Özel güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli sağlık şartları nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

   

 

 SİLAHLI ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

  

 

SİLAHSIZ ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

a. Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak      

b. Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak
  
c. Göz : Körlük veya gece körlüğü olmamak
 
d. Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak
 
   

Bu yazı bugün : 30, toplamda : 62687 kişi tarafından okundu.

 1. 06 Mayıs 2015 - 16:35 | #1

  erdal :

  merhabalar ben on senedir silahsız güvenlik olarak çalısıyorum bu sene yenileme alacagım bugunlerde hastahaneye gittim uyku apnesi ve huzursuz bacak sendromundan dolayı saglık raporu alsam kimlik yenilemede sorun olurmu bilgi verirseniz sevinirim tesekkürler

  Kimlik yenileme başvurusunda rapor istenmediği için bir sorun olmaz. İyi günler.

 2. 12 Mayıs 2015 - 13:03 | #2

  Serkan :

  20 martta bakırköy sadi konuk eğitim araştırma hastanesine silahlı için rapor başvurusunda bulundum. fakat hiç bir psikiyatri rahatsızlığım olmamasına rağmen ileri tetkik ve nihai karar beni hemen yanında mazhar osman eğitim araştırma hastanesine sevk etti.burada yapılan tüm psikolojik tesleri başarıyla geçmeme rağmen (doktor reçetesinde psikotik bulgu rastlanmamıştır yazısını okudum) beni bu sefer nevroz bölümüne sevk etti.geçen haftada oraya gittim. 50 çeşit hastalıkla boğuşan insanların görüştüğü doktorla bende psikoterapi almaya başladım.enson görüştüm doktorda hiçbir olumsuz yönde kanaat vermedi.anlayacağınız bunlar normal insanı delirtir.burdan karar çıkması yine 2 ayı falan alır heralde.sait çiftçiden almaya karar verdim.sorum şu burada psikiyatri bölümünde böyle talihsizlikler yaşarmıyım.para yine boşa gitmesin istiyorum
  sevgi saygılarımla

  İstanbul’daki hastaneler hakkında hiç bilgim yok. Heyet raporunu başka ilden bile alabilirsiniz. Mümkünse kayıt yaptırdığınız veya yaptıracağınız kursa danışmanız yararlı olabilir. İyi günler.

 3. Yağmur Şahin
  14 Mayıs 2015 - 14:56 | #3

  Merhaba arkadaşlar,her türlü sağlık raporunu Ankara Kızılay Güvenpark dolmuş duraklarının karşısında Özel Özkaya Tıp Merkezi’nde veriyorlar.Fiyatları uygun,Silahsız güvenlik raporunu 30 TL’ye veriyorlar.Görevliler çok ilgili.Bilginiz olsun.

 4. 20 Mayıs 2015 - 07:49 | #4

  SERKAN :

  slm benım sag gozumde yuzde 80 gorme kaybı var goz tembbelıgı dıger gozum tam goruyor acaba sılahlı özel guvenlık ola bılırmıyım

  Silahlılardan heyet raporu istenir. Rapor alacağınız hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce, göz hekimiyle görüşmenizi tavsiye ederim. Olumlu cevap almazsanız rapor ücreti boşa gitmemiş olur. İyi günler.

 5. 21 Mayıs 2015 - 10:22 | #5

  recep :

  İyi günler benim sorum iş kazası sonrası sol baş parmak tırnaktan kaybettim silahlı güvenlik kartı almama engel olurmu

  Silahlılardan istenen heyet raporunu aldığınız takdirde sorun olmaz. Bu konunun hastanede ne şekilde değerlendirileceğini bilemem. Rapor ücretini yatırmadan önce ortopedi hekimiyle görüşmenizi tavsiye ederim. Silah kullanmayı engelleyecek bir kayıp değilse olumlu olabilir. Eğer silahlı olmazsa ortopedi onayı aranmadığı için silahsızda şansınızı deneyebilirsiniz. Silahsız rapor için hastane şartı yok, istenen branşlarda dört hekim onaylı rapor veren polikliniklerden de alabilirsiniz. İyi günler.

 6. 22 Mayıs 2015 - 09:36 | #6

  ayaz :

  Meraba hocam ben silahsiz guvenlige raporu icin heyetde girdim heyetde goz MYOP ASTİGMAT GK.SAG GORME 0.8(-3.00&120) SOL0.4(-4.00&180) cikdi. Astimat. Kac derece olsaydi heyetden gecerdi acaba

  Silahsız raporu için hastaneye başvurmanız yanlış olmuş. Silahsız için istenen branşlarda dört hekim imzalı rapor verebilen poliklinik raporu da işinizi görürdü. Bulunduğunuz kenti bilemiyorum ama Ankara’da hastaneden rapor almak 200 TL, poliklinikten 30 TL. Raporu imza karşılığı teslim aldıysanız maalesef yapacak bir şey yok. Başka yerden olumlu rapor alabilseniz bile sistemdi ilk olumsuz raporunuzun görünmesi halinde emniyet sizi hakem hastaneye sevk eder. Raporlarda belli kusurlara hangi oranların engel olmadığını bilemiyorum. Genel olarak gözde +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları sorun olmuyor. İyi günler.

 7. 22 Mayıs 2015 - 09:39 | #7

  koray :

  Selamin aleykum hocam ben. Heyet raporu almayi dusunuyorum ama once doktara gitdim hepsi iyi cikdi gozum sag 2.75 sol 2.75 &170 cikdi ikiside guvenlik gorevlisine yazilsam silahsizza gozden gecermiyim kalirmiyim cvplariniz icin simdiden tesekkurler

  Silahsız raporu istenen branşlarda hekim bulunan poliklinikten de alınabilir. Maliyet olarak da uygun olur. Silahlı adayların hastaneden almak zorunda oldukları raporda +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları engel olmuyor. İyi günler.

 8. 22 Mayıs 2015 - 14:13 | #8

  koray :

  Yani hocam ozel hastaneden ala biliyormuyuz alirsak gecerli olurmu nigde den yaziorum

  Silahsız raporu özel hastaneden alınabilir. Niğde’de poliklinik yoksa Kayseri’de vardır. Fiyatlarını araştırıp öğrenmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 9. 10 Temmuz 2015 - 08:44 | #9

  hüseyin :

  silahsız olan güvenlik kimliğimi silahlıya çevirmek için sağlık kuruluna başvurdum nöroloji hekimi sağ el parmağımda azda olsa titreme olduğunu söyleyerek beni kurula gönderdi bu benim acımdan sıkıntı yaratırmı

  Özel güvenlik adaylarından istenen sağlık raporlarında aranan şartlarla ilgili karar, sağlık teşkilleri tarafından verilir. Dolayısıyla hekimin ne karar vereceğini bilmek imkansız. İyi günler.

 10. 13 Temmuz 2015 - 08:06 | #10

  Cahit Parlak :

  merhaba 1 senedir panik atak tedavisi görüyorum ve antidepresan kullanıyorum şuan,ilaçlar sayesinde normal yaşantıma geri döndüm çok şükür iyiyim ama hala ilaçlara devam ediyorum.bu durum silahlı özel güvenlik sertifikası almama engel olur mu acaba?

  Silahlı adaylardan istenen tam teşekküllü devlet hastanesi raporunu aldığınız takdirde sorun olmaz. Rapor için gideceğiniz hastanenin psikiyatri bölümüyle görüşüp olumlu cevap aldığınız takdirde rapor ücretini yatırmanızı tavsiye ederim. Rapor verebilecek hastaneleri kurslardan öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 11. 23 Temmuz 2015 - 17:25 | #11

  sefer :

  Hocam her iki gozum de yuzde kirk miyop var guvenlik silahli yada silahsiz guvenlik belgesi alabilir miyim?

  Silahsız için poliklinik (4 hekim imzalı), silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet raporu istenir. Tercihize göre gideceğiniz sağlık kurumunda ücreti yatırmadan önce göz bölümüyle görüşüp olumlu cevap aldığınız takdirde işlem başlatmanızı tavsiye ederim. Görme bozuklukları ile ilgili kararı başvurduğunuz birim verecektir. İyi günler.

 12. 24 Temmuz 2015 - 13:56 | #12

  Füsun :

  Hocam bende stent var kol damarimda silahli icin saglik raporu alabilirmiyim

  Sağlık şartlarıyla ilgili sayfanın başında verilenlerin dışında bilgim yok. Rapor alacağınız hastaneye ücreti yatırmadan danışmanız yararlı olur. İyi günler.

 13. 24 Temmuz 2015 - 14:07 | #13

  Kerem :

  Hocam % 51 engelli raporu var silahlı güvenlik olmak istiyorum ama kulaktan sorunum var hastaneye gitsem raporu sağlıklı raporu almış olsam ilerde bi sorun yaşar mıyım yoksa araştırma yapıyor larmı sıkıntı olurmu kulaktan 40 hipertansiyon 10

  Sağlık teşkilleri arasında bilgilerin paylaşıldığını sanıyorum, net bilgim yok. Hem engelli, hem silahlı heyet raporu çelişen bir durum olacağı için sıkıntı olabilir. Hastane ile görüşmeniz yararlı olur sanıyorum. İyi günler.

 14. 30 Temmuz 2015 - 14:06 | #14

  gülhan :

  selam silahli ozel guvenlik icin rapor alcam bende renk körlügü var rapor alabilirmiyim

  Renk körlüğü özel güvenliğe engel değil. İyi günler.

 15. 31 Temmuz 2015 - 06:44 | #15

  irem :

  mrb hocam sol gözüm 1.75 sağ 1.50 miyop silahlıda sorun olur mu acaba?

  Heyet raporlarında genel olarak +3,-3 arası görme bozuklukları sorun olmuyor. İyi günler.

 16. 05 Ağustos 2015 - 16:50 | #16

  muhammed kurt :

  selam ismim muhammed benim sağ gözümde göz kurulugu var ve kapagı kapalı ehliyet falan almamda sıkıntı olmadı şimdide güvenlik sertifikası almak istiyorum sizce alabilirmiyim.not sol gözümde hiç bir sıkınttı yoktur sadece sag gözümde kuruluktan dolayı kapak düşmesi vardır

  Belirttiğiniz durumun özel güvenlik raporuna etkisini bilemiyorum. Silahsız için poliklinik, silahlı için heyet raporu istenir. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine sorarak silahsız raporu veren yerleri öğrenmeniz ve danışmanız doğru olur. İyi günler.

 17. 06 Ağustos 2015 - 06:55 | #17

  Halil akar :

  1 qunde heyet raporunu alabirmiyim Teşekkürler

  Bulunduğunuz ildeki durumu kursunuza sormalısınız. Büyükşehirlerde bir günde rapor çıkmıyor. İyi günler.

 18. 11 Ağustos 2015 - 15:41 | #18

  Eda :

  Ben silahsız için alınan saglik raporunun ucreti nedir birde ozel den mi alınacak devlet hastanede mi alinacak

  Kategoriler/Kimlik Maliyeti başlıklı yazıda da açıklandığı gibi rapor-kurs ücreti illere göre değişir. 4 hekim imzalı rapor verebilen poliklinik raporu geçerlidir. İyi günler.

 19. 11 Ağustos 2015 - 15:42 | #19

  bekir :

  Ben silahsız güvenlik sertifikası alacağım ama gözlük kullaniyorum gozlugum dereceli herhangi birşey olurmu

  Görme dereceleriyle ilgili bilgi, sağlık şartlarında verilmemiş. Silahsız raporu vermeye yetkili poliklinikten şansınızı deneyebilirsiniz. İyi günler.

 20. 14 Ağustos 2015 - 17:13 | #20

  ismai :

  Göz muayenesinde +1 miyop astigmat çıktı silahlı güvenlik sertifikasi için sıkıntı olur mu ?

  Son karar hastanelerde verilmekle birlikte genel olarak +3,-3 aralığında kalan görme bozuklukları sorun olmuyor. İyi günler.

 21. 21 Ağustos 2015 - 07:56 | #21

  mahmut :

  Bugun guvenlik gorevlisi olmak icin baş vursam ne kadar zamanimi alir kac ay surer

  28 Ekim 2015′e kadar tamamlanacak şekilde eğitim alırsanız 29 Kasım 2015 sınavına girmeye hak kazanırsınız. Sonuçlar iki hafta sonra açıklanır. Sertifika-kimlik onaylarının ne kadar süreceği illere göre değiştiği için kayıt olacağınız kurstan araştırmanız doğru olur. İyi günler.

 22. 26 Ağustos 2015 - 13:19 | #22

  RÜSTEM :

  GÖZDE 1,25 CİKMİŞ BİŞEY OLURMU

  Raporda durumunuza uygun “Silahlı-Silahsız Özel Güvenlik Olur” ibaresi varsa sorun olmaz. İyi günler.

 23. 26 Ağustos 2015 - 13:34 | #23

  seyfullah doğan :

  hocam 8 yıl kadar önce kullanmak için uyuşturucu satın almak suçundan denetimli serbestlik gördüm 2007 yılında gerçekleşti. Daha sonra bu olay denetimli serbestlik ve söz konusu geçmişimi geride bırakmam nedeniyle son buldu şimdi güvenlik görevlisi olmak istiyorum acaba sağlık raporumda buna dair bir sıkıntı çıkarırlar mı ? şimdiden teşekkürler

  Artık kullanmadığınıza göre muhtemelen raporda bir sorun çıkmaz. Ancak bazı illerde uyuşturucu kullanma suçundan işlem görenlere emniyet soruşturmasında olumsuz cevap verildiği için bulunduğunuz ildeki durumu araştırmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 24. 08 Eylül 2015 - 12:38 | #24

  sena :

  Merbaha koldaki jilet yarasi saglk raporunu etkilrmi fazla derin degil cizik seklinde.kurslar seneeden seneyemi oluyor ? Ben 17 yasndym kasimda 18 girecegm o zmanmi basvuru yapabilirm ?

  Silahsız eğitim için 19 yaşından gün almış, en az ortaokul mezunu olmak şarttır. Kolunuzdaki çizikle ilgili karar, rapor alacağınız sağlık kuruluşunda değerlendirilir. İyi günler.

 25. 15 Eylül 2015 - 14:15 | #25

  OKAN İBİŞİ :

  HOCAM BEN ŞUAN GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLARAK ÇALIŞIYORUM.AMA ANTİDEPRESAN KULLANIYORUM.ASKERDEN MUAF TUTABİLİRLER.GİDEMEZSEM SİLAHSIZ GÜVNLİK GÖREVLİSİ İŞİME DEVAM EDEBİLİRMİYİM ?

  Özel güvenlik olabilmek için askerlik yapma şartı aranmaz. Ancak işyeriniz askerlik yapma şartı ararsa sıkıntı olur. Şu anda çalıştığınıza göre muhtemelen sorun olmayacaktır. İyi günler.

 26. 17 Eylül 2015 - 16:37 | #26

  Emrah Ay :

  Hocam silahsız sertifika alacam nerelerde çalışabilirim iş bulmada sıkıntı çekermiyim yada ileride sıkıntı olurmu özel güvenlik kalkarmı

  İş bulma konusu illere göre değiştiği için kursunuza danışarak daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz. İyi günler.

 27. 03 Ekim 2015 - 12:08 | #27

  Serkan :

  Merhabalar benim engelli raporun var ama bu yazdigiz hic birseyi etkilemiyor ben 18,yasindayim askerlik ile ilgili çürük raporu veriyorlar bu durumda silahli gubenlik olabilir miyim

  Askerlikten muaf olmanıza neden olan durum, silahlı raporu almanıza engel olmayacaksa sorun olmaz. Ancak silahlı için 22 yaşından gün almak da zorunlu. Şartlarınız uyuyorsa önce silahsız, sonra sadece silah kursu görerek silahlıya geçmeniz mümkün olabilir. İyi günler.

 28. 03 Ekim 2015 - 12:15 | #28

  engin :

  merha ben silahlı güvenlik belgesi almak için hastaneye gittim heyet raporu almak için herşey olumlu fakat gözden olmadı sol gözüm %40 görüyomuş bu bir engel mi ?

  Sağlık şartlarında görevi yapmayı engel teşkil edecek görme kaybı olmaması şeklinde bir izah var. Dolayısıyla bunun tespiti sağlık teşkillerine bırakılmış görünüyor. Genelde +3,-3 aralığında kalan görme bozuklukları sorun olmuyor. Sizin görme kaybının kaç dereceye tekabül ettiğini bilemiyorum ama sonuç olumsuz gibi görünüyor maalesef. İyi günler.

 29. 12 Ekim 2015 - 14:52 | #29

  Altuğ :

  heyete girdiğimiz zaman kaç tane göz hekiminin onaylaması gerekiyor (silahlı)

  Heyet raporunda bir göz hekiminin muayenesi ve onayı gerekir. İyi günler.

 30. 12 Ekim 2015 - 14:56 | #30

  Deniz :

  Merhaba arkadaşlar iki senedir silahsız özel güvenlikte çalışıyorum 5 sene önce meme kanseri oldum raporlu hastayım dahada 5 sene raporlu olucam ilaç kullandığım için engelli kartı çıkartmak istiyorum ama güvenlik kartım iptal olurmu onu bilmiyorum fiziksel şuan hiçbir rahatsızlığım yok avantajlarından yararlanmak için ne diyosunuz ne düşünüyorsunuz

  Geçmiş olsun. Engelli kartının, özel güvenlik kimliğinizi olumlu-olumsuz ne şekilde etkileyeceğini sosyal güvenlik uzmanları bilebilir. Bulunduğunuz ildeki sigorta kurumuna da danışabilirsiniz sanırım. Konu hakkında hiç bilgim yok çünkü. İyi günler.

 31. 15 Ekim 2015 - 16:16 | #31

  Pusat :

  Merhabalar oncelikle soyle bi sorum olacak kronik hepatit b tasiyicisi silahli özel güvenlik olabilirmi herhangi bi sakincasi olurmu varsa neden tsk edrm şimdiden.

  Özel güvenlik sağlık şartlarında hepatitle ilgili bir detay yok. Bildiğim kadarıyla rapor alabilenler de var. Bu nedenle rapor ücretini yatırmadan önce ilgili bölümle görüşmenizi tavsiye ederim. Cevap olumlu olursa işlem yaptırırsınız. İyi günler.

 32. 27 Ekim 2015 - 13:47 | #32

  yunus :

  merhabalar bu hastane işi nasıl olur bu ikiyüz tl nereye yatırılıyor

  Rapor ücretini, rapor alacağınız hastaneye yatırmanız gerekir. İyi günler.

 33. 27 Ekim 2015 - 13:48 | #33

  nurhayat yurtbay :

  ıyı gunler ben guvenlık sertıfıkası almak ıstıyorum ama sara yanı epılepsı hastasıyım bı sorun olurmu

  Rapor alabilmeniz kaydıyla özel güvenlik eğitimi de görebilirsiniz. Silahlı-silahsız raporları farklıdır. Rapor alabilmek için bulunduğunuz ildeki kurslardan birine danışmanızda yarar var. İyi günler.

 34. 02 Kasım 2015 - 16:45 | #34

  Tamer :

  Mrb kolunda jilet izleri olan özel güvenlik olabilir mi

  Rapor almak kaydıyla olabilir. İyi günler.

 35. 11 Kasım 2015 - 16:44 | #35

  Caner :

  Hocam benim merak ettiğim birşey var ben silahsız a başvurmayı düşünüyorum devlet hastanesine rapor için gittiğimizde ortepedi bolumunde kemik sağlamlığına bakıyorlarmı baştan ayak bölümüne kadar cevaplarsanız sevinirim tşk.

  Silahsız raporlarını hastaneden almak pahalıya gelir. Hastaneler, silahlı-silahsız fark etmeksizin 200 TL alıyorlar. Bunun yerine bulunduğunuz ildeki kurslardan birine danışarak rapor vermeye yetkili poliklinikleri öğrenebilirsiniz. Silahsız raporlarında ortopedi onayı aranmadığı için sorun yok. İyi günler.

 36. 11 Kasım 2015 - 16:44 | #36

  Gulayilik :

  Gozumde 0.75 derece bozukluk bu da engelmidir

  Belirttiğiniz görme bozukluğu silahlı-silahsız her ikisi için de sorun teşkil etmez. İyi günler.

 37. 11 Kasım 2015 - 16:46 | #37

  GÖZDE :

  merhaba;
  arkadaşım silahlı veya silahsız güvenlik için sağlık raporu başvurusu yapacak fakat öncelikle bi danışmak istedim.sağ ayağında 1,33 cm kısalık var ve bu yüzden askere de gidemedi heyet raporu var askere gitmek için uygun görülmediğine dair.bu özel güvenlik olabilmesi ve sağlık raporu alabilmesi için bi sorun teşkil eder mi yadımcı olursanız sevinirim.teşekkürler

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet raporu istenir. Belirttiğiniz duruma hastanede ne gibi işlem yapılır bilemiyorum. Ancak silahsız düşünürse bulunduğunuz ildeki kurslara danışarak rapor vermeye yetkin poliklinikten alabilirsiniz. Silahsız raporlarında ortopediden onay istenmediği için sorun yaşamaz. İyi günler.

 38. 11 Kasım 2015 - 17:06 | #38

  Fadima :

  Hocam meraba silahlı güvenlik olmak için heyet raporuna bavurdum.bi tanesinde fizyolojik titreme yazdı heyetten gecermiyimdiğer hepsine uygun dendi

  Sağlık raporları için detaylı bilgiye, daha doğrusu böyle durumlarda hekimlerin ne şekilde inisiyatif kullanacakları bilgisine sahip değiliz maalesef. Belirttiğiniz durumun engel teşkil edip etmeyeceğini bilemiyorum. İyi günler.

 39. 12 Kasım 2015 - 07:48 | #39

  kader :

  Hocam cok arastrdım ama net bi cvb bulamadım.% 40 engelli raporu olanlar ozel guvenlik olabilirmi.yardımci olursanz sevinirim tesekurler

  Silahlı ve silahsız özel güvenlik adaylarında sağlık yönünden aranan şartlar yukarıda yazıyor. % 40 engelli durumun kaynağı sadece ortopedi ise silahsız mümkün olur. Ancak engelli durumdan kaynaklanan maaş vb. özlük hakkı varsa özel güvenlik olma halinde nasıl etkilenir bilemiyorum. İyi günler.

 40. 24 Kasım 2015 - 17:18 | #40

  tubA :

  Silahsız guvenlik alicam sol göz %30 heyetten rapor alabilirmiyim

  Sağlık şartları ile ilgili detaylar yukarıda var. Verdiğiniz oran görmeye mi, görme kaybına mı ait bilemiyorum. Ancak silahsız için rapor vermeye yetkili poliklinikleri bulunduğunuz ildeki kurslara danışabilirsiniz. İyi günler.

 41. 28 Kasım 2015 - 15:25 | #41

  tubA :

  Sol gozum %30 goruyor hanı @A.GÜLŞEN

  Silahsız için dahi oldukça yüksek bir görme kaybı, maalesef olumsuz görünüyor. Ancak diğer yorumda belirttiğim gibi polikliniklere danışabilirsiniz. İyi günler.

 42. 28 Kasım 2015 - 15:26 | #42

  AHMET :

  kolay gelsin silahlı guvenlık sertifikası alıcam daha once uzman cavusluk ıcın saglık raporu almıstım gata haydarpasadan saglık raporu gecerlı olurmu 2015 ocak ayında almıstım

  Özel güvenlik olabilmek için istenen raporda “Silahlı Özel Güvenlik Olur” ibareli rapor istenir. Dolayısıyla aldığınız rapor, bu işlemler için geçerli değil. İyi günler.

 43. 28 Kasım 2015 - 15:27 | #43

  aytug :

  Sayın hocam renk korlugu silahlı özel güvenlik olmaya engel olmadığına gorr yeni rapor sisteminde renk korlugu var yazmasına rağmen güvenlik olabilir ibaresi yazılacak dimi sorun yok yanı çünkü o ibareli istiyorlar

  Renk körlüğü tespit edildiğinde rapora yazılır. Ancak bu rapor almaya engel hal değildir. İyi günler.

 44. 28 Kasım 2015 - 15:28 | #44

  Hayrettin ersoy :

  Merhabalar hepatit b olanlar guvenlikci olabiliyormi

  Silahlı-silahsız durumunuza göre istenen raporu alabilmeniz kaydıyla sorun olmaz. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.