Özel güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli sağlık şartları nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

   

 

 SİLAHLI ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

  

 

SİLAHSIZ ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

a. Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak      

b. Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak
  
c. Göz : Körlük veya gece körlüğü olmamak
 
d. Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak
 
   

Bu yazı bugün : 38, toplamda : 112271 kişi tarafından okundu.

 1. 24 Haziran 2017 - 14:02 | #1

  Ahmet :

  Hocam ozel guvenlik myo icin saglik kurulu raporu aldim bu sene puani yetmiyor onumuzdeki sene kullanabilir mi rapor
  2 ay once aldim

  Özel güvenlikte raporlar bir yıl geçerlidir. Ancak MYO’lardaki durumu bilemiyorum, okul tercih kılavuzunda açıklama vardır sanırım. İyi günler.

 2. 10 Temmuz 2017 - 16:30 | #2

  ahmet :

  hocam ben bugun saglık raporu almaya gıttım psikiyatri de ve nörolojide soru sordular ve bu soruları bılemedım bazılarını ve bana dedıler evragını cuma gunu alırsın sızce olumsuzmu karsılarlar

  Belirttiğiniz yerlerde size bilgi sorusu sormadılar sanırım, o branşla ilgili bir sıkıntı olup olmadığını anlamaya çalışmışlardır. İyi günler.

 3. 17 Temmuz 2017 - 15:47 | #3

  kübra ünlü :

  ben yarın özel güvenlik için sağlık raporu almak içim psikiyatriye de girmem gerek ne gibi sorular soruyolar.çok rica ederim yardım eder misiniz.sorular hakkında…

  Özel güvenliklere hangi soruları soracağına ilgili hekim karar verir, bunun bir standardı yok. Dolayısıyla doğal davranıp kendinizle ilgili sorulara doğru cevaplar vermeniz yeterli olacaktır. İyi günler.

 4. 17 Temmuz 2017 - 15:49 | #4

  Kemal :

  Merhaba arkadaşlar benim bir kız arkadaşım hemofili hastası güvenlik için bir sorun olurmu

  Arkadaşınız silahlı veya silahsız adaylardan istenen raporu alabildiği takdirde sorun olmaz. Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartlarında, belirttiğiniz durumla ilgili detay yok. Rapor ücretini yatırmadan önce hastane veya polikliniğin ilgili bölümüne danışmasında yarar var. İyi günler.

 5. 18 Temmuz 2017 - 08:35 | #5

  Aslı :

  Anjiyo olanlar sağlık raporu alabiliyormu

  Silahlı veya silahsız durumuna uygun raporu alanlar, özel güvenlik olabilir. Sağlık şartları ile ilgili yukarıda yazılan dışında detay bilgi olmadığı için konuya ilişkin karar sağlık kurumlarında verilecek demektir. Rapor ücretini yatırmadan önce danışmakta yarar var. İyi günler.

 6. 19 Temmuz 2017 - 13:13 | #6

  Mustafa :

  Silahlı özel güvenlik sertifikası alacağım kan tahlili gerekli mi sağlık raporunda?

  Başvuracağınız hastaneye bağlı, bazı hastanelerde tahlil-test yapılmıyor. İyi günler.

 7. 21 Temmuz 2017 - 08:03 | #7

  ismail :

  sağ elimde 4. ve 5. paramğım kaybettim güvenlik kursu için raporu alabilrimiyim acaba

  Silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için yetkili poliklinikten uygun rapor alabilirsiniz. Silahlı için heyet raporu istenir. Eğer sol elinizi kullanıyorsanız hekimin takdirine göre değişir. İyi günler.

 8. 24 Temmuz 2017 - 07:35 | #8

  Mehmet :

  Silahlı özel güvenlik sertifikası için hangi
  Hastanelerde kan testi istemiyorlar ?

  Bunu bulunduğunuz ildeki hastanelerden araştırmanız gerekir. Türkiye geneli böyle bir bilgi yok maalesef. İyi günler.

 9. 25 Temmuz 2017 - 17:02 | #9

  Ayşe Arslan :

  sılahsız ozel guvrnlık raporu almak ıstıyorum epilepsı (sara ) rahatsızlığım var engelmidir?

  Silahlılarda ilaç kullanımı varsa sistemde görünüyor. Silahsızlar poliklinikten rapor alırken sanırım görünmez. Belirttiğiniz hastalık sağlık şartlarında olumsuzluk olarak belirtilmemişse de karar hekimindir. İyi günler.

 10. 09 Ağustos 2017 - 17:23 | #10

  Mehmet :

  Göz muayenesinde astigmat ve miyop cıktı güvenlik olmama engel olurmu ( not : gözlüğüm mevcut )

  Heyet raporlarında +3, -3 aralığında kalan görme bozuklukları sorun olmuyor. Sizin de bu aralıkta ise raporu almanız mümkün. İyi günler.

 11. 09 Ağustos 2017 - 17:25 | #11

  Haydar Askun :

  İyi günler ben 20 yasindayim ve 15 16 yaşımda 5 ay pisikolejik ilas kullanmistim hafif sebeblerden dolayi daha sonrasinda iyilesti m bu aralar ufak tefek seyler yuzunden bir hekimee bas vurmayi dusunuyorum 1 ay sonrasinda askerim askerde 1 kaç ay ilaş kullansam iyilestigimde askerlik bittiginde güvenlik olabilirmiyim 1.68 boyum var gesmis sıkınti olurmu acaba cok merak ediyorum

  Reçeli ilaçlar hastane kayıtlarında görülebilir ama bu bilgiler beş yıl öncesini kapsamıyor olabilir. Askerden döndüğünüzde şansınızı denersiniz, silahsız alırsanız zaten sorun olmaz. İyi günler.

 12. 09 Ağustos 2017 - 17:26 | #12

  erkan :

  iyi günler . gözlüğüm var numaraları 3,25 4 rapor alamadım göz doktorundan silahlı güvenlik için sınrıı varmıs güya bilgisi olan varmı doğruluk payı nedir

  Heyet raporlarında -3, +3 aralığında kalan görme bozuklukları engel olmuyor. Dolayısıyla sizin durum bu aralıktan büyük olduğu için doğrudur. İyi günler.

 13. 15 Ağustos 2017 - 12:02 | #13

  Mehmet :

  Merhabalar universtede özel gunlik ve koruma bolumu ocin heyet raporualacagm gozlerimde 0.5 1.5 bozukluk var alabilirmiym

  Konunun özel güvenlik kursları ile ilgisi yok, başvuru yapacağınız kurumdan öğrenmeniz gerekir. İyi günler.

 14. 15 Ağustos 2017 - 12:04 | #14

  yakup :

  İyi günler.Ben silahsız kartımı silahlıya çevirmek istiyorum.Ama benim gözümde kayma var.Görmemde bi problem yok.Sağlık raporunda problem çıkarmı.

  Rapor alacağınız hastaneye ücreti yatırmadan önce danışınız. Alacağınız cevaba göre işlemi başlatırsınız. İyi günler.

 15. 18 Ağustos 2017 - 07:36 | #15

  Gökhan :

  Ben silahsız güvenlik sertifikası almak istiyorum piskolojik tedavi görüyorum sorun olurmu hocam ? Bide birçok şeye üzülüp sıkıntı etiğim için tedavi görüyorum

  Silahsız için yetkili poliklinik raporu istenir. Ancak özel güvenliğin; öncelikle sabır, tahammül, anlayış gerektiren bir iş olduğunu, insanların kurumlara eleştirisini ilk ilettiği kişinin özel güvenlik görevlileri olduğunu, bu eleştirileri kuruma değil de şahsına algılayanların çok sıkıntı yaşadıklarını özellikle belirtmek gerek. Eğer sabırlı olmayı, eleştirileri üstünüze almamayı becerebileceğinize inanıyorsanız başvurun. Aksi halde daha çok üzüntü kaynağı olayla karşılaşmaktan başka işe yaramaz, masrafınız da boşa gider. Acımasız hayat koşulları önce nezaketi yok etti, kimse kimseye anlayış göstermiyor. Aldırmamayı başarırsanız, helalinden para kazanacağınız şerefli bir meslek, yapabileceğinize inanıyorsanız masrafı göze alın. İyi günler.

 16. 18 Ağustos 2017 - 07:41 | #16

  oğuz :

  hocam silahsız kimlik kartım var. silahlıya çevirmek istiyorum. sorum silahlı sağlık raporuna başvurup raporu olumsuz olarak alırsam silahsız kimliğimin iptal olma durumu varmı?

  Silahlı için istenen raporla silahsız raporu arasındaki tek fark, silahsızda ortopedi onayı aranmaması. Eğer olumsuzluğa neden ortopedi ile ilgili ise sorun olmaz. Rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. Alacağınız cevaba göre işlemi başlatırsınız. İyi günler.

 17. 24 Ağustos 2017 - 10:58 | #17

  ahmet :

  Hocam bende ansyete bozuklugu var ama yasantima etkisi yok silahli guvenlik olmama engel olur mu doktoruma sordum düsünülür dedi ama saglik raporunda sikinti cikar mi

  Kullandığınız ilaçlar resmi sistem üzerinden kayıtlı ise yani devlet hastanesinden tedavi alıyorsanız muhtemelen rapor verecek hekim görür. Bu nedenle rapor ücretini yatırmadan önce hastaneye danışmanızı tavsiye ederim. Alacağınız cevabın durumuna göre hareket edersiniz, rapor ücreti yanmaz. Silahsız için poliklinik raporu yeterli. İyi günler.

 18. 06 Eylül 2017 - 15:17 | #18

  Öznur :

  İyi günler şaşılık problemi özel güvenlik olmaya engel olur mu?

  Belirttiğiniz durum görmeyi engellemiyorsa sorun olmaz. Sıkça Sorulan Sorular bölümünü inceleyip silahlı-silahsız durumunuza göre hastane-poliklinik raporu alabilirsiniz. Bunun için rapor ücretini yatırmadan önce danışmanız uygun olur. İyi günler.

 19. 06 Eylül 2017 - 15:20 | #19

  emre :

  iyi gunler gozlerim 4 numara oldugu icin silahli alamadim silahsiz alabirmiyim acaba ve silahsiz saglik raporunu ozel hastaneden alabiliyim yardimci olursaniz sevinirim

  Silahsız raporu özel hastane veya özel poliklinikten alınabilir. Ancak özel güvenlik görevlilerinde aranan şartlardan göz ile ilgili olan konu silahlı-silahsız fark etmediği için paranız ikinci kez boşa gitmesin diye önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 20. 07 Eylül 2017 - 08:16 | #20

  Turgut :

  Merhaba ben 12 yil once emniyetten emekli ikdum bugune kadar güvenlik sertifikası almadım.Kursami tabiiyim acaba .Yenileme sertifikası mi yoksa temel eğitim sertifikası kurşuna mi girmem lazım .Hangi halde tam teşekküllü heyet raporu almam lazım saygılarımla

  Emniyetteki göreviniz genel kolluk kapsamında ise yenileme eğitimi almanız yeterli. Ancak daha önce kartınız olmadığı için yenileme de olsa bir defaya mahsus rapor-vergi masrafınız olacak. Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet, silahsız için poliklinikten rapor yeterli olur. İyi günler.

 21. 07 Eylül 2017 - 08:19 | #21

  Hasan :

  Merhaba, benim raporum %60 iki kalçamdada protez var ancak yürümemde veya haretlerimde bir bozulma topallama vs bir sıkıntım yok. Bende alabilirmiyim güvenlik sertifikasını? Teşekkürler

  Silahsız adaylardan istenen raporlarda ortopedi onayı olmadığı için raporu sorunsuz alırsınız. Silahlı istiyorsanız tam teşekküllü rapor verebilen hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 22. 09 Eylül 2017 - 08:23 | #22

  Abdurrahman :

  Merhaba hocam gözlerim bozuk ikiside almayı düşünür güvenlik belgeside sıkıntı olurmu

  göz numaralarım(Pln 1.00 35 —Pln- 4.25 160

  Sağlık şartları konusunda karar ilgili branş hekimlerinindir. Belirttiğiniz dereceler hakkında bilgim yok, yanlış yönlendirmek istemem. Heyet raporu veren bir hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce danışmanız uygun olur sanırım. İyi günler.

 23. 16 Eylül 2017 - 08:49 | #23

  Ebru :

  Eşim silahlı güvenlik kursuna başlıyacak. 25 yaşında henüz askerliğini yapmadı. Muaf olması için , güvenlik kimliğini aldıktan sonra muaf olması için rapor almak istiyor. Eğer iş göremez raporu alırsa özel güvenlik yapabilir mi.?

  Özel güvenlik olabilmek için askerlik yapma şartı yok. Ancak askerlik muafiyetine neden olacak sağlık durumunun, özel güvenlik sağlık şartlarında engel olarak sayılmaması gerekir. Özel güvenlik için sağlam raporu aldığı bir bölümden askerliğe olumsuz raporu alırsa ileride sıkıntı olabilir. Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları sayfanın başında yazıyor. İyi günler.

 24. 16 Eylül 2017 - 08:53 | #24

  Sıla :

  Merhaba benim bileğimde dövme var işim yazıyor bu güvenlik olmaya engel midir ?

  Silahlı-silahsız hangisini istiyorsanız lütfen Sıkça Sorulan Sorular bölümünü inceleyiniz. Silahlı için istenen raporda dövme konusu ilgili hekime göre değişebilir. Olumsuz bakanlar kişilik testi isteyebilir. Kişilik testine girerseniz soruları okuyup tutarlı cevaplar vermeniz tavsiye edilir. Bu nedenle silahlı istiyorsanız rapor ücretini yatırmadan önce danışmanız uygun olur. İyi günler.

 25. 23 Eylül 2017 - 13:10 | #25

  Ahmet :

  Merhaba benim raporumda refektif bozukluk nedeni ile silahli güvenlik olamaz yazíyor.Bu raporla silahsíz olarak kayit yaptırabilirmiyim.Teşekkurler…

  Belirttiğiniz durum hakkında bilgim yok. Bu karar nöroloji hekimi tarafından verilmişse silahsız adaylarda aranan şartlar aynı olduğu için silahsız rapor alabilmek de mümkün olmaz. Ayrıca o raporu imza karşılığı teslim aldıysanız muhtemelen ret havuzunda görünür. Dolayısıyla herhangi bir poliklinikten silahsız raporu alsanız dahi kimlik başvurusunda olumsuz rapor da sistemden görüneceği için emniyetin sizi hakem hasteneye sevk etme ihtimalinden bilginiz olsun. İyi günler.

 26. 23 Eylül 2017 - 13:15 | #26

  Erdal :

  Merhaba lar ben silahsız ozel güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayim fakat bu sene şeker tansiyon ve ağır uyku apnesinden yüzde 53 rapor aldım ben kimliğimi yenileyebilirmiyim uyku apnesi Noroloji tarafından veriliyor bir sorun teşkil eder mi bu belirtilen nörolojik rahatsızlıklar nelerdir yardımcı olursanız sevinirim

  % 53 engelli rapor oranı ise ve bundan ötürü herhangi bir sosyal yardım-indirim alıyorsanız özel güvenlik olarak çalışmaya devam edip etmeme durumunu, bulunduğunuz il sosyal güvenlik kurumuna danışmanızı tavsiye ederim. Nörolojik rahatsızlıklarla ilgili bilgim yok maalesef, buna ancak ilgili branş hekimi cevap verebilir. Eğer rapor işleme girmedi ise ve bu durum, görevinizi yapmayı engellemiyorsa silahsız yenileyip göreve devam etmeniz mümkün olabilir sanırım. İyi günler.

 27. 26 Eylül 2017 - 16:39 | #27

  koksal yildiYIldırım :

  hocam iyi akşamlar ben renkkörüyüm rapor alabilirmiyim.tskler

  hocam iyiakşamlar benrenk körüyüm raporalabilirmiyim

  .

  Bakınız, yukarıdaki sağlık şartlarında göz konusunda engel hallerde renk körlüğü sayılmamış. 2009 yılından beri kısmi veya tam renk körlüğü, özel güvenliğe engel hal olmaktan çıkarıldı. Sıkça Sorulan Sorular bölümünde eğitimle ilgili detaylı bilgi var. Silahlı-silahsız tercihinize göre eğitim alabilirsiniz. İyi günler.

 28. 27 Eylül 2017 - 11:23 | #28

  Aziz :

  Slm bir sorum daha olacak insülin kullanan şeker hastası özel guvenlik olmasında bir sakınca varmidir

  Sağlık şartları ile ilgili tek doküman yukarıda belirtildiği şekilde. Diğer hususlar rapor vermeye yetkili sağlık kurumlarındaki hekimlere bırakılmış görünüyor. Dolayısıyla sorunuza net cevabı ancak rapor için başvuracağınız (silahlı-hastane/silahsız-poliklinik) yerden alabilirsiniz. Rapor ücretini yatırmadan önce danışmanız uygun olur. Silahlı-silahsız eğitim, yaş koşullarını Sıkça Sorulan Sorular bölümünde görebilirsiniz. İyi günler.

 29. 28 Eylül 2017 - 12:25 | #29

  Vural yütük :

  İyi günler Hocam ben 2013 den beri özel güvenlik olarak çalışmaktayım resmî kurumda Taşören işçiyim geçen ay gördüğüm psikiyatri tedavi sonrası 1hafta hastanede yattım ve 20 gün heyet raporu aldım tehşiş olarak (duygu durum duygulanım bozukluğu tanımlanmamış) koyuldu ve emniyet müdürlüğü bu raporla beni hakem hastanesine sevk etti tekrar özel güvenlik görevlisi olur veya olamaz diye kurul heyet raporu istedi şu anda kurul işlemlerim devam etmekte acaba bana verilen tehşiş sıkıntılımı olumlu bir sonuç ala bilirmiyim olumsuz alabileceğim rapor sonrası malülen emeklilik için uğraşsam faydası olurmu teşekkürler

  Size konulan teşhisin özel güvenlik olarak çalışmaya devam edip etmeyeceğinize etkisi hakkında karar, ilgili branş hekimi tarafından verilecektir. Burada önemli olan hekimin muayene ve testlere göre durumu yorumlamasıdır. Kişilik testine girerseniz tüm soruları okuyup anlayıp tutarlı cevaplar vermek lehinize olur. Ayrıca konulan teşhis geçici, tedavi edilebilir bir durumu da kastediyor olabilir. Sonuçta tedavi için kullanılan psikiyatrik ilaçlar da var. Raporun olumsuz gelmesi halinde malulen emeklilik durumu hakkında bilgim yok, bu sorunuza sanırım bulunduğunuz şehirdeki SGK kurumlarına veya uzmanlarına danışarak cevap almanız uygun olur. İyi günler.

 30. 28 Eylül 2017 - 12:28 | #30

  cem :

  selam. Ben devlet hastanesinden silahlı olabilir raporu almak için başvurdum. nörolojik hafif bir hastalığımdan silahlı olur veya olamaz gibi bir şey demediler. Bir üst makam olan esogü tıp fakültesi kesin karar verilmesi uygundur yazmışlar. Fkat o uzun bir iş. Özel bir hastaneden silahsız rapor almak için başvursam bir sorun çıkar mı orada bu kadar inceliyorlar mı ilaç dökümü falan. teşekkürler…

  Silahsız raporları özel de olsa hastanelerde pahalı oluyor. Bunun yerine yetkili poliklinikler tercih edilebilir. Ancak yarım kalan işleme dair evrakı hastaneden imza karşılığı teslim aldıysanız ve bu emniyetin kayıtlarında görünürse silahsız sağlam raporu da alsanız hakem hastaneye sevk ihtimalini göz ardı etmeyin. İyi günler.

 31. 29 Eylül 2017 - 16:20 | #31

  bayram :

  şeker rahatsızlıgım var tansiyon var kolestrol var güvenlik olababilirmiyim

  Sağlık raporu alabildiğiniz takdirde sorun olmaz. Sıkça Sorulan Sorular bölümünde silahlı-silahsız için aranan şartlar hakkında bilgi var. Duruma/tercihe uygun olan için rapor almak kaydıyla özel güvenlik eğitimi de alabilirsiniz. İyi günler.

 32. 04 Ekim 2017 - 09:19 | #32

  VOLKAN KARA :

  İyi günler ben 6-7 sene önce psikiyatri kliniğinde manik atak teşhisiyle 1 yıl süreyle hastanede tedavi görmüştüm şu an bir sorunum yok sizce silahsız güvenlik için sağlık raporu almamda bir sıkıntı çıkar mı ?

  Silahsız raporları yetkili poliklinikten alınabilir. Özel polikliniklerde belirttiğiniz kayıtlar görünmez. Tedavi olduğunuza göre rapor almada sorun olacağını sanmıyorum. İyi günler.

 33. 04 Ekim 2017 - 09:20 | #33

  zeliha orman :

  boyum 1.55 kilom 50 güvenlik olabilirmiyim

  Sıkça Sorulan Sorular bölümünde sorunuzun cevabı var. Rapor alabilmek kaydıyla boy-kilo ile ilgili bir standart yok. Başka bir deyişle karar ilgili hekimlere bırakılmış. İyi günler.

 34. 04 Ekim 2017 - 09:22 | #34

  Hative :

  Hocam benim gözüm 4 50 cıktı gözde kaldım ne yapmalıyım yardım edin silâhsız güvenlik icin

  Silahlı raporu veren hastanelerde +3,-3 aralığını aşan görme bozuklukları sorun olur. Görme ile ilgili aranan şartlar silahlı/silahsız fark etmediği için maalesef yapacak bir şey yok. İyi günler.

 35. 06 Ekim 2017 - 11:18 | #35

  Baki :

  Merhaba hocam ben kamuda özel güvenlik olarak çalışıyorum. Yaklaşık bi sene önce psikiyatri ye çıkmıştım ben citoles adında ilaç kullandım 3 4 ay 1 sene önce bıraktım heyet raporuna etkilermi?

  Heyet raporuna niçin ihtiyaç duyulduğunu anlayamadım. Yenilemede rapor istenmiyor, işyeriniz istedi herhalde. Belirttiğiniz ilacın kullanımı ile ilgili özel güvenlik heyet raporuna engel teşkil edip etmediğine ancak ilgili hekim karar verebilir. İyi günler.

 36. 07 Ekim 2017 - 15:05 | #36

  Hatice keçeci :

  Merhaba benim kardeşim askerde yaralandı ama biryerine biseyi yok ama iş göremez rapraporu verdiler Gu venlik belgesi alabilir mi.

  Sıkça Sorulan Sorular bölümünde özel güvenlik adaylarında aranan yaş-mezuniyet vb. şartlarla ilgili bilgiler var. Askerlik yapma şartı aranmaz. Silahlı veya silahsıza uygun raporu alabildiğinde özel güvenlik de olabilir. Belirttiğim bölümde cevabını bulamadığınız sorunuz varsa tekrar yazarsınız. İyi günler.

 37. 09 Ekim 2017 - 17:00 | #37

  Hatice keçeci :

  Peki raporun günü doldu ve rapor çok çıkıyor onun için ne yapmanız gerek rapor en 2 yada 3 ay da çıkıyormuş ne yapmam gerek

  Belirttiğiniz konuda hiç bilgim yok inanın, hatta nereye sorulabilir onu bile bilmiyorum. Yardımcı olamadığım için kusura bakmayın. İyi günler.

 38. 10 Ekim 2017 - 11:11 | #38

  ahmet :

  hocam 7 yıldır özel güvenlik yapıyorum sol gözde 4 sagda 1 oran var silahsız heyet girdim incelenip yönetmelige bakılıp karar verilecek denildi sonuç ne olur 7 yıl aynı kurumda silahsız olarak görev yapmaktayım bu sene heyette gözde sorun çıktı

  Heyet raporuna niçin ihtiyaç duyuldu anlayamadım, işyeriniz istiyor olmalı. Belirttiğiniz durumun ilgili hekim tarafından nasıl değerlendirileceğini bilemem. Ancak silahlı ve silahsız için gözde aranan şartların aynı olduğunu, +3,+3 aralığındaki görme bozukluklarının sorun olmadığını söyleyebilirim. İyi günler.

