Boy ve kilo ile ilgili şartlar nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Silahlı veya silahsız duruma uygun sağlık raporunu almak kaydıyla herhangi bir şart bulunmamaktadır.

 

Bu yazı bugün : 7, toplamda : 86289 kişi tarafından okundu.

 1. 27 Nisan 2016 - 15:31 | #1

  Samet öztürk :

  Gözlükler silahlı güvenlik olur yazıyo raporda sertifikada yazarmı bu ibare takmasam sıkıntı olurmu teşekkürler

  Gözlük ifadesi sertifikada değil, kimlikte yazabilir. İyi günler.

 2. 20 Ocak 2017 - 09:23 | #2

  Hilal :

  Kapalı bayanlarda güvenlik olabilir mi

  Özel güvenlik kimlik kartını aldıktan sonra işverenin kabul etmesi, çalışanın da üniformaya uygun tek renk eşarp takması kaydıyla sorun yok. İyi günler.

 3. 29 Ekim 2017 - 15:57 | #3

  enes :

  ben gözlük kulalnıyorum bir sorun olur mu miyobum

  Özel güvenlik için istenen raporu alırsanız sorun olmaz. Sıkça Sorulan Sorular bölümünde silahlı-silahsız için aranan şartlar var. İyi günler.

 4. 07 Nisan 2018 - 11:56 | #4

  mh yürük :

  İş hayatımda fiziksel özelliğin pek katkısını görmedim (188 83kg)Hatta dezavantaj oldu diyebilirim

  Öggde düzgün bir diksiyonla artısı olur mu acaba?..

  Özel güvenlik, ilk etapta ismi gereği olsa gerek düzgün fizik isteyen bir iş gibi görünebilir. Ancak diğer tüm meslek dallarında olduğu gibi fiziki görünümü destekleyen yüksek sorumluluk, fedakârlık, işine sahip çıkma, az konuşup-çok çalışma gibi artılar ister. Eğer çalışmayı göze alıyorsanız hemen olmasa bile mutlaka gönlünüze göre bir iş bulursunuz. Malumunuz, iş-işteyken bulunuyor. İyi günler.

 5. 25 Ağustos 2018 - 11:52 | #5

  eda :

  boyum 1.53 kilom 60 sialahsız güvenlik görevlisi olabilir miyim.iyi günler

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi silahlı veya silahsız hangisi isteniyorsa ona uygun rapor almak kaydıyla özel güvenlikte aranan, standart bir boy-kilo kriteri yok. Önemli olan raporu alabilmektir. Silahsız için bulunduğunuz ilde rapor vermeye yetkili polikliniklerden birine başvurmanız yeterli. İyi günler.

 6. 25 Ağustos 2018 - 14:52 | #6

  eda :

  PEKİ UYGUN RAPORLAR NELERDİR

  Diğer yorumda izah ettim, bulunduğunuz ilden araştırmanız gerekir. İyi günler.

 7. 05 Eylül 2018 - 11:05 | #7

  Abdülkadir :

  Ankara’da tam teşekküllü hastane ismi verebilirmisiniz rapor için ve eğetim ve araştırma hastanelerinden de alınabilir mi raporlar?
  Yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın.

  Silahlı özel güvenlik raporunu en çabuk veren yer olarak birinci tercih bilinen adıyla DDY Gazi Hastanesi (tabela adı Gazi Mustafa Kemal Hastanesi). Ankara’da tam teşekküllü devlet hastanelerinin tamamından rapor alınabilir. Araştırma hastanelerinde işlemler uzun sürdüğü için pek tercih edilmiyor. İyi günler.

 8. 07 Eylül 2018 - 10:26 | #8

  Ahmet :

  Boyum 174 kilom 150 ozel guvenlik kimlik karti alabilirmiyim ve guvenlik firmalari beni ise kabul edermi saygilar

  Özel güvenlik eğitimine başlamadan önce alınması zorunlu sağlık raporunu (silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesi, silahsız için yetkili poliklinik) almanız kaydıyla özel güvenlik kimliği de alabilirsiniz. Firmaların işe alma konusu ise tamamen firmaların inisiyatifinde olduğu için onların adına başkalarının yorumları anlamsız olur. Başvuru yapıp şansınızı deneyebilirsiniz. İyi günler.

 9. 07 Kasım 2018 - 14:00 | #9

  Kadir güngör :

  Selamlar hocam 1.77 boyum var ve 63 kiloyım lâkin kaslarım çok zayif sağlık raporunda geçsem işe alacak şirket sıkıntı yaratır mi sise zahmet söylerseniz çok memnun olurum teşekkür ederim

  Şirketlerin işe alacakları personelde aradıkları niteliklerle ilgili onlar adına konuşmak doğru olmaz. Özel güvenlik işinde fiziki görünüm kadar, mesuliyet sahibi olmak, gerektiği kadar konuşmak, güvenilir ve sabırlı olmak gibi özellikler de etkilidir. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.