İlk sınavda başarısız oldum, kaç sınav hakkım var, kurs merkezine tekrar ücret ödemem gerekir mi?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

  

Aldığınız kurs sonunda girdiğiniz sınavdan başarısız olduğunuz takdirde, birbirini takip eden üç sınava daha girme hakkınız var. Dört sınav sonunda başarılı olamazsanız tekrar kurs görme şartı aranmaktadır. 


Başarısız olup tekrar girdiğiniz sınavlar için kurs merkezinize, sınav ücretinden başka bir ücret ödeme zorunluluğunuz yoktur. 

Bu yazı bugün : 1, toplamda : 58627 kişi tarafından okundu.

 1. 12 Mayıs 2016 - 08:54 | #1

  seda :

  4 kez girdim kazanamadım tekrar eğitim için sağlık raporunu almam gerekli mi?

  Rapor geçerlilik süresi bir yıl. Süre dolmadıysa yeni rapor almanıza gerek yok. İyi günler.

 2. 11 Ocak 2018 - 09:02 | #2

  onur :

  hocam ben özel güvenliğe kayıt oldum sınava girip kazandığımda belgeyi istediğim zaman alabilir miyim hemen sınavdan sonra almam mı gerekli

  Kazandığınız sınavdan sonra sertifikanız kursunuz tarafından hazırlanır. Beş yıllık sertifika süreni kazandığınız sınav tarihinden itibaren başlar. Rapor bir yıl geçerli, vergi her yıl artar. Beş yıllık süre içerisinde istediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz. Esasen kayıt olduğunuza göre kursunuz da detaylı bilgi verebilir. İyi günler.

 3. 17 Ocak 2018 - 08:09 | #3

  Serkan :

  Hocam ben silahlı ögg sertifikası alacağım.Benim kayit olduğum kurs sınav harçlarını yatırmak için benden sınav harcı 200 TL para talep etti.Ben neden bu kadar fazla dedim mermi parası poligon parası sinav harcı hepsinin toplamı dediler.Bende verdim 200 TLyi fazla paramı yatirdim.Fazla para yatirdiysam ne yapmaliyim.Yardimci olur musunuz? Teşekkür ederim.

  Silahlı özel güvenlik sınavına girebilmek için Pol.Akd.Bşk.lığı Döner Sermayesi hesabına adaylar tarafından bizzat yatırılması gereken miktar 60 TL, bankanın işlem parasıyla birlikte 64 TL.dir. Yeri geldikçe adaylara kayıt olacakları kursu iyi araştırmalarını söylüyoruz. Sitede bunun için sayfa bile açtık, yan sütunda Kimlik Maliyeti başlıklı yazıya bir göz atın bence. Bir kursa kayıt olup eğitim başladıktan sonra, birbirini takip eden dört sınav hakkının sadece oradan kullanılması zorunlu olduğu için kayıt olunacak kurs iyice araştırılıp karar verilmeli. İlinizdeki diğer kurslardaki eğitim maliyetini araştırın. Kurs ve sınav ücreti ile birlikte sizin ödediğiniz toplamın üzerinde ise ve kursunuzdan iade alamazsanız, bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine veya yan sütunda bağlantılar bölümünde linki bulunan Öz.Güv.D.Bşk.lığına kursunuzu şikayet edebilirsiniz. Fazla parayı yatırmadan önce araştırsaydınız şimdi uğraşmak zorunda kalmayacaktınız. İyi günler.

 4. 23 Şubat 2018 - 14:12 | #4

  Nazlı :

  Ben 72 sınava girdim ama 59 da kaldım tekrar sınava girebiliyormuyum 73 cü sınav oldu süresi varmış dolmuşmudur girebilirsem de silahsız için ne kadar harç vermeliyim

  Silahsız sınav ücreti 44 TL. Sınav haklarınızı da kursunuza sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.