Özel Güvenlik Sağlık Şartları (Silahlı)

15 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

 

Bu yazı bugün : 20, toplamda : 29729 kişi tarafından okundu.

 1. 30 Kasım 2012 - 17:44 | #1

  faruk :

  renk körlügü silahlı güvenlik için bir engel teşkil ediyor mu acaba?Teşekürler…

  Renk körlüğü, silahlı ve silahsız için engel değil. Raporda bunun tespit edildiği yazılsa da sonucu etkilemiyor. İyi günler.

 2. 10 Şubat 2015 - 18:22 | #2

  ahmet :

  Askerlikten çürük raporu aldım tek böbreğin olduğu için silahli güvenlik olabilir miyim ?

  Silahlı adaylardan istenen sağlık raporunu aldığınız takdirde sorun olmaz. Fazla tahlil yapmayan bir hastaneyi kursunuzdan öğrenmeniz yararlı olur, rapor alırken de söylemeyin. İyi günler.

 3. 10 Şubat 2015 - 18:26 | #3

  dursun :

  askerden çürük alan birı güvenlik belgesınıde almış bu kışının calışmasına onay çikarmi hocam

  Askerlik yapma şartı özel güvenlikte aranmadığı için elverişsiz raporuna neden olan durum sağlık şartlarındaki engellerden değilse sorun olmaz. Bazı işyerleri özellikle askerliğini yapmış eleman isteyebilir. Ancak tamamı böyle olmadığı için şansınızı deneyebilirsiniz. İyi günler.

 4. 03 Mart 2015 - 10:28 | #4

  aydın kurt :

  silahsız olan kimliğimi silahlı olarak çıkarma gereği doğdu Raporda tüm sağlık doktorlarını geçip okey aldım fakat gözümün 0.75 derece olduğunu muayenemde öğrendim fakat raporda almam gereken devlet hastanesindeki göz doktoru zorluk çıkararak gözün için çürük veririm diyor yaş olarakk ta hayli var bir şey anlatamıyorum çok zor bir durumdayım ne yapabilirim raporu temiz vermiyor.

  Özel güvenlik heyet raporlarında +3, -3 aralığında kalan görme bozuklukları sorun olmuyor. Muayene olduğunuz hekim, askeri öğrenci alımı ile karıştırmış olabilir. Gerekirse “gözlüklü” yazdırıp almayı deneyin. İyi günler.

 5. 24 Mart 2015 - 13:56 | #5

  GİZEMLİ.H :

  Arkadaşlar ben asker gidemedim beni cürük cıkardılar ben epelepsi hastasıyım uyunca yatakta tepiniyorum hastalıgım bu arkadaşlar ben özel güvenlik kimligi almayı düşünüyorum bir sorun olurmu saglık raporu alırkende bir sorun olur.

  Sağlık şartlarında epilepsi ile ilgili bir açıklama yok. Dolayısıyla karar sağlık teşkillerine bırakılmış. Rapor aldığınız takdirde özel güvenlik eğitimi de alabilirsiniz. Silahlı için devlet hastanesinden heyet raporu, silahsız için dört hekim imzalı poliklinik raporu geçerli olur. İyi günler.

 6. 24 Mart 2015 - 14:00 | #6

  iskender :

  merhaba, vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürederim…
  her sorum ayrı önemli benim için…
  panik atak veya anksiyetesi olanlar heyet raporu alma esnasında bunu belirtmez ise veya belirtir ise silahlı sertifika alabilir mi…
  ikinci sorum ise diyelim sertifikayı sağlıklıyken aldık ama sonradan panik atak veya anksiyete oluştu ve bi psikiyatır ilaç yazdı, sertifika iptal olur mu? son sorum ise diyelim sertifikaya henüz başvurmadık ama son anda panik ve anksiyete oluştu doktor ilaç yazdı, bu ikaç heyet raporunun sisteminde gözükür mü , gözükmüyorsa söylemesek olur mu :)

  Panik atak veya anksiyete bozukluğu tedavisi görülen hastanenin kayıtlarının, başka hastaneler tarafından görünüp görünmediği sanırım sistemle ilgili, bazılarında görünüyor, bazılarında görünmüyor. Dolayısıyla bunu bilemiyorum. Rapor alırken söylememek lehinize olur. Raporu, akabinde kimliği aldıktan sonra ilaç yazdırmak sorun olmaz. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.