Özel güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli sağlık şartları nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

   

 

 SİLAHLI ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

  

 

SİLAHSIZ ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

a. Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak      

b. Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak
  
c. Göz : Körlük veya gece körlüğü olmamak
 
d. Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak
 
   

Bu yazı bugün : 136, toplamda : 144576 kişi tarafından okundu.

 1. 20 Temmuz 2018 - 11:06 | #1

  Özlem :

  Merhaba kolumu hamur makinesine kaptırmıştım her yerinde izler var ama normal bi şekilde kullanabiliyorum silahsız güvenlik alabilir miyim?

  Silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için yaş ve mezuniyet durumu uygunsa silahsız rapor alabilirsiniz. İyi günler.

 2. 01 Ağustos 2018 - 15:31 | #2

  Bahtiyar :

  Sol kolumda jilet izi var bu silahlı güvenlik sertifikası almama engel mi doktor buna nefer sıkıntı çıkarırmı kontrolde kollara falan bakılıyor mu

  Jilet-faça izleri sorun olabilir, hatta son zamanlarda dövme bile sıkıntı olabiliyor. Dolayısıyla rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. Bazı hastaneler kişilik testi uygulayarak olumlu rapor verebiliyor. İyi günler.

 3. 01 Ağustos 2018 - 15:33 | #3

  Mehmet :

  Merhaba ben Çölyak hastasıyım Silahlı özel guvenlik olabilirmiyim

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi, sayfanın başında yazdığı kadar. Diğer detaylarla ilgili karar yetkisi ilgili hekimlerde. Belirttiğiniz rahatsızlığın özel güvenliğe engel olduğuna dair bugüne kadar benzer bir olay duymadım ama riske girmemek açısından rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 4. 01 Ağustos 2018 - 15:34 | #4

  Emre :

  Bende astım başlangıcı var ortaokul mezunuyum yaşım 17 18 yaşıma girince silahsız güvenlik olabilirmiyim

  19 yaşından gün almış, en az ortaokul mezunu olanlar silahsız eğitim alabilir. Bu durumda yaşınız uygun olunca rapor almak kaydıyla silahsız kurs görebilirsiniz. İyi günler.

 5. 10 Ağustos 2018 - 11:34 | #5

  ersinbaba :

  bir kulakta %76 işitme kaybı mevcut silahlı için sorun olur mu ? ve askerlik şartı aranıyor mu ?

  Sağlıkla ilgili sayfanın başındaki dışında bilgi yok, karar ilgili branş hekimlerine bırakılmış. Dolayısıyla diğer tüm yorumlarda da belirttiğim gibi rapor ücretini yatırmadan önce hastaneye danışmanızda yarar var. İyi günler.

 6. 11 Ağustos 2018 - 10:11 | #6

  Veysel sefa :

  Meraba sağ gözüm 3 numara miyop silahli güvenlik olmama engel midir acaba

  Silahlı için gereken tam teşekküllü devlet hastanelerinde +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları genelde sorun olmuyor. Riske girmemek açısından rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 7. 25 Ağustos 2018 - 15:43 | #7

  Yağmur toprak :

  Merhaba ben silahlı eğitim almak istiyorum . Fakat tek gozum sıkıntılı kornea nakli olunca düzelebilir. Sizce alabilir miyim

  Bu sorunuza ancak rapor vermeye yetkili hastanede görevli göz hekimi cevap verebilir. Dolayısıyla nakilden sonra danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 8. 31 Ağustos 2018 - 16:32 | #8

  yunus :

  merhaba benim sağ kulağımda duyu kaybı var ama duymamda bir sıkıntı teşkil etmiyor kulaklıksız duyuyorum yani belge almamda bir sıkıntı olurmu ?

  Özel güvenlikte aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi, sayfanın başındaki kadar. Sizinki gibi durumlarda karar yetkisi, ilgili branş hekimlerine bırakılmış. Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesi, silahsız için yetkili poliklinik raporu istenir. Hangisini düşünüyorsanız rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 9. 04 Eylül 2018 - 08:41 | #9

  Murat :

  Merhaba bn silahsız ozel guvenlik belgesi almak istiyorum fakat 4,5 önce extacy kulandım yani uyuşturucu madde bu sağlık raporunda yani kan tahlilinde cikar mi gözükür mu belgeyi alabilirmiyim?

  Kullandığınız maddenin kan tahlilinde çıkıp çıkmayacağı konusunu inanın bilmiyorum. Silahsız için ilinizde rapor vermeye yetkili polikliniklerden birine başvurabilirsiniz. Silahsız rapor için kan-idrar tahlili yapılıp yapılmaması ilgili sağlık kuruluşlarında belirleniyor sanırım. İyi günler.

 10. 05 Eylül 2018 - 11:03 | #10

  Serhat :

  İyi günler düz tabanlik silahlı özel güvenlik olmaya engel teşkil eder mi? Sol ayak; 16 sağ ayak;17 derece iyi günler.

  Özel güvenliklerde aranan sağlık şartlarında düz tabanlık engel olarak sayılmamış. Yine de riske girmemek açısından rapor alacağınız hastaneye danışıp olumlu cevap aldıktan sonra rapor ücretini yatırmanızı tavsiye ederim. Hastanelerin farklı tutumları olabilir, bazı hastaneler askeri okul öğrencisi gibi titiz davranabiliyor. Başka hastanelere de sorabilirsiniz. İyi günler.

 11. 07 Eylül 2018 - 10:31 | #11

  Tesla :

  Merhaba, ben %43 engelli raporuna sahibim.3 sene önce kan kanseri tedavisi gördüm.%40 ı kanser tedavisinden %3 ü 8 sene önce 2 ay epilepsi ilacı kullanmamdan ötürü verildi. Şuan da fiziki herhangi bir sorunum yok. Raporumda ağır işlerde ve gece çalışamaz diyor. Bu rapor varken silahlı güvenlik kimliği alabiliyor muyum?

  Öncelikle geçmiş olsun, gerçekten ciddi hastalıklar atlatmışsınız. Geçmişte aldığınız tedaviler sağlık sisteminde görüneceği için ilgili hekimlerin ne şekilde karar vereceğini bilemeyiz. Rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı, alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 12. 11 Eylül 2018 - 06:54 | #12

  zeynep :

  merhaba gecen yıl guatırdan ameliyat oldum bu özel güvenlik belgesi almamda sorun olurmu

  Belirttiğiniz durum özel güvenlik sağlık şartlarında engel olarak belirtilmediği için sorun olmaz. İyi günler.

 13. 12 Eylül 2018 - 10:41 | #13

  gökhan :

  mrb benim sağ göz görmüyor silahsız sertifika alabilirmiyim tşk

  Özel güvenlikte aranan sağlık şartlarında silahlı ve silahsız arasındaki tek fark, silahsızda ortopedi onayı aranmaması. Bunun dışındaki hususlar her ikisi için de aynı. Dolayısıyla sağ gözün tamamen görmemesi halinde silahsız rapor almak da mümkün olmaz maalesef. İyi günler.

 14. 13 Eylül 2018 - 06:54 | #14

  Nur :

  Merhaba asağ kulağımda ileri derecede işitme kaybı var cihaz takılmadan da sol kulağımdan rahatlıkla işitebiliyorum doktor bunun beni etkilemeyeceğini söyledi.siahlı güvenlik sertifikası alabilir miyim ve sadece devlet hastahanelerinden mi sağlık raporu alabiliyoruz ? Özel hastahanelerden rapor alsak sorun olurmu ?

  Silahlı raporları sadece heyet raporu veren devlet hastanelerinden alınabilir. Önceden bünyesinde tıp fakültesi bulunan özel üniversite hastanelerinden alınan raporlar kabul ediliyordu. Ancak yeni durumda bildiğim kadarıyla sadece devlet hastanesi raporu kabul ediliyor. Özel güvenlik sağlık şartlarında belirtilen dışında aranan şartlarla ilgili bilgi yok, karar branş hekimlerine bırakılmış. Dolayısıyla günlük yaşamda sizi etkilemeyeceği söylenen işitme kaybı oranı, sağlık raporunda sorun olabilir. Rapor alacağınız hastaneye ücreti yatırmadan önce danışıp alacağınız cevaba göre işlem başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 15. 13 Eylül 2018 - 06:56 | #15

  Ergin :

  Merhaba sağlık raporu özel hastanede veriyormu birde kulaklarda cinlama var sıkıntı olurmu iyi günler not silahlı

  Silahlı adayların tam teşekküllü devlet hastanesinden olumlu rapor almaları gerekir. Silahlı için özel hastane olmaz, silahsız adaylar istenen branşlardan hekim bulunması şartıyla özel hastane/poliklinikten rapor alabilir. Çınlamanın işitmeye etkisini bilemiyorum. Rapor alacağınız hastaneye ücretini yatırmadan önce KBB’ye danışmanız uygun olur. İyi günler.

