Özel güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli sağlık şartları nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

   

 

 SİLAHLI ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

  

 

SİLAHSIZ ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

a. Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak      

b. Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak
  
c. Göz : Körlük veya gece körlüğü olmamak
 
d. Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak
 
   

Bu yazı bugün : 38, toplamda : 133554 kişi tarafından okundu.

 1. 21 Nisan 2016 - 15:20 | #1

  esra :

  merhabalar epilepsi hastaları silahlı ya da silahsız ögg olabilir mi?

  Sağlık şartlarında epilepsi ile ilgili bilgi yok. Ancak ilaç kullanımı, hastanede göründüğü için silahlı raporuna onay verip vermemek ilgili hekimin inisiyatifinde. Silahsız için dört hekim imzalı, poliklinik raporu yeterlidir. Bulunduğunuz ildeki kurslara danışabilirsiniz. İyi günler.

 2. 03 Haziran 2016 - 12:07 | #2

  firat :

  Merhaba hepatit b hastaligi tasiyan biri guvenlik gorevlisi olabilir mi

  Kullanılan ilaçlar sağlık sisteminde göründüğü için kararın silahlı için hastanede verilmesi muhtemel. Silahsızda dört hekim imzalı rapor yeterli. Yaşınız, mezuniyetiniz, tercihiniz hangi yönde ise ona uygun rapor için bulunduğunuz ildeki kurslara danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 3. 01 Ekim 2016 - 16:22 | #3

  Nurgül kılıç :

  gözlük derecesi sınırı ne kadar

  Hastanelerde +3,-3 aralığındaki görme bozukluklarına rapor verilebiliyor. İyi günler.

 4. 12 Kasım 2016 - 13:16 | #4

  Emre :

  Merhaba 20 yaşındayım omurgamda platin var boy 1.83 kilo doksan beş platinler silahsız güvenlik sertifikası almam da Bi engel teşkil eder mi

  Silahsız raporlarında ortopedi onayı aranmadığı için hiç bir engel teşkil etmez. İyi günler.

 5. 09 Aralık 2016 - 14:24 | #5

  emre :

  ıyı gunler dıyalız hastasıyım hasta olmadan once aldıgım ozel guvenlık kımlık kartım bıtmek uzere acaba yenıleme yapabılırmıyım

  Kimliği olanların yenilemesinde yeniden rapor istenmediği için sorun olacağını sanmıyorum. Sadece işyeriniz yeni rapor isterse sıkıntı olabilir. İyi günler.

 6. 27 Ocak 2017 - 09:03 | #6

  Hakki :

  Astim hastasiyim ilac kullaniyorum surekli fakat bi sorun yaşamıyorum ozel guvenlik olur muyum tesekkurler simdiden

  Sağlık koşulları ile ilgili sayfanın başında verilen dışında detay yok. Durumunuza/tercihinize uygun silahlı veya silahsız raporu alabildiğiniz takdirde eğitim de alabilirsiniz. Sıkça Sorulan Sorular bölümünde silahlı-silahsız adaylarda aranan eğitim-yaş şartları var. İyi günler.

 7. 01 Şubat 2017 - 09:41 | #7

  Alper Akgün :

  Merhaba kolay gelsin hocam.Yuzde 45 engelli raporum var.(gecici) . F28 organik olmayan psikotik bozukluk hastasiyim. Silahli yada silahsiz guvenlik olabilme sansim var mi?

  Silahlı veya silahsız raporu alabilmenize bağlı. Reçeteli ilaç kullanıyorsanız sistemde görüneceği için silahlı raporu ücretini yatırmadan önce ilgili bölüme danışın. Silahsız için de yetkili poliklinik raporu istenir. Belirttiğiniz hastalık hakkında bilgim yok, sadece özel güvenlik mesleğinin ciddi sabır gerektirdiğini belirtmek isterim. Tam iyileştiğinizde silahsız daha mantıklı görünüyor, tabii tercih sizin. İyi günler.

 8. 01 Şubat 2017 - 09:42 | #8

  tugba :

  Bacagimda fazla belli olmasada aksama var hocam silahsız güvenlik olmama engel olurmu bu durum

  Silahsızda ortopedi onayı aranmıyor, yetkili poliklinikten rapor alınabilir. Bu nedenle sorun olmaz. İyi günler.

 9. 03 Şubat 2017 - 12:34 | #9

  fatih :

  Merhabalar, tip 1 diyabet hastasıyım.Silahlı ya da silahsız güvenlik olabilir miyim? Özel güvenlik üniversitesini okumayı düşünüyorum. İş bulma sıkıntısı yaşar mıyım?

  Özel güvenliğin üniversitesi yok, önlisans programları var. Üç haftalık kursu alan da önlisansı bitiren de beş yıl sonra aynı yenilemeye tâbi olduğuna göre bu tercihi bir daha düşünün bence. Silahlı için heyet, silahsız için yetkili poliklinik raporu istenir. Raporu alabilirseniz eğitimi de alırsınız. Önlisans bölümünü okuyacaksanız okulun broşüründeki şartları incelemeniz gerekir. İyi günler.

 10. 11 Haziran 2017 - 13:42 | #10

  Barış :

  Hocam iyi günler işitme engelliyim yüzde 51 raporum var özel güvenlikçi olur muyum..

  Özel güvenlik sağlık şartlarında oran vermeden görevi yapmayı engelleyecek işitme kaybı olmamak şeklinde belirtilmiş. Dolayısıyla karar rapor vermeye yetkili sağlık kurumlarındaki hekimlere bırakılmış. Rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 11. 20 Haziran 2017 - 08:45 | #11

  hakan sarili :

  Hocam kolay gelsin benimsag isaret parnagin trafik kaza sonucu koptu digerleri saglam guc kaybi yok uzerinden 15 sene gecti simdi silahli guvenlik olmak istiyorum engel teskil edermi 1.78 boy kilo 78 sag elimi kullanirim her isimde yardimci olursaniz sevinirim

  Daha önce sol elde benzer kaybı olan birinin sağ elini kullandığı için silahlı aldığını duymuştum. Sağ elini kullanan birinin işaret parmağı olmadan silahlı alabileceğini sanmıyorum ne yazık ki. Yine de içinizde şüphe kalmaması açısından ilinizde bulunan tam teşekküllü bir devlet hastanesine rapor ücretini yatırmadan danışmanızı tavsiye ederim. Silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için sorun olmaz. İyi günler.

 12. 21 Temmuz 2017 - 08:03 | #12

  ismail :

  sağ elimde 4. ve 5. paramğım kaybettim güvenlik kursu için raporu alabilrimiyim acaba

  Silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için yetkili poliklinikten uygun rapor alabilirsiniz. Silahlı için heyet raporu istenir. Eğer sol elinizi kullanıyorsanız hekimin takdirine göre değişir. İyi günler.

 13. 12 Ocak 2018 - 14:37 | #13

  emilyy :

  Iyi qunler kollarimda we kulaqimda dikis var bu silahsiz saqlik raporu almama enqel olur mu aydinlatrsaniz sewinirim.simdiden tesekkurler

  Silahsız adaylar, bulundukları ilde rapor vermeye yetkili sağlık kuruluşlarından/polikliniklerden rapor alabilirler. Psikiyatri hekimi bu dikişlerin sebebine göre karar verir sanıyorum. Kaza vb. durum değilse kişilik testi uygulayıp sonucuna göre de karar verebilir. Konuya ilişkin tüm yetki ilgili hekimde olduğu için ne yapacağını bilemiyorum. Rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı, alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 14. 23 Ocak 2018 - 09:40 | #14

  yunus :

  iyi gunler sol gozum -2.75 sag2.25 silahli ozel guveblik gorevlisi olabilirmiyim acaba

  Silahlı için rapor veren hastanelerde genel olarak +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları sorun olmuyor. Ancak yine de rapor alacağınız hastaneye, rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 15. 24 Ocak 2018 - 08:28 | #15

  onur :

  Askerlige elverişli değil raporu aldım ama 3 buçuk yıl dir ozel güvenlik olarak çalışıyorum kadro alacagimizda bi sıkıntı olurmu acaba

  Kadroya geçişle ilgili hususları, aranan şartları kurumunuzdan öğrenmeniz gerekir. Askerlik yapmış olma veya askerlikle ilişiği olmama gibi detaylar olabilir. İyi günler.

 16. 25 Ocak 2018 - 07:47 | #16

  Zeynep :

  Psikiyatri ilacı kullananlar silahlı güvenlik belgesi alabilir mi

  Silahlı raporu veren hastanelerde kullanılan ilaçlar sistemde görünür. İlacın içeriğine göre rapor verip vermemek ilgili hekimin takdirindedir. Riske girmemek açısından rapor ücretini yatırmadan önce rapor alacağınız hastaneye danışmanız uygun olur. İyi günler.

 17. 26 Ocak 2018 - 15:39 | #17

  Alper :

  Hocam benim 4parmagın iş kazasında kaybettim ama
  raporum %40 falan olabilirmiyim

  Silahsız adaylardan istenen sağlık raporunda ortopedi onayı aranmadığı için eğitim ve yaş şartlarınız uygunsa silahsız olabilirsiniz. İyi günler.

 18. 30 Ocak 2018 - 15:16 | #18

  Ali :

  Merhaba hocam benm tek gözüm hiç görmüyor silahsiz güvenlik Olabilirmiyim

  Özel güvenlik sağlık şartlarında silahlı-silahsız arasında sağlık raporu açısından tek fark, silahsızda ortopedi onayı istenmemesidir. Göz ve diğer şartlar aynıdır. Dolayısıyla tek gözün tamamen görmemesi silahlı ve silahsız için aynı şekilde engel sayılır. İyi günler.

 19. 02 Şubat 2018 - 09:24 | #19

  ahmet :

  hocam boyum 1,85 kılom 80 ben trafık kazası gecırdım ıkı sene once ve sag ayagım ıkı santm kısa bekımde platn var ayagmdadızımde platn var ama suan ıyımbellı bıleolmuyor yururken sıkıntım aksaklıgım yok bellı bıle olmuyor yuzde 40 felan rapor var sılahsız güvenlık ola bılırmıyım

  Silahsız eğitim için en az ortaokul mezunu, 19 yaşından gün almak gerekir. Bu şartlar uygunsa silahsız raporunda ortopedi onayı aranmaması nedeniyle sorun yok görünüyor. İyi günler.

 20. 07 Şubat 2018 - 11:01 | #20

  Gülsüm :

  Göz nakli oldum silahsız belge almak isteyen toplam görme 14-20 sorun olurmu

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları açısından silahlı-silahsız arasındaki tek fark silahsızda ortopedi onayı istenmemesidir. Görme ve diğer hususlar aynıdır. Dolayısıyla silahsız raporu vermeye yetkili polikliniklerden birine ücreti yatırmadan danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 21. 08 Şubat 2018 - 08:50 | #21

  Erkan :

  Hocam benim sol kulagimda 103db kadar duymuyomumus diğer kulağım da ise hiçbir sıkıntı yok normal yaşantımda sıkıntı olmuyor silahlı yada silahsız özel güvenlik olabilirmiyim

  Sağlık şartları ile aranan şartlara ilişkin sayfanın başındakine ilave bilgi yok. Dolayısıyla karar sağlık kurumlarına bırakılmış görünüyor. Silahlı veya silahsız tercihinize göre hastane/poliklinik raporu istenir. Rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı, alacağınız cevaba göre işlemi başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 22. 08 Şubat 2018 - 08:53 | #22

  Seher :

  Merhaba ben özel güvenlik kursuna başvurmak istiyorum fakat epilepsi hastasıyım kontrollü tedavi ilaç tedavisi oluyorum ayrıca sara hastalarının geçirdiği nöbetler gecirmedim ve düzenli olarak tüm tetkikler yapılıyor kan testi ve eeg beyin filmi çekiliyorum herşey yolunda ve uzun zamandır da Övet gecirmiyorum çok şükür bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim iyi günler.

  Özel güvenliklerde aranan sağlık şartlarına ilişkin sayfanın başındaki bilgi dışında detay yok. Hastalığınıza ilişkin ilaç tedavisini resmi sistem (hastane) üzerinden alıyorsanız, silahlı raporu veren hastanede kaydı görünür. Karar ilgili hekimindir. Silahsız için yetkili poliklinik raporu geçerlidir. Silahsız için bulunduğunuz ildeki kurslarla görüşüp rapor veren polikliniği öğrenebilirsiniz. Silahlı için de rapor ücretini yatırmadan danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 23. 08 Şubat 2018 - 13:18 | #23

  Ergin :

  Mrb Silahsız güvenlik için sağlık raporunda gözde katarak olumsuz durumundan dolayı rahatsizlikgindan dolayı güvenlik görevlisi olamaz sonuç aldım bana engelolurmu

  Özel güvenlik eğitimi başladığı tarihte ilgili kişinin raporunu almış olması gerekir. Raporu olmayan biri sınavı kazansa dahi kimlik alamaz. Dolayısıyla rapor olmadan, özel güvenlik olmak mümkün değil. Eğer teşhisin gerçekçi olmadığına inanıyorsanız başka poliklinikten şansınızı deneyebilirsiniz. Olumsuz raporu hastaneden aldıysanız işiniz daha zor, hakem hastaneden olumlu rapor istenebilir. Daha detaylı bilgi için ilinizdeki kurslara danışmanız doğru olur. İyi günler.

 24. 10 Şubat 2018 - 10:47 | #24

  Hakan :

  S.a. Hocam bi sorum olucaktı benim ögg. Kimlik kartım var silahsız. Sağ kolumun baş parmağı yok askerlikte yapmadım yüzde 40. Rapor alırsam kimlik kartım iptal olurmu iyi günler

  Silahsız raporunda ortopedi onayı aranmadığı için özel güvenlik kartı açısından sorun olmaz. İyi günler.

 25. 21 Şubat 2018 - 13:40 | #25

  Firdevs Sezgin :

  İyi günler silahsız özel güvenlik olmam istiyorum fakat kalp hastalığım var ama normel derece 6 Aydan 6 aya takip heyette ona karar verdiler olmamda bi sakıncası olurmu ne yapmam lazım

  Silahsız özel güvenlik raporları yukarıda belirtilen branşlardan 4 hekim imzalı olmak kaydıyla poliklinikten de alınabilir. Ancak özel güvenlik olayım derken sağlığınızdan olmamanız için rapor ücretini yatırmadan önce sağlık durumunuz hakkında bilgi verip danışmanızı tavsiye ederim. Eğer olumlu cevap alırsanız ücreti yatırıp işlemi başlatırsınız. İyi günler.

 26. 24 Şubat 2018 - 14:19 | #26

  Muhammed :

  İyi günler benim sadece sol kolunda bi kaç tane jilet izi var güvenlik olmamda bi sakınca varmıdır?

  Son günlerde bu tür izlerin sorun olduğuna dair duyumlar var. Bu nedenle rapor ücretini yatırmadan önce ilgili birime danışmanızı tavsiye ederim. Silahlı ve silahsız için aranan yaş-eğitim şartları ile ilgili detaylı bilgiyi Sıkça Sorulan Sorular bölümünde bulabilirsiniz. İyi günler.

 27. 26 Şubat 2018 - 16:42 | #27

  esra :

  İyi akşamlar gözümün birinde odak sorunu var güvenlik görevlisi olabilirmiyim

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili yukarıda yazılan dışında bilgi yok. Konu hakkında karar yetkisi sağlık raporu verebilen sağlık teşkillerinde. Dolayısı ile silahlı veya silahsız tercihinize göre (yaş-eğitim şartları Sıkça Sorulan Sorular bölümünde var) hangisinden rapor alacaksanız ona uygun sağlık kurumuna başvurmanızı, rapor ücreti yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 28. 27 Şubat 2018 - 11:32 | #28

  Yeşim :

  Iyi aksamlar sol kalçamda protez var güvenlik olmama engelmi ?

  Silahlı için rapor verecek hastaneye danışmanız gerekir. Silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için sorun olmaz. Silahlı ve silahsız için aranan şartlarla ilgili detaylı bilgi Sıkça Sorulan Sorular bölümünde var. İyi günler.

 29. 28 Şubat 2018 - 07:35 | #29

  Mücahit :

  Iyi gunler..
  Ben 3 4 sene once psikayride tedavi gordum ilac kullandim fakat dedigim gibi 3 4 senedir hic bir sikinti yok.silahli olarak yazilcakdim herhangi bi sorun oluyormu…

  İlaçları resmi sistem (hastane) üzerinden kullandıysanız, silahlı için istenen raporu alacağınız devlet hastanesinde bu durum görünür. Dolayısıyla karar ilgili hekimin takdirine kalmış demektir. Rapor ücretini riske etmemek açısından parayı yatırmadan önce danışmanızı, alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 30. 28 Şubat 2018 - 15:37 | #30

  Ömerr :

  İnsulin kullanan şeker hastası biri güvenlik sertifikası alabilir mi?

  Sağlık şartları ile ilgili yukarıda yazan dışında bilgi yok. Dolayısıyla silahlı veya silahsız hangisini düşünüyorsanız (Sıkça Sorular Sorular bölümünde aranan şartlarla ilgili detaylı bilgi var) ona uygun raporu almanız gerekir. Rapor ücretini yatırmadan önce danışmanınızı, alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 31. 01 Mart 2018 - 12:39 | #31

  ali :

  meraba hocam sımdı ılk kez guvenlık basvurusunda bulanacagım saglık raporunu özel hastaneden ala bılırmıyım ayagımda platn var ama sılahsızda ortapedı onayı aranmıyo sıkıntı olurmu bırde herhangı ozel hastaneden alınırmı rapor

  Sayfanın başında silahsız için aranan sağlık şartlarında belirtilen branşlardan 4 hekim onayı ve “silahsız özel güvenlik olur” ibareli rapor, silahsız için istenir. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine rapor alabileceğiniz yerleri sormanızda yarar var. İyi günler.

 32. 02 Mart 2018 - 13:49 | #32

  Yılmaz topçu :

  Arkadaşlar ben açık kalp ameliyatı oldum 5 yıl oldu acaba güvenlik görevlisi olabilirmiyim.

  Sıkça Sorulan Sorular bölümünde silahlı-silahsız eğitim ve aranan şartlarla ilgili detaylı bilgi var. Silahlı veya silahsız hangisini düşünüyorsanız ona uygun raporu alabildiğiniz takdirde sorun olmaz. Silahlı için devlet hastanesinden heyet raporu, silahsız için ilinizde rapor vermeye yetkili polikliniklerden alınacak rapor yeterlidir. İyi günler.

 33. 02 Mart 2018 - 13:51 | #33

  yasin :

  merhaba hocam ben ilk defa özel güvenliğe başvuru yapıcam benim sağ gözümde şaşılık var birde görme kaybı var acaba özel güvenlik için engelmidir

  birde hocam şu sağlık raporunu aile hekiminden alabiliyormuyuz

  Silahlı için devlet hastanesinden heyet, silahsız için 4 hekim imzalı yetkili poliklinik raporu istenir. Aile hekimi, sağlık ocağı raporu olmaz. Durumunuza uygun raporu alabildiğiniz takdirde özel güvenlik eğitimi de alabilirsiniz. Bulunduğunuz ildeki kurslardan rapor alınabilecek yerleri öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 34. 03 Mart 2018 - 15:32 | #34

  Tuğba Kılıç :

  Benim bacağımda 4 cm kalça çıkıklığı var ancak hareket etmede sıkıntı yaşamıyorum hiç bir problemim yok güvenlik görevlisi olabilirmiyim

  Silahsız raporunda ortopedi onayı aranmadığı için diğer şartlar uygunsa silahsız olabilirsiniz. Silahsız için en az ortaokul mezunu, 19 yaşından gün almak gerekir. İyi günler.

 35. 05 Mart 2018 - 11:44 | #35

  Emrah :

  Hocam ben 2007 de asd(açık kalp ameliyatı)OLDUM ogg olabiliyormuyuz baya bi araştırdım kesin bi sonuç alamıyorum ogg sağlık raporunda kardiyoloji yok ama sonuçta ameliyat oldum

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden rapor istenir. Ameliyat veya geçmiş tedaviler de hastane sisteminde görünür. Her ne kadar kardiyoloji onayı gerekmese de ameliyatınızın özel güvenlik olmanıza engel teşkil edip etmeyeceği bu raporda ortaya çıkar. Rapor alacağınız hastaneye ücreti yatırmadan önce danışmanızda yarar var. Silahsız için ilinizde rapor vermeye yetkili herhangi bir poliklinikten alabilirsiniz. Geçirdiğiniz ameliyat hareket kısıtlılığı yaratmıyorsa muhtemelen sıkıntı olmaz. İyi günler.

 36. 05 Mart 2018 - 11:45 | #36

  Esra :

  Merhaba sol elimde doğuştan %15 lik sorun var silahsız özel güvenlik görevlisi olabilir miyim?

  Silahsız raporunda ortopedi onayı aranmadığı için yaş-mezuniyet uygunsa olabilirsiniz. İyi günler.

 37. 05 Mart 2018 - 16:22 | #37

  onur :

  merhaba hocam ben özel güvenkik kursuna gıttım sılahsız basvurmak ıcın ıla bana devlet hastanesınden heyeten rapor almamı soyledı benım sol dızımde platn var sag ayak bılegınde de var bunu soyledım orda soyleme fılm cekmıyorlar sıkıntı olmaz dedı ıla heyete gırmem lazımıs ama benm sol ve sag dız kapagımda plantın var heyete nasıl sıkıntı cıkarmı neyapmam gerekır

  Poliklinikte 60 TL (illere göre değişebilir), hastanede silahlı-silahsız fark etmediği için 200 TL olan raporu niye hastaneden alınsın diye ısrar edip fazladan masrafa sokuyorlar sizi anlamadım. Siz yakın şehirden veya kendi şehrinizden “silahsız özel güvenlik olur” ibareli nöroloji-psikoloji-göz-KBB hekimlerinin onayı olan rapor alın yeterli. Hastaneler genelde silahsız rapor vermediği için bazıları silahsızda ortopedi onayı istenmediğini gözden kaçırıp ortopediye de gönderir ve orada olumsuz çıkarsa bu durum emniyetin ret havuzunda görüneceği için siz derdinizi anlatana kadar yıl geçer, hakem hastane raporu vb. derken hem zaman-hem maliyet açısından zararınız olur. Dolayısıyla kursunuzun bu konudaki tavsiyesine uymak zorunda değilsiniz. Belirttiğim şekilde rapor alırsanız yeterli. İyi günler.

 38. 06 Mart 2018 - 09:26 | #38

  Temel :

  Hocam Behçet hastasıyım 5yildr duzenli tedavim var rutin kontroller sandimum imuran kullnyorm butun polikinlk lerden onay aldm pskiytri goz kbb ortapedi vs. Bi sknti olur mu sadece dahiliye Behçet hastalığı yazdı kağıda askerden de muafim bu yuzden

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili yukarıda verilen dışında detay bilgi yok. Dolayısıyla detaylarla ilgili konularda karar yetkisi ilgili branş hekimlerinde. Rapor alımı esnasında hekimlerin tespit ettikleri konuları yazması, o raporun olumsuz çıkacağı anlamına gelmez. Bu hastalığın özel güvenlik olmaya etkisini değerlendirip karar vereceklerdir. Umarım lehinize olur. İyi günler.

 39. 06 Mart 2018 - 14:56 | #39

  ali sakaoğlu :

  merhaba sol kulaktan 2 defa ameliyat oldum ve heyet raporu alamadığımdan dolayı sertifika alamamıştım heyet raporunu tekrar alsak yıllar önce hak ettiğimiz sınav sonuçları ve sertifikamız bugün itibariyle geçerli olabilirmi

  Daha önce olumsuz çıkan raporu imza karşılığı teslim aldıysanız emniyetin ret havuzunda görünür. Engel olan durum ameliyatla düzeldi ise bunu da belirtir şekilde ilinizde hakem statülü bir hastaneden rapor alırsanız olabilir sanıyorum. Ancak garantiye almak açısından önce iliniz özel güvenlik şubesine de danışmanızda yarar var. Bu şekilde olur derlerse yenileme eğitimi alıp kimlik çıkarabilirsiniz (Sertifikanızın geçerlilik süresi dolmadı ise yenileme eğitimi almadan da mümkün). İyi günler.

 40. 07 Mart 2018 - 06:59 | #40

  Onur :

  Merhaba hocam benim ögg kimlik kartım var.açık öğretim lisesine devam ediyorum silahlı ya çevirebilirmiyim?

  Sıkça Sorulan Sorular bölümünde sorunuzun cevabı var. Silahlı için liseden mezun olunması zorunludur, devam ederken olmaz. Diploma çıkana kadar mezuniyet belgesi de kabul edilir. İyi günler.

 41. 07 Mart 2018 - 12:32 | #41

  Sef kra :

  Ii gunler hocam madde kullanmaktan 1 yıl d.s görup bitirip sonra 91.5 maddeden karar düşmüş hic bir yerde skinti cikmams düştüğü için.. benim sorum bu işlem ler için pskyatriye idrar veriliyor ve dosya özlük dosyasına işleniyor. Hastaneden gidip heyet raporu almak istesek karşımıza çıkarmı sonuçta düşmüş bir dava. Bi diğer sorum o hastanedeki kayıtlar bütün devlet hastanekrinde görünürmu yoksa sadece o hastanenin kendisinde mi saklı kalır. Yrdmnz için teskkur ederm k glsn…

  Kimler Güvenlik Olamaz bölümünde Ramazan isimli kişinin yorumunu okumanızı tavsiye ederim. Hastaneden olumlu rapor aldığı halde yedi ay öncesine ait testte uyuşturucu çıktı diye hastanenin bildirmesi üzerine sınava girmesi engellenmiş. Hastanelerin raporları ne kadar süre ile muhafaza ettiğini, nerelere bildirdiğini veya bildirip bildirmediğini bilmiyorum. Devletin uyuşturucu ile mücadelesini desteklemek amacıyla emniyet birimleriyle bilgi paylaşımı olabilir, emin değilim sadece varsayım. Sanırım sorunuza en doğru cevabı hastaneye danışıp alabilirsiniz. İyi günler.

 42. 07 Mart 2018 - 14:02 | #42

  Metehan :

  Merhabalar ben depresyon tedavisi için psikiystrik bir ilaç kullaniyorum silahsız özel güvenlik olmak için rapor aldim psikiyatri doktoruna ilaç içtigimi soyledim bir sorun olmadığını soyledi ve rapora saglam yazdı.Şuan emniyetten soruşturmayı bekliyorum soruşturmada ilaç kullandığım çıkarmı acaba.

  Silahsız raporunu olumlu aldıysanız sorun olmaz sanırım. İyi günler.

 43. 09 Mart 2018 - 16:00 | #43

  Menekşe :

  Merhabalr 21 yasindayim seker hastasıyım insülin kullanıyorum silahsız özel güvenlik olabilmem icin bir engel olurmu?

  Yukarıda aynı ve benzer durumlar için verilen cevabı tekrar yazayım. Sayfanın başında belirtilen dışında sağlıkla ilgili aranan şartlar hakkında bilgi yok. Bu da konuya ilişkin karar sağlık kurumlarına bırakılmış demektir. Silahlı için kullanılan ilaçlar hastane sisteminde görünüyor ve hekimin takdirine kalıyor. Ancak silahsız için yetkili poliklinik raporu yeterli. Dolayısıyla ilinizde rapor vermeye yetkili yerleri kurslardan öğrenip rapor ücretini yatırmadan danışabilirsiniz. İyi günler.

 44. 26 Mart 2018 - 08:04 | #44

  Enes :

  Hocam kolay gelsin gözlük kullanıyorum da göz derecem 7:30 kadar var sence olabilir mi ?

  Silahlı ve silahsız için aranan şartlar aynı, +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları sorun olmuyor genelde. Ancak sizin verdiğiniz derece oldukça yüksek olduğu için olumsuz görünüyor maalesef. İyi günler.

 45. 26 Mart 2018 - 08:05 | #45

  Enes :

  Engelli olan özel güvenlik sertifikası alabilir mi? Alırsa özel güvenlik iş bulabilir mi?

  Engelin nedeni ortopedi ise silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için sorun olmaz. İş konusunu bilemiyorum, illere göre değiştiği için bulunduğunuz yerden araştırmanız uygun olur. İyi günler.

 46. 26 Mart 2018 - 08:11 | #46

  Gülşen :

  Hocam merhaba ben silahsız kimlik almak istiyorum fakat calsiyum ilacı kullanıyorum bi sıkıntı çıkarmi kalsiyum ilacı kullandığım iç iyi günler dileriin

  Bu ilacı kullanmanıza neden olan rahatsızlık, özel güvenlik sağlık şartlarında engel olarak sayılmamışsa sorun olmayabilir. Silahlı-silahsız hangisini düşünüyorsanız ona uygun raporu alabileceğiniz yerleri, kayıt olacağınız kurstan öğrenip danışabilirsiniz. İyi günler.

 47. 26 Mart 2018 - 12:17 | #47

  Mehmet :

  Hocam merhaba…bende kısmi renk körlüğü var..güvenlik için engelmi

  Kısmi veya tam renk körlüğü, özel güvenli olmaya engel değil. İyi günler.

 48. 27 Mart 2018 - 07:33 | #48

  sezer yurtseven :

  Hocam merhabalar ben 21 yasinda ms hastasiyim yani bi sinir hastaligi fakat soyle birsey hastaliginin bende.sadece ismi var yani bana kalirsa hergun doksan dkika mac yapmak icin bile enge yok olabilirmiyim

  Hastalığınıza ilişkin kullandığınız ilaç, tedavi vb. bir durum resmi hastane kayıtlarında varsa rapor için başvurduğunuzda karşınıza çıkar. Bu nedenle silahlı-silahsız hangisini düşünüyorsanız ona uygun raporu verecek yere rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 49. 29 Mart 2018 - 15:27 | #49

  onur :

  hocam bende küçükken epilepsi geçirmiştim yaşım 26 11 senedir sara geçirmiyorum ama günde 1 kere ilacını kullanıyorum .Birde şeker hastasıyım insülin kullanıyorum. güvenlik işinde sıkıntı olurmu lütfen yazarsanız sevinirim…

  Sayfanın başında verilen bilgi dışında, özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili bilgi yok. Dolayısıyla farklı durumlarda karar yetkisi hekimlerde. Keşke bilebilsem de yardımcı olsam ama bu mümkün değil. Silahlı veya silahsız hangisini düşünüyorsanız ona uygun raporu veren (hastane/poliklinik) yere rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 50. 29 Mart 2018 - 17:15 | #50

  Mehmet :

  @A.GÜLŞEN
  Hocam Adana’da engel ama..silahlı guvenlikte engel…silahsız da sıkıntı olmuyor.

  Özel güvenlik sağlık şartları ile ilgili mevzuat, Adana dahil tüm yurtta aynıdır. Dolayısıyla silahlı-silahsız her ikisi için de renk körlüğü engel değildir. 11.09.2011 gün ve 28051 sayılı Resmi Gazetede konuya ilişkin değişiklik yayınlandı. Yılına dikkat lütfen 2011′den beri bu böyle. İyi günler.

 51. 09 Nisan 2018 - 12:13 | #51

  enes :

  merhaba hocam silahlı güvenlik kimlik kartı çıkarttırmak istiyorum ama kalpte üfürüm var acaba silahlı güvenlik kimlik kartını alabilir miyim iş imkanı olur mu

  Sağlık şartları ile ilgili sayfanın başında verilen dışında bilgi yok. Dolayısıyla ayrıntılar için yetki ilgili branş hekimlerine bırakılmış. Rahatsızlığınıza ilişkin hastane kaydınız varsa rapor alacağınız zaman sistemden görünür. Rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 52. 09 Nisan 2018 - 12:18 | #52

  Hakan :

  Sol kulağımda işitme kaybı var güvenlik belgesi alabilirmiyim

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartlarına ilişkin bilgi sayfanın başındaki kadar, detayı yok. KBB’de açısından silahlı-silahsız fark etmiyor. Silahlı veya silahsız talebinize uygun raporu alacağınız yere (hastane-poliklinik) rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İşitme kaybınız görevi yapmaya engel teşkil etmeyecek oranda ise sanırım sorun olmaz. İyi günler.

 53. 11 Nisan 2018 - 14:34 | #53

  Muhammet :

  Kolumda jilet izleri var güvenlik görevlisi olabilirmiyim

  Silahlı/silahsız tercihinize uygun raporu alabildiğiniz takdirde mümkün. Silahlı ve silahsız için aranan şartlar, Sıkça Sorulan Sorular bölümünde görülebilir. Eskiden kişilik testi ile rapor alınabiliyordu, yeni durumda biraz sıkıntı olabilir. Ancak net cevabı ilgili sağlık kurumundan öğrenmeniz mümkün. Rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 54. 16 Nisan 2018 - 09:10 | #54

  EMRE ÖZER :

  DEVAMLI KIRMIZI REÇETELİ İLAÇ KULLANAN ÖZEL GÜVENLİK AMİRİ SİLAHLI VEYA SİLAHSIZ OLARAK GÖREVİNE DEVAM EDEBİLR Mİ?

  Sağlıkla ilgili konularda yetki, hastane ve rapor vermeye yetkili polikliniklerdir. İnsanın kalbi, böbreği sorun çıkardığında tedavi olduğu gibi ruhu hastalanan da tedavi alabilir. Bu durum her kırmızı-yeşil reçeteli ilaç kullananın işini yapamayacağı anlamına gelmez. Tıpkı herkesin engelli olma potansiyeli olduğu gibi bu türden rahatsızlık da herkesin başına gelebilir. Belirttiğiniz kişi, rahatsızlığını görevine yansıtıyorsa iş yerinizdeki hiyerarşik sırayı takip ederek sorunu iletebilirsiniz. İyi günler.

 55. 16 Nisan 2018 - 15:54 | #55

  İsmail ÇINARLIDERE :

  silahlı özel güv.görevlisi olarak çalışmaktayım.kamu personeliyim.
  1-sadece sağ böbreğim var.
  2-Hepatit-b taşıyıcı
  3-opera femur boyun kırıgı ameliyatı oldum. Tedavi sonunda sağ bacagım 1-1.5 cm kısa kaldı haliyle vucut yapısı bozuldu yürürken aksama var ,uzun mesafe yürüdüğümde bacak kaslarında ve belimde agrı oluyor.
  4-kalp aort atar damarda genişleme var 4,81 cm,kalp kapakçıgı doğuştan 2 yaprak. Özel Güvenlik Görevlisi olamaz raporu alabilirmiyim,
  tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

  Kamuda çalıştığınıza göre kurumunuzdan silahlı özel güvenlik yapıp yapamayacağınıza dair durumun tespiti için yetkili bir hastaneye sevk isteyebilirsiniz. Belirttiğiniz rahatsızlıkların görev yapmanıza engel teşkil edip etmediği ancak bu şekilde geçerli olarak tespit edilebilir. Ancak bu şekilde rapor aldıktan sonra kurumunuzda devam edip edemeyeceğiniz veya personel havuzuna atılıp başka kuruma geçme gibi detayları önceden öğrenmenizi tavsiye ederim. Kamu personelinden görev değiştirmek için rapor alma işi geçmişte çok suistimal edildiğinden olsa gerek kapamak amacıyla tercih edilmeyen yerlere atamalar olabiliyor. Bu nedenle sonuçlarını öğrenip talep etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 56. 18 Nisan 2018 - 07:47 | #56

  Sergen :

  İyi geceler Ben tek böbrekliyim doğuştan hiç bir sıkıntım Yok tek böbrekli insanlar Güvenlikçi olabilir mi Uzman askerde sıkıntı oldu o yüzden sormak istiyorum

  Özel güvenliklerde aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi yukarıda verildiği şekilde. Detay hususlarla ilgili karar, hastanelere/hekimlere bırakılmış. Dolayısıyla silahlı için yetkili poliklinik, silahsız için tam teşekküllü hastane raporu almak için başvurduğunuzda rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. Rapor alacağınız hastaneyi iyi seçmenizde de yarar var, bazıları askeri okula öğrenci alır gibi hareket ediyor. Özel güvenlik raporu veren hastaneleri ilinizdeki kurslardan öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 57. 19 Nisan 2018 - 08:20 | #57

  Tansu :

  Merhaba hocam benimde bi sorum olucak omurgamda doğuştan kayma var (skalyoz) askeri hastane %27 rapor verdi simdi silahli guvenlik belgesi cikarmak istiyorum omurgamdaki kaymanın hareket kısıtlaması hiç yok sizce alabilirmiyim

  Rahatsızlığınıza dair raporu hastaneden aldığınıza göre durum resmi kayıtlarda görünür. Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili sayfanın başında yazan dışında bilgi yok. Detaylarla ilgili karar yetkisi sağlık kurumları/hekimlere bırakılmış. Dolayısıyla riske girmemek açısından rapor ücretini yatırmadan önce hastaneye danışmanızı tavsiye ederim. Diğer bir seçenek olan silahsızda ortopedi onayı aranmaz, yetkili poliklinikten rapor alınabilir, bilginiz olsun. İyi günler.

 58. 19 Nisan 2018 - 17:22 | #58

  Arif :

  Mrh benimde bi sorum olacak kücükken bisikletten düstüm kolumda izler olustu cizikker seklinde silahli ozel guvenlik icin saglik raporu almaya hastanete gittim kolumdaki izler yüzünden oiumsuz deyip emniyete yonlerdiler bu durumda napmaliyim tskürler

  Belirttiğiniz çiziklerin jilet izi olmadığını ispatlamanız gerekir. Bunu ilinizdeki hakem hastaneden alacağınız raporla yapabilirsiniz. Ancak orada da aynı sonuçla karşılaşmamak için öncelikle danışmanızı tavsiye ederim. Olumsuz raporlar sadece hakem hastane raporuyla aşılabilir, aksi takdirde emniyetin ret havuzunda göründüğü sürece hiç bir yerden olumlu rapor alamazsınız. İyi günler.

 59. 25 Nisan 2018 - 07:43 | #59

  gul :

  boyunda platin olan guvenlik olabilirmi

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden rapor istenir. Silahlı istiyorsanız (eğitim-yaş şartları da uygunsa) rapor ücretini yatırmadan önce hastaneye danışmanızı, alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. Silahsız adaylara yetkili poliklinikler rapor verebilir, silahsız adaylardan ortopedi onayı aranmaz. İyi günler.

 60. 25 Nisan 2018 - 16:26 | #60

  burhan uysal :

  çok hafif işitme kaybım var doktor fısltı ıle kulagıma bişi soledi duydum ama anlamadım işitme tesitine gönderdi çok hafif işitme kaybım çıktı sorun olurmu heyete girdim artık geçermiyim kalırmıyım toplantıda karar vereceklerini solediler fakat ben kalacam diye düşünyorum

  Oranını bilemiyorum ama belli bir miktar işitme kaybı kabul edilebiliyor. İyi günler.

 61. 27 Nisan 2018 - 15:27 | #61

  Mehmet :

  Slm hocam benim kardeşim de göz tembelliği var 3.5 sol gözünde silahlı sertifika vermediler silahsız alabilir mi ayrıca gözlük kullanıyor gözlüklü sıkıntı yok gözlüksüz sıkıntı sol gözü alabilir mi silahsız

  Görme ile ilgili aranan şartlarda silahlı-silahsız farkı yok. Ayrıca silahlı için devlet hastanesinden olumsuz rapor çıktı ve kardeşiniz bunu imza karşılığı aldı ise emniyetin ret havuzunda görüneceği için poliklinikten rapor alsa da geçersiz olur. Olumsuz raporlar, ancak hakem hastanenin olumlu raporu ile etkisiz kılınabiliyor çünkü. İyi günler.

 62. 27 Nisan 2018 - 15:28 | #62

  Elif :

  İyi günler ben bugün silahsız güvenlik için tam teşekkürlü sağlık raporu almaya gittim ortapedi kbb nöroloji göz iç hastalıkları hepsinden sağlan yazısı aldım fakat psikiyatriye girdiğimde benim önceden bi intihara teşebbüs kaydım çıktı daha bişey denmedi sadece olayı anlattım 2 sene öncesi olan birşeydi daha sonra 566 tane doğru yanlış anketi doldurttular sonucları 3 gün sonra çıkıcak bu intihar konusu sorun olur mu raporu alamayabilir miyim ?

  Size verilen kişilik testinin tüm sorularını okuyup anlamlı-tutarlı cevaplar verdiyseniz raporunuz muhtemelen olumlu çıkar. Kişilik testi olumsuz sonuçlanırsa maalesef yapacak bir şey yok. İyi günler.

 63. 30 Nisan 2018 - 09:16 | #63

  özcan :

  Ruhsal ve duygusal olarak yüzde 40 raporum var,.engelli olmadan önce silahlı özel güvenlik sertifikam vardı,süresi doldu 2 sene oldu,acaba şimdi engelli olarak yeniletebilirmiyim silahsız olarak.

  Silahlı ile silahsız arasında sağlık açısından tek fark, silahsızda ortopedi onayı aranmamasıdır. Eğer engelli olmanıza neden olan durum ortopedik ise mümkün görünüyor. Ancak engelli raporunun sağladığı maddi-sosyal haklar varsa özel güvenlik olarak çalışmanız halinde bunların ne şekilde etkileneceğini ilinizde bulunan sosyal güvenlik kurumundan öğrenmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 64. 30 Nisan 2018 - 11:57 | #64

  Mustafa :

  Benim sağ gözüm doğuştan %5 görüyor. Ben silahsız güvenlik görevlisi olabilir miyim? ( Olamam biliyorum ama bi sorayım dedim bilgi amaçlı:) )

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları yukarıda yazıldığı şekilde, başka bilgi yok. Silahlı-silahsız her ikisi için de gözde aranan şartlar aynı, dolayısıyla sizin de belirttiğiniz gibi sağ gözdeki görme kaybı oranı hayli yüksek olduğu için maalesef mümkün görünmüyor. İyi günler.

 65. 03 Mayıs 2018 - 16:38 | #65

  Halil :

  Özel güvenlik görevlisi Köy derneklerine üye olabilir mi yönetici olabilir mi

  Özel güvenlikler siyasi partilere dahi üye olabilirler. Dolayısıyla dernek üyeliğinde sıkıntı olmaz. Bu arada terör örgütü bağlantısı olmaması önemli. İyi günler.

 66. 03 Mayıs 2018 - 16:40 | #66

  Sevgi :

  Ben raporlu deprasyon ilacı kullanıyorum silahlı guvenlik sertifikası almak istiyorum sağlık raporunda sorun çıkartırlar mi acaba?

  Kullandığınız ilaçlar, silahlı başvuru için istenen sağlık raporunun alınacağı devlet hastanelerinde görünür. Dolayısıyla ilgili branş hekimi bunu göz önüne alarak olumlu veya olumsuz karar verir. Kişilik testi uygulayarak sonuçlarına göre karar verenler de var. Kişilik testine girerseniz soruların hepsini okuyup tutarlı cevap vermeniz gerekir. Rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümüne danışmanızda yarar var. İyi günler.

 67. 05 Mayıs 2018 - 07:52 | #67

  İsmail ünlü :

  Merhaba hocam Benim ayaklarım düz taban silahli özel güvenlik olmaya engel mi?

  Bildiğim kadarıyla engel değil, bu güne kadar engel olduğuna dair bir durum duymadım. Yine de riske girmemek açısından rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 68. 08 Mayıs 2018 - 07:29 | #68

  rıdvan :

  hocam merhaba benim kalbimde cok olmamakla birlikte ritim bozukluğu var da silahli veya silahsiz icin engel teşkil eder mi

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet raporu istenir. Rahatsızlığınız ile ilgili hastanede daha önce işlem yapıldı ise muhtemelen rapor alacağınız zaman görünür. Bu nedenle rapor ücretini yatırmadan önce hastaneye danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 69. 09 Mayıs 2018 - 08:24 | #69

  serhat d. :

  merhabalar ben daha önceden gönüllü olarak amatemde uyuşturucu için ilaç yazdırdım bu güvenlik görevlisi olmama engelmidir yanıtlarsanız çok sevinirim

  AMATEM kayıtlarının özel güvenlik soruşturmalarında görünüp görünmediğini veya AMATEM’in emniyete bildirip yapıp yapmadığını bilemiyorum. Ancak özel güvenlik açısından engel olması için olayın adli makamlara intikal etmesi ve buna dair bir karar olması gerekir. Dolayısıyla sizin durumda sorun olacağını sanmıyorum. Elinde karar olanlara özel güvenlik şubeye danışmalarını öneriyorum normalde ama sizde karar veya belge olmadığı için bu mümkün değil. Konu hakkında bilgim olmadığı için yardımcı olamadım kusura bakmayın. İyi günler.

 70. 09 Mayıs 2018 - 09:22 | #70

  Mustafa Reyhan :

  Kalp hastasıyım %70 raporum var ama normal hayatıma devam ediyorum bir sıkıntım yok
  güvenlik olabilirmiyimh

  Özel güvenlik olabilmek için istenen raporu alabildiğiniz takdirde olabilirsiniz. Silahlı ve silahsız için aranan sağlık ve eğitim şartları Sıkça Sorulan Sorular bölümünde detaylı verildi. Ancak rapordan dolayı SGK’dan maaş veya benzeri bir takım haklarınız varsa ne şekilde etkilenir bilemiyorum. Bunu ilinizdeki SGK birimlerinden araştırmanızda yarar var. İyi günler.

 71. 10 Mayıs 2018 - 08:23 | #71

  caner :

  Merhaba ben iki defa ameliyat oldum kalp ile ciğer arasinda kitle olmasindan dolayı acaba silahlı güvenlik için sağlık raporu verirlermi. Akcigerimde biraz hasar var ameliyata bağlı olarak fakat bu durum beni zorlamıyor.

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden rapor istenir. Muhtemelen geçirdiğiniz ameliyata ilişkin kayıtlar da rapor esnasında görünecektir. Dolayısıyla bu konuda olumlu veya olumsuz karar verme yetkisi ilgili branş hekimindedir. En doğrusu rapor ücretini yatırmadan önce hastaneye danışmanız alacağınız cevaba göre hareket etmeniz olur. İyi günler.

 72. caner
  10 Mayıs 2018 - 13:25 | #72

  @A.GÜLŞEN
  Hastaneye sordum bilemeyiz heyet ne karar verir dediler mecburen yatirdim para artik sonuç ne çıkar bilmiyorum buraya sonucu paylasacam

 73. 11 Mayıs 2018 - 08:11 | #73

  İlhan :

  Bogazımda bademcık şişmesi var 3 yıldır duruyor heyetten geçer miyim

  Belirttiğiniz durumun başka ciddi bir sebebi yoksa sağlık raporunda sorun olmaması gerekir. Muayenede bundan şikayet etmemenizde yarar var. İyi günler.

 74. 11 Mayıs 2018 - 08:14 | #74

  Ramazan :

  Hocam ben askerden piskiyatrik sebebden takim komutanimin tavsiyesi uzerine curuk raporu alcam ozel guvenlik olmama engelmi.

  Psikiyatriden tavsiye ile rapor alınmaz. Eğer bunu gerektirecek sağlık probleminiz varsa bu durum terhis belgesinde muhtemelen belirtilir. Ayrıca hastane raporu da diğer hastanelerde görüleceği için hekimin takdirine göre kişilik testi istenip sonucuna göre karar verilebilir. Daha net bilgi için bulunduğunuz ilde tam teşekküllü devlet hastanesi varsa danışmanızda yarar var. Durumu buna göre değerlendirip karar vermenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 75. 18 Mayıs 2018 - 08:01 | #75

  murat :

  sol göz 4 mps +4,0+1,50 130 sol ambiliyopi güvenlik olabılırmıyım

  Belirttiğiniz ölçüler hakkında bilgim yok. +3,-3 derece arasındaki görme bozuklukları genelde sorun olmuyor. Rapor alacağınız hastaneye (silahlı)/polikliniğe (silahsız) ücreti yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 76. 18 Mayıs 2018 - 16:17 | #76

  sıbl :

  mrb hocam bazı guvenlık kursları enfeksıyon bolumunden kan alıyorlar burda hangı testler yapılıyor bır bılgı verır mısınz?

  Kurslar, adaylardan yetkili sağlık kurumundan alınmış rapor ister. Emniyetin kabul ettiği raporun detayları kurslarca belirlenmez. Testlerin içeriğini rapor alacağınız yerden sormanız gerekir. İyi günler.

 77. 23 Mayıs 2018 - 15:03 | #77

  Caner :

  @caner
  Heyete girdim silahlı özel güvenlik olabilir raporu aldim.

  Sizin adınıza sevindim, hayırlı olsun. İyi günler.

 78. 23 Mayıs 2018 - 15:05 | #78

  İbrahim :

  Hocam merhabalar. Yaşım 24. Benim kulağımın birinde %48 birinde %52 işitme sorunum var. Silahli güvenlik sertifikası almam için engel olur mu ?

  Özel güvenlikte aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi sayfanın başındaki kadar. Dolayısıyla detaylarla ilgili konularda karar yetkisi ilgili branş hekimlerinde görünüyor. KBB’de görevin yapılmasına engel teşkil edece işitme kaybı olmamak şeklinde belirtilmiş. Verdiğiniz oranlar oldukça yüksek görünüyor ama yine de içinde şüphe kalmaması açısından rapor ücretini yatırmadan önce hastaneye danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 79. 23 Mayıs 2018 - 15:20 | #79

  Ökkeş :

  @İbrahim
  bende de var sorun oluyor mu silahlı guvenlik sertifikası almakta

  Belirttiğiniz yorum cevaplandı. Aynı hususlar sizin için de geçerli. İyi günler.

 80. 26 Mayıs 2018 - 10:10 | #80

  Ravza :

  Hocam merhaba ben psikiyatrik ilaç kullandım iki hafta sonra bıraktım aile arasında bir sorum oldu inthra kalkıştım şuan bir sorun yok sizce sağlık kurulu onaylarmı

  Kullandığınız ilaç resmi sistemde görünür. Henüz işlemi başlatmadıysanız rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. Bu durumlarda bazı hastaneler kişilik testi uygulayıp sonucuna göre değerlendirme yapabiliyor. Kişilik testine girerseniz soruların tamamını okuyup kendinizle ilgili, doğru, anlamlı, tutarlı cevaplar vermeniz gerekeceğinden bilginiz olsun. İyi günler.

 81. 30 Mayıs 2018 - 08:11 | #81

  buran :

  Hocam Merhaba Düz Tabanım Ve Askerde Çürük Aldım . Güvenlik Görevlisi olmama Engelmi Askerden Düz Tabanlık Yüzünden Çürük Almam iyi günler

  Düztabanlık özel güvenlikte aranan sağlık şartlarında engel olarak belirtilmemiş. Dolayısıyla sorun olmama ihtimali yüksek ama esas karar hastane/poliklinikten verilir. Sıkça Sorulan Sorular bölümünde silahlı-silahsız için aranan eğitim-yaş şartları ile ilgili detaylı bilgi var. Silahlı veya silahsız hangisini düşünüyorsanız rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 82. 30 Mayıs 2018 - 08:15 | #82

  Ercan :

  Hocam merhaba. psikolejik hastalığı ( anksiyete bozukluğundan heyet raporu aldım. Sağlık yönetmeliğine göre ,Silahlı veya silahsız olarak güvenlik görevlisi olabilirmiyim

  Silahlı veya silahsız fark etmeksizin her ikisi içinde istenen sağlık raporunda psikiyatri onayı aranır. Eğer sisteme girmiş olumsuz bir raporunuz varsa muhtemelen görünür ve sorun olur. Ancak anksiyete bozukluğu bildiğim kadarıyla kalıcı bir hastalık değil. Silahlı düşünüyorsanız iliniz hakem hastanesine danışmanızı tavsiye ederim. Kişilik testi uygulayarak olumlu rapor alma ihtimalinizi sorun, alacağınız cevaba göre hareket edersiniz. İyi günler.

 83. 30 Mayıs 2018 - 12:33 | #83

  Emine çelik :

  Ben güvenlik görevlisi olmak istiyorum 1984 tarihinde dogdum lise 1 terk yani orta okul mezunuyum lütfen bilgi vere bilirmisiniz

  Sıkça Sorulan Sorular bölümüne bir göz atsanız ve cevabını bulamadığınız bir konu varsa sorsanız olur mu, orada uzun uzadıya bilgi verildi. Aynı şeyleri benim tekrar yazmam, sizin okumanızdan uzun sürer emin olun. En az ortaokul mezunu, 19 yaşından gün almış olanlar silahsız kurs görebilir. Diğer hususlar için belirttiğim bölüme, masraflar için de yan sütunda Kategoriler/Kimlik Maliyeti bölümüne bakabilirsiniz. İyi günler.

 84. 01 Haziran 2018 - 16:50 | #84

  hasan :

  merhaba ben 2013 te özel güvenlik görevlisi sertifikası aldım ama kimlik çıkartmak için emniyete vermemiştim şimdi gidip kimlik alacam sertifakanın üstünde resim yok önceden varmıydı onuda hatırlamıyorm sıkıntı olurmu

  2013 tarihli sertifikanın muhtemelen yenileme zamanı gelmiştir. Gelmese bile altı aydan az olursa kimliğin onay tarihine kadar süresi dolacağından yenileme yapmanız gerekir. Sertifikalarda her zaman fotoğraf vardı, sizinkinde yoksa düşmüş olabilir herhalde bilemiyorum. O sertifikayı aldığınız kursunuza sormanızda yarar var. İyi günler.

 85. 02 Haziran 2018 - 14:06 | #85

  Mustafa :

  Hocam f43.2 uyum bozukluğu teşisi konuldu bu silahlı yada silahsız güvenlik olmamı engeller mi

  Belirttiğiniz rahatsızlığın özel güvenliğe etkisini bilemiyorum. Silahlı için hastane, silahsız için poliklinik raporu istenir. Bu ikisinden hangisini düşünüyorsanız rapor ücretini yatırmadan önce sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 86. 07 Haziran 2018 - 07:52 | #86

  Hakan kaya :

  Hocam iyi günler benim böbrek hastalığım var göz ölçümde 5 derecede güvenlik sertifikası alabilirmiyim

  Böbrekle ilgili rahatsızlığınıza ilişkin hastane kayıtları dikkate alınır sanırım, detayını bilemiyorum. Gözde ise -3,+3 aralığındaki görme bozukluğu sorun olmuyor. 5 derece biraz fazla sanırım. Rapor ücretini yatırmadan önce hastaneye sormanız uygun olur. İyi günler.

 87. 09 Haziran 2018 - 11:44 | #87

  Umut karaca :

  Hocam mrb saglik raporu aldim fakat sadece sag gozum uzagi tam secmiyor yani biraz zayif doktor saglik raporunda imza atmadi sadece goz bolumu diger her sey tamam bu bana engel olurmu

  Özel güvenlikte istenen raporlarda heyet onayı aranır. Eğer gözden olumlu imza almadıysanız raporu almış sayılmazsınız. Dolayısıyla o raporla özel güvenlik eğitimi almanız mümkün değil maalesef. İyi günler.

 88. 09 Haziran 2018 - 14:34 | #88

  Gonca :

  Şeker hastasıyım güvenlik görevlisi olmamda sıkıntı yaratır mı?

  Özel güvenlik sağlık şartları ile ilgili sayfanın başında yazanlar dışında bilgi yok. Rapor ücretini yatırmadan önce silahlı veya silahsız hangisini alacaksanız danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 89. 09 Haziran 2018 - 15:49 | #89

  cenk :

  hocam merhaba askerdeyken duz taban oldugum ıcın çürük aldım . Silahlı guvenlık belgesı alıp işe gırebılıyormuyum ?

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi, sayfanın başında yazdığı kadar. Orada belirtilen durumlar haricinde yetki, ilgili branş hekimlerinde. Dolayısıyla bu sorunuza doğru cevap alabileceğiniz yer, rapor için başvuracağınız hastane olacaktır. Muhtemelen sorun olmaz ama yine de rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 90. 18 Haziran 2018 - 07:25 | #90

  Levent TOPUZOGLU :

  Silahlı özel güvenlik görevlisiyim sağ işaret parmağımın en uc kısmı eklem yerinden talihsiz bir kaza neticesi koptu ileri derecede silah meraklısıyım ruhsatlı olmak kaydıyla hem tabancam hem tüfeklerim var o vesileyle hem sağ hem sol elimle kullana biliyorum şuan raporluyum işime ve özel silahlı kimliğimi yenilerken bir sıkıntı tasarımıyım acaba. Tskler

  Silahlı kimliğiniz varsa yenilerken rapor istenmez. Herhangi bir nedenle rapor istenmesi halinde sol eli, sağ el gibi işlevsel kullanabildiğinize ilgili hekim ikna olursa rapor verir sanırım. Bu konuda karar yetkisi hekimde olduğu için net cevap vermek mümkün değil. İyi günler.

 91. 18 Haziran 2018 - 07:40 | #91

  Ferhat Balcı :

  sol gözümde şaşılık ve bulanık görme var. %32 engelli raporu verilmişti bunun için. özel güvenlik olmama engel midir acaba

  Özel güvenlik sağlık şartlarında göz konusu, silahlı-silahsız için aynıdır. Genelde +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları sorun olmuyor. Bu nedenle hastane veya polikliniğe başvurduğunuzda rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. Sıkça Sorulan Sorular bölümünde eğitim-yaş ile ilgili aranan şartlar hakkında detaylı bilgi var. İyi günler.

 92. 25 Haziran 2018 - 13:18 | #92

  Uğur :

  Kalp hastasıyım güvenlik belgesi alabilirmiyim

  Sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi sayfanın başındaki kadar, diğer detaylarla ilgili yetki branş hekimlerinde. Rapor ücretini yatırmadan önce silahlı veya silahsız hangisini düşünüyorsanız ona uygun sağlık kurumuna danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 93. 25 Haziran 2018 - 13:19 | #93

  Mustafa :

  Benim heyet raporunda gözümde %15 çıkmıştı görme kaybı var ben silahsız sertifika alabilir miyim acaba?

  Göz ile ilgili aranan detaylar silahlı-silahsız aynıdır. Ayrıca bir kez olumsuz rapor aldıysanız, bu durum ret havuzunda görüneceği için olumlu rapor alsanız dahi hakem hastane raporu istenir. İyi günler.

 94. 27 Haziran 2018 - 12:30 | #94

  umut :

  http://i.hizliresim.com/Az53G0.jpg söyle resimini atsam size bakar mısınız ? yanlış olsaydı sınava almazlardı düzeltmen gerekliydi dediler tam emin değilim en alttada oybirliği ile karar verilmiştir yazıyor bir sorun çıkar mı acaba ne yapmam lazım

  Rapor, özel güvenlik değil, silah ruhsatı alabilmek konulu düzenlendiği için kursunuzun dikkatsiz olduğu konusunda haklıymışsınız. Size ikinci bir rapor maliyeti olacak ama bu raporu alabildiğinize göre diğerini de alırsınız. Silahsız için heyet raporuna gerek yok, ilinizde rapor vermeye yetkili poliklinikten alacağınız rapor da geçerlidir. Sınava girebilmeniz raporun geçerli olduğu anlamına gelmez, prosedür açısından yanlış olmasına rağmen raporsuz kayıt alan kurslar var maalesef. İyi günler.

 95. 27 Haziran 2018 - 15:03 | #95

  Hüseyin :

  Benim %15 engelli raporum var epilepsi teşhisi konuldu ilaç kullanıyordum.4-5 yıldır da hiç kriz geçirmedim özel güvenlik görevlisi olmaya engel midir? Cevap verirseniz çok sevinirim.

  Özel güvenlikte aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi, sayfanın başında yazdığı kadar, başka detay yok. Dolayısıyla farklı durumlar için karar yetkisi ilgili branş hekimlerine bırakılmış görünüyor. Rapor ücretini yatırmadan önce silahlı veya silahsız hangisine başvuracaksanız uygun raporu veren yere danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 96. 09 Temmuz 2018 - 09:39 | #96

  Aslı koca :

  Iyigunler sorum su sol elimde ayagimda 3cm ince saga gorekosabilirim hayatima engel degil
  silahsiz guvenlik olabilirmiyim

  Silahsız raporlarında ortopedi onayı aranmadığı için belirttiğiniz durum sorun olmaz. İlinizde rapor vermeye yetkili poliklinikleri orada bulunan kurslardan öğrenebilirsiniz. Hastaneden de alınabilir ama orada silahlı-silahsız her ikisi için de aynı ücret talep ediliyor, poliklinikler daha uygun olabilir. İyi günler.

 97. 11 Temmuz 2018 - 12:25 | #97

  adem :

  istanbul çevresinde heyetli özel güvenlik fiyatı ne kadardır ve hangi hastaneden alabilirim

  Heyet raporları, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen rakam üzerinden tüm yurtta aynıdır. Ancak hastaneler yaptıkları ekstra işlemler (röntgen, tahlil vb.) ilave ücret isteyebilirler. Halen geçerli rakam 200 TL’dir. Röntgen vb. istemeyen hastaneleri ilinizdeki kurslardan sorup öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 98. 16 Temmuz 2018 - 09:54 | #98

  Cuma :

  İşitme engellilere olmuyormu

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili bilgi sayfanın başındaki kadar. Detaylarla ilgili hususlarda yetki, rapor vermeye yetkili sağlık teşkillerine bırakılmış. İşitme konusunda görevi yapmaya engel teşkil edecek kadar kayıp olmamak şeklinde açıklanmış. Ancak oran konusunda bilgi yok. İsterseniz hastane (silahlı), poliklinik (silahsız) için danışabilirsiniz. İyi günler.

 99. 18 Temmuz 2018 - 11:34 | #99

  Sezer :

  Arkadaslar silahli güvenlik icin göz doktorundan kaldım şöyle yazmış:silahlı guvenlik görevlisi olmasi uygun degildir yazmis. Silahli olamadigima göre direk silahsiz guvenlik olabilir raporumu verir hastane

  Özel güvenlik sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi sayfanın başında verildiği kadar. Orada da görülebileceği gibi görme konusu; silahlı ve silahsız için aynı. Dolayısıyla gözden silahlı olamayan biri, silahsız da olamaz. Eğer bu rahatsızlığın sizde olmadığını düşünüyorsanız hakem hastaneden rapor alabilirsiniz. İyi günler.

 100. 19 Temmuz 2018 - 11:02 | #100

  Murat Akın :

  Nöroloji rahatsız var sadece dalma olarak % 15 olarak gözüküyor özel güvenlik silahsız alabilirmiyim

  Sağlık şartları ile ilgili sayfanın başında yazanlar dışında bilgi yok. Belirttiğiniz rahatsızlığın özel güvenlik olmaya etkisini bilemiyorum. Raporla birlikte rapor alacağınız sağlık kurumuna (silahlı için hastane, silahsız için yetkili poliklinik) danışmanızı, alacağınız cevaba göre rapor ücretini yatırıp işlem başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 101. 20 Temmuz 2018 - 11:06 | #101

  Özlem :

  Merhaba kolumu hamur makinesine kaptırmıştım her yerinde izler var ama normal bi şekilde kullanabiliyorum silahsız güvenlik alabilir miyim?

  Silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için yaş ve mezuniyet durumu uygunsa silahsız rapor alabilirsiniz. İyi günler.

 102. 01 Ağustos 2018 - 15:31 | #102

  Bahtiyar :

  Sol kolumda jilet izi var bu silahlı güvenlik sertifikası almama engel mi doktor buna nefer sıkıntı çıkarırmı kontrolde kollara falan bakılıyor mu

  Jilet-faça izleri sorun olabilir, hatta son zamanlarda dövme bile sıkıntı olabiliyor. Dolayısıyla rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. Bazı hastaneler kişilik testi uygulayarak olumlu rapor verebiliyor. İyi günler.

 103. 01 Ağustos 2018 - 15:33 | #103

  Mehmet :

  Merhaba ben Çölyak hastasıyım Silahlı özel guvenlik olabilirmiyim

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi, sayfanın başında yazdığı kadar. Diğer detaylarla ilgili karar yetkisi ilgili hekimlerde. Belirttiğiniz rahatsızlığın özel güvenliğe engel olduğuna dair bugüne kadar benzer bir olay duymadım ama riske girmemek açısından rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 104. 01 Ağustos 2018 - 15:34 | #104

  Emre :

  Bende astım başlangıcı var ortaokul mezunuyum yaşım 17 18 yaşıma girince silahsız güvenlik olabilirmiyim

  19 yaşından gün almış, en az ortaokul mezunu olanlar silahsız eğitim alabilir. Bu durumda yaşınız uygun olunca rapor almak kaydıyla silahsız kurs görebilirsiniz. İyi günler.

 105. 10 Ağustos 2018 - 11:34 | #105

  ersinbaba :

  bir kulakta %76 işitme kaybı mevcut silahlı için sorun olur mu ? ve askerlik şartı aranıyor mu ?

  Sağlıkla ilgili sayfanın başındaki dışında bilgi yok, karar ilgili branş hekimlerine bırakılmış. Dolayısıyla diğer tüm yorumlarda da belirttiğim gibi rapor ücretini yatırmadan önce hastaneye danışmanızda yarar var. İyi günler.

 106. 11 Ağustos 2018 - 10:11 | #106

  Veysel sefa :

  Meraba sağ gözüm 3 numara miyop silahli güvenlik olmama engel midir acaba

  Silahlı için gereken tam teşekküllü devlet hastanelerinde +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları genelde sorun olmuyor. Riske girmemek açısından rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 107. 25 Ağustos 2018 - 15:43 | #107

  Yağmur toprak :

  Merhaba ben silahlı eğitim almak istiyorum . Fakat tek gozum sıkıntılı kornea nakli olunca düzelebilir. Sizce alabilir miyim

  Bu sorunuza ancak rapor vermeye yetkili hastanede görevli göz hekimi cevap verebilir. Dolayısıyla nakilden sonra danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 108. 31 Ağustos 2018 - 16:32 | #108

  yunus :

  merhaba benim sağ kulağımda duyu kaybı var ama duymamda bir sıkıntı teşkil etmiyor kulaklıksız duyuyorum yani belge almamda bir sıkıntı olurmu ?

  Özel güvenlikte aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi, sayfanın başındaki kadar. Sizinki gibi durumlarda karar yetkisi, ilgili branş hekimlerine bırakılmış. Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesi, silahsız için yetkili poliklinik raporu istenir. Hangisini düşünüyorsanız rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 109. 04 Eylül 2018 - 08:41 | #109

  Murat :

  Merhaba bn silahsız ozel guvenlik belgesi almak istiyorum fakat 4,5 önce extacy kulandım yani uyuşturucu madde bu sağlık raporunda yani kan tahlilinde cikar mi gözükür mu belgeyi alabilirmiyim?

  Kullandığınız maddenin kan tahlilinde çıkıp çıkmayacağı konusunu inanın bilmiyorum. Silahsız için ilinizde rapor vermeye yetkili polikliniklerden birine başvurabilirsiniz. Silahsız rapor için kan-idrar tahlili yapılıp yapılmaması ilgili sağlık kuruluşlarında belirleniyor sanırım. İyi günler.

 110. 05 Eylül 2018 - 11:03 | #110

  Serhat :

  İyi günler düz tabanlik silahlı özel güvenlik olmaya engel teşkil eder mi? Sol ayak; 16 sağ ayak;17 derece iyi günler.

  Özel güvenliklerde aranan sağlık şartlarında düz tabanlık engel olarak sayılmamış. Yine de riske girmemek açısından rapor alacağınız hastaneye danışıp olumlu cevap aldıktan sonra rapor ücretini yatırmanızı tavsiye ederim. Hastanelerin farklı tutumları olabilir, bazı hastaneler askeri okul öğrencisi gibi titiz davranabiliyor. Başka hastanelere de sorabilirsiniz. İyi günler.

 111. 07 Eylül 2018 - 10:31 | #111

  Tesla :

  Merhaba, ben %43 engelli raporuna sahibim.3 sene önce kan kanseri tedavisi gördüm.%40 ı kanser tedavisinden %3 ü 8 sene önce 2 ay epilepsi ilacı kullanmamdan ötürü verildi. Şuan da fiziki herhangi bir sorunum yok. Raporumda ağır işlerde ve gece çalışamaz diyor. Bu rapor varken silahlı güvenlik kimliği alabiliyor muyum?

  Öncelikle geçmiş olsun, gerçekten ciddi hastalıklar atlatmışsınız. Geçmişte aldığınız tedaviler sağlık sisteminde görüneceği için ilgili hekimlerin ne şekilde karar vereceğini bilemeyiz. Rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı, alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 112. 11 Eylül 2018 - 06:54 | #112

  zeynep :

  merhaba gecen yıl guatırdan ameliyat oldum bu özel güvenlik belgesi almamda sorun olurmu

  Belirttiğiniz durum özel güvenlik sağlık şartlarında engel olarak belirtilmediği için sorun olmaz. İyi günler.

 113. 12 Eylül 2018 - 10:41 | #113

  gökhan :

  mrb benim sağ göz görmüyor silahsız sertifika alabilirmiyim tşk

  Özel güvenlikte aranan sağlık şartlarında silahlı ve silahsız arasındaki tek fark, silahsızda ortopedi onayı aranmaması. Bunun dışındaki hususlar her ikisi için de aynı. Dolayısıyla sağ gözün tamamen görmemesi halinde silahsız rapor almak da mümkün olmaz maalesef. İyi günler.

 114. 13 Eylül 2018 - 06:54 | #114

  Nur :

  Merhaba asağ kulağımda ileri derecede işitme kaybı var cihaz takılmadan da sol kulağımdan rahatlıkla işitebiliyorum doktor bunun beni etkilemeyeceğini söyledi.siahlı güvenlik sertifikası alabilir miyim ve sadece devlet hastahanelerinden mi sağlık raporu alabiliyoruz ? Özel hastahanelerden rapor alsak sorun olurmu ?

  Silahlı raporları sadece heyet raporu veren devlet hastanelerinden alınabilir. Önceden bünyesinde tıp fakültesi bulunan özel üniversite hastanelerinden alınan raporlar kabul ediliyordu. Ancak yeni durumda bildiğim kadarıyla sadece devlet hastanesi raporu kabul ediliyor. Özel güvenlik sağlık şartlarında belirtilen dışında aranan şartlarla ilgili bilgi yok, karar branş hekimlerine bırakılmış. Dolayısıyla günlük yaşamda sizi etkilemeyeceği söylenen işitme kaybı oranı, sağlık raporunda sorun olabilir. Rapor alacağınız hastaneye ücreti yatırmadan önce danışıp alacağınız cevaba göre işlem başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 115. 13 Eylül 2018 - 06:56 | #115

  Ergin :

  Merhaba sağlık raporu özel hastanede veriyormu birde kulaklarda cinlama var sıkıntı olurmu iyi günler not silahlı

  Silahlı adayların tam teşekküllü devlet hastanesinden olumlu rapor almaları gerekir. Silahlı için özel hastane olmaz, silahsız adaylar istenen branşlardan hekim bulunması şartıyla özel hastane/poliklinikten rapor alabilir. Çınlamanın işitmeye etkisini bilemiyorum. Rapor alacağınız hastaneye ücretini yatırmadan önce KBB’ye danışmanız uygun olur. İyi günler.

 116. 17 Eylül 2018 - 07:16 | #116

  emrah :

  ms hastasıyım ama her hangi bir özürüm yok silahlı güvenlik sertifikası alabilir miyim

  Hastalığınıza ilişkin hastane kaydı varsa rapor için başvurduğunuzda görünür muhtemelen. Bu nedenle silahlı için istenen heyet raporunu alacağınız hastaneye ücretini yatırmadan önce danışmanızı, alacağınız cevaba göre işlem başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 117. 18 Eylül 2018 - 07:16 | #117

  Enes :

  Merhaba! Kolay gelsin silahsız guvenlik için göz derecesi gerekiyor mu teşekkür şimdiden

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi sayfanın başında var. Silahlı ve silahsız için gözde aranan şartlar aynıdır. -3,+3 aralığında kalan görme bozuklukları genelde sorun olmuyor. İyi günler.

 118. 19 Eylül 2018 - 06:58 | #118

  Talip :

  Merhaba FTR den %40 engelli raporum var. Herhangi bir uzuv kaybım Yok gözle görülür derecede hareket kısıtlılığım yok. Silahlı için heyete girdiğim de bunlar problem olur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

  Silahlı için istenen sağlık raporunun devlet hastanesinden alınması zorunlu, geçmişe ait kayıtlar da sistem üzerinden görünür. Dolayısıyla rapor parasını yatırmadan önce hastaneye danışmanızda yarar var. Silahsız raporunda ortopedi onayı aranmadığından da bilginiz olsun. İyi günler.

 119. 19 Eylül 2018 - 09:33 | #119

  Duygu AYDIN :

  Lise mezunuyum. 18 yaşındayım. Üniversitenin Özel güvenlik ve koruma programına yerleştim. 1,57 cm boyundayım.
  Üniversitem tam teşekküllü hastaneden özel güvenlik olur sağlık raporu istiyor.
  Hastanelerde boy kriterine dikkat ediliyor mu?
  Boyum 1,57 olduğu için bu raporu alabilir miyim?
  Teşekkürler.

  Kılavuzda aranan şartlarda boy konusunun yazıyor olması gerekir. Rapor alıp alamayacağınızı da hastaneden sormanızda yarar var. İyi günler.

 120. 19 Eylül 2018 - 13:37 | #120

  Duygu AYDIN :

  @A.GÜLŞEN
  Klavuzda boy şartları yazmayan tek üniversite benim tercih yaptığım üniversite. Bu nedenle sorma gereği duydum. Hastaneye soracaksam, bu platformun işlevi nedir acaba?

  Sizin tabirinizle “bu platform” özel güvenlik kursiyerlerine yönelik, ücretsiz bilgilendirme yapan gönüllü bir kuruluştur. Üniversitelerin önlisans bölümünü okuyanlar, kendi okullarının şartlarına tâbidir. Özel güvenlik kurslarına gelenler raporu aldıktan sonra kayıt olur. Rapor ücretini yatırdıktan sonra olumsuz cevap alma ihtimaline karşılık danışmanızı önerdim. Tercih sizin, parayı yatırıp işlemi başlatabilirsiniz. Bu arada mezun olunca alacağınız diplomanın, tıpkı özel güvenlik kurslarından üç hafta eğitim alanlarınki gibi beş yıl geçerli olduğunu, beş yıl sonra yenileme eğitimi almanız gerektiğini, silahlıya geçmek için kurslardan ücret mukabili eğitim alıp sınavda başarılı olmanız gerektiğini de bilgi olarak vereyim. Üniversiteler, öğrencilerini seçerken kendi belirlediği şartlara göre hareket ettiği için başka kaynaktan alacağınız bilgi üniversiteleri bağlamaz bu arada. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.