Kimlik kartı başvurumu yaptım. Soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

 

 

AŞAĞIDAKİ NOTU OKUMADAN LÜTFEN YORUM YAZMAYINIZ.  

 

NOT :

1.   Randevulu sistem çok yeni ve illere göre değişiklik gösterebilen bir uygulama, dolayısıyla “kimlik başvurumu yaptım verdikleri kağıt ne anlama geliyor, sertifikamı-biyometrik fotoğraflarımı neden almadılar, kimliğim adresime kaç günde gelir?” vb. sorularınızı lütfen başvuru anında ilgililere yöneltiniz. Bu soruların cevabını sadece onlardan veya kursunuzdan alabilirsiniz. Konuyla ilgili bilgimiz olmadığı için yardımcı da olamadığımız için lütfen bu tür soruları bize sormayınız.

2.  Kimlik onay süresi illere göre değiştiği için bu konudaki en sağlıklı bilgiyi, kursunuzdan veya kimlik başvurusu yapacağınız emniyet biriminden sorarak alabilirsiniz. Yukarıda verilen süreler genel ve tahminidir.

 

 

 

Bu yazı bugün : 69, toplamda : 195167 kişi tarafından okundu.

 1. 11 Temmuz 2017 - 07:56 | #1

  Faik :

  Merhaba benim kimlik surem 20.07.2017 bitiyor yenileme eğitimine gittim sertifikanin fotokopisini isyerine verdim 13.06.2017 de yeni kimlik almak için başvurdum jandarma soruşturmayı yapıp il emniyete de yazi yazıyormuş o yazi sonucunu bekliyoruz dediler eğer uzarsa işimi kaybetmemek için ne yapmam gerekir yardımcı olursanız çok sevinirim

  Jandarma bölgesinden başvuru yapacak biri için yenileme eğitimi almak yönünden biraz geç kalmışsınız. Jandarmanın işlemi zaman alıyor sanırım. Belirttiğiniz yazışma da zaman alabilir ve ne kadar süreceği konusunda gerçekçi tahminde bulunmak zor, hangi şehirde olduğunuza göre de değişebilir. Büyük şehirlerde yazışmalar daha uzun sürebiliyor çünkü. Jandarma’ya gecikmenin işiniz açısından mağduriyet yaratacağını izah edip mümkünse çabuklaştırmalarını rica edebilirsiniz sanırım. Bildiğim kadarıyla müracaatı kabul ettiklerine dair yazı da vermiyorlar. İnanın başka ne yapılabilir bilmiyorum. İyi günler.

 2. 11 Temmuz 2017 - 16:21 | #2

  adem :

  selamun aleyküm
  evrakları teslim edeli 1 ay oluyor benimle beraber teslim eden arkadasımın kartı geldi bile aynı yerde ikamet ediyoruz ist besiktas
  bu nasıl bir durum gercekten anlamıs degilim yanlıs anlamayin soru merak degil benimki isyan sanki fbı olucaz mite giricez devlet adamı olucaz sanki

  Bazen böyle oluyor, aynı gün başvuran iki kişiden birinin kartı geliyor, diğeri bekliyor. Nedenini bilemiyorum, silahlı ise mahallinden yazışmadan kaynaklı gecikme olabilir. Bu sektörde çalışanların tamamının bir yıl içerisinde yeni soruşturmaya tâbi tutulmasından dolayı biraz gecikme olabilir. Umarım bir an önce alırsınız. İyi günler.

 3. 12 Temmuz 2017 - 13:04 | #3

  RıdvAn eşme :

  Evraklarımı içeriye verdim geçen hafta msj geldı tatil de olduğumdan dolayı gidemedim süresi. Varmı

  İşlemler, illere göre değiştiği için bilemiyorum. Kursunuza sormanız uygun olur, nihayetinde aynı şehir olduğu için mutlaka bilirler. Ankara’da adrese teslim uygulaması var. İyi günler.

 4. 13 Temmuz 2017 - 11:15 | #4

  Aydın :

  Merhaba ben bügün özel güvenlik kimlik kartı için başvuru yaptım yoğun olduğu için fazla soru yöneltilemedim. Fotoğraflar ve sertifika sizde kalacak dediler. SMS geldiğinde tekrar geleceksiniz dediler. SMS den sonra kaç gün de kart çıkar sizce ve güvenlik soruşturması ne kadar sürer. Teşekkürler

  Bu sorulara doğru cevap alabileceğiniz tek şansı kaçırmışsınız maalesef. Sayfanın başında da vurgulandığı gibi işlemler illere göre değişiyor. Sanırım İstanbul’dan başvuru yaptınız, öyle ise ikinci bilgi alınabilecek yer kursunuz. Ankara’da başvuruda iş bitiyor, kimlik adrese geliyor çünkü. İyi günler.

 5. 14 Temmuz 2017 - 11:43 | #5

  misafir :

  meraba evrek teslimden 1 ay sonra polisler eve geldiler ve bir kağıt geliceğini söylediler ne yapmam lazım şimdi ve o kağıt nedir

  Sayfanın başında vurgulandığı gibi kimlik işlemleri illere göre değişir. Sizin ilinizde nasıl uygulama yapıldığını en iyi kursunuz bilir. Ankara’da böyle bir uygulama olmadığı için inanın belirttiğiniz belge hakkında hiç bir bilgim yok. Kursunuza sormanızda yarar var sanırım. İyi günler.

 6. 15 Temmuz 2017 - 12:42 | #6

  Salih :

  @A.GÜLŞEN
  Meraba benim guvenlik kimligimin suresi 14 eylulde bitiyor.30 temmuzda sinava girecem o tarihe kadar sorusturmam bitermi ? Isimi kaybetme riskim var.Yardimci olursaniz sevinirim.

  Sınav sonuçları 18.08.2017′de açıklanacak. Sertifika-kimlik onayı gibi işlemler ve istenen belgelere ilişkin detaylar illere göre değiştiği için kursunuza danışmanız uygun olur. Sertifikanın onaylacağı yaklaşık tarihe göre randevuyu önceden almak zaman kazandırır. Tüm bunlar için size sadece kursunuz yardımcı olabilir. İyi günler.

 7. 15 Temmuz 2017 - 13:06 | #7

  E sevgi :

  Merhaba kimlik kartı belgemi aldım yaklaşık bir ay önce ve bir hafta içinde kartımın eve geleceğini söylemişlerdi bir ay oldu gelmedi kartım geldiyse şayet ben yoksam evde nereye teslim ediliyor kartlar
  iyi günler

  Sanırım siz de sayfanın başındaki açıklamayı okumadınız. İşlemler illere göre değişir. İlinizdeki uygulamayı en iyi kursunuz bilir. Ele geçmeyen kartların takip edilebileceği genel bir yöntem yok, her ilde farklı işliyor. Bu nedenle kursunuzla veya semt PTT’nizle görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 8. 21 Temmuz 2017 - 08:05 | #8

  1 :

  Evrakları vereli 1 ay oldu kimlik kartım henüz gelmedi.Ne kadar sürede gelir

  Sayfanın başındaki açıklamayı siz de okumadınız sanırım. Kimlik onay işlemleri/süreleri illere göre değişir. Bu nedenle sorunuza ancak kursunuzdan ve başvuru yaptığınız emniyet biriminden cevap almanız mümkün. İyi günler.

 9. 22 Temmuz 2017 - 15:38 | #9

  Ahmet :

  05.03.2017 tarihinde sınava girdim geçtim sınavı evrakları teslim ettim kaç ay oldu hala soruşturma devam ediyor diyolar ben böyle saçma sapan iş görmedim. Özel güvenlik eğitim sertifikası ile işe girmek mümkünmü dür. Kursun verdiği sertifika bu.

  Büyükşehirlerden birinden özellikle İstanbul’dan başvuru yaptıysanız olabilir. Değilse biraz gecikmiş sayılır. Ancak sayfanın başında da vurgulandığı gibi işlemler ve onay süreleri illere göre değişiyor. Konuyla ilgili sadece kursunuz ve başvuru yaptığınız yer dışında sağlıklı bilgi almanız mümkün değil maalesef. Başvurunun akıbetini takip edecek internet sitesi vb. yok. Özel güvenlik olarak çalışabilmek için sertifika yeterli değil, mutlaka kimlik olması gerekir. İyi günler.

 10. 22 Temmuz 2017 - 15:39 | #10

  mesut :

  güvenlik evraklarını güvenlik daire ye verdikten sonra gecici bi belge veriyolarmı ogün içerisinde işim hazır cevap alabilirmiyim soruma

  Başvuruya dair belge verilmiyor. Özel güvenlik olarak çalışabilmek için kimliğin çıkmasını beklemeniz gerekir. İyi günler.

 11. 24 Temmuz 2017 - 08:24 | #11

  senol :

  merhaba.. evrakları vereli 80 gün oldu mesaj gelecek dediler ama bi türlü gelmedi. sube müdürlüğünede gittim bekleyin gelir dediler. acaba bi sorun aksilik mi var. varsada bize nasıl iletirler yada biz nasıl öğreniriz.. tesekkürler..

  Sektör çalışanlarının bir yıl içerisinde tamamlanması gereken soruşturmaları nedeniyle olabilir. Ayrıca emniyet personelinin ekstra mesaileri de etkendir mutlaka. Eğer başvuru yaptığınız yer bu şekilde cevap verdi ise o ildeki genel durum öyle demek ki. Olumsuzluk halinde bunun size tebliğ edilmesi gerekir ayrıca. İyi günler.

 12. 24 Temmuz 2017 - 15:37 | #12

  musa :

  evrakları teslim edeli 40 gün oldu. Süreç nasıl işliyor. Gelen arkadaşlar kaç günde geldi, yazabilir mi? Daha kaç ay beklenecek. Bir ile vali atanılmayacak, kaymakam olmayacağız. Özel güvenlik bu kadar sürmemesi lazım.

  Özel güvenlikte çalışanların tamamını kapsayan ve bir yıl içerisinde tamamlanması gereken bir soruşturma durumu var. Emniyet teşkilatının OHAL nedeniyle ekstra mesailer de bekleme sürelerinin uzamasına neden oluyor sanırım. İyi günler.

 13. ahmet
  24 Temmuz 2017 - 17:38 | #13

  Beş yıllık sertifika alacaz. Bir yılı soruşturmayla mı geçmiş olacak.

 14. 26 Temmuz 2017 - 07:33 | #14

  mert gamze :

  Merhaba. Silahlı güvenlik sertifikasını aldım. 16 haziranda güvenlik kimlik kartı için başvuru yaptım. Geçen hafta temmuz 12 da emniyet bölge müdürlüğüne gidip ifade vermem gerektiğini söylediler. Gittim ifademi verdim. Fakat evrakları teslim etmemim üzerinden 1.5 ay geçmesine rağmen hala bir cevap yok. güvenlik kimlik kartımı alabilecek miyim bu işlemler daha kaç ay sürer ve bu araştırmanın son halini takip edeceğim bir yer var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi akşamlar.

  Çağrılma nedeniniz rutin güvenlik soruşturması, adres tespiti vb. sanırım. İfade vermek başka bir şey çünkü. Güvenlik soruşturmasının akıbetini takip edebilecek bir web adresi yok maalesef. İlinizdeki işlemlerin yaklaşık süresini sadece kursunuz ve başvuru yaptığınız yer bilebilir. İyi günler.

 15. 28 Temmuz 2017 - 10:18 | #15

  Serkan :

  Bugun kimlik kartı muraccatını yaptım.görevli memur bir bucuk ay sonra şubeyi aramamı,sonuçlandıysa randevu alıp gelmemi söyledi.sms gelecek diye birşey söylenmedi.Bursadan yazıyorum bu arada.iyi günler

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi işlemler standart değil, illere göre değişik uygulamalar var. Bu nedenle görevli memurun size dediği şekilde hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 16. 29 Temmuz 2017 - 16:45 | #16

  mesut şahbudak :

  evraklarımı ıceriye verdim devlet dairesinde iş buldum yetkiler isterse kart gelene kadar görevledirirmi beni insiyatif kulanabilinirmi

  Özel güvenlik olarak çalışacaksanız kart gerekir. İnisiyatif konusunu da ancak başvuru yaptığınız kurumdan araştırıp öğrenebilirsiniz. Başkası bilemez çünkü. İyi günler.

 17. 30 Temmuz 2017 - 15:16 | #17

  Murat :

  Evraklari 1.5 ay once teslim ettim ordaki gorevli memur 1 ay icinde mesaj gelir dedi.
  Bu nasil bir soruşturma ki şu ana kadar devam ediyor Özel Güvenlik Şube yi aradım cevap veren yok Bayrampaşa’ya gittim kimsenin konuyla ilgili bilgi verdiği yok Bunu ne internetten sorgulayabiliyoruz ne de konuyla ilgili bilgi veren var kursu aradık en fazla bir buçuk ay içerisinde kimliğin elinizde olması gerekir diyorlar Bir buçuk ay geçti daha mesaj dahi bile gelmedi bu konu ile ilgili edevlet üzerinden bir sorgulama bölümü olması gerekir bence ki böyle önemli şeyler maalesef değerlendirmeye almıyor ve milleti zor durumda bırakıyorlar Tamam anladık emniyet güçlerinin Ayrıyetten işleri var Ayriyeten uğraştıkları şeyler var ama bizde bu kimlik için o kadar uğraşıyoruz ve bizi böyle mağdur etmemeleri gerekir Sonuçta bunu keyif amaçlı Biz çıkartmış elbet işe ihtiyacımız var mağdur durumdayız ki biz de bunun peşine düşüyoruz ama maalesef konuyla ilgili sadece bir randevu sistemi var Onun dışında hiçbir şey yok bir de İstanbul’da Koskoca İstanbul’da sadece tek bir tane özel güvenlik şubesi var ve bu da ister istemez yoğunluğa sebep oluyor yani bence konuyla ilgili bir an önce bir şeylerin yapılması gerekir bir şekilde edevlet üzerinden olsun farklı yöntemler olsun konuyla ilgili başvuru yapanların bir sorgulama yeri olması gerekir

  Yakındığınız konu, acele etme nedeniniz, başvurunun akıbetini takip edememek gibi tüm detaylarda haklısınız. Bir anlamda çoğunluğun sesi olmuşsunuz. Kimlik kartı başvuruları özel güvenlik şubelere yapılıyor, kimlikler Pasaport D.Bşk.lığınca basılıp kayıtlı adreslere gönderiliyor. Bu birbirinden farklı iki birim arasında belki koordinasyon yok, dediğiniz gibi e-devlet’ten veya benzeri bir kanaldan takip etme imkanı olmalı. Buraya kadar hemfikiriz ama bizim de elimizden bir şey gelmiyor. Yan sütunda bağlantılar bölümünde Öz.Güv.D.Bşk.lığının linki var, mümkünse oraya yazarsanız ilgili makama ulaştırmış olursunuz. İyi günler.

 18. 31 Temmuz 2017 - 17:40 | #18

  ALİ :

  MERHABA BEN EVRAKLARI YAKLASIK 20 GÜN ÖNCE VERDİM FAKAT DOSYAMIN 18 TEMMUZDA VERILDIGINI SÖLEDILER TELEFONDA ZAMAN YINEDE GECTI EVALLA SORUN YOK ARTIK OLAN OLDU AMA SORUSTURMAM NEZAZMAN BİTER BENIM 18 TEMMUZDAN BUGUNEDE 15 GUN OLUCAK BITMISMIDIR YARDIMCI OLURSANIZZ SEVINIRIM SILAHSIZ GUVENLIK

  Sayfanın başında da özellikle belirtildiği gibi kimlik onay işlemleri illere göre değişir. Kursunuz aynı ilde olmak nedeniyle mutlaka bilgi sahibidir. İyi günler.

 19. 02 Ağustos 2017 - 10:45 | #19

  Mücahid :

  Bayramdan önce dosyalarımı özel güvenlik şube müdürlüğüne verdim 40 gün sonra çıkar dedi. Ögg kimlik kartımı nerden alabilirim yoksa adresemi geliyor. Teşekkür ederiz…

  Sayfanın başındaki notu siz de okumamışsınız demek. İşlemler illere göre değişir, dolayısıyla kursunuza sormanız uygun olur. Ankara’da adrese geliyor. İyi günler.

 20. 02 Ağustos 2017 - 11:00 | #20

  Murat NR :

  @A.GÜLŞEN
  Hocam Her şey için çok teşekkür ederim Az önce özel güvenlik daire başkanlığına da bu konuyla ilgili yazı yazdım böyle güzel bir sayfa için size de Ayriyetten çok çok teşekkür ederim kurstan sonra bana sınavı hazırlanmam konusunda en çok yardımı dokunan siz değerli hocalarımız sınız gerçekten Ankara güvenlik bu konuda bana çok yardımcı oldu sınavı siz değerli hocalarımız sayesinde kazandım teşekkür ederim

  Teşekkür ederiz, umarım en kısa zamanda kimliğinizi alırsınız. İyi günler.

 21. 02 Ağustos 2017 - 11:02 | #21

  Ayhan :

  Merhaba benim silahsız kimligim var ve silahliya çevirmek istiyorum ekstra yeniden evrak hazırlanam gerekiyor mu ve ikincisi sınavdan sonra soruşturma uzun sürer mi?Teşekkürler iyi çalışmalar.

  Silahlı için uygun rapor almanız, hem kayıt hem de başvuru için belgeler hazırlamanız gerekir. Hangisi için hangi belge istenir konusunu da kayıt olacağınız kurstan öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde soruşturma süreleri de illere göre değiştiği için en sağlıklı bilgiyi yine kursunuzdan almanız mümkün. İyi günler.

 22. 02 Ağustos 2017 - 11:11 | #22

  Ahmet :

  05.03.2017 tarihinde sınava girdim geçtim sınavı evrakları teslim ettim kaç ay oldu hala soruşturma devam ediyor diyolar ben böyle saçma sapan iş görmedim. Özel güvenlik eğitim sertifikası ile işe girmek mümkünmü dür. Kursun verdiği sertifika bu.

  Sertifika ile özel güvenlik olarak çalışılamaz, kimlik kartı şarttır. İlinizdeki soruşturma süresini kursunuza danışın, normalden fazla ise başvuru yaptığınız yere sorunuz. İyi günler.

 23. 02 Ağustos 2017 - 15:52 | #23

  kenan :

  güvenlik soruşturmam bitti.kimliğimi vermediler. 2013 yılında bana iftira niteliğinde tehdit şikayeti yapılmıştı.şikayeti ciddiye alan savcılık mahkeme açmış.2015 yılında mahkeme sonuçlandı ve ben kazandım ancak karşı taraf temyiz davası açmış.bu davada yargıtaydaymış.pılis memuru genelge nedeniyle yargıtay davanı sonuçlandırmadan silhlı veremeyiz ancak silahsız kimliğini verebiliriz dediler.bu durum da ne yapmalıyım?yardımcı olan arkadaşa teşekkürler.

  Bu durumda silahsız kimliği alıp dava sonuçlanana kadar beklemekten başka yapacak bir şey yok maalesef. İstenen ceza süresi bir yıldan az ise ve tehditte 6136 S.Kanun kapsamına giren silah-bıçak vb. alet kullanımı yoksa silahlı olabilmesi gerekirdi. Ancak kararı verecek olan yer, silahsız uygun gördü ise beklemek gerek. İyi günler.

 24. 03 Ağustos 2017 - 15:47 | #24

  Bayram :

  Merhaba hocam ben güvenlik kimlik kartı için iem randevu aldım ama gidemedim bi sıkıntı olurmu daha sonra randevu alabilirmiyim bilgilendirme yaparmısın

  Bilsem elbette ama İstanbul’daki uygulama hakkında bilgim yok. Muhtemelen kursunuz doğru bilgilendirme yapar. Ankara’da gününde gidemeyenler tekrar randevu alabiliyor. İyi günler.

 25. 04 Ağustos 2017 - 12:22 | #25

  komando :

  sinav parasini kurs parasini kart parasini hepsini alirken illere gore degisiklik gostermiyor ama is bizim kimlik kartlarina geldiginde degisiklik gosterebiliyor. 2 ay oldu arkadas 2 ayda gelmezmi su kimlik ben anlamiyorum. 20 gun sonra dugunum var iyi bi is bulalim diyoruz karsimiza guzel firsatlarda cikiyo ama gel görki bizim kimlik kartlari daha gelecek. lanet olsun böyle sisteme de böyle yönetimede

  Şansınıza başvurduğunuz zaman, tüm sektör çalışanlarını kapsayan bir soruşturma furyasına denk gelmiş. Yine de vardır bir hayır, belki daha güzel bir iş sizi bekliyor. Allah mesut etsin. İyi günler.

 26. NR.PRO
  04 Ağustos 2017 - 19:07 | #26

  Arkadaşlar 23 Haziranda evrakları teslim edip de özel güvenlik kimlik kartını alan var mı veya da Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’nden mesaj alan var mı

 27. EMRAH ŞENCAN
  04 Ağustos 2017 - 21:04 | #27

  Merhaba arkadaşlar bilgilendirmek için yazıyorum İstanbulda oturanlar için soruşturma süresi 60 ila 70 gün arası sürüyor ne söyleseniz haklısınız bu kadar uzun sürer mi diye ama maalesef Türkiyede sistem böyle ilerliyor benim de 65 gün sonra sms geldi inş 15 gün içinde de kimlik kartım adresime gelicek.

 28. omer istanbul
  05 Ağustos 2017 - 11:20 | #28

  Evraklarimi 23 haziranda teskim ettim. Bugunr kadar ne mesaj geldi ne aradilar. Acaba herkesinki gibi de boyke mi ? Daha kac gun bekleyecegiz bilgisi olan var mi ? İstanbul icin.

 29. Murat NR
  06 Ağustos 2017 - 07:12 | #29

  @omer istanbul
  Konuyla ilgili baurampasaya hic gittin mi ömer

 30. omer istanbul
  07 Ağustos 2017 - 18:30 | #30

  Yok hic gitmedim. Nirmalde mesaj gelmesi gerekmiyor mu. Yada telefon numarasi yokmu gitmeden sorsak ? Gelmesi gerekir di baya oldu cnku.@Murat NR

 31. Aydın
  08 Ağustos 2017 - 17:35 | #31

  Evraklarımı 13 Temmuz’da teslim ettim bana bügün mesaj geldi erken gelmesine şaşırmadım değil:)@Murat NR

 32. Yusuf
  08 Ağustos 2017 - 17:58 | #32

  Merhabalar arkadaşlar 13 haziranda silahlı kimlik başvurumu yaptım tam bir ay yirmi gün sonra sms geldi yani geçen çarşamba perşembe günü evrakları teslim ettim ve pazartesi günü kartım ptt ile yola çıktı büyük ihtimalle yarın elimde olacak.Herkes sabretsin sms en sonunda gelecek ama 2 ayı geçen arkadaşlarıma tavsiyem bimer e bilgi almak istediğinizi yazın ben yazdım ve iki gün sonra emniyetten aradılar sonraki akşam sms geldi.

 33. 09 Ağustos 2017 - 17:29 | #33

  Ayhan :

  Silahsız kimligim var emniyete bir daha para yatırmak gerekli mi silahlı kimlik alırken.tesekkurler.

  Silahsız kimliği olanlar, silahlıya geçerken tekrar ruhsat harcı yatırmazlar. Yeni kimlik için 20 TL istenir. İyi günler.

 34. 09 Ağustos 2017 - 17:32 | #34

  Gurcan :

  Merhabalar ,Ben mart 2017 de guvenlik sinavina girdim ve akibetinde 11 nisan 2017 de evraklarimi bursa emniyet mudurlugu ozel guvenlik subesine gidip guvenlik ve arsiv sorusturmasi icin evraklarimi teslim ettim ama lakin gel gorelim 5 ay oldu sorusturma suruyor.ben aramaktan biktim memurlar aramam icin randevu vermekten bikmadilar.bir memur alimina en az 2 ay sorusturmayla alirken biz guvenlik icim 5 ay bekliyoruz.hayir hakkimizda olumsuz birsey olsa hadi amenna dicem ama yok allaha sukur.nerden cikti bu feto ya.insanin dunyasini mahvettiler adiler. Benim gibi bu sekilde uzun suren varmidir acaba.ve ne zaman sonuclanir.1 sene surcek sanirim boyle giderse. Simdiden tesekkur ederim.

  Soruşturmaların uzun sürmesinin nedeni, tüm sektör çalışanlar hakkında bir yıl içerisinde yeni soruşturma yapılmasının zorunlu olması ve bu yıl sonuna kadar eski kimliklerin değiştirilmesi sanırım. Siteminizde haklısınız ama içerisinde bulunduğumuz şartların sonucu bu. Umarım en kısa zamanda kimliğiniz elinize geçer. İyi günler.

 35. 09 Ağustos 2017 - 17:33 | #35

  cuneytcan :

  merhaba 12 temmuz da evrakları teslim ettim istanbul bayrampaşa güvenlik şubeye daha halen bir cevap sms mesaj gelmedi.diğer illerden güvenlik şubelerin kimlik kartı sorgulama menusu var niye istanbulda yok ? başka ilden tc numarası ile kımlık katrı durmunu sorgulayabilirmiyiz ? mesela örnek kocaeli özel güvenlik şube müdürlüğünden sonuçta tc ile sorgulatıyoruz olurmu?
  tşk ederim iyi çalışmlar

  Yeni tip kimlik dağıtımı ve randevu sistemine geçildikten sonra kimlik sorgulatma imkanı kalktı. Ankara’da da sorgulama menüsü yok. Yoğun soruşturma görevleri nedeniyle gecikmeler yaşanıyor sanırım. İyi günler.

 36. 12 Ağustos 2017 - 16:54 | #36

  selman :

  Merhaba. kart başvurumu 1,5 ay önce yaptım fakat hala bir ses seda yok. şubeye gidip sorsam bir bilgi verirlermi ? istanbul beyoglunda oturuyorum. arkdasımın da aynı ne ona ne bana bir mesaj gelmedi. Yardımcı ola bilirmisiniz ?

  İstanbul hakkında inanın hiç bilgim yok, sayfadaki yorumlarda tecrübesini paylaşanlar var, bir göz atın isterseniz. Detayı hakkında sadece kursunuz bilgi verebilir sanıyorum. İyi günler.

 37. ÖGG
  14 Ağustos 2017 - 13:09 | #37

  Arkadaşlar en son hangi tarihte evrakları teslim edenler kimliklerini aldı Onu bir yazarsanız ona göre bir hesaplama yapalım yani mümkün olduğunca en son kimliği alanlar buraya yorum yapsın ne zaman evrakları teslim ettiğini ve ne zaman kimliğini aldığını bunu yazarsa Biz de küçük bir hesaplama yaparız ona göre ne zaman bizim kimliklerin geleceği ile ilgili

 38. ÖGG
  14 Ağustos 2017 - 13:10 | #38

  @ÖGG
  İSTANBUL

 39. 14 Ağustos 2017 - 17:14 | #39

  Deniz :

  Ben 30 haziranda evraklarımı ankara özel güvenlik şube müdürlüğüne teslim ettim nerdeyse 45 gün oldu ve kimliğim hala gelmedi acaba ne zaman gelir yada ne aşamada olduğunu nereden öğrene bilirim

  Kimlik başvuru akıbetini takip edebilecek bir internet adresi yok maalesef. İyi günler.

 40. enver serdar atam
  14 Ağustos 2017 - 18:46 | #40

  13.07.2017 tarihinde adana özel güvenlik şubesine gittim silahsız özel güvenligim yenileme zamanı geldi evrakları verdim ne istedilerse memur bey adana .pol. dan randevu al gel dedi randevuda 14.08.2017 pazartesi saat 11.00 de gittim hersey tamam 2 evrak istediler 1 resim 1 banka dekontu imza attım eski güvenlik kimlik kartımı aldılar bana 1 kagıt verdiler calışabilir sıkıntı yok die 4 gün sonra kimlik gelir dediler cıktım geldim … bakıyorumda sizlerinki hep sıkıntı ALLAH yardımcınız olsun ne aradım ne msj geldi ne bisey randevu günü gittim oda bugündü hersey tamam aldım calışma kagıtını kimlik gelene kadar

 41. uğur
  15 Ağustos 2017 - 00:12 | #41

  Benim işlemim silah farkıydı,araştırmanın bitip mesaj gelmesi 100 gün sürdü.mesaj geldikten sonra 20 tl lik dekont ve 1 adet biyometrik foto götürmeniz isteniyor.kartın size gelmesi birkaç günü bulur..istanbul bayrampaşa özel güvenlik şube müdürlüğü

 42. uğur
  15 Ağustos 2017 - 00:14 | #42

  @ÖGG
  yazdığım yazıyı okursan yardımcı olucaktır..

 43. ÖGG
  15 Ağustos 2017 - 12:18 | #43

  @uğur Tesekkur ederim Ugur Bey,
  Ama ben adana icin demiyorum İSTANBUL için durumlar ne halde onu ogrenmek istedim.
  Biz istanbul icin yazdik bu yazıyı.

  Senin bulunduğun bölgede Böyle bir şey olabilir ama İstanbul için Maalesef bu durumlar pek de öyle değil iki aydır daha kimliğin gelmesini bekliyoruz

 44. 16 Ağustos 2017 - 16:17 | #44

  kaan :

  Merhaba ben kaan benim kimliyim esimi kacirdigimdan dolayi iptal edilmis silahli kimliyim ben simdi isim gucum yok bu konuda ne yapa bilirum bana yardimci olacak kimse yokmu isden cikartildim evimi gecindiremiyorum hic feyilse isim varken geciniyordum simdi ben ne yapmaylliyim yardimci oluurmusunuz

  Sonunda evlenmiş olsanız da kız kaçırma, cinsel içerikli suçlar kapsamında değerlendiriliyor. Ceza kararında HAGB varsa dava düşene kadar beklemeniz gerekir. Daha önce kız kaçırıp evlenenlerin için bir düzenleme yapılmıştı bildiğim kadarıyla. Ancak ben hukukçu değilim, bir yolu varsa bile bilgim yok. En doğrusu eş-dost vasıtasıyla da olsa bir avukata danışmanız olur sanırım. Yardımcı olamadığım için kusura bakmayın, en kısa zamanda sorunu çözüp mesleğinize dönmenizi dilerim. İyi günler.

 45. 18 Ağustos 2017 - 07:44 | #45

  《ÖGG》 :

  En son hangi tarihte evrakları teslim edenler özel güvenlik kimliğini aldılar

  Sayfanın başını okusanız, kimlik işlemlerinin illere göre değiştiğini görürdünüz. Ancak kursunuz bu konuda size sağlıklı bilgi verebilir. Üç ay bekleyen de var, 10 günde alan da var. İyi günler.

 46. 18 Ağustos 2017 - 10:56 | #46

  ÖGG :

  @A.GÜLŞEN hocam sayfamın başına da okuduğum sonuna kadar hatta tüm yorumları hepsinin detaylı detaylı Benim demek istediğim şu hangi tarihte evrakları teslim edenler kimliklerini aldı öğrenmek istediğim bu ben de ona göre bir hesaplama yapacağım başka bir şey istemiyorum. Her yazılan yazıya aynı cevabı vermeyin lütfen.

  Yaptığım yorum sitenin yöneticisi ne değil güvenlikçi arkadaşlara yapılan bir Çağrı idi

  Aynı soruya farklı cevap olsa idi ben de memnun olurdum. İki satır yazıyı okumayıp aynı soruyu, yıllardır, defalarca soruyorlar ne yapayım, siz ne yapardınız? Lütfen bana akıl vermeyin de hangi şehirde olduğunuzu yazın bari. İnsanlar da ona göre cevap versin.

 47. 21 Ağustos 2017 - 08:02 | #47

  Rasit :

  Hocam kolay gelsin Ankara’da ikamet ediyorum 7 ayın 24 evrakları teslim ettim güvenlik soruşturması için ilçe emniyeti aradım 10 gün olmuş bizden cikali dedi özel güvenlik birimini ara dedi kimligim ne zaman gelir tam 1 ay oldu

  Ankara’da 45 günü buluyor artık diyenler var. Önceden 15 günde kimlik adrese geliyordu. Ne zaman gelebileceğini bilemiyorum, süreler değişebiliyor çünkü. Karakoldan çıktığına göre fazla zaman almaz muhtemelen. İyi günler.

 48. ÖGG
  21 Ağustos 2017 - 17:54 | #48

  Arkadaşlar bugün bana mesaj geldi.
  Yarın pala bıyıklı bir fotograf ile dekontla beni bekliyorlar.

  Istanbul icin diyorum 23 haziranda evraklari teslim edenler bilginiz olsun arkadaslar.

 49. 22 Ağustos 2017 - 13:02 | #49

  ÖGG :


  Hocam sizinde başınızı çok ağrıttık kusura bakmayin.
  5 yil sonra tekrar görüşürüz insallah hocam.

  Kısmet.

 50. 23 Ağustos 2017 - 15:33 | #50

  burak :

  Merhabalar ben silahsiz sinavi kazandim belgelerimi istanbul bayrampasada bulunan emniyete teslim ettim tekrar kursa katilip silahliya yükseltmek icin basvurdum dersler başladi yarin eğitim atişina gidicem ve mesaj geldi yarin kimlik için tekrar fotograf ve dekontla gelmemi istediler 9-10 arasi o saate atişta var napicagimi bilmiyorum kimligi ertesi gun alamazmiyim yada o gunu ogleden sonra randevu saatleri disinda islem uygulanmaz yaziyor mesajda

  Bilsem yardımcı olmak isterdim inanın ancak sayfa başında da vurgulandığı gibi işlemler illere göre değiştiği için sadece kursunuz size yardımcı olabilir. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:55 | #1