Özel Güvenlik Sağlık Raporu Geçerlilik Süresi

03 Temmuz 2010 tarihinde yayinlandi

 

Özel güvenlik görevlisi çalışma izni verilebilmesi için aldırılacak olan sağlık raporları verildiği tarihten itibaren 1 (bir) yıl geçerlidir.

Bu yazı bugün : 15, toplamda : 40650 kişi tarafından okundu.

 1. 09 Ocak 2014 - 17:39 | #1

  fırat :

  Psikiyatri böLümünde “sol kol omuzdan bilege kadar jilet izleri ” yazdı ama dier doktor yanına saglam yazdı. Ve silahlı ög g olur raporunu aldm.kolarım kesik.AMA aldm.egitimim bitti şubatta sınava girecem. Olası sorunum warmıdır ? İptal olurmu

  Raporun karar bölümünde “silahlı özel güvenlik olur” ibaresi varsa sorun olmaz merak etmeyin. İyi günler.

 2. 20 Ocak 2014 - 11:23 | #2

  mesut :

  hocam ben emekli uzm.çvş.silah taşıma ruhsatım var.silahlı güvenlik raporu almama gerek varmıı.silahsız raporu yeterlimi.birde hocam silahlı raporu için muracat ettim.sağ kulakta işitme kaybı olduğunu söyledi.bana amaliyat olmam gerektiğini söyledi.muayene kağıtlarımı kurula vermememi söyledi.amaliyat gününüde 7 ay sonraya verdi.bu muayene kağıtları süresi nekadardır.ne kadar süre içinde kurula teslim edilmeli.çok teşekür ederim.

  Taşıma ruhsatı, sahip olduğunuz şahsi silahınız için geçerli, dolayısıyla özel güvenlik kimlik kartı ile silahlı projede görev alacaksanız kimliğinizin de silahlı olması gerekir. Silahsız için poliklinik raporu yeterli, ancak silahlının mutlaka heyet raporu olması istenir. Muayene kağıtlarının hastanede ne kadar süre geçerli olduğunu bilemiyorum ama özel güvenlik raporları üzerindeki tarihten itibaren bir yıl geçerlidir. İyi günler.

 3. Zeki
  11 Aralık 2015 - 17:55 | #3

  Hocam emniyet ile görüştüm rapor 1 gün geçtiği için kabul olmadı. Bugün tekrar 200 lira ödedim ve heyete girdim ve salı günü alıp, emniyete teslim edeceğim. İlginize teşekkürler

 4. 29 Mart 2016 - 13:22 | #4

  G.Bagav :

  Iyi günler hocam ben suan tuncelide yasiyorum yazin bursa ya yerlesecegim ve orada silahli özel guvenlik sertifikasi aliyorum acaba memleketim tunceliden saglik raporunu alsam ve diger belgeleri de tunceliden tamamlayip ta bursada herhangi bir özel guvenlik kurumuna vermebilirmiyim tuncelide almis oldugum evraklar bursa da kurslara basvurmam icin gecerli olur mu ? Yardimci olursaniz sevinirim ii günler. ..

  Silahlı için istenen heyet raporunu Tunceli’den alabilirsiniz. Önemli olan tam teşekküllü devlet hastanesinden “Silahlı Özel Güvenlik Olur” ibareli ve heyet onayı olmasıdır. Rapor, bir yıl süre ile tüm yurtta geçerlidir. Belgeleri, kursu başka başka illerden alabilirsiniz. Kimlik için başvururken ikamet kaydınızın bulunduğu ilden başka yerden başvuramazsınız. Eğer Bursa’ya ikamet kaydınızı da alacaksanız, başvuruyu oradan yaparsınız. Aksi halde Tunceli’ye bunun için gidip gelmeniz gerekecektir. İyi günler.

 5. 12 Ocak 2017 - 15:18 | #5

  yavuz :

  Merhabalar ben güvenlik sertifikasını 2014 te aldım fakat yaka kartını çıkartmadim smdi çıkarmak istiyorum fakat tekrar rapor isterler mi önceki raporum elimde duruyo onunla işlemlerini yapabilir miyim bn yaka kartını o zman alsaydim bu sağlık raporu geçerli oluyodu beş yıl da smdi neden istesinler ki istiolar mi acaba gidip soramadim da

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi özel güvenlikte alınan raporların geçerlilik süresi bir yıldır. Süre dolduktan sonra başvuranlardan yeni rapor istenir maalesef. İyi günler.

 6. 12 Ocak 2017 - 15:19 | #6

  Zeki :

  bende renk körlüğü var silahlı sertifakayı almaya engel teşkil eder mi

  Renk körlüğü özel güvenlik olmaya engel değil. Konuyla ilgili yasal düzenleme Eylül 2011′den beri geçerli. İyi günler.

 7. 23 Ocak 2017 - 09:25 | #7

  Onur :

  Ben ekimde sağlık raporu almıştım fakat kaybettim bende hastaneden fotokopisini alip asli gibidir yaptırıp başhekim yardımcısına onaylattim teslim ederken sorun cikarmi acaba….

  Sorun çıkıp çıkmayacağı konusunda net bilgiyi sadece başvuru yapacağınız yerden alabilirsiniz. Diğer bir ifadeyle o birimin takdirine kalmış bir konu. Durumu anlatıp şansınızı deneyin. Bu arada rapor asıllarının mevzuat gereği kurs merkezlerinde saklanması gerekir. Kursunuza sormadınızsa orada olması ihtimali var. İyi günler.

 8. 28 Ocak 2017 - 15:29 | #8

  ahmet yavuz :

  selamlar.
  silah ruhsatı için heyet raporu almıştım,silahım çalınmıştı bulundu,işlemi başlat dediler,fakat o süre içinde silah teslimi mahkeme süreci uzadı dolayısıyla emniyete gittiğimde rapor 6 ayı geçti dediler,tekrar rapor almam gerekiyormu?

  Özel güvenlik işlemlerinde raporların geçerlilik süresi bir yıl. Ancak bireysel ruhsat alımındaki geçerlilik süresini bilemiyorum. Ruhsat şube istediyse tekrar almanız gerekecektir. İyi günler.

 9. 03 Şubat 2017 - 11:44 | #9

  hüseyin dündar :

  Silahlı özelgüvenlik kimlik kartının günü dolduğu zaman yenileme yaparken tekrar heyet raporu almak gerekiyormu.Saygılar hocam

  Daha önce kimliği olanların yenileme sonrası kimlik başvurusunda rapor-vergi istenmez. İyi günler.

 10. 03 Şubat 2017 - 11:45 | #10

  Ramazan :

  Silahlı özel güvenlik için cikarilan sağlık raporu Koruculuk için olur mu

  Sorunuzun cevabını korucu alımı yapan devlet biriminden alabilirsiniz. İyi günler.

 11. 20 Şubat 2017 - 09:36 | #11

  şahabettin :

  İyi günler ben silahsız özel güvenlik kartımı silahlıya çevirmek için başvuru yapacağım yaşım 18 martta tam doluyor bu tarihten önce sağlık raporumu alsam bir sorun olur mu yoksa yaşımin dolmasını mi beklemeliym

  Raporu alabilirsiniz, eğitime başladığınız gün önemli. O tarih itibariyle 22′den gün alırsanız sorun olmaz. İyi günler.

 12. 20 Şubat 2017 - 09:37 | #12

  platonik :

  selamın aleyküm öncelikle herkeze silahsız özel güvenlik olmak istiyorum fakat gözümün biri hiç görmüyor denecek kadar kötü sağ göz saglam sol göz 1mps acaba olur bi yani varmıdır bu şekilde şimdiden teşekkürler ediyorum bilgi veren herkese hayırlı günler

  Görme şartları silahlı-silahsız için aynı. Bir göz hiç görmüyor kadar görme kaybı varsa rapor almanız mümkün olmaz. İyi günler.

 13. 21 Şubat 2017 - 11:40 | #13

  kamil narin :

  selamlar..silahlı özel güvenlik belgesi almak için 1 ay önce aldığım sağlık raporu
  bulundurma silah ruhsatı için geçerlimi?200 tl ye almıştım sağlık raporunu :)

  Silahlı özel güvenlik raporu ile silah ruhsat raporları birbirinden farklı. Silah ruhsatı alacaksanız, ruhsat şubenin talebine uygun yeni rapor almanız gerekir. O biraz daha pahalıdır, bilginiz olsun. İyi günler.

 14. 14 Mart 2017 - 11:20 | #14

  ümit ucar :

  Çalışmış olduğum kurum sertifika başvurusunda aldığım sağlık raporunu istiyor aldığım devlet hastenesinden aslına uygun bi çıktı alabilir miyim nasıl bır yol izlemem gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim tsk

  Raporun kursunuzda olması gerekir. Oradan veya hastaneden talep edebilirsiniz. Ancak hastanelerde bu işlemlerin nasıl yürütüldüğünü bilmiyorum. Muhtemelen “aslı gibidir” onaylısını alabilirsiniz. İyi günler.

 15. 14 Mart 2017 - 11:22 | #15

  Siğnem :

  Hocam merhaba ben 2012de silahsız olarak güvenlik sertifikasını kazandım haziran ayında fakat çıkartamadım Aradan haziran da gelirse 5sene olacak tekrar benim sağlık raporu almam gerekiyor mu çok acil cevap bekliyorum sizden

  Sorunuzu anlamayamadım. Kursunuza danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 16. 14 Mart 2017 - 15:19 | #16

  Kerem :

  Hocam silahlı guvenlik icin saglik raporu aldim. Serfitika yi 03.07.2016 aldm. Suanda karta cevirmek istiyorum .saglik raporunun gecerlilik suresi devam ediyor mu . Hastaneden raporun 6 ay icin gecerli oldugubu söylediler.

  Özel güvenlikte sağlık raporları bir yıl geçerlidir. Sayfanın başında da yazıyor. Bir yıl dolmadan başvurursanız sorun olmaz. İyi günler.

 17. 22 Mart 2017 - 13:59 | #17

  Kerem :

  Silahli guvenlik icin belgeleri toparlarken dilekce yi internet ten mi cikti alicaz belgeleri teslim ederken mi yazmamizi isterler nasl yapmamiz lazm hocam.birde 20 tl polis teşkilatını guclendirme vakfına para yatırmamız beyan ediliyor. Daha once alan arkadaslarim boyle bir ucret odemedigini soylediler. Konu hakkinda bilgi verebilirmisiniz.

  Dilekçeyi Kategoriler/Belge Örnekleri bölümünden indirip kendinizle ilgili bilgileri yazarak çıktı alabilirsiniz. Sertifikayı alırken kursunuz yapılacak işlemleri anlatacaktır ayrıca. Eski kimlikleri adaylar kendileri yazdırıp onaya veriyordu. Yeni tip çipli kartları emniyet adrese kargo ile gönderiyor. Yeni kartlarla çıkan bir uygulama, onun için eskiler yatırmamıştı. Ancak bu yıl sonuna kadar tüm kimlikler değişeceği için onlar da yatıracak nihayetinde. İyi günler.

 18. 23 Mart 2017 - 14:06 | #18

  Sefa :

  Merhaba iyi günler, şuan silahsız kimlık kartım var ama silahlıya çevırmek istıyorum tekrar kursa yazılmam gerekiyormu ? Ve yazılı sınava girmem vs gerekiyormu iyi çalışmalar…

  Yaş ve eğitim şartlarınız uygunsa sadece silah fark eğitimi almak üzere herhangi bir kursa kayıt olmanız, sınava girmeniz gerekir. Silahlıya geçtiğinizde süreniz uzamaz, eski kartın geçerlilik süresi kadardır. Bu nedenle yenilemeye az zaman kaldıysa önce yenileme, sonra silahlı almak mantıklı sıralamadır. Silah sınavından alacağınız not toplamı en az 50, ilk temel notunuzla toplamı en az 120 olmalıdır. İyi günler.

 19. 01 Nisan 2017 - 08:49 | #19

  Ahmet :

  Hocam selamlar.. ÖG kimliğimi çıkaracağım. Sağlık raporumun üstünden 4 ay geçti. Yani 1 yıl 4 ay oldu alalı.. Haftaiçi Aşti’de emniyetle randevum var, acaba bir sorun çıkarırlar mı? Çok mu sıkı tedkik ediyorlar acaba? Yoksa tekrar çıkarmalı mıyım? Tşkler.

  Cevap gecikti kusura bakmayın. Sertifika tarihinize göre bakıyorlar sanırım. Eski tarihli ise rapor istenir, yeni ise raporun kursta olduğu varsayılır. Umarım sorunsuz halletmişsinizdir. İyi günler.

 20. 01 Nisan 2017 - 08:51 | #20

  Gülden :

  Mrhba benim sağlık raporum 10.05.2016 bugün randevu alabildim özel güvenlik kimlik kartı için randevu tarihim de 17.05.2017 yani 1 hafta geçmiş oluyor sorum şu kabul edilir mi sağlık raporu yoksa tekrar mı çıkarmam lazım ?

  Sertifika tarihiniz yeni ise raporun kursta olduğu düşünülebilir. Sertifika aldığınız tarih üzerinden de bir yıl geçti ise rapor istenme ihtimali yüksek. Net bilemiyorum çünkü, eski kursiyerlere rapor almanız gerekir diyoruz. Oradan rapor istenmeyince boşa aldık diye sitem ediyorlar. Kursunuz da yardımcı olabilir sanırım. İyi günler.

 21. 06 Nisan 2017 - 13:36 | #21

  Ugur :

  Kolay gelsin. 16.08.2016 tarihinde saglik raporunu cikarmistim silahlı için gecerlilik suresi ne kadar nisan 21 ine randevu aldım 2 hafta var bir sorunum var yalniz raporun üstüne yani sol tarafina 5 cm kadar sıvı yağ dökülmüştü sağ taraftada 2 cm kadar var cok sari degil ama birşeyler dokuldugu belli oluyor bu sekilde geçerli olurmu kolay gelsin.

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi özel güvenlikte raporların geçerlilik süresi bir yıldır. Süre dolmadan başvuru yaparsanız sorun olmaz. Diğer durumu bilemiyorum, görevliler anlayışlı davranır sanırım. İyi günler.

 22. 07 Nisan 2017 - 12:17 | #22

  Turgay :

  İyi günler ben silahsiz kimlik kartımı alicamda sağlık raporu almıştım 5 ay önce guvenlik işi için kimlik kartı almak içinde aynı sağlık raporu kullanabilirmiyim 5 ay önce ki rapor geçerli olurmu

  Sayfanın başında da belirtildiği gibi özel güvenlikte raporların geçerlilik süresi bir yıldır. Yeniden rapor almanıza gerek yok. İyi günler.

 23. 24 Nisan 2017 - 09:23 | #23

  enes :

  ay sonuna kadar saglık belgesını almam ıstendı fakat bademcıklerım şiş ve hafif üşüttüm hastanede karsıma cıkıcak bı engelmıdır ?

  Belirttiğiniz durum özel güvenlik sağlık şartlarında engel olarak belirtilenlerden değil, dolayısıyla sorun olmaz. İyi günler.

 24. 15 Mayıs 2017 - 08:57 | #24

  Yaşar :

  Ben sağlık kurulu raporu aldım o rapordaki resimi hastanedeki görevli pcsinin wabcami ile çekti o zaman sakalım vardı kabul edilirmi bide heyet raporu farklı bişimi

  Özel güvenlik kimlik kartına biyometrik foto istenir, resimdekinin siz olduğu tereddütsüz ise rapordaki resmin sakallı olması sorun olmaz. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.