71. Temel Eğitim (A) Grubu Sınavı Hakkında Açıklama

01 Ağustos 2017 tarihinde yayinlandi

 

Öz.Güv.D.Bşk.lığının sınava ilişkin açıklaması aşağıya aynen alınmıştır. 

 

               AÇIKLAMA

 

“30 Temmuz 2017 Pazar günü saat 10.00′da ülke genelinde gerçekleştirilen Özel Güvenlik 71.Temel Eğitim Sınavı (A) grubu kitapçığının bazılarının hatalı olduğu tespit edilmiştir. Merkezi Sınav Komisyonu gerekli çalışmalara başlamış, aksaklık en kısa sürede giderilecektir.

71. Temel Eğitim Sınavı (A) grubundan hatalı kitapçıkla sınava giren adaylardan sınav ücreti alınmadan tekrar yapılacaktır. Sınav tarihi ilerleyen günlerde duyurulacaktır.”

 

 

Bu yazı bugün : 10, toplamda : 21014 kişi tarafından okundu.

 1. 09 Ağustos 2017 - 15:59 | #1

  hüseyin çelik :

  merhaba
  3 ay boyunca emek vermeme rağmen sınav esnasında özel güvenlik sınavıyla alakası olmayan sorular sorulmuş umarım en kısa zamanda bu sorunu çözerler
  mevlam hiç kimsenin emeğini boşa harcamasın umarım hepimiz kazanmışızdır
  bende A kitapçığıydım sınav esnasında neden zaman zaman müzik çaldılar hocam nedeni nedir

  Sınav ortamında müzik, şimdiye kadar rastlanmayan bir durum. Belki dışarıdan gelmiştir, bilemiyorum inanın. Herkesin hakkında hayırlısı diyelim. İyi günler.

 2. 09 Ağustos 2017 - 16:19 | #2

  gul :

  Hocam ben sınava karsta girdim kars derken ilçesinde yani ardahanda ama aslen karsta ikamet ediyorum kursa başvurduğunda karsta en yakın tarih ekim dediler bende ardahanda temmuzda sınav olcagi için kabul ettim üstelik karstan ardahana gidiş geliş 40 tl verdim artık kurs ve sınav ücretleri olarak hesabı siz yapın en az 400 tl sadece yol parası verdim okadar emek boşuna gitti şimdide hata dediler ve eylül gibi sınav yapacaklar ben bu kadar zarara ne diye uğradım haksızlık değilmi ekim ayında gitseydim % 100 kolaylık Olcakti okadar yolu gidip gelmiycektim artı sınav çalışma stresi vs vs lütfen adaletli davransınlar

  Sınava giren her adayın farklı bir öyküsü ve önceliği var. Sonuçta bu hobi kursu değil, herkes iş-güç derdinde. Ancak ortada istenmeden oluşmuş bir durum var. Belki Ağustos bitmeden sınav yapılır. Her durumda (kazanmanız kaydıyla) Ekim sınavından önce kimlik işlemleriniz başlamış olur. İyi günler.

 3. 09 Ağustos 2017 - 16:22 | #3

  Ahmet :

  340 tl yol parası verdim sınavı iptal edemezsiniz bende a kitapçığı vardı çok iyi geçti sınavım 4 hatalı soru yüzünden sınav iptal olamaz benim anamın verdiği altını bozdurup yol parası yaptım böyle say olamaz

  Sanırım dört soru yüzünden değil. Hatalı (A) grubu kitapçıkla sınava girenler için sınav tekrarı söz konusu. Sorunsuz kitapla girenler için sıkıntı yok. İyi günler.

 4. 09 Ağustos 2017 - 16:24 | #4

  Birgul :

  Hocam A kitapçığında sorun varsa ozaman sınav iptal edilsin bütün A grupların

  Sadece hatalı (A) kitapçıkları için sınav tekrarı söz konusu. İyi günler.

 5. 09 Ağustos 2017 - 16:26 | #5

  cemıl :

  hocam sizce bugun pazartesi hersey ortaya cıkar mı yayınlarlar mı acaba catlıcaz patlıcaz meraktan

  Konu hakkında açıklama olursa buradan yayınlarız, ayrıca kursunuzdan da takip edebilirsiniz. İyi günler.

 6. 09 Ağustos 2017 - 16:28 | #6

  Yusuf :

  Hocam B kitapcıgında yenilenecek mi?

  Arkadaşlar yorumları/cevapları/açıklamaları hiç okumayıp endişeye kapılıyorsunuz. Sadece hatalı (A) kitapçığıyla sınava girenler, tekrar sınav ücreti ödemeden sınava alınacakmış. Bunun dışında bilgi şimdilik yok. İyi günler.

 7. 09 Ağustos 2017 - 16:33 | #7

  Ali :

  Sa, hocam ben bu sinava hazirlandim ama hastenede yatan akrabamdan dolayi giremedim duydumki sinav iptal olmus tekrar girebilirmiyim oylese sinava tabi kitapcigim a grubu ise

  Sınav tekrarı, sadece hatalı (A) kitapçığıyla sınava girenler için söz konusu. İlk sınava girmediğiniz için maalesef siz giremezsiniz. Sonraki sınava iyi hazırlanın, vardır bir hayır. İyi günler.

 8. 09 Ağustos 2017 - 16:35 | #8

  Yusuf :

  Hocam B kitapcıgında yenilenecek mi?

  Yukarıdaki açıklamaya göre sadece hatalı (A) grubu kitapçığıyla sınava girenlerin sınavı tekrarlanacak. Buna göre sizi etkileyecek bir durum yok. İyi günler.

 9. 09 Ağustos 2017 - 16:41 | #9

  Şadi topbaş :

  Selamün aleyküm hocam A grubu ben sadece silah sınavına girdim sorun yoktu bnde tekrar girecekmiyim bilgi verirseniz iyi olur saygılar

  Açıklamadan anlaşıldığına göre sadece silahtan girenlerin kitapçığında hata yoksa sorun da yok. Sanırım sizler etkilenmeyeceksiniz. İyi günler.

 10. 09 Ağustos 2017 - 16:42 | #10

  Merhaba :

  Ben A kitapçığında girdim sınava kimlik sitemde 15 ağustosta 2017 günü bitiyor .Bu durumda çalışmaya izin verirmiler aktif suan çalışmaktayım mail atarsanız sevinirim

  Yukarıdaki açıklamada da yazdığı gibi sınav tekrarı, sadece hatalı (A) kitapçığıyla sınava giren temel adayları için söz konusu. Sizin yenileme ise sorun yok. İyi günler.

 11. 09 Ağustos 2017 - 16:43 | #11

  İrem :

  Bende A grubundaydim. Sorularin numaralari farkli oldugu icin kaydırma yapmisim son 5 dakikada farkettim duzltmeye calistim ama pek olmadi galiba. Kesin iptal olur mu? Veya kesin bilgiler almak icin nereye basvurabiliriz?

  Sadece temel (A) grubu hatalı kitapçıkla sınava girenler, tekrar sınava alınacak diyor yukarıdaki açıklamada. Kesin bilgi kimlerin sınava tekrar gireceğinin tespitinden sonra verilir sanırım. Kursunuzdan takip edebilirsiniz. İyi günler.

 12. 09 Ağustos 2017 - 16:50 | #12

  Mehmet :

  Peki sınava ne zaman ve nasıl girecegimize bize bilgi nasil verilecek nerden öğreneceğiz

  Gelişmeleri kursunuzdan takip etmeniz gerekir. Tekrar yapılacak sınavın tarihi, kimlerin tekrar sınava alınacağı gibi hususlar belli olduğunda kursunuz size haber verecektir. İyi günler.

 13. 09 Ağustos 2017 - 16:51 | #13

  Merve :

  Sinavım a kitapcıgıydi sınava başka ilde girebilir mıyım?

  Özel güvenlik sınavlarında, sınav merkezi değiştirmek mümkün değil. Sadece kursunuzun olduğu şehirde sınava girebilirsiniz. İyi günler.

 14. 09 Ağustos 2017 - 17:00 | #14

  Çağdaş :

  Hatalı kitapciklarda niyeyse A grubunda ama bazilarinda kesin bi halt yeniyo sinavda

  Bugüne kadar 70 sınav yapıldı, sorularla ilgili bir şaibe olmadı. Geçmişte başka alanlarda yapılan sınavlarla ilgili söylentiler böyle bir algı yaratmış olabilir ama inanın özel güvenlik sınavları ile böyle bir düşünceyi destekleyecek hiç bir şey olmadı. En azından 10.sınavdan itibaren faal olduğumuz zamanlarda biz görmedik diyebilirim. Zannımca dar gelirli ailelerin, kalender evlatlarının yöneldiği para-pul, havalı yetkiler vaat etmediği için bu meslek grubu, sınavlarda şaibe yapanlara cazip gelmediğinden olabilir. Bu durumun, basit bir kontrol hatasından kaynaklandığını sanıyorum, sonuçları adaylar açısından ağır oldu elbette. Tekrar edeyim sadece şahsi görüşüm, yukarıdaki açıklama dışında bilgi alma imkanımız yok bizim de. İyi günler.

 15. 09 Ağustos 2017 - 17:16 | #15

  savas :

  merhaba hocam arkadasım sınava gırmıs bu sınav hatası varmıs hata sonucda onların ıptal olma gıbı bı durum olmaması lazım sonucda bu ınsanlar sabah kalkım sınava gelıyorlar böyle bı olayla karsılasıyorlar bu 71cı sınavı herkesı gecırmeleri gerekıyo arkadasımın anlattıgı kadar hıc bırsey anlamadın ama polıs memurlar kesın herkesı bu sınavda gecırırırler dedı hata onların baskı hatası varsı var a.s b.s yok bunun ayrımcısı yok bunun dıye dusnuyorum ıpral olmaması lazım bence 190sanını gecırmelerı gerekıyor bu sınav bırdaha olmaması lazım cunku bayram gelıyo ınsanlar uzun bı tatıl yapacaklar sonucda arkadaslar herkes a.s b.s yok herkes rıca etsın bı sekılde gecırırler sonucda bu ınsanların hatası degıl bu ben aldıum ınsaallah sızde alırsınız kazanırsınız hepınız guzellık onların elınce ınsllah gecırırler herkesı ıyı gunler hocam

  Sadece hatalı (A) grubu temel kitapçığıyla sınava girenler için sınav ücreti ödemeden sınav tekrarı söz konusu. Yukarıdaki açıklamadan anlaşılan bu. Doğal olan da sadece hatalı kitapçıkla girenlerin tekrar sınava alınması, hata var diye herkesi geçirmek daha büyük haksızlıklara yol açar sanırım. İyi günler.

 16. 09 Ağustos 2017 - 17:44 | #16

  İsmail :

  Ben sadece silah bölümünü çözdüm orda hata yoktu. Ama sorumlu olmadığım ilk yüz soru hatalıydı. Şimdi ben de tekrar silah bölümü için sınava girecek miyim? Ortalık iyice karıştı.

  Açıklamadan anlaşıldığına göre silahsız bölümde hata yoksa sadece silahtan girenlerin tekrar girmesini gerektirir bir durum yok. İyi günler.

 17. 09 Ağustos 2017 - 17:51 | #17

  Tugba :

  Merhba hocam ben gümüşhanede a grupta sınava girdim sinav cok kotü gecti sorulari anlamakta güçtük cektim hep silikti insallh iptal olur… iptal olmama gbi bisey de olabilirmi

  Sınav soruları hatalı olanlar sınava tekrar alınacak, açıklamaya göre. Ancak sorular doğru sıralanmış ise yazılar silik diye dahil edilmez sanırım. Esasında bu konu sınavı etkileyecek düzeyde ve tespit edilmiş ise bilemiyorum. Yukarıdaki açıklama dışında bilgi yok maalesef. Cuma gününe kadar durum netleşir sanırım. İyi günler.

 18. Bedis
  09 Ağustos 2017 - 19:35 | #18

  Lütfen iptal olmasin başkasının hatasını masum insanlara mal edemezsiniz adaletli davranilsin lütfen..

 19. Tugba
  09 Ağustos 2017 - 21:17 | #19

  Aynn öyle sınava girdim ve mal gbi kaldım hıç güvenlikle alakasi olmayan sorular birde azi arkadaşlardan kitapcik almayi unuttular… Bu nasıl bi siztem bu nasl bir disiplin anlamadim… ya tekrar sinav yapilsn yada yanlş olan sınav soruları gecerli sayılsn

 20. ebru
  10 Ağustos 2017 - 02:41 | #20

  bende a kitapcigiymis hic silik veya sıkıntili bi soru gormedim.sadece1soruyu anlamadim daha dogrusu sorunun neyi sordugu belli deildi.soru veya kitapciklarin hatali olmasi bizim sorunumuz deilki bidaha sınava qirelim neden ayni stresi vakti tekrardan yasiyalim? zaten soru okumaya usenen biriyim

 21. 10 Ağustos 2017 - 14:31 | #21

  Oktay :

  Ya kardesim dogru durust is yapmiyosunuz kafaniza gore soru hazirliyonuz bu kadar insanin emegini çabasini boşa çıkaryonuz guvenlikle ilgisi alakası olmaya sorular çıkartıyosunuz.
  Simdi isin yoksa iki ay bekle bi de sinava çalış.
  Yapmayın arkadaşım bunu .

  Sınav hakkındaki eleştirilerin adresi biz değiliz, yan sütunda sınavı yapan makam olan Öz.Güv.D.Bşk.lığının linkini görebilirsiniz. Sınav tekrarı 20.08.2017′de sadece hatalı (A) temel kitapçıkla girenler için söz konusu. İyi günler.

 22. Gokhan
  10 Ağustos 2017 - 14:42 | #22


  Cidden merak ediyorum hangi sorular ozel guvenlikle ilgili degildi ?biraz zor oldugu icin sinav size oyle geliyor olmasin

 23. pinar
  10 Ağustos 2017 - 18:38 | #23

  Bende a kitapcigindan girdim kimse aramadi bizi hatali olsa haber verilirdi sanirim.yarin aciklanacak sonuclar aciklanmazsa biz simdi hatali kitapciktan girenlerin sinavini mi bekliyicez.ikincisi bilmedigimiz sorularin cevaplarini ogrendik hatali kitapciktan girenler tekrar girdi mi farkli bi durum cikicak yanlis yaptiklarini supheli baktiklarini dogru yapicaklar bu mantikli diil adil de diil

 24. Mehmet
  10 Ağustos 2017 - 18:56 | #24

  Çözüm çok basit yanlis olan sorulari doğru sayarsınız veya puanlamada yanlış olan sorulari çıkararak hesaplama yaparsiniz bize eziyet etmeyin illede sınav yapıyorsanız guvenlik ile alakalı sorular sorun kpss sorulari istemiyoruz. Yangin sondurme tüpü yerden kaç cm yüksekte olmalıdır.falan filan

 25. sehmus
  10 Ağustos 2017 - 19:42 | #25

  gorende unuversite sinawi zan nedecek alh rizasi icin bi seltifika icin dustumuz duruma bak

 26. Turgut
  10 Ağustos 2017 - 21:48 | #26

  Soruları hazırlayanlar özellikle soruları anlamayalın diye çok özen göstermişler.lütfen biraz anlayacağımız sorular hazırlayın

 27. Bayram
  11 Ağustos 2017 - 09:32 | #27

  @Gizem
  Şey eğer a sınıfı ise zaten otomatik olarak yanlıştır büyük ihtimalden iptal dir gizem arkadasim

 28. Bayram
  11 Ağustos 2017 - 09:37 | #28

  Arkadaşlar a gurubu büyük ihtimal iptal ilıcak o kadar emek verdik 3 ay çalıştım ama kısmet kısa zamanda umarım çözülür sorun

 29. memleket07
  11 Ağustos 2017 - 10:28 | #29

  Şimdi bu sınavı o kadar bekledik sınava çalıştık ve sınav da çıkan sorunların %50 nin saçma olduğunu gördüm ve kursumu aradım bana başarısızsın dedi dedim abi dedim böyle sorular olurmu allah aşkına neyse sınavı tekrar yapacağını duyunca sinirlendim üzüldüm ancak başarısız geçen sonuca bu hatalardan meydana geldiğini de çözdüm vardır bi hayır diyerek herkese geçmiş olsun diliyorum

 30. 11 Ağustos 2017 - 11:16 | #30

  Gizem :

  Kitapçıgın hatalı olup olmadıgını nasıl öğrenebilirim?

  Girdiğiniz sınavda soru tekrarı varsa fark etmiş olmalısınız. Eğer sorularda tekrar ve eksiklik yoksa kitapçığınız hatalı değildir. Tekrar sınava alınacakların listeleri kurslara bildirildiği için kursunuzdan takip etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 31. 11 Ağustos 2017 - 13:15 | #31

  MUSTAFA :

  MERHABALAR ..
  HOCAM SINAVDA A GRUBUNDAN KALAN KURSİYERLER İÇİN DE SINAV TEKRARLANACAK DİYE BİR MESAJ GELDİ . FAKAT ANLAYAMADIĞIM SINAVDA BAŞARILI OLAN KURSİYERLER TEKRAR SINAVA TABİİ TUTULMAYACAKMIŞ. BU KONUYLA KESİN VE NET BİR BİLGİ SUNARMISINIZ?

  Bilgi sunumları kurslardan yapılmalıdır. Hatasız (A) grubundan sınava girip başarılı olanlar sınava girmeyecek. Sınav listeleri kurslara gönderildiği için kursunuzla görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 32. ugur çürürk
  11 Ağustos 2017 - 13:43 | #32

  3 ay boyunca bende çalıştım özel güvenlik sorularına 100 sorudan insaf etmişler 1 tane soru çıktı,alakası olmayan sorularla bizleri oyalamakmı amaçları,bizden önceki sınava girenlere bir önceki sorular çıkıp çalışanlar sınavı hep kazandılar geçtiler bize bu yapılan adaletsizlik ve çifte sıtandart ın hesabını kimler verecek hakkım haram olsun…

 33. ramazan palmanak
  11 Ağustos 2017 - 13:56 | #33

  öle şeymi olur ya okadar calıştık etik boşa mi gidecek

 34. pinar
  11 Ağustos 2017 - 13:59 | #34

  Hocam sonuclar bu gun mu aciklanacak

 35. ramazan palmanak
  11 Ağustos 2017 - 14:12 | #35

  3 ay del bir dosya kapatım okadar calıştm emek verdim boşa gidecek ya tek a gurubunda sıkıntı var ole sacmalıkmi olur 2 kitapcıkta aynı ama neden a da tek sıkıntı var umutluydum var olan umudumda boşa giti sacma şey ya

 36. Yusuf
  11 Ağustos 2017 - 15:54 | #36

  Neden açıklamıyorlar wallahi sıkıntıdan patlamak üzereyim bine saçmalık binlerce insanın mağdur etmeye ne hakları var

 37. Hulya
  11 Ağustos 2017 - 16:31 | #37

  Aynen öyle sınavda hiç alakası olmayan sorular vardı bende görünce şaşırdım ama bildiğim yaptım bilemediğimiz yapamadım Mantikyurutmustum ama ins hakkımızda hayırlısı olur çünkü çok çalıştım bu sınava rabbim herkesin yardımcısı olsun şimdi bide üç ay sınav için bekle yeniden çalış yeniden sınava giren ve 15 günde oylemi bekliycez haksız,lik gerçekten bu

 38. 11 Ağustos 2017 - 16:56 | #38

  mehmet emin :

  mrb hocam ben A kitapçığıyla sınava girdim fakat benim kitapcıkta sorun yoktu herşey düzgündü iptal daiyorlar genede hiç birşey anlamadım bu işten

  Yeniden sınava gireceklerin listeleri kurslara gönderilmiş. Kursunuza sorun, sınava gireceklerin içerisinde isminiz yoksa kazanmışsınız demektir. Ancak bugün itibariyle kazananların açıklanması gerekirdi henüz ses yok. İyi günler.

 39. 12 Ağustos 2017 - 06:44 | #39

  Özge Mergen :

  @A.GÜLŞEN
  Ben b kitapcığında olmama rağmen sınav giriş yerim çıkmış

  Gelişmelerden anlaşıldığına göre sınavda başarısız olmuşsunuz, sınav ortamından kaynaklanan nedenlerle sizin durumunuzdakilere tanınan ek sınav hakkından yararlanmak için aradaki zamanı çalışarak değerlendirmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 40. 12 Ağustos 2017 - 06:45 | #40

  Mehmet Çolak :

  Lütfen su sorulan sorulara bir cözüm bulunsun ya ben guvenlige giriyorum para vermişiz kpss sorulari gibi sorular nedir ya ve çok uzun sorular var soruyu okuyoz cevaplara gecelim derken soruyu unutuyoruz kazanmiyalim diyemi boyle sorular soruluyo hazırlayanlar birazda halkini düşünsün kisa kolay guvenlikle ilgili sorular ciksin gercekten diger sinavda oyle sorular sorulmuski Allahta kabul etmedi bakin sinav ne hale geldi lutfen bu sinavda mantik sorulari olsun kpss sorulari olmasin iyi gunler

  Sınav soru ve kapsamları ile ilgili düşüncelerinizi yan sütunda linki bulunan Öz.Güv.D.Bşk.lığına yazmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 41. 12 Ağustos 2017 - 06:46 | #41

  Sema :

  Bende a gurubu kitapcikla girdim ama benim sınav iptal olmamis

  Yeni sınav listesinde isminiz yoksa sınavı kazanmış olmalısınız. Durumu kursunuzdan takip ediniz. İyi günler.

 42. 12 Ağustos 2017 - 07:06 | #42

  Mehmet Çolak :

  Hocam kursu aradim ama kursta sinava gircekler ile birlikte adim yoktu internettende yerimi sorguluyorum kayidiniz bulunamamakta diyor şuan 1 hafta var nasil ogrencem gecip gecmwdigimi cunku kurstanda gectiniz diye bilgi vermediler sadece girceklerle birlikte listede adim yok

  Farkındaysanız sonuçları hiç birimiz öğrenemedik, ne zaman açıklanacağı konusunda bilgi de yok. Sadece yeni sınav listesinde ismi olmayanların başarılı oldukları için sınava dahil edilmediklerini düşünüyoruz. Bundan başka bir açıklaması olamaz sanırım. İyi günler.

 43. 13 Ağustos 2017 - 14:39 | #43

  betül :

  Ben telefondan kursuma ulaşamıyorum şuanda gitme şansım da yokk.sınav sonuçları 24 ağustosa ertelendi yazıyo.fakat yeni sınav tarihi 20 ağustos yazıyo.sonuçların açıklanacağı tarih net mi acaba? :( :( :(

  Parayı alırken var olan kurslar, adaylar soru soracakları zaman ulaşılamaz oluyor nedense. Ana sayfada güncellenmiş 71.Sınav Takvimi var. İyi günler.

 44. 13 Ağustos 2017 - 14:43 | #44

  betül :

  Dalga geçer gibi hergün tarih atılıyo.devlet meselesi oldu.Vaktimizin büyük bir kısmını sınav sonuçlarımızı öğrenmeye harcar olduk.100 soruyu doğru dürüst hazırlayamamak ayrı,çözüm sürecinin bu kadar uzun sürmesi ayrı bir rezillik.pess diyorum

  Diğer yoruma göre vaktinizi bu işe harcamanızın nedeni biraz da kursunuz değil mi, ulaşıp bilgi alabilseydiniz böyle olmazdı. Kimsenin dalga geçmek gibi bir niyeti olamaz. Emniyetin tek işi sınav yapmak değil, yıllardır ülkemizdeki tüm sınavları organize eden ÖSYM bile dün ne biçim hata yaptı ve sadece özür diledi. İyi günler.

 45. 13 Ağustos 2017 - 14:44 | #45

  ibrahim :


  ‘ O kadar insandan fark eden olmadımı ya en az 10 soru 3 er kere tekrarlanmış ve Kitapçıkta soru numaraları karışmış yani 19. sorudan sonra tekrar 15. soru geliyor ve kitapçıkta toplam 99 soru vardı 1 soru eksikti. Hiçmi fark etmedi kimse :D

  Fark etmemişler demek ki, etseler düzeltirlerdi. Zamanı geriye almak mümkün değil ama bu şekilde bir sınav hakkı tanımak da telafi için oldukça iyi sayılır. İyi günler.

 46. 13 Ağustos 2017 - 14:46 | #46

  ABDULLAH :

  O KADAR UMUT ET EMEK VER BUNLARIN YANLIŞLARI YÜZÜNDEN SINAVA TEKRARDAN GİR OHH NE GÜZEL OYSA BEN HAKKIMI HELAL ETMIYORUM ALLAH BU SINAVI HAZIRLAYANLARIN BELALARINI VERSİN O KADAR İNSANIN HAYALİYLE UMUDUYLA OYNANILIR MI YAZIKLAR OLSUN SİZE DİYECEK LAF BULAMIYORUM O KADAR DA HAZIRLANARAK GİRMİŞTİM VE ÇOK İYİ GİTMİŞTİ SINAVIM SİZİN GİBİLERİN YÜZÜNDEN YARIDA KALDI

  Sınavı yapan Öz.Güv.D.Bşk.lığı, yan sütunda linki var. Ortada ciddi bir hata, eksik bilgilendirme var ama düzeltmek için çaba da var. Madem iyi hazırlandınız ki bildiklerinizi unutmamanız gerekir, bu işi yaparken lazım olacak. Sadece yirmi gün sonra yapılan sınavda da başarılı olmamanız için bir neden yok. İyi günler.

 47. Emir
  13 Ağustos 2017 - 15:42 | #47

  Mesele şu..
  Adamlar şaşırtmalı soru hazırlayalım derken Allah (c,c) onları şaşırtmış..
  Hepimize hayirlisi olsun..

 48. 14 Ağustos 2017 - 07:27 | #48

  selim :

  birde yazmışlar oraya sınav harç ücreti alınmayacak diye :D:D:D:D:D

  Sınava sadece bir dakika geç kaldı diye, adayları üniversite sınava dahi almayan ÖSYM’nin, yüksek öğretim programlarına yerleştirdiği binbeş yüz kişiye bir hafta sonra kuru bir özürle maalesef açıkta kaldınız dediği, sınav ücretinden bile muaf tutmadığı günleri yaşıyorken bu eleştiriniz biraz haksızca olmuş bence. Nihayetinde hatalı kitapçık (A) grubunda ve sadece hatalı kitapçıkla sınava girenlere tekrar sınav yapılabilirdi. Optik formları değerlendirip başarısız olan (B)’leri de tekrar sınava almak sadece iyi niyettir, hatayı telafi çabasıdır. Haksızlığa uğradığımızda susup kabullenmeyi kastetmiyorum, elbette herkes haklı olduğunu düşündüğü durumlarda hakkını aramalıdır. İyi günler.

 49. 14 Ağustos 2017 - 07:29 | #49

  Emre yılmaz :

  Hocam benim kimliğin süresi 17 ağustosta doluyor.30 temmuz daki yenileme sınavına girdim.yeni kimlik ağustosun sonuna doğru çıkar. Bu süre zarfında çalışmamda kanunen herhangi bir sıkıntı olurmu. Teşekkürler.

  Yenileme için geç kalmışsınız. Aradaki sürede sizin çalışmaya devam etmeniz ve denetlemede tespiti halinde işyerinize ceza kesilir. Ücretsiz izin veya raporla aradaki süreyi geçirebilirsiniz. İyi günler.

 50. 14 Ağustos 2017 - 07:31 | #50

  yavuz :

  merabalar ben a kitapçığında girdim kontrol ettim benıim sayfalarda eksik soru yoktu. ve tekrar sınava girecegim hiçbirşey yazmıyor ve sınav sonucumda yazmıyor 11 agustosta açıklanacak diye belirttikleri sonuçlar hala açıklanmadı acaba nezaman A kitapçığında soru eksik olmayan ve sınav giriş belgesi çıkmayan adayların sınav sonuçları açıklanacak bir bilginiz varsa bildiriniz lütfen.

  Bize gelen bilgi, sizin kursunuza da geldi mutlaka. 71.Sınav Takvimi güncellendi, sonuçların açıklanması 24.08.2017′ye kaldı. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.