Özel güvenlik kursuna kayıt için gerekli belgeler nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

  

 • 1 Adet nüfus cüzdan fotokopisi
 • 1 Adet diploma fotokopisi
 • 1 Adet ikametgâh (yerleşim planı)
 • 5 Adet vesikalık fotoğraf
 • 1 Adet sağlık raporu aslı 

 

Not: Bu bilgiler genel olup gereken belgeleri kayıt olacağınız kurstan öğrenmeniz tavsiye edilir.

Bu yazı bugün : 14, toplamda : 117767 kişi tarafından okundu.

 1. 05 Şubat 2016 - 15:34 | #1

  tuğba :

  lise diplomam yok ama lise 1e kadar okudum lise tasdiknamesi olurmu

  Lise tastiknamesini ortaokul mezuniyetini belgelemek için kullanarak silahsız kurs görebilirsiniz. İyi günler.

 2. 12 Şubat 2016 - 10:45 | #2

  ibrahim :

  @aslı
  Aslı hanım..ehliyet alınca,ehliyet aldığınız kurs size şöförlük işi veriyormu..:-)

  :)

 3. 04 Nisan 2016 - 15:16 | #3

  CEMİL :

  Merhaba HOCAM, benim iki sorum olacaktı, Ben çift vatandaşım okulu yurt dışında okudum,Ben 2003 ten beri Turkiye ye kesin dönuş yaptım Guvenlik sertifikası almak istiyorum bunun için ne yapmam gerekir, nasıl evraklar düzenlemem gereki? ve Guvenlik okumanın yaş sınırı varmı varsa kaçla kaç yaş arasıdır.Şimdiden çok teşekkur erderim ve iyi günler dilerim SAYĞILAR.

  Diplomanızı yeminli tercümandan Türkçe’ye çevirtip bulunduğunuz il milli eğitim müdürlüğünden denklik onayı almanız gerekir. Lise dengi ise 22 yaşından gün almak şartıyla silahlı, ortaokul dengi ise 19 yaşından gün almak kaydıyla silahsız kurs görebilirsiniz. İstenen belgeler sayfanın başında var. Ancak illere-kurslara göre değiştiği için kayıt olacağınız yerden araştırmanız doğru olur. İyi günler.

 4. 10 Mayıs 2016 - 09:01 | #4

  ekrem altuğ arısoy :

  benim ilköğretim diplomam kayıp elimde sadece fotokopisi var. kimlik için gerekli evraklarda diploma aslı ve fotokopisi isteniyor, diplomamın sadece fotokopisini götürsem sorun olurmu? mezun olduğum okul başka şehirde.

  Diploma fotokopisiyle kursa kayıt olabilirsiniz. Ancak kimlik başvurusunda emniyet aslını görmeden fotokopiyi kabul etmez. Bu nedenle mezun olduğunuz okulla bir şekilde iletişim kurup diplomasını kaybedenlere mahsus belgeden almanız gerekir. İyi günler.

 5. 07 Ekim 2016 - 11:16 | #5

  Mustfa :

  Tamam ben ben bunu bi araştırcam bu da meslek lisesi ama

  Lise türü fark etmez. Lise diploması olması yeterlidir. İyi günler.

 6. 17 Ekim 2016 - 11:13 | #6

  Murat :

  Benim bi sorum olucak çok merak ediyorum lise mezunuyum ama kekemelik var güvenlikçi olabilir miyim ? Engel olabilir mi bana bu sorun iyi akşamlar

  Belirttiğiniz durumda silahsız kimliği olanlar var. Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden rapor istenir. O raporu almanız halinde mümkün. İyi günler.

 7. 11 Kasım 2016 - 14:03 | #7

  Suzan :

  iyi gunler hayirli cumalar.. benim soyle bi sorum olacakti, ben bulgaristan gocmeniyim burada ikamet iznim var ,kimlikler icin muracat ettik her an cikabilir ama turk vatandasi henuz degiliz. boyle bi kursa basvurabilirmiyim . tskederim

  Özel güvenlik olabilmek için T.C. vatandaşı olmak gerekir, ikamet izni yeterli değil. Kimliğiniz çıktıktan sonra eğitim durumunuz, yaşınız, tercihinize göre silahlı-silahsız özel güvenlik eğitimi alabilirsiniz. İyi günler.

 8. 06 Ocak 2017 - 12:52 | #8

  Murat :

  Genel kolluk kuvvetlerinden kendi istekleri ile ayrılanların güvenlik belgesi alması için ödemesi gereken toplam harç ücreti ne kadar hayırlı günler.

  2017 yılı harç rakamı 520 TL. İyi günler.

 9. 14 Ocak 2017 - 08:20 | #9

  Ufuk :

  Merhaba ciraklik egitim merkezinde kalfalik belgesi sahibiyim artik ciraklik egitim merkezinin lise dengi olduğunun söylentileri var ben kalfalik belem ile silahlı güvenlik belgesi alabilirmiyim lütfen yardımcı olun şimdiden tesekurler

  Silahlı için lise veya dengi okul mezunu olmak gerekir. Belirttiğiniz belgenin denkliği konusunda bilgim yok maalesef. Bulunduğunuz ilçenin milli eğitim müdürlüğüne danışmanızı tavsiye ederim, muhtemelen kaymakamlık binası ile aynı veya yakın yerdedir. İyi günler.

 10. 01 Şubat 2017 - 09:32 | #10

  İsa parlar :

  Merhaba hocam ben orta 2 nci siniftan terkim acaba özel gūvenlik olabilirmiyim tşk.

  Silahsız için en az ortaokul veya 8 yıllık ilköğretim mezunu olma şartı var. Dışarıdan tamamladıktan sonra eğitim almanız mümkün olabilir. İyi günler.

 11. 01 Şubat 2017 - 13:20 | #11

  ;Mert :

  Merhaba açık öğretim lisesi son sınıftayım so sınavım ve mezun oluyorum nisanda ama diploma hemen verilmiyor yaklaşık olarak 3 ay sürüyor peki geçici mezuniyet belgesi ile silahlı guvenlığe basvurabılırmıyım ?

  Liseden mezun olmaya hak kazandığınıza dair bir belge alıp diploma yerine kullanabilirsiniz. İyi günler.

 12. 17 Şubat 2017 - 15:32 | #12

  omer :

  slm vay arkadaş lise mezunu silahlı orta okul silahsız alıyo bunun sebebi nedir adam parasızlıktan okuyamamış iş arıyor iş veren silahlı gvnlik istiyor napsın bu adam hırsızlıkmı yapsın adammı öldürsün ne kadar saçma bir iştir bu

  Özel güvenlik için aranan eğitim şartları kanunla düzenlendiği için uymaktan başka yapabilecek bir şey yok maalesef. Önce silahsız, liseyi dışarıdan okuyup silahlıya geçmek mümkün. İyi günler.

 13. 20 Şubat 2017 - 09:42 | #13

  Soner :

  Slm sağlık raporunun süresi var midir ben önceden aldım 7 ay oldu sağlık raporu al ali geçerli olurmu acaba

  Özel güvenlik işlemlerinde raporların geçerlilik süresi bir yıldır. İyi günler.

 14. 20 Şubat 2017 - 14:07 | #14

  Ferat :

  İyi günler ben 36yaşındayım ve 94 5 sınıf mezunuyum şuan açık öğretim okuyorum şimdi kayıt yapabilir miyim

  Silahsız özel güvenlik için en az ortaokul veya 8 yıllık ilköğretim mezunu olma şartı var. Sanırım beş yıllık ilkokul mezununusuz, maalesef yeterli değil. Halk Eğitim Merkezlerinden birine başvurup dışarıdan ortaokula devam etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 15. 21 Şubat 2017 - 11:14 | #15

  Mert :

  Aöf özel güvenlik ve koruma mezunuyum kimlik sürem doluyor diplomamla emniyete gidip direk yenileyebilirmiyim yada diplomamla gidip eski kimligi iptal ettirip yeni kimlik alabilirmiyim

  Temel yerine geçen Öz.Güv.MYO diploması maalesef yenileme yerine geçmiyor. Dolayısıyla yenileme eğitimi almanız gerek. Mezuniyetin üzerinden beş sene geçmedi ise temelden başvurmuş gibi yapabilirsiniz. Bu şekilde silahsız alırsınız, silahlı vermezler. İyi günler.