 16. 17 Eylül 2018 - 07:16 | #16

  emrah :

  ms hastasıyım ama her hangi bir özürüm yok silahlı güvenlik sertifikası alabilir miyim

  Hastalığınıza ilişkin hastane kaydı varsa rapor için başvurduğunuzda görünür muhtemelen. Bu nedenle silahlı için istenen heyet raporunu alacağınız hastaneye ücretini yatırmadan önce danışmanızı, alacağınız cevaba göre işlem başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 17. 18 Eylül 2018 - 07:16 | #17

  Enes :

  Merhaba! Kolay gelsin silahsız guvenlik için göz derecesi gerekiyor mu teşekkür şimdiden

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi sayfanın başında var. Silahlı ve silahsız için gözde aranan şartlar aynıdır. -3,+3 aralığında kalan görme bozuklukları genelde sorun olmuyor. İyi günler.

 18. 19 Eylül 2018 - 06:58 | #18

  Talip :

  Merhaba FTR den %40 engelli raporum var. Herhangi bir uzuv kaybım Yok gözle görülür derecede hareket kısıtlılığım yok. Silahlı için heyete girdiğim de bunlar problem olur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

  Silahlı için istenen sağlık raporunun devlet hastanesinden alınması zorunlu, geçmişe ait kayıtlar da sistem üzerinden görünür. Dolayısıyla rapor parasını yatırmadan önce hastaneye danışmanızda yarar var. Silahsız raporunda ortopedi onayı aranmadığından da bilginiz olsun. İyi günler.

 19. 19 Eylül 2018 - 09:33 | #19

  Duygu AYDIN :

  Lise mezunuyum. 18 yaşındayım. Üniversitenin Özel güvenlik ve koruma programına yerleştim. 1,57 cm boyundayım.
  Üniversitem tam teşekküllü hastaneden özel güvenlik olur sağlık raporu istiyor.
  Hastanelerde boy kriterine dikkat ediliyor mu?
  Boyum 1,57 olduğu için bu raporu alabilir miyim?
  Teşekkürler.

  Kılavuzda aranan şartlarda boy konusunun yazıyor olması gerekir. Rapor alıp alamayacağınızı da hastaneden sormanızda yarar var. İyi günler.

 20. 19 Eylül 2018 - 13:37 | #20

  Duygu AYDIN :

  @A.GÜLŞEN
  Klavuzda boy şartları yazmayan tek üniversite benim tercih yaptığım üniversite. Bu nedenle sorma gereği duydum. Hastaneye soracaksam, bu platformun işlevi nedir acaba?

  Sizin tabirinizle “bu platform” özel güvenlik kursiyerlerine yönelik, ücretsiz bilgilendirme yapan gönüllü bir kuruluştur. Üniversitelerin önlisans bölümünü okuyanlar, kendi okullarının şartlarına tâbidir. Özel güvenlik kurslarına gelenler raporu aldıktan sonra kayıt olur. Rapor ücretini yatırdıktan sonra olumsuz cevap alma ihtimaline karşılık danışmanızı önerdim. Tercih sizin, parayı yatırıp işlemi başlatabilirsiniz. Bu arada mezun olunca alacağınız diplomanın, tıpkı özel güvenlik kurslarından üç hafta eğitim alanlarınki gibi beş yıl geçerli olduğunu, beş yıl sonra yenileme eğitimi almanız gerektiğini, silahlıya geçmek için kurslardan ücret mukabili eğitim alıp sınavda başarılı olmanız gerektiğini de bilgi olarak vereyim. Üniversiteler, öğrencilerini seçerken kendi belirlediği şartlara göre hareket ettiği için başka kaynaktan alacağınız bilgi üniversiteleri bağlamaz bu arada. İyi günler.

 21. 22 Eylül 2018 - 10:39 | #21

  Kader :

  Iyi günler sol kolumda sinir kopukluğu var fakat normal kullanabiliyorum kolumu silahlı için sıkıntı olurmu?

  Buna rapor verecek hastane karar verir. Rahatsızlığınıza ilişkin daha önce hastane üzerinden bir tedavi aldıysanız kayıtlarda görünür muhtemelen. Dolayısıyla rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. Eğer silahlıda sorun olursa silahsız adaylardan istenen raporda (yetkili poliklinikten alınabilir) ortopedi onayı olmadığı için şansınız olur. İyi günler.

 22. 24 Eylül 2018 - 12:20 | #22

  Zahide :

  Merhaba hocam benim size bir sorum olacak
  Yaklaşık 10 yıl önce kadar psikiyatri ilacı kullanmıştım 1 kereye mahsus
  Silahlı güvenlik sertifikası için rapor almamda sıkıntı olur mu
  şimdiden tşk ederim bilgilendirdiginiz için

  Silahlı istiyorsanız ilinizde rapor vermeye yetkili hastanelerden birine başvurup rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. On yıl az değil ama kayıtların ne kadar süre ile muhafaza edildiğini bilmiyorum. Rapor ücretini yakmamak açısından en doğru yol bu olur sanıyorum. İyi günler.

 23. 24 Eylül 2018 - 12:23 | #23

  Turhan :

  Merhaba , wing chun branşımda (dövüş eğitmeniyim) özel koyma güvenlik silah belgesi alabilirmiyim ?

  Silahlı özel güvenlik eğitimi alıp kişi (silahlı) koruma ile ilgili bir işe girerseniz, çalıştığınız süre ile sınırlı olmak kaydıyla işyeriniz tarafından temin edilen silahı taşıyabilirsiniz. Silahlı özel güvenlik belgesine sahip olmak, bireysel silah ruhsatı almada ayrıcalık/öncelik yaratmaz. İyi günler.

 24. 25 Eylül 2018 - 15:14 | #24

  Ferhat :

  5 yıldır bir psikolojik rahatsizligim var üniversite psikiyatri de 3 ayda bir kontrolum oluyor halen ilaç kullanmaktayim kisisel hayatta insan ilişkilerinde bir sıkıntım yok ilaclarimi düzenli kullanmaktayim psikiyatri rahatsizlığı olan yazılmış oraya gittiğim hastanede kontrol edilir herhalde değil mi lise yıllarında sınıfta kalmamdan dolayı geçirdiğim bir rahatsızlık ön yargı olmamasını umuyorum çünkü gayet sakin sinirleri sağlam birisiyim.

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden, silahsız için yetkili poliklinikten rapor almak zorunludur. Aldığınız tedaviye ilişkin kayıtlar rapor başvurusunda muhtemelen görüneceği için rapor ücretini yatırmadan önce ilgili bölüme danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 25. 26 Eylül 2018 - 11:09 | #25

  Kasım arme :

  İki farklı il hastanesi bir birlerinin hasta kayıtlarını tedavilerini görebilirmi.Sormamdaki sebep almış olduğum rapor psikiyatri açıdan olumsuz çıktı şimdi ise başka ilden almak istiyorum. Tedavi olalı 2 seneyi aştı şu anda her hangi bir sağlık sorunum yok çalışıyorum.

  Hastanelerin kayıt sistemini, kayıtların ne kadar süre saklandığını bilemiyorum. Olumsuz kararlı raporlar, ret havuzunda görüleceği için başka il ve hastaneden olumlu rapor alınsa dahi emniyette her ikisi de görüneceğinden bu tür durumlarda kişiden hakem hastane raporu istenir. Dolayısıyla hakkınızda düzenlenmiş olumsuz sonuçlu bir rapor varsa bunu ancak hakem hastane raporuyla etkisiz kılabilirsiniz. Ancak aynı kaydın hakem hastanede de görüneceği dikkate alınmalıdır. İlinizdeki hakem hastaneyi öğrenip rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 26. 01 Ekim 2018 - 12:49 | #26

  Kıymet :

  Merhaba hocam ben 2 yıl önce silahsız güvenlik kartımı aldım silahlıya geçmek için başvuruda bulundum vezneye heyt raporu için para yatırdım sonra ilk hetabda psikiyatri’ye girdim e devlet’ten kullandığım ilaçlara baktı 2016-2017 de antidepresan kullanmışın dedi bı kaç kutu 1 yıldır kullanmıyorum sağlıklı olmama rağmen onay vermedi bende sordum ;peki silahlı güvenlik kartı almam için 1 yıl önce kullandığım ilaç yüzünden nekadar bi süreç geçeceğini, sistemde kaç yıl gözüküp bu engelin kalkaçağını sordum ve bana şöyle dedi ; bu sistemden silinmez ömür boyu karşına çıkacak ve asla silahlı güvenlik alamazsın geçmiste antidepresan ilacı kullanan asla olamaz dedi..!paramda gitti en çokta hayalimi, umudumu, ozguvenimi yıktı morelimi alt üst etti bianda beni psikiyatri hocası bu adaletmi hakmıdır peki hocam? Aslında Yönetim kuralına göre kullanılan ilaçların üzerinden 2 yıl geçmesi 2 yıldan sonra sağlıklı onay verilmesi gerekiyomuş şimdi soruyorum hocam size ;psikiyatri neden bana öyle birşey söyledi napmam gerekiyor tekrar nezaman heyt raporu alabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler Allah’a emanet olun

  Raporla ilgili tereddütleri olanlara rapor ücretini yatırmadan önce hastaneye danışmalarını tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde sizin başınıza gelen gibi rapor parası yanıyor maalesef. Olumsuz kararlı bir raporu etkisiz kılacak tek yol hakem hastaneden olumlu rapor alabilmektir. Aynı kayıtlar orada da görüneceği için danışmanızı tavsiye ederim. Kişilik testi yapıp sonucuna göre karar veren hekimler de var. İyi günler.

 27. 02 Ekim 2018 - 08:11 | #27

  Yıldırım :

  Konuşmam da çok az kekemelik var silahlı güvenlik olabilirmiyim ama çok az

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden rapor istenir. Bu tür rapor veren hastaneye ücreti yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili sayfanın başındaki dışında bilgi yok. Detaylar konusunda yetki, ilgili branş hekimlerine bırakılmış. İyi günler.

 28. 03 Ekim 2018 - 07:21 | #28

  hasan altun :

  sara hastası ve epilepsi hastası silahsız guvenlık sertıfıkası alabılırmı?

  Silahsız için ilinizde yetkili poliklinikten rapor alabilirsiniz. Ancak hastalığa ilişkin kayıtların poliklinikte görünme durumunu ve hekimin tutumunu bilemiyorum. Bu nedenle rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 29. 03 Ekim 2018 - 07:32 | #29

  Yasmina :

  Merhabalar epilepsi hastaları silahlı güvenlik görevlisi olabilir mi bunun için herhangi bir sınırlama var mıdır?

  Hastane kayıtlarında tedavi veya teşhise ilişkin kayıtlar görünebileceği için rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 30. 04 Ekim 2018 - 11:29 | #30

  Emre :

  Merhaba hocam özel güvenlik olmak istiyorum ama Burnum da hafif bir eğiklik var ve burunum da kemik eğikliği var acaba sağlık raporu almamda sorun olurmu ?

  Belirttiğiniz durum bildiğim kadarıyla özel güvenlik olmaya engel teşkil etmez. Ancak sağlık konularında kesin kararlar hastane (silahlı) veya poliklinikte (silahsız) verileceği için hangisinden rapor alacaksanız ücretini yatırmadan önce danışmanız uygun olur. İyi günler.

 31. 04 Ekim 2018 - 11:30 | #31

  Nazan :

  Silahlı için herhangi bi devlet hastanesinden rapor alınabiliyormu? Ücreti nedir?

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden rapor istenir. Ankara’da 200 TL’den başlıyor. İyi günler.

 32. 04 Ekim 2018 - 11:48 | #32

  fatih :

  Merhaba epilepsi hastasıyım silahsiz güvenlik belgesi alabilir miyim??

  Silahsız için ilinizde rapor vermeye yetkili polikliniklerden birine başvurabilirsiniz. Hastane kayıtlarının poliklinikte görünme durumunu bilemiyorum. Rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 33. 06 Ekim 2018 - 08:28 | #33

  Ogün :

  Merhaba bende % 80 derece kelimelik var silahlı güvenliğe engel mi.

  Kekemelik olduğu halde silahsız kimlik alanlar olmuş. Ancak sağlıkla ilgili konularda karar yetkisi ilgili hekimlerde olduğu için net bilmek mümkün değil. Rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 34. 06 Ekim 2018 - 10:39 | #34

  Gokhan :

  Karaciger yaglanmasi siniri 0 50 benim 93 cikmis bu yuzden raporu dahiliyice onaylamadi ileri tekkik istedi bole bir durum varmidir bana olumlu yada olumsuz bir onay vermediler hastaneden ne yapmam lazim merak ettigim shli g g karaciger yaglanmasi engel teskil edermi tesekkurler

  Diğer yorumda da belirttiğim gibi burada ben veya başkası ne derse desin önemi yok, karar ilgili branş hekimindedir. İyi günler.

 35. 06 Ekim 2018 - 10:41 | #35

  Eyüp :

  Merhaba sol gözümde göz tembelliği var ve gözüm %5 oranında görüyor.sağ gözüm de sorun yok şükür net görüyorum.silahsız güvenlik için sağlık raporunda sorun yaşatır mı?

  Raporlarda göz ile ilgili aranan koşullar silahlı-silahsız için aynıdır. % 5 görme oranı hayli düşük olduğu için muhtemelen olumsuz çıkar. Yine de ilinizde rapor vermeye yetkili bir polikliniğe rapor ücretini yatırmadan danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 36. 08 Ekim 2018 - 11:13 | #36

  Eyüp :

  Çok sağolun.peki özel hastanede raporu almak daha avantajlı mıdır? Maddi olarak değil en azından özel hastanede daha esnek olurlar mı rapor vermek için.

  Silahsız raporları yetkili özel poliklinikten alınabilir. Silahlı için özel hastane raporu kabul edilmez. Diğer yorumda belirttiğim gibi danışabilirsiniz. İyi günler.

 37. 09 Ekim 2018 - 09:06 | #37

  Melek :

  Merhaba
  Benim tek kulagimda işitme kaybı var.silahsiz sağlık raporu alabilir miyim?

  Silahlı ve silahsızda aranan sağlık şartlarında tek fark, silahsızda ortopedi onayı aranmamasıdır. Bu nedenle ilinizde silahsız raporu veren polikliniklerden birine rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 38. 09 Ekim 2018 - 09:07 | #38

  niyazi arkan :

  berahaba ben şunda bir fabrikada danışman olarak çalışıyorum sağ elimin parmakları yok sözel gövenlik seftikası alabilirmiyim

  Silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için en az ortaokul mezunu, 19 yaşından gün almış olmak kaydıyla kurs görebilirsiniz. İyi günler.

 39. 10 Ekim 2018 - 12:39 | #39

  Rıdvan :

  Silahsız guvenlik için
  Aile hekimliginden alınan sağlık raporu geçerli oluyormu

  Silahsız raporlarında istenen branşlar sayfanın başında belirtildiği gibi. Aile hekimlerinde bu branşlarda hekim olmadığı için oradan alınan raporlar geçerli değil. İyi günler.

 40. 10 Ekim 2018 - 12:51 | #40

  Kıymet :

  hocam bu olumsuz rapor verileli 10 gün geçti itiraz etmedim tekrardan aynı hastaneye gidip itiraz edip hakem hastanesinemi yonlendirirler yoksa direk hakem hastanesine kendimmi gitmeliyim sil baştanmi yapmalıyım herhangi hastaneden birde Emniyette olumsuz görünme süresi nekadar sürüyor ilaç kullanım süresi bittikten sonra kaç yıl geçmesi gerek olumlu rapor için bana tam net sekilde yardımcı olursanız çok sevinirim hocam ii gclr

  Olumsuz rapor kayıtlarının saklanma süresini bilemiyorum. Kayıt olacağınız kursa danışmanızı tavsiye ederim. İliniz özel güvenlik şubesine sorarak sizi doğru yönlendireceklerdir. İyi günler.

 41. 11 Ekim 2018 - 15:52 | #41

  elmas :

  Merhaba Hocam Ben özel guvenlik silahsiz kimlik almak istiyorum yanliz gözluk kullaniyorum görme bozuklugum var sag gözum 7 sol gozum 8 sorun olurmu alabilirmiyim raporu numaralarim yuksek saglik raporunu alirken goz muayanesini gozulkukmu gozluksuzmu bakiyorlar acaba

  Silahsızda ortopedi onayı istenmemesi dışında silahlı-silahsız adaylarda aranan sağlık şartları aynıdır. Silahlı raporlarında +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları sorun olmuyor. İlinizde silahsız rapor vermeye yetkili polikliniğe rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 42. 12 Ekim 2018 - 10:14 | #42

  Selçuk :

  Merhaba ben iki buçuk yıl önce böbrek nakli oldum bu durum benim güvenlik olmama
  engel olurmu silahlı silahsız farketmez

  Sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi sayfanın başında belirtildiği kadar. Diğer durumlarla ilgili karar yetkisi branş hekimlerine bırakılmış sanırım. Dolayısıyla sizin durumunuz ne olur bilemiyorum, her ne kadar olumsuzluk yok gibi görünse de riske girmeme açısından rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 43. 15 Ekim 2018 - 14:38 | #43

  Emrah Demirbilek :

  selam hocam
  Benim gozlerim +7.50 silahsızdan silahlıya
  Geçebilirmiyim
  Teşekkürler

  Yukarıda bir çok yorumun cevabında görebileceğiniz gibi göz konusunda, silahlı-silahsız ayrımı yok. +3,-3 aralığında kalan görme bozuklukları sorun olmaz, bundan büyükse sıkıntı olur. İyi günler.

 44. 15 Ekim 2018 - 14:39 | #44

  LÜTFÜ :

  Silahlıda dahiliye yokmu daha önceden vardı

  Heyet raporu içeriğinde değişiklik yok, dahiliye onayı hâlâ isteniyor. Yukarıdaki bilgi, kanunda geçtiği şekilde alındı. İyi günler.

 45. 16 Ekim 2018 - 07:35 | #45

  Onur :


  Bende birazcık kekemelik War bu özel güvenlik görevlisi olamaya engel olur mu ?

  Silahlı veya silahsız hangisini istiyorsanız ona uygun raporu alabilmeniz kaydıyla sorun olmaz. İyi günler.

 46. 17 Ekim 2018 - 07:58 | #46

  Okan :

  Merhaba hakkımda basit yarama suçundan 1 yıldan az ve adlı paraya çevrili adlı parada hagb bırakılmış cezam var bu hagb kararı güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmada görünür mü şayet görünürse özel güvenlik olmama engel mı iyi çalışmalar…

  Hakkında dava olanların durumu kimlik başvurusunda görünür. Suçun türüne göre bir yıldan az olması lehinize olabilir. Henüz eğitim almadıysanız dava belgeleriyle iliniz özel güvenlik şubesine danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 47. 22 Ekim 2018 - 14:53 | #47

  Gokhan :

  Bende 4.75 göz bozukluğu var rapor icin sorun olur mu ?

  Göz konusu, silahlı-silahsız için aynı şartlar aranır. Genelde +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları sorun olmuyor. Konuya ilişkin yetki, sağlık kurumlarında olduğu için silahlı veya silahsız talebinize uygun raporu veren yere danışmanız uygun olur. Silahlı-silahsız için aranan yaş-eğitim koşulları Sıkça Sorulan Sorular bölümünde görülebilir. İyi günler.

 48. 22 Ekim 2018 - 14:54 | #48

  ahmet asaf :

  diyabet silahlı özel güvenliğe engel mi alabilir miyiz sağlık raporu

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi, sayfanın başında verildiği kadar. Detaylar konusunda karar, rapor vermeye yetkili sağlık kurumlarına bırakılmış. Silahlı raporu veren bir hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 49. 30 Ekim 2018 - 07:30 | #49

  emine :

  Tip1 diabetim güv. Ser. Alabilir miyim

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi sayfanın başında yazıldığı gibi. Detaylarla ilgili konuları bilemiyorum. Rapor ücretini yatırmadan önce silahlı veya silahsız hangisini istiyorsanız ona uygun rapor veren kuruma danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 50. 30 Ekim 2018 - 07:31 | #50

  Nebi Kaya :

  Merhaba kolay gelsin ben 14 sene önce 2 kalp kapakçığım değişmişti silahsız güvenlik kartı alabilirmiyim

  Silahsız için ilinizde rapor vermeye yetkili polikliniklerden birine rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. Özel güvenlik sağlı şartları ile ilgili sayfanın başında belirtilen dışında bilgi yok çünkü. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.