Kimlik kartı başvurumu yaptım. Soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Silahlı kimlikler 4-6, silahsız kimlikler 2-4 hafta içerisinde onaylanmaktadır  (Onay süreleri İstanbul’da daha uzun sürmektedir).

 

AŞAĞIDAKİ NOTU OKUMADAN LÜTFEN YORUM YAZMAYINIZ.  

 

NOT : Kimlik onay süresi illere göre değiştiği için bu konudaki en sağlıklı bilgiyi, kursunuzdan veya kimlik başvurusu yapacağınız emniyet biriminden sormanız tavsiye edilir. Yukarıda verilen süreler genel ve tahminidir.

 

 

 

Bu yazı bugün : 60, toplamda : 115541 kişi tarafından okundu.

 1. 16 Temmuz 2016 - 13:48 | #1

  VEDAT1994 :

  iyi günler size bir soru sorsam şimdi ben mayıs ayında yapılan sınavda başarılı oldum (silahsız ).Haziranın 6 sında yaşadığım şehirdeki özel güvenlik şube müdürlüğüne evraklarımı hazırlayıp sorunsuz bir şekilde teslim ettim.aradan yaklaşık 1 ay 9 gün geçti .bu süre içinde bana bi mesaj geldi şubeden 10 gün içinde yeni kimlik kartını alabilmek için eski kimlik kartınızla şubemize geliniz diye bir mesaj geldi bende daha yeni ögg kimliği aldığım için ve eski kimliğim olmadığı için dikkate almadım bu mesajı.bugün kurs aldığım yere gittim bana şubeye gitmem gerektiği imza atmam gerektiğini söylediler daha sonra da ankaradan kimliğin gelceğini söylediler.şubeye gittim bana mesaj geldikten söyle buraya gelmen gerektiğini söylediler bedne dedim ki bana mesaj geldi ama eski kimliğinle gelmem gerekti yazıyordu bende daha yeni ögg kimliği almaya hak kazandığım için gelmedim niye gelmedin dediler bende kimliğim yok dedim.sonra iki gün sonra gel dediler bir iki gün sonra gidicem.şimdi sorum şu aradan bu kadar zaman geçti acaba bi sorun sıkıntı çıkar mı ve mesaj geldikten sonraq gitmediğim için bir sorun yaşarmıyım kimliğimi alamama gibi bir durum yaşarmıyım.

  Yenileme ve temel kimlik alanlara aynı mesajın gönderilmesinden kaynaklanan bir durum. Sizin açınızdan sorun yok, bilmediğiniz bir konuyu anlamamanız normal. Endişelenmenizi gerektirir bir sorun değil. İyi günler.

 2. 19 Temmuz 2016 - 15:59 | #2

  Caner :

  Sinavimi kazandım. Ekraklarimi özel güvenlik şube müdürlüğüne teslim ettim güvenlik arşiv araştırmasi ne kadar sürer acaba
  Sonuç iyi çıkarsa kimliğimi hemen alabilecekmiyim? lütfen acil cevap
  Teşekkürler

  Sayfanın başında da vurgulandığı gibi bu sorunun cevabı bizde değil, kursunuz veya başvuru yaptığınız emniyet birimindedir. Soruşturma süresi illere göre değişir çünkü. İyi günler.

 3. 19 Temmuz 2016 - 16:27 | #3

  Beril :

  Iyi gunler mayıs 2016 da yenileme sınavına girdim başarılı oldum 2 eylülde evraklarimi teslim edilen fakat şöyle bir sorum olucak 2013 yılında telefonda rahatsız edildigim için suç duyurusunda bulunmuştum bir süre sonra karşı tarafa kovusturma dava açılmış dava lehime sonuçlanmıştı kimlik başvurusunda ve sonrasında bu durum karşıma cikar mi acaba

  Anladığım kadarıyla şikayetçi olan ve dava lehine sonuçlanan sizsiniz. Dolayısıyla sizi olumsuz etkileyecek bir durum yok. İyi günler.

 4. 23 Temmuz 2016 - 09:19 | #4

  kadir :

  selamın aleyküm hocam ben 1.5 ay önce evraklarımı teslim etmiştim özel güvenlik şube müdürlüğüne bana dedilerki sana mesaj gelecek dediler ama bana mesaj gelmedi bende kurs gördüğüm yeri arayıp sordum bana söylene şuydu sen eski sisteme göre başvuru yapmışsın gideceksin özel güvelik şubeye ben eski sisteme göre başvurumu yaptım diyeceksin senin kimlik cıkmıştır diyor acaba bir sorun olurmu

  Yeni kimlik için biyometrik fotoğraf, arşiv araştırma formu, 20 TL dekontu götürmeniz gerekir. Bu başvurunun detayları konusunda kursunuzun sizi bilgilendirmesi gerekir. Uygun şekilde başvuru yaptıktan sonra kimliğiniz, adresinize posta ile gelecektir. İyi günler.

 5. 23 Temmuz 2016 - 09:20 | #5

  Mustafa :

  Hocam ben dosyami teslim ettim bir aydan fazla oldu hala kartim gelmedi ne yapmam lazım

  Yeni kimlik dağıtımı başladığı için başvurunuzun buna uygun olması gerekir. 20 TL dekontu, biyometrik fotoğraf vb. işlemler var. Kursunuzun size bu konularda gerekli yönlendirme-bilgilendirme yapması gerekir. İyi günler.

 6. 23 Temmuz 2016 - 09:21 | #6

  filiz :

  Hocam bnim kafama takılan tek sorum şu ögg kartım postaylamı gelicek evetse ya bn evde yoksam nolcak yada bi aksillk oldu kapı açlmadı napıcam bn lütfen beni aydnlatrmısnz.

  İnanın bu kadar detayı ben de bilemiyorum. PTT görevlisi soyadı tutan birine teslim eder belki ama sadece tahmin. İyi günler.

 7. 23 Temmuz 2016 - 11:26 | #7

  Ali :

  Kolay gelsin Hocam

  Size bi soru sorcaktimda güvelikle ilgili hep aklıma takılıyor

  Bi arama noktasından Polis doğal olarak gelenlerin üstlerini arıyor
  Ancak bi özel güvenlik görevlisi gelip kimliğini gösterse Polise yinede Polis Güvenlik görevlisini arar mi

  Özel güvenlikler, aranması özel hükümlere bağlı kişilerden olmadığı için polis, özel güvenlik görevlisi aramaya yetkilidir. İyi günler.

 8. 23 Temmuz 2016 - 11:33 | #8

  Tolga :

  Hocam iyi gunler ben evraklarimi haziranin 25 emliyete verdim iatanbul ozel güvenlik sube müdürlüğüne fakat hala kimlik kartim cikmadi ordaki gorevli polis memurlari cebine mesaj gelecek dediler fakat mesaj gelmedi bi ara guvenlik şubeye gittim kartim ne zaman cikar diye bilgi yasardan tc mi girip bakti daha cikmamis dedi fakat ben ordaki gorevli arkadasa soyledim ne zaman cikar diye bana hic bisey soylemedi belli olmaz dedi bazi kisilere bilgi sayardan resimli calisma kagidi cikartti bununla calisa bilirsiniz dedi bende o calisma kagidindan istedim vermedi bana peki hocam onu niye bana vermediler sizce bi yardimci olursaniz sevinirim cok bide kartim sizce hocam bu ayin sonunda cikarmi bi yardimci olursaniz cok sevinirimcok teşekkürler hocam

  Temel ve yenileme olmak üzere yenileme kimlik başvurusu yapılır. Yenilemeden kimlik alanlara çalışmaları ile ilgili sıkıntı olmasın diye başvuru yaptıklarına dair belge verilir. Sizin başvurunuz temel ise yani ilk defa kimlik alıyorsanız bu nedenle belge verilmemiştir muhtemelen. Kimliğinizin ne kadar zamanda geleceği konusunda ise iki nedenle fikrim yok. İlki süre illere göre değişebiliyor, ikincisi ülkemizdeki malum gelişmeler nedeniyle emniyetin öncelikli görevi, asayişi sağlamak olduğundan, idari işlerden sayılan kimlik işleri doğal olarak ikinci plana atılabilir. En kısa zamanda şartların düzelmesini, normale dönmesini dileyerek emniyet güçlerimize bu konuda anlayış göstermeliyiz. İyi günler.

 9. 23 Temmuz 2016 - 11:35 | #9

  Caner :

  İyi günler.ben geçen yıl özel güvenlik sertifikasını aldım ama ekleri emniyet müdürlüğü ne götürüp teslim etmedim bu zamana kadar götürmedigim için şimdi görürsem kimlik kartımı almama sorun olurmu

  Özel güvenlik raporlarında geçerlilik süresi bir yıldır. Dolayısıyla raporu yeniden almanız gerekebilir. Sertifika süresi kendi kendine ilerlediği için kalan zaman için başvuru yapabilirsiniz. Hangi belgelerin, kaçar suret hazırlanacağı, yeni kimlik dağıtımı için yapılacakları öğrenebilmek için kursunuzla görüşmeniz doğru olur. İyi günler.

 10. 25 Temmuz 2016 - 16:00 | #10

  fatih :

  27.06.2016 tariihinde silahlı kimlik için bayrampaşa şubeye evrakları teslim ettim. temmuzun 11 inde aksam 21 gibi beni bir polis memuru cep telefonumdan arayarak bilgilerimi teyit etti. ne zaman çıkar deiye sorduğumda 10 yada 15 gün sonra telefonuna sms gelir demşti bugün 15 gün oldu ama arayan soran yok

  Arandığınız tarihten sonra tüm ülkeyi etkileyen ve emniyetin her zamankinden fazla mesai yapmasına neden olan olaylar malumunuzdur. Gecikmenin rutini aksatan bu tatsız durumdan kaynaklandığını sanıyorum. Emniyetimize biraz anlayış gösterip beklemenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 11. 25 Temmuz 2016 - 16:02 | #11

  Eyüp irmak :

  6 haziran 2016 tarihinde kart yenileme ile ilgili bütün evrakları teslim ettim hayla kimlik gelmedi durum nedir?

  Başvuruyu yeni kimlik dağıtımında istenen şekilde 20 TL dekont, biyometrik fotoğraf vb. hususlara uygun yaptıysanız kimlik, posta ile evinize gelecektir. Başvurunuz eski şekle göre ise kursunuzdan yeni kimlikte istenen belgeleri, 20 TL’nin yatırılacağı IBAN numarasını öğrenip işlem yapmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 12. 25 Temmuz 2016 - 16:04 | #12

  Azad :

  hırsızlıktan hapis cezası aldım bu ceza 3 ila 6 bin lira para cezasına çevrildi. sınavagirdim ve geçtim ardından evraklarımı teslim ettim ve bana msj olarak döneceklerini söylediler ve mesaj geldi tebligat için yarın şu nolu şubeye geliniz diye umutsuzum ama bir umut varmıdır acaba ?

  Ceza kararında HAGB yoksa maalesef olumsuz görünüyor. HAGB varsa komisyonda incelendikten sonra karar verilir. En kötü ihtimal olursa vergi dekontunun arkasına işlem görmedi diye yazdırıp aldığınız takdirde aynı vergi dairesinden iadesini isteyebilirsiniz. İyi günler.

 13. 26 Temmuz 2016 - 10:11 | #13

  Kubra :

  Iyi gunler ben 23 haziranda sorusturma icin evrak teslim etmistim ama hala sonuclanmadi neden

  Sayfanın başında verilen notu okusaydınız, bu sorunuzu doğru yere yöneltebilirdiniz. Gecikmenin nedenini bilemiyorum, kursunuz ve başvuru yaptığınız yerden araştırmanız doğru olur. İyi günler.

 14. 29 Temmuz 2016 - 14:44 | #14

  mahmut :

  hocam imza icin subemize geliniz diyor.internet sitelerinde acaba bu islem ne icin

  Bulunduğunuz ildeki uygulamayı kursunuz daha iyi bilir. Sadece tahmin olarak belirteyim, kimlik imza karşılığı verildiği için olabilir. İyi günler.

 15. 29 Temmuz 2016 - 14:45 | #15

  Necat :

  Ben 2009 da hirsizliga tesvik ten suç istedim ama mahkeme 5 yıl suç iSlememe cezası aldim dosyam da guvenlik soruşturmasında sıkıntı Yaşar miyim 7 yıl ggeçti

  Hırsızlık suçundan ceza almak özel güvenliğe engel hal sayılır. Eğer mahkeme kararında HAGB ifadesi varsa silahsız olabilir, aksi halde maalesef olumsuz sonuçlanır. İyi günler.

 16. 29 Temmuz 2016 - 14:48 | #16

  cengiz acar :

  iyi günler. ben ilk defa özel güvenlik kimlik kartı alcam .evraklarımı 10 nisanda teslim ettim bana 1 ay içerseinde çıkar dediler telofona sms gelir dediler.temmuz 27 oldu hala bir haber yok .bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim

  Kimlik soruşturması ile ilgili işlemler ve süreleri, illere göre farklılık gösterebiliyor. Dolayısıyla bu konuda kursunuz, bulunduğunuz ildeki işlemlerin işleyişini daha iyi bileceği için oraya sormanız doğru olur. Sadece genel bir tahmin olarak gecikme nedeni, yeni kimlik için gereken şekilde başvuru yapmamanızdan olabilir. İyi günler.

 17. 29 Temmuz 2016 - 14:50 | #17

  tarık :

  29.06.2016 tarihinde silahlı kimlik için evrakları şubeye teslim ettim
  daha mesaj gelmedi acaba daha kimlik çıkmadı mı

  Kimlik soruşturma-teslim şekli ve süreleri illere göre değişir. Dolayısıyla bu konuyu, herkes kendi kursundan sorarak öğrenmelidir. Esasında sayfanın başında bu konuya ilişkin açıklayıcı not da var. İyi günler.

 18. 29 Temmuz 2016 - 14:52 | #18

  K.Tanrıver :

  İyi günler 2. yenileme eğitimine girdim ve dosyamı teslim ettim.Fakat arşiv araştırmamda daha önceden kalma Kasten basit yaralamadan 3 ay 28 gün ertelenmiş cezam çıktı.Bu durumda komisyonun kararı olumsuz olurmu?Normalde ö.g.g kanunununda da olumsuz olması için kasten suçlardan en 1 yıl ceza olması lazım olumsuz olması için bu durumda benim için bir sıkıntı oluştururmu?teşekkürler

  Hakkında mahkeme kararı olanların buna ilişkin belge vermeleri ve konunun özel güvenlik komisyonunda görüşülmesi rutin bir uygulamadır. Evrak istenmesi olumsuzluk anlamına gelmez. Daha önce yenilediyseniz muhtemelen bu sefer de sorun olmayacaktır. İyi günler.

 19. 29 Temmuz 2016 - 14:54 | #19

  Mesut balta :

  Ben 14.06.2016 da bütün belgelermi Mardin özel güvenlik şubesine teslim ettim hala kartım gelmedi ne yapmam gerekiyor

  Soruşturma işlemleri ve süreleri illere göre değişiyor. Muhtemelen kursunuzdan sorarak daha gerçekçi bilgi alabilirsiniz. Son günlerde yaşanan olayların emniyeti oldukça meşgul etmesi nedeniyle soruşturma işlemi zaman almış olabilir, ama bu sadece bir tahmin. İyi günler.

 20. 06 Ağustos 2016 - 08:05 | #20

  Erhan :

  Hocam 60 gün önce evraklarımı teslim ettim daha çok sürermi

  Soruşturma süresi sayfanın başında da belirtildiği gibi illere göre değişir. Kursunuza sormanız uygun olur. Eğer yeni kimlik için istenen belgeleri vermediyseniz, yapmanız gerekenleri öğrenmek için de kursunuzla görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 21. 06 Ağustos 2016 - 08:06 | #21

  bekir şimşek :

  Slm hocam dosyamı gaziantep ö.güvenlik şubeye teslim ettim sorgulamadan takip ediyorum imza icin gittim imza attim
  şuan soruşturma ekranında kimlik gönderildi diyor kimlik ne zaman gelir

  İkamet ettiğiniz bölgenin PTT şubesinden sorunuz. İyi günler.

 22. 06 Ağustos 2016 - 08:07 | #22

  harun :

  hacam 63 sınava girdim evraklarımı 1 hafta içerisinde vedim 15 günde hazır olur dediler fakat 3vay oldu çıkmadı şubeye gitim çıkamadı diyorlar benimki silahlı başka nereye başvurmam gerekiyor

  Sayfanın başında da yazdığı gibi soruşturma işlemi/süresi illere göre değişir. Kursunuzdan sormanız uygun olur. İyi günler.

 23. 06 Ağustos 2016 - 08:12 | #23

  ozan aydin :

  İyi calismalar hocam.ben yenileme eğitimine gidecem. Nisan 2017 basında silahli yaka karti sürem doluyor. Ekimdeki sınava girsem.yoksa aralıkları sınava mi girsem.yetisirmi tavsiyesini alabilirmiyim.tesekkurler

  Kimlik süresi, girilen sınav tarihinden başlayacağı için Aralık’ta sınava girecekmiş gibi eğitiminizi alın. Kasım’da takvim belli olur, eğer Ocak sonu-Şubat başı sınav olursa ona girersiniz. Eğitiminiz bitince kursunuzla görüşüp soruşturma başvurusunu yapmanız mümkün. Dolayısıyla süreyi yakmak açısından en az zarar görecek şekilde hareket etmiş olursunuz. İyi günler.

 24. 06 Ağustos 2016 - 08:15 | #24

  abdurrahman :

  11 temuzda gerekli tum belgelerimi, bi kac kurstan arkadasla birlikte verdik
  beraber evraklari teslim etigim arkadaslara msj geldi ama bana gelmedi
  neden gelmedi sicilim temiz bende büyük sıkıntı yaratı bu durum
  kimlik alamam gibi bi durum mu var aceba
  cvp lutfen

  Silahlı kimlik talep ettiyseniz mahalli soruşturma nedeniyle gecikmiş olabilir. İkamet yerinizin bağlı olduğu polis karakolundan yazışmanızın çabuklaştırılmasını talep edebilirsiniz. Başka da yapacak bir şey yok maalesef. Ayrıca OHAL nedeniyle emniyet görevlilerinin öncelikle asayiş görevini yerine getirdiğini, bu tür idari işlerde aksamaların doğal olduğunu da göz önüne almak gerek. İyi günler.

 25. 06 Ağustos 2016 - 08:17 | #25

  birkan :

  iyi günler ben güvenlik firmasına bütün başvuru belgelerini sorunsuz bir şekilde teslim ettim bu çerçeve sonucunda silahsız güvenlik sınavı ne zaman ve ben sınavı kazandığımda kimlik kartımı ve sertifikamı ne zman alırım ve şunuda söylemek gerekirki bu sınav tarihlerini neden bu kadar uzun ileri tarihlere atıyorsunuz

  Sınav takvimi yıllık olarak Öz.Güv.D.Bşk.lığı tarafından belirlenir, tarihlerle bizim ilgimiz yok. Soruşturma süresi ile ilgili sayfanın başında da belirtildiği gibi işlemler illere göre değişiklik gösterdiği için kursunuzdan sormanız doğru olur. İyi günler.

 26. 06 Ağustos 2016 - 08:44 | #26

  ş. can :

  ben nisan 2012 de kimlik yenileme için başvuru yaptım emniyetten bu işlemim 6 aydan uzun süreceği gibi bir şey söylenmişti yeni kimlik verilme durduruldu felen denildi. 1.5 yıl kadar takip ettim ama çıkmadı başka işe girdiğim içinde sonra takip etmedim. bu durumla ilgili emniyete e-mail attım randevu alın başvurunuzu yapın diye mail attılar.ben bütün belgeleri zaten oraya vermiştim. şimdi sorgulama yapamıyorum. çıkan kimlikleri almayadamı randevuyla gidiliyor artık yardımcı olurmusunuz.

  O zaman alamadığınız yeni kimliklerin dağıtımı başladı. Biyometrik fotoğraf, 20 TL Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı hesabına yatırılıp dekont vb. belgelerle yeniden başvurmanız gerekir. Bu arada yenileme zamanınız da yaklaşmış, 20 TL’yi iki kere yatırmamak için imkan varsa yenilemeden sonra başvurmanızı tavsiye ederim. Soruşturma-kimlik başvuru-randevu işlemleri illere göre değiştiği için eski kursunuza danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 27. 06 Ağustos 2016 - 08:45 | #27

  Melek :

  Hocam evraklarını haziranın 10 teslim ettim güvenlik kartım daha gelmedi sistemde sorusturmanin devam ediyor diyor ne zaman gelir

  Vallahi bilemiyorum, ne zaman gelir? Sayfanın başında da belirtildiği gibi soruşturma süreleri illere göre değişir. En doğrusu kursunuza sormanızdır. İyi günler.

 28. 06 Ağustos 2016 - 08:57 | #28

  Ahmet akdsg :

  Hocam ben evrakları teslim ettim bana dönüş olana kadar çalişabilirmiyim

  İlk defa başvurduysanız kimliği almadan çalışmanız mümkün değil. Yenilemeden başvurduysanız kimlik süresi dolana kadar çalışabilirsiniz. İyi günler.

 29. 08 Ağustos 2016 - 16:59 | #29

  uğur :

  S.a. hocam benim kartim 28 ağustos ta doluyor egitimimi aldım 2 ekimde sinava giricem bu durumda işten cikarilir mıyım ne yapmalıyım söylemedim de dolcagini dikkat eder ler mi ? Ya da ne yapmaliyim lütfen yardımcı olun

  28.08.2016, soruşturma dahil tüm işlemlerinizin bitmiş olması gereken tarihtir. O tarihten sonra işyerinin sizi çalıştırmaya devam edip etmeyeceğini bilemem. Denetlemede durumunuz tespit edilirse para cezasına muhatap olacak işyerinizdir, dolayısıyla da bu riski göze alıp almama konusunda inisiyatif tamamen işyerinizdedir. Sertifika hariç diğer belgelerle soruşturmayı erken başlatabilmeniz için de kursunuzla görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 30. 09 Ağustos 2016 - 07:27 | #30

  Mahir :

  Hocam ben yenileme evraklarını verirken sorun cikmadı şimdi mesaj atmislar kimlik kartinızın basımın tamam lanması için 246 nolu odaya geliniz diye bi sorunmu çıktı acaba

  Hangi ilden başvuru yaptınız bilemiyorum, Ankara’da odaya çağırma gibi bir uygulama yok bildiğim kadarıyla. Dolayısıyla kursunuz konu hakkında mutlaka bilgi sahibidir. Bu arada gelen mesajda herhangi bir olumsuzluk görünmüyor. Belki birden fazla kimlik tespit noktası vardır, imza karşılığı teslim gerektiği için öyle yazmışlardır. İyi günler.

 31. 09 Ağustos 2016 - 14:01 | #31

  abdurrahman :

  @A.GÜLŞEN
  ayni gun beraber basvuru yaptigim arkadaslara mesajlarinin gelmesi. ..
  bana gelememesi normal mi hocam olabiliyormudur buyle seyler
  benimde (silahsiz )

  İlinizdeki durumu bilemiyorum, muhtemelen kursunuz daha açıklayıcı bilgi verecektir. İyi günler.

 32. 10 Ağustos 2016 - 14:50 | #32

  Naim zerenüz :

  Hocam ben yeni kimlik için başvurdum bayrampasaya evraklarımı verdim 1 ay oldu
  ne msj geldi ne kimlik ne zaman gelir hocam

  Sayfanın başında da vurgulandığı gibi bu işlemler illere göre değişir, en sağlıklı bilgi de sertifika aldığınız kurstan ve başvuru yapılan emniyet biriminden alınabilir. İyi günler.

 33. 11 Ağustos 2016 - 09:04 | #33

  Caner :

  Ben evrakalrimi teslim ettim. Sonra bana mesaj geldi mesaj da kimlik işlemi tamamlandı 1 adet biyometrik foto ve vakıf bankasına yatırdığım dekontla beraber subemize geliniz diyor. Sorum şu ekran tesliminde yaptığımız gibi randevu almak gerekiyor mu?

  Randevulu sistemle ilgili bilgim yok. Randevu gerekseydi mesajda belirtilirdi muhtemelen ama net bilgiyi kursunuza sormanız doğru olur sanıyorum. İyi günler.

 34. 12 Ağustos 2016 - 06:59 | #34

  Sezgin :

  Merhaba ben mayıs ayında yenıleme sınavına girdım hazıran 10 evraklarımı eksıksız subeye teslım ettım beklemeye gectım bana bugun mesaj geldilgıYenileme O.G.G Kimlik baski islemleriniz tamamlanabilmesi icin Subemizin 246 nolu odaya Mesai Saat.icinde (09:00-12:30 ve 13:30-16:30)gelin bu neyın nesı acaba sorunmu var yoksa yenı kartımı vercekler tsk

  Bu 246 nolu oda İstanbul’da sanırım. Ankara’da randevulu sistem yok, dolayısıyla uygulama ne şekilde yürütülüyor bilemiyorum. Muhtemelen kursunuz detaylarını biliyordur. İyi günler.

 35. 17 Ağustos 2016 - 07:15 | #35

  harun :

  hocam ben silahlı güvenlik sinavı kazanım evraklarımı teslim etim güvenlik soruşturma için eve gelecek olan memur arkadaşlar evde kimsiyi bulamaskarsa ne ve iji defa tekrarlanırsa be olur ve eve gelmeden vermezlermi kartı

  Mahalli soruşturma adres tespiti için yapılır. Semt karakolunuza uğrayıp yazıyı sorunuz. İyi günler.

 36. 17 Ağustos 2016 - 07:17 | #36

  ismail :

  birinci sorum şu 2017 ağustos ayında kimliğin süresi doluyor benim ve yeni kimliklerin çıkması gerekiyor peki benim bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekiyor ikincisi önce randevumu almam gerekiyor emniyetten yoksa banka dekontunu resmi ve eski güvenlik kartıyla gitmemm yeterlimi randevu neden alınıyor kart başvurursu içinmi eski kartı olanlara tekrar emniyet soruşturması yapılacakmı bu konuda bna yardımcı olurmusunuz bu arada ben kocaeli emniyetten yapacam işlemlerimi

  Kimlik başvuru işlemleri, gereken evrak, süreler vb. detayların hepsi illere göre değişir. Dolayısıyla bulunduğunuz ildeki kurslara veya il özel güvenlik şubesine danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 37. 17 Ağustos 2016 - 07:21 | #37

  harun :

  merhaba hocam istanbuldan 63 sınava girdim silehlı ve kazandım evraklarımı 1 hafta içerisinde teslim etim şübeye evraklarımı teslim ederken normalde parmak izleri alınması lazım fakat parmak izlerimi almadılar sordugumda gerek yok dediler yaklaşık şuan 3 ay oldu ve hala sms gelmedi 3 ay içerisinde 2 defa şübeye gitim çıkmadı diyorlar hacam bu durumda ne yapabilirim yardımcı olursananız sevinirin teşekürler hacam

  Ehliyet, pasaport vb. nedenle daha önce parmak iziniz alındıysa sistemde göründüğü için gerek olmadığı söylenmiştir muhtemelen. Malûmunuz ülkede OHAL şartları var, emniyet personeli de önceliği asayiş hizmetlerine vererek yoğun mesai yapıyor. Dolayısıyla kimlik soruşturması gibi idari işler zamana alabilir. İyi günler.

 38. 17 Ağustos 2016 - 07:22 | #38

  Hüseyin :

  Hocam 2014 yılından devam eden bir mahkemem var ceza mahkemesinde kişinin huzurunu bozmak mahkeme daha devam ediyor gereken evrakları mahkemeden aldım emniyete teslim ettim soruşturma yapıyorlar silahsız olduğu icin sorun olmayacağını söylediler acaba bı sıkıntı olurmu

  Kimlik soruşturmalarında yetkili olan yer, size başvuru yaptığınızda sorun olmaz demişse gerçekten olmaz, endişelenmeyin. İyi günler.

 39. 17 Ağustos 2016 - 10:52 | #39

  Galip selek :

  Hocam kolay gelsin ben 2015 yılında kimlik yenileme işlemi yaptım ama özel güvenlik kimliğimi almadım,şu an özel güvenlik olarak bir işe girmek istiyorum şubeye gidip nasıl bir işlem istemeliyim saolun

  Sayfanın başında da özellikle vurguladığım gibi kimlik başvuru süresi-istenen belgeler standart değil, illere göre değişiyor. Dolayısıyla konuyla ilgili doğru bilgiyi ancak eski kursunuzdan veya özel güvenlik şubeden öğrenmeniz mümkün. İyi günler.

 40. 19 Ağustos 2016 - 07:11 | #40

  Başak :

  Hocam merhaba size bir sorum olacaktı , ben ismimi değiştireceğim ve özel güvenlik kimlik kartımda ki ismimi nasıl değiştirebilirim nereye müracaat etmeliyim?

  Yeni isimli nüfus cüzdanı, mahkeme kararı ile ikamet ettiğiniz il özel güvenlik şubesine başvurmanız gerekir. İyi günler.

 41. 25 Ağustos 2016 - 06:53 | #41

  Fatih :

  Hocam benim kimlik yenilemem geldi ve sınavA girdim belgemi aldım ve bütün evraklarım hazır evraklarımı bi kaç güne emniyete teslim edeceğim tek korkum şu eski kimlik kartımla görev yapıyorum yenisi çıkana kadar nede olsa eski kimlik kartımda yenileme sürem 2 gün geçmiş ama belgem var sorun olurmu yani emniyete evrakları teslim ettiğimde yinede uzun bir süre bekleyeceğim sonuçta işyeri işten çıkarma gibi birşey yaparmı acaba lütfen cevap verirmisiniz? Teşekkürler.

  Eğitiminiz tamamlandıktan sonra kursunuzdan yazı alıp soruşturmayı başlatmış olsaydınız bu sorunu yaşamayacaktınız. İşte bu yüzden kurs seçimi önemli. Artık yapacak bir şey yok, bir an önce başvuruyu yapmanız gerekir. Süresi dolanları çalıştıran işyerleri, durum tespit edilirse para cezasına muhatap olur. Dolayısıyla işyerinizin para cezası riskini alıp almayacaklarını bilemem. Başvuru yapanlara bir hafta geçerli belge verildiği söyleniyor. Bu belgeyi işyerinize vermeniz lehinize olabilir. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:55 | #1
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster