Özel Güvenlik Sağlık Şartları (Silahlı)

15 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

 

Bu yazı bugün : 7, toplamda : 48975 kişi tarafından okundu.

 1. 12 Kasım 2015 - 17:06 | #1

  emre demir :

  Kollarimda omuz bolgesinde kesik izleri var bu sorun olurmu silahli guvenlik olmak ocon

  Sağlık raporu almanız kaydıyla sorun olmaz. Genelde kişilik testi yapılıyor, olumlu sonuçlanırsa rapor veriliyor. Rapor alacağınız hastanenin ilgili bölümüne danışıp olumlu cevap aldıktan sonra ücretini yatırmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 2. 28 Aralık 2015 - 09:35 | #2

  ali :

  Ritim atisi anormal yazmasi silahli kimlik almaya engelmi

  Sağlık şartları ile ilgili tüm detaylar yukarıda verilenler, bizim de harici bir bilgimiz yok. Belirttiğiniz durumla ilgili karar, silahlılardan istenen raