Özel Güvenlik Sağlık Şartları (Silahlı)

15 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

 

Bu yazı bugün : 4, toplamda : 27120 kişi tarafından okundu.

 1. 30 Kasım 2012 - 17:44 | #1

  faruk :

  renk körlügü silahlı güvenlik için bir engel teşkil ediyor mu acaba?Teşekürler…

  Renk körlüğü, silahlı ve silahsız için engel değil. Raporda bunun tespit edildiği yazılsa da sonucu etkilemiyor. İyi günler.

 2. 23 Ocak 2013 - 16:52 | #2

  mehmet ali ertek :

  orta okul mezunuyum askerliğimi komando olarak yaptım özel güvenlik olabilrmiym

  Silahsız eğitim alarak özel güvenlik olabilirsiniz. Dışarıdan liseyi tamamladığınız takdirde, sadece silah fark eğitimi ile silahlıya geçmeniz de mümkün olabilir. İyi günler.

 3. 08 Şubat 2013 - 17:22 | #3

  s.kısa :

  slm hocam size bir sorum olacak askeriyeden kilo fazlalığından dolayı muaf raporu aldım güvenlik görevlisi olarak calışabilirmiyim bir mahzuratı olurmu lütfen acele cevap yazın şimdiden teşekkürler allah razı olsun

  Sağlık raporunu alabildiğiniz takdirde sorun olmaz. Çalışma konusu başvuracağınız işyerine bağlı. Kilo nedeniyle askerlikten muaf olup özel güvenlik olarak çalışan bir çok kişi var ayrıca. İyi günler.

 4. 31 Mart 2013 - 13:35 | #4

  mehmet :

  kalp rahatsızlığı geçirdim güvenlik için sorun olurmu

  Sağlık raporu aldığınız takdirde özel güvenlik eğitimi de alabilirsiniz. İyi günler.

 5. 04 Haziran 2013 - 16:59 | #5

  ali :

  hocam göz derecesi en fazla kaç olmalıdır silahlı güvenlik olabilmek için

  Özel güvenlik sağlık şartlarında net olarak belirtilmediği için hastanelerin inisiyatifinde bir konu denilebilir. Genel olarak +3, -3 aralığındaki görme bozukluğu olanlar olumlu rapor alabiliyor. İyi günler.

 6. 31 Ağustos 2013 - 16:40 | #6

  Sefa KÜÇÜK :

  hocam iyi günler renk körlüğü silahlı güvenlik olmaya engelmidir ?

  Renk körlüğü, silahlı ve silahsız rapor almak için engel değildir. Sayfanın başında göz bölümünde belirtildiği şekilde sadece, körlük ve gece körlüğü engel olarak sayılmıştır. İyi günler.

 7. 21 Ocak 2014 - 19:04 | #7

  ali :

  merhaba hocam ben sılahlı guvenlıge basvurmak ıstıyorum fakat gozlerımde sorun var sımdıkı oldugum yerdekı devlet hastanesınden saglık raporunu alamadım fakulteden veya baska bır yerdekı devlet hastanesınden saglık raporunu alsam gecerlı olurmu askerde gozden dolayı curuk raporu aldım fakat hastane bana ne saglık raporu nede curuk raporu vermıyor sılahlı guvenlık olmayı cok ıstıyorum ayrıca sılahsızdada gozumun bozuklugu engel olur mu acaba ıyı aksamlar

  Rapor için ilk başvurunuz olumsuz sonuçlandı ise bu durumun hastane tarafından emniyete bildirilebileceğinden bilginiz olsun. Tam olarak hangi illerde bu uygulama var bilemiyorum ama bulunduğunuz ilde varsa ilk raporunuz olumsuz, sonra başka hastaneden olumlu rapor götürürseniz emniyet sizi hakem hastaneye sevk eder. Silahsız için poliklinik raporu yeterli olur. Silahlıda sorun çıkarsa silahsız için bulunduğunuz ilde veya komşu illerde poliklinik araştırmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 8. 29 Ocak 2014 - 18:24 | #8

  cengiz :

  Merhaba hocam, 2 senedir özel güvenlik mesleği yapıyorum.Bir sorum olacak askerlikten muaf raporu aldım.Engelli raporu alırsam psikiyatri bölümünden mesleğimi yapmakta ve güvenlik kimliğimi yenilemede sıkıntı olur mu?

  Sadece silahsız güvenlikçilerin ortopedi kaynaklı raporlarında sorun olmaz. Psikiyatriden olumsuz raporu almak demek, özel güvenlik olma şartlarından birini kaybetmiş olmak demektir. Dolayısıyla yenilemeye kalmadan özel güvenlik olarak çalışmanızda sıkıntı yaratabilir. İyi günler.

 9. 19 Mart 2014 - 17:32 | #9

  azra :

  slm hocam bn sılahlı almak ıstıyordun bugun heyete gıttım ancak her ıkı kulakta hafıf derecelı ısıtme kaybı vardır dıye yazılmıs sorun olur mu
  sımdıden tsk

  Raporda teşhise değil, karara bakılır. Eğer “silahlı özel güvenlik olur” ibaresi varsa sorun olmaz. İyi günler.

 10. 19 Mart 2014 - 17:37 | #10

  yunus :

  hocam yas kac olmalı ve. stadlarda gorev yapan korumalık yapanlarda bu sertifika onculuk oluyor mu?

  Silahlı için 22, silahsız için 19 yaşından gün almak zorunlu. Özel güvenlik kimliği olanlar statlarda da çalışabilir. İyi günler.

 11. 19 Mart 2014 - 17:38 | #11

  tan :

  Hocam Merhaba sağ gözümde tembellik var 3.50 derecesi sol da sıkıntı yok sağ ve sol olarak atış yapabiliyorum.3 teşkil.yalniz silahlı güvenlik almak istiyorum bu gözüm buna engel olabilirmi.

  Silahlı raporlarında hastaneler tarafından genelde +3, -3 aralığında sorun olmuyor. Ancak son karar hastanelerde verildiği için rapor ücretini yatırmadan önce göz hekimiyle görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 12. 19 Mart 2014 - 17:40 | #12

  yılmaz :

  hocam heyette hepsınden geçtim.fakat kbb geldım işitme testine yolladı test sonucu sol kulak duyma kaybı var doktora goturdum olumlu rapor veremem dedi.bende suan silahsız kımlıgım oldugunu ve raporu almaktan vazgectım işlem yapmazsanız sevırım dedım rapor almadan cıkıp gıttım.acaba egm bildirilirmi.bildirilse şayet suankı silahsız kimligimi etkilermi.cevabınızı çok merak ediyorum.saygılarımla…

  Sağlık rapor sonuçlarını emniyete bildiren hastaneler var. Ancak hangi illerde bu uygulamanın olduğunu net bilmiyorum. İyi günler.

 13. 03 Mayıs 2014 - 16:20 | #13

  ceren :

  merhabalar ben silahli guvenlik sertifikası almak istiyorum yanlız yakın zamanda gastrik slevee ameliyatı gecirdim bu bana engel teskil eder mi?

  Özel güvenlik sağlık şartlarında belirttiğiniz durumla ilgili engelleyici bir ibare yok. Rapor almanız kaydıyla eğitim de alabilirsiniz. İyi günler.

 14. 03 Mayıs 2014 - 16:21 | #14

  osman :

  Slm hocam bende silahsız kart var silahlı almam gerek acil liseyi açıktan bitiriyorum bir yolu yok sanırım da bir umut sorayım bir şekilde alabilir miyim simdi den teşekkür ederim.

  Liseyi bitirdiğinizde umut var elbette. Ancak devam ederken mümkün değil maalesef. Mezun olduğunuza dair belge (diploma olması şart değil), aldığınızda silah eğitimine başvurabilirsiniz. İyi günler.

 15. 03 Mayıs 2014 - 16:22 | #15

  emre :

  selam hocam ben sılahlı guvenlık sertıfıkasını alacagımda acaba unıversıte hastanesınden rapor alabılıyormuyum

  Devlet üniversitesine bağlı hastaneden alabilirsiniz. Ayrıca bünyesinde tıp fakültesi olan özel hastaneden de heyet raporu almak mümkün. İyi günler.

 16. 03 Mayıs 2014 - 16:24 | #16

  Kartal :

  Üniversite mezunuyum.Özel güvenlik sınavını ” silahsız ” kazandım.Hastanede ” anksiyeteye bağlı artan konuşma bozukluğu ” tanısı kondu.Rapor, kurs aldığım güvenlik şirketine gönderilecek.Bu durum özel güvenlik olmama engelmidir.

  Raporun kursa gönderilmesi alışıldık veya uygulamada olan bir yol değil, hastanenin konuya ilişkin bilgisi yok muhtemelen. Raporlarda teşhise değil, karar bölümüne bakılır. Eğer “silahsız özel güvenlik olur” ibaresi varsa sorun yok demektir. Ayrıca aranan branşlarda dört doktor imzalı rapor verebilen özel poliklinikten de rapor alabileceğinizden bilginiz olsun. İyi günler.

 17. 28 Mayıs 2014 - 06:55 | #17

  fatma savaş :

  ben kardeşim için soracaktım açıktan daha lise okuyo üstelik kolunda jilet izleri özel güvenliğe engel mi acaba şimdiden tşkler

  Jilet izleri olanlar, rapor aldıkları takdirde özel güvenlik olabiliyor. Kardeşiniz henüz lisede olduğuna göre önce silahsız alması gerekir. Liseyi bitirdiğinde 22 yaşından da gün almışsa silahlıya geçebilir. Hastanelerde jilet izi olanlara kişilik testi yaparak olumlu rapor verebiliyorlar. Durumu buna göre değerlendirmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 18. 28 Mayıs 2014 - 06:56 | #18

  emrah :

  benm pertes hastasıyım yüzde 17 rapor verdiler güvenlik görevlisi olabilirmiyimacil cvp verirseniz sevinirim

  Belirttiğiniz durum ortopedi ile ilgili sanırım. Silahsız adaylarda ortopedi bölümü olmadığı için en az ortaokul mezunu ve 19 yaşından gün almak kaydıyla silahsız eğitim görebilirsiniz. İyi günler.

 19. 28 Mayıs 2014 - 06:58 | #19

  Hanifi Kozluca :

  Selamunaleykum ben askerligimi sirnakta mayin arayarak yaptim askerlik gorevimi basariyla bitirip memleketime dondum silahsiz guvenlik icin hersey tmm ama saglik raporunda piskiyatri denen doktorlar kolumda ki jilet izlerinden dolayi raporu vermiyor simdi ben burdan kime ne soyliyeyim ben askerde uzerim 100 adet mermiyle geziyordum silahimiz her zaman tam doldurustaydi simdi bitane doktor oldunu soylen kisiliksiz biri bana raporu vermiyor yaziklar olsun bi doktor geclerin hayatiyla ekmegiyle oynuyor siz bu duruma ne diyorsunuz…

  Silahsız güvenlik için 4 hekim imzalı, poliklinikten alınabilecek sağlık raporu yeterli. Ayrıca jilet izi olduğu halde kişilik testinden geçip olumlu sağlık raporu ile silahlı eğitim alanlar da var. Raporu aldığınız ilin önemi olmadığı için mümkünse büyük şehirlerden birinden rapor alıp eğitiminizi ilinizde alabilirsiniz. İyi günler.

 20. 06 Haziran 2014 - 16:21 | #20

  kudret :

  hocam merhaba ben daha önce silahlı güvenlik için sağlık raporu almak istedim fakat tüm doktarlardan onay aldım tek KBB dan onay alamadım sol kulakta %40-30 arasında işitme kaybım olduğundan onaylanmadı.
  buna göre silahlı verilmiyorsa ,silahsız alabilme şansım var mı?
  Yanıtlarsanız sevinirim .

  Aranan sağlık şartlarında silahsızdan ortopedi istenmemesi dışında silahlı-silahsızda fark yok. Silahsızlardan 4 hekim imzalı rapor istenir ve poliklinikten alınabilir. Rapor veren bir polikliniğe başvurup sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 21. 18 Haziran 2014 - 07:24 | #21

  Asım :

  Merhabalar benim sol gözümde görme tembelliği sorunu var silahlı güvenlik olabilirmiyim sorun yaratarmı raporda şimdiden teşekkürler

  Durumun sorun olup olmayacağına ilişkin karar hastaneden verilir. Özel güvenlik sağlık koşulları ile ilgili tek bilgi yukarıda açıklanan kadar çünkü. Rapor ücretini yatırmadan önce göz kliniğine başvurup danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 22. 18 Haziran 2014 - 07:26 | #22

  Gökhan :

  ben güvenlik sertifikasına basvurucam sağlık raporunu felan henüz almadım ancak gözlük kullanıyorum dereceleride 3.5 e ; 4 gözlüklü iken hiçbi sorun yok .. belge almama engel olurmu

  Belirttiğiniz duruma ilişkin son karar hastaneden verilir. Genel olarak +3, -3 aralığında sorun olmadığı söyleniyor. Rapor için başvuracağınız hastaneye ücret yatırmadan önce göz bölümüyle görüşmeniz yararlı olur. İyi günler.

 23. 18 Haziran 2014 - 07:28 | #23

  murat :

  kolumda jilet izleri var silahsız güvenlik sertifikası almama engel midir acaba ???

  Silahsız raporu, yukarıda belirtilen branşlarda dört hekimin imzası ile poliklinikten alınabilir. Dolayısıyla karar da orada verilir. Bu raporu verebilen polikliniklerden birine başvurup danışmanızı tavsiye ederim. Silahlılarda kişilik testi yapılarak devlet hastanelerinden rapor alanlar var. İyi günler.

 24. 19 Haziran 2014 - 17:26 | #24

  taner :

  gunaydın askerden psikiatri doktorundan muaf raporum olup dısardanda 2022 den maas almaktayım kollarımda asırı jilet izleride mevcut acaba guvenlık sertıfıkası almak için yazılmıs olsam hastane heyetınde acaba bunlar önume engel olarak cıkarmı ? tşk

  Silahlı için 22 yaşından gün almış en az lise mezunu olma şartı var. Silahlı raporları da devlet hastanesinden heyet raporu şeklinde istenir. Vücudunda jilet vb. iz olanlara kişilik testi yaparak olumlu rapor veren hastaneler var. Silahsızlar için poliklinik raporu yeterlidir. İyi günler.

 25. 22 Temmuz 2014 - 16:17 | #25

  ümit :

  Hocam merhaba ben askerken cikmisti haber iç güvenlik bölgesinde askerlik görevini yapan terhis olan kisiler terhis belgesi varsa taktir üstün hizmet belgeleri ile birlikte gidip güvenlik şirketlerinde silahli guvenlik görevlisi olmak için başvura bilirler demislerdi hocam lise mezunu araniyormu aranmiyormu egitim durumlarinda hatta bizlere verdiler hocam .iyi geceler tşkkr edrm

  Silahlı eğitim için en az lise mezunu ve 22 yaşından gün almak şarttır. Hiç bir takdir, belge vb. lise diplomasının yerine geçmez. Dolayısıyla lise mezunu değilseniz silahlı eğitim almanız mümkün olmaz. Bu kural, özel güvenliğin çıktığı günden beri var olduğu için muhtemelen askerde yanlış bilgilendirme yapılmış. En az ortaokul mezunu olmanız şartıyla silahsız eğitim alabilirsiniz. İyi günler.

 26. 22 Temmuz 2014 - 16:21 | #26

  mehmet :

  selam hocam ben 18 yaşını doldurmak üzereyim ortaokul diplomam var ve güvenlik olmak için ne yapabilirim hç bilgim yok ne yapmalıyım silahlı ile silahsız arasında ki derece ne yani lise diplomamın olması gerekiyor mu . egitim görmek şart mı bilginize ihtiyacım var lütfen
  şimdiden teşekkürler

  Silahsız eğitim için 19 yaşından gün almış en az ortaokul, silahlı için 22 yaş, lise mezunu olmak şartı var. Bu nedenle yaşınız uygun olduğunda silahsız eğitim alabilirsiniz. Kursa devam zorunlu, yapılacak sınavlarda başarılı olursanız kimlik almaya hak kazanırsınız. İyi günler.

 27. 02 Ağustos 2014 - 13:35 | #27

  kerim :

  Slm hocam silahli ozel guvenlik gorevlisiyim bana epilepsi teshisi konuldu verilen raporumda ise agir ve tehlikeli islerde calisamaz raporu verildi hocam acaba ozel guvenlik yapmama bir sikinti olurmu.

  Özel güvenlik olarak çalışmak istemiyorsanız çalıştığınız kurum veya kuruluştan durum tespiti için tam teşekküllü devlet hastanesine sevkinizi isteyebilirsiniz. Hastanenin kararına göre işlem yapılır. Özel güvenlik olarak devam etmek istiyorsanız halen kimliğiniz var, yenilemede de rapor istenmiyor. İyi günler.

 28. 11 Ağustos 2014 - 14:59 | #28

  nedim :

  selam hocam benim her iki kulağımdada 20 db işitme kaybı var bu güvenlik olmama sorun yaratırmı veya diyelimki yaratmadı güvenlik sertifikasını aldım fabrikalar ve diğer işyerleri bizim gibileri işe alıyormu yani bize ayrımcılık uyguluyorlarmı çünkü normal işlerde bu sorunlarla uğraşmaktan bıktık.mesela güvenlik sertifikasını aldım bizden işe girerken tekrar rapor isteyip sorun çıkarırlarmı.

  Özel güvenlik sağlık şartlarında (bu sayfanın başında var) belirtildiği gibi görevi yapmaya engel olacak şekilde işitme kaybı olmamak şeklinde ibare var. Rapor alabilirseniz özel güvenlik de olursunuz. Ancak işyerlerinin bazılarında belirli aralıklarla rapor istendiğinden bilginiz olsun. İyi günler.

 29. 14 Ağustos 2014 - 07:49 | #29

  Emre :

  Selamın Aleyküm Ben Ankara Altındağda İkamet ediorum ve silahlı güvenlik için 250 liraya yakın heyet raporuna bi mebla istiyolar sizde 95-150 lira arasında yazmıssınız bildiginiz bi yer varsa ordan alsak yardımcı olursanız gercekten cok memnun olurum ..

  Temmuz ayına kadar Ankara’da raporlar gerçekten 95-130 TL arası alınabiliyordu. Ancak Temmuz’da gelen zamla bu rakamlar en az 200-220 TL’den başlayacak şekilde oldu. Atatürk Araştırma Hastanesinde 200 TL olduğu söyleniyor ama ulaşımı düşünürsek aynı fiyata gelebilir. İyi günler.

 30. 14 Ağustos 2014 - 07:57 | #30

  nuri :

  selam hocam 2010-2011 yıllarında çalıştıgım güvenlik şirketi özel bir bankanın nakit işlerini yaparken merkez bankasına para cekmeye yatırmaya yetkim vardı.bu bankanın merkez bankasına ben kapalı torba içerisinde madeni para yatırma işlerini yaptım bu yatan paraların içinde sahte paralar cıkmiş merkez bankasıda beni ve yanımda bulunan arkadaşları mahkemeye vermiş [parada sahtecilik diye] 4 de şüpheli 2 de sanık yazıyor bu konudan ceza almadık adli sicil kaydımızda yok.bugün silahlı güvenlik için evraklarımı vermeye gittigimde görevli memur söyledi ama evraklarımı aldı bu konuda benim için bir sıkıntı cıkarmı cıkarsa ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim

  Hakkınızda mahkeme işlemi olduğuna göre karardan bir sureti de başvuru evrakı ile vermeniz gerekir. Eğer kararda hükmün açıklanmasının geri bırakılması (HAGB) kararı varsa lehinize bir durum olur. HAGB’li mahkeme kararında ceza alsanız da denetimli serbestlik süresince silahsız, süre sorunsuz tamamlandığında aynı mahkemeden kararı düşürtmeniz kaydıyla silahlı olabilirsiniz. Adli sicil kaydında görünmemesi sonucu değiştirmez. Eğer sahtecilikten ceza aldıysanız ve HAGB yoksa maalesef kimlik kartınız iptal olur. İyi günler.

 31. 19 Ağustos 2014 - 08:29 | #31

  a.kadir kaçar :

  hocam beyin ameliyatı oldum üç yıl önce hala biraz denge kaybı var silahsız özel güvenlik olabilirmiyim

  Silahsız güvenlik için en az ortaokul mezunu, 19 yaşından gün almış olmak gerekir. Ayrıca eğitime başlarken istenen raporu alabildiğiniz takdirde sorun yok demektir. Silahsızların 4 hekim imzalı rapor verebilen polikliniklerden alacakları rapor geçerlidir. Dolayısıyla ilinizde bulunan rapor vermeye yetkili polikliniklerden birine başvurup şansınızı denemenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 32. 20 Ağustos 2014 - 16:25 | #32

  ömür :

  benim göz derecem 4.5 silahlı güvenlik sertifikası alabilirmiyim.bazen lenste takıyorum

  Silahlı adaylardan devlet hastanesi onaylı heyet raporu istenir. Genelde +3, -3 aralığındaki görme bozuklukları sorun olmuyor. Sizin göz dereceniz bu aralıkta verilenden yüksek olduğu için hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce göz kliniğine danışmanızı, olumlu cevap almanız halinde başvuru yapmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 33. 25 Ağustos 2014 - 15:59 | #33

  tahsin :

  hocam ben sol gözümden %44 görme kaybım var….. önlisans mezunuyum.. acaba silahsız güvenlik sertifikası alabilir miyim

  Silahsız özel güvenlik adaylarından 4 hekim imzalı poliklinik raporu istenir. Bu raporu alabilmeniz halinde eğitim de görebilirsiniz. Sağlık şartlarında körlük veya gece körlüğü olmamak şeklinde belirtilmiş, görme kaybı-görme bozukluk derecesi belirtilmemiş. Dolayısıyla karar sağlık teşkillerine bırakılmış görünüyor. İyi günler.

 34. 26 Ağustos 2014 - 14:06 | #34

  poyraz :

  benım sorunum sılahlı almak ıstıyorum tam teşekkürlü hastaneden rapor ıstıyorlar ve benım kolumda jılet ızı ve dövme var alabılırmıyım 200 tl pars ıstıyolar saglık raporunu alıpta elverışli degıldır yazarsa verdımız parada boşa gıder bı yardımcı olurmusunuz bana

  Sağlık raporu için gereken parayı hastane veznesine yatırmadan önce psikiyatri bölümü ile görüşmenizi, olumlu cevap almanız halinde rapor işlemini başlatmanızı tavsiye ederim. Belirttiğiniz şekilde jilet-faça izi, dövme olanlara kişilik testi yapılarak olumlu rapor verilebiliyor. İyi günler.

 35. 29 Ağustos 2014 - 16:44 | #35

  kalpsiz :

  kolda jiletim war ambulans hemşiresi olabilirmiyim bunlarla

  Hemşire olma şartlarını ve nereden öğrenileceğini bilemiyorum. Bu site özel güvenlik adaylarına yönelik bilgi verebilir. İyi günler.

 36. 02 Eylül 2014 - 13:27 | #36

  DERYA EROĞLU :

  MERHABA KARDEŞİM ASKERLİĞİNİ KOMANDO OLARAK YAPTI VE ORDA İÇ GÜVENLİK SERTİFİKASI ALDI GÜVENLİK İŞİ YAPABİLİR Mİ YOKSA GÜVENLİK KURSUNA MI BAŞVURMAK LAZIM YİNE

  Özel güvenlik olarak çalışabilmek için aynı ehliyet alır gibi bir süreçten geçmek gerekir. Askerlikte alınan belge ile özel güvenlik olarak çalışmak mümkün olmaz. Kategoriler/Kimlik Maliyeti başlıklı bölümde izah edilen giderleri incelemenizde yarar var. İyi günler.

 37. 02 Eylül 2014 - 14:09 | #37

  a.kadir :

  s.a hocam benim Bir sorum olacakti beyin ameliyatı oldum dört yıl önce güvenlik sertifikası aldım alırken hastane raporu aldım hepsi sağlam Bir sorun olmadı ve de iş bulmami engellermi beyindeki kalan iz ve de ameliyat olduğum için herhangi Bir sorun olacakmi

  Sertifika ve rapor aldığınıza göre kimlik de çıkarmış olmalısınız. Eğer kimliğiniz varsa (bir yıl içerisinde yenileme eğitimi almanız gerekir) yenilemede de rapor istenmez. İş bulma konusunda ise ameliyat olmanız veya ameliyat izinin engel teşkil etmemesi, tamamen çalışacağınız yere bağlı. Kimliği olanların çalışmasında birtakım özel şartları işyerleri arıyor çünkü. İyi günler.

 38. 11 Eylül 2014 - 17:06 | #38

  Sevgi :

  S.A hocam. Size 2 tane sorum olacak. ben Silahlı Özel Güvenlik sertifikası almak istiyorum. Birinci sorum; her iki kolumun bileğinde küçük çaplarda dövme var. İkinci sorum; omurilikti 2 tane fıtık var. Biri küçük biri büyük. Ama haraketimi engelleyici değil. Bu iki sorum Silahlı Özel Güvenlik olmama engel midir? Şimdiden Tşk ederim.

  Dövme genelde rapor almaya engel çıkarmasa da bazı hekimler bunu kendine zarar verme içgüdüsü olarak değerlendirip test isteyebiliyor. Diğer konu ise sorun olmaz muhtemelen. Bu nedenle dövme ile ilgili konuyu, rapor ücretini yatırmadan önce psikiyatri ile görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 39. 18 Eylül 2014 - 17:33 | #39

  yunus emre :

  slm hocam bı gozum %5 goruyor dıyerınde sıkıntı yok guvenlık olabılırmıyım?

  Silahlı için devlet hastanesinden heyet raporu istenir. Genelde +3, -3 aralığında kalan görme bozuklukları sorun olmayabilir. Ancak % 95 görme kaybı oldukça yüksek olduğu için muhtemelen rapor almanız mümkün olmaz. Yine de şansınızı denemek isterseniz rapor ücretini yatırmadan önce, göz kliniğiyle görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 40. 23 Eylül 2014 - 15:18 | #40

  Rüstem TÜRKMEN :

  Hocam şu an silahlı güvenlik olarak çalışıyorum yenilememe kısa bi süre var raporu tazelerken dövmeden sorun çıkarırlar mı?

  Yenilemede rapor-vergi tekrar istenmiyor. Dolayısıyla sorun yok. İyi günler.

 41. 27 Eylül 2014 - 11:40 | #41

  mustafa uçar :

  Slm hocam bende güvenlik sertifekasi almak istiyorum ama çok hafiif bi gövüs bozuklugu var halk dilinde. Kus kafesi olarak gecen bi bozulluk ama hic bi hareket zarari yok ve askerligimi de komondo olarak yaptim bi sakincasi olurmu bu durumun saygilar.

  Komando muayenesinden geçtiğinize göre, özel güvenlik muayenesinden de geçersiniz sanırım. 22 yaşından gün almış, en az lise mezunu iseniz silahlı eğitim görebilirsiniz. Silahlılardan heyet raporu istenir. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine danışarak özel güvenlik raporu veren hastaneleri öğrenmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 42. 11 Ekim 2014 - 16:55 | #42

  mehmet :

  Selam hocam . Askerlikten kalp rahatsızlığı sebebi ile savasta ve barısta muaf aldım . Silahlı güvenliğe engelmidir ?

  Silahlı için istenen sağlık raporunu almanız kaydıyla sorun olmaz. Askerlik yapma şartı yok. En az lise mezunu ve 22 yaşınızdan gün aldıysanız raporu da almak kaydıyla silahlı güvenlik olabilirsiniz. İyi günler.

 43. 11 Ekim 2014 - 16:56 | #43

  ali kunt :

  Ayağında topallama olan biri güvenlik olabilirmi yani bir ayağı digerinden ince koymakta zorluk çekiyor saygilarimla

  Silahsız raporlarında ortopedi onayı yok. Dolayısıyla en az ortaokul mezunu ve 19 yaşından gün almış olma kaydıyla silahsız eğitim alabilirsiniz. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.