Özel güvenlik kursuna kayıt için gerekli belgeler nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

  

 • 1 Adet nüfus cüzdan fotokopisi
 • 1 Adet diploma fotokopisi
 • 1 Adet ikametgâh (yerleşim planı)
 • 5 Adet vesikalık fotoğraf
 • 1 Adet sağlık raporu aslı 

 

Not: Bu bilgiler genel olup gereken belgeleri kayıt olacağınız kurstan öğrenmeniz tavsiye edilir.

Bu yazı bugün : 0, toplamda : 119586 kişi tarafından okundu.

 1. 12 Şubat 2016 - 10:45 | #1

  ibrahim :

  @aslı
  Aslı hanım..ehliyet alınca,ehliyet aldığınız kurs size şöförlük işi veriyormu..:-)

  :)

 2. 04 Nisan 2016 - 15:16 | #2

  CEMİL :

  Merhaba HOCAM, benim iki sorum olacaktı, Ben çift vatandaşım okulu yurt dışında okudum,Ben 2003 ten beri Turkiye ye kesin dönuş yaptım Guvenlik sertifikası almak istiyorum bunun için ne yapmam gerekir, nasıl evraklar düzenlemem gereki? ve Guvenlik okumanın yaş sınırı varmı varsa kaçla kaç yaş arasıdır.Şimdiden çok teşekkur erderim ve iyi günler dilerim SAYĞILAR.

  Diplomanızı yeminli tercümandan Türkçe’ye çevirtip bulunduğunuz il milli eğitim müdürlüğünden denklik onayı almanız gerekir. Lise dengi ise 22 yaşından gün almak şartıyla silahlı, ortaokul dengi ise 19 yaşından gün almak kaydıyla silahsız kurs görebilirsiniz. İstenen belgeler sayfanın başında var. Ancak illere-kurslara göre değiştiği için kayıt olacağınız yerden araştırmanız doğru olur. İyi günler.

 3. 14 Ocak 2017 - 08:20 | #3

  Ufuk :

  Merhaba ciraklik egitim merkezinde kalfalik belgesi sahibiyim artik ciraklik egitim merkezinin lise dengi olduğunun söylentileri var ben kalfalik belem ile silahlı güvenlik belgesi alabilirmiyim lütfen yardımcı olun şimdiden tesekurler

  Silahlı için lise veya dengi okul mezunu olmak gerekir. Belirttiğiniz belgenin denkliği konusunda bilgim yok maalesef. Bulunduğunuz ilçenin milli eğitim müdürlüğüne danışmanızı tavsiye ederim, muhtemelen kaymakamlık binası ile aynı veya yakın yerdedir. İyi günler.

 4. poyraz
  14 Nisan 2017 - 22:07 | #4

  evet haklısınız çok sağolun herşey için iyi günler kolay gelsin :)

 5. 30 Ocak 2018 - 17:29 | #5

  Yalcin :

  Merhaba ben açık lise okuyorum bu durumda silahli guvenlik belgesi alabilirmiyim.tesekkurler

  Silahlı eğitim için en az lise mezunu, 22 yaşından gün almış olmak kanunla düzenlenmiş hususlardır. Dolayısıyla bu konuda esneklik yok, şartlar uygun olduğunda silahlı kayıt olabilirsiniz. Ancak önce silahsız, mezun olunca da sadece silah fark eğitimi görerek silahlıya geçmeniz mümkün. Eğitim, aranan şartlarla ilgili hususlar Sıkça Sorulan Sorular bölümünde görülebilir. İyi günler.

 6. 05 Mart 2018 - 10:58 | #6

  Uğur :

  Merhaba hocam,
  Bana 2 ay önce eklem romatizması başlangıcı teşhisi konuldu. Tedaviye başladık düzenli ilaç kullanıyorum. Güvenlik görevlisi sertifikası alabilir miyim?

  Silahsız özel güvenlik adaylarından istenen raporda ortopedi onayı aranmadığı için silahsız olabilirsiniz. Eğitim-yaş şartlarını Sıkça Sorulan Sorular bölümünde görmeniz mümkün. İyi günler.

 7. 05 Mart 2018 - 11:02 | #7

  harun :

  İyi günler hocam güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım 2015 yılından bu yana psikolojik tedavi görüyorum Risperdal 1 ve Selectra 100 ilaçlarını kullanıyorum Son gittiğim doktor psikolojik tedavi gören birisi güvenlik görevlisi olamaz dedi. bu durumda güvenlik görevlisi olamaz raporu alabilir miyim

  Niçin böyle bir rapora ihtiyaç duyuyorsunuz, kamuda çalışıp başka kadroya geçmek içinse kurumunuzla görüşüp danışmanızı tavsiye ederim. Olumsuz kararlı rapor için kurumunuzun tam teşekküllü bir hastaneye sevk etmesi gerekir. Ancak özel güvenlik görevlisi olamaz raporu aldıktan sonraki durumda eşdeğer kadro yoksa havuzdan atama da söz konusu olabilir. Dolayısıyla sonuçlarını kurumuzdan öğrendikten sonra istiyorsanız sevk yazısı ile hastaneye başvurursunuz. İyi günler.

 8. 06 Mart 2018 - 09:18 | #8

  Barış :

  Mrh daha önce kalp kapak ameliyatı oldum %43 engelli raporum var özel güvenliğe basvurabilirmiyim

  Özel güvenlik olabilmek için istenen raporu alabildiğiniz takdirde mümkün. Silahsız için yetkili poliklinik onayı gerekir. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine danışarak ilinizde rapor veren hastane (silahlı)/poliklinik (silahsız) öğrenebilirsiniz. Ancak uygun rapor aldığınız takdirde engelli raporundan ötürü yararlandığınız herhangi bir sosyal hak varsa ne şekilde etkileneceğini bilemiyorum. Bu konuyu SGK’dan öğrenmeniz gerekir. İyi günler.

 1. 16 Şubat 2009 - 20:51 | #1