Kimlik kartı başvurumu yaptım. Soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Silahlı kimlikler 4-6, silahsız kimlikler 2-4 hafta içerisinde onaylanmaktadır  (Onay süreleri İstanbul’da daha uzun sürmektedir).

 

NOT : Kimlik onay süresi illere göre değiştiği için bu konudaki en sağlıklı bilgiyi, kursunuzdan veya kimlik başvurusu yapacağınız emniyet biriminden sormanız tavsiye edilir. Yukarıda verilen süreler genel ve tahminidir.

 

 

 

Bu yazı bugün : 48, toplamda : 112608 kişi tarafından okundu.

 1. 08 Temmuz 2016 - 12:35 | #1

  Hazan :

  Hocam sınavı kazandım evraklarını teslim ettim. Mahkemem var dayak yedim karşılıklı dava açıldı mahkeme görülmedi kimlik alımında sıkıntı olur mu

  Davanız GBT kayıtlarında görünürse özel güvenlik buna ilişkin belge ister. Belgeyi vermediğiniz takdirde kimlik işleminiz beklemede kalır. Uygulama illere göre değiştiği için bu bilginin size ne şekilde ulaşacağını bilemiyorum. Bazı illerde emniyet mesajla eksik evrakın tamamlanmasını isteyebiliyor. Başvuru yaptığınız yere danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 2. 16 Temmuz 2016 - 13:48 | #2

  VEDAT1994 :

  iyi günler size bir soru sorsam şimdi ben mayıs ayında yapılan sınavda başarılı oldum (silahsız ).Haziranın 6 sında yaşadığım şehirdeki özel güvenlik şube müdürlüğüne evraklarımı hazırlayıp sorunsuz bir şekilde teslim ettim.aradan yaklaşık 1 ay 9 gün geçti .bu süre içinde bana bi mesaj geldi şubeden 10 gün içinde yeni kimlik kartını alabilmek için eski kimlik kartınızla şubemize geliniz diye bir mesaj geldi bende daha yeni ögg kimliği aldığım için ve eski kimliğim olmadığı için dikkate almadım bu mesajı.bugün kurs aldığım yere gittim bana şubeye gitmem gerektiği imza atmam gerektiğini söylediler daha sonra da ankaradan kimliğin gelceğini söylediler.şubeye gittim bana mesaj geldikten söyle buraya gelmen gerektiğini söylediler bedne dedim ki bana mesaj geldi ama eski kimliğinle gelmem gerekti yazıyordu bende daha yeni ögg kimliği almaya hak kazandığım için gelmedim niye gelmedin dediler bende kimliğim yok dedim.sonra iki gün sonra gel dediler bir iki gün sonra gidicem.şimdi sorum şu aradan bu kadar zaman geçti acaba bi sorun sıkıntı çıkar mı ve mesaj geldikten sonraq gitmediğim için bir sorun yaşarmıyım kimliğimi alamama gibi bir durum yaşarmıyım.

  Yenileme ve temel kimlik alanlara aynı mesajın gönderilmesinden kaynaklanan bir durum. Sizin açınızdan sorun yok, bilmediğiniz bir konuyu anlamamanız normal. Endişelenmenizi gerektirir bir sorun değil. İyi günler.

 3. 19 Temmuz 2016 - 15:59 | #3

  Caner :

  Sinavimi kazandım. Ekraklarimi özel güvenlik şube müdürlüğüne teslim ettim güvenlik arşiv araştırmasi ne kadar sürer acaba
  Sonuç iyi çıkarsa kimliğimi hemen alabilecekmiyim? lütfen acil cevap
  Teşekkürler

  Sayfanın başında da vurgulandığı gibi bu sorunun cevabı bizde değil, kursunuz veya başvuru yaptığınız emniyet birimindedir. Soruşturma süresi illere göre değişir çünkü. İyi günler.

 4. 19 Temmuz 2016 - 16:27 | #4

  Beril :

  Iyi gunler mayıs 2016 da yenileme sınavına girdim başarılı oldum 2 eylülde evraklarimi teslim edilen fakat şöyle bir sorum olucak 2013 yılında telefonda rahatsız edildigim için suç duyurusunda bulunmuştum bir süre sonra karşı tarafa kovusturma dava açılmış dava lehime sonuçlanmıştı kimlik başvurusunda ve sonrasında bu durum karşıma cikar mi acaba

  Anladığım kadarıyla şikayetçi olan ve dava lehine sonuçlanan sizsiniz. Dolayısıyla sizi olumsuz etkileyecek bir durum yok. İyi günler.

 5. 23 Temmuz 2016 - 09:19 | #5

  kadir :

  selamın aleyküm hocam ben 1.5 ay önce evraklarımı teslim etmiştim özel güvenlik şube müdürlüğüne bana dedilerki sana mesaj gelecek dediler ama bana mesaj gelmedi bende kurs gördüğüm yeri arayıp sordum bana söylene şuydu sen eski sisteme göre başvuru yapmışsın gideceksin özel güvelik şubeye ben eski sisteme göre başvurumu yaptım diyeceksin senin kimlik cıkmıştır diyor acaba bir sorun olurmu

  Yeni kimlik için biyometrik fotoğraf, arşiv araştırma formu, 20 TL dekontu götürmeniz gerekir. Bu başvurunun detayları konusunda kursunuzun sizi bilgilendirmesi gerekir. Uygun şekilde başvuru yaptıktan sonra kimliğiniz, adresinize posta ile gelecektir. İyi günler.

 6. 23 Temmuz 2016 - 09:20 | #6

  Mustafa :

  Hocam ben dosyami teslim ettim bir aydan fazla oldu hala kartim gelmedi ne yapmam lazım

  Yeni kimlik dağıtımı başladığı için başvurunuzun buna uygun olması gerekir. 20 TL dekontu, biyometrik fotoğraf vb. işlemler var. Kursunuzun size bu konularda gerekli yönlendirme-bilgilendirme yapması gerekir. İyi günler.

 7. 23 Temmuz 2016 - 09:21 | #7

  filiz :

  Hocam bnim kafama takılan tek sorum şu ögg kartım postaylamı gelicek evetse ya bn evde yoksam nolcak yada bi aksillk oldu kapı açlmadı napıcam bn lütfen beni aydnlatrmısnz.

  İnanın bu kadar detayı ben de bilemiyorum. PTT görevlisi soyadı tutan birine teslim eder belki ama sadece tahmin. İyi günler.

 8. 23 Temmuz 2016 - 11:26 | #8

  Ali :

  Kolay gelsin Hocam

  Size bi soru sorcaktimda güvelikle ilgili hep aklıma takılıyor

  Bi arama noktasından Polis doğal olarak gelenlerin üstlerini arıyor
  Ancak bi özel güvenlik görevlisi gelip kimliğini gösterse Polise yinede Polis Güvenlik görevlisini arar mi

  Özel güvenlikler, aranması özel hükümlere bağlı kişilerden olmadığı için polis, özel güvenlik görevlisi aramaya yetkilidir. İyi günler.

 9. 23 Temmuz 2016 - 11:33 | #9

  Tolga :

  Hocam iyi gunler ben evraklarimi haziranin 25 emliyete verdim iatanbul ozel güvenlik sube müdürlüğüne fakat hala kimlik kartim cikmadi ordaki gorevli polis memurlari cebine mesaj gelecek dediler fakat mesaj gelmedi bi ara guvenlik şubeye gittim kartim ne zaman cikar diye bilgi yasardan tc mi girip bakti daha cikmamis dedi fakat ben ordaki gorevli arkadasa soyledim ne zaman cikar diye bana hic bisey soylemedi belli olmaz dedi bazi kisilere bilgi sayardan resimli calisma kagidi cikartti bununla calisa bilirsiniz dedi bende o calisma kagidindan istedim vermedi bana peki hocam onu niye bana vermediler sizce bi yardimci olursaniz sevinirim cok bide kartim sizce hocam bu ayin sonunda cikarmi bi yardimci olursaniz cok sevinirimcok teşekkürler hocam

  Temel ve yenileme olmak üzere yenileme kimlik başvurusu yapılır. Yenilemeden kimlik alanlara çalışmaları ile ilgili sıkıntı olmasın diye başvuru yaptıklarına dair belge verilir. Sizin başvurunuz temel ise yani ilk defa kimlik alıyorsanız bu nedenle belge verilmemiştir muhtemelen. Kimliğinizin ne kadar zamanda geleceği konusunda ise iki nedenle fikrim yok. İlki süre illere göre değişebiliyor, ikincisi ülkemizdeki malum gelişmeler nedeniyle emniyetin öncelikli görevi, asayişi sağlamak olduğundan, idari işlerden sayılan kimlik işleri doğal olarak ikinci plana atılabilir. En kısa zamanda şartların düzelmesini, normale dönmesini dileyerek emniyet güçlerimize bu konuda anlayış göstermeliyiz. İyi günler.

 10. 23 Temmuz 2016 - 11:35 | #10

  Caner :

  İyi günler.ben geçen yıl özel güvenlik sertifikasını aldım ama ekleri emniyet müdürlüğü ne götürüp teslim etmedim bu zamana kadar götürmedigim için şimdi görürsem kimlik kartımı almama sorun olurmu

  Özel güvenlik raporlarında geçerlilik süresi bir yıldır. Dolayısıyla raporu yeniden almanız gerekebilir. Sertifika süresi kendi kendine ilerlediği için kalan zaman için başvuru yapabilirsiniz. Hangi belgelerin, kaçar suret hazırlanacağı, yeni kimlik dağıtımı için yapılacakları öğrenebilmek için kursunuzla görüşmeniz doğru olur. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:55 | #1
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 3 Hepsini Göster