 39. 11 Ekim 2017 - 07:37 | #39

  murat güler :

  iyi gunler kolay gelsin ben suan ozel guvenlik olarak calismaktayim kartimi yeni yeniledim bir kac hafta once ozel bir hastanede pskiyatride muayne oldum kaygi bozuklugu dedi doktor recete yazdi bu muayne ilerde karsima cikarmi yani sitemde gorunurmu suan yenilemede saglik raporu istemiyorlar ama ilerde isteyebilirler karsima cikabilirmi Devlet hastanesinde hic gitmedim pskiyatriye saygilar

  Özel hastane kayıtlarının görünüp görünmediğini dahi bilmiyorum inanın. Halen yenilemede sağlık raporu istenmiyor. Şimdilik olumsuz ihtimal dahi yokken gelecek için tasalanmanız, yaşadığınız kaygı bozukluğundan sanırım. Yersiz endişeler, rahatsızlığınızı pekiştirmekten başka işe yaramaz. Olmayacak şeylere üzüntüyü o kadar abartıyoruz ki o korktuğumuz şey olsa bu kadar zarar vermez. Rahat olun, ne kadar üzülsek de kontrol etmeye çalışsak da her şey olacağına varıyor zaten. İyi günler.

 40. 16 Ekim 2017 - 16:34 | #40

  ahmet :

  siz +3+3 dediniz benim sol 4 sag 1 oranında bozukluk iş hakkım fesh edilecek desenize hocam evet iş yeri istedi heyet raporunu.

  Görme bozukluğunda toplam değil, her bir gözde +3,-3 aralığı sorun olmuyor dedim aslında. Bunun sağlıkla ilgili koşullarda hekimlerin bildiği bir şart mı, takdir yetkisi var mı bilemiyorum. Olmazsa ilgili hekimle görüşüp yardım talep edebilirsiniz belki. İyi günler.

 41. 17 Ekim 2017 - 10:35 | #41

  Mert :

  Amateme yatmak istiyorum alkol tedavisi için şu an çalışmaktayım işle alakalı bir durum olurum saygılar

  Alkol tedavisi olmanın özel güvenliğe etkisini inanın bilmiyorum. Normal şartlarda kendi isteği ile tedavi olmak teşvik ediliyor. Ancak özel güvenlik açısından etkisini bulunduğunuz il özel güvenlik şubesinden birine sormanız doğru olur sanırım. Özel güvenlik kimlik bölümündekiler en doğrusu bilir. İyi günler.

 42. Huseyin
  18 Ekim 2017 - 19:04 | #42

  Hocam norolojik bi rahatsizligim ozel guvenlik olmama engel mi

 43. 19 Ekim 2017 - 09:44 | #43

  Huseyin :

  Hocam norolojik bi rahatsizligim ozel guvenlik olmama engel mi

  Silahlı veya silahsız hangisi istiyorsanız ona uygun rapor almak gerekir. Sıkça Sorular Sorular bölümünde aranan şartlarla ilgili genel bilgi var. Rapor ücretini yatırmadan önce hastane veya poliklinik (silahlı-silahsız) hangisine başvuracaksanız danışmanızı tavsiye ederim. Olumlu cevap alırsanız ücreti yatırıp işlemi başlatırsınız. İyi günler.

 44. 24 Ekim 2017 - 16:07 | #44

  Atilla :

  Hocam merhabalar silahlı rapor alacam kan tahlillerinde nelere bakıyorlar alkol içen yada esrar kullanan birin tahlilinde çıkarmı sagolun

  Sorunuzun cevabı hakkında bilgim yok maalesef. Rapor vermeye yetkili hastaneye danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 45. 28 Ekim 2017 - 11:54 | #45

  Fatih :

  Merhaba engelli durum yok
  İşitme ve konuşma sağlık ropar var
  Özel ve güvenlik olur mu cevap istiyorum
  Saygılarımla

  Sıkça Sorulan Sorular bölümünde silahlı-silahsız için aranan yaş-mezuniyet konularında detaylı bilgi var. Lütfen okuyunuz. Durumunuza ve tercihize uyan silahlı/silahsız hangisi ise ona uygun raporu alabilmek kaydıyla özel güvenlik de olabilirsiniz. Bulunduğunuz ildeki rapor alınabilecek yerler için oradaki kurslara danışmanız uygun olur. İyi günler.

 46. 31 Ekim 2017 - 11:23 | #46

  Harun :

  Merhabalar. 18 yaşındayım 19. yaşımdan gun almadım ama ehliyetim var, oy kullanabiliyorum. Herhangi bir sorun olur mu? Cevabınızı bekliyorum teşekkür ederim.

  19 yaşından gün almadan ehliyet alınamayacağına göre silahsız için yaşınız uygun sanırım. En az ortaokul mezunu olmak kaydıyla silahsız kurs görebilirsiniz. Detaylarını Sıkça Sorulan Sorular bölümünde bulabilirsiniz. İyi günler.

 47. 31 Ekim 2017 - 11:35 | #47

  Özdemir :

  Hocam ben Silahsız özel güvenlige kaydolurken bizden sağlık raporu istendi sınava girdim kazandım neden tekrar dan sağlık raporu isteniyo birde bütün parayi tek bi hesaba mi yatırcaz çünkü verilen kagitta 20 tl polis teşkilatı güçlendirme Vakfı’na yatırmayla alakali bi yazı yazılmış

  Sağlık raporunu bir kez almak yeterlidir. Eğer özel güvenlik şube istiyorsa kursunuzdan aslını isteyin, onlar fotokopiyi muhafaza etsin. Özel güvenlik raporları bir yıl geçerlidir. Süre dolduysa yenisi istenir. Vergi ve kimlik paraları ayrı yerlere yatırılır. İlinizde verginin nereye yatırılacağını kursunuzdan öğrenmeniz gerekir. İyi günler.

 48. 04 Kasım 2017 - 07:35 | #48

  Dogukan :

  Selamın aleyküm kardeş benim bı sorum olacaktı şimdi benim rapor çıkacak ondn sonra kardeş bana ozel güvenliğe girebilir miyim saygılar.

  İlinizde bulunan kurslardan birine kayıt olup eğitim almanız gerekir. Özel güvenlik işlemleri ehliyet almaya benzer. Eğitimden sonra yapılacaklar konusunda kursunuz sizi yönlendirecektir. İyi günler.

 49. 04 Kasım 2017 - 09:19 | #49

  Ömer :

  Slm sayın sayfa yönetici 02/06/2017 tarihinde güvenlik olmak için hastaneye gidip sağlık raporu alacaktım sadece kolumda iki tane iz bulununca beni heyete çıkartı heyette raporu vermiş ama ne ben dikkat ettim nede yazildigim güvenlik kursu dikkat etmiş beni üniversite hastanesine sevk etmiş ama bnm sertifikam geldi sınavı felan geçtim bu sonuçta emniyet teşkilatı ortaya çıktı sizce rapor da bir sıkıntı cikarmi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler iyi günler

  Son yasa değişikliği ile rapor aslı kurslarda muhafaza ediliyor, sertifika üzerinden bir yıldan fazla zaman geçmemişse emniyet raporu istemiyordu. Şu durumda sizin sevk edildiğiniz üniversite hastanesine gitmekten başka yapacak bir şey yok. Belirttiğiniz izler jilet-faça izi ise muhtemelen kişilik testi yaparlar. Kişilik testinde tüm soruları okuyup tutarlı, anlamlı cevaplar vermenizi tavsiye ederim. Oradan olumsuz alırsanız sonuç ret havuzuna girer ve bir daha olumlu rapor almanız mümkün olmaz. İlinizin hakem hastanesinden de rapor alabilirsiniz. Tüm bunlar için yol gösterme açısından muhatabınız kursunuzdur. İyi günler.

 50. 06 Kasım 2017 - 08:39 | #50

  Ömer :

  Efendim kolumda yok denilecek kadar iki iş var çok değil sadece 2adet küçük iz var ben sınavı felan geçtim sizce rapor sonucu ne olur

  Sizin için küçük olan izler, hastanede önemsenmiş ve üniversite hastanesine sevk edilmişsiniz. Üniversite hastanesinin bu izleri nasıl yorumlayacağını bilmemiz mümkün değil. Umarım heyet de sizin gibi düşünür. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.