Kimler Özel Güvenlik Olamaz ?

26 Mayıs 2009 tarihinde yayinlandi

 

Türk Ceza Kanununun 53. maddesi http://adaletforumu.org/upload/content.php?565-TCK-NIN-53-MADDESİ  belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, kamunun sağlığına karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.

 

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfada yapılan yorumlar bilgilendirme amaçlı olup başvuruları kabul eden özel güvenlik şubelerini bağlayıcı nitelikte değildir. Temel veya yenilemeden başvurular hakkında son ve geçerli karar özel güvenlik şubeler tarafından verilir.

 

.

Bu yazı bugün : 5, toplamda : 94790 kişi tarafından okundu.

 1. mustafa
  16 Ocak 2014 - 14:31 | #1

  hocam sızden allah razı olsun boyle yardım ediyorsunuz…allah bınlerce kez razı olsun sızın gıbı ınsanlar az kaldı maalesef.

 2. seref
  07 Ocak 2015 - 06:30 | #2

  Arkadaslar guvenlik subeye giderken hakkinda dava olanlar yada davasi bitenler mahkeme kaleminden 1. Gerekceli karar onayli 2. Kesinlesme serhi onayli 3. Hak yoksunlugu var ise infaz belgesi ile beraber guvenlik subeye gitsinler yoksa isleminiz yapilmaz gider gelirsiniz iyi gunler

 3. onur
  21 Nisan 2015 - 12:04 | #3

  ankara güvenliğin katkılarından dolayı çok teşekkür ederim sizler sayesinde okadar insan ekmek yiyor.

 4. aismail
  22 Nisan 2015 - 10:39 | #4

  Hocam verdiğiniz bilgi için ALLAH sizden razı olsun okadar kişinin sorularıyla ilgileniyorsunuz .

 5. zekeriya
  27 Temmuz 2015 - 12:57 | #5

  denetımlı serbestlık almısdım 2012 de aksatmadan gıttım kapandı sanıodum memur gordu ınternetten dava sonucunu aldım goturdum özel güvenlık şubesıne dava düşmüş gözukuodu.ve 2 hafta ıcınde cıkdı kımlıgım.
  kursdan verılen kıtap hikaye burdan cıkmıs sorulara bakdım gecdım
  bu siteyi hazırlayanların emegi geçenlerden allah razı olsun.iyi günler.:)

 6. 30 Ekim 2015 - 16:26 | #6

  orhan :

  hocam sa ben 10 yıldır güvenlik görevlisiyim 2011 de resmi evrakta sahtecilikten dolayı 2 yıl ceza aldım denetim serbestlik verildi habg yazıyor 3 ay evvel kimliği yenilemeye gittim sılahsız alırsın dediler tamam dedim sonra arayıp iptal ettiğini söylediler itiraz dilekçesi gönderdim yine aynı cevabı verdiler orda bir polis inat gidiyor haklı mı yoksa hakkımı nasıl arayacağım

  HAGB olan kararlarda kişi silahlı ise dava düşene kadar silahsız olabilir. Ankara’da sizin gibi HAGB olanlara bazı suçlarda kimlik kartı onaylanmıyor ama buradaki makam il özel güvenlik komisyonu. Süre dolunca aynı mahkemeye başvurup düşme kararı aldıktan sonra tekrar başvurup silahlıya geçebilirsiniz. Ancak aradaki sürede kimliksiz kalmamak için durumu BİMER ve Özel Güvenlik Daire Başkanlığına mail ile bildirebilirsiniz. Sonuçta hakkınızı aramış olursunuz. İyi günler.

 7. 12 Kasım 2015 - 13:51 | #7

  Önder :

  Hocam ben 6 aylık özel güvenlik gorevlisiyim istemeden de olsa ev ihtiyaçları için telefon sattım hırsızlık yapmak zorunda kaldım şimdi konu savcılığa gitti telefon sahibi şikayetçi bende maddeleri okudum iyi hal ve malın fiyatının az olması ve sabıkası olmaması ve pismanlik halleri var sonuç olarak hocam ben mahkemede 1 yıldan az ceza aldım diyelim özel güvenlik kartim iptal olur mu ? Veya HAGB aldım özel güvenlik kartim iptal olur mu ? Para cezası aldım diyelim özel güvenlik kartim iptal olur mu ?

  Hırsızlık suçundan bir gün veya bir TL adli para cezası almak, özel güvenliğe engel hal sayılır. Tek istisnası kararda HAGB olmasıdır. Eğer cezanız HAGB’li çıkarsa silahsız çalışmaya devam etmeniz mümkün olur. O kararı iyi saklamanızı tavsiye ederim. Her yenilemenizde sizden istenecek çünkü. İyi günler.

 8. 12 Kasım 2015 - 13:55 | #8

  Soner A. :

  Ben TCK nin 149\1 a.h maddesinden silahla yağma sucundan 9 sene 2 ay ceza aldım.5,5 sene (beş buçuk) cezaevinde yattım.şimdi 6 ay denetimli serbestlik kapsamında devlet kurumunda ücretsiz çalışıyorum ve 6 ay boyunca karakola imza veriyorum.özel güvenlik olabilir miyim silahlı veya silahsız. Özel Güvenlik olmam için ne yapmam gerekiyor. Teşekkür ederim. Kolay gelsin hocam.

  Gerek ceza süresinin bir yıldan fazla olması, gerekse suçun yağma olması nedeniyle maalesef özel güvenlik olmanız mümkün görünmüyor. İyi günler.

 9. 12 Kasım 2015 - 14:00 | #9

  Süleyman ERÇİN :

  Hocam iyi günler 2006 yılında tekstil üzerine şirketim vardı bu şirketi 2006 yılının sonunda noterden devir ettik resmi gazetede de yayınlandı devir ettiğimiz kişiler benzin istasyonu kurup sahte fatura işine girmişler savcılığın emri ile şimdiye kadar kimvarsa bu şirkette diye benide ifademi aldılar yalnız mahkeme 2011 yılında açıldı 213 sayılı yasaya mualefetten 2 defa mahkemede ifade verdim mahkemem halen devam ediyor her 5 yılda bir yenilediğim silahlı özel kimlik kartımı silahsız a çevirdiler emniyetten davam halen devam ettiği halde böyle bir karar alınabilirmi şimdiden çok teşekkür ederim.

  Kategoriler/Kanun ve Yönetmelik bölümünde görebileceğiniz Özel Güvenlik Birleştirilmiş Genelde 7.1.2.Maddede kimliğinizin silahsıza çevrilmesi gerektiği yazıyor. Yargı kararı kesinleştiğinde alınan cezaya göre durumunuz yeniden değerlendirilecektir. İyi günler.

 10. 12 Kasım 2015 - 14:03 | #10

  Özcan akman :

  Hocam iyi günler,ben 16 yıldır silahlı güvenlik olarak calismaktayim,her 5 yılda birde kimliğimi düzenli yeniliyorum,2015 kimlik yenilenmesinde emniyet üzerime açılmış olan tehdit ve şantajla alakalı davanın iddianamesini istedi getirdim fakat bir yıla kadar ceza almış gibi işlem yaparız kimliğin silahsiza cevrilecek diyor,davam bir yılı askindir zaten devam ediyor 6136 ya aykırı bir durumda yok 91/1779 a aykırı bir durumda yok çalıştığım proje silahsız yenileme surem 9 aralık mahkeme 17 aralık ben berat eder veya 5 yıl erteleme alırsam issizmi kalicam diyorum elle tutulur gözle gorulur net bilgi alamıyorum yardiminizi bekliyorum,saygılarımla.

  Yan sütun Kategoriler/Kanun ve Yönetmelik/Özel Güvenlik Birleştirilmiş Genelge 7.1.2. maddesinde yargılaması devam edenlerin silahlı kimliğinin silahsıza çevrileceği, yargı kararı kesinleştiğinde durumun yeniden değerlendirilmesi gerektiği yazıyor. 6136′da sadece suçun adı veya silah-bıçak olması değil, hakkında mahkeme olanlar da geçiyor. Belirttiğim maddeyi okumanızı tavsiye ederim. Yargılama devam ettiği sürece maalesef yapacak bir şey yok. İyi günler.

 11. 12 Kasım 2015 - 14:05 | #11

  ugr :

  merhaba hocam devlet hastahanesinden olumsuz heyet hastahaneden olumlu saglık raporum var ama ög şube tekrar heyet hastahaneye göndercez diyo ne yapmam lazım?Heyet hastahane olduguna dair yazı götürsem kabul ederler mi ?

  Birbiriyle çelişen raporlarda hakem hastaneye sevk zorunludur. Eğer ikinci raporu aldığınız hastane, hakem statülü ise il sağlık müdürlüğünden buna ilişkin yazı alıp vermeniz yararlı olur. İyi günler.

 12. 13 Kasım 2015 - 15:33 | #12

  Murat unlu :

  Ben almanyada darp ve hakareten 20 gün ceza aldım ve şimdi türkiyede güvenlik yapıyorum yenilemede sorun çıkarmış arşiv kaydimda gözukuyor

  Ceza süresi 20 gün ise sorun olmaz. Arşiv kaydında görünüyorsa yenileme başvurusu yapacağınız zaman emniyet bu evrakın aslını ister. Bulunduğunuz ildeki yeminli tercümanlara tercüme ettirerek vermeniz gerekebilir. İyi günler.

 13. 14 Kasım 2015 - 17:34 | #13

  fatih sahin :

  Hocam iyi günler ben İstanbuldayım ve hafif yaralama (darp) olarak bir dava dosyası açıldı bana sertifikamin yenilenmesi de sıkıntı olurmu mahkeme zamani yenileme tarihinden bir ay önce ve şu an e-devlet den dava dosyası olarak görünüyor saygılarımla tesekkur ederim .

  Yenileme başvurunuzda bu davanın son aşamasını gösterir belgeyi vermeniz zorunludur. E-devlet, adli sicil vb. yerlerde görünüp görünmemesi önemli değil. Oralarda görünmese de GBT’de mutlaka görünüyor çünkü. Kimlik kartınız silahlı ise yaralamada 6136 S.Kanun kapsamına girecek silah-bıçak vb. alet kullanımı olmaması lehinize olur. Durum istenen ceza süresine göre değerlendirilecektir muhtemelen. İyi günler.

 14. 14 Kasım 2015 - 17:59 | #14

  can tekin :

  hocam ben ankarada yasıyorum özel güvenlik kimlik kartımı yenilemek için evraklarımı verdim 2008 yılında askerdeydim aile ici tartısmadan dolayı bacıma eniştemin bacısı boşanmalrı için agırlık uyguluyorlardı bende dayanamadım telefonla aradım normal konusim dedim agır tepki verdiler bende dayanamadım karşılık verdim eniştem gil mersinde bende ankaradayım bacısı beni mahkemeye verdi cinsel taciz 2 ay kamu cezası aldım keşinleşmiş onuda mecbur yapmak zorunda kaldım ama arşiv kaydım temiz bu şekilde özel kimlik kartım yenilerlermi..

  O ceza kararında HAGB varsa cinsel içerikli suçtan ceza da alsanız sorun olmaması gerekir. Ancak Ankara’da farklı uygulama var. Bu nedenle Özel Güvenlik Daire Başkanlığına veya BİMER’e HAGB olduğu için başvurunuzun Özel Güvenlik Birleştirilmiş Genelgesine göre olumlu sonuçlanması gerektiğini, Ankara’daki uygulamanın işinizden, ekmeğinizden edeceğini yazın. Maalesef başka bir çözüm bilemiyorum. İyi günler.

 15. 16 Kasım 2015 - 08:39 | #15

  can tekin :

  hayırlı akşamlar hocam ben ankarada yaşıyorum 4 ekim 2015 de özel güvenlik yenileme sınavına girdim.5 kasımda evraklarımı teslim ettim.2008 yılında kız kardeşimin kocasının kız kardeşi ablamın boşanması için ailece baskı yapıyorlardı.ablama bende haliyle dayanamadım telefonla aradım.normal bişegilde konuşayım dedim olmadı bende sert tepkiler alınca bende karşılık verdim ama bilmiyodum onların beni mahkemeye verdiklerini mahkemede benden cinsel taciz ve tehtit sucundan ceza aldım tehdit den beraat ama cinsel tacizde bulunmadım sadece onlar bana küfür etti bende onlara konu bu ama cinsel taciz olarak geçti.bundanda 2 ay kamu cezası aldım park temizliği yaptım.adli sicilim yok ama arşiv kaydımda bunlar cıkıyor bu şekilde güvenlik kartımı yenilerlermi bu konuda bana yardımcı olurmusunuz napmam gerek nereye basvurmam lazım şimdiden teşekkür ederim..ALLAH emanet olun..26sında komisyon toplanıyormuş

  Önceki yorumlara ekleyecek bir husus yok maalesef. BİMER’e veya Öz.Güv.D.Bşk.lığına yazıp şansınızı deneyin. İyi günler.

 16. 16 Kasım 2015 - 08:44 | #16

  TAHİR can :

  İyi geceler hocam ben silahsız sınavi kazandım icra davam var kimlik alablirmiyim teşekkürler

  İcra davaları, özel güvenliğe engel hal sayılmaz. İyi günler.

 17. 16 Kasım 2015 - 08:56 | #17

  suleyman :

  iyi günler hocam resmi bir direde 9 yıldır güvenlik görevlidsiyim 2010 yılında basıma gelen ıkı olaydan dolayı işimden cıkarılma korkusu sardı beni suclar 1.görevli memura mukavemet 3000 ytl 500 alkol
  2.270/1 ceza kanunu suç üstlenmeden 1 ay 15 gun hapıs ve alkolden 1 ay 15 gun toplam 3 ay hapıs cezası aldım 2 gun yattım acık ceza evınde sonra denetımlı selbestlıge gırdım karola ımza attım gerı kalan cezam kadar yenılemem temmuz ayında bu davalardan sonra ıs haddıne son verılırmı

  İlk suçta paraya çevrilen cezanın süresini yazmamışsınız. Muhtemelen bir yıldan azdır. Diğer suça ait ceza süresi de bir yıldan az olduğu için yenilemenizde sorun olmaması gerekir. Kararlarda HAGB varsa süre dolduktan sonra aynı mahkemeye başvurup açıklanması ertelenen hükmün kaldırılmasını (düşme) talep edin. Her başvuruda sizden isteneceği için düşme kararlarını iyi muhafaza etmenizde yarar var. İyi günler.

 18. 16 Kasım 2015 - 09:02 | #18

  Soner A. :

  @A.GÜLŞEN
  Hocam özel güvenlik olmanız mümkün görünmüyor dediniz. Hiçmi bir yolu yok.Hayatım boyunca özel güvenlik olamazmıyım.Hayatta Herşeyin ikinci bir yolu vardır. Bunun da bir yolu mutlaka vardır. Kesin olarak mı bu sonuca vardınız hocam. Çok zor durumdayım. Cevabınızı bekliyorum hocam kusura bakmayın sizi böyle uğraştırdıgım için.

  Özel güvenlik olabilmek için taksirli suçlar hariç; bir yıl ve üstü ceza almamak, yukarıda kırmızı renkle vurgulanan suçlardan ise bir gün veya 1 TL adli para cezası almamak gerekir. Diğer yorumda belirttiğinize göre nitelikli yağma suçundan ceza aldığınız için maalesef güvenlik olmanız mümkün değil. İkinci bir şansı herkes ister ama yasalar böyle maalesef. Dilerim başka bir iş imkanı bulursunuz. İyi günler.

 19. 16 Kasım 2015 - 16:27 | #19

  suleyman :

  @A.GÜLŞEN
  ilk ceza 5 bucuk ay paraya cevrıldı.2008 de mala zarar vermede sabıkam vardı orda 1 yıl gagb uylandı o sene ıcerısınde suc ıslemedım cezalarımda o sabıka goz onunde bulundrulmadı 2008 subat ayında sabıka ne zaman sılınırım bunuda sorabılırmıyım tesekkur ederım cevap verdıgınız ıcın

  Adli sicil-sabıka kaydının silinmesi, özel güvenlik olma açısından fayda sağlamaz. GBT’de görüneceği için mahkeme evrakı mutlaka istenir. Riske girmemek açısından bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine mahkeme kararları ile başvurup danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 20. 18 Kasım 2015 - 18:11 | #20

  MFS 25 :

  Merhaba hocam silahlı özel güvenlik görevlisi olarak çalışıyorumi 2010 yılında tehdit den dolayı 3.740 para cezası geldi bu benim yenileme sınavına girmemde ve kartımi yenilememmde bir sıkıntısı olurmu parayı yatırıcam fakat kafamda soru olduğu için size danışmak istedim saygılarımla

  Tehditte silah-bıçak vb. alet yoksa sadece sözlü tehditten alınan bir yıl altı silahlı yenilemenizde için sorun olmaz. Ancak bu davaya ilişkin belgeleri başvururken vermeniz gerektiğinden bilginiz olsun. İyi günler.

 21. 18 Kasım 2015 - 18:13 | #21

  mustafa :

  Merhaba hocam.guvenlik disi is yapiyoruz.isi biraksak issizlik maasi ve fazminat hakkimiz varmidir acaba..1yildir firmamda calismaktayim saygilarimla

  İşsizlik maaşı için işyerinin sizi çıkarması gerekir. Kendi isteği ile ayrılanlara bildiğim kadarıyla bu maaş verilmiyor. Ancak konu esas olarak özel güvenlikle ilgili olmadığı için daha fazla bilgim yok, bir bilene sormanız yararlı olur. İyi günler.

 22. 18 Kasım 2015 - 18:13 | #22

  nuri okur :

  Merhaba. Hocam 158/k sucundan beraat ettim su anda ozelguvenlik olarak calismaktayim silahsiz olan kimlik kartimi silahliya cevirmek istiyorum beraat etmeme ragmen bana bir engel olurmu… simdiden tesekkurler

  Beraat ettiyseniz sorun olmaz. Mahkeme kararını başvuru belgesine eklemeniz gerekir. İyi günler.

 23. 18 Kasım 2015 - 18:16 | #23

  Samet :

  Hocam merhaba ben2003 te silah yakalattimruhsatsız erteledi 2007 de bir daha yakalattım para cezası verdi ödedim birde 10 sonra sene evvel yaralama yağma suçundan cezaevine girdim 5 ay yattım ama beraat aldım güvenlik silahsız güvenlik kartı alabilir miyim hocam yardımcı old7nuz için çok sağolun .

  Yağma suçundan 1 gün veya 1 TL ceza bile özel güvenlik olmaya engel hal sayılır. Ancak siz “beraat” aldıysanız sorun olmaz. Silahla ilgili cezalar nedeniyle ileride de silahlı olmayacağından bilginiz olsun. Silahsızda sorun yok görünüyor. İyi günler.

 24. 18 Kasım 2015 - 18:17 | #24

  Murat unlu :

  Hocam adlı sicil kaydini mi tecrübe etiriyecegim

  Adli sicilden ziyade mahkeme kararını isterler. İyi günler.

 25. 19 Kasım 2015 - 09:09 | #25

  Murat unlu :

  Hocam mahkeme almanyada nasıl alabilirim artı arşiv kaydimda da yazıyor zaten hangi suctan dolayi yeterli olmazmi Türkçeyi cevirsem

  Bulunduğunuz il emniyeti ile görüşmenizi, işlemin ne şekilde yapılacağını sormanızı tavsiye ederim. Sonuçta evrakı kabul veya ret edecek yer orası, zaman kaybetmemek açısından en doğru yol bu sanırım. İyi günler.

 26. 20 Kasım 2015 - 08:13 | #26

  mustafa :

  Hocam guvenlik disi is yapiyoruzda.cay yapmak.su tasimak vs.hakli nedenler ile sozlesmeyi fesh edip ciksak istifa vermeden.bir yilim doldu.tazminat vermiyor sirket hic kimseye zor durumdayiz borclarimiz var.napabiliriz ogg subeye sikayet yapsak baska is yapiyoruz diye adimizi verirlermi acaba..

  Bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine ve Öz.Güv.D.Bşk.lığına mail yoluyla şikayet edebilirsiniz. Özel güvenliklere, güvenlik dışı iş yaptırmak yasak çünkü. İyi günler.

 27. 20 Kasım 2015 - 08:14 | #27

  alper :

  merhabalar hocam ; uyuşturucu kullanma sucundan 1 yıl denetim serbestlik aldım 7 yıldır silahlı özel güvenlik olarak kamu kurumunda çalışmaktayım 2017 de yenilemem var acaba kimliği almamda bir sorun teşkil eder mi ?

  Ankara’da uyuşturucu suçundan HAGB’li de olsa ceza alanlara kimlik verilmiyor. Bulunduğunuz ildeki durumu il özel güvenlik şubesinden veya kurslardan birine sorup danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 28. 24 Kasım 2015 - 13:59 | #28

  MFS 25 :

  hocam 5 ay hapis cezamm vardı.1 hafta ceza yattim ve denetimli serbestlik olarak ciktim ceza 1 yıl altında olduğu için fakat ben denetimli serbestliği düzenli bir şekilde bitirdim. daha sonra mahkemeyide düşerdim. kesinleşme şehrinide yerine getirdim ve sicil silinip arşiv kaydına alındı.. mutlu huzurlu bir şekilde kafam rahat oldu artık dedim. bir hafta sonra da sicil kaydı tekrar almaya gittim. ve sicil kaydıda şartlı tahliye bir yazı var yoktu böyle birşey nasıl çıkıyor aynı dosya tekrar hocam bunu arşive almamm için ne yapmam gerekiyor. ve en önemli özel güvenlik kartında yenilemede hiçbir sorun olmadı ceza bir yıl altı olduğu için.. ve hocam sicil kaydında şartlı tahliye yazısı varken işe başvurusunda sıkıntı olurmu işe girmemde bir sakincasi olurmu saygılarımla

  Durumun, özel güvenlik dışındaki yansımalarını, iş başvurusunda nasıl değerlendirileceğini, adli sicilden nasıl silineceğini bilemiyorum. Konu hakkında bilgisi olan birine danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 29. 24 Kasım 2015 - 14:01 | #29

  okan yilmaz :

  mrblr alkollu arac kullanaktan ikinci kez ehliyetimi verdim ve mahkemeye ciktim hakim 15 ay hapis cezasi verdi ve temiz yolumun acik oldugunu ifade etti ve 7 ay once temize gonderdim silahli ogg kimlik kartiminda suresi 5 ay sonra doluyor yenilemede problem olurmu.

  Bir yıl ve üstünde ceza almak, özel güvenliğe engel hal sayılır. Temyizde olduğunu belgelemeniz kaydıyla dava sonuçlanana kadar silahsız çalışmanız mümkün olabilir. İyi günler.

 30. 24 Kasım 2015 - 14:02 | #30

  fth :

  anayasanın 191 maddesince 1 yıl uyarıcı madde yani 0.42 grm esrar kullanmak suçu işlemişim
  tedavi gördüm amatemde sorunsuz bitti acaba olabilirmiyim

  Ankara’da uyuşturucu suçundan işlem görenlere HAGB olsa da özel güvenlik başvurusunda olumsuz cevap veriliyor. Bulunduğunuz ildeki durumu il özel güvenlik şubesinden danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 31. 24 Kasım 2015 - 14:04 | #31

  can :

  Hocam merhaba ben askerde kavga etmiştim 1yıl 3 ay hapis cezası aldım ve özel güvenlik sube mahkeme kararını istedi götürdüm benim kimliği iptal ettiler simdi benim sicilim silindi ve özel guvenlik şubeye mahkeme kararı istedi ve bana ikinci mahkemedende 2 ay ceza geldi o kagidı götürsem kimliği tekrar alırmiyim açıklayıcı cvp verirseniz sevinirim iyi aksamlar

  Adli sicilden kayıt silinmesi, özel güvenlik başvurularında sonucu değiştirmez. Özel güvenlik araştırması GBT üzerinden yapıldığı için mutlaka görünür. Bir yıl ve üstü ceza alanların mahkeme kararında HAGB olması gerekir. İlk mahkemeye kararın HAGB’ye dönüştürülmesi için başvurup şansınızı deneyebilirsiniz. İyi günler.

 32. 24 Kasım 2015 - 15:17 | #32

  ekrem :

  hocam ben silahsiz ozel guvenlik sertifakasi almama ragmen hatta gerekçeli kararda beraat etmeme ragmen bana silahsiz kimlik kartimi vermiyolar dosyam yargitayda yargitay sureci nasil islenir bilmiyorum nasil alabilirim acaba kimligimi mahkede karar ile ılgılı bılgılerı emniyete vermeme ragmen alamiyorum kımlıgımı acaba valiye yada komisyona giştsem cozulurmu acaba tesekur ederim simdiden

  Devletin güvenliğine karşı suçlar ve organize (çete) suçlarında dava devam ettiği belgelense de kimlik verilmiyor. Bunun dışındaki suçlarda davanın üst mahkemede devam ettiği belgelenerek silahsız çalışmak mümkün. Suçunuzun ne olduğunu yazmamışsınız. Ancak suç ne olursa olsun beraat etmek yeterli. Durumu BİMER’e detaylı olarak anlatıp sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 33. 24 Kasım 2015 - 17:16 | #33

  ceyhun :

  Hocam ben silahlı güvenlik gorevlisi olarak gorev yapıyorum basit tehdit hakaret ve kişilerin sukununu bozma suçundan para cezası aldım 2680tl odedim bi kısmını temyize yolladim daha gelmedi şimdi kimlik kartimin yenilemesi geldi bir sorun cikarmi acaba

  Kişilerin sükununu bozmada silah varsa maalesef silahsız olursunuz. Temyizde sadece beraat almanız şartıyla silahlıya dönmeniz mümkün olur, aksi halde imkansız. Paraya çevrilen süre bir yıldan fazla ise davanın üst mahkemede devam ettiğini belgelemeniz kaydıyla silahsız devam edersiniz. Dava bittiğinde durumunuz yeniden değerlendirilir. İyi günler.

 34. ceyhun
  24 Kasım 2015 - 18:42 | #34

  Kişilerin sukununu bozmada silah yoktu mesajlardan dolayı böyle bi ceza aldım açık bi tehdit yoktu sıkıntı olmaz degilmi hocam

 35. onur
  24 Kasım 2015 - 20:37 | #35

  iyi aksamlar hocam kamuda ogg yim alkollu arac kullanmaktan 1yil 3 ay hapis cezasi aldim ve temyiize gonderdim kartimin suresi 4 ay sonra doluyor ogg kartim silahsiza yada iptal edilirmi silahsiz calisamiyorum kurumda ne yapmam gerekir tsk ederim iyi aksamlar.

 36. ekrem
  25 Kasım 2015 - 08:31 | #36

  Hocam adima acilan dava kamu yararina dolandiricilik davasi en sonmahkemede beraat karari ciktu son belgeleri emniyete vermeme ragmen silahsiz kimlik vermediler su an dosyam yargitayda bana kesin karari getir diyolar

 37. can
  25 Kasım 2015 - 15:35 | #37

  @A.GÜLŞEN
  Hocam kavga 2012de karara vardilar kavga 2007de oldu 2012de sonuclanti simdi mahkemeye gitsemde bursey olmaz sanirim karar verilmis ozel guvenlik şube iptal etti goturdugumde simdi ben onlari aradim bana dediler karari getir gorelim tekrar sicilim temizlendi onereceginiz birsy varmi hocam

 1. Henüz geri izleme yok.