Kimler Özel Güvenlik Olamaz ?

26 Mayıs 2009 tarihinde yayinlandi

 

Türk Ceza Kanununun 53. maddesi http://adaletforumu.org/upload/content.php?565-TCK-NIN-53-MADDESİ  belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, kamunun sağlığına karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.

 

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfada yapılan yorumlar bilgilendirme amaçlı olup başvuruları kabul eden özel güvenlik şubelerini bağlayıcı nitelikte değildir. Temel veya yenilemeden başvurular hakkında son ve geçerli karar özel güvenlik şubeler tarafından verilir.

 

.

Bu yazı bugün : 61, toplamda : 101735 kişi tarafından okundu.

 1. 09 Şubat 2016 - 09:22 | #1

  kadir :

  mrb hocam ben 2008 yılında cd dükanında calışmıştım çalıştıgım dükkanında vergi levhası yoktu işe gireli 1 ay olmuştu ki polisler baskın yaptı ve 2 bin kadar bandurolsuz cd topladılar ve benide alıp emniyete götürdüler ifademi aldılar ve ben orda işci oldugumu ve ve dükkanın benim olmadıgını söyledim sonra bıraktılar ama ben işten ayrıldım askere gittim 2010 yılında bana mahkeme kagıdı geldı mahkemeye cıktım ve savcı ya gerekeni söyledim bana bütün deliller senin üzerinde gözüküyor diyerek 1 yık kadar ceza verdi sonra bunu paraya cevirdi daha öncesi sicilim olmadıgı için cezayı 5 yıl ertelemeye aldı ve 5 yıl bitti ben cezada yatmadım parada ödemedim 2014 yılında silahlı gv kursuna yazıldım ve sınavı gecerek serfıtıkayı aldım güvenlık kartınıda cıkarttırdım şu an belgem var belegemin yenilen mesi 2018 de doluyor ve ben devlet hastanesinde güvenlıkci olarak işe başlıyacak gbiyim benim bu cd olayı işe başlamama engel olurmu şimdiden vereceniz cvb için teskr ederim

  Silahlı kimlik kartı alabildiğinize göre sorun yok demektir. Özel güvenlik olma ile devlet memuru olma şartları aynıdır. İyi günler.

 2. 12 Şubat 2016 - 10:54 | #2

  Tankut bahar :

  Merhaba hocam benim bir mahkemem var devam ediyor..davam başkasının kredi kartını izinsiz kulanma ve yarar sağlamadan..silahsız yenileme yaptım mahkeme kagitlarinida verdim..alabilirmiyim acaba silahsız yenilemeyi..Teşekkürler …ayrıca o yapılan syclamayida ben yapmadigim içinkabul etmedim dava ertelendi

  Belirttiğiniz suçtan ceza almanız, aleyhinize olur. Davanın devam ettiğini belgeleyerek silahsız yenilemeniz mümkün görünüyor. Davayı takibi ihmal etmemenizde yarar var. İyi günler.

 3. 12 Şubat 2016 - 10:57 | #3

  Ali :

  mrb hocam kolay gelsin ben resmi belgede sahtecilikten 5 yıl denetimli serbestlik aldım kararda hükmün açıklanıp geri bırakılması kararı kararları diyor kimlik almamda engel olabilirmi aceba.. iiyi çalışmlar

  Silahsız kart almanız mümkün olabilir. Ancak bazı illerde uyuşturucu, sahtecilik, cinsel içerikli suçtan ceza alanlara olumsuz cevap verilebildiği için mahkeme kararıyla birlikte bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine danışmanızı tavsiye ederim. Olumsuz çıkarsa denetimli serbestlik sonunda aynı mahkemeye başvurup düşme kararı alırsanız sorun kalmaz. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster