Boy ve kilo ile ilgili şartlar nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Herhangi bir şart bulunmamaktadır.

 

Bu yazı bugün : 40, toplamda : 45627 kişi tarafından okundu.

 1. 09 Şubat 2015 - 17:08 | #1

  songül :

  sadece bi sınava gırıyoruz baska bı sınav yokmu yada mülakat gıbı ?

  Özel güvenlikte test usulü yazılı ve silahlılar için atıştan oluşan uygulama sınavı yapılır. Bir kez eğitim alan adayların, birbirini takip eden dört sınav hakkı vardır. İyi günler.

 2. 24 Şubat 2015 - 10:50 | #2

  ayaz :

  hocamm iyi günler boy 170 kilo 65 silahlı olarak ögg sınavını kazandım saglık raporu için bölümm bölümm işlemleri hallettimm herhangi bir hastalıgım ve sorunumm cık madı ancak boyum ve kilom ölcül medi acaba daha sonraki asamalarda mı ölcülecekk hocamm sorun olur mu simdiden cevabınızı bekliyorumm şmdiden tşkler.

  Çoğu sağlık raporunda boy-kilo bölümü boş bırakılmış. Raporunuz onaylanıp teslim aldıysanız zaten sorun yok demektir. İyi günler.

 3. 24 Mart 2015 - 11:26 | #3

  serhat :

  Hocam orta okul 6 sınıfakadar okudu olabilirmiyim ?

  Silahsız için en az ortaokul mezunu olmak gerekir. Bulunduğunuz yerdeki halk eğitim merkezlerinden birine başvurup ortaokulu tamamlamanız halinde silahsız eğitim almanız mümkün olabilir. İyi günler.

 4. 24 Mart 2015 - 11:27 | #4

  ayşe :

  30 yaşındayım sertifika alsam iş bulabilirmiyim

  İş konusu, bulunduğunuz ildeki iş imkanlarına, şansınıza bağlı bir durum. İyi günler.

 5. 24 Mart 2015 - 11:28 | #5

  pervin :

  ilk okul 5 kadar okuyanlar güvenlik olurmu

  Silahsız için en az ortaokul mezuniyeti şartı aranmaktadır. İyi günler.

 6. 03 Nisan 2015 - 14:54 | #6

  mesut :

  hocam, suan çalıstığın kurum yeni sözlesme imzanalacağını ancak boy kilo kriterlerine göre yaPılacağını belitti. Böyle bi konuda bilginiz varmı

  İşyerleri, personel alımında boy-kilo, sınav not barajı gibi şartlar koyabilir. Bunu engelleyen bir yasal düzenleme yok. İyi günler.

 7. 16 Nisan 2015 - 16:40 | #7

  ayten :

  Merhaba ben 1.56 boyundayim. Lise mezun uyum.güvenlik görevlisi olabilir miyim .boy şartı varmı

  Yaş-eğitimle ilgili şartlar var. Boy ile ilgili bir şart olmadığı, sayfanın başında da yazıyor. Ancak uzun boylu olmanın, iş bulmada avantaj sağladığını söylemekte yarar var. İyi günler.

 8. 23 Nisan 2015 - 11:42 | #8

  nurcan :

  meraba kapali guvenlik gorevlisi oluyormu

  Şartlarınız uygunsa güvenlik olabilirsiniz. Çalışmaya yasal engel yok, ancak kapalı çalıştırma konusunda inisiyatifin işverende olduğunu bilmenizde yarar var. Eğer işvereniniz kabul ederse sorun olmaz. İyi günler.

 9. 25 Nisan 2015 - 15:38 | #9

  neslihan_ :

  hocam ortaıkı terk ama acıkögretımden devam edıyorum ordakı kayıt yada okuyo kâğıdımı alsam guvenlık olabılırmıyım

  Silahsız özel güvenlik eğitimine başlandığı tarih itibariyle en az ortaokul mezuniyetinin belgelenmesi gerekir. Devam ederken maalesef olmaz. Mezun olduktan sonra başvurabilirsiniz. İyi günler.

 10. 20 Mayıs 2015 - 07:51 | #10

  Lütfiye gemici :

  Meraba hocam nen şuan lise sondayım ama güvenlik görevlisi olmak istiyorum boyum 154kilom 54 ben güvenlik görevlisi olabilirmiyim ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum nadıl bir yol izlemeliyim bana yardımcı olabilirmisiniz

  Özel güvenlik olabilmek için silahlı-silahsız durumunuza uygun raporu almanız gerekir. Boy ve kilo ile ilgili bir şart olmadığı sayfanın başında da yazıyor. İşlemleri, ehliyet alma gibi düşünülebilir. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine kayıt olmanız halinde detayları ve sonraki işlemler hakkında kursunuz sizi yönlendirecektir. İyi günler.

 11. 20 Mayıs 2015 - 07:56 | #11

  Cansu :

  Merhaba,Lise mezunuyum 19 yaşımı doldurdum güvenlik kursuna kayıt yaptırmak istiyorum ama kafama takılan bir soru var,kurs bitiminde hemen iş bulma imkanımız var mı ?ya da kursa gittiğimiz kurum yardımcı olup bir işe yerleştirebiliyor mu ? bunu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler

  İş durumu, bulunduğunuz ildeki imkanlara bağlıdır. Ancak yüzbinlerce lira para ödenen özel üniversitelerin dahi iş garantisi vermediğini hatırlatmak isterim. İki-üç haftalık kurs, 200-300 TL kurs ücreti ile kartı alır almaz iş hazır diyen varsa yalan söyler. Ancak bu, iş bulamayacağınız anlamına gelmez. Kartı çıkmadan iş bulan bir çok kişi de var. Sonuç olarak kurslar, yönlendirme yapabilir ama garanti vermeleri mümkün değildir. Böyle bir garanti arayarak kayıt olursanız, yanlış kursa gitmişsiniz demektir. İyi günler.

 12. 23 Mayıs 2015 - 08:03 | #12

  damla :

  Mergaba iyi gunler ben otta okul mezunuyum ama diblamami kaybettim. Okulu bitirdigime dair belge getirsem bisorun olirmu simdiden tesekurker

  Mezun olduğunuz okuldan bir defaya mahsus diploma yerine geçen belge alabilirsiniz. Bu belgeyi bundan sonra diploma gerektiren işlemlerinizde kullanmanız mümkün. İyi günler.

 13. 04 Haziran 2015 - 14:37 | #13

  Mustafa :

  Özel güvenlik ve koruma önlisans programında boy şartı var mı?

  Özel güvenlik önlisans programı olan üniversitelere sormanız veya kılavunuzu incelemeniz gerekir. İyi günler.

 14. 22 Haziran 2015 - 12:27 | #14

  Gökhan :

  inşaat sekteründe çalışıyorum özel güvenlik sektörüne girmek istiyorum yalnız para kazanıp kazanamicamı bilmiyorum girip girmeme konusunda tereddütlerim var günlük 12 saat ayakta bekleyenler varmış böle bir iş yapılırmı yapılmazmı bilemiyorum fikir verin yapılır mı yapılmazmı bu devirde

  Bu tamamen sizin karar vermeniz gereken bir konu. Özel güvenlik sektörü; çok emek, dikkat, özveri gerektiren bir alandır. Ancak haksız rekabet, aç gözlü firmalar vb.gibi nedenlerle maalesef, karşılığını adaletli bir ücretle alamadan çalışanların yanında gayet iyi imkanlar ve ücretle çalışanlar da var. Bulunduğunuz ildeki imkanları araştırıp karar vermenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 15. 04 Temmuz 2015 - 15:35 | #15

  zübeyde :

  hocam ben 155 boyunda 75 kilo ve lise mezunu 20 yaşındayım.. güvenlik görevlisi olabilir miyim

  Sayfanın başında herhangi bir şart aranmadığı yazıyor. Ancak uzun boylu, oranlı olanların iş bulmada avantajlı olduğunu bilmenizde yarar var. İyi günler.

 16. 07 Temmuz 2015 - 15:22 | #16

  Halil :

  hocam omuzda dövme var sıkıntı ourmu
  boy ve kilo kac olmasi lazim

  Sayfanın başında boy-kilo şartı olmadığı belirtiliyor. Rapor alabildiğiniz takdirde dövme de sorun olmaz. İyi günler.

 17. 08 Temmuz 2015 - 07:40 | #17

  Hasan :

  Hocam ben iki yıllık üniversite okuyorum bana adım adım yapılacakları anladırmısınız bu meslek çok hoşuma gidiyor yaş 20 boy 168 kil . 57

  Yaşınız itibariyle silahsız eğitim almanız mümkün. İleride dilerseniz sadece silah fark eğitimi görerek silahlıya geçebelirsiniz. Madem halen okuyan bir insansınız, lütfen sitede ilgili başlıkları da okuyunuz. Bu sitedeki tüm başlıklar, en çok soru gelen konulara göre tasnif edilmiş ve yeni durumlara göre güncellenmektedir. Kategoriler/Kimlik Maliyeti, Ana Sayfa-Sıkça Sorulan Sorular, Ana Sayfa-Kimlik Kartı İşlemleri bölümleri sorularınıza cevap bulabileceğiniz başlıklar içerir. İyi günler.

 18. 10 Temmuz 2015 - 10:52 | #18

  cemil :

  Ben uyuşturucu satmaktan hüküm giydim silahsız güvenlik olabilirmiyim lise mezunuyum

  Uyuşturucu kullanma suçuna dahi bazı illerde kimlik onayı verilmiyor. Uyuşturucu satma suçundan ceza alanlara ise maalesef yapacak bir şey yok. İyi günler.

 19. 13 Temmuz 2015 - 07:20 | #19

  meryem elmacı :

  Merhaba ben üniversite mezunuyum boyum 1.56 kilo 57 bir sorun yaşar miyim kursa başlamak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim .Teşekkürler

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi boy-kilo ile ilgili aranan bir şart yok. Ancak iş bulmada uzun boylu olanların avantajlı olduğunu bilmekte yarar var. İyi günler.

 20. 14 Temmuz 2015 - 17:18 | #20

  ali :

  merhaba özel güvenlik ve koruma yazdım açıköğretim tercihlerinde de çıkarsa .erkek de 1.75 boy istiyor rapor tam tesekkurlu hasteneden benim 1.72 alma durumu ne olur raporu ve hangi devlet hastenesinden alabilirim

  Belirttiğiniz koşullara ilişkin bilgim yok inanın, kayıt olacağınız okuldan araştırmanızı tavsiye ederim. Raporu da bulunduğunuz ilden araştırmanız gerekir. İyi günler.

 21. 22 Temmuz 2015 - 06:53 | #21

  hamza :

  Hamza Ben 155boyunda vatandasim ben ortaokul mesunuyum basvursam ben silahsiz guvenlik sertifikasini alabilirmiym acaba ve nerden basvurmam gerekiyor yardimci olabilirmisiniz hocam kolay gelsin internettenmi basvurmammi gerekiyor yoksa disardan biyerdenmi

  19 yaşından gün almış, en az ortaokul mezunları silahsız eğitim alabilir. Özel güvenlik kimlik alma işlemlerini ehliyet alma gibi düşünebilirsiniz. Bir kurstan eğitim alıp sınavda başarılı olmanız, vergi-rapor gibi bir takım işlemleri yerine getirmeniz gerekir. Başvuracağınız kurs, işlemler konusunda sizi bilgilendirecektir. Kursu bulunduğunuz ilden araştırmanız gerekir. İyi günler.

 22. 29 Ağustos 2015 - 16:06 | #22

  müslüm a. :

  hocam kilo 120 boy 1.80 özel güvenlik için sorun çıkarmı şimdiden teşk

  Rapor alabildiğiniz takdirde sorun olmaz. Önemli olan raporu alabilmektir. Boy ve kilo ile ilgili belirlenmiş bir şart yok, dolayısıyla karar sağlık teşkillerine bırakılmış demektir. Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden, silahsız için 4 hekim imzalı rapor verebilen polikliniklerden rapor alınabilir. İyi günler.

 23. 29 Ağustos 2015 - 16:07 | #23

  Nuray :

  Merhabalar ben evliyim eşim cezaevinde hükümlü silahlı güvenlik olmak istiyorum eşimin durumu beni etkilermi Simdiden Teşekkürler

  Birinci derece yakınlar dahil sizi etkilemez. Siz özel güvenlik olmak istiyorsanız, sadece kendi adli sicilinizle değerlendirilirsiniz. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.