Kimlik kartı başvurumu yaptım. Soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Yaklaşık olarak ; silahlıların 4-6, silahsızların 2-4 hafta içinde kimlik kartları onaylanmaktadır.  Onay süresi ile ilgili net bilgiyi, evrakınızı teslim ederken ilgili emniyet birimine sormanızı öneririz. Bu konuda en sağlıklı bilgiyi bu şekilde alabilirsiniz. Çünkü; kimlik onay işlemleri her ilin iş yoğunluğuna göre değişik sürelerde sonuçlanabilmekte, standart bir zaman aralığı verilememektedir. (Onay süreleri İstanbul’da daha uzun sürmektedir)

Bu yazı bugün : 10, toplamda : 66468 kişi tarafından okundu.

 1. 02 Haziran 2014 - 13:09 | #1

  emre :

  S.a zamaninda bi kiz
  la sevgili oldum ve iliskiye girdik.6.7 gun hapis cezadi verdiler ve hukmun aciklanmasinin geri birakilmasi dediler silahsiz guvenlik olurmuyum iyi gunler

  Cinsel içerikli suçlardan ceza almak özel güvenliğe engel hal sayılır. Ancak hükmük açıklanmasının geri bırakılması kararı olduğu için silahsız kimlik almanız mümkün olabilir. İyi günler.

 2. 02 Haziran 2014 - 13:15 | #2

  sedo :

  merhaba benm darpten yaralamadn tehditen dosyam var ama hiç bi caza almadm 5 sene denetmli serbstlk aldm 28 asliye ceza makemesnden dosyamı teslim etim bi sıkıntı çıkarmı silahsız?

  Denetimli serbestlik olduğuna göre bir ceza verilmiştir. Belirttiğiniz suçlar, ayrı ayrı olaylar ise her birinden bir yıldan az ceza almanız halinde silahsız güvenlik olabilirsiniz. Burada ceza süresinin toplamı değil, bir seferde bir mahkemeden alınan cezanın süresi önemlidir. İyi günler.

 3. 04 Haziran 2014 - 06:36 | #3

  genco :

  iyi günler hocam ben güvenlik kartına basvurdum ve kazandım silahlı gaziantepde grmstm sınava falan suan kartım antep emniyette ben baska il deym kartımı farklı ilden alabilirmiyim çıkarabilirmym ….

  Kimlik kartınızın tüm işlemleri tamamlanıp başvuru da yaptığınız için kartınızı Gaziantep’ten almanızı tavsiye ederim. İkamet kaydınızı da aldırdıysanız başka ilden başvurabilirsiniz ancak istenen belgelerin asıllarını Gaziantep’te verdiğiniz için tekrar toparlamanız, belgeyi gidip oradan teslim almaktan daha pahalıya gelir. İyi günler.

 4. 04 Haziran 2014 - 06:46 | #4

  emre :

  Hocaz 1 ay oldu daha ckmadı bılgı verirsenz sevnrz

  @A.GÜLŞEN

  Dün öğrendiğime göre uygulamada (Ankara) bir değişiklik olmuş. Şöyle ki cinsel suçlar ve uyuşturucu suçlarında daha önceden il özel güvenlik komisyonunda yapılan değerlendirme işlemi, özel güvenlik komisyonunda yapılmaya başlanmış. Muhtemelen beklemenizin sebebi bu. Olumsuz cevap almanız halinde, bu kararın yazılı olarak size tebliğ edilmesini talep edin (hemen orada olabilir). Hakkınızdaki mahkeme kararında HAGB olduğu için idare mahkemesine dava açıp yürütmenin durdurulmasını talep edebilirsiniz. Avukat da tutabilirsiniz, sonunda kazanacağını için bu masraflarınız size geri ödenecektir. İyi günler.

 5. 18 Haziran 2014 - 06:48 | #5

  ali :

  ben 8 mayısda verdim bilgileri hala çıkmadı silahlı arıyorum acanda yok egm sitesinden bakıyorum ordada yok 45gün demişlerdi daha beklicez mi

  Kimlik kartı onayını EGM’den değil, başvurduğunuz il emniyetinin web sitesinden takip etmeniz gerekir. İyi günler.

 6. 18 Haziran 2014 - 06:50 | #6

  erkan :

  silahlı güvenlik sertifikası ni kazandım kart başvuru mu yaptım bi hafta geçti ne zaman onaylanır teşekkürler şimdiden

  Kimlik onay süresi illere göre değiştiği için başvurduğunuz emniyet birimi veya kursunuzdan sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 7. 21 Haziran 2014 - 16:02 | #7

  coruz :

  hocam iyi günler. 2007 senesinde usulsüz bilet satma suçundan ilk mahkemede 6 ay hapis 3600tl para cezası aldım. fakat temyiz dilekçem ile 2. mahkemede yargıtay kararı bozdu. hakim iyi halden 5 yıl denetim ile serbest bıraktı. hapis yada para cezası ödemedim. bu soruyu sormuştum size ama daha detaylı anlattım. tekrar cevaplarsanız sevinirim hocam saygılar.

  Durum belirttiğiniz gibi ise kimliğinizin onaylanmasında sorun olmaması gerekir. İyi günler.

 8. 25 Haziran 2014 - 09:51 | #8

  Sefa :

  Hocam İyi Günler .. Ben Silahlı Girdim Sınava Kazandım .. 27 Mayısta Tüm Evrakalrı Teslim Ettim 28 Gün oldu .. Olumsuz bi Durummu olmustr yoksa prosödürmü böle (sicilim tertemiz ) Olumsuz Bi durum olsa bana hemen bildirirlermiydi ?

  Kimlik onayının ne kadar zaman aldığını, bu durum illere göre değiştiği için kursunuza danışmanız doğru olur. Genelde bir ay kadar sürdüğü için normal görünüyor. İyi günler.

 9. 02 Temmuz 2014 - 15:23 | #9

  serap :

  Merhaba ben silahli ozel guvenlik kursuna gidip egitimimi tamamladim. Sertifikayi aldm yanliz arsiv arastirmasi icin polis srkadaslar bulundugum sokaga gelip tesadufen amcamin ogluna beni sormuslar nerde oturuyor. Diye o da. Soylemis ams evde olmadigimi belirtmis kendim bi kurumda egitim goruyorum guvenlik adina haftasonu gelme ihtimalleri varmi ya da ben merkeze gitsem dogru. Olurmu cunku en yakin zamnda serifikami almm gerekiyor egitimim yarin bitecek ve ben ptesi ise baslayacgim yanliz kartim yok. :( yardimci olursaniz sevinirim tesekkur ederm iyi aksamlar.

  Mahalli soruşturmada, adayın evrakında belirttiği adreste oturup oturmadığı kontrol edildiği için adresiniz de bir şekilde doğrulandığına göre sizin açınızdan sorun yok görünüyor. İyi günler.

 10. 02 Temmuz 2014 - 15:32 | #10

  emre :

  Iyi gunler hocam cinsel iliski sucu isledim.6, 7gun hapis cezasi verdile.ve hukmun aciklamsinin geri birakilmasi verdiler.2 ay oldu ariyorum komisyonda diyip gecistiryorlar ne yapmam gerekir ne olur beni bilgilendirirmisinz lut fen

  Her ne kadar özel güvenlik olmaya engel hal sayılan bir suç işlemiş de olsanız, kararda HAGB olduğu için verdiğiniz bilgilere göre silahsız özel güvenlik olabilirsiniz. Ancak emniyetteki yoğun atamalar nedeniyle bir çok ilde, bu detayları bilen personel de görev değişikliği olmuş maalesef. Dolayısıyla yeni gelenler mesuliyet almamak için olacak herhalde uyuşturucu ve cinsel içerikli suçları il özel güvenlik komisyonuna gönderiyor. Ankara’da bildiğim kadarıyla bu iki suçtan yargılananlara olumsuz cevap veriliyor. Muhtemelen sizin bulunduğunuz ilde de aynı durum var. Komisyon kararı olumsuz çıkarsa bunun yazılı tebliğ edilmesini isteyip alacağınız bu belge ile idare mahkemesine yürütmenin durdurulması için başvurabilirsiniz. Dava açmak için yatıracağınız parayı karar lehinize çıktığında geri almanız mümkün. İyi günler.

 11. 16 Temmuz 2014 - 07:49 | #11

  b.aksoy :

  s.a ben 2009 8.1 birinden buyana özel güvenlik olarak calışıyorum sertifikamın günü doldu bundan 1 ay kadar önce sınava girip cıktım ve evraklarımı emliyete teslim ettim 4 hafta sonra aradımda senin 2008 ve 2011 yılrında berat ettim mahkemelerin sonuçlarını istediler ve bende adliyeden gidip istedim bi hafta sonra verileceni söylediler ama ben calışıyorum bi sıkıntı olurmu.

  Mahkeme kararını teslim etmeden yeni kimlik kartınızı vermezler. Her ikisinden de beraat ettiyseniz muhtemelen işleminiz kısa sürer. Başvuruyu zamanında yaptığınız için işyerinizden sorun olacağını sanmıyorum. İyi günler.

 12. 16 Temmuz 2014 - 07:52 | #12

  serkan :

  İyi günler.silahlı ögg sınavını kazandım.evraklarını emniyete teslim ettim.ancak 1 ayı geçti halen kimliğim çıkmadı.arastirmalarim sonucu devam eden mahkemen var dediler ve bende yapılan mahkeme kararını ve hakkımdaki iddianameyi adliyeden alıp emniyete verdim.halen çıkmadı.iddianame kavga olayı akrabalarımın bende olaya karıştığım için şikayetçi olanda biziz, mahkeme görüldü iki tarafta şikayetçi olmadı ama mahkemeye karşı taraftan 1 kişi katılmadigindan dolayı hakim karar vermedi erteledi.ve bizede sizin gelmenize gerek yok dedi.anlatabildimmi bilmiyorum ama ne gibi yol izleye bilirim.teşekkürler..

  Mahkeme içeriği özel güvenliğe engel teşkil eden bir konu olmasa dahi hakkında işlem olanların dava ile ilgili son durumu gösterir belgeleri vermeleri yasal zorunluluk. Bu belgeler komisyonda incelendikten sonra olumlu veya olumsuz cevap verilir. Sizin belirttiğiniz konu sadece kavga ise sorun yok görünüyor. Ancak işlemler biraz zaman alabilir. İyi günler.

 13. 19 Temmuz 2014 - 16:03 | #13

  emre :

  Iyi gunler hocam olumsuZ cevap aldim.idare mahkeme yargilandigim mahkememi oraya mi basvurcam

  Başvurunuzun olumsuz sonuçlandığına dair yazı ile idare mahkemesine yürütmenin durdurulması talebiyle dava açmanız gerekir. İdare mahkemesi AŞTİ’ye yakın bir yerde, internetten araştırabilirsiniz. Davayı kazanınca iade alabilirsiniz ama başlangıçta sanırım 200 TL civarında bir para yatırmanız gerekir. İyi günler.

 14. 19 Temmuz 2014 - 16:05 | #14

  ismail :

  Merhaba ben basit yaralamadan para cezasi odemistim yenileme icin evraklarimi teslim ettim ama halen bi sonuc cikmadi olumsuz bir sonuc cikarmi tskler

  Özel güvenlik şubelerde görevli eski, işi bilen personel değiştiği için sonucun ne çıkabileceğini bilemiyorum. Davaya ilişkin mahkeme kararlarından örnek verdiyseniz muhtemelen inceleme için zaman gerekecektir. İyi günler.

 15. 22 Temmuz 2014 - 16:23 | #15

  can :

  merhaba ben güvenlik soruşturmasında mahkeme kararına takıldım dosyalarım yargıtayda ama uyuşturucu vb suclardan hakkımda mahkemelerim var ama yargıtayda ne yapmam lazım yargıtaydan gelcek cevaplarımı beklıcem 2-3 yıl sürebilir belki bu konu hakkında ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz ?

  Davalar üst mahkemede devam ettiği, henüz sonuçlanmamış olduğu için karar çıkana kadar silahsız kimlik alabilmeniz gerekir (Örgütlü suç kapsamında olmamak kaydıyla). Davaların üst mahkemede devam ettiğine dair belge alıp emniyete vermenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 16. 22 Temmuz 2014 - 16:25 | #16

  emre :

  Hocam kesin kazanirmiyim mahkemeye dava acinca iyi gunler

  Kesin kazanırsınız diyecek durumda değilim, siz de takdir edersiniz sanırım. Böyle bir garantiyi vermek gerçekçi de olmaz ayrıca. Ancak bir sürü masraf yapıp bu eğitimi aldığınıza göre şansınızı denemenizde yarar var denilebilir. Elbette son karar sizin. İyi günler.

 17. 01 Ağustos 2014 - 17:42 | #17

  hasan :

  merhabalar kolay gelsin hakaret davası sebebiyle hakkımda 75 gün adli para cezası ve 5 yıl denetimli serbestlik kararı(hagb) var bu durumda silahlı kimlik kartımı yenilemem de bir sıkıntı yaşarmıyım.

  Ceza süresi sadece 75 gün ise bir yıldan az olduğu için silahlı yenilemeniz mümkün görünüyor. İyi günler.

 18. 05 Ağustos 2014 - 16:34 | #18

  şerif :

  Kolay gelsin.. Benim şöyle bir sorum olacaktı. Ben İzmir’de sınava girdim ve kazandım ama İstanbul’da oturuyorum. Ben dosyamı burda ki şubeye teslim edip burdan kimlik kartımı alabilir miyim?

  Eğitimi, sertifikayı hangi ilden aldığınızın önemi yok. Ancak kimlik başvurusunda ikamet kaydının bulunduğu ilden yapılması gibi bir zorunluluk var. Eğer kaydınız İstanbul’da ise zaten İzmir’den başvurmanız mümkün olmaz. İyi günler.

 19. 06 Ağustos 2014 - 16:55 | #19

  şerif :

  Sağolun hocam bilgilendirmeniz için. Ancak benim şuan ikametim İzmir’de ve ikametimi İstanbul’a alacam. Eğitimden sonra adres değişikliği yapacam yani sizin anlayacağınız. İkametimi İstanbul’a aldıktan sonra kimlik kartına başvurmam da bir sorun olur mu peki?

  İkamet kaydınızı almak şartıyla başvuruyu İstanbul’dan yapmanızda sorun olmaz. İyi günler.

 20. 11 Ağustos 2014 - 14:45 | #20

  ergun :

  iyi gunler hocam ben sınavı kazandım evraklarımı tamamladım kimlik kartı için başvuruda bulundun bana dediler çıkınca telefonuna msn ile bilgi verilecek dediler 20 gun oldu giç bişe gelmedi acaba ne zaman çıkar nerden ogrenebilirim hocam iyi gunler kolar gelsın saygılar

  Kimlik onay süreleri illere göre değiştiği için en sağlıklı cevabı kursunuzdan alabilirsiniz. Ankara’da en az bir ay sürüyor. İyi günler.

 21. 14 Ağustos 2014 - 08:13 | #21

  aysegul bilge coksen :

  Merhaba 7 temmuz da silahli guv. Kart icin basvurmustum

  takriben ne zaman cikar acaba ? Iyi calismalar

  Sertifika ve kimlik onayları yerel makamlardan yürütüldüğü için bu konuyu kursunuza sorarak daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz. İstanbul harici illlerde genel olarak bir ay denilebilir. İyi günler.

 22. 19 Ağustos 2014 - 14:15 | #22

  emrah :

  İyi günler
  Ben arkadaşım la aynı ortamda uyusturucuyla yakalandik ama ben kullanici değilim mahkeme de berat aldım silah li alabilirmiyim

  Beraat ettiyseniz sorun yok demektir. Ancak tüm işlemler bittikten sonra kimlik başvurusu yaparken istenen evraka, mahkeme evrakından onaylı bir suret eklemeniz gerekeceğinden bilginiz olsun. Adli sicilde görünmese de GBT’de görüneceği için bu zorunlu bir işlemdir. İyi günler.

 23. 25 Ağustos 2014 - 15:38 | #23

  furkan :

  iyi günler hocam..
  Ben yaklaşık olarak üç ay önce Elazığ Şube Müdürlüğüne Arşiv ve Güvenlik Soruşturmasının yapılması için gerekenleri verdim…Hiç bir sıkıntım yok sicilimden yana..Bana 8. ayın 31 rine vakit verdiler..Numaraları kağıtta yazıyo ve 31 agus. pazara denk geliyo…(Özel Güvenlik için) 3 ay oldu bilmiyorum acaba onlar yanlış söylemiş olabilirlermi…

  Pazar gününe randevu vermeleri muhtemelen yanlışlıkla olmuştur. 29 Ağustos veya 01 Eylül’de başvuru yaptığınız yere gidip sormanızda yarar var. İyi günler.

 24. 25 Ağustos 2014 - 15:44 | #24

  suat :

  iyi Günler hocam
  özel güvenlik kimlik kartımı almaya gittim mahkeme kararım vardı yasadışı bahis oynatmaktan dolayı 1 yıl 8 ay ceza aldım.. hükmün açıklanmasıyla geribırakıldım.. bugun gittiğimde kimlik kartımı almaya bana diolar silahlı alamazsın.. bunu ilk gün sorduğumda herhangi bir sıkıntı olmaz dediler simdide böyle bişey diolar (kanun maddesi 7258/5.2) özel güvenlik komisyonuna sunacaklarmıs bununla ilgili herhangi bir sorun çıkarmı

  Ceza süresi bir yıldan fazla ve HAGB olduğu için denetimli serbestlik süresi dolana kadar silahsız alabilirsiniz. Denetimli serbestlik süresi sorunsuz tamamlandığında aynı mahkemeye başvurup açıklanması ertelenen kararı düşürtmeniz halinde silahlıya geçmeniz mümkün olabilir. Bu arada komisyona gidenlere genelde olumsuz cevap veriliyor. Olumsuz çıkarsa bunun yazılı olarak tebliğ edilmesini isteyip İdare mahkemesine yürütmenin durdurulması davası açabilirsiniz. HAGB olduğu için muhtemelen sonuç lehinize olacaktır, dava için yatıracağınız parayı da geri almanız mümkün olur. İyi günler.

 25. 27 Ağustos 2014 - 15:29 | #25

  Okan :

  Merhabalar;
  2009 da verilen mahkeme kararı sonucu 1 sene 6 ay ceza aldım, cezam ertelendi ve yargıtaya temyize gönderdim,yargıtay cezayı bozdu ve bozma sonrası yeniden mahkeme açıldı silahlı özel güvenlik eğitimimi tamamladım. Silahlı ve Silahsız kimlik çıkarabilirmiyim ? teşekkürler .

  Yargılamanın devam ettiğini, mahkemeden alacağınız yazı ile belgelemek kaydıyla sonuçlanana kadar silahsız kimlik almanız mümkün olabilir. Bunun istisnası suçunuzun örgüt suçu kapsamında olmamasıdır. Bu arada özel güvenlik şubelerindeki personel değişimi nedeniyle mahkeme işi olanlara genelde olumsuz cevap verildiğini de belirteyim. Silahsız kimlik verilirse bozulan davanızın sonucuna göre işlem yapılır. Ceza süresi aynen onaylanırsa bir yıldan fazla olduğu için kimlik iptal olur. Bir yıldan az ve HAGB çıkarsa denetimli serbestlik süresinin sorunsuz tamamlanmasını müteakip silahlıya geçmeniz mümkün olabilir. Eğer başvurunuzda silahsız kimlik onaylanmazsa ve suçunuz örgüt suçu değilse olumsuz kararın yazılı olarak tebliğ edilmesini mütekaip yürütmenin durdurulması talebiyle idare mahkemesine başvurabilirsiniz. İyi günler.

 26. 29 Ağustos 2014 - 10:49 | #26

  emir :

  hocam ben güvenlik kartı yenilemesi yapacam sınava bastan girecem güvenlik kartım kac ayda hazr olur işe girmem lazım adanada oturuyorum

  26 Ekim sınavına girebilmek için 19.09.2014′e kadar tamamlanacak şekilde yenileme eğitimi almanız gerekir. Sonuçları muhtemelen 14 Kasım’da açıklanır. Sertifika ve kimlik soruşturma işlemleri ile ilgili geçecek zamanı, illere göre değiştiği için kursunuza danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 27. 11 Eylül 2014 - 15:15 | #27

  serkan :

  hocam ben arkadaslarımla araba da gezerken polis uygulamasında yakalandık ve arabada ıcmek ıcın uyusturucu cıktı ve bız bes arkadas 1 sene denetım serbeslıgı aldık ıcıcılıkten ve tedavi olduk tedavi bitti temız verdık ve tedaviyi ve sadece ayda bır ımza atmaya gidiyorum denetım serbeslıgıne ozel guvenlık sılahsız kartımı cıkarmak ıstıyorum bu konu hakkımda sorun teskıl edermı guvenlık arastırmasında sıkıntı yasarmıyım saygılarımla

  Özel güvenlik kimlik başvurusu yaparken bu duruma ilişkin mahkeme evrakını vermeniz gerekir. Sadece kullanmaktan ve bir yıldan az ceza aldıysanız silahsız kimlik almanız mümkün olur. Yine de içinizde şüphe kalmaması açısından mahkeme kararıyla birlikte bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine başvurup danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 28. 11 Eylül 2014 - 15:17 | #28

  kazım :

  hocam silahsız kazandım. ikametim istanbul başka bir ilin şubesinden evraklarımı teslim edebilirmiyim.

  Kimlik başvurusunda sadece ikamet kaydının bulunduğu ilden yapılması zorunlu. İkamet kaydınız İstanbul’da ise başka ilden başvuru yapmanız mümkün değil maalesef. İyi günler.

 29. 11 Eylül 2014 - 15:18 | #29

  erol erol :

  hocam merhaba ben kimlik kartı yenilemek için aştiye başvurdum evraklarımı teslim ettim bana dedilerki internet den sorgu yapabilirsin tcmi giriyorum böyle bir tc bulunsmsdı diyor sebebbi nedir daha sisteme girmemiş oalabilirmi olsa bile 2008den beri ö.ö.glisiyim neden çıkmıyor sizce

  Kimlik soruşturması tamamlanıp size teslim edilecek hale gelene kadar internet sorgusunda belirttiğiniz gibi uyarı çıkar. Bu durum, olumsuzluk anlamına gelmez. İyi günler.

 30. 18 Eylül 2014 - 16:31 | #30

  volkan :

  hocam mereba ben silahlı özel güvenliği kazandım ama benimm yapmadığım halde üzerime atılan basit yaralamadan mahkemem varr acaba bu kimlik almama engelmidir sınavı kazandım sicilim temizz sadece olayın içinde olduğum içinn ve yaralanan olduğu için ben yapamasam bile orda olduğum için üzerime böyle suç atılmışş bi sıkıntı olurmu bana bilgi verseniz çok memnun olacamm teşekkürlerr

  Basit yaralamada silah-bıçak kullanımı yoksa silahlı kimlik almanız mümkün olabilir. Mahkeme sonuçlandığında bir yıl üstü ceza almanız (Hükmün açıklanmasının geri bırakılması yoksa) söz konusu olursa maalesef kartınız iptal olur. İyi günler.

 31. 18 Eylül 2014 - 16:33 | #31

  idris ucar :

  31 ağustosta sınava girdim ve 75 aldım sonrası ne yapacam acaba aydinlatirmisim tşkler bir

  Sitemiz ana sayfada konu ile ilgili bölüme bakabilirsiniz. Kimlik kartı almak için gerekli evrak sayısında illere göre farklılık olabildiği için esas olarak kursunuza sormanız zaman kazandırır. İyi günler.

 32. 18 Eylül 2014 - 16:35 | #32

  Nimet nido :

  Merhabalar . 5 yıl önce sertifika aldım. Fakat yaka kartı çıkarmadım. Acaba şimdi yenileme yapmam gerekir mi ? Yardımcı olursanız sevinirim.

  Kimlik çıkarmadan sertifika ile yenileme eğitimi alabilirsiniz. Gireceğiniz sınavın açıklandığı tarihten itibaren beş yıllık yeni süreniz başlar. Kimlik çıkaracağınız zaman bir defaya mahsus rapor-vergi masrafınız olacağından bilginiz olsun. İyi günler.

 33. 18 Eylül 2014 - 16:38 | #33

  sedat :

  hocam merhabalar. ben yenileme yaptım herşeyim tmm emniyete evraklarımı verdim. ve az önce baktım ki MAHKEMEDEN GETİRECEĞİNİZ EVRAKLARINIZ VAR,ŞUBEMİZE GELİNİZ diye bi uyrı geldi tedirgin oldum bunun sebebi ne olabilir geçmişte yaşadıgım herhangi bi dava veya şubu olmadı beni aydınlatırmısınız teşekkürler

  E-devlet şifresi alıp bakmanınızı tavsiye ederim. Bildiğiniz bir davalık konunuz olmadığına göre önemli bir şey yoktur muhtemelen. Ancak zaman kötü, bilginiz olmadan kimliğiniz kullanılmış da olabilir. Eğer e-devlette de bir şey çıkmazsa emniyetten mahkeme ve dava karar sayısını öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:55 | #1
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster