Özel güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli sağlık şartları nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

   

 

 SİLAHLI ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

  

 

SİLAHSIZ ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

a. Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak      

b. Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak
  
c. Göz : Körlük veya gece körlüğü olmamak
 
d. Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak
 
   

Bu yazı bugün : 1, toplamda : 84983 kişi tarafından okundu.

 1. 13 Ağustos 2016 - 11:33 | #1

  Gül bulut :

  Merhaba benm boyum 1.59 özel güvenlik bölümünü kazandim siz boy ve kilo siniri yok demişsiniz.ama bayanlarda 1.65 olmasi gerekiyo diyorlar simdi ben okula kayıt olamayacakmıyım lütfen bilgilendirirmisiniz

  Bu sitede verilen bilgiler, özel güvenlik eğitimini özel kurslardan alıp emniyetin yaptığı sınava girecekler içindir. Farkındaysanız site de özel güvenlik kursuna ait. Siz nereye başvurdunuz, hangi kurumun sınavına girdiniz, tercih yaparken kılavuzda özel şartlar, özel durumlar için uyarıları niçin okumadınız bilemiyorum. Bu durumda açıklamayı isteyeceğiniz yerin, başvuru yaptığınız yerle aynı olması gerektiğini söylememe gerek yok sanırım. İyi günler.

 2. 17 Ağustos 2016 - 07:26 | #2

  ceyhun :

  hiç bir sağlık sorunum yok sadece merak ettiğim kolumdaki jilet izleri silahsız güvenlik sertifikası almama engel olurmu ?

  Silahsız raporu, dört hekim imzalı olarak polikliniklerden alınabilir. Bulunduğunuz ildeki kurslara rapor verebilen yerleri sormanız doğru olur. Jilet izleri ile ilgili karar da oradaki hekime bağlıdır. Bu izlere rağmen kişilik testine girip silahlı alabilenler var. İyi günler.

 3. 17 Ağustos 2016 - 07:28 | #3

  Yusuf :

  Merhaba tam teşekküllü sağlık raporunu devlet hastanesinde 200 tl özelde hastanelerde daha uygun özel hastaneden alsak geçerli olur mu ?

  Bünyesinde tıp fakültesi olan özel hastane raporu olabilir. Ancak son durumlardan sonra bu hastanelerde de bayağı fazla değişiklik oldu. Ayrıca fiyatları da uygun sayılmazdı. Riske girmemek için devlet hastanesinden almanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 4. 17 Ağustos 2016 - 10:50 | #4

  Emrah :

  Merhaba Ben tıp 1 seker hastadıyım askerlikten muaf oldum Ben silahlı sertifika alabilirmiyim Tesekkurler simdiden

  Silahlı için gereken tam teşekküllü devlet hastanesi raporunu alabilmeniz kaydıyla evet. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine şehrinizde rapor vermeye yetkili hastaneleri öğrenmenizi tavsiye ederim. Hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce ilgili hekimle/bölümle görüşmenizi, olumlu cevap aldığınız takdirde işlemi başlatmanız uygun olur. Sağlık şartlarında engel olarak belirtilmemekle birlikte kullanılan ilaçlar sistemde göründüğü için riske girmemek açısından bu şekilde hareket etmeniz yararlı olur. İyi günler.

 5. 02 Eylül 2016 - 13:08 | #5

  Gulcin :

  Merhaba boyum 1.55 yasim 28 kilom 60 guvenlik grvlisi olabilirmiyim orta okul mezunuyum

  Silahsız güvenlik eğitimi alabilirsiniz. İyi günler.

 6. 17 Eylül 2016 - 11:45 | #6

  Oğuzhan :

  Iyi çalışmalar ;
  Kalp hastalığım nedeniyle engelli raporum bulunmakta, lakin yukarıdaki silahlı adaylarda aradan sağlık koşullarında bir problemim yok sertifika alabilir miyim?

  Silahlı adaylardan istenen tam teşekküllü devlet hastanesi raporunu alabildiğiniz takdirde eğitim de alabilirsiniz. Bunun için rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümüyle görüşmenizi tavsiye ederim. Olumlu cevap alırsanız işlemi başlatırsınız. İyi günler.

 7. 17 Eylül 2016 - 11:46 | #7

  Ilhan :

  Merhabalar ben 5 yıldır bi kamu kurumunda ogg olarak çalışıyorum yüzde 45 rapor alırsam iş RİSK ı ne olur ve vergi indirimi nekadar olacaktır teşekkürler

  Sorunuz tamamen SGK ile ilgili, burada daha ziyade eğitime ilişkin konularda cevap vermeye çalışıyoruz. Sorduğunuz konuya ilişkin bilgim yok maalesef. İyi günler.

 8. 17 Eylül 2016 - 11:47 | #8

  Meksm :

  Sol gozde ℅80gorme kaybik var güvenlik görevlisi olur muyum

  Belli oranlarda görme bozuklukları sorun olmuyor. Ancak sizin görme kaybı hayli yüksek, rapor almanız mümkün olmayabilir sanırım. İyi günler.

 9. 19 Eylül 2016 - 07:42 | #9

  gamze :

  Merhaba hocam,ben özel guvenlik olmak istiyom lise mevzunuyum 19 yasindayim boyum1,60 kilom 51 yalnz tek bir sorunum var göz hastasiyim hastaligim Keratokonus raporum %42 sizce sertifija alirmiyim yani özel guvenlik olurmuym ???

  Belirttiğiniz hastalığın görmeye etkisine göre ilgili hekim tarafından karar verilir. Dolayısıyla bulunduğunuz ilde rapor vermeye yetkili poliklinikleri öğrenip birine danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 10. 28 Eylül 2016 - 15:25 | #10

  Ayla :

  Mrb ben 37 yaşında 1.55 boyunda 70 kilo ve lise mezunuyum özel güvenlik olma şansım nedir acaba ?

  Verdiğiniz bilgilere göre silahlı veya silahsız eğitim alabilirsiniz. Seçim tercihi sizin. Rapor alabilenler eğitim de alır. Boş-kilo ile ilgili belirli bir şart yok, karar sağlık kurumlarının. Sadece uzun boyluların iş bulmada biraz daha şanslı olduğu belirteyim. İyi günler.

 11. 29 Eylül 2016 - 09:15 | #11

  Samet :

  Merhaba, güvenlik görevlisi olmak istiyorum ama anksiyete rahatsızlığı geçirdim. Bu bir kişilik sorunu ya da psikopatik bir hastalık olarak mı görülüyor.
  Yani güvenlik görevlisi olmaya engel bir durum mu? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  Belirttiğiniz durum özel güvenlik olmaya engel teşkil etmez. Ancak buna dair kullandığınız ilaçlar, hastane sisteminde görünürse ilgili hekim size kişilik testi uygulayabilir. Bu testte çok soru olduğundan adaylar okumadan cevaplayabiliyor. Siz sakın böyle yapmayın tüm soruları ve şıklarını dikkatle okuyup benzer sorulara tutarlı cevap verin. Bu arada belirttiğim durum silahlı adaylardan istenen tam teşekküllü devlet hastanesi raporları için geçerli. Silahsız alacaksanız poliklinikte o kayıtlar görünmez. İyi günler.

 12. 30 Eylül 2016 - 08:17 | #12

  yasin ozbek :

  merhaaba elimin ustunde sol kolumda bilegimde ensemde dovmeler var yarin kursa yazilicam orda engel yok amaa is bulma konusunda engel olurmu ,tesekkurler.

  Konu tamamen işvereninize bağlı, belirttiğiniz durumu sorun etmeyen yerler de var. İyi günler.

 13. 01 Ekim 2016 - 16:22 | #13

  Nurgül kılıç :

  gözlük derecesi sınırı ne kadar

  Hastanelerde +3,-3 aralığındaki görme bozukluklarına rapor verilebiliyor. İyi günler.

 14. 07 Ekim 2016 - 12:19 | #14

  emre :

  merhaba iyi günler benim özel güvenlik olur ibaresi sağlık raporum var yalnız 04.04.2016 tarihinde almıştım ve 13.10.2016 tarihinde emniyete belgelerimi teslim edicem bu sağlık raporu geçerlimidir acaba ?

  Özel güvenlik işlemlerinde raporların geçerlilik süresi bir yıldır. Bu durumda sorun olmayacaktır. İyi günler.

 15. 12 Ekim 2016 - 17:30 | #15

  Muammer :

  Yüzde 35 işitme kaybıyla güvenlik görevlisi olabilirmiyim.

  Sağlık şartları ile ilgili yukarıda verilen bilginin detayı yok. Oranlarla ilgili yetki, sağlık kurumlarında demek ki. Dolayısıyla bunu silahsız için polikliğine, silahlı için hastaneye sormanızda yarar var. İyi günler.

 16. 17 Ekim 2016 - 11:17 | #16

  onurcan :

  arkdaşlar ben askerden piskiyatri raporu aldım düzen bozuklukları askerliğe elverişli değildr roporu sivil hayatımda piskiyatriden hiç birşeyim olmadığıma dahir raporda aldım acaba güvenlik olursam sıkıntı olurmu bu rapor hiç bir prombelmim yok ? cvplarsnz sewinirm

  Silahlı veya silahsız hangisine başvuruyorsanız ona uygun rapor almanız gerekir. Rapor alabildiğiniz takdirde sorun olmaz. İyi günler.

 17. 17 Ekim 2016 - 17:11 | #17

  alican :

  2013 de rapor aldim guvenlik icin gözden dolayi olumsuz verdiler sonra tedavi oldum 2016.da tekrar bas vurdum olumlu rapor verdiler ikincisinde egitim aldim sinavi kazan dim evragimi emniyet mudurlugu guvenlik dairesine teslim ettim ama iki rapor gozukunce celiski var diye il sagliga sevk ettiler ve
  Oda tarafsiz bir hasteneye sevk edicek farkli bir sehirde bu durumda alabilirmiyim hic bir saglik problemim yok suan tedaviyi kabul ederlermi kabul etmez olumsuzmu verirler yoksa bu durumda.

  İmza karşılığı teslim alınan olumsuz raporlar, emniyetin ret havuzuna düşüyormuş. Dolayısıyla daha sonra olumlu rapor alanların, hakem hastaneye sevk edilmesi prosedür gereği zorunlu. Tedavi olduysanız çekineceğiniz bir şey yok. Sizi son durumunuza göre değerlendireceklerdir. Hakem hastaneden raporu alıp emniyete verirsiniz. İyi günler.

 18. 31 Ekim 2016 - 12:35 | #18

  İsmail :

  Bir böbreğin %23 çalışıyor olması bdan dolayı askeriyeye elverişli değildir diye rapor alındı yani çürük çıktı bu güvenlik görevlisi olarak çalışmaya engel midir

  Silahlı veya silahsız durumunuza uygun raporu alabildiğiniz takdirde sorun olmaz. İyi günler.

 19. 31 Ekim 2016 - 12:36 | #19

  tolga :

  tek gözü görmeyenler sertifika alabilirmi

  Belli derecelere kadar müsamaha gösteriliyor ama tek gözün tamamen görmemesi maalesef engel teşkil eder. İyi günler.

 20. 03 Kasım 2016 - 08:17 | #20

  Hürü :

  Ben işitme cihazı kullanıyorum. %52 engel oranım var. Silahsız güvenlik görevlisi olabilir miyim. Boy 1.58 kilo 57 yaş 18

  İşitme ile ilgili aranan şartlar silahlı-silahsız her ikisinde de aynı. Sağlık şartlarında oran verilmediği için konuyla ilgili karar, sağlık teşkillerine bırakılmış demektir. Silahsız için yetkili poliklinikten alınacak rapor yeterlidir. En az ortaokul mezunu, 19 yaşından gün almak da zorunludur. İyi günler.

 21. 05 Kasım 2016 - 11:12 | #21

  Kadir :

  17 yaşındayim güvenlik görevlisi olabilirmiyim egitimini alarak

  19 yaşından gün almış, en az ortaokul mezunu olanlar silahsız kurs görebilir. İyi günler.

 22. 09 Kasım 2016 - 07:21 | #22

  Sevda :

  Ben 20 yaşındayım psikiyatrik hastalık olarak panik atağım var bu etkiler mi

  Tedavi için kullandığınız ilaçları sağlık sistemi üzerinden alıyorsanız, silahlı raporunda muhtemelen görünür. Bu durumda hekim sizden kişilik testi isteyip sonucuna göre karar verebilir. Kişilik testine tâbi olmak olumsuzluk anlamına gelmez. Soruları okuyup tek tek cevaplamakta yarar var. Silahsız için yetkili poliklinik raporu yeterlidir. İyi günler.

 23. 10 Kasım 2016 - 12:34 | #23

  mehmet ali :

  merhaba, kolumda kesici alet izleri var dirsek ve omuz arasında.. bu izlerden dolayı sertifika alamama gibi bir durum olur mu?

  Silahlı için heyet, silahsız için yetkili poliklinik raporu istenir. Silahlıda kişilik testine tâbi tutarak sonucuna göre hekimin takdirine kalmış. Kişilik testine girerseniz her soruyu okuyup tutarlı cevaplar vermenizi tavsiye ederim. Silahsızda muhtemelen sorun olmaz. İyi günler.

 24. 12 Kasım 2016 - 13:16 | #24

  Emre :

  Merhaba 20 yaşındayım omurgamda platin var boy 1.83 kilo doksan beş platinler silahsız güvenlik sertifikası almam da Bi engel teşkil eder mi

  Silahsız raporlarında ortopedi onayı aranmadığı için hiç bir engel teşkil etmez. İyi günler.

 25. 14 Kasım 2016 - 09:28 | #25

  s :

  sol gözde 100 de 25 görme bozukluğu var silahlı sertifika aldım ancak hastene göz doktoru seni ögg yapmazlar deyince vazgeçtim 2008 den beri hayal kırıklığı yaşıyorum ne yapmalıyım

  Başvurduğunuz hastaneye bağlı olmakla silahlıda +3,-3 aralığındaki görme bozukluğu sorun olmuyor. Sizin kastettiğiniz görme kaybı mı, görme bozukluğu mu bilemedim. İlk hastaneden olumsuz raporu imza karşılığı teslim almadıysanız başka hastaneye ücreti yatırmadan önce danışın. İyi günler.

 26. 14 Kasım 2016 - 14:44 | #26

  Ahmet zorlu :

  Mrb benim o.g.g kimlik kartı silahlı şirket bizden sağlık raporu istedi ben sağlık raporunu silahsız aldım çalıştığım yer silahsız benim kimliğin silahsız mı oldu yoksa nasıl olacak birde sisteme dusermi kimlik degistirilirmi

  Kimliği silahsıza sadece emniyet çevirebilir. Rapor yüzünden kendiliğinden silahsız olmaz. Sistemin ne şekilde işlediğini inanın bilemiyorum, bekleyin bakalım yenilemede belli olur. İyi günler.

 27. 15 Kasım 2016 - 09:18 | #27

  macit :

  mrb ben sara hastayım düzenli olara ilaç kullanmaktayım %40 engelli raporum var bu şekilde güvenlik görevlisi olma şansım varmı yardımcı olursanız sevinirıim

  Özel güvenlik olabilmek için yaş-mezuniyet durumuna göre silahlı-silahsız eğitim ve öncesinde uygun rapor istenir. Heyet raporunda hastanede aldığınız ilaçlar muhtemelen sistemden görünür. Silahsız için poliklinik raporu yeterlidir. Ancak bu şekilde rapor alırsanız, engelli raporu ile yararlandığınız herhangi bir sosyal yardım varsa zarar görebilir. Detayını bilemiyorum, SGK’dan sormak gerekir. İyi günler.

 28. 15 Kasım 2016 - 16:54 | #28

  kaan :

  renk körlüğü testi yapılıyormu acaba onu öğrenecektim
  ben renk körlüğün testinde başarılı değilim

  Renk körlüğü, özel güvenlik olmaya engel değil. İyi günler.

 29. 15 Kasım 2016 - 16:56 | #29

  hakan :

  iki kulakta isitme cihazi kullanıyorum. devlet hastanesinde %33 isitme engelli özürlülük raporum var sağ kulak % 58 sol kulak % 55 isitme kaybi var silahsız güvenlik olurmu

  İşitme ile ilgili aranan şartlar silahlı-silahsız her ikisinde de aynı. Dolayısıyla işitme cihazına rağmen rapor almanız zor görünüyor. Aranan şartlarda oran yazılmaması, kararın sağlık kurumlarına bırakıldığı anlamına gelir. İyi günler.

 30. 22 Kasım 2016 - 15:24 | #30

  İsa :

  Psikiyatri test sonucu tarihini kayıt tarihinden bitimiden sonra ya verdiler, şimdi kayıt olamayacak mıyız

  Özel güvenlik kursuna başlanılan tarih itibariyle sağlık raporunun alınmış olması gerekir. Dolayısıyla raporunuzun onaylanmasını beklemenizde yarar var. İyi günler.

 31. 23 Kasım 2016 - 17:08 | #31

  busra :

  silahlı guvenlik için saglik raporu basvurusunda bulundum herşeyden olumlu geçtim psikiyatriyeye sira geldiğinde dr test istemiş ve ben bu test için 2 gundr ugrasiorm yarın öğlene sira aldım sonuç ne zaman çıkar testte neyle karsilasicam ertesi gününe sonuç cikarmi pzt kursum baslio bilgi verirseniz sevinirim

  Pazartesi eğitiminiz başlıyorsa kursunuz var demektir. Acil durumlar ve eğitimle ilgili konular için doğru adres, herkesin kendi kursudur. Kişilik testinde her soruyu okuyup tutarlı cevap vermek lehinize olur. Kaç günde çıkacağını testi isteyen yerden sormanız gerekir, ancak çabuk çıkmayacağını söylemek mümkün. İyi günler.

 32. 24 Kasım 2016 - 07:06 | #32

  Muhammed :

  Merabalar 19 yaşındayım silahlı güvenlik belgesi kursu alıp silahsız olarak kullanabilirmiyim çünkü silahsız alıp 22 yaşında yeniden almak istemiyorum ne yapmam lazım sizce

  22 yaşından gün almayanların, silah eğitimi alsalar da yaş nedeniyle bu eğitimleri geçerli sayılmaz. Emniyet kayıtlarına sadece silahsız olarak girersiniz. Dolayısıyla bu yöntem, uygulanabilir değil. İyi günler.

 33. 28 Kasım 2016 - 09:41 | #33

  Sinan :

  Merhada ametemde uyuşturucudan dolayi tedavi olan kişi. Silahlı güvenlik için saglik raporu almaya gittiginde herhangi bir sorunla karşılaşırmı

  Ankara’da uyuşturucudan işlem görenlere silahsız dahi kimlik onayı verilmiyor. 6136 S.Kanuna göre uyuşturucu kullananlara silahlı kimlik verilemiyor. Silahsız için bulunduğunuz ildeki durumu oradaki kurslardan veya özel güvenlik şubeden öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 34. 29 Kasım 2016 - 07:54 | #34

  Sinan :

  Merhaba ben pisikriyatri ye gidiyorum ama sadece bi ilaç kullanıyorum oda panik atağım war diye ve biraz iyi oldum ilacı kessem silahsız güvenlik olabilirmiyim

  Silahsız için istenen rapor poliklinikten alınabilir. Polikliniklerde kullanılan ilaçlar, hastanedeki gibi görünmez. İlacı kesmenize gerek olmadan rapor almanız mümkün olabilir. İyi günler.

 35. 29 Kasım 2016 - 07:55 | #35

  emrah :

  peki güvenlik aldıgımızda askerden muaf belgesi olanlarara iş bulmada sıkıntı cıkabilirmi biliglendiriseniz sevinirim

  Bunu bulunduğunuz ilden araştırmanız uygun olur. İyi günler.

 36. 29 Kasım 2016 - 17:23 | #36

  Kartal :

  Ben suan majordepresyon hastasiyim silahsiz sinavini kazandim onceden almistim saglik raporumu belgeleri verecegim sadece sizce sorun cikar mi onceden aldigim saglik raporunda pisikolojik rahatsizligi yok yaziyor cevap bekliyorum teşekkürler

  Raporunuz olduğuna göre sorun yok demektir. İyi günler.

 37. 02 Aralık 2016 - 07:52 | #37

  Uğur yüksel :

  21yasindayim silahlı güvenlik kursuna başvuru yapacam ama bileğimde orta derece ne büyük nede küçük bir yıldız dovmesi var bi sıkıntı olurmu hocam yardımınız icin şimdiden teşekkür ederim iyi günler

  Silahlı için 22 yaşından gün almış, en az lise mezunu olmak gerekir. Rapor da tam teşekküllü devlet hastanesinden alınmalıdır. Belirttiğiniz dövmenin sorun olacağını sanmıyorum. Ancak konuya ilişkin esas karar hastanede verileceğinden rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 38. 02 Aralık 2016 - 15:49 | #38

  Çağdaş :

  Merhaba ben bugun silahsiz özel guvenlik işi için basvurdum lakin benim %53 engel raporum var 2 kalçamda total kalça protezi var ama fiziken hic bir kisitliligim ve sağlık sorunum yok bu işi yapabilirmiyim ?

  Silahsız kimliğiniz var da mı başvuru yaptınız, yoksa silahsız kursa kayıt mı oldunuz tam anlayamadım. Silahsız kurs ise raporda ortopedi onayı istenmediği için sorun olmaz. İşi yapıp yapamayacağınızı ise ancak siz bilebilirsiniz, sağlık sorununuz-hareket kısıtlılığınız yoksa yaparsınız sanırım. Öte yandan engelli raporundan ötürü herhangi bir sosyal yardım/vergi indirimi vb. hak varsa zarar görebilir. Bilginiz olsun. İyi günler

 39. 02 Aralık 2016 - 16:28 | #39

  Çağdaş :

  Kursa kayıt oldum efendim 25 yasindayim 350 tl ediyor kurs ama sadece 150 tlsini peşin ödedim çarşamba günü iş başı yapabilecegimi soylediler gerekli evrakları verdigim zaman . İlk başta kimliksiz calistiriyolarmis ve vergi indirimi gibi bir seyden yararlanmiyorum. Peki raporum sayesinde is verenim sigortami daha düşük yatiramaz mi ?

  Gerek kimliksiz çalıştırma, gerekse SGK konusu olan maaş işini kayıtlı olduğunuz kurstan öğrenmeniz gerekir. Bizde böyle bir uygulama yok, onun için bilmiyorum. İyi günler.

 40. 09 Aralık 2016 - 14:23 | #40

  emel fidan :

  merhabalar
  ben 2010 da saglikli bir sekilde kimligimi aldim 2014 yilinda felc gecirdim ve %49luk otopedi raporum var fakat suan gayet duzgun bi sekilde yuruyorum ve asil sorum yenileme zamanim geldi sinavdan sonra bi probkem cikarmi sorusturmada raporumda 2017 nin ekim ayinda bitiyor

  Daha önce kimliği olanların yenilemesinde rapor istenmiyor. Dolayısıyla sorun çıkacağını sanmıyorum. İyi günler.

 41. 09 Aralık 2016 - 14:24 | #41

  emre :

  ıyı gunler dıyalız hastasıyım hasta olmadan once aldıgım ozel guvenlık kımlık kartım bıtmek uzere acaba yenıleme yapabılırmıyım

  Kimliği olanların yenilemesinde yeniden rapor istenmediği için sorun olacağını sanmıyorum. Sadece işyeriniz yeni rapor isterse sıkıntı olabilir. İyi günler.

 42. 09 Aralık 2016 - 14:26 | #42

  uğur toprak :

  merhaba
  yasım 26 boy 180 kilo 78 göz hariç herhangi bir sağlık sorunum yok yanlış bi işlem sonucu sol gözde %70 görme kaybı o yüzden doktor gözlük verdi bu silahlı güvenlik sertifikasını almamda bi mahsuru var mı cevap için şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar

  Özel güvenliklerde aranan sağlık şartlarına ilişkin yukarıdaki açıklamanın dışında bilgi yok. Dolayısıyla karar, sağlık kuruluşlarına bırakılmık demektir. Görme kaybı oranı yüksek gibi. Silahsız için rapor verebilen kliniklerden birine ücretini yatırmadan danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 43. 09 Aralık 2016 - 14:29 | #43

  Yasin :

  Konya bey hekim devlet hastanesine gittim kolda jilet izi olunca yarın heyet kurul toplantisina katilacaksin dediler toplantıya katıldım 20 gün sonra raporun çıkar dediler sonuç ne olur bugün raporu teslim etmem gerekiyordu

  Hastanenin vereceği kararı bilmemiz imkansız. Umarım lehinize olur. Kursunuza başvuru yaptığınıza dair belgeden fotokopi alıp verebilirdiniz. Ancak her ihtimali düşünmek gerekirse diyelim ki olumsuz geldi, eğitim adına yapacağınız masraflar da boşa gidebilir. Boydan boya dövmeli kollarla rapor alanlar da var. İyi günler.

 44. 09 Aralık 2016 - 14:39 | #44

  Can kara :

  Merhaba 400den fazla soru soruldu lakin daha sonrasında psikiyatr beni kişilik testine gönderdi sıkıntı olurmu?

  Kişilik testindeki soruları okuyup tutarlı cevaplar verdiyseniz sorun olmaması gerekir. İyi günler.

 45. 10 Aralık 2016 - 08:51 | #45

  Ali :

  Mrb ben özel güvenlik görevlisi olmak istiyorum ama geçen sene askerde kan bağışı yaptığım da hepatit b taşıyıcısı olduğumu öğrendim doktora gittim bütün tahlillerin yapıldı akciğerime karaciğeriime bakıldı bişey yokmuş vücudum hastalığı durdurmuş sadece taşıyıcı olduğumu herhangi bir sağlık problemim olmadığını söylediler .ben bu şekilde güvenlik görevlisi olabilir miyim lütfen bana yardım edin

  Özel güvenlik olma şartlarında hepatitle ilgili bilgi yok. Dolayısıyla karar silahlı-hastane, silahsız-poliklinikte ilgili hekime bırakılmış. Bulunduğunuz ili bilemiyorum ama tahlil yapmadan rapor veren hastaneler de var. Ancak kontrol için gittiğiniz kayıtlar görünürse bilemem. En doğrusu önce ilgili hekime danışıp rapor ücretini yatırmanız olur sanıyorum. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster