Özel Güvenlik Sağlık Şartları (Silahlı)

15 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

 

Bu yazı bugün : 12, toplamda : 39552 kişi tarafından okundu.

 1. 30 Kasım 2012 - 17:44 | #1

  faruk :

  renk körlügü silahlı güvenlik için bir engel teşkil ediyor mu acaba?Teşekürler…

  Renk körlüğü, silahlı ve silahsız için engel değil. Raporda bunun tespit edildiği yazılsa da sonucu etkilemiyor. İyi günler.

 2. 03 Mart 2015 - 10:28 | #2

  aydın kurt :

  silahsız olan kimliğimi silahlı olarak çıkarma gereği doğdu Raporda tüm sağlık doktorlarını geçip okey aldım fakat gözümün 0.75 derece olduğunu muayenemde öğrendim fakat raporda almam gereken devlet hastanesindeki göz doktoru zorluk çıkararak gözün için çürük veririm diyor yaş olarakk ta hayli var bir şey anlatamıyorum çok zor bir durumdayım ne yapabilirim raporu temiz vermiyor.

  Özel güvenlik heyet raporlarında +3, -3 aralığında kalan görme bozuklukları sorun olmuyor. Muayene olduğunuz hekim, askeri öğrenci alımı ile karıştırmış olabilir. Gerekirse “gözlüklü” yazdırıp almayı deneyin. İyi günler.

 3. 16 Nisan 2015 - 16:52 | #3

  kara :

  +3,-3 göz bozukluğunu açıklar mısınız ,yani sol göz 2.75 sağ göz 2.75 olursa rapor alabilir miyim.

  Açıklayacak bir şey yok aslında, +3,-3 aralığında kalan görme bozuklukları engel olmuyor. İyi günler.

 4. 28 Nisan 2015 - 07:34 | #4

  MEHMET AKGÜN :

  iyi akşamlar

  Genel kolluk emeklisiyim.Silahlı ÖGG kartı heyet raporunu tam teşekküllü asker hastanesinden alabilirmiyim ?

  Selamlar

  Ankara’da askeri hastaneler, emniyetin raporda aradığı “Silahlı Özel Güvenlik Olur” ibaresini yazmadıkları için olmuyor. Siz bulunduğunuz şehirde bu ibareyi yazdırıp heyet onayı alırsanız olabilir. İyi günler.

 5. 12 Mayıs 2015 - 13:24 | #5

  Harun Atilla :

  Kolumdaki 2 tane metal parçadan doğan façaya biraz benzeyen çizik sertifika almama engel olur mu fazla görünmüyor ?

  Silahlı için devlet hastanesinden, silahsız için 4 branş hekiminden onay verebilen poliklinikten rapor istenir. Durumunuza uygun bu raporu aldığınız takdirde sorun olmaz. İyi günler.

 6. 04 Haziran 2015 - 16:11 | #6

  APO :

  JİLET VE AMELİYAT İZLERİ SORUN ALOYORMU

  Durumunuza uygun (silahlı-silahsız) raporu aldığınız takdirde sorun olmaz. Rapor ücretini yatırmadan önce ilgili bölümle görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 7. 19 Haziran 2015 - 12:41 | #7

  ali :

  Sağ böbreğim midemin içindeymiş ve sol böbreğimi göre küçükmüş sağlık raporunda sıkıntı olur mu ama normal çalışıyor muş bir sıkıntı olur mu

  Sağlık raporu aldığınız takdirde sorun olmaz. Silahlı için hastaneden heyet raporu, silahsız için 4 imzalı rapor verebilen poliklinikten alınacak rapor yeterlidir. İyi günler.

 8. 03 Temmuz 2015 - 08:59 | #8

  fatma :

  sag böbregim yok 12 yasimda alindi suan 21 yasindym bana bi skntısî ykk gvenlk olmama engel mi :(

  Belirttiğiniz durum, sağlık şartlarında engel olarak belirtilmemiş. Özel güvenlik olabilmek için istenen raporu almanız kaydıyla sorun olmaz. Silahlı ve silahsız için gereken raporların alınacağı yerler farklıdır. Kayıt olmayı düşündüğünüz kurs, bulunduğunuz ilde uygun yerler konusunda size bilgi verecektir. İyi günler.

 9. 03 Temmuz 2015 - 09:33 | #9

  FATMA :

  İYİ GÜNLER BENİM EŞİM GÜVENLİK SERTİFİKASI ALDIKTAN İKİ SENE SONRA AMELİYAT OLDU KALBİNE PİL TAKILDI KALP PİLİ GÜVENLİK OLMASINA ENGELMİ HAYATINI KISITLAYACAK HİÇBİR DURUMU YOK RESMİ GAZETEDE BU YAZIYOR KARDİYOLOJİK OLARAK ŞİFA İLE SONUÇLANMIŞ FİZİKSEL AKTİVİTEYİ KISITLAMAYAN TIBBİ VE CERRAHİ TEDAVİLER KABULE ENGEL DEĞİLDİR CEVAPLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

  Eşinizin kimlik kartı varsa yenilemede tekrar rapor istenmediği için sorun olmaz. İşyeri rapor isterse bilemem. Ancak kimlik işlemleri açısından rapor alabildiği takdirde sorun olmaz. İyi günler.

 10. 27 Temmuz 2015 - 07:48 | #10

  Musa :

  Merhabe ben istanbul teknik üniversite si özel güvenlik bölüm ü kazandım ilk önce hasteneden rapor almam gerekiyor hastene fark ediyor mu ben izmirde oturuyorum bide benim sol göz 3.5 sag da 3 rapor alabilirimiyim teşekür ederim şimdi den

  Önlisans programlarının öğrenci seçiminde aradığı şartları, rapor istenen hastaneleri bilemiyorum. İlgili okuldan araştırmanız gerekir. İyi günler.

 11. 27 Ağustos 2015 - 07:21 | #11

  hikmet :

  sag goz -5 00 +425ve sol goz -5 00 + 4 00 engel olurmu

  Sağlıkla ilgili durumlarda karar hastane/poliklinik gibi sağlık teşkillerinde verilir. Ancak silahlılar için +3,-3 aralığındaki görme bozukluklarının engel olmadığının söylendiğini belirlebilirim. İyi günler.

 12. 08 Eylül 2015 - 15:50 | #12

  Samet :

  Anksiyete veya depresyon tedavisi görüyor olmak bu raporu silahlı yada silahsız farketmiyor, almamıza engel bir durummu?
  Yoksa psikiyatri alanındaki belli başlı bozukluklar (şizofren, kişilik bozukluğu vb) mı engel oluyor.

  Sayfanın başında psikiyatride aranan şartlar yazıyor. Diğer detaylarda karar, sağlık kurumlarına/hekimlere bırakılmış. Teredddütünüz varsa rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin psikiyatri bölümüyle görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 13. 22 Eylül 2015 - 07:39 | #13

  a.kadir :

  Merhaba iyi günler bulunmus oldugum askeri hasteden beni ankara mevki hastanesine sevk etti goz numalarım -8 -6 toplamı 14 oluyor sizce askeri hastaneden rapor alabilirmiyim ?yardımcı olursanız sevinirim

  Askeri hastaneden ne için rapor alacağınızı anlayamadım. Bu sitede özel güvenlik adayları için bilgiler yer alır. Askeri hastane raporu için bilgim yok maalesef. İyi günler.

 14. 03 Ekim 2015 - 15:22 | #14

  Gökhan :

  İyi günler 5 yıldır silahsız güvenlik görevlisiyim,liseyi dışardan bitirdim silahli güvenlik olmak istiyorum,ilk sağlık raporu aldığımda sol gözümde (aynen raporu yazıyorum) myopik astigmat sağ göz 0.50 ile tam sol göz 1.50-1.00 30′ ile 6/10, diskramatopsi yok. Bunun anlamını benim silahlı güvenlik olmama engel teşkil edermi ? Cevap verirseniz memnun olurum tşk ederim..

  Silahlı raporu veren hastanelerde genel olarak +3,-3 aralığında kalan görme bozuklukları engel olmuyor. Verdiğiniz dereceler ilerlemiş veya değişmiş olabileceğinden hastaneye danışmanız doğru olur. Rapor ücretini yatırmadan göz bölümüyle görüşmenizde yarar var. İyi günler.

 15. 03 Ekim 2015 - 15:24 | #15

  hakan :

  merhaba geçmişte çalıştığım işten çıkardığımdan dolayı kişilik bozukluğu olmuş.. yeşil reçeteden ilaç yazılmış şu an işe girdim durumumda bir sıkıntı yok. özel hastanede şimdi ise devlet hastanesinde silahlı güvenlik için başvuru yaptım herhangibi bir sorun yaşarmıyım psikatriste bende herhangibi bir sıkıntı yok şu an…

  Belirttiğiniz durumun sorun olacağını sanmıyorum. İyi günler.

 16. 03 Ekim 2015 - 15:26 | #16

  Esat :

  İyi akşamlar hocam öncelikle verdiğiniz ve verecek olduğunuz açılamalardan dolayı çok teşekkür ederim sorum şu ki 18 yaşımı doldurdum okulum açık öğretimden devam ediyor silahsız özel güvenlik sertifikası alıcam askere gitmeden bir iş imkanı bulabilirmiyim yani askere gitmediğim için işe almamazlık yaparlar mı

  Özel güvenlik olmak için askerlik şartı aranmıyor. Ancak bazı işyerleri özellikle askerlikle ilişkisi olmayan eleman isteyebilir. İşyerlerinin böyle bir hakkı var sonuçta. Ancak bunu aramayan yerlerin sayısı daha fazla. Dolayısıyla bu şartı aramayan yerlerde çalışabilirsiniz. İyi günler.

 17. 10 Ekim 2015 - 16:39 | #17

  AYHAN ERKAYA :

  @a.gulsen
  Renk körlüğü olan kişiler sadece Eğliyet ve Özel gv.lik kimlik alanlar için uygun değildir bu belgeleri alamazlar örnek yeşil renki turuncu renk görürler.

  Hangi bilgiye dayanarak söylediğinizi bilemiyorum ama özel güvenlik adaylarında renk körlüğü engel değil. İyi günler.

 18. 27 Ekim 2015 - 15:50 | #18

  Volkan :

  Silahsız özel güvenlik belgesi almak için kulakta işitme kaybı oranı varmı gözde olduğu gibi +3-3 gibi mesela. Kuşağımda işitme kaybı var. Teşekkür ederim şimdiden

  İşitme kaybına ilişkin bir bilgi maalesef yok, karar tamamen sağlık teşkillerine bırakılmış. Silahsız raporu poliklinikten de alınabileceği için önce KBB ile görüşmeniz yararlı olabilir. İyi günler.

 19. 12 Kasım 2015 - 14:29 | #19

  Murat :

  Guvenlik olarak calismaktayim. Psikiyatrisen tedavi gördüm depresyon sebebiyle işime engel olur mu işten çıkarılma gibi

  Belirttiğiniz durum tamamen işyerinizin kararına kalmış. Rahatsızlığınızın işinize yansıması söz konusu değilse sorun olmaz sanırım. İyi günler.

 20. 12 Kasım 2015 - 17:06 | #20

  emre demir :

  Kollarimda omuz bolgesinde kesik izleri var bu sorun olurmu silahli guvenlik olmak ocon

  Sağlık raporu almanız kaydıyla sorun olmaz. Genelde kişilik testi yapılıyor, olumlu sonuçlanırsa rapor veriliyor. Rapor alacağınız hastanenin ilgili bölümüne danışıp olumlu cevap aldıktan sonra ücretini yatırmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 21. 16 Kasım 2015 - 08:35 | #21

  ozgur :

  Merhaba. Silahsiz olan kimligimi silahliya cevirmek istiyorum mahkemem oldugundan silahli vermiyorlardi ama 1 ay once mahkeme bitti ben beraat ettim simdi mutacat etsem guvenlik sorusturmasinda karsima cikarmi

  Beraat de etseniz o mahkeme kaydı görüneceği için silahlıya geçerken veya yenileme yaptığınızda karar örneği sizden istenir. Ancak beraat ettiğiniz için engel teşkil etmez. İyi günler.

 22. 17 Aralık 2015 - 18:14 | #22

  akin :

  Merhaba ben bipolar tanım var ama derece verilmemiş çürük aldım askerden silahli yada silahsız güvenlik olabilir miyim

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden, silahsız için yetkili poliklinikten rapor istenir. Yaş-mezuniyet-tercih gibi durumlara göre hangisini düşünüyorsanız o sağlık teşkilinden rapor alabildiğiniz takdirde özel güvenlik eğitimi de alabilirsiniz. Bunun için bulunduğunuz ildeki kurslardan biriyle görüşüp danışabilirsiniz. İyi günler.

 23. 22 Aralık 2015 - 17:54 | #23

  Dogan :

  Hocam ben askerligimi.7 ay yaptim ve sonrasinda psikiyatriden muaf aldim silahli guvenlik sertifikam var tupras icin bi sikinti olustururmu cvp inizi vekliyorum cunku hemen evrak hazirlamam lazim

  Keşke verilecek cevabım olsa maalesef yok. Çünkü TÜPRAŞ’ın eleman seçimindeki kriterlerini bilmiyorum ne desem yalan olur inanın. Sadece bir fikir olarak evrak hazırlayıp şansınızı denemenizi tavsiye ederim. Bol şanslar.

 24. 28 Aralık 2015 - 09:35 | #24

  ali :

  Ritim atisi anormal yazmasi silahli kimlik almaya engelmi

  Sağlık şartları ile ilgili tüm detaylar yukarıda verilenler, bizim de harici bir bilgimiz yok. Belirttiğiniz durumla ilgili karar, silahlılardan istenen raporun alınacağı tam teşekküllü devlet hastanesinde verilir. Bulunduğunuz ildeki kurslara rapor alınabilecek hastaneleri danışabilirsiniz. İyi günler.

 25. 02 Ocak 2016 - 18:06 | #25

  Emre Topuz :

  Hocam apandist ameliyatı silahlı güvenliğe sıkıntı olurmu

  Hayır, olmaz. İyi günler.

 26. 02 Ocak 2016 - 18:07 | #26

  sezer dedeogu :

  seamun aleykum ben 2012 yılında saglık raporu aldım ama guvenlık belgemı cıkartmamıstım su anda cıkartmak ıstıyorum bu saglık raporu gecerlı olur mu su anda acıl cevap verırsenız cok memnun olurum tesekkur ederım

  Özel güvenlik işlemlerinde rapor geçerlilik süresi bir yıldır. Yeni rapor almanız gerekir. İyi günler.

 27. 02 Ocak 2016 - 18:08 | #27

  samet :

  Benim göz 1, 1,5 derece uzağı bu derecede görüyorum.Gözlüğü çok sık kullanmıyorum gerektiği yerde kullanıyorum. Silahlı olarak başvuruda bulunsam önüme bir engel koyulabilirmi.

  Heyet raporlarında +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları sorun olmuyor. İyi günler.

 28. 16 Ocak 2016 - 16:50 | #28

  Emin :

  Selamın aleyküm ben ankarada oturuyorum şuan yozgattayım burdaki hastaneden sağlık raporu ala bilirmiyim saglık raporu almak bir qünde halolur mu şimdiden teşekkürler…

  Silahlı için heyet raporu gerekir. Raporu başka ilden, kursu başka ilden alabilirsiniz. Ancak orada ne kadar zaman alacağını bilemem. Ankara’da bile hastanelere göre süre değiştiği için net bilgi veremiyoruz. İyi günler.

 29. 16 Ocak 2016 - 16:56 | #29

  E.calam :

  Gözlük numaram +3 -3 üstündeyse silahlı olamıyoruz peki bu değerlerin üstündeyse yada hangi numaralara kadar silahsız olabiliyoruz silahsız için gözlük şartı varmı

  Görme bozukluğu ile ilgili verilen +3,-3 aralığı genel bir bilgidir. Son karar raporu onaylayacak hekime aittir. Bazı hekimler “gözlüklü” yazarak onaylayabiliyor. Bu nedenle önce hekimle görüşmeniz yararlı olur. Gözle ilgili şartlar, silahlı-silahsız fark etmeksizin aynıdır. Silahsız raporları 4 hekim imzalı rapor verebilen yetkili polikliniklerden alınabilir. Onu da polikliniğe danışmanız gerekir. İyi günler.

 30. 30 Ocak 2016 - 08:54 | #30

  Yusuf alay :

  Merhabalar bugün muane olmak için saglık ocagına gittim elimde dövme oldugu için askeri hastaneye sevk edildim yarın gidicem bide kulak burun bogaz burnumda küçükken düşmüştüm kemil yamuklugu varmış ben hiç farketmedim ama bide renk körlügü varmı sayıları okurken hile yapıyorlar gibi ama sizce sonuç ne olur ceval verirseniz sevinirim

  Özel güvenlik için istenen rapor, sağlık ocağından alınmaz. Sizin muayene sebebinizi anlayamadım, askerlik için ise inanın bilgim yok. Özel güvenlik açısından renk körlüğü engel değil. İyi günler.

 31. 04 Şubat 2016 - 14:58 | #31

  Ö.öner :

  Silahlı özel güvenlik sertifikam var askerlikte bi avantajı olur mu hocam

  Sorduğunuz konuda hiç bir bilgi yok, acemi birliğinde söylersiniz. Eğer istihdam olanağı varsa dikkate alınır. İyi günler.

 32. 15 Şubat 2016 - 18:28 | #32

  Emrah :

  Elverissiz raporu alan silahli guvenlik olurmu

  Elverişsiz raporu alanların silahlı olabilmesi için o ildeki hakem hasteneden olumlu rapor almaları gerekir. İyi günler.

 33. 16 Şubat 2016 - 18:17 | #33

  murat à. :

  İyi günler
  Bn askere gidemedim elverişsiz raporu verdiler
  Tüp mide ameliyati olmuştum Kilo problemim den dolayı 100 kg verdim sadece yemek yeme sıkıntım vardı ondan dolayı rapor verdiler hiç gitmedim askere suan sağlık açısından iyiyi
  Bu bnm özel güvenlik olmama engel olurmu silahlı veya silahsız

  Özel güvenlik olabilmek için askerlik yapma şartı yok. Askerlikten elverişsiz raporu almanıza neden olan durum, rapor almanıza engel teşkil etmezse sorun olmaz. Şu halde sağlık açısından probleminiz yoksa muhtemelen raporu almanızda da sorun olmayacaktır. İyi günler.

 34. 22 Şubat 2016 - 09:19 | #34

  çetin :

  Kulağının biri hiç duymuyor ama diğerinde sorun yok.zaten resmi bir kurumda da 4 yıldır çalışıyorum.Şimdi işitme testi istediler.Tek kulağımın hiç duymadığı ortaya çıkınca işten çıkartılır mıyım? Yada tek kulağının duymaması özel güvenlik olarak çalışmama engel mı?

  Özel güvenlik sağlık şartlarında, “görevi yapmaya engel teşkil edecek işitme kaybı olmamak” ibaresi dışında bir açıklama yok. Bu da kararın, hastanelere-polikliniklere bırakıldığı anlamına gelir. Bir kulağın hiç duymaması muhtemelen testte ortaya çıkacaktır. İşyerinizin nasıl tutum alacağını bilemem, ancak sizin böyle bir durum ortaya çıkarsa tazminatsız işten çıkarma gibi bir sonuçla karşılaşma ihtimalinden bilginiz olsun. Çünkü bu, aranan şartlardan birini kaybetme olarak değerlendirilebilecek bir durum. İyi günler.

 35. 22 Mart 2016 - 13:23 | #35

  Evren Akıncı :

  S.a 26 yaşındayım 1.90 boy 98 kg 8 yıl lisanslı box la uğraştım sonrasında askerlik yoklamam geldi askeri hastaneden askerliğe el verisli değildir raporu verdiler gözlük kullanıyorum miyop astiğmat var 12/13 arası gözlük numaralarım görüşümde bir problem yok src 2 ve 4 var özel bir sirkette sevkiyatta çalışıyorum bir arkadaßım guvenlik müdürü alalım sana beraber çalışalım dedi bu göz bozukluğum engel bir durum olurmu,silahsız güvenlik icin,Zaten şahsi tasima ruhsatim var benim arıcılikla da ugrastigimiz icin almisdik onu.

  Silahlı güvenlik adaylarından istenen heyet raporunda +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları sorun olmuyor. Görme ile ilgili şartlar silahlı-silahsız her ikisinde de aynı. Ancak her ne kadar görme sorunu yaşamadığınızı belirtseniz de raporda bu derece yüksek görme bozukluğu sorun olabilir. Silahsız raporları istenen 4 branş hekimi imzası ile poliklinikten alınabilir. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine rapor alabileceğiniz poliklinik konusunda danışabilirsiniz. İyi günler.

 36. 22 Mart 2016 - 18:13 | #36

  RIDVAN :

  gözümde 6/10(-6 00) optik diskin konjenital H52.2-Astigmatizma H50.1-Diverjan konkomitan strabismusH52.1-Miyopi bozukloğu silahsız gövenlik olabilirmiyim lütfen yardımcı olun

  Bulunduğunuz ilde silahsız raporu vermeye yetkili poliklinikleri oradaki özel güvenlik kurslarından birine sorup öğrenebilirsiniz. Silahlılar için +3,-3 sorun olmuyor. Rapor ücretini yatırmadan önce göz bölümüyle görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 37. 23 Mart 2016 - 09:28 | #37

  yalçın :

  tıp 1 dıyabet hastasıyım sılahlı guvenlık belgesı alabılırmıyım acaba?

  Özel güvenlik sağlık şartlarında diyabetle ilgili bir detay yok. Bulunduğunuz şehirdeki kurslardan birine, ilinizde rapor veren hastaneleri sorup öğrenebilirsiniz. Hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce ilgili poliklinikle görüşüp olumlu cevap alırsanız işlemi başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 38. 07 Nisan 2016 - 08:51 | #38

  Kader :

  Hocam silahlı güvenlik için kan tahlilde hamile çıkarsa sorun olurmu acaba

  Hamilelik silahlı rapora engel olmaz. Ancak gerek eğitim atışında, gerekse sınav atışında bebeğin zarar görme ihtimaline karşı, atış yapabilmeniz için sizden doktor raporu istenebilir, bilginiz olsun. İyi günler.

 39. 15 Nisan 2016 - 15:57 | #39

  hakan :

  8 yildir bir iste güvenlik olarak calisiyorum panik atak oldum kidem tazminatimi alabilirmiyim.

  Bu sitede genel olarak özel güvenlik eğitimi ile ilgili bilgiler verilmektedir. Sorunuz, çalışma hayatı ile ilgili ve inanın bildim yok. Hastalığınızın mesleğinizden kaynaklandığını raporla belgelemeniz halinde şansınız olabilir sanıyorum. Ancak bu sadece tahmin. İş akdinizi SGK konusunda bilgili birine inceletmeniz yararlı olabilir. İyi günler.

 40. 15 Nisan 2016 - 15:58 | #40

  Yusuf :

  Erkekler icin silahli guvenlik sertifikasi almak icin boy sarti nedir ayrıca boyumm 168 kilom 75 silahli guvenlik gorevlilsi olmam engelmidir yoksa mevcut fiziksel boyum yeterlimidir

  Sıkça Sorulan Sorular bölümünde sorunuzun cevabı var. Özel güvenlik adaylarında mevzuatla belirlenmiş boy-kilo yok. Raporu veren hastaneler karar veriyor. Eğitim-yaş durumunuz uygunsa verdiğiniz bilgilere göre sorun yok görünüyor. İyi günler.

 41. 27 Nisan 2016 - 15:30 | #41

  Sıtkı Can :

  Hocam ben eskerlige elverissiz raporu aldım . Yuksek biryerden düşmüştüm ve kafatasım çatlamıştı başında ameliyat izi var . Fakat sacım hafif uzun oldugunda kapanıyor ve belli olmuyor . Bu ameliyat silahlı eğitim gormeme engel olurmu . Lise mezunuyum 23 yaşindayim .

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden, silahsız için yetkili poliklinikten rapor istenir. Tercihinize göre silahlı-silahsız uygun olan sağlık teşkiline başvurmanızı, rapor ücreti yatırmadan ilgili bölümle görüşmenizi, olumlu cevap almanız halinde raporu almanızı tavsiye ederim. Anlattığınız kadarıyla sorun olmayacakmış gibi görünüyor. Karar sağlık teşkillerinde verileceği için bulunduğunuz ildeki özel güvenlik kurslarına danışarak rapor veren hastane-poliklinikleri öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 42. 30 Nisan 2016 - 08:18 | #42

  Vedat :

  Kolay gelsin bugun dvlet hastanesinde silahli guvenlik saglik raporu almak icin basvuru yaptim kan tahlileri sonucunda ast ve alt degeri yuksek cikti karacigerde sikinti var dediler ultrasona girdim karaciger temiz cikti ama akut hepatit olabilir dediler heyete pazartersi gunu gidecem bu durum saglik raporu almama engel olur mu cok acil cevap bekliyorum geri kalan hersey saglam dediler

  Çok acil durumları lütfen kursunuza (kayıt olmadıysanız da olmayı planladığınız kursa) sorunuz. Tahlil yapmayan hastaneye gitseydiniz bunlara gerek kalmazdı. İyi günler.

 43. 03 Mayıs 2016 - 11:21 | #43

  Vedat :

  Bu durum silahli guvenlik icin saglik raporu almama engel değilse bugün heyete anlatacam ve son basvuru ne zaman kurslara bunu bilirsem ona göre hareket ederim

  31.07.2016 sınavı için kursların bitmesi gereken tarih 17.06.2016′dır. Başlangıç tarihi kurslar tarafından belirlendiği için tam tarihi ancak kayıt olacağınız kurstan öğrenebilirsiniz. Yaklaşık olarak Mayıs ortasına kadar kayıt vakti var denilebilir. İyi günler.

 44. 03 Haziran 2016 - 16:00 | #44

  can ataklı :

  göz kaymasi var bir göz de hafif sizce ama göz numaramda sıkıntı yok silahli güvenlik alabilrmiim

  Görmede problem yoksa rapor almanız mümkün olur sanıyorum. Ancak bu konu sağlık teşkillerinin inisiyatifinde olduğu için başvuracağınız hastane göz bölümüyle görüşüp olumlu cevap aldıktan sonra rapor ücretini yatırmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 45. 10 Haziran 2016 - 14:18 | #45

  emrah :

  selam benim sorum şu olacaktı beni fazla kilodan askere almadılar silahlı güvenlik belgesini alabilirmiyim alsamda iş bulabilirmiyim

  Silahlı için istenen heyet raporunu alabilirseniz eğitim de alabilirsiniz. Rapor konusunda inisiyatif hastanelerde olduğu için oraya sormanız doğru olur. İş konusu da bulunulan ildeki iş imkanlarına göre değişebilir. İyi günler.

 46. 15 Haziran 2016 - 16:31 | #46

  ahmet :

  Silahsiz guvenlik olarak calismaktayim liseyi disardan bitirdim silahliya cevirmek istiyorum ama sol kolumda 5.6 parca faca izi var silahli guvenlik olur raporu verirlermi acaba

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet raporu istenir. Belirttiğiniz durumda kişilik testine tâbi olup olumlu rapor alanlar var. Rapor ücretini yatırmadan psikiyatri bölümüyle görüşmenizi tavsiye ederim. Bu konudaki karar sağlık teşkillerinde olduğu için başkası ne dese boş, ilgili yerle görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 47. 17 Haziran 2016 - 16:05 | #47

  Fatma :

  Merhaba ben silahli guvenlik icin heyete girdim sag gozumde gorme bozuklugu oldugu icin olmadi simdi silahsiz icin heyete girsem yine ucret vermek zorundamiyim

  Bunu ben değil, işlemi yapan hastane cevaplayabilir. Silahsız için hastane yerine poliklinikten de rapor alabilirsiniz. Hastanelerde silahlı-silahsız fark etmeden aynı rakam alınıyor. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.