Özel güvenlik kursuna kayıt için gerekli belgeler nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

  

 • 1 Adet nüfus cüzdan fotokopisi
 • 1 Adet diploma fotokopisi
 • 1 Adet ikametgâh (yerleşim planı)
 • 5 Adet vesikalık fotoğraf
 • 1 Adet sağlık raporu aslı 

 

Not: Bu bilgiler genel olup gereken belgeleri kayıt olacağınız kurstan öğrenmeniz tavsiye edilir.

Bu yazı bugün : 19, toplamda : 127599 kişi tarafından okundu.

 1. 12 Şubat 2016 - 10:45 | #1

  ibrahim :

  @aslı
  Aslı hanım..ehliyet alınca,ehliyet aldığınız kurs size şöförlük işi veriyormu..:-)

  :)

 2. 04 Nisan 2016 - 15:16 | #2

  CEMİL :

  Merhaba HOCAM, benim iki sorum olacaktı, Ben çift vatandaşım okulu yurt dışında okudum,Ben 2003 ten beri Turkiye ye kesin dönuş yaptım Guvenlik sertifikası almak istiyorum bunun için ne yapmam gerekir, nasıl evraklar düzenlemem gereki? ve Guvenlik okumanın yaş sınırı varmı varsa kaçla kaç yaş arasıdır.Şimdiden çok teşekkur erderim ve iyi günler dilerim SAYĞILAR.

  Diplomanızı yeminli tercümandan Türkçe’ye çevirtip bulunduğunuz il milli eğitim müdürlüğünden denklik onayı almanız gerekir. Lise dengi ise 22 yaşından gün almak şartıyla silahlı, ortaokul dengi ise 19 yaşından gün almak kaydıyla silahsız kurs görebilirsiniz. İstenen belgeler sayfanın başında var. Ancak illere-kurslara göre değiştiği için kayıt olacağınız yerden araştırmanız doğru olur. İyi günler.

 3. poyraz
  14 Nisan 2017 - 22:07 | #3

  evet haklısınız çok sağolun herşey için iyi günler kolay gelsin :)

 4. 30 Ocak 2018 - 17:29 | #4

  Yalcin :

  Merhaba ben açık lise okuyorum bu durumda silahli guvenlik belgesi alabilirmiyim.tesekkurler

  Silahlı eğitim için en az lise mezunu, 22 yaşından gün almış olmak kanunla düzenlenmiş hususlardır. Dolayısıyla bu konuda esneklik yok, şartlar uygun olduğunda silahlı kayıt olabilirsiniz. Ancak önce silahsız, mezun olunca da sadece silah fark eğitimi görerek silahlıya geçmeniz mümkün. Eğitim, aranan şartlarla ilgili hususlar Sıkça Sorulan Sorular bölümünde görülebilir. İyi günler.

 5. 05 Mart 2018 - 10:58 | #5

  Uğur :

  Merhaba hocam,
  Bana 2 ay önce eklem romatizması başlangıcı teşhisi konuldu. Tedaviye başladık düzenli ilaç kullanıyorum. Güvenlik görevlisi sertifikası alabilir miyim?

  Silahsız özel güvenlik adaylarından istenen raporda ortopedi onayı aranmadığı için silahsız olabilirsiniz. Eğitim-yaş şartlarını Sıkça Sorulan Sorular bölümünde görmeniz mümkün. İyi günler.

 6. 05 Mart 2018 - 11:02 | #6

  harun :

  İyi günler hocam güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım 2015 yılından bu yana psikolojik tedavi görüyorum Risperdal 1 ve Selectra 100 ilaçlarını kullanıyorum Son gittiğim doktor psikolojik tedavi gören birisi güvenlik görevlisi olamaz dedi. bu durumda güvenlik görevlisi olamaz raporu alabilir miyim

  Niçin böyle bir rapora ihtiyaç duyuyorsunuz, kamuda çalışıp başka kadroya geçmek içinse kurumunuzla görüşüp danışmanızı tavsiye ederim. Olumsuz kararlı rapor için kurumunuzun tam teşekküllü bir hastaneye sevk etmesi gerekir. Ancak özel güvenlik görevlisi olamaz raporu aldıktan sonraki durumda eşdeğer kadro yoksa havuzdan atama da söz konusu olabilir. Dolayısıyla sonuçlarını kurumuzdan öğrendikten sonra istiyorsanız sevk yazısı ile hastaneye başvurursunuz. İyi günler.

 7. 06 Mart 2018 - 09:18 | #7

  Barış :

  Mrh daha önce kalp kapak ameliyatı oldum %43 engelli raporum var özel güvenliğe basvurabilirmiyim

  Özel güvenlik olabilmek için istenen raporu alabildiğiniz takdirde mümkün. Silahsız için yetkili poliklinik onayı gerekir. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine danışarak ilinizde rapor veren hastane (silahlı)/poliklinik (silahsız) öğrenebilirsiniz. Ancak uygun rapor aldığınız takdirde engelli raporundan ötürü yararlandığınız herhangi bir sosyal hak varsa ne şekilde etkileneceğini bilemiyorum. Bu konuyu SGK’dan öğrenmeniz gerekir. İyi günler.

 8. 26 Mart 2018 - 08:07 | #8

  Damla :

  Merhabalar sağlık raporu nu aile hekimliğinden mi alacağız yoksa belirtilen hastanelerden aldığımız sağlık raporu mu geçerli olacak

  Aile hekimi, sağlık ocağı raporu özel güvenlikte geçerli değil. Kayıt olacağınız kurstan, ilinizde silahlı-silahsız durumunuza göre rapor alabileceğiniz yerleri öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 9. 25 Mayıs 2018 - 07:36 | #9

  Samet ERDEN :

  Iyi günler varikosel ameliyatı olan birinin ve muayenelerde bir sıkıntı olmadığı tespit edilen kişinin güvenlik sertifikası almasında sıkıntı olur mu?

  Sıkça Sorulan Sorular bölümünde silahlı-silahsız eğitim-yaş şartları, aranan sağlık şartları ile ilgili detaylı bilgi var. Orada belirtilen dışında sağlık konusunda bilgi yok. Dolayısıyla hastane/poliklinik hangisinden rapor alacaksanız rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 10. 24 Temmuz 2018 - 09:07 | #10

  dılek :

  hocam merhaba guvenlık arsıvınde mezun oldugunuz okul yazıyor ben aof acıkogretım onlısans mezunuyum yer yazıyor okul eskısehırde lgılı alana boyle yazacagım dogru mu bılgılendırır mısınız tesekkurler

  Mezun olduğunuz okulu aynen yazmanız gerekir. Okulun başka ilde olması sorun değil. İyi günler.

 11. 06 Ekim 2018 - 08:27 | #11

  Gülcan :

  Mrb hocam lise mezunuyum ama 19yaşındayım güvenlik sertifikası almak istiyorum. Şimdi silahsız alsam daha sonra sikahlı bir sertifika alabilirmiyim?

  Sıkça Sorulan Sorular bölümünde bunun cevabı var aslında. Önce silahsız, yaşınız uygun olunca sadece silah eğitimi alarak silahlıya geçmeniz mümkün. İyi günler.

 12. 19 Ekim 2018 - 18:09 | #12

  Özkan :

  Lise diploması yoksa her diploma uygunmu ?

  Silahlı için en az lise veya dengi okul, silahsız için en az ortaokul mezunu olmak gerekir. İyi günler.

 13. 28 Kasım 2018 - 17:21 | #13

  Erman :

  Resimler sakalli olabilirmi

  Ankara’da olabiliyor bildiğim kadarıyla. Ancak kimliğe silahsız olmasında yarar var. Kimliği aldığı halde çalıştığı kurum sakallı resim istemediği için sonradan kimlik değiştirmek zorunda kalanlar oldu çünkü. Bu nedenle ilinizdeki durum için kayıt olduğunuz veya olacağınız kursa danışmanız gerekir. İyi günler.

 1. 16 Şubat 2009 - 20:51 | #1