Kimlik kartı başvurumu yaptım. Soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Silahlı kimlikler 4-6, silahsız kimlikler 2-4 hafta içerisinde onaylanmaktadır  (Onay süreleri İstanbul’da daha uzun sürmektedir).

 

NOT : Kimlik onay süresi illere göre değiştiği için bu konudaki en sağlıklı bilgiyi, kursunuzdan veya kimlik başvurusu yapacağınız emniyet biriminden sormanız tavsiye edilir. Yukarıda verilen süreler genel ve tahminidir.

 

 

 

Bu yazı bugün : 23, toplamda : 104368 kişi tarafından okundu.

 1. 28 Mart 2016 - 07:53 | #1

  sefa :

  hocam bu gün sınava girdim. büyük ihtimalle geçicem ama kimliğin çıkması 4 6 hafta demişsiniz. sınav sonuçlarından sonra işe girmem mümkün mü kartım çıkmadan ?

  Özel güvenlik olarak çalışabilmek sadece kimlik kartı ile mümkündür. Ayrıca yukarıda da belirtildiği gibi 4-6 hafta genel bir ifadedir. İşlem süreleri illere göre değiştiği için net bilgiyi ancak kursunuzdan alabilirsiniz. İyi günler.

 2. 28 Mart 2016 - 14:54 | #2

  Mustafa :

  Hocam iyi günler ewraklarımı emniyete verdim yaklaşık 2 ay önce fakat kartım çıkmadı ve bana diploma ve özel güvenlik sertifikasıyla beraber 106 nolu odaya gelmeniz lazım diye bi mesaj atıldı nedeni nedir acaba

  İstenen belgeler eksik olmalı. Belgesi eksik olanların soruşturması tamamlanamayacağı için bir an önce tamamlamanız gerekir. İyi günler.

 3. 04 Nisan 2016 - 15:18 | #3

  Muratt :

  Hocam gunaydin diplomayla sertifikayi istediler 2 ay gectikten sonra bugun goturcem yine 2 ay
  mi beklicez acaba

  Sertifika-kimlik onay süreleri illere göre değişir. Ne kadar bekleyeceğinizi ancak evrak verdiğiniz yerden ve kursunuzdan öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 4. 04 Nisan 2016 - 15:21 | #4

  ünal :

  hocam merhaba iki sorum olucak.

  1 63 sınavdan silahsızdan silahlıya fark sınavına girdim. sertifika aldıktan sonra kimlik işlemleri için tüm belgeleri verdikten sonra istanbulda işlemler yoğun olduğu için geçici silahlı çalışma izni veriliyormu kimlik çıkana kadar.

  2. sorum: fark eğitimi t3 olarak geçiyor yenileme sınavı 8 nisanda temel sınav 15 nisanda açıklanıcak buna göre benim sınav sonucu hangisinde açıklanıcak 8 mi 15 mi. cevap verdıgınız ıcın tesekkur ederım

  İstanbul’daki uygulamadan bilgim yok, kursunuzun bilme ihtimali yüksek. Genel olarak cevap vermek gerekirse silahlı çalışmak ancak kimliği aldıktan sonra mümkündür. Girdiğiniz sınav temel kapsamında olduğu için yenileme ile ilginiz yok. 08.04.2016 akşamına sonucunuzu görürsünüz. İyi günler.

 5. 21 Nisan 2016 - 15:31 | #5

  Serkan :

  Hayırlı gunler hocam ben antalyadayim ve bundan iki ay önce tüm evraklarimi teslim ettim ve halla heran gibi cevap alamadım bana söyle böyle evraginiz eksiktir diye ne mesaj nede mail geldi bu durum normalmi acaba çünkü kuzenimde aldı ama onunki 23 gün içerisinde teslim edilmiş

  Gecikmenin neden kaynaklandığını bilemiyorum. Başvuru yaptığınız yere sormanız doğru olur. Silahlı iseniz yazışmadan dolayı gecikmiş olabilir. İyi günler.

 6. 22 Nisan 2016 - 14:40 | #6

  Serkan :

  @A.GÜLŞEN
  Hayır hocam silahlı değilim ama af edersiniz size bir sorum olacak ben 2007 yılında üzerimde esrarla yakalandim ama tabi olmandan beri birdaha hiç kullanmadım ve herhangi bir cezada almadım sadece denetimli serbestlik verdiler bu benim kimlik kartımı almak için bir sorun olurmu? Tekrar yardımlarınız için teşekkür ederim

  Bahsettiğiniz olaya ilişkin mahkeme evrakını, başvuruda vermediyseniz muhtemelen gecikmenin sebebi de budur. Belirttiğiniz duruma Ankara’da kart onayı verilmiyor. Antalya’daki durumu bilemiyorum, lütfen kursunuza danışınız. Oradaki uygulamayı biliyorlardır muhakkak. İyi günler.

 7. 26 Nisan 2016 - 15:19 | #7

  mehmet :

  hocam yenileme olanlar yeni sertifika veriliyormu

  Yenileme eğitimi alıp sınava girenlere sertifika ve kimlik veriliyor. İyi günler.

 8. 26 Nisan 2016 - 15:50 | #8

  Ali ihsan :

  S.a.usta bir sorum olucak kimlik cikarma islemlerimi baslattim kimligim cikmadan is basi yapabilir miyim ??

  Kimliğinizin soruşturma aşamasında olduğunu belirterek iş başvurusu yapabilirsiniz. Ancak özel güvenlik statüsünde çalışabilmek için mutlaka o kimliği almış olmanız gerektiğinden bilginiz olsun. İyi günler.

 9. 26 Nisan 2016 - 15:53 | #9

  Serkan :

  @A.GÜLŞEN
  Hocam ama ben sabıka kaydı çıkardığımda böle bir suçlama yada bu olayla ilgili hiç birşey çıkmıyor ve bu olay 2007de oldu ve o yıldan 5 yıl sonra siliniyor diye biliyorum çünkü bize sordular ne için istiyorsunuz bizde güvenlik kartı için diyoruz sabıka kaydını yani ben pek bişey anlayamadım gerçekten bu biraz kafa karistirici

  Adli sicil kaydında görünmeyenleri de gösteren bir GBT kayıt sistemi var. Emniyet GBT’yi esas alır, orada mutlaka her şey görünür. Kayıtların silinmesi de söylendiği kadar basit bir olay değil bildiğim kadarıyla. Dolayısıyla gecikmenin o kayıtla ilgili olduğundan eminim. O mahkemeye ilişkin belge vermediğiniz sürece işleminiz yürümez maalesef. Başvuru yaptığınız yere gidip görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 10. 26 Nisan 2016 - 15:56 | #10

  yavuz :

  İyigünler hocam güvenlik kimlik kartları hazır olan kişilerin isimleri internetten açıklanacaktır.. Eğer açıklanacak hangi adresten girip öğrenebilirim.. benim ögg kimlik kartı yiprandigi için müracaat ettim haber vericem dediler birbuçuk ay oldu halen aramadilar

  Yan sütundaki Bağlantılar bölümünde Ankara için verilen linki kopyalayın, adresteki Ankara yerine ilinizin adını yazıp sorgulayın. Başka yolu varsa da ben bilemiyorum. İyi günler.

 11. 26 Nisan 2016 - 15:59 | #11

  ugur :

  İyi gunler ben gecen hafta pazartesi belgeleri asti guvenlik subeye verdim benden sadece sertifika fotokopisi arsif arastirma formu 4 adet resim para dekontu birde kimlik kartini istediler diploma ile ilgili birsey istemediler saglik raporunuda istemediler cuma gunu kecioren ilce emniyete gidip sorusturma yaptirdim kimlik cuma gunu cikar dediler bu mumkunmu silahli benimki

  Ankara’daki emniyet birimlerinin yoğun ek görevleri nedeniyle hazır kartlar bile teslim edilemiyorken sizin işlemin bu kadar çabuk tamamlanması biraz zor olur sanıyorum. Ayrıca yine görev yoğunluğu mu, başka nedeni var mı bilemiyorum ama belgelerle ilgili değişik uygulamaları biz de duyuyoruz. Rapor süresi dolduktan sonra başvuranlardan yeni rapor istenmesi gerekirken istenmediği olabiliyormuş. Böyle durumlarda eksik belgelerin kimlik alırken sorun olabilme ihtimaline karşı, belgeleri istenecekmiş gibi muhafaza etmekte yarar var bence. İyi günler.

 12. 29 Nisan 2016 - 08:00 | #12

  Huseyin :

  Iyi gunler 22 nisan cuma gunu gerekli tum evraklari antalya ozel guvenlik sube mudurlugune teslim ettim en az 1 ay icerisinde kartınız cikar dediler.. Ekstradan benim baska bisey yapmama gerek yok degil mi artik sadece kartimin cikmasini bekliyecegim??

  Evrakı tam teslim ettiyseniz kimliğinizin onayını beklemekten başka yapacak bir şey yok. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:55 | #1
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster