İlk sınavda başarısız oldum, kaç sınav hakkım var, kurs merkezine tekrar ücret ödemem gerekir mi?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

  

Aldığınız kurs sonunda girdiğiniz sınavdan başarısız olduğunuz takdirde, birbirini takip eden üç sınava daha girme hakkınız var. Dört sınav sonunda başarılı olamazsanız tekrar kurs görme şartı aranmaktadır. 


Başarısız olup tekrar girdiğiniz sınavlar için kurs merkezinize, sınav ücretinden başka bir ücret ödeme zorunluluğunuz yoktur. 

Bu yazı bugün : 11, toplamda : 56667 kişi tarafından okundu.

 1. 12 Mayıs 2016 - 08:54 | #1

  seda :

  4 kez girdim kazanamadım tekrar eğitim için sağlık raporunu almam gerekli mi?

  Rapor geçerlilik süresi bir yıl. Süre dolmadıysa yeni rapor almanıza gerek yok. İyi günler.

 2. 12 Ocak 2017 - 10:00 | #2

  Abdullah :

  Silahlı güveliğe kayıt olan atış eğitimi yapmadıysa ne olur

  Eğitimin silahlı kabul edilmesi için öyle kayıt olmak yeterli değil, kursun silah bölümüne (ders + poligon atışı) katılmak zorunludur. Aksi halde eğitimin sadece silahsız bölümü geçerli olur. İyi günler.

 3. 25 Ocak 2017 - 16:56 | #3

  Gülşen :

  Segem sınavına ilk defa gireceğim ama ocakdaki sınavı kaçırdım bir daha ki sınav için gelecek yılı mi beklemem gerekiyor tekrar sınav hakkım varmı bu yıl yardımcı olabilir misiniz ?

  Belirttiğiniz sınav ve içeriği hakkında bilgim yok. Bu site özel güvenlik adaylarına yönelik hususlarda bilgi vermek amaçlı. İyi günler.

 4. 02 Şubat 2017 - 09:39 | #4

  Servet çelik :

  Merhaba ben 4 kez dır sınava giriyom ve kaza Na miyomrım bunun için kursa tekrarmı ücret vericem

  Bir kez eğitim alanlar, birbirini takip eden dört sınava girmeye hak kazanır. Sizin haklarınız bittiğine göre aynı veya farklı bir kursa yeniden kayıt yaptırmanız gerekir. Yeni kayıt olduğu için de ödeme istenir. İyi günler.

 5. 17 Şubat 2017 - 17:12 | #5

  veli :

  Ben 4 kez sinava girdik kazanamadim yeniden kayit olmammi gerekiyor

  Özel güvenlik eğitimi, tıpkı ehliyet alma gibidir. Dört hakkınızı kullandıysanız aynı veya başka bir kursa yeniden kayıt olmanız gerekir. Eğitim sonunda tekrar dört sınav hakkı daha elde edersiniz. İyi günler.

 6. 17 Şubat 2017 - 17:15 | #6

  esra :

  temel sınav 40 silah 10 silah atıştan 0 aldım şimdi ben sınava tekrar girebiliyor muyum nasıl giriyorum neler yapmam gerekiyor.aklım çok karışık bilgilendirirseniz sevinirim

  Sınava ilk defa girdiyseniz birbirini takip eden üç sınava daha girme hakkınız var. Bunun için sınav ücretini yatırıp dekontu zamanında kursunuza vermeniz gerekir. İnternet arızası nedeniyle yaklaşık 10 gün kadar siteye bakamadım. Umarım bu arada 05.03.2017 sınav ücretini belirttiğim şekilde yatırmışsınızdır. Bu arada notlarınız hayli düşük, sonraki sınava daha iyi hazırlanmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 7. 17 Şubat 2017 - 17:17 | #7

  yagmur kedali :

  Merhaba ben 2 kez girdim ama 59 puan ile kaldım itiraz dilekcesinde bulunabilirmiyim,itiraz dileksenin sonuçu ne olur.İyi günler.

  İtirazlarda olumlu cevap almak çok nadir rastlanan bir durum. Ayrıca itiraz ve havale ücreti zaten 50 TL’yi buluyor. Bu nedenle sınav ücretini yatırıp tekrar sınava girmek daha mantıklı. İnternet arızası nedeniyle on gün kadar siteye bakamadım. Umarım bu arada sınav ücretini yatırıp dekontu kursunuza vermişsinizdir. İyi günler.

 8. 17 Şubat 2017 - 17:20 | #8

  Muhammet :

  Meraba ben 3 sinavada girdim kazanamiyorum bunun için ne yapmam lazım bana yardımcı olursanız sevinirim

  Sınavdan yaklaşık bir ay önce ders konularını bir-iki kez okuyun. Sonra soru çözmeye başlayın, yanlış soruların konularını bir kere daha okuyun. Soruların benzer olması adayları yanıltıyor. Oysa ya soruda, ya şıklarında mutlaka ifade değişikliği oluyor. Sınavdan on gün önce her gün en az 100 soruluk test çözecek şekilde zaman planlayın. Sınav esnasında her soruyu ilk defa görüyormuş gibi dikkatle okuyun, sınav merkezine erken ve uykunuzu almış, tok gidin. Optik formda değiştirdiğiniz cevapların izlerini iyi temizleyin. Yanlış doğruyu götürmediği için boş bırakmayın, kaydırma yapmamaya dikkat edin. Başarılar.

 9. 27 Şubat 2017 - 16:29 | #9

  Ali guney :

  Ben sinavindan kaldim simdi ne yapmam gerekiyor cevabinizi bekliyorum

  Dört hakkınız doldu ise yeniden eğitim almanız gerekir. Haklarınız dolmadı ise sadece sınav ücretini yatırıp dekontu kursunuza vermeniz yeterli. Bunun için kursunuzla görüşmeniz uygun olur. İyi günler.

 10. 27 Şubat 2017 - 16:31 | #10

  Ö.GÜTMEZ :

  Ben 2 kez sınav harcı yatırdım ama sınav yeri farklı iller çıktığı için sınava giremedim. bu harç yatırdığım aralarda sınavlar vardı ama ben iki kez yatırdım . yani şunu sormak istiyorum bu dört haktan bahsederken yatırdığımız harçlara göre mi yoksa sınav adetlerine göre mi belirleniyor.

  Bir aday, eğitimini tamamladıktan sonraki ilk sınavdan başlayarak birbirini takip eden toplam dört sınava girebilir. Adayın sınav ücreti yatırması, sınava girip başarısız olması fark etmez. Sistem, adayın birbirini takip eden dört hakkını sayar, arada girip girmediğine bakmaz. İyi günler.

 11. 01 Mart 2017 - 12:21 | #11

  Sefa :

  Merhaba ben 5 martta sınava giricem bunu kazanamazsam nisandaki sınava girebilirmiyim yoksa 1 yıl beklemek zorundamıyım ?

  Eğitimi tamamlanan adaylar, bunu müteakip yapılacak ilk sınavdan başlayarak birbirini takip eden toplam dört sınava girmeye hak kazanırlar. Aday, sınav ücretini yatırıp girmese/yatırmasa da sistem o hakkı kullanılmış sayar. Sizin bir sene beklemeyi nereden duyduğunuzu bilemiyorum, öyle bir şey yok tam aksine. İyi günler.

 12. 06 Mart 2017 - 09:47 | #12

  Gulcin :

  Merhabalar ben 4 kez hakkımı kaybettim kazanamadim tekrar kayıt yaptırmak istiyorum ama başka güvenlik okuluna kayıt yaptırmayı düşünüyorum eski evraklarimi istesem geri verirler mi yeni evrak hazırlamam mi gerekiyor yeni kayıt olusturcagim başka kurs yerine

  Eğitim alıp sınava girdiğiniz için nüfus cüzdanı, diploma vb. belgelerin kursunuzda kalması gerekir. Sağlık raporu geçerliliğini koruyorsa onu isteyebilirsiniz. İyi günler.

 13. 06 Mart 2017 - 09:48 | #13

  Escan aslan :

  Merhaba, iyi calismalar,
  Ben 2015 temmuzda egitim aldim. 2015 ekim sinavina basvuru yapmadim ve tabi girmedim.. 2016 daki iki sinava girdim fakat gecemedim. Sorum su ki;
  Nisan 2017 deki sinav benim son sinav hakkim mi, yoksa kasim 2017 ye de girebilir miyim?
  Sinava girmesek de hakkin yanacagi gibi ifadeler okuyorum.. ama TMGD hakkinda teblig in 19 maddesi 1. Fikrasindaki ifadeden ben bunu cikaramiyorum..ifade tmgd sinavini gecemeyen adaylara takip eden 3 sinav hakki tanindigindan bahsediyor.. bu durumda ben temmuz egitimimden sonra ekim sinavina basvuru bile yapmadigim icin benim ilk sinavim 2016 nisan oluyor, ikinci sinavim 2016 ekim oluyor ve benim hala iki sinav hakkim var oluyor.. dogru mudur?

  Bu sitede özel güvenliklerle ilgili bilgiler verilir. Sizin bahsettiğiniz konudan ve sınavdan bilgim yok. Eğitim aldığınız yerle görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 14. 21 Mart 2017 - 14:22 | #14

  Gulcin :

  @A.GÜLŞEN
  Sağlık raporu gecerligi kaç ay acaba 6 ay olmuştur cikarali. Bişey daha sorcam. Yeni girdim sınava yine 5 veya 10 puanla eksik puanla kazanamicagimi düşünüyorum. Eğer kazanamazsam hemen az puanla kaybebersem itiraz hakkım da olabilir mi ne yapmam lazım

  Özel güvenlikte raporlar bir yıl geçerlidir. İtirazla 5-10 puanlık düzeltme olmaz. Sonraki sınava iyi hazırlanın. İyi günler.

 15. 21 Mart 2017 - 14:24 | #15

  Mustafa :

  Hocam yazılı sınav başarılı diyelim atışta başarısız olursak silahlı serfitika alabiliyomuyuz

  Temelden yeterli not alıp silahtan kalanlara silahsız sertifika çıkar. Silahlı sertifika alabilmek için silah bölümünden başarılı olmak gerekir. İlk sınavda olmazsa sonraki sınav haklarınızı sadece silah için kullanmanız mümkün. İyi günler.

 16. 01 Nisan 2017 - 08:46 | #16

  ali :

  merhaba sertifikam silahlı yenileme için eğitim atısında basarız oldum sertifikam silahsıza mı dusecek şimdiden tskl

  Yenilemede sınavlara katılmak kaydıyla sınav başarısı, atış puanı aranmaz. Yazılı ve uygulama (atış) sınavlarına katıldıysanız sertifikanız silahlı olur. Kursun eğitim sonundaki atışını kastediyorsanız durumu kursunuzla görüşmeniz gerekir. Poligonda yeniden 25 mermi alıp tekrar atış yapmanız mümkündü çünkü. İyi günler.

 17. 08 Nisan 2017 - 07:43 | #17

  Hüseyin Korkmaz :

  Ben src belgesi için kayıt yaptırdım fakat hiç sinaw a giremedim kurstan mesaj gelmiş 40 TL halk bankası na yatirin diye hala hakkım varmı

  Sanırım dikkatinizden kaçmış, bu sitede sadece özel güvenlik eğitimi ile ilgili bilgi verilir. Sürücü sınavıyla ilgili bilgiyi kursunuza sorunuz. İyi günler.

 18. 22 Nisan 2017 - 08:56 | #18

  Yusuf :

  Merhabalar Toplamda ögg sinavinda kac tane konu oluyor bnim bildigim kadariyla dort tane sizin dusunceniz nedir? ?

  Özel güvenlik eğitiminde silah dahil 11 ders var. Bu derslerin de burada yazamayacağım kadar çok, kendi içlerinde detaylı konuları var. Siz henüz eğitim görmediniz sanırım. Kursunuz başladığında detayları öğrenirsiniz. İyi günler.

 19. 10 Mayıs 2017 - 12:34 | #19

  Ali :

  İyi günler hocam bn sınavdan 80 silah sorularından 42 aldım silahlı güvenlik olabilir miyim

  Temelden 70 ve üstü not alan birinin silahlı geçebilmesi için silah toplam notunun en az 50 olması gerekir. Dolayısıyla sonraki sınava sadece silahtan girmeniz gerekecek. Bunun için yapmanız gerekenleri kursunuzdan takip etmeniz uygun olur. İyi günler.

 20. 14 Mayıs 2017 - 14:10 | #20

  Kürşat :

  Silahsiz kimligimi silahliya cevirmek icin girdigim sinavda yazili ve atis toplamim 50.benim temel egitim 2005 de aldim ne kursu nede sinav sonucunu hatirliyorum sistem o tarihteki sinav sonucumu ortalamaya koyabilirmi saygilarimla.

  Silahlıya geçme temel kapsamında sayıldığı için mutlaka ilk not dikkate alınır. Sistemde kayıtları muhafaza edildiği için bu sınavdan alacağınız notla hesaplanıp geçti-kaldı diye sonuç belirlenir. İyi günler.

 21. 18 Mayıs 2017 - 12:47 | #21

  Hasan06 :

  Yazılısınavdan53aldımsilahsorularından30 aldım atıştan30 aldım bidaki sınava atış yapcakmiyimyoksatekyazılı sinavami gircem

  Silah notu 60 olan birinin silahlı geçebilmesi için temelden en az 50 alması gerekir. Şu halde temelde başarı notu olan en az 60 puanı alamadığınız için sınavın tamamından kalmışsınız. Sonraki sınava aynı şekilde girmeniz gerekir. İyi günler.

 22. 19 Mayıs 2017 - 08:53 | #22

  Kerem :

  Temel egitim sinavi:74
  Silah sinavi:26
  Silah atisi:20
  Sinav sonucum silahsiz alabilirsin diyor yorum alabilirmiyim acaba bu durumda itiraz mi etmeliyim

  Temel veya silah toplamı bölümlerinin her birinden en az 50, toplamda 120′yi bulan silahlı geçer. Sizin silah toplamı 46 olduğuna göre neye itiraz edeceksiniz, silahtan kalmışsınız. Sonraki sınava sadece silah yazılı ve atıştan sorumlu olarak tekrar girmeniz gerekir. Sınav ücreti vb. işlemleri kursunuzla görüşünüz. İyi günler.

 23. 19 Mayıs 2017 - 08:55 | #23

  Emre :

  Yazılı sınavdan 43 aldım silah sınavından 22 aldım silah atışından 50 puan aldım Ve sonuç sınav başarız ben birdahakinden hangisinden sınava gireceğim ve geçebilmem için en az kaç puan almam gerek

  Temel ve silah toplamı bölümlerinin her birinden en az 50, toplamda 120′yi bulan silahlı geçer. Sınav ücreti yatırma zamanı için kursunuzla görüşünüz. Sınavın tamamından kalmışsınız. İyi günler.

 24. 19 Mayıs 2017 - 16:47 | #24

  Furkan :

  Hocam ben 49. 28. 50 aldım itiraz etsem gecermiyim 1 puanla kaybediyorum ve temel sınavda 2 soru hatalıydı

  Daha önceki yorumlarınızda da belirttiğim gibi itiraz sonucunu bilemeyiz, hatalı soru ise sadece söylenti. Bizim işimizde söylentilerde hareket etmek olmaz, ne diyeyim ki ben size. Soru iptali olursa ve kazanamayanlardan durumu değişenlere kursları tarafından sertifika hazırlanır zaten. Lütfen itiraz detaylarını kursunuza sorunuz. İyi günler.

 25. 31 Mayıs 2017 - 14:44 | #25

  tolga :

  ben simdi 4 sinavdan da kaldim dosyam yandimi yandiysa tekrar ayni kursa bas vursam fiyat yine aynimi olcak

  Kurs fiyatları, kurslar tarafından belirlenir, standart değildir. Dolayısıyla fiyat konusunu sadece kayıt olacağınız kursla görüşerek öğrenebilirsiniz. Konuyu kursunuza danışmanızda yarar var. İyi günler.

 26. 05 Haziran 2017 - 17:03 | #26

  Hasan :

  Hocam ben iki kez sınava girdim.ama ikisinde silahtan gecemedim.bir daha hiç sınava girmedim.fakat bu sene sınava girebilir miyim.yada ne yapayım.

  Silahsızdan geçtiyseniz sadece silahtan girmeniz gerekir. Detayını bilemiyorum, belgeleriniz de orada olduğundan en doğrusu kursunuza sormanız sanırım. Sınav haklarınız doldu ise orası veya başka kurstan eğitim alabilirsiniz. İyi günler.

 27. 06 Temmuz 2017 - 11:15 | #27

  baris :

  hocam ilkkez sınava girecegim atış ve silah sınavından tam puan alacagıma inanıyorum fakat 100 soruluk sınavdan kalacagım diye düşünüyorum bu şartlarda ne olur silahtan geçip temel sınavdan kalırsam yada soruyu degiştirdim temel egitim sınavından 40 puan silah sınavından 85 aldım sonuç ne olur

  Sıkça Sorulan Sorular 12. soruyu inceleyiniz. Temel veya silah toplamı bölümlerinin her birinden en az 50, toplamda 120 alan silahlı geçer. Silah 100, temel 49 olursa toplam 149 olmasına rağmen, temel bölümün baraj niteliği nedeniyle sınavın tamamından kalınmış olur. İyi günler.

 28. 17 Temmuz 2017 - 16:03 | #28

  ö.özdemir :

  bende sınavdan geçemedim nasıl geçerimben bu sınavı artık ya

  Kategoriler/Ders Notları-En Çok Çıkan Sorular bölümlerini, oradaki yorumlara verilen cevapları okuyunuz. Sınavda soruları ve şıklarını dikkatli okumak başarının anahtarı dense yalan değil. Önceden ders notlarını tekrar edip test çözmek de önemli. Başarılar.

 29. 18 Temmuz 2017 - 17:05 | #29

  Adem :

  İlk sınavı kazanamadım tekrar ders görebilirmiyim yoksa kendimiz mi hazırlanıyoruz

  Bir kez eğitim alanların, tekrar kurs devam şartı olmadan birbirini takip eden dört sınava girme hakkı vardır. Kursunuzla görüşüp devam eden eğitimlere anlamadığınız konuları dinlemek için katılmayı isteyebilirsiniz. Sınıf kontenjanı nedeniyle kararı kursunuzun vermesi gerekir. İyi günler.

 30. 31 Temmuz 2017 - 11:42 | #30

  Muhammet :

  Merhaba.Ben temel eğitimden 60 aldım.Silah kısmından 38 aldım, atıştan 20 aldım.Silahlı kazanamadım.Şimdi ben 2.hakkımı kullanıyorum tekrar silahtan sınava giricem harç ücreti ödeyeceğim ama tekrardan eğitim atışına tabi tutuluyor muyum? Ilk sınava girmeden önce eğitim atışı yapmıştım ve 25/19 atmıştım başarılıydı.Ama işte ortalama puan 60 yetmediği için silahtan tekrar giricem.Eğitim atışına tekrar girmek zorunda mıyım? Yani işin aslı o poligon ücretini ödeyecek miyim mecburen?

  Bir kez eğitim alanlar, birbirini takip eden dört sınav hakkı elde ederler. Sonraki haklarda eğitim alma-poligon atışı yoktur. Sadece sınav ücretini yatırıp dekontu kursa vermeleri yeterlidir. İyi günler.

 31. 02 Ağustos 2017 - 10:55 | #31

  ahmet :

  Ben yenileme yazılı sınava girdim ama silah sınavının tarihi yanlış okumusum giremedim acaba ne olu

  Vakit geçirmeden kursunuzla görüşün. Yeniden sınav ücreti yatırmanız silah yazılı-atışa girmeniz gerekir. İyi günler.

 32. 05 Ağustos 2017 - 07:41 | #32

  Cuneyt :

  Hocam ben yenileme sınavına giremedim tekrar sınava girme hakkım var mıdır kurs ücreti vermeden…

  Kursunuz sizi sınava girecek diye bildirdi ve siz giremediyseniz sınav hakkınız ve ücreti yanmıştır. Sınav hakkınız devam ediyorsa sonraki sınava sadece sınav ücretini tekrar ödeyerek girebilirsiniz. Kurs ücreti ödemenize gerek yok. İyi günler.

 33. 09 Ağustos 2017 - 17:28 | #33

  ezgi :

  Merhaba hocam,
  Ben 2015 yılında 2 sınava girdim..kazanamadım.Bugun kurs merkezini aradım..4 hakkım olduğunu 2 sınava girmiş olduğumu kalan 2 hakkımın sistemde girmiş gibi göründüğü için haklarımın bitmiş olduğunu söylediler..Tekrar kayıt olup kurs ücreti yatırmam gerektiğni söylediler..Bu doğrumudur?

  Bir kez eğitim alan adayın, eğitimi sonunda birbirini takip eden dört sınav hakkı vardır. Özel güvenlikte sınav hakları ertelenmez, ilk sınava girmeyen veya başarısız olan aday, sonraki sınavlara girmese de sistem o hakkı kullanmış sayar. Kursunuzun size verdiği bilgi doğru, özel güvenlik olmak istiyorsanız yeniden eğitim almanız gerekir. İyi günler.

 34. 20 Ağustos 2017 - 13:06 | #34

  AYHAN :

  Hocam iyi günler,
  Ben silah bilgisi temel dersine girip poligon atışına giremezsem eğer eğitimi tamamlamamış mı olacağım yani atış sınavına girme hakkım yok mu, hakkım silahsız mı olacak? Atış eğitimine mazeretli olarak giremezsek bir hakkımız var mı? Teşekkür ederim..

  Silah eğitimi teori ve atıştan oluşur. Teoriye katılıp atışa katılmayanların eğitimlerinin silah bölümü geçersiz sayılır. Eğitime katılmamada sadece sağlık raporu kabul edilir. Kursunuzun bunu emniyete bildirmesi, sınav dönemi içerisinde atış için yeterli vakit olması, sonraki eğitimde ayrı tutanakla sizi bildirmesi gerekir ki silah atışınız geçerli olsun. Özetle konuyu kursunuzla görüşmeniz, çözmeniz lazım. İyi günler.

 35. 21 Ağustos 2017 - 08:06 | #35

  tevfik :

  merhabalar hocam
  kurs kayıt ücretini yatırdım geriye kalan kurs eğitim ücreti yatıradım
  eğitim görmedim ekim sınavına girmicem
  kaç sınav hakkım var
  saygılar

  Özel güvenlik adayları eğitimleri tamamlandıktan sonraki ilk sınav haklarından itibaren, birbirini takip eden dört sınava girmeye hak kazanırlar. Henüz eğitim görmediğinize göre sınav haklarını, eğitimden sonra elde edeceğiniz için hesabı buna göre yapmanız gerekir. Muhtemelen 03.12.2017 sınavından başlarsanız yeni yılın ilk üç sınavına da girebilirsiniz. İyi günler.

 36. 25 Ağustos 2017 - 16:50 | #36

  Şükrü :

  30 Temmuz da slnava girdim ama kazanamadım A kitabclklarl iptal oldu bizi tekrar slnava aldllar kazanamadlglmlz icin acaba bu ilk slnav olarak ml görünür yoksa ikincimi

  İki sınava girmiş gibi olsanız da bu tek sınav hakkı olarak görünür. İyi günler.

 37. 25 Ağustos 2017 - 16:59 | #37

  ŞÜKRÜ :

  Slnavl kazanamadım tekrar kursa para vericekmiyim bilen varml

  Bir kez eğitim alan adayın, sınavda başarısız olması halinde birbirini takip eden dört sınav hakkı vardır. Bu haklarını kullanabilmek için silahlı 63, silahsız 43 TL’yi Polis Akd.Döner Sermaye İşl.Hesabına yatırıp dekontunu kursuna vermesi yeterlidir. İyi günler.

 38. 25 Ağustos 2017 - 17:01 | #38

  Murat :

  Ikıncı sınav a girmek için herhangi bir ücret ödemesi yapmak gerekiyor mu

  Sınava tekrar girme haklarınız devam ediyorsa sadece sınav ücretini (silahlı 63, silahsız 43 TL) Polis Akd.Döner Sermaye İşl. hesabına ait IBAN numarasına yatırıp dekontu kursunuza vermeniz gerekir. İyi günler.

 39. 28 Ağustos 2017 - 16:32 | #39

  mehmet :

  slm ben silahsızı silahlıya çeviricem.ben silahlı yazılıda 44 aldım. atışta kaldım.bir daha yazılıya girecekmiyim.yoksa atışa tekmi girecem.tşk..

  Başarısız olduğunuza göre bundan sonraki sınavda da yazılı ve atıştan sorumlu olarak tekrar girmeniz gerekecek. İyi günler.

 40. 28 Ağustos 2017 - 16:34 | #40

  soner :

  SELAMUNALAEYKÜM HOCAM. İLK SINAVIMDA SİLAH ATIŞINDA BAŞARILI OLAMADIM VE TEKRARA SINAVA GİRECEĞİM. FAKAT BU ARALAR İŞ YOĞUNLUĞUNDAN SINAVA GİRME DURUMUM YOK. DOLAYISIYLA SINAV HAKLARIMI ARDARDA DEĞİL DE, YAZIN KULLANABİLİRMİYİM. AYNI SORUYU SİZE BİR YERDE YAZDIM FAKAT BEN SORUMU BULAMAYINCA TEKRAR YAZDIM KUSURA BAKMAYIN SAYGILAR.

  Özel güvenlik sınavları birbirini takip eden dört sınav şeklinde icra edilir. Sınav merkezi değişikliği, erteleme vb. yoktur. Sınav ücretini yatırmayıp girmeseniz de sistem sizin bir hakkınızı kullandığınızı kabul edecek şekilde işliyor. İyi günler.

 41. 31 Ağustos 2017 - 12:41 | #41

  soner :

  Hocam temel eğitim yazılı sınavdan daha yüksek beklerken 63 aldım. silahsız kazandın diyor. Fakat ben bu sonuçtan memnun değilim, çünkü silahlı sınavda daha yüksek almak zorunda kalacam. Dolayısıyla isteğe bağlı olarak ben tekrardan temel eğitim yazılı sınava girebilirmiyim. teşekkürler.

  Temelden girenlere seviye yükseltme hakkı tanınmadığı için maalesef yapacak bir şey yok. Silahın yazılı bölümüne çok çalışıp atışa az ihtiyaç duyabilirsiniz. İyi günler.

 42. 31 Ağustos 2017 - 12:44 | #42

  ziya :

  Merhaba bugün segem ücretinin yatırılmasını son günüydü saat 16.00 da bankadaparamı yatırdım bu 2.girisim olacak segem de online başvuru için param henüz yatmamış görünüyor sınava girebilir miyim.

  SEGEM nedir inanın bilmiyorum. Başvuru yaptığınız yerden araştırsanız daha doğru olur. İyi günler.

 43. 31 Ağustos 2017 - 12:45 | #43

  TUĞÇE :

  yazılı:57 silahlı yazılı:38 silah atış:20
  Başarısız. bu durumda sadece yazılı sınava mı gireceğim
  silah atış da tekrarlanacak mı ?
  bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

  Temelden başarı notu 60 alamadığınıza göre sınavın tamamından kalmışsınız. Aynı şekilde tekrar girmeniz gerekecek. Ayrıca bu tür bilgilendirmeleri kursunuzdan daha seri alabilirsiniz. İyi günler.

 44. 23 Eylül 2017 - 14:19 | #44

  Yıldız :

  4 de sonra dosya yandı mi yeni dosya açmam gerekiyor

  Sınav hakkı dolan adaylar yeniden eğitim alarak 4 sınav hakkı daha elde edebilirler. Bu durumda eski kursunuz veya yeni seçeceğiniz herhangi bir kursa kayıt olup baştan eğitim almanız gerekir. İyi günler.

 45. 29 Eylül 2017 - 07:54 | #45

  ufuk :

  hocam ben bi sınava girdim kaldım ehliyetten vazgeçtim yatırdıgım ehliyet parasını alabilirmiyim detaylı bilgi

  Bu site özel güvenlik adayları için hizmet vermektedir. Ehliyet kursu hakkında bilgim yok ki detay vereyim. Kursunuzla görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 46. 04 Ekim 2017 - 09:39 | #46

  Elif :

  Atış sınavında 1 tane isabet ettirdim .silah sınavından ıyi puan alırsam gecermiyim

  Sıkça Sorulan Sorular 12.soruda örnekli olarak açıklama var. Silahlı geçebilmek için temelden alacağınız notla silah not toplamı bölümlerinin en az 50, toplamda 120 olması gerekir. İyi günler.

 47. 04 Ekim 2017 - 14:57 | #47

  İbrahim :

  Merhabalar hocam ben bugün atis sinavina katıldım 5te 2 vurdum temel sinavim guzeldi 80 rahat alirim silahtanda 14 15 tane yapsam geçiyomuyum? Eğer kalırsam silah sinavi için sadece ücret ödemem gerek mi?

  Temel not 70 üstü, atış 20+silah yazılı 30 (15 doğru) olursa silahlı geçersiniz. Silah toplamı 48 olursa bir sonraki sınava sadece silahtan girmeniz gerekir. Sadece silah da olsa sınav ücreti silahlı gibi (60 TL) yatırılması gerekir. İyi günler.

 48. 10 Ekim 2017 - 16:51 | #48

  Sahzade :

  Temel eğitimden 80 silahlı sınavdan 46 atistan 10 aldım silahlı almaya hak kazanmış oluyormuyum

  Temelden 70 ve üstü alanların, silah toplamı da en az 50 olursa silahlı geçerler. İyi günler.

 49. 12 Ekim 2017 - 11:48 | #49

  Bünyamin :

  2 yıl once yazildim iki kez sinava girdim ve iki defa daha hakkim kaldi bunu ne kadar zaman ucerisinde girerim yani yil veya suresi varmi duydugum kadariyla 4 yil icinde o iki sinava daha girebilirmisim diye duydum dogrumu

  Özel güvenlik eğitimi sonunda tanınan sınav haklarını, ilk sınavla birlikte birbirini takip eden toplam 4 sınav için geçerlidir. Siz sınava girmemiş de olsanız, sistem bu haklarınızı kullanılmış sayar. Dolayısıyla özel güvenlik olmayı düşünüyorsanız yeniden kayıt olup eğitim görmeniz gerekir. İyi günler.

 50. 16 Ekim 2017 - 16:17 | #50

  Abbas :

  Merhaba kolay gelsin ben yüksek gerilim belgesi için ekat belgesine yazıldım iki sınav başarısız oldum üçüncü hakkım varmı?

  Belirttiğiniz sınav hakkında hiç bilgim yok. Bu site sadece özel güvenlik adaylarına yönelik bilgiler içerir. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: 1 2 » Sonraki Hepsini Göster