Özel Güvenlik Sağlık Raporu Geçerlilik Süresi

03 Temmuz 2010 tarihinde yayinlandi

 

Özel güvenlik görevlisi çalışma izni verilebilmesi için aldırılacak olan sağlık raporları verildiği tarihten itibaren 1 (bir) yıl geçerlidir.

Bu yazı bugün : 0, toplamda : 28502 kişi tarafından okundu.

 1. 09 Ocak 2014 - 17:39 | #1

  fırat :

  Psikiyatri böLümünde “sol kol omuzdan bilege kadar jilet izleri ” yazdı ama dier doktor yanına saglam yazdı. Ve silahlı ög g olur raporunu aldm.kolarım kesik.AMA aldm.egitimim bitti şubatta sınava girecem. Olası sorunum warmıdır ? İptal olurmu

  Raporun karar bölümünde “silahlı özel güvenlik olur” ibaresi varsa sorun olmaz merak etmeyin. İyi günler.

 2. 20 Ocak 2014 - 11:23 | #2

  mesut :

  hocam ben emekli uzm.çvş.silah taşıma ruhsatım var.silahlı güvenlik raporu almama gerek varmıı.silahsız raporu yeterlimi.birde hocam silahlı raporu için muracat ettim.sağ kulakta işitme kaybı olduğunu söyledi.bana amaliyat olmam gerektiğini söyledi.muayene kağıtlarımı kurula vermememi söyledi.amaliyat gününüde 7 ay sonraya verdi.bu muayene kağıtları süresi nekadardır.ne kadar süre içinde kurula teslim edilmeli.çok teşekür ederim.

  Taşıma ruhsatı, sahip olduğunuz şahsi silahınız için geçerli, dolayısıyla özel güvenlik kimlik kartı ile silahlı projede görev alacaksanız kimliğinizin de silahlı olması gerekir. Silahsız için poliklinik raporu yeterli, ancak silahlının mutlaka heyet raporu olması istenir. Muayene kağıtlarının hastanede ne kadar süre geçerli olduğunu bilemiyorum ama özel güvenlik raporları üzerindeki tarihten itibaren bir yıl geçerlidir. İyi günler.

 3. 11 Şubat 2015 - 10:03 | #3

  şahin :

  Mrb hocam.Özel güvenlik belgemi aldım fakat kimlik kartıni cikartmadim.Saglık raporumun süresi gecti.Tekrar rapor alicam.Sadebe Devlet hastanesinden mi almam gerekli ya da daha önceki raporum oldugu icin özel bi hastane aile hekimi ya da özel bi poliklnkten alsam gecerli olur mu.

  Silahlı ise devlet hastanesinden heyet, silahsız ise poliklinikten istenen branşlarda 4 hekim onaylı rapor almanız gerekir. İyi günler.

 4. 11 Şubat 2015 - 10:04 | #4

  alpay :

  Mrb özel bir guvenlik firmasinda calismaktayim.maas aldgim gün isimden istifa etmek istyrum. 2 güne kadar baska bir işte göreve başlayacağım. bu gibi durumda yasal müeyyideler nelerdir.is verenime karsi sorumlugum nedir ve yeni bir ise baslamamda sıkıntı var midir.

  Muhtemelen size işe başlarken imzalatılan bir iş akti vardır. Orada da en az 15 gün önce işten ayrılacağınızı belirtmenize ilişkin madde vardır. Yerinize eleman bulunabilmesi açısından en az 15 gün önce işyerinize ayrılacağınız tarihi bildirmeniz yararlı olur. İyi günler.

 5. 18 Şubat 2015 - 13:54 | #5

  yucel :

  iyi günler hocam devlet hastanesi de ilk once hangi Poliklinikten muayene alıyoruz

  Hastanenin döner sermayesine ücretini yatırdığınızda size yapmanız gerekenler de tarif edilecektir. Önce hangisinden başladığınızın bir önemi yok. İyi günler.

 6. 25 Mart 2015 - 17:56 | #6

  selçuk :

  selam…2011 yılından özel güvenlik sertifikam var. 2016 eylül ayına kadar süresi geçerli. kimlik kartı çıkarmak istiyorum ama; 20.06.2014 tarihinde devlet hastanesinden tam teşekkürlü sağlık raporu aldım.
  şimdi kimlik kartı çıkarmak istiyorum aldığım sağlık raporu ile….. geçerlilik süresi nedir sorun olur mu acaba yardımcı olur musunuz teşekkür ederim…

  Özel güvenlik işlemlerinde istenen raporun geçerlilik süresi bir yıldır. 20.06.2015′den önce başvuru yaptığınız takdirde yeni rapor istenmez. İyi günler.

 7. 16 Nisan 2015 - 17:06 | #7

  ferhat :

  Ben güvenlik sınavından 2014 yilinda başarıyla gectim ama kartı çıkartamadım simdi çıkartmak istiyorum 11.03.2014 sağlık raporumu aldığım tarih raporda herhangi bir sure yazmiyor geçerli mıdır ?

  Sağlık raporları özel güvenlik işlemlerinde bir yıl geçerlidir. Şu halde sizin süre dolduğu için yeni rapor istenecektir. İyi günler.

 8. 27 Mayıs 2015 - 11:30 | #8

  ersan :

  kardeşim nerden aldın raporu hangi hastaneden bendede faca var engel oluyo almam için

  Faça vb. izlere rağmen kişilik testine tâbi olup rapor alabilenler var. Büyükşehirlerdeki hastanelerde bu testlerden geçerek rapor almanız mümkün olabilir. Araştırmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 9. 08 Haziran 2015 - 16:00 | #9

  ahmed :

  Mrb Hocam silahlı güvenlik sertifikası aLmak istiyorum Kolumda Derin bir Yanık izi Var heyet raporunda sorun Olurmu iyi Günler..

  Silahlı adaylardan tam teşekküllü devlet hastanesi heyet raporu istenir. İşinizi engelleyecek bir durum yoksa sorun olmaması gerekir. Riske girmemek açısından rapor ücretini yatırmadan önce ilgili bölümle görüşmeniz yararlı olabilir. İyi günler.

 10. 12 Haziran 2015 - 08:01 | #10

  Huso :

  Hocam silahlı güvenlik sertifikasini aldım yalnız sağlık raporu nun tarihi geçti kimliği çıkaramadım acil yardım edersen sevinirim sağlık raporu nu tekrar çıkarmaya gerek var mı sana zahmet hemen cevap verir sen sevinirim

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi sağlık raporunun geçerlilik süresi bir yıl. Bu süre geçtikten sonra başvuru yapanlardan yeni sağlık raporu istenir. İyi günler.

 11. 12 Haziran 2015 - 08:02 | #11

  zeynep :

  Iyi gunler ben 14/04/2014 de saglij raporu aldm suresi ne zaman doluyor tesekkurler

  Bu sayfanın başında da belirtildiği gibi özel güvenlik işlemlerinde istenenraporun süresi bir yıldır. Şu halde yeni rapor almanız gerekecek. İyi günler.

 12. 29 Haziran 2015 - 12:24 | #12

  ayşe :

  slm hocam ben çalışıyorum ama ögg silahlı rapor almakta istiyorum kurslara girmesem nası olur acaba

  Özel güvenlik kurslarına devam zorunluluğu vardır, derse girmeden olmaz. Bulunduğunuz ildeki kurslarla görüşüp akşam veya devam edebileceğiniz saatteki kursları öğrenmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 13. 08 Temmuz 2015 - 07:27 | #13

  deniz :

  Hocam saglik raporu oluyomus ewet tam okuyamamistim.benim saglik raporumda ortapedi yok yeniden almam gerekiyormu acaba

  Silahsız raporlarında ortopedi onayı istenmez. Rapor süresi de bir yılı geçmediği için yenisini almanıza gerek yok. İyi günler.

 14. 13 Temmuz 2015 - 08:04 | #14

  yasin :

  hocam ben istanbulda özel hastaneden ögg sağlık raporu aldım ama kimliği memlekette olduğum için burada çıkarmak istiyorum ama emniyetten bana sağlık raporunun uygunluk belgesini istediler hastaneyi aradım ne olduğunu bilmiyorlar istanbulda ise böyle bişey yoktu ama memlekette var

  Silahlı başvuruyorsanız raporun tam teşekküllü devlet hastanesinden veya bünyesinde tıp fakültesi olan özel hastaneden alınabileceğini kursunuz söylemiştir sanıyorum. Kursa başlarken kabul ettiğine göre kursunuzla görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 15. 21 Temmuz 2015 - 10:57 | #15

  ahmet :

  Hocam ben aof guvenlik koruma bolumune kayit yaptirmak istiorum aldigim heyet raporu kayit olacagim gunde onuncu ayi dolduruyor bu kayitlardada gecerli olurmu bir yil suresi dolmadi tekrar almama gerek varmi

  Sorunuzun cevabını, kayıt yaptıracağınız okuldan öğrenmeniz gerekir. İnanın ne şekil uygulama yapıldığını bilmiyorum. İyi günler.

 16. 24 Temmuz 2015 - 13:55 | #16

  Kader :

  Ben sertifikami aldim emniyete evraklarımı teslim ettim ben saglik raporunu şubat 7aldim şimdi bana sağlik raporunun süresi dolmuş diyıp tekrar rapor istıyolar benim almam gerekirmi yoksa onların bana kartı vermelerı gerekırmı

  Sayfa başında da belirtildiği gibi özel güvenlikte raporların geçerlilik süresi bir yıldır. Eğer başvuru tarihinizde raporun bir yıllık süresi doldu ise yeniden almanız gerekir. İyi günler.

 17. 24 Temmuz 2015 - 16:00 | #17

  dilan :

  2015 heyet raporunun gecerlilik süresi ne kadar yardımcı olurmusunuz 6 ay diyenlerde var çünkü

  Sayfanın başında bir yıl olduğu yazıyor, benzer yorumlara da bir yıl olduğu şeklinde cevap verilmiş. Buna rağmen altı ay diyenler var diyorsunuz. Ben nasıl yardımcı olayım, nasıl ispatlayayım anlayamadım. Bu tür sorulara kursunuz da cevap verebilir. Ben yine de bir yıl diyeyim. İyi günler.

 18. 10 Ekim 2015 - 17:23 | #18

  baran :

  hocam ben t.s.k da astsubay olarak 6 yıl gorev yaptım.disiplinsizliği alışkanlık halıne getırmekten ve disiplin puanımı bitirmemden dolayı ilişiğim kesildi.simdi silahlı özel guvenlık olmak ıstıyorum.kurs gormeden direk kımlık kartı alabılır mıyım.arastırdıgım kadarıyla 5 yıl gorev yapanlar alabılıyormus.tabı atılmam sorun olmazsa.sızce olur mu.

  Sadece genel kolluk mensuplarına (polis-jandarma) emekli veya kendi istekleri ile ayrıldıkları tarihten itibaren beş yıl eğitimden muafiyet hakkı tanınıyor. Dolayısıyla sınıfınız uysa da kendi isteğiyle ayrılma şartı uymadığından eğitim almanız gerekir. Bu arada disiplinsizlik nedeniyle ayrıldığınızı belirtmişsiniz. Eğer adli suç değilse sorun olmaz, eğitim alarak özel güvenlik sertifikası almanız mümkün olur. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.