Kimlik kartı başvurumu yaptım. Soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Yaklaşık olarak ; silahlıların 4-6, silahsızların 2-4 hafta içinde kimlik kartları onaylanmaktadır.  Onay süresi ile ilgili net bilgiyi, evrakınızı teslim ederken ilgili emniyet birimine sormanızı öneririz. Bu konuda en sağlıklı bilgiyi bu şekilde alabilirsiniz. Çünkü; kimlik onay işlemleri her ilin iş yoğunluğuna göre değişik sürelerde sonuçlanabilmekte, standart bir zaman aralığı verilememektedir. (Onay süreleri İstanbul’da daha uzun sürmektedir)

Bu yazı bugün : 23, toplamda : 64697 kişi tarafından okundu.

 1. 02 Haziran 2014 - 13:09 | #1

  emre :

  S.a zamaninda bi kiz
  la sevgili oldum ve iliskiye girdik.6.7 gun hapis cezadi verdiler ve hukmun aciklanmasinin geri birakilmasi dediler silahsiz guvenlik olurmuyum iyi gunler

  Cinsel içerikli suçlardan ceza almak özel güvenliğe engel hal sayılır. Ancak hükmük açıklanmasının geri bırakılması kararı olduğu için silahsız kimlik almanız mümkün olabilir. İyi günler.

 2. 02 Haziran 2014 - 13:15 | #2

  sedo :

  merhaba benm darpten yaralamadn tehditen dosyam var ama hiç bi caza almadm 5 sene denetmli serbstlk aldm 28 asliye ceza makemesnden dosyamı teslim etim bi sıkıntı çıkarmı silahsız?

  Denetimli serbestlik olduğuna göre bir ceza verilmiştir. Belirttiğiniz suçlar, ayrı ayrı olaylar ise her birinden bir yıldan az ceza almanız halinde silahsız güvenlik olabilirsiniz. Burada ceza süresinin toplamı değil, bir seferde bir mahkemeden alınan cezanın süresi önemlidir. İyi günler.

 3. 04 Haziran 2014 - 06:36 | #3

  genco :

  iyi günler hocam ben güvenlik kartına basvurdum ve kazandım silahlı gaziantepde grmstm sınava falan suan kartım antep emniyette ben baska il deym kartımı farklı ilden alabilirmiyim çıkarabilirmym ….

  Kimlik kartınızın tüm işlemleri tamamlanıp başvuru da yaptığınız için kartınızı Gaziantep’ten almanızı tavsiye ederim. İkamet kaydınızı da aldırdıysanız başka ilden başvurabilirsiniz ancak istenen belgelerin asıllarını Gaziantep’te verdiğiniz için tekrar toparlamanız, belgeyi gidip oradan teslim almaktan daha pahalıya gelir. İyi günler.

 4. 04 Haziran 2014 - 06:46 | #4

  emre :

  Hocaz 1 ay oldu daha ckmadı bılgı verirsenz sevnrz

  @A.GÜLŞEN

  Dün öğrendiğime göre uygulamada (Ankara) bir değişiklik olmuş. Şöyle ki cinsel suçlar ve uyuşturucu suçlarında daha önceden il özel güvenlik komisyonunda yapılan değerlendirme işlemi, özel güvenlik komisyonunda yapılmaya başlanmış. Muhtemelen beklemenizin sebebi bu. Olumsuz cevap almanız halinde, bu kararın yazılı olarak size tebliğ edilmesini talep edin (hemen orada olabilir). Hakkınızdaki mahkeme kararında HAGB olduğu için idare mahkemesine dava açıp yürütmenin durdurulmasını talep edebilirsiniz. Avukat da tutabilirsiniz, sonunda kazanacağını için bu masraflarınız size geri ödenecektir. İyi günler.

 5. 18 Haziran 2014 - 06:48 | #5

  ali :

  ben 8 mayısda verdim bilgileri hala çıkmadı silahlı arıyorum acanda yok egm sitesinden bakıyorum ordada yok 45gün demişlerdi daha beklicez mi

  Kimlik kartı onayını EGM’den değil, başvurduğunuz il emniyetinin web sitesinden takip etmeniz gerekir. İyi günler.

 6. 18 Haziran 2014 - 06:50 | #6

  erkan :

  silahlı güvenlik sertifikası ni kazandım kart başvuru mu yaptım bi hafta geçti ne zaman onaylanır teşekkürler şimdiden

  Kimlik onay süresi illere göre değiştiği için başvurduğunuz emniyet birimi veya kursunuzdan sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 7. 21 Haziran 2014 - 16:02 | #7

  coruz :

  hocam iyi günler. 2007 senesinde usulsüz bilet satma suçundan ilk mahkemede 6 ay hapis 3600tl para cezası aldım. fakat temyiz dilekçem ile 2. mahkemede yargıtay kararı bozdu. hakim iyi halden 5 yıl denetim ile serbest bıraktı. hapis yada para cezası ödemedim. bu soruyu sormuştum size ama daha detaylı anlattım. tekrar cevaplarsanız sevinirim hocam saygılar.

  Durum belirttiğiniz gibi ise kimliğinizin onaylanmasında sorun olmaması gerekir. İyi günler.

 8. 25 Haziran 2014 - 09:51 | #8

  Sefa :

  Hocam İyi Günler .. Ben Silahlı Girdim Sınava Kazandım .. 27 Mayısta Tüm Evrakalrı Teslim Ettim 28 Gün oldu .. Olumsuz bi Durummu olmustr yoksa prosödürmü böle (sicilim tertemiz ) Olumsuz Bi durum olsa bana hemen bildirirlermiydi ?

  Kimlik onayının ne kadar zaman aldığını, bu durum illere göre değiştiği için kursunuza danışmanız doğru olur. Genelde bir ay kadar sürdüğü için normal görünüyor. İyi günler.

 9. 02 Temmuz 2014 - 15:23 | #9

  serap :

  Merhaba ben silahli ozel guvenlik kursuna gidip egitimimi tamamladim. Sertifikayi aldm yanliz arsiv arastirmasi icin polis srkadaslar bulundugum sokaga gelip tesadufen amcamin ogluna beni sormuslar nerde oturuyor. Diye o da. Soylemis ams evde olmadigimi belirtmis kendim bi kurumda egitim goruyorum guvenlik adina haftasonu gelme ihtimalleri varmi ya da ben merkeze gitsem dogru. Olurmu cunku en yakin zamnda serifikami almm gerekiyor egitimim yarin bitecek ve ben ptesi ise baslayacgim yanliz kartim yok. :( yardimci olursaniz sevinirim tesekkur ederm iyi aksamlar.

  Mahalli soruşturmada, adayın evrakında belirttiği adreste oturup oturmadığı kontrol edildiği için adresiniz de bir şekilde doğrulandığına göre sizin açınızdan sorun yok görünüyor. İyi günler.

 10. 02 Temmuz 2014 - 15:32 | #10

  emre :

  Iyi gunler hocam cinsel iliski sucu isledim.6, 7gun hapis cezasi verdile.ve hukmun aciklamsinin geri birakilmasi verdiler.2 ay oldu ariyorum komisyonda diyip gecistiryorlar ne yapmam gerekir ne olur beni bilgilendirirmisinz lut fen

  Her ne kadar özel güvenlik olmaya engel hal sayılan bir suç işlemiş de olsanız, kararda HAGB olduğu için verdiğiniz bilgilere göre silahsız özel güvenlik olabilirsiniz. Ancak emniyetteki yoğun atamalar nedeniyle bir çok ilde, bu detayları bilen personel de görev değişikliği olmuş maalesef. Dolayısıyla yeni gelenler mesuliyet almamak için olacak herhalde uyuşturucu ve cinsel içerikli suçları il özel güvenlik komisyonuna gönderiyor. Ankara’da bildiğim kadarıyla bu iki suçtan yargılananlara olumsuz cevap veriliyor. Muhtemelen sizin bulunduğunuz ilde de aynı durum var. Komisyon kararı olumsuz çıkarsa bunun yazılı tebliğ edilmesini isteyip alacağınız bu belge ile idare mahkemesine yürütmenin durdurulması için başvurabilirsiniz. Dava açmak için yatıracağınız parayı karar lehinize çıktığında geri almanız mümkün. İyi günler.

 11. 16 Temmuz 2014 - 07:49 | #11

  b.aksoy :

  s.a ben 2009 8.1 birinden buyana özel güvenlik olarak calışıyorum sertifikamın günü doldu bundan 1 ay kadar önce sınava girip cıktım ve evraklarımı emliyete teslim ettim 4 hafta sonra aradımda senin 2008 ve 2011 yılrında berat ettim mahkemelerin sonuçlarını istediler ve bende adliyeden gidip istedim bi hafta sonra verileceni söylediler ama ben calışıyorum bi sıkıntı olurmu.

  Mahkeme kararını teslim etmeden yeni kimlik kartınızı vermezler. Her ikisinden de beraat ettiyseniz muhtemelen işleminiz kısa sürer. Başvuruyu zamanında yaptığınız için işyerinizden sorun olacağını sanmıyorum. İyi günler.

 12. 16 Temmuz 2014 - 07:52 | #12

  serkan :

  İyi günler.silahlı ögg sınavını kazandım.evraklarını emniyete teslim ettim.ancak 1 ayı geçti halen kimliğim çıkmadı.arastirmalarim sonucu devam eden mahkemen var dediler ve bende yapılan mahkeme kararını ve hakkımdaki iddianameyi adliyeden alıp emniyete verdim.halen çıkmadı.iddianame kavga olayı akrabalarımın bende olaya karıştığım için şikayetçi olanda biziz, mahkeme görüldü iki tarafta şikayetçi olmadı ama mahkemeye karşı taraftan 1 kişi katılmadigindan dolayı hakim karar vermedi erteledi.ve bizede sizin gelmenize gerek yok dedi.anlatabildimmi bilmiyorum ama ne gibi yol izleye bilirim.teşekkürler..

  Mahkeme içeriği özel güvenliğe engel teşkil eden bir konu olmasa dahi hakkında işlem olanların dava ile ilgili son durumu gösterir belgeleri vermeleri yasal zorunluluk. Bu belgeler komisyonda incelendikten sonra olumlu veya olumsuz cevap verilir. Sizin belirttiğiniz konu sadece kavga ise sorun yok görünüyor. Ancak işlemler biraz zaman alabilir. İyi günler.

 13. 19 Temmuz 2014 - 16:03 | #13

  emre :

  Iyi gunler hocam olumsuZ cevap aldim.idare mahkeme yargilandigim mahkememi oraya mi basvurcam

  Başvurunuzun olumsuz sonuçlandığına dair yazı ile idare mahkemesine yürütmenin durdurulması talebiyle dava açmanız gerekir. İdare mahkemesi AŞTİ’ye yakın bir yerde, internetten araştırabilirsiniz. Davayı kazanınca iade alabilirsiniz ama başlangıçta sanırım 200 TL civarında bir para yatırmanız gerekir. İyi günler.

 14. 19 Temmuz 2014 - 16:05 | #14

  ismail :

  Merhaba ben basit yaralamadan para cezasi odemistim yenileme icin evraklarimi teslim ettim ama halen bi sonuc cikmadi olumsuz bir sonuc cikarmi tskler

  Özel güvenlik şubelerde görevli eski, işi bilen personel değiştiği için sonucun ne çıkabileceğini bilemiyorum. Davaya ilişkin mahkeme kararlarından örnek verdiyseniz muhtemelen inceleme için zaman gerekecektir. İyi günler.

 15. 22 Temmuz 2014 - 16:23 | #15

  can :

  merhaba ben güvenlik soruşturmasında mahkeme kararına takıldım dosyalarım yargıtayda ama uyuşturucu vb suclardan hakkımda mahkemelerim var ama yargıtayda ne yapmam lazım yargıtaydan gelcek cevaplarımı beklıcem 2-3 yıl sürebilir belki bu konu hakkında ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz ?

  Davalar üst mahkemede devam ettiği, henüz sonuçlanmamış olduğu için karar çıkana kadar silahsız kimlik alabilmeniz gerekir (Örgütlü suç kapsamında olmamak kaydıyla). Davaların üst mahkemede devam ettiğine dair belge alıp emniyete vermenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 16. 22 Temmuz 2014 - 16:25 | #16

  emre :

  Hocam kesin kazanirmiyim mahkemeye dava acinca iyi gunler

  Kesin kazanırsınız diyecek durumda değilim, siz de takdir edersiniz sanırım. Böyle bir garantiyi vermek gerçekçi de olmaz ayrıca. Ancak bir sürü masraf yapıp bu eğitimi aldığınıza göre şansınızı denemenizde yarar var denilebilir. Elbette son karar sizin. İyi günler.

 17. hasan
  31 Temmuz 2014 - 00:15 | #17

  merhabalar kolay gelsin hakaret davası sebebiyle hakkımda 75 gün adli para cezası ve 5 yıl denetimli serbestlik kararı(hagb) var bu durumda silahlı kimlik kartımı yenilemem de bir sıkıntı yaşarmıyım.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:55 | #1
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster