Kimlik kartı başvurumu yaptım. Soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Silahlı kimlikler 4-6, silahsız kimlikler 2-4 hafta içerisinde onaylanmaktadır  (Onay süreleri İstanbul’da daha uzun sürmektedir).

 

NOT : Kimlik onay süresi illere göre değiştiği için bu konudaki en sağlıklı bilgiyi, kursunuzdan veya kimlik başvurusu yapacağınız emniyet biriminden sormanız tavsiye edilir. Yukarıda verilen süreler genel ve tahminidir.

 

 

 

Bu yazı bugün : 36, toplamda : 86690 kişi tarafından okundu.

 1. 18 Ekim 2014 - 15:33 | #1

  hacı ahmet tireki :

  iyi günler bendede böyle bir sorun varda sağlık raporunu sağlık ocağından aldım kayıt olurken eğitim kursuna . dünde aştiye teslim ettim sordulardı sağlık raporu diye bnde eğitim kurumunda dedim inceleme yapsalar kimlik iptali söz konusu olur mu bu durumda suçlu ben miyim .

  Bu durumda sorumluluk kursunuzdadır. Silahlı adaylardan hastane, silahsız adaylardan 4 doktor onaylı rapor alınacağını biliyorlardır. Sağlık ocağından ücretsiz alınan ve mevzuata uygun olmayan raporu kabul etmek, para verip rapor alan öğrencilere haksızlık ve incelenmesi halinde kursunuza sıkıntı verecek bir durumdur. İyi günler.

 2. 16 Nisan 2015 - 16:47 | #2

  mustafa kemal karakelleoğlu :

  bir arkadaşımın 2007 yılında polislere karşı vukuattan dolayı kamu davası açıldı.sonucunda tecil edildi.1 yıl da denetim verildi.sabıkası olmadığı için ve polislerinde şikayetinden vazgeçmesinen dolayı 51-1 tecil edildi ceza 2007 yılında.arkadaşım 2011 yılında özel güvenlik kimlik kartı aldı silahlı.kartı yenilemek için emniyete götürdüğü zaman mahkeme kararını görmek istediklerini söylediler.bu vukuat, kartın yenilenmesinde bir sıkıntı doğurur mu?

  Arkadaşınız, bu olay olduktan sonra kartını aldığına göre sorun yok demektir. Hakkında mahkeme işlemi olanların, buna ilişkin belgeyi teslim etmesi prosedür gereğidir. Olumsuzluk anlamına gelmez. İyi günler.

 3. 21 Nisan 2015 - 07:45 | #3

  gamze :

  hocam ıyı gunler benn sılahlı guvenlık kazandım ve emnıyete gıttıgımde bı davam oldugunu gordum ve yargıtay asamasında temyıze gonderdım ben su anda sılahsız kımlık alabılırmıyım dava sonuclanana kadar

  Davanın yüksek mahkemede devam ettiğini belgelemek kaydıyla dava bitene kadar silahsız alabilirsiniz. Dava sonucuna göre tekrar bir değerlendirme yapıldıktan sonra silahlıya geçmeniz söz konusu olabilir. İyi günler.

 4. 30 Nisan 2015 - 07:56 | #4

  mahsun :

  hocam sertifikayı aldıktan sonra işe girebilirmiyim yoksa kimliği aldıktan sonramı girebilirim, bilgi verirmisiniz. tşk.

  Özel güvenlik statüsünde çalışabilmek ancak özel güvenlik kimlik kartını aldıktan sonra mümkün olur, sertifika yeterli gelmez. İyi günler.

 5. 06 Mayıs 2015 - 16:25 | #5

  omer :

  Hocam ben kavga etti karakola dustum sikayetci oldu ve savciliga gitti bu gbt me yansir mi

  Savcılığa gittiğine göre GBT’de görünür. İyi günler.

 6. 06 Mayıs 2015 - 16:26 | #6

  Yusuf :

  Hocam merhabalar.
  Ben Silahlı güvenlik sertifikamı aldım.Fakat geçmişte aldığım ertelenmiş cezamdan ötürü Güvenlik Şubeye kimlik için müracaatta bulunduğumda kimlik kartını belki alamayabileceğim söylendi.Şu anda dosyam komisyonda.Benim sorum kimlik kartı olmadan sadece güvenlik sertifikası bir işe yararmı yani sadece sertifika ile iş bulabilirmiyim?

  Özel güvenlik olarak çalışabilmek sadece kimlik kartı ile mümkündür. Sertifika ile çalışılmaz maalesef. İyi günler.

 7. 08 Mayıs 2015 - 07:48 | #7

  Serdar :

  Merhabalar izmirde oturuyorum 14 gun dur kımlık kartım cıkmadı iş yerınden haber beklıyolar bu sorusturma kac gun daha surer sızce calısmıyorum ıhtıyacım var acılen ..

  Soruşturma süreleri illere göre değiştiği için sorunuza en doğru cevabı, başvuru yaptığınız yerden veya kursunuzdan alabilirsiniz. İnanın İzmir’deki durumu bilemiyorum. İyi günler.

 8. 20 Mayıs 2015 - 08:12 | #8

  hakan :

  59 gün oldu silahsız kimlik kartım çıkmadı izmir güvenlik şubede en geç 1ay içinde verilir dediler ama hala soruşturma devam ediyor diyorlar.

  Kimlik onayları illere göre değişiyor. Bir ay yaklaşık süre olarak telaffuz edilmiş olmalı. İkamet ettiğiniz yer polis karakoluna gidip güvenlik soruşturmanızın yapılıp yapılmadığını sorabilirsiniz. Oradan cevap yazısı gönderildi ise fazla bir işleminiz kalmamış demektir. İyi günler.

 9. hakan
  21 Mayıs 2015 - 09:35 | #9

  İlker :
  İzmir 57. Dönemden ogg kartını alan varmi??? Acil

  ben daha 56.dönemden alamadım 2ay oldu hala bekliyorum :)

 10. 01 Haziran 2015 - 14:32 | #10

  erhan :

  hocam bnım mahkemem vardı kredı kartı kullanmaktan mahkemem bıtmıs 5yıl denetımlı serbstlık almısım bu guvnlık kartını almama engel olurmu 57 donemdn

  Özel güvenlik başvurularında denetimli serbestlik süresi değil, ceza süresi dikkate alınır. Ceza süreniz bir yıldan az ise özel güvenliğe engel olmaz. Ancak hakkında mahkeme işlemi olanların buna dair belgeleri vermeleri gerekir, vermeyenlerin evrakı bekler. İyi günler.

 11. 09 Haziran 2015 - 09:32 | #11

  hüseyin demir :

  iyi günler hocam ben kayseride ikamet ediyorum güvenlik kursuna gittim ve kazandım silahısz olarak,şimdi ankara ya taşınma olasılığımız yüksek güvenlik sertifikam ve yaka kartımla beraber ankarada iş bulabilirmiyim.ve sertifika ve yaka kartı her şehirde geçerlimi?

  Öncelikle kimlik başvurusunu ikamet kaydınızın olduğu ilden yapmanız gerektiğinden bilginiz olsun. Ankara’da kimlik onayları 1,5 – 2 ay sürüyor. ÖGG kartı, ehliyet gibi tüm yurtta geçerlidir. Büyükşehirlerde iş olanakları fazladır, geldiğinizde başvurularınızı yaparsınız. İyi günler.

 12. 12 Haziran 2015 - 07:36 | #12

  Nurullah uzun :

  Hocam emliyete kimliği almak için kırmızı kravatlı fotoğraf olurmu

  Ankara’da sorun olmuyor ama iki kez uğraşmamak için kursunuza danışmanız yararlı olabilir. İyi günler.

 13. 22 Haziran 2015 - 16:26 | #13

  Aykut :

  İyi günler bir sorum olacak hırsızlık suçundan 5 ay hapis cezam var mahkeme kararıyla geçmişinin sabikasiz olmasından dolayı 5 yıl denetimli serbestlik ve hagb kararini verdiler silahsız kimlik kartı alabilirmiyim.teşekkürler.

  Hırsızlık suçundan ceza almak özel güvenliğe engel hal sayılsa da mahkeme kararında HAGB ibaresi olanlar, silahsız kimlik alabilir. Ancak bazı illerde yasal açıdan mümkün olmasına rağmen il özel güvenlik komisyonları; hırsızlık, uyuşturucu ve cinsel içerikli suçlarda olumsuz karar verebiliyor. Bu nedenle mahkeme kararıyla bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine başvurup danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 14. 23 Haziran 2015 - 08:36 | #14

  Turan :

  Kolay gelsin ben silahli özel güvenlik evraklarımı emniyete tespit ettim 15 gün sonra internetten bak ismin yazıyorsa çıkmıştır kartın dediler hangi internet sitesinden bakacağız hocam

  Yan sütunda Ankara ve İstanbul için linkler var. Siz de bu linklerde şehrinizin ismini yazarak deneyebilirsiniz. İyi günler.

 15. 25 Haziran 2015 - 12:49 | #15

  Ahmet :

  Hocam ben kamu kuruluşunda özel güvenlik olarak çalışmaktayım 26/06/2015 tarihinde kimlik kartımın süresi doluyor yenileme sınavına girdim sertifikamı aldım özel güvenlik şubeye teslim ettim 40 günü geçti daha kimlik kartım çıkmadı gün dolduğunda işten çıkarabilirler mi konuyla ilgili bilgi verebilirsiniz sevinirim.

  40 gün önce kimlik başvurusu yapacak şekilde eğitim aldığınıza göre siz, mesuliyetinizi yerine getirmişsiniz. İşyerinizle durumu görüşüp anlatabilirsiniz. Silahlı ise semt karakolundan yazınızın gidip gitmediği de sormanız mümkün. İyi günler.

 16. 29 Haziran 2015 - 12:22 | #16

  hakan :

  kursa kayıt oldum silahlı olarak sınavı geçtim sertifikayı aldım ikamet adresim mernise kayıtlı değil adresim yok ögg kimlik kartı alabilmem şansım var mı?

  Özel güvenlik kimlik başvurularında ikamet kaydının bulunduğu ilden başvuru zorunluluğu var. Bu durumda kaydınızı başvuracağınız ile aldırmanız gerekecek. İyi günler.

 17. 29 Haziran 2015 - 12:23 | #17

  G.HAKAN :

  s.a bu kimlik kartı verdim 22 haziranda 24 polis geldi ama şu var kac gunden cıkar acaba biligisi olan varmı mite gidecekmiş söylediklerine göre

  Özel güvenlik soruşturmalarının MİT ile alâkası yoktur. Kimlik onay süresi illere göre değiştiği için bu konuda en sağlıklı bilgiyi kursunuzdan veya başvuru yaptığınız emniyet biriminden almanız mümkün. İyi günler.

 18. 03 Temmuz 2015 - 09:02 | #18

  Onur Öztürk :

  Merhaba hocam.. ben silahsiz guvenlik icin evraklari tamamladim. Fakat ben ozek guvenlik onlisans yeni mezunuyum. Evraklarla ogrenim durumu yani diploma aslida istiyor. Diplomayi dahaca alamadigim icim gecici mezuniyet belgesini teslim edecegim. Ve bana diploma alirken mezuniyet belgesi gerekiyor. Karti alirken evraklari geri teslim edilecek mi ?

  Emniyet, diploma veya yerine geçen belgenin aslını almaz. Aslını görerek fotokopiyi kabul eder. İyi günler.

 19. 06 Temmuz 2015 - 15:27 | #19

  Coşkun küçükbaş :

  İyi gunler yandaki linkte sorgulama yapilamiyo İstanbul linkkinde neden acaba

  Link düzeltildi. İyi günler.

 20. 07 Temmuz 2015 - 08:26 | #20

  Sahin :

  Slm hocam ben temmuzun birinde randevu aldım evraklarını teslim ettim acaba ne zaman çıkar belgem İstanbul

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi illere göre değiştiği için kimliklerin ne kadar sürede onaylanacağına ilişkin en sağlıklı bilgiyi, başvuru yaptığınız yerden almanız gerekir. İyi günler.

 21. 08 Temmuz 2015 - 07:37 | #21

  haluk can :

  merhaba hocam benim evraklarım komisyon tarafından onaylanmadı arviş kaydım olduğu için yanlız harzılayıp verdigim evraklar sertifika resim vs bana iade etmediler tebliğ edip yatırdıgım parayı almam için evrak verdiler sertifika ve resimlerim neden geri verilmedi? cevap verirseniz sevinirim teşekkürler

  Bu sorunuzun muhatabı o evrakları vermeyen bürodur. Tam olarak nedenini bilemiyorum ama resimleri soruşturma belgelerinde kullanmış olabilirler. Diğer evrakın işinize yaramayacağını düşünmüşlerdir muhtemelen. İnanın net bilgim yok. İyi günler.

 22. 08 Temmuz 2015 - 11:18 | #22

  İsmail gûlerer :

  Merhaba hocam silahlı güvenlik sertifikam var ama silahsız olarak çalışıyordum sertifikamı almadan bi arkadaşım sözlümü almaya gidiyorum diye bizi yanına aldı kıza bi şey yapmamış kız davacı olmuş şahıstan daha sonra davadan vazgecmis olay 2003 te oluyor 2 sene önce sertifikam mahkeme devam ettiği için geçici olarak alındı olayı yapan şahıs yurt dışında olduğu için mahkeme bi türlü sonuçlanmıyor ben çok mağdur oldum yardımlarınızı bekliyorum

  Olayın sizinle alâkasını, size yöneltilen bir suçlama varsa içeriğini anlayamadım. Ancak kartınıza el konduğuna göre burada belirtmediğiniz, ciddi bir durum var sanırım. Cinsel içerikli suçtan ceza almak, sadece güvenliğe değil ileride bir çok işte önünüze engel çıkarır. Dava bitmediğine göre iyi bir avukat tutup asıl şahsın yurtdışında bulunduğunu belgelemeniz, suçunuz yoksa davadan bir şekilde ceza almadan sonuçlandırmanızı tavsiye ederim. Bu davadan ceza alırsanız, itirazın sonuçlanması için de beklemeniz gerekecek. Normal şartlarda örgüt ve devlet aleyhine işlenen suçlar hariç, kart iptali olmaz. Mahkemenin devam ettiğini belgeleyerek çalışmaya müsaade edilir. İyi günler.

 23. 09 Temmuz 2015 - 16:17 | #23

  İnan :

  İyi akşamlar hocam balıkesir bandırma da oturuyorum yaka kartı için bugün il emniyet müdürlüğüne gittim islemlerimi evraklarimi eksiksiz verdim 20 25 gün sürer dedi doğrumudur? sizce tesekkur ederim silahsız sertifikam

  Kimlik onayı ile ilgili en gerçekçi bilgi, başvurulan emniyet biriminden veya o ildeki kurstan alınabilir. Size bu şekilde bilgi verildi ise doğrudur çünkü işlemi onlar yapıyor. İyi günler.

 24. 11 Temmuz 2015 - 07:55 | #24

  ebubekir :

  meraba hocam kimlik kartı sürem 13.09.2015 te doluyo ben 23.08.2015 teki sınava kaldım.arada ki 22 gün süre içinde yenileme evrakını kimligi en hızlı nasıl çıkarırım.iş veren bayan biraz aksi idare etmio atarım işten dio sertifaka çıktıgı gün kimlik kartını elden 1 günde çıkarabilirmiyim.eger mümkün degilse 15 gün rapor alsam sıkıntı olur mu..?

  Madem bu kadar titiz bir firmada çalışıyorsunuz, yenileme işini neden bu kadar ihmal ettiniz? Yenileme eğitimi alması gerekenler için işlem; soruşturma bittiğinde tamamlanmış olur. Sanırım sınava girmenin yeterli olduğunu düşündüğünüz için geç kalmışsınız. Ancak bu büyük yanılgı, sizin girdiğiniz sınava ilişkin sertifikayı, İstanbul’da değilseniz en erken 23 Eylül’de, İstanbul’da iseniz daha da geç alırsınız. 35.Yenileme Sınav Takviminde de belirtildiği gibi gireceğiniz sınavın sonuçları 11 Eylül Cuma günü açıklanacak. Kursunuzdan sertifikayı aldıktan sonra özel güvenlik şubeye hemen başvursanız bile soruşturma en erken bir ayda tamamlandığı için kimliği almanız (yine İstanbul olmaması şartıyla) Ekim 2015 sonunu bulur. İşlemleri çabuklaştırmak için bulunduğunuz ilde sertifikasız kimlik başvurusu kabul ediliyorsa kursunuzdan istenen belgeleri öğrenip sertifikayı onaydan sonra vermek kaydıyla soruşturma için başvurabilirsiniz. Ancak bu şekilde bile kimlik süreniz dolmadan işlemlerinizin bitmesinin ve bir günde kimlik kartı çıkmasının imkansız olduğunu bilmenizde yarar var. Bulunduğunuz ildeki uygulamaları, istenen belgeleri, soruşturmanın yaklaşık süresini kursunuzdan sormanız gerekir. Soruşturmanın ne kadar zaman aldığına göre rapor süresini hesaplarsınız. İyi günler.

 25. 11 Temmuz 2015 - 15:58 | #25

  sibel :

  merhabalar kimlik kartı için maliyeye toplamda ne kadar ücret yatırılıyor.Teşekkür ederim

  Sertifikayı alıp kimlik başvurusu yaparken istenen kimlik harcı 475 TL.dir. İlinizde nereye yatıracağınız konusunu kursunuza sormanız gerekir. Tüm giderlerle ilgili bilgi yan sütunda Kimlik Maliyeti başlıklı yazıda var. İyi günler.

 26. 11 Temmuz 2015 - 17:01 | #26

  ebubekir :

  tekrar meraba hocam benim sertifikam 13.09.2015 te doluyo 23 agustostaki sınava kaldım .demiştim.ve cevap yazmıştınız.bende sizin gibi düşünüyodum.geç kaldım.ankarada yenileme yapıyorum.ancak burada 1 günde halledenler oldugu söylendi.kursun titizligine gelince bu kurs müdürü karı tam bi manyak ben 24 mayıstaki sınava yazılmaya gittigimde daha altı ayın var.yetiştirirsin.sonuçta kimligi bizden alıyosun.sıkıntı olmaz seni 23 agustostaki sınava yazıyorum 24 mayıstakine yetişemen dedi. Şimdide yasa geregi çaliştırmam dio kafadan çatlak.daha önce bildigime göre sınava girince yenilemede sıkıntı olmadan bazı şirketler adam çalıştırıodu.ayrıca 23 agustostaki sınav 29 agustosta açıklanıyo dio özel güvenlik şube acaba rapor alsam üstesinden gelme olasılıgı ne

  2014 yılbaşına kadar eğitime katılanlar çalışmaya devam edebiliyordu. Ancak bu uygulama değişti, dolayısıyla süresi bitmeden yeni kartını almayanlar tazminatsız çıkarılabiliyor artık. Kursunuzu aldığınız yer aynı zamanda işvereniniz anladığım kadarıyla. Ankara’da olduğunuza göre silahlı soruşturmalarının en az birbuçuk ay sürdüğünü kursunuz da biliyordur. 23 Ağustos yenileme sınav sonuçları sınav takvimine göre 11 Eylül’de açıklanacak. 29 Ağustos’u nereden gördünüz bilemiyorum ama o tarihe kadar atışlar ancak yapılır. İyi günler.

 27. 13 Temmuz 2015 - 08:00 | #27

  Yeter yilmaz :

  Hacam 21 gun once killing basvurusu yaptim Hala Bi Cevap gelmedi silahsiz herkezin cikti ama benim sorgulamamdan ne iyi nede Kotu Bi sonuc gelmiyor sebebi nedir sizce

  Sebebini başvuru yaptığınız yerden veya kursunuzdan öğrenebilirsiniz. Kimlik onay işlemleri illere göre değişir. Her ilin kendine göre bir çalışma sistemi ve işlemlerin süresi var. Dolayısıyla bizim bilmemiz maalesef imkansız ama 21 günde gecikmiş sayılmaz, normaldir. İyi günler.

 28. 21 Temmuz 2015 - 09:12 | #28

  Adem :

  Meraba hocam ben silahlı sertifika kazandım evraklarımı hazır ettim ve 25 gün oldu teslim ettim güvenlik şubeye benim 2 yıl önceden 2 kez Mahkemeye çıktım uyuşturucu madde bulundurmak suçundan ve bana 1 yıl hapis cezası verdi ama 5 yık erteledi 2 suçumuda sabıkamda yol sadece başımdan bu olay geçti sizce engel olurmu bu durum sertifikayı almamda???tşkler ilginizden dolayı

  Kararda HAGB olmadan, bir yıl ve üstü ceza almak özel güvenliğe engel hal sayılır. Ayrıca bazı illerde uyuşturucu suçlarına süreye bakmadan olumsuz cevap verilebiliyor. Bu nedenle konuyu kursunuzdan araştırmanız yararlı olur. Adli sicilde görünmemesi sizi yanıltmasın, GBT’de görünür. İyi günler.

 29. 23 Temmuz 2015 - 07:10 | #29

  elif :

  iyi günler ben 1 ay önce kimlik kartı başvurusu yaptım ama hala daha cıkmadı aradım soruşturuyor diyolar.ne zaman çıkar bu arada silahlı alıcam

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi kimlik onay işlemlerinin süresi illere göre değişir. Dolayısıyla ya başvurduğunuz yerden ya da kursunuzdan sağlıklı bilgi almanız mümkün olur. İyi günler.

 30. 23 Temmuz 2015 - 07:14 | #30

  Gaffur :

  Hocam merhaba benim merak ettiğim acaba hangi illerin komisyonlarında uyuşturucu suçuna hagb kararı olsa dahi denetim serbestliği yemiş insanlara olumsuz Yanıt veriyorlar bu illerin içinde Adana varmı saygılarımla tşkler bilgileriniz için

  Sorunuzun cevabını bulunduğunuz ildeki özel güvenlik şubeden alabilirsiniz. Konuya ilişkin bir liste veya bilgi edinme durumu bizim açımızdan yok maalesef. İyi günler.

 31. 27 Temmuz 2015 - 07:33 | #31

  Çiğdem :

  Iyi gunler hocam benim sorum evraklarimi verdim verirken sordum yetkili kisiye nezaman cikar diye iki uc hafta surer dedi ve burdan ciktiginda telefonuna mesaj gelicek dedi ama hic oyle bir mesaj gelmedi ayrica kartin ciktigini nasil ogrenicez bayrampasa ozel guvenlik sube amirliginin numarasini ariyorum hicbir sekilde telefona cevap verilmiyor

  Sertifika-kimlik onay işlemleri, yerelden yürütüldüğü için sorunuza doğru cevabı ancak başvurduğunuz yerden veya kursunuzdan alabilirsiniz. İstanbul’da bilgi alınabilecek resmi telefonları bilemiyorum. İyi günler.

 32. 27 Temmuz 2015 - 07:35 | #32

  selçuk :

  hocam iyi günler ben kimlik yenileme evraklarını teslim ettim silahsız istanbulda nekadar sürede sonuç alınabilir sonucu nerden öğrenebiliriz iem ögg sube müdürlüğünde bildiğim kadarıyla öle bir sonuç arama sayfası yok

  Kimlik-sertifika onay işlemleri illerden yürütülür. İl il başvuru noktaları ve iletişim bilgileri maalesef elimizde yok. Kursunuz mutlaka bilgi sahibidir. Bu tür sorulara kurslardan daha sağlıklı cevap alınır. İyi günler.

 33. 27 Temmuz 2015 - 07:38 | #33

  selçuk :

  hocam linkte sorgulama yapılamıyor istanbulda

  İstanbul’da kimlik sorgusunun ne şekilde yapıldığını bilemiyorum. Kursunuza sormanız yararlı olur sanırım. İyi günler.

 34. 29 Temmuz 2015 - 09:23 | #34

  Harun :

  hocam merhaba bana 2010 yılında uyşturucu kullanmaktan denetimli serbestik verilmişti. Bir yıl boyunca imzaya gittim dosyam kapanalı iki yıl oldu temizim. Silahlı kimlik alabilirmiyim.

  Uyuşturucu kullanmak suçundan işlem görenlere çoğu ilde kimlik veriliyor. Sizin işlemler de tamamlandığına göre sorun olmaz. Ancak Ankara’da verilmediğini belirteyim. Riske girmemek açısından mahkeme ve denetimli serbestlik süresinin sorunsuz tamamlandığına ait tüm belgelerle bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine danışmanızı tavsiye ederim. En doğru ve geçerli cevap oradan alınabileceği için masraf yapmadan danışmakta yarar var. İyi günler.

 35. 11 Ağustos 2015 - 15:37 | #35

  Ayse :

  Iyi gunler silahsiz guvenlik sinavina girdim kazandim fakat evraklar topladim emniyete goturdum ama uyapdan davami gordu bu davayla ilgili savcilikdan islak imzali belge istedi henuz dava kesinlesmedi devam ediyor ne yapmam lazi

  Davanın son aşamasını gösterir belge almanız lazım sanırım, kursunuz da yardımcı olabilir. İyi günler.

 36. 12 Ağustos 2015 - 07:32 | #36

  Ahmet :

  Ogg kartı çıktıktan sonra kartı almak için belli bir sure varmı varsa nekadar tsk.

  Sorunuzun belli bir cevabı yok, makul süre denilebilir. Bir sürü evrakın, başvurunun olduğu emniyet birimlerinde onaylı kimliklerin ne kadar süre saklanacağı, alınmayanların ne yapıldığını bilemiyorum. Muhtemelen dosyanıza kaldırılır. Oradaki evrak yoğunluğunu göz önüne alarak fazla gecikmemekte yarar var sanırım. İyi günler.

 37. 21 Ağustos 2015 - 07:57 | #37

  selçuk :

  hocam merebalar yandaki sütunda ankara için kimlik sorgulama var ama İstanbul için olan çalışmıyor galiba

  İstanbul için verebileceğimiz tek link o. Başka varsa bilemiyorum, İstanbul’dan eğitim aldıysanız kursunuza danışmanızı tavsiye ederim. Muhakkak bilgileri vardır. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:55 | #1