İlk sınavda başarısız oldum, kaç sınav hakkım var, kurs merkezine tekrar ücret ödemem gerekir mi?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

  

Aldığınız kurs sonunda girdiğiniz sınavdan başarısız olduğunuz takdirde, birbirini takip eden üç sınava daha girme hakkınız var. Dört sınav sonunda başarılı olamazsanız tekrar kurs görme şartı aranmaktadır. 


Başarısız olup tekrar girdiğiniz sınavlar için kurs merkezinize, sınav ücretinden başka bir ücret ödeme zorunluluğunuz yoktur. 

Bu yazı bugün : 20, toplamda : 55766 kişi tarafından okundu.

 1. 13 Kasım 2017 - 10:28 | #1

  Taner :

  Slm ben yenileme sınavında temel eğitimde 63 /silahta 30/atışta 20/aldım silahlı geçtiniz diyor anlamadım bir açıklama yaparsanız sevinirim

  Yenilemede not barajı olmadığı için sadece sınavlara katılmak yeterli. Dolayısıyla atışa ve yazılıya katılanların kimliği aynen yenilendiği için sorun yok. Cevap geciktiği için kusura bakmayın. İyi günler.

 2. 13 Kasım 2017 - 10:30 | #2

  melek :

  63+30+20/2 olarak hesaplanmıştır arkadaşım bunların ortalamasında 50liyi geçtiği için silahlı almışınız hayırlısı olsun darısı diğerlerinin basina

  Temel için hesabınız yanlış bilginiz olsun. Yorumu yazan arkadaşın durumu yenileme olduğu için not barajı yok. İyi günler.

 3. 21 Kasım 2017 - 17:52 | #3

  Umut :

  Selam hocam. Ben 2-3 sene önce sınava girdim 2 kere. Kazanamadım. Yıl 2017 aynı dosya ile tekrar sınava girer miyim? Yoksa yeniden 1000 TL gibi para yatırmam mı gerekir ?

  Bir kez eğitim alan adayların, birbirini takip eden toplam dört sınav hakkı vardır. Şu halde özel güvenlik olmak istiyorsanız yeniden eğitim alıp sınava girmeniz gerekecek. Yeniden eğitim demek; kurs parası, yeni rapor vb. gibi belge ve masrafların yapılmasını gerektirir. İyi günler.

 4. 04 Aralık 2017 - 14:46 | #4

  Mustafa :

  merhabalar ben silahsız ögg olarak çalışmaktayım sürem 19/04/2018 tarihinde bitiyor. 03 aralık 2017 tarihindeki sınava başvurdum kursa gittim fakat Aöf sınavlarıyla aynı güne denk geldiği için sınava giremedim.şimdi ne yapmalıyım yeniden kursa gidip ders alıcakmıyım yoksa sadece sınav harcınımı yatırmalıyım.yeni sınav tarihide belli değil henüz sürem dolana kadar yenilemem olurmu?? Teşekkürler

  Bir kez eğitim alan kişinin, birbirini takip eden dört sınava girme hakkı vardır. Bu haklar, temel/yenileme fark etmeden hepsi için geçerlidir. 2018 sınav takvimi henüz açıklanmadı. Ayrıca 2018′de sınav ücretine zam gelme ihtimali var. Bu nedenle iki iş olmasın diye rakam belli olunca sadece sınav ücreti yatırıp dekontu zamanında kursunuza vererek 2018′in ilk sınavına girmeye hak kazanabilirsiniz. Gireceğiniz sınavla kimlik onayı arasında geçecek süreyi bilemiyorum. Sınavdan yaklaşık bir ay sonra sertifika çıkabilir. Tüm bunlarla ilgili doğru bilgiyi, sadece kursunuzdan alabilirsiniz. İyi günler.

 5. 04 Aralık 2017 - 15:08 | #5

  Mesut :

  Merhabalar, 3 aralık sınavını bazı sebeplerden dolayı kaçırdım.Yarın atışa gideceğim ama tekrar sınava gırmek ıcın ne yapmam gerekıyor.Kurs yerıne para yatıracak mıyım?

  Yazılı sınava girmeyenlerin atışa girmesinin bir anlamı yok, keşke girmeseydiniz. Sonraki sınav için sadece sınav ücretini zamanında yatırıp dekontu kursunuza vermeyi ihmal etmeyin. İyi günler.

 6. 04 Aralık 2017 - 15:10 | #6

  hasan :

  iyi günler . benim bir sorum olucaktı hocam. ben yazılı sınava katılamadım eşimin rahatsızlığından dolayı. benim silahlı yenileme sınavıydı. hocam merka ettiğim konu yazılı sınava giremeyenler atış sınavına girebilirmi

  Yazılı sınava girmeyen atış sınavına girebilir ama yazılıya girmeyenlerin atış sınavı geçerli olmadığı için anlamı yok. Dolayısıyla sonraki sınav için sınav ücretini yatırıp dekontu zamanında kursunuza vermeyi ihmal etmeyin. İyi günler.

 7. 09 Aralık 2017 - 11:45 | #7

  Hasan :

  Hocam verdiginiz cevap icin tesekkur ederim. Izninizle bir sorum daha olucakti.hocam benim kimlik suresi bu ay bityor. Yeni kimligi almam en erken hangi tarihte olur. O tarihten once calismaya devam etmem icin gecici bir belge alabiliyormuyum. Rapor almam veya ucretsiz izin benim işten atilmamam icin zaman kazandirirmi. Cevabiniz icin simdiden tesekkur ederim

  Kimlik süresi dolanların çalışmaya devam edebilmesini sağlayan bir belge yok. Özel güvenlik olarak çalışmaya devam etmek isteyenlerin, eğitim-sınav-soruşturma vb. süreçleri hesaplayıp kimliklerinde yazan tarihten önce yeni kimliklerini ellerine alacakları şekilde hareket etmeleri gerekir. 2018 sınav takvimi henüz açıklanmadı. Tarihler belli olunca sınav ücretini yatırma zamanını, sertifikanın yaklaşık onay tarihini, başvuruda istenen belgeleri, kimlik soruşturmasının ne kadar zamanda tamamlanacağını kursunuzdan öğrenmeniz gerekir. Bu hususlarda başka yerden sağlıklı bilgi almanız mümkün değil, işlemler ve süreleri illere göre değişir. Sınav takvimi belli olmadığı için yeni kimliğin çıkmasını yaklaşık olarak de bilmek mümkün değil maalesef. Dolayısıyla işyerinizden ücretsiz izin veya rapor için süre istemeniz de buna bağlı. İyi günler.

 8. Engin
  15 Aralık 2017 - 22:35 | #8

  Sınavda başarısız olduk silahsız sertifika alma şansımız var mı yardımcı olursanız sevinirim

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster