Özel güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli sağlık şartları nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

   

 

 SİLAHLI ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

  

 

SİLAHSIZ ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

a. Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak      

b. Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak
  
c. Göz : Körlük veya gece körlüğü olmamak
 
d. Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak
 
   

Bu yazı bugün : 1, toplamda : 50733 kişi tarafından okundu.

 1. 02 Haziran 2014 - 13:26 | #1

  haylazZ :

  Kulaklrarda kireclenme var ve duymada sikinti cekmesemde ugultu oluyo ve is yeri saglik raporu istiyo yuzde kac duymamam gerekiyo sıkınti cikarmi lutfen cevap

  Özel güvenlik sağlık şartları ile ilgili, bu sayfanın başında belirtilenlerden başka bilgi yok. Dolayısıyla işitme kaybı oranı da hastanelerde belirleniyor. Hastaneleri araştırarak rapor almanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 2. 02 Haziran 2014 - 13:27 | #2

  Lutfi Bağdu :

  Merhaba.ben 2008 yılinda ameliyat oldum.şu anda tek böbrekliyim.Sağlik raporunda sorun olurmu.

  Sağlık raporlarında belirttiğiniz durumla ilgili detay yok. Tetkik, tahlil, film istemeden rapor veren hastanelerden birine başvurabilirsiniz. İyi günler.

 3. 02 Haziran 2014 - 13:29 | #3

  mehmet :

  slm benim engelli raporum var askerliktende muaf oldum tansiyon,astım ve psikiyatriden aksentiye bozukluğu dediler.güvenlikçi olmak istiyorum sağlık
  sorunlarım engel olurmu?

  Silahsız özel güvenlik adaylarından ortopedi bölümünden onay istenmiyor. Silahsız raporları polikliniklerden alınabilir. Psikiyatri bölümü ile görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 4. 03 Haziran 2014 - 17:33 | #4

  cihan :

  merhabalar kolay gelsın …
  silahlı saglık raporu alınmaya gıdıldıgınde kan alınıyormu ve kanda ne gıbı seylere bakılıyor … yanı zamanında bır ınsan uyusturucu ıcmısse bu kanda ona ozellıkle bakılıyormu ve bu tahlılınde baya bır masraflı oldugunu bılıyorum hastaneler ıcın … bana bu konu hakkında bılgı verırsenız sevınırım .. tesekkur ederım sımdıden…

  Özel güvenlik raporu veren hastanelerde değişik uygulamalar olabiliyor. Bazı hastaneler askeri öğrenci alır gibi çok detaylı işlem yapıyor, dolayısıyla pahalı oluyor. Ancak büyükşehirlerdeki hastaneler, heyet raporunu daha uygun fiyata ve daha az işlemle verebildiği için mümkünse bu şekilde almanızı tavsiye ederim. Başvuracağınız hastaneye ücreti yatırmadan önce işlemler hakkında bilgi almanız yararlı olur. İyi günler.

 5. 21 Haziran 2014 - 17:17 | #5

  mustafa :

  hocam öncelikle iyi günlerr benim kafamı karıştıran bi durum var benn ilk gittigim hastanede saglık rapurundan olumsuz aldım ondan sonra ikinci gittgim hastanede olumlu raporunu aldım egitimimi başarıyla tamamladım evraklarımı emniyete teslim ettim sertifikanın çıkmasını bekliyorum acaba bu ilk aldıgım olumsuz raporu emniyete bildirilmişmidir bildirilmişsee bana ne gibi zorluk çıkarttırlar lütfen acil cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler…

  İlk aldığınız olumsuz kararlı rapor sonucu, hastane tarafından emniyete bildirildi ise ikinci raporla çelişki olduğundan emniyet sizi muhtemelen hakem hastaneye sevk eder ve o hastanenin kararı uygulanır. Rapor bildirme durumunu ilk hastaneden sorabilirsiniz. İyi günler.

 6. 15 Temmuz 2014 - 21:25 | #6

  COŞKUN :

  Selamlar silahsız yada silahlı için devlet hastenesinden rapor alıcam hazır dilekçe örneğini tüm bölümerden kaşeletip imzalı ve onaylı şekilde alsam olurmu .

  Silahlı için hastane zorunlu, silahsız raporu poliklinikten de alınabilir (4 hekim imzalı). Heyet raporu için başvurduğunuzda hastaneden sizi yapılacak işlemlerle ilgili bilgilendirirler. İyi günler.

 7. 24 Temmuz 2014 - 06:26 | #7

  fath :

  merhabalar bn kızılaya kan verdigimde hepatit b olduğumu ögrendim silahlı güvelik olmam için engel teşhis ediyormu birde gözlük kullanıyorum silahlı güvenlik için sorun yaratırmı raporda

  Özel güvenlik sağlık şartlarında belirtilen dışında bilgi yok. Silahlılardan heyet raporu istendiğinden kan vermeniz halinde durum tespit edilebilir, takdir hekimindir. Silahsızlarda poliklinik raporu kabul edilir. İyi günler.

 8. 01 Ağustos 2014 - 17:11 | #8

  mustafa :

  iyi gùnler ben renk körüyüm silahlı güvenlik sertifikası almak istiyorum sağlık raporu alırken sıkıntı yaşarmıyım renk körü yazsa emniyette sıkıntı olurmu

  Renk körlüğü silahlı ve silahsız için engel değil. Raporda bu tespit edilip yazılabilir. Ancak “Silahlı Özel Güvenlik Olur” ibaresi de olacağından sorun olmaz. İyi günler.

 9. 11 Ağustos 2014 - 14:48 | #9

  cihat :

  2 yillik ozel guvenlik ve koruma mezunuyum kpss den kac puan alrsam atanirim

  KPSS notlarını bilmiyorum, başvuracağınız kurumdan araştırmanız gerekir. İyi günler.

 10. 12 Ağustos 2014 - 13:05 | #10

  Gülsüm :

  Merhaba
  Bir gözümde doğuştan tembellik var kör degil ama göruyor da diyemem. Sızce sıkıntı olur mu ?

  Bu sayfa başında yazılı sağlık şartlarında da belirtildiği gibi görme derecesi ile ilgili bilgi sadece körlük veya gece körlüğü olmamak şeklinde. Dolayısıyla karar, rapor alacağınız hastane veya poliklinikte verilir. Genel bir bilgi olarak hasteneden alınması zorunlu silahlı raporlarında +3, +3 aralığında kalan görme bozuklukları sorun olmuyor. Silahsızların ise 4 hekim imzalı rapor verebilen poliklinikten rapor alması yeterli. İyi günler.

 11. 14 Ağustos 2014 - 08:00 | #11

  burkay :

  Merhaba ben burkay 1 yasından beri gozluk kullaniyorum. Gece koru renk koru v.s degilim gozum kayiyo gozluk derecem 2.5 silahli sertifika almak istiyorum bu sorun olur mu. Simdiden tesekkurler..

  Silahlı eğitim için tam teşekküllü devlet hastanesinden istenen raporu aldığınız takdirde sorun olmaz. Genelde +3,-3 aralığında kalan görme bozukluklarında olumlu sonuç alınıyor. Ancak rapor ücretini yakmamak için mümkünse önce göz kliniğiyle görüşüp olumlu cevap aldıktan sonra rapor başvurusu yapmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 12. 18 Ağustos 2014 - 15:46 | #12

  Cenk Erdem :

  Merhaba. Ben 2008 yılında katıldığım sınavı kazanarak güvenlik sertifikası aldım. Ancak kısa bir süre sonra geçirdiğim bir kaza sonucu sağ gözümde kalıcı görme bozukluğu meydana geldi. Diğer gözümde hiçbir sorun olmadığını belirtmek istiyorum. Acaba yeniden sınava girerek güvenlik kimliği alabilme hakkım varmı? Sağlık şartları arasında ”kör olmamak” yazıyor ancak bir gözün görmemesi körlük kapsamındamı değerlendiriliyor yorumlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Teşekkürler…

  Silahlılardan heyet raporu, silahsızlardan 4 doktor imzalı poliklinik raporu istenir. Kalıcı görme bozukluğu derken bir gözün tamamen görmemesini kastediyorsanız rapor almanız mümkün olmayabilir. Rapor için durumunuza uyan (silahlı-silahsız) sağlık teşkiline başvurup danışmanızı, olumlu cevap almanız halinde rapor ücretini yatırmanızı tavsiye ederim. Eğer rapor almanız mümkün olursa sertifikanızın süresi dolduğu için yenileme eğitimi almanız yeterli olur. Daha önce sertifika aldığınız için tekrar aynı eğitimi alamazsınız sadece yenileme eğitimi gerekir. İyi günler.

 13. 25 Ağustos 2014 - 11:40 | #13

  gülay :

  Merhabalar guvenlik kursunun birine basvurdum saglik raporum haric diger evraklarimi verdim bi aksilik sebebiyle iptal ettirmek istedim dersler baslamadi saglik raporum yok resmi kayit yapilmadi evraklarimi alamiyorum dava acarsam kazanip kaybetme durumum ne olur ayrica vermeme gibi bir haklari var mi almak icin ne yapabilirimyardimci olurmusunuz tesekkur ederm

  Eğitim alacağınız dönem başlamak üzere veya başladıktan sonra iptal ettirmek istediyseniz, kursunuz sizin yerinize eğitime devam edecek birini alabileceği, dolayısıyla size yer ayırmakla maddi zarara uğradığını iddia ediyor olabilir. Bu durum, tam hareket saatinde uçak veya otobüs biletini iade edenin, parasını tam istemesine benzetilebilir. Her ne kadar ticari açıdan etik olmasa da ayakta durmak için direnen, özellikle kursiyer bulmakta zorluk çeken az nüfuslu il-ilçelerde bir nebze hoşgörü olabilir. Ancak gelen yorumlardan, büyükşehirlerde de sizin yaşadığınız sıkıntıyı yaşayan çok insan olduğunu söyleyebilirim. Dava açarsanız sonucunu elbette bilemem ama bulunduğunuz şehir özel güvenlik şubesine danışabilirsiniz. Kayıtlı olup eğitim alan kursiyer belgelerinin, arada iptal etseler veya hiç sınava girmeseler de kursta bulunması zorunludur. Siz eğitim almadığınıza göre belgelerinizi iade etmeleri gerekir. İyi günler.

 14. 25 Ağustos 2014 - 14:59 | #14

  ŞAHİN :

  SELAM BENİM GÖZ NUMARAM 6.75 KULAGIN BIRI DUYMUYOR BEN SİLASIZ ALABİLİRMİYİM ELİMDE MESLEGIM YOK BNA İHTIYACIM VAR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİR İYİGUNLER …

  Özel güvenlik olmak için aranan sağlık şartlarında; görevi yapmayı engelleyecek işitme kaybı olmamak şeklinde ifade var. Dolayısıyla bir kulağınız tamamen duymuyorsa rapor sıkıntı olur. Görme bozukluğu hastane raporlarında (silahlılar için) +3, -3 aralığında olanlar rapor alabiliyor. Silahlı ve silahsız sağlık şartlarında tek fark, silahsızlardan ortopedi onayı istenmemesi olup diğer şartlar aynıdır. Bu durumda silahsız için rapor almanız biraz sıkıntılı görünüyor. Yine de içinizde şüphe kalmaması açısından özel güvenlik raporu verebilen bir polikliniğe başvurup danışabilirsiniz. İyi günler.

 15. 26 Ağustos 2014 - 14:52 | #15

  Kadriye :

  Selam ben bisey ogrenmek istiyrum guvenlik icin saglik raporu almaya gidicem fakat benim kalbim dogustan sag tarafta bu zaman kadar hic bi rahatsizligim yada şikayetim olmadi nefesimle ilgili bi sorunum yok nabız atislari normal hersey cok normal hayatimda ama saglik raporunda bi skinti olur mu? Teşekkürler

  Sağlık şartlarında belirttiğiniz durumla ilgili bir bilgi yok. Dolayısıyla rapor almanız da mümkün olacaktır. İyi günler.

 16. 11 Eylül 2014 - 14:32 | #16

  mustafa akkus :

  Slm ben gozden askerden muaf oldum ve ameliyat oldum.. iki gozumdeki numarada sifirladi.acaba saglik raporu alabilirmiyim

  Görme bozukluğu tedavi olduysa rapor da alabilmeniz gerekir. Askerlik yapma şartı yok. İyi günler.

 17. 18 Eylül 2014 - 14:59 | #17

  baris :

  ben acik liseye gidiyorum az bi kredim kaldi silahli guvenlik olabilirmiyim a1rti gozluk kullaniyorum 1.5 numara miyopum

  Silahlı için en az lise mezunu olmak şartı var. Bu nedenle ancak mezun olduktan sonra kurs görmeniz mümkün olabilir. Kursa başlamadan heyet raporu almanız gerekir. Genelde +3, -3 aralığındaki görme bozukluklarında sorun olmuyor. İyi günler.

 18. 18 Eylül 2014 - 15:01 | #18

  volkan :

  merhaha 1993 dogumluyum meslek lisesi mezunuyum gözlük kullanıyorum bu guvenlik sertifikası almama engel mi

  Doğum gününüz, kursa başlayacağınız tarihten önce ise 22 yaşından gün almış olacağınızdan silahlı eğitim mümkün olur. Silahlılardan istenen heyet raporunda +3, -3 aralığında kalan görme bozuklukları genelde sorun olmuyor. İyi günler.

 19. 18 Eylül 2014 - 15:05 | #19

  tuncay :

  SLM ARKDSLAR ESİM GÜVENLİK KARTI ALACAK AMA EPİLEPSİ HASTASI AMA SIK DEİL İLERİ DERECEDE DEGİL MAHSURU OLURMU ALABİLİRMİ KARTI

  Özel güvenlik sağlık şartlarında epilepsi hastalığı, engel olarak belirtilmemiş. Ancak son karar sağlık teşkillerinde verileceği için duruma uyan (silahlı-heyet raporu, silahsız-4 doktor imzalı poliklinik raporu) sağlık raporunun kurstan önce alınması gerekir. Rapor alındığı takdirde eğitim de alabilir. İyi günler.

 20. 19 Eylül 2014 - 11:42 | #20

  murat :

  Ben 1.75 numara gözlük verdiler sertifika almama engel mi ? Sağlık raporu

  Silahlı için istenen heyet raporlarında genel olarak +3, -3 aralığında kalan görme bozuklukları sorun olmuyor. Yine de riske girmemek açısından rapor ücretini yatırmadan önce göz kliniğiyle görüşmeniz yararlı olabilir. İyi günler.

 21. 25 Eylül 2014 - 15:49 | #21

  Battal şahin :

  Merhaba silahsız güvenlik sertifakası almak istiyor fakat sol gözüm de kayma var ama gözlük kulanıyormu engel olurmu

  Silahsız raporlarının KBB, göz, nöroloji, psikiyatri bölümlerinden hekim bulunduran polikliniklerden alınması yeterlidir. Gözünüzdeki kayma nedeniyle görme kaybı çok ileri derecede değilse sanırım rapor alabilirsiniz. Bu konuda tahmin yürütmekten başka bir şey söylemem yanlış olur, son karar makamı sağlık teşkilleridir. Bu nedenle kayıt olmayı düşündüğünüz kursa sorarak başvuracağınız poliklinikte rapor ücretini yatırmadan önce göz hekimi ile görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 22. 18 Ekim 2014 - 15:19 | #22

  Ayse :

  Merhaba bana bır ozel hastaneden sılahsız guvenlık ıcın saglık raporu almamı soyledıler, rapor alınırken hastanede cok detaylı bır ınceleme yapılır mı? merak edıyorum da. Eger oturulan bır yerle ılgılıyse hastane ıslemlerı kocaelınde oturuyorum

  Silahsız eğitim alacakların hastaneden rapor almaları şart değil, 4 hekim imzalı rapor verebilen poliklinikten de alabilirsiniz. Bulunduğunuz yerde poliklinik yoksa hastane önerilmiş olabilir. Sorduğunuz konu sağlık kurumlarına göre değiştiği için size öneren kursunuza danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 23. 23 Ekim 2014 - 15:28 | #23

  volkan :

  kolumda faca ızleri var bu sorun yaratırmı

  Silahlı için hastaneden heyet, silahsız için poliklinikten rapor almanız gerekir. Hastanelerde kişilik testine tâbi tutularak belirttiğiniz şekilde izlere rağmen rapor alanlar var. Rapor ücretini yatırmadan önce psikiyatri bölümü ile görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 24. 27 Ekim 2014 - 16:17 | #24

  tugba :

  Merhaba Abim güvenlik sertifikası almak istiyor ama epilepsi hastası ama ileri derecede değil bir engel teşkil eder mi ve de sertifika alımı için ne yapması gerekiyor. Teşekkürler.

  Epilepsi hastalığı, özel güvenlik olmaya engel haller arasında sayılmamış. Dolayısıyla abiniz rapor alabildiği takdirde, özel güvenlik de olabilir. Özel güvenlik eğitimi ve sonrasında yapılacak işlemler, ehliyet alma gibi düşünülebilir. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine başvurmanız gerekir. İyi günler.

 25. 30 Ekim 2014 - 16:46 | #25

  yasin selcuk :

  Renk körlüğü sıkıntı olur mu iyi çalışmalar

  Renk körlüğü, silahlı veya silahsız her iki durum için de engel değil. İyi günler.

 26. 30 Ekim 2014 - 16:49 | #26

  ömer :

  Merhaba benim sağ gözüm +3.50 ile -5.50 arası sol gözüm ise +2.75ile -3.00 arası silahsız güvenlik için sıkıntı olurmu ??

  Silahsız adayların yukarıda belirtilen branşlarda 4 hekim onayı ile rapor verebilen polikliniklerden rapor almaları mümkün. Silahlı için verdiğiniz dereceler sorun olur. Ancak silahsızda muhtemelen sıkıntı olmaz. Yine de paranızı ziyan etmemek açısından önce göz doktoruna danışıp sonra başvuru yapmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 27. 31 Ekim 2014 - 16:04 | #27

  ömer :

  @A.GÜLŞEN
  Teşekkür ederim
  Peki doktora ne demeliyim yani o nasıl bilebilirki silahsız kimlik için sıkıntı olup olmadıgini o raporu verir özürlü falan yazıp verebilir yani ben öyle zannediyorum ??

  Rapor veren doktor bilir elbette, nasılı var mı? Diğer yorumunuzda da belirttiğim gibi özel güvenlik raporu vermeye haiz bir polikliniğe başvurmanız gerekir. Bulunduğunuz ilde bu tür rapor verebilen yerleri, kursunuza (kayıt olurken) sorup öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 28. 05 Kasım 2014 - 17:59 | #28

  dogan sahin :

  Sol gözüm 13.00 sağ gözüm 0.50 silahsız güvenlik raporu alabilirmiyim

  Sol göz görme derecesinin yazımında yanlışlık yoksa sorun olabilecek kadar yüksek maalesef. Ancak karar, sağlık teşkillerinde verildiği için rapor verebilen polikliniğe danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 29. 06 Kasım 2014 - 17:55 | #29

  karadenızlı53 :

  180 boy 95 kılo 32 yaşındayım ankarada 5 yil çaliştım depresyon hastalığım var 5 yıldırda ılaç kullanıyorum sağliğimda ılaç kullanımı ıle hastalığım ıyıleşiyor fakat ılaç kullanıyorum bu sılahsız sağlık raporuna etkılenırmı güvenlik gece ılaç kullandığım ıçın gündüz çalışmak ıstıyorum bunu güvenlık şirketlerıne gunduz çalişmamı soylesem çalıştırırlarmı bana en uygun çalışma saatler gündüz 12/36 12/24 sabah 8 akşam 6 saatlerı bana uygun neyapmalıyım yardımcı olabılırmısınız teşşekürler

  Silahsız raporu için en az ortaokul mezunu, 19 yaşından gün almış olmak gerekir. Yukarıda belirtilen 4 branş hekiminin onayı ile rapor verebilen özel poliklinikten de silahsız raporu alınabilir. Raporu alabildiğiniz takdirde özel güvenlik eğitimi de görebilirsiniz. Ancak bu mesleğin yüksek düzeyde sabır gerektirdiğini belirtmek gerek. Eğer ilaç almanızın sebebi agresif olmanız ise bu mesleği tavsiye etmem. Gerçekten sıkıntı olabilir. İşyerlerinin kararlarını özel güvenlikler almaz ama tepkiler, genelde o firmada ilk karşılaşılan kişi oldukları için özel güvenliklere gösterilir. Çalışma saatleri de firmaya göre değişir. Belirttiğiniz şekilde çalışma saatleri özel güvenlik sektöründe yaygın kullanılıyor. Muhtemelen bu konuda sıkıntı yaşamazsınız. Bol şanslar.

 30. 06 Kasım 2014 - 17:56 | #30

  dogan sahin :

  Slm silahsız güvenlik raporu almada göz derece oranları nasıl olmalıdır.. tşkler

  Silahsız için uygulanan göz derecesini bilemiyorum. Görme bozukluğu ileri düzeyde ise rapor ücretini yatırmadan önce göz doktoruna danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 31. 24 Kasım 2014 - 07:43 | #31

  hüsniye :

  Merhaba ben ozel guvenlik sinavina girmek istiyorum ama bende miyop hastaligi var bu silahsiz saglik raporunu etkiler mi yardimci olursaniz sevinirim tsk

  Heyet raporlarında +3, -3 aralığında kalan görme bozuklukları engel olmuyor genelde. Miyop dereceniz bu aralıkta ise muhtemelen sorun olmaz. İyi günler.

 32. 02 Aralık 2014 - 16:36 | #32

  serdarr :

  piskyatri tedavisi gören şuan birşeyi olmayan kişi güvenlik sertifiksı alabilirmi

  Özel güvenlik olabilmek için istenen sağlık raporu (silahlı-hastaneden heyet/silahsız-4 hekim imzalı poliklinik) alındığı takdirde özel güvenlik de olunabilir. İyi günler.

 33. 30 Aralık 2014 - 15:57 | #33

  dilek :

  hocam mrb benim boyum 1.55 bende güvenlik sertifikası alabilirmiyim yaşım 28

  Özel güvenlik olabilmek için istenen raporu aldığınız takdirde kurs da görebilirsiniz. Boy ve kilo ile ilgili bir şart yok ama uzun boylu olmak iş bulma konusunda ciddi avantaj sağlıyor. Durumu bunu göze alarak değerlendirmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 34. 30 Aralık 2014 - 15:58 | #34

  Mehmet Oymak :

  28 yaşındayım,sol gözüm görmüyor onun dışında hiç bir engelm yok silahlı yada silahsız güvenlik görevlisi olma şansım var mı ?

  Bir gözün tamamen görmemesi demek rapor alamayacağınızı gösterir. Silahlı için hastaneden heyet raporu, silahsız için poliklinikten rapor istenir. Belli derecelere kadar görme kayıplarına müsaade edilse de tamamen görmemede sonuç olumsuz olur maalesef. İyi günler.

 35. 30 Aralık 2014 - 16:00 | #35

  ilyas yilmaz :

  merhaba..
  silahlı ögg sağlık raporu özel hastaneden alınabilirmi geçerli olurmu

  Tıp fakültesi olan özel hastanelerden alınacak raporlar geçerli olur. İyi günler.

 36. 30 Aralık 2014 - 16:03 | #36

  orhan bagca :

  merhaba
  tip1 diyabet hastası sertfika alabilir mi ?

  Özel güvenlik sağlık şartlarında diyabet için bir düzenleme yok. Dolayısıyla inisiyatif hastaneye kalmış demektir. Rapor almayı düşündüğünüz hasteneye ücreti yatırmadan önce ilgili klinikle görüşüp olumlu cevap almanız halinde başvurmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 37. 30 Aralık 2014 - 16:04 | #37

  seda :

  Merhaba,

  babam yeni emekli oldu. (Başpolis) güvenlik kartı için hastaneye gitti bir kulağında yüzde 30 duymama varmış. bu durum kartı almamasına engel olabilir mi?

  Cevap biraz gecikti ama umarım bu arada olumlu sonuç almıştır. Eğer hastane olumsuz çıktı ise poliklinikten silahsız için şansını denemesini tavsiye ederim. İyi günler.

 38. 30 Aralık 2014 - 16:08 | #38

  FATİH ESKİCİ :

  Merhaba, silahsız güvenlik raporu almada göz derece oranları nasıl olmalıdır. Ayrıca silahlı almak istedim göz doktoru 6.0 dedi sağlık raporunda “özel güvenlik olamaz” kararı alınmış.Diğer doktorların hepsi onayladı göz dr. onaylamadı ve 200 tl vermiştim rapor yandı malesef DEVLET HASTANESİNDEN ALMIŞTIM SİLAHLI OLARAK ÖZEL GÜVENLİK OLUR MUYUM yardımcı olursanız sevinirim LÜTFEN.

  Heyetten olumsuz çıktığına göre maalesef yapacak bir şey yok. İyi günler.

 39. 08 Ocak 2015 - 08:36 | #39

  seray :

  Merhaba bende silahlı sertifika almak istiyorum. Fakat ameliyat oldum. Boydan omurgama platin takıldı.26 adet vida takıldı. Suan hareketlerimde bir sıkıntı yok fakat bir sorun teşkil eder mi merak ediyorum saglık raporunda.

  Rapor alacağınız hastaneye ücreti yatırmadan önce, ortopedi bölümüne başvurup danışmanızı tavsiye ederim. Bulunduğunuz ilde özel güvenlik raporu veren hastaneleri de kurslardan öğrenmeniz mümkün. Hareket kısıtlılığı yaratmıyorsa sorun olmayabilir. Olumsuz cevap alırsanız ortopedi onayı gerekmeyen silahsızda şansınızı deneyebilirsiniz. İyi günler.

 40. 14 Ocak 2015 - 14:10 | #40

  mevlüt :

  bende bu sertifikayı almak istiyorum herhangi bi engelim yok başından sonuna kadar bana kaç paraya mal olur

  Kategoriler/Kimlik Maliyeti başlıklı yazıyı okuyunuz. Bazı giderler illere göre değişir. İyi günler.

 41. 17 Ocak 2015 - 17:21 | #41

  uğur :

  benim ayagımda yürüme bozukulugu var ve askerlikten muaf oldum lise mevzunuyum /13 yürüme bozukluguna dair rporm var acaba silahlı veya silahsız özel güvenlik görevi olabilirmiyim yanıtlarsanız sevinirm saygılar

 42. 17 Ocak 2015 - 17:22 | #42

  uğur :

  benim ayagımda yürüme bozukulugu var ve askerlikten muaf oldum lise mevzunuyum /13 yürüme bozukluguna dair rporm var acaba silahlı veya silahsız özel güvenlik görevi olabilirmiyim yanıtlarsanız sevinirm saygılar

  Anlattığınız duruma göre silahlı için rapor almanız mümkün görünmüyor. Ancak silahsız raporunda ortopedi onayı aranmadığı için silahsız eğitim alabilirsiniz. İyi günler.

 43. 24 Ocak 2015 - 16:13 | #43

  Pınar :

  Kardeşim epilepsi hastası raporu var kronik fakat 1999dan sonra iyileşme dönemine girdi üniversiteye 2 senelik gitti 2-3 senedir bayılmaları hiç yok silahsız özel güvenlik sertifikası alabilir mi?

  Silahsız adaylardan 4 hekim imzalı rapor istenir. KBB, nöroloji, psikiyatri, göz branşlarında hekim çalıştıran poliklinik raporu da olur. Kardeşiniz bu raporu aldığı takdirde silahsız özel güvenlik eğitimi görebilir. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster