Kimlik kartı başvurumu yaptım. Soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Silahlı kimlikler 4-6, silahsız kimlikler 2-4 hafta içerisinde onaylanmaktadır  (Onay süreleri İstanbul’da daha uzun sürmektedir).

 

NOT : Kimlik onay süresi illere göre değiştiği için bu konudaki en sağlıklı bilgiyi, kursunuzdan veya kimlik başvurusu yapacağınız emniyet biriminden sormanız tavsiye edilir. Yukarıda verilen süreler genel ve tahminidir.

 

 

 

Bu yazı bugün : 7, toplamda : 98273 kişi tarafından okundu.

 1. SERKAN D
  30 Ağustos 2015 - 14:40 | #1

  egm nin sayfalarındaki güvenlik kimlik kartı sorgulama bölümü çalışmıyor butun iller için geçerli boşuna ordan uğraşmayın bulunduğunuz ilin özel güvenlik daire başkanlığına gidin ordan sorgulayın.

 2. 11 Aralık 2015 - 08:33 | #2

  hüseyin :

  selamlar.ben silahlı sınavı kazandım fakat hala devam eden ceza davam var suçla bir alakam olmadığı halde mahkemelerde sürünüyorum.böyle bir engel çıkacağını bilseydim boşa masraf etmezdim.sonradan bilgim oldu tereddüt içindeyim sabıka kaydım temiz çıkıyor.acaba silahlı olabilirmiyim.teşekkür ederim.

  Yan sütun Kategoriler/Kimler Güvenlik Olamaz başlıklı bölümü incelemenizi tavsiye ederim. Orada kırmızı renkle vurgulanan suçlardan yargılanıyorsanız sıkıntı olabilir. Özel güvenlik soruşturmasında GBT’ye bakılır ve tüm adli işlemler orada görünür. Adli sicilde çıkmaması sonucu değiştirmez. Suç ve ceza süresi, kararda HAGB olup olmadığı gibi detaylara göre durumunuz değerlendirilir. Mahkemeye ilişkin evrakla bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine başvurup danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 3. 16 Aralık 2015 - 16:14 | #3

  Muharrem :

  Merhaba.Ben 61.sınavı geçtim.Silahlı olarak kurs sertifikayı kaç günde ayarlar ve kimlik başvurusundan sonra süreç kaç ay sürebilir.Teşekkürler

  “Kurs sertifikayı kaç günde hazırlar, kimlik ne kadar sürede onaylanır” diye kursunuza sormanız gerekir. Sertifika-kimlik onayları yerelden yürütüldüğü için illere-kurslara göre işlemler değişik sürelerde gerçekleşebiliyor çünkü. İyi günler.

 4. 16 Aralık 2015 - 16:20 | #4

  Burak :

  Merhaba .Hocam ben konut dokunulmazlıgını ıhlal etme sucundan yargılandım.Konu su kı hakım herkese aynı cezayı verıp 14 yıl verdı.Dava suan yargıtayda %100 bozulcak ceza sılahlı sınavı gectım acaba sılahlı yada sılahsız kımlık kartını alabılırmıyım.Yoksa yargıtayın dosyayı bozup beraatımı beklememız gerekıyor.

  Bir yıl ve üstünde ceza alan biri, özel güvenlik olamaz. Davanın Yargıtay’da devam ettiğini belgelemeniz kaydıyla dava sonuçlanana kadar silahsız mümkün olabilir. Sadece beraat halinde silahlı olabilirsiniz. Bir yıldan az veya HAGB’li ceza alırsanız denetimli serbestlik dolana kadar silahsız olabilir. Bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine evrakla birlikte başvurup danışmanızı, olumlu cevap almanız halinde vergiyi yatırmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 5. 16 Aralık 2015 - 16:23 | #5

  aslan :

  Hocam merhaba benim adıma ayın eindhoven de mahkeme var çalıntı mal almak ve ya kabul etmekten güvenlik kartıma engel olur mu almam için bu gün sertifikam emniyette saygilarimla

  Belirttiğiniz durum GBT kayıtlarında görünüyorsa sizden bu duruma ilişkin belge isterler. Yurt dışındaki cezaların ne şekilde kayda girdiği konusunda bilgim yok maalesef. Madem evrakı verdiniz, soruşturma sonucunda durum anlaşılır. İyi günler.

 6. 16 Aralık 2015 - 16:24 | #6

  BİLAL :

  MERHABA:HOCAM BEN İLK SINAVA GİRDİM VE ÇOK ŞÜKÜR GEÇTİM SİLAHSIZ OLARAK BENİM ADIMA SORUŞTURMA AÇILACAKMI VE GENEL KOLLUK EVE GELECEKMİ ARAŞTIRMAK İÇİN İLGİNİZ İÇİN TEŞEKÜRLER

  Silahsız aday soruşturmaları GBT kayıtları üzerinden yapılıyor. Eve gelme yok. İyi günler.

 7. 16 Aralık 2015 - 16:25 | #7

  ahmet :

  Merhaba hocam 2 sene once silahsiz sertifikami kazandim kurstan aldim saglik raporumu kursa kaydolurken almistim sorusturmaya vermedim henuz iki senedir suan cikarttirmak istiyorum saglik raporunu yenilememmi gerekiyor ?sertifikami Sorusturmaya vermezsem hakkim nezaman ölür hocam

  Özel güvenlik işlemlerine esas raporların geçerlilik süresi bir yıldır. Kimlik başvurusu yapmayı düşünüyorsanız raporu yeni tarihli almanız gerekir. Kimlik başvurusu yapmazsanız süre dolduğunda yenileme eğitimi almanız halinde beş yıl daha zaman kazanırsınız. İyi günler.

 8. 16 Aralık 2015 - 16:27 | #8

  mustafa :

  İyi günler hocam ben silahsiz kimlik kartı için belgelerimi hazırladım gerekli başvuruyu da yaptım ankarada yaşıyorum fakat geçen seneden kalma bir kavga içinde ismim geçiyor ve mahkemelik bi durum oldu ve halaa devam etmekte arşiv soruşturmasında sıkıntı olabilir mi yada bu sebeple kimlik kartımin çıkmaması durumu olabilir mi

  Sadece kavga ise bir yıl ve üstünde ceza olmaması kaydıyla sorun olmaz. İyi günler.

 9. 17 Aralık 2015 - 18:10 | #9

  Tayfun :

  Hocam ben 9 ay önce sağlık raporu almıştım şimdi ise güvenlik kartını almak için başvuru yapacağım bi sıkıntı olurmu?

  Özel güvenlik işlemlerinde raporların geçerlilik süresi bir yıldır. İyi günler.

 10. 17 Aralık 2015 - 18:12 | #10

  ÖMER KOÇ :

  hocam kimlik yenileme sürem 14.04.2016 da bitiyor 27 03 2016tarihindeki sınava girsem evraklarım yetisirmi

  Yenileme sonuçları sınavdan üç hafta sonra açıklandığı, sertifika onaylarının en az bir hafta sürdüğü dikkate alınırsa maalesef yetişmez. Üstelik sertifikanın çıkması yeterli değil, o tarihten önce soruşturma dahil tüm işlemlerin tamamlanması gerekir. Bu nedenle kursunuzla görüşüp sertifika çıkmadan soruşturmaya başvurmanın yollarını öğrenmenizde yarar var. İyi günler.

 11. 22 Aralık 2015 - 16:09 | #11

  YALÇIN :

  Hocam bir buçuk aydır jandarma da silahlı güvenlik kimlik kartımı bekliyorum daha ne kadar bekleyecek Hocam sizden bilgi almak istiyorum
  Hocam çok teşekkürler

  Keşke bilebilsek de söylesek ama mümkün değil. İşlemlerin hızı, illere göre değişiyor. Kursunuz belki sağlıklı bilgi verir. İyi günler.

 12. 23 Aralık 2015 - 08:25 | #12

  cengiz :

  Hocam iyi akşamlar.Hayırlı kandiller.Hocam sorumu yanıtlarsanız çok sevinirim.Hocam ben emniyete randevu aldım.Yarın randevum var fakat kursa sertifikam gelmemiş.İzlemem gereken yol ne ?Teşekkür ederim.

  İstanbul’daki randevulu sistem hakkında bilgim yok maalesef. Kursunuz mutlaka biliyordur. Esasen sertifikanız onaya gittiyse emniyetteki kayıtlara numarası girmiş olmalı, fakat dediğim gibi yanlış yönlendirmek istemem. En doğrusu kursunuza sormanız olacak. İyi günler.

 13. 24 Aralık 2015 - 15:38 | #13

  kadir :

  Hocam s.a öncelikle paylaştığınız bilgiler için tşk ederim hocam ben silahsız olarak özel güvenlik görevi yapmaktayim kısa süre önce çok büyük bir hataya düşüp bir kez madde kullanmışlıgım oldu hastaneye götürdüler kan da çıktı mahkeme 5 yıl erteleme ve 1 yıl da denetim seberstlik ve tedavi uygun gördü hocam resmen sonucu duyunca yıkıldım kimlik kartım iptal olurmu iş yerime bilgi verirlermi hocam zaten ne kullanıcısıyım nede bağımlısı tedaviye gidip sorunsuz bitirecegimden eminim. Ama kimliğim iptal olurmu iş yerime bilgi gider mi hocam

  Durumla ilgili işyerine bilgi verilmesi uygulamada rastlanan bir durum değil. Mahkemede sizden işyerinizle ilgili bilgi alınıp kararda da işyerine bildirilmesi vb. bir ifade yoksa sorun olmaz. Ankara’da iseniz en geç yenilemede uyuşturucu kullanımı ortaya çıkacağı için yenileme yapsanız da kimlik verilmez. Başka şehirde iseniz oradan araştırmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 14. 25 Aralık 2015 - 11:20 | #14

  mert :

  hocam iyi günler ben gaziantepde yaşıyorumda bugün evreklerımı verdim kimlik ne zaman çıkar en geç

  Bu sayfanın başında da belirtildiği gibi başvuru onay süreleri illere göre değiştiği için konu ile ilgili en sağlıklı bilgi, başvuru yapılan yerden veya kursunuzdan alınabilir. İyi günler.

 15. 28 Aralık 2015 - 09:32 | #15

  halil :

  iyi akşamlar hocam.11 kasımda evrakları il jandarmaya verdim yeni yıl geldi daha güvenlik sorusturmam gelmemiş.is güç de arayamıyoruz.beklemek dışinda napabilir?saygılar

  İşin bu aşamasında maalesef yapacak bir şey yok, ancak sempatik kanalları kullanabilirsiniz. Gidip durumu anlatmak, bir tanıdık bulmak gibi. İyi günler.

 16. 29 Aralık 2015 - 08:09 | #16

  Hatice :

  Ben silahli kimlik karti icin basvuru yaptim astiye.emniyetten onay oldu astiye geri gitti.kacgun icinde cikar kimlik karti bide onlar ariyolarmi biz mi ariyacaz

  Bu soruya en doğru cevabı başvuru yaparken sorarak almak mümkün. Standart bir uygulama olmadığı için ne şekilde haberdar olacağınızı bilemiyorum. Yan sütundaki linkten sorgulayıp takip edebilirsiniz. İyi günler.

 17. 02 Ocak 2016 - 18:27 | #17

  Yunus :

  Hocam merhaba ben 28/08/2015 tarihinde ankara aştide güvenlik şubesine belgeleri verdim (silahlı) ve orda görevlilere sordum en erken ne zaman çıkar diye oda ikamet ettiğiniz ilçe emniyetine gidecek bunlar oradaki işlemlerin hızlandırılması lazım dedi yani şimdi ben emniyette bu işlemlerin hızlandırılması için ne yapmam lazım 1 ay çok uzun işsiziz 10 15 günde nasıl halledebiliriz bilgilendirirseniz sevinirim.

  birde bu belgeler güvenlik şubeden ilçe emniyet müdürlüğüne kaç günde intikal ediyor teşekkür ederim şimdiden

  İkamet ettiğiniz semt karakoluna uğrayıp özel güvenlik soruşturma evrakınızın hızlandırılmasını rica edebilirsiniz. Özel güvenlik şubeden semt karakoluna kaç günde gideceğini bilemem. Başvurudan bir hafta-on gün sonra uğramanız mantıklı olabilir. İyi günler.

 18. 02 Ocak 2016 - 18:29 | #18

  Erdem :

  Mrb hocam ben silahli kazandım bütün evraklarimi flan astiye teslim ettim 1 ay sürer dediler ama ben bi ise başvuru yapcm kimlik yok daha iside kaybetmek istemiyorum ne yapabilirim sertifikayı götürsem geçici kimlik çıkana kadar olur mu yada kimliği en kısa surede nasıl alırım

  Özel güvenlik olarak işe başlamak ancak kimlik kartı ile olur. İş başvurusu yapıp kimliğin soruşturma aşamasında olduğunu belirtebilirsiniz. Yine de işe başlayabilmek için kartınızı beklemeniz gerekecektir. Silahlı iseniz semt karakoluna uğrayıp yazının hızlandırılmasını rica etmeniz işe yarayabilir. İyi günler.

 19. 04 Ocak 2016 - 18:02 | #19

  AYLA :

  MERHABA
  hocam biz evraklaımızı teslim ettik şuan araştırma formunda kimlikleri ne zaman cıkar peki

  Bu sorunuza en doğru cevabı sayfanın başında da belirtildiği gibi başvuru yaptığınız emniyet biriminden almanız mümkün. Ayrıca kursunuz da bilebilir. İllere göre değiştiği için bizim sağlıklı bilgi vermemiz mümkün değil. İyi günler.

 20. 05 Ocak 2016 - 19:00 | #20

  yasin yazıcı :

  merhaba hocam benim kimlik kartımın süresi dolmuştu son 3 yıldırda güvenlik sektöründe çalışmıyordum ama tekrar bu işe dönmek zorunda kaldım eski kimligim kayboldu bende yenileme sınavına girip yenileme yaptım sertifikamı aldım şimdi yeni kimlik kartımı nasıl alabilirim şimdiden verceniz bilgiler için teşekkür ederim. İstanbul da ikamet ediyorum.

  Kursunuzdan yenileme başvurusunda istenen belgeleri öğrenip hazırlamanızı tavsiye ederim. İstanbul’da randevulu sistem olduğu için fazla bilgim yok maalesef. Başvuru yaparken eski kimliğin kaybı nedeniyle ne yapacağınızı da kursunuza sormanız doğru olur. Ankara’da dilekçe vermek yeterli ama İstanbul farklı olabilir. İyi günler.

 21. 05 Ocak 2016 - 19:01 | #21

  cem :

  merhaba hocam ben silahsız güvenlik sınavını kazandım evraklarımıda emniyete verdim ama hakkımda açılmış iki tane icra davası var borcumdan dolayı bu davalar soruşurmayı etkilermi kimlik kartım çıkarmı şimdiden tesekkür ederim

  İcra-borç konuları bir yıl ve üstü hapis cezası söz konusu değilse özel güvenliğe engel olmaz. İyi günler.

 22. 05 Ocak 2016 - 19:10 | #22

  BAYKAN :

  KIMLIK BAŞVURUMU YAPTIM 15 GUN OLDU ÇIKMADI ACABA NEZAMAN ÇIKAR İLGINIZ IÇIN ŞIMDIDEN TEŞEKÜR ADAERİM

  Sayfanın baş tarafında da belirtildiği gibi soruşturma işlemi yerel makamlardan yürütüldüğü için genel bir zaman bilgisi vermek mümkün değil. Başvuru yaptığınız yer veya kursunuza danışarak sağlıklı bilgi alabilirsiniz. İyi günler.

 23. 06 Ocak 2016 - 09:03 | #23

  Caner :

  Arkadaşlar silahlı özel güvenlik için evraklarımı 27 kasımda verdim eve poliste geldi güvenlik soruştırması için ama hala kimliğim çıkmadı özel güvenlik lubeaşne gittim sordum işlemlerin hala devam ediyor dediler

  İşin uzun süren kısmı geçmiş, diğer prosedür tamamlanıyor muhtemelen. Beklemekten başka yapacak bir şey yok maalesef. İyi günler.

 24. 06 Ocak 2016 - 18:35 | #24

  Caner :

  Hocam son bir sorum daha olacak dün güvenlik şube müdürlüğüne gittim kimliğim hala çıkmadı dedim Ordaki polis bana dediki lise diploman gerçekmi dedi bana bende evet dedim neden bana öyle bir soru sordu anlamadım benim verdiğim evraklarda eksik varsa bana bilgi verirler mi?

  Boşuna endişeleniyorsunuz bence. Diplomasının sahte olduğundan şüphelendikleri kişiye gerçek mi diye sormazlar. Eksik evrakınız olsaydı başvuruda söylenir, eksik kabul edilmezdi. Sınav hazırlıkları, yılbaşından önce vergiden etkilenmemek için başvuruların artması gibi nedenlerle işler çabuk yürümeyebilir. Kaygılanmadan bekleyin. İyi günler.

 25. 16 Ocak 2016 - 16:17 | #25

  salih :

  Merhaba hocam ben 2012 yılında uyusturucu madde bulundurmak suçundan yargilandim 1 yıl denetimli serbeslik gördüm silahsız güvenlik kimlik kartı almak istiyorum alabilirmiyim o tarihten beri hiç gbt ye girmedim kimlik alırken gbt de çıkması sorun olurmu Teşekkürler.

  Uyuşturucudan işlem görenlere Ankara’da kimlik verilmiyor. Bulunduğunuz şehirdeki durumu kurslardan veya özel güvenlik şubeden sormanız yararlı olur. Başka şehirde iseniz muhtemelen sorun olmaz. İyi günler.

 26. 16 Ocak 2016 - 16:18 | #26

  mert :

  hocam ben bu evreklerı verdim 20 gün oldu çıkmadı kafayı yiyecem artık nezaman çıkar bu ya artık gidip emniyete patlıycam y aayıp ya bukadar gecikirmi nezaman çıkar hocam

  Sayfanın başında da özellikle belirtildiği gibi sertifika-kimlik onay süreleri illere göre değişir. Konu ile ilgili en sağlıklı bilgi kurstan ve özel güvenlik şubesinden alınabilir. Bunların dışındakilerin süre hakkında söyleyeceği sadece tahmin olur. İyi günler.

 27. 16 Ocak 2016 - 16:20 | #27

  recep :

  Ya mert arakdaşında dedği gibi işimiz hazır sevdiklerimiz beklıyor nezaman çıkacak bu çalışma kartı ya 3 hafta oldu belgelerimi valilige teslim edeli.Lanet olsun kafayı yedim ya burda bekle bekle bekle kardeşim hakkımız olanı istiyoruz fazlasını degil yokmu bir bilgisi olan

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi sertifika-kimlik onay işlemlerinin ne kadar süreceği illere göre değişir. Kursunuz ve özel güvenlik şube dışında hiç kimse bu konuda sağlıklı bilgiye sahip değildir. İyi günler.

 28. 16 Ocak 2016 - 16:22 | #28

  ilyas :

  merhaba hocam ben 1 ay once silhlı yenileme evraklarını eksiz teslim ettim kimliğin cıktıgını nerden ögrenebilirim tesekkurler

  Yan sütunda Bağlantılar bölümünde Ankara linki var. O adrese bulunduğunuz ili yazarak sorgulayabilirsiniz. İkinci yol başvuru yaptığınız özel güvenlik şubeye telefonla ulaşmak olabilir sanırım. İyi günler.

 29. 20 Ocak 2016 - 10:22 | #29

  BURAK36 :

  merhaba hocam silahlı güvenlik görevlisi olarak çaiışmaktayım. geçtiğimiz nisan ayında geçirdiğim bir trafik kazasında kusurlu bulunarak adıma taksirle yaralama davası açıldı. yakında yenilemem olucak ve dava süreci devam ediyor henüz bir ceza hükmüm yok. silahlı yenileme yapmam mümkünmüdür?

  Silahlı yenileme yapmanız mümkün, taksirli suç sorun olmaz. İyi günler.

 30. 20 Ocak 2016 - 10:25 | #30

  ahmet İnceoğlu :

  hocam şimdi örnek verelim bu özel güvenlikler kaldirilirsa devlet bize bu kartı almak için harcadıgımız masrafları geri iade eder mi 900 tl ye yakın masraf yaptık kartı almak için .. sımdiden teşekkürler

  Öncelikle özel güvenlik kalkmıyor. Diyelim böyle bir talepte bulundunuz, size sorarlar; kurs parasını verip eğitim almadınız mı, sınav parasını verip sınava girmediniz mi? Aldığınız bu hizmetleri, sizin geri vermeniz mümkün mü? Bu arada harç verip kimliği aldıysanız o harç da geri verilmez. İyi günler.

 31. 20 Ocak 2016 - 10:26 | #31

  özlem :

  merhaba hocam ankara aşti Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne yenileme için dosyaları verdim. soruşturma aşamasında benim yapmam gereken birsey var mı ? soruşturma bittiğinde kimlik kartımı Özel Güvenlik Şube Müdürlüğünden mi alacağım… teşekkürler

  Başvurudan sonra onayı beklemekten başka yapacak bir şey yok. Kartı başvuru yaptığınız yerden alabilirsiniz. İyi günler.

 32. 22 Ocak 2016 - 09:18 | #32

  mustafa :

  merhaba hocam 2012 yılında adıma dava açılmıştı hakım delıl yetersızlığınden berat verdi şimdi özel güvenlık belgelerimi emniyete verdım sorgulamada ekranında
  TAHKİKAT DAVAM EDİYOR,MAHKEMEDEN GETİRECEĞİNİZ EVRAKLARINIZ İÇİN ŞUBEMİZE GELİNİZ
  yardımcı olursanız. teşekkürler

  Kimlik başvurusunda verilen belgelerde hakkında mahkeme olup olmadığının beyanı istenir. Kişiler, yok dese de GBT’de kayıtlar görüneceği için soruşturma yapan makam bu davaya ilişkin belge almak zorundadır. Mahkemelik durum, kimlik almaya engel teşkil etmese de o belgeler verilmeden kimlik alınamaz. Bu durumda sizin de yapmanız gereken o mahkemeye ait son durumu gösterir belgeyi vermenizdir. Beraat kararı önemli, sizde yoksa ilgili mahkeme kaleminden veya avukatınızdan alabilirsiniz. İyi günler.

 33. 29 Ocak 2016 - 16:48 | #33

  ramazan :

  hocam bir sorum olacak yenileme evraklarını teslim ettim işe ne zaman başlayabilirim bir bilgi verirseniz çok sevinirim

  Kimlik süreniz dolduktan sonra başvuru yaptıysanız, çalışmaya başlayabilmek için kimliğin onaylanmasını beklemeniz gerekir. İşiniz hazırsa başvuru yaptığınız yere işlemlerinizin hızlandırılması için rica edebilirsiniz. İyi günler.

 34. 29 Ocak 2016 - 16:49 | #34

  Eyup :

  Hocam kolay gelsin ben 9gun once basvurumu yaptim ne zaman kartimi alabilirim ve ya ne kadar surede onay lanir kartini alan arkadaslar sizin kilerbkac gun icerisinden cikti soylermisiniz. Bu arada istanbuldan basvurum

  Kimlik ve sertifika onay süreleri illere göre değiştiği için bu sorunuza ancak kursunuzdan veya il özel güvenlik şubesinden cevap almanız mümkün. İyi günler.

 35. 29 Ocak 2016 - 16:51 | #35

  ali :

  Mrb hocam ben silahli özel güvenlik olarak calisiyorum yenilemeye girdim şuan kimliğinin emniyetten cikmasini bekliyorum yanlız başkasının kavgasına karıstım ve basit yaralanmadan mahmekeme devam ediyo bu silahlı kimliğin çıkmasına engel teşkil edermi

  Kimlik başvuru evrakına o mahkemeye ilişkin son durumu gösterir belge eklemeniz gerekir. 6136 S.Kanun kapsamına girecek silah-bıçak vb. alet kullanımı yoksa silahlı için sorun olacağını sanmıyorum. İyi günler.

 36. 29 Ocak 2016 - 16:52 | #36

  serdar :

  hocam benim kimlik kartim 29.4.2016da doluyo suan yenilemeye yzildim martin 27 de sinava gircem yetisirmi hocam tsk

  Yenileme sertifikalarının çıkması yaklaşık 27 Nisan’ı bulur. Kursunuzdan bir yazı alıp sertifika hariç soruşturmayı erken başlatmanız yararlı olur. İyi günler.

 37. 03 Şubat 2016 - 12:47 | #37

  pelin :

  Hocam ben silahsiz olarak sinavi gectim bir aydir evraklarimi yaptim emniyete verdim hala tahkikat devam ediyor diyor sizce bir sorun varmi ne zaman hazir olur

  Kimlik onay işlemleri illere göre değiştiği için akıbetin başvurulan ilden sorulması gerekir. Zaman verme konusunda kursunuz yardımcı olabilir. İyi günler.

 38. 03 Şubat 2016 - 12:48 | #38

  İbrahim :

  Hocam iyi qünler adli sicil kaydımda vardır yazıyor ama para cezası var ödemesem 1 ay denetimli serbestlik alıcam qüvenlik serfikası almama enqel olurmu ?

  Özel güvenlik işlemlerinde adli sicil kaydı değil, GBT esas alınır. Para cezasına neden olan durum özel güvenliğe engel hal değilse sorun olmaz sanıyorum. İyi günler.

 39. 04 Şubat 2016 - 08:58 | #39

  sureyya :

  Mrb hocam ben 24 kasimda teslimettim istanbulguvenlik subeye silahli icin hala cikmadi ne zaman cikar msj da gelmedi gala hocam

  İstanbul’da diğer illerden biraz fazla zaman aldığı dışında bilgimiz olmuyor maalesef. Muhtemelen kursunuz daha sağlıklı bilgi verebilir. İyi günler.

 40. 05 Şubat 2016 - 15:48 | #40

  Muratt :

  Hocam iyi gunler ben 29 kasim sinavini kazandim kartim 1 ay oldu cikmadi kac gun surer daha istanbuldan saygilar

  Sayfanın başında da özellikle belirtildiği gibi kimlik onay süreleri illere göre değiştiği için eğitim alınan kursa sorarak gerçekçi bilgi almak mümkün olabilir. İstanbul ise diğer illerden her zaman daha fazla sürüyor maalesef. İyi günler.

 41. 06 Şubat 2016 - 08:38 | #41

  mustafa :

  hocam benim bi sorum olcak 2011 de ben silahlı sertifika alma hakkı kazandım geçen yıl ewrklrımı güvenlik şubeye teslim ettigimde bi kavgaya karıştıgım için dewam eden mahkemeden dolayı silahsız alabırsn dedıler bnde çıkartmaktan vazgeçtim yatırdıgım harcıda tekrar aldım şimdi tekrar çıkartmak istiyorum ne yapmam lazım

  Sertifika süreniz bu yıl doluyor. Eğer altı aydan fazla varsa kimlik başvurusu yapıp yenileme eğitimi almanız mümkün. Altı aydan az zaman varsa yenileme eğitimi görmeniz gerekir. Her iki durumda da raporu yeniden almanız, harcı yatırmanız istenir. Mahkeme evrakı ile özel güvenlik şubeye danışmanızı tavsiye ederim. Eğer silahlı almanız mümkünse silahlı-yenileme alırsınız. Yine silahsız derlerse boşa masraf yapmamış olursunuz. Silahlı için istenen rapor, silahlı eğitim, sınav ücreti diğerinden farklıdır. İyi günler.

 42. 08 Şubat 2016 - 11:22 | #42

  nadim :

  S.a Kardeş Bu Tahkikat devam ediyor Yazıyor Nedemek Ve ben Kursuma başvurdum dediki Personel değişikliği olduğu için aksamalar oluyormuş Ve Ben 19 yaşındayım çalışmak için sorun mu?

  Tahkikat devam ediyor demek, hakkınızdaki tahkikatın devam ettiği henüz tamamlanmadığı demek. Kimlik kartı olmadan özel güvenlik olarak çalışmanız mümkün değil. İyi günler.

 43. 12 Şubat 2016 - 10:22 | #43

  ceyda :

  Mrb guvenlik sinavini kazandm kimlik kartim cikmadi mahkemem oldugu ocin dilekce yaz dediler dilekce yazmayi bikmiorum bir dilekce ornegi gonderebilirmisiniz

  Nereye, ne konuda yazılacağını bilmemiz söz konusu olmadığı için lütfen kursunuzdan yardım alınız. İyi günler.

 44. 12 Şubat 2016 - 10:24 | #44

  hakan :

  MERHABA SİLAHSIZDAN SİLAHLI GÜVENLİK KARTI YAPTIM TÜM EVRAKLARIMI İSTEDİLER VERDİM …SENTİFİKAMIN FOTOKOBİSİNİDE BANA VERDİLER… AMA İŞ YERİN ÇIKIŞINDA AYNI İŞ YERİNDEKİ KİŞİ BANA SALDIRDI VE İKİMİZDE DARP RAPOR ALDIK DAVA AÇILMIŞ AMA DAHA GİRMEDİM KİMLİK KARTIMI VERİRLER Mİ?**

  Olayın ne şekilde değerlendirildiğini, sizin sanık-mağdur durumunuzu bilemem. Başvuru yaptığınız yere danışmanız uygun olur. İyi günler.

 45. 12 Şubat 2016 - 15:56 | #45

  Koray :

  Hocam sınavı kazanmıştım,evrakları verdim 1,5 ay oldu.Sorgulama yaptığımda
  “Girdiğiniz kimlik numarasına ait bilgiler kayıtlarımız arasında bulunamadı” yazıyor.Telefonlara da bakmıyorlar daha mı uzun sürüyor acaba?

  Sertifika ve kimlik onay süreleri illere göre değişir. Büyükşehirlerde daha uzun zaman alabiliyor. Sanırım kursunuz, ilinizdeki durum hakkında daha gerçekçi tahminde bulunabilir. Evrak teslime hazır olmadığında belirttiğiniz bilgi görünür. İyi günler.

 46. Cihan
  12 Şubat 2016 - 16:29 | #46

  Merhaba. Dolandırıcılık sucundan yargılanıyorum tek bır dosyam var ve mahkeme 6. oldu daha sonuclanmadı. 6.mahkemese ise nisan ayında. ama hakımın dedıgıne gore ben ceza almayacagım. 62. sınavı sılahlı olarak kazandım. kimlik alırken sıkıntı cıkarmı ? lütfen yardmcı olun

 47. 12 Şubat 2016 - 17:22 | #47

  Koray :

  Anladım.Sizin kursunuzdan almıştım sertifikayı.Yani belgelerimde bir sıkıntı yok,biraz daha beklemeliyim..

  Silahlı iseniz bağlı olduğunuz karakola uğrayıp hakkınızdaki yazının mümkünse çabuklaştırılmasını rica etmeniz yararlı olur. Silahsızsanız beklemekten başka yapacak bir şey yok. Eskiden Ankara’da silahsızlar 3-4, silahlılar 4-5 haftada kimliklerini alırdı. Ancak artık burada da süreler biraz uzadı. İyi günler.

 48. 12 Şubat 2016 - 17:24 | #48

  Cihan :

  Merhaba. Dolandırıcılık sucundan yargılanıyorum tek bır dosyam var ve mahkeme 6 oldu daha sonuclanmadı. ama hakımın dedıgıne gore ben ceza almayacagım. 62. sınavı sılahlı olarak kazandım. kimlik alırken sıkıntı cıkarmı ? lütfen yardmcı olun

  Özel güvenlik başvurunuz hakimin söylediğine değil, belgeleyebileceğiniz evraka bakılarak değerlendirme yapılır. Dolayısıyla davanın devam ettiğini belgeleyerek silahsız verebilirler. Dava sonucunda alacağınız cezaya göre silahlıya geçmeniz mümkün olabilir. İyi günler.

 49. Serkan
  12 Şubat 2016 - 18:53 | #49

  Merhaba ben 1 yıldır o.g.g olarak calisiyorum.. calismadigim süre içinde sigara yakalattim ve 5 sene ceza aldım yargitaya gönderdim .. şimdi yenileme geldi yaptim . Ama emniyette gbt de çıktı mahkeme kararlarını ve bütün dosyalarini verdim 2 hafta içinde belli olur dendi. Sizce yenileme yaparlarmi. Buarada

  silahsız sertifika..

 1. 14 Şubat 2009 - 21:55 | #1