Özel Güvenlik Sağlık Şartları (Silahsız)

11 Kasım 2011 tarihinde yayinlandi

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

 

Silahsız özel güvenlik olmak isteyen adayların, yukarıda belirtilen branş hekimlerinin imzaları olacak şekilde “Silahsız Özel Güvenlik Olur” ibareli raporu kursa başlarken uygun sağlık kuruluşlarından (poliklinik veya hastane)  almaları gerekmektedir.  Raporlar alındığı tarihten itibaren bir yıl geçerlidir. 

 

Bu yazı bugün : 5, toplamda : 21627 kişi tarafından okundu.

 1. Yağmur Şahin
  10 Aralık 2014 - 19:52 | #1

  Merhaba arkadaşlar, benden de güvenlik kursu özel silahsız güvenlik raporu istedi. Kızılay’da Güvenpark’ta Özel Özkaya Tıp Merkezi var. 30 TL ye kısa bir sürede veriyorlar. Görevliler de çok ilgili. Tavsiye ederim.

 2. 01 Aralık 2015 - 16:44 | #2

  sami :

  Hocam silahlı almayı düşünüyorum renk körlüğü varsa alabilirmiyim, alamıyorsam ne yapmam lazım.
  Teşekürler…

  Yukarıda gözle ilgili bölümde de görülebileceği gibi renk körlüğü engel hallerden değil. İyi günler.

 3. 16 Ocak 2016 - 17:14 | #3

  hakan :

  merhabalar..hocam ben kamu kuruluşunda 10 yıldan fazladır güvenlikgörevlisi olarak çalışan bir memurum.pskiyatri tedavisinden dolayı güvenlik görevlisi olamaz heyet raporum var ve bunu kuruma verdim.fakat kurum 3 aydan fazla zaman geçmesine rağmen beni nöbette uniformayla çalıştırmakta dilekçe dahi yazdım gelen cevap hakem hastaneye sonucunu beklediklerini ve kurumun genel merkezinden yazı gelmesini beklediklerini bu sürede nöbete devam etmem gerektiğini yazmışlar.benim görevden çekilip pasif olarak çalışmam gerekmezmi yaptıkları hukuki mi

  Kamuda çalışan özel güvenlikler için hakem hastane raporu beklenmesi gerekiyor maalesef. Her ne kadar bu şekilde çalışmak sizin açınızdan sıkıntılı da olsa hakem hastanenin kararını beklemenizde yarar var. Hakem hastane raporu olmadan sizi o görevden alanlar da sıkıntı yaşayabilir çünkü. İyi günler.

 4. 16 Ocak 2016 - 17:15 | #4

  İbrahim :

  Silahsız özel güvenlik görevlisi hastanede çalışabilir mi?

  İşveren kabul ederse çalışabilir. İyi günler.

 5. 16 Ocak 2016 - 17:16 | #5

  Okan :

  Kolay gelsin bende bel fıtığı başlangıcı var silahlı güvenlik sertifikası almak istiyorum acaba bu heyet raporu na nasıl etki eder engel mi?

  Görev yapmanızı engelleyecek bir durum yoksa sorun olmaz. İyi günler.

 6. 16 Şubat 2016 - 09:16 | #6

  edanur :

  nöroloji ve KBBden bir sorunum yok fakat gözlük kullanıyorum ve şuan sakinleştirici kullanıyorum bunun bir zararı olur mu sağlık raporu almamda?

  Psikiyatrik ilaçları devlet hastanesinden reçete yazdırıp alıyorsanız buna ilişkin kayıt, hastaneden rapor alırken görünür. Dolayısıyla aldığınız ilaçların içeriğine göre olumlu-olumsuz görüş bildirmek hekimin elinde. Rapor ücretini yatırmadan ilgili bölümle görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 7. 07 Haziran 2016 - 10:59 | #7

  M.Emin SEZEK :

  MRB HOCAN BENDE FAÇA VE DÖVME VAR AMA GÖRÜNMEYEN YERDE GÜVENLİKM SERTİFİKASI ALABİLİRMİYİM SAGLIK RAPORU VERİRLER Mİ

  Belirttiğiniz şekilde rapor alabilenler var. Ayrıca kişilik testine tâbi tutulup değerlendirme sonucuna göre yine rapor alanlar var. Dolayısıyla konu rapor alacağınız yerin tutumuna bağlı. Bulunduğunuz ildeki kurslara rapor veren yerleri (silahlı-silahsız/hastane-poliklinik) danışmanız uygun olur. İyi günler.

 8. 15 Haziran 2016 - 16:25 | #8

  Bahattin acay :

  Bir gözde yüzde elli görme kaybı varsa silahlı güvenlik kimliği alabilirmiyiz

  Silahlı için +3,-3 aralığındaki görme bozukluğu engel olmuyor. Ancak bazı hastaneler bundan daha düşük görme bozukluğuna bile rapor vermeyebiliyor. Sağlıkla ilgili son karar sağlık teşkillerinde verildiği için bulunduğunuz şehirde, silahlı rapor verebilen tam teşekküllü devlet hastanelerinden birine rapor ücretini yatırmadan göz bölümüyle görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 9. 15 Haziran 2016 - 16:27 | #9

  okan :

  iyi günler şöyle bir sorum olucaktı kardeşim 4 senedir özel güvenlik olarak çalışmakta hiç bi sıkıntısı yok iş hayatında ama bipolar bozukluk hastalığı var gata ya 3 sene oldu askerlik için gidicek çürük verirlerse çalışamaz mı bunu öğrenmek istedim.şimdi den teşekkürler.

  Özel güvenlik olabilmek için askerlik yapma şartı aranmaz. Ancak askerliğe engel olan sağlık durumunun, özel güvenlik sağlık şartlarında aranan koşullardan biri olmaması kaydıyla. Şu halde kardeşinizin silahsız kimliği olması, yenilemede rapor istenmemesi nedeniyle sorun olmaz. İyi günler.

 10. 23 Haziran 2016 - 09:34 | #10

  Serkan :

  Merhaba sağlık raporunda silahlı ogg olur diyor yalnız gözde gozliklukle sağlam diyor kimlik kartında gözlükle silahlı mi yazacak

  Kimlik kartında silahlı ve gözlüklü yazabilir. Bu durum kimlik almanıza, silahlı çalışmanıza engel teşkil etmez. İyi günler.

 11. 14 Temmuz 2016 - 07:32 | #11

  veli :

  Az işitme kaybim var silahsız güvenlik kimliği almama engelmidir.

  Özel güvenlik sağlık şartlarında görevi yapmaya engel teşkil edecek işitme kaybı olmaması ibaresi dışında bilgi yok. Dolayısıyla bu konuya ilişkin karar, sağlık teşkillerine bırakılmış demektir. Bulunduğunuz ilde rapor verebilen polikliniklerden birine rapor ücretini yatırmadan danışmanızı, olumlu olursa işlemi başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 12. 19 Temmuz 2016 - 15:53 | #12

  Akın :

  Kolumda 5-8 cm arası kaplama olarak değil çizgi şeklinde kalp ritmi dövmesi var güvenlik görevlisi olmama engel olurmu ?

  Dövmesi olanlardan kişilik testine tâbi olup rapor alanlar veya teste girmeden de rapor alabilenler var. Teste girerseniz sayısı hayli fazla olan soruları tek tek okuyup tutarlı cevaplar vermenizi tavsiye ederim. Soru çok olunca okumadan işaretleyenler olumsuz sonuç alıyor çünkü. Silahsız düşünüyorsanız 4 hekim imzalı rapor verebilen poliklinikten alabilirsiniz. Bunun için bulunduğunuz ildeki kurslara danışmanız uygun olur. İyi günler.

 13. 06 Ağustos 2016 - 12:13 | #13

  Mert :

  merhabalar ben silahlı güvenlik olmak ıstıyorum 3 4 tane dovmem var vede unıversıte mezunuyum dovmeler sıkıntı çıkarırmı

  Dövme ile rapor alan çok kişi var. Bazı hekimlerin bunu kendine zarar verme içgüdüsü olarak değerlendirip olumsuz karşılaması veya kişilik testine tâbi tutup sonucuna göre karar vermesi de söz konusu. Dolayısıyla konu tamamen hastane ve hekimle ilgili. İyi günler.

 14. 06 Ağustos 2016 - 12:15 | #14

  Ahmet :

  Merhaba,
  Ben silahlı güvenlik sertifikası için hastane raporunu aldım. Fakat heyecan yapınca ellerim titriyor. Atışlarda bu titreme sorun yaratır mı? Yani sen heyecanlı birisin galiba diye sana silah vermeyiz gibi. Ek olarak atışa giderken sakinleştirici alsam buna yönelik bir yasak var mı yoksa alıp da sınava o şekilde girebilir miyim?

  Rapor aldıysanız sorun olmaz. Atışa giderken belirttiğiniz şekilde önlem almanız da mümkün. İyi günler.

 15. 10 Ağustos 2016 - 14:57 | #15

  ahmetadanli1 :

  Merhaba hocam ben askerde uyum bozuklugundan curuk aldim silali ozel guvenlik alabilme sansim varmidir hocam

  Silahlı için gereken sağlık raporunu alabilirseniz sorun olmaz. Askerlik yapmak şart değil. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine danışıp rapor verebilen hastaneleri öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 16. 01 Eylül 2016 - 08:09 | #16

  gül :

  iyi günler 2 yıl önce epilepsi icin ilac kullandım. sonra doktor gerek kalmadgını söyleyip kesti.raporlu ilac kullanmadm. silahsız güvenlik icin saglık raporunda sıkıntı olurmu

  Silahsız raporunu yetkili poliklinikten alırsanız sorun olmaz. İyi günler.

 17. 10 Eylül 2016 - 09:38 | #17

  Deniz :

  Ben 33 yaşindayim silahsiz güvenlik sertifikasi aldim hastanede çalişabilirmiyim bayan güvenlik olarak

  Silahsız istihdam personel eden işyerlerine başvurabilirsiniz. İyi günler.

 18. 19 Eylül 2016 - 08:09 | #18

  Bgm :

  Merhaba
  Benim %47 engwlli raporum var hem gözden hem piskiyatristen ama pskiyatristlik bi durum yok doktordan rica ederek puanı verdi gözüm mercek var silahsız özel güvenlik olabilirmiyim

  Silahsız için istenen poliklinik raporunu alabilirseniz eğitim de alabilirsiniz. Bunun için bulunduğunuz ilde rapor vermeye yetkili polikliniklerden birine danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 19. 10 Ekim 2016 - 15:50 | #19

  ali :

  Merhabalar ben 5 yil once bi kaza gecirdim ve sirtimda platin var silahsiz guvenlik olabilir miyim ? Saglik raporunda sorun cikar mi acaba Herhangi bi gorevimde engele teskil etmiyor

  Silahsızda ortopedi onayı istenmediği için engel olacak bir durum yok. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.