Kimlik kartı başvurumu yaptım. Soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

 

 

AŞAĞIDAKİ NOTU OKUMADAN LÜTFEN YORUM YAZMAYINIZ.  

 

NOT :

1.   Randevulu sistem çok yeni ve illere göre değişiklik gösterebilen bir uygulama, dolayısıyla “kimlik başvurumu yaptım verdikleri kağıt ne anlama geliyor, sertifikamı-biyometrik fotoğraflarımı neden almadılar, kimliğim adresime kaç günde gelir?” vb. sorularınızı lütfen başvuru anında ilgililere yöneltiniz. Bu soruların cevabını sadece onlardan veya kursunuzdan alabilirsiniz. Konuyla ilgili bilgimiz olmadığı için yardımcı da olamadığımız için lütfen bu tür soruları bize sormayınız.

2.  Kimlik onay süresi illere göre değiştiği için bu konudaki en sağlıklı bilgiyi, kursunuzdan veya kimlik başvurusu yapacağınız emniyet biriminden sorarak alabilirsiniz. Yukarıda verilen süreler genel ve tahminidir.

 

 

 

Bu yazı bugün : 14, toplamda : 233805 kişi tarafından okundu.

 1. 16 Ekim 2018 - 07:19 | #1

  Ufuk :

  Meraba iyi aksamlar benim güvenlik sinavini kazandigim yaklasik 7 ay oldu ve yaklasik 6 ayda evraklari teslim ettigim oldu ama kartim halen gelmedi kursu ariyorum subeyi ara diolar sube kursu arayin dio ankarada basimda oldugunu biliyorom sadece saglikli bilgiyi nerden alabilirim

  Yeni tip kimlik kartlarının basımı ile ilgili henüz bir gelişme yok. Ancak başvuranların mağdur olmaması için eski tip kimlik kartları yeni bilgilerle tanzim edilip veriliyor. Başvuru yaptıktan sonraki süreç tamamen emniyet ile ilgilidir. Kurslar sadece aynı ilde olmak nedeniyle onay süresi hakkında yaklaşık bilgi sahibi olabilir. Dolayısıyla emniyetin kursu arayın demesi tuhaf. Aramak yerine iliniz özel güvenlik şubesine bizzat gidip sormanızda yarar var sanırım. İyi günler.

 2. 17 Ekim 2018 - 10:09 | #2

  Merdan :

  Hocam alkollü araç kullanmaktan ve polise alkollü iken muhalefetten 5 ay hapis cezasına çarptırıldım karara itiraz ettim istinaf mahkemesine temyize yolladım daha sonuçlanmadı karar özel güvenlik sınavını kazandım soruşturmada problem olurmu bu suç bana

  Alkollü araç kullanmaktan alınan ceza (bir yıldan az olmak kaydıyla) sorun olmaz. Ama polise mukavemetten ceza almak özel güvenliğe engel hal sayılır. Bu nedenle mahkeme kararıyla iliniz özel güvenlik şubesine danışın, eğer olumsuz cevap alırsanız mahkemenin sonucunu bekleyin. Beraat veya polise mukavemet kısmından ceza almazsanız başvuru yaparsınız. HAGB’li ceza olursa denetimli serbestlik süresi sonunda düşme kararı aldıktan sonra başvuru yapmanız uygun olur. Mahkeme sonucunu beklemeden başvuru yapmanız halinde ret gelirse düşme kararı alsanız dahi geri dönüşü yok. İyi günler.

 3. 17 Ekim 2018 - 12:33 | #3

  Merdan :

  @A.GÜLŞEN
  Sertifika 5 veya 6 güne hazır olur mahkeme nin ne zaman son sonuçlanacağı bellia degil mahkeme kararını beklesem kimlik başvurusunda bulunmassam sertifikanın sürrsi doluyormu

  Sertifika süresi beş yıldır. Detaylar konusunda aynı ilde olmak nedeniyle il özel güvenlik şubenizin uygulamaları hakkında kursunuz daha doğru bilgilendirme yapacaktır. İyi günler.

 4. 18 Ekim 2018 - 07:13 | #4

  SEYFİ :

  yeni çipli ögg kimlik kartlarının basımı işlemleri nezaman basılmaya başlanacak beni 2019 baslarmı

  Yeni kartların dağıtılacağı tarih hakkında henüz bir bilgi yok. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:55 | #1
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster