Özel güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli sağlık şartları nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

   

 

 SİLAHLI ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

  

 

SİLAHSIZ ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

a. Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak      

b. Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak
  
c. Göz : Körlük veya gece körlüğü olmamak
 
d. Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak
 
   

Bu yazı bugün : 51, toplamda : 66922 kişi tarafından okundu.

 1. Yağmur Şahin
  14 Mayıs 2015 - 14:56 | #1

  Merhaba arkadaşlar,her türlü sağlık raporunu Ankara Kızılay Güvenpark dolmuş duraklarının karşısında Özel Özkaya Tıp Merkezi’nde veriyorlar.Fiyatları uygun,Silahsız güvenlik raporunu 30 TL’ye veriyorlar.Görevliler çok ilgili.Bilginiz olsun.

 2. 15 Ekim 2015 - 16:16 | #2

  Pusat :

  Merhabalar oncelikle soyle bi sorum olacak kronik hepatit b tasiyicisi silahli özel güvenlik olabilirmi herhangi bi sakincasi olurmu varsa neden tsk edrm şimdiden.

  Özel güvenlik sağlık şartlarında hepatitle ilgili bir detay yok. Bildiğim kadarıyla rapor alabilenler de var. Bu nedenle rapor ücretini yatırmadan önce ilgili bölümle görüşmenizi tavsiye ederim. Cevap olumlu olursa işlem yaptırırsınız. İyi günler.

 3. 27 Ekim 2015 - 13:47 | #3

  yunus :

  merhabalar bu hastane işi nasıl olur bu ikiyüz tl nereye yatırılıyor

  Rapor ücretini, rapor alacağınız hastaneye yatırmanız gerekir. İyi günler.

 4. 27 Ekim 2015 - 13:48 | #4

  nurhayat yurtbay :

  ıyı gunler ben guvenlık sertıfıkası almak ıstıyorum ama sara yanı epılepsı hastasıyım bı sorun olurmu

  Rapor alabilmeniz kaydıyla özel güvenlik eğitimi de görebilirsiniz. Silahlı-silahsız raporları farklıdır. Rapor alabilmek için bulunduğunuz ildeki kurslardan birine danışmanızda yarar var. İyi günler.

 5. 02 Kasım 2015 - 16:45 | #5

  Tamer :

  Mrb kolunda jilet izleri olan özel güvenlik olabilir mi

  Rapor almak kaydıyla olabilir. İyi günler.

 6. 11 Kasım 2015 - 16:44 | #6

  Caner :

  Hocam benim merak ettiğim birşey var ben silahsız a başvurmayı düşünüyorum devlet hastanesine rapor için gittiğimizde ortepedi bolumunde kemik sağlamlığına bakıyorlarmı baştan ayak bölümüne kadar cevaplarsanız sevinirim tşk.

  Silahsız raporlarını hastaneden almak pahalıya gelir. Hastaneler, silahlı-silahsız fark etmeksizin 200 TL alıyorlar. Bunun yerine bulunduğunuz ildeki kurslardan birine danışarak rapor vermeye yetkili poliklinikleri öğrenebilirsiniz. Silahsız raporlarında ortopedi onayı aranmadığı için sorun yok. İyi günler.

 7. 11 Kasım 2015 - 16:44 | #7

  Gulayilik :

  Gozumde 0.75 derece bozukluk bu da engelmidir

  Belirttiğiniz görme bozukluğu silahlı-silahsız her ikisi için de sorun teşkil etmez. İyi günler.

 8. 11 Kasım 2015 - 16:46 | #8

  GÖZDE :

  merhaba;
  arkadaşım silahlı veya silahsız güvenlik için sağlık raporu başvurusu yapacak fakat öncelikle bi danışmak istedim.sağ ayağında 1,33 cm kısalık var ve bu yüzden askere de gidemedi heyet raporu var askere gitmek için uygun görülmediğine dair.bu özel güvenlik olabilmesi ve sağlık raporu alabilmesi için bi sorun teşkil eder mi yadımcı olursanız sevinirim.teşekkürler

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet raporu istenir. Belirttiğiniz duruma hastanede ne gibi işlem yapılır bilemiyorum. Ancak silahsız düşünürse bulunduğunuz ildeki kurslara danışarak rapor vermeye yetkin poliklinikten alabilirsiniz. Silahsız raporlarında ortopediden onay istenmediği için sorun yaşamaz. İyi günler.

 9. 11 Kasım 2015 - 17:06 | #9

  Fadima :

  Hocam meraba silahlı güvenlik olmak için heyet raporuna bavurdum.bi tanesinde fizyolojik titreme yazdı heyetten gecermiyimdiğer hepsine uygun dendi

  Sağlık raporları için detaylı bilgiye, daha doğrusu böyle durumlarda hekimlerin ne şekilde inisiyatif kullanacakları bilgisine sahip değiliz maalesef. Belirttiğiniz durumun engel teşkil edip etmeyeceğini bilemiyorum. İyi günler.

 10. 12 Kasım 2015 - 07:48 | #10

  kader :

  Hocam cok arastrdım ama net bi cvb bulamadım.% 40 engelli raporu olanlar ozel guvenlik olabilirmi.yardımci olursanz sevinirim tesekurler

  Silahlı ve silahsız özel güvenlik adaylarında sağlık yönünden aranan şartlar yukarıda yazıyor. % 40 engelli durumun kaynağı sadece ortopedi ise silahsız mümkün olur. Ancak engelli durumdan kaynaklanan maaş vb. özlük hakkı varsa özel güvenlik olma halinde nasıl etkilenir bilemiyorum. İyi günler.

 11. 24 Kasım 2015 - 17:18 | #11

  tubA :

  Silahsız guvenlik alicam sol göz %30 heyetten rapor alabilirmiyim

  Sağlık şartları ile ilgili detaylar yukarıda var. Verdiğiniz oran görmeye mi, görme kaybına mı ait bilemiyorum. Ancak silahsız için rapor vermeye yetkili poliklinikleri bulunduğunuz ildeki kurslara danışabilirsiniz. İyi günler.

 12. 28 Kasım 2015 - 15:25 | #12

  tubA :

  Sol gozum %30 goruyor hanı @A.GÜLŞEN

  Silahsız için dahi oldukça yüksek bir görme kaybı, maalesef olumsuz görünüyor. Ancak diğer yorumda belirttiğim gibi polikliniklere danışabilirsiniz. İyi günler.

 13. 28 Kasım 2015 - 15:26 | #13

  AHMET :

  kolay gelsin silahlı guvenlık sertifikası alıcam daha once uzman cavusluk ıcın saglık raporu almıstım gata haydarpasadan saglık raporu gecerlı olurmu 2015 ocak ayında almıstım

  Özel güvenlik olabilmek için istenen raporda “Silahlı Özel Güvenlik Olur” ibareli rapor istenir. Dolayısıyla aldığınız rapor, bu işlemler için geçerli değil. İyi günler.

 14. 28 Kasım 2015 - 15:27 | #14

  aytug :

  Sayın hocam renk korlugu silahlı özel güvenlik olmaya engel olmadığına gorr yeni rapor sisteminde renk korlugu var yazmasına rağmen güvenlik olabilir ibaresi yazılacak dimi sorun yok yanı çünkü o ibareli istiyorlar

  Renk körlüğü tespit edildiğinde rapora yazılır. Ancak bu rapor almaya engel hal değildir. İyi günler.

 15. 01 Aralık 2015 - 13:17 | #15

  Köksal :

  Merhabalar benim sol gözümde göz kapağı düşüklüğü var ve rotosyon bozukluğu silahlı kimlik almaya engelmidir.

  Sorunuzun cevabını ancak rapor vermeye yetkili hastanenin göz hekimi verebilir. Dolayısıyla rapor ücretini yatırmadan göz bölümüyle görüşmenizi, olumlu cevap almanız halinde işlemi başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 16. 02 Aralık 2015 - 09:37 | #16

  mesut :

  Slm hocam Sağlik raporunu aile hekiminin alınabilir mi

  Aile hekimliğinde yukarıda sağlık şartlarında belirtilen branşlarda hekim bulunmadığı için maalesef alınmaz. Rapor vermeye yetkili polikliniklerden (silahsız), tam teşekküllü devlet hastanesinden silahlı rapor alınabilir. İyi günler.

 17. 05 Aralık 2015 - 09:19 | #17

  Can ERGÜN :

  Merhabalar, 21 yıl muazzaf astsubay olarak TSK da görev yaptım.silahli yada silahsiz Güvenlik için kurs görmek şart mıdır? Teşekkürler

  TSK’da jandarma sınıfında görev yaptıysanız emekli olduktan sonraki ilk beş yıl içerisinde başvuru şartıyla bir defaya mahsus eğitimden muaf olursunuz. Jandarma değilseniz tercihinize göre silahlı vaya silahsız eğitim almanız gerekir. İyi günler.

 18. 10 Aralık 2015 - 13:27 | #18

  Yunus kara :

  Hocam sol kulak zari delikmis rapor aldigimda gecerli sayilirmi isitme de sorun yok o raporla belgeyi alabilirmiym

  Sağlık bakımından aranan koşulların varlığına, uygunluğuna sağlık teşkillerinde karar verilir. Dolayısıyla rapor alabilirseniz eğitim görebilirsiniz. İyi günler.

 19. 17 Aralık 2015 - 18:16 | #19

  serhat :

  hocam ıyı aksamlar ben guvenlık gorevlısı olarak calısıyorum ben seker tansıyon kolesterol ve kulakta duyu kaybından dolayı %43 engellı rapor aldım.hastaneden guvenlık olur raporu alabılırmıyım.
  tesekkurler

  Belirttiğiniz duruma ilişkin karar konusunda hiç bilgim yok, tamamen hastaneye veya silahsızsanız yetkili polikliniğe bağlı bir durum. Kimliğiniz varken neden tekrar rapor istediğinizi de anlayamadığım için ilgili sağlık kurumuna danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 20. 17 Aralık 2015 - 18:17 | #20

  emine cil :

  ben 17 yaşındayım güvenlik kursuna yazılmayı düşünüyorum yaşımdan dolayı yazılamama gibi bi sorun olurmu ? yada belgeyi alıp 18 imde işe başlayabilirmiyim ?

  Silahsız eğitim için 19 yaşından gün almak gerekir. Şu halde mümkün değil. İyi günler.

 21. 29 Aralık 2015 - 08:13 | #21

  Silan kaba :

  Hocam ben 26 yasindan bir bayanim ve silahli guvenlik icin islemlere baslicam yanliz kafama takilan bir sorum var.ben 20 yil kadar once kaza gecirdim ve sol ayagimdan 2 ameliyat gecirdim ortapedi % 15 kadar bir engel durumu var ama oda daha cok gorunumun yaptigi bir engel yurumede yada kosmada engel tanimiyor raporda sorun yasar miyim acaba bunu bilmek isterim

  Silahlı güvenlik için istenen heyet raporu parasını yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümü ile görüşmenizi tavsiye ederim. Konu hakkında karar hekim tarafından verilir. Eğer olumsuz cevap alırsanız silahsızda ortopedi onayı olmadığı silahsızı düşünebilirsiniz. İyi günler.

 22. 05 Ocak 2016 - 18:47 | #22

  nilay :

  Merhabalar benim %52 görme kaybı varsa sağ gözüm de silahsiz yada silahlı özel günenlik olabilirmi yim acb?

  Görme kaybı oranı çok yüksek olduğu için rapor almanız sorun olur. Belli oranlarda görme bozukluğu sorun olmuyor. Rapor açısından silahlı ile silahsız arasındaki tek fark, silahsızda ortopedi onayı aranmamasıdır. Sağlık açısından aranan diğer koşullar aynıdır. Silahsızlar için poliklinik raporu geçerli olduğundan rapor ücreti vermeden rapor vermeye yetkili bir polikliniğe danışabilirsiniz. İyi günler.

 23. 05 Ocak 2016 - 18:50 | #23

  ali :

  Şeker hastasiyim.silahlı özel güvenlik sertifikam var hastanede çalışmamda herhangi bir sakınca varmı?

  Kimliğiniz olduğuna göre raporu almışsınız demektir. Gerisi çalışacağınız şirketle sizin aranızda. Sorun olacağını sanmıyorum. İyi günler.

 24. 08 Ocak 2016 - 13:08 | #24

  selcuk06y :

  Hocam meraba tek göz protez acaba güvenlik olabilir miyim?

  Sağlık açısından aranan şartlarda belirli görme bozukluğu engel olmayabiliyor ama tek gözün protez olması sorun olur sanıyorum. Silahsız raporu vermeye yetkili polikliniklerden birine danışabilirsiniz. İyi günler.

 25. 08 Ocak 2016 - 13:12 | #25

  Turgay :

  hocam benım sorum yedi senedir piskıyatrı bölümünde bipolar bozukluk tedavısı görüyorum sorum rapora bipolar bozukluk tanısı ile takıp ve tedavı edilmektedir uzun süredir hastalık aktıvıtesının bulunmadığı ve dengeli ilaç kullanan kışının uygulanan test ve muhaane sonucu bügünki halıyle silahsız güvenlık olarak çalışmasında bir sakınca tespıt edilmemiş olup altı aylık takıpler öneririm yazdı
  Diğer böümlerde sıkıntı yok heyete daha girmedim çarşamba günü inşallah eğer onaylarlarsa Altı aylık takıp sistemı nasıl olur işe girmemde sakınca doğururmu

  Böyle durumlarda hastanelerin çoğunda olumsuz rapor verip bırakıyorlar. Duruma göre iyi bir hekime denk gelmişsiniz. Olumsuz raporu imza karşılığı teslim almış olsaydınız başka yerde şansınız olmazdı. Şu halde sizin açınızdan olumlu bir işlem gibi görünüyor. Altı aylık takibin ne şekilde işleyeceğini size söyleyeceklerdir. İyi günler.

 26. 16 Ocak 2016 - 15:36 | #26

  arife :

  tek gözüm görmüyor yüze 32 sürekli raporum var güvenlik sertifikası alabilirmiyim

  Belirttiğiniz durumda rapor almanız mümkün görünmüyor maalesef. +3,-3 aralığındaki görme kayıplarında silahlı rapor alınabiliyor. Muhtemelen silahsızlar da aynı şekilde değerlendirildiği için tek gözün tamamen görmemesi durumunda rapor verileceğini sanmıyorum. İyi günler.

 27. 16 Ocak 2016 - 15:39 | #27

  emre :

  mrb hocam ben bundan 5 yıl önce lise çağlarında iken üniversite sınavı için rapor alıp okula gitmiyorduk 3.kez aldım sonra şimdi bi güvenlik sertifikası almak için hastaneye başvurdum heyet raporu çıkardık bütün doktorları gezdim bi problem görülmedi fakat en son piskyatri ye geldiğimde ise bana o aldığım raporlar sorun oldu yani pskytri doktoru kağıda daha önce piskyatri bölümüne başvurduğumu belirtti ben bunu heyete sundum mu ne olur hocam veya ne gibi bi işlem yapmam lazım

  Nedenini açıklamanız halinde sorun olacağını sanmıyorum. En fazla kişilik testine tâbi tutulabilirsiniz. Sıkıcı bulup okumadan cevaplayanlar rapor alamadığı için dikkatli okuyup benzer sorulara tutarlı cevaplar vermenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 28. 16 Ocak 2016 - 15:41 | #28

  melek adali :

  Slm hocan Ben antideprasan kullanitorum silahli guvenlik seryifikadi Almak istiyorum saglik roporu alabilirmiyom

  O ilacı reçete ile alıyorsanız muhtemelen rapor başvurusunda ortaya çıkar. Dolayısıyla karar ilgili hekimindir. Önce psikiyatri bölümüne başvurup danışmanızı, olumlu cevap alırsanız rapor ücretini yatırmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 29. 16 Ocak 2016 - 15:46 | #29

  ahmet ertas :

  Hocam birsey soracaktim heyette sol hafif travmali dedi silah ozel guvenligie uygundur dedi birde 1 yil yazalaim dedi ne demek hicam bu rapor aldim mi alamadim mi acaba iyi gunler hocan

  Sağlık koşulları ile ilgili yukarıda yazanların dışında belirttiğiniz durumla ilgili bilgim yok, sanırım ancak branş hekimi bilir. Dolayısıyla sol hafif travmalı, bir yıl verelim derken ne kastettiğini keşke hekime sorsaydınız. Muhtemelen rapor bir yıl geçerli olacak gibi anlaşılıyor. Bu konular sağlık açısından teknik sayılır, ancak hekimler bilir. İyi günler.

 30. 16 Ocak 2016 - 15:47 | #30

  volkan :

  S.a , gözlerimde + 8 hipermetrop var , silah kullanabilir raporu alabilir miyim?
  Hiç mi şansım yok

  Silah ruhsatına ilişkin rapor hakkında bilgim yok, hastaneye danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 31. 20 Ocak 2016 - 10:18 | #31

  ahmet ertaş :

  hocam bir yıl geçerli dediyse ben silahli özel güvenliği kazandım özel güvenlik olduğum zaman 1 yıl sonra görev yapamıycakmıyım hocam.ya verir ya vermez.persembe günü heyet vardı hocam cuma günü öğleden sonra arayın dediler bir tane hekime ulaşamadık onun imzası gerekiyor dediler

  Beş senede bir yenilenen, özel güvenlik eğitimidir. Son düzenlemelere göre rapor, kursa veriliyor. Aslında raporu kursa vermek yeterli, emniyet rapor kontrolünü kurs merkezlerinde yapıyor. Bulunduğunuz ilde başvuruda rapor istenip istenmediğini kursunuzdan öğrenebilirsiniz. Eğer rapor sadece kursa veriliyorsa emniyet almıyorsa bu durumda kursunuzun emniyete yazı ile bildirmemesi halinde sorun olmayabilir. Endişelerinizi anlıyorum ama öncelik kendi kurs işlemlerimiz olduğu için siteyi sürekli takip edemiyorum. Bu işlemler de esas olarak bulunulan ille ilgili olduğu için öncelikle kursunuza sormanızı tavsiye ederim. Konuyla ilgilenmek zorundalar ve mutlaka da ilgilenirler. Bol şanslar.

 32. 22 Ocak 2016 - 09:12 | #32

  İsmail :

  S.a hocam bnm sol elimde iki buçuk parmak eksik sizce silahlı alabilirmiyim

  Silahlı raporu tam teşekküllü devlet hastanesinden istenir. Sağ elinizi kullandığınızı dikkate alıp hekim onay verir, rapor alırsanız neden olmasın? Dolayısıyla konu, ilgili hekimin onayına bağlı. Rapor ücretini yatırmadan ortopedi bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. Olumsuz olursa silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için silahsız eğitimde şansınızı denersiniz. İyi günler.

 33. 29 Ocak 2016 - 15:54 | #33

  Ali :

  İşitme engeli yüzde kac olması lazim ki sınır olarak özel güvenlikci olabilelim

  Sağlık şartları ile ilgili yukarıda belirtilenin dışında bilgimiz yok. Sorduğunuz konuda karar rapor alacağınız sağlık teşkiline (poliklinik veya hastane) bırakılmış. Rapor ücretini yatırmadan önce KBB ile görüşüp danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 34. 29 Ocak 2016 - 15:55 | #34

  mhaci :

  Sol elimin 3 parmagini suan yaklasik %30 bukebiliyorum bi sorun olurmu

  Silahsızda ortopedi onayı olmadığı için sorun olmaz. Silahlı istiyorsanız tam teşekküllü devlet hastanesinden rapor gerekir. Rapor ücretini yatırmadan önce ortopedi bölümüyle görüşmeniz yararlı olur. İyi günler.

 35. 29 Ocak 2016 - 15:56 | #35

  cengiz :

  Merhaba Ankara Güvenlik

  İş yerimden tekrar devlet hastanesi onaylı güvenlik sağlık raporu isteniyor. Silahsız güvenlik görevlisi olduğum için, anlaşmalı devlet hastaneleri silahlı veya silahsız gözetmeksizin aynı ücret alınıyor. Devlet hastanesi harici hiç bir hastane kabul edilmiyor. Alınmadığı taktirde sözleşme yenilemesinde işten çıkarılacağımı söylüyorlar. Silahsız olup benden devlet hastanesi sağlık raporu isteyebilir mi iş yerim? Böyle bir hak talep edebilirler mi?

  İşyerlerinin bu tür taleplerini önleyecek/yasaklayacak bir şey yok maalesef. Yasal bir zorunluluk olmasa da işverenler, 6 ay/1 yılda adli sicil ve rapor isteyebiliyor. İyi günler.

 36. 30 Ocak 2016 - 08:56 | #36

  Nurgul :

  Hocam gozluk kullaniyorum derecesi p1.+2.00 85 p2.+0.50 115 alabilirmiyim sizce …

  Silahlı için +3,-3 aralığındaki görme bozukluğu sorun olmuyor. Ancak verdiğiniz rakamlardan sonuç çıkaracak bilgiye sahip değilim. Rapor ücretini yatırmadan göz bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 37. 30 Ocak 2016 - 08:58 | #37

  Baris :

  Merhaba benim hafif işitme kaybım var tahminen %5 ila %10 arasi güvenlik sertifikam var yanliz süresi 2017 doluyor yenilemek istediğim zaman bir sikinti olurmu ? göz gibi kulağında bir derecesi varmi ?

  Silahlı veya silahsız kimliğinizi aynen yenilemeniz halinde rapor istenmez. Sadece sonradan silahlıya geçme durumunuz varsa rapor istenir. İşitme derecesi ile ilgili detay bilmiyorum maalesef. İyi günler.

 38. 30 Ocak 2016 - 15:22 | #38

  yavuz :

  Merhaba ben 13 yıl tsk’da astsubay olarak görev yaptım daha sonra kalp krizi geçirdim ve tsk da görev yapamaz kararı verilerek adi malül olarak emekli edildim rapor tanısı ateresklerotik kalp hastalığı kalp ejeksiyon fraksiyon oranı yüzde 55 bu durumda silahlı güvenlik raporu almam mümkünmüdür teşekkürler.

  Silahlı adaylardan tam teşekküllü devlet hastanesi raporu isteniyor. Ancak belirttiğiniz durumun rapor almaya etkisini inanın bilmiyorum. Rapor vermeye yetkili hastaneye başvurduğunuzda ücreti yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 39. Nurgul
  30 Ocak 2016 - 23:06 | #39

  Hocam bu durumda benim ki sanirim +2 alabilirim dediginize göre.cok tesekkur ederim ilginize iyi gunler…

 40. 04 Şubat 2016 - 18:58 | #40

  Mrcharming :

  Hocam ben 35 yasindayim bundan 28 yil once kolum dirsekten kirildi ve tam duz kaynamadi fakat askerligimi komanda olarak yaptim su anda kolumun bana hic bir sikintisi yok diger kolum gibi kullanabiliyorum.Bu durum silahsiz guvenlik olmama engelmi cevaplarsaniz sevinirim.Tskler..

  Silahsız güvenlikte ortopedi onayı istenmediği için sorun yok. En az ortaokul mezunu olmanız kaydıyla silahsız kurs görebilirsiniz. Silahsız adaylardan istenen raporunda; psikiyatri, göz, KBB, nöroloji hekim onayları yeterlidir. Hastanelerde pahalı olduğu için poliklinikten almanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 41. 08 Şubat 2016 - 11:23 | #41

  ahmet :

  Mrb lar ben de renk körlügü var. Silahli güvenlik kimlik karti alabilir miyim.lise mezunuyum acil ceval bekliyoru. Tsk

  Renk körlüğü engel değil. İyi günler.

 42. 08 Şubat 2016 - 11:25 | #42

  f.a :

  Sol kulagimda kulak zarı delik sağ kulagimda kireçlenme var doktor rapor verdi sertifika aldım çalışıyorum kireçlenme den dolayi duyma problemi yaşıyorum cihaz kullansam işten cikarilirmiyim yada sertifikam iptal edilir mi

  Cihaz kullanırsanız işyeriniz rapor isteyebilir. Malum özel güvenliğin görmesi-duyması beklenir. Konu işyerinizin inisiyatifinde. Tekrar rapor istenir de alamazsanız sertifika değil, çalışma izni yerine geçen kimlik iptal edilir. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.