Özel güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli sağlık şartları nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

   

 

 SİLAHLI ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

  

 

SİLAHSIZ ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

a. Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak      

b. Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak
  
c. Göz : Körlük veya gece körlüğü olmamak
 
d. Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak
 
   

Bu yazı bugün : 7, toplamda : 94670 kişi tarafından okundu.

 1. 27 Şubat 2017 - 16:11 | #1

  Mesut :

  Slm iyi günler benim sağ ve sol kulak orta derece de işitme kaybı var askerlikten muhaf oldum. Özel güvenlik sertifika alabilirmiyim acaba silahlı ve ya silahsız

  Silahlı için tam teşekküllü hastaneden, silahsız için yetkili poliklinikten rapor alabilmek gerekir. İşitme kaybının özel güvenlik görevini icra etmeye engel teşkil edip etmeyeceğinin kararı da buralarda verilir. Sıkça Sorulan Sorular bölümünde silahlı-silahsız için aranan yaş-mezuniyet şartlarına ilişkin bilgiler var. Durumunuza uyan sağlık kuruluşuna rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 2. 27 Şubat 2017 - 16:13 | #2

  emre :

  Merhaba kulakta sekil bozuklugu nedeniyle askerlikten muafim %21 özürlü raporum var silahsiz güvenlik kimligi alabilir miyim ?

  Silahsız için en az ortaokul mezunu, 19 yaşından gün alma şartı var. Bulunduğunuz ilde rapor vermeye yetkili polikliniklerden birine rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 3. 27 Şubat 2017 - 16:14 | #3

  burak :

  kulak zarım delik daha önce ameliyat geçirdim peki silahsız güvenlik olmama teşkilmi acaba kayıt yapabilirmiyim

  En az ortaokul mezunu, 19 yaşından gün alanlar silahsız eğitim görebilir. Bunun için gerekli rapor da yetkili poliklinikten alınabilir. Bulunduğunuz ilde uygun bir polikliniğe danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 4. 27 Şubat 2017 - 16:22 | #4

  Bülent :

  Merhabalar hocam; Size 2 sorum olacak…
  1- İş bulma, maaş vb. konularda silahsız mı avantajlıdır silahlı mı?
  2- Kolumda faça izleri var fakat dikkatli bakılmadığı sürece fazla belirgin değil. Sağlık muayenesinde kollara falan detaylı bakıyorlar mı? Sizce kolumda faça olduğunu baştan söylemeli miyim?
  Sorularımı yanıtsız bırakmayacağınıza inanıyorum teşekkür ediyorum.

  İmkanınız varsa doğrudan silahlı almanız mantıklı olur. Sonradan silahlıya geçmek mümkün ama maliyeti artırır, sınav vb. işlemler zaman alır. Özel güvenlikte iş beklemez, silahlı güzel iş bulursanız bu işlemler zaman alacağı için kaçırırsınız. Kolunuzdaki durum, hastanelerin tutumuna bağlı olmakla birlikte boydan boya kolları faça-dövme dolu olup rapor alanlar var. Bunun için genelde kişilik testi uygulanıyor. Bu testte birbirine benzer çok soru var. Tek tek okuyup tutarlı cevap verenler testten olumlu sonuç alarak raporu da alıyor. Durumunu buna göre değerlendiriniz. İyi günler.

 5. 01 Mart 2017 - 12:19 | #5

  rıza :

  Sayın hocam gata psikiyatri muayenesi sonucu askerlikten muaf olanlar;kart için gerekli olan belgeleri teslim ederken muafiyet belgesi görevli tarafından istenir mi,isterse ve bu durumdan dolayı(psikiyatri) silahsız özel güvenlik kartını alamama riski olur mu,bu yüzden yatırılan onca para yanabilir ve çok daha da önemlisi meslek sahibi olunamaz,cevaplayabilirseniz memnun olurum,teşekkür ediyorum,iyi akşamlar

  Askerlikten muaf olmaya neden olan durum, özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartlarından değil ise sorun olmaz. Ayrıca muafiyet nedenleri geçmiş, tedavi edilmiş olabilir. Dolayısıyla özel güvenlik adaylarının silahlı-silahsız hangisine başvuruyorlarsa ona uygun raporu almaları yeterlidir. Normal şartlarda muafiyet belgesi ayrıca istenmez. Herhangi bir nedenle başvurusu uygun görülmeyenler sadece vergiyi geri alabilirler. İyi günler.

 6. 01 Mart 2017 - 12:27 | #6

  Gizem :

  Hocam özel güvenlik olmak istıyorum silahsız da rahat iş bulabilir miyim ve gözlük takmam sorun olur mu veya daha sonfa silahluya gecsem gözlük sorun olur mu

  Silahlı veya silahsız sağlık/eğitim/yaş şartları ile ilgili bilgiler Sıkça Sorulan Sorular bölümünde var. Aranan şartları uyanların ilk seferde silahlı alması mantıklı, sonradan geçmek zaman ve maliyet demektir. İş imkanı ise bulunulan ilden araştırılması gereken bir konudur. İyi günler.

 7. 01 Mart 2017 - 16:57 | #7

  hakkı yener :

  hayırlı günler ben silahlı özel güvenlik belgesis almak istiyorum askerden muafım sebebi ise skolyoz alabilirmiyim acaba

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden rapor istenir. Bu raporu alabildiğiniz takdirde eğitim de alırsınız. Ancak hastalığa ilişkin ilaç kullanıyorsanız hastanenin sisteminde görüneceğinden bilginiz olsun. Silahlıda sorun çıkarsa silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için rapor almanız mümkün. İyi günler.

 8. 04 Mart 2017 - 09:59 | #8

  Samet :

  Merhaba silahsız güvenlik sertifikası almak istiyorum ama askere alınmadım raporum var ve omurilik ameliyatı oldum platin var omurilik çevresinde sertifika alabilirmiyim

  Silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için sorun olmaz. En az ortaokul mezunu olmak kaydıyla raporu aldıktan sonra kayıt olabilirsiniz. İyi günler.

 9. 04 Mart 2017 - 12:18 | #9

  melik keskin :

  merhaba ben 6 aydır psikolojik ilaç kullanıyorum sebebi ise psikotik belirtili ağır depresyon özel güvenlik belgesi almama engel olurmu

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesi raporu istenir. İlaçları hastaneden reçete alarak kullanıyorsanız muhtemelen sistemde görünür. Dolayısıyla silahlı için sorun olma ihtimali var. Bu hususu rapor ücretini yatırmadan önce ilgili bölüme danışmanı uygun olur. Silahsızda poliklinik raporu geçerlidir. İyi günler.

 10. 14 Mart 2017 - 15:26 | #10

  Tolga :

  Merhaba ben silahlı güvenlik sertifikası için hastaneye başvurdum tüm doktorlardan tam olarak geçtim yalnız kbb sol kulağımın duymadığı orda belli oldu ve beni işitme testine gönderdi ardından kağıdada sağ kulak sağlam sol kulak kısmı kayıp dedi bu heyette geçmeme ve sertifika almama engel bi durum olurmu bunu sizden öğrenmek istiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

  Hekimler branşlarıyla ilgili tespitleri rapora yazabilir. Önemli olan heyetten “Silahlı Özel Güvenlik Olur” kanaatinin belirtilmesidir. Rapor olumsuz çıkar ve kişi imza karşılığı teslim alırsa bu bilgi ret havuzunda görünür. O hastane hakem statüsünde değilse hakem hastaneden rapor alınması gerekir. Umarım sorunsuz almışsınızdır. İyi günler.

 11. 14 Mart 2017 - 15:27 | #11

  Ahmet :

  Merhabalar ben askerlikten muafım güvenlik sertifikamı aldım.Güvenlik soruşturması arşiv ve araştırma formundaki askerlik kısmına muaf yazsam bir sıkıntı olur mu?

  Sağlık raporunuz varsa elbetti muaf yazabilirsiniz, sorun olmaz. İyi günler.

 12. 15 Mart 2017 - 07:33 | #12

  İbrahim :

  Mrb hocam bn askerliğin yaptım özel güvenlik için gözlük sıkıntı oluyor mu silahlı

  Tam teşekküllü devlet hastanesinden rapor almanız gerekir. +3,-3 aralığında kalan görme bozuklukları sorun olmuyor genelde. İyi günler.

 13. 21 Mart 2017 - 13:58 | #13

  Yasin Baltacı :

  Hocam ben yasin yaş18 boy 1.50ehliyet sınavına girebiliyormuyum

  Ehliyet eğitimini alacağınız kursa sorunuz. İnanın bilgim yok. İyi günler.

 14. 21 Mart 2017 - 13:59 | #14

  Uğur :

  Merhaba hocam benim gözlerim uzağı bulanık görüyor silahsız güvenlik olabilir miyim?

  Silahsız için yetkili poliklinik raporu alırsanız olur. Rapor ücretini yatırmadan ilgili bölümle görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 15. 21 Mart 2017 - 14:00 | #15

  alpaslan :

  mrb. sağ gözümde +5.00 -050
  sol gözümde +5.50 -050 sizce bu derece ole silahsiz belge alabilirmiyim. ?

  Sağlık şartları ile ilgili yukarıda yazanın dışında bilgi yok, teredddütlü konularda karar yetkisi ilgili hekimlerin. Bulunduğunuz ilde rapor vermeye yetkili polikliniklerden birine rapor ücretini yatırmadan danışın, olumlu cevap alırsanız işlemi başlatırsınız. İyi günler.

 16. 21 Mart 2017 - 14:39 | #16

  Çağdaş :

  Ben özel güvenlik sınavını geçtim ve şimdi kimlik kartini almak için uğraşıyorum fakat istenilen belgelerde ortopedik muayene de isteniyor benim kalçamda protez var bir sorun olur mu ? Not : silahsiz olarak kazandim.

  Silahsız adaylardan istenen sağlık raporunda ortopedi onayı yok. Dolayısıyla sizin açınızdan sorun da yok. İyi günler.

 17. 22 Mart 2017 - 11:30 | #17

  Emre glgl :

  Ameliyat izinden dolayı askerden muafım
  Kalp ameliyatı
  Silahlı güvenlikte sorun olur mu ?

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden istenen raporu alabilmeniz kaydıyla sorun olmaz. Özel güvenlik için askerlik yapma şartı yok. Özel güvenlik raporu veren iyi bir hastaneye denk gelirseniz ki bunu bulunduğunuz ildeki kurslara danışmanızı tavsiye ederim. Şöyle ki bazı hastaneler, özellikle araştırma hastaneleri askeri öğrenci alır gibi inceliyor, bazıları da özel güvenliğin çalışma şartlarını dikkate alarak rapor veriyor. Bu bakımdan başvuracağınız hastane önemli. Yine de rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümüne danışın, olumlu cevap alırsanız işlemi başlatırsınız. İyi günler.

 18. alpaslan
  22 Mart 2017 - 13:40 | #18

  çok teşekkür ederim saolun öle yapacam illaki

 19. 31 Mart 2017 - 17:11 | #19

  esra :

  Mrb hocam boyum 1.58 ve kolumda kesik izleri var boyum ve kolumdaki izler psikiyatride sorun olur mu ? Teşekkürler

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden, silahsız için yetkili poliklinikten rapor istenir. Raporu verecek sağlık kurumunda ilgili hekimin kararını uzaktan kestirmek zor. Rapor ücretini yatırmadan danışmanızı, olumlu cevap alırsanız işlemi başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 20. 31 Mart 2017 - 17:12 | #20

  İbrahim :

  Sayın hocam bnm gözüm her iki gözde 1.5 astigmat silahlı govenlik alaçam sorun olurmu hocam tskler

  Silahlı raporlarında +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları sorun olmuyor genelde. Yine de son karar hastanede verileceği için rapor ücretini yatırmadan danışmanız uygun olur. İkinci bir yol da ilinizdeki kurslara hastaneleri sorup öğrendikten sonra başvurmanızdır. İyi günler.

 21. 31 Mart 2017 - 17:13 | #21

  Alpi atıcı :

  Selamın aleyküm hocam ben askerde iç güvenlik egitimi aldım bu bana sivilde silahlı özel güvenlik olmamda ne işe yarar ?

  Askerlik hizmeti esnasında yapılan görevler, alınan belgelerin özel güvenlik eğitiminde bir katkısı yok maalesef. Ancak kimlik aldıktan sonra iş başvurularında elinizde belge varsa referans olarak kullanabilirsiniz. İyi günler.

 22. 31 Mart 2017 - 17:14 | #22

  Muhammer çömez :

  Hocam ben renklerin içindeki harf ve rakamlar bazen ayırt edemiyorum sorun olur mu

  Silahlı veya silahsız fark etmeden, renk körlüğü özel güvenliğe engel değil. Sorun olmaz. İyi günler.

 23. 31 Mart 2017 - 17:18 | #23

  Cengizhan :

  Kusura bakmayın şunuda eklemeyi unutmuşum.Normalde uyum bozukluğu olan biri değilim tecilimi bozdurduktan sonra acele ettğimi farkedip erteleme almak için kişilik testini alakasız bir şekilde doldurdum ve uyuö bozuklğu çıktı 1 sene erteleme aldım.Bunun için sonradan çok pişman oldum iş hayatımı etkileyebilceğimi öğrendiğimde ve erteleme sonrasında bulunduğum ilin bir devlet hastanesinde psikiyatri bölümüne gidip konuştuğumda senin bir sorunun yok ilaç kullanmadıysanda bir problem olmaz gibisinden konuştu.Şimdi özel güvenlik için sağlık raporu alcağım sırada askrelikle ilgili durumumu sölemelimiyim ve sölemesemde bu gözükücekmi raporda sizce bir sıkıntı olurmu çok uzattığım içinde kusura bakmayın.

  Siz de cevap geciktiği için kusura bakmayın lütfen. Kişilik testini nerede yaptırdığınız önemli, askeri hastane ise lehinize, devlet hastanesi ise kayıtlarda görülebileceği için aleyhinize olabilir. Özel güvenlik silahlı raporlarında bazı hastanelerde duruma göre, bazılarında herkese kişilik testi yapılıyor. Testteki soruları tutarlı cevaplamanız önemli, tekrar girerseniz bunu ihmal etmeyin, tek tek okuyun. Bu rapordan özel güvenlik raporu alırken bahsetmenize gerek yok. İyi günler.

 24. 31 Mart 2017 - 17:21 | #24

  Yasemin :

  İyi günler ben diyabet hastasıyım ve silahlı güvenlik için hastaneye gittim bütün doktorlar onay verdi bir doktor onay vermedi diye bana sağlık raporu vermediler sizce şeker buna engelim ilgileriniz şimdiden teşekkür ederim

  Özel güvenlik sağlık şartları ile ilgili tek doküman, sayfanın başında yazılan kadar. Detayı olmadığı için karar ilgili sağlık kuruluşlarına bırakılmış demektir. Eğer o raporu imza karşılığı teslim almadıysanız başka hastanede şansınızı denemeniz mümkün. Şimdiye kadar şeker hastalığının engel teşkil ettiğini duymadım. Bazı hastaneler askeri okul-polis okulu öğrencisi alır gibi düşünüp bu tür mağduriyetlere sebep oluyorlar. Özel güvenlik raporunu çok veren, tercih edilen başka hastaneleri araştırabilirsiniz. Hatta aynı ilden olması şart değil. Ancak o raporu imza karşılığı teslim aldıysanız ret havuzunda görüneceğini bilmelisiniz. Teslim aldıysanız bir seçenek de ilinizdeki hakem hastaneyi öğrenip oradan rapor almak olur. Hakem hastane raporu, diğerinin öyle bir statüsü yoksa işinizi görür. İyi günler.

 25. 01 Nisan 2017 - 08:18 | #25

  murat :

  Merhaba ben c-17 uyum bozukluğu teşhisiyle 1 yıl erteleme aldım ama şuan sorunum yok yani psikiyatri muayenesinde sorun çıkmazsa silahlı özel güvenlik olabilir miyim şimdiden teşekkürler

  Belirttiğiniz durumun detayı hakkında bilgim yok. Devlet hastanesinde muayene olduysanız sistemden görünebilir. Silahlı için istenen raporun ücretini yatırmadan önce ilgili bölümle görüşüp alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 26. 01 Nisan 2017 - 08:31 | #26

  Turhan :

  Hocam merhaba silahlı güvenlik için heyet raporu alirken idrar testinde uyuşturucu çıktı doktora itiraz ettiğimde ben sonucu okuyorum diyerek tersledi hastahaneye yatırdığım ücret yandimi ne yapmalıyım.
  Başka hastahaneye gitsem ilk test önüme çıkar mı? Tekler.

  Rapor ücreti maalesef yanmış. Olumsuz raporu imza karşılığı teslim aldıysanız yapacak bir şey yok. Durum, sistemde ve ret havuzunda görüneceği için diğer hastanelerde de sıkıntı olabilir. Hastanenin danışma bölümünden başka hastanelerin tahlil sonuçlarının görünüp görünmediğini, görünüyorsa sistemde ne kadar zaman saklandığını öğrenip buna göre hareket etmenizi tavsiye ederim. Bu arada uyuşturucudan ceza işlemi görenlerin özel güvenlik olmasının, davanın düşmesi vb. bir çok uzun zaman gerektiren hale getirilmesi ve kendi sağlığınız için bu illetten uzak durmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 27. 01 Nisan 2017 - 08:34 | #27

  Cengizhan :

  Hocam merhabalar cevap verdiğiniz için teşekkürler.Askeri hastanede lehinize devlet hastanesinde alehinize olabilir demişssiniz.Şöleki devlet hastanesinde muane olmuştum.İstanbulda olmuştum muaneyi şuan izmirde ikamet ediyorum.Kayıtlarda yinede gözükürmü sizce.Bu arada gözükürmü diye dah öncesinde gidip sorduğumda reçeteli ilaç kullanıp kullanmadıüım soruldu ve kullanmadığımı söledim ozaman gözükmez gibisinden birşey sölendi ve doktorda zaten sende bişey yok dedi.Sonuçta askerlik muabesi için istanbulda bir hastanede muane oldum şimdi ise özel güvenlik için izmirde bir hastaneden bu raporu almak için denicem.Sizin sölediğinize göre en kötü ihtimalle kişilik testi ypatırırlar onun sonucuna göre verirler diyosunuz.Son olarak eğer almayı denemeyip seneye asker için muane tarihindeki muaneyi bekleyip onun sonucuna göremi denemeliyim yoksa şimdi bi denemelimiyim sizce.Çok uzun tuttuğum için kusura bakmayın şimdiden teşekkürler cevabınız için.

  Rapor sonuçları sistemde göründüğü için il değiştirmek sonucu değiştirmez. Rapor almaya karar verdiğinizde hastenin ilgili bölümü ile görüşüp ücreti alacağınız cevaba göre yatırmanızı tavsiye ederim. Ayrıca askerlik için gereken muayene-rapor sonuçlarının sisteme ne şekilde yansıdığını da oraya sormanızda yarar var. İnanın detayları hakkında bilgim yok. İyi günler.

 28. 05 Nisan 2017 - 14:40 | #28

  Cengizhan :

  Hocam kusura bakmayın size bir sorum daha olucak.Askerlik durumuyla alakalı psikiyatri 1 sene erteleme de tekrar muane sonrası askere gidebilirsin sorunun geçmiş dedikleri zaman sistemlerde psikiyatri raporuyla ilgili olumsuz bişey çıkmaz değilmi?İlgi ve alakanız için tekrardan ve şimdiden teşekkürler.

  Raporların sistemde görünmesine ilişkin detay bilgim yok inanın. İyi günler.

 29. 05 Nisan 2017 - 14:41 | #29

  Çağdaş :

  Selam. Ben kursa kayıt olurken silahsiz ozel güvenlik sağlık belgesi cikardim ve 5 marttaki sınavı geçtim. O raporu tekrar kullanabilir miyim yoksa yine mi çıkaracağım. Raporu ocak ayında almıştım.

  Özel güvenlikte raporlar bir yıl geçerlidir. İyi günler.

 30. 05 Nisan 2017 - 14:42 | #30

  ayşe :

  Merhaba. Ben 19 yaşıma girdim. Kollarımda çok derin değil ama jilet izleri var. Ve bundan 1 sene öncesine kadar piskolojik tedavi görüyordum. Kolumdaki kesikler rapor almama silahsız güvenlik olmama engel olurmu merak ediyorum ?

  Silahsız raporu yetkili poliklinikten alınabilir. Rapor ücretini yatırmadan önce ilgili bölüme danışmanızı tavsiye ederim. Kişilik testi yaparlarsa soruları okuyarak tutarlı cevaplar vermeniz önemli. İyi günler.

 31. 05 Nisan 2017 - 17:32 | #31

  Kemal :

  Merhaba hocam güvenlik kimliğin gözlüklü ama ben gözlük kullanmak istemiyorum gözlük kullanmak mecburimi yada nasıl bir çözüm olabilir.

  Kartınızda gözlüklü yazıyorsa denetlemede gözlük takmadığınız tespit edilmesi halinde sorun olur. Onun dışında sorun yok. İyi günler.

 32. 07 Nisan 2017 - 12:26 | #32

  Fatih :

  Merhaba benim ögg kimlik kartım var yalnız hastanede psikiyatri doktoru 1 senede bir kontrol şartıyla rapor verdi kimlikte haziranda günü doluyor sertifikanın 4 senesi var kartı yenilemek için hangi evraklar gerekli nasıl bi yol izlemeliyim

  Belirttiğiniz duruma ilişkin bilgim yok. İlk raporun fotokopisi elinizde vardır sanırım, onunla raporu veren hastaneye başvurmanız uygun olur. Para yatırmadan önce ilgili bölümle görüşün, danışın. Başka nasıl bir yolu var bilemiyorum. İyi günler.

 33. 10 Nisan 2017 - 09:55 | #33

  esmer :

  Sag kulakta isitme kaybi var %50 silahli guvenlik olabilirmiyim

  Aranan sağlık şartlarında oran verilmemekle birlikte yüksek görünüyor. Yine de karar hastanede verilir. Rapor ücretini yatırmadan önce danışın bence. İyi günler.

 34. 12 Nisan 2017 - 09:55 | #34

  emel :

  Ben bi kurumda ogg olarak çalışıyorum ama bu hafta bana vertigo teşhisi koyulduda bu kuruma beni işten çıkartma hakkı verir mi güvenlik olmama engel midir

  Vertigo, özel güvenlik olmaya engel teşkil eden bir hastalık değil, üstelik tedavisi, ilacı var. İyi günler.

 35. 22 Nisan 2017 - 08:45 | #35

  Ayse :

  Hocam benim sol kolumda dirseğini acamiyorum doğum sırasında olmuş ama kullsnabiliyirum çok rahattır silahsız özel güvenlik belgesini alabilir miyim sizce %22 raporumda var calisabilir

  19 yaşından gün almış, en az ortaokul mezunu olanlar silahsız eğitim alabilir. Silahsız raporunda ortopedi onayı aranmadığı için sorun olmaz. Raporu alabileceğiniz yetkili poliklinikleri öğrenmek için bulunduğunuz ildeki kurslara danışabilirsiniz. İyi günler.

 36. 22 Nisan 2017 - 08:52 | #36

  cevat :

  Merhaba,

  bana önceki yıllar şizotipal kişilik bozukluğu tanısı konulmuştu ancak uzun zamandır ilaç kullanmıyorum; ayrıca şizotipal kişilik bozukluğu nedeniyle tam teşekküllü devlet hastanesinden psikiyatriden olumlu rapor alabilmiştim; şimdi silahsız güvenlik olur ibareli tekrar bi heyet raporu gerekmekte; sizce bir sorun olabilir mi? şizotipal kişilik bozukluğu bir akıl hastalığı değildir. kişilik yapısını gösteren birşeydir; psikopatlık gibi aşırı derecede eylemler bulunmamaktadır.

  Belirttiğiniz konu hakkında bilgim yok inanın. Ayrıca rapor konusunda yetkili, başvuru yapacağınız sağlık birimindeki branş hekimidir. Silahsız alacağınıza göre niçin hastane, uygun hekimleri olan poliklinikler de silahsız raporu verebilir. Eğer işyeriniz hastaneden rapor istiyorsa o zaman yapacak bir şey yok tabi. Dilerim sorunsuz halledersiniz. İyi günler.

 37. 24 Nisan 2017 - 09:27 | #37

  Alican :

  Şeker hastası ve bi gözü 150 biri 1 75 gözlük kullanıyorum özel güvenlik olabilirmiyim

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden, silahsız için o ilde rapor vermeye yetkili herhangi bir poliklinikten rapor alınması gerekir. Silahlı düşünüyorsanız ve şeker hastalığı için resmi reçeteli ilaç kullanıyorsanız sistemde görüneceği için rapor alacağınız hastaneye danışmanızı tavsiye ederim. Gözde ise +3,-3 aralığında kalan görme bozuklukları sorun olmuyor. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster