71. Temel Eğitim (A) Grubu Sınavı Hakkında Açıklama

01 Ağustos 2017 tarihinde yayinlandi

 

Öz.Güv.D.Bşk.lığının sınava ilişkin açıklaması aşağıya aynen alınmıştır. 

 

               AÇIKLAMA

 

“30 Temmuz 2017 Pazar günü saat 10.00′da ülke genelinde gerçekleştirilen Özel Güvenlik 71.Temel Eğitim Sınavı (A) grubu kitapçığının bazılarının hatalı olduğu tespit edilmiştir. Merkezi Sınav Komisyonu gerekli çalışmalara başlamış, aksaklık en kısa sürede giderilecektir.

71. Temel Eğitim Sınavı (A) grubundan hatalı kitapçıkla sınava giren adaylardan sınav ücreti alınmadan tekrar yapılacaktır. Sınav tarihi ilerleyen günlerde duyurulacaktır.”

 

 

Bu yazı bugün : 12, toplamda : 21016 kişi tarafından okundu.

 1. Ejder
  02 Ağustos 2017 - 06:33 | #1

  B grubu da hatalıydı

 2. Gokhan
  02 Ağustos 2017 - 10:27 | #2

  Hic bir hatasi yoktu

 3. 02 Ağustos 2017 - 10:57 | #3

  Gokhan :

  Peki 11 agustosta sinav sonuclari aciklanicakti bu yuzden uzuyabilirmi B lerinki

  Sorduğunuz konuya ilişkin bir değişiklik yok demek ki açıklamada yer verilmemiş. İyi günler.

 4. 02 Ağustos 2017 - 17:36 | #4

  nesli :

  hocam merhaba ya bende a grubundandım sınav en geç ne zaman gerçekleşir bir bilginiz varmı bide bütün a grubumu yoksa sadece hatalı olanlarmı girecek tekrar

  Açıklamadan tüm (A) grubu kitapların hatalı olduğu anlaşılıyor. Ancak bu açıklamanın detaylantırılması gerekecek sanırım. Örneğin sadece silah sınavına (A) grubundan girenler de yeniden sınava girecekler mi konusu net değil. Öte yandan (B) grubu olanlar, yanlışlık nedeniyle sınav salonlarında olması gereken sessiz ortamının sağlanamadığını, aksine hatalı kitapçıkların fark edilmesini müteakip yapılacak işlemi öğrenmek için bir kaç defa (B)’ler dahil herkesi beklettiklerini, ortamdaki kargaşa nedeniyle bildikleri soruları dahi bir kaç kez okuyup anlayamadıklarını, sınava dahil edilmezlerse haksızlığa uğramış olacaklarını söylüyorlar. Bu sitemler de dikkate alınır mı bilemiyoruz. Detay gelirse buradan paylaşırız. İyi günler.

 5. Abdullah
  02 Ağustos 2017 - 21:20 | #5

  Merhabalar hocam
  30temmuz 2017 tarihinde yapılan sınavda soru kitapçığındaki yazılar çok aşırı soluk ve çok zor okunuyordu.

 6. 03 Ağustos 2017 - 15:18 | #6

  halit :

  merhaba hocam kitapciktaki hata nedir?

  Temel (A) grubunda aynı sorular ikişer kere basılmış, bir soru da eksikmiş. Yenileme ve temel (B)’de sorun yokmuş ama (A)’daki sorundan dolayı sınav ortamının sessizliği bozulduğu için (B)’ler de sonucu etkileyecek şekilde sınavdan kopmuşlar. Bakalım ne olacak, bekliyoruz. İyi günler.

 7. 03 Ağustos 2017 - 15:20 | #7

  sbht :

  hocam sadece hata olduğu tesbit edilenermi yoksa a kitapçığından girenlerin tamamımı yenilenecek teşekkürler.

  Açıklamadan anlaşıldığına göre temel (A) grubundan olanların sınavı tekrarlanacak. Ancak temelin silah bölümünden girenler dahil mi bilemiyorum. Daha detaylı bir açıklama yapılır diye bekliyoruz. İyi günler.

 8. 03 Ağustos 2017 - 15:23 | #8

  Abdullah :

  Merhabalar hocam
  30 Temmuz 2017 tarihinde yapılan sınavdaki soru kitapçıkları çok aşırı kalitesizdi ve Kitapçıkların ortasında zımba teli bile yoktu sınıfta ki bazı arkadaşlar kitapçığı birbirinden ayırırken sayfaları karıştırdı çok huzursuz bir sınav geçirdik.

  Diğer yorumda belirttiğiniz husus dahil, bu sayfadaki yorumları ilgililere duyurmaya çalışıyoruz. Umarım mağdur olanların sıkıntısı giderilir. İyi günler.

 9. 03 Ağustos 2017 - 15:26 | #9

  kadir :

  2 hatali soru icin sinav iptal mi olur.

  Basım hatası nedeniyle birden fazla soru tekrar çıkmış, bir soru da eksikmiş diyorlar. Daha önce iki soru iptalinde puanlarda düzeltme yapılarak çözülmüştü. İyi günler.

 10. 03 Ağustos 2017 - 15:36 | #10

  Muhammed Aras :

  Hocam bende a kitapcigiydim hataliydi. Benim soyle bi durumum var askere gitmem gerekli 3 agustosta ama ben atis sinavina girip oyle gidecektim. 6 agustos aksami yani. Sinavin iptal oldugunu ogrenince hemen gec kalmadan gitmek istiyorum. Ama kurs yeri sahibi atisada gel oyle git diyor. Benim bu ilk kursum ve ilk sinavimdi. Bu iptal oldu diyelim tekrar gelince atisla yazili sinava 3 defa daha giris hakkim var midir ? Yada gitmeden atisa girsem askerlik zamani bi gunde izin alip gelip yaziliya girsem gecerli olurmu oyle yani yazili sinava daha sonra 6 ay sonra atiyorum girsem… Kurs sahibi olur siyor ama oyle oluyorsa madem eski yaziliyi gecemeyen ogrenciler atisa neden tekrar giriyor… Bi akil verirmisiniz acil…

  Askerlik gibi uzun süreli uzaklaşma durumu varken niçin eğitim aldınız ki, nihayetinde ilk hakkınızda kazanmanız garanti değil. Sonrakilerde aynı şehirde olmazsanız sınava girseniz de girmeseniz de sistem, sınav hakkınızı kullanmış sayar. Kursunuzun da bunu bilmesi, eğer askerlikten bahsettiyseniz sizi uyarması gerekirdi. Sınav sistemi, eğitimi biten adayın ilk sınav hakkından itibaren birbirini takip eden dört sınav hakkı olacak şekilde ayarlanmış. Özel güvenlik sınavlarında hak erteleme, sınav merkezi değişikliği gibi durumlar olmuyor. Yukarıdaki açıklamada hatalı kitapçıkla sınava giren adayların tekrar sınava alınacağı yazıyor. Detay olmadığı için tüm temel (A)’lar mı, sadece hatalı kitapçıklar mı sınava girecek bilemiyorum. Sizin kitapçığınız hatalı ise atışa girmenizin anlamı yok gibi. Ancak bugün itibariyle atışınız bitmiş olmalı sanırım. Şu halde 03.12.2017 ve 2018′in ilk iki sınavına daha girme hakkınız var. Askerde iken izninizi ayarlayabilirseniz en azından 2018 sınavlarına girip eğitim için ödediğiniz parayı yakmamış olursunuz. 2018 takvimi bu yılın sonuna doğru belli olur. İyi günler.

 11. 03 Ağustos 2017 - 15:37 | #11

  Tugba :

  Ben b grubundaydim. Ama bizu cok beklettiler a kitapciklarinda hata varsa bu b grubunada haksizlik yapilir. Biz sinavdaykende gurultu cok fazlaydi bildigim sorularin cevaplarini unuttum gyrultu fazlaydi. Bize haksizlik oluyor a grubu sinava girecekse b grubuda sinava girmeli ve adalet yerini bulmali

  Sınava (B) grubundan girenlerin bu haklı yakınmalarını ilgili yerlere duyurmaya çalışıyoruz. Sizler de isterseniz yan sütundaki Öz.Güv.D.Bşk.lığının linkinden ulaşıp yazabilirsiniz. İyi günler.

 12. 03 Ağustos 2017 - 15:39 | #12

  emine :

  slm.hocam b grubundandım ama 1 saat beklettiler yetmedi a grubundaki arkadaşların bazıları arasıra baştaki görevli kişiye bu yanlışlıkla ilgili yani numaralandırma ile ilgili soru sorması bizide etkiledi o anda soruyu anlayamadık sürekli tekrar okumak zorunda kaldık dikkatimiz dağıldı resmen.

  TEOG’da, üniversite sınavlarında yoldan geçen araçlar korna dahi çalmazken sizlerin yaşadığı stresi anlıyoruz. Sonuçta sizler de sizin için önemli bir sınava giriyorsunuz, öncesinde bir sürü masraf yaparak. Elimizden geldiğinde bu haklı sitemleri ilgili yerlere duyurmaya çalışıyoruz. Siz de isterseniz yan sütun sonundaki Bağlantılar bölümünden Öz.Güv.D.Bşk.lığına durumunuzu iletebilirsiniz. İyi günler.

 13. 03 Ağustos 2017 - 16:00 | #13

  nesli :

  hocam merhaba ya bende a grubundandım sınav en geç ne zaman gerçekleşir bir bilginiz varmı bide bütün a grubumu yoksa sadece hatalı olanlarmı girecek tekrar

  Yukarıdaki açıklama dışında şimdilik detay yok. Gelen yorumlardan tüm temel (A) kitapçıkları hatalı gibi anlaşılıyor. Açıklamada hatalı kitapla girenlerin tekrar sınava alınacağı belirtilmiş. Gelişme olduğunda elden geldiğince çabuk bir şekilde buradan duyururuz. Muhtemelen kurslarınız da sizlere bir şekilde ulaşacaktır. İyi günler.

 14. 03 Ağustos 2017 - 17:16 | #14

  Dilek :

  Hocam merhaba bende b grubundaydm kitapçığın okunması çok zor ve sayfalar birbirine yapisikti eğer a grubu tekrar sınava girecek ise bize. Haksızlık olur dikkatimiz çok dagildi

  Yukarıdaki yorumlara verilen cevaplara bir göz atarsanız sevinirim. Size de yan sütundan Öz.Güv.D.Bşk.lığına durumla ilgili görüşlerinizi iletmenizi, bizim elden geldiğince duyurmaya çalıştığımızı söyleyebilirim. İyi günler.

 15. 03 Ağustos 2017 - 17:18 | #15

  Ömer :

  Hocam 30 temmuzda silahlı yenileme yaptım A kitabcıgı kullandım..atışda 5 de 5 yaptım.temel egitim A gurubu sınavı iptal dediler..peki biz yenileme A gurubuda iptalmi…sonuçta yenileme sınavı..cevabınızı bekliyoz..selamlar

  Yenilemelerde sorun yok görünüyor, yukarıdaki açıklama sadece temel (A) için yapılmış. Nitekim atışlar da programa göre devam ettiğine göre sizler açısından sıkıntı yok. İyi günler.

 16. Gokhan
  03 Ağustos 2017 - 17:21 | #16

  @A.GÜLŞEN
  Yoo bende B dim ve cokta gurultu vardi ama cokta iyi cevapladım rahat 90 bekliyorum neden calismadiginiz icin bunu diyorsunuz benim ve digerlerinin hakina ne olucak

 17. 03 Ağustos 2017 - 17:46 | #17

  Gokhan :

  Bence hocam B kitapcigi olanlar suan calismadiklari icin bahane uyduruyorlar yok gurultu yok bu bizimde sinifta cok gurultu vardi ama calisan insan her sekilde cevaplar sorulari bunlar bahane bence ben rahat 90 bekliyorum silahlidanda 25 te 25 bekliyorum b lerde iptal olursa gülünç olur

  Çok enteresan bir durum, ne diyeyim siz de haklısınız. Ancak çalışmadılar da bahane uyduruyorlar yorumu biraz acımasız olmuş bence. Siz dikkatinizi sorulara verip yapabilmişsiniz ne güzel, ama çalıştığı halde dikkati çabuk dağılanların ne suçu var? Umarım herkesi memmun edecek bir çözüm bulur Öz.Güv.D.Bşk.lığı, bu yorumlardan anlaşıldığına göre işleri hayli zor. Allah herkese yardım etsin. İyi günler.

 18. Mustafa
  03 Ağustos 2017 - 21:04 | #18

  USTEKI gokhan arkadasıma katılıyorum b kıtapcından calısmayanlar sesi bahane ediyor sen bildikten sonra ses olsa ne olmasa ne onlarda buradan bir pay alırmıyız derdınde benım kıtapcıgım B dı gayette iyi gecti …işşallah tekrarlanmaz..tekrarlansa aynı sorular cıkacanın garantsı varmı ?? calısmayan b cı arkadasların sızlanmaları

 19. mustafa
  03 Ağustos 2017 - 21:05 | #19

  Gokhan :
  Hic bir hatasi yoktu

  hıc bır hata yoktu calısmayan b cılerın aglamaları

 20. uğur
  04 Ağustos 2017 - 07:08 | #20

  SADECE SIKINTI OLAN A KİTAPÇIKLARI 1 AY İÇERİSİNDE TEKRAR SINAVA TABİ TUTULACAKTIR VE HERHANGİ BİR ÜCRET ALINMAYACAKTIR…!

 21. Cevat
  04 Ağustos 2017 - 07:30 | #21


  Kesinlikle çok haklısın kardeşim, bizim okulda sınava girmeden dışarıda konuşanlar vardı “ben üçüncü kez giriyorum, iki sefer 57 aldım, kitabın yüzüne bile bakmıyorum”…Kursta da aynıydı bu insanlar; dersi dağıtmak için ellerinden geleni yapıyorlardı. Bizim sınava girdiğimiz okulun etrafında da korna sesleri, sabahın o saatinde ne anlıyorlarsa bangır bangır araba müzikleri…ama hiç bir görevli uyarmadı, sınav sonuna kadar böyle devam etti…Dediğin gibi bende 90 civarı bekliyorum eğer tüm sınavı iptal ederlerse benimde seninde tüm b grubundan giren insanların hakkını yemiş olacaklar…daha soruları yayınlayamadılar 2 Ağustos yazıyorlardı, sınav sonuçlarını nasıl yayınlayacaklar merak ediyorum??? hayırlısı bakalım…

 22. 04 Ağustos 2017 - 11:58 | #22

  Rüzgar :

  İyi günler hocam sınav sonuçları açıklandıktan kaç gün sonra kimlik ve sertifika yi alabiliriz.

  Sadece sınavlar merkezi sistemle yapılır. Bunun dışında sertifika onayı, kimlik soruşturma süresi, başvuruda istenen belgeler vb. tüm detaylar illere göre değiştiği için sorunuzun cevabını sadece kursunuzdan alabilirsiniz. İyi günler.

 23. 04 Ağustos 2017 - 12:10 | #23

  Tuğba :

  Ben A grubuydum fakat benim kitapcığımda sorun yoktu sorun olanlar mı tekrar sınava girecek

  Açıklamaya göre soru kitapçığı hatalı olanlar tekrar sınava alınacak. Şimdilik başka bilgi yok. İyi günler.

 24. 04 Ağustos 2017 - 12:15 | #24

  gökhan :

  HOCAM MERHABA AKLIMDA ŞU SORU VAR TEMELDEN KALDIK MESRLA AMA SİLAH BOLUKUNDRN GEÇTİK 60 ÜSTÜ İLE DİĞER SINAVDA SİLAH BOLUKUNDEN MUAFMI OLACAM YOKSA TEKRAR HEPSINE MI GIRECEM ?
  BİDE KALIRDAK KURSA DERSE GITME ZORUNLUĞU VAR MI

  Temel bölüm baraj niteliğinde olduğu için temelden kalan, sınavın tamamından kalır. İyi günler.

 25. 04 Ağustos 2017 - 13:57 | #25

  fikret :

  Bne A kitapçığı ile girdim hiçbir sorun yoktu sınavımda iyi gecti basım yapan matbanın vede bu işi denetleyemeyenlerin suçunu biz çekmeyiz inşallah. sonuçta kitapçığımızıda iade ettik isim yazılı şekilde incelesinler sadece hatalı olanları iptal etsinler. kimsede doğru bir açıklama yapmıyor ortada kaldık.

  Açıklamadan anlaşıldığına göre sadece hatalı kitapçıkla sınava girenler için sınav yenilenecek, kitapçığında sıkıntı olmayanların tekrar sınava girmesine gerek yok. Bu açıklamanın detaylandırılmasıyla durum netleşecektir. Devletin işleri aceleye gelmez; toplantılar, komisyonlar, değerlendirmeler derken zaman alır. Mesuliyetin büyüklüğüne göre hareket edip kimseyi mağdur etmemek için uğraşıyorlar sanırım. Ayrıca sizden yana sorun yok görünüyor. İyi günler.

 26. Gokhan
  04 Ağustos 2017 - 14:06 | #26

  @Mustafa
  Kesinlikle bahane bencede sinav cok cokta zor bir sinav degildi calisan insan yapar her sekilde yok sesmis yok oymua buymus orda itiraz etseydiniz ya arkadaşlar sesiz olun biz cozuyoruz diye ne oldu atistan sonra birdende sizlandilar demek atışlarida iyi gecmedi bu yuzden iptal etmw pesindeler aci ama gercek

 27. 04 Ağustos 2017 - 15:50 | #27

  Gokhan :

  @Cevat
  Boyle insanlar yuzunden zaten hakki olan insanlarinra hakki gidiyor kardesim ne diye zirlaniyorsun yani ekimdr tekrar girersin birak b de yapan insanlarin haklarina girmeyin bari yani dicegim bahaneden öte degil bu kitaba bakmazlar calismazlar belki iptal olur bu sefer yaparis derdindeler

  Bence boşuna endişeleniyorsunuz, sınav iptal edilmedi henüz ne olacağı belli değil. Net olan sadece hatalı kitapçıkla girenlerin sınav ücreti ödemeden tekrar sınava gireceği. Bekleyip görelim bakalım ne olacak. İyi günler.

 28. 05 Ağustos 2017 - 07:31 | #28

  sevgi :

  mrb bendr b grubundayim ve sadece sinavi gecen b lerin bahanesi oldugunu dusunuyorum..sinavin iptal olma olasiliginij biliyomuydunuzda o anda cikan sesleri sustursini istemediniz gorevlidrn onlar basimizda acil is icin kursada sinavada 15 gun boyunda toplam 3 saatlik yol gittim gecelere kadar calistim tekrar mi ayni kabusu yasayalm ve sonuc cikar cikmaz ewrak vermem gerekiyo iptal olmasi demek isimin kacmasi demek zaten tek seferde bitirmek icin mucadele ettm bnlarda insallh goz onunde bulundurulur ve hak yenmez insallh calisan her sekilde yapar ve ordaki ortami sinavin ciddiyetini bilenler sessizligi saglardi diye dusunuyorum hayrlisi baklm

  Burada (A)’larla (B)’lerin bu türden bir nevi suçlama içeren ifadelerle birbirlerine yazmalarına gerek yok sanırım. Hatalı (A) grubundan girenler zaten mağdur ve (B)’lerin sınavı iptal olsun demiyorlar, zaten sınavın iptali diye bir ifade Öz.Güv.D.Bşk.lığının açıklamasında yok. Ne demişler, hatalı (A) kitapçığından girenler tespit edilip tekrar ücret ödemeden sınava alınacaklar. Başka bir şey yok. Daha sonra detay olursa duyururuz, kurslarınız da takip ediyordur zaten. Hatalı (A) kitapçığından girmeyenler için durum normal, endişelenecek, işlerini aksatacak bir şey yok. Sonuçlar açıklandığında kazananlar sertifikalarını alıp kimlik başvurusunu yapacaklar, kazanamayanlar sınav hakları devam ediyorsa sınav ücreti yatırıp sonraki sınava hazırlanacaklar. Biraz sabredin, herkes için hayırlısı. İyi günler.

 29. 05 Ağustos 2017 - 07:35 | #29

  mehmet :

  diyarbakır yenişehir ziya gökalp anadolu lisesinde a grubu olarak girdik sorular öyle bi şekil agır ve anlaşılmaz düzeydediki artık neye ugradıgımızı şaşırdık devlet yetkilileri ya tüm adaylara af çıkartıp geçirsinler yada sınav tekrarlansın bu resmen adaletsizlik hocam sizin bu konuda fikriniz nedir

  Tüm sınavın tekrarlanması gibi bir durum yok. Sadece hatalı (A) kitapçığından sınava girenlerin tespit edileceği, tekrar sınav ücreti ödemeden daha sonra duyurulacak tarihte sınava alınacakları anlaşılıyor yukarıdaki açıklamadan. Sınav soruları zor diye tekrarlanmayacak sınav. Ayrıca yukarıdaki yorumlardan da görebileceğiniz gibi 80-90 bekleyip tüm sınavın iptaline şiddetle karşı çıkanlar da var. Hepsinden ötesi sınav iptal değil, sadece hatalı (A) kitapçığıyla sınava girenler tekrar girecek. Eğer sizin sınavınız iyi geçmedi ise sonrakine daha çok çalışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 30. 05 Ağustos 2017 - 10:23 | #30

  Erhan turan :

  Merhaba kesinleştimi iptal olmasi

  Sınav iptal edilmedi. Açıklamayı ve yorumlara cevapları okuyunuz. Sadece hatalı (A) kitapçığı ile sınava girenler için sınav yenilenecek. İyi günler.

 31. 05 Ağustos 2017 - 10:27 | #31

  Makbule :

  Neden daha dikkatli olunmuyor kitaplar kontrol edilmiyor kitaplarda basim hatası varsa sorumlu kisilerin bunu kontrol etmesi gerekir o kadar emek verip girenler var sınava 1 ay sonra tekrar sinavi yapsalar bile ona göre plan yapiyor bu insanlar bu kadar basit degil

  Sınavlarda sorulacak sorular bir çok aşamadan-kontrolde geçerek karar veriliyor bildiğim kadarıyla. Eminim bunu gözden kaçıranlar, sınav nedeniyle mağdur olacaklar kadar üzgündür. Ancak bu aşamadan sonra önemli olan zararın mümkün olduğunca telafi edilmesidir. Kimse böyle olsun istemezdi mutlaka. İyi günler.

 32. 05 Ağustos 2017 - 11:53 | #32

  onur :

  MERHABA

  BENİM ANLADIĞIM KADARIYLA A KİTAPÇIĞINDA SINAVA GİRENLERİN KİTAPÇIĞINDA PROBLEM YOKSA SINAVI GEÇERLİ SAYILACAK TEKRAR SINAVA TABİİ TUTULMAYACAK ÖYLE DEĞİLMİ

  Açıklamadan anlaşılan bu evet. İyi günler.

 33. 05 Ağustos 2017 - 13:25 | #33

  Ahmet Aygen :

  İyi günler hocam şimdi benimde A kitapçıgı vardı ama ben temel egitimden girmedim benim zaten silahsız sertifikam vardı o yüzden ben silahlıya çevirmek için başvurdum ve sadece silahlı sorulara katıldım bizimkindede bi sıkıntı cıkarmı acaba ?

  Yukarıdaki açıklamaya ilave husus yok, bekleyip görelim. İyi günler.

 34. 05 Ağustos 2017 - 13:28 | #34

  fatma :

  Hoçam ben sizin kadar pozitif bakamıyorum olaya.Bir sınavı bile düzgün hazırlamaktan yoksunlar.Bu matbaa basım evi herneyse bastığı kitapcığı kontrol etmezmi.Ne olacak şimdi bizim bu maduriyetimiz.Yaklaşık 3 aydır ben bu sınavı bekliyorum ve acil işe ihtiyacım var.Bu maduriyrtimizi nasıl giderecekler.Sınav salonlarına alınırken yaşadığımız rezillik cabası.Araç anahtarlarımız dahil kolye küpe çanta hiç bir süretle sınav salonlarına alınması.Sularımızın üstündeki yazılar bile söktürüldü.Madem böyle bir uygulamaları vardı neden yazmadılar belirtmediler önceden.Bildiginiz ösym nin yaptığı sınav sistemi gibi alındık salonlara.Kalem silgi de verselerdi tam olacaktı.Çok yazık emeklerimizi zamanımızı çaldılar.

  Mesele pozitif, negatif bakma meselesi değil ki. Olan olmuş, şu saatten sonra önemli olan mağdur olanların en az zararla kurtulması. Ayrıca bizim buradaki konumumuz, sizin gidip eğitim aldığınız kurs ile aynı, yani biz karar mercii değiliz. Sıkıntılı bir durum, inşallah telafi edilecek bir yol bulunur. İyi günler.

 35. adalet
  05 Ağustos 2017 - 17:59 | #35

  Çalışıpta sınava girip 90 bekleyen arkadaşlar neden sınav tekrarından çekiniyorlar ? Ben söylim bazı sınıflarda gözetmenler kendi telefonlarından internet aracılığı ile sorulara bakarak yardımcı olmuştur bazı sınıflarda ise gözetmenler sınava girenlere soruları bilenler bilmeyenlere yardımcı olabilir demiştir. Sınavın iptalini istemeyenler ynilenmesini istemeyenler çalışmış deil kopya çekmiştir bir daha bu fırsatı bulamayabilirler nedeni ile sınav tekrarı istemiyorlar. Sınava gerçekten çalıştıysan 90 bekliyorsan bir sınav tekrarından korkacak bişeyiniz yok demektir beliki biraz zaman kaybınız olabilir ama sınava defalarca girip kopya almayanlarda var kopyayla o kişilerin hakkını yemiş oluyosunuz belkı benim girebilecek olduğum bir işe benden kopya sayesinde önce gireceksiniz nerde adalet? Sınav tekrarlanmalıdır.

 36. Şahin
  05 Ağustos 2017 - 22:06 | #36

  @Gokhan
  Aynen kardeşim bende çalışmadım ama güzeldi yani odaklandım şimdi bi daha bi daha sınava mı gireceğiz

 37. Ercan
  06 Ağustos 2017 - 08:57 | #37

  Merhaba. Hocam bu haksızlıktır bence böyle bir durum varsa ya sınavlar komple iptal edilsin baştan yapılsın yada muaf sayılıp herkesi geçirsinler B grubundaydım bende sınavda benimde sesten gürültüden dikkatim dağıldı başkalarının cezasını neden bize kesiyorlar..

 38. ŞERİFE
  06 Ağustos 2017 - 15:11 | #38

  A kitapçiği hatalıysa Bkitapçığıda dogal olarak hatalı olması lazım. çünkü iki taraftada aynı sorular var ve sadece A DA 1.SORUDAKİ SORU,b de 10.soruda yer almakta mesela.NASIL OLCAK.DOĞRU OLDUGUNA İNANDIGIM KARAR VERİP DÜŞÜNDÜĞÜM BİR TAHMİNİM.KİTAPÇIKLAR HATALIYSA A DA B DE GİRMELİ BU SINAVA .TEKRAR YAPILMALI İKİSİNE BİRDEN.

 39. ŞERİFE
  06 Ağustos 2017 - 15:17 | #39

  HAKSIZLIK YA HEP YA HİÇ.YANLIŞSAM NEDENİNİ ÖĞRENMEK İSTERİM.

 40. Nazllı
  06 Ağustos 2017 - 18:03 | #40

  Biraz zaman kaybı demişşsinizde benım kaybedel zamanım yok iki çocukla evde gece yarılarına kadar çalıştım işimi buldum çalışanilir belgesi lazım eylülde girdim girdim giremedim bir daha ki eylülde girecem herkez herşeyi planlı programlı yapıyor bende iptal olmasın olurdada çok kişi mağdur olcak benım gibi

 41. Gokhan
  06 Ağustos 2017 - 19:34 | #41

  @adalet
  Sen ne iftira atiyorsun karderdesim hayirdir herkezi kendin gibi kopyacimi saniyorsun oldu durmadan iptal olsun sinavlar yeniden yeniden girelim nasil bir mantiksizliktir sendeki dunyadaki en onemli sey zamandir biz beklemek istemiyoruz taa eylul ayina kadar calismaya ihtiyacimiz var bu kadar basit bilip bilmedende iftira atma otur iki goz at kitaba ozman bak nasil 90 aliniyor anlarsin

 42. Gokhan
  06 Ağustos 2017 - 19:35 | #42

  @Ercan
  Kardesim ozman bekle ekimde girersin zaten iptal ederlerse eylulde ancak olursun birakinda iyi gecenler yararlansin bu sinavdan sığınmayin boyle seylere

 43. Can
  06 Ağustos 2017 - 20:09 | #43

  Vay arkadaş yaa çocuğa söylesen gürültüden ondan bundan sınavı yapamadım neresiyle güler acaba hadi A kitapçığı ni anlıyorum be kardeşim b olanların ne zoruna bizde tekrar istiyoruz ozaman diyosun uz yaa. bende çalışanlardan im çalıştık geçtik b olanlar bazıları çalışmayıp işine gelip te hadi bida bizde tekrar olduuu başka isteğiniz varmı çalışanlara saygıniz olsun az ya ayıptır

 44. emrah
  06 Ağustos 2017 - 22:42 | #44

  Hatalı olanlar benim hatalıydı

 45. göksan
  06 Ağustos 2017 - 23:26 | #45

  ben yalovada sinava girdim a gurubundan kımse de soruları gorup ıhrıtaz etmedı sınav gereken sekılde sesız sakın gerceklesıldı ben b gurubundaydım ınsallah sınav gereken zamanda açıklanır bır daha sınava gırmek zorunda kalmayız

 46. yılansssbey
  07 Ağustos 2017 - 09:08 | #46

  ali hiç bir şartlar altınd o sınava giremezsin..!

 47. Turgay
  07 Ağustos 2017 - 12:48 | #47

  Valla ciddi anlamda ben b kitapçığına girdim fakat hiç bir soruda yanlışlık görmedim Ama A kitapçığında yanlış oldu ise mağdur olanların ihtiyacını en kısa sürede çözerler inşallah.

 48. pinar
  07 Ağustos 2017 - 17:00 | #48

  Ben elazigda girdim akitapcigindan.sorularda hic bir hata yoktu cok calistim iyide yaptigima inaniyorum.atis sinavindan 5 te 5 yaptim.calisanlara haksizlik olur iptal gibi bi durum olursa calismayanlarada firsat dogar haksizlik bu.guvenlik sirketini aradik hayir iptal soz konusu diil sonuclarin aciklanmasina az kaldi dediler.valla sinav cok basitti.calisin arkadas calismadan sinava girerseniz iptal olmasinida dort gozle beklersiniz.

 49. S. Murat B.
  08 Ağustos 2017 - 16:10 | #49

  @Ali
  Ali Bey mevcut olan sınava girmemişsiniz , sınava girmiş olsanız (Cevap Formu + Soru Kitapcığı + Sınav Kağıdı gibi her yerde Ad Soyad İmza ve Teslim imzası gibi) en temel olarak orada olduğunuzu belirten bir durumunuz yok. Size A kitapcığı denk gelmiş olsa bile yinede giremezsiniz bu şartlar altında , Ama Sınav takviminde periyodik olarak belirtilen “1 Ekim 2017 Pazar Günü” 72′nci Temel ve 48′nci Yenileme Eğitim Sınavına girebilirsiniz. Benim belirttiğim şahsi düşüncemdir , Resmi bir anlamı yoktur. Kursunuzdaki yetkililer ile görüşmeniz sizin açınızdan çok daha net bir açıklama olur.

 50. Yusuf
  08 Ağustos 2017 - 19:42 | #50

  @Ejder
  Karıştırma kardeşim b ya

 51. 09 Ağustos 2017 - 15:59 | #51

  hüseyin çelik :

  merhaba
  3 ay boyunca emek vermeme rağmen sınav esnasında özel güvenlik sınavıyla alakası olmayan sorular sorulmuş umarım en kısa zamanda bu sorunu çözerler
  mevlam hiç kimsenin emeğini boşa harcamasın umarım hepimiz kazanmışızdır
  bende A kitapçığıydım sınav esnasında neden zaman zaman müzik çaldılar hocam nedeni nedir

  Sınav ortamında müzik, şimdiye kadar rastlanmayan bir durum. Belki dışarıdan gelmiştir, bilemiyorum inanın. Herkesin hakkında hayırlısı diyelim. İyi günler.

 52. 09 Ağustos 2017 - 16:19 | #52

  gul :

  Hocam ben sınava karsta girdim kars derken ilçesinde yani ardahanda ama aslen karsta ikamet ediyorum kursa başvurduğunda karsta en yakın tarih ekim dediler bende ardahanda temmuzda sınav olcagi için kabul ettim üstelik karstan ardahana gidiş geliş 40 tl verdim artık kurs ve sınav ücretleri olarak hesabı siz yapın en az 400 tl sadece yol parası verdim okadar emek boşuna gitti şimdide hata dediler ve eylül gibi sınav yapacaklar ben bu kadar zarara ne diye uğradım haksızlık değilmi ekim ayında gitseydim % 100 kolaylık Olcakti okadar yolu gidip gelmiycektim artı sınav çalışma stresi vs vs lütfen adaletli davransınlar

  Sınava giren her adayın farklı bir öyküsü ve önceliği var. Sonuçta bu hobi kursu değil, herkes iş-güç derdinde. Ancak ortada istenmeden oluşmuş bir durum var. Belki Ağustos bitmeden sınav yapılır. Her durumda (kazanmanız kaydıyla) Ekim sınavından önce kimlik işlemleriniz başlamış olur. İyi günler.

 53. 09 Ağustos 2017 - 16:22 | #53

  Ahmet :

  340 tl yol parası verdim sınavı iptal edemezsiniz bende a kitapçığı vardı çok iyi geçti sınavım 4 hatalı soru yüzünden sınav iptal olamaz benim anamın verdiği altını bozdurup yol parası yaptım böyle say olamaz

  Sanırım dört soru yüzünden değil. Hatalı (A) grubu kitapçıkla sınava girenler için sınav tekrarı söz konusu. Sorunsuz kitapla girenler için sıkıntı yok. İyi günler.

 54. 09 Ağustos 2017 - 16:24 | #54

  Birgul :

  Hocam A kitapçığında sorun varsa ozaman sınav iptal edilsin bütün A grupların

  Sadece hatalı (A) kitapçıkları için sınav tekrarı söz konusu. İyi günler.

 55. 09 Ağustos 2017 - 16:26 | #55

  cemıl :

  hocam sizce bugun pazartesi hersey ortaya cıkar mı yayınlarlar mı acaba catlıcaz patlıcaz meraktan

  Konu hakkında açıklama olursa buradan yayınlarız, ayrıca kursunuzdan da takip edebilirsiniz. İyi günler.

 56. 09 Ağustos 2017 - 16:28 | #56

  Yusuf :

  Hocam B kitapcıgında yenilenecek mi?

  Arkadaşlar yorumları/cevapları/açıklamaları hiç okumayıp endişeye kapılıyorsunuz. Sadece hatalı (A) kitapçığıyla sınava girenler, tekrar sınav ücreti ödemeden sınava alınacakmış. Bunun dışında bilgi şimdilik yok. İyi günler.

 57. 09 Ağustos 2017 - 16:33 | #57

  Ali :

  Sa, hocam ben bu sinava hazirlandim ama hastenede yatan akrabamdan dolayi giremedim duydumki sinav iptal olmus tekrar girebilirmiyim oylese sinava tabi kitapcigim a grubu ise

  Sınav tekrarı, sadece hatalı (A) kitapçığıyla sınava girenler için söz konusu. İlk sınava girmediğiniz için maalesef siz giremezsiniz. Sonraki sınava iyi hazırlanın, vardır bir hayır. İyi günler.

 58. 09 Ağustos 2017 - 16:35 | #58

  Yusuf :

  Hocam B kitapcıgında yenilenecek mi?

  Yukarıdaki açıklamaya göre sadece hatalı (A) grubu kitapçığıyla sınava girenlerin sınavı tekrarlanacak. Buna göre sizi etkileyecek bir durum yok. İyi günler.

 59. 09 Ağustos 2017 - 16:41 | #59

  Şadi topbaş :

  Selamün aleyküm hocam A grubu ben sadece silah sınavına girdim sorun yoktu bnde tekrar girecekmiyim bilgi verirseniz iyi olur saygılar

  Açıklamadan anlaşıldığına göre sadece silahtan girenlerin kitapçığında hata yoksa sorun da yok. Sanırım sizler etkilenmeyeceksiniz. İyi günler.

 60. 09 Ağustos 2017 - 16:42 | #60

  Merhaba :

  Ben A kitapçığında girdim sınava kimlik sitemde 15 ağustosta 2017 günü bitiyor .Bu durumda çalışmaya izin verirmiler aktif suan çalışmaktayım mail atarsanız sevinirim

  Yukarıdaki açıklamada da yazdığı gibi sınav tekrarı, sadece hatalı (A) kitapçığıyla sınava giren temel adayları için söz konusu. Sizin yenileme ise sorun yok. İyi günler.

 61. 09 Ağustos 2017 - 16:43 | #61

  İrem :

  Bende A grubundaydim. Sorularin numaralari farkli oldugu icin kaydırma yapmisim son 5 dakikada farkettim duzltmeye calistim ama pek olmadi galiba. Kesin iptal olur mu? Veya kesin bilgiler almak icin nereye basvurabiliriz?

  Sadece temel (A) grubu hatalı kitapçıkla sınava girenler, tekrar sınava alınacak diyor yukarıdaki açıklamada. Kesin bilgi kimlerin sınava tekrar gireceğinin tespitinden sonra verilir sanırım. Kursunuzdan takip edebilirsiniz. İyi günler.

 62. 09 Ağustos 2017 - 16:50 | #62

  Mehmet :

  Peki sınava ne zaman ve nasıl girecegimize bize bilgi nasil verilecek nerden öğreneceğiz

  Gelişmeleri kursunuzdan takip etmeniz gerekir. Tekrar yapılacak sınavın tarihi, kimlerin tekrar sınava alınacağı gibi hususlar belli olduğunda kursunuz size haber verecektir. İyi günler.

 63. 09 Ağustos 2017 - 16:51 | #63

  Merve :

  Sinavım a kitapcıgıydi sınava başka ilde girebilir mıyım?

  Özel güvenlik sınavlarında, sınav merkezi değiştirmek mümkün değil. Sadece kursunuzun olduğu şehirde sınava girebilirsiniz. İyi günler.

 64. 09 Ağustos 2017 - 17:00 | #64

  Çağdaş :

  Hatalı kitapciklarda niyeyse A grubunda ama bazilarinda kesin bi halt yeniyo sinavda

  Bugüne kadar 70 sınav yapıldı, sorularla ilgili bir şaibe olmadı. Geçmişte başka alanlarda yapılan sınavlarla ilgili söylentiler böyle bir algı yaratmış olabilir ama inanın özel güvenlik sınavları ile böyle bir düşünceyi destekleyecek hiç bir şey olmadı. En azından 10.sınavdan itibaren faal olduğumuz zamanlarda biz görmedik diyebilirim. Zannımca dar gelirli ailelerin, kalender evlatlarının yöneldiği para-pul, havalı yetkiler vaat etmediği için bu meslek grubu, sınavlarda şaibe yapanlara cazip gelmediğinden olabilir. Bu durumun, basit bir kontrol hatasından kaynaklandığını sanıyorum, sonuçları adaylar açısından ağır oldu elbette. Tekrar edeyim sadece şahsi görüşüm, yukarıdaki açıklama dışında bilgi alma imkanımız yok bizim de. İyi günler.

 65. 09 Ağustos 2017 - 17:16 | #65

  savas :

  merhaba hocam arkadasım sınava gırmıs bu sınav hatası varmıs hata sonucda onların ıptal olma gıbı bı durum olmaması lazım sonucda bu ınsanlar sabah kalkım sınava gelıyorlar böyle bı olayla karsılasıyorlar bu 71cı sınavı herkesı gecırmeleri gerekıyo arkadasımın anlattıgı kadar hıc bırsey anlamadın ama polıs memurlar kesın herkesı bu sınavda gecırırırler dedı hata onların baskı hatası varsı var a.s b.s yok bunun ayrımcısı yok bunun dıye dusnuyorum ıpral olmaması lazım bence 190sanını gecırmelerı gerekıyor bu sınav bırdaha olmaması lazım cunku bayram gelıyo ınsanlar uzun bı tatıl yapacaklar sonucda arkadaslar herkes a.s b.s yok herkes rıca etsın bı sekılde gecırırler sonucda bu ınsanların hatası degıl bu ben aldıum ınsaallah sızde alırsınız kazanırsınız hepınız guzellık onların elınce ınsllah gecırırler herkesı ıyı gunler hocam

  Sadece hatalı (A) grubu temel kitapçığıyla sınava girenler için sınav ücreti ödemeden sınav tekrarı söz konusu. Yukarıdaki açıklamadan anlaşılan bu. Doğal olan da sadece hatalı kitapçıkla girenlerin tekrar sınava alınması, hata var diye herkesi geçirmek daha büyük haksızlıklara yol açar sanırım. İyi günler.

 66. 09 Ağustos 2017 - 17:44 | #66

  İsmail :

  Ben sadece silah bölümünü çözdüm orda hata yoktu. Ama sorumlu olmadığım ilk yüz soru hatalıydı. Şimdi ben de tekrar silah bölümü için sınava girecek miyim? Ortalık iyice karıştı.

  Açıklamadan anlaşıldığına göre silahsız bölümde hata yoksa sadece silahtan girenlerin tekrar girmesini gerektirir bir durum yok. İyi günler.

 67. 09 Ağustos 2017 - 17:51 | #67

  Tugba :

  Merhba hocam ben gümüşhanede a grupta sınava girdim sinav cok kotü gecti sorulari anlamakta güçtük cektim hep silikti insallh iptal olur… iptal olmama gbi bisey de olabilirmi

  Sınav soruları hatalı olanlar sınava tekrar alınacak, açıklamaya göre. Ancak sorular doğru sıralanmış ise yazılar silik diye dahil edilmez sanırım. Esasında bu konu sınavı etkileyecek düzeyde ve tespit edilmiş ise bilemiyorum. Yukarıdaki açıklama dışında bilgi yok maalesef. Cuma gününe kadar durum netleşir sanırım. İyi günler.

 68. Bedis
  09 Ağustos 2017 - 19:35 | #68

  Lütfen iptal olmasin başkasının hatasını masum insanlara mal edemezsiniz adaletli davranilsin lütfen..

 69. Tugba
  09 Ağustos 2017 - 21:17 | #69

  Aynn öyle sınava girdim ve mal gbi kaldım hıç güvenlikle alakasi olmayan sorular birde azi arkadaşlardan kitapcik almayi unuttular… Bu nasıl bi siztem bu nasl bir disiplin anlamadim… ya tekrar sinav yapilsn yada yanlş olan sınav soruları gecerli sayılsn

 70. ebru
  10 Ağustos 2017 - 02:41 | #70

  bende a kitapcigiymis hic silik veya sıkıntili bi soru gormedim.sadece1soruyu anlamadim daha dogrusu sorunun neyi sordugu belli deildi.soru veya kitapciklarin hatali olmasi bizim sorunumuz deilki bidaha sınava qirelim neden ayni stresi vakti tekrardan yasiyalim? zaten soru okumaya usenen biriyim

 71. 10 Ağustos 2017 - 14:31 | #71

  Oktay :

  Ya kardesim dogru durust is yapmiyosunuz kafaniza gore soru hazirliyonuz bu kadar insanin emegini çabasini boşa çıkaryonuz guvenlikle ilgisi alakası olmaya sorular çıkartıyosunuz.
  Simdi isin yoksa iki ay bekle bi de sinava çalış.
  Yapmayın arkadaşım bunu .

  Sınav hakkındaki eleştirilerin adresi biz değiliz, yan sütunda sınavı yapan makam olan Öz.Güv.D.Bşk.lığının linkini görebilirsiniz. Sınav tekrarı 20.08.2017′de sadece hatalı (A) temel kitapçıkla girenler için söz konusu. İyi günler.

 72. Gokhan
  10 Ağustos 2017 - 14:42 | #72


  Cidden merak ediyorum hangi sorular ozel guvenlikle ilgili degildi ?biraz zor oldugu icin sinav size oyle geliyor olmasin

 73. pinar
  10 Ağustos 2017 - 18:38 | #73

  Bende a kitapcigindan girdim kimse aramadi bizi hatali olsa haber verilirdi sanirim.yarin aciklanacak sonuclar aciklanmazsa biz simdi hatali kitapciktan girenlerin sinavini mi bekliyicez.ikincisi bilmedigimiz sorularin cevaplarini ogrendik hatali kitapciktan girenler tekrar girdi mi farkli bi durum cikicak yanlis yaptiklarini supheli baktiklarini dogru yapicaklar bu mantikli diil adil de diil

 74. Mehmet
  10 Ağustos 2017 - 18:56 | #74

  Çözüm çok basit yanlis olan sorulari doğru sayarsınız veya puanlamada yanlış olan sorulari çıkararak hesaplama yaparsiniz bize eziyet etmeyin illede sınav yapıyorsanız guvenlik ile alakalı sorular sorun kpss sorulari istemiyoruz. Yangin sondurme tüpü yerden kaç cm yüksekte olmalıdır.falan filan

 75. sehmus
  10 Ağustos 2017 - 19:42 | #75

  gorende unuversite sinawi zan nedecek alh rizasi icin bi seltifika icin dustumuz duruma bak

 76. Turgut
  10 Ağustos 2017 - 21:48 | #76

  Soruları hazırlayanlar özellikle soruları anlamayalın diye çok özen göstermişler.lütfen biraz anlayacağımız sorular hazırlayın

 77. Bayram
  11 Ağustos 2017 - 09:32 | #77

  @Gizem
  Şey eğer a sınıfı ise zaten otomatik olarak yanlıştır büyük ihtimalden iptal dir gizem arkadasim

 78. Bayram
  11 Ağustos 2017 - 09:37 | #78

  Arkadaşlar a gurubu büyük ihtimal iptal ilıcak o kadar emek verdik 3 ay çalıştım ama kısmet kısa zamanda umarım çözülür sorun

 79. memleket07
  11 Ağustos 2017 - 10:28 | #79

  Şimdi bu sınavı o kadar bekledik sınava çalıştık ve sınav da çıkan sorunların %50 nin saçma olduğunu gördüm ve kursumu aradım bana başarısızsın dedi dedim abi dedim böyle sorular olurmu allah aşkına neyse sınavı tekrar yapacağını duyunca sinirlendim üzüldüm ancak başarısız geçen sonuca bu hatalardan meydana geldiğini de çözdüm vardır bi hayır diyerek herkese geçmiş olsun diliyorum

 80. 11 Ağustos 2017 - 11:16 | #80

  Gizem :

  Kitapçıgın hatalı olup olmadıgını nasıl öğrenebilirim?

  Girdiğiniz sınavda soru tekrarı varsa fark etmiş olmalısınız. Eğer sorularda tekrar ve eksiklik yoksa kitapçığınız hatalı değildir. Tekrar sınava alınacakların listeleri kurslara bildirildiği için kursunuzdan takip etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 81. 11 Ağustos 2017 - 13:15 | #81

  MUSTAFA :

  MERHABALAR ..
  HOCAM SINAVDA A GRUBUNDAN KALAN KURSİYERLER İÇİN DE SINAV TEKRARLANACAK DİYE BİR MESAJ GELDİ . FAKAT ANLAYAMADIĞIM SINAVDA BAŞARILI OLAN KURSİYERLER TEKRAR SINAVA TABİİ TUTULMAYACAKMIŞ. BU KONUYLA KESİN VE NET BİR BİLGİ SUNARMISINIZ?

  Bilgi sunumları kurslardan yapılmalıdır. Hatasız (A) grubundan sınava girip başarılı olanlar sınava girmeyecek. Sınav listeleri kurslara gönderildiği için kursunuzla görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 82. ugur çürürk
  11 Ağustos 2017 - 13:43 | #82

  3 ay boyunca bende çalıştım özel güvenlik sorularına 100 sorudan insaf etmişler 1 tane soru çıktı,alakası olmayan sorularla bizleri oyalamakmı amaçları,bizden önceki sınava girenlere bir önceki sorular çıkıp çalışanlar sınavı hep kazandılar geçtiler bize bu yapılan adaletsizlik ve çifte sıtandart ın hesabını kimler verecek hakkım haram olsun…

 83. ramazan palmanak
  11 Ağustos 2017 - 13:56 | #83

  öle şeymi olur ya okadar calıştık etik boşa mi gidecek

 84. pinar
  11 Ağustos 2017 - 13:59 | #84

  Hocam sonuclar bu gun mu aciklanacak

 85. ramazan palmanak
  11 Ağustos 2017 - 14:12 | #85

  3 ay del bir dosya kapatım okadar calıştm emek verdim boşa gidecek ya tek a gurubunda sıkıntı var ole sacmalıkmi olur 2 kitapcıkta aynı ama neden a da tek sıkıntı var umutluydum var olan umudumda boşa giti sacma şey ya

 86. Yusuf
  11 Ağustos 2017 - 15:54 | #86

  Neden açıklamıyorlar wallahi sıkıntıdan patlamak üzereyim bine saçmalık binlerce insanın mağdur etmeye ne hakları var

 87. Hulya
  11 Ağustos 2017 - 16:31 | #87

  Aynen öyle sınavda hiç alakası olmayan sorular vardı bende görünce şaşırdım ama bildiğim yaptım bilemediğimiz yapamadım Mantikyurutmustum ama ins hakkımızda hayırlısı olur çünkü çok çalıştım bu sınava rabbim herkesin yardımcısı olsun şimdi bide üç ay sınav için bekle yeniden çalış yeniden sınava giren ve 15 günde oylemi bekliycez haksız,lik gerçekten bu

 88. 11 Ağustos 2017 - 16:56 | #88

  mehmet emin :

  mrb hocam ben A kitapçığıyla sınava girdim fakat benim kitapcıkta sorun yoktu herşey düzgündü iptal daiyorlar genede hiç birşey anlamadım bu işten

  Yeniden sınava gireceklerin listeleri kurslara gönderilmiş. Kursunuza sorun, sınava gireceklerin içerisinde isminiz yoksa kazanmışsınız demektir. Ancak bugün itibariyle kazananların açıklanması gerekirdi henüz ses yok. İyi günler.

 89. 12 Ağustos 2017 - 06:44 | #89

  Özge Mergen :

  @A.GÜLŞEN
  Ben b kitapcığında olmama rağmen sınav giriş yerim çıkmış

  Gelişmelerden anlaşıldığına göre sınavda başarısız olmuşsunuz, sınav ortamından kaynaklanan nedenlerle sizin durumunuzdakilere tanınan ek sınav hakkından yararlanmak için aradaki zamanı çalışarak değerlendirmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 90. 12 Ağustos 2017 - 06:45 | #90

  Mehmet Çolak :

  Lütfen su sorulan sorulara bir cözüm bulunsun ya ben guvenlige giriyorum para vermişiz kpss sorulari gibi sorular nedir ya ve çok uzun sorular var soruyu okuyoz cevaplara gecelim derken soruyu unutuyoruz kazanmiyalim diyemi boyle sorular soruluyo hazırlayanlar birazda halkini düşünsün kisa kolay guvenlikle ilgili sorular ciksin gercekten diger sinavda oyle sorular sorulmuski Allahta kabul etmedi bakin sinav ne hale geldi lutfen bu sinavda mantik sorulari olsun kpss sorulari olmasin iyi gunler

  Sınav soru ve kapsamları ile ilgili düşüncelerinizi yan sütunda linki bulunan Öz.Güv.D.Bşk.lığına yazmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 91. 12 Ağustos 2017 - 06:46 | #91

  Sema :

  Bende a gurubu kitapcikla girdim ama benim sınav iptal olmamis

  Yeni sınav listesinde isminiz yoksa sınavı kazanmış olmalısınız. Durumu kursunuzdan takip ediniz. İyi günler.

 92. 12 Ağustos 2017 - 07:06 | #92

  Mehmet Çolak :

  Hocam kursu aradim ama kursta sinava gircekler ile birlikte adim yoktu internettende yerimi sorguluyorum kayidiniz bulunamamakta diyor şuan 1 hafta var nasil ogrencem gecip gecmwdigimi cunku kurstanda gectiniz diye bilgi vermediler sadece girceklerle birlikte listede adim yok

  Farkındaysanız sonuçları hiç birimiz öğrenemedik, ne zaman açıklanacağı konusunda bilgi de yok. Sadece yeni sınav listesinde ismi olmayanların başarılı oldukları için sınava dahil edilmediklerini düşünüyoruz. Bundan başka bir açıklaması olamaz sanırım. İyi günler.

 93. 13 Ağustos 2017 - 14:39 | #93

  betül :

  Ben telefondan kursuma ulaşamıyorum şuanda gitme şansım da yokk.sınav sonuçları 24 ağustosa ertelendi yazıyo.fakat yeni sınav tarihi 20 ağustos yazıyo.sonuçların açıklanacağı tarih net mi acaba? :( :( :(

  Parayı alırken var olan kurslar, adaylar soru soracakları zaman ulaşılamaz oluyor nedense. Ana sayfada güncellenmiş 71.Sınav Takvimi var. İyi günler.

 94. 13 Ağustos 2017 - 14:43 | #94

  betül :

  Dalga geçer gibi hergün tarih atılıyo.devlet meselesi oldu.Vaktimizin büyük bir kısmını sınav sonuçlarımızı öğrenmeye harcar olduk.100 soruyu doğru dürüst hazırlayamamak ayrı,çözüm sürecinin bu kadar uzun sürmesi ayrı bir rezillik.pess diyorum

  Diğer yoruma göre vaktinizi bu işe harcamanızın nedeni biraz da kursunuz değil mi, ulaşıp bilgi alabilseydiniz böyle olmazdı. Kimsenin dalga geçmek gibi bir niyeti olamaz. Emniyetin tek işi sınav yapmak değil, yıllardır ülkemizdeki tüm sınavları organize eden ÖSYM bile dün ne biçim hata yaptı ve sadece özür diledi. İyi günler.

 95. 13 Ağustos 2017 - 14:44 | #95

  ibrahim :


  ‘ O kadar insandan fark eden olmadımı ya en az 10 soru 3 er kere tekrarlanmış ve Kitapçıkta soru numaraları karışmış yani 19. sorudan sonra tekrar 15. soru geliyor ve kitapçıkta toplam 99 soru vardı 1 soru eksikti. Hiçmi fark etmedi kimse :D

  Fark etmemişler demek ki, etseler düzeltirlerdi. Zamanı geriye almak mümkün değil ama bu şekilde bir sınav hakkı tanımak da telafi için oldukça iyi sayılır. İyi günler.

 96. 13 Ağustos 2017 - 14:46 | #96

  ABDULLAH :

  O KADAR UMUT ET EMEK VER BUNLARIN YANLIŞLARI YÜZÜNDEN SINAVA TEKRARDAN GİR OHH NE GÜZEL OYSA BEN HAKKIMI HELAL ETMIYORUM ALLAH BU SINAVI HAZIRLAYANLARIN BELALARINI VERSİN O KADAR İNSANIN HAYALİYLE UMUDUYLA OYNANILIR MI YAZIKLAR OLSUN SİZE DİYECEK LAF BULAMIYORUM O KADAR DA HAZIRLANARAK GİRMİŞTİM VE ÇOK İYİ GİTMİŞTİ SINAVIM SİZİN GİBİLERİN YÜZÜNDEN YARIDA KALDI

  Sınavı yapan Öz.Güv.D.Bşk.lığı, yan sütunda linki var. Ortada ciddi bir hata, eksik bilgilendirme var ama düzeltmek için çaba da var. Madem iyi hazırlandınız ki bildiklerinizi unutmamanız gerekir, bu işi yaparken lazım olacak. Sadece yirmi gün sonra yapılan sınavda da başarılı olmamanız için bir neden yok. İyi günler.

 97. Emir
  13 Ağustos 2017 - 15:42 | #97

  Mesele şu..
  Adamlar şaşırtmalı soru hazırlayalım derken Allah (c,c) onları şaşırtmış..
  Hepimize hayirlisi olsun..

 98. 14 Ağustos 2017 - 07:27 | #98

  selim :

  birde yazmışlar oraya sınav harç ücreti alınmayacak diye :D:D:D:D:D

  Sınava sadece bir dakika geç kaldı diye, adayları üniversite sınava dahi almayan ÖSYM’nin, yüksek öğretim programlarına yerleştirdiği binbeş yüz kişiye bir hafta sonra kuru bir özürle maalesef açıkta kaldınız dediği, sınav ücretinden bile muaf tutmadığı günleri yaşıyorken bu eleştiriniz biraz haksızca olmuş bence. Nihayetinde hatalı kitapçık (A) grubunda ve sadece hatalı kitapçıkla sınava girenlere tekrar sınav yapılabilirdi. Optik formları değerlendirip başarısız olan (B)’leri de tekrar sınava almak sadece iyi niyettir, hatayı telafi çabasıdır. Haksızlığa uğradığımızda susup kabullenmeyi kastetmiyorum, elbette herkes haklı olduğunu düşündüğü durumlarda hakkını aramalıdır. İyi günler.

 99. 14 Ağustos 2017 - 07:29 | #99

  Emre yılmaz :

  Hocam benim kimliğin süresi 17 ağustosta doluyor.30 temmuz daki yenileme sınavına girdim.yeni kimlik ağustosun sonuna doğru çıkar. Bu süre zarfında çalışmamda kanunen herhangi bir sıkıntı olurmu. Teşekkürler.

  Yenileme için geç kalmışsınız. Aradaki sürede sizin çalışmaya devam etmeniz ve denetlemede tespiti halinde işyerinize ceza kesilir. Ücretsiz izin veya raporla aradaki süreyi geçirebilirsiniz. İyi günler.

 100. 14 Ağustos 2017 - 07:31 | #100

  yavuz :

  merabalar ben a kitapçığında girdim kontrol ettim benıim sayfalarda eksik soru yoktu. ve tekrar sınava girecegim hiçbirşey yazmıyor ve sınav sonucumda yazmıyor 11 agustosta açıklanacak diye belirttikleri sonuçlar hala açıklanmadı acaba nezaman A kitapçığında soru eksik olmayan ve sınav giriş belgesi çıkmayan adayların sınav sonuçları açıklanacak bir bilginiz varsa bildiriniz lütfen.

  Bize gelen bilgi, sizin kursunuza da geldi mutlaka. 71.Sınav Takvimi güncellendi, sonuçların açıklanması 24.08.2017′ye kaldı. İyi günler.

 101. 14 Ağustos 2017 - 09:02 | #101

  Esra :

  Ben a grubundan sınava girdim ancak sonav yeri sorgulama ekranında sonuç bulunamadı diyo sınav yerleri daha açıklanmadı mı acaba

  Kursunuz, size bu ve benzeri soruların cevabını verebilir, vermelidir. Sizler, internet ortamında bu tür belirsizliklerle uğraşmak zorunda değilsiniz. Bizim öğrendiğimizi tüm kurslar, aynı zamanda öğreniyor sonuçta. Para verip hizmet aldığınız yerden tamamen eğitimle ilgili bu türden en basit sorularınıza cevap alabilirsiniz. Sınav ekranında sonuç bulunamadı diyorsa sınavın silahsız kısmını kazanmışsınız demektir. 71.Sınav Takvimi güncellendi ve sonuçların 24.08.2017′de açıklanacağı duyuruldu. İyi günler.

 102. 15 Ağustos 2017 - 12:51 | #102

  memo :

  hocam ben silahlıyım ama şimdi herkes geçtin diyor yani sorguda ismim yok kurstada yok msj gelmedi ama ben silahlımı geçtim silahsızmı yani silahtan kalsamda tewmelde geçtimmi sayıyorlar

  Silah kısmını bilemiyoruz. Sınavın sadece yazılı kısmı tekrar ediliyor, atışlar geçerli ve bu notlarla birlikte dikkate alınacak. İyi günler.

 103. 15 Ağustos 2017 - 12:53 | #103

  Harun :

  Merhaba,
  İptal olan A kitapçığından silahsizdan silahliya geçiş sınavına girdim.Sinav ve atış değerlendirmesinin başarılı olmasını beklerken tekrar sinav yeri aciklanmis.

  Sınavın başarısız oldugumu yada iptal olduğu icinmi tekrarlandigini nasıl ogrenebiliriz.

  Iptal olan kitapçık statüsünde görüldüğünü ve değerlendirilmeye alınmadığını düşünüyorum.Bu sorunu sınava tekrar girmeden nasıl cözebiliriz.

  Teşekkürler.

  Bunu öğrenme imkanı yok maalesef. Tekrar sınava gireceklerin arasında olduğunuza göre her iki ihtimal de geçerli. Yazılıdan yüksek not alacak şekilde çalışmanızda yarar var. İyi günler.

 104. 15 Ağustos 2017 - 16:46 | #104

  pinar :

  Hocam ben atistan 5 te 5 yaptim yazili sinavdan tekrar sinav icin cagirilmadim sinav yeri sorgulamasi yaptim kayit yok yazisi cikiyo ben simdi her iki sinavida gectim mi

  Sıkça Sorulan Sorular 12.soruda silahlı geçme notları örnekli açıklandı. İkisinden de geçtiniz mi bilemem, söylediğim bölümü okuyup değerlendiriniz. İyi günler.

 105. 15 Ağustos 2017 - 16:51 | #105

  mehmet :

  hocam ben b gurubundayım b gurubunu da etkılıyormu yanı tekrar b gurubuda mı gırecek sınava acaba bır bılgınız varmı.

  B’den girip başarısız olanlara da tekrar sınav hakkı tanındı. Kursunuzla görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 106. 22 Ağustos 2017 - 14:30 | #106

  mehmet :

  ben A kitapçığından girdim ama yeni sınava beni almadılar sorun ne olabilir ?

  Sınavın silahsız kısmını geçmiş olabilirsiniz. Kursunuz bilgi vermeli idi. İyi günler.

 107. 23 Ağustos 2017 - 12:48 | #107

  Şemsi nur :

  20 agustosda olunan sinav soruları ne zaman açıklanacak saat kac gibi

  Yukarıdaki açıklamanın dışında bilgi yok, saat verilmediği için bilemiyoruz maalesef. İyi günler.

 108. Asmin
  24 Ağustos 2017 - 19:36 | #108

  Mrb bende bu dönem yeni sınava girdim a kitapçığim ilk sınavdan geçtim sonra iptal oldu geri girdim sınava şimdide kaldım bence haksızlık kursiyerlerin verdiği dersler sınavın hiç bir alakası yok a kitapçığında iptal edilip tekrar b kitapçığında kalanlar şanslıydı a kitapçığıyla tekrar sınava girdiler peki bu şimdi sınavda kalan a kitapçılarda uzun dönem bekliyecekler sınav için bence büyük haksızlık var millet koca sınava hazırlanıyor ve sınavda hata oluyor herkes bunu kabullenir ama milletin hatasını kimse kabullenmeye birde para veriyoruz emek harcıyoruz ve bekliyoruz büyük haksızlık çok büyük haksızlik

 109. 31 Ağustos 2017 - 12:43 | #109

  ŞÜKRÜ :

  Ya ben ikinci slnava girmem icin kurs benden 70tl istedi sorumu bu ücret silahsız doğrumu bu acaba bilgi verebilirmisiniz

  Yan sütunda Sınav Ücretinin Yatırılacağı Hesap No bölümünde verilen Polis Akd.Döner Sermaye İşl.Md.lüğünün IBAN numarasına sınav ücretini bizzat yatırabilirsiniz. Silahsız sınav ücreti tüm yurtta 40 TL’dir. İyi günler.

 110. 17 Eylül 2017 - 15:26 | #110

  nadir :

  iyi günler bu 71. sınav soruları yyaınlandmadı benimde 13 gün sonra sınavım var acaba bu soruların aynısını sorabilirlermi yaynladmadıklarına göre fikrinizi alabilirmiyim

  Açıklanmayan sınav sorularının aynısının sorulacağını sanmıyorum. Geçmiş sınav sorularını, sorulara ait konuları anlayarak çalışanların, soru ne şekilde sorulursa sorulsun çözebileceğini düşünerek zamanı iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 111. 23 Eylül 2017 - 13:51 | #111

  ÖMER :

  hocam iyi günler ben 71 inci sınavı kazandımda arşiv araştırma formunu vereli tam
  15 gün oluyor ne zaman açıklanır.. sizce

  İşlemler ve süreleri illere göre değiştiği için kursunuza sorarak sağlıklı bilgi almanız mümkün. Ankara’da 15-45 gün sürebiliyor. İyi günler.

 112. 06 Ekim 2017 - 16:43 | #112

  şahin :

  hocam ben 72 sınava girdim bizimde kitapcıklarda karışma olmuş heradle b ile a gurubunun yeri değişmiş yani b grubu a agrubu be olmuş ben b grubunda sınava girdim ama sorular a olarak çıkmış böyle birde tartışma çıktıbu konuyu araştırıp bizi aydınlata bilirmisin

  Bugün (B) grubundan sınava girdiği halde soruların (A) grubu ile aynı sırada olduğunu söyleyen ikinci kişisiniz. Ben de ona sınav heyecanından karıştırıyor olabilirsiniz demiştim. Gelen yorumlar dışında bilgim yok inanın. Sorular yeni yayınlandığı için bilemiyorum. Bir haber alırsak buradan duyururuz. Umarım bu sınavda maddi hata yapılmamış olsun. İyi günler.

 113. 23 Ekim 2017 - 09:37 | #113

  mehmet :

  ağostostun kaçında kirilecek bu yıl özel güvenlik sınavlarına bilgi verseniz çok iyi olur

  Yorumu yazdığınız tarih 22 Ekim, bu sayfadaki açıklama geçtiğimiz Ağustos için geçerli idi, sınav yapıldı bitti. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.