Geçmiş Yıllarda Yapılan Özel Güvenlik Sınav Soruları ve Cevapları

16 Şubat 2011 tarihinde yayinlandi

 

Özel güvenlik görevlileri için günümüze kadar yapılan sınav soruları ve cevapları  “Temel Eğitim” ve“Yenileme Eğitimi” olarak iki başlık halinde aşağıda verilmiştir. 

Temel ve Yenileme Sınav Soruları, bu bilgilere ulaşılabilecek tek kaynak olan  Özel Güvenlik Daire Başkanlığı sitesinden alınmaktadır.

Sitede bulunan geçmiş sınav sorularının 50.Sınavdan itibaren cevaplarının Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından verildiği için kaynağa bağlı kalınmıştır. Yenileme sınavlarında ise tamamı verilmediği için Daire Başkanlığından verilenler, sınavın üzerinde belirtilmiştir.

Ancak sitemizde yayınlanan tüm sınavların soru ve şıklarında, sorunun içeriğini değiştirmeyecek, özünü bozmayacak şekilde değişiklik yapılarak  yayınlandığının bilinmesinde yarar vardır.   Bu değişikliklerin esas amacı; sorunun daha anlaşılır olması, gözden kaçan harf ve yazım hatalarından arındırılması, şıklarda ifade birliği sağlanması vb. şeklinde açıklanabilir. 

 

Temel Eğitim Sınav Soru ve Cevapları

Temel Eğitim Sınavları (Cevapsız)

Yenileme Eğitimi Sınav Soru ve Cevapları

 

Bu yazı bugün : 1, toplamda : 132087 kişi tarafından okundu.

 1. MERHABA
  25 Ocak 2013 - 13:09 | #1

  site gerçekten mükemmel ders notları ve genel olarak arşiv süper aradığın herşey var site de emeği ğecen herkese tşk

 2. asım ŞAHİN
  27 Kasım 2013 - 00:43 | #2

  Allah razı olsun :)

 3. umut
  31 Ocak 2016 - 13:32 | #3

  31.01.2016 ozel guvenlik sınavına bugün girdim.Yyaklaşık 1 aydan beri sizin sitenizden hep çıkan sorulara çalıştım ve 100 sorunun 90 çıktı Allah sizden razı olsun iyiki varsınız

 4. 10 Ekim 2016 - 15:53 | #4

  Talip :

  Güveniyorum size v3e bende calistim arkadaslar 4 aralikta sinava giricem bana biraz yardimci olurmusunuz

  Ders konularını tekrar okuyup bol bol soru çözün. Soruları ve şıklarını dikkatli okuyun. İyi günler.

 5. 30 Kasım 2016 - 08:07 | #5

  Nil :

  Bu pazar sinavim var tabi içimde korku var bende bu sitenin yayınladığı sorunlar hazirlandim sınava temennim kazanmak insallahta öyle olur hayırlısı bakalım

  Ders görmeden sadece siteden çalışmak yeterli değil, baştan söyleyeyim. Önce ders görmek, sonra o konuları bir kaç kez okumak, sonra soru çözmek şeklinde çalışılmalıdır. Konuları anlamadan soru çözmenin faydası olmaz. Konuyu anlayanlar o konuyla ilgili her soruyu cevaplayabilir. Tek tek sorular üzerinden konu bütünlüğünü yakalamak zor. Yine de bol şanslar.

 1. Henüz geri izleme yok.