Kimlik kartı başvurumu yaptım. Soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

 

 

AŞAĞIDAKİ NOTU OKUMADAN LÜTFEN YORUM YAZMAYINIZ.  

 

NOT :

1.   Randevulu sistem çok yeni ve illere göre değişiklik gösterebilen bir uygulama, dolayısıyla “kimlik başvurumu yaptım verdikleri kağıt ne anlama geliyor, sertifikamı-biyometrik fotoğraflarımı neden almadılar, kimliğim adresime kaç günde gelir?” vb. sorularınızı lütfen başvuru anında ilgililere yöneltiniz. Bu soruların cevabını sadece onlardan veya kursunuzdan alabilirsiniz. Konuyla ilgili bilgimiz olmadığı için yardımcı da olamadığımız için lütfen bu tür soruları bize sormayınız.

2.  Kimlik onay süresi illere göre değiştiği için bu konudaki en sağlıklı bilgiyi, kursunuzdan veya kimlik başvurusu yapacağınız emniyet biriminden sorarak alabilirsiniz. Yukarıda verilen süreler genel ve tahminidir.

 

 

 

Bu yazı bugün : 72, toplamda : 195170 kişi tarafından okundu.

 1. Gökhan
  23 Ağustos 2017 - 20:20 | #1

  Ben izmir oyuruyorum bende 23 haziran da teslim ettim ağustosta soruşturmam tamamlandı14 ağustosta karta müracaat ettim 23 ağustosta kartimgeldi.en kısa sürede geldi

 2. 25 Ağustos 2017 - 17:30 | #2

  Merve kal :

  Evraklarımı aştiye teslim edeli neredeyse 2 bucuk ay oldu ancak ne bir mesaj nede bir geri dönğş alabildim. Kursu arıyorum aştiyi ara diyor aştiyi bir çok kere aramama rağmen bir türlü telefonlarına cevap vermiyorlar. Sürekli olarak ptt yi kontrol ediyorum ama orada da yok. Ankara ili için bu kadar uzun sürmesi normal midir?

  Ankara için en son 45 gün sürüyor diye duyduk ama sizin 2,5 ay hayli fazla. Hakkınızda herhangi bir mahkeme varsa ve buna dair belge vermediyseniz evrakınız bekliyor olabilir. Öz.Güv.Ş.’ye bizzat gidip sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 3. 07 Eylül 2017 - 08:21 | #3

  K.ORHAN :

  30 temmuz sinavina DİYARBAKIRDA girdim silahliya cevirmeye girdim kazandim sertifikam ve kimligimin elime ulasma suresi ne kadar zamanı bulur

  Sertifika ve kimlik onay süreleri illere göre değiştiği için bu sorunuza sadece kursunuzdan doğru cevap alabilirsiniz. Ankara’da kimlik onayı 45 gün kadar sürüyor. İyi günler.

 4. 09 Eylül 2017 - 11:12 | #4

  Tamerhaba selvi :

  Selam ben bursada oturuyorum evraklarımi 4 ay önce teslim ettim soruşturma tamamlanmadan gittim şubeye bizzat başvurdum 3 ay daha surebilirmis dediler. Doğrumu dur acaba böyle 7 ay sürermiş bir soruşturma merak ettim.olumsuz birşey olsa 4 ayda da çıkar di diye düşünüyorum. Doğrusu nedir acaba
  Tsklerr

  Ankara’da 15-45 gün arası sürüyor. Dün Kocaeli’den arayan biri orada daha uzun sürdüğü için ikametini Ankara’ya alıp başvuru yaptığını söyledi. İllere göre süreler değiştiği için sanırım kursunuza sormanız daha uygun olur, inanın bilgim yok. İyi günler.

 5. 13 Eylül 2017 - 10:44 | #5

  Mecit :

  Slm dun teslim ettim nezaman gelir kartim ise baslayacam

  Lütfen sayfanın başındaki notu okuyunuz. İyi günler.

 6. 13 Eylül 2017 - 10:46 | #6

  Şerafettin :

  11.09.2017 tarihinde yenileme evraklarımı Balıkesir İl emniyet müdürlüğüne teslim ettim güvenlik tahkikatım ne zaman ve ne kadar sürede sonuçlanır yeni kimliğimi ne zaman alabilirim.

  Lütfen sayfanın başındaki notu okuyunuz. İlave edebileceğim bir husus yok. İyi günler.

 7. 16 Eylül 2017 - 09:06 | #7

  samet :

  kımlık kartına basvurdum kımlıgım gelene kadar calısabılırmıyım elımdeklkı seltıfıkayla kımlıgım gelene kadar calısabılırmıyım

  Özel güvenlik statüsünde çalışabilmek için kimlik kartının elinizde olması gerekir. Sertifika çalışmayı sağlamaz, sadece sınavı başardığınızı gösterir. Ancak kimliğinizin soruşturma aşamasında olduğunu belirterek iş başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler.

 8. 16 Eylül 2017 - 15:56 | #8

  Emre :

  Yargıtay da dosyam olduğu için silahlı kartım iptal oldu. Ama evrakları mı aldılar bana silahsız kart verecekler mi?

  Özel güvenlikte suçun türü, cezanın süresine göre değerlendirme yapılır. Silahsız kart verilip verilmeyeceği bu durumlar dikkate alınarak evrakınızı alan yerin bileceği bir husustur. Aynı yere başvurup danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 9. 23 Eylül 2017 - 14:25 | #9

  Hasanali :

  Sertifika ilk alis tarihim 2009.2013 te yenileme sınavına girdim.basarili oldum. Ama kimlik karti için evraklarimi iceri vermeyi unuttum.velhasil suan 2017 bir ise başvuru yaptim.isim ‘olacak gibi.ama kimlik kartim hazir değil.bende 2 gun önce evraklarimi içeri verdim.1 aya kalmaz kimlik kartin gelir dediler. yeni kimlik kartim gelene kadar eskisiyle iş başı yapabilirmiyim.

  Özel güvenlik olarak çalışabilmek sadece süresi geçerli kimlik kartı ile olur. Eğer işyerinize eski sertifikanın fotokopisini verip başvurunuzun soruşturma aşamasında olduğunu belirtirseniz muhtemelen beklerler. Bu arada 2018′de kimlik süresi dolacağına göre yenileme eğitimini zamanında almayı ihmal etmemenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 10. uğur dündar
  24 Eylül 2017 - 20:09 | #10

  ŞİMDİ ARKADAŞLAR İSTANBUL İÇİN KONUŞACAK OLURSAK BENİM KİMLİK BAŞVURUM SİLAH FARKIYDI TAM HABERİN GELMESİ 100 GÜNÜ BULDU.BAŞVURUM BAYRAMPAŞA Ö.G.ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNEYDİ.CEP TELEFONUNUZA MESAJ GELİR ARAŞTIRMANIZ TAMAMLANDI MAKBUZ VE BİYOMETRİK FOTO GETİRİN DİYE, ÇALIŞMANIZ İÇİN BELGE VERLİR,KARTINIZ 4 GÜNDE PTT SİZE TESLİM EDER.

 11. 26 Eylül 2017 - 10:43 | #11

  AHMET ŞAHİN :

  arkadaşlar telefona mesaj geldiğinde 4 foto ve makbuzu bir hafta gecikmeli götürsek sıkıntı olur mu ? teşekkürler

  İlinizdeki durum hakkında kursunuzdan bilgi almanız uygun olur. İyi günler.

 12. 27 Eylül 2017 - 11:32 | #12

  Sercan :

  Ankara iline vereli 3 ay oldu halen bekliyorum. Bimer’e yazdıydım 2.ay cevap geldi ‘Çeşitli Birimleri tarafından tahkikat sonuçlarınız tamamlanmadığından kartınız birim amiri onayında bekletilmektedir.’ 3 ay geçti hala haber bekliyorum adıma ne mahkeme ne de sicil kaydı bulunmakta AŞTİ hariç nasıl soruşturabilirim bu durumu.

  Ankara için AŞTİ dışında sorabilecek yer yok maalesef. Silahlı iseniz ikametinizin bağlı olduğu karakola uğrayıp sormak olabilir. Silahlılar için yapılan mahalli soruşturma nedeniyle bu birimler arasındaki yazışma gecikmeye neden olabiliyor. İyi günler.

 13. 28 Eylül 2017 - 07:44 | #13

  Aytaç :

  Merhaba
  Ben silahlı özel güvenlik sertifikası aldım.bağlı bulunduğum ile takikat için teslim ettim.takikatım olumlu sonuçlandı kimlik başvurusu yapacağım kimlik başvurusu yaparken bana kart yerine verdikleri evrak ile bir işte çalışabilirmiyim.kart gelmeden kimlik kartı yerine verilen belge ile iş başlangıcı yapamazsınız dediler doğrumudur

  Sertifika alıp kimlik başvurusu yapıldıktan sonra tahkikat yapılır. Sizin önce yaptırdığınızın içeriğini anlayamadım. Özel güvenlik olarak çalışabilmek için kimlik kartının bulunması zorunludur, hiç bir belge kimlik yerine geçmez. İyi günler.

 14. 29 Eylül 2017 - 07:59 | #14

  ozkan :

  Merhaba bi sorum olacakti kimlik kartimi yenilemeye gittigimde elimden alindi,daha onceden uyusturucudan bir davam
  vardi,ozel guvenlik sube mudurlugu bana boyle bi mesaj atti.

  YONETMELIK DEGISIKLIGINDEN DOLAYI KIMLIGINIZIN YENIDEN BASILABILMESI ICIN 19.09.2017 MESAI SAATLERI
  ICINDE VAKIFBANK DEKONTU VE BIR ADET BIYOMETRIK FOTOGRAF ILE SUBE MUDURLUGUMUZ 246 NOLU ODAYA GELINIZ.

  diye bir mesaj geldi acaba kimlik kartim bana geri verilecekmi,ne demek istedigini anlayamadim lutfen bana bu konuda yardimci olur musunuz? cevabinizi bekliyorum iyi gunler.

  Tarih yazımında hata yoksa gün geçmiş, 29.09.2017 ise bugün itibariyle başvurunuz bekleniyor demek ki. Kimlik başvuru, teslim vb. işlemler illere göre değiştiği için inanın bilgim yok. Muhtemelen kursunuz yardımcı olabilecektir. Dilerim kimliğini geri alırsınız. İyi günler.

 15. 29 Eylül 2017 - 11:21 | #15

  özkan< :

  @A.GÜLŞEN

  Merhaba

  Yazdigim tarih 19.09.2017 verilen tarih gecmis ise ne yapmam gerekiyor? Kimlik yenilemek icin istenen evraklari goturdugumde daha farkli mesaj atmislardi o tarihtede oyle bi mesaj attilar anlayamadim ne demek istedigini yönetmelik degisikligi derken yasa mi degismis oluyor acaba,umutla cevabinizi bekliyorum resekkurler

  Bugün ayın 29′u olduğuna göre 10 gün geçmiş.İstanbul hakkında inanın bilgim yok, diğer yorumda da belirttiğim gibi kursunuzla görüşmeniz uygun olur. Yılbaşındaki KHK ve uygulanmasına ilişkin genelge dışında bildiğim bir değişiklik yok. Keşke mesajı zamanında görüp gitseydiniz. Yine de çağrıldığınız yere gitmek veya kursunuza danışmak dışında yapılacak bir şey yok. İyi günler.

 16. 30 Eylül 2017 - 08:28 | #16

  Hacı :

  Ankara’da 14 haziranda müracaat ettim. Hala olumlu veya olumsuz sonuç yok.

  Ankara’da eskiden daha hızlı idi ama artık üç ay bekleyenler de var maalesef. İmkan olursa semtiniz PTT’sine yine de bir sormanızı tavsiye ederim. Ulaşılamadığı gerekçesiyle PTT merkezine iade edilebiliyor çünkü. İyi günler.

 17. 04 Ekim 2017 - 09:59 | #17

  Yağmur :

  Silahsızım evraklarımı aştiye teslim ettim tahkikat yapılacakmış en az 3 ay bulacakmış kimlik kartımın gelmesi artık yapmam gereken başka bir işlem varmı kart başvurusu felan deniliyor.

  Başvuru yaptığınıza göre bundan sonra kimliğinizi beklemeniz gerekiyor. İyi günler.

 18. 04 Ekim 2017 - 10:03 | #18

  Okty :


  Benim de 3 buçuk ay oldu ve hala gelmedi. 4sefer aştiye 1 sefer ilçe emniyete gittim. Bimere 2 şikayet yazdım . Sonuç sıfır. Ne bir sabıkam var ne bir karakola gitmişligim. Muhattap olan ve ilgilenen kimse yok. Hakkını arayıp kartının akibetini sorduğunda ise ; ne geldin kardeşim tavırlarında polis memurları karşılıyor bizleri. Bunu mu hak ediyoruz?

  Tüm vatandaşlar elbette iyi muamele görmeyi hak eder. Ancak KHK ile tüm sektör çalışanlarının soruşturmadan geçirilmesi zorunluluğu ve eski kimlikleri yenisi ile değiştirmek için tanınan sürenin sonuna yaklaşılması nedeniyle olacak eskiden hızlı yürüyen kimlik soruşturmaları, Ankara’da dahi uzun sürmeye başladı. Az personelle çok iş yapmaya çalışan emniyet mensuplarına anlayış göstermek biz vatandaşlara düşüyor. Gerçekten normal mesai dışında ek görevler de yaptıkları için tahammülleri azalmış olabilir. Biraz daha sabırla bekleyin, umarım daha fazla gecikmez. İyi günler.

 19. 04 Ekim 2017 - 10:05 | #19

  adem :

  aştide evrakları aldılar ama sertifikayı bana geri verdiler bir sıkıntı olurmu? bide sadece tc kimlik numram ile bilgisatara giriş yaptılar baska bir sey yapmaya gerek varmıydı?

  Sertifikanın aslı bir çok ilde alınmıyor artık. Hakkınızda sınav ve eğitimle ilgili tüm bilgiler kayıtlarında olduğu için sorun yok. Kimliğinizin onaylanmasını sabırla beklemeniz gerekiyor. Çünkü soruşturma biraz fazla uzun sürmeye başladı. İyi günler.

 20. 04 Ekim 2017 - 10:07 | #20

  Ercan dursun :

  Slm ist otuyorum evraklarımı 19 haziranda teslim ettim ve 5 ay oldu daha kimligim gelmedi sizce ne yapmam gerekiyor

  Ankara’da 15-45 gün süren kimlik onay süresi üç ayı geçiyor artık. Ankara böyle ise İstanbul mutlaka daha fazla beklediği için sanırım normal. İstanbul hakkında daha net bilgiyi kursunuzdan almanız mümkün. İyi günler.

 21. 04 Ekim 2017 - 10:08 | #21

  Gamze :

  Merhaba özel güvenlik kimlik kartım için Manisa il emniyete başvurdum. Kimlik kartım bana PTT ile geldiğinde direk işe başlayabiliyo muyum acaba?

  Kimliğinizi aldıktan sonra elbette özel güvenlik olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. İyi günler.

 22. 05 Ekim 2017 - 09:13 | #22

  mustafa :

  merhabalar benim kimlik yenileme sürem 14.12.2017 de doluyor kursa gittiğimde bana ekim ayının sınavına yetişemeyeceğini fakat aralıkta yapılacak sınava katılabileceğim söylendi sınav için evraklarımı teslim ettim ankara da oturuyorum 3 aralıkta sınava gireceğim.Sınavdan sonra kimlik kartımın en kısa sürede elime ulaşabilmesi için nasıl bir yol izlemem gerek yada kimlik kartı yerine geçebilecek bir evrak verirler mi şuanda kamu kurumunda çalışıyorum iş yerine verebileceğim sınava girdiğime dair bir evrak var mı yardımca olursanız sevinirim teşekkürler :(

  Ankara’da olduğunuza göre kursunuz da yardımcı olacaktır mutlaka. Sınav sonuçları muhtemelen 23.12.2017′de açıklanır, sertifika onay zamanını kursunuzdan öğrenip uygun şekilde randevu almanız uygun olur. Başvuruda artık belge verilmiyor. İyi günler.

 23. 05 Ekim 2017 - 09:36 | #23

  mehmet kartaltepe :

  20.09.2017 tarihinde silahlı güvenlik için evraklarımı teslim ettim bir hafta sonra sorusturmaya geldiler.kimlikğim ne zaman cıkar ve ne yapmam gerekiyor beklemelimiyim kimlğin adrese gelmesi için eskişehir de teslim ettim evraklarımı

  Kimlik başvuru ve teslimi ile ilgili işlemler illere göre değiştiği için sanırım kursunuza sorsanız daha doğru olur. İyi günler.

 24. 09 Ekim 2017 - 16:44 | #24

  Ebru :

  merhaba hocam 19 unda belgelerı verdim bugün polis geldi eve tahtıkat icin kımlık ne zaman gelir hocam

  Soruşturma ve kimlik onay işlemleri illere göre değiştiği için inanın bilemiyorum. Sadece kursunuz ve başvuru yaptığınız yer mantıklı bir yorum yapabilir. İyi günler.

 25. 10 Ekim 2017 - 07:21 | #25

  aşkın :

  Merhaba beni dün emniyetten aradığını söyleyen birisi ev adresimi iş adresimi medeni durumu sordu 3-5 güne kadar kimlik kartın yollanır dedi telefondan böyle brşey yapılıyor mu bilgisi olan var mı ? Çünkü aşti de 2 aydan önce kartın çıkmaz dendi 10 gün olmadı aradılar beni

  Böyle bir uygulama var. Süreler değişebiliyor, sorun olmaz. İyi günler.

 26. aşkın
  10 Ekim 2017 - 10:34 | #26

  BU O ZAMAN Benım için iyi bir şey kimlik kartımın erken ulaşması anlamına geliyor

 27. 10 Ekim 2017 - 13:08 | #27

  Ebru :

  Aynur hocam seltifika yı ankara güvenlikten almıştım zaten ondan sordum size

  Ankara’da kimlikler 1-3 ay içerisinde çıkabiliyor. Dolayısıyla tam tarih vermek pek mümkün değil. Ancak mahalli soruşturma kısmı tamamlandığına göre fazla zaman almaz gibi görünüyor. İyi günler.

 28. 10 Ekim 2017 - 14:47 | #28

  BERAT :

  14 Eylül de dosyalarımı iceri verdim subeye 17,10,2017 randevu gunu kimligim ne zaman cıkar acaba yardımcı olursanız sevinirim. iyi günler

  Keşke bilsem de söylesem. Sayfanın başındaki notu sizin de okumadığınız anlaşılıyor :) İşlemler, onay süreleri, istenen belgeler vb. tüm detaylar başvurulan şehre göre değişiyor. Ankara’da olduğumuz halde Ankara için dahi sadece tahminen cevap verebiliyoruz. Dolayısıyla siz de ilinizdeki durumu en iyi bilmesi gereken yer olan kursunuza sorarsanız daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz. Genel uygulama, randevu alınan günde başvuru yapılması şeklinde. Oysa siz daha önceden evrakı vermişsiniz. Bu bile başlı başına büyük fark sayılır. İyi günler.

 29. 11 Ekim 2017 - 15:05 | #29

  Ahmet can :

  Ben Ahmet 1 ay oldu kimlik başvurusu yaptım daha sonuçlanmadı sakaryadann selamlar

  Kimlik ve sertifika onay işlemleri, istenen belgeler, onay süreleri illere göre değiştiği için sanırım kursunuz daha gerçekçi bilgi verebilir. Genel olarak tüm illerde eskiye oranla işlemlerin daha uzun zaman aldığını söylenebilir. İyi günler.

 30. 12 Ekim 2017 - 11:49 | #30

  Bedri :

  25 eylulde teslım ettım evraklarımı 11 ekımdede mesaj geldı gıttım resm verdm 1 hafta ıcınde gelır dedı bugünde özel gvenlık kartınız kabul edılmıs olup en kısa surede teslım edılecekdir dıyo barkod numarasıyla bırlıkde bu mesaj geldı acaba kımlıgım hangı gun gelır?

  Sayfanın başında açıklanan notu siz de okumadınız anlaşılan. İnanın bilsem cevaplarım ama bilmiyorum. Çünkü işlemler illere göre çok değişiyor. Örneğin Ankara’da barkod no diye bir uygulama yok. Dolayısıyla ilinizdeki uygulamayı en iyi bilebilecek, bilmesi gereken yer olan kursunuza danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 31. 14 Ekim 2017 - 08:16 | #31

  Yavuz :

  Mrb lar hocam benim bi sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim.
  Ben istanbulda kursa yazıldım ve sınava istanbulda girdim. Sınavı geçtim. İstanbul için randevu almak pek mümkün görünmüyor. İkametgahım bulunduğu ildeki güvenlik şubesine başvurabilir miyim yoksa istanbul olması zorunlu mu? Cevabınız için şimdiden teşekürler.

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı olan ilden yapılabilir. İkamet kaydınız İstanbul’da değilse zaten oradan başvuramazsınız. Aslında bu bilgiyi kursunuzun size vermesi gerekirdi. İyi günler.

 32. 16 Ekim 2017 - 16:39 | #32

  Raşit ENGİN : :

  12 Eylül’de 1 Aydır Özel Güvenlik Kimliğim için Evraklarımı İstanbul Emniyet Müdürlüğüne verdim. Ne zaman gelir. Teşekkürler.

  Kimlik başvurusu işlemleri ve onay süreleri illere göre değiştiği için bu sorunuza sadece kursunuz doğru cevap verebilir, inanın bilmiyorum. İyi günler.

 33. 16 Ekim 2017 - 16:40 | #33

  emre circir :

  mrblar ben 1 ekim sınavına girdim 25 yayınlanacakmış hakkımda açılmış bir dava var davanın görüleceği tarih 25inden sonra bu davadan dolayı erteleme olurmu

  01 Ekim yenileme sonuçları 20 Ekim 2017′de açıklanacak diye bekliyoruz. Davanızın konusu, suçun türü, istenen ceza süresi vb. bir çok detaya göre durum değişebilir. Kursunuza danışmanız yararlı olur sanırım. İyi günler.

 34. 17 Ekim 2017 - 08:39 | #34

  Ales :

  Ben ögg sınavını kazandım sertifikam gelöeden randevu aldım bir sorun olurmu

  Randevu gününe kadar sertifika elinizde olursa sorun olmaz. İyi günler.

 35. 17 Ekim 2017 - 15:17 | #35

  Ales :

  Benim demek istediğim daha sertifikam gelmedi emniyete daha hiç birşey götürmedim sertifikayı emniyete götürdükten sonra randevu alınıyor öyle diyorlar ve bir ay sonraya tandevu veriyorşar ama ben sertifikam çıkmadan o randevuyu aldım sorun olurmu soruşturmaö kısa sürermi onu anlamadım

  İşlemler, istenen belgeler, onay süreleri vb. bir çok detay illere göre değişir. Sorunuza doğru cevap almak için lütfen kursunuza sorunuz. İyi günler.

 36. 19 Ekim 2017 - 16:08 | #36

  Adnan güldü :

  Slm ben 19.09.2017 de evrakları aştiye verdim ankara da ne zamn gelir aştiyi aradım tlfnları açan yok bilgi verirseniz ssevinirim

  Madem Ankara’dasınız kursunuz da yardımcı olabilirdi. Kimliklerin akıbeti hakkında telefonla bilgi almak mümkün olmuyor maalesef. Ankara’da kimlikler 15 gün ile 3 ay arasında değişen sürelerde çıkıyor. PTT kargo ile gönderildiği için evde sürekli biri yoksa PTT’den telefonunuza gelecek mesajları takip etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 37. 23 Ekim 2017 - 15:42 | #37

  havva nasip :

  20ağustos da girdim 26eylül de teslim ettim nezaman gelir?

  Lütfen sayfanın başındaki açıklamayı okuyunuz. Oradaki bilgileri buraya aynen yazsam bile yukarıdaki bölümü okumak daha kolay. İyi günler.

 38. 26 Ekim 2017 - 13:42 | #38

  latif :

  29 eylulde evraklarımı ıcerıye verdım acaba kımlık kartım ne zaman cıkar tam olarak bılgı varmı

  Sayfanın başındaki açıklamayı siz de okumadınız anlaşılan. İşlemler ve onay süreleri illere göre değiştiği için kursunuza sormanız uygun olur. İyi günler.

 39. 26 Ekim 2017 - 13:43 | #39

  Yağmur :

  @latif
  Admin açıklamayı boşuna yazmamış herhalde bi oku bence kurs nerden bilsin özel güvenlik şube müdürlüğünü ara.

  Teşekkürler :))

 40. 26 Ekim 2017 - 13:44 | #40

  ALTAN :

  merhaba aynur hocam ben evrakları astıye verelı 1 bucuk ay oldu gıttım sordum bana mahalı sorusturma tamam istikbarat sube den daha belgeler gelmedı dedı tahmınen ne zman onaylanır

  Soruşturmanın içeriğini bilemiyoruz, dolayısıyla istihbarattan cevap gelme süresini de bilmemiz mümkün değil inanın. İyi günler.

 41. 01 Kasım 2017 - 12:45 | #41

  İSMAİL :

  MERHABA HOCAM 29.09.2017 Tarihinde evraklarımı verdim tam 33 gün oldu 2 hafta önce polis geldi eve soruşturma için. Daha ne kadar beklemeyilim.

  Sayfanın başında da izah edildiği gibi işlemler ve onay süreleri illere göre değişir. İlinizdeki durum hakkında en sağlıklı bilgiyi de sadece kursunuzdan alabilirsiniz. İyi günler.

 42. Mehmet
  02 Kasım 2017 - 06:35 | #42

  Galiba en kısa sürede çıkan kart benim oldu. 30.10 da başvurdum 2 gün sonra meeaj geldi PTT ye teslim edilmiştir diye.

 43. 03 Kasım 2017 - 08:13 | #43

  Oktay yağız :

  antalya kaç gün içinde gönderi r kimlik kartini

  Sayfanın başında da izah edildiği gibi onay süreleri illere göre değişiyor ve o ildeki süreyi en iyi kursunuz bilebilir. İyi günler.

 44. 04 Kasım 2017 - 07:34 | #44

  admin :

  bende evrakları vereli 43 gun oldu ilk defa alacam bukadar surermi neden böyle oluyor

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi kimlik onay süreleri illere göre değiştiği için bu sorunuza sadece kursunuz ve başvuru yaptığınız yer cevap verebilir. Genelde emniyetin iş yoğunluğu nedeniyle gecikmeler yaşanıyor. İyi günler.

 45. 06 Kasım 2017 - 15:43 | #45

  Merve :

  Bende 06.07.2017de evraklarimi Astiye teslim ettim.kartim hala gelmedi 1ay once astiye gittim.gittigimde bir tane memur vardi o da yogundu.aceleyle bakti daha sorustrmada dedi.emniyete mi sormam gerekiyor.ben koyde kaliyorum.ilce jandarmayami sorsam bilemedim.bu yuzden is basvurusuda yapamiyorum.

  Emniyete başvurup jandarmaya sormak olmaz. Başvuruyu nereye yaptıysanız oradan takip etmeniz gerekir. Ancak ikamet bölgenize jandarma bakıyorsa ve siz emniyete başvuru yaptıysanız gecikmenin nedeni bu olabilir. Ankara’da kimlik onayları 2-3 ay sürebiliyor. İyi günler.

 46. 07 Kasım 2017 - 07:49 | #46

  Cem :

  İyi Günler Ben 06.11.2017 tarihinde Evrakları Aşti Emniyete Teslim Ettim Ayriyetten Parmak izi aldılar Fakat Herhangi Bir Kağıt Almadım,Yazının Başında okuduğum için Kafama Takıldı.Bu İşlemin Sonunda Bana hrehangi Bir Belge Vermeleri Gerekiyormuydu Acaba?

  Çalışmaya devam eden yenilemelerin başvurularında işleriyle ilgili sıkıntı yaşamasınlar diye kimlik müracaatının alındığına dair belge veriliyor. Sizinki sanırım temel, dolayısıyla temelden başvurulara belge verilmediği için sorun yok. İyi günler.

 47. Cem
  07 Kasım 2017 - 12:31 | #47

  @A.GÜLŞEN
  Evet benim dosyam Temel.Çok Teşekkür ederim.İyi Çalışmalar

 48. 07 Kasım 2017 - 16:15 | #48

  akın :

  Selamlar 21 eylülde izmir narlidere ogg şubeye evraklarimi teslim ettim daha haber yok dışarıda mahkeme falan da yok bu kadar sürmesi normal mi

  İşlemler ve süreleri illere göre değiştiği için bu sorunuza kursunuz ve başvuru yaptığınız yer dışında doğru cevap almanız mümkün değil, sadece onlar bilebilir. İyi günler.

 49. Turgut
  08 Kasım 2017 - 06:27 | #49

  İyi günler iyi çalışmalar dilerim.Size şöyle bi sorum olcak yenileme eğitimi tamamladim ve yeni kimliğimide aldım fakat şöyle bi durum var sertifikamda yazan geçerlilik süresyile kimlik kartinin üzerime yazmiş oldukları tarih arasinda bir gün fark var acaba bu furum neden kaynakli normal bi durum mu veya bana bi sıkıntı doğurur mu sertifika gecerlilik suresi 27.03.2021-kimlik kartima yazilan tarih 26.03.2021 bu sekilde.şimdiden teşekkür ederim.

 50. 08 Kasım 2017 - 08:10 | #50

  Hüseyin :

  İyi günler ben evrakları teslim ettim fakat parmak izi almadılar bi sorun olurmu acaba

  Ehliyet, pasaport vb. bir durum için daha önce parmak iziniz alındıysa sistemde kayıtlı olduğu için tekrar alınmaz. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:55 | #1