 16. 21 Şubat 2017 - 11:15 | #16

  onur :

  hocam ben ilk okul mezunuyum ve ilk okulu bitirdimn güvenlik seftikası belgesi alabilirmiyinm ve hangi belgeler gerekiyor hocam

  İlkokuldan kastınız beş yıllık olan ise maalesef yeterli gelmez. En az ortaokul veya 8 yıllık ilköğretim mezunu olma şartı var. İyi günler.

 17. 21 Şubat 2017 - 11:16 | #17

  Mustafa :

  8 yillik ilkögretim menzunu nedemek ?

  Eski beş yıllık ilkokul ve ortaokulu birleştirip sekiz yıllık zorunlu eğitim olmuştu. O eğitim 8 yıllık temel ilköğretim olarak adlandırıldı, eski ortaokulun yerine geçiyor. İyi günler.

 18. 27 Şubat 2017 - 16:08 | #18

  Ferdi C. :

  Antalyada Turizmde hizmet veren 5 yildizli bir otelde calisiyorum. Departman müdürü olarak. Lise mezunuyum. Bölümüm güvenlik degil. Silahli Özel güvenlik egitimi ve akabinde sonra kimlik almak icin illaki nüfusa kayitli oldugum memlekettenmi müracat etmem gerekiyor? Calistigim yer antalya ama nüfus kayitli oldugum yer farkli. Birde bu egitimleri almayi sirf yararli olacagi icin düsünüyorum. Yani güvenlikci olarak calisma mecburiyeti yok degilmi? Yanimda ve aklimda bulunsun misali.

  Özel güvenlik kimliği alanlar bu görevi yapmak zorunda değil. Eğitimi istediğiniz ilden alabilirsiniz, sadece kimlik başvurusunu ikamet kaydı olan ilden yapmak zorunlu. Bunun dışında nüfusa kayıtlı olduğunuz ilden işlem yapmak zorunda değilsiniz. İyi günler.

 19. 01 Mart 2017 - 12:28 | #19

  Yusuf gultekin :

  Ben lise 2 den terkettim ve acik liseden suan okumaya devam ediyorum silahli ozel guvenlik sertifikasi alabilirmiyim acaba

  Silahlı için en az lise mezunu olma şartı nedeniyle maalesef okurken olmaz. Önce silahsız, mezun olunca sadece silah fark dersi görerek silahlıya geçmeniz mümkün. İyi günler.

 20. 07 Nisan 2017 - 12:32 | #20

  Abdullah kara :

  Ben orta okul bir den terkim öğrenim belgesiyle alabilirmiyim sertifika

  Silahsız için en az ortaokul mezunu olmak zorunlu. Bu nedenle eğitiminizi dışarıdan tamamladıktan sonra özel güvenlik kursu mümkün olur. İyi günler.

 21. 07 Nisan 2017 - 12:35 | #21

  Orhan :

  Hocam merhaba.silahli ozel guvenlik olmak istiyorum. 2 hafta once madde almistim. 2 haftadir birsey kullanmiyorum. Bu durum sikinti olurmu. Lutfen yardimci olurmusunuz.

  Silahlı için tam teşekküllü heyet raporu istenir. 23.06.2017′ye kadar tamamlanacak şekilde eğitim alırsanız 30.07.2017 sınavına girmeniz mümkün. Raporu kurs başlamadan almak zorunlu. Bu durumda kayıt olacağınız kursla görüşüp eğitimin başlayacağı tarihe göre raporu almanız gerekir. Hastanelerin bazılarında tahlil-test yapılmıyor. Uygun hastaneyi de kursunuza danışmanızda yarar var. İyi günler.

 22. 10 Nisan 2017 - 07:44 | #22

  Orhan :

  Hocam bir sorum daha olacak. 2008 yilinda amatem tedavim olmustu denetimli serbestlik olarak. Bu durum ile ilgili saglik raporunda sikinti yasarmiyim acaba

  Sağlık raporunda sıkıntı olup olmayacağını, geçmiş kayıtların ne kadar süre ile saklandığını bilmiyorum. Ancak böyle bir durum varsa güvenlik soruşturmasında sıkıntı olabilir. O davanın düştüğüne ilişkin belgeniz olması gerekir. Devamındaki işlemleri kayıt olacağınız kursa danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 23. 12 Nisan 2017 - 09:25 | #23

  Emre Aydemir :

  Usta okuyoeum liseyi silahli alabilirmiyim ogrenci belgem var ?

  Liseyi dışarıdan okuyor ve 19 yaşından gün almışsanız silahsız kurs görebilirsiniz. 22 yaştan gün alma ve en az lise mezunu olma şartlarını taşımayanlar silahlı olamaz. Ancak önce silahsız, diğer şartlar uygun olunca sadece silah fark eğitimi görerek silahlıya geçmeniz mümkün. İyi günler.

 24. 14 Nisan 2017 - 08:37 | #24

  poyraz :

  merhaba iyi günler benim size iki sorum olacaktı 1. ben orta okul mezunuyum lise bir yarım okudum lisede tastiknamemi almışım ben kocaelideyim okulum erzurumda tastikname versem geçerli olurmu acaba bir diploma için onca yol masraf kat etmeme gerek varmı… 2. ise benim engelli raporum var hastanede sağlık kontrolünde geçiyorum güvenlik muayenesinde sorun olurmu ve ben 22 yaşındayım askerlik yapmadım rapor yüzünden güvenliğe kaydolsam o kadar muayene falan tekrar askere gönderme şansları olurmu ben askeri muayenemi yaptım gitmiyorum yani sonradan böyle bir sorunla karşılaşırmıyım acaba. 3. ise güvenlik sertifikası için kaydolucam raporum bana engel olurmu acaba.. bu kadar yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler…

  Islak imzalı, orijinal tastiknameyi diploma yerine kullanabilirsiniz. Engelli raporu almanıza neden olan durum, özel güvenlik sağlık şartlarında engel olarak belirtilmişse maalesef olumsuz. Ortopedi kaynaklı bir durumsa silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için mümkün. Sağlık sorunu ortopedik ise yetkili poliklinikten rapor almak kaydıyla silahsız eğitim alabilirsiniz. Kategoriler bölümünde sağlık şartları ile ilgili bilgi var. Silahlı için lise mezunu ve tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet raporu istenir. Askerlik için istenen raporun prosedürünü bilmiyorum. İyi günler.

 25. 14 Nisan 2017 - 15:11 | #25

  poyraz :

  çok sağolun benim ASD ameliyatı olmuştum kalp yani rapor %40 yani o kadar çok engelli bir durum dediğ sgk ya sordum mantıklı bir yoldasın devam et dedilier bir sorun olmaz dediler güvenlik için yapa bilirsin dediler aklımda kalan sorularıda size danıştım o kadar çok teşşekkür ederim.. tastikname nin aslı var sorun deği. sadece şöyle bir korkum var kayıt oldum bir sorun çıkmadan sertifikayı almak zorundayım yoksa başıma çok sorun açıcam bir meslek edinmem lazım acilen kusura bakmayın biraz içim dolmuştu o yüzden size anlatıyorum sağolun valla :) :) :) :)

  Her mesleğin kendine göre zorlukları vardır. Hayatta dikensiz gül bahçesi yok maalesef. Özel güvenlik işi fedakârlık, sabır, özveri ister. Ancak işini hakkıyla yapan belki zengin olmaz ama kimseye de muhtaç olmaz. Allah yardımcınız olsun. İyi günler.

 26. poyraz
  14 Nisan 2017 - 22:07 | #26

  evet haklısınız çok sağolun herşey için iyi günler kolay gelsin :)

 27. 19 Nisan 2017 - 13:34 | #27

  Menderes yanıl :

  Merhabalar ben 2014 te sertifika aldım vergi dairesine harç yatırdım bunlar hala geçerli mi yoksa tekrardan yatırmam mı gerekiyor bilgi verir iseniz teşekkür ederim

  Harçlar başvuru yapılan tarihte geçerli olan rakam üzerinden istenir. Şu halde eski dekontun aslının elinizde olması kaydıyla aradaki farkı yatırıp iki dekontla başvuru yapabilirsiniz. İyi günler.

 28. 31 Mayıs 2017 - 15:30 | #28

  burhan :

  güvenlik sertifikasi çikartma fiyati ne kadardir
  kayit ve sinavlar ne zaman

  Kategoriler/Kimlik Maliyeti bölümünde giderlerle ilgili genel bilgi var. 23.06.2017′ye kadar tamamlanacak şekilde eğitim alanlar 30.07.2017 sınavına girebilir. Niyetiniz ciddi ise elinizi çabuk tutmanızda yarar var, rapor vb. hazırlık zaman alabilir. İyi günler.

 29. 08 Haziran 2017 - 09:03 | #29

  Aydın :

  Bende kekemelik var özelgüvenlik olmaya engel teşkil edermi acaba bu konuda beni aydınlatırmısınız çok teşekkür ederim

  Kekeme olmasına rağmen silahsız özel güvenlik kimliği alanlar var. Silahlıda durumu bilemiyorum. Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden, silahsız için yetkili poliklinikten rapor istenir. Durum ve tercihinize göre rapor ücretini yatırmadan danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 30. 08 Haziran 2017 - 09:04 | #30

  zilan :

  Ben aciktan ortaokulu okuyorum sadece 3 tane dersim kaldi vermedigim bu sartlar altinda guvenlik kursuna girebilirmiyim tskkr ederim

  Silahsız için 19 yaşından gün almak ve en az ortaokul mezunu olmak zorunludur. O dersleri verip diplomaya hak kazandığınıza dair belge alana kadar beklemeniz gerekiyor. İyi günler.

 31. 11 Haziran 2017 - 13:40 | #31

  ismail :

  Merhaba sınavı geçtim randevuyu da aldım evraklarimi hazirliyorum lise diploması ve kimlik kartı da evrakların arasindami 1 adet aslı 1 adet fotokopi diyor

  Başvuruda istenen belgeler, işlemlerin detayları, onay süreleri vb. durumlar illere göre değiştiği için bunu kursunuzdan öğrenmeniz doğru olur. İyi günler.

 32. 12 Haziran 2017 - 13:30 | #32

  Cüneyt :

  Silahlı için başvuru yapacaktım ama şu an itibariyle başvuru yaparsam 30 Temmuz’da yapılacak sınava yetişme şansım sanırım yok.Bir sonraki sınav için en geç hangi tarihe kadar başvuru yapmam gerekir?Son olarak çalışan birisi için derslere katılma konusunda zaman sıkıntısı olduğu için herhangi bir kolaylık sağlanıyor mu?.İyi günler.

  Kurslar, yıllık sınav takvimine göre hareket etmek zorundadır. Anca takvimdeki son eğitim tarihi belirleyici olur, başlangıç tarihi kursların kendi günlük ders programlarına göre değişebilir. Dolayısıyla son tarihi, sadece kayıt olacağınız kurstan öğrenmeniz mümkün. 25.08.2017′ye kadar eğitimi bitenler, 01.10.2017 sınavına katılabilir. Özel güvenlik eğitiminde derslere devam zorunludur. Bu nedenle sınav başarısı için de ders takibinin önemli olduğunu göz önüne alarak katılabileceğiniz saatlerde ders veren kursları araştırmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 33. 22 Haziran 2017 - 10:12 | #33

  Bahri :

  Merhaba hocam benim kolumda dirsekten bileğe kadar bir yazı var dövme var ancak ben askerde yakın korumaydim paşanın özel güvenlik olmak istiyorum bana engeli olurmu teşekkür ederim

  Dövme ile rapor alan da var, alamayan da. Konuya ilişkin karar hastane veya poliklinikteki hekimlerin inisiyatifinde. Bazıları kendine zarar verme güdüsü olarak değerlendirip olumsuz yaklaşabiliyor. Bu nedenle silahlı-silahsız tercihinize göre uygun sağlık kurumuna başvurduğunuzda rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. Her iki kolu boydan boya dövmeli olup devlet kurumlarında çalışanlar olduğunu da belirteyim. İyi günler.

 34. 28 Haziran 2017 - 09:00 | #34

  Eren babadag :

  Yuksek okul mezunuyum agostosda 20 yaşındayım ve askerlik 2019 a kadar tecilli sicilim temiz güvenlik için neler yapmam gerek

  Silahlı için 22 yaşından gün almak zorunlu olduğu için silahsız eğitim alabilirsiniz. İşlemleri ehliyet almak gibi düşünmek açıklayıcı olabilir. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine kayıt olup eğitim almanız, sınavlarda başarılı olmanız gerekir. Yaşınız uygun olduğunda sadece silah fark kursu görerek silahlıya geçmeniz de mümkün. İyi günler.

 35. 29 Haziran 2017 - 12:51 | #35

  Eren babadag :

  @A.GÜLŞEN
  Ama diplomami daha almadım sıkıntı teşkil edermi

  Eğitim durumunuzu belgelemeniz gerekir. İyi günler.

 36. 12 Temmuz 2017 - 07:31 | #36

  Mehmet :

  Ben liseyi disardan okuyorum ogrenci belgesiyle giris yapabilirmiyim

  19 yaşından gün aldıysanız silahsız kurs görebilirsiniz. İyi günler.

 37. 15 Temmuz 2017 - 13:09 | #37

  Emre :

  8 cı sınıf örenim belgesi silahsız özel güvenlik kursuna girebilir miyim lütfen yardımcı olun

  Silahsız için en az ortaokul mezunu, 19 yaşından gün almak zorunlu. Sizin dışarıdan ortaokulu tamamlamanız gerekecek. İyi günler.

 38. Başkan
  18 Temmuz 2017 - 19:45 | #38

  Yenile Sınavına 1 Ekim’de gireceğim. Randevu’yu 9 Ekim’e aldım. Sınavda kalma olmadığı için sınav sonucu açıklanmamış olsa bile gidip evrakları verebilir miyim ?

 39. 19 Temmuz 2017 - 14:40 | #39

  Başkan :

  Yenile Sınavına 1 Ekim’de gireceğim. Randevu’yu 9 Ekim’e aldım. Sınavda kalma olmadığı için sınav sonucu açıklanmamış olsa bile gidip evrakları verebilir miyim ?

  Yenilemede kalma olasılığı “sınavlara girme kaydıyla” yok, inşallah bir aksilik yaşamazsınız ama sonuçta insanız, insanın başına da bin türlü iş gelebilir. Dolayısıyla sizin o sınava girme garantiniz yok. En basiti sınava giderken yoldaki trafik kazası yüzünden geciktiği için sınavı kaçıranlar olabiliyor. Bu ihtimaller bir yana sertifikasız başvuru mümkün değil. O nedenle kursunuzdan sertifikaların çıkacağı yaklaşık tarihi öğrenip ona uygun şekilde randevu tarihini değiştirmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 40. 31 Temmuz 2017 - 11:54 | #40

  ömer faruk :

  merhaba hocam
  kurs kayıtları nezaman veya devam ediyormu

  25.08.2017 tarihine kadar eğitimi bitenler, 01.10.2017 sınavına girebilir. Son eğitimlerin kayıtları devam ediyor. Bulunduğunuz ildeki kurslardan başlangıç tarihlerini öğrenip kayıt olabilirsiniz. İyi günler.

 41. 09 Ağustos 2017 - 17:47 | #41

  zeliha :

  mrb birşey sorcm açıktan lise mznym ama daha diplamam çıkmadı kayıt olablrmym

  Liseden mezun olmaya hak kazandığınıza dair belge alın, diploma yerine geçerli olur. Diplomalar geç çıktığı için bu şekilde ıslak imzalı belge almanız yeterli. İyi günler.

 42. 23 Ağustos 2017 - 15:18 | #42

  İpek81 :

  Hocam merhaba ufak bir sey sormak istiyorum ben 20 ekim 1998 ki doğumluyum şuan gitsem kayıt olma gibi bir imkânın var mi ? Yoksa yaşı beklemek şart mı ? En azından kurs bitene kadar yaşın dolar bu konu hakkında kısa bilgi istiyorum

  tesekkurler YARDIMCINIZ için :)

  Silahlı için 20.10.2019′dan sonra başlayacak kurslara, silahsız için 03.12.2017 sınavına girecek şekilde kayıt olabilirsiniz. Eğitimin başladığı tarih itibariyle yaş-eğitim açısından uygun olmanız gerekir. Eğitim devam ederken yaş tamamlanmaz. İyi günler.

 43. 28 Ağustos 2017 - 16:39 | #43

  ibrahim :

  merhabalar ben 21 yasındayşim lise mezunuyum herhangi bir rahatsızlıgım veya sorunum yok atletik bir yapıya sahibim
  gerekli olan belgeleri elımde hazır suan ne yapayım acaba en yakın özel güvenlik kursuna gitsem egtimim başlar mı

  22 yaşından gün almak kaydıyla silahlı kayıt olabilirsiniz. Yaşınız uygunsa 03.12.2017 sınavına girecek şekilde eğitim almanız mümkün. Bunun için bulunduğunuz ildeki kurslardan birine kayıt olmanız gerekir. Devamındaki işlemler için kursunuz sizi yönlendirecektir. İyi günler.

 44. 28 Ağustos 2017 - 16:40 | #44

  Serdar :

  Merhaba benim bi sorum olacaktı ben yeni asker ‘den geldim ilk okul 6 ya kadar okudum güvenlik görevlisi olabilirmiyim

  Silahsız eğitim için ortaokul veya 8 yıllık ilköğretim mezunu olmak şarttır. Bu nedenle eğitiminizi dışarıdan tamamladıktan sonra özel güvenlik kursu görmeniz mümkün olur. İyi günler.

 45. 26 Eylül 2017 - 10:22 | #45

  Neşe :

  Merhaba benim sorum ben guvenlik gorevlisi yim ve 18 04 2018 kartımın süresi bitiyor kart yenilenmesi için diploma istiyor ben açık liseden devam ediyordum şuan onuda dondurdum diplo
  ma yyerine hangi evrak goturmeliyim

  Açık lisede kaydınız donuk da görünse alacağınız ıslak imzalı belge, diploma yerine geçer. İyi günler.

 46. 28 Eylül 2017 - 07:42 | #46

  Ismail esmer :

  Mrb ben açık öğretimden okulumu devam
  Devam ettiriyorum diplomam yok silahsız kayıt olabilirmiyim yardımcı olun lütfen

  Silahsız için 19 yaşından gün almış, en az ortaokul mezunu olmak şarttır. Dışarıdan devam ettiğiniz lise ise olabilir. İyi günler.

 47. 29 Eylül 2017 - 07:52 | #47

  Eyüp :

  Orta okul 7ye kadar okudum simdi okul aciktan kayit yapacam okul aciktan bitirmede oluyor mu

  Silahsız için aranan en az mezuniyet düzeyi ortaokul olduğu için kayıt yaptırmak yeterli değil. 8 yıllık ilköğretim mezunu olmaya hak kazandığınızı gösterir belgeyi alana kadar beklemeniz gerekir. İyi günler.

 48. 09 Ekim 2017 - 16:48 | #48

  hakan :

  1 adet nufüs cüz.foto.
  diploma(ben halen uni okumaya devam ediyorum dışardan öğrenci belgesi mi getirmeliyim)
  1 adet ikemetgah
  5 adet vesikalık foto
  1 adet sağlık raporu(sağlık raporunu sağlık ocağından alsak yeterli midir.
  bunlardan başka evrak gerekli midir
  bunlar silahsız için evraklar
  ve 21 yaşındayım

  Sıkça Sorulan Sorular bölümünde silahlı-silahsız için istenen raporlarla ilgili bilgi var. Silahsız için poliklinikten rapor istenir, sağlık ocağı-aile hekimi olmaz. Belgeler ve adetleri de başlık olarak aynı olsa da kurslar ekstra belge de isteyebilir. Bu nedenle kayıt olacağınız kurstan belgeleri ve rapor alınabilecek poliklinikleri öğrenmeniz uygun olur. İyi günler.

 49. 09 Ekim 2017 - 16:49 | #49

  Hatice :

  Hocam meraba ben lise mezunuyum 19 yasindayim silahsiz ozel guveblik olmak istiyorum boyum 1.80 kilom 103 olurmu

  Özel güvenlik için uygun raporu almak kaydıyla boy-kilo şartı aranmıyor. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine başvuru yaptığınızda silahsız için rapor alınacak yeri ve istenen belgeleri öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 1. 16 Şubat 2009 - 20:51 | #1
Yorum Sayfaları: 1 2 » Sonraki Hepsini Göster