Özel güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli sağlık şartları nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

   

 

 SİLAHLI ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

  

 

SİLAHSIZ ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

a. Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak      

b. Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak
  
c. Göz : Körlük veya gece körlüğü olmamak
 
d. Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak
 
   

Bu yazı bugün : 0, toplamda : 44928 kişi tarafından okundu.

 1. 02 Haziran 2014 - 13:26 | #1

  haylazZ :

  Kulaklrarda kireclenme var ve duymada sikinti cekmesemde ugultu oluyo ve is yeri saglik raporu istiyo yuzde kac duymamam gerekiyo sıkınti cikarmi lutfen cevap

  Özel güvenlik sağlık şartları ile ilgili, bu sayfanın başında belirtilenlerden başka bilgi yok. Dolayısıyla işitme kaybı oranı da hastanelerde belirleniyor. Hastaneleri araştırarak rapor almanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 2. 02 Haziran 2014 - 13:27 | #2

  Lutfi Bağdu :

  Merhaba.ben 2008 yılinda ameliyat oldum.şu anda tek böbrekliyim.Sağlik raporunda sorun olurmu.

  Sağlık raporlarında belirttiğiniz durumla ilgili detay yok. Tetkik, tahlil, film istemeden rapor veren hastanelerden birine başvurabilirsiniz. İyi günler.

 3. 02 Haziran 2014 - 13:29 | #3

  mehmet :

  slm benim engelli raporum var askerliktende muaf oldum tansiyon,astım ve psikiyatriden aksentiye bozukluğu dediler.güvenlikçi olmak istiyorum sağlık
  sorunlarım engel olurmu?

  Silahsız özel güvenlik adaylarından ortopedi bölümünden onay istenmiyor. Silahsız raporları polikliniklerden alınabilir. Psikiyatri bölümü ile görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 4. 03 Haziran 2014 - 17:33 | #4

  cihan :

  merhabalar kolay gelsın …
  silahlı saglık raporu alınmaya gıdıldıgınde kan alınıyormu ve kanda ne gıbı seylere bakılıyor … yanı zamanında bır ınsan uyusturucu ıcmısse bu kanda ona ozellıkle bakılıyormu ve bu tahlılınde baya bır masraflı oldugunu bılıyorum hastaneler ıcın … bana bu konu hakkında bılgı verırsenız sevınırım .. tesekkur ederım sımdıden…

  Özel güvenlik raporu veren hastanelerde değişik uygulamalar olabiliyor. Bazı hastaneler askeri öğrenci alır gibi çok detaylı işlem yapıyor, dolayısıyla pahalı oluyor. Ancak büyükşehirlerdeki hastaneler, heyet raporunu daha uygun fiyata ve daha az işlemle verebildiği için mümkünse bu şekilde almanızı tavsiye ederim. Başvuracağınız hastaneye ücreti yatırmadan önce işlemler hakkında bilgi almanız yararlı olur. İyi günler.

 5. 21 Haziran 2014 - 17:17 | #5

  mustafa :

  hocam öncelikle iyi günlerr benim kafamı karıştıran bi durum var benn ilk gittigim hastanede saglık rapurundan olumsuz aldım ondan sonra ikinci gittgim hastanede olumlu raporunu aldım egitimimi başarıyla tamamladım evraklarımı emniyete teslim ettim sertifikanın çıkmasını bekliyorum acaba bu ilk aldıgım olumsuz raporu emniyete bildirilmişmidir bildirilmişsee bana ne gibi zorluk çıkarttırlar lütfen acil cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler…

  İlk aldığınız olumsuz kararlı rapor sonucu, hastane tarafından emniyete bildirildi ise ikinci raporla çelişki olduğundan emniyet sizi muhtemelen hakem hastaneye sevk eder ve o hastanenin kararı uygulanır. Rapor bildirme durumunu ilk hastaneden sorabilirsiniz. İyi günler.

 6. 15 Temmuz 2014 - 21:25 | #6

  COŞKUN :

  Selamlar silahsız yada silahlı için devlet hastenesinden rapor alıcam hazır dilekçe örneğini tüm bölümerden kaşeletip imzalı ve onaylı şekilde alsam olurmu .

  Silahlı için hastane zorunlu, silahsız raporu poliklinikten de alınabilir (4 hekim imzalı). Heyet raporu için başvurduğunuzda hastaneden sizi yapılacak işlemlerle ilgili bilgilendirirler. İyi günler.

 7. 24 Temmuz 2014 - 06:26 | #7

  fath :

  merhabalar bn kızılaya kan verdigimde hepatit b olduğumu ögrendim silahlı güvelik olmam için engel teşhis ediyormu birde gözlük kullanıyorum silahlı güvenlik için sorun yaratırmı raporda

  Özel güvenlik sağlık şartlarında belirtilen dışında bilgi yok. Silahlılardan heyet raporu istendiğinden kan vermeniz halinde durum tespit edilebilir, takdir hekimindir. Silahsızlarda poliklinik raporu kabul edilir. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster