Özel Güvenlik Sağlık Şartları (Silahlı)

15 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

 

Bu yazı bugün : 4, toplamda : 32349 kişi tarafından okundu.

 1. 30 Kasım 2012 - 17:44 | #1

  faruk :

  renk körlügü silahlı güvenlik için bir engel teşkil ediyor mu acaba?Teşekürler…

  Renk körlüğü, silahlı ve silahsız için engel değil. Raporda bunun tespit edildiği yazılsa da sonucu etkilemiyor. İyi günler.

 2. 10 Şubat 2015 - 18:22 | #2

  ahmet :

  Askerlikten çürük raporu aldım tek böbreğin olduğu için silahli güvenlik olabilir miyim ?

  Silahlı adaylardan istenen sağlık raporunu aldığınız takdirde sorun olmaz. Fazla tahlil yapmayan bir hastaneyi kursunuzdan öğrenmeniz yararlı olur, rapor alırken de söylemeyin. İyi günler.

 3. 10 Şubat 2015 - 18:26 | #3

  dursun :

  askerden çürük alan birı güvenlik belgesınıde almış bu kışının calışmasına onay çikarmi hocam

  Askerlik yapma şartı özel güvenlikte aranmadığı için elverişsiz raporuna neden olan durum sağlık şartlarındaki engellerden değilse sorun olmaz. Bazı işyerleri özellikle askerliğini yapmış eleman isteyebilir. Ancak tamamı böyle olmadığı için şansınızı deneyebilirsiniz. İyi günler.

 4. 03 Mart 2015 - 10:28 | #4

  aydın kurt :

  silahsız olan kimliğimi silahlı olarak çıkarma gereği doğdu Raporda tüm sağlık doktorlarını geçip okey aldım fakat gözümün 0.75 derece olduğunu muayenemde öğrendim fakat raporda almam gereken devlet hastanesindeki göz doktoru zorluk çıkararak gözün için çürük veririm diyor yaş olarakk ta hayli var bir şey anlatamıyorum çok zor bir durumdayım ne yapabilirim raporu temiz vermiyor.

  Özel güvenlik heyet raporlarında +3, -3 aralığında kalan görme bozuklukları sorun olmuyor. Muayene olduğunuz hekim, askeri öğrenci alımı ile karıştırmış olabilir. Gerekirse “gözlüklü” yazdırıp almayı deneyin. İyi günler.

 5. 24 Mart 2015 - 13:56 | #5

  GİZEMLİ.H :

  Arkadaşlar ben asker gidemedim beni cürük cıkardılar ben epelepsi hastasıyım uyunca yatakta tepiniyorum hastalıgım bu arkadaşlar ben özel güvenlik kimligi almayı düşünüyorum bir sorun olurmu saglık raporu alırkende bir sorun olur.

  Sağlık şartlarında epilepsi ile ilgili bir açıklama yok. Dolayısıyla karar sağlık teşkillerine bırakılmış. Rapor aldığınız takdirde özel güvenlik eğitimi de alabilirsiniz. Silahlı için devlet hastanesinden heyet raporu, silahsız için dört hekim imzalı poliklinik raporu geçerli olur. İyi günler.

 6. 24 Mart 2015 - 14:00 | #6

  iskender :

  merhaba, vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürederim…
  her sorum ayrı önemli benim için…
  panik atak veya anksiyetesi olanlar heyet raporu alma esnasında bunu belirtmez ise veya belirtir ise silahlı sertifika alabilir mi…
  ikinci sorum ise diyelim sertifikayı sağlıklıyken aldık ama sonradan panik atak veya anksiyete oluştu ve bi psikiyatır ilaç yazdı, sertifika iptal olur mu? son sorum ise diyelim sertifikaya henüz başvurmadık ama son anda panik ve anksiyete oluştu doktor ilaç yazdı, bu ikaç heyet raporunun sisteminde gözükür mü , gözükmüyorsa söylemesek olur mu :)

  Panik atak veya anksiyete bozukluğu tedavisi görülen hastanenin kayıtlarının, başka hastaneler tarafından görünüp görünmediği sanırım sistemle ilgili, bazılarında görünüyor, bazılarında görünmüyor. Dolayısıyla bunu bilemiyorum. Rapor alırken söylememek lehinize olur. Raporu, akabinde kimliği aldıktan sonra ilaç yazdırmak sorun olmaz. İyi günler.

 7. 09 Nisan 2015 - 16:48 | #7

  haydar dursun :

  sol gözde doğuştan olan görme azlığı var yakın mesafeden görüyorum silahlı özel güvenlik kartı çıkarmaya sorun teşkil edermi

  Silahlı raporlarının tam teşekküllü devlet hastanesinden alınması gerekir. Sağlık şartlarında belirli bir oran verilmemekle birlikte +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları olanlar rapor alabiliyor. Rapor vermeye haiz bir hasteneye başvurup rapor ücretini yatırmadan önce göz kliniğiyle görüşerek bilgi alabilirsiniz. İyi günler.

 8. 16 Nisan 2015 - 16:52 | #8

  kara :

  +3,-3 göz bozukluğunu açıklar mısınız ,yani sol göz 2.75 sağ göz 2.75 olursa rapor alabilir miyim.

  Açıklayacak bir şey yok aslında, +3,-3 aralığında kalan görme bozuklukları engel olmuyor. İyi günler.

 9. 28 Nisan 2015 - 07:34 | #9

  MEHMET AKGÜN :

  iyi akşamlar

  Genel kolluk emeklisiyim.Silahlı ÖGG kartı heyet raporunu tam teşekküllü asker hastanesinden alabilirmiyim ?

  Selamlar

  Ankara’da askeri hastaneler, emniyetin raporda aradığı “Silahlı Özel Güvenlik Olur” ibaresini yazmadıkları için olmuyor. Siz bulunduğunuz şehirde bu ibareyi yazdırıp heyet onayı alırsanız olabilir. İyi günler.

 10. 12 Mayıs 2015 - 13:24 | #10

  Harun Atilla :

  Kolumdaki 2 tane metal parçadan doğan façaya biraz benzeyen çizik sertifika almama engel olur mu fazla görünmüyor ?

  Silahlı için devlet hastanesinden, silahsız için 4 branş hekiminden onay verebilen poliklinikten rapor istenir. Durumunuza uygun bu raporu aldığınız takdirde sorun olmaz. İyi günler.

 11. 04 Haziran 2015 - 16:11 | #11

  APO :

  JİLET VE AMELİYAT İZLERİ SORUN ALOYORMU

  Durumunuza uygun (silahlı-silahsız) raporu aldığınız takdirde sorun olmaz. Rapor ücretini yatırmadan önce ilgili bölümle görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 12. 19 Haziran 2015 - 12:41 | #12

  ali :

  Sağ böbreğim midemin içindeymiş ve sol böbreğimi göre küçükmüş sağlık raporunda sıkıntı olur mu ama normal çalışıyor muş bir sıkıntı olur mu

  Sağlık raporu aldığınız takdirde sorun olmaz. Silahlı için hastaneden heyet raporu, silahsız için 4 imzalı rapor verebilen poliklinikten alınacak rapor yeterlidir. İyi günler.

 13. 03 Temmuz 2015 - 08:59 | #13

  fatma :

  sag böbregim yok 12 yasimda alindi suan 21 yasindym bana bi skntısî ykk gvenlk olmama engel mi :(

  Belirttiğiniz durum, sağlık şartlarında engel olarak belirtilmemiş. Özel güvenlik olabilmek için istenen raporu almanız kaydıyla sorun olmaz. Silahlı ve silahsız için gereken raporların alınacağı yerler farklıdır. Kayıt olmayı düşündüğünüz kurs, bulunduğunuz ilde uygun yerler konusunda size bilgi verecektir. İyi günler.

 14. 03 Temmuz 2015 - 09:33 | #14

  FATMA :

  İYİ GÜNLER BENİM EŞİM GÜVENLİK SERTİFİKASI ALDIKTAN İKİ SENE SONRA AMELİYAT OLDU KALBİNE PİL TAKILDI KALP PİLİ GÜVENLİK OLMASINA ENGELMİ HAYATINI KISITLAYACAK HİÇBİR DURUMU YOK RESMİ GAZETEDE BU YAZIYOR KARDİYOLOJİK OLARAK ŞİFA İLE SONUÇLANMIŞ FİZİKSEL AKTİVİTEYİ KISITLAMAYAN TIBBİ VE CERRAHİ TEDAVİLER KABULE ENGEL DEĞİLDİR CEVAPLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

  Eşinizin kimlik kartı varsa yenilemede tekrar rapor istenmediği için sorun olmaz. İşyeri rapor isterse bilemem. Ancak kimlik işlemleri açısından rapor alabildiği takdirde sorun olmaz. İyi günler.

 15. 27 Temmuz 2015 - 07:48 | #15

  Musa :

  Merhabe ben istanbul teknik üniversite si özel güvenlik bölüm ü kazandım ilk önce hasteneden rapor almam gerekiyor hastene fark ediyor mu ben izmirde oturuyorum bide benim sol göz 3.5 sag da 3 rapor alabilirimiyim teşekür ederim şimdi den

  Önlisans programlarının öğrenci seçiminde aradığı şartları, rapor istenen hastaneleri bilemiyorum. İlgili okuldan araştırmanız gerekir. İyi günler.

 16. 27 Ağustos 2015 - 07:21 | #16

  hikmet :

  sag goz -5 00 +425ve sol goz -5 00 + 4 00 engel olurmu

  Sağlıkla ilgili durumlarda karar hastane/poliklinik gibi sağlık teşkillerinde verilir. Ancak silahlılar için +3,-3 aralığındaki görme bozukluklarının engel olmadığının söylendiğini belirlebilirim. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.