İlk sınavda başarısız oldum, kaç sınav hakkım var, kurs merkezine tekrar ücret ödemem gerekir mi?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

  

Aldığınız kurs sonunda girdiğiniz sınavdan başarısız olduğunuz takdirde, birbirini takip eden üç sınava daha girme hakkınız var. Dört sınav sonunda başarılı olamazsanız tekrar kurs görme şartı aranmaktadır. 


Başarısız olup tekrar girdiğiniz sınavlar için kurs merkezinize, sınav ücretinden başka bir ücret ödeme zorunluluğunuz yoktur. 

Bu yazı bugün : 19, toplamda : 46010 kişi tarafından okundu.

 1. 12 Mayıs 2016 - 08:54 | #1

  seda :

  4 kez girdim kazanamadım tekrar eğitim için sağlık raporunu almam gerekli mi?

  Rapor geçerlilik süresi bir yıl. Süre dolmadıysa yeni rapor almanıza gerek yok. İyi günler.

 2. 12 Ocak 2017 - 10:00 | #2

  Abdullah :

  Silahlı güveliğe kayıt olan atış eğitimi yapmadıysa ne olur

  Eğitimin silahlı kabul edilmesi için öyle kayıt olmak yeterli değil, kursun silah bölümüne (ders + poligon atışı) katılmak zorunludur. Aksi halde eğitimin sadece silahsız bölümü geçerli olur. İyi günler.

 3. 25 Ocak 2017 - 16:56 | #3

  Gülşen :

  Segem sınavına ilk defa gireceğim ama ocakdaki sınavı kaçırdım bir daha ki sınav için gelecek yılı mi beklemem gerekiyor tekrar sınav hakkım varmı bu yıl yardımcı olabilir misiniz ?

  Belirttiğiniz sınav ve içeriği hakkında bilgim yok. Bu site özel güvenlik adaylarına yönelik hususlarda bilgi vermek amaçlı. İyi günler.

 4. 02 Şubat 2017 - 09:39 | #4

  Servet çelik :

  Merhaba ben 4 kez dır sınava giriyom ve kaza Na miyomrım bunun için kursa tekrarmı ücret vericem

  Bir kez eğitim alanlar, birbirini takip eden dört sınava girmeye hak kazanır. Sizin haklarınız bittiğine göre aynı veya farklı bir kursa yeniden kayıt yaptırmanız gerekir. Yeni kayıt olduğu için de ödeme istenir. İyi günler.

 5. 17 Şubat 2017 - 17:12 | #5

  veli :

  Ben 4 kez sinava girdik kazanamadim yeniden kayit olmammi gerekiyor

  Özel güvenlik eğitimi, tıpkı ehliyet alma gibidir. Dört hakkınızı kullandıysanız aynı veya başka bir kursa yeniden kayıt olmanız gerekir. Eğitim sonunda tekrar dört sınav hakkı daha elde edersiniz. İyi günler.

 6. 17 Şubat 2017 - 17:15 | #6

  esra :

  temel sınav 40 silah 10 silah atıştan 0 aldım şimdi ben sınava tekrar girebiliyor muyum nasıl giriyorum neler yapmam gerekiyor.aklım çok karışık bilgilendirirseniz sevinirim

  Sınava ilk defa girdiyseniz birbirini takip eden üç sınava daha girme hakkınız var. Bunun için sınav ücretini yatırıp dekontu zamanında kursunuza vermeniz gerekir. İnternet arızası nedeniyle yaklaşık 10 gün kadar siteye bakamadım. Umarım bu arada 05.03.2017 sınav ücretini belirttiğim şekilde yatırmışsınızdır. Bu arada notlarınız hayli düşük, sonraki sınava daha iyi hazırlanmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 7. 17 Şubat 2017 - 17:17 | #7

  yagmur kedali :

  Merhaba ben 2 kez girdim ama 59 puan ile kaldım itiraz dilekcesinde bulunabilirmiyim,itiraz dileksenin sonuçu ne olur.İyi günler.

  İtirazlarda olumlu cevap almak çok nadir rastlanan bir durum. Ayrıca itiraz ve havale ücreti zaten 50 TL’yi buluyor. Bu nedenle sınav ücretini yatırıp tekrar sınava girmek daha mantıklı. İnternet arızası nedeniyle on gün kadar siteye bakamadım. Umarım bu arada sınav ücretini yatırıp dekontu kursunuza vermişsinizdir. İyi günler.

 8. 17 Şubat 2017 - 17:20 | #8

  Muhammet :

  Meraba ben 3 sinavada girdim kazanamiyorum bunun için ne yapmam lazım bana yardımcı olursanız sevinirim

  Sınavdan yaklaşık bir ay önce ders konularını bir-iki kez okuyun. Sonra soru çözmeye başlayın, yanlış soruların konularını bir kere daha okuyun. Soruların benzer olması adayları yanıltıyor. Oysa ya soruda, ya şıklarında mutlaka ifade değişikliği oluyor. Sınavdan on gün önce her gün en az 100 soruluk test çözecek şekilde zaman planlayın. Sınav esnasında her soruyu ilk defa görüyormuş gibi dikkatle okuyun, sınav merkezine erken ve uykunuzu almış, tok gidin. Optik formda değiştirdiğiniz cevapların izlerini iyi temizleyin. Yanlış doğruyu götürmediği için boş bırakmayın, kaydırma yapmamaya dikkat edin. Başarılar.

 9. 27 Şubat 2017 - 16:29 | #9

  Ali guney :

  Ben sinavindan kaldim simdi ne yapmam gerekiyor cevabinizi bekliyorum

  Dört hakkınız doldu ise yeniden eğitim almanız gerekir. Haklarınız dolmadı ise sadece sınav ücretini yatırıp dekontu kursunuza vermeniz yeterli. Bunun için kursunuzla görüşmeniz uygun olur. İyi günler.

 10. 27 Şubat 2017 - 16:31 | #10

  Ö.GÜTMEZ :

  Ben 2 kez sınav harcı yatırdım ama sınav yeri farklı iller çıktığı için sınava giremedim. bu harç yatırdığım aralarda sınavlar vardı ama ben iki kez yatırdım . yani şunu sormak istiyorum bu dört haktan bahsederken yatırdığımız harçlara göre mi yoksa sınav adetlerine göre mi belirleniyor.

  Bir aday, eğitimini tamamladıktan sonraki ilk sınavdan başlayarak birbirini takip eden toplam dört sınava girebilir. Adayın sınav ücreti yatırması, sınava girip başarısız olması fark etmez. Sistem, adayın birbirini takip eden dört hakkını sayar, arada girip girmediğine bakmaz. İyi günler.

 11. 01 Mart 2017 - 12:21 | #11

  Sefa :

  Merhaba ben 5 martta sınava giricem bunu kazanamazsam nisandaki sınava girebilirmiyim yoksa 1 yıl beklemek zorundamıyım ?

  Eğitimi tamamlanan adaylar, bunu müteakip yapılacak ilk sınavdan başlayarak birbirini takip eden toplam dört sınava girmeye hak kazanırlar. Aday, sınav ücretini yatırıp girmese/yatırmasa da sistem o hakkı kullanılmış sayar. Sizin bir sene beklemeyi nereden duyduğunuzu bilemiyorum, öyle bir şey yok tam aksine. İyi günler.

 12. 06 Mart 2017 - 09:47 | #12

  Gulcin :

  Merhabalar ben 4 kez hakkımı kaybettim kazanamadim tekrar kayıt yaptırmak istiyorum ama başka güvenlik okuluna kayıt yaptırmayı düşünüyorum eski evraklarimi istesem geri verirler mi yeni evrak hazırlamam mi gerekiyor yeni kayıt olusturcagim başka kurs yerine

  Eğitim alıp sınava girdiğiniz için nüfus cüzdanı, diploma vb. belgelerin kursunuzda kalması gerekir. Sağlık raporu geçerliliğini koruyorsa onu isteyebilirsiniz. İyi günler.

 13. 06 Mart 2017 - 09:48 | #13

  Escan aslan :

  Merhaba, iyi calismalar,
  Ben 2015 temmuzda egitim aldim. 2015 ekim sinavina basvuru yapmadim ve tabi girmedim.. 2016 daki iki sinava girdim fakat gecemedim. Sorum su ki;
  Nisan 2017 deki sinav benim son sinav hakkim mi, yoksa kasim 2017 ye de girebilir miyim?
  Sinava girmesek de hakkin yanacagi gibi ifadeler okuyorum.. ama TMGD hakkinda teblig in 19 maddesi 1. Fikrasindaki ifadeden ben bunu cikaramiyorum..ifade tmgd sinavini gecemeyen adaylara takip eden 3 sinav hakki tanindigindan bahsediyor.. bu durumda ben temmuz egitimimden sonra ekim sinavina basvuru bile yapmadigim icin benim ilk sinavim 2016 nisan oluyor, ikinci sinavim 2016 ekim oluyor ve benim hala iki sinav hakkim var oluyor.. dogru mudur?

  Bu sitede özel güvenliklerle ilgili bilgiler verilir. Sizin bahsettiğiniz konudan ve sınavdan bilgim yok. Eğitim aldığınız yerle görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 14. 21 Mart 2017 - 14:22 | #14

  Gulcin :

  @A.GÜLŞEN
  Sağlık raporu gecerligi kaç ay acaba 6 ay olmuştur cikarali. Bişey daha sorcam. Yeni girdim sınava yine 5 veya 10 puanla eksik puanla kazanamicagimi düşünüyorum. Eğer kazanamazsam hemen az puanla kaybebersem itiraz hakkım da olabilir mi ne yapmam lazım

  Özel güvenlikte raporlar bir yıl geçerlidir. İtirazla 5-10 puanlık düzeltme olmaz. Sonraki sınava iyi hazırlanın. İyi günler.

 15. 21 Mart 2017 - 14:24 | #15

  Mustafa :

  Hocam yazılı sınav başarılı diyelim atışta başarısız olursak silahlı serfitika alabiliyomuyuz

  Temelden yeterli not alıp silahtan kalanlara silahsız sertifika çıkar. Silahlı sertifika alabilmek için silah bölümünden başarılı olmak gerekir. İlk sınavda olmazsa sonraki sınav haklarınızı sadece silah için kullanmanız mümkün. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.