Özel güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli sağlık şartları nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

   

 

 SİLAHLI ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

  

 

SİLAHSIZ ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

a. Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak      

b. Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak
  
c. Göz : Körlük veya gece körlüğü olmamak
 
d. Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak
 
   

Bu yazı bugün : 16, toplamda : 71937 kişi tarafından okundu.

 1. Yağmur Şahin
  14 Mayıs 2015 - 14:56 | #1

  Merhaba arkadaşlar,her türlü sağlık raporunu Ankara Kızılay Güvenpark dolmuş duraklarının karşısında Özel Özkaya Tıp Merkezi’nde veriyorlar.Fiyatları uygun,Silahsız güvenlik raporunu 30 TL’ye veriyorlar.Görevliler çok ilgili.Bilginiz olsun.

 2. 22 Ocak 2016 - 09:12 | #2

  İsmail :

  S.a hocam bnm sol elimde iki buçuk parmak eksik sizce silahlı alabilirmiyim

  Silahlı raporu tam teşekküllü devlet hastanesinden istenir. Sağ elinizi kullandığınızı dikkate alıp hekim onay verir, rapor alırsanız neden olmasın? Dolayısıyla konu, ilgili hekimin onayına bağlı. Rapor ücretini yatırmadan ortopedi bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. Olumsuz olursa silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için silahsız eğitimde şansınızı denersiniz. İyi günler.

 3. 29 Ocak 2016 - 15:54 | #3

  Ali :

  İşitme engeli yüzde kac olması lazim ki sınır olarak özel güvenlikci olabilelim

  Sağlık şartları ile ilgili yukarıda belirtilenin dışında bilgimiz yok. Sorduğunuz konuda karar rapor alacağınız sağlık teşkiline (poliklinik veya hastane) bırakılmış. Rapor ücretini yatırmadan önce KBB ile görüşüp danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 4. 29 Ocak 2016 - 15:55 | #4

  mhaci :

  Sol elimin 3 parmagini suan yaklasik %30 bukebiliyorum bi sorun olurmu

  Silahsızda ortopedi onayı olmadığı için sorun olmaz. Silahlı istiyorsanız tam teşekküllü devlet hastanesinden rapor gerekir. Rapor ücretini yatırmadan önce ortopedi bölümüyle görüşmeniz yararlı olur. İyi günler.

 5. 29 Ocak 2016 - 15:56 | #5

  cengiz :

  Merhaba Ankara Güvenlik

  İş yerimden tekrar devlet hastanesi onaylı güvenlik sağlık raporu isteniyor. Silahsız güvenlik görevlisi olduğum için, anlaşmalı devlet hastaneleri silahlı veya silahsız gözetmeksizin aynı ücret alınıyor. Devlet hastanesi harici hiç bir hastane kabul edilmiyor. Alınmadığı taktirde sözleşme yenilemesinde işten çıkarılacağımı söylüyorlar. Silahsız olup benden devlet hastanesi sağlık raporu isteyebilir mi iş yerim? Böyle bir hak talep edebilirler mi?

  İşyerlerinin bu tür taleplerini önleyecek/yasaklayacak bir şey yok maalesef. Yasal bir zorunluluk olmasa da işverenler, 6 ay/1 yılda adli sicil ve rapor isteyebiliyor. İyi günler.

 6. 30 Ocak 2016 - 08:56 | #6

  Nurgul :

  Hocam gozluk kullaniyorum derecesi p1.+2.00 85 p2.+0.50 115 alabilirmiyim sizce …

  Silahlı için +3,-3 aralığındaki görme bozukluğu sorun olmuyor. Ancak verdiğiniz rakamlardan sonuç çıkaracak bilgiye sahip değilim. Rapor ücretini yatırmadan göz bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 7. 30 Ocak 2016 - 08:58 | #7

  Baris :

  Merhaba benim hafif işitme kaybım var tahminen %5 ila %10 arasi güvenlik sertifikam var yanliz süresi 2017 doluyor yenilemek istediğim zaman bir sikinti olurmu ? göz gibi kulağında bir derecesi varmi ?

  Silahlı veya silahsız kimliğinizi aynen yenilemeniz halinde rapor istenmez. Sadece sonradan silahlıya geçme durumunuz varsa rapor istenir. İşitme derecesi ile ilgili detay bilmiyorum maalesef. İyi günler.

 8. 30 Ocak 2016 - 15:22 | #8

  yavuz :

  Merhaba ben 13 yıl tsk’da astsubay olarak görev yaptım daha sonra kalp krizi geçirdim ve tsk da görev yapamaz kararı verilerek adi malül olarak emekli edildim rapor tanısı ateresklerotik kalp hastalığı kalp ejeksiyon fraksiyon oranı yüzde 55 bu durumda silahlı güvenlik raporu almam mümkünmüdür teşekkürler.

  Silahlı adaylardan tam teşekküllü devlet hastanesi raporu isteniyor. Ancak belirttiğiniz durumun rapor almaya etkisini inanın bilmiyorum. Rapor vermeye yetkili hastaneye başvurduğunuzda ücreti yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 9. Nurgul
  30 Ocak 2016 - 23:06 | #9

  Hocam bu durumda benim ki sanirim +2 alabilirim dediginize göre.cok tesekkur ederim ilginize iyi gunler…

 10. 04 Şubat 2016 - 18:58 | #10

  Mrcharming :

  Hocam ben 35 yasindayim bundan 28 yil once kolum dirsekten kirildi ve tam duz kaynamadi fakat askerligimi komanda olarak yaptim su anda kolumun bana hic bir sikintisi yok diger kolum gibi kullanabiliyorum.Bu durum silahsiz guvenlik olmama engelmi cevaplarsaniz sevinirim.Tskler..

  Silahsız güvenlikte ortopedi onayı istenmediği için sorun yok. En az ortaokul mezunu olmanız kaydıyla silahsız kurs görebilirsiniz. Silahsız adaylardan istenen raporunda; psikiyatri, göz, KBB, nöroloji hekim onayları yeterlidir. Hastanelerde pahalı olduğu için poliklinikten almanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 11. 08 Şubat 2016 - 11:23 | #11

  ahmet :

  Mrb lar ben de renk körlügü var. Silahli güvenlik kimlik karti alabilir miyim.lise mezunuyum acil ceval bekliyoru. Tsk

  Renk körlüğü engel değil. İyi günler.

 12. 08 Şubat 2016 - 11:25 | #12

  f.a :

  Sol kulagimda kulak zarı delik sağ kulagimda kireçlenme var doktor rapor verdi sertifika aldım çalışıyorum kireçlenme den dolayi duyma problemi yaşıyorum cihaz kullansam işten cikarilirmiyim yada sertifikam iptal edilir mi

  Cihaz kullanırsanız işyeriniz rapor isteyebilir. Malum özel güvenliğin görmesi-duyması beklenir. Konu işyerinizin inisiyatifinde. Tekrar rapor istenir de alamazsanız sertifika değil, çalışma izni yerine geçen kimlik iptal edilir. İyi günler.

 13. 09 Şubat 2016 - 08:13 | #13

  Ebubekir yalcin :

  Slm ben 100%73 yürüme engelliyim silahsız güvenlik sertifikası alabilirmiyim

  Silahsızda ortopedi onayı yok, raporu alabilirsiniz sanırım. Ancak % 73 yüksek bir oran olduğu için iş bulma konusunda sıkıntı yaşama ihtimaliniz yüksek. Raporu, kursu, vergisi derken bir sürü masraf yapacaksınız, iş bulamazsanız boşa gidebilir. Bu nedenle önce iş konusunu araştırmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 14. 09 Şubat 2016 - 08:14 | #14

  idris :

  Slm hocam silahsız kimliğim var yeniliyorum ve arkasından silah fark eğitimi alacam tekrar sağlık raporu alacakmıyım devlet hastanesinden silahlı ögg olur diye

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden rapor istenir. Tekrar derken daha önce böyle bir rapor aldınız mı anlayamadım. Rapor içerikleri farklı olduğu için silahsız raporu ile karıştırmadınız umarım. İyi günler.

 15. 16 Şubat 2016 - 09:21 | #15

  Yasin topaloğlu :

  Hocam benim boyum 1.85 ama sadece işitme raporum var %44 çihazlar kulak kanallı çihazlar belli olmuyo duymamdada bir sıkıntı yok silahsız güvenlik olabilirmiyim

  Silahsız güvenlik için yetkili poliklinikleri bulunduğunuz ildeki kurslardan öğrenebilirsiniz. İşitme ile ilgili yukarıda verilen dışında bilgi yok, karar sağlık kurumlarının ve ilgili hekimlerin olduğu için polikliniğe danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 16. 18 Şubat 2016 - 18:01 | #16

  Muhammed Berber :

  Hocam saglıgımda cok şükür hiç bir sıkıntı yok ama kolumda bi kaç tane faça var sıkıntı olurmu acaba cevaplarsanız cok sevinirim ?

  Silahlı için hastaneden, silahsız için yetkili poliklinikten rapor istenir. Bulunduğunuz ildeki kurslardan, rapor veren klinik ve hastaneleri öğrenebilirsiniz. Raporu aldığınız takdirde sorun olmaz. Hastanede kişilik testi yaparlarsa soruların hepsini tek tek okuyarak cevaplamanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 17. 23 Şubat 2016 - 13:52 | #17

  baynuh :

  Hocam mrb ben 40 yasindayim 20 yil once is kazasi nedeniyle sol el 3 parmak 2.3.4 parmaklarim tirnak hizasindan koptu fakat askerlgimi fln yaptim bu sorun bnm silahsiz guvenlik olmama engel olur mu? Cevaplarsaniz sevinirim tskler..

  Silahsız adaylardan istenen sağlık raporları; göz, KBB, nöroloji, psikiyatri bölümlerinden onay veren polikliniklerden alınabilir. Silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için elinizdeki durum sorun olmaz. İyi günler.

 18. 01 Mart 2016 - 17:23 | #18

  Coşan :

  Ben %60 engelli raporum var ve silahsıza başvurmak istiyorum sadece sağ gözümde biraz kayma var birde ağır kaldırmam yasak buna rağmen silahsıza başvuru bilirmiyim ve kaç para ödeyeceğim ve hangi aylarda bu silahsız sınavlarımı oluyor nasıl bilgi alabilirim

  Silahsız adaylardan istenen raporda sadece ortopedi onayı aranmaz. Dolayısıyla göre-işitme şartları silahlı ile aynıdır. Engelli raporundan dolayı bir kazancınız ve muafiyetiniz varsa zarar görüp görmeyeceğinizi SGK’dan öğrenmenizi tavsiye ederim. Kategoriler/Kimlik Maliyeti bölümünde giderlerle ilgili genel bilgi var. İyi günler.

 19. 09 Mart 2016 - 18:01 | #19

  murat uysal :

  Hocam merhaba ben silahli özel güvenlik belgesi alicam.saglik raporu alincak alti tane doktor imzaliyomus galiba hemen alabiliyormuyum raporu ayrica kac para veriyoz rapora beni bilgilendirimisiniz.

  Silahlı adaylardan, tam teşekküllü devlet hastanesi heyet raporu istenir. Türkiye genelinde rapor ücreti 200 TL civarında bir meblağ isteniyor. Hastanede bulunmanızı gerektirir işlemler bir günde tamamlanabilir, ancak heyet raporu haline getirilip onaylanması bir kaç gün alabilir. Bu nedenle kurs başlamadan yeteri kadar zaman önce başvurmanızda yarar var. Bazı hastaneler askeri öğrenci alır gibi tahlil-kişilik testi vb. işlemlerle işi uzatabiliyor. Kayıt olacağınız kurstan hastane önerisi almanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 20. 14 Mart 2016 - 15:11 | #20

  emrah :

  perhes hatstalrı güvenlik görevlisi olablirmi

  Silahsız adaylardan istenen raporda ortopedi onayı aranmıyor. Belirttiğiniz hastalık sanırım ortopedi ile ilgili. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine danışarak rapor vermeye yetkili poliklinikleri öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 21. 14 Mart 2016 - 15:13 | #21

  Sinan aslan :

  Merhaba gözlük kullananlar özel güvenlik kimliği alabilirmi acaba veya kac numara gözlük kullanan alabilir teşekürler

  Görme bozukluğu +3, -3 aralığında olanlar genelde raporda sorun yaşamadan alabiliyorlar. İyi günler.

 22. 14 Mart 2016 - 15:15 | #22

  Ali3131 :

  Mrba hocam bnm saq gzmde katarak dolayısıyla %35 görme kaybım var %65 görüyorum. silahsız kimlik almama engel midir? Tesekkürler..

  Gözle ilgili aranan şartlara ilişkin tek bilgi, sayfanın başında da belirtildiği gibi körlük veya gece körlüğü olarak belirtilmiş. Öte yandan hastanelerde +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları engel teşkil etmiyor. Bu da kararın hastane/poliklinik gibi rapor vermeye yetkili sağlık teşkillerine bırakıldığını gösterir. Siz de rapor ücretini yatırmadan rapor alacağınız sağlık kurumuna danışmanız halinde daha net cevap alabilirsiniz sanıyorum. İyi günler.

 23. 14 Mart 2016 - 15:17 | #23

  ali :

  hocam kolay gelsin benim göz derecem sol 2.5 sağ 2.5 silahlı güvenlik sağlık raporunda sıkıntı yaşarmıyım herhangi bir gece körlüğüm veya renk körlüğüm yok atışlarımda gayet iyi

  Görme ile ilgili aranan şartlar silahlı-silahsız her ikisinde de aynı. Tek bilgi de yukarıda yazılan kadar. +3,-3 aralığında kalan görme bozukluklarının genelde engel teşkil etmediği söyleniyor. Karar sağlık kurumlarına bırakıldığı için daha net bilgiyi rapor alacağınız sağlık kurumuna ücreti yatırmadan göz bölümüyle görüşerek almanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 24. 14 Mart 2016 - 15:18 | #24

  seçkin :

  merhaba hocam bende hemrenk körlügü var hemde sol gözüm 2.00 sağ gözüm 2.30 bunlar bana silahsız güvenlik olmamda engel olurmu.

  Renk körlüğü ve +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları özel güvenlik raporlarında sorun olmuyor. İyi günler.

 25. 21 Mart 2016 - 18:34 | #25

  ibrahim :

  Selam arkadaslar silahlı sertifika icin saglik raporundan psikiyatri,dahiliye,kkb,ortapedi,göz bunların hepsinden sağlam raporu aldim sadece nöroloji den sol elimin titredigine dahil bir yazı yazdı sizce bir sorun olurmu…

  Branş hekimleri, kendi alanlarıyla ilgili tespitlerini rapora yazabilirler. Bu tespitler özel güvenlik olmaya engel hal teşkil etmiyorsa veya öyle değerlendirmedilerse sorun olmaz. Raporun sonuç bölümünde “silahlı özel güvenlik olur” yazması yeterlidir. İyi günler.

 26. 21 Mart 2016 - 18:35 | #26

  Serkan :

  Selam arkadaşlar tek kulak işitme kaybım var. Askerlıktende muaf aldım. Özel güvenlik sertifikası alabilirmiyim ?

  İşitme kaybınız özel güvenlik olmaya engel teşkil edecek derecede değilse sorun olmaz. Ancak askerliğe engel olduysa ciddi boyutta olabileceğinden rapor parasını yatırmadan önce ilgili bölümle görüşmeniz doğru olur. İyi günler.

 27. 25 Mart 2016 - 18:09 | #27

  kübra :

  Merhaba ben kubra bazi olaylar yasadim ve bunun sonucunda hal icip intehar ettim ve daha oncesinde antideprasn kullandim silahli guvenlik olmak istyrum bunlar sorun olur mu suan haplari kullanmiyorum gayet iyi durumdayim yasadigim zor anlari astim cunku ..

  Antideprasant ilaçları hastaneden reçete ile aldıysanız muhtemelen sistemde görünür. Bu durumda inisayitif hekimindir. Kişilik testi yapıp sonucuna göre veya baştan olumlu-olumsuz karar verebilir. Dolayısıyla rapor ücretini yatırmadan önce ilgili bölüme danışmanız doğru olur. İyi günler.

 28. 26 Mart 2016 - 17:56 | #28

  Mert :

  merhaba hocam ben silahsiz ozel guvenlik olarak çalışıyorum kartimi silahliya ceviricem sag kulagimda yuzde 25 isitme kaybi var sorun olurmu sağlık raporu icin

  Sayfanın başında belirtilen, görevi yapmaya engel teşkil edecek işitme kaybı olmamak ibaresi dışında KBB ile ilgili detay yok. Dolayısıyla karar hekime bırakılmış. Rapor ücretini yatırmadan önce KBB ile görüşüp danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 29. 28 Mart 2016 - 07:56 | #29

  abdullah :

  merhaba hocam ben heyet raporuna bir kere basvurdum bir yıl once kadar kolumda ki bi cızık nedeniyle olmamıstı ama sansımızı denemek istiyorum bu işede ihtiyacım var, tekrar bas vursam ne gibi sonuç dogur yardımlarınız icin tesekkur ederim

  Bir yıl önce olumsuz çıkan raporu imza karşılığı teslim aldıysanız, bazı hastaneler ret sonuçlarını bildirdiği için yine olumsuz olabilir. İkinci ihtimal raporu alsanız da emniyet diğer raporu görüp sizden hakem hastane raporu isteyebilir. Üç kere rapor ücreti ödememek için ilinizdeki hakem hastaneye başvurmanızı tavsiye ederim. Belirttiğiniz çizikleri olanlara kişilik testi yaparak olumlu rapor veren hastaneler var. İyi günler.

 30. 28 Mart 2016 - 07:57 | #30

  Mustafa :

  Iyi gunler bende hepatit b tasiyiciligi var silahli guvenlik belgesini almama engelmi acaba

  Belirttiğiniz durum engel olarak sayılmamış. Ancak ilaç kullanmanız nedeniyle kaydınız varsa hastanede görülebilir. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine ilinizde rapor veren hastaneleri sorup öğrenebilirsiniz. Rapor ücretini yatırmadan önce ilgili bölümle görüşmenizde yarar var. İyi günler.

 31. 28 Mart 2016 - 16:13 | #31

  abbas göz :

  merhabalar silahlı özel güvenlik için başvurucam lakin elimin üstünde dövmem var bilgi almak için gittim bana dövme sıkıntı olur dedi rapor veren doktora kalmış dedi eğer alırsam iş bulma sıkıntı yaratırmı

  teşekkürler

  Kolları boydan boya dövme ile dolu olup silahlı rapor alan ve kamu kurumları dahil çalışan bir çok kişi var. Bazı hastanelerde dövmeyi, kendine acı çektirme güdüsü olarak değerlendirip kişilik testi yapan doktorlar olabiliyor. Burada inisiyatif tamamen hastane/doktor elinde. İş konusunda da işverene bağlı, sorun etmeyen işyerleri de var. İyi günler.

 32. 29 Mart 2016 - 10:40 | #32

  Yaşar :

  Hocam benim sol ayak bilekten asagisi sakat 41 rapirum var . Yuruyebiliyorum ve silahi falanda çok güzel kullanirim kalipli yimda ama bu engel mi bana ?? Şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkürler bu

  En az ortaokul mezunu, 19 yaşından gün almış kişiler silahsız eğitim alabilir. Silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için ayağınızdaki durum rapor almada sorun olmaz. Ancak iş bulma konusunda şansınız ne olur, o rapordan ötürü herhangi bir yardım alıyorsanız etkilenir mi bilemiyorum. Özel güvenlikte tüm işler yüksek fiziki performans gerektirmez, oturarak da yapılan işler var, ayrıca yürüyebildiğinize göre iş konusunda sorun yaşamamanızı dilerim. Silahlıda heyet raporu istendiği için şansınızı silahsızda deneyebilirsiniz. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine rapor veren poliklinikleri sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 33. 01 Nisan 2016 - 16:57 | #33

  a.t :

  Hocam Merhaba ben 25 yaşındayım. 2006 yılında anjuo oldum hiçbir şikayetim yok doktora gittiğimde ritim bozukluğu çıkıyor biraz silahlı güvenlik sertifikası alabilir miyim.

  Silahlı rapor için tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet raporu istenir. Bu raporu aldığınız takdirde silahlı eğitim de alırsınız. Hastanenin olumlu-olumsuz nasıl yaklaşacağını bilemem. Zaten yukarıda da görebileceğiniz gibi mevzuatta sağlık şartları ile ilgili detay yok. Kararlar hastanelere/polikliniklere bırakılmış. Bulunduğunuz ildeki kurslara danışarak heyet raporu veren hastaneleri öğrenmeniz mümkün. Hastaneye gittiğinizde rapor ücretini yatırmadan ilgili bölüme danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 34. 01 Nisan 2016 - 16:58 | #34

  ayse :

  mrb ben güvenlige basvurmak istiyorum ama kollarımın omuz kısmında jilet izleri var sorun olurmu acaba

  Jilet izlerine rağmen rapor alabilenler var. Bulunduğunuz ildeki kurslara danışarak silahlı-silahsız hangisini istiyorsanız uygun sağlık teşkillerini öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 35. 06 Nisan 2016 - 15:46 | #35

  Murat :

  Sa güvenlik görevlisi için baş vurmak istiyorum 2 yil önce trafik kazası geçirdim yüzde 8 raporum var bacağım kırıldı platin var şuan gayet iyiyim silahsız güvenlik görevlisi olabilirmiyim

  Silahsız adaylardan istenen raporda ortopedi onayı aranmaz. Yukarıda belirtilen branşlarda dört hekim imzalı poliklinik raporu geçerlidir. Bulunduğunuz ildeki kurslardan rapor vermeye uygun poliklinikleri öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 36. 15 Nisan 2016 - 11:37 | #36

  ömer :

  iyi günler ben saglık raporu almaya gidicem fakat ben cigerden ameliyat oldum bi sıkıntı olurmu acaba teşekkürler

  Belirttiğiniz durum herhangi bir vücut fonksiyonunu, hareketlerinizi kısıtlamıyorsa sorun olmaz. İyi günler.

 37. 15 Nisan 2016 - 11:38 | #37

  mustafa :

  merhabalar Hocam Silahlı özel güvenlik için sağlık raporu gerekiyormuş.Sınavdan kaç gün önce sağlık raporunu kursa vermemiz gerekiyor saygılar …

  Sağlık raporu, kursa başlarken alınması gereken bir belgedir. Silahlı veya silahsız hangi eğitimi alacaksanız ona uygun raporu temin etmeniz gerekir. İyi günler.

 38. 15 Nisan 2016 - 15:13 | #38

  Medoş :

  Hayırlı günler hocam bn Silahlı özel güvenlik sınavına girmek istiyorum 20 yaşındayım girebilir miyim sınava bide hocam nerelerde kurs goruluyo

  Bulunduğunuz ildeki kursları araştırmanız gerekir. İşlemleri ehliyet alma gibi düşünmeniz açıklayıcı olabilir. Silahlı için 22 yaşa girmek, en az lise mezunu olmak şartı var. İyi günler.

 39. 15 Nisan 2016 - 15:14 | #39

  onur :

  iyi günler silahlı güvenlik kimligi aldıktan sonra silahı calıstıgımız yerdenmi veriyolar yoksa bızmı alıyoruz birde silah taşıma ruhsatı almamız gerekiyomu teşekkürler

  Silah şahsi değil, silahlı işlerde silahı işveren temin eder. Ruhsat gerekmez. İyi günler.

 40. 18 Nisan 2016 - 16:39 | #40

  Ali m :

  Slm benim göğös kafesinde biraz şekil bozukluğu var ama nefes alman engel olmuyor silahlı güvenlik olmak istiyorum sağlık raporu alırken sorun çıkar mıı cevaplarsanız sevinirim

  Belirttiğiniz durumun engel teşkil ettiğine ilişkin bir duyum almadım şimdiye kadar. Özel güvenlik raporunu, askeri öğrenci-polis adayı raporu gibi düşünmeyiniz. İyi günler.

 41. 18 Nisan 2016 - 16:40 | #41

  mine :

  1977 aralik dogumluyum.guvenlik kursuna girmek istiyorum.yasim geregi is bulma ihtimalim varmidir

  Şansı açık olan her yaşta iş bulabiliyor. Ama bulunduğunuz şehirdeki iş imkanlarını da göz ardı etmemek gerek. Dolayısıyla şehrinizden araştırmanız doğru olur, olumsuz ise bir sürü masrafınız boşa gider. İyi günler.

 42. 21 Nisan 2016 - 15:18 | #42

  ahmet :

  kursa kaydolurken sılahlı guvenlık olur saglık raporu aldık verdık kursa sımdı bırdahamı karakola gıderken saglık raporu alıcaz hocam yanı 2 kere saglık raporumu alıcaz buda 400 lıra oluyo 2 sı

  Bu tutarsız bilgileri kimler veriyor bilemiyorum. Rapor bir yıl geçerlidir, bir kere almak yeterlidir. İyi günler.

 43. 21 Nisan 2016 - 15:20 | #43

  esra :

  merhabalar epilepsi hastaları silahlı ya da silahsız ögg olabilir mi?

  Sağlık şartlarında epilepsi ile ilgili bilgi yok. Ancak ilaç kullanımı, hastanede göründüğü için silahlı raporuna onay verip vermemek ilgili hekimin inisiyatifinde. Silahsız için dört hekim imzalı, poliklinik raporu yeterlidir. Bulunduğunuz ildeki kurslara danışabilirsiniz. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.