Özel Güvenlik Sınav Ücretinin Yatırılacağı Hesap Numarası

28 Mayıs 2013 tarihinde yayinlandi

 

NOT : Sınav ücretinin yatırılacağı hesap numarası 01.10.2018‘den itibaren değiştirilmiş olup yenisi aşağıda belirtilmiştir. 


 

SINAV ÜCRETİ İLE İLGİLİ BİLGİLER

 

1. Sınav ücretleri, aşağıda belirtildiği şekilde bankaya yatırılarak dekontlar, sınavdan en az bir ay önce kurs merkezine teslim edilmelidir.

2. Dekontlarda sınava girecek kişinin; adı – soyadı ve  T.C. Kimlik numarası  yazılı olmalıdır.

3. Sınav ücretini bizzat yatırmak zorunlu olmayıp bu işlem, yukarıdaki bilgileri vermek suretiyle başka biri tarafından da yapılabilir.

4.  Polis Akademisi Döner Sermaye İşl.Md.lüğü ile Halk Bankası Ankara/Gölbaşı Şubesi arasında yapılan protokol gereği ”özel güvenlik temel ve yenileme eğitimi sınavlarına katılacak olan adayların yazılı ve uygulamalı sınav ücretleri ve itiraz ücretlerinden işlem başına BSMV dahil 4 TL ücret alınmaktadır.

Sistem EFT işlemi kabul etmediği için para yatırma işlemlerinin ;

a) Halk Bankası Şubelerinden

b) Halk Bankası ATM lerinden

c) Halk Bankası Mobil uygulamalarından yapılması gerekmektedir.

 

 

 

SINAVA SİLAHLI GİRECEKLER 

BANKA ADI VE HESAP NO : Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halk Bankası ANKARA-GÖLBAŞI Şubesi’ndeki hesabına

IBAN : TR – 32 0001 2009 3850 0044 0000 07    (50 TL yatacak)

IBAN : TR - 05 0001 2009 3850 0044 0000 08    (Silahlılar artı olarak 20 TL daha toplam 70 TL yatıracak)

 

 

SINAVA SİLAHSIZ GİRECEKLER

BANKA ADI VE HESAP NO : Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halk Bankası ANKARA-GÖLBAŞI Şubesi’ndeki hesabına

IBAN : TR - 05 0001 2009 3850 0044 0000 08 (50 TL yatacak)

 

NOT :

1. Yukarıdaki sınav ücretleri TEMEL-YENİLEME tüm sınava girecekler için geçerlidir.

2. Sınava sadece silah bölümünden sorumlu gireceklerin de yukarıda belirtildiği şekilde iki ayrı hesaba, toplam 70 TL (işlem başına + 4 TL) yatırmaları gerekir.

3.  Sınava ikinci kez girenlerin,  mermi vb. ücreti gibi giderler için kurslarıyla görüşmeleri gerekir.

4. Kurslar tarafından adaylardan toplanan dekont asıllarının, sınav bildiriminde özel güvenlik şubeye verilmesi zorunludur.  Adayların, kursa vermeden önce dekontun fotoğrafını çekmeleri veya bir fotokopisini, sınav yerleri belli olana kadar saklamaları tavsiye olunur. 

 

 

 

 

 

Bu yazı bugün : 1, toplamda : 60411 kişi tarafından okundu.

 1. 24 Ağustos 2015 - 13:33 | #1

  Erhan :

  Merhaba. Sadece silahlı sınavına girecek olanlar neden silahsız sorulari cevaplamadigi halde onun da harcını yatırmak zorunda? Madem öyleyse niye silahsız sinavina girecek olanlar silahlı harcıni yatırmıyorlar?

  Sınav ücretleri Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından belirlenmektedir. Bağlantılar bölümünden ulaşıp sorunuzu ilgili yere iletmeniz mümkün. İyi günler.

 2. bahadır
  13 Ekim 2015 - 18:43 | #2

  arkadaşlar dua edin siz 60 tl vermişsiniz biz burda 120 tl verdik bizim özel güvenlik kursu bizi soydu resmen

 3. 12 Aralık 2015 - 17:39 | #3

  Misafir :

  Kurslar sınav ücreti diyerek bendende 100 tl istedi bende kendim yatıracağım dekontumda il emniyet müdürlüğüne kendim de teslim edebiliyor muyum

  Dekontu emniyete teslim etmek olmaz. Çünkü kursunuzun vereceğini liste ile dekontların uyumlu olması gerekir. Kursunuzun sınav bildiriminde isminiz olmazsa sınava giremezsiniz. Gerçek miktar üzerinden sınav ücretini yatırıp dekontu kursunuza verin. Sizi bildirmezlerse şikayet edeceğinizi söylersiniz. Gerekirse dekontları iadeli taahhütlü veya kargo ile gönderirseniz elinizde zamanında teslim ettiğinize dair belge olur. Ayrıca bir önemli not daha sınav ücreti sadece yukarıda verilen IBAN numaralarına yatırılabilir. Bazı kurslar kendi hesaplarına fazla miktar yatırtıyor diye duyuyoruz çünkü bilginiz olsun. İyi günler.

 4. 16 Aralık 2015 - 17:33 | #4

  murat :

  silahlı özel güvenlik sınavına girdim fakat silahsız sertifika almaya hak kazandığım yazıyor sadece silah sorularından sınava gireceğim harç parası olarak ne kadar ücret ödemem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  Silah yazılı ve atış sınavına girmeniz gerekir. Sadece silahtan girenlerden de 60 TL isteniyor maalesef. İyi günler.

 5. 27 Nisan 2016 - 12:31 | #5

  Murat D. :

  Iyi gunler ben silahli guvenlik sinavini kazandim butun islemleri yaptim ama benim onceki zamandan bir olayim oldugu icin dosyam kurula gitti ve ordan olumsuz sonuc cikti acaba harc parasini geri alabilmemiz icin nereye basvurup nereye dilekce vermem gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler ..

  Emniyete verdiğiniz vergi dekontunun asıl suretinin arkasına “işlem görmemiştir” diye yazdırıp imzalatmanız gerekir. Daha sonra o dekontla parayı yatırdığınız vergi dairesinden iade almanız mümkün. İyi günler.

 6. 07 Ekim 2016 - 17:50 | #6

  aydın :

  bendende 100 tl aldı.istanbul soğanlık zengin güvenlik

  Yukarıda belirtilen miktarların üzerinde sınav ücreti yatırmak zorunda değildiniz. Bankaya kendiniz yatırıp dekontu vermeniz yeterliydi. İyi günler.

 7. 21 Şubat 2018 - 09:03 | #7

  hamiyet çalışmaz :

  bende temel sınavdan 91 silahtan 44 atıştan hiç puan alamadım silahsız geçtim silah sınavına bir daha gireceğim sınav ücretini ne zamana kadar yatırmam gerekiyor?

  İllerden sınava gireceklerin yoğunluğuna göre 3-5 gün fark edebildiği için kursunuza sormanız uygun olur. İyi günler.

 8. 05 Nisan 2018 - 08:07 | #8

  Sefat :

  Kolay gelsin bir sorum var yardımcı okursanız sevinirim
  Ben bankaya soman harcını yatırdım ama dekontu kursa vermedim
  Sınav giriş kartını almaya gittiğimde önceden vermeniz gerekiyordu
  Geçti dediler sistem görmüyor mu benim harç yatırdığını

  Özel güvenlik sınavlarını Öz.Güv.D.Bşk.lığı yapıyor, para Polis Akd.Döner Sermayesine yatıyor, dekontları il özel güvenlik şube topluyor. Dolayısıyla sorumlu yer tek olmadığı için sanırım sistem, paranın yattığını görüyor ama sınava girme talebi gibi görmüyor. Kursların en sıkıntılı dönemi, dekontların toplanıp teslim edilmesi gereken dönemdir. Kurslar, sınav ücretini yatırmayan kursiyerlerini arayıp sınava girme durumunu teyit eder genelde. Şu halde sınav hakkınız devam ediyorsa tekrar sınav ücreti yatırmadan o dekontla sonraki sınava girebilirsiniz. İyi günler.

 9. 14 Nisan 2018 - 07:54 | #9

  Murat yüksel :

  3haziran sınavı için halk bankasına silahsız yenileme ücreti kaç tl yatacak son gün nezaman kolay gelsin

  Sınav dekontunun son teslim tarihi bir-iki gün farkla da olsa değişebileceği için kursunuzdan öğrenmeniz doğru olur. Silahsız yenileme ücreti 54 TL’dir. İyi günler.

 10. 19 Nisan 2018 - 14:14 | #10

  Baki :

  Merhaba,
  Şuan da hala geçerli olan hesap bilgileri bunlar mıdır? Ayrıca kaç adet dekont almamız gerekiyor. Açıklama kısmına bir şeyler yazdırmamız gerekiyor mu?

  Yukarıda yazan sınav ücretleri günceldir. Lütfen açıklamayı okuyunuz. Konu ile ilgili orada cevabını bulamadığınız sorunuz olursa beklerim. İyi günler.

 11. 09 Mayıs 2018 - 16:30 | #11

  UFUK :

  Merhaba,
  sınava henüz bir ay varken sınav ücreti söylenen günler arasında yatırılmamışsa bir sonraki döneme kalmamak için ne yapılabilir?

  Sınav ücretleri genelde sınav takviminde o eğitim dönemi için belirlenmiş son güne kadar yatırılır. Bu da yaklaşık sınavdan beş hafta kadar öncesine denk gelir. İlk kez eğitim alıp sınava girenlerde yatırılacak son tarihi takip etmek kursiyerden çok, kurs merkezinin görevidir. İlk sınavı olduğu için adayların unutabileceği dikkate alınarak kurslar tarafından son tarih haber verilir. Şu halde süreyi geçirdiyseniz bu sınava girmeniz maalesef mümkün değil, muhtemelen bir kaç güne sınav yerleri belli olacak. Ancak aynı makbuzu muhafaza etmeniz kaydıyla sonraki sınavda kullanmanız mümkün. Şansınıza sonraki sınavın arası biraz açık 12.08.2018′de yapılacak. İyi günler.

 12. 25 Haziran 2018 - 07:34 | #12

  ErdalÇ :

  Merhaba,
  Silahlı güvenlik kartımın zamanı doldu kursa gitmeden, bankaya sınav ücretini yatırıp sınava ve atış mulakatlarına katılıp silahlı güvenlik kartımı yenileyen bilirmiyim? Teşekkürler.

  Sınav ücreti tamam da yenileme eğitimini nasıl alacaksınız, dolayısıyla böyle olmaz. Yenileme eğitimi alıp bir kurs üzerinden sınava girebilirsiniz ancak. İyi günler.

 13. 23 Ekim 2018 - 15:16 | #13

  fatih :

  70 tl + 4 tl işlem ücreti denen şey nedir ben anlamadım o 4 tl yi

  Bankanın işlem parası olarak 4 TL aldığı yazıyor, anlaşılmayacak bir konu değil sanırım. Ankara’da ATM, EFT kabul edilmiyor. İlinizdeki durumu kursunuza sorunuz. İyi günler.

 14. 24 Kasım 2018 - 07:40 | #14

  Songül :

  Merhaba ben özel güvenlik silahli kazandım 2016 yılında ama kartımı almadım bu yıl almak istıyorum sağlık raporunu yenılemem gerekti mı

  Özel güvenlik için alınan sağlık raporlarında geçerlilik süresi bir yıl olduğu için raporu yeniden almanız gerekir. 2019′da vergiye gelecek zamdan etkilenmemek için 2018′de başvuru yapacak şekilde randevu için acele etmenizde yarar var. Bu arada cevap geciktiği için lütfen kusura bakmayınız. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.