Özel Güvenlik Sağlık Raporu Geçerlilik Süresi

03 Temmuz 2010 tarihinde yayinlandi

 

Özel güvenlik görevlisi çalışma izni verilebilmesi için aldırılacak olan sağlık raporları verildiği tarihten itibaren 1 (bir) yıl geçerlidir.

Bu yazı bugün : 21, toplamda : 33590 kişi tarafından okundu.

 1. 09 Ocak 2014 - 17:39 | #1

  fırat :

  Psikiyatri böLümünde “sol kol omuzdan bilege kadar jilet izleri ” yazdı ama dier doktor yanına saglam yazdı. Ve silahlı ög g olur raporunu aldm.kolarım kesik.AMA aldm.egitimim bitti şubatta sınava girecem. Olası sorunum warmıdır ? İptal olurmu

  Raporun karar bölümünde “silahlı özel güvenlik olur” ibaresi varsa sorun olmaz merak etmeyin. İyi günler.

 2. 20 Ocak 2014 - 11:23 | #2

  mesut :

  hocam ben emekli uzm.çvş.silah taşıma ruhsatım var.silahlı güvenlik raporu almama gerek varmıı.silahsız raporu yeterlimi.birde hocam silahlı raporu için muracat ettim.sağ kulakta işitme kaybı olduğunu söyledi.bana amaliyat olmam gerektiğini söyledi.muayene kağıtlarımı kurula vermememi söyledi.amaliyat gününüde 7 ay sonraya verdi.bu muayene kağıtları süresi nekadardır.ne kadar süre içinde kurula teslim edilmeli.çok teşekür ederim.

  Taşıma ruhsatı, sahip olduğunuz şahsi silahınız için geçerli, dolayısıyla özel güvenlik kimlik kartı ile silahlı projede görev alacaksanız kimliğinizin de silahlı olması gerekir. Silahsız için poliklinik raporu yeterli, ancak silahlının mutlaka heyet raporu olması istenir. Muayene kağıtlarının hastanede ne kadar süre geçerli olduğunu bilemiyorum ama özel güvenlik raporları üzerindeki tarihten itibaren bir yıl geçerlidir. İyi günler.

 3. 16 Nisan 2015 - 17:06 | #3

  ferhat :

  Ben güvenlik sınavından 2014 yilinda başarıyla gectim ama kartı çıkartamadım simdi çıkartmak istiyorum 11.03.2014 sağlık raporumu aldığım tarih raporda herhangi bir sure yazmiyor geçerli mıdır ?

  Sağlık raporları özel güvenlik işlemlerinde bir yıl geçerlidir. Şu halde sizin süre dolduğu için yeni rapor istenecektir. İyi günler.

 4. 08 Haziran 2015 - 16:00 | #4

  ahmed :

  Mrb Hocam silahlı güvenlik sertifikası aLmak istiyorum Kolumda Derin bir Yanık izi Var heyet raporunda sorun Olurmu iyi Günler..

  Silahlı adaylardan tam teşekküllü devlet hastanesi heyet raporu istenir. İşinizi engelleyecek bir durum yoksa sorun olmaması gerekir. Riske girmemek açısından rapor ücretini yatırmadan önce ilgili bölümle görüşmeniz yararlı olabilir. İyi günler.

 5. 12 Haziran 2015 - 08:01 | #5

  Huso :

  Hocam silahlı güvenlik sertifikasini aldım yalnız sağlık raporu nun tarihi geçti kimliği çıkaramadım acil yardım edersen sevinirim sağlık raporu nu tekrar çıkarmaya gerek var mı sana zahmet hemen cevap verir sen sevinirim

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi sağlık raporunun geçerlilik süresi bir yıl. Bu süre geçtikten sonra başvuru yapanlardan yeni sağlık raporu istenir. İyi günler.

 6. 12 Haziran 2015 - 08:02 | #6

  zeynep :

  Iyi gunler ben 14/04/2014 de saglij raporu aldm suresi ne zaman doluyor tesekkurler

  Bu sayfanın başında da belirtildiği gibi özel güvenlik işlemlerinde istenenraporun süresi bir yıldır. Şu halde yeni rapor almanız gerekecek. İyi günler.

 7. 29 Haziran 2015 - 12:24 | #7

  ayşe :

  slm hocam ben çalışıyorum ama ögg silahlı rapor almakta istiyorum kurslara girmesem nası olur acaba

  Özel güvenlik kurslarına devam zorunluluğu vardır, derse girmeden olmaz. Bulunduğunuz ildeki kurslarla görüşüp akşam veya devam edebileceğiniz saatteki kursları öğrenmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 8. 08 Temmuz 2015 - 07:27 | #8

  deniz :

  Hocam saglik raporu oluyomus ewet tam okuyamamistim.benim saglik raporumda ortapedi yok yeniden almam gerekiyormu acaba

  Silahsız raporlarında ortopedi onayı istenmez. Rapor süresi de bir yılı geçmediği için yenisini almanıza gerek yok. İyi günler.

 9. 13 Temmuz 2015 - 08:04 | #9

  yasin :

  hocam ben istanbulda özel hastaneden ögg sağlık raporu aldım ama kimliği memlekette olduğum için burada çıkarmak istiyorum ama emniyetten bana sağlık raporunun uygunluk belgesini istediler hastaneyi aradım ne olduğunu bilmiyorlar istanbulda ise böyle bişey yoktu ama memlekette var

  Silahlı başvuruyorsanız raporun tam teşekküllü devlet hastanesinden veya bünyesinde tıp fakültesi olan özel hastaneden alınabileceğini kursunuz söylemiştir sanıyorum. Kursa başlarken kabul ettiğine göre kursunuzla görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 10. 21 Temmuz 2015 - 10:57 | #10

  ahmet :

  Hocam ben aof guvenlik koruma bolumune kayit yaptirmak istiorum aldigim heyet raporu kayit olacagim gunde onuncu ayi dolduruyor bu kayitlardada gecerli olurmu bir yil suresi dolmadi tekrar almama gerek varmi

  Sorunuzun cevabını, kayıt yaptıracağınız okuldan öğrenmeniz gerekir. İnanın ne şekil uygulama yapıldığını bilmiyorum. İyi günler.

 11. 24 Temmuz 2015 - 13:55 | #11

  Kader :

  Ben sertifikami aldim emniyete evraklarımı teslim ettim ben saglik raporunu şubat 7aldim şimdi bana sağlik raporunun süresi dolmuş diyıp tekrar rapor istıyolar benim almam gerekirmi yoksa onların bana kartı vermelerı gerekırmı

  Sayfa başında da belirtildiği gibi özel güvenlikte raporların geçerlilik süresi bir yıldır. Eğer başvuru tarihinizde raporun bir yıllık süresi doldu ise yeniden almanız gerekir. İyi günler.

 12. 24 Temmuz 2015 - 16:00 | #12

  dilan :

  2015 heyet raporunun gecerlilik süresi ne kadar yardımcı olurmusunuz 6 ay diyenlerde var çünkü

  Sayfanın başında bir yıl olduğu yazıyor, benzer yorumlara da bir yıl olduğu şeklinde cevap verilmiş. Buna rağmen altı ay diyenler var diyorsunuz. Ben nasıl yardımcı olayım, nasıl ispatlayayım anlayamadım. Bu tür sorulara kursunuz da cevap verebilir. Ben yine de bir yıl diyeyim. İyi günler.

 13. 10 Ekim 2015 - 17:23 | #13

  baran :

  hocam ben t.s.k da astsubay olarak 6 yıl gorev yaptım.disiplinsizliği alışkanlık halıne getırmekten ve disiplin puanımı bitirmemden dolayı ilişiğim kesildi.simdi silahlı özel guvenlık olmak ıstıyorum.kurs gormeden direk kımlık kartı alabılır mıyım.arastırdıgım kadarıyla 5 yıl gorev yapanlar alabılıyormus.tabı atılmam sorun olmazsa.sızce olur mu.

  Sadece genel kolluk mensuplarına (polis-jandarma) emekli veya kendi istekleri ile ayrıldıkları tarihten itibaren beş yıl eğitimden muafiyet hakkı tanınıyor. Dolayısıyla sınıfınız uysa da kendi isteğiyle ayrılma şartı uymadığından eğitim almanız gerekir. Bu arada disiplinsizlik nedeniyle ayrıldığınızı belirtmişsiniz. Eğer adli suç değilse sorun olmaz, eğitim alarak özel güvenlik sertifikası almanız mümkün olur. İyi günler.

 14. 04 Aralık 2015 - 17:49 | #14

  Feyzullah :

  Meraba hocam silahlı ogg sınava girdim sonuç daha belli degil ama bugun 2.12.2015 atış sinavinda 0 çektim temel sınavından geçersen napmam lazım diğer dönemini bekliyecem sınav parası gene aynı olurmu silah sınavindan sorumlu olursam

  Temel bölümden en az 60 alırsanız sınavın silahsız bölümünü başarmış sayılırsınız ve sonraki sınava sadece silahtan girersiniz. Eğer temelden 60′tan az alırsanız bir sonraki sınava, sınavın tamamından sorumlu olarak girmeniz gerekir. Her iki durumda da sınav ücreti 60 TL’dir ve yeterli zaman önce yan sütunda bilgileri verilen Polis Akd. IBAN numarasına yatırılarak dekontları kursunuza vermeyi ihmal etmeyin. Temelden 70 ve üstü, silah sorularının tamamı doğru olur ve 50 alırsanız, atış yapmadan da geçmeniz mümkün olur. Silah sorularının tamamının doğru olması düşük bir ihtimal ancak ihtimal olduğu için yazdım. Detaylarını Sıkça Sorulan Sorular 12.soruda görebilirsiniz. İyi günler.

 15. 10 Aralık 2015 - 13:03 | #15

  murat :

  Hocam geçen hafta yani 2 aralikta silahli ögg için saglik raporu aldim ve kaydimi yaptirdim raporun aslı bende kaldı fotokopisini verdim. Aynı raporla silah bulundurma ruhsatı alma şansım varmı yoksa yeni bir rapor mu gerekir. Acil yardim lutfen

  Bildiğim kadarıyla silah ruhsat için istenen rapor farklı. Ayrıca aslını kimlik başvurusunda isterler, bilginiz olsun. Bir rapordan bu şekilde iki iş çıkmaz. İyi günler.

 16. 11 Aralık 2015 - 08:23 | #16

  Zeki :

  Hocam kolay gelsin. Ben güvenlik başvurumu yaptım. Kazandım. Ve 09.12.2014 tarihinde sağlık raporu aldım. Bugünün tarihini ile güvenlik kimliğimi almak istiyorum. 11.12.2015 tarihinde evrakları emniyet e götüreceğim. Ama rapor tarihim 2 gün geçmiş. Bunu şimdi öğrendim. Sıkıntı yaratırlarmı. Acilen cevap verirseniz çok sevinirim

  Bulunduğunuz il özel güvenlik şubesi başvuru evrakında raporu istiyorsa yeniden rapor almaktan başka çareniz yok maalesef. Mümkünse başvuruyu hemen yapın, raporun kursunuzda olduğunu söyleyin. Getirmeniz istenirse raporu yeniden alırsınız. Bu arada 2016′ya kalırsanız verginin 501 TL’ye çıkacağını da hatırlatayım. İyi günler.

 17. Zeki
  11 Aralık 2015 - 17:55 | #17

  Hocam emniyet ile görüştüm rapor 1 gün geçtiği için kabul olmadı. Bugün tekrar 200 lira ödedim ve heyete girdim ve salı günü alıp, emniyete teslim edeceğim. İlginize teşekkürler

 18. 16 Aralık 2015 - 17:11 | #18

  Bahri :

  Kolay gelsin sağlık raporunun suresi dolmuş tekrardan yenilemek için aynı hastaneden mi almamız gerekiyor yoksa herhangi birinden alabilirmiyiz sağlık raparunu

  Aynı hasteneye gitmek zorunda değilsiniz. Silahlı raporu vermeye yetkili başka hastanelerden de alınabilir. İyi günler.

 19. 16 Aralık 2015 - 17:19 | #19

  turgut :

  hocam ben malulen emekli uzman jandarma cavuşum silahsız özel güvenlik kartı için dosyamı hazırladım başvurdum beni hakem hastahaneye sevk ettiler hakem hastahaneden de silahsız güvenlik olur raporu aldım ama aradan 40 gün gecmesine ragmen kartım cıkmadı kanunda başka bir maddemi var soruyorum işlemleriniz devam ediyor diyorlar sonuç ne olur acaba

  Silahsız raporları; KBB-Göz-Nöroloji-Psikiyatri bölümleri olan poliklinikten de alınabilirdi. Malulen emekli olmanızın nedeni bu branşları ilgilendiren bir konu ise normal, değilse hastane-hakem hastane masrafı boşa olmuş maalesef. Her ne kadar silahsız soruşturmaları GBT üzerinden yapılıyorsa da büyükşehirlerden birinde iseniz soruşturmanın gecikmesi normal karşılanabilir. Hakem hastane raporu olması lehinize bir durum, gecikmenin onunla ilgisi olduğunu sanmıyorum. İyi günler.

 20. 29 Aralık 2015 - 10:39 | #20

  Hülya :

  Sılahlı heyet roporu dun verdım ama pıskıyatrı de yuksek cıktıama doktor onay verdı cok huzursuzum acaba alabılır mıyım?

  Belirttiğiniz konu hakkında bilgim yok, kararı hekim verecektir. Olumlu konuştuğuna göre sorun olmaz muhtemelen. İyi günler.

 21. 29 Aralık 2015 - 15:10 | #21

  umit :

  hocam kursabaslarken verdigim rapor 7ay oldu kimlik basvusunda emniyete vere bilirmiyim suresi kac aydir raporun

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi özel güvenlik işlemlerinde raporlar bir yıl geçerlidir. 2016′ya kalmadan başvuruyu yaparsanız harç zammından da kurtarırsınız. İyi günler.

 22. 02 Ocak 2016 - 19:05 | #22

  Fatih :

  Hocam benim sağlık raporu 25.03.2015 aldım 01.01 2016 da işe başlayacak sağlık raporu istediler bu raporu versem hale geçerli olurmu yoksa yenimi alamam lazım

  Bu sorunuza ancak iş yeriniz cevap verebilir. Kabul edip etmemek onların bilebileceği bir konu çünkü. İyi günler.

 23. 04 Ocak 2016 - 18:24 | #23

  ćetin :

  Hocam raporun aslı kayboldu şube müdürlüğüne sağlık raporunun fotokopisini götürsem olurmu

  Sertifika almanızın üzerinden bir yıldan fazla zaman geçmediyse raporun kursunuzda olduğunu söyleyip şansınızı deneyebilirsiniz. İyi günler.

 24. 04 Ocak 2016 - 18:25 | #24

  İbrahim :

  Benim sağlık raporu kayboldu tekrar çıkarsam evraklarla onu götürsem sıkıntı olurmu

  Bir diğer yol da sertifika almanızın üzerinden bir yıldan fazla zaman geçmediyse raporun kursunuzda olduğunu söyleyip şansınızı deneyebilirsiniz. İyi günler.

 25. 08 Ocak 2016 - 13:17 | #25

  ugr :

  hocam ben 1 olumsuz 1 olumlu ve heyet hastahanedende olumsuz sılahsız olarak aldım.esansıyel tıtreme yazdılar.Silahlı olarak çevirme şansım var mı? Bu raporlarlar daha sonra suresı doluyor mu guvenlık sorusturmasında tekrar bu raporlar engel olur mu,çevirme şansım varsa hastahaneyı onlarmı belırleyecek.

  Silahlı için olumsuz çıkmasına neden olan rahatsızlık tedavi edilirse veya zamanla geçerse (bilemiyorum) hakem hastaneden olumlu rapor almanız gerekir. Rapor sonuçlarının ne kadar süre ile muhafaza edildiğini de bilemiyorum, ancak sistemin içindekiler bilebilir. Sonuçları çelişkili rapor olursa emniyet hakem hastaneye sevk eder. İyi günler.

 26. 20 Ocak 2016 - 10:03 | #26

  emre :

  mrb hocam ben bundan 5 yıl önce lise çağlarında iken üniversite sınavı için rapor alıp okula gitmiyorduk 3.kez aldım sonra şimdi bi güvenlik sertifikası almak için hastaneye başvurdum heyet raporu çıkardık bütün doktorları gezdim bi problem görülmedi fakat en son piskyatri ye geldiğimde ise bana o aldığım raporlar sorun oldu yani pskytri doktoru kağıda daha önce piskyatri bölümüne başvurduğumu belirtti ben bunu heyete sundum mu ne olur hocam veya ne gibi bi işlem yapmam lazım

  Nedenini açıkladığınızda büyütüleceğini sanmıyorum. Ancak o kayıtlar da görmezden gelinemeyeceğine göre muhtemelen kişilik testi yaparlar. Testte soruları okuyarak ve tutarlı cevaplar vermenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 27. 30 Ocak 2016 - 13:18 | #27

  mücahit :

  1 yıl rapor tekrar uygundur diye yazıyor acaba ne anlama geliyor

  Bu ifadenin nerede yazdığını belirtmediğiniz için sorunuzu maalesef anlayamadım. Daha açık yazarsanız cevaplamaya çalışırım. İyi günler.

 28. 30 Ocak 2016 - 14:04 | #28

  Merve :

  Hocam ben ogretmen olacagim da acaba ilk atama icin aldigimiz saglik raporunun da gecerliligi 1 yil mi?

  Öğretmen olmak için istenen raporların geçerlilik süresi hakkında bilgim yok maalesef. İlgili kurumdan araştırmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 29. 27 Şubat 2016 - 11:54 | #29

  bora :

  Bir Kamu kuruluşunda yüklenici firma personeli olarak hizmet alımı yolu ile Silahlı Özel Güvenlik görevlisi olarak çalışan bir kişiden, mevcut ihalenin el değiştirmesi sonucu yeni başlayan firmanın tam teşekküllü bir hastaneden özel güvenlik görevlisi olur ibareli sağlık kurulu raporu istemesi yasal bir dayanakmıdır ?

  Yasal bir dayanak ise yasal dayanağı nedir?

  Yasal bir dayanak değil ise ilgilinin raporu almama red gerekçe dayanağı ne olmalıdır?

  Firmaların personelden yasal zorunluluk olmasa da belirli aralıklarla rapor-adli sicil istemesi, uygulamada rastlanan bir durum. Bildiğim kadarıyla yasal bir engel yok, inisayatif işverene bırakılmış. Silahlı veya silahsız kimliğine göre “özel güvenlik olur” ibareli rapor alan birinden, aynı içerikte rapor istenmesi garip. Bu rapor alınmış ki devlet kimlik vermiş sonuçta. Çalışanlardan genelde “görevini yapmaya elverişlidir” vb. ibareli raporlar istenebiliyor. Son zamanlarda resmi kurumdan ihaleli iş alanların size olduğu gibi gereksiz addedilebilecek bir sürü belge (ikinci yenilemeyi yapanlardan temel sertifika fotokoposi vb.) istenmesi gibi bir durum var maalesef. Ancak bu ihaleyi alanlar kurumlarla iyi geçindiği için olan personele oluyor ve kimse de ses çıkaramıyor, bu da bir gerçek. Umarım sorunsuz halledersiniz. İyi günler.

 30. 04 Mart 2016 - 10:28 | #30

  neslihan :

  merhabaalar ben sağlık raporunu 07 09 2015 de çıkarttım ama pazartesı belgelerı teslım etmeye gıdecegım ama roporun geçerlilik suresını bana söyler mısınız cvb yazaarsanız sevınırım

  Raporun geçerlilik süresinin bir yıl olduğu sayfanın başında yazıyor. Bir yılı doldurmadan başvuru yapabilirsiniz. İyi günler.

 31. 07 Mart 2016 - 17:32 | #31

  olcay :

  2015 son ayi 31 aralikra sinava girdim..sinavi kazandim.kimlik cikartacam.aaglik raporunu ise 29.07.2015.tarihinde aldim.acaba bende kimlik cikartacagim..saglik raporu gecerli olurmu yoksa yenimi cikartmam gerekli olacak

  Sayfanın başında, bir üst yorumda da belirtildiği gibi rapor geçerlilik süresi bir yıldır. Keşke biraz göz atıp yorum yazılsa hem sizler beklemezsiniz, hem ben sürekli aynı şeyleri yazmamış olurum. İyi günler.

 32. 29 Mart 2016 - 13:22 | #32

  G.Bagav :

  Iyi günler hocam ben suan tuncelide yasiyorum yazin bursa ya yerlesecegim ve orada silahli özel guvenlik sertifikasi aliyorum acaba memleketim tunceliden saglik raporunu alsam ve diger belgeleri de tunceliden tamamlayip ta bursada herhangi bir özel guvenlik kurumuna vermebilirmiyim tuncelide almis oldugum evraklar bursa da kurslara basvurmam icin gecerli olur mu ? Yardimci olursaniz sevinirim ii günler. ..

  Silahlı için istenen heyet raporunu Tunceli’den alabilirsiniz. Önemli olan tam teşekküllü devlet hastanesinden “Silahlı Özel Güvenlik Olur” ibareli ve heyet onayı olmasıdır. Rapor, bir yıl süre ile tüm yurtta geçerlidir. Belgeleri, kursu başka başka illerden alabilirsiniz. Kimlik için başvururken ikamet kaydınızın bulunduğu ilden başka yerden başvuramazsınız. Eğer Bursa’ya ikamet kaydınızı da alacaksanız, başvuruyu oradan yaparsınız. Aksi halde Tunceli’ye bunun için gidip gelmeniz gerekecektir. İyi günler.

 33. 29 Mart 2016 - 15:48 | #33

  G.Bagav :

  Yardimiz icin cok tesekkurler..ikamet kaydimi bursaya alacagim saten ve bursada özel güvenlik sertifikasini almayi dusunuyorum ondan sadece saglik raporu ve diger belgeleri tunceliden temin etmek istiyorum ki bursayi iyi bilmedigim icin tekrardan bursada evraklar icin ugrasmak istemiyorum ama özel guvenlik kimligi icin basvurumu bursada yapmayi düşünüyorum gerekli ewraklari tunceliden temin edebilur acaba

  Heyet raporu dışındaki belgeleri Bursa’da kayıt olacağınız kurstan öğrenip hazırlamanız uygun olur. İstenen belgeler, illere-kurslara göre değişebildiği için boşuna zaman kaybetmemiş olursunuz. İyi günler.

 34. 19 Nisan 2016 - 15:41 | #34

  Sercan :

  Iyi gunler bn emniyete evraklarimi teslim ederken saglik raporu aslini istediler.Onu geri alabilir miyim bi de polis eve geldi 21 gun gecti basvurali tamam bn halledecem sizinkini dedi 10 gun icinde cikar mi kartim acaba tesekkurler

  Normalde sağlık raporu aslı kursta kalıyor. Ancak uygulamada tekdüzelik sağlanamadığı için bazı illerde hâlâ raporun aslının istenmesi devam ediyor. Geri alıp alamayacağınızı verdiğiniz yerden sormanız gerekir. Yazışmaların uzaması ve emniyetin ek görev yoğunluğu nedeniyle özel güvenlik gibi idari işler biraz yavaş yürüyor maalesef. Beklemekten başka yapacak bir şey yok. İyi günler.

 35. 09 Mayıs 2016 - 16:43 | #35

  r.salih :

  slm :
  slm hocam ben askerdeyken on (10) gun piskiyatri bolumunden uyum bozuklugu raporu aldim sirf dinlenmek icin aceba ogg sertifikasi almama engel olur mu acil bilgi bekliyorum tesekurler

  İlaç kullandıysanız ve bu kayıtlara geçti ise kişilik testi yapılabilir. Diğer türlü belirttiğiniz durum sorun olmaz. İyi günler.

 36. 03 Haziran 2016 - 12:45 | #36

  anildogus :

  Hocam ben 4ay once devlet hastanesinden tam tesekkurlu heyet raporu aldim ve is yerine verdi simdi o osi biraktim ve ozel guvenlik olmaya karar verdim ayni hastaneye gitsem bana ayni raporu verirler mi muayene etmeden

  Hastaneler o şekilde çalışmıyor maalesef. Eski işyerinizden raporun aslını istemeniz (oraya fotokopi bırakıp) daha uygun görünüyor. Olmazsa yeniden almanız gerekecek. Bu arada o raporda “Silahlı özel güvenlik olur” ibaresi yoksa tam teşekküllü de olsa işinize yaramaz. İyi günler.

 37. 03 Haziran 2016 - 12:45 | #37

  kenan :

  hocam bende şimdi kimlik başvurusu yapıcam silahsız.sağlık raporunu her hangi bir sağlık kliniklerinden alabilirmiyim ve kbb olması şartmı.raporda sadece güvenlik olur yazması yeterlimidir.kurs için aldığım raporun süresi 1 yılı geçti.
  saygılar…

  Silahsız rapor vermeye yetkili poliklinikten 4 hekim imzalı (KBB zorunlu) rapor almanız gerekir. İyi günler.

 38. 07 Haziran 2016 - 11:34 | #38

  MEHMET :

  hocam gece körlüğünden dolayı malulen uzman çavuşluktan emekli olmuş birisi, br kamu kuruluşunda güvenlik görevliliği yapabilir mi? cevap için teşekkürler.

  Cevabı gönderdiğim anda renk körlüğü değil, gece körlüğü olduğunu gördüm. Kusura bakmayın. Gece körlüğü, özel güvenlik için de engel teşkil ediyor maalesef. İyi günler.

 39. 25 Haziran 2016 - 08:24 | #39

  Ferhat :

  Hocam ben 11.08.2015 de almıştım raporu sınava da mart ayında girdim ve kazandım ancak kimliği almamıştım. şimdi almak istiyorum ancak 06.08.2016 tarihine kadar boş randevu günü yok raporun tarihinin dolmasına da 5 gün kalıyor. benden yeni rapor isterler miş ?

  Raporların kurslara verilmesi gerekiyor. Yeni kimlik uygulamasında istenen belgeler arasında da rapor yok. Ancak bazı uygulamalar illere göre değiştiği için konu hakkında kursunuzdan bilgi almanız uygun olur. Rapor istense bile başvuru yaptığınız tarih itibariyle geçerli olduğuna göre sorun çıkmaz umarım. İyi günler.

 40. 19 Temmuz 2016 - 15:42 | #40

  kaan :

  Hocam merabalar.ben geçirdiğim trafik kaza sonucu kalça kemigim kirildi ve platin takılmak zorunda kaldi.ben 2 ay rapor aldim sirket ile bu aldigim rapor sikinti olurmu özel güvenlik gorevlisi iken en fazla kac gun rapor alabiliyoruz

  Sorunuz içerik olarak SGK mevzuatı ile ilgili, dolayısıyla bilgim yok. Ancak iki ay raporun sorun olacağını sanmıyorum, raporlu iken işten çıkarma da olmadığı için sanırım endişelenmeniz yersiz. Ancak her ihtimale karşı bir sıkıntı yaşarsanız Çalışma Bakanlığının Alo-170 hattına başvuru yapabilirsiniz. Geçmiş olsun.

 1. Henüz geri izleme yok.