Dilekçe Örneği (Yenileme/Ankara)

06 Mayıs 2010 tarihinde yayinlandi

Bu linkteki dilekçeyi aşağıdaki örneği göre doldurmanız gerekir.

T.C.
ANKARA VALİLİĞİ
İl Emniyet Müdürlüğü
(Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne)

 

5188 Sayılı Kanun Kapsamında … (İlk kimliğin alındığı il yazılacak ) …. Valiliğinden almış olduğum ……/…../……  geçerlilik tarihli………….. numaralı özel güvenlik kimlik kartı ile çalışmakta iken;

5188 Sayılı Kanun gereği … (Eğitim kurumunun adı yazılacak) ….  Özel Güvenlik Eğitim Kurumunda … 60 (silahsızlar 50) yazacak … saat SİLAHLI / SİLAHSIZ olarak YENİLEME eğitimi gördüm. Özel güvenlik görevlisi kimlik kartının yenilenmesi için gerekli işlemlerin yapılmasını ;

Arz ederim. …../…../ ………

                                                                                                                            Adı ve Soyadı
İmza

ADRES VE TELEFON NO :

TEL                                                :

EKİ                                                 :

1. Doldurulmuş ve imzalanmış yeni kimlik kartı (Tarih bölümleri boş olacak- sadece Ankara’dan başvuranlar için)
2. Eski özel güvenlik kimlik kartının fotokopisi
3. Dilekçe (tarih ve imzalı) (Bu sayfanın başında verilen)
4. Arşiv araştırma formu (imzalı ve fotoğraflı 2 Adet, TC kimlik numarası yazılmış)
5. TC kimlik numarasını gösterir herhangi bir resmi belge
6. Sertifika aslı (kendiniz için mutlaka fotokopi alınız)
7. Vesikalık fotoğraf (2 adet)

   

Adli sicil belgesi  istenmiyor.  Ancak adli sicil kaydı olanların mahkeme kararını, başvuru evrakına eklemesi gerekir.

Bu yazı bugün : 18, toplamda : 66507 kişi tarafından okundu.

 1. 12 Nisan 2013 - 08:32 | #1

  cem :

  merhaba dilekçe bilgisayarla dolduruluyordu dimi

  Kimlik başvurusunda verilen belgelerin tamamı bilgisayar çıktısı veya daktiloda yazılmış olmalı. İyi günler.

 2. 26 Nisan 2013 - 10:22 | #2

  beyza :

  dilekçe nasıl çıkartabilirim

  Dilekçe, arşiv araştırma formu ve kimliği yazdırma hususunda kursunuza danışmanızı tavsiye ederim. İlinizde bulunan ve bu tür işleri yapan bürolar konusunda size muhtemelen yardımcı olurlar. İyi günler.

 3. 24 Temmuz 2013 - 16:52 | #3

  mustafa :

  İyigünler ögg kimliğimi yıpranmadan dolayı değiştirecem hangi belgeler lazım

  Nüfus cüzdanı, fotoğraf, yıpranma nedeniyle değiştirme talebinize ilişkin dilekçe ile ikamet ettiğiniz il emniyeti özel güvenlik şubesine başvurmanız gerekir. İyi günler.

 4. 24 Eylül 2013 - 16:58 | #4

  emrah :

  Mrb ben emrah yenileme sinavindan gectim ve sertifikami aldim guvenlik subesine gerekli evraklarimi da verdim bana dediler eski kimlikle devam edeceksin ama benim kimliğim haliyle zaman gectikce kipraniyor kimliyim koayboldu diye yeni kimlik alabilirmiyim yeni kimlik alirsam kac gune cikar ve ki.mlik suresi olan yer yani 2013 ve 2018 yazarmi tskler simdiden.

  Eski kimlikleri yıpranma nedeniyle değiştirmek mümkün. Mevcut kimlikteki bilgileri aynen yeni bir kimliğe yazdırıp nüfus cüzdanı fotokopiniz ve bir dilekçe ile ikamet ettiğiniz il emniyeti özel güvenlik şubesine değiştirme talebiyle başvurabilirsiniz. Henüz yeni kimliklerle ilgili bir gelişme yok. Yenileme soruşturması tamamlananlara verilen belge ve eski kimlik birlikte geçerli oluyor. İyi günler.

 5. 13 Kasım 2013 - 19:10 | #5

  yavuzz :

  hocam iyi akşamlar.. ben kartımı kaybettim ve yarın emniyete başvurucam. ilçe emniyetten tutanağımı aldım. başvuruda ne gereklidir ve kartı 1 gün içinde alabilirmiyim ? birde valiliğe falan gönderirlermi beni yoksa onlarmı hallediyor ? teşekkür ederim iyi akşamlar..

  Kartı bir gün içerisinde vermeyebilirler. Ancak mağdur etmemek için yenisi onaylanana kadar geçerli olmak üzere belge alabilirsiniz. Kimlik kartı kaybında para cezası yok. İyi günler.

 6. 16 Ocak 2014 - 14:36 | #6

  ibrahim :

  merhabalar ben özel güvenlik kartımı bursadan çıkartım başka ilde ikamet ediyorum yenileme eğitimleri burda yapailirmiyim acaba

  Yenileme eğitimini istediğiniz ilde, istediğiniz kurstan alabilirsiniz. Sadece yenileme sonundaki soruşturma için ikamet kaydınızın olduğu ilden başvurma zorunluluğu var. İyi günler.

 7. 16 Ocak 2014 - 14:39 | #7

  salim :

  merhabalar özel güvenlik kartımın süresi 03/13/2014 te doluyor yenilemek için başvuruda bulundum 04/12/2014 tarihindeki sınava giremiyorum su anda başka bir firmada özel güvenlik görevliyisiyim 1 veya 2 ay güvenlik kartım olmayacak aynı iş yerinde calışmaya devam edebilirmiyim

  12 Nisan 2014′de yapılacak sınava girecek şekilde eğitim alabilirsiniz. Kimlik süresi dolduktan sonra çalışmanız işyeriniz açısından sıkıntı olabilir. Bir kursa kayıt olduktan sonra yenilemede istenen evrakları hazırlayıp (sertifika hariç) ikamet ettiğiniz il emniyeti özel güvenlik şubesine soruşturma için başvurmanızı tavsiye ederim. Her durumda sertifikanız süre dolduktan sonraya kalacağı için en azından soruşturmayı halledip daha fazla gecikmeyi önlemiş olursunuz. İyi günler.

 8. 30 Ocak 2014 - 09:23 | #8

  hüseyin :

  hocam öncelikle selamlar.. ben güvenlik kartımı yenileme olarak aldım fakat soyadımda son harfim yanlış yazılmıştı, onlarda üzerine tükenmez kalemle dogru olanı yazdılar, acaba sorun olurmu. şimdiden teşekkürler…..

  Diğer yorumu dikkate almayınız, o bilgi sertifika için verildi. Kimlik mutlaka düzgün yazılmalı, üzerindeki bilgilerde kalemle oynama yapılmamalı. Dolayısıyla kimliği yeniden yazdırıp onaylatmanız gerekir. İyi günler.

 9. 19 Mart 2014 - 16:04 | #9

  fatih güler :

  Hocam ben ogg kimlik kartimi kaybettim ne yapmam gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim iyi günler

  Halen özel güvenlik olarak çalışıyorsanız şirkete/kuruma başvuru yapmanız gerekir. İkinci yol da eski kimlik bilgilerini yeni kimliğe aynen yazdırıp dilekçe ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile bulunduğunuz il emniyetine başvurmak olur. İyi günler.

 10. 19 Mart 2014 - 16:05 | #10

  SECO :

  merhaba hocam.. 25 aralık 2009 da özel güvenlik eğitimi alarak ve sınavları kazanarak sertifikayı aldım. ancak iş farklılığı nedeni ile kimliği çıkartmadım. 2014 aralık ayında olacak olan yenileme sınavlara girebilir miyim.

  Yenileme eğitimi almak için kimliği çıkarmış olmak zorunlu değil. Sertifikanızla yenileme eğitimi alıp süreyi beş yıl daha uzatabilirsiniz. İyi günler.

 11. 24 Mart 2014 - 17:46 | #11

  ali :

  Hocam yenile sinavindan 48 aldim sizce ilerleyen günlerde sorun olurmu

  Yenilemede kalma geçme olmadığı için sorun olmaz. Ayrıca girdiğiniz sınav dahil birbirini takip eden toplam dört sınav hakkınız dolmadı ise tercihinize göre seviye yükseltme sınavına girmeniz de mümkün. İyi günler.

 12. 24 Mart 2014 - 17:47 | #12

  yagmur :

  güvenlik kimlik kartımı kaybettim dilekçemi nasıl yazmalıyım lütfen yardımcı olurmusunuz

  Eski kartınızdaki bilgileri aynen yeni bir karta yazdırıp nüfus cüzdanı ve dilekçe ile ikamet ettiğiniz il emniyeti özel güvenlik şubesine başvurmanız gerekir. Dilekçeyi bulunduğunuz ile hitaben bir başlıkla kimliğinizi kaybettiğinizi, yenisinin çıkarılmasını istediğinizi belirten bir metin şeklinde yazabilirsiniz. İyi günler.

 13. 29 Mart 2014 - 16:29 | #13

  emrah :

  mrh hocam kımlık yenıleme evraklarında dılekçe bılgısayardamı yazılacak yoksa boş çizgi dosya kagıdına ellemı yazacagız hocam or

  Kimlik başvurusunda istenen belgelerin bilgisayar çıktısı veya daktiloda yazılmış olması isteniyor. Yukarıdaki örneğe kendi bilgilerinizi yazarak bilgisayar çıktısı alabilirsiniz. İyi günler.

 14. 02 Haziran 2014 - 06:45 | #14

  okan saglam :

  Hocam ben kimligimi kaybettim ne yapmaliyim

  Halen özel güvenlik olarak çalışıyorsanız firmanıza başvurmanız da mümkün. Diğer yol da eski kartınızdaki bilgileri aynen yeni bir karta yazdırıp resminizi yapıştırdıktan sonra nüfus cüzdanı fotokopinizi de ekleyeceğiniz bir kayıp dilekçesi ile ikamet ettiğiniz il emniyetine başvurmak olur. Yeni kartınız çıkana kadar geçerli olacak bir yazı verilir. İyi günler.

 15. 02 Haziran 2014 - 13:06 | #15

  ramazan :

  Iyi gunler.Ogg guvnlk krtmi kaybttm..dilekce de ne yazmam gerekio yardmci olblrmsnz

  Bulunduğunuz il emniyeti özel güvenlik şubesine hitaben, kimlik kartınızı kaybettiğinizi yenisinin çıkarılmasını talep ettiğinizi belirten bir yazı yazmanız yeterli. Tarih, imza, adres, cep telefonu gibi bilgileri de yazmayı ihmal etmeyiniz. İyi günler.

 16. 11 Eylül 2014 - 16:52 | #16

  alpay :

  iyi günler güvenlik kimliğim var ama güvenlik sertifikamı kaybettim. Yıpranmış bir güvenlik sertifikası fotokopisini buldum nasıl yenisini çıkarabilirim?

  Sertifika aslı muhtemelen kimlik başvurusunda emniyet tarafından alınmıştır. Kimliğiniz olduğuna göre sertifikanın aslına gerek yok demektir. İyi günler.

 17. 18 Eylül 2014 - 17:29 | #17

  â.ayse :

  Yaka kartındaki soyadını nasıl değiştirebilirim teşekkür ederim

  Yeni soyadınızla yazdıracağınız kimlik kartı, kimlik fotokopisi ve bir dilekçe ile bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine başvurmanız gerekir. İyi günler.

 18. 21 Ekim 2014 - 17:11 | #18

  Serkan :

  Iyi gunler ben guvenlik gorevlisi olarak calisirken 5ay ceza evine girip ciktim isime devam ediyorum simdi kimligimi kaybettim
  kimlik cikartmak icin emniyete gittigimde
  bu olaydan dolayi sikinti cikarmi arsiv
  arastirmasi yapiyorlarmi sicil kaydi felan
  istiyorlarmi tesekkurler

  Suçun adını yazmamışsınız ama 5 ay cezaevinde yattığınıza göre muhtemelen iki yıldan fazla ceza almış olmalısınız. Kategoriler/Kimler Güvenlik Olamaz başlıklı bölümde kırmızı renkle vurgulanan suçlar haricinde bir suçtan bir yıl ve üzerinde ceza aldıysanız, maalesef kimlik kartınız iptal olur. Değerlendirmede suçun adı, ceza süresi (cezaevinde kaldığınız süre değil) vb. durumlar dikkate alınır. Emniyet kimlik verirken GBT araştırması yaptığı için adli sicilde görülmeyen suçları dahi görüyorlar. Zaten bu nedenle de artık adli sicil istenmiyor. İyi günler.

 19. Ahmet
  12 Aralık 2014 - 21:39 | #19

  Benim bahsetmek istediğim yıllardır güvenlik şirketlerinde çalıştığımız halde bu meslekte bir aşama kaydedemiyoruz sebebi ise özel şirketlere bağımlı kalmammız.Peki neden özel şirketler nedeniyle bu meslekte yıllarını versende birçok resmi evrağın nasıl yazıldığını prosüdürlerin neler olduğunu ne gibi aşamalardan geçtiğini bilmediğin için en az 1 sene bocalarsın ve sonunda kendi bünyesinde çalıştığın şirket ceza yer ve şirketlere teslim olur.Ö.G.G. eğitimi Alırken bu gibi dersler verilmediği için ve şirketlerin bu gibi işlemleri kendi ofislerinde halledip sana bir tecrübe kazandırmadığı için zorlanıyoruz.

 1. Henüz geri izleme yok.