Kursa devam zorunlu mu?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Adayların özel güvenlik eğitimi süresince verilen derslerin en az üçte ikisine devamı zorunludur. Kabul edilebilir bir özrü bulunmaksızın bir dersin % 10’una devam etmeyenlerin eğitimleri geçersiz sayılır. 

 

 

 

Bu yazı bugün : 4, toplamda : 17076 kişi tarafından okundu.

 1. 07 Mart 2018 - 07:01 | #1

  Ergin :

  Aktif olarak güvenlik gorevlisiyim sertifikamin suresi doldu unuttugumdan dolayı çıkış aldım tazminat hakkım yaniyormu

  Kimlik süresini takip etmek, zamanında yenileme eğitimi ve kimliği almak kişinin kendi sorumluluğunda olduğu için bu durum, işveren tarafından aranan şartlardan birinin kaybedilmesi olarak değerlendiriliyor ve maalesef tazminat hakkı yanıyor. İyi günler.

 2. 01 Kasım 2018 - 09:18 | #2

  Orhan :

  Bulunduğum bölgede ki bir kursla şubat ayında yapılacak olan silahsız özel güvenlik sınavı için görüştüm, yoğunluktan dolayı netleştiremedik. Ders saatlerinin 15:00-21:30 arası olacağını öğrendim. Atatürk havalimanında vardiyalı çalışıyorum. Vardiyalarım;2 gün sabah 05:30-13:30,2 gün akşam 13:30-21:30,2 gün gece 21:30-05:30 2 gün izin şeklinde bir döngüde devam ediyor. Hem işime devam edip hemde kursa girebilmeyi istiyorum. Benim bu vardiya düzeninde muhakkak devamsızlıklarım olacak. Sorum şu; saat bazında en fazla ne kadar devamsızlık yapılabilir, devamsızlıklar sınav hakkımı etkiler mi? Son olarakta, çalışıyor olmam yukarıda bahsi geçen “kabul edilebilir bir özür” statüsünde değerlendirilebilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

  Özel güvenlik eğitiminde derslere devam zorunludur. Eğitim süresinin üçte birini geçmeyecek şekilde sağlık nedeniyle alınan raporlar, mazeret olarak kabul edilir. Rapor dışında hiç bir durum, mazeret olarak kabul edilmez. Devamsızlık hesabı silahsız 100, silah 20 ders saati üzerinden ayrı ayrı hesaplanır. Temel (silahsız) bölümdeki dersin, programdaki saatine göre % 10′una katılmadığı tespit edilenlerin eğitimi geçersiz sayılır. Kursunuzla görüşüp en azından 7-10 gün kadar izin almanız gerekebilir. İyi günler.

 3. 07 Ocak 2019 - 09:31 | #3

  Sima :

  Merabalar bende şubatta sınava girecem ama kursa katılmıyacam acaba kursa katılmasam bi sorun olur mu? Şimdiden teşekürler.

  Özel güvenlik eğitiminde derslere devam zorunludur. Derse katılmayanların durumu emniyet denetlemesinde ortaya çıkınca adayın eğitimi geçersiz sayılır. Bundan öncelikle aday zarar görür, kurs parasını alır. Ayrıca Şubat sınavı için son temel eğitimlerin 25.12.2018′de başlaması gerekiyordu. Yeni kayıt oldunuz ve Şubat sınavına girersiniz şeklinde bilgi aldıysanız doğru değil. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.