Özel Güvenlik Sağlık Şartları (Silahlı)

15 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

 

Bu yazı bugün : 12, toplamda : 52312 kişi tarafından okundu.

 1. 04 Ekim 2017 - 10:40 | #1

  Leyla :

  Merhaba hocam ben özel güvenlik olmak istiyorum silahsız olarak girdim bütün muayeneler den geçtim sadece göz bölümünde Sağ gözüm gayet sağlam ama sol gözümde birazcık bulanıklık olduğu için harfleri göremedim heyete gittiğimde bu sorun olur mu Güvenlik olmamı engeller mi

  Silahsız aday raporları poliklinikten de alınabilir. Heyet dediğinize göre hastaneye mi başvurdunuz bilemedim. Poliklinikte maliyeti de daha uygun oluyor aslında. Hastanelerde silahlı-silahsız fark etmeksizin aynı parayı istiyorlar. İyi günler.

 2. 04 Ekim 2017 - 10:42 | #2

  tarık :

  İyi günler kısa bir süre önce check up yatırmıştım. Check up da beyinde bazı bölgelerde tıkanıklık olduğu söylendi ve nöroloji beni psikiyatriste gönderdi. Psikiyatrist filme bakıp durumun normal olduğunu söyledi. Heyetten rapor alırken sıkıntı çıkmaz değil mi?

  Belirttiğiniz duruma ilişkin resmi sistem üzerinden reçete-ilaç-tedavi aldıysanız silahlı raporu veren hastanede görünebilir. Silahsız için poliklinik raporu yeterlidir. Hastaneden alacaksanız rapor parasını yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 3. 06 Kasım 2017 - 08:22 | #3

  mehmet :

  Hcam merhaba ben silahlı özel güvenlik için başvuruda bulundum.Hastane raporu alırken bende daha önceden astım vardı.muayenede de astımın var dediler.astım hastalığım buna engelmidir özel güvenlik (silahlı silahsız) olabilirmiyim.ŞimdidenTeşekkürler.

  Özel güvenlik sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi sayfanın başındaki gibi. Bu hususların detayları ilgili hekimlere kalmış. Silahlılar için 6136 S.Yasaya göre silah ruhsatı almak isteyenlerde aranan şartlar esas alınıyor. Örneğin renk körlüğü de rapora tespit olarak yazılıyor ama engel teşkil etmiyor. Astım da aynı şekilde olabilir ama net bilmiyorum. İyi günler.

 4. 21 Kasım 2017 - 18:03 | #4

  Tarık :

  Kolay gelsin ben silahlı güvenlik için başvuru yapacam ama ellerimde titreme var ve ilaç kullanıyorum acaba silahlı güvenlik için engelmi heyet raporunda sorun cikarmi

  Belirttiğiniz ilacı devlet hastanesinden reçeteli kullanmıyorsanız sorun olmaz. İyi günler.

 5. 23 Kasım 2017 - 09:02 | #5

  Kartal :

  Merhaba ben hiv + Güvenlik kazandım sağlık raporunda sorun çıkmadı ise baslayista sorun çıkar mi ise başlarken ne gibi belgeler isteniyor bilginiz var mi teşekkür ederim çok güzel bir uygulama

  İşe başvuru belgeleri, başvuru yapacağınız işyeri tarafından belirleneceği için hangileri olduğunu sadece oradan öğrenebilirsiniz. Raporda sorun çıkmadı ise kimlikte de çıkmaz. İyi günler.

 6. Aziz
  29 Kasım 2017 - 19:00 | #6

  Orcan Reis bende tıp 1 şeker hastasıyım sen alabildin mi heyet raporunu

 7. 04 Aralık 2017 - 15:12 | #7

  A.aymaz :

  Iyi günler. Ben silahsız ozel güvenlik belgesi almak istiyorum ancak suan da hamileyim. Bu durum bir engel oluşturur mu?

  Silahlılarda atışa katılabilmek için rapor istenir ama kursunuzun vereceği eğitime katılabilecekseniz silahsız için bir sorun yok. İyi günler.

 8. 04 Aralık 2017 - 15:25 | #8

  hasan :

  hocam bende 2 bucuk yıl oncesi epılepsi tansı vardı sunda hiçbir sıkıntım yok. 1 yılı geckın ilaç kullanmıyorum hatta ehliyet için sağlık raporunu cıkardım. silahlı veya silahsız guvenlık için her hangı bir sıkıntı olurmu tahminenizz?

  Siteye gelen yorumlardan epilepsi nedeniyle heyet raporu olumsuz çıkanlar olduğu anlaşılıyor. Bu nedenle riske girmemek için rapor ücretini yatırmadan önce hastaneye danışmanızı (silahlı için) tavsiye ederim. Silahsız için yetkili poliklinik raporu yeterlidir. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster