Özel Güvenlik Kursu

03 Mart 2009 tarihinde yayinlandi

Türkiye’nin en dinamik iş sektörü haline gelen güvenlik sektöründe yer almak ister misiniz? Ticari amaçlı özel organizasyonların artması, şehir merkezlerine uzak yerleşim birimlerinin oluşması, terör örgütlerinin sivil yaşamı tehdidi, banka, kuyumcu, döviz bürosu, PTT merkezleri gibi nakit para bulunan yerlere soygun girişimleri, hırsızlık ve kapkaç olaylarının çoğalması vb. nedenlere paralel olarak  güvenlik elemanı ihtiyacı da her geçen gün artmaktadır.  Bu sertörde yer almak için  silahlı  veya silahsız güvenlik kimliğine sahip olabilirsiniz.

Güvenlik kursları
na katılarak alacağınız güvenlik sertifikası ile kısa bir sürede güvenlik kimliğine sahip olabilirsiniz. Güvenlik kimliklerinin geçerlilik süresi 5 yıldır. Bu süre dolduğunda yenileme eğitimine (60 saatlik ders) katılarak kimliğinizin yenilenmesi gerekir.

Özel Güvenlik Görevlisi olabilmek için bilmemiz gereken ve sıkça karşımıza çıkacak olan soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden Özel Güvenlik Kursumuza kayıt yaptırmak için lütfen Online Kayıt bölümünü kullanınız.

Bu yazı bugün : 1, toplamda : 58716 kişi tarafından okundu.

 1. 11 Eylül 2013 - 07:00 | #1

  deniz :

  Mrb, Silahsız Güvenlik Olan, Silahlı Güvenlik İşinde Çalışamaz, SORUM ŞU; Silahlı Güvenlik Sertifikası Alırsam Eğer, Olduki Silahlı Güvenlik İşi Bulamadım Ve Silahsız Buldum, Silahsız Güvenlik Olarakta Çalışabilirmiyim, Yoksa Silahsız İçin Ayrı Sertifikamı Almak Gerek, Yada İkisinden Birinimi Seçmek Zorundayım, a) Silahsız Alırsam sadece silahsız güvenlik işinde çalışabilirim
  b) silahlı güvenlik alırsam sadece silahlı güvenlik olarak işe girebilirim
  bu böylemidir, Cevabınızı Acil Bekliyorum..

  Silahlı kimliği olanlar silahsız görev yapabilir. İyi günler.

 2. 10 Ekim 2013 - 16:13 | #2

  NEVRA :

  Mrb,kurs süresi ne kadar bu konuda bilgilendirirseniz ona göre kayıt yaptıracağım. Acil cevap lütfen…

  Silahlılar 120, silahsızlar 100 ders saati eğitim görürler. Günlük ders saatine göre kurs süresi değişebilir. Bu nedenle kayıt olmayı düşündüğünüz kurstan araştırmanızda yarar var. İyi günler.

 3. 23 Ekim 2013 - 07:22 | #3

  ÖZGÜR :

  SLM HOCAM BEN KAYIT YAPTIRACAKTIM BUNUN FİYATI NE KADAR OLUR ACELE CVB YAZABİLİRMİSİNİZ TEŞEKÜRLER

  Kurs ücretleri illere, kurslara göre değişir. Dolayısıyla standart bir rakam söylemek mümkün değil. Kayıt olmayı düşündüğünüz kurstan sormanız gerekir. Diğer sabit giderler için Kategoriler/Kimlik Maliyeti başlıklı bölüme bakmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 4. 20 Ocak 2014 - 12:17 | #4

  ilker :

  ankarada kurslara nasıl katılabilirim.ama sakin yerlerde iş yapan firma kurslarına bana yardımcı olurmusunuz

  Ankara’daki kursları araştırıp bütçenize ve ulaşımına göre karar vermeniz gerekir. Sakin yerlerde iş yapan firmalar derken ne kastettiğinizi anlayamadım. Kimlik kartınızı aldıktan sonra iş başvurusunda bu talebinizi söyleyebilirsiniz sanırım. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster