Özel güvenlik kursuna kayıt için gerekli belgeler nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

  

 • 1 Adet nüfus cüzdan fotokopisi
 • 1 Adet diploma fotokopisi
 • 1 Adet ikametgâh (yerleşim planı)
 • 5 Adet vesikalık fotoğraf
 • 1 Adet sağlık raporu aslı 

 

Not: Bu bilgiler genel olup gereken belgeleri kayıt olacağınız kurstan öğrenmeniz tavsiye edilir.

Bu yazı bugün : 28, toplamda : 106413 kişi tarafından okundu.

 1. 05 Şubat 2016 - 15:34 | #1

  tuğba :

  lise diplomam yok ama lise 1e kadar okudum lise tasdiknamesi olurmu

  Lise tastiknamesini ortaokul mezuniyetini belgelemek için kullanarak silahsız kurs görebilirsiniz. İyi günler.

 2. 12 Şubat 2016 - 10:45 | #2

  ibrahim :

  @aslı
  Aslı hanım..ehliyet alınca,ehliyet aldığınız kurs size şöförlük işi veriyormu..:-)

  :)

 3. 04 Nisan 2016 - 15:16 | #3

  CEMİL :

  Merhaba HOCAM, benim iki sorum olacaktı, Ben çift vatandaşım okulu yurt dışında okudum,Ben 2003 ten beri Turkiye ye kesin dönuş yaptım Guvenlik sertifikası almak istiyorum bunun için ne yapmam gerekir, nasıl evraklar düzenlemem gereki? ve Guvenlik okumanın yaş sınırı varmı varsa kaçla kaç yaş arasıdır.Şimdiden çok teşekkur erderim ve iyi günler dilerim SAYĞILAR.

  Diplomanızı yeminli tercümandan Türkçe’ye çevirtip bulunduğunuz il milli eğitim müdürlüğünden denklik onayı almanız gerekir. Lise dengi ise 22 yaşından gün almak şartıyla silahlı, ortaokul dengi ise 19 yaşından gün almak kaydıyla silahsız kurs görebilirsiniz. İstenen belgeler sayfanın başında var. Ancak illere-kurslara göre değiştiği için kayıt olacağınız yerden araştırmanız doğru olur. İyi günler.

 4. 10 Mayıs 2016 - 09:01 | #4

  ekrem altuğ arısoy :

  benim ilköğretim diplomam kayıp elimde sadece fotokopisi var. kimlik için gerekli evraklarda diploma aslı ve fotokopisi isteniyor, diplomamın sadece fotokopisini götürsem sorun olurmu? mezun olduğum okul başka şehirde.

  Diploma fotokopisiyle kursa kayıt olabilirsiniz. Ancak kimlik başvurusunda emniyet aslını görmeden fotokopiyi kabul etmez. Bu nedenle mezun olduğunuz okulla bir şekilde iletişim kurup diplomasını kaybedenlere mahsus belgeden almanız gerekir. İyi günler.

 5. 07 Ekim 2016 - 11:16 | #5

  Mustfa :

  Tamam ben ben bunu bi araştırcam bu da meslek lisesi ama

  Lise türü fark etmez. Lise diploması olması yeterlidir. İyi günler.

 6. 17 Ekim 2016 - 11:13 | #6

  Murat :

  Benim bi sorum olucak çok merak ediyorum lise mezunuyum ama kekemelik var güvenlikçi olabilir miyim ? Engel olabilir mi bana bu sorun iyi akşamlar

  Belirttiğiniz durumda silahsız kimliği olanlar var. Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden rapor istenir. O raporu almanız halinde mümkün. İyi günler.

 7. 11 Kasım 2016 - 14:03 | #7

  Suzan :

  iyi gunler hayirli cumalar.. benim soyle bi sorum olacakti, ben bulgaristan gocmeniyim burada ikamet iznim var ,kimlikler icin muracat ettik her an cikabilir ama turk vatandasi henuz degiliz. boyle bi kursa basvurabilirmiyim . tskederim

  Özel güvenlik olabilmek için T.C. vatandaşı olmak gerekir, ikamet izni yeterli değil. Kimliğiniz çıktıktan sonra eğitim durumunuz, yaşınız, tercihinize göre silahlı-silahsız özel güvenlik eğitimi alabilirsiniz. İyi günler.

 8. 06 Ocak 2017 - 12:52 | #8

  Murat :

  Genel kolluk kuvvetlerinden kendi istekleri ile ayrılanların güvenlik belgesi alması için ödemesi gereken toplam harç ücreti ne kadar hayırlı günler.

  2017 yılı harç rakamı 520 TL. İyi günler.

 9. 14 Ocak 2017 - 08:20 | #9

  Ufuk :

  Merhaba ciraklik egitim merkezinde kalfalik belgesi sahibiyim artik ciraklik egitim merkezinin lise dengi olduğunun söylentileri var ben kalfalik belem ile silahlı güvenlik belgesi alabilirmiyim lütfen yardımcı olun şimdiden tesekurler

  Silahlı için lise veya dengi okul mezunu olmak gerekir. Belirttiğiniz belgenin denkliği konusunda bilgim yok maalesef. Bulunduğunuz ilçenin milli eğitim müdürlüğüne danışmanızı tavsiye ederim, muhtemelen kaymakamlık binası ile aynı veya yakın yerdedir. İyi günler.

 1. 16 Şubat 2009 - 20:51 | #1