Kimlik kartı başvurumu yaptım. Soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

 

 

AŞAĞIDAKİ NOTU OKUMADAN LÜTFEN YORUM YAZMAYINIZ.  

 

NOT :

1.   Randevulu sistem çok yeni ve illere göre değişiklik gösterebilen bir uygulama, dolayısıyla “kimlik başvurumu yaptım verdikleri kağıt ne anlama geliyor, sertifikamı-biyometrik fotoğraflarımı neden almadılar, kimliğim adresime kaç günde gelir?” vb. sorularınızı lütfen başvuru anında ilgililere yöneltiniz. Bu soruların cevabını sadece onlardan veya kursunuzdan alabilirsiniz. Konuyla ilgili bilgimiz olmadığı için yardımcı da olamadığımız için lütfen bu tür soruları bize sormayınız.

2.  Kimlik onay süresi illere göre değiştiği için bu konudaki en sağlıklı bilgiyi, kursunuzdan veya kimlik başvurusu yapacağınız emniyet biriminden sorarak alabilirsiniz. Yukarıda verilen süreler genel ve tahminidir.

 

 

 

Bu yazı bugün : 56, toplamda : 168602 kişi tarafından okundu.

 1. Faik
  10 Temmuz 2017 - 18:38 | #1

  Merhaba benim kimlik surem 20.07.2017 bitiyor yenileme eğitimine gittim sertifikanin fotokopisini isyerine verdim 13.06.2017 de yeni kimlik almak için başvurdum jandarma soruşturmayı yapıp il emniyete de yazi yazıyormuş o yazi sonucunu bekliyoruz dediler eğer uzarsa işimi kaybetmemek için ne yapmam gerekir yardımcı olursanız çok sevinirim

 2. 11 Temmuz 2017 - 07:56 | #2

  Faik :

  Merhaba benim kimlik surem 20.07.2017 bitiyor yenileme eğitimine gittim sertifikanin fotokopisini isyerine verdim 13.06.2017 de yeni kimlik almak için başvurdum jandarma soruşturmayı yapıp il emniyete de yazi yazıyormuş o yazi sonucunu bekliyoruz dediler eğer uzarsa işimi kaybetmemek için ne yapmam gerekir yardımcı olursanız çok sevinirim

  Jandarma bölgesinden başvuru yapacak biri için yenileme eğitimi almak yönünden biraz geç kalmışsınız. Jandarmanın işlemi zaman alıyor sanırım. Belirttiğiniz yazışma da zaman alabilir ve ne kadar süreceği konusunda gerçekçi tahminde bulunmak zor, hangi şehirde olduğunuza göre de değişebilir. Büyük şehirlerde yazışmalar daha uzun sürebiliyor çünkü. Jandarma’ya gecikmenin işiniz açısından mağduriyet yaratacağını izah edip mümkünse çabuklaştırmalarını rica edebilirsiniz sanırım. Bildiğim kadarıyla müracaatı kabul ettiklerine dair yazı da vermiyorlar. İnanın başka ne yapılabilir bilmiyorum. İyi günler.

 3. 11 Temmuz 2017 - 16:21 | #3

  adem :

  selamun aleyküm
  evrakları teslim edeli 1 ay oluyor benimle beraber teslim eden arkadasımın kartı geldi bile aynı yerde ikamet ediyoruz ist besiktas
  bu nasıl bir durum gercekten anlamıs degilim yanlıs anlamayin soru merak degil benimki isyan sanki fbı olucaz mite giricez devlet adamı olucaz sanki

  Bazen böyle oluyor, aynı gün başvuran iki kişiden birinin kartı geliyor, diğeri bekliyor. Nedenini bilemiyorum, silahlı ise mahallinden yazışmadan kaynaklı gecikme olabilir. Bu sektörde çalışanların tamamının bir yıl içerisinde yeni soruşturmaya tâbi tutulmasından dolayı biraz gecikme olabilir. Umarım bir an önce alırsınız. İyi günler.

 4. 12 Temmuz 2017 - 13:04 | #4

  RıdvAn eşme :

  Evraklarımı içeriye verdim geçen hafta msj geldı tatil de olduğumdan dolayı gidemedim süresi. Varmı

  İşlemler, illere göre değiştiği için bilemiyorum. Kursunuza sormanız uygun olur, nihayetinde aynı şehir olduğu için mutlaka bilirler. Ankara’da adrese teslim uygulaması var. İyi günler.

 5. 13 Temmuz 2017 - 11:15 | #5

  Aydın :

  Merhaba ben bügün özel güvenlik kimlik kartı için başvuru yaptım yoğun olduğu için fazla soru yöneltilemedim. Fotoğraflar ve sertifika sizde kalacak dediler. SMS geldiğinde tekrar geleceksiniz dediler. SMS den sonra kaç gün de kart çıkar sizce ve güvenlik soruşturması ne kadar sürer. Teşekkürler

  Bu sorulara doğru cevap alabileceğiniz tek şansı kaçırmışsınız maalesef. Sayfanın başında da vurgulandığı gibi işlemler illere göre değişiyor. Sanırım İstanbul’dan başvuru yaptınız, öyle ise ikinci bilgi alınabilecek yer kursunuz. Ankara’da başvuruda iş bitiyor, kimlik adrese geliyor çünkü. İyi günler.

 6. 14 Temmuz 2017 - 11:43 | #6

  misafir :

  meraba evrek teslimden 1 ay sonra polisler eve geldiler ve bir kağıt geliceğini söylediler ne yapmam lazım şimdi ve o kağıt nedir

  Sayfanın başında vurgulandığı gibi kimlik işlemleri illere göre değişir. Sizin ilinizde nasıl uygulama yapıldığını en iyi kursunuz bilir. Ankara’da böyle bir uygulama olmadığı için inanın belirttiğiniz belge hakkında hiç bir bilgim yok. Kursunuza sormanızda yarar var sanırım. İyi günler.

 7. 15 Temmuz 2017 - 12:42 | #7

  Salih :

  @A.GÜLŞEN
  Meraba benim guvenlik kimligimin suresi 14 eylulde bitiyor.30 temmuzda sinava girecem o tarihe kadar sorusturmam bitermi ? Isimi kaybetme riskim var.Yardimci olursaniz sevinirim.

  Sınav sonuçları 18.08.2017′de açıklanacak. Sertifika-kimlik onayı gibi işlemler ve istenen belgelere ilişkin detaylar illere göre değiştiği için kursunuza danışmanız uygun olur. Sertifikanın onaylacağı yaklaşık tarihe göre randevuyu önceden almak zaman kazandırır. Tüm bunlar için size sadece kursunuz yardımcı olabilir. İyi günler.

 8. 15 Temmuz 2017 - 13:06 | #8

  E sevgi :

  Merhaba kimlik kartı belgemi aldım yaklaşık bir ay önce ve bir hafta içinde kartımın eve geleceğini söylemişlerdi bir ay oldu gelmedi kartım geldiyse şayet ben yoksam evde nereye teslim ediliyor kartlar
  iyi günler

  Sanırım siz de sayfanın başındaki açıklamayı okumadınız. İşlemler illere göre değişir. İlinizdeki uygulamayı en iyi kursunuz bilir. Ele geçmeyen kartların takip edilebileceği genel bir yöntem yok, her ilde farklı işliyor. Bu nedenle kursunuzla veya semt PTT’nizle görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 9. 21 Temmuz 2017 - 08:05 | #9

  1 :

  Evrakları vereli 1 ay oldu kimlik kartım henüz gelmedi.Ne kadar sürede gelir

  Sayfanın başındaki açıklamayı siz de okumadınız sanırım. Kimlik onay işlemleri/süreleri illere göre değişir. Bu nedenle sorunuza ancak kursunuzdan ve başvuru yaptığınız emniyet biriminden cevap almanız mümkün. İyi günler.

 10. Ahmet
  22 Temmuz 2017 - 13:14 | #10

  05.03.2017 tarihinde sınava girdim geçtim sınavı evrakları teslim ettim kaç ay oldu hala soruşturma devam ediyor diyolar ben böyle saçma sapan iş görmedim. Özel güvenlik eğitim sertifikası ile işe girmek mümkünmü dür. Kursun verdiği sertifika bu.

 11. mesut
  22 Temmuz 2017 - 14:00 | #11

  güvenlik evraklarını güvenlik daire ye verdikten sonra gecici bi belge veriyolarmı ogün içerisinde işim hazır cevap alabilirmiyim soruma

 1. 14 Şubat 2009 - 21:55 | #1
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 3 Hepsini Göster