Özel Güvenlik Sağlık Raporu Geçerlilik Süresi

03 Temmuz 2010 tarihinde yayinlandi

 

Özel güvenlik görevlisi çalışma izni verilebilmesi için aldırılacak olan sağlık raporları verildiği tarihten itibaren 1 (bir) yıl geçerlidir.

Bu yazı bugün : 31, toplamda : 55133 kişi tarafından okundu.

 1. 09 Ocak 2014 - 17:39 | #1

  fırat :

  Psikiyatri böLümünde “sol kol omuzdan bilege kadar jilet izleri ” yazdı ama dier doktor yanına saglam yazdı. Ve silahlı ög g olur raporunu aldm.kolarım kesik.AMA aldm.egitimim bitti şubatta sınava girecem. Olası sorunum warmıdır ? İptal olurmu

  Raporun karar bölümünde “silahlı özel güvenlik olur” ibaresi varsa sorun olmaz merak etmeyin. İyi günler.

 2. 20 Ocak 2014 - 11:23 | #2

  mesut :

  hocam ben emekli uzm.çvş.silah taşıma ruhsatım var.silahlı güvenlik raporu almama gerek varmıı.silahsız raporu yeterlimi.birde hocam silahlı raporu için muracat ettim.sağ kulakta işitme kaybı olduğunu söyledi.bana amaliyat olmam gerektiğini söyledi.muayene kağıtlarımı kurula vermememi söyledi.amaliyat gününüde 7 ay sonraya verdi.bu muayene kağıtları süresi nekadardır.ne kadar süre içinde kurula teslim edilmeli.çok teşekür ederim.

  Taşıma ruhsatı, sahip olduğunuz şahsi silahınız için geçerli, dolayısıyla özel güvenlik kimlik kartı ile silahlı projede görev alacaksanız kimliğinizin de silahlı olması gerekir. Silahsız için poliklinik raporu yeterli, ancak silahlının mutlaka heyet raporu olması istenir. Muayene kağıtlarının hastanede ne kadar süre geçerli olduğunu bilemiyorum ama özel güvenlik raporları üzerindeki tarihten itibaren bir yıl geçerlidir. İyi günler.

 3. Zeki
  11 Aralık 2015 - 17:55 | #3

  Hocam emniyet ile görüştüm rapor 1 gün geçtiği için kabul olmadı. Bugün tekrar 200 lira ödedim ve heyete girdim ve salı günü alıp, emniyete teslim edeceğim. İlginize teşekkürler

 4. 12 Ocak 2017 - 15:19 | #4

  Zeki :

  bende renk körlüğü var silahlı sertifakayı almaya engel teşkil eder mi

  Renk körlüğü özel güvenlik olmaya engel değil. Konuyla ilgili yasal düzenleme Eylül 2011′den beri geçerli. İyi günler.

 5. 23 Ocak 2018 - 09:49 | #5

  Zeynep :

  Psikiyatri ilacı kullananlar silahlı güvenlik belgesi alabilir mi.

  Kullanılan ilacın içeriğine göre ilgili hekimin kararına bağlı. Eğer bu ilaçlar resmi sistem (hastane) üzerinden kullanılıyorsa zaten görünür. Rapor alınacak hastaneye ücreti yatırmadan önce danışmakta yarar var. İyi günler.

 6. 25 Ocak 2018 - 07:42 | #6

  Mehmet :

  Hocam kolay gelsin silahlı güvenlik için heyet raporunda kbb den kaldım.
  rapora itiraz etmeden hemen farklı bir hastaneden ücreti mukabilinde tekrar heyet raporu için başvurabilir miyim

  Olumsuz çıkan raporu imza karşılığı teslim aldıysanız kayıtlara geçer. Başka hastaneden olumlu rapor alsanız bile ilk rapor görüneceği için emniyet sizden hakem hastane raporu ister. İkinci raporu ilinizdeki hakem hastaneden alırsanız sorun olmaz. Böylece üçüncü hastane masrafından kurtarırsınız. İyi günler.

 7. 25 Ocak 2018 - 15:18 | #7

  murat :

  hocam 2010 yılından önce silahsız güvenlik sertifikası almıştım. lakin hiç güvenlik olarak çalışmadım. 2010 yılında tekrar sınavlara girerek silahlı güvenlik sertifikası almaya hak kazandım, ve sertifika mı almak için istenilen tüm evrakları, sağlık raporu dahil teslim ederek sertifika mı aldım. Bu süreçten sonra başka işte çalıştığım için güvenlik olarak çalışma fırsatım olmadı. Geçen bu süreçte sertifikam ile herhangi bir işlem yapmadım. şu anda sertifikam geçersiz mi ? Geçersiz ise tüm işlemlerin baştan mı yapılması gerekir.

  Sertifika, süresi doldu diye geçersiz olmaz. Yenileme eğitimi alıp gireceğiniz sınav tarihinden itibaren yeni beş yıllık zaman kazanabilirsiniz. Ancak kimlik müracaatı yapmadığınız için raporu tekrar almanız, bir defaya mahsus kimlik harcını yatırmanız istenir. Her ne kadar yenileme olsa da kimliğiniz olmadığı için temelden başvurur gibi belge hazırlamanız gerekeceğinden bilginiz olsun. İşlemler ve istenen belge adetleri gibi detaylar illere göre değiştiği için bu konuda sadece kursunuz yardımcı olabilir. Yenileme sınavlarına katılmak kaydıyla kalma-geçme yok. İyi günler.

 8. 08 Şubat 2018 - 16:59 | #8

  Muhtar :

  Hocam merhabalar eşim 31.01.2018 tarihinde sikah taşıma ruhsatı için sağlık kurulu raporu aldı eşim muhtar ve görev süresi 14 ay sonra bitiyor görevi bittiğinde aldığımız raporun geçerlilik zamanı olucak mı yoksa yeniden güncel bir raporla mı müracaat etmesi gerekecek ilginiz için teşekkür ediyorum

  Bu sitede sadece özel güvenlik adaylarının işlemleri ile ilgili bilgi vermeye çalışıyoruz, burası aynı zamanda özel güvenlik kursu. Dolayısıyla sorunuzun cevabı hakkında bilgim yok inanın. Şahsi ruhsat işlemleri, il emniyetlerinin silah ruhsat şubeleri tarafından yürütülür. İmkan olursa oraya sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 9. 15 Şubat 2018 - 12:37 | #9

  abdurrahman durusoy :

  sa hocam silahlı özel güvenlik için sağlık raporu alacam yanlız sol kulak az işitiyor teshisi koyuyorlar uzman olamadım bu yüzden burda o sorunla karşılasır mıyım çok ufak tiz sesleri algılamıyor diyor (19-1 A-1 bendine uymaktadır diyor) ibaresi var hocam bir tek elimde bu belge kaldı sorun cıkacağından teditginim…!

  Kategoriler veya Sıkça Sorulan Sorular bölümünde özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartlarında KBB için görevi yapmayı engelleyecek şekilde işitme kaybı olmaması belirtilmiş, başka da detay yok. Biraz da başvuru yapacağınız hastaneye bağlı sanırım, uzman ve özel güvenlik arasındaki farkı bilmeleri açısından. Bulunduğunuz ildeki özel güvenlik kurslarından rapor alabileceğiniz hastaneleri öğrenebilirsiniz. Rapor ücretini yatırmadan danışmanızı, alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 10. 23 Şubat 2018 - 14:12 | #10

  Güven :

  Hocam raporu kaybettim geri nasıl alabilirim. Sadece aldığım ayı biliyorum?

  Raporu kursunuza vermiş olmanız gerekir. Öncelikle kursunuzla görüşün bence. İyi günler.

 11. 26 Şubat 2018 - 09:24 | #11

  NAZİKE :

  Merabalar;
  Bir yıl öncesine devlet hastanesine heyet raporu için bas vuru yaptım.Heyet raporu sonucu olumsuz cıktı. itirazım üzerine baska bir devlet hastanesine yönlendirildim .diger hastaneden olumlu sonuc cıktı.lakin ortak karar alınması için ücüncü bir hastaneye gtmem gerektigi söylndı .ücüncü hastaneye gtme forsatı bulamadım. üzerinden bir sene gecti . bu rapor hala gecerlimidir yoksa yeniden rapora basvuru yapabilirmyim.

  İyi calısmalar.

  İmza karşılığı teslim alınan raporlar bildiğim kadarıyla özel güvenlik şubede görünüyor. Dolayısıyla birbiriyle çelişen iki raporu olanların, hakem hastaneden rapor almaları isteniyor. Size söylenen üçüncü hastanenin herhangi bir hastane değil, o ilde hakem hastane statülü olması halinde raporu geçerli olurdu. Olumsuz rapordan sonraki hastaneyi bu şekilde seçseydiniz hem uğraşmaz, hem de fazladan masraf yapmazdınız. Şu halde sizin raporların kayıtlara geçme durumunu bilemiyorum. Boşuna masraf yapmamak için iliniz özel güvenlik şubesine raporlarla gidip danışmanızı, alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 12. 26 Şubat 2018 - 13:23 | #12

  NAZİKE :

  @A.GÜLŞEN
  Merabalar;
  AFYONKARAHİSAR’ dan yazmıstım. ilk raporumu istadigim yer AFYONKARAHİSAR DEVLET HASTANESi’di. olumsuz vemesinin nedeni 5 yıl önce epilepsi baslangıcı vardı sadece 1 yıl tedavi gördm sonucunda rahatsızlıgım gcti özel bir hastanede tedavi gördüm.devlet hastanesi olumsuz verdigi için AFYONKARAHİSARDA mavi hastane olarak adlandırdıgımız AKÜ hastanesi varmıs devletin hastanesiymiş o hastaneye basvurdum ve sonuc itarazım üzerine olumlu olmustu. bunun sonucunda benim yaptıgım tercihler arasında sonucu vermeleri icin eskisehır hastanesine gtmem gerektigi söylendi .fırsat bulupta gidemedim . srunum ise suan sıfırdan basvuru yapsam heyet raporunu alabilirmiyim?

  İlginiz için tesekkürler.
  iyi çalısmalar…

  Diğer cevapta da belirttiğim gibi imza karşılığı teslim alınan olumsuz kararlı raporlar, özel güvenlik şubede görünür. Özel güvenlikte rapor geçerlilik süresi bir yıl olsa da olumsuz raporlar için süre yok. Dolayısıyla yeni olumlu karar alsanız da önceki görüneceği için yine hakem hastane raporu istenebilir. İliniz özel güvenlik şubesine danışınız. İyi günler.

 13. 06 Mart 2018 - 14:40 | #13

  Serkan Uçarsu :

  Merhaba ;
  Birkaç ay önce ilaç sektörü için rapor almıştım tam teşekküllü.
  Şimdi özel güvenlik kursuna başvuruyorum.
  Bu raporu orada kullanmak istiyorum ancak özel güvenlik görevlisi olabilir ibaresi olması gerekli acaba aldığım yerden bu ibareyi ekleyebilirlermi?

  Sizin de belirtttiğiniz gibi rapor üzerinde ilave yapıp yapamayacaklarını, ancak raporu aldığınız yerden öğrenebilirsiniz. Aldığınız raporla özel güvenlikte istenen raporun içeriği aynı mı bilemiyorum. Hastane ile görüşmenizde yarar var. Döner sermaye ile çalışan yerlerde pek mümkün değil gibi ama şansınızı bir deneyin. İyi günler.

 14. 19 Mart 2018 - 16:30 | #14

  Çetin Atasoy :

  Hocam merhaba 2005 yılında sertifika aldım önce.ö.g. eğitim kurumundan ama çalışma izni yani güvenlik kartı cikartmadim şimdi 2018 yılında bu belge benim işime yarar mı ve geçen sene psikiyatride 5 ve ya 6 ay ilaç kullandım kendim bıraktım ansiketitiye bozukluğu diye galiba teşhis koydu şimdi 2018 Mart ayında sorun olur .mu.

  Önce yenileme eğitimi alıp daha sonra eski ve yeni sertifikalarla kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Ancak yenileme de olsa ilk defa kimlik başvurusu yapacağınız için sağlık raporu almanız gerekir. Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden istenen rapor ücretini yatırmadan önce hastaneye danışmanızı tavsiye ederim. Rapor konusunu netleştirdikten sonra yenileme eğitimi için bulunduğunuz ildeki kurslardan birine kayıt olursunuz. İyi günler.

 15. 19 Mart 2018 - 16:32 | #15

  sahin :

  iyi günler,
  Devlet hastanesinden özel güvenlik için heyete girdim.500 soruluk psikiyatri testi benim hatam yüzünden (soruları fazla okumadım) kontrol bozukluğu diye bi sonuç çıkmış.Yeni aldığım güvenlik kartına 6 ay süre vermişler.Sorum şu ki bu teste tekrardan giriliyor mu? ya da çıkan sonucu düzeltme nasıl oluyor tekrardan heyetemi girmem gerekiyor?Teşekkür ederim.

  Kişilik testinin geçerlilik süresini, tekrar yapılıp yapılamayacağını hastaneye sormanız gerekir. 6 ay süre verilmesini anlayamadım. Eğer 6 ay sonra tekrar muayene şeklinde ise tekrar yapılacağı düşünülebilir. Raporla ilgili tüm soruları sadece hastaneye sorarak doğru cevaplar alabilirsiniz. İyi günler.

 16. 19 Mart 2018 - 16:33 | #16

  Ferat :

  Merhaba hocam öncelikle ben özel güvenlik için kursa başvurdum kontenjan dolmak üzere dediler yani nisan ayında eğitim ardından 27 mayıs sınav var dediler hemen girmek için sağlık raporu alıp bian önce kaydını yapmak gerekir dediler ama nisana 12 gün var heyet raporu yetişirmi bide nasıl başvuru yapıc
  az randevulumu oluyor bilgin için tessekurler

  Bulunduğunuz ildeki hastanelerin yoğunluğunu, raporun ne kadar sürede çıkacağını bilemiyorum. Bunu kursunuza sormanız uygun olur. İyi günler.

 17. 26 Mart 2018 - 08:17 | #17

  Ali :

  Hocam kolumda ufak bir iz var fazla dikkatli bakilmadikca gorunmeyecek kadar ufak yenileme icin sağlık raporu al cam sıkıntı cikarmi

  Yenilemede niçin sağlık raporu alıyorsunuz bilemedim. Bu tür izleri olanlar eskiden kişilik testine girip rapor alabiliyordu. Ancak son zamanlarda olumsuz karşılandığına dair haberler geliyor. Bu nedenle net bilemiyorum, rapor alacağınız hastane/poliklinik hangisi ise danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 18. 04 Nisan 2018 - 16:48 | #18

  Mert kaygısız :

  Ben silahli guvenlik saglik raporunu almak icin hastaneye basvurdum fakat tum doktorlardan onay almama ragmen komisyon baskani kimlikteki resimle beni benzetemedigi icin kimlik deistirmemi soylediler ve vermiyolar. Bizim kurs mart ayinin 23 unde basladi ve bu gun nisanın 4 u ben hala saglik raporunu veremedim benim bu durumda emniyetin sıkinti yaratmamasi acisindan raporu verebilcegim en son gun nezaman oluyo. Bu arada kurs nisanin 6 sinda son.

  Yürürlükte olan mevzuata göre özel güvenlik adaylarının kayıt olduğu tarihte raporlarını vermeleri lazım. Kurslar, en fazla kurs başlangıç tarihine kadar esnetebilir, raporu olmayanların bildirimi yapılamaz. Bu durumda konuyu kursunuzla görüşmenizde yarar var. İyi günler.

 19. 05 Nisan 2018 - 08:00 | #19

  Mert kaygısız :

  Ya zaten sorunda orda 2 gun sonra kurs bitiyo ve ben kursdaki adama soyledigimde bi emniyete soruyum yada getirme onemli deil gibi sacma sapan net olmayan ifadeler kullaniyo. Raporu almam normalden daha uzun surdugu icin hastane kaynakli olarak tam bi bucuk hafta alamadim.Ama adam beni emniyete bildirdigini soyledi.tabi bu dogruysa bile bunun saglil raporu olmadan bi onemi kalmiyo sanirim ?
  Ve ben simdi cuma gunu wersem adama raporu oda gonderse olmuyo mu ? Yani sonuc olarak.

  Raporlar eğitim süresince kurs yerinde saklanır, emniyete gönderilmez. Ankara’da kimlik başvurusunda rapor istendiği için kurslar tarafından, sertifika çıktığında kendine fotokopi alıp rapor aslını kursiyere verilir. İllere göre değişik uygulama var. İlinizde işlerin nasıl yürüdüğünü bilemem. Para verip hizmet aldığınız kursun bunları bilmesi, sorularınıza doğru ve açık cevaplar vermesi, ilinizde işlerin işleyişine göre sizi yönlendirmesi gerekir. Ödediğiniz paraya bu hizmetler dahildir. İyi günler.

 20. 13 Nisan 2018 - 15:17 | #20

  Murat p :

  Öncelikle 3 yıl önce özel güvenlik için rapor alacaktim göz kusurundan dolayi doktor vermedi halbuki gunluk hayatimi etkileyecek kadar kusurum yok gozlukle gayet iyi goruyorum arac kullaniyorum amator futbol liginde oynuyorum askerligimi doguda mg3 makineli tufek nişancisi olarak yaptim ama gelin görunkü bizim sistem bana özel guvenlik için gözlukle ozel guvenlik olur raporu vermiyor.torpilim olsa tanidik bi doktor bulsak olurda bana her nedense mesleğinr aşik doktorlar denk geliyor ayrica özel guvenlik koruma önlisans mezunuyum.ben simdi bu mesleği icra edebilmek için ne yapmaliyim yada ne yapabilirim.

  Daha önce bir hastaneye başvurup olumsuz rapor çıktı ve imza karşılığı teslim aldıysanız, bu durum emniyetin ret havuzunda görünür. O raporu etkisiz kılacak tek seçenek, hakem hastaneden aksi kararlı rapor alabilmektir. Hakem hastane konusu önemli, başka hastaneden olumlu alsanız da emniyet ilk raporla çelişki nedeniyle sizden hakem hastane raporu ister. İyi günler.

 21. 17 Nisan 2018 - 11:17 | #21

  İlham :

  Selam
  Özel güvenlik Kimliğimi çalındı
  Yenilemeyi 6 ay önce yapmıştım.
  Şimdi tekrar silahsız yenilemede sağlık raporu isteniyor mu?

  Kimliği olanlardan yenilemede rapor istenmez. İşlemler illere göre değiştiği için yenileme aldığınız kurstan sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 22. 21 Nisan 2018 - 14:42 | #22

  toprak aydın :

  silahlı olarak kazandım sertfika aldım ama sağlık raporunu silahsız verdiler simdi ne yapmam gerekiyor acaba silahsız kımlık alsam ileride nasıl silahlıya cevırebilirim acaba ,tekrar kurs vs gitmem gerekırmı .iyi günler

  Özel güvenlikte eğitime başlamadan önce raporun alınması gerekir. Anlaşılan siz önce eğitim, sonra rapor sıralaması yapmışsınız. Burada kursunuzun da hatası var. Raporun silahsız onayına sebep olan rahatsızlığın sizde olmadığını iddia ediyorsanız, ilinizde bulunan hakem hastaneden olumlu rapor alabileceğinize inanıyorsanız tekrar rapor ücreti yatırarak şansınızı deneyebilirsiniz. Eğer silahsıza neden olan durum hastanenin tespit ettiği şekilde ise yapacak bir şey yok. Bu konuları kursunuzla görüşmeniz uygun olur, ilinizdeki hastaneleri biliyorlardır mutlaka. İyi günler.

 23. 08 Mayıs 2018 - 07:27 | #23

  Emrah engin :

  Selamunaleyküm hocam ben önce silahsız kart aldım sonra liseyi açıktan bitirdim ve silahlı sınavına girerwk kazandım ve bu silahlı kartını bastırmadım 16.02.2017 de sağlık raporu almıştım şimdi bunu bastırmak için tekrar heyete mi girmem lazım silahlı kart çıkartmam için

  Silahlı raporu 16.02.2017′de aldıysanız ve silahlı için bu tarihten önce başvuru yapmadıysanız raporun süresinin dolması nedeniyle yeniden almanız gerekecek maalesef. İyi günler.

 24. 11 Mayıs 2018 - 13:04 | #24

  Emin D. :

  Merhabalar Ben 1 ay önce bir sağlık raporu almıştım şuanda evde ancak bulamıyorum hastaneden fotokopisini çektirip aslı gibidir kaşesini bastıktan sonra onu kullanabilirmiyim ?

  Eğitim aldıysanız rapor aslının kursta olması gerekir. Orada yoksa da belirttiğiniz şekilde olup olmayacağını kursunuzdan öğrenebilirsiniz. Ankara’da bu şekilde kabul edilmez. İyi günler.

 25. 27 Haziran 2018 - 07:37 | #25

  Nur :

  İyi günler silahsız güvenlik sertifikam var bunu karta dönüştürmem gerekiyor. Geçen sene aldığım raporun 1 yıllık süreci dolmuş tekrardan hangi hastaneden almam lazım illa hakem hastane şart mı ilçedeki devlet hastanesinden de alabilir miyim?

  Bulunduğunuz yerde rapor vermeye yetkili sağlık kurumlarını kursunuzdan öğrenmeniz doğru olur. Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesi raporu istenir. İyi günler.

 26. 13 Temmuz 2018 - 07:11 | #26

  samet :

  hocam hayırlı gunler ben suan kamuda kadrolu olarak görev yapmaktayım saglık raporumun suresı hala dolmadı ve ben tekrardan sağlık raporu ıcın basvuru yapıp raporumu yenıleme imkanım varmı saglık nedenlerımden dolayı güvenlık memuru olarak calsmak ıstemıyorum ve bu yuzdn özel guzenlık gorevlısı olamaz olarak sağlık raporumu yenılemek ıstıyorum bu mumkunmu barada kımlıgım sılahsız

  Özel güvenlik olarak çalışanlardan yenileme sonunda rapor istenmez. Ancak işveren kurum veya şirketler, gerekli gördüklerinde çalışanlarından rapor isteyebilir. Devam eden tedaviniz varsa sonunda hastane, sizin kadrolu özel güvenlik olarak çalıştığınızı göz önüne alarak göreve devam konusundaki görüşünü raporunuza yazar. Dolayısıyla sağlık durumunuz nedeniyle göreve devam etmek istememek yetmez, bunun heyet raporuyla belgelenmesi gerekir. Ayrıca böyle bir rapor alsanız bile kurumunuz hakem hastaneden de rapor isteyebilir, bilginiz olsun. İyi günler.

 27. Yusuf kaya
  06 Eylül 2018 - 15:10 | #27

  Meraba iyi günler ben Halen görevde olan Uzmn çvşum ve Erzurum Atatürk Ünver. Özel güvenlik ve koruma bölümü açık öğretim okumak için başvuru yaptım sağlık raporu almam şart mıdır ? Teşekkür ederim

 28. 07 Eylül 2018 - 10:46 | #28

  Yusuf kaya :

  Meraba iyi günler ben Halen görevde olan Uzmn çvşum ve Erzurum Atatürk Ünver. Özel güvenlik ve koruma bölümü açık öğretim okumak için başvuru yaptım sağlık raporu almam şart mıdır ? Teşekkür ederim

  Kayıt olacağınız bölüm için istenen belgeler arasında rapor varsa almanız gerekir. İyi günler.

 29. 12 Eylül 2018 - 07:15 | #29

  Esra sencanoglu :

  Merhaba ben 03.10.2018 de sağlık raporu
  aldım kurs için bu rapor hala geçerli midir

  Rapor tarihinde yanlışlık var sanırım. Sayfanın başında da belirtildiği gibi raporlar üzerinde yazan tarihten itibaren bir yıl geçerlidir. İyi günler.

 30. 14 Eylül 2018 - 12:49 | #30

  Okan ölçek :

  Hocam ben özel güvenlik ve koruma MYO da okuyorum ilk raporumda silahlı ÖZEL güvenlik olur ibaresi vardi okul kabul etmedi ibareyi ozel güvenlik ve koruma MYO da okuması icin bir engel yoktur ibaresi koydu silahli kimligimi cikarabilirmiyim

  Özel güvenlikte raporlar bir yıl geçerlidir. Eğitiminiz bitince silahsıza hak kazanmış olacaksınız ama raporun süresi dolacak muhtemelen. Rapor yanmasın derseniz özel güvenlik kursundan sadece silah eğitimi yerine, temel silahlı eğitim almanız gerekir. Maliyetini bulunduğunuz ildeki kurslardan araştırmanız uygun olur, karar sizin. İyi günler.

 31. 12 Ekim 2018 - 10:13 | #31

  emrah ozturk :

  Hocam ben 2 araliktaki sinava girmek icin saglik raporlarini yaptirdim ama son gune yetismedi bi dski sinav icin girebilirmiyim gecerlilik suresi kac ay raporun

  Özel güvenlik sağlık raporları üzerinde yazılı tarihten itibaren bir yıl süre ile geçerlidir. İyi günler.

 32. Gökhan
  22 Ekim 2018 - 17:04 | #32

  Silahsiz kimligimi silahli yapicaktim ama saglik raporunda sıkinti cikti bu yüzden silahsiz kimligim gecersiz olurmu acaba

 33. Mesut
  22 Ekim 2018 - 19:57 | #33

  Hocam merhaba
  Ben bundan bir buçuk yıl önce sağlık raporu aldım psikoloğdan olumsuz sonuç çıktı ben bu yıl tekrar başvurabilirmiyim..

 1. Henüz geri izleme yok.