İlk sınavda başarısız oldum, kaç sınav hakkım var, kurs merkezine tekrar ücret ödemem gerekir mi?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

  

Aldığınız kurs sonunda girdiğiniz sınavdan başarısız olduğunuz takdirde, birbirini takip eden üç sınava daha girme hakkınız var. Dört sınav sonunda başarılı olamazsanız tekrar kurs görme şartı aranmaktadır. 


Başarısız olup tekrar girdiğiniz sınavlar için kurs merkezinize, sınav ücretinden başka bir ücret ödeme zorunluluğunuz yoktur. 

Bu yazı bugün : 12, toplamda : 61310 kişi tarafından okundu.

 1. 12 Mayıs 2016 - 08:54 | #1

  seda :

  4 kez girdim kazanamadım tekrar eğitim için sağlık raporunu almam gerekli mi?

  Rapor geçerlilik süresi bir yıl. Süre dolmadıysa yeni rapor almanıza gerek yok. İyi günler.

 2. 11 Ocak 2018 - 09:02 | #2

  onur :

  hocam ben özel güvenliğe kayıt oldum sınava girip kazandığımda belgeyi istediğim zaman alabilir miyim hemen sınavdan sonra almam mı gerekli

  Kazandığınız sınavdan sonra sertifikanız kursunuz tarafından hazırlanır. Beş yıllık sertifika süreni kazandığınız sınav tarihinden itibaren başlar. Rapor bir yıl geçerli, vergi her yıl artar. Beş yıllık süre içerisinde istediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz. Esasen kayıt olduğunuza göre kursunuz da detaylı bilgi verebilir. İyi günler.

 3. 17 Ocak 2018 - 08:09 | #3

  Serkan :

  Hocam ben silahlı ögg sertifikası alacağım.Benim kayit olduğum kurs sınav harçlarını yatırmak için benden sınav harcı 200 TL para talep etti.Ben neden bu kadar fazla dedim mermi parası poligon parası sinav harcı hepsinin toplamı dediler.Bende verdim 200 TLyi fazla paramı yatirdim.Fazla para yatirdiysam ne yapmaliyim.Yardimci olur musunuz? Teşekkür ederim.

  Silahlı özel güvenlik sınavına girebilmek için Pol.Akd.Bşk.lığı Döner Sermayesi hesabına adaylar tarafından bizzat yatırılması gereken miktar 60 TL, bankanın işlem parasıyla birlikte 64 TL.dir. Yeri geldikçe adaylara kayıt olacakları kursu iyi araştırmalarını söylüyoruz. Sitede bunun için sayfa bile açtık, yan sütunda Kimlik Maliyeti başlıklı yazıya bir göz atın bence. Bir kursa kayıt olup eğitim başladıktan sonra, birbirini takip eden dört sınav hakkının sadece oradan kullanılması zorunlu olduğu için kayıt olunacak kurs iyice araştırılıp karar verilmeli. İlinizdeki diğer kurslardaki eğitim maliyetini araştırın. Kurs ve sınav ücreti ile birlikte sizin ödediğiniz toplamın üzerinde ise ve kursunuzdan iade alamazsanız, bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine veya yan sütunda bağlantılar bölümünde linki bulunan Öz.Güv.D.Bşk.lığına kursunuzu şikayet edebilirsiniz. Fazla parayı yatırmadan önce araştırsaydınız şimdi uğraşmak zorunda kalmayacaktınız. İyi günler.

 4. 23 Şubat 2018 - 14:12 | #4

  Nazlı :

  Ben 72 sınava girdim ama 59 da kaldım tekrar sınava girebiliyormuyum 73 cü sınav oldu süresi varmış dolmuşmudur girebilirsem de silahsız için ne kadar harç vermeliyim

  Silahsız sınav ücreti 44 TL. Sınav haklarınızı da kursunuza sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 5. 23 Mart 2018 - 11:46 | #5

  Nebi İLÇİN :

  Hocam bn src 2 ye yazıldim 100 TL önden para ödedim hiç bir sınavda gitmedim belgeyi almaktan vazgeçti m yazildigim ücreti ödemek zorunda mıyım iptal ettirmek istiyorum

  Bu konuyu kursunuzla görüşmeniz gerekir. Sürücü kurslarının nasıl çalıştığını bilmiyorum. İyi günler.

 6. 14 Nisan 2018 - 07:52 | #6

  Sezai :

  Selam ben mesela temel eğitimden 80 alsam silah sorusundan 50 alsam atista hic isabetim olmadi silahli kazanabilirmiyim cevap bekliyorum

  Temelden 70 ve üstü alanlar, silah yazılısının tamamını doğru cevaplayarak 50 almak şartıyla isabetli atış yapmasalar da silahlı geçebilirler. Eğitimle ilgili bu basit bilgiyi kursunuzdan da alabilirdiniz. İyi günler.

 7. 16 Nisan 2018 - 09:12 | #7

  Dnz :

  Mrblr 74.donemdn 69 aldm silahsız gctim tekrar girdim 75. Dönemin silah bölümüne 2 atış yaptım silah soru doğru sayımda 14 gcnem için en az 15 soru yapmam gerekti sizce 1 soru için bırakırlar mi ya şuan sonuçları bkliorm ama çok merak ediorm

  Özel güvenlik not hesabında buçuklu notun tama yükseltildiği tek durum temel ve silah toplamı bölümlerinin her birinden en az 50 olmak kaydıyla toplamda 119 alanların durumudur. Temel 69 olduğuna göre silah toplamının en az 50 olması halinde silahlı geçersiniz. Belirttiğiniz şekilde olursa 48 alırsınız ve maalesef yetmez. İyi günler.

 8. 21 Nisan 2018 - 14:34 | #8

  Onur :

  Sınavdan 59 puan aldım i. İtiraz etsem de 1 puan daha verirlermiş acaba ?

  59 alanlarda bazen 1 puanlık düzeltme olabiliyor ama çoğunluk ret geliyor. Karar sizin, itiraz edecekseniz yapılacakları süreyi geçirmeden kursunuzla görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 9. 21 Nisan 2018 - 14:35 | #9

  arzu :

  merhaba ben silahsız Ö.G.G 72. dönem sınavına hazırlandım bankaya paramı yatırdım dekontumu kurs yerine vermeyi unuttugum için sınava giremedim. 73.döneminkine de bazı nedenlerden dolayı giremedim 74.dönem sınavına girdim 56 puan aldım gecemedim 75. dönemin sınavına girdim 57 puan aldım ve yine gecemedim birdaha girme sansım hiç yokmu imkansızmı ?ne yapmam gerekiyor.

  Dört sınav hakkı dolanların yeniden eğitim alma dışında sınava girme şansı yok maalesef. Aynı veya başka kurstan eğitim görüp dört sınav hakkı daha elde edebilirsiniz. İyi günler.

 10. 13 Haziran 2018 - 13:03 | #10

  Ayşe soysal :

  4.sınava gir em sınava girdim de kaybediyorum sorular çok uzun soruya takılıyorum zaman bitiyor bu konuda bana fikir verebilir isiniz teşekkürler

  Aslında uzun soruların cevapları daha basittir. Ancak dikkatli okuyup soruda ne istendiğini anlamak gerekir. Sınav yerine erken gidin, kodlama işini önce yapmış olursunuz. Sınıfta etrafta olanlardan soyutlanıp tüm dikkati sorulara verin, soruyu anlayıp şıkları ona göre cevaplayın. Süreyi sonuna kadar kullanın, cevabını değiştireceğiniz şıkların işaretlerini optik formda iz kalmayacak şekilde temizce silin. Bu sınavı geçenler sizden daha zeki değil, olsa olsa daha dikkatlidir. 100 sorudan 60′ını bilmenin yeterli olduğu (silahsız bölüm), yanlışın doğruyu götürmediği bir sınav nihayetinde. Dikkat sayesinde 70′in üzerinde not almak zor değil inanın ve kendinize güvenin. İyi günler.

 11. 19 Haziran 2018 - 10:29 | #11

  Ridvan :

  4defa kalınca kurs parası sini ö demek zorda miyiz

  Ehliyetteki dosya yakma gibi düşünebilirsiniz. Nasıl ki orada sınav hakları dolunca tekrar eğitim alınıyor, özel güvenlikte de o şekilde hareket ediliyor. Dört sınav hakkınız doldu ise aynı veya başka kursa kayıt olmanız gerekir. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.