Özel güvenlik kursuna kayıt için gerekli belgeler nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

  

 • 1 Adet nüfus cüzdan fotokopisi
 • 1 Adet diploma fotokopisi
 • 1 Adet ikametgâh (yerleşim planı)
 • 5 Adet vesikalık fotoğraf
 • 1 Adet sağlık raporu aslı 

 

Not: Bu bilgiler genel olup gereken belgeleri kayıt olacağınız kurstan öğrenmeniz tavsiye edilir.

Bu yazı bugün : 99, toplamda : 98325 kişi tarafından okundu.

 1. 24 Mayıs 2016 - 11:57 | #1

  Yasin :

  Acaba internet uzerinden basvuru yapabilirmiyiz ve nerden yapicaz linki atabilirmisiniz cogu sayfaya guvenemiyorum bilgiler yonunden

  Kurs kaydını kastediyorsanız internet üzerinden tavsiye etmem. Yüz yüze görüşmede bile bir çok detay atlanabiliyor. En doğrusu kursları bizzat dolaşıp aklınıza yatana kayıt olmanızdır. Özel güvenlik eğitiminde sonradan kurs merkezi değişikliği yapılamaması, tüm işlemlerin kurs üzerinden yürütülmesi nedeniyle kurs merkezi kararının önemine binaen böyle yapmanızda yarar var. İyi günler.

 2. taner aydin
  24 Mayıs 2016 - 17:18 | #2

  Lütfen sizlerin yardımını bekliyorum ben ıstanbuldan katılıyorum. Ve gercekten bu mesleğe karar verdigimden beri sizleri takipediyorum inanın bir övgü değil taktir edilecek derecede bilgilendirmeniz var bu iş nekadar para icin yapilsada bu kadar bilgilendiren bir kurumda görmedim siz hakkını veriyorsunuz.

  Istanbul böyle deyil herkez düşürdüğünü kaldırırken kaç paran var diye soruyo benim işim çözülmesinde ankara güvenlik adı üstünde herkeze tavsiye ediyorum ve etmeye devam edicem inanın.saygilar.

 3. 25 Mayıs 2016 - 08:46 | #3

  tanet aydin :

  Silahlı sınava girdim silahsız kazandım evrakları verdim eksiksiz bir ay oldu kimlik çıkmadı sordum diplomanda arıza var dediler bu nasıl oluyoda sınava bu diplomayla girdim noterde aslı gibidir onaylattim bütün masrafları yatirdim ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim.

  Eğer sahte diploma kastediliyorsa bu bir suç olduğu için sadece arıza var deyip bırakılmaz, hakkınızda yasal işlem başlatılırdı. Bu açıdan diplomada arıza tabiri biraz garip olmuş. Diplomanız gerçek ise olmadığını, iddia eden tarafın ispatlaması gerekir. Kimlik başvurusu yaptığınız, size diploma arızalı denilen yere diploma aslı ile başvurup diplomanızın gerçek olduğunu nasıl ispatlayabileceğinizi sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 4. 03 Haziran 2016 - 12:04 | #4

  arjin :

  merhaba ben elimgen engeliyim acaba basvuru yapabılırmıyım

  Silahsız raporunda ortopedi onayı aranmaz. 19 yaşından gün almış, en az ortaokul mezunu olmak kaydıyla silahsız kurs görebilirsiniz. İyi günler.

 5. 14 Haziran 2016 - 16:26 | #5

  Firdevs :

  Ozel guvenlik sertifikamin kart işlemlerini yaptiricam sayet yuksekokuldan yeni mezun oldum diplamami alamadim henuz ne yapmaliyim ?

  Öğrenim durumunuzu bir şekilde belgelemeniz gerekir. Mezun olmaya hak kazandığınıza dair belge isteyerek şansınızı deneyebilirsiniz. İyi günler.

 6. 25 Haziran 2016 - 08:28 | #6

  Mustafa savaş :

  Diplama fotokopisi dedinizde simdi ben orta okulu bitiremedi daha doğrusu 7 ci sınıfta bıraktım bunun için okur yazar belgesi var mumkun olurmu acaba bu lütfen yardımcı olurmusunuz?

  Silahsız için en az ortaokul mezunu olma şartı var. Ancak dışarıdan eğitiminizi tamamlamanız halinde silahsız eğitim almanız mümkün olabilir. İyi günler.

 7. 02 Temmuz 2016 - 14:16 | #7

  ersila selen duman :

  bn lise mezunuyum 27 yasındayım boyum 1.50 kilom 40 böbregimde ameliyat oldum ve bileklerimdede 6 yıl önce oldum özel güvenlikçi olmamda bi sakınca varmıdır açıkögretm üniversiteyide okuyom olabilirmiyim ve kayıtlar ne zaman baslıyo ve bn ilçede oturuyom

  Silahlı veya silahsız tercihinize göre rapor almanız gerekir. Detayları Sıkça Sorular Sorular bölümünde var. Böbrek ameliyatı özel güvenliğe engel teşkil etmez. Bileklerinizde ne var anlayamadım, jilet-faça izi değilse sorun olmaz. Jilet vb. izler var ise raporu verecek psikiyatri bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. Özel güvenlik olma işlemleri ehliyet alma gibidir. Bulunduğunuz ilçede yoksa ilden kursları araştırmalısınız. İyi günler.

 8. 09 Temmuz 2016 - 16:18 | #8

  Ergün :

  Bi sorum olacaktı. Rapor kaç ay geçerli. Ben ocakta rapor aldım bu raporla kayıt olabilir miyim acaba.

  Özel güvenlik işlemlerinde rapor geçerlilik süresi bir yıldır. Süre dolmadan kimlik başvurusu yapabilmeniz için 02 Ekim 2016 sınavına girecek şekilde eğitim almanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 9. 11 Temmuz 2016 - 08:47 | #9

  teoman koyu :

  admin ben özel güvenliğe başvuru yapacam ama diplomam yok bunun yerine öğrenim belgeyle yapabilir miyiz tşkler

  Açıköğretim lisesini kastediyorsanız öğrenci bürosundan alacağınız ıslak imzalı belgeyi diploma yerine kullanabilirsiniz. İyi günler.

 1. 16 Şubat 2009 - 20:51 | #1
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 3 Hepsini Göster