Kimlik kartı başvurumu yaptım. Soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Silahlı kimlikler 4-6, silahsız kimlikler 2-4 hafta içerisinde onaylanmaktadır  (Onay süreleri İstanbul’da daha uzun sürmektedir).

 

NOT : Kimlik onay süresi illere göre değiştiği için bu konudaki en sağlıklı bilgiyi, kursunuzdan veya kimlik başvurusu yapacağınız emniyet biriminden sormanız tavsiye edilir. Yukarıda verilen süreler genel ve tahminidir.

 

 

 

Bu yazı bugün : 37, toplamda : 110396 kişi tarafından okundu.

 1. 09 Mayıs 2016 - 17:20 | #1

  adem :

  Selam hocam bir iftiraya maruz kaldim suc siyasi bu gbtmde kabarik sabika yok sadece sicil bozuk gbt 3dosyam gorunuyor basvuru yapsam onylar mi

  Kategoriler/Kimler Güvenlik Olamaz başlığında kırmızı renkle vurgulanan suçlardan ceza almak, diğerlerinden HAGB olmadan bir yıl ve üstü ceza almak özel güvenliğe engel haldir. Elinizde bu dosyalara ait evrakla bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine başvurup danışmanızı tavsiye ederim. Olumlu cevap alırsanız eğitim için kayıt olursunuz. İşi bilen bir personeli bulup sorarsanız net cevap alırsınız. İyi günler.

 2. 09 Mayıs 2016 - 17:21 | #2

  Adnan ÖZYAKAN :

  İyi günler, ben 2015 yılı mayıs ayı içinde yapılan sınava girdim ve kazandım.Kursa gittiğim özel güvenlik şirketine evraklarımı tamamladım ve oraya bıraktım. Fakat vergi dairesine yatacak olan harç 470 tl. yi yatıramadım. aradan geçen bu sürede ( 1 yıl ) kimlik çıkarma hakkım devam edermi ? hakkım devam ediyorsa vergi dairesine yatması gereken harcı yatıracağım. teşekkür ederim saygılar.

  Öncelikle evrakınızı geri almalısınız. Vergi 2016 için 501 TL oldu. Kursunuzdan hazırlanacak güncel belge listesini öğrenip kalan süre için kimlik başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler.

 3. 10 Mayıs 2016 - 13:18 | #3

  f.a.keles :

  hocam 1 mayıs 2016 evraklarımı güvenlik şubeye verdim istanbuldakıne kac gune acaba alabılırım kımlıgımı???

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi kimlik onay süresi illere göre değişir. Dolayısıyla ancak başvuru yaptığınız yer ve kursunuzdan bu konuda sağlıklı bilgi almanız mümkün olabilir. İyi günler.

 4. 12 Mayıs 2016 - 08:50 | #4

  Ali karaağaç :

  Yaklaşık 3 ay evrakları teslim ettim halen ö.g.g kimliğim çıkmadı bu durumda ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim…

  Emniyetin ülke gündemi nedeniyle fazla mesaileri, tüm yurtta soruşturma ve sertifika onay sürelerini olumsuz etkiledi maalesef. Muhtemelen gecikme bundan kaynaklanıyordur. Ancak illere göre durum değiştiği için kursunuz veya başvuru yaptığınız emniyet biriminden en sağlıklı bilgiyi alabileceğinizi de belirtmem gerek. İyi günler.

 5. Yuksel
  12 Mayıs 2016 - 20:01 | #5

  21 nisanda evraklarımi verdim 12 mayısta kartımı aldım. Herşey için çok teşekkürler AG Ankara guvenlik.

 6. 14 Mayıs 2016 - 07:18 | #6

  Haci :

  Güvenlik sınavına girdim evraklarını hazırladım kimliğin kaç günde cıkar

  Sayfanın başında da özellikle belirtildiği gibi kimlik soruşturma süresi illere göre değişir. Konuyla ilgili sağlıklı bilgiyi başvuru yaparken veya kursunuzdan öğrenmeniz mümkün. İyi günler.

 7. ünal yeşilyurt
  14 Mayıs 2016 - 22:10 | #7

  arkadaşlar istanbulda evrak tesliminden sonra 18 günde silahlı kimliğim çıktı

 8. 16 Mayıs 2016 - 08:45 | #8

  Sima :

  Iyi akşamlar özel güvenlik kimlik kartım më zaman çıkar hazır olduğunu öğrenmek için nereden bakabilirim.Beni aramadilar mesajda gelmedi hazir olduguna dair sadece internetten takip et dediler ama adres falanda vermediler siteye dair. acil yardimci olun.

  İnternet adresini kursunuza sormanız gerekir, hangi ilde olduğunuzu bilmiyorum. İyi günler.

 9. 16 Mayıs 2016 - 15:37 | #9

  Aytaç :

  Hocam ben silahsız ögg kartımı silahlı ya çevirmek için sınava girdim ve kazandım evrakları 2015 ekiminde içeriye verdim ve 8 ay oldu hala bir haber çıkmadı 2 kez gittim dediler Ankara dan evrak bekliyoruz çok masraf ettim baya param gitti ve hala da bekliyorum sizce bu zamana kadar gecikmesi normal mi telefon na mesaj gelecek dediler oda yok lütfen yardımcı olur musunuz teşekkürler

  Özel güvenlik kimlik başvurusu il özel güvenlik şubelerine yapılır, orada incelenir ve olumlu/olumsuz karar verilir. Ankara ile yazışması yoktur. Kursunuzla görüşürseniz şubede mutlaka tanıdıkları, sizi yönlendirebilecekleri birileri vardır. İnanın bizim yapabileceğimiz bir şey yok. İyi günler.

 10. 23 Mayıs 2016 - 14:55 | #10

  Hamit kilimci :

  S.a hocam 63 dönem silahsız kazandım bütün evrakları güvenlik şubeye teslim ettim 25 gün oldu arayan soran yok sene 2010 da hakaret ten 2800 lira para cezası aldım 5 sene erteledi onla ilgili bi evrak vermem gerekir miydi acaba teşekkürler

  Soruşturma süreleri illere göre değişir. Bu nedenle kursunuz veya başvuru yaptığınız yerden sağlıklı bilgi almanız mümkün. Öte yandan soruşturma evrakında hakkınızda mahkeme var mı sorusuna eveti işaretleyip buna ilişkin dava evrakını da vermeniz gerekirdi. Belge eksikliği de gecikmeye neden olur. Başvuru yaptığınız yere o evrakı vermenizde yarar var. İyi günler.

 11. 24 Mayıs 2016 - 11:54 | #11

  efsane :

  Hocm 63. Snaw silhli kzndim 26 gün oldu arayan yok kmlik ckmis olsa ararlarmi

  Kimlik evrakı, başvuru şekli (randevu), onay süresi, teslimde mesaj-arama var olup olmadığı gibi hususlar ilden ile değişiyor. Dolayısıyla bulunduğunuz ilde ne gibi uygulama var, bunu en iyi kursunuz bilir. İyi günler.

 12. 25 Mayıs 2016 - 08:58 | #12

  a.kçük :

  Hocm kartimizin cikip ckmadigina internetten bkabiliyormuyuz??

  Bazı illerde sorgulama yapmak mümkün. Bunun için yandaki Bağlantılar sütununda Ankara için verilen web adresine kendi şehrinizin adını yazıp deneyebilirsiniz. İyi günler.

 13. Ugur
  25 Mayıs 2016 - 17:36 | #13

  Arkadaslar silahlı güvenlik ankarada 37 günde çıktı aşağısı çıkmıyor ayrıca internette sorgulama olayı diye bişeyde yok herseyin hayirlisi

 14. 03 Haziran 2016 - 12:26 | #14

  Taner Aydin :

  Hocam evraklarimi vereli bir ay oldu yazida diyorlar yazi nedir ne kadar sürer acaba.

  Rapor süresinde başvuru yaptığınız tarih esas alınır. Başvuruda raporu verdiyseniz sürenin dolması sizin sorununuz değil. Soruşturmanın ne kadar süreceği konusu ise sadece kursunuz ve başvuru yaptığınız yerden öğrenebileceğiniz bir durum. İyi günler.

 15. 03 Haziran 2016 - 12:27 | #15

  ÖMER :

  ARŞİV ARAŞTIRMA FORMUNDA,ASKERLİK BAŞLAMA VE BİTİŞ TARİHİ İSTENİYOR.BEN ASKERLİĞİMİ YAPMADIM.ORAYA NE YAZMAM GEREKİYOR.BİDE ASKERLİĞİMİ YAPMAMAM SORUN OLURMU.YAŞIM 28

  Askerlik yapmadıysanız o tarihleri boş bırakmanız gerekir. Özel güvenlik olabilmek için derslerde de mutlaka görmüş olabileceğiniz gibi askerlik yapma şartı aranmaz. İyi günler.

 16. 03 Haziran 2016 - 12:31 | #16

  Hamit :

  Iyi de hocam benim hakkimda bi mahkeme kararı yok olay olalı 6 mahkeme bitmeli 5 sene oldu ne evrakı ver cem sizle alakası yok ama hayatımda böyle saçmalık görmedim paramızla rezil olduk hakkımızda hayırlısı

  Diğer yorumda 2010′da mahkeme kararıyla para cezası ödemişsiniz, ceza ertelenmiş. Şimdi de mahkeme kararı yok diyorsunuz. Üzerinde 6 değil 16 yıl da geçse mahkeme olduysa kararı istenir. Bu yasal olarak zorunlu bir durum. Başvuru yaptığınız yerle görüşmenizde yarar var. İyi günler.

 17. 03 Haziran 2016 - 12:34 | #17

  Serkan :

  Merhabalar, Güvenlik kimlik kartımın 5 yılı dolduktan 1 yıl sonra yani 6. yıl yenileme için başvuru yapıp sınava girip kazandım fakat işe giremiyorum kimlik kartımın olmadığını söylüyolar tekrar yapmam gereken işlmeler varmış fakat kurs net bilgi vermiyor emniyete gönderdi emniyet evraklar var kurstan öğren onları hazırla dedi ne evrağı hazırlamam gerek ve hiçbişi hazırlamadan eski kimlikle çalışan birsürü tanıdığım var ne yapmam gerek yardım edermisiniz lütfen..

  Aynı yerde çalışmaya devam edenler, günü geçse de aynı kimlikle devam ediyor (en fazla enetlemede tespit edilene kadar). İş değiştirenlerde süresi dolmuş kartla göreve başlatma firmalar açısından mümkün değil. Kursunuzdan ilinizde istenen belgeleri öğrenip hazırlamanız gerekir. Bu belgeler süresi geçmiş-geçmemiş herkesten istenen rutin evraktır. Para verip hizmet aldığınız kursun bu bilgiyi size vermesi zorunludur. İllere göre değiştiği için oradan öğrenmeniz gerekir. Genel bilgi ana sayfa Yenileme Eğitimleri bölümünde var. İyi günler.

 18. 03 Haziran 2016 - 12:36 | #18

  Mehmet :

  Selam 11 2013,de sertifikası aldım yenileme ve dosyamı emniyete teslim ettim 2 seneyi geçmesine rağmen tahsilat devam,ediyor ve herhangi bir bilgilendirme gelmedi ayrıca şu an işime devam ediyorum sorun çıkmadı

  Kimlik kartının çıkıp çıkmadığını sizin takip etmeniz gerekir. O zaman kimlik verilmiyorsa da şimdi verildiği için başvurup sormanızda yarar var. İyi günler.

 19. 03 Haziran 2016 - 12:37 | #19

  Harun :

  Hocam evraklarını vereli 1 ay oldu evraklarımı verdiğimde 15 günde sana mesaj gelir dediler fakat gelmedi neden acaba arfişaraşma formunda an emin soyadı farklıydı annem babam boşandıkları için ve öz olmayan 18 yaşından büyük kardeşlerim var onları yazmadım arfişaraştırma forma fakat muhtarda onayları onunla bir sıkıntı çıkabilirdi hocam sizden ricam cevap verirseniz sevinirim

  Arşiv araştırma formunda adres bilginiz doğru ise sorun olmaz. Soruşturma evrakı yurt genelinde gecikmeli oluyor. Muhtemelen emniyet personelinin yoğun ek görevleri nedeniyle böyle bir durum yaşanıyor. Başvuru yaptığınız yere danışabilirsiniz. İyi günler.

 20. 07 Haziran 2016 - 10:52 | #20

  Mehmet Can :

  Hocam iyi günler ben 5 inci ayın 26′sında evraklarımı teslim ettim 1 ay içinde çıkar umuduyla şuan ki işimden de ayrıldım bazılarının ki 2 ay gecikmiş silahsız geçilmez diye umuyorum ? Ve askerlik kağıdım daha gelmedi o yüzden arşiv araştırma formunda o kısma birşey yazmadım o yüzden sıkıntı olur mu acaba ? Gecikirmi?

  Soruşturma ilden yürütüldüğü için süre hakkında sağlıklı bilgiyi ancak kursunuz ve başvuru yaptığınız emniyet biriminden alabilirsiniz. Umarım gecikmez. İyi günler.

 21. 07 Haziran 2016 - 10:53 | #21

  Ahmet :

  Merhaba. Benim sorum şu:Evraklarımı teslim ettim bu gün de emniyetten mesaj geldi kartım hazırlanmış. Yarın saat 15:30 16:30 saatleri arasında gidip teslim almam gerekiyormuş. Peki benim illaki mesajda bildirilen gün ve saate mi orada olmam lazım? Yarın gitmesem başka bir gün alabilir miyim kartimi? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Simdiden teşekkür ederim, hoşça kalın.

  Ankara’da randevulu sistem olmadığı için uygulaması hakkında bilgimiz yok. Umarım kursunuzdan yardımcı olmuşlardır. Ancak zaman aralığı belirlendiğine göre riayet etmek gerekir sanırım. İyi günler.

 22. 07 Haziran 2016 - 10:55 | #22

  Gülçin :

  Evraklarımı hazırladım yarın valiliğe vereceğim. Yanlız sağlık raporumun bu ay içinde bitiyor. Bit sıkıntı olur mu.

  Kimlik başvurusunu geciktirmeden yapmanız gerekiyor. Süre dolmadan başvurursanız sıkıntı olmaz sanıyorum. İyi günler.

 23. 07 Haziran 2016 - 11:23 | #23

  a.ünal :

  Hocm evrakları teslim edeli 40 gün oldu dha bi haber yok kartim cikmismidr ?

  Keşke cevabını bilsem de söylesem. Sertifika-kimlik onay süresi, illere göre değişir. Dolayısıyla da bu konuda sağlıklı bilgiyi kursunuz ve başvuru yaptığınız yer dışında kimse veremez maalesef. İyi günler.

 24. 09 Haziran 2016 - 09:29 | #24

  Umut :

  Hocam benım güvenlik kartımı İptal ettiler arşiv kaydım Var Diye mahkeme kararıyla temiz kağıdı aldım arşiv silindi kartımı alabilirmiyim

  Alınan ceza affa uğrasa bile özel güvenlikte dikkate alınıyor. Dolayısıyla adli sicilden silinmesi size fayda sağlamaz. Ancak daha net bilgi için iptal kararı verilen yere başvurup danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 25. 09 Haziran 2016 - 09:30 | #25

  Şafak Akman :

  Hocam güvenlik kurşunu istanbulda bitirdim sınavı kazandım ama çorum taşındık( tayin durumu ile) kimlik kartımı çorum dan çıkartabilirmiyim acaba

  İkamet kaydınızı da Çorum’a aldırdıysanız kimlik başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler.

 26. 09 Haziran 2016 - 16:32 | #26

  Şafak Akman :

  Hocam özür dileyerek bir sorum daha olucak ruhsat harç parasını nereden yatırma gerekiyor istanbul çorum mu acaba vede nereye cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

  Kimlik harcının nereye yatırılabileceğini bulunduğunuz ilden soruşturmanız doğru olur. Örneğin Ankara’da sadece harç alan bir vergi dairesi var, başka yere yatırılamıyor. İl farketmez, İstanbul’dan yatırıp Çorum’dan başvuru yapabilirsiniz. İyi günler.

 27. 09 Haziran 2016 - 16:34 | #27

  Kemal :

  Merhaba hocam evraklarimi iki gün önce teslim ettim bugün polis gelip araştırma yapmış acaba kimliğin çıkması bu aşamadan sonra uzun süre mi

  Hemen gelmeleri iyi ama bu soruşturmanın çabuk biteceği anlamına gelmeyebilir. Yazışmaların zaman alacağını unutmamak gerekir. İyi günler.

 28. 10 Haziran 2016 - 14:27 | #28

  s.ataman :

  hocam ben de yeni biyometrik resimli ögg kimlik kartı çıkarıcam.güvenlik soruşturmasından geçtim.evraklarımı teslim ettim çarşamba günü.mesaj gelir cebe dediler.tahminen kaç günde elimde olur.

  Ankara’da o sistem henüz uygulamaya geçemedi, bu nedenle konuya ilişkin bilgim yok maalesef. İyi günler.

 29. 11 Haziran 2016 - 08:29 | #29

  engin :

  hocam ben ögg kartı çıkana kadar 7 günlük geçici belge ile çalışıcam.kabul ettiler öyle.ögg kartı 7 günde çıkmazsa birdaha 7 günlük geçici belge verirler mi.çünkü yeni kartlardan olucak ögg kartı.hayırlı akşamlar hayırlı ramazanlar

  Diğer yorumunuzda da belirttiğim gibi bu uygulamanın detayı hakkında bilgim yok. O belgeyi verip vermeyeceklerini başvuru yaptığınız yerden sormanız iyi olur. İyi günler.

 30. 11 Haziran 2016 - 16:33 | #30

  Huseyin altay :

  Hocam ögg kartim ptt araciligi ilemi eve gelicek sistem degismis sanirim

  Bu konuyu başvuru yaparken sorup öğrenmeniz gerekirdi. Ankara’da o uygulama henüz başlayamadığı için detayları hakkında bilgim yok. İyi günler.

 31. 15 Haziran 2016 - 13:48 | #31

  Tolga kahraman :

  Hocam iyi gunler bi sorum olacakti 27 yedisinde randevu aldim emliyetten bütün evraklarim hazir ama bana guvenlik subeden mesaj geldi iki tane biyometrik resim istedi ben normal resim cekindim onu kabul ederlermi hocam bide kimlik kart parasini banka hesabi verdiler ben o hesap numarasina 20 tl yatirdim bi sorun cikmaz dimi hocam

  Yeni kimlik için biyometrik resim ve o 20 TL’nin dekontu isteniyor. Normal resmi kabul etmiyorlar. Vakit varken 5×6 cm ebatlarında arka fon beyaz, açık renk giysi ile biyometrik resmi çektirmeniz gerekir. İyi günler.

 32. 15 Haziran 2016 - 13:49 | #32

  k.aydin :

  Hocam,kartim çıkmış aldım fakat soyadım deqsti bunun için dilekçe verdim bana 1 hafta sonra gel al kartni al dediler 1 hfta snra çıkması mümkün mü bi bilginiz varmı ?

  Zaman alan soruşturma işlemi, sizin sadece kimliğiniz değişeceğine göre mümkün. İyi günler.

 33. 15 Haziran 2016 - 13:53 | #33

  Serkan :

  Ben izmirde yaşıyorum 01.06.2016 tarihinde güvenlik şubeye evraklarımı teslim ettim benim için sizin söylediğiniz sürelere göre erken bu kartın çıkma sürese malesef komik bütün çetrefeli vatandaş çeksin evraklar adli sicil kaydı arşiv arıştırmalı olacakmış birde arşiv araştırmalı form geçmişte işlediğin suçları forma varsa yaptığın suçları yazıcan hem evrak hazırla kendi soruşturmanı yap üstüne 501 lira para ver sonra 2-3 ay bekle niye soruşturma yapılıyor vay beee eee bi sıkıntı çıktı olamazssın dediler bu iş için silahsız 1100 lira gibi bir para harcanıyor 501 lirası sırf vergi ona ne olacak çok merak ediyorum

  Soruşturmada herhangi bir nedenle olumsuzluk çıkarsa 501 TL’lik dekontun arkasına “işlem görmedi” diye emniyetten onaylatıp aynı vergi dairesinden iade alabilirsiniz. Özel güvenlik gibi bir işte güvenilirlik arandığından muhtemelen kursunuz sabıka kaydı ile bilgi vermiş, vermemişse de derslerde özel güvenlik olma şartları ile ilgili konuyu işlemişsinizdir. İşlemlerin adaylara yaptırılması konusunda ne denilebilir, bürokrasi sanırım böyle yoruyor insanları. İyi günler.

 34. 17 Haziran 2016 - 16:03 | #34

  mert :

  Hocam bn silahsz olarak kimlik bekliyorum 2012 yılnda kız arkadasmn babasi bizi yakaladi ve sikayet etti kizda bna zorla taciz etti gbi sözlerle mahkemeye verdiler ve bn mahkemeye suca suruklenn cocuk olarak ciktm bna 3 yıl infaz verdiler ve sonra mahkemenin hükmüne bu kimlik asamasnda problm olurmu

  Bu suç, cinsel içerikli suç sayılır. Cinsel içerikli suçlardan ceza almak (HAGB’siz) özel güvenliğe engeldir. Hatta Ankara’da HAGB olsa bile kimlik verilmiyor. Ayrıca hakkınızda böyle bir işlem varsa buna ilişkin belgeleri kimlik müracaat evrakınıza eklemeniz gerekirdi. Başvuru yaptığınız yere danışmanız uygun olur sanıyorum. İyi günler.

 35. 18 Haziran 2016 - 07:53 | #35

  Muhammet :

  Hocam iyi günler ben istanbulda yaşıyorum silahlı güvenlik kartimi bekliyorum evraklarimı 17 mayısta teslim ettim bugün tam bir ay oldu hala haber yok gidip sordum size mesaj gelmesi lazım dediler artık alamayacağım diye korkmaya başladım bazıları 20 günde alıyorlar benim neden uzadı bu kadar anlamıyorum işimide bıraktım bu kart çıkacak diye sicilim ve gbtmde temiz sizce en fazla ne kadar sürer bu süreç bir de hocam yeni kimlik için yeni fotoğraf ve 20 tl para yatırmak gerekiyormuş kart çıkmadan bunları halletsem şimdiden daha sonra beklememek için olur mu yoksa kartin çıkmasını mi beklemeliyim

  İstanbul gibi bir ilde kimliğin bir ayda çıkması pek mümkün değil. Geneli çok bekliyor, bir kaç kişinin işi bir şekilde rast gidip 20 günde kimlik almaları sizi yanıltmasın. Kimlik soruşturması bitince size eskisini verirler mi, yenisi için müracaat alıp bir ay da onu beklemeniz gerekir mi diye başvuru yaptığınız yere sormanızı tavsiye ederim. Eski kimliği verirlerse onu aldıktan sonra yenisi için başvurursunuz. İş için aceleniz olduğu için böylesi uygun görünüyor. Ancak eski tip kimlik kartı verilmeyecekse yenisi için hemen başvurmanız zaman kazandırır. İyi günler.

 36. 21 Haziran 2016 - 08:49 | #36

  Bülent :

  hocam silahlı kimliğim 2011 ve 2016 da 2 kere yenilendi ama yeni kimlikler bir türlü gelmiyor,gerçi sertifikam elimde 10 mart itibari ilede evrakaklarımı b.paşa emniyete verdim 2021 e kadar süresi var, ama işte kimliklerin gelmemesi can sıkıyor haliyle…bu konu hakkında düşünceniz veya herhangi bir bilginiz varmı hocam…yenilenen kimliklerin ne zaman geleceği bu konuda bir hazırlıgın olup olmadığı vb…??

  Yeni kimliklerin başvuru tarihinden itibaren en geç bir ay içerisinde posta yoluyla adreslere teslim edileceği söyleniyor. İyi günler.

 37. 23 Haziran 2016 - 15:33 | #37

  Mutluhan :

  Merhaba hocam,
  15 mayıs’ta silahlı özel güvenlik sınavını kazandım. Emniyete teslim ettim istenen bilgileri.
  Ancak şöyle bir sorun var. Ben İzmir’de öğrenciyim ikametgah adresim Rize.
  Ben İzmir’de oturduğum yerin adresini yazdım. İkametgahım orada değil ama.
  Bu bir sorun teşkil eder mi?
  Yani eve kadar gidiliyor mu veya ikametgah adresim orda olmadığı için onaylamama durumu olabilir mi?
  Eğer onaylamazlarsa ne yapmam gerekir?
  Teşekkür ederim

  Eğitimin alındığı il önemli değil, ancak kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı bulunan ilden yapılabilir. Dolayısıyla sizin ikamet kaydınızı İzmir’e aldırmak veya başvuruyu Rize’den yapmak dışında seçeneğiniz yok. Müracaatı başlayan yeni kimliklerin de MERNİS kayıtlarına göre PTT aracılığıyla ikamet adreslerine gönderileceği dikkate alınarak ikamet konusunu halletmeniz gerekir. İyi günler.

 38. 25 Haziran 2016 - 07:55 | #38

  Ali Sancaktar :

  Hocam hayırlı günler
  Bi sorum olcak. İstanbuldan 15 Mayıs sinavina silahlı olarak girdim kazandım .ve evraklarimi 23 haziran yani perşembe günü Bayrampaşaya teslim ettim. Evraklarda bi eksiklik yok tam dendi. Ve bana yatırdiğim 20 tl lik kart ücreti dekontunu inceledi ve dekontu geri verdi ve diğer evrakları aldı .ve polis dediki bana Telefonuna mesaj gelcek o mesaj geldiğinde 20 tl lik dekont ile birlikte Biyometrik fotoyu al gel dendi.simdi hocam ben bu durumu anlamadım

  Yardımcı olabilirseniz sevinirim yani o tarihte bizzat gidip kimlik kartimi mi alcam başka bişey mi olcak yani kafam karıştı. Çünkü benden önce ve benden sonraki bi çok kisiyede böyle işlem yapılmış.

  Ayrıca hocam ; Bayrampaşa; vesikalık filan istemedi sadece 2 tane Biyometrik foto istedi .
  Sevgili hocam sorularima cevap verirseniz sevinirim.
  Teşekkürler. ..

  İstanbul’da kimlik işleri, diğer illerden farklı yürüyor. Daha önce de kimliği yazıp veriyorlardı. Şu halde diğer başvurulara da aynı işlem yapıldığına göre sizinkinde sorun yok. Mesaj geldiğinde sadece fotoğrafı yapıştırıp teslim edecekler demek ki. Fazladan fotoğraf istenmemesi, belgelerin fotoğraflı olmasındandır. Sizin açınızdan sorun yok, sadece beklemeniz gerekiyor. Emniyet işleri uzatmamış, pratik bir yöntem geliştirmiş. İyi günler.

 39. 25 Haziran 2016 - 15:41 | #39

  Mutluhan :

  @A.GÜLŞEN
  Peki hocam gayet iyi anladım demek istediğinizi. Ama bu durumda yani aldırmadığım takdirde emniyetteki işlem ne olur onu merak ediyorum.
  Kartı onaylayıp Rize’deki adrese göndermelerinde problem yok ordan da alırım.
  Ama ikametgahım bu durumda iken emniyetin tavrı ne olur.
  İşleme devam etmezler mi ? Yoksa Rize’ye mi gönderirler? Veya gel dosyalarını al mı derler?

  Kimlik kartı başvurusu “sadece” ikamet kaydı olan ilden yapılabilir kısmı iyi anlaşılamamış sanırım. Sizin düşündüğünüz şekilde; bu ilden soruşturma yapılsın, ikamet edilen ilden teslim alınsın gibi bir uygulama yok maalesef. Durumu buna göre değerlendirip başvuru ilinizi, ikamet kaydına göre belirlemenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 40. 27 Haziran 2016 - 14:13 | #40

  erkan :

  Hocam size bi sorum olacaktı 64 .dönem sınavını silahlı olarak kazandım evrakları hazırladım emniyete teslim ettim ben askerde 20 gün oda hapsi almıştım bu durum benim silahlı kimlik kartı almamı etkilermi Teşekkürler bizi aydınlattığınız için çok sağolun

  Bahsettiğiniz olay disiplin suçu ise sorun olmaz. Kategoriler/Kimler Güvenlik Olamaz bölümünde kırmızı renkle vurgulanan suçlardan ise durum değişir. İyi günler.

 41. 28 Haziran 2016 - 10:27 | #41

  Mehmet Can :

  Hocam tüm evrakları verdim biometrik fotoğraf vs elime bi kağıt verdiler 7 iş günü geçerlidir diye kimliğin evine gelecek dediler bende o kağıtla ise girdim şimdi süresi doldu işten ücretsiz 1 hafta tatil verdiler bu kimlik ne zaman bana ulaşır acaba

  Uygulama çok yeni, hangi işlemin ne kadar zaman aldığını biz de bilemiyoruz maalesef. Bir hafta geçerli kağıt verip bir ay sonra göndermezler muhtemelen. Bir haftada belgesi gelmeyenler olduğuna göre kimliğin ulaşması için öngörülen süre yetersiz demek ki. Detay bilgisi alırsak bu siteden paylaşırız. İyi günler.

 42. 28 Haziran 2016 - 10:27 | #42

  sedat işık :

  Ankaradan ptt ye verilen özel güvenlik kimlik kaç günde adresime ulacak.

  Uygulama yeni başladı, neyin ne kadar zaman alacağı konusunda hiç bilgimiz yok maalesef. Bekleyip göreceğiz. İyi günler.

 43. 28 Haziran 2016 - 10:35 | #43

  Harun :

  S.n hocam 63.sınavları kazandım evraklarımı bir hafta içerisinden hazırladım ve verdim evrakları verdigim zaman 15 içerisinde sana mesaj gelecek fakat 2 ay oldu hala mesaj gelmedi budurumda ne yapmam gerekiyor istanbulda sınava girdim istanbulda yaşıyorum teşekürler hocam

  Öncelikle kursunuza bu sürenin normal olup olmadığını sorabilirsiniz. Esas olarak da başvuru yaptığınız yer bilir. Ancak İstanbul’da işlemlerin randevulu olması nedeniyle bunun mümkün olup olmadığını bilemiyorum. İyi günler.

 44. 29 Haziran 2016 - 07:49 | #44

  Harun :

  Hocam peki sizce bu süre normalmı acaba

  İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerde soruşturma işlemi uzun sürüyor. Ancak ne zaman burada İstanbul’da işlemler zaman alıyor desem, hemen biri çıkıp “hani uzun sürerdi, 15 günde aldım” diye yorum yazıyor. Sanki uzun sürmemesinden mutsuz olacakmışız gibi, anlayamıyorum yani. Bu yüzden İstanbul işlem süreleri ile ilgili yorum yapamıyorum. Sonuçta orada bulunan kurslar daha fazla bilgi sahibidir mutlaka. İyi günler.

 45. 29 Haziran 2016 - 11:50 | #45

  muhammet :

  s.a sorum şu ben 14 haziranda evraklarımı verdim acaba ne zaman kimliğim çıkar 3 hafta oldu

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi soruşturma işlem süresi illere göre değişir. Dolayısıyla konu ile ilgili en sağlıklı bilgi başvuru yapılan emniyet biriminden veya kurstan alınabilir. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:55 | #1
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster