İlk sınavda başarısız oldum, kaç sınav hakkım var, kurs merkezine tekrar ücret ödemem gerekir mi?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

  

Aldığınız kurs sonunda girdiğiniz sınavdan başarısız olduğunuz takdirde, birbirini takip eden üç sınava daha girme hakkınız var. Dört sınav sonunda başarılı olamazsanız tekrar kurs görme şartı aranmaktadır. 


Başarısız olup tekrar girdiğiniz sınavlar için kurs merkezinize, sınav ücretinden başka bir ücret ödeme zorunluluğunuz yoktur. 

Bu yazı bugün : 25, toplamda : 66664 kişi tarafından okundu.

 1. 12 Mayıs 2016 - 08:54 | #1

  seda :

  4 kez girdim kazanamadım tekrar eğitim için sağlık raporunu almam gerekli mi?

  Rapor geçerlilik süresi bir yıl. Süre dolmadıysa yeni rapor almanıza gerek yok. İyi günler.

 2. 23 Şubat 2018 - 14:12 | #2

  Nazlı :

  Ben 72 sınava girdim ama 59 da kaldım tekrar sınava girebiliyormuyum 73 cü sınav oldu süresi varmış dolmuşmudur girebilirsem de silahsız için ne kadar harç vermeliyim

  Silahsız sınav ücreti 44 TL. Sınav haklarınızı da kursunuza sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 3. 23 Mart 2018 - 11:46 | #3

  Nebi İLÇİN :

  Hocam bn src 2 ye yazıldim 100 TL önden para ödedim hiç bir sınavda gitmedim belgeyi almaktan vazgeçti m yazildigim ücreti ödemek zorunda mıyım iptal ettirmek istiyorum

  Bu konuyu kursunuzla görüşmeniz gerekir. Sürücü kurslarının nasıl çalıştığını bilmiyorum. İyi günler.

 4. 14 Nisan 2018 - 07:52 | #4

  Sezai :

  Selam ben mesela temel eğitimden 80 alsam silah sorusundan 50 alsam atista hic isabetim olmadi silahli kazanabilirmiyim cevap bekliyorum

  Temelden 70 ve üstü alanlar, silah yazılısının tamamını doğru cevaplayarak 50 almak şartıyla isabetli atış yapmasalar da silahlı geçebilirler. Eğitimle ilgili bu basit bilgiyi kursunuzdan da alabilirdiniz. İyi günler.

 5. 16 Nisan 2018 - 09:12 | #5

  Dnz :

  Mrblr 74.donemdn 69 aldm silahsız gctim tekrar girdim 75. Dönemin silah bölümüne 2 atış yaptım silah soru doğru sayımda 14 gcnem için en az 15 soru yapmam gerekti sizce 1 soru için bırakırlar mi ya şuan sonuçları bkliorm ama çok merak ediorm

  Özel güvenlik not hesabında buçuklu notun tama yükseltildiği tek durum temel ve silah toplamı bölümlerinin her birinden en az 50 olmak kaydıyla toplamda 119 alanların durumudur. Temel 69 olduğuna göre silah toplamının en az 50 olması halinde silahlı geçersiniz. Belirttiğiniz şekilde olursa 48 alırsınız ve maalesef yetmez. İyi günler.

 6. 21 Nisan 2018 - 14:34 | #6

  Onur :

  Sınavdan 59 puan aldım i. İtiraz etsem de 1 puan daha verirlermiş acaba ?

  59 alanlarda bazen 1 puanlık düzeltme olabiliyor ama çoğunluk ret geliyor. Karar sizin, itiraz edecekseniz yapılacakları süreyi geçirmeden kursunuzla görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 7. 21 Nisan 2018 - 14:35 | #7

  arzu :

  merhaba ben silahsız Ö.G.G 72. dönem sınavına hazırlandım bankaya paramı yatırdım dekontumu kurs yerine vermeyi unuttugum için sınava giremedim. 73.döneminkine de bazı nedenlerden dolayı giremedim 74.dönem sınavına girdim 56 puan aldım gecemedim 75. dönemin sınavına girdim 57 puan aldım ve yine gecemedim birdaha girme sansım hiç yokmu imkansızmı ?ne yapmam gerekiyor.

  Dört sınav hakkı dolanların yeniden eğitim alma dışında sınava girme şansı yok maalesef. Aynı veya başka kurstan eğitim görüp dört sınav hakkı daha elde edebilirsiniz. İyi günler.

 8. 13 Haziran 2018 - 13:03 | #8

  Ayşe soysal :

  4.sınava gir em sınava girdim de kaybediyorum sorular çok uzun soruya takılıyorum zaman bitiyor bu konuda bana fikir verebilir isiniz teşekkürler

  Aslında uzun soruların cevapları daha basittir. Ancak dikkatli okuyup soruda ne istendiğini anlamak gerekir. Sınav yerine erken gidin, kodlama işini önce yapmış olursunuz. Sınıfta etrafta olanlardan soyutlanıp tüm dikkati sorulara verin, soruyu anlayıp şıkları ona göre cevaplayın. Süreyi sonuna kadar kullanın, cevabını değiştireceğiniz şıkların işaretlerini optik formda iz kalmayacak şekilde temizce silin. Bu sınavı geçenler sizden daha zeki değil, olsa olsa daha dikkatlidir. 100 sorudan 60′ını bilmenin yeterli olduğu (silahsız bölüm), yanlışın doğruyu götürmediği bir sınav nihayetinde. Dikkat sayesinde 70′in üzerinde not almak zor değil inanın ve kendinize güvenin. İyi günler.

 9. 30 Haziran 2018 - 11:58 | #9

  Dengi :

  Hocam ben haziran sınavına girdim silahlı olarak ama sınavdan kaldım gecemedim. Kayıt oldugum güvenliği aradım tekrardan ücret yatirackmiyim diye . Evet yatiracaksin dediler . Ve ücreti de 150 TL dediler . Neden bu kadar fazla anlayamadım . Bu durumda ne yapmaliyim

  Bir kez eğitim alan adayların, birbirini takip eden dört sınav hakkı vardır. İkinci hakkına girenler sadece 74 TL sınav ücretini yatırıp dekontunu kursa vererek sınava girebilirler. Kurslar, genelde adayların ilk sınavda başarılı olacağını varsayarak ilk sınavın mermi bedelini kurs ücretine dahil ederler. Dolayısıyla ikinci girenlerden 10-15 TL gibi bir mermi ücreti talep edilebilir. Sizin eğitim nedeniyle ödemeniz yoksa veya kısaca bu para, sadece sınav ücreti olarak istenmişse hayli fazla ve niye kursa ödeyesiniz? Yan sütunda sınav ücreti ile ilgili başlıkta IBAN numaraları ve detaylı bilgi var. Polis Akd. hesabına yatırıp dekontu kursa vermeniz yeterli. Yine de bu meblağı ödemeniz konusunda sıkıntı olursa iliniz özel güvenlik şubesine şikayet edebilirsiniz. İyi günler.

 10. 13 Ağustos 2018 - 11:20 | #10

  Ugur :

  Üstad merhaba sadece 1 kere silahlı güvenlik ilk sınava girdim 59 aldım 4 sene önce idi şimdi tekrar almayı düşünüyorum aynı Kursamı gideceğim baska kursa kayıt olabilirmiyim

  Durumu ehliyetteki dosya yakmak şeklinde tabir edilen şekilde düşünebilirsiniz. Aynı veya başka bir kurstan eğitim alıp yeni dört sınav hakkı elde etmeniz mümkün. İyi günler.

 11. 17 Ağustos 2018 - 10:55 | #11

  Çağrı :

  Hocam merhaba şimdi atıştan hiç vuramadım fakat 2. Kez atış varmış buna girebiyormuyum tekrar mermi ücretini ödeyip.

  Sınav atışında başarısız olanların ikinci atış şansı yoktur. Sıkça Sorulan Sorular 12.soruda silahlı geçme notları örnekli açıklandı. Temel not en az 70, silah yazılı 50 olursa atış yapmadan da geçmek mümkün. Silahtan kalırsanız sonraki sınavın silah bölümünden sorumlu olarak tekrar girmeniz gerekir. Esasen bu konularda kursunuz detaylı bilgi verir. Yenilemeden girdiyseniz sınava katılmak yeterli, atış isabet şartı yok. İyi günler.

 12. 31 Ağustos 2018 - 16:45 | #12

  Emine :

  Merhaba Ben silahsız güvenlik sınavına girdim 59 aldım sınavdan kaldım bir dahaki sınava girme hakkım var mı

  Bir kez eğitim alanların, birbirini takip eden dört sınava girme hakkı vardır. Sonraki sınav ücreti için fazla vakit kalmadı, kursunuzla görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 13. 01 Eylül 2018 - 11:15 | #13

  fatih uçar :

  Hocam geçmiş sınav sorularına baksam faydalı olurmu birde çalıştığım için kursa pek gidemem bunu kitabı varmı kitaptan çalışabilirmiyim

  Devam edebileceğiniz saatlerde ders veren kursları araştırmanızı tavsiye ederim. Evde kendi kendine yapılabilecek bir şey olsaydı devam mecburiyeti olmazdı. Paranız ve zamanınızın boşa gitmemesi için derslere katılımın önemli ve zorunlu olduğunu vurgulamak isterim. Dersleri dinledikten sonra geçmiş sınav sorularını çözmek yararlı. Ders dinlemeden rastgele çözmek ise sadece kafa karışıklığı yapar. Kitap-soru-doküman desteğinin kursunuzdan sağlanması gerekir. Tek tek derslere yönelik kitaplar vardı ama çoğu piyasada yok artık. Başarılar.

 14. 01 Ekim 2018 - 12:47 | #14

  adem :

  hocam silahsız güvenlik sınavına gireceğim. başarısız olduğum taktirde kaç defa girme hakkım var.

  Sayfanın başında gayet detaylı açıklandığı gibi bir kez eğitim alanların, birbirini takip eden dört sınava girme hakları vardır. İyi günler.

 15. 06 Ekim 2018 - 08:26 | #15

  Yunus :

  Merhaba ben silahsız özel güvenlik kursunu istanbulda gördüm. Sınavda başarılı olamadım. Şuan da izmire taşındım. Tekrar sınava nasıl girerim. Yada izmire başka bir kursa yazılirsam tekrar ücretmi ödeyeceğim. Bilgi verirseniz sevinirim

  Bir kez eğitim alan aday, birbirini takip eden dört sınav hakkını eğitim aldığı kursunun üzerinden kullanabilir. Özel güvenlikte sınav merkezi değişikliği yok. Özel güvenlik kursları aynı zamanda ticari işletmedir, İzmir’de yeniden eğitim alacaksanız elbette tekrar ödeme yapmanız gerekir. Bu arada dört hakkınız dolmadı ise İstanbul’daki kurstan kayıt sildirmeden alacağınız eğitim geçersiz olur. Tercih sizin ama İzmir’de tekrar para vermek, ilk kurstan kayıt sildirmek gibi işlemlerle uğraşacağınıza sınava İstanbul’daki kurstan girmeniz daha mantıklı görünüyor. İyi günler.

 16. 13 Ekim 2018 - 10:45 | #16

  ahmett :

  hocam silahsiz özel guvenlik sinavina ilk defa girdim ve 56 puan aldim napmam lazim detayli anlatirsaniz sevinirim

  Silahsız başarılı olabilmek için en az 60 puan almak gerekir. Şu halde haklarınız devam ediyorsa sonraki sınava iyi hazırlanmak dışında yapılabilecek bir şey yok. Sınav ücreti yatırıp dekontu kursa zamanında teslim etmeyi ihmal etmeyin. İyi günler.

 17. 01 Aralık 2018 - 14:01 | #17

  erkan dağ :

  mrb birinci sınav basarısız silahsız ikinci sınav ne zaman ogrenebilirmiyım size zahmet

  02.12.2018 sınavı için ücret yatırıp dekontu kursa zamanında vermediyseniz bir hakkınız yanmış demektir. 2019 sınav takvimi henüz açıklanmadı. Aralık sonuna doğru kursunuzdan sorabilirsiniz. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.