Kimler Özel Güvenlik Olamaz ?

26 Mayıs 2009 tarihinde yayinlandi

 

Türk Ceza Kanununun 53. maddesi http://adaletforumu.org/upload/content.php?565-TCK-NIN-53-MADDESİ  belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, kamunun sağlığına karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.

Bu yazı bugün : 10, toplamda : 64321 kişi tarafından okundu.

 1. 27 Ekim 2014 - 16:19 | #1

  volkan özcan :

  hocam merhaba. ben tip 1 diyabet yai şeker hastasıyım bu br engelmidir?

  Belirttiğiniz durumun özel güvenliğe engel olup olmadığına ilişkin bir detay, aranan şartlarda belirtilmemiş. Dolayısıyla rapor aldığınız takdirde özel güvenlik de olabilirsiniz. İyi günler.

 2. 30 Ekim 2014 - 18:15 | #2

  Murat sezgin :

  Merhaba kolay gelsin hocam benim sorum Su simdi biz maclarda parttime calisiyoruz bizi oraya aracilar goturuyor ve bir macta mac bittikten Sonra gorev yerimizi birakarak amire bilgi vermeden ayrildik ve Güvenlik sirketi bizi ozel Guvenlik subeye sikayet edecegini bizi getiren araciya soylemis ve araci guvenlik karti iptal olabilir diyor boyle bir sey varmi

  Özel güvenlik kimlik kartı olanların, kimlik kartı hakkının hangi hallerde iptal edileceği kanunda yazılı. Buna göre özel güvelik olmak için aranan şartlardan birinin kaybedilmesi gerekir. Öyle işe gelmedi, işi erken terk etti diye kart iptal olmaz, merak etmeyin. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Hepsini Göster