Özel Güvenlik Sağlık Raporu Geçerlilik Süresi

03 Temmuz 2010 tarihinde yayinlandi

 

Özel güvenlik görevlisi çalışma izni verilebilmesi için aldırılacak olan sağlık raporları verildiği tarihten itibaren 1 (bir) yıl geçerlidir.

Bu yazı bugün : 6, toplamda : 20571 kişi tarafından okundu.

 1. 14 Kasım 2012 - 09:32 | #1

  ö. kabulü :

  merhaba ben özel bir hastaneden sağlık raporumu aldım. fakat noroloji uzmanı bulunmadığından başka bi doktor tarafından muayene edildim sağlam ibaresi yazıldı ama kaşe ve imza yok raporda silahsız özel güvenlik olur ibaresi var. sınavı kazandım. şimdi kimlik başvurusu yapıcam ama nöroloji uzmanının kaşe ve imzasının bulunmaması sorun teşkil eder mi diye sorucaktım. acaba kimliğimi alabilirmiyim ??

  Kimlik başvurusunda evrakı teslim ederken gözden kaçsa bile sonra farkedilir. Bu nedenle o eksikliği gidermenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 2. 04 Aralık 2012 - 07:32 | #2

  k.pıçak :

  silahsız güvenlik sertifika kazandım saglık raporu cıkarırken böbrek idrar yollarında sorun cıktı ameliyat oldum..böbrekler biraz zarar görmüş.simdi iyileştim..4 ay önceki yarım kalan raporu devam ettirebiliyormuyum….nefroloji doktoru özürlü oranı verirse..sertifikayı almama engel olurmu….

  Silahlı için gereken heyet raporlarında bile bir çok hastanede bu şekil tahlil, röntgen istenmiyor. Sizin sertifikanız siahlı olduğuna göre poliklinikten rapor alabilirsiniz. Hastaneyi işin içine karıştırmadan bir polikliniğe başvurmanızı, bulunduğunuz ilde yoksa yakın illerden araştırmanızı tavsiye ederim. Yarım kalan rapor olumsuz sonuçlanır ve hastaneye emniyete bildirirse devreye hakem hastane gireceğinden işleminiz ve masrafınız artar. İyi günler.

 3. 11 Mart 2013 - 17:37 | #3

  ahmet :

  hocam ılk alınan olumsuz ve sonra alınan olumlu saglık raporları ılk olan olumsuz rapor kesın olarak emnıyete bıldırılıyormu?

  Bazı illerde hastanelerle emniyet arasında bu tür bilgi alışverişi sağlayan bir sistem olduğundan söz ediliyor. Ancak hangi iller olduğunu bilemiyorum. Raporu aldığınız hasteneye sorabilirsiniz. İyi günler.

 4. 06 Haziran 2013 - 08:45 | #4

  serkan :

  merhaba benım sag gozde yuzde80 gorme kaybı var silahlı özel güvenlık ola bılırmıyım sılahlı vermeselerde sılahsız ala bılırmıyım acaba saygılar

  Özel güvenlik sağlık şartlarında görme kaybı için oran verilmemiş ancak görevi yapmaya engel teşkil etmeyecek şekilde belirtilmiş. Buna göre silahlı için heyetten geçmeniz zor gibi. Silahsız raporunu poliklinikten almak yeterli. Başvuracağınız polikliniğe parayı yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 5. 15 Haziran 2013 - 17:19 | #5

  Seda :

  Meraba.silahsız güvenlik için sağlık raporunu kilom yüzünden beklemeye aldılar iki buçuk ay oldu gitmedim.olumsuz yazılmışmıdır.başka hastaneye gitsem alabilirmiyim

  Silahsız güvenlik raporunu hastaneden almanız gerekmez, poliklinik de olur. Kursunuza danışarak veya kendiniz araştırarak uygun bir poliklinikten rapor alabilirsiniz. İyi günler.

 6. 10 Temmuz 2013 - 09:30 | #6

  bilgihan :

  iyi günler ben 7ay önce silahlı almak için heyet raporu alacaktım ancak kulakta sorun çıktı.hakem hastaneye sevk ettiler ancak gitmedim tekrar başvurabilirmiyim rapor için.teşekkürler.

  Hakem hastaneye başvurup rapor alabilirsiniz. Sevk kağıdınız var ve süresi dolmuşsa da sorun olacağını sanmıyorum. Önemli olan raporu alabilmeniz çünkü. İyi günler.

 7. 10 Temmuz 2013 - 09:31 | #7

  salih :

  slm hocam saglık raporu sılahlılar için kac yıl gecerlidir hocam iyi çalısmalar

  Özel güvenlik olmak için alınan raporlar, silahlı-silahsız fark etmeksizin bir yıl geçerlidir. İyi günler.

 8. 10 Temmuz 2013 - 15:55 | #8

  bilgihan :

  hocam iyi günler hakem hastaneden raporu almadım.çünkü olumsuz olacağını düşünüyorum.yeniden rapor almak için başvurabilirmiyim yaklaşık 8 ay oldu.

  Bedelini ödeyip rapor almak için başvurabilirsiniz. Ancak emniyette hakem hastaneye sevk kaydınız görünüyorsa götüreceğiniz raporun hakem hastaneden alınması gerekir. Süre ile ilgili bir kısıtlama bildiğim kadarıyla yok. İyi günler.

 9. 15 Temmuz 2013 - 15:11 | #9

  ayhan :

  sağlık raporumun süresi geçti tekra aldıktan sonra başka bir işleme gerek varmı

  Sağlık raporu ile birlikte kimlik başvurusu için istenen diğer belgeleri de hazırlamanız gerekir. İyi günler.

 10. 22 Ağustos 2013 - 07:14 | #10

  A.KUŞÇU :

  geçen yıl devlet hastahanesinden kurul sağlık raporu aldım
  bu raporu silahsız olarak istediğim halde rapor üzerine silahlı yazmışlar
  fakat karar kısmında silahsız özel güvenlik olur yazmakta
  raporun üst kısımında silahlı yazması herhangi bir problem yaratırmı ?

  belgelerimi henüz teslim etmedim
  raporun süresinin dolmasına 1 ay var
  bu durum bir problem yaratırmı ?

  şimdiden teşekkürler

  Silahsız raporlarının hastaneden alınması pek rastlanan bir durum olmadığı için muhtemelen hastanede rapor üzerine silahlı yazılmıştır. Çok daha uygun bir rakama poliklinikten rapor almanız mümkündü oysa. Şu halde silahlı raporu olanlar, silahsız başvuruda aynı raporu kullanabileceği için sorun yok. Eğitim kaydınızda silahsız olduğunuz zaten görünecektir. Sadece süreyi sonuna kadar kullanmadan bir an önce başvurmanız önemli. İyi günler.

 11. 31 Ağustos 2013 - 13:21 | #11

  Mert yimaz :

  Ben 10 ay önce. Ozel güvenlik heyet raporu aldım bu raporla guvenlik ve koruma bolumune kayit olabilirmiyim raporun suresi. Gecmedi zaten olurmu admin

  Raporda “silahsız özel güvenlik olur” ibaresi varsa olması gerekir. Ancak yüksekokulların farklı bir uygulaması var mı bilemiyorum, yanıltmamak için kayıttan önce okulunuza danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 12. 03 Eylül 2013 - 15:58 | #12

  mert :

  silahlı özel güvenlik sertifikası için saglık raporunu özel bır hastaneden alabılırmıyım?

  Özel üniversiteye bağlı olmak kaydıyla özel hastane raporu kabul edilir. Aksi halde devlet hastanesinden alınması zorunludur. İyi günler.

 13. 05 Eylül 2013 - 12:07 | #13

  kader :

  merhaba ben 3 gün önce sağlık raporu aldm ama ellerimde heyecandan titreme olduğu için silahlı özel güvenlik olamaz raporu verildi rapora itiraz ettim ama raporu hakem hastaneden almak istemiyorum başka bir özel yada devlet hastanesine rapor almak için yeniden başvurabilirmiyim şimdiden teşekkürler

  Olumsuz kararlı raporu hastaneden teslim aldıysanız işleme girer. Bulunduğunuz ildeki hastaneler sonuçları emniyete bildiriyorsa başka hastaneden olumlu rapor da alsanız emniyet sizi hakem hastaneye sevk etmek zorunda kalır. Dolayısıyla önce başvurduğunuz hastanenin sonuçları bildirip bildirmediğini öğrenmeniz gerekir. Raporu, bulunduğunuz il dışından da alabilirsiniz. İyi günler.

 14. 11 Eylül 2013 - 17:34 | #14

  Fatih :

  Olumsuz Saglık Raporuna Ne Zaman Itiraz Etsem Olumlu Sonuç Alırım? Bekleyecek Isem Ne Kadar Bekleyecegim?

  Sorduğunuz konular, tamamen başvuracağınız hastaneden öğrenilmesi gereken konular. Dolayısıyla inanın bilemiyorum. İyi günler.

 15. 28 Eylül 2013 - 15:54 | #15

  ubeydullah :

  silahlı sertifikam var ben bu sertifikayla silahsız kimlik için başvurabilirmiyim.

  Silahlı sertifika ile silahsız başvuru yapılabilir. Ancak eğitimini alıp bunun için masraf yaptığınız için silahlı kimlik almanızı tavsiye ederim. İlerde silahlı iş durumunda tekrar eğitim, sınav, rapor gibi işlemlerle uğraşmanız gerekir. İyi günler.

 16. Hüseyin BÜKER
  04 Ekim 2013 - 06:13 | #16

  ALLAH sizden razı olsun. Rapor süresini adam gibi açıkladığınız için. Sitele artık o kadar terbiyesiz olmuşlarki herşeye para istiyorlar. Tekrar teşekkür eerim.

 17. 21 Ekim 2013 - 09:03 | #17

  akif kurc :

  Saglik raporunun 6 ay oldugunu soyluyor bazi gastaneler gercegi nedir yarin evraklari verecem acil cevap lazim 7 ay oldu alali

  Bu sayfanın başında da yazdığı gibi geçerlilik süresi 1 yıldır. İyi günler.

 18. 13 Kasım 2013 - 19:07 | #18

  samet :

  merhaba hocam ben bundan 5 ay önce silahli özel güvenlik olmak icin saglık raporu aldım ama saglık raporunun aslını kaybettim ve hastaneden aslının aynısıdır diye saglık raporu aldım acaba geçerli olurmu ve süresi ne kadardır

  Özel güvenlik raporlarında geçerlilik süresi bir yıldır. Ancak raporun mutlaka asıl suret olması istenir, hastane onaylı da olsa sureti kabul edilmez. Yine de illlere göre farklı uygulamalar olduğunu göz önüne alarak şansınızı denemenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 19. 27 Kasım 2013 - 07:35 | #19

  Oguz :

  Hocam ben kımlık almak ıcın basvuru yapcam ama benim sağlık raporum 8.aya gırdı tekrar yenılemem gerekırmı yoksa boyle kabul ederlermı? Tşk

  Özel güvenlik işlemleri için alınan raporlarda geçerlilik süresi 1 yıldır. Bu nedenle raporu yeniden almanıza gerek yok. Sadece bir yıllık süreyi doldurmayın yeterli. İyi günler.

 20. 15 Aralık 2013 - 11:51 | #20

  umut :

  Iyi gunler bn silahli guvenlik kursuna kayit oldum ama sadece saglik raporunu saglik ocagindan indan aldim kabul etmdilrt onlar bna ayri bir polikinlik vetdi elli lira ucretli ordan alacakmisim cik uzak oraya illa gidip alami gerek yoksa baska ozel polikinlik olurmu

  Silahsız raporları; psikiyatri, nöroloji, KBB, göz olmak üzere 4 branş hekiminin imzasını gerektirir. Dolayısıyla sağlık ocaklarında bu branşlardan hekim olmadığı için rapor alınamaz. Belirtilen hekimlerin imzası ve “silahsız özel güvenlik olur” ibaresi olan raporu, kursunuzun dediği poliklinik dışında bir yerden, hatta başka ilden bile alabilirsiniz. Raporun esas sureti sizde kalır ve emniyete kimlik başvurusu yaparken vermeniz gerekir. Emniyet belirtilen ibare ve hekim imzalarına bakar, hangi poliklinikten alındığına değil. Bu nedenle kursunuzun yönlendirdiği yer fiyat olarak uygunsa oradan, değilse başka yerden rapor alabilirsiniz. Kursunuzun geçerli raporu istediği klinikten alınmadı diye kabul etmeme hakkı yok. İyi günler.

 21. 03 Ocak 2014 - 08:37 | #21

  ADEM :

  MERAB HOCAM BEN BU YILIN 29.04,2013 TARHİNDE SİLAHSIZ GUVENLİK İÇİN SAĞLIK RAPORU ALDIM BELGELERİMİ TESLİM ETMEDİM DAHA 2014 4 AYINA KADAR GECERLİ OLURMU RAPORUM

  Özel güvenlik raporlarında geçerlilik süresi bir yıl olduğu için süre dolmadan başvuru yapmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 22. 03 Ocak 2014 - 08:42 | #22

  mustafa :

  3 yıldır silahlı özel güvenlik olarak çalışıyorum iş güvenliği yetlikisi yeni sağlık raporu istemiş ayrıca iş güvenliği kursu görmemizide istemiş bu uygulama doğrumudur

  İş güvenliği ile ilgili mevzuatı bilemiyorum inanın. Yanlış yönlendirmek istemem. İyi günler.

 23. 03 Ocak 2014 - 08:43 | #23

  DERTLİ :

  hocam ben silahsız özel güvenlik raporu için hastaneye gittim ama sağ gözümdeki göz bozukluğu yüzünden olamaz raporu verdiler.7 yıldır çalışıyorum önceki yıllarda iki kere olur raporu aldım şimdi ne yapmalıyım rapor almak için..

  Özel güvenlik olarak çalışıyorsanız niçin rapor almanız gerekti anlayamadım. Yenilemede rapor istenmiyor çünkü. Silahsız raporu, poliklinikten de alınabildiği için başka yerde şansınızı deneyebilirsiniz sanırım. İyi günler.

 24. 09 Ocak 2014 - 17:39 | #24

  fırat :

  Psikiyatri böLümünde “sol kol omuzdan bilege kadar jilet izleri ” yazdı ama dier doktor yanına saglam yazdı. Ve silahlı ög g olur raporunu aldm.kolarım kesik.AMA aldm.egitimim bitti şubatta sınava girecem. Olası sorunum warmıdır ? İptal olurmu

  Raporun karar bölümünde “silahlı özel güvenlik olur” ibaresi varsa sorun olmaz merak etmeyin. İyi günler.

 25. 20 Ocak 2014 - 11:23 | #25

  mesut :

  hocam ben emekli uzm.çvş.silah taşıma ruhsatım var.silahlı güvenlik raporu almama gerek varmıı.silahsız raporu yeterlimi.birde hocam silahlı raporu için muracat ettim.sağ kulakta işitme kaybı olduğunu söyledi.bana amaliyat olmam gerektiğini söyledi.muayene kağıtlarımı kurula vermememi söyledi.amaliyat gününüde 7 ay sonraya verdi.bu muayene kağıtları süresi nekadardır.ne kadar süre içinde kurula teslim edilmeli.çok teşekür ederim.

  Taşıma ruhsatı, sahip olduğunuz şahsi silahınız için geçerli, dolayısıyla özel güvenlik kimlik kartı ile silahlı projede görev alacaksanız kimliğinizin de silahlı olması gerekir. Silahsız için poliklinik raporu yeterli, ancak silahlının mutlaka heyet raporu olması istenir. Muayene kağıtlarının hastanede ne kadar süre geçerli olduğunu bilemiyorum ama özel güvenlik raporları üzerindeki tarihten itibaren bir yıl geçerlidir. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.