Özel güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli sağlık şartları nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

   

 

 SİLAHLI ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

  

 

SİLAHSIZ ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

a. Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak      

b. Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak
  
c. Göz : Körlük veya gece körlüğü olmamak
 
d. Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak
 
   

Bu yazı bugün : 139, toplamda : 144579 kişi tarafından okundu.

 1. 21 Nisan 2016 - 15:20 | #1

  esra :

  merhabalar epilepsi hastaları silahlı ya da silahsız ögg olabilir mi?

  Sağlık şartlarında epilepsi ile ilgili bilgi yok. Ancak ilaç kullanımı, hastanede göründüğü için silahlı raporuna onay verip vermemek ilgili hekimin inisiyatifinde. Silahsız için dört hekim imzalı, poliklinik raporu yeterlidir. Bulunduğunuz ildeki kurslara danışabilirsiniz. İyi günler.

 2. 03 Haziran 2016 - 12:07 | #2

  firat :

  Merhaba hepatit b hastaligi tasiyan biri guvenlik gorevlisi olabilir mi

  Kullanılan ilaçlar sağlık sisteminde göründüğü için kararın silahlı için hastanede verilmesi muhtemel. Silahsızda dört hekim imzalı rapor yeterli. Yaşınız, mezuniyetiniz, tercihiniz hangi yönde ise ona uygun rapor için bulunduğunuz ildeki kurslara danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 3. 01 Ekim 2016 - 16:22 | #3

  Nurgül kılıç :

  gözlük derecesi sınırı ne kadar

  Hastanelerde +3,-3 aralığındaki görme bozukluklarına rapor verilebiliyor. İyi günler.

 4. 12 Kasım 2016 - 13:16 | #4

  Emre :

  Merhaba 20 yaşındayım omurgamda platin var boy 1.83 kilo doksan beş platinler silahsız güvenlik sertifikası almam da Bi engel teşkil eder mi

  Silahsız raporlarında ortopedi onayı aranmadığı için hiç bir engel teşkil etmez. İyi günler.

 5. 09 Aralık 2016 - 14:24 | #5

  emre :

  ıyı gunler dıyalız hastasıyım hasta olmadan once aldıgım ozel guvenlık kımlık kartım bıtmek uzere acaba yenıleme yapabılırmıyım

  Kimliği olanların yenilemesinde yeniden rapor istenmediği için sorun olacağını sanmıyorum. Sadece işyeriniz yeni rapor isterse sıkıntı olabilir. İyi günler.

 6. 27 Ocak 2017 - 09:03 | #6

  Hakki :

  Astim hastasiyim ilac kullaniyorum surekli fakat bi sorun yaşamıyorum ozel guvenlik olur muyum tesekkurler simdiden

  Sağlık koşulları ile ilgili sayfanın başında verilen dışında detay yok. Durumunuza/tercihinize uygun silahlı veya silahsız raporu alabildiğiniz takdirde eğitim de alabilirsiniz. Sıkça Sorulan Sorular bölümünde silahlı-silahsız adaylarda aranan eğitim-yaş şartları var. İyi günler.

 7. 01 Şubat 2017 - 09:41 | #7

  Alper Akgün :

  Merhaba kolay gelsin hocam.Yuzde 45 engelli raporum var.(gecici) . F28 organik olmayan psikotik bozukluk hastasiyim. Silahli yada silahsiz guvenlik olabilme sansim var mi?

  Silahlı veya silahsız raporu alabilmenize bağlı. Reçeteli ilaç kullanıyorsanız sistemde görüneceği için silahlı raporu ücretini yatırmadan önce ilgili bölüme danışın. Silahsız için de yetkili poliklinik raporu istenir. Belirttiğiniz hastalık hakkında bilgim yok, sadece özel güvenlik mesleğinin ciddi sabır gerektirdiğini belirtmek isterim. Tam iyileştiğinizde silahsız daha mantıklı görünüyor, tabii tercih sizin. İyi günler.

 8. 01 Şubat 2017 - 09:42 | #8

  tugba :

  Bacagimda fazla belli olmasada aksama var hocam silahsız güvenlik olmama engel olurmu bu durum

  Silahsızda ortopedi onayı aranmıyor, yetkili poliklinikten rapor alınabilir. Bu nedenle sorun olmaz. İyi günler.

 9. 03 Şubat 2017 - 12:34 | #9

  fatih :

  Merhabalar, tip 1 diyabet hastasıyım.Silahlı ya da silahsız güvenlik olabilir miyim? Özel güvenlik üniversitesini okumayı düşünüyorum. İş bulma sıkıntısı yaşar mıyım?

  Özel güvenliğin üniversitesi yok, önlisans programları var. Üç haftalık kursu alan da önlisansı bitiren de beş yıl sonra aynı yenilemeye tâbi olduğuna göre bu tercihi bir daha düşünün bence. Silahlı için heyet, silahsız için yetkili poliklinik raporu istenir. Raporu alabilirseniz eğitimi de alırsınız. Önlisans bölümünü okuyacaksanız okulun broşüründeki şartları incelemeniz gerekir. İyi günler.

 10. 11 Haziran 2017 - 13:42 | #10

  Barış :

  Hocam iyi günler işitme engelliyim yüzde 51 raporum var özel güvenlikçi olur muyum..

  Özel güvenlik sağlık şartlarında oran vermeden görevi yapmayı engelleyecek işitme kaybı olmamak şeklinde belirtilmiş. Dolayısıyla karar rapor vermeye yetkili sağlık kurumlarındaki hekimlere bırakılmış. Rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 11. 20 Haziran 2017 - 08:45 | #11

  hakan sarili :

  Hocam kolay gelsin benimsag isaret parnagin trafik kaza sonucu koptu digerleri saglam guc kaybi yok uzerinden 15 sene gecti simdi silahli guvenlik olmak istiyorum engel teskil edermi 1.78 boy kilo 78 sag elimi kullanirim her isimde yardimci olursaniz sevinirim

  Daha önce sol elde benzer kaybı olan birinin sağ elini kullandığı için silahlı aldığını duymuştum. Sağ elini kullanan birinin işaret parmağı olmadan silahlı alabileceğini sanmıyorum ne yazık ki. Yine de içinizde şüphe kalmaması açısından ilinizde bulunan tam teşekküllü bir devlet hastanesine rapor ücretini yatırmadan danışmanızı tavsiye ederim. Silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için sorun olmaz. İyi günler.

 12. 21 Temmuz 2017 - 08:03 | #12

  ismail :

  sağ elimde 4. ve 5. paramğım kaybettim güvenlik kursu için raporu alabilrimiyim acaba

  Silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için yetkili poliklinikten uygun rapor alabilirsiniz. Silahlı için heyet raporu istenir. Eğer sol elinizi kullanıyorsanız hekimin takdirine göre değişir. İyi günler.

 13. 12 Ocak 2018 - 14:37 | #13

  emilyy :

  Iyi qunler kollarimda we kulaqimda dikis var bu silahsiz saqlik raporu almama enqel olur mu aydinlatrsaniz sewinirim.simdiden tesekkurler

  Silahsız adaylar, bulundukları ilde rapor vermeye yetkili sağlık kuruluşlarından/polikliniklerden rapor alabilirler. Psikiyatri hekimi bu dikişlerin sebebine göre karar verir sanıyorum. Kaza vb. durum değilse kişilik testi uygulayıp sonucuna göre de karar verebilir. Konuya ilişkin tüm yetki ilgili hekimde olduğu için ne yapacağını bilemiyorum. Rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı, alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 14. 23 Ocak 2018 - 09:40 | #14

  yunus :

  iyi gunler sol gozum -2.75 sag2.25 silahli ozel guveblik gorevlisi olabilirmiyim acaba

  Silahlı için rapor veren hastanelerde genel olarak +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları sorun olmuyor. Ancak yine de rapor alacağınız hastaneye, rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 15. 24 Ocak 2018 - 08:28 | #15

  onur :

  Askerlige elverişli değil raporu aldım ama 3 buçuk yıl dir ozel güvenlik olarak çalışıyorum kadro alacagimizda bi sıkıntı olurmu acaba

  Kadroya geçişle ilgili hususları, aranan şartları kurumunuzdan öğrenmeniz gerekir. Askerlik yapmış olma veya askerlikle ilişiği olmama gibi detaylar olabilir. İyi günler.

 16. 25 Ocak 2018 - 07:47 | #16

  Zeynep :

  Psikiyatri ilacı kullananlar silahlı güvenlik belgesi alabilir mi

  Silahlı raporu veren hastanelerde kullanılan ilaçlar sistemde görünür. İlacın içeriğine göre rapor verip vermemek ilgili hekimin takdirindedir. Riske girmemek açısından rapor ücretini yatırmadan önce rapor alacağınız hastaneye danışmanız uygun olur. İyi günler.

 17. 26 Ocak 2018 - 15:39 | #17

  Alper :

  Hocam benim 4parmagın iş kazasında kaybettim ama
  raporum %40 falan olabilirmiyim

  Silahsız adaylardan istenen sağlık raporunda ortopedi onayı aranmadığı için eğitim ve yaş şartlarınız uygunsa silahsız olabilirsiniz. İyi günler.

 18. 30 Ocak 2018 - 15:16 | #18

  Ali :

  Merhaba hocam benm tek gözüm hiç görmüyor silahsiz güvenlik Olabilirmiyim

  Özel güvenlik sağlık şartlarında silahlı-silahsız arasında sağlık raporu açısından tek fark, silahsızda ortopedi onayı istenmemesidir. Göz ve diğer şartlar aynıdır. Dolayısıyla tek gözün tamamen görmemesi silahlı ve silahsız için aynı şekilde engel sayılır. İyi günler.

 19. 02 Şubat 2018 - 09:24 | #19

  ahmet :

  hocam boyum 1,85 kılom 80 ben trafık kazası gecırdım ıkı sene once ve sag ayagım ıkı santm kısa bekımde platn var ayagmdadızımde platn var ama suan ıyımbellı bıleolmuyor yururken sıkıntım aksaklıgım yok bellı bıle olmuyor yuzde 40 felan rapor var sılahsız güvenlık ola bılırmıyım

  Silahsız eğitim için en az ortaokul mezunu, 19 yaşından gün almak gerekir. Bu şartlar uygunsa silahsız raporunda ortopedi onayı aranmaması nedeniyle sorun yok görünüyor. İyi günler.

 20. 07 Şubat 2018 - 11:01 | #20

  Gülsüm :

  Göz nakli oldum silahsız belge almak isteyen toplam görme 14-20 sorun olurmu

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları açısından silahlı-silahsız arasındaki tek fark silahsızda ortopedi onayı istenmemesidir. Görme ve diğer hususlar aynıdır. Dolayısıyla silahsız raporu vermeye yetkili polikliniklerden birine ücreti yatırmadan danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 21. 08 Şubat 2018 - 08:50 | #21

  Erkan :

  Hocam benim sol kulagimda 103db kadar duymuyomumus diğer kulağım da ise hiçbir sıkıntı yok normal yaşantımda sıkıntı olmuyor silahlı yada silahsız özel güvenlik olabilirmiyim

  Sağlık şartları ile aranan şartlara ilişkin sayfanın başındakine ilave bilgi yok. Dolayısıyla karar sağlık kurumlarına bırakılmış görünüyor. Silahlı veya silahsız tercihinize göre hastane/poliklinik raporu istenir. Rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı, alacağınız cevaba göre işlemi başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 22. 08 Şubat 2018 - 08:53 | #22

  Seher :

  Merhaba ben özel güvenlik kursuna başvurmak istiyorum fakat epilepsi hastasıyım kontrollü tedavi ilaç tedavisi oluyorum ayrıca sara hastalarının geçirdiği nöbetler gecirmedim ve düzenli olarak tüm tetkikler yapılıyor kan testi ve eeg beyin filmi çekiliyorum herşey yolunda ve uzun zamandır da Övet gecirmiyorum çok şükür bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim iyi günler.

  Özel güvenliklerde aranan sağlık şartlarına ilişkin sayfanın başındaki bilgi dışında detay yok. Hastalığınıza ilişkin ilaç tedavisini resmi sistem (hastane) üzerinden alıyorsanız, silahlı raporu veren hastanede kaydı görünür. Karar ilgili hekimindir. Silahsız için yetkili poliklinik raporu geçerlidir. Silahsız için bulunduğunuz ildeki kurslarla görüşüp rapor veren polikliniği öğrenebilirsiniz. Silahlı için de rapor ücretini yatırmadan danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 23. 08 Şubat 2018 - 13:18 | #23

  Ergin :

  Mrb Silahsız güvenlik için sağlık raporunda gözde katarak olumsuz durumundan dolayı rahatsizlikgindan dolayı güvenlik görevlisi olamaz sonuç aldım bana engelolurmu

  Özel güvenlik eğitimi başladığı tarihte ilgili kişinin raporunu almış olması gerekir. Raporu olmayan biri sınavı kazansa dahi kimlik alamaz. Dolayısıyla rapor olmadan, özel güvenlik olmak mümkün değil. Eğer teşhisin gerçekçi olmadığına inanıyorsanız başka poliklinikten şansınızı deneyebilirsiniz. Olumsuz raporu hastaneden aldıysanız işiniz daha zor, hakem hastaneden olumlu rapor istenebilir. Daha detaylı bilgi için ilinizdeki kurslara danışmanız doğru olur. İyi günler.

 24. 10 Şubat 2018 - 10:47 | #24

  Hakan :

  S.a. Hocam bi sorum olucaktı benim ögg. Kimlik kartım var silahsız. Sağ kolumun baş parmağı yok askerlikte yapmadım yüzde 40. Rapor alırsam kimlik kartım iptal olurmu iyi günler

  Silahsız raporunda ortopedi onayı aranmadığı için özel güvenlik kartı açısından sorun olmaz. İyi günler.

 25. 21 Şubat 2018 - 13:40 | #25

  Firdevs Sezgin :

  İyi günler silahsız özel güvenlik olmam istiyorum fakat kalp hastalığım var ama normel derece 6 Aydan 6 aya takip heyette ona karar verdiler olmamda bi sakıncası olurmu ne yapmam lazım

  Silahsız özel güvenlik raporları yukarıda belirtilen branşlardan 4 hekim imzalı olmak kaydıyla poliklinikten de alınabilir. Ancak özel güvenlik olayım derken sağlığınızdan olmamanız için rapor ücretini yatırmadan önce sağlık durumunuz hakkında bilgi verip danışmanızı tavsiye ederim. Eğer olumlu cevap alırsanız ücreti yatırıp işlemi başlatırsınız. İyi günler.

 26. 24 Şubat 2018 - 14:19 | #26

  Muhammed :

  İyi günler benim sadece sol kolunda bi kaç tane jilet izi var güvenlik olmamda bi sakınca varmıdır?

  Son günlerde bu tür izlerin sorun olduğuna dair duyumlar var. Bu nedenle rapor ücretini yatırmadan önce ilgili birime danışmanızı tavsiye ederim. Silahlı ve silahsız için aranan yaş-eğitim şartları ile ilgili detaylı bilgiyi Sıkça Sorulan Sorular bölümünde bulabilirsiniz. İyi günler.

 27. 26 Şubat 2018 - 16:42 | #27

  esra :

  İyi akşamlar gözümün birinde odak sorunu var güvenlik görevlisi olabilirmiyim

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili yukarıda yazılan dışında bilgi yok. Konu hakkında karar yetkisi sağlık raporu verebilen sağlık teşkillerinde. Dolayısı ile silahlı veya silahsız tercihinize göre (yaş-eğitim şartları Sıkça Sorulan Sorular bölümünde var) hangisinden rapor alacaksanız ona uygun sağlık kurumuna başvurmanızı, rapor ücreti yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 28. 27 Şubat 2018 - 11:32 | #28

  Yeşim :

  Iyi aksamlar sol kalçamda protez var güvenlik olmama engelmi ?

  Silahlı için rapor verecek hastaneye danışmanız gerekir. Silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için sorun olmaz. Silahlı ve silahsız için aranan şartlarla ilgili detaylı bilgi Sıkça Sorulan Sorular bölümünde var. İyi günler.

 29. 28 Şubat 2018 - 07:35 | #29

  Mücahit :

  Iyi gunler..
  Ben 3 4 sene once psikayride tedavi gordum ilac kullandim fakat dedigim gibi 3 4 senedir hic bir sikinti yok.silahli olarak yazilcakdim herhangi bi sorun oluyormu…

  İlaçları resmi sistem (hastane) üzerinden kullandıysanız, silahlı için istenen raporu alacağınız devlet hastanesinde bu durum görünür. Dolayısıyla karar ilgili hekimin takdirine kalmış demektir. Rapor ücretini riske etmemek açısından parayı yatırmadan önce danışmanızı, alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 30. 28 Şubat 2018 - 15:37 | #30

  Ömerr :

  İnsulin kullanan şeker hastası biri güvenlik sertifikası alabilir mi?

  Sağlık şartları ile ilgili yukarıda yazan dışında bilgi yok. Dolayısıyla silahlı veya silahsız hangisini düşünüyorsanız (Sıkça Sorular Sorular bölümünde aranan şartlarla ilgili detaylı bilgi var) ona uygun raporu almanız gerekir. Rapor ücretini yatırmadan önce danışmanınızı, alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 31. 01 Mart 2018 - 12:39 | #31

  ali :

  meraba hocam sımdı ılk kez guvenlık basvurusunda bulanacagım saglık raporunu özel hastaneden ala bılırmıyım ayagımda platn var ama sılahsızda ortapedı onayı aranmıyo sıkıntı olurmu bırde herhangı ozel hastaneden alınırmı rapor

  Sayfanın başında silahsız için aranan sağlık şartlarında belirtilen branşlardan 4 hekim onayı ve “silahsız özel güvenlik olur” ibareli rapor, silahsız için istenir. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine rapor alabileceğiniz yerleri sormanızda yarar var. İyi günler.

 32. 02 Mart 2018 - 13:49 | #32

  Yılmaz topçu :

  Arkadaşlar ben açık kalp ameliyatı oldum 5 yıl oldu acaba güvenlik görevlisi olabilirmiyim.

  Sıkça Sorulan Sorular bölümünde silahlı-silahsız eğitim ve aranan şartlarla ilgili detaylı bilgi var. Silahlı veya silahsız hangisini düşünüyorsanız ona uygun raporu alabildiğiniz takdirde sorun olmaz. Silahlı için devlet hastanesinden heyet raporu, silahsız için ilinizde rapor vermeye yetkili polikliniklerden alınacak rapor yeterlidir. İyi günler.

 33. 02 Mart 2018 - 13:51 | #33

  yasin :

  merhaba hocam ben ilk defa özel güvenliğe başvuru yapıcam benim sağ gözümde şaşılık var birde görme kaybı var acaba özel güvenlik için engelmidir

  birde hocam şu sağlık raporunu aile hekiminden alabiliyormuyuz

  Silahlı için devlet hastanesinden heyet, silahsız için 4 hekim imzalı yetkili poliklinik raporu istenir. Aile hekimi, sağlık ocağı raporu olmaz. Durumunuza uygun raporu alabildiğiniz takdirde özel güvenlik eğitimi de alabilirsiniz. Bulunduğunuz ildeki kurslardan rapor alınabilecek yerleri öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 34. 03 Mart 2018 - 15:32 | #34

  Tuğba Kılıç :

  Benim bacağımda 4 cm kalça çıkıklığı var ancak hareket etmede sıkıntı yaşamıyorum hiç bir problemim yok güvenlik görevlisi olabilirmiyim

  Silahsız raporunda ortopedi onayı aranmadığı için diğer şartlar uygunsa silahsız olabilirsiniz. Silahsız için en az ortaokul mezunu, 19 yaşından gün almak gerekir. İyi günler.

 35. 05 Mart 2018 - 11:44 | #35

  Emrah :

  Hocam ben 2007 de asd(açık kalp ameliyatı)OLDUM ogg olabiliyormuyuz baya bi araştırdım kesin bi sonuç alamıyorum ogg sağlık raporunda kardiyoloji yok ama sonuçta ameliyat oldum

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden rapor istenir. Ameliyat veya geçmiş tedaviler de hastane sisteminde görünür. Her ne kadar kardiyoloji onayı gerekmese de ameliyatınızın özel güvenlik olmanıza engel teşkil edip etmeyeceği bu raporda ortaya çıkar. Rapor alacağınız hastaneye ücreti yatırmadan önce danışmanızda yarar var. Silahsız için ilinizde rapor vermeye yetkili herhangi bir poliklinikten alabilirsiniz. Geçirdiğiniz ameliyat hareket kısıtlılığı yaratmıyorsa muhtemelen sıkıntı olmaz. İyi günler.

 36. 05 Mart 2018 - 11:45 | #36

  Esra :

  Merhaba sol elimde doğuştan %15 lik sorun var silahsız özel güvenlik görevlisi olabilir miyim?

  Silahsız raporunda ortopedi onayı aranmadığı için yaş-mezuniyet uygunsa olabilirsiniz. İyi günler.

 37. 05 Mart 2018 - 16:22 | #37

  onur :

  merhaba hocam ben özel güvenkik kursuna gıttım sılahsız basvurmak ıcın ıla bana devlet hastanesınden heyeten rapor almamı soyledı benım sol dızımde platn var sag ayak bılegınde de var bunu soyledım orda soyleme fılm cekmıyorlar sıkıntı olmaz dedı ıla heyete gırmem lazımıs ama benm sol ve sag dız kapagımda plantın var heyete nasıl sıkıntı cıkarmı neyapmam gerekır

  Poliklinikte 60 TL (illere göre değişebilir), hastanede silahlı-silahsız fark etmediği için 200 TL olan raporu niye hastaneden alınsın diye ısrar edip fazladan masrafa sokuyorlar sizi anlamadım. Siz yakın şehirden veya kendi şehrinizden “silahsız özel güvenlik olur” ibareli nöroloji-psikoloji-göz-KBB hekimlerinin onayı olan rapor alın yeterli. Hastaneler genelde silahsız rapor vermediği için bazıları silahsızda ortopedi onayı istenmediğini gözden kaçırıp ortopediye de gönderir ve orada olumsuz çıkarsa bu durum emniyetin ret havuzunda görüneceği için siz derdinizi anlatana kadar yıl geçer, hakem hastane raporu vb. derken hem zaman-hem maliyet açısından zararınız olur. Dolayısıyla kursunuzun bu konudaki tavsiyesine uymak zorunda değilsiniz. Belirttiğim şekilde rapor alırsanız yeterli. İyi günler.

 38. 06 Mart 2018 - 09:26 | #38

  Temel :

  Hocam Behçet hastasıyım 5yildr duzenli tedavim var rutin kontroller sandimum imuran kullnyorm butun polikinlk lerden onay aldm pskiytri goz kbb ortapedi vs. Bi sknti olur mu sadece dahiliye Behçet hastalığı yazdı kağıda askerden de muafim bu yuzden

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili yukarıda verilen dışında detay bilgi yok. Dolayısıyla detaylarla ilgili konularda karar yetkisi ilgili branş hekimlerinde. Rapor alımı esnasında hekimlerin tespit ettikleri konuları yazması, o raporun olumsuz çıkacağı anlamına gelmez. Bu hastalığın özel güvenlik olmaya etkisini değerlendirip karar vereceklerdir. Umarım lehinize olur. İyi günler.

 39. 06 Mart 2018 - 14:56 | #39

  ali sakaoğlu :

  merhaba sol kulaktan 2 defa ameliyat oldum ve heyet raporu alamadığımdan dolayı sertifika alamamıştım heyet raporunu tekrar alsak yıllar önce hak ettiğimiz sınav sonuçları ve sertifikamız bugün itibariyle geçerli olabilirmi

  Daha önce olumsuz çıkan raporu imza karşılığı teslim aldıysanız emniyetin ret havuzunda görünür. Engel olan durum ameliyatla düzeldi ise bunu da belirtir şekilde ilinizde hakem statülü bir hastaneden rapor alırsanız olabilir sanıyorum. Ancak garantiye almak açısından önce iliniz özel güvenlik şubesine de danışmanızda yarar var. Bu şekilde olur derlerse yenileme eğitimi alıp kimlik çıkarabilirsiniz (Sertifikanızın geçerlilik süresi dolmadı ise yenileme eğitimi almadan da mümkün). İyi günler.

 40. 07 Mart 2018 - 06:59 | #40

  Onur :

  Merhaba hocam benim ögg kimlik kartım var.açık öğretim lisesine devam ediyorum silahlı ya çevirebilirmiyim?

  Sıkça Sorulan Sorular bölümünde sorunuzun cevabı var. Silahlı için liseden mezun olunması zorunludur, devam ederken olmaz. Diploma çıkana kadar mezuniyet belgesi de kabul edilir. İyi günler.

 41. 07 Mart 2018 - 12:32 | #41

  Sef kra :

  Ii gunler hocam madde kullanmaktan 1 yıl d.s görup bitirip sonra 91.5 maddeden karar düşmüş hic bir yerde skinti cikmams düştüğü için.. benim sorum bu işlem ler için pskyatriye idrar veriliyor ve dosya özlük dosyasına işleniyor. Hastaneden gidip heyet raporu almak istesek karşımıza çıkarmı sonuçta düşmüş bir dava. Bi diğer sorum o hastanedeki kayıtlar bütün devlet hastanekrinde görünürmu yoksa sadece o hastanenin kendisinde mi saklı kalır. Yrdmnz için teskkur ederm k glsn…

  Kimler Güvenlik Olamaz bölümünde Ramazan isimli kişinin yorumunu okumanızı tavsiye ederim. Hastaneden olumlu rapor aldığı halde yedi ay öncesine ait testte uyuşturucu çıktı diye hastanenin bildirmesi üzerine sınava girmesi engellenmiş. Hastanelerin raporları ne kadar süre ile muhafaza ettiğini, nerelere bildirdiğini veya bildirip bildirmediğini bilmiyorum. Devletin uyuşturucu ile mücadelesini desteklemek amacıyla emniyet birimleriyle bilgi paylaşımı olabilir, emin değilim sadece varsayım. Sanırım sorunuza en doğru cevabı hastaneye danışıp alabilirsiniz. İyi günler.

 42. 07 Mart 2018 - 14:02 | #42

  Metehan :

  Merhabalar ben depresyon tedavisi için psikiystrik bir ilaç kullaniyorum silahsız özel güvenlik olmak için rapor aldim psikiyatri doktoruna ilaç içtigimi soyledim bir sorun olmadığını soyledi ve rapora saglam yazdı.Şuan emniyetten soruşturmayı bekliyorum soruşturmada ilaç kullandığım çıkarmı acaba.

  Silahsız raporunu olumlu aldıysanız sorun olmaz sanırım. İyi günler.

 43. 09 Mart 2018 - 16:00 | #43

  Menekşe :

  Merhabalr 21 yasindayim seker hastasıyım insülin kullanıyorum silahsız özel güvenlik olabilmem icin bir engel olurmu?

  Yukarıda aynı ve benzer durumlar için verilen cevabı tekrar yazayım. Sayfanın başında belirtilen dışında sağlıkla ilgili aranan şartlar hakkında bilgi yok. Bu da konuya ilişkin karar sağlık kurumlarına bırakılmış demektir. Silahlı için kullanılan ilaçlar hastane sisteminde görünüyor ve hekimin takdirine kalıyor. Ancak silahsız için yetkili poliklinik raporu yeterli. Dolayısıyla ilinizde rapor vermeye yetkili yerleri kurslardan öğrenip rapor ücretini yatırmadan danışabilirsiniz. İyi günler.

 44. 26 Mart 2018 - 08:04 | #44

  Enes :

  Hocam kolay gelsin gözlük kullanıyorum da göz derecem 7:30 kadar var sence olabilir mi ?

  Silahlı ve silahsız için aranan şartlar aynı, +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları sorun olmuyor genelde. Ancak sizin verdiğiniz derece oldukça yüksek olduğu için olumsuz görünüyor maalesef. İyi günler.

 45. 26 Mart 2018 - 08:05 | #45

  Enes :

  Engelli olan özel güvenlik sertifikası alabilir mi? Alırsa özel güvenlik iş bulabilir mi?

  Engelin nedeni ortopedi ise silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için sorun olmaz. İş konusunu bilemiyorum, illere göre değiştiği için bulunduğunuz yerden araştırmanız uygun olur. İyi günler.

 46. 26 Mart 2018 - 08:11 | #46

  Gülşen :

  Hocam merhaba ben silahsız kimlik almak istiyorum fakat calsiyum ilacı kullanıyorum bi sıkıntı çıkarmi kalsiyum ilacı kullandığım iç iyi günler dileriin

  Bu ilacı kullanmanıza neden olan rahatsızlık, özel güvenlik sağlık şartlarında engel olarak sayılmamışsa sorun olmayabilir. Silahlı-silahsız hangisini düşünüyorsanız ona uygun raporu alabileceğiniz yerleri, kayıt olacağınız kurstan öğrenip danışabilirsiniz. İyi günler.

 47. 26 Mart 2018 - 12:17 | #47

  Mehmet :

  Hocam merhaba…bende kısmi renk körlüğü var..güvenlik için engelmi

  Kısmi veya tam renk körlüğü, özel güvenli olmaya engel değil. İyi günler.

 48. 27 Mart 2018 - 07:33 | #48

  sezer yurtseven :

  Hocam merhabalar ben 21 yasinda ms hastasiyim yani bi sinir hastaligi fakat soyle birsey hastaliginin bende.sadece ismi var yani bana kalirsa hergun doksan dkika mac yapmak icin bile enge yok olabilirmiyim

  Hastalığınıza ilişkin kullandığınız ilaç, tedavi vb. bir durum resmi hastane kayıtlarında varsa rapor için başvurduğunuzda karşınıza çıkar. Bu nedenle silahlı-silahsız hangisini düşünüyorsanız ona uygun raporu verecek yere rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 49. 29 Mart 2018 - 15:27 | #49

  onur :

  hocam bende küçükken epilepsi geçirmiştim yaşım 26 11 senedir sara geçirmiyorum ama günde 1 kere ilacını kullanıyorum .Birde şeker hastasıyım insülin kullanıyorum. güvenlik işinde sıkıntı olurmu lütfen yazarsanız sevinirim…

  Sayfanın başında verilen bilgi dışında, özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili bilgi yok. Dolayısıyla farklı durumlarda karar yetkisi hekimlerde. Keşke bilebilsem de yardımcı olsam ama bu mümkün değil. Silahlı veya silahsız hangisini düşünüyorsanız ona uygun raporu veren (hastane/poliklinik) yere rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 50. 29 Mart 2018 - 17:15 | #50

  Mehmet :

  @A.GÜLŞEN
  Hocam Adana’da engel ama..silahlı guvenlikte engel…silahsız da sıkıntı olmuyor.

  Özel güvenlik sağlık şartları ile ilgili mevzuat, Adana dahil tüm yurtta aynıdır. Dolayısıyla silahlı-silahsız her ikisi için de renk körlüğü engel değildir. 11.09.2011 gün ve 28051 sayılı Resmi Gazetede konuya ilişkin değişiklik yayınlandı. Yılına dikkat lütfen 2011′den beri bu böyle. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: 1 2 3 4 » Sonraki Hepsini Göster