Özel Güvenlik Sağlık Raporu Geçerlilik Süresi

03 Temmuz 2010 tarihinde yayinlandi

 

Özel güvenlik görevlisi çalışma izni verilebilmesi için aldırılacak olan sağlık raporları verildiği tarihten itibaren 1 (bir) yıl geçerlidir.

Bu yazı bugün : 12, toplamda : 35057 kişi tarafından okundu.

 1. 09 Ocak 2014 - 17:39 | #1

  fırat :

  Psikiyatri böLümünde “sol kol omuzdan bilege kadar jilet izleri ” yazdı ama dier doktor yanına saglam yazdı. Ve silahlı ög g olur raporunu aldm.kolarım kesik.AMA aldm.egitimim bitti şubatta sınava girecem. Olası sorunum warmıdır ? İptal olurmu

  Raporun karar bölümünde “silahlı özel güvenlik olur” ibaresi varsa sorun olmaz merak etmeyin. İyi günler.

 2. 20 Ocak 2014 - 11:23 | #2

  mesut :

  hocam ben emekli uzm.çvş.silah taşıma ruhsatım var.silahlı güvenlik raporu almama gerek varmıı.silahsız raporu yeterlimi.birde hocam silahlı raporu için muracat ettim.sağ kulakta işitme kaybı olduğunu söyledi.bana amaliyat olmam gerektiğini söyledi.muayene kağıtlarımı kurula vermememi söyledi.amaliyat gününüde 7 ay sonraya verdi.bu muayene kağıtları süresi nekadardır.ne kadar süre içinde kurula teslim edilmeli.çok teşekür ederim.

  Taşıma ruhsatı, sahip olduğunuz şahsi silahınız için geçerli, dolayısıyla özel güvenlik kimlik kartı ile silahlı projede görev alacaksanız kimliğinizin de silahlı olması gerekir. Silahsız için poliklinik raporu yeterli, ancak silahlının mutlaka heyet raporu olması istenir. Muayene kağıtlarının hastanede ne kadar süre geçerli olduğunu bilemiyorum ama özel güvenlik raporları üzerindeki tarihten itibaren bir yıl geçerlidir. İyi günler.

 3. 16 Nisan 2015 - 17:06 | #3

  ferhat :

  Ben güvenlik sınavından 2014 yilinda başarıyla gectim ama kartı çıkartamadım simdi çıkartmak istiyorum 11.03.2014 sağlık raporumu aldığım tarih raporda herhangi bir sure yazmiyor geçerli mıdır ?

  Sağlık raporları özel güvenlik işlemlerinde bir yıl geçerlidir. Şu halde sizin süre dolduğu için yeni rapor istenecektir. İyi günler.

 4. 24 Temmuz 2015 - 16:00 | #4

  dilan :

  2015 heyet raporunun gecerlilik süresi ne kadar yardımcı olurmusunuz 6 ay diyenlerde var çünkü

  Sayfanın başında bir yıl olduğu yazıyor, benzer yorumlara da bir yıl olduğu şeklinde cevap verilmiş. Buna rağmen altı ay diyenler var diyorsunuz. Ben nasıl yardımcı olayım, nasıl ispatlayayım anlayamadım. Bu tür sorulara kursunuz da cevap verebilir. Ben yine de bir yıl diyeyim. İyi günler.

 5. 10 Ekim 2015 - 17:23 | #5

  baran :

  hocam ben t.s.k da astsubay olarak 6 yıl gorev yaptım.disiplinsizliği alışkanlık halıne getırmekten ve disiplin puanımı bitirmemden dolayı ilişiğim kesildi.simdi silahlı özel guvenlık olmak ıstıyorum.kurs gormeden direk kımlık kartı alabılır mıyım.arastırdıgım kadarıyla 5 yıl gorev yapanlar alabılıyormus.tabı atılmam sorun olmazsa.sızce olur mu.

  Sadece genel kolluk mensuplarına (polis-jandarma) emekli veya kendi istekleri ile ayrıldıkları tarihten itibaren beş yıl eğitimden muafiyet hakkı tanınıyor. Dolayısıyla sınıfınız uysa da kendi isteğiyle ayrılma şartı uymadığından eğitim almanız gerekir. Bu arada disiplinsizlik nedeniyle ayrıldığınızı belirtmişsiniz. Eğer adli suç değilse sorun olmaz, eğitim alarak özel güvenlik sertifikası almanız mümkün olur. İyi günler.

 6. Zeki
  11 Aralık 2015 - 17:55 | #6

  Hocam emniyet ile görüştüm rapor 1 gün geçtiği için kabul olmadı. Bugün tekrar 200 lira ödedim ve heyete girdim ve salı günü alıp, emniyete teslim edeceğim. İlginize teşekkürler

 7. 16 Aralık 2015 - 17:19 | #7

  turgut :

  hocam ben malulen emekli uzman jandarma cavuşum silahsız özel güvenlik kartı için dosyamı hazırladım başvurdum beni hakem hastahaneye sevk ettiler hakem hastahaneden de silahsız güvenlik olur raporu aldım ama aradan 40 gün gecmesine ragmen kartım cıkmadı kanunda başka bir maddemi var soruyorum işlemleriniz devam ediyor diyorlar sonuç ne olur acaba

  Silahsız raporları; KBB-Göz-Nöroloji-Psikiyatri bölümleri olan poliklinikten de alınabilirdi. Malulen emekli olmanızın nedeni bu branşları ilgilendiren bir konu ise normal, değilse hastane-hakem hastane masrafı boşa olmuş maalesef. Her ne kadar silahsız soruşturmaları GBT üzerinden yapılıyorsa da büyükşehirlerden birinde iseniz soruşturmanın gecikmesi normal karşılanabilir. Hakem hastane raporu olması lehinize bir durum, gecikmenin onunla ilgisi olduğunu sanmıyorum. İyi günler.

 8. 20 Ocak 2016 - 10:03 | #8

  emre :

  mrb hocam ben bundan 5 yıl önce lise çağlarında iken üniversite sınavı için rapor alıp okula gitmiyorduk 3.kez aldım sonra şimdi bi güvenlik sertifikası almak için hastaneye başvurdum heyet raporu çıkardık bütün doktorları gezdim bi problem görülmedi fakat en son piskyatri ye geldiğimde ise bana o aldığım raporlar sorun oldu yani pskytri doktoru kağıda daha önce piskyatri bölümüne başvurduğumu belirtti ben bunu heyete sundum mu ne olur hocam veya ne gibi bi işlem yapmam lazım

  Nedenini açıkladığınızda büyütüleceğini sanmıyorum. Ancak o kayıtlar da görmezden gelinemeyeceğine göre muhtemelen kişilik testi yaparlar. Testte soruları okuyarak ve tutarlı cevaplar vermenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 9. 29 Mart 2016 - 13:22 | #9

  G.Bagav :

  Iyi günler hocam ben suan tuncelide yasiyorum yazin bursa ya yerlesecegim ve orada silahli özel guvenlik sertifikasi aliyorum acaba memleketim tunceliden saglik raporunu alsam ve diger belgeleri de tunceliden tamamlayip ta bursada herhangi bir özel guvenlik kurumuna vermebilirmiyim tuncelide almis oldugum evraklar bursa da kurslara basvurmam icin gecerli olur mu ? Yardimci olursaniz sevinirim ii günler. ..

  Silahlı için istenen heyet raporunu Tunceli’den alabilirsiniz. Önemli olan tam teşekküllü devlet hastanesinden “Silahlı Özel Güvenlik Olur” ibareli ve heyet onayı olmasıdır. Rapor, bir yıl süre ile tüm yurtta geçerlidir. Belgeleri, kursu başka başka illerden alabilirsiniz. Kimlik için başvururken ikamet kaydınızın bulunduğu ilden başka yerden başvuramazsınız. Eğer Bursa’ya ikamet kaydınızı da alacaksanız, başvuruyu oradan yaparsınız. Aksi halde Tunceli’ye bunun için gidip gelmeniz gerekecektir. İyi günler.

 10. 03 Haziran 2016 - 12:45 | #10

  anildogus :

  Hocam ben 4ay once devlet hastanesinden tam tesekkurlu heyet raporu aldim ve is yerine verdi simdi o osi biraktim ve ozel guvenlik olmaya karar verdim ayni hastaneye gitsem bana ayni raporu verirler mi muayene etmeden

  Hastaneler o şekilde çalışmıyor maalesef. Eski işyerinizden raporun aslını istemeniz (oraya fotokopi bırakıp) daha uygun görünüyor. Olmazsa yeniden almanız gerekecek. Bu arada o raporda “Silahlı özel güvenlik olur” ibaresi yoksa tam teşekküllü de olsa işinize yaramaz. İyi günler.

 11. 03 Haziran 2016 - 12:45 | #11

  kenan :

  hocam bende şimdi kimlik başvurusu yapıcam silahsız.sağlık raporunu her hangi bir sağlık kliniklerinden alabilirmiyim ve kbb olması şartmı.raporda sadece güvenlik olur yazması yeterlimidir.kurs için aldığım raporun süresi 1 yılı geçti.
  saygılar…

  Silahsız rapor vermeye yetkili poliklinikten 4 hekim imzalı (KBB zorunlu) rapor almanız gerekir. İyi günler.

 12. 07 Haziran 2016 - 11:34 | #12

  MEHMET :

  hocam gece körlüğünden dolayı malulen uzman çavuşluktan emekli olmuş birisi, br kamu kuruluşunda güvenlik görevliliği yapabilir mi? cevap için teşekkürler.

  Cevabı gönderdiğim anda renk körlüğü değil, gece körlüğü olduğunu gördüm. Kusura bakmayın. Gece körlüğü, özel güvenlik için de engel teşkil ediyor maalesef. İyi günler.

 13. 25 Haziran 2016 - 08:24 | #13

  Ferhat :

  Hocam ben 11.08.2015 de almıştım raporu sınava da mart ayında girdim ve kazandım ancak kimliği almamıştım. şimdi almak istiyorum ancak 06.08.2016 tarihine kadar boş randevu günü yok raporun tarihinin dolmasına da 5 gün kalıyor. benden yeni rapor isterler miş ?

  Raporların kurslara verilmesi gerekiyor. Yeni kimlik uygulamasında istenen belgeler arasında da rapor yok. Ancak bazı uygulamalar illere göre değiştiği için konu hakkında kursunuzdan bilgi almanız uygun olur. Rapor istense bile başvuru yaptığınız tarih itibariyle geçerli olduğuna göre sorun çıkmaz umarım. İyi günler.

 14. 19 Temmuz 2016 - 15:42 | #14

  kaan :

  Hocam merabalar.ben geçirdiğim trafik kaza sonucu kalça kemigim kirildi ve platin takılmak zorunda kaldi.ben 2 ay rapor aldim sirket ile bu aldigim rapor sikinti olurmu özel güvenlik gorevlisi iken en fazla kac gun rapor alabiliyoruz

  Sorunuz içerik olarak SGK mevzuatı ile ilgili, dolayısıyla bilgim yok. Ancak iki ay raporun sorun olacağını sanmıyorum, raporlu iken işten çıkarma da olmadığı için sanırım endişelenmeniz yersiz. Ancak her ihtimale karşı bir sıkıntı yaşarsanız Çalışma Bakanlığının Alo-170 hattına başvuru yapabilirsiniz. Geçmiş olsun.

 15. 06 Ağustos 2016 - 12:54 | #15

  Ali ok :

  Merhaba ben 7 ay önce sağlık raporu çıkardım sağlık raporun fotokopisi bende adalet bakanlıgı güvenlik için başvuru yapacam fotokopisi kabul olur mu?

  Bunu sınavı yapan makama sormanız gerekir, inanın hiç bilgim yok. İyi günler.

 16. 24 Ağustos 2016 - 11:21 | #16

  Eyyüp :

  Hocam ben 20.04.2016 da rapor aldım süresi ne kadar hangi tarihe kadar geçerli

  Sayfanın başında da yazdığı gibi bir yıl. İyi günler.

 17. 29 Ağustos 2016 - 07:51 | #17

  efess67 :

  hocam ben ıstanbul unıversıtesı ozel ğuvenlık ve koruma bolumu mezunuyum.mezunlar ıcın de tam tesekkullu bır sağlık raporuna ıtıyac varmı. kayıt olurken vs vermıstık zaten okula. bunu soylesem kabul ederler mı bosuna masraf etmeyelım

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi raporun geçerlilik süresi bir yıl ve başvuruda asıl suret istenir. Sizin bu durumda silahsız olmanız nedeniyle bulunduğunuz ilde rapor vermeye yetkili polikliniklerden birinden rapor almanız gerekir. İyi günler.

 18. 29 Ağustos 2016 - 14:42 | #18

  Beytullah :

  Rapor aldım raporumun 5 günlük olduğunu söyledi doktor ama raporda ne rapor bitiş tarihi var ne de kac gun olduğu yaziyo bu sorun olurmu

  Bu sitede özel güvenlikle ilgili konulara cevap verilebilir. Sizin beş günlük raporun içeriğini bilemiyorum. İyi günler.

 19. 31 Ağustos 2016 - 16:37 | #19

  efess67 :

  hiocam tekrar merhaba sılahsız ıcın tam teşekkulluye ıtıyac yokmus sanırım 40-50 lıraya sılahsiz olur raporu alınabılıyorumus doğruluğu nedır ve ıcerısınde hanğı muayeneler olmalı. bırde ıstanbul avrupa yakasında veren polklnık bılıyormusunz vey bılen varmı

  Sağlık şartları bölümünde aradığınız bilgiler var aslında. Silahsız raporlarında KBB, göz, nöroloji, psikiyatri bölümlerinden hekim onayı istenir. Biz Ankara’dayız, İstanbul’la ilgili bilgim yok. İstanbul’daki kurslardan birine danışmanız doğru olur. İyi günler.

 20. 09 Eylül 2016 - 16:08 | #20

  okan kundakcı :

  Hocam iyi çalışmalar. Özel güvenlik ve koruma fakültesi için heyet raporu istendi ve aldım. Birde silahlı özel güvenlik kartı çıkartmak istiyorum bunun içinde okula verdigim heyet raporunun fotokopisini emniyete versem olurmu? Teşekkür ederim

  Özel güvenlik işlemlerinde raporlar bir yıl geçerlidir. Emniyet de rapor aslını ister, hastaneden onaylı aslı gibidir bile kabul etmez. Bu nedenle yeniden silahlıya uygun rapor almanız gerekir. İyi günler.

 21. 17 Eylül 2016 - 13:54 | #21

  Ömer :

  Hocam iyi gunler bn saglik raporu aldim onu universiteye verdim ozel guvenlik icin simdide sertifika icin saglik raporu gerekti bide raporda ozel guvenlik gorevlisi olur diyor sertifikayi verecek olan sirkette silahsiz olmasi gerekiyor dedi bu raporu degistirirler mi yada o karar olur mu bide ben iki yillik universite okudum ama sertifika alinca 4 ayda bitiyor universite okuyum mu ne

  dersiniz bana

  Sorunuzu tam olarak anlayamadım inanın. Özel güvenlik önlisans bölümünü bitirdiyseniz hangi şirket silahsız rapor istiyor, neden? Anladığım kadarıyla cevaplayayım. Yüksek okula verdiğiniz raporu geri alamazsınız, süresi de geçmiş olmalı. Dolayısıyla silahsız kimlik alacaksanız yeniden rapor almanız gerekir. Silah eğitimi aldıktan sonra silahlı kimlik başvurusu yapacaksanız tam teşekkülü devlet hastanesinden heyet raporu almanız gerekir. Önlisans mezunlarından da beş yılda bir yenileme istendiği için o bölümü okumanın pek avantajı yok. Ancak lisans tamamlama diyorsanız yapmanızı tavsiye ederim. Özel güvenlikte yönetici olabilmek için lisans mezunu olma şartı var. İyi günler.

 22. 19 Eylül 2016 - 07:35 | #22

  Oğuz :

  Hocam merhabalar ben heyet raporu aldım yalniz raporda silahlı guvenlik olabilir yazıyo ama ben silahsizı kazandim tekrar silahsiz olabilir yazilı rapor almam gerekirmi yoksa bu aldigim rapor gecerlimi??

  Silahlı rapor, silahsız için de geçerlidir. Rapor üzerinden bir yıl geçmeden silahlıya hak kazanırsanız tekrar rapor almanız gerekmez. İyi günler.

 23. 19 Eylül 2016 - 07:36 | #23

  Ozlem :

  İyi günler hocam bn 26.12.2015te güvenlik kursuna vermek için sağlık raporu aldım ve 22.10.2016 emniyette kimlik almak için rendevum var bütün evrakların tamam ama sağlık raporu alalı 10ay olmuş.. Saglik raporunu tekrar mi almam gerekiyor bu konuda bni aydinlatirmisiniz

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi rapor geçerlilik süresi bir yıldır. İyi günler.

 24. 26 Eylül 2016 - 12:42 | #24

  MÜMİN :

  iyi günler.. silahlı özel güvenlik sınavını kazandım. 05.06.2015 simdi guvenlik kartını alacağım ama silahlı özel güvenlik olur saglık raporu bir yıl geçerli diyorlar doldu. saglık raporunu nasıl yapacagız, yeniden para verip yaptıracakmıyız yoksa parasız tarihi ayarlata biliyormuyuz

  Sınavı yeni kazandıysanız raporunuzun kursta olduğunu söyleyip bir şansınızı deneyin. Getirmeniz gerektiği söylenirse çare yok raporu yeniden alırsınız. İyi günler.

 25. 28 Eylül 2016 - 15:13 | #25

  halil :

  ıyı günler hocam sağlık raporunu sursı dolmus yaaklısk 3 veya 4 geccmıs sılazsız kımlık cıkaramak eskısını goturulelım yoksa yenısı mı çıkaralım yoksa bunu sursını falan uzatabılırı mıyız hocam

  Sertifika başlangıç tarihi üzerinden bir yıl geçmedi ise raporun kursta olduğunu belirterek başvuru yapıp şansınızı deneyin. Eğer olmazsa yenisini almanız gerekir. İyi günler.

 26. 29 Eylül 2016 - 09:08 | #26

  sevgi :

  İyi akşamlar. Güvenlik kursu için sağlık raporu çıkardım ama kayıt olmadım özel nedenlerden dolayı sağlık raporunun geçerlilik süresi ne kadar dır öğrenebilir miyim. Tesekurler

  Özel güvenlik işlemleri için alınan sağlık raporları üzerinde yazan tarihten itibaren bir yıl geçerlidir. İyi günler.

 27. 29 Eylül 2016 - 09:10 | #27

  huseyin :

  sa hocam bn ilk kayitta saglik raporu aldim sinavida gectim simdi tekrar saglik raporu almam gereklimi yoksa ilk saglik raporun fotokopisi olurmu

  Sağlık raporunu bir kez almak yeterlidir. Eğer ilinizde emniyet rapor aslını istiyorsa kursunuz kendisine fotokopi alsın. Uygulama böyle ise kursunuzun bunu biliyor olması gerekir zaten. Emniyet fotokopi kabul etmez, aslını alır. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.