Özel güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli sağlık şartları nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

   

 

 SİLAHLI ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

  

 

SİLAHSIZ ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

a. Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak      

b. Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak
  
c. Göz : Körlük veya gece körlüğü olmamak
 
d. Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak
 
   

Bu yazı bugün : 42, toplamda : 56969 kişi tarafından okundu.

 1. 18 Kasım 2013 - 16:18 | #1

  barış ateş :

  slm merhabalar benim sag el baş parmagım 2003 de koptu ve başka vücudumda sorun yok parmaksız da her işimi uygun yapıyorum ehliyet filan aldım sorun olmadı silahsız güvenlik sertifikası alabilir miyim sizce uygun mudur

  Silahsız adayların raporlarında ortopedi bölümü olmadığı için rapor alabilirsiniz. İyi günler.

 2. 30 Aralık 2014 - 15:58 | #2

  Mehmet Oymak :

  28 yaşındayım,sol gözüm görmüyor onun dışında hiç bir engelm yok silahlı yada silahsız güvenlik görevlisi olma şansım var mı ?

  Bir gözün tamamen görmemesi demek rapor alamayacağınızı gösterir. Silahlı için hastaneden heyet raporu, silahsız için poliklinikten rapor istenir. Belli derecelere kadar görme kayıplarına müsaade edilse de tamamen görmemede sonuç olumsuz olur maalesef. İyi günler.

 3. 09 Şubat 2015 - 17:02 | #3

  serkan ilbaş :

  slm benım sol omzumda 15 cm lık bır dovme var ve dovmelerın altıda faca ızlerı var ve sag omzumdada derın 10 tane faca ızlerı var ama kısa kollu gıydgımde ne dovme ne faca gorunuyor hastaneden rapor alirken benı uvıversteye sevk ettı bu sılahlı ozel guvenlık olmama engelmı veye tammemn guvenlık olmama engelmı….tskrlr-

  Faça izleri nedeniyle kişilik testi yapılarak rapor verilebilir. Kişilik testinin işlemi ve değerlendirmesi biraz zaman alıyor. Eğer olumlu çıkarsa rapor alabilirsiniz. İyi günler.

 4. 12 Şubat 2015 - 10:55 | #4

  mehmet :

  ben yüksektansiyon hastasıyım bu yüzden askerlikten muaf oldum lise mezunuyum silahlı güvenlik olabilirmiyim

  Özel güvenlik olabilmek için askerlik yapma şartı aranmaz. Tam teşekküllü devlet hastanesinden istenen heyet raporunu aldığınız takdirde özel güvenlik olabilirsiniz. İyi günler.

 5. 18 Şubat 2015 - 08:30 | #5

  ibrahim :

  sağ ve sol gözum miyop derece 2 sol 2 toplam 4 sıkıntı olurmu

  Silahlı raporlarında +3,-3 aralığında kalan görme bozuklukları sorun olmuyor. İyi günler.

 6. 18 Şubat 2015 - 08:33 | #6

  yucel :

  hocam bende epilepsi hastasıyım ve7yıldır nobetim yok silahlı ozel guvenlik icin sınava girmek istiyorum daha once her turlu iste calismaya norolojik acısından sakıncası yoktur raporum var sizin düşünceniZ nedir sakınca yasamam insallah

  Özel güvenlik sağlık şartlarında epilepsi hastalığı engel hal olarak telaffuz edilmediğinden karar sağlık teşkillerine bırakılmış demektir. Belirttiğiniz gibi nöroloji raporunuz varsa muhtemelen sorun olmaz. Özel güvenlikte istenen raporların geçerlilik süresi bir yıldır. İyi günler.

 7. 24 Şubat 2015 - 11:17 | #7

  mehmet :

  Sol kulagim hic duymuyor sag da bir sorun yok silahli kartimi aldim suan silahsiz olarak calisiyorum.Saglik raporunu aile hekiminden aldim hicbirseye bakmadilar bile.silahli olarak calisirsam sorun teskil edermi acaba isitme testinden?

  Silahlı raporları aile hekiminden, sağlık ocağından alınmaz. Tam teşekküllü devlet hastanesinden almanız gerekir. İyi günler.

 8. 07 Mart 2015 - 17:29 | #8

  rafiye :

  Slm yüzde50görüyorum silahlı güvenlik belgesi alabilir miyim

  Silahlı adaylardan istenen sağlık raporunda +3, -3 aralığında kalan görme bozuklukları sorun olmuyor. Sizin belirttiğiniz % 50 görme kaybı maalesef silahlı-silahsız rapor alamaz. İyi günler.

 9. 24 Mart 2015 - 11:25 | #9

  zeki :

  Mrb..Benim gözler miyop sol 5 sağ 2 başka bi sağlık problemim yok silahlı güvenlik belgesi alabilir miyim?

  Silahlı için istenen heyet raporunda +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları genelde sorun olmuyor. Rapor almak için başvuracağınız hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce, göz bölümüyle görüşüp olumlu cevap almanız halinde başvurmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 10. 24 Mart 2015 - 11:25 | #10

  oguz :

  Meraba bende kismi renk korlugu var silahli yada silahsiz alabilir miyim

  Kısmi veya tam renk körlüğü, özel güvenliğe engel hal değil. Tercih ve eğitiminize göre silahlı-silahsız kurs görebilirsiniz. İyi günler.

 11. 24 Mart 2015 - 14:21 | #11

  Ekrem :

  hocam benim ayagım normal ayaktan biraz daha cukur bu silahlı güvenlik görevlisi olmama engel olur mu bu durum gözümdede -0.75 miyop astigmat var birde bu sorun olur mu

  Belirttiğiniz durum hareket kısıtlılığı yaratmıyorsa muhtemelen sorun olmayacaktır. Bir şekilde olumsuz çıkarsa silahsızda ortopedi onayı yok. Görme bozukluğu ise -3,+3 arasında sorun olmuyor. İyi günler.

 12. 03 Nisan 2015 - 14:51 | #12

  Ülkü :

  Silahsız güvenlik için göz miyobu sorun oluyor mu bilgi verirseniz sevinirim saygılar

  Silahsız adaylardan 4 hekim imzalı sağlık raporu istenir. Bulunduğunuz ilde bu raporu vermeye yetkin poliklinik varsa oradan alabilirsiniz. Derecesi çok yüksek değilse sorun olmaz. Silahlılarda +3,-3′e kadar sorun olmuyor. İyi günler.

 13. 03 Nisan 2015 - 14:52 | #13

  volkan :

  Saglik raporu alirken nelere bakiliyor uzun suruyor mu

  Yukarıda belirtilen bölümlerden onay istenir. İyi günler.

 14. 03 Nisan 2015 - 14:53 | #14

  Murat taban :

  Merhaba hocam ben silahli guvenlik gorevlisi belgesi almak istiyorum kursa yazildim. Bu saglik raporunu nasil alabilirim ne kadardir nerden alabilirim ve testt yapiyolarmi alirken . Ne gibi test yaparlar..

  Bulunduğunuz ilde rapor verebilecek hastaneyi kursunuzdan öğrenmeniz gerekir. Diğer sorularınızın cevabını da muhtemelen kursunuz daha açıklayıcı verebilir. İllere göre değişebilir çünkü. İyi günler.

 15. 06 Nisan 2015 - 16:20 | #15

  busenur :

  Hocam meraba bn 20 yaşındayım sağ kulağım duymuyo yakından % 50 duyuyo silahsız güvenlik olmak için engelmidir acaba teşekkür ederim …

  Aranan sağlık şartlarında oran belirtilmemiş, sadece görevi yapmaya engel olacak işitme kaybı olmaması şeklinde ifade edilmiş. Bu nedenle silahsız raporu vermeye uygun bir polikliniğe başvurup danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 16. 09 Nisan 2015 - 09:55 | #16

  nurdan :

  Mrb benim boynumda 20 cm boyunda bi dövme var silahlı özel güvenlik olabilir miyim acaba

  Rapor almanız kaydıyla sorun olmaz. Hastane ücretini yatırmadan önce ilgili bölümle görüşmeniz yararlı olur. Bir çok hastanede engel olmamakla beraber, dövmenin kendine acı verme içgüdüsüyle ilgili olduğu gerekçesiyle psikiyatride kişilik testinden geçiren hastaneler de var. İyi günler.

 17. 11 Nisan 2015 - 12:35 | #17

  kADİR :

  İYİ GÜNLER MERHABA BEN 11.03.2014 TARİHİNDE SİLAHSIZ ÖGG SAGLIK RAPORU ALDIM KURSA KAYDOLDUM SINAVI KAZANDIM SERTİFİKAMI ALDIM ANCAK SAĞLIK RAPORUNU KURSA KAYIT OLURKEN ALDIM BU ZAMANA KADAR KİMLİKİ ÇIKARMADIM ŞİMDİ ÇIKARTMAK İSTİYORUM LAKİN RAPORU ALALI 1YIL OLDU SORUN OLURMU EMNİYETE TESLİM EDERKEN BEN BAYAGI ARAŞTIRMDIM SÜRESİ İLE İLGİLİ BİR BİLGİ YOK SADECE ÖZEL GÜVENLİK OLUR SAGLIK RAPORU İSTENİYOR BİLGİLENDİRİRSENİZ MEMNUN OLRUM İYİ GÜNLER

  BİDE BEN GÖMLEK VE KRAVATLI RESİM ÇEKTİRDİM ARKA YÜZÜ GÖK MAVİSİ RENGİNDE KURSADA O FOTOGRAFI VERMİŞTİM SERTİFİKANIN ÜZERİNDE OO RESİMDEN YAPIŞTIRILMIŞ
  KİMLİK ÇIKARMAYA DEDİGİM RESMİ VERSEM KABUL EDİLİRMİ BİLGİ VERİRSENİZ MEMNUN OLURUM İYİ GÜNLER

  Özel güvenlik sağlık raporlarında geçerlilik süresi bir yıldır. Kurs görmenizin üzerinden bir yıldan fazla zaman geçtiği için yeni rapor almanız gerekir. Başvuruda istenen resimler için de son altı aylık şartı var. İyi günler.

 18. 14 Nisan 2015 - 09:19 | #18

  mehmet :

  mrb hcm bnim sag gözüm gürmüyo ve ayagımda da bi sorunvar silahsız güvenlik olabilirmiyim

  Silahsız güvenlik adaylarından istenen raporda ortopedi onayı aranmıyor. Ancak görme kaybı konusu önemli. Sağ göz tam körme kaybı varsa sonuç olumsuz olur. İyi günler.

 19. 24 Nisan 2015 - 15:44 | #19

  B.karaçay :

  hocam ben myo özel guvenlik ve koruma bölümünden mezun olmak üzereyim. sağ kulagımda total işitme kaybi mevcut acaba silahlı olarak ğörev yapmama engel mi ?

  Silah eğitimine başlamadan önce hastaneden rapor almanız gerekir. Sağlık şartlarında işitme kaybı ile ilgili bir oran verilmediğinden inisiyatif sağlık kuruluşlarına/hastanelere bırakılmış demektir. Dolayısıyla rapor vermeye yetkin hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce KBB ile görüşmeniz yararlı olacaktır. Olumlu cevap aldığınız takdirde işlemi başlatırsınız. İyi günler.

 20. 24 Nisan 2015 - 15:45 | #20

  tuba yorgançılar :

  18 10 1986 dogumluyum bayanım silahlı sertfikam var mart 2015 de aldım yüksekokul mezunuyum koruma ve polislik olma haklarından faydalana bilirmiyim

  Koruma veya polislik için gereken şartları alım yapan kurumlara başvurarak öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 21. 30 Nisan 2015 - 07:15 | #21

  ahmet :

  HOCAM MERHABA Benim sağ kulak ta işitme kaybı yüzde 80 sol kulak mükemmel sıkıntı yok. Ben silahlı özel güvenlik için hastaneye tam teşekküllü sağlık raporu için başvuruda bulunsam heyet raporum olumlu çıkar mı Ttek sıkıntı sağ kulak başka bir şey yok görüşünüz nedir hocam?

  Sağlık şartlarında işitme kaybı ile ilgili bir oran verilmeden görevi yapmaya engel teşkil etmemesi şeklinde belirtilmiş. Bu da kararın sağlık kurumlarınca verileceği anlamına gelir. Heyet raporu almak için başvuracağınız hastaneye ücreti yatırmadan önce KBB ile görüşmeniz yararlı olur. Olumlu cevap alırsanız işlemi başlatırsınız. İyi günler.

 22. 30 Nisan 2015 - 07:16 | #22

  HASAN :

  iyi akşamlar
  ankarada özel bir hastaneden silahsız güvenlik görevlisi olur ibareli bir sağlık raporu aldım fakat raporun göz bölümünde sağ gözde görme tam sol göz 2metreden parmak sayıyor ibaresi yazıyor bu rapordan sıkıntı olurmu eğer sıkıntı olmassa kursa kayıt yaptıracam lütfen bir bilgi verin
  şimdiden çok teşekkür ederim

  Raporun sonuç bölümünde “silahsız özel güvenlik olur” ibaresi varsa sorun olmaz. Kayıt yaptıracağınız kursa da danışabilirsiniz. İyi günler.

 23. 30 Nisan 2015 - 07:19 | #23

  isa k. :

  slmlar benim sadece sol gözümde görme kaybı var askerlik elverişsizdir raporu aldım güvenlik sertifikası almak istiyorum heyette sorun çıkarmı teşekkürler.

  Silahlı için hastaneden heyet, silahsız için poliklinikten (4 hekim imzalı) rapor istenir. Rapor alabildiğiniz takdirde eğitim de alabilirsiniz. İyi günler.

 24. 30 Nisan 2015 - 07:42 | #24

  isa k. :

  @A.GÜLŞEN

  SİLAHSIZ İÇİN İLLA GÖZDE MUAYENE OLMAK GEREKİRMİ PEKİ

  Lütfen bu sayfanın başında verilen bilgileri bir okuyunuz. Silahsızlar sadece ortopediden muaftır. Elbette göz onayı gerekir. İyi günler.

 25. 06 Mayıs 2015 - 16:35 | #25

  erdal :

  merhabalar ben on senedir silahsız güvenlik olarak çalısıyorum bu sene yenileme alacagım bugunlerde hastahaneye gittim uyku apnesi ve huzursuz bacak sendromundan dolayı saglık raporu alsam kimlik yenilemede sorun olurmu bilgi verirseniz sevinirim tesekkürler

  Kimlik yenileme başvurusunda rapor istenmediği için bir sorun olmaz. İyi günler.

 26. 08 Mayıs 2015 - 09:18 | #26

  özlem :

  Hocam meraba ben onlısans mezunuyum silahlı guvenlık seetıfıkası almak istiyorum onlısans mezunu olmak bısey degıstırımı acaba ve ayrıca bayan erkek ayrımı sağlık kontrolü mevcutmu yoksa herkese aynımı

  22 yaşından gün almış olmanız kaydıyla silahlı eğitim görebilirsiniz. Önlisans mezunu personel alan işyerleri olabilir. Bayan-erkek olmak fark etmez. Eğitime başlarken istenen raporu almanız gerekir. İyi günler.

 27. 08 Mayıs 2015 - 09:20 | #27

  HASAN :

  Hocam ben kursa danıştım ve bizim bir bilgimiz yok rapor konusunda dediler ama raporun sonuç kısmında şu ifade var “silahsız özel güvenlik olur.Silahsız özel güvenlik görevlisi olmasında bir sakınca yoktur.Çalışabilir” ibaresi var 4 hekim imzasıda mevcut fakat göz bölümünde ki sonuç beni kuşkulandırıyor böyle bir raporda sıkıntı olurmu olmazmı hocam bu konu beni çok kuşkulandırıyor

  Ne güzel kurslar var, kursiyerden sadece para alıyorlar. Eğitimle ilgili en basit soruları bile cevaplamayıp insanlara internette uğraştırıyorlar. Silahsız özel güvenlik olur ibaresi varsa sorun olmaz. Endişelenecek bir şey yok. İyi günler.

 28. 12 Mayıs 2015 - 13:03 | #28

  Serkan :

  20 martta bakırköy sadi konuk eğitim araştırma hastanesine silahlı için rapor başvurusunda bulundum. fakat hiç bir psikiyatri rahatsızlığım olmamasına rağmen ileri tetkik ve nihai karar beni hemen yanında mazhar osman eğitim araştırma hastanesine sevk etti.burada yapılan tüm psikolojik tesleri başarıyla geçmeme rağmen (doktor reçetesinde psikotik bulgu rastlanmamıştır yazısını okudum) beni bu sefer nevroz bölümüne sevk etti.geçen haftada oraya gittim. 50 çeşit hastalıkla boğuşan insanların görüştüğü doktorla bende psikoterapi almaya başladım.enson görüştüm doktorda hiçbir olumsuz yönde kanaat vermedi.anlayacağınız bunlar normal insanı delirtir.burdan karar çıkması yine 2 ayı falan alır heralde.sait çiftçiden almaya karar verdim.sorum şu burada psikiyatri bölümünde böyle talihsizlikler yaşarmıyım.para yine boşa gitmesin istiyorum
  sevgi saygılarımla

  İstanbul’daki hastaneler hakkında hiç bilgim yok. Heyet raporunu başka ilden bile alabilirsiniz. Mümkünse kayıt yaptırdığınız veya yaptıracağınız kursa danışmanız yararlı olabilir. İyi günler.

 29. Yağmur Şahin
  14 Mayıs 2015 - 14:56 | #29

  Merhaba arkadaşlar,her türlü sağlık raporunu Ankara Kızılay Güvenpark dolmuş duraklarının karşısında Özel Özkaya Tıp Merkezi’nde veriyorlar.Fiyatları uygun,Silahsız güvenlik raporunu 30 TL’ye veriyorlar.Görevliler çok ilgili.Bilginiz olsun.

 30. 20 Mayıs 2015 - 07:46 | #30

  hasan :

  iyi geceler benim sol gözüm %10 görüyor sağ gözümde sorun yok silahsız özel güvenlik olur raporu alabilirmim…

  Silahsız adaylardan 4 hekim imzalı sağlık raporu istenir. İstenen branşlarda hekim bulunan polikliniklerden alınabilir. Görme kaybınız oldukça yüksek görünüyor. Ancak kararı hekim vereceği için başvuracağınız polikliniğe rapor ücretini yatırmadan önce danışmanız yararlı olabilir. İyi günler.

 31. 20 Mayıs 2015 - 07:49 | #31

  SERKAN :

  slm benım sag gozumde yuzde 80 gorme kaybı var goz tembbelıgı dıger gozum tam goruyor acaba sılahlı özel guvenlık ola bılırmıyım

  Silahlılardan heyet raporu istenir. Rapor alacağınız hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce, göz hekimiyle görüşmenizi tavsiye ederim. Olumlu cevap almazsanız rapor ücreti boşa gitmemiş olur. İyi günler.

 32. 21 Mayıs 2015 - 10:22 | #32

  recep :

  İyi günler benim sorum iş kazası sonrası sol baş parmak tırnaktan kaybettim silahlı güvenlik kartı almama engel olurmu

  Silahlılardan istenen heyet raporunu aldığınız takdirde sorun olmaz. Bu konunun hastanede ne şekilde değerlendirileceğini bilemem. Rapor ücretini yatırmadan önce ortopedi hekimiyle görüşmenizi tavsiye ederim. Silah kullanmayı engelleyecek bir kayıp değilse olumlu olabilir. Eğer silahlı olmazsa ortopedi onayı aranmadığı için silahsızda şansınızı deneyebilirsiniz. Silahsız rapor için hastane şartı yok, istenen branşlarda dört hekim onaylı rapor veren polikliniklerden de alabilirsiniz. İyi günler.

 33. 22 Mayıs 2015 - 09:36 | #33

  ayaz :

  Meraba hocam ben silahsiz guvenlige raporu icin heyetde girdim heyetde goz MYOP ASTİGMAT GK.SAG GORME 0.8(-3.00&120) SOL0.4(-4.00&180) cikdi. Astimat. Kac derece olsaydi heyetden gecerdi acaba

  Silahsız raporu için hastaneye başvurmanız yanlış olmuş. Silahsız için istenen branşlarda dört hekim imzalı rapor verebilen poliklinik raporu da işinizi görürdü. Bulunduğunuz kenti bilemiyorum ama Ankara’da hastaneden rapor almak 200 TL, poliklinikten 30 TL. Raporu imza karşılığı teslim aldıysanız maalesef yapacak bir şey yok. Başka yerden olumlu rapor alabilseniz bile sistemdi ilk olumsuz raporunuzun görünmesi halinde emniyet sizi hakem hastaneye sevk eder. Raporlarda belli kusurlara hangi oranların engel olmadığını bilemiyorum. Genel olarak gözde +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları sorun olmuyor. İyi günler.

 34. 22 Mayıs 2015 - 09:39 | #34

  koray :

  Selamin aleykum hocam ben. Heyet raporu almayi dusunuyorum ama once doktara gitdim hepsi iyi cikdi gozum sag 2.75 sol 2.75 &170 cikdi ikiside guvenlik gorevlisine yazilsam silahsizza gozden gecermiyim kalirmiyim cvplariniz icin simdiden tesekkurler

  Silahsız raporu istenen branşlarda hekim bulunan poliklinikten de alınabilir. Maliyet olarak da uygun olur. Silahlı adayların hastaneden almak zorunda oldukları raporda +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları engel olmuyor. İyi günler.

 35. 22 Mayıs 2015 - 14:13 | #35

  koray :

  Yani hocam ozel hastaneden ala biliyormuyuz alirsak gecerli olurmu nigde den yaziorum

  Silahsız raporu özel hastaneden alınabilir. Niğde’de poliklinik yoksa Kayseri’de vardır. Fiyatlarını araştırıp öğrenmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 36. 10 Temmuz 2015 - 08:44 | #36

  hüseyin :

  silahsız olan güvenlik kimliğimi silahlıya çevirmek için sağlık kuruluna başvurdum nöroloji hekimi sağ el parmağımda azda olsa titreme olduğunu söyleyerek beni kurula gönderdi bu benim acımdan sıkıntı yaratırmı

  Özel güvenlik adaylarından istenen sağlık raporlarında aranan şartlarla ilgili karar, sağlık teşkilleri tarafından verilir. Dolayısıyla hekimin ne karar vereceğini bilmek imkansız. İyi günler.

 37. 13 Temmuz 2015 - 08:06 | #37

  Cahit Parlak :

  merhaba 1 senedir panik atak tedavisi görüyorum ve antidepresan kullanıyorum şuan,ilaçlar sayesinde normal yaşantıma geri döndüm çok şükür iyiyim ama hala ilaçlara devam ediyorum.bu durum silahlı özel güvenlik sertifikası almama engel olur mu acaba?

  Silahlı adaylardan istenen tam teşekküllü devlet hastanesi raporunu aldığınız takdirde sorun olmaz. Rapor için gideceğiniz hastanenin psikiyatri bölümüyle görüşüp olumlu cevap aldığınız takdirde rapor ücretini yatırmanızı tavsiye ederim. Rapor verebilecek hastaneleri kurslardan öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 38. 23 Temmuz 2015 - 17:25 | #38

  sefer :

  Hocam her iki gozum de yuzde kirk miyop var guvenlik silahli yada silahsiz guvenlik belgesi alabilir miyim?

  Silahsız için poliklinik (4 hekim imzalı), silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet raporu istenir. Tercihize göre gideceğiniz sağlık kurumunda ücreti yatırmadan önce göz bölümüyle görüşüp olumlu cevap aldığınız takdirde işlem başlatmanızı tavsiye ederim. Görme bozuklukları ile ilgili kararı başvurduğunuz birim verecektir. İyi günler.

 39. 24 Temmuz 2015 - 13:56 | #39

  Füsun :

  Hocam bende stent var kol damarimda silahli icin saglik raporu alabilirmiyim

  Sağlık şartlarıyla ilgili sayfanın başında verilenlerin dışında bilgim yok. Rapor alacağınız hastaneye ücreti yatırmadan danışmanız yararlı olur. İyi günler.

 40. 24 Temmuz 2015 - 14:07 | #40

  Kerem :

  Hocam % 51 engelli raporu var silahlı güvenlik olmak istiyorum ama kulaktan sorunum var hastaneye gitsem raporu sağlıklı raporu almış olsam ilerde bi sorun yaşar mıyım yoksa araştırma yapıyor larmı sıkıntı olurmu kulaktan 40 hipertansiyon 10

  Sağlık teşkilleri arasında bilgilerin paylaşıldığını sanıyorum, net bilgim yok. Hem engelli, hem silahlı heyet raporu çelişen bir durum olacağı için sıkıntı olabilir. Hastane ile görüşmeniz yararlı olur sanıyorum. İyi günler.

 41. 30 Temmuz 2015 - 14:06 | #41

  gülhan :

  selam silahli ozel guvenlik icin rapor alcam bende renk körlügü var rapor alabilirmiyim

  Renk körlüğü özel güvenliğe engel değil. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.