İlk sınavda başarısız oldum, kaç sınav hakkım var, kurs merkezine tekrar ücret ödemem gerekir mi?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

  

Aldığınız kurs sonunda girdiğiniz sınavdan başarısız olduğunuz takdirde, birbirini takip eden üç sınava daha girme hakkınız var. Dört sınav sonunda başarılı olamazsanız tekrar kurs görme şartı aranmaktadır. 


Başarısız olup tekrar girdiğiniz sınavlar için kurs merkezinize, sınav ücretinden başka bir ücret ödeme zorunluluğunuz yoktur. 

Bu yazı bugün : 9, toplamda : 39396 kişi tarafından okundu.

 1. 22 Şubat 2016 - 17:51 | #1

  Ferdi :

  meraba hocam size bir sorum olucaktı ben silahsız sertifika alıcam fakat kendime fazla güvenemiyorum sınavda kalma korkusu var kaldıgım taktirinde kac defa daha girme hakkım var ve her sınava girişimde benden ne kadar bir ücret taleb edilir iyi günler.

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi bir kez eğitim alan adayın, sadece sınav ücreti ödeyerek birbirini takip eden dört sınava girme hakkı vardır. Yanlış, doğruyu götürmediği için silahsız bölümdeki 100 sorudan en az 60′ını yapan geçer. Dersleri takip etmek, sonrasında soru çözmek şeklinde çalışırsanız başarılı olursunuz. Ortaokul mezunu olup 80 ve üstünde not alan kursiyerler var, bunun yanında önlisans mezunu olup başarısız olanlar var. Bu da sınavı ciddiye alanların başarılı olması için sadece düzenli çalışmanın yeteceğini gösterir. İyi günler.

 2. 23 Şubat 2016 - 18:33 | #2

  Riza :

  Merhaba
  4 kez sınava girdim ama başarısız oldum kimisi 1 kez daha sınav hakkım olduğunu söylüyor kimisi hakkımı tamamladığımi söylüyor cvp yazarmisiniz kararsız kaldim

  Eğitim alan adayın birbirini takip eden dört sınav hakkı vardır. Siz dört hakkınızı kullandığınıza göre yeniden eğitim almanız kaydıyla dört kere daha sınava girme hakkı elde edebilirsiniz. İyi günler.

 3. 25 Mart 2016 - 12:21 | #3

  reco :

  Hocam ben 2 kere sınava girdim kazanamadım 2hakkım vardı kullanmadım
  bir daha sınavına girebilir miyim

  Eğitim alan adayın, birbirini takip eden dört sınava girme hakkı vardır. Aday, sınava girmese de sistem o hakkını kullanmış sayar. Sınav haklarınız doldu ise yeniden eğitim almanız gerekir. İyi günler.

 4. 12 Mayıs 2016 - 08:54 | #4

  seda :

  4 kez girdim kazanamadım tekrar eğitim için sağlık raporunu almam gerekli mi?

  Rapor geçerlilik süresi bir yıl. Süre dolmadıysa yeni rapor almanıza gerek yok. İyi günler.

 5. 03 Haziran 2016 - 12:12 | #5

  Ayse :

  Merhaba ben 63 egrdm kazanamdm 64 e girdim silahsız kazandı yazıyor silah için gircem onu biliyorum ama iki sınav hakkım var ama bu iki sınavda gecemezsem dosya yanarmı en baştanmı başlamam gerekiyor

  İki hakkınızda da geçemezseniz, sadece silah eğitimini tekrar almanız gerekir. İyi günler.

 6. 11 Haziran 2016 - 10:39 | #6

  Eyup :

  Merhaba hocam şimdi sinav hakkim bitmis kursa gittim dosyayı yenile dedi benden tekrar aynı parayı istedi bu hakki hacom

  İlk eğitiminizde kursunuz üzerine düşeni yaptı, kursu verdi ise dört sınavda geçememenizde sizin de kusurunuz var demektir. Kursların aynı zamanda ticari kuruluş olduğunu, bu eğitimlerin kurslar açısından bir maliyeti olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Kursiyerden eğitim parasını alıp sonra hiç bir sorusunu cevaplamayan, kaldığında yol göstermeyen, geçtiğinde kimliği nasıl çıkaracağı bilgisini dahi vermeyen çok kurs olduğunu, bu siteye gelen neredeyse birbirinin aynı binlerce sorudan biliyorum. Eğitim-ticaret ikisi bir arada iken önceliği ticarete verip kursiyerleri önemsemeyenlere söylenecek çok söz var. Ancak bu işin bir maliyeti olduğu gerçeğini de görmezden gelmemek gerekir. Dolayısıyla kursunuz açısından bakarsak sizin yerinize bu meblağı ödeyecek birini alma hakkı var. Siz de bu haktan ancak bedelini karşılayarak yararlanabilirsiniz. Belki eski öğrenci olduğunuz için ödemeyi zamana yayarak yardımcı olurlar. En azından buna hakkınız olmalı bence. İyi günler.

 7. 27 Haziran 2016 - 11:49 | #7

  Buse :

  Hocam bn 18 yasına gireli 11 gün oldu bn silahsız eğitim almak istiyorum ama 19 dan gün almanız lazım yazıyo n yapmam gerekiyo bu sart önemli mi

  Özel güvenlikte eğitim ve yaş şartlarında hiç bir şekilde esneme yok. Dolayısıyla yaşınız uygun olduğunda başvuru yapmanız mümkün olur. İyi günler.

 8. 08 Temmuz 2016 - 12:43 | #8

  Umut :

  İyi akşamlar iki sene önce ben sınava girmiştim bir soru ile kaldım yani geçemedim diğerlerine askerlik nedeni ile giremedim benim ne yapmam lazım iyi geceler?

  Ehliyetteki karşılığı dosya yakmak denilen durum olmuş bir nevi. Sınav haklarınız dolduğu için yeniden eğitim alıp sınava girmeniz gerekecek. İyi günler.

 9. 13 Temmuz 2016 - 13:05 | #9

  Ali :

  Merhaba hocam ben silahsz guvenlik icin gidiyrm kursa sinavda silah sorularini yapmam gerekiyormu

  Daha seri cevap için eğitimle ilgili tüm soru ve sorunlarınızı kursunuza da iletebilirsiniz. Silahsız olduğunuza göre silah sorularını çözmenize gerek yok. İyi günler.

 10. 26 Temmuz 2016 - 14:25 | #10

  yasar :

  hocam ben 2004 sinava girdim kaybettim ve daha sonraki sinava giremedim askerdeydim askerligim boyunca izin alip gelemedim ve sinavima giremedim ne yapmam gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim

  Ehliyet almadaki karşılığı dosya yakma olan durum. Yeniden eğitim alıp baştan başlamanız gerekir. İyi günler.

 11. 23 Ağustos 2016 - 13:06 | #11

  cumali :

  27 ağustostaki güvenlik sınavına giricem olduki geçemedim 2 ekimdeki sınava girmem için bir şans daha oluyor mu ?

  06 Eylül’de sonuç olumsuz olursa en geç 07 Eylül’e kadar bir sonraki sınav ücretini yatırıp dekontu kursunuza vermeniz gerekir. Tabii sınav hakkınız devam ediyorsa. Konuyu kursunuzla görüşmeniz halinde daha detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler.

 12. 25 Ağustos 2016 - 15:27 | #12

  murat sahin :

  ben 3 sınava gırdım bundan 8 ay once 4 . hakkımı kullanmadım o hak bana kullandırılır mı .. tesekkurler

  Sayfanın başında sorunuzun cevabı kırmızı renkli-altı çizili olarak var aslında. Sınav hakları birbirini takip eden dört sınav şeklinde verilir. Dolayısıyla sınava girmeyenleri de sistem o hakkı kullanmış sayar. Yeniden eğitim almanız gerekecek. İyi günler.

 13. 29 Ağustos 2016 - 07:40 | #13

  Gökhan ileri :

  Merhaba hocam
  Ben 27 agustos yenileme sınavinın
  Pazar oldugunu sanıyordum.
  Cumartesiymis sınawa giremedim nolcak.

  Yapılacak bir şey yok maalesef. Sonraki sınav ücretini yatırmak için fazla vakit olmadığından bir an önce kursunuzla irtibat kurmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 14. 29 Ağustos 2016 - 07:41 | #14

  Yunus alkis :

  Slm yenileme sinavini kacirdim ne olacak acaba yada ne yapmam gerekiyor

  Bir sonraki sınav ücretini yatırmak için fazla zaman olmadığından kursunuzla irtibat kurmanızı, soruşturmayı erken başlatmadıysanız onun için de kursunuzdan belge alıp işlemi başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 15. 29 Ağustos 2016 - 07:42 | #15

  Mahmut :

  Hocam sanırım 5 hak değilmiydi 2015 te bu yasa geldiğini biliyorum yalnışmiyim

  Yasa ilk çıktığından beri, eğitimin devamında birbirini takip eden dört sınav hakkı vardır. Hiç beş olmadı. İyi günler.

 16. 02 Eylül 2016 - 13:16 | #16

  Ahmet :

  Hocam merhaba ben silah farkına girdim fakat atışta birtane vurabildim tekrardan yazılı sınavına girecekmiyim yanıtınız için şimdiden teşekkür ederim.

  İlk yazılı notunuzla bu sınavın yazılı ve atışından toplamda 120′yi bulursanız silahlı geçersiniz. Kalırsanız sınav ücreti için fazla vakit olmadığından kursunuzla görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 17. 06 Eylül 2016 - 08:17 | #17

  Kerem :

  Hocam sa ben ilk sinava girdim 56 almisim silahli olarak girmistim fakat 100 soru yaptim o sonraki 30 soruyu yapmadim sonra 2 ci sinava girdim bu sefer 125 tane soru yaptim hedefim silahsiz almak simdi ben silahsiz almak isteyrum fakat o 100 sorudan 60 tane mi bilmem lazim yoksa 125 sorudan 60 tane mi bilmem lazim atisa gitmedim el titremesi var ondan silahsiza geccem insallah alirim baya sevinirim sizede bisiler ismarlarim bende ankaradayim herkese basarilar

  Silahlı kurs parası ödeyip rapor da aldıysanız bu hakkı yakmayın bence. El titremesini önleyen ilaçlar varmış ayrıca. Temel bölümden 100 sorudan en az 60′ını doğru yapan silahsıza hak kazanır. Atışa katılmadığınız için sizin en az 60 doğru cevabınız varsa silahsız geçersiniz. İyi günler.

 18. 09 Eylül 2016 - 08:49 | #18

  Birol :

  Usta ben silahlı yazılısınavına girdim ve toplamda 108 almışım ve geçememişim ve bidahaki sınav tarihi mesjını görmemde baya sürdü en son tarih dün saat 3teymiş ve aradım Hakkı’nız yandı diyo? Buna bişe yapamazmıyız yada ben silahsızmı alıcam şimdi Nasıl olucak?

  Temelden 60 ve üstü not aldıysanız silahsız sertifika çıkar. Temel notunuz 60′dan az ise sınavın tamamından kalmış sayılırsınız. Ertelenen sınav nedeniyle sınav ücretini toplamak için yeterli zaman olmadı. Listeler sanırım bugün öğlen itibariyle kesinleşti. Bu sınavı kaçırmamak sizin için çok önemli ise bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine gidin sorun bence. Ama ne kadar erken olursa o kadar ihtimal olur. İyi günler.

 19. 09 Eylül 2016 - 08:50 | #19

  Merve :

  Hocam ben 4 kez girdim dosyam yandı tekrar sınavlara girme hakkım varmı ? veya kursa tekrarmi yazilmam gerek ?

  Yeniden eğitim alıp dört sınav hakkı daha elde edebilirsiniz. Bunun için eski kursunuz veya başka kursa kayıt olup 21.10.2016′dan önce tamamlanacak şekilde eğitim almanız gerekir. İyi günler.

 20. 29 Eylül 2016 - 09:08 | #20

  erdal :

  ılk sınava gırmesem eger bı sıkıntı olurmu acaba dıger sınavlara gıre bıırmıyım?

  Sınava girmeseniz de sistem, bir sınav hakkınızı kullanmış sayar. Sonraki sınava tekrar ücret yatırıp dekontunu zamanında kursunuza vermeniz gerekir. Sınav ücreti yatırmak ve zaman kaybından başka zararınız olmaz. İyi günler.

 21. 07 Ekim 2016 - 14:46 | #21

  adnan :

  hocam bieşy sorucam ben bu 66 ncı sınava giren öğrencilerdenim bu sınavı geçmesem geçmeyenler için ikinci sıav tarihi belimidir bilgi verirseniz sevinirim

  02 Ekim sınavında başarısız olan adaylar, sınav hakları devam ediyorsa 04 Aralık 2016 sınavına girebilirler. Bunun için sınav ücretini zamanında yatırıp dekontu kurslarına vermeleri gerekir. İyi günler.

 22. 08 Ekim 2016 - 12:26 | #22

  Sezer :

  Merhaba,

  Silahsiz 69
  Silahli 19
  Atış 1. Gecermi

  Temel notu 69 olan birinin silahlı geçebilmesi için silah toplamının en az 51 (buçuklu puanla) olması gerekir. Şu halde silah notunuz 48 göründüğü için maalesef silahtan kalırsınız. İyi günler.

 23. 17 Ekim 2016 - 11:46 | #23

  Seyit :

  Merhaba silahlı sınavdan gectm ama silahsız sorulardan kaldm sadece silahsız sınavına mı gırcem yoksa ıkısınde mı gırcem

  Silahtan geçip silahsızdan kalmak gibi bir sonuç olamaz. Silahsız bölüm baraj niteliğindedir. Silahsızdan geçemeyen silahtan 100 bile alsa başarılı sayılamaz. Dolayısıyla bir sonraki sınavın tamamından sorumlu olursunuz. İyi günler.

 24. 17 Ekim 2016 - 11:47 | #24

  gülçin keskin :

  Merhaba ben sınavda başarısız oldum tekrar girebilir miyim ve kursa tekrar ücret ödemem gerekiyor mu

  Sınav haklarınız devam ediyorsa sadece sınav ücretini yatırıp sınava girebilirsiniz. İyi günler.

 25. 22 Ekim 2016 - 07:46 | #25

  Muhammet :

  Merhaba ben sinava ilk girişimde silahsiz gectim fakat silahli gecmedim bugun dier sinavin son gunu diyorlar sadece silahli mi girecegim yoksa ikisinede mi

  Silahsız geçtiğinize göre sadece silah yazılı ve atıştan girmeniz gerekir. Yenileme sertifikaları nedeniyle siteye bakamıyorum, sizin gibi işi zamana bağlı olanların mağdur olmamaları için kurslarına sormalarını tavsiye ediyorum. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.