Özel Güvenlik Sağlık Raporu Geçerlilik Süresi

03 Temmuz 2010 tarihinde yayinlandi

 

Özel güvenlik görevlisi çalışma izni verilebilmesi için aldırılacak olan sağlık raporları verildiği tarihten itibaren 1 (bir) yıl geçerlidir.

Bu yazı bugün : 21, toplamda : 47390 kişi tarafından okundu.

 1. 09 Ocak 2014 - 17:39 | #1

  fırat :

  Psikiyatri böLümünde “sol kol omuzdan bilege kadar jilet izleri ” yazdı ama dier doktor yanına saglam yazdı. Ve silahlı ög g olur raporunu aldm.kolarım kesik.AMA aldm.egitimim bitti şubatta sınava girecem. Olası sorunum warmıdır ? İptal olurmu

  Raporun karar bölümünde “silahlı özel güvenlik olur” ibaresi varsa sorun olmaz merak etmeyin. İyi günler.

 2. 20 Ocak 2014 - 11:23 | #2

  mesut :

  hocam ben emekli uzm.çvş.silah taşıma ruhsatım var.silahlı güvenlik raporu almama gerek varmıı.silahsız raporu yeterlimi.birde hocam silahlı raporu için muracat ettim.sağ kulakta işitme kaybı olduğunu söyledi.bana amaliyat olmam gerektiğini söyledi.muayene kağıtlarımı kurula vermememi söyledi.amaliyat gününüde 7 ay sonraya verdi.bu muayene kağıtları süresi nekadardır.ne kadar süre içinde kurula teslim edilmeli.çok teşekür ederim.

  Taşıma ruhsatı, sahip olduğunuz şahsi silahınız için geçerli, dolayısıyla özel güvenlik kimlik kartı ile silahlı projede görev alacaksanız kimliğinizin de silahlı olması gerekir. Silahsız için poliklinik raporu yeterli, ancak silahlının mutlaka heyet raporu olması istenir. Muayene kağıtlarının hastanede ne kadar süre geçerli olduğunu bilemiyorum ama özel güvenlik raporları üzerindeki tarihten itibaren bir yıl geçerlidir. İyi günler.

 3. Zeki
  11 Aralık 2015 - 17:55 | #3

  Hocam emniyet ile görüştüm rapor 1 gün geçtiği için kabul olmadı. Bugün tekrar 200 lira ödedim ve heyete girdim ve salı günü alıp, emniyete teslim edeceğim. İlginize teşekkürler

 4. 12 Ocak 2017 - 15:19 | #4

  Zeki :

  bende renk körlüğü var silahlı sertifakayı almaya engel teşkil eder mi

  Renk körlüğü özel güvenlik olmaya engel değil. Konuyla ilgili yasal düzenleme Eylül 2011′den beri geçerli. İyi günler.

 5. 17 Ocak 2018 - 08:44 | #5

  Yasin :

  13.12.2017 heyet raborunu aldım geçerlik süresi ne kadar.

  Sayfanın başında da yazdığı gibi bir yıl. İyi günler.

 6. 23 Ocak 2018 - 09:49 | #6

  Zeynep :

  Psikiyatri ilacı kullananlar silahlı güvenlik belgesi alabilir mi.

  Kullanılan ilacın içeriğine göre ilgili hekimin kararına bağlı. Eğer bu ilaçlar resmi sistem (hastane) üzerinden kullanılıyorsa zaten görünür. Rapor alınacak hastaneye ücreti yatırmadan önce danışmakta yarar var. İyi günler.

 7. 25 Ocak 2018 - 07:42 | #7

  Mehmet :

  Hocam kolay gelsin silahlı güvenlik için heyet raporunda kbb den kaldım.
  rapora itiraz etmeden hemen farklı bir hastaneden ücreti mukabilinde tekrar heyet raporu için başvurabilir miyim

  Olumsuz çıkan raporu imza karşılığı teslim aldıysanız kayıtlara geçer. Başka hastaneden olumlu rapor alsanız bile ilk rapor görüneceği için emniyet sizden hakem hastane raporu ister. İkinci raporu ilinizdeki hakem hastaneden alırsanız sorun olmaz. Böylece üçüncü hastane masrafından kurtarırsınız. İyi günler.

 8. 25 Ocak 2018 - 15:18 | #8

  murat :

  hocam 2010 yılından önce silahsız güvenlik sertifikası almıştım. lakin hiç güvenlik olarak çalışmadım. 2010 yılında tekrar sınavlara girerek silahlı güvenlik sertifikası almaya hak kazandım, ve sertifika mı almak için istenilen tüm evrakları, sağlık raporu dahil teslim ederek sertifika mı aldım. Bu süreçten sonra başka işte çalıştığım için güvenlik olarak çalışma fırsatım olmadı. Geçen bu süreçte sertifikam ile herhangi bir işlem yapmadım. şu anda sertifikam geçersiz mi ? Geçersiz ise tüm işlemlerin baştan mı yapılması gerekir.

  Sertifika, süresi doldu diye geçersiz olmaz. Yenileme eğitimi alıp gireceğiniz sınav tarihinden itibaren yeni beş yıllık zaman kazanabilirsiniz. Ancak kimlik müracaatı yapmadığınız için raporu tekrar almanız, bir defaya mahsus kimlik harcını yatırmanız istenir. Her ne kadar yenileme olsa da kimliğiniz olmadığı için temelden başvurur gibi belge hazırlamanız gerekeceğinden bilginiz olsun. İşlemler ve istenen belge adetleri gibi detaylar illere göre değiştiği için bu konuda sadece kursunuz yardımcı olabilir. Yenileme sınavlarına katılmak kaydıyla kalma-geçme yok. İyi günler.

 9. 05 Şubat 2018 - 08:11 | #9

  Sibel :

  Merhaba. İyi günler. Heyet raporu mu 2017 yılında temmuz ayında aldım ne kadar geçerli?
  6 ay mı 1 yıl mı ?

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi özel güvenlikte rapor geçerlilik süresi bir yıldır. İyi günler.

 10. 05 Şubat 2018 - 15:21 | #10

  Murat :

  Merhaba iyi çalışmalar aklıma takılan bir soru var ben silahlı olarak sınava girdim ama atış eğitimine katılmadığım için silah uygulama sınavda hiç isabetli atış yapamadım temel eğitim sınavından 60 ve üzeri alırsam silahsız olarak sertifika alabilir miyim şimdiden teşekkür ederim..

  Atış eğitimine katılmayanlar, sınava silahsız olarak girer. Atış eğitimine katılmayan, eline silah almayan birinin silahlı sınava girmesi demek hem kursunuz, hem sizin için riskli bir durum. Allah korusun ama poligonda yanlış bir hareketinizin bedeli bir cana mâlolabilirdi. Öte yandan silahtan eğitim almamış birini almış gibi göstermek kursunuz açısından büyük hata, tespiti halinde başları derde girer. Dolayısıyla silah eğitimi almadan silahlı kimlik almamanız herkes için hayırlı olur gibi görünüyor. Temel eğitimden 60 ve üzeri almanız silahsız için yeterli. Kursunuzla görüşün sonraki sınava gireceklerin silah ve poligon eğitimine katılmanızı sağlasınlar. Silahsızdan geçerseniz sonraki sınava sadece silahtan sorumlu olarak girip hakkınızla geçersiniz dilerim. İyi günler.

 11. 08 Şubat 2018 - 16:59 | #11

  Muhtar :

  Hocam merhabalar eşim 31.01.2018 tarihinde sikah taşıma ruhsatı için sağlık kurulu raporu aldı eşim muhtar ve görev süresi 14 ay sonra bitiyor görevi bittiğinde aldığımız raporun geçerlilik zamanı olucak mı yoksa yeniden güncel bir raporla mı müracaat etmesi gerekecek ilginiz için teşekkür ediyorum

  Bu sitede sadece özel güvenlik adaylarının işlemleri ile ilgili bilgi vermeye çalışıyoruz, burası aynı zamanda özel güvenlik kursu. Dolayısıyla sorunuzun cevabı hakkında bilgim yok inanın. Şahsi ruhsat işlemleri, il emniyetlerinin silah ruhsat şubeleri tarafından yürütülür. İmkan olursa oraya sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 12. 15 Şubat 2018 - 12:37 | #12

  abdurrahman durusoy :

  sa hocam silahlı özel güvenlik için sağlık raporu alacam yanlız sol kulak az işitiyor teshisi koyuyorlar uzman olamadım bu yüzden burda o sorunla karşılasır mıyım çok ufak tiz sesleri algılamıyor diyor (19-1 A-1 bendine uymaktadır diyor) ibaresi var hocam bir tek elimde bu belge kaldı sorun cıkacağından teditginim…!

  Kategoriler veya Sıkça Sorulan Sorular bölümünde özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartlarında KBB için görevi yapmayı engelleyecek şekilde işitme kaybı olmaması belirtilmiş, başka da detay yok. Biraz da başvuru yapacağınız hastaneye bağlı sanırım, uzman ve özel güvenlik arasındaki farkı bilmeleri açısından. Bulunduğunuz ildeki özel güvenlik kurslarından rapor alabileceğiniz hastaneleri öğrenebilirsiniz. Rapor ücretini yatırmadan danışmanızı, alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 13. 16 Şubat 2018 - 09:16 | #13

  emre :

  silahsız özel güvenlik için bütün işlemlerimi yaptım ancak kolumda jilet izleri var diye olur raporu vermedi self mutilasyon tanısı kondu yani özel güvenliğe giremedim başka bir şirketten tekrar alsam girme şansım olur mu? yani sağlık rapunu alma şansım var mı bu durumu acil olarak cevabınızı bekliyorum

  Başka şirketten ne alacağınızı anlayamadım, silahsız raporunu kastediyorsanız hastane veya dört hekim onaylı rapor verebilen poliklinikten almanız gerekir. İllere göre değişen detaylar nedeniyle kayıt olacağınız kursa danışmanız uygun olur sanırım. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.