Özel Güvenlik Sağlık Raporu Geçerlilik Süresi

03 Temmuz 2010 tarihinde yayinlandi

 

Özel güvenlik görevlisi çalışma izni verilebilmesi için aldırılacak olan sağlık raporları verildiği tarihten itibaren 1 (bir) yıl geçerlidir.

Bu yazı bugün : 34, toplamda : 59762 kişi tarafından okundu.

 1. 09 Ocak 2014 - 17:39 | #1

  fırat :

  Psikiyatri böLümünde “sol kol omuzdan bilege kadar jilet izleri ” yazdı ama dier doktor yanına saglam yazdı. Ve silahlı ög g olur raporunu aldm.kolarım kesik.AMA aldm.egitimim bitti şubatta sınava girecem. Olası sorunum warmıdır ? İptal olurmu

  Raporun karar bölümünde “silahlı özel güvenlik olur” ibaresi varsa sorun olmaz merak etmeyin. İyi günler.

 2. 20 Ocak 2014 - 11:23 | #2

  mesut :

  hocam ben emekli uzm.çvş.silah taşıma ruhsatım var.silahlı güvenlik raporu almama gerek varmıı.silahsız raporu yeterlimi.birde hocam silahlı raporu için muracat ettim.sağ kulakta işitme kaybı olduğunu söyledi.bana amaliyat olmam gerektiğini söyledi.muayene kağıtlarımı kurula vermememi söyledi.amaliyat gününüde 7 ay sonraya verdi.bu muayene kağıtları süresi nekadardır.ne kadar süre içinde kurula teslim edilmeli.çok teşekür ederim.

  Taşıma ruhsatı, sahip olduğunuz şahsi silahınız için geçerli, dolayısıyla özel güvenlik kimlik kartı ile silahlı projede görev alacaksanız kimliğinizin de silahlı olması gerekir. Silahsız için poliklinik raporu yeterli, ancak silahlının mutlaka heyet raporu olması istenir. Muayene kağıtlarının hastanede ne kadar süre geçerli olduğunu bilemiyorum ama özel güvenlik raporları üzerindeki tarihten itibaren bir yıl geçerlidir. İyi günler.

 3. 12 Ocak 2017 - 15:19 | #3

  Zeki :

  bende renk körlüğü var silahlı sertifakayı almaya engel teşkil eder mi

  Renk körlüğü özel güvenlik olmaya engel değil. Konuyla ilgili yasal düzenleme Eylül 2011’den beri geçerli. İyi günler.

 4. 25 Ocak 2018 - 15:18 | #4

  murat :

  hocam 2010 yılından önce silahsız güvenlik sertifikası almıştım. lakin hiç güvenlik olarak çalışmadım. 2010 yılında tekrar sınavlara girerek silahlı güvenlik sertifikası almaya hak kazandım, ve sertifika mı almak için istenilen tüm evrakları, sağlık raporu dahil teslim ederek sertifika mı aldım. Bu süreçten sonra başka işte çalıştığım için güvenlik olarak çalışma fırsatım olmadı. Geçen bu süreçte sertifikam ile herhangi bir işlem yapmadım. şu anda sertifikam geçersiz mi ? Geçersiz ise tüm işlemlerin baştan mı yapılması gerekir.

  Sertifika, süresi doldu diye geçersiz olmaz. Yenileme eğitimi alıp gireceğiniz sınav tarihinden itibaren yeni beş yıllık zaman kazanabilirsiniz. Ancak kimlik müracaatı yapmadığınız için raporu tekrar almanız, bir defaya mahsus kimlik harcını yatırmanız istenir. Her ne kadar yenileme olsa da kimliğiniz olmadığı için temelden başvurur gibi belge hazırlamanız gerekeceğinden bilginiz olsun. İşlemler ve istenen belge adetleri gibi detaylar illere göre değiştiği için bu konuda sadece kursunuz yardımcı olabilir. Yenileme sınavlarına katılmak kaydıyla kalma-geçme yok. İyi günler.

 5. 30 Ekim 2018 - 07:43 | #5

  fetih :

  hocam silahsız guvenlik kimlik kartımı silahlıya cevırmek için bır kursa basvuru yaptım aldığım sağlık raporumu kurs aldı sınavdan basarılı oldum sertıfıkam elimde fakat silahlı kimlği cıkartmak için hazırlayacagım evraklar içerisinde sağlık raporu var tekrar mı almam gerekiyor sağlık raporu…

  Sağlık raporu asılları, eğitim süresinde kurslarda durmalıdır. Sınavı kazananlara sertifika ile raporun aslı kurs tarafından verilmelidir. Kursunuzun bu basit ihmali, size neredeyse ikinci kez rapor aldıracak masraf ve zaman kaybına neden olacaktı. Rapor aslını kursunuzdan alıp kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Onlar da kendilerine bir fotokopi alsınlar. İyi günler.

 6. 03 Aralık 2018 - 08:25 | #6

  Burcu :

  Hocam mrb ben silahsiz guvenlik icin kayit olup sinavima girdim ve kazandim ama maddi sıkıntılar yuzunden harc parasini yatiramadim ve sertifikami cikaramadim saglik raporumumda suresi doldu simdi tekrar sertifika alabilmem icin guvenlik sirketine kayit yaptirip herseyi tekrar bastanmi yapmam lazim.

  Bir kez sertifika almaya hak kazananlar, kimlik çıkarmasa-süre dolsa da haklarını kaybetmezler. Yenileme eğitimi alarak girecekleri sınavdan itibaren yeni beş yıllık süreleri başlar. Yenilemede kimliği olanlardan rapor-vergi istenmez ama sizin kimlik olmadığı için bir defaya mahsus rapor ve vergi masrafını yapmanız gerekir. 2019 sınav takvimi henüz açıklanmadı ama Şubat 2019’da yapılması beklenen ilk sınava girecek şekilde eğitim almanız mümkün. Bunun için Aralık ayı ortasına kadar ilinizdeki kurslardan birine silahsız yenileme için kayıt olmanız gerekir. Yenileme sınavına katılmak kaydıyla kalma-geçme yok. İyi günler.

 7. 04 Aralık 2018 - 08:04 | #7

  Servet :

  Hocam merhaba. Ben infaz koruma memurluğunu kazandım. Heyet raporumu aldım infaz koruma memuru olur imzalı olarak. Ama nöroloji doktoru ellerimin çok hafif titrediği için silah kullanımına uygun değildir notunu eklemiş rapora. Gerçekten silah kullanmama engel olmayı bırakın titrediği belli bile olmuyor. İnfaz koruma memurlarına silah taşıma ruhsatı hakkı verildiği için bu hakkımı kullanmak istiyorum. Silah taşıma ruhsatı için heyet raporunu olumlu alırsam eğer memurluk için aldığım rapordaki silah kullanması uygun değildir ibaresi karşıma sıkıntı olarak çıkar mı. ?? Yardımcı olur musunuz

  Konunun özel güvenlikle ilgisi olmadığı için bilgim yok inanın. Ancak özel güvenlikte devlet hastanesinden alınan raporlara itiraz için o ildeki hakem hastaneden olumlu rapor almak çözüm olabiliyor. Bu nedenle iliniz hakem hastanesini öğrenip oradan rapor alsanız olabilir sanırım. Bu arada hakem hastane raporundan önce il emniyet ruhsat şubeye danışmanız uygun olabilir. Oradakiler raporlar hakkında bilgilidirler, sizi daha doğru yönlendirebilirler muhtemelen. İyi günler.

 8. 05 Aralık 2018 - 13:41 | #8

  mikail :

  hocam merhaba ben 02.03.2017 tarihinde güvenlik sertfikami aldım ama kimlik icin basvuru yapmadım . sağlık raporum gecerlimidir ve baska ne yapmam lazım ?

  Özel güvenlikte sağlık raporları üzerinde yazan tarihten itibaren bir yıl geçerlidir. Süre dolmuşsa yeni rapor almanız gerekir. İyi günler.

 9. 10 Aralık 2018 - 07:50 | #9

  Burcu :

  İyi günler
  Ben bütün doktorlara bütün imzamı attırdım bir tanesini daha imzalamadı bir ay oldu o sağlık raporunu bişey olur mu raporuma acaba?

  Bir doktorun imzalamamasının nedeni sizde özel güvenlik olmaya engel bir durum tespit etmesi değilse hastaneye gidip sormanız gerekir sanırım. Eğer olumsuz bir durum varsa raporu imza karşılığı teslim almanız halinde ret havuzunda görünür. Hastanenin işlem süresi hakkında aynı ilde olmak nedeniyle kayıt olduğunuz veya olacağınız kursa danışmanız uygun olur. İyi günler.

 10. 12 Aralık 2018 - 07:44 | #10

  MEHMET :

  Silahlı guenlık için hastaneden heyet raporunu olumlu aldım, benim merak ettiğim bu heyet raporunun geçerlilik süresi 1 yıl mıdır ?

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi özel güvenlikte raporlar bir yıl geçerlidir. İyi günler.

 11. 19 Aralık 2018 - 14:28 | #11

  Melek :

  Merhaba Hocam! Ben 19.12.2018 yılında silahlı sağlık raporu aldım. Ama yaşım tutmadığı için silahsız olarak kaydımı yaptılar. Sorum şu bu raporlar kaç yıl geçerli acaba? Doğum tarihim 25.12.1997 arada altı gün var bi sorun olur mu?

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi özel güvenlikte raporlar bir yıl geçerlidir. İlk hakkınızda silahsız geçerseniz sonraki sınavda sadece silah eğitimi alıp silahtan sınava girersiniz. İkinci sertifikayı aldıktan sonra doğrudan silahlı kimlik başvurusu yapmanız mümkün. Bunun detaylarını kursunuz size izah edecektir. İyi günler.

 12. 05 Ocak 2019 - 14:51 | #12

  Yılmaz :

  Merhaba hocam silahlı güvenlik sertifika mı aldım sağlık rapor tarihi10/05/2018 süre si dolmuşmudur

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi özel güvenlikte raporlar bir yıl geçerlidir. Bu durumda 10.05.2019’dan önce kimlik için başvurursanız rapor için yeniden masraf yapmak zorunda kalmazsınız. 2018 bitmeden başvuru işini halletseydiniz vergiyi 737 TL yerine 595 TL vererek kurtarabilirdiniz. Eğer vergiyi yatırdıysanız aradaki farka ait ek dekont isteneceğinden bilginiz olsun. İyi günler.

 13. 08 Ocak 2019 - 08:03 | #13

  turgut :

  Bir kit kuruluşunda yakalaşık 22 yıldır ÖGG çalışmaktayım Mersin şehir hastanesinden almış olduğum 08/05/2018 tarih 1404 sayılı”Majör depresyon panik pozukluk”tanısı ile düzenlenmiş”Silahlı-silahsız özel güvenlik görevlisi olamaz”tıbbi kanaatini bildirir sağlık kurulu raporu,Kurumuzun hakem hastanesi olaraksevk ettiği SBÜ Ankara Numune Eğitim ve Araştırma hastanesinin vermiş olduğu”Anksiyete bozuluğu”tanısı ile halen silahlı -silahsız güvenlik görevlisi olarak görev yapmasının uygun olmadığı bir süre ile düzenli psikiyatri polinik takibinin uygun olduğu bu sürenin sonunda detaylı epikriz ve iki farklı amiri tarafından düzenlecek işyeri anket formu ile bizzat baş vurmamı uyğun olduğu tıbbi kanaatine varılmıştır sağlık kurulu raporu olduğu halde halen silahsız olarak vardiyalı görev yapmaktayım. böyle çalıştırmak doğrum

  02.01.2019 tarihinde Özel Güvenlik Sağlık Şartları (Silahlı) bölümünde aynı içerikli yorumunuza verilen cevaba eklenecek bir husus yok. Kamuda çalıştığınıza göre sizi böyle çalıştırmaya devam edenlerin bir bildiği yoksa mesuliyetini almışlar demektir. İyi günler.

 14. 17 Ocak 2019 - 16:34 | #14

  mustafa :

  hocam bn silahlı özel g g olamak icin heyete basvurdum hepsinden gectim daha önce psikolojik ilac yazılmistı psikiyatri doktoru engel dedi bnde heyete girmedim şimdi olumsuz raporu cıktıginda bn bir daha güvenlike başvuramazmıyım hic bir seyim yok fiziksel ve psikolojik yönden saglamım ama gecmişte yazılmiş bir ilaç

  Olumsuz raporu imza karşılığı teslim aldıysanız ret havuzunda görünür. Benzer durumlarda bazı hekimler kişilik testi uygulayıp sonucuna göre karar verebiliyor. Sağlık müdürlüğünden ilinizdeki hakem hastaneleri öğrenip görüşmenizi tavsiye ederim. Eğer kişilik testi uygularlarsa tüm soruları okuyup anlayıp kendinizle ilgili doğru bilgileri vermenizi tavsiye ederim. Çok soru var diye okumadan işaretleyenler bir daha güvenlik olmamak üzere ret alıyorlar çünkü. İyi günler.

 15. 30 Ocak 2019 - 07:53 | #15

  Abdullah Kazak :

  Sağlık raporu günü dolmuş abi acaba bana yardımcı olun madi sıkıntılardan geç kaldım 13.03.2018 dolmadiysa suan gidsem işlemleri haledsem kabul ederlermi ilginizi için şimdiden teşekkürler

  @A.GÜLŞEN

  Özel güvenlikte raporların geçerlilik süresi bir yıldır. Mevcut rapor üzerinde yazan tarih 13.03.2019 ise halen geçerli olduğu için vakit geçirmeden başvuru yapmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 16. 31 Ocak 2019 - 09:45 | #16

  Yüksel :

  Merhaba iyi günler ozel guvenlik için rapor aldım 1 sene doldu diye günü gecmis dediler tekrar aldım olumsuz dediler kolumda 15 sene önceki ufak 3 4 tane çizik vardiye tekrar yine girdim yine olumsuz verdiler şansımı bir defa daha denedim olumlu aldım bu seferde hakem hastanesine sefk edeceklermiş 800 tl param gitti sence bu dogrumudur

  Yaklaşık son bir senedir çizik ve dövme olanlar raporda sorun yaşayabiliyor. Elbette kendinizce haklısınız. İkinci raporu hakem hastaneden alsaydınız üçüncü masraf olmayacaktı. Hakem hastanede kişilik testi uygulanırsa tüm soruları sabırla okuyup kendinizle ilgili doğru bilgileri vermenizi tavsiye ederim. Sabırsız adaylar rastgele işaretleyebiliyor bu da rapor almayı tamamen imkansız hale getiriyor, bilginiz olsun. İyi günler.

 17. 31 Ocak 2019 - 09:47 | #17

  FatiHh :

  Ülseratif kolit var bende heyete girdim
  Durum bildirir raporudur diye bi yazı vardı
  Sordum güvenlik olamazsın dediler
  Tekrardan girebilirmiyim
  Doktorum bi sıkıntın yok olabilirsin dedi

  Güvenlik olamazsın diyenler kim, heyet raporu almak istediniz de olumsuz mu sonuçlandı anlayamadım. Daha açık yazarsanız bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorumlar kapalı.