Ankara Güvenlik

13 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

Ankara Özel Güvenlik Eğitim Merkezi olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sitemizin ismini kurumsal amaç taşıyan ankaraguvenlik.com.tr olarak değiştirdik. Eskisinden daha etkin hizmet verebilmek ve daha fazla kişiye ulaşabilmek için sitemizde özel güvenlik eğitimiyle ilgili güncel bilgiler vermeyi amaçlıyoruz.

Bu yazı bugün : 6, toplamda : 17656 kişi tarafından okundu.

 1. 21 Şubat 2012 - 14:36 | #1

  ertugrul yakarer :

  sitenizi begendim emegi gecenlerin ellerine saglık manavgat özel güvenlik kurucu yönetici

  Biraz geç kaldığım için kusuruma bakmayın lütfen. İlginiz için teşekkür eder, işlerinizde başarılar dilerim. Ankara’ya yolunuz düşerse bekleriz. İyi günler.

 2. 30 Kasım 2012 - 17:43 | #2

  adem :

  ıyı aksamlar hocam ben ılk defa sılshlı kımlık almak ıcın 2005 yılında sınava gırdım ve 3 sınav sonucunda sadece sılahsız kazandım sılahsız sertıfıkamı ısleme koymadım ve 2007 yılında baska bır kursta tekrar sadece sılahlı sınava gırdım kazandım ve dıger kurstanda sılahsız sertıfıkamı alarak sılahlı kımlık almak ıcın basvuru yaptım kımlıgımı 07. 12, 2007,ve 07 12 2012 yılları arasında 5 yıl gorev yaptım sonra yenıleme sınavına gırdım kazandım bana gelen sertıfıkada 5 yıl gecerlılık suresı yerıne 3 yıl olarak yazmıslar bunun 3 yıl olma sebebı 2005 tekı sılahsız kazanmamdan dolayımıdır onumu baz almıslardır tesekurler

  Yenileme sertifikanızdaki tarih, Birleştirilmiş Genelgelerin yayınlandığı 17.07.2012′den önce ise sertifikanıza yazılan doğru, bu tarihten sonra ise yanlıştır. Şöyle ki genelge yayımından önceki mevzuata göre, yenileme sertifikalarına kimlik süresinin, eskisi ile arasında boşluk kalmadan yazılması kurslar açısından zorunlu idi. Ancak bu genelge (11.2.i maddesi) ile kimlik süresi dolduktan sonra yenileme sınav sonucu açıklananlara, sertifikanın düzenlendiği tarihten itibaren beş yıl veriliyor. Maalesef genelgeler sessiz sedasız yayınlandığı için bu işlemleri yürüten kursların da haberi olamayabiliyor. Kimlik sürenizi buna göre değerlendirmeniz gerekir. İyi günler.

 3. MESUT05
  14 Aralık 2012 - 15:46 | #3

  43 DÖNEM TEMEL EĞİTİMİNDE ALMIŞ OLDUĞUMUZ BAŞARILARDAKİ KATKILARINDAN DOLAYI TÜM ANKARA GÜVENLİK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİYORUM.
  BU ARADA 2013 YILININDA TÜM ARKADAŞLARIM İLE ANKARA GÜVENLİK PERSONELİNE SAĞLIK,MUTLULUK VE BAŞARI GETİRMESİNİ DİLERİM.

 4. 19 Aralık 2012 - 18:40 | #4

  Çiler :

  Bende kazandım :) Temel eğitim 76, silah sorusu 44 ve silah atışı 50, 85 ortalamayla.. Ben internetten buldum Ankara Güvenliği disiplinli oluşları hoşuma gitmemişti ama sınava girdiğimde hak verdim bu kadar disiplinli olmalarına.. Ben GÜVENLİK TEDBİRLERİ dersini hiç kaçırmamıştım (iyi de etmişim :) ). Sevgili hocamız H.Bayram KOMAN’a sonsuz teşekkürler. Her ne kadar kendisine soru sorulmasını sevmese de işinde uzman biri… Tekrardan herkese teşekkür ederim…

  Öncelikle gayet başarılı notunuzdan dolayı tebrik ederim. Kural koymak da uymak da sıkıntılı ama bizim açımızdan hepsinin bir gerekçesi var inanın. Zaman içerisinde bazı mecburiyetler oluyor. Bundan sonrası için bol şanslar dilerim. Hoşçakalın.

 5. 02 Ocak 2013 - 18:24 | #5

  bahar ekşi :

  mrb ben 1989 dogumluyum ve sılahlı almak ıstıyorum yaş sınırı varmıdır bayanlarda

  Silahlı için lise mezunu ve 21, silahsız için ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmak gerekir, üst yaşta sınır yok. İyi günler.

 6. MURAT
  02 Şubat 2013 - 21:14 | #6

  yarın sınava girecem.bu siteye gerçekten içimden gelerek teşekkür etmek istiyorum.çok faydalı oldu.ben yolunda bulundum sonrası nasip ..sınava girecek arkadaşlara başarılar diliyorum..hakkımızda hayırlısı olur inşallah..

 7. 06 Şubat 2013 - 17:19 | #7

  hümeyra deredli :

  3 şubat ögg soruları hukuk mahkemesi soruları gibiydi sınav kitapçığı özentisiz hazırlanmıştımıştı yazıların yarısı altta yarısı üstte hazırlanmıştı soruyu ve kelimeleri birleştirmek için büyük çaba sarf ettim sorular ve şıklar uzun olduğu için 70. soruda süre bitti.surular neden yalın bir dille değilde eski bir türkçeyle hazırlanmıştı? muaffakiyetin cebirin şimdiki karşılığını bilmediğim için soruları hazırlayanlara isyan ettim. bu kadar bilgim olsaydı cumhuriyet başsavcısı olurdum.lütfen ögg soruları halkın şimdiki kullandığı türkçeylehazırlansın istirham ediyorum lütfen el cevap bekliyorum

  Cevap bekliyorsunuz ama yorumunuzu sınavı yapan makama değil, sizin eğitim aldığınız gibi bir kurs merkezine göndermişsiniz. Eski kelimeler kanunlarda geçtiği için aynen yazılıyor olabilir ama ifade bozukluğu konusunda çoğunluk aynı fikirde. İyi günler.

 8. 21 Şubat 2013 - 14:30 | #8

  zeynep :

  hocam mrb ben silahsız kazandım hastaneye başvurcam bildgim kadarıyla silahlı sertifika istemiyolar dogrumu yardımcı olursanz tşkler

  Hastanelerde silahsız görev yapılıyor. Ancak silahlı personel alıp silahsız çalıştırma da söz konusu olabildiği için başvuracağınız yerden araştırmanız gerekir. İyi günler.

 9. 21 Şubat 2013 - 14:32 | #9

  murat çelebi :

  Evet gerçekten site çok güzell yalnız ne kadar çalıştım derslere onlıne sınavlara yinede başaramadım sınav gerçekten çokk zordu ve anlamazsız sorular vardı nasıl başaracağımı bilmiyorum

  Özel güvenliğin tüm ders konularına en küçük detayları, tek cümlelik bilgileri dahi atlamadan bir kaç kez tekrar etmenizi, sonra bol bol soru çözmenizi tavsiye ederim. Online testlerde 80′den aşağı almayacak hale gelene kadar çalışmalısınız. Bu da sınavda 60-65 almanıza yeter. Ayrıca soruları dikkatli okumak, süreyi iyi kullanmak da önemli. Her şeyden önemlisi sınavı gerektiği kadar ciddiye almak sanırım ne fazla, ne az. İyi günler.

 10. h tosun
  22 Şubat 2013 - 16:01 | #10

  Aysel hnm. ve Aynur hnm. teşekkür ediyorum ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar ki herkes başarılı olsun. 44. dönem de kurs görenler bunu çok daha iyi bilir. Ayrıca Adil Hocama da tşk.ediyorum .İlk yardım ders konularını nokta vuruşlarla çok güzel anlattı.İlk yardımda hiç fire vermedim. Ankara güvenliğe tşk.ederim herşey için.

 11. 23 Şubat 2013 - 18:09 | #11

  zeynep :

  hocam ben arşiv araştırma formuna resim yapıştrdm imzamıda attım ama tel numarsnı yazmadı sorun olurmu ama dilekcede annemin numarası yazıyo onda bi sorun olurmu bide hocam kimlik kartına resmi onlar yapıştrck demi bize kurs öyle bişey demedi kimlik kartınada imzamı attm pazartesi aştiye götrcm bi yanlışlık varmı yazdıklarımda

  Ankara’dan başvurularda kimlik kartına fotoğrafı kendiniş yapıştırıp imzalamanız istenir. Telefon numarasının sorun olma durumunu bilemiyorum. İyi günler.

 12. 19 Mart 2013 - 17:00 | #12

  ahmet. aslan :

  merhabalar ben aöl lisesi öğrencisiyim silahlı güvenlik belgesi alabiliyormuyum vereceğiniz bilgi icin şimdiden teşekkür edreim…

  Silahlı eğitim için en az lise mezunu ve 22 yaşından gün almış olmak zorunludur. Şu halde lise devam ettiği için 19 yaşından gün aldıysanız önce silahsız, lise bitince de sadece üç günlük silah fark eğitimi görerek silahlıya geçmeniz mümkün olabilir. İyi günler.

 13. 31 Mart 2013 - 13:31 | #13

  mehmet :

  ben silahsız sertifika alamk için muracat ettim sınavı kazandım belgeleri emniyete teslim ettim fakat emniyetdeki memur bana belgemi vermiyor bir sene beş ay tecilli sartlı cezam vardı 12 sene önce ve bnede muracaat eettim sicilimide kaldırdım bu seferde ordakı memur arşiv kaydın var dıyor ve belgemı vermıyor bu nasıl adalet ben hep 12 sene öncekı yıla goremı yasıyıp yargılancam ve polıs memurumu oluyorumkı arsıf kaydı önemsenıyor alt tarafı silahsız bı sertıfıka alcaktım burayı bana cevplarsanız memnun olurum yada kanundakı yerı nedır ?

  Bir yıl ve üstünde süreli ceza almak, özel güvenlik olmaya engel hal sayılır. Aslında kursunuza bu konuyu baştan söylemiş olsaydınız bu kadar masrafı boşa yapmamış olurdunuz. Adli sicilden sildirseniz de GBT’de görüneceği için orada görevli memurun yapacağı bir şey yok maalesef. Aynı mahkemeye tekrar başvurup hakkınızda verilen cezanın bir yıl altına düşürülmesi veya toptan kaldırılmasının mümkün olup olmadığını bir avukata danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 14. hatice tülen
  19 Nisan 2013 - 20:41 | #14

  7 nisan sınavına istanbul’dan katıldım,sınavı kazanmamda etkiniz çok büyük teşekür etmeden geçemedim elinize yüreğinize sağlık

 15. 17 Mayıs 2013 - 16:32 | #15

  alev :

  sınav soruları gecenki sınav sorularıyla aynı cıkma ihtimali oluyormu bi türlü gecemedim sınavı

  Geçmiş sınav soruları aynen çıkmayabilir. Genelde geçmiş tüm sınavlardan 10-15 soru çıkıyor. Ancak konular aynı olduğu için geçmiş sınav sorularını çözmek mutlaka yarar sağlar. İyi günler.

 16. 24 Mayıs 2013 - 10:40 | #16

  kübra :

  hocam mrb devlet 20 bin güvenlik alcakmş ya tarihi bellimi bakyrm ama bulamyrm bide 10 bin koruma görevlisi alıncakmş bu koruma bayanlar için degildrde 20bin de acaba bayanlarda alınırmı lütfen yardımcı olun

  Kamuya alınacak güvenliklerin kaynağı net belli değil. Konuyla ilgili yorumları iletmek isteyenler için ana sayfada Son Eklenen Haberler bölümündeki yazı ile açılama yapıldı. Söz edilen görev yerlerine göre mutlaka bayan personel de alınacaktır. İyi günler.

 17. 24 Haziran 2013 - 12:02 | #17

  atakan :

  merhaba ben kursunuza kayıt yaptırmak istiyorum 30 mayıs 1995 dogumluyum lise mezunuyum .. kayıt için gerekli olan evrakları ve nekadr süre kursa gelip gitmem hakkında bana bilgi verirmisiniz ?

  22 yaşından gün almış olma şartı nedeniyle yaşınız dolana kadar silahsız eğitim alabilirsiniz. Silahsız eğitim ders günü olarak yaklaşık 16-17 gün sürüyor. Cumartesi günleri dahil haftada 6 gün ders var. Diğer detaylar için iletişim bölümündeki numaradan arayabilirsiniz. 25 Ağustos sınavına girmeyi düşünüyorsanız son kursun 01-02 Temmuz gibi açılması planlanıyor. İyi günler.

 18. 28 Haziran 2013 - 13:01 | #18

  TeadoR :

  Sayin Hocam Sorunun Yeri Burasımı Bilmiyorum Ama Ben Yazayim sinavlarda 1 soruya kafam Takildi Mantigini Göremedim Hatta Teoriye Aykiri Buldum soru şu:

  Bir Kişinin sorumluluk alanının 90 derece oldugu korumadüzeni hangisidir ?

  a: 1 kişiyle koruma düzeni b: 2 kişiyle koruma düzeni c: 3 kişiyle koruma düzeni d: 4 kişiyle koruma düzeni e:5 kişiyle koruma düzeni

  Sayin hocam sorunun cevabı E şıkkıymış Mantik Ve Teoriye Aykırı Buldugum Bu Soru Güvenliklere Soruluyor
  koruyacagimiz Yer veya İnsan bi kagit alıp ortaya bir nokta koyun bu nokta koruyacagım yer veya insan bunun etrafina 5 nokta birbirine aynı mesafede yerleştirdigimizde kişi başına koruma alani 90 dereceden az oluyor . koruma yapan kişiden 1 tanesini içe alsak dısarda kalan 4 kişi 360 derecelik alani 4 e bölüp 90 derecelik paylaşım yapılabilir bu kezde 5. kişi ortada 360 dereceye hakim olmak zorunda bu da soruda bize sorulmuyor merak ediyorum bana göre bu sorunun cevabı D şıkkı 4 kişiyle koruma düzeni neden 5 demişler nasil bi bakış açılari var yada sorumu yanlış?

  Kategoriler/Ders Notları bölümünde Kişi Koruma dersinin olduğu bölümü incelemenizi tavsiye ederim. Koruma sayısı dört ve üzeri olduğunda biri sorumluluk açısı almıyor. Dolayısıyla dört korumadan fazlası söz konusu ise koruma sayısını bir eksiltip 360′ı bulduğunuz rakama bölmeniz gerekir. İyi günler.

 19. 09 Temmuz 2013 - 09:20 | #19

  atakan :

  @A.GÜLŞEN tesekkür ederim ben birşey daha sorucam . yeni mezun oldum liseden diplomamı ayın 15 inde vercekelrini söylüyorlar kursa kayıt oldktan sonra getirsem fotokopisiini olmazmı hocalar vermiyor da 15 inden önce .

  Sınavlar nedeniyle yorumlarla ilgilenemedim. Bu arada sizin kayıt süresi geçti, eğer bir kursa kayıt olmadıysanız maalesef 05 Ekim sınavına girecek şekilde eğitim almanız gerekecek. Umarım cevap gecikti diye benden kaynaklanan bir sorun olmaz. İyi günler.

 20. 09 Temmuz 2013 - 09:20 | #20

  ronaldo :

  silahlı ile silahsız arasında maas farkı oluoyo mu ve özel güvenliklerin maasları tam olarak ne kadar

  Maaşlar illere göre değişir. Silahlı kimliği olan silahsız yerde çalışırsa maaş fark etmez. İyi günler.

 21. 19 Ağustos 2013 - 15:26 | #21

  kasım :

  hocam meraba dilde pelteklik KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ olmaya engelmi
  kekemelik değilde pelteklik

  Koruma memurluğu için aranacak şartları bilemiyorum. Özel güvenlik açısından sorarsanız bu şekilde rapor alabilenler var. İyi günler.

 22. 03 Ocak 2014 - 08:25 | #22

  rahime :

  merhaba ben orta okul mezunuyum 2 sens önce sınava girmiştim ama hamile oldugum icin sınavda pek duramadım 59 almıştım bu sene tekrar girmek istiyorum ne yapmam gerekiyor

  Yeniden eğitim alıp sınava girmeniz yeterli, başka bir şey yapmanıza gerek yok. İyi günler.

 23. sercan
  08 Mart 2014 - 22:45 | #23

  Başarılar siteniz çok güzel olmuş
  Ankara Güvenlik

 24. 19 Mart 2014 - 17:44 | #24

  Ö.Güneş :

  merhaba hocam ben kimliğimi sizinle aldım yenilemem gerekir ne yapacağımı bilemiyorum ne kadar ücret yatırılıyo nereye müracaat ediyorum bilmiyorum sınavım ne zaman bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekürler acele cevap lütfen..

  25 Nisan’a kadar tamamlanacak şekilde eğitim almanız halinde 25 Mayıs sınavına girebilirsiniz. Bize veya tercihize göre başka kursa başvurup kayıt olmanız gerekir. Sınavdan üç hafta sonra sonuçlar açıklanır. Yenileme sınavlarına katılmak kaydıyla kalma geçme yok. Sertifikayı aldıktan sonra yapılacak bir kaç işlem var, sertifika tesliminde gerekli bilgi verilir. Cevap geciktiği için lütfen kusura bakmayın. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.