Kimlik kartı başvurumu yaptım. Soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Yaklaşık olarak ; silahlıların 4-6, silahsızların 2-4 hafta içinde kimlik kartları onaylanmaktadır.  Onay süresi ile ilgili net bilgiyi, evrakınızı teslim ederken ilgili emniyet birimine sormanızı öneririz. Bu konuda en sağlıklı bilgiyi bu şekilde alabilirsiniz. Çünkü; kimlik onay işlemleri her ilin iş yoğunluğuna göre değişik sürelerde sonuçlanabilmekte, standart bir zaman aralığı verilememektedir. (Onay süreleri İstanbul’da daha uzun sürmektedir)

Bu yazı bugün : 63, toplamda : 70201 kişi tarafından okundu.

 1. 03 Kasım 2014 - 15:47 | #1

  berat :

  Hocam evrakları teslim edeli tam 39 gün oldu.
  Silahsiz sertifikaydi ama hala çıkmadı.
  Bana 15 ila 30 gun icerisine çıkar demişlerdi ama yarın 40.gun olucak
  İşe de giremiyorum
  Daha ne kadar bekleyeceğim
  Lütfen bilgilendirirmisiniz ?

  Bulunduğunuz ilde işlemlerin ne kadar süreceği konusunda bilgiyi kursunuzdan veya başvuru yaptığınız emniyet biriminden almanız gerekir. İyi günler.

 2. 04 Kasım 2014 - 14:12 | #2

  yağmur :

  merhaba hocam ben silahsız kimliğimi aldım ama iş başvurusu buluncam ama kıyafetleri kim vericek benim kafama takılan bu oldu bide valiliğe 15 gün içerisinde bilgi vericegiz demi lütfen beni bilgilendirirmisiniz.

  Kıyafet temini ve valiliğe bildirim gibi işlemler sizin değil, çalışacağınız firmanın sorumluluğunda. Firmaların onaylı, logolu özel üniformaları olup çalışanlara vermek zorundadırlar. İyi günler.

 3. 06 Kasım 2014 - 09:04 | #3

  İkra :

  ya hocam ben ankarada oturuyorum evrakları 28 ekimde verdim yaklaşık kaç haftada çıkar bu kimlik kartıları (silahlı)

  Evrakı teslim ederken sorsaydınız daha sağlıklı cevap alabilirdiniz. Güncel durumu en iyi orası bilir çünkü. Genelde bir ay kadar sürüyordu. Artık biraz daha fazla zaman aldığı söyleniyor. İyi günler.

 4. 10 Kasım 2014 - 18:32 | #4

  sebahattin :

  Hocam benim 5 tane denetimli serbeslik dosyam var 4 dünü birdim 1 tanesi Hala sürüyor bir fafta sora oda bitcek yanlız bu son dosyam kapanmadan ist bayram paya dosyalarımi teslim Ettim benden sondosyam suren denetilim icin sorun çıkarırlar mı veya biten denetimli serbeslik dosyalarım icin bi ev rak isterlermi 5 ide uyusturucudan icicilikten son
  dosyam kaldı oda bu ayın 17 yedisi de bitiyor. Evraklarimi 03.11.2014 de teslim ettim. Bekliyorum ?

  Hakkında mahkeme işlemi olanların devam eden veya sonuçlanmış (denetimli serbestlik süresi dolsa da) buna ilişkin belgeleri, başvuru evrakı ile vermeleri gerekir. Aksi halde işleminiz bekler. Dolayısıyla son dava dahil, tamamının belgelerini vermenizde yarar var. Aldığınız cezalar ve süreleri komisyon tarafından değerlendirildikten sonra kararı size bildirirler. İyi günler.

 5. 11 Kasım 2014 - 08:23 | #5

  yasin :

  hocam evraklarımı emniyete vereli 45 gün oldu ankarada oturuyorum. ama kimliğim hala çıkmadı

  Ankara’da kimlik onay süreleri eskisi gibi çabuk olmuyor. Beklemekten başka yapacak bir şey yok. İyi günler.

 6. 11 Kasım 2014 - 08:25 | #6

  recep :

  hocam benimde denetimli serbestlik durumum var fakat sınavı gectim sertifikamı almayı bekliyorum kimlik çıkarmak için mahkeme kararınıda istiyor denetimli serbesliğim sorunsuz biteli 4 yıl oldu bu kimlik kartımın çıkmamasına felan engel teşkil eder mi?şimdiden ilginize teşekkürler

  Denetimli serbestlik almanıza neden olan durumdan bir yıldan fazla ceza almamış ve özel güvenliğe engel hal değilse sorun olmaz. Hakkında mahkeme işlemi olanlardan evrak istenmesi zorunlu bir durum. İyi günler.

 7. 24 Kasım 2014 - 08:08 | #7

  murat :

  evrakları vereli 3 hafta oldu ama halen kart çıkmadı. emniyete sordum evrakları verirken 15 gün içinde çıkar dediler ama çıkmadı işim hazır ama kart çıkmadığı için işe giremiyom ne kadar daha sürer kartın çıkması

  Sertifika onayları ve kimlik soruşturmaları için tarih vermek pek doğru değil. Artık tüm illerde işlemler daha uzun sürüyor. Ankara’da sertifikaların bir haftada çıkacağı tahminimiz bile tutmadı çünkü. İyi günler.

 8. 24 Kasım 2014 - 08:31 | #8

  tugce evci :

  Merhaba silahlı olan bi kimliği silahsıza dönüştürmek için hangi işlemler yapılmalı anlatabilirmisiniz?

  Yenileme eğitimi alacağınız kursa silahsız eğitim almak istediğinizi belirtmeniz yeterli. Başka bir şey yapmanıza gerek yok. İyi günler.

 9. 24 Kasım 2014 - 08:33 | #9

  mücella kabaş :

  merhaba hocam ben güvenlik kursuna gideli kimligimi almayı hak edeli 5 yıl oldu ama kimligimi çıkarttırmadım.yenileme kursuna gitmem gerekmiş 5 yıl doldugu için güvenlik kimligimi çıkartıptamı gitmem gerek bu kursa yoksa kurstan sonramı cıkarttıracam?

  Süre dolduğu için başvursanız da kimlik alamazsınız. Sertifikanızla yenileme eğitimi alıp gerekli belgeleri de kursunuzdan öğrenip kimlik talep edebilirsiniz. Yenileme de olsa daha önce kimliğiniz olmadığı için bir defaya mahsus rapor alıp vergi yatırmanız gerekeceğinden bilginiz olsun. İyi günler.

 10. 24 Kasım 2014 - 08:34 | #10

  Csqn :

  merhabalar benim sorum ben evrakları teslim ederken sağlık raporunun aslınıda emniyete verdim.şimdi ben mersinde ikamet ediyorum,örneğin istanbulda ikamet etmeye başladım sağlık raporuyla ilgili her hangi bişey yapmam lazım olacak mı yani yenileme yaparken nerde olursam olayım sağlık raporu istemiycekler değil mi benden.tşkler cvp için

  Kimlik aldıktan sonra, aynı ehliyet gibi tüm yurtta kullanabilirsiniz. Başka şehirde çalışmak için herhangi bir yere başvurmanız gerekmez. İyi günler.

 11. 24 Kasım 2014 - 08:36 | #11

  mehmet :

  hocam hastaneden bir tane saglık roporunun aslını verdiler bende onu kurs gördüm yere verdim fotokobisni emliyete versem sorun cıkmaz dimi

  Rapor aslının kursa verilmesi yönetmelik gereği zorunlu olsa da bazı emniyet birimleri yine de aslını isteyebiliyor. Eğer sizden istenirse aslını kursunuzdan alıp vermeniz yeterli. İyi günler.

 12. 24 Kasım 2014 - 08:36 | #12

  yalcin :

  Hocam ben askeriyede 15 gün ceza aldım emniyete ewraklari werim ama belirtmedim cezayı birşey olurmu

  Askerken aldığınız ceza disiplin suçundan ise sorun olmaz. İyi günler.

 13. 24 Kasım 2014 - 08:38 | #13

  eser :

  kımlık kartı cıkarmak ne kadar tutuyo

  Kategoriler/Kimlik Maliyeti bölümünde giderlerle ilgili bilgi var. Bazı giderler (rapor vb) illere göre değiştiği bulunduğunuz ilden araştırmanız yararlı olur. İyi günler.

 14. 24 Kasım 2014 - 08:41 | #14

  murat :

  lütfen cvp verirmisiniz o kadar insan cvp bekliyor rica ediyorum…

  Sitede bir sorun olduğu için bir haftadır cevap veremedim. Burada sorulan soruların neredeyse tamamı, kişilerin para verip hizmet aldığı kendi kurslarından öğrenebilecekleri konular ayrıca. O kadar acilse kursunuzla görüşmeniz yararlı olabilir. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:55 | #1
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 3 Hepsini Göster