Özel Güvenlik Sağlık Şartları (Silahlı)

15 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

 

Bu yazı bugün : 4, toplamda : 62449 kişi tarafından okundu.

 1. 12 Kasım 2015 - 17:06 | #1

  emre demir :

  Kollarimda omuz bolgesinde kesik izleri var bu sorun olurmu silahli guvenlik olmak ocon

  Sağlık raporu almanız kaydıyla sorun olmaz. Genelde kişilik testi yapılıyor, olumlu sonuçlanırsa rapor veriliyor. Rapor alacağınız hastanenin ilgili bölümüne danışıp olumlu cevap aldıktan sonra ücretini yatırmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 2. 28 Aralık 2015 - 09:35 | #2

  ali :

  Ritim atisi anormal yazmasi silahli kimlik almaya engelmi

  Sağlık şartları ile ilgili tüm detaylar yukarıda verilenler, bizim de harici bir bilgimiz yok. Belirttiğiniz durumla ilgili karar, silahlılardan istenen raporun alınacağı tam teşekküllü devlet hastanesinde verilir. Bulunduğunuz ildeki kurslara rapor alınabilecek hastaneleri danışabilirsiniz. İyi günler.

 3. 02 Ocak 2016 - 18:06 | #3

  Emre Topuz :

  Hocam apandist ameliyatı silahlı güvenliğe sıkıntı olurmu

  Hayır, olmaz. İyi günler.

 4. 15 Şubat 2016 - 18:28 | #4

  Emrah :

  Elverissiz raporu alan silahli guvenlik olurmu

  Elverişsiz raporu alanların silahlı olabilmesi için o ildeki hakem hasteneden olumlu rapor almaları gerekir. İyi günler.

 5. 23 Mart 2016 - 09:28 | #5

  yalçın :

  tıp 1 dıyabet hastasıyım sılahlı guvenlık belgesı alabılırmıyım acaba?

  Özel güvenlik sağlık şartlarında diyabetle ilgili bir detay yok. Bulunduğunuz şehirdeki kurslardan birine, ilinizde rapor veren hastaneleri sorup öğrenebilirsiniz. Hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce ilgili poliklinikle görüşüp olumlu cevap alırsanız işlemi başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 6. 07 Nisan 2016 - 08:51 | #6

  Kader :

  Hocam silahlı güvenlik için kan tahlilde hamile çıkarsa sorun olurmu acaba

  Hamilelik silahlı rapora engel olmaz. Ancak gerek eğitim atışında, gerekse sınav atışında bebeğin zarar görme ihtimaline karşı, atış yapabilmeniz için sizden doktor raporu istenebilir, bilginiz olsun. İyi günler.

 7. 27 Nisan 2016 - 15:30 | #7

  Sıtkı Can :

  Hocam ben eskerlige elverissiz raporu aldım . Yuksek biryerden düşmüştüm ve kafatasım çatlamıştı başında ameliyat izi var . Fakat sacım hafif uzun oldugunda kapanıyor ve belli olmuyor . Bu ameliyat silahlı eğitim gormeme engel olurmu . Lise mezunuyum 23 yaşindayim .

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden, silahsız için yetkili poliklinikten rapor istenir. Tercihinize göre silahlı-silahsız uygun olan sağlık teşkiline başvurmanızı, rapor ücreti yatırmadan ilgili bölümle görüşmenizi, olumlu cevap almanız halinde raporu almanızı tavsiye ederim. Anlattığınız kadarıyla sorun olmayacakmış gibi görünüyor. Karar sağlık teşkillerinde verileceği için bulunduğunuz ildeki özel güvenlik kurslarına danışarak rapor veren hastane-poliklinikleri öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 8. 19 Aralık 2016 - 10:31 | #8

  Simge :

  Benim pilatinim var bir soru. Olurmu

  Silahsız adaylardan istenen raporda ortopedi onayı yok (platin ortopedik bir durumdan ise). Bulunduğunuz ildeki kurslardan rapor vermeye yetkili klinikleri öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 9. 12 Ocak 2017 - 11:30 | #9

  Zeki :

  renk körlüğü çıktı bende heyet yönergeye bakacaklar n öyle karar verecekler. renk körlüğü olmama şartı varmi

  Kategoriler/Kanun ve Yönetmelik/Özel Güvenlik Birleştirilmiş Genelge 10.1.a) maddesini kaynak gösterin. Orada daha önceden renk körlüğü nedeniyle elenenlere dahi kimlik verilebileceği yazıyor. Ayrıca 11.09.2011 gün ve 28051 sayılı Resmi Gazete’de konuya ilişkin düzenlemenin yayınlandığını da söyleyebilirsiniz. O ilin sağlık müdürlüğü hastanesine haber vermiş olmalı, bunca yıl geçti üzerinden. İyi günler.

 10. 10 Ocak 2018 - 11:01 | #10

  serkan :

  hocam sılahlı özel güvenlık almayı düşünüyorum fakat benım sol gözümde görme bozukluğu var sağlık raporu da sıkıntı olurmu

  Silahlı için istenen heyet raporu, tam teşekküllü hastanelerden alınmak zorundadır. Genelde +3,-3 aralığında kalan görme bozuklukları sorun olmuyor. İyi günler.

 11. 25 Ocak 2018 - 07:38 | #11

  Veysel düzgün :

  Ben tip 1 diyabet hastasıyım insülün kullanıyorum silahlı veya silahsız güvenlik sertifikası alabilirmiyim tesekkürler

  Resmi sistem üzerinden (hastane) reçeteli ilaç kullanıyorsanız silahlı için istenen sağlık raporunun devlet hastanesinden istenmesi nedeniyle görünür. Engel olup olmadığını rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. Silahsız için istenen raporlar yetkili polikliniklerden alınabiliyor. İyi günler.

 12. 07 Şubat 2018 - 15:18 | #12

  zeynep :

  merhaa ben hepatit b hastasıyım güvenlik sertifikası almama neden olurmu

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi yukarıda var. Bunun dışında kalan hususlarla ilgili karar, sağlık kurumları ve hekimlere bırakılmış. Tedavi için resmi sistem (hastane) üzerinden ilaç alıyorsanız veya bir şekilde kaydınız varsa silahlı raporunda görünür. Silahsız için poliklinik raporu yeterlidir. Sıkça Sorulan Sorular bölümünde eğitim-yaş şartları var. Hangisini istiyorsanız ona uygun rapor için rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 13. 14 Şubat 2018 - 08:10 | #13

  Cansel :

  İyi günler bende sedef hastalığına bağlı romatizma var tedavi görüyorum herhangi bi hareket kısıtlılığım yok silahlı özel güvenlik görevlisi olabilir miyim?

  Silahlı için istenen heyet raporunun alınacağı hastane kayıtlarında kullandığınız ilaç vs. görünür. Sağlık şartları ile ilgili yukarıda yazılan dışında bilgi yok. Rapor alacağınız hastaneye ücreti yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 14. 14 Şubat 2018 - 08:12 | #14

  Keziban :

  Guvenlik kurslarının iş garantisi olmadığını biliyorum lakin iyi bir kurstan sertifika alamak önemlimi yoksa herhangibir kurs ta olabilirmiş ve ben 32 yaşında bir bayanım önlisans mezunuyum silahliyi alsam iş imkanım olurmu bu yasta ingilizce bilmek artımıdır

  Bazı işyerleri personel alımında eğitim alınan kursa dikkat edebiliyor. İş imkanları bulunulan ile göre değişebildiği için ilinizdeki kurslara danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 15. 20 Şubat 2018 - 09:37 | #15

  Gül :

  Hastanede sağlik raporu için psikiyatri bölümünde sikinti çikti kurula verdi kurul karari üç ay sonra tekrar test yapilmasini istiyor ancak o kadar vaktim yok. Başka hastaneden tekrar sağlik raporu çikaetabilirmiyim yoksa sistemde gözükür sağlik roporu alamazmiyim

  O raporu imza karşılığı teslim almadıysanız başka hastanede şansınız olabilir. Ancak aynı sorunu orada yaşamayacağınız garanti değilse boşa masraf yapmış olacağınızı da göz ardı etmeyin. İyi günler.

 16. 20 Şubat 2018 - 12:10 | #16

  EMİN ARSLAN :

  merhaba epilepsi hastasıyım fakat 4 yıldır ilaç kullanıyorum hiç rahatsız olmadım silahlı alabilirmiyim.syg,

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi yukarıdaki gibi, ilave hususlarda yetki sağlık kurumları ve hekimlerde. Silahlı için istenen heyet raporunun alınacağı hastane sisteminde geçmişe yönelik ilaç vb. kayıtları göründüğü için sizin durumunuzda da karar hekime kalmış. Daha önce silahlı raporunu epilepsi ilaçları nedeniyle alamayanlar oldu. Siz de riske girmemek açısından rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 17. 02 Mart 2018 - 13:53 | #17

  ahmet :

  iyi günler rütbeli askerken psikiyatri böülümünden malulen emekli oldum . Silahsız güvenlik kartı alabilirmiyim

  Silahsız için 4 hekim imzalı rapor vermeye yetkili poliklinikten alınacak rapor yeterlidir. Raporu alabildiğiniz takdirde özel güvenlik eğitimini de alabilirsiniz. İlinizde rapor vermeye yetkili poliklinikleri kurslardan öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 18. 09 Mart 2018 - 08:35 | #18

  Murat :

  Silahli sertifika için 2016 yilinda sağlik raporu almiştim sinavi kazanamadim tekrar kayit olmak istiyorum sağlik raporu geçerli olurmu teşekkürler.

  Özel güvenlikte sağlık raporlarının geçerlilik süresi bir yıldır. Raporu yeniden almanız gerekir. İyi günler.

 19. 23 Mart 2018 - 11:30 | #19

  Funda :

  Mrb.daha onceden psıkıyatrı qıderek ılac kullandım.ama sonra devam etmedım.sılahlı quvenlık ıcın saqlık raporun almamda sorun olur mu ıyı qunler.

  Kullandığınız ilaçlar, hastane ve poliklinik kayıtlarında görünür. Bu nedenle silahlı-silahsız için hangisine başvuracaksanız parasını yatırmadan önce danışmanızda yarar var. Ayrıca başka bölümde sorduğunuz dövme konusu da aynı şekilde. Dövme-faça izi vb. durumlar için eskisi gibi hoşgörülü davranılmıyor sanırım, kişilik testi vb. istenebilir. İyi günler.

 20. 26 Mart 2018 - 08:12 | #20

  Mert karakaş :

  Hocam ben damar genişlemesinden ameliyat oldum bu engel olurmu

  Özel güvenlikte aranan sağlık şartları ile ilgili sayfanın başında verilen dışında bilgi yok. Dolayısıyla böyle durumlarda silahlı-silahsız tercihine göre rapor alınacak sağlık kuruluşuna ücretini yatırmadan önce danışmakta yarar var. İyi günler.

 21. 09 Nisan 2018 - 12:58 | #21

  emin :

  Merhaba.Yüzümde belirgin şekilde dikiş izi var. Heyet raporu alırken sorun çıkar mı?

  Sağlık şartları ile ilgili yukarıda yazan dışında bilgi yok. Dolayısıyla karar ilgili branş hekimine bırakılmış. Rapor alacağınız hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 22. 17 Nisan 2018 - 15:50 | #22

  Serhat :

  Merhaba
  Eşimle boşanma aşamasındayken geri dönmesi adına binadan atlama olarak intihara teşebbüs ettim eşimin dönmesi için bunyüzdrn dolayı karakolda ifade verdim güvenlik olabilirmiyim Allah herkesin yardımcısı olsun
  Hayırlı günler

  Belirttiğiniz durumun kayıtlara ne şekilde geçtiğine göre değişebilir. Ayrıca sonunda hastane varsa oradaki kayıtlar da görünür. Dolayısıyla net bilemiyorum, iliniz özel güvenlik şubesine danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 23. 05 Mayıs 2018 - 07:50 | #23

  sabiree :

  psikolog 500 soruluk test çözdürcekmiş rapor için silahlı için yüzde kaçını bilmem gerek

  Gireceğiniz kişilik testindeki sorular bilgi ölçmek amaçlı değil, dolayısıyla yanlış-doğru yok. Oradaki soruların tamamını okuyup anlayarak kendinizle ilgili soruları doğru ve tutarlı cevaplamanız önemli. İyi günler.

 24. 07 Mayıs 2018 - 08:39 | #24

  Ercan :

  Merhaba, kadrolu silahlı güvenlik görevlisiyim, babamın sağlık sorunu nedeniyle beş yıl önce bir kulağında tamamen işitme kaybı oluştu, genetik olabileceği düşüncesiyle soruyorum; tek taraflı işitme kaybı silahlı ögg olmaya engelmidir, engel ise işitme cihazı kullanmak sorunu ortadan kaldırır mı, iyi günler

  Özel güvenlik sağlık şartlarında KBB ile ilgili görevi yapmaya engel teşkil edecek işitme kaybı olmamak şeklinde belirtilmiş. Duyma kaybı ile ilgili oran verilmemiş. Dolayısıyla bu konuda karar yetkisi hastanelerde ilgili branş hekimlerine bırakılmış görünüyor. Halen silahlı kart sahibi olmanız ve yenilemede rapor istenmemesi nedeniyle muhtemelen sizin açınızdan sorun olmaz. İleride işitme kaybı gelişir ve işinizi layıkıyla yapmanızı etkiler bir hale gelirse işyeriniz rapor isteyebilir. İşitme cihazı kullanmanız işyerinizin rapor istemesine yol açabilir, bilginiz olsun. İyi günler.

 25. 15 Mayıs 2018 - 07:28 | #25

  Umut :

  Merhaba , tip 1 diyabet hastalığım var silahlı özel güvenlik kartı almamda herhangi bir sıkıntı çıkartır mı?

  Sağlık şartlarında bu konuya ilişkin detay yok. Dolayısıyla karar ilgili branş hekimlerinde demektir. Rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 26. 18 Mayıs 2018 - 07:59 | #26

  V.ÇETİN :

  Merhaba,benim sol gözümde göz tembelliği var.Bu silahlı ögg olmama engel teşkil edermi.

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi yukarıdaki şekilde. Diğer hususlarda karar yetkisi ilgili branş hekimlerine bırakılmış. Dolayısıyla sizin durumunuz da buna dahil. Rapor ücretini yatırmadan önce göz kliniği ile görüşmenizi, alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 27. 28 Mayıs 2018 - 11:39 | #27

  Mustafa :

  Merhaba sol gözümde göz tembelliği var ama sağ gözüm %100 görüyor silahlı güvenlik sertifikası alabilirmiyim.

  Sayfanın başında belirtilen dışında aranan sağlık şartları ile ilgili bilgi yok. Dolayısıyla karar ilgili branş hekimlerine bırakılmış. Rapor ücretini yatırmadan önce hastaneye danışmanızı, alacağınız cevaba göre işlemi başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 28. 30 Mayıs 2018 - 08:06 | #28

  Feyaz :

  Hocam silahlı özel güvenliğe baş vurdum heyet raporunda sağ kulağımda sorun oldu oldugunuda bılıyordum çünkü küçükken amelıyot oldum sağ kuşağım sol külahıma göre bıraz ağır yanı duyabılırıyom ama çok ıyı deil ama kbb sen gecemedım bır başka hastaneden denesem olurmu acaba heyet raporunu almak ıçın acaba verırlermı verseler dahi ilk alamadığım heyet raporu ilerde karşıma döküntü olarak çıkarım acaba yardımcı olursanız sevınırım hocam

  Olumsuz çıkan raporu imza karşılığı teslim aldıysanız maalesef yapacak bir şey yok. Rapor, emniyetin ret havuzunda tüm illerde görünür. Olumsuz raporu etkisiz kılacak tek şey, hakem hastaneden olumlu rapor almaktır. Ancak bu rahatsızlık gerçekten var olduğu için hakem hastaneden rapor almanız da mümkün değil. Tedavi olma ihtimali varsa sonrasında şansınızı deneyebilirsiniz. İyi günler.

 29. 30 Mayıs 2018 - 10:47 | #29

  Feyaz :

  İmza karşılı nasıl oluyorkı hocam bır kaç bölümden geçtim takı kbb ye gelene kadar dıyerlerı kabul ettı olur dıye yazdılar kbb de olamaz dıye yazdı bnde çıkıp gıttım yanı hepsı olamaz demedı imza karşılı nasıl oluyo onu anlamadım hocam

  Heyet raporunda tüm bölümlerin olumlu olması halinde geçerli rapor alınabilir. Sadece KBB’nin olumsuz kanaat yazması, raporun olumsuz çıkması için yeterlidir. Eğer siz o raporu teslim almadıysanız emniyetin ret havuzunda görünmez. Ancak bu rahatsızlık nedeniyle başka yerden olumlu rapor almanız mümkün görünmüyor maalesef. İyi günler

 30. 30 Mayıs 2018 - 14:19 | #30

  Feyaz :

  Hocam yanız pısıkıyatrıyı en sona bıraktım dolayısıyla kbb sen geçirmediğim için pskiyatrıye uğramadım o kaldı askerliğimide yaptım insanda sorun olmadı nasıl bı iş anlamadım hocam valla ama yinede siz degerlı hocalarımız olduğu için çok sevındım sağılun

  Raporu teslim almasanız da KBB’deki sorun nedeniyle özel güvenliğe elverişli rapor almanız mümkün görünmüyor. Dolayısıyla diğer bölümlerden olumla alsanız da heyet onayı olmaz. Bulunduğunuz ildeki kurslardan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler.

 31. 21 Haziran 2018 - 17:13 | #31

  yusuf :

  beyin kanaması gecirdim özel güvenlik belgesi alabilirmiyim

  Bu sorunuzun cevabını bilemiyorum. Geçirdiğiniz ameliyata ilişkin kayıtlar hastanede görünür ve ilgili hekim karar verir. Silahsız için de poliklinik raporu istenir. Hangisini düşünüyorsanız (eğitim ve yaşla ilgili şartlara ilişkin bilgi Sıkça Sorulan Sorular bölümünde var) ona uygun raporu alırken rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 32. 25 Haziran 2018 - 13:17 | #32

  İsmail zengin :

  Sağ gözüm %10sol gözüm %100 görüyor özel güvenlik belgesi alabilirmiyim silah li

  Sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi yukarıdaki kadar, detaylara ilişkin yetki ilgili branş hekimlerinde. +3,-3 aralığındaki görme bozukluğu genelde sorun olmuyor. İçinizde şüphe kalmaması açısından rapor vermeye yetkili hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 33. 31 Ağustos 2018 - 16:37 | #33

  Ayk :

  Hocam mrb ben askeriyede askere elverişli değildir raporu aldım ama geçenlerde güvenliğe yazıldım ve silahsız özel güvenlik olur onayı aldım bu güvenlik soruşturmasında bana engel olur mu şimdiden çok teşekkür ederim

  Askerliğe elverişsiz raporuna rağmen silahsız rapor alabildiyseniz sorun yok. Demek ki silahsız özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartlarını taşıyormuşsunuz. İyi günler.

 34. 17 Eylül 2018 - 14:07 | #34

  NAZİKE :

  Merabalar;
  Silahlı güvenlik sertifikası almak istiyorum .lakın 6 yıl önce bir seferlige mahsusu bir nöbet gecirdim doktor kntrollei dahinde muayene pldum hastalıkdan kalan hic br srun yoktur. 2017 nin ocak ayında devlet hastanesine basvuru yaptim olumösuz cevap verdiler .itirazım üzerine ikinci hastaneye yönlendirdiler ikinci hastane olumlu verdi ortak karar icin 3. hastaneye gtmem gerektigi söylendi malesef gidemedim . üzerrinden raporumn bir yıl gecti tekrar basvuru yapasam aynı hastane eskı raporu grup yine olmsuz cevp verirmi

  İlk olumsuz rapordan sonraki hastane, ilinizde hakem statülü olsaydı üçüncü kez rapor masrafınız olmazdı. Dolayısıyla üçüncü hastaneye gidecekseniz mutlaka hakem hastane olmasına dikkat edin. Olumsuz kararlı raporlar emniyetin ret havuzunda görüneceği için üzerinden bir yıl veya daha fazla geçmesi sonucu değiştirmez. Hakem hastaneyi iliniz sağlık müdürlüğünden öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 35. 25 Eylül 2018 - 12:09 | #35

  esc :

  merhaba sağ kulağım normal sol kulağım doğuştan kapalı duyuyorum fakat hafif derece kayıp var mevzuatta
  özel guvenlik yapmasına engel teşkil edebilecek kayip olmaması askerlik yaptim ehliyetim var alabilirmiyim

  Silahlı ve silahsız için aranan eğitim-yaş şartlarını Sıkça Sorulan Sorular bölümünde görebilirsiniz. Silahlı için tam teşekküllü hastaneden heyet, silahsız için poliklinikten alınacak raporun ücretini yatırmadan önce ilgili sağlık kurumuna danışmanız uygun olur. Alacağınız cevaba göre işlemi başlatırsınız. İyi günler.

 36. 28 Eylül 2018 - 15:46 | #36

  Uğur :

  Slm benim doğuştan kalp yetersizliği var 3 senedir silahsız güvenlik yapmaktayım Bi sıkıntım yok doğuştan olduğu için silahlıya geçiş yapmak istiyorum sağlık raporda sorun olurmu kalp yetersizliği

  Silahlı için istenen heyet raporu veren bir hastaneye, rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. Sağlıkla ilgili konularda karar yetkisi tamamen ilgili branş hekimlerinde olduğu için bu soruya net cevap verecek bilgiye sahip değilim. Hastaneden olumlu cevap alırsanız işlemi başlatırsınız, olumsuz ise rapor paranız boşa gitmemiş olur. İyi günler.

 37. 04 Ekim 2018 - 11:57 | #37

  Yıldıray :

  Merhaba ben silahlı ögg olmak istiyorum bir kaza sonucu sag el işaret parmagımın ilk bogumunu kaybettim kendim sol elim bu silahlı belge almama engel olur mu

  Daha önceden benzer durumda sağ el işaret parmağı tek boğum eksik ama sol elini kullanan birinin rapor aldığını duymuştum. Sağlıkla ilgili konularda karar yetkisi ilgili hekimlerin olduğu için bu örnek, hekimleri bağlamaz ama tutumları hakkında ipucu verebilir. Dolayısıyla rapor ücretini yatırmadan önce ilgili hekime danışmanızı tavsiye ederim. Eğer olumsuz ise silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için silahsız için ilinizde yetkili polikliniklerden birine başvurabilirsiniz. İyi günler.

 38. 06 Ekim 2018 - 08:21 | #38

  Gokhan :

  Mrb silahli guvenlik elemani icin saglik raporu almaya gittim herseyden gectim dahiliye karacigerde yaglanma var diye ileri tekkik yapmazi gerektigini ve onaylamayacgi emin olduktan sonra saglam diyebelicegini soyledi herkes gibi bende sastim karaciger yaglanmasi 0 50 sinirmis ve 93 mus hastanede bana ne olabilir ne olamaz diye biseyde vermedi hafta sonu oldugun icin ptesi yine gel dedi dahiliyice bu durumla karsilasan varmi yani karaciger yaglanmasi silahli guvenlik olmami engellermi bilmek isterim tesekkurler

  Özel güvenlikte aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi yukarıdaki kadar, diğer detaylar için karar yetkisi ilgili branş hekimlerine bırakılmış. Raporu onaylayacak hekim olumsuz karar verirse yapacak bir şey yok. Bazı hastaneler askeri öğrenci raporu ile karıştırıyor sanırım bu kadar detaya baktığına göre. Ankara’da tahlil yapmadan rapor veren hastaneler var, sonuçta kişinin tedavi aldığı bir durum varsa kayıtlarda görünüyor zaten. İyi günler.

 39. 22 Ekim 2018 - 15:37 | #39

  Yıldırım :

  Hocam ben geçen sene psikiyatri tedavisi görüyordum güvenlik kursuna yazıldım sağlık raporunu aldım sağlık raporunda 1 yıl sonra psikiyatri polikliniği kontrolü koşuluyla silahsız özel güvenlik olur yazıyor benim tedavim biteli 1 yıl oldu tekrar sağlık raporu almam gerekiyor mu yenilemede sorun çıkar mı

  Raporda belirttiğiniz notla ilgili daha önce benzer bir durum duymadım. Temelde nasıl olur, yenilemede tekrar rapor istenir mi konularını kursunuzun, bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine danışması daha doğru olur sanıyorum. İyi günler.

 40. 24 Ekim 2018 - 15:12 | #40

  Gökhan :

  Silahsiz kimligimi silah li yapmak istiyordum ancam psikiyatr testinde n olumsuz rapor cikti va alamadim silahsiz kimligimi etkilermi bu

  Yenilemede rapor istenmediği için silahsız kaldığınız sürece sorun olmayabilir. İyi günler.

 41. 30 Ekim 2018 - 07:24 | #41

  tolga :

  Tip 1 şeker hastası silahlı güvenlik kartı ala bilirmi unsilun kullaniyor

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi sayfanın başında yazıldığı kadar. Detaylar hakkında yetki ilgili hekimlere/sağlık kurumlarına bırakılmış. Belirttiğiniz durumun sonucu ne olur bilemiyorum, rapor vermeye yetkili (silahlı-silahsız hangisi isteniyorsa ona uygun) kuruma rapor ücretini yatırmadan önce danışmak gerekir. İyi günler.

 42. 03 Kasım 2018 - 09:09 | #42

  Hasan :

  Hocam anksiyete bozukluğundan askeriyede rapor aldım bu silahlı güvenlik olmama engel olur mu?

  Silahlı için devlet hastanesinden heyet raporu istenir. Tüm hastanelerin Sağlık Bakanlığı’na bağlanması nedeniyle muhtemelen bu aldığınız rapor sistemde görünür. Dolayısıyla olumsuzluk ihtimali var. Rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 43. 14 Kasım 2018 - 10:10 | #43

  Şahin :

  Hocam gözlüklü sağlam yazıyor.silahlı güvenlik olur raporu aldım gözlük takmak zorundamıyım….

  Denetleme esnasında gözlük takmazsanız ve görevliler bunu fark edip eksik olarak yazarsa sıkıntı olabilir. Gözlükle çalışmanız gerekiyorsa buna uygun rahat bir gözlük almanızda yarar var sanırım. İyi günler.

 44. 15 Kasım 2018 - 12:22 | #44

  Nebi kaya :

  Merhaba kolay gelsin ben kalp kapakçığı ameliyatı oldum silahsız güvenlik kartı başvurusunda bulana bilirmiyim şimdiden cevap için tşk ederim

  Her ne kadar silahsız raporları yetkili polikliniklerden alınsa da bazı hastane kayıtlarına ulaşabiliyorlar sanırım. Ayrıca sağlığınız açısından bu gerçeği saklamak da çok yanlış olur. Kayıtlar görünse de görünmese de ameliyatınız ile ilgili elinizde rapor vb. belgelerle rapor alacağınız kliniğe ücreti yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 45. 29 Kasım 2018 - 14:00 | #45

  ali :

  Merhaba.2013 yılında anksiyete bozukluğu tanısı olması silahlı rapor almaya engel olurmu bununla ilgili rapor yok İlaçda kullanmıyorum.sadece e nabızda tanı kısmında gözüküyor.şimdiden teşekkürler cevap için.

  Her ne kadar rapor olmasa da e-nabız’da görünüyorsa silahlı için rapora başvurmanız halinde hastane kayıtlarında da muhtemelen görünecektir. Bu nedenle rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 46. 04 Aralık 2018 - 08:05 | #46

  BRK :

  bende göz tembeliği var silahlı güvenlik olur raporu alabilirmiyim ?

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi sayfanın başındaki kadar. Detaylarla ilgili karar yetkisi, ilgili branş hekimlerinde. Bu nedenle rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.