Özel Güvenlik Sağlık Raporu Geçerlilik Süresi

03 Temmuz 2010 tarihinde yayinlandi

 

Özel güvenlik görevlisi çalışma izni verilebilmesi için aldırılacak olan sağlık raporları verildiği tarihten itibaren 1 (bir) yıl geçerlidir.

Bu yazı bugün : 2, toplamda : 24078 kişi tarafından okundu.

 1. 31 Ağustos 2013 - 13:21 | #1

  Mert yimaz :

  Ben 10 ay önce. Ozel güvenlik heyet raporu aldım bu raporla guvenlik ve koruma bolumune kayit olabilirmiyim raporun suresi. Gecmedi zaten olurmu admin

  Raporda “silahsız özel güvenlik olur” ibaresi varsa olması gerekir. Ancak yüksekokulların farklı bir uygulaması var mı bilemiyorum, yanıltmamak için kayıttan önce okulunuza danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 2. 03 Eylül 2013 - 15:58 | #2

  mert :

  silahlı özel güvenlik sertifikası için saglık raporunu özel bır hastaneden alabılırmıyım?

  Özel üniversiteye bağlı olmak kaydıyla özel hastane raporu kabul edilir. Aksi halde devlet hastanesinden alınması zorunludur. İyi günler.

 3. 13 Kasım 2013 - 19:07 | #3

  samet :

  merhaba hocam ben bundan 5 ay önce silahli özel güvenlik olmak icin saglık raporu aldım ama saglık raporunun aslını kaybettim ve hastaneden aslının aynısıdır diye saglık raporu aldım acaba geçerli olurmu ve süresi ne kadardır

  Özel güvenlik raporlarında geçerlilik süresi bir yıldır. Ancak raporun mutlaka asıl suret olması istenir, hastane onaylı da olsa sureti kabul edilmez. Yine de illlere göre farklı uygulamalar olduğunu göz önüne alarak şansınızı denemenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 4. 27 Kasım 2013 - 07:35 | #4

  Oguz :

  Hocam ben kımlık almak ıcın basvuru yapcam ama benim sağlık raporum 8.aya gırdı tekrar yenılemem gerekırmı yoksa boyle kabul ederlermı? Tşk

  Özel güvenlik işlemleri için alınan raporlarda geçerlilik süresi 1 yıldır. Bu nedenle raporu yeniden almanıza gerek yok. Sadece bir yıllık süreyi doldurmayın yeterli. İyi günler.

 5. 03 Ocak 2014 - 08:37 | #5

  ADEM :

  MERAB HOCAM BEN BU YILIN 29.04,2013 TARHİNDE SİLAHSIZ GUVENLİK İÇİN SAĞLIK RAPORU ALDIM BELGELERİMİ TESLİM ETMEDİM DAHA 2014 4 AYINA KADAR GECERLİ OLURMU RAPORUM

  Özel güvenlik raporlarında geçerlilik süresi bir yıl olduğu için süre dolmadan başvuru yapmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 6. 09 Ocak 2014 - 17:39 | #6

  fırat :

  Psikiyatri böLümünde “sol kol omuzdan bilege kadar jilet izleri ” yazdı ama dier doktor yanına saglam yazdı. Ve silahlı ög g olur raporunu aldm.kolarım kesik.AMA aldm.egitimim bitti şubatta sınava girecem. Olası sorunum warmıdır ? İptal olurmu

  Raporun karar bölümünde “silahlı özel güvenlik olur” ibaresi varsa sorun olmaz merak etmeyin. İyi günler.

 7. 20 Ocak 2014 - 11:23 | #7

  mesut :

  hocam ben emekli uzm.çvş.silah taşıma ruhsatım var.silahlı güvenlik raporu almama gerek varmıı.silahsız raporu yeterlimi.birde hocam silahlı raporu için muracat ettim.sağ kulakta işitme kaybı olduğunu söyledi.bana amaliyat olmam gerektiğini söyledi.muayene kağıtlarımı kurula vermememi söyledi.amaliyat gününüde 7 ay sonraya verdi.bu muayene kağıtları süresi nekadardır.ne kadar süre içinde kurula teslim edilmeli.çok teşekür ederim.

  Taşıma ruhsatı, sahip olduğunuz şahsi silahınız için geçerli, dolayısıyla özel güvenlik kimlik kartı ile silahlı projede görev alacaksanız kimliğinizin de silahlı olması gerekir. Silahsız için poliklinik raporu yeterli, ancak silahlının mutlaka heyet raporu olması istenir. Muayene kağıtlarının hastanede ne kadar süre geçerli olduğunu bilemiyorum ama özel güvenlik raporları üzerindeki tarihten itibaren bir yıl geçerlidir. İyi günler.

 8. 18 Haziran 2014 - 07:34 | #8

  ismail :

  Hocam iyi günler. ben silahlı güvenlik kimliği için hastaneden aldıgım ilk raparum kulaktan sorun çıkınca olumsuz olunca itiraz ile birlikte ikinci hastaneye sevkli gönderildim ikinci hastaneden aldığım sonuç olumlu raporuyla birlikte kursa başladım silahlı güvenlik sertifikasını kazanmaya hak kazandıktan sonra kimliğimi çıkarmak için evraklarımla birlikte emniyete verdim silahlı kimliğimi almamı beklerken bana bir olumlu bir olumsuz raporun oldugunu söyleyip beni il sağlığa yönlendirdiler üçüncü hakem hastanesine sevk ettiler vede gittim sonuç aynı olunca bana il sağlığın emniyete yazısıyla birlikte bana sadece silahsız kimliği verildi…Hocam silahsız kimliğimi silahlıya çevirebilirmiyim ne yapmam lazım üçüncü hakem hastane raporumun üzerinden 2 yıl geçti silahlıya çevirebilirmiyim…Saygılar

  Söz ettiğiniz raporlar, muhtemelen emniyetteki dosyanızda muhafaza ediliyordur. Dolayısıyla rapor almanıza engel olan rahatsızlığınızı tedavi ettirip bunu belgelemeniz veya emniyetin sevk ettiği hakem hastaneden olumlu rapor alarak silahlıya geçmeniz mümkün olabilir. İyi günler.

 9. 08 Ocak 2015 - 08:41 | #9

  hasan :

  İyi gunler hocam Saglik raporum 1 yili gecti belgemi ve kimlik kartimi almadim.belgeyi almam icin raporu yenilemem gerekirmi.eski raporla heyete girmeden yeniletebilirmiyim…

  Rapor süresi dolduğu için maalesef işlemleri baştan yapmanız, raporu yeniden almanız gerekir. İyi günler.

 10. 13 Ocak 2015 - 16:59 | #10

  vildan :

  Mrb hocam ben silahsiz ozel güvenlik kimligi icin basvuracam pazartesi ve raporum 05.06.2014 tarihli raporum gecerli olur mu acaba acil cvp alabilirsem sevinirim simdiden tsk ederim. .

  Özel güvenlikte rapor geçerlilik süresi, sayfanın başında da belirtildiği gibi bir yıldır. 05.06.2015′den önce sertifikaya hak kazanıp başvurunuzu yaparsanız yeni rapora ihtiyaç kalmaz. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.