Özel güvenlik olabilmek için askerlik yapma şartı var mıdır?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Yoktur.

 

Bu yazı bugün : 3, toplamda : 43954 kişi tarafından okundu.

 1. 01 Nisan 2016 - 17:12 | #1

  memet :

  Iç guvelik Terorizimle mücadelede askerliğimi yaptım silahli ozel güvenlik olmak için işimize yarar mi yada burada askerlik yapan direk özel güvenlik olabilir mi.

  Askerlik hizmeti sırasında alınan belgeler, özel güvenlik eğitiminde hiç bir katkı sağlamaz. Eğitim ve kimlikten sonra iş başvurusunda referans olabilir ancak. İyi günler.

 2. 26 Nisan 2016 - 16:27 | #2

  Arif :

  Ben silahsiz sertifika almak istiyorum asker kaçagiyim bir sorun olurmu

  Özel güvenlik olabilmek için eğitim almanız gerekir. Bu eğitimi alacağınız kurs, sizinle ilgili bilgileri emniyete bildirir. Ayrıca sınavda başarılı olduğunuz takdirde başvuruyu da emniyete yaparak kimlik almanız gerekecek. Orada soruşturma yapıldığı için muhtemelen durumunuz görünür. İyi günler.

 3. 12 Ocak 2017 - 09:54 | #3

  okn :

  Ben askerimin 7.ayinda curuk raporu aldim gozumden soraa ozel guvenlik icin basvurdum hastaneden saglik raporumu aldim sikinti cikmadi ama devlet dairesinde bunu sikinti yaparlarmi?

  Başvuracağınız işyeri askerliğini yapmış olma şartı aramıyorsa sıkıntı çıkmaz sanırım. İyi günler.

 4. 28 Ocak 2017 - 16:39 | #4

  Zehra :

  Iyi gunler hocam konulari bitirip cikmis sorulari cozdum.dogru sayim 80 altina dusmuyor ve silah bilgisinde 20 uzeri dogrum cikiyor.yarin gercek sinavda bu sayida dogruya ulasmam ne kadar mumkun :) tesekkurler

  Gerçek sınav ortamında stresi yenip dikkatinizi sorulara-şıklarına verirseniz fazla ziyan olmaz. Aksi halde geçme sınırına yakın puana düşer. Bunun için de Kategoriler/En Çok Çıkan Sorular/Sınava Gireceklerin Dikkat Etmesi Gereken Bazı Hususlar başlıklı yazıyı okuyunuz. Sınav yerine erken ve tok gidiniz. TC, sınav grubu kodlamalarında yanlıştan dönüş yok, dikkat edin. İmzayı unutmayın. Başarılar.

 5. 01 Şubat 2017 - 10:52 | #5

  Sadık :

  Askerliğimi jandarma olarak yaptım ve şuan da deniz kuvvetlerinde sözleşmeli er olarak devam ediyorum 2senedir özel güvenlik te bana yararı olurmu lütfen bilğilendirirmisiniz

  Özel güvenlik eğitimi ve kimliği aldıktan sonra iş başvurularında referans olabilir. Bunun dışında askerlik hizmetinde alınan belgelerin bir faydası olmuyor. Deniz Kuvvetleri de genel kolluk kapsamında olmadığı için devam ettiğiniz görevin eğitim muafiyeti gibi bir katkısı olmaz maalesef. İyi günler.

 6. 01 Mart 2017 - 12:29 | #6

  hüseyin :

  Özel güvenlik icin askerlik yapmak şartmı.

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi özel güvenlik olabilmek için askerlik yapma şartı yoktur. İyi günler.

 7. 15 Mart 2017 - 14:11 | #7

  Memet :

  Ben ortaokul mezunuyum hocam silahsiz güvenlik icin askerlik şart mi?

  Genel bilgi için Sıkça Sorulan Sorular bölümüne göz atmanızı tavsiye ederim. Silahlı-silahsız fark etmeden askerlik yapma şartı aranmaz. İyi günler.

 8. 21 Mart 2017 - 14:01 | #8

  Hasan :

  Özel güvenlik maaşları ne kadar

  Yaptığınız işe, bulunduğunuz ile göre değişir. En azı asgari ücretten başlar. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:53 | #1