Özel Güvenlik Sağlık Şartları (Silahsız)

11 Kasım 2011 tarihinde yayinlandi

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

 

Silahsız özel güvenlik olmak isteyen adayların, yukarıda belirtilen branş hekimlerinin imzaları olacak şekilde “Silahsız Özel Güvenlik Olur” ibareli raporu kursa başlarken uygun sağlık kuruluşlarından (poliklinik veya hastane)  almaları gerekmektedir.  Raporlar alındığı tarihten itibaren bir yıl geçerlidir. 

 

Bu yazı bugün : 0, toplamda : 24511 kişi tarafından okundu.

 1. Yağmur Şahin
  10 Aralık 2014 - 19:52 | #1

  Merhaba arkadaşlar, benden de güvenlik kursu özel silahsız güvenlik raporu istedi. Kızılay’da Güvenpark’ta Özel Özkaya Tıp Merkezi var. 30 TL ye kısa bir sürede veriyorlar. Görevliler de çok ilgili. Tavsiye ederim.

 2. 01 Aralık 2015 - 16:44 | #2

  sami :

  Hocam silahlı almayı düşünüyorum renk körlüğü varsa alabilirmiyim, alamıyorsam ne yapmam lazım.
  Teşekürler…

  Yukarıda gözle ilgili bölümde de görülebileceği gibi renk körlüğü engel hallerden değil. İyi günler.

 3. 16 Ocak 2016 - 17:15 | #3

  İbrahim :

  Silahsız özel güvenlik görevlisi hastanede çalışabilir mi?

  İşveren kabul ederse çalışabilir. İyi günler.

 4. 16 Ocak 2016 - 17:16 | #4

  Okan :

  Kolay gelsin bende bel fıtığı başlangıcı var silahlı güvenlik sertifikası almak istiyorum acaba bu heyet raporu na nasıl etki eder engel mi?

  Görev yapmanızı engelleyecek bir durum yoksa sorun olmaz. İyi günler.

 5. 16 Şubat 2016 - 09:16 | #5

  edanur :

  nöroloji ve KBBden bir sorunum yok fakat gözlük kullanıyorum ve şuan sakinleştirici kullanıyorum bunun bir zararı olur mu sağlık raporu almamda?

  Psikiyatrik ilaçları devlet hastanesinden reçete yazdırıp alıyorsanız buna ilişkin kayıt, hastaneden rapor alırken görünür. Dolayısıyla aldığınız ilaçların içeriğine göre olumlu-olumsuz görüş bildirmek hekimin elinde. Rapor ücretini yatırmadan ilgili bölümle görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 6. 04 Ocak 2017 - 09:12 | #6

  ali :

  merhaba benim sol kolumda dirsekten bilegime kadar ejderha dovmesi var. silahli guvenkik olarak bankalarda devlet binalrinda filan calisabilirmiyim cok merak ediyorum ve net bir cvp alamiyorum kimseden eger sorun olmicaksa hemen yazilmak istiyorum.

  Kolları boydan boya dövmeli rapor alıp çok güzel yerlerde (kamu dahil) çalışanlar var. Burada önemli olan iki husus var. İlki bazı psikiyatri hekimleri dövmeyi kendine zarar verme güdüsü olarak değerlendirip olumsuz kanaat belirtebiliyor. Bu tür hastanelerden uzak durun. Bazı hastanelerde de kişilik testi sonucuna göre olumlu rapor veriliyor. Kişilik testinde yaklaşık beş yüz soru var. Dikkatle okuyup tutarlı cevaplar vermenizi tavsiye ederim. Okumadan cevaplayan birine olumsuz rapor verdiler. Olumsuz raporlar imza karşılığı teslim alındığında emniyetin rapor ret havuzunda görünüyor. Böyle olursa bir daha hiç özel güvenlik olma imkanı olmuyor. Raporu aldınız, eğitimi de başarıyla tamamlayıp kimlik sahibi olabildiniz diyelim. Dövmeli çalışmak işverenin inisiyatifinde, işveren kabul ederse sorun yok. Yukarıda da dediğim gibi bu şekilde çok çalışan var. Rapor alınabilecek hastaneleri bulunduğunuz ildeki kurslara danışmanız uygun olur. İyi günler.

 7. 18 Ocak 2017 - 17:54 | #7

  Kardelen :

  Merhaba özel guvenlik kursuna gitmek istiyorum ancak hafif işitme kaybım var cihazım var ama cok nadir kullanıyorum dısarı çıkarken fln sorun olurmu

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden, silahsız için yetkili poliklinikten rapor istenir. Belirttiğiniz konuya ilişkin karar, bu sağlık kurumlarında verilir. Rapor ücretini yatırmadan durumunuza uyan sağlık teşkiline danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 8. 22 Mart 2017 - 14:37 | #8

  buğra Yasin Günsüz :

  merhaba
  sağlık raporu 1 yıl olduğu bilgisi kesinmidir bazı kaynaklarda 6 ay geçerli olduğu bilgisi verilmektedir konu hakkında net bilgi için desteğinizi bekliyorum
  tşkederim iyi Çalışmalar.

  Özel güvenlik raporları bir yıl geçerlidir. Net bilgi. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.