Özel güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli sağlık şartları nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

   

 

 SİLAHLI ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

  

 

SİLAHSIZ ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

a. Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak      

b. Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak
  
c. Göz : Körlük veya gece körlüğü olmamak
 
d. Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak
 
   

Bu yazı bugün : 36, toplamda : 80168 kişi tarafından okundu.

 1. 13 Ağustos 2016 - 11:33 | #1

  Gül bulut :

  Merhaba benm boyum 1.59 özel güvenlik bölümünü kazandim siz boy ve kilo siniri yok demişsiniz.ama bayanlarda 1.65 olmasi gerekiyo diyorlar simdi ben okula kayıt olamayacakmıyım lütfen bilgilendirirmisiniz

  Bu sitede verilen bilgiler, özel güvenlik eğitimini özel kurslardan alıp emniyetin yaptığı sınava girecekler içindir. Farkındaysanız site de özel güvenlik kursuna ait. Siz nereye başvurdunuz, hangi kurumun sınavına girdiniz, tercih yaparken kılavuzda özel şartlar, özel durumlar için uyarıları niçin okumadınız bilemiyorum. Bu durumda açıklamayı isteyeceğiniz yerin, başvuru yaptığınız yerle aynı olması gerektiğini söylememe gerek yok sanırım. İyi günler.

 2. 17 Ağustos 2016 - 07:26 | #2

  ceyhun :

  hiç bir sağlık sorunum yok sadece merak ettiğim kolumdaki jilet izleri silahsız güvenlik sertifikası almama engel olurmu ?

  Silahsız raporu, dört hekim imzalı olarak polikliniklerden alınabilir. Bulunduğunuz ildeki kurslara rapor verebilen yerleri sormanız doğru olur. Jilet izleri ile ilgili karar da oradaki hekime bağlıdır. Bu izlere rağmen kişilik testine girip silahlı alabilenler var. İyi günler.

 3. 17 Ağustos 2016 - 07:28 | #3

  Yusuf :

  Merhaba tam teşekküllü sağlık raporunu devlet hastanesinde 200 tl özelde hastanelerde daha uygun özel hastaneden alsak geçerli olur mu ?

  Bünyesinde tıp fakültesi olan özel hastane raporu olabilir. Ancak son durumlardan sonra bu hastanelerde de bayağı fazla değişiklik oldu. Ayrıca fiyatları da uygun sayılmazdı. Riske girmemek için devlet hastanesinden almanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 4. 17 Ağustos 2016 - 10:50 | #4

  Emrah :

  Merhaba Ben tıp 1 seker hastadıyım askerlikten muaf oldum Ben silahlı sertifika alabilirmiyim Tesekkurler simdiden

  Silahlı için gereken tam teşekküllü devlet hastanesi raporunu alabilmeniz kaydıyla evet. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine şehrinizde rapor vermeye yetkili hastaneleri öğrenmenizi tavsiye ederim. Hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce ilgili hekimle/bölümle görüşmenizi, olumlu cevap aldığınız takdirde işlemi başlatmanız uygun olur. Sağlık şartlarında engel olarak belirtilmemekle birlikte kullanılan ilaçlar sistemde göründüğü için riske girmemek açısından bu şekilde hareket etmeniz yararlı olur. İyi günler.

 5. 02 Eylül 2016 - 13:08 | #5

  Gulcin :

  Merhaba boyum 1.55 yasim 28 kilom 60 guvenlik grvlisi olabilirmiyim orta okul mezunuyum

  Silahsız güvenlik eğitimi alabilirsiniz. İyi günler.

 6. 17 Eylül 2016 - 11:45 | #6

  Oğuzhan :

  Iyi çalışmalar ;
  Kalp hastalığım nedeniyle engelli raporum bulunmakta, lakin yukarıdaki silahlı adaylarda aradan sağlık koşullarında bir problemim yok sertifika alabilir miyim?

  Silahlı adaylardan istenen tam teşekküllü devlet hastanesi raporunu alabildiğiniz takdirde eğitim de alabilirsiniz. Bunun için rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümüyle görüşmenizi tavsiye ederim. Olumlu cevap alırsanız işlemi başlatırsınız. İyi günler.

 7. 17 Eylül 2016 - 11:46 | #7

  Ilhan :

  Merhabalar ben 5 yıldır bi kamu kurumunda ogg olarak çalışıyorum yüzde 45 rapor alırsam iş RİSK ı ne olur ve vergi indirimi nekadar olacaktır teşekkürler

  Sorunuz tamamen SGK ile ilgili, burada daha ziyade eğitime ilişkin konularda cevap vermeye çalışıyoruz. Sorduğunuz konuya ilişkin bilgim yok maalesef. İyi günler.

 8. 17 Eylül 2016 - 11:47 | #8

  Meksm :

  Sol gozde ℅80gorme kaybik var güvenlik görevlisi olur muyum

  Belli oranlarda görme bozuklukları sorun olmuyor. Ancak sizin görme kaybı hayli yüksek, rapor almanız mümkün olmayabilir sanırım. İyi günler.

 9. 19 Eylül 2016 - 07:42 | #9

  gamze :

  Merhaba hocam,ben özel guvenlik olmak istiyom lise mevzunuyum 19 yasindayim boyum1,60 kilom 51 yalnz tek bir sorunum var göz hastasiyim hastaligim Keratokonus raporum %42 sizce sertifija alirmiyim yani özel guvenlik olurmuym ???

  Belirttiğiniz hastalığın görmeye etkisine göre ilgili hekim tarafından karar verilir. Dolayısıyla bulunduğunuz ilde rapor vermeye yetkili poliklinikleri öğrenip birine danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster