Kimlik kartı başvurumu yaptım. Soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Yaklaşık olarak ; silahlıların 4-6, silahsızların 2-4 hafta içinde kimlik kartları onaylanmaktadır.  Onay süresi ile ilgili net bilgiyi, evrakınızı teslim ederken ilgili emniyet birimine sormanızı öneririz. Bu konuda en sağlıklı bilgiyi bu şekilde alabilirsiniz. Çünkü; kimlik onay işlemleri her ilin iş yoğunluğuna göre değişik sürelerde sonuçlanabilmekte, standart bir zaman aralığı verilememektedir. (Onay süreleri İstanbul’da daha uzun sürmektedir)

Bu yazı bugün : 7, toplamda : 60417 kişi tarafından okundu.

 1. 27 Kasım 2013 - 09:31 | #1

  yusuf güzel :

  slm ben silahlı güvenlik sertifikası kazandın ama evraklarımı daha yeni tamamladım ve ilgili karakola verdim mersinde oturuyorum tam olarak ne zaman kartım çıkar acaba ??????

  Mersin’de ikamet ettiğiniz bölgeye göre (polis-jandarma) başvurmanız gerekir. Ancak kimlik onay süresi illere göre değiştiği için bu soruya kursunuz daha sağlıklı cevap verir. Genel olarak bir ay diyoruz. İyi günler.

 2. 27 Kasım 2013 - 09:35 | #2

  ismail :

  merhaba hocam benımde bı sorum olacak antalyada ıkamet edıyorum 05 ağustos 2012 de 17.yenıleme sınavına konya ereglıde gırdım sınavdan sonra antalyaya dönmek zorunda kaldım.sınavı kazandım. evraklarım konyada kaldı sırkete ulaşamıyorum sırket kapanmış evraklarımı nasıl ve nerden alabılırım

  Antalya İl Emniyeti Özel Güvenlik Şubesine başvurup durumu anlatmanızı tavsiye ederim. Sistem ortak olduğu için sizin sınava girdiğiniz tarihler oradan da görünecektir. Yenilemede sınava girmek yeterli olduğundan sertifikaya hak kazanmışsınız demektir. Size buna ilişkin bir belge verebilirler veya yapmanız gereken konusunda yönlendirirler sanıyorum. İkamet bölgeniz de orası olduğuna göre yenileme başvurunuzu bu şekilde yapabilirsiniz. İyi günler.

 3. 27 Kasım 2013 - 10:23 | #3

  hasan :

  hocam iyi günler 10 gün önce silhsız kimlik kartı almak için evraklarımı emniyete teslim ettim.2008yılında ticaret yaparken birine hatır çeki verdim ve ödemedi hakkımdda dava açıldı. özellikle borç benim değil diye mahkemede söyledim.hakkımda 3 ay ceza verildi.kamuya 3000 tl yatırdım ve ceza evine girmedim .hocam mahkeme evraklarını emniyete teslim ettim dava açık görülüyor .hocam bu mahkee kimlik çıkarmama engel olurmu

  Belirttiğiniz durum özel güvenlik kimlik kartı almanıza engel teşkil etmez. Ancak GBT’de görüneceği için mahkemeye ilişkin evrakı, kimlik başvurusu ile birlikte vermeniz gerekir. Aksi halde onay işleminiz sonuçlanmaz. İyi günler.

 4. 29 Kasım 2013 - 19:13 | #4

  e. genc :

  slm ben k.maras ta ıkamet edıyorum evraklarımı hazırlayıp verelı. bı ay oldu ama hala gelmedı kımlık kartım. ne zaman gelır acaba.. kımlık kartım adresime mı gelır yoksa emnıyet benmı teslım alacam.

  Kimlik kartları adrese gelmez, sadece sahibine imza karşılığı teslim edilir. K.Maraş emniyetinin web sitesinden veya telefonla ulaşarak takip edebilirsiniz. İyi günler.

 5. 29 Kasım 2013 - 19:15 | #5

  ufuk :

  hocam 3 ay once kımlık karımı cıkarmak ıcıcn evraklarımı verdım hala cımadı ızmırden cvplarsanz sevınıtım

  Kimlik onayı en uzun İstanbul’da oluyor. İzmir’de üç ay biraz fazla olmuş. Adli sicil kaydınız varsa ve buna ilişkin evrakı teslim etmediyseniz veya diğer belgelerde eksiğiniz varsa işleminiz bekletilebilir. Sanırım teslim ettiğiniz yere başvurup nedenini öğrenmeniz gerekecek. İyi günler.

 6. 28 Aralık 2013 - 11:51 | #6

  emrah :

  izmirde alınan güvenlik sertifikası ile trabzonda yaka kartına başvurulabilirmi

  Özel güvenlik kimlik kartını, ehliyet gibi düşünebilirsiniz. Hangi ilden alırsanız alın tüm yurtta geçerlidir. Kimlik başvurusunda tek şart, kişinin ikamet ettiği ilden başvurmasındaki zorunluluk. Trabzon’da başvurmanız ancak ikamet kaydınızın da orada olması ile mümkün. İyi günler.

 7. 28 Aralık 2013 - 11:53 | #7

  orhan :

  kimlik kartının gelıp gelmedıgını ınternet ortamından kontrol edebılırmıyız tskler istanbul da oturuyorum bu arada

  İstanbul’da kimlik kartı sorgulamanın web adresini bilemiyorum. Yan sütunda sadece randevu için adres var. Muhtemelen kursunuz biliyordur. İyi günler.

 8. 28 Aralık 2013 - 11:55 | #8

  Mehmet Faruk DAŞDEMİR :

  BEN 2005 TARİHLİ ÖZEL KİMLİĞİMİ YENİLEME İÇİN EVRAKLARIMI 2010 TARİHİNDE İSTANBUL GÜVENLİK ŞÜBE MÜDÜRLÜĞÜNE TESLİM ETTİM HALA BİR SONUÇ ÇIKMADI NE YAPABİLİRİM SİSTEM SÜREKLİ MEŞGUL VERİYOR BİR TÜRLÜ ULAŞAMIYORUM BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

  Yeni kimlik kartı teslimi başlamadı. Bu arada ikinci yenileme zamanı da geldi. Sistemle ilgisi yok, yeni kart verilmiyor çünkü. Yeni kartlar dağıtılacağı zaman bir şekilde haberiniz olacaktır. O zaman başvurmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 9. 02 Ocak 2014 - 19:12 | #9

  ergün :

  kımlık kartımı almam ıcın ıllakı benım anlamadıgım baskı mı yapmak lazım kımlık kartımı yaklasık 2 haftadan fazla oldu alamadım iş ımkanım oldu ama defalarca kımlıgım olmadıgı ıcın alamadım bu develetın adaletı bu ıste sadece zam ve kendılerı onemlı sızce gaziantep de olupda kac haftada cıkabılı bı kımlık ıs yogunlugu dıyosunuz ama iyi gunler

  Kimlik başvurusu yaptığınız yere gidip iş durumunuzu söyleyebilirsiniz sanıyorum. Gaziantep’te onay işlemlerinin ne kadar zamanda sonuçlanacağı konusunda sağlıklı bilgiyi kursunuzdan alabilirsiniz muhtemelen. İyi günler.

 10. 02 Ocak 2014 - 19:15 | #10

  süleyman :

  hocam benimde bi sorum olucaktı ben sertifikamı silahlıya çevirdim ama benim infazım war dolayisiyle onaylanmadı şimdi ne yapmalıyım.bu arada çalışıorum silahlı güvenlik olarakk…

  Silahlı kimliğiniz olmadan silahlı işte nasıl çalışıyorsunuz anlayamadım. Süre sonuna kadar beklemekten başka çare yok. Silahlı kimliğiniz olmadığı için sizi çalıştıran şirket sıkıntı yaşayabilir bilginiz olsun. İyi günler.

 11. 04 Ocak 2014 - 19:01 | #11

  ufukE :

  HOCAM SABIKA KAYDIM TEMIZ HIC KAROKALA BILE GITMEDIM..EVRAKLARIMDA EKSIK OLMASI IMKANSIZ CUNKU EMLIYET KONTROL EDEIP TESLIM ALDI AMA HALA CIKMADI

  İşlemler uzun sürmüş olabilir. Bu durum olumsuzluk anlamına gelmez, endişelenmeyin. Eğer büyükşehirlerden birinde örneğin İstanbul’da iseniz daha da normal bir durum. İyi günler.

 12. 09 Ocak 2014 - 17:21 | #12

  ahmet korucu :

  slm ben 30 aralıkta kimlik başvurusu yaptım silahsızların nekadar zaman alır araştırması nezaman elimde olur ögg kimlik kartım

  Kimlik onay süreleri illere göre değiştiği için bu sorunuza en sağlıklı cevabı kursunuzdan alabilirsiniz. İyi günler.

 13. 09 Ocak 2014 - 17:21 | #13

  fatoş :

  slm ben adana 1aralık2013 te sınava girdim sınavı kazandım soruşturma ne zaman biter ben nezaman kimlik kartımı alırım

  Kimlik onay süresi illere göre değişir. Dolayısıyla bu sorunuza kursunuzdan veya başvuru yaptığınız emniyet biriminden net cevap alabilirsiniz. İyi günler.

 14. 09 Ocak 2014 - 17:44 | #14

  erhan :

  hocam merhaba kaymakamlığa silahsız kimlik kartı için gereken evrakları verdim yalnız sağlık raporumun hem aslını hemde fotokopisini aldılar. prosedür böylemidir ? normalde sağlık raporunun aslının bende olması gerekmezmiydi ? teşekkürler.

  20 Aralık 2013′de yapılan değişikliği kadar sağlık raporunun aslının emniyete verilmesi gerekiyordu. Bu tarihte yapılan yönetmelik değişikliği ile rapor aslının kursta kalması gerekiyor. İyi günler.

 15. 09 Ocak 2014 - 17:47 | #15

  faruk :

  selamun aleyküm hocam ben silahsız özel güvenlik sınavını geçtim evraklarımı tamamlıyorum 2 gün sonraya randevu aldım emniyetten ama kafamı kurcalayan bi soru var adli sicil kaydıyla ilgili, gerçekten utanarak söyliyorum yapmadıgım halde taciz suçundan 2 yıl önce mahkemeye çıktım 5 yıl denetim serbestligi verildi bu benim onayımda bi sıkıntı çıkarırmı yada teslim etmem gereken evraklarla beraber bu konuyla ilgili bi evrak vermem gerekirmi şimdiden tşk ederim iyi akşamlar …

  Cevap biraz gecikti belki de şimdiye kadar sonuç almışsınızdır. Cinsel taciz suçlarında ceza almak özel güvenlik olmaya engel hal sayılır. Mahkeme kararında hükmün açıklanmasının geri bırakılması (HAGB) yoksa maalesef sonuç olumsuz görünüyor. Hakkında mahkeme işlemi olanların buna ilişkin belgeleri başvuruda vermeleri gerekir. Eğer başvurunuz olumsuz sonuçlandı ise ve vergiyi yatırdıysanız geri alabileceğinizden bilginiz olsun. İyi günler.

 16. 16 Ocak 2014 - 09:46 | #16

  Samet :

  Mrb ben ist/bağcılarda ikamet etmekteyim bayrampaşa özel güvenlik şube müdürLüğüne silahsız kimlik kartı başvurumu yaptım 06/01/2014 de evraklarımı verdim ne zaman kimliğim hazırlanacak ne zamana mesaj atarlar bilgilendirirmisiniz…!

  Kimlik onay süreleri illere göre değiştiği için biz ancak genel bilgi olarak bir ay diyoruz. Ancak İstanbul’da bu geçerli değil, duyduğumuza göre daha fazla sürüyor. Dolayısıyla kursunuza veya başvuru yaptığınız emniyet birimine sormanız halinde alacağınız bilgi geçerli olur. İyi günler.

 17. 17 Ocak 2014 - 17:00 | #17

  HASRET :

  MERHABA BEN İZMİR’DE İKAMET ETMEKTEYİM ŞUAN SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM.GÜVENLİK YAKA KARTIMIN 08/05/2014 TARİHİNDE SÜRESİ DOLUYOR.
  NİSAN AYINDA SINAV YAPILACAKMIŞ.BENİM KARTIMIN ÇIKMASI NE KADAR SÜREBİLİR VE GEÇİCİ BELGE GİBİ EMNİYETTEN KAĞIT ALINABİLİYOR MU? TEŞEKKÜRLER

  12 Nisan sınavının sonuçları muhtemelen 02 Mayıs 2014′de açıklanır. Buna göre soruşturma işleminiz tamamlanana kadar soruşturmanız yetişmez. İzmir’deki uygulamayı bilemiyorum ama yenileme eğitiminiz bittikten sonra, sertifika hariç diğer belgelerle emniyete soruşturma için başvurmanızı tavsiye ederim. En azından soruşturma ile ilgili süreyi öne çekmiş olursunuz. İyi günler.

 18. MEHMET ALPEREN
  26 Ocak 2014 - 22:09 | #18

  Hasibe alay merhaba kimlik almak üzere eğerki bütün evraklari teslim ettiniz ise kesinlikle kimlik kartiniz cikmistir.Emniyetten gidip alabilirsiniz.2004 Girisli ÖGG

 19. 29 Ocak 2014 - 11:38 | #19

  hasibe alay :

  merhab be 30.09.2012 tarihinde sınava girdim silahlı olarak sınavı kazandım emniyete belgeleri teslim ettim bana o zaman şu gün gelin kartınızı alın dediler o gün gittim belgeyi verecek personel yoktu sonrada birdaha gidip alamadım aradan bir yılı aşkın süre geçti zaman aşımınına uğramışmıdır yada bana verirlermi kartımı

  Kimlik kartınız zamanında teslim alınmadığı için zaman aşımına uğramaz. Üzerinde yazılı tarihler arasında geçerlidir. Başvurup teslim alabilirsiniz. İyi günler.

 20. 29 Ocak 2014 - 11:47 | #20

  by cömert :

  s.aleykum bır sorum olucak 2011 de sılahlı özel guvenlık sertifikamı aldım elimde ama yaka kartım yok mahkemem devam ettği için vermiyorlar nerdeyse 5 yıl olucak bir sorun teşkil edermi bu duurm yanı 5 yıldan 5 yıla yenıletmek gerektıgı için dıyorum dıyelım kı mahkemem ıyı sonuclandı beraat ettim gidip yaka kartımı alabılırmıyım naısl olur sonuc..cevabınız için Tskr ederım

  Yargılandığınız suçtan beraat ederseniz elbette kartınızı alırsınız. Beraat dışında bir sonuçta ise ceza süresi ve suçun türüne bakılır. Kategoriler/Kimler Güvenlik Olamaz başlıklı bölümde kırmızı renkle vurgulanan suçlardan süresi ve miktarına bakılmaksızın hapis veya para cezası almak özel güvenliğe engel hal sayılır. Diğer suçlarda bir yıldan fazla ceza almadığınız takdirde yine silahsız özel güvenlik olabilirsiniz. Silahlı durumunuz komisyonda değerlendirme yapıldıktan sonra netleşir. İyi günler.

 21. 29 Ocak 2014 - 11:53 | #21

  musa demirer :

  hocam mrb ben hırsızlık suçundan 1yıl 8 ay ceza aldım bu ceza hukmun açıklanmasının geri bırakılması kararına çevrildi.kartımı yenilemek için evrakları mahkeme kararıyla birlikte şube müdürlüğüne teslim ettim.hocam benim durumum nolur kimliğim tekrardan yenilenir mi tşkkürler

  Hırsızlık suçunu normalde özel güvenlik olmaya engel hal sayılıyor. Ancak mahkeme kararında hükmün açıklanmasının geri bırakılması (HAGB) olduğu için silahsız yenilemenizde sorun olmaz. Süre dolduğunda aynı mahkemeye başvurup kararı kaldırtabilirsiniz. İyi günler.

 22. 30 Ocak 2014 - 09:39 | #22

  eren :

  hocam merhaba ben 1 ARALIK TA sınava gırdım ve sertifikam daha çikmadı emnıyete her gıttıgımde haftaya dıye oyalıyolar.tahminen ne zaman çıkar sertıfıkam ve kımlık kartım ?

  Sertifikanızı emniyetten değil kursunuzdan takip etmeniz gerekir. Eğer söz ettiğiniz kimlik ise emniyetten takibiniz doğru olur. Ancak bu iki işlem de illerden yürütüldüğü için ne kadar süreceği konusu da ancak o ilden öğrenilebilir. Genelde bir ay denilebilir. İyi günler.

 23. 04 Şubat 2014 - 10:52 | #23

  musa demirer :

  hocam benim hırsızlıktan 1yıl 8ay cezam var yaklaşık 1 ayönce evraklarımı teslim ettimm.şube müdürlüğünü arıyorum.işleminiz komisyonda diyolar komisyon nezaman karar verir.bana verilen hüküm HAGB KOMİSYONDAN olumsuz sonuç çıkar mı soruşturma bittikten sonramı komisyona gönderiyolar.kaydı olan olmayan herkes mi komisyona giriyo.komisyona gönderilmesi soruşturmanın olumlu olduğu anlamına mı geliyo.biraz uzun oldu hocam k.bakmayınn elinize sağlık şimdiden

  Hırsızlık suçundan bir yıl üstü ceza kararınızda hükmün açıklanmasının geri bırakılması (HAGB) olması kaydıyla (ve başka ceza yoksa) sorun olmaz. Özel güvenlik şubede oluşturulan komisyonda hakkında mahkeme kararı olanların durumu görüşülür. Denetimli serbestlik süresi bitene kadar silahsız kimlik alabilirsiniz. Süre dolduktan sonra aynı mahkemeye başvurup açıklanması ertelenen kararı kaldırtmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 24. 04 Şubat 2014 - 10:53 | #24

  Hasan :

  30 Aralık 2013 tarihinde evrakları mi verdim 1 ayı geçti hala çıkmadı bu normal mi aradığımda emniyetten tahkikatin gelmedi diyolar çıkması gerekmiyor muydu eskişehir de ikamet ediyorum silahlı başvuru yaptım.

  Soruşturmanız gelmediyse ikametizin bağlı olduğu polis karakoluna sorabilirsiniz. Emniyetteki hareketlilik nedeniyle işler aksamış olabilir. Biraz daha beklemenizde yarar var. İyi günler.

 25. 05 Şubat 2014 - 17:53 | #25

  musa demirer :

  hocam mrb benm hagb kararlı hırsızlık suçum var size daha öncede yazmıştım.ögg şubesine evrakları teslim ederken memur beni orda bulunan komsere yönlendirdi.komser kararı inceledi.kararın üstüne olur yazdı.şimdi arıyorum 1 ay oldu dosyanız komisyonda diyolar komser bey olur yazmıştı niye komisyona giriyo.hocam benim karar hagb li olmasaydı şube yine dosyayı alıp komisyonda inceletir miydi.şuanda çalışıyorumm.eski kimliğimin suresi dolmak uzere kimlik çıkmazsa sure dolunca ben napcamm.

  “Hükmün açıklanmasının geri bırakılması, kurulan hükmün sanık hakkında bir hukuki sonuç doğurmamasını ifade eder. Buna göre denetim süresi içinde kasten yeni bir suç işlenmediği ve denetimli serbestlik tedbirine ilişkin yükümlülüklere uygun davranıldığı takdirde, açıklanması geri bırakılan hüküm ortadan kaldırılarak düşmesine karar verilir… Bu hükümler doğrultusunda herhangi bir suçtan yargılanarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına kararı verilen kişiler silahsız özel güvenlik görevlisi olabilecekler, denetim süresi içinde kasten yeni bir suç işlemesi veya denetimli serbetlik tedbirine uygun davranmaması halinde açıklanacak hükme göre durumları yeniden değerlendirilerek özel güvenlik olmalarına engel bir hüküm almaları halinde verilmiş olan çalışma izni iptal edilecektir.” Bu bölüm, Birleştirilmiş Genelgeler 7.1.1.’den aynen alınmıştır. Tırnak içindeki bölümden de anlaşılacağı gibi hakkınızda HAGB olduğu için başvurunuz alınır. Ancak prosedür gereği komisyonda görüşülür. Bu durum olumsuzluk anlamına gelmez. 02 Şubat’ta sınav olması, devamında atış sınavları ve emniyetteki hareketli günleri dikkate alarak gecikmeyi makul karşılamak gerekir. İyi günler.

 26. 05 Şubat 2014 - 18:41 | #26

  fatih :

  hocam iyi akşamlar ben silahlı güvenlik sertifikası almaya hak kazandım adli sicil kaydım temiz herhanqi bir sabıkam bulunmuyor ama GBT de benim bir yağma olayı çıkıyor beraat ettim ondan herhanqi bi suçum yoktu çünkü birde uyuşturucudan GBT tem çıkıyor tabi bununlada bi alakam yok 4 yıldır mahkemem sürüyor daha doğrusu dava bile açılmamış daha telefon dinlemelerinden dolayı olan bi mahkeme yani mahkeme sonucu herhanqi bir ceza almıyacağım kesin zaten ehliyetimide aldım daha yeni enqel olmadı ama şimdi benm bu sertifika almama enqel olurmu uğraştrırmıyım ne yapmam gerekir yazarsanız ilgilenirseniz çok sevinirim iyi akşamlar hocam

  Beraat edilen davalar sorun olmaz. Ancak uyuşturucu madde kullanmaktan işlem yapılanlarda denetimli serbestlik süresi dolana kadar, eğitimleri silahlı da olsa silahsız kimlik verilir. Gerek beraat ettiğiniz davaya ilişkin evrakı gerekse devam eden davaya ilişkin belgeleri kimlik başvurusu sırasında mutlaka vermeniz gerekir. Müracaat ettikten sonra uğraşacağınız bir şey yok, beklemeniz yeterli. İyi günler.

 27. musa demirer
  06 Şubat 2014 - 17:36 | #27

  @A.GÜLŞEN
  tşkler hocam yardımınız bu durumda ben kimliğimi hayırlısıyla alırım dimi hocam.bizi bilgilendirdiğiniz için çok sağolun hocamm

 28. 06 Şubat 2014 - 18:41 | #28

  fatih :

  ama hocam sadece gbt war sicilim temiz yani daha 4 senedir ortada açılmamış bir dava var peki bunları göz önünde bulundurmazlarmı çünkü cezam yok sabıkam yok sadece şüphe üzerine telefon dinlenmesi war olay budur peki ankara ne kadar sürede çıkar bu kart birde ben o evrakarı bu makheme kararı ve yazsıs ile verip silahlı olarak istediğimde kart çıktı dedikleri zaman bana direk silahsız mı werirler yoksa birde silahsız çıkartırmak üzeremi başvurmam lazım birde bu mahkemede sonuçlandıqı zaman beraat ettiğim zaman ben tekrar emniyet müdürlüğüne o beraat kararı ile başvurup silahsızamı çevireceğim

  Adli sicil kaydının temiz olması yeterli değil, GBT’de görünen duruma ilişkin belgelerin verilmesi, sonuçların gösterilmesi gerekir. Dolayısı ile mahkeme devam ediyorsa bulunduğu aşamayı gösterir belgeleri vermeniz istenir. Silahlı kimlik isteyenlere, silahsız kart verilmesi uygun görülürse bunun için ayrıca müracaat etmek gerekmez. İyi günler.

 29. 18 Mart 2014 - 13:52 | #29

  okan92 :

  merhaba hocam HAGB kararlı 6 ay 22 gün hırsızlık suçundan cezam var.5 yıllık süre doldu avukat bana 5 yıl sonra dava düşecek hiç suç işlememiş gibi olursun demişti.emniyette gözüküyor.silahsız sertifika için mahkeme kararı ile tüm evraklarımı teslim ettim. olumsuz sonuçlanır diye korkuyorum komisyona gidecek dediler.sizce engel teşkil eder mi.iyi günler.

  Hakkınızdaki mahkeme kararında HAGB kararı olduğu için silahsız kimlik almanız mümkün görünüyor. Ancak beş yıllık süre dolduğu için aynı mahkemeye başvurup açıklanması geri bırakılan hükmün kaldırılmasını talep etmeniz gerekir. İyi günler.

 30. 18 Mart 2014 - 13:54 | #30

  ihsan dağ :

  mrb hocam benim hagb kararlı hırsızlık suçum var evrakları ögg şube müdürlüğüne teslim ettim hocam eğer benim karar hagb li olmasaydı yinede evrakları kabul ederlermiydi.yoksa evrakları hiç almazlarmıydı.şuan benim dosyam komisyonda kimliğim kesin çıkar mı hocam.birleştirilmiş genelgeye göre çıkmasında bi sakınca görünmüyo7.1.1 bu genelgede yazan karar dışında bi sonuç çıkma ihtimali var mı hocam.komisyonda bu genelgenin aksine bir karar çıkma durumu olabilir mi hocam

  Komisyon, geçerli mevzuata göre hareket eder. Hakkınızdaki mahkeme evrakında HAGB olduğu için sorun olmaz. İyi günler.

 31. 18 Mart 2014 - 13:56 | #31

  mustafa duran :

  merhaba silahlı yenileme evraklarımı 12.02.2014 de istanbul bayrampaşa özel güvenlik şube müdürlüğüne teslim ettim fakat eve polis gelmedi soruştuma yapılmadı bu hususda kimlik kartımın zamanı geçse iş yerinde çalışmaya devam etsem sorun olurmu ve benim ne yapmam gerekiyor bilgi verirsen memnun olurum.TEŞEKKÜRLER.

  Evrakı teslim ederek başvurunuzu yaptığınıza göre sizin açınızdan sorun yok. Soruşturma, sadece eve polis gelmesi suretiyle yapılmıyor. Muhtardan veya komşulardan sorarak da yapılmış olabilir. İyi günler.

 32. 18 Mart 2014 - 13:59 | #32

  remzi :

  Hocam ozel guvenlik sertifkasini aldim istanbulda urfada kart haline getirebilir miyim

  İkamet kaydınızın Ş.Urfa’da olması kaydıyla kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Eğitim aldığınız ilin önemi yok, sadece ikamet kaydı olan ilden başvuru konusunda zorunluluk var. İyi günler.

 33. 18 Mart 2014 - 14:01 | #33

  ferdi :

  hocam ıyı gunler benım bı sorum olaca benım askerde aldıgım bı ceza var bu benım kartımı cıkarmama engel olur mu bılgı verırsenız sevınırım tesekkurler

  Askerde aldığınız ceza disiplin suçundan ise sorun olmaz. İyi günler.

 34. 24 Mart 2014 - 17:18 | #34

  ferdi :

  hocam benim kafama takıldı askerde aldıgım ceza nöbet yerinde techızatsız nobet tutmaktan tabur komtanı 2 gun dısko verdı dısko da olmadıgı ıcın carsıyı yasak ettı bundan bısey cıkar mı mıt sorusturma yaptırdıgında sertfkm sılahsız ıyı gunler

  Özel güvenlik adaylarının soruşturması MİT değil, emniyet tarafından yapılır. Belirttiğiniz durum disiplin suçu kapsamında olduğu için özel güvenlik olmanıza engel teşkil etmez. İyi günler.

 35. M.ZRN
  06 Nisan 2014 - 21:46 | #35

  Merhabalar. Silahsız kimlik kartımı Silahlıya çevirdim. Sertifikamı aldım ve gerekli evraklar ile birlikte 16.02.2014 tarihinde Bayrampaşa Güvenlik Şube Müdürlüğü’ ne teslim ettim. Bana maksimum 45 gün içerisinde çıkacağını ve cep telefonuma mesaj geleceği bilgisini verdiler. Dün Güv. Şub. Müd.’lüğüne gittim. Benimle birlikte sertifikalarını teslim eden arkadaşlar dan 4 tanesi hariç diğerlerinin tümünün kimlik kartları teslim edilmiş. Neden bizim kartlarımızda böyle bir gecikme olduğunu sordum ve bende dahil olmak üzere 5 kişinin soruşturmasının devam ettiği söylendi. Eve polis geldi soruşturma için, Sabıka kaydım yok neden böyle bir şey olduğuna dair bir bilgi vermiyorlar bu konuda ne yapabilirim hocam yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 36. adem
  08 Nisan 2014 - 13:50 | #36

  hcam 8 sene önce silahsız eğitim kursuna girdim fakat şimdi aldım kurs saklamış gidip aldım 5 sene geçtiği için yenilemeye gidicem 12 nisanda şimdi hırsızlık suçundan 1 ay ceza almıştım suçum olmadığı halde sonra çıktım hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı çıktı aradanda 5 yıl filan geçmiştir tam hatırlamıyorum bişe olurmu çıkarmı sertifikam teşekkür edrinm..

 37. serkan yuca
  10 Nisan 2014 - 21:09 | #37

  sayın hocam Adli sicıl Bürosuna gittim Özel Güvenlik Sicil Kaydı aldım sonuçlarım ADLİ SİCİL KAYDI YOKTUR BİR DE ADLİ SİCİL ARŞİV KAYDI YOKTUR benim için harıka bir sonuç Fakat Eşimin beni aldatmasından dolayı boşandık tabi bu arqada tehtid etmiştim. Yazılan CMK nun 231/8 maddesi gereğince sanığın 5 yıl süreyle denetim süresine tabi tutulmasına
  Birtane daha var bulundurma ruhsatlı silahımla yakalanmıştım tabiki silahım müsadere edildi bundada 231/8 maddesine göre sanığın 5 yıl denetimlik tedbirine tabi tutulmasına taktiren sanığa herhangi bir yükümlülük yüklenmesine gerek olmadığına diye karar verildi sayın hocam özel güvenlik imtihanımı kazandım bir sorun teşkil edermi almamda SİLAHSIZ OLARAK ALIYOYUM SAYGILARIMLA SERKAN YUCA

 38. Aziz Çırpan
  14 Nisan 2014 - 07:58 | #38

  Merhaba Hocam ben 2010 da özel güvenlik sınavlarına girdim ve silahlı kazandım ama kimlik kartımı çıkarmadım henüz başvurmak istiyorum bunun süresi varmıdır yoksa aynı şekilde alabilirmiyim

 1. 14 Şubat 2009 - 21:55 | #1
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 3 Hepsini Göster