VAR TEMELDEN KALDIK MESRLA AMA SİLAH BOLUKUNDRN GEÇTİK 60 ÜSTÜ İLE DİĞER SINAVDA SİLAH BOLUKUNDEN MUAFMI OLACAM YOKSA TEKRAR HEPSINE MI GIRECEM ?
  BİDE KALIRDAK KURSA DERSE GITME ZORUNLUĞU VAR MI

  Temel bölüm baraj niteliğinde olduğu için temelden kalan, sınavın tamamından kalır. İyi günler.

 25. 04 Ağustos 2017 - 13:57 | #25

  fikret :

  Bne A kitapçığı ile girdim hiçbir sorun yoktu sınavımda iyi gecti basım yapan matbanın vede bu işi denetleyemeyenlerin suçunu biz çekmeyiz inşallah. sonuçta kitapçığımızıda iade ettik isim yazılı şekilde incelesinler sadece hatalı olanları iptal etsinler. kimsede doğru bir açıklama yapmıyor ortada kaldık.

  Açıklamadan anlaşıldığına göre sadece hatalı kitapçıkla sınava girenler için sınav yenilenecek, kitapçığında sıkıntı olmayanların tekrar sınava girmesine gerek yok. Bu açıklamanın detaylandırılmasıyla durum netleşecektir. Devletin işleri aceleye gelmez; toplantılar, komisyonlar, değerlendirmeler derken zaman alır. Mesuliyetin büyüklüğüne göre hareket edip kimseyi mağdur etmemek için uğraşıyorlar sanırım. Ayrıca sizden yana sorun yok görünüyor. İyi günler.

 26. Gokhan
  04 Ağustos 2017 - 14:06 | #26

  @Mustafa
  Kesinlikle bahane bencede sinav cok cokta zor bir sinav degildi calisan insan yapar her sekilde yok sesmis yok oymua buymus orda itiraz etseydiniz ya arkadaşlar sesiz olun biz cozuyoruz diye ne oldu atistan sonra birdende sizlandilar demek atışlarida iyi gecmedi bu yuzden iptal etmw pesindeler aci ama gercek

 27. 04 Ağustos 2017 - 15:50 | #27

  Gokhan :

  @Cevat
  Boyle insanlar yuzunden zaten hakki olan insanlarinra hakki gidiyor kardesim ne diye zirlaniyorsun yani ekimdr tekrar girersin birak b de yapan insanlarin haklarina girmeyin bari yani dicegim bahaneden öte degil bu kitaba bakmazlar calismazlar belki iptal olur bu sefer yaparis derdindeler

  Bence boşuna endişeleniyorsunuz, sınav iptal edilmedi henüz ne olacağı belli değil. Net olan sadece hatalı kitapçıkla girenlerin sınav ücreti ödemeden tekrar sınava gireceği. Bekleyip görelim bakalım ne olacak. İyi günler.

 28. 05 Ağustos 2017 - 07:31 | #28

  sevgi :

  mrb bendr b grubundayim ve sadece sinavi gecen b lerin bahanesi oldugunu dusunuyorum..sinavin iptal olma olasiliginij biliyomuydunuzda o anda cikan sesleri sustursini istemediniz gorevlidrn onlar basimizda acil is icin kursada sinavada 15 gun boyunda toplam 3 saatlik yol gittim gecelere kadar calistim tekrar mi ayni kabusu yasayalm ve sonuc cikar cikmaz ewrak vermem gerekiyo iptal olmasi demek isimin kacmasi demek zaten tek seferde bitirmek icin mucadele ettm bnlarda insallh goz onunde bulundurulur ve hak yenmez insallh calisan her sekilde yapar ve ordaki ortami sinavin ciddiyetini bilenler sessizligi saglardi diye dusunuyorum hayrlisi baklm

  Burada (A)’larla (B)’lerin bu türden bir nevi suçlama içeren ifadelerle birbirlerine yazmalarına gerek yok sanırım. Hatalı (A) grubundan girenler zaten mağdur ve (B)’lerin sınavı iptal olsun demiyorlar, zaten sınavın iptali diye bir ifade Öz.Güv.D.Bşk.lığının açıklamasında yok. Ne demişler, hatalı (A) kitapçığından girenler tespit edilip tekrar ücret ödemeden sınava alınacaklar. Başka bir şey yok. Daha sonra detay olursa duyururuz, kurslarınız da takip ediyordur zaten. Hatalı (A) kitapçığından girmeyenler için durum normal, endişelenecek, işlerini aksatacak bir şey yok. Sonuçlar açıklandığında kazananlar sertifikalarını alıp kimlik başvurusunu yapacaklar, kazanamayanlar sınav hakları devam ediyorsa sınav ücreti yatırıp sonraki sınava hazırlanacaklar. Biraz sabredin, herkes için hayırlısı. İyi günler.

 29. 05 Ağustos 2017 - 07:35 | #29

  mehmet :

  diyarbakır yenişehir ziya gökalp anadolu lisesinde a grubu olarak girdik sorular öyle bi şekil agır ve anlaşılmaz düzeydediki artık neye ugradıgımızı şaşırdık devlet yetkilileri ya tüm adaylara af çıkartıp geçirsinler yada sınav tekrarlansın bu resmen adaletsizlik hocam sizin bu konuda fikriniz nedir

  Tüm sınavın tekrarlanması gibi bir durum yok. Sadece hatalı (A) kitapçığından sınava girenlerin tespit edileceği, tekrar sınav ücreti ödemeden daha sonra duyurulacak tarihte sınava alınacakları anlaşılıyor yukarıdaki açıklamadan. Sınav soruları zor diye tekrarlanmayacak sınav. Ayrıca yukarıdaki yorumlardan da görebileceğiniz gibi 80-90 bekleyip tüm sınavın iptaline şiddetle karşı çıkanlar da var. Hepsinden ötesi sınav iptal değil, sadece hatalı (A) kitapçığıyla sınava girenler tekrar girecek. Eğer sizin sınavınız iyi geçmedi ise sonrakine daha çok çalışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 30. 05 Ağustos 2017 - 10:23 | #30

  Erhan turan :

  Merhaba kesinleştimi iptal olmasi

  Sınav iptal edilmedi. Açıklamayı ve yorumlara cevapları okuyunuz. Sadece hatalı (A) kitapçığı ile sınava girenler için sınav yenilenecek. İyi günler.

 31. 05 Ağustos 2017 - 10:27 | #31

  Makbule :

  Neden daha dikkatli olunmuyor kitaplar kontrol edilmiyor kitaplarda basim hatası varsa sorumlu kisilerin bunu kontrol etmesi gerekir o kadar emek verip girenler var sınava 1 ay sonra tekrar sinavi yapsalar bile ona göre plan yapiyor bu insanlar bu kadar basit degil

  Sınavlarda sorulacak sorular bir çok aşamadan-kontrolde geçerek karar veriliyor bildiğim kadarıyla. Eminim bunu gözden kaçıranlar, sınav nedeniyle mağdur olacaklar kadar üzgündür. Ancak bu aşamadan sonra önemli olan zararın mümkün olduğunca telafi edilmesidir. Kimse böyle olsun istemezdi mutlaka. İyi günler.

 32. 05 Ağustos 2017 - 11:53 | #32

  onur :

  MERHABA

  BENİM ANLADIĞIM KADARIYLA A KİTAPÇIĞINDA SINAVA GİRENLERİN KİTAPÇIĞINDA PROBLEM YOKSA SINAVI GEÇERLİ SAYILACAK TEKRAR SINAVA TABİİ TUTULMAYACAK ÖYLE DEĞİLMİ

  Açıklamadan anlaşılan bu evet. İyi günler.

 33. 05 Ağustos 2017 - 13:25 | #33

  Ahmet Aygen :

  İyi günler hocam şimdi benimde A kitapçıgı vardı ama ben temel egitimden girmedim benim zaten silahsız sertifikam vardı o yüzden ben silahlıya çevirmek için başvurdum ve sadece silahlı sorulara katıldım bizimkindede bi sıkıntı cıkarmı acaba ?

  Yukarıdaki açıklamaya ilave husus yok, bekleyip görelim. İyi günler.

 34. 05 Ağustos 2017 - 13:28 | #34

  fatma :

  Hoçam ben sizin kadar pozitif bakamıyorum olaya.Bir sınavı bile düzgün hazırlamaktan yoksunlar.Bu matbaa basım evi herneyse bastığı kitapcığı kontrol etmezmi.Ne olacak şimdi bizim bu maduriyetimiz.Yaklaşık 3 aydır ben bu sınavı bekliyorum ve acil işe ihtiyacım var.Bu maduriyrtimizi nasıl giderecekler.Sınav salonlarına alınırken yaşadığımız rezillik cabası.Araç anahtarlarımız dahil kolye küpe çanta hiç bir süretle sınav salonlarına alınması.Sularımızın üstündeki yazılar bile söktürüldü.Madem böyle bir uygulamaları vardı neden yazmadılar belirtmediler önceden.Bildiginiz ösym nin yaptığı sınav sistemi gibi alındık salonlara.Kalem silgi de verselerdi tam olacaktı.Çok yazık emeklerimizi zamanımızı çaldılar.

  Mesele pozitif, negatif bakma meselesi değil ki. Olan olmuş, şu saatten sonra önemli olan mağdur olanların en az zararla kurtulması. Ayrıca bizim buradaki konumumuz, sizin gidip eğitim aldığınız kurs ile aynı, yani biz karar mercii değiliz. Sıkıntılı bir durum, inşallah telafi edilecek bir yol bulunur. İyi günler.

 35. adalet
  05 Ağustos 2017 - 17:59 | #35

  Çalışıpta sınava girip 90 bekleyen arkadaşlar neden sınav tekrarından çekiniyorlar ? Ben söylim bazı sınıflarda gözetmenler kendi telefonlarından internet aracılığı ile sorulara bakarak yardımcı olmuştur bazı sınıflarda ise gözetmenler sınava girenlere soruları bilenler bilmeyenlere yardımcı olabilir demiştir. Sınavın iptalini istemeyenler ynilenmesini istemeyenler çalışmış deil kopya çekmiştir bir daha bu fırsatı bulamayabilirler nedeni ile sınav tekrarı istemiyorlar. Sınava gerçekten çalıştıysan 90 bekliyorsan bir sınav tekrarından korkacak bişeyiniz yok demektir beliki biraz zaman kaybınız olabilir ama sınava defalarca girip kopya almayanlarda var kopyayla o kişilerin hakkını yemiş oluyosunuz belkı benim girebilecek olduğum bir işe benden kopya sayesinde önce gireceksiniz nerde adalet? Sınav tekrarlanmalıdır.

 36. Şahin
  05 Ağustos 2017 - 22:06 | #36

  @Gokhan
  Aynen kardeşim bende çalışmadım ama güzeldi yani odaklandım şimdi bi daha bi daha sınava mı gireceğiz

 37. Ercan
  06 Ağustos 2017 - 08:57 | #37

  Merhaba. Hocam bu haksızlıktır bence böyle bir durum varsa ya sınavlar komple iptal edilsin baştan yapılsın yada muaf sayılıp herkesi geçirsinler B grubundaydım bende sınavda benimde sesten gürültüden dikkatim dağıldı başkalarının cezasını neden bize kesiyorlar..

 38. ŞERİFE
  06 Ağustos 2017 - 15:11 | #38

  A kitapçiği hatalıysa Bkitapçığıda dogal olarak hatalı olması lazım. çünkü iki taraftada aynı sorular var ve sadece A DA 1.SORUDAKİ SORU,b de 10.soruda yer almakta mesela.NASIL OLCAK.DOĞRU OLDUGUNA İNANDIGIM KARAR VERİP DÜŞÜNDÜĞÜM BİR TAHMİNİM.KİTAPÇIKLAR HATALIYSA A DA B DE GİRMELİ BU SINAVA .TEKRAR YAPILMALI İKİSİNE BİRDEN.

 39. ŞERİFE
  06 Ağustos 2017 - 15:17 | #39

  HAKSIZLIK YA HEP YA HİÇ.YANLIŞSAM NEDENİNİ ÖĞRENMEK İSTERİM.

 40. Nazllı
  06 Ağustos 2017 - 18:03 | #40

  Biraz zaman kaybı demişşsinizde benım kaybedel zamanım yok iki çocukla evde gece yarılarına kadar çalıştım işimi buldum çalışanilir belgesi lazım eylülde girdim girdim giremedim bir daha ki eylülde girecem herkez herşeyi planlı programlı yapıyor bende iptal olmasın olurdada çok kişi mağdur olcak benım gibi

 41. Gokhan
  06 Ağustos 2017 - 19:34 | #41

  @adalet
  Sen ne iftira atiyorsun karderdesim hayirdir herkezi kendin gibi kopyacimi saniyorsun oldu durmadan iptal olsun sinavlar yeniden yeniden girelim nasil bir mantiksizliktir sendeki dunyadaki en onemli sey zamandir biz beklemek istemiyoruz taa eylul ayina kadar calismaya ihtiyacimiz var bu kadar basit bilip bilmedende iftira atma otur iki goz at kitaba ozman bak nasil 90 aliniyor anlarsin

 42. Gokhan
  06 Ağustos 2017 - 19:35 | #42

  @Ercan
  Kardesim ozman bekle ekimde girersin zaten iptal ederlerse eylulde ancak olursun birakinda iyi gecenler yararlansin bu sinavdan sığınmayin boyle seylere

 43. Can
  06 Ağustos 2017 - 20:09 | #43

  Vay arkadaş yaa çocuğa söylesen gürültüden ondan bundan sınavı yapamadım neresiyle güler acaba hadi A kitapçığı ni anlıyorum be kardeşim b olanların ne zoruna bizde tekrar istiyoruz ozaman diyosun uz yaa. bende çalışanlardan im çalıştık geçtik b olanlar bazıları çalışmayıp işine gelip te hadi bida bizde tekrar olduuu başka isteğiniz varmı çalışanlara saygıniz olsun az ya ayıptır

 44. emrah
  06 Ağustos 2017 - 22:42 | #44

  Hatalı olanlar benim hatalıydı

 45. göksan
  06 Ağustos 2017 - 23:26 | #45

  ben yalovada sinava girdim a gurubundan kımse de soruları gorup ıhrıtaz etmedı sınav gereken sekılde sesız sakın gerceklesıldı ben b gurubundaydım ınsallah sınav gereken zamanda açıklanır bır daha sınava gırmek zorunda kalmayız

 46. yılansssbey
  07 Ağustos 2017 - 09:08 | #46

  ali hiç bir şartlar altınd o sınava giremezsin..!

 47. Turgay
  07 Ağustos 2017 - 12:48 | #47

  Valla ciddi anlamda ben b kitapçığına girdim fakat hiç bir soruda yanlışlık görmedim Ama A kitapçığında yanlış oldu ise mağdur olanların ihtiyacını en kısa sürede çözerler inşallah.

 48. pinar
  07 Ağustos 2017 - 17:00 | #48

  Ben elazigda girdim akitapcigindan.sorularda hic bir hata yoktu cok calistim iyide yaptigima inaniyorum.atis sinavindan 5 te 5 yaptim.calisanlara haksizlik olur iptal gibi bi durum olursa calismayanlarada firsat dogar haksizlik bu.guvenlik sirketini aradik hayir iptal soz konusu diil sonuclarin aciklanmasina az kaldi dediler.valla sinav cok basitti.calisin arkadas calismadan sinava girerseniz iptal olmasinida dort gozle beklersiniz.

 49. S. Murat B.
  08 Ağustos 2017 - 16:10 | #49

  @Ali
  Ali Bey mevcut olan sınava girmemişsiniz , sınava girmiş olsanız (Cevap Formu + Soru Kitapcığı + Sınav Kağıdı gibi her yerde Ad Soyad İmza ve Teslim imzası gibi) en temel olarak orada olduğunuzu belirten bir durumunuz yok. Size A kitapcığı denk gelmiş olsa bile yinede giremezsiniz bu şartlar altında , Ama Sınav takviminde periyodik olarak belirtilen “1 Ekim 2017 Pazar Günü” 72′nci Temel ve 48′nci Yenileme Eğitim Sınavına girebilirsiniz. Benim belirttiğim şahsi düşüncemdir , Resmi bir anlamı yoktur. Kursunuzdaki yetkililer ile görüşmeniz sizin açınızdan çok daha net bir açıklama olur.

 50. Yusuf
  08 Ağustos 2017 - 19:42 | #50

  @Ejder
  Karıştırma kardeşim b ya

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: 1 2 3 » Sonraki Hepsini Göster