Geçmiş Yıllarda Yapılan Özel Güvenlik Sınav Soruları ve Cevapları

16 Şubat 2011 tarihinde yayinlandi

 

Özel güvenlik görevlileri için günümüze kadar yapılan sınav soruları ve cevapları  “Temel Eğitim” ve“Yenileme Eğitimi” olarak iki başlık halinde aşağıda verilmiştir. 

Temel ve Yenileme Sınav Soruları, bu bilgilere ulaşılabilecek tek kaynak olan  Özel Güvenlik Daire Başkanlığı sitesinden alınmaktadır.

Sitede bulunan geçmiş sınav sorularının 50.Sınavdan itibaren cevaplarının Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından verildiği için kaynağa bağlı kalınmıştır. Yenileme sınavlarında ise tamamı verilmediği için Daire Başkanlığından verilenler, sınavın üzerinde belirtilmiştir.

Ancak sitemizde yayınlanan tüm sınavların soru ve şıklarında, sorunun içeriğini değiştirmeyecek, özünü bozmayacak şekilde değişiklik yapılarak  yayınlandığının bilinmesinde yarar vardır.   Bu değişikliklerin esas amacı; sorunun daha anlaşılır olması, gözden kaçan harf ve yazım hatalarından arındırılması, şıklarda ifade birliği sağlanması vb. şeklinde açıklanabilir. 

 

Temel Eğitim Sınav Soru ve Cevapları

Temel Eğitim Sınavları (Cevapsız)

Yenileme Eğitimi Sınav Soru ve Cevapları

 

Bu yazı bugün : 37, toplamda : 123101 kişi tarafından okundu.

 1. MERHABA
  25 Ocak 2013 - 13:09 | #1

  site gerçekten mükemmel ders notları ve genel olarak arşiv süper aradığın herşey var site de emeği ğecen herkese tşk

 2. asım ŞAHİN
  27 Kasım 2013 - 00:43 | #2

  Allah razı olsun :)

 3. 05 Aralık 2015 - 08:16 | #3

  rıdvan :

  61.sınav sonuçları ne zaman açıklanır? Kimse de merak edip paylaşımda bulunmuyor.

  Sorunuzla ilgili sayfalara bakmadığınız için göremediniz demek ki. Sınav Sonuçları bölümünde açıklama günleri var. Temel veya yenileme hangisinden girdiyseniz oradan bakabilirsiniz. İyi günler.

 4. umut
  31 Ocak 2016 - 13:32 | #4

  31.01.2016 ozel guvenlik sınavına bugün girdim.Yyaklaşık 1 aydan beri sizin sitenizden hep çıkan sorulara çalıştım ve 100 sorunun 90 çıktı Allah sizden razı olsun iyiki varsınız

 5. 01 Mart 2016 - 15:18 | #5

  ARİF GÖKTAŞ :

  62 DÖNEM ÖGG SINAVINA GİRDİM SONUÇ HİÇ BİR SİTEDE AÇIKLANMIYOR BEN DİYORUMKİ SÜMENALTI HİÇ BAKILMADI ÖNEMLİ DEĞİL ÇÜNKÜ KAZANSA 1300 LİRALIK ADAM YAZIK YAZIK İNSAN GİBİ CEVABINI VERİN YAPTIĞİNİZ ŞU İTİRAZİNCELENDİ ŞU PUANI ALDINIZ MALESEF TEKRAR İNCELENDİĞİNEİNANMIYORUM VE TÜMYALNIŞİNSANLRI ALLAHA HAVALEEDİYORUM

  Sınav sonuçları ile itiraz sonuçları aynı web adresinden yayınlanıyor. 62.Sınav takviminde 24.02.2016′da itiraz sonuçlarının açıklanacağı belirtilmişti. Eğer sonucunuz değişmediyse itirazınız kabul edilmemiş demektir. İtirazı kabul edilmeyenlerin sınava girebilecekleri düşünülmeden hazırlanmış sınav takvimi mağduriyete sebep oluyor. İtirazlar için 24 Şubat, sınav ücretinin emniyete teslimi için 22 Şubat verilmiş. buna göre itirazı reddedilen biri sınava girmek istese de giremiyor ve bir hakkı yanıyor. Yan sütunda Bağlantılar bölümünde EGM’nin linkinden sınavla ilgili düşüncelerinizi iletebilirsiniz. İtiraz edenlerin kağıtlarının incelendiği söyleniyor ama genelde olumsuz cevap verilmesi, insanlarda incelenmediği inancını oluşturuyor sanırım. İyi günler.

 6. 29 Mart 2016 - 13:00 | #6

  fatma :

  Merhaba ben 15 mayısta özel güvenlik sınavına girecem.Soruları sizmi hazırlıyorsunuz.Eğer siz hazırlıyorsanız lütfen kolay olsun gittikçe zorlaşıyor.Evet kitaba çalışıyorum ama 40 yaşında bir bayanım.Konular çok olduğu için unutabiliyorum.Kazandığım zamanda işe gireceğimin garantiside yok Hasta ve tedavi gören bir kızım var.Belki bir ihtimal diyorum işe girebilirmiyim evime katkım olsun diye ama oda zor çünkü torpilli insanlar giriyor işe. Lütfen sizden ricam kolay sorular hazırlansın.Teşekkür ederim

  Biz, sizin eğitim aldığınız yer gibi bir kurs merkeziyiz. Soruları hazırlayan, sınavı yapan makam Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’dır. Kendinizce haklı sebepleriniz olsa da bu tür ricalarla soruları kolaylaştırmazlar. Sizden daha büyük yaşlarda kursiyerlerimizden çok yüksek not alanlar var. Yanlış, doğruyu götürmediği için sınavdan o kadar da çekinmeyin. Ders konularını bir kaç kez okuyup soru çözün. Yanlış yaptığınız soruların konularını dönüp bir kez daha okuyun. Mümkün olduğunca çok sınava bakıp çok soru çözün. Soru çözerken dikkatinizi derse verebilecek saatleri seçin. Sınav günü sınav merkezine erken gidin, kodlamaları sınav başlamadan bitirirseniz sınava kalan süre artar. Sonuna kadar kalıp optik formda kaydırma yapmadan işaretleyin. TC no, ad-soyadı, sınav grubunu doğru kodlayın, yanlış olursa geri dönüşü yok. Bu kadar zor şartlarda iyi niyetle evinize katkı sağlama niyetinizi Allah da görür. Torpil, ülkemizin kötü gerçeği maalesef. İnşallah karşınıza istediğiniz gibi bir iş-işveren çıkar. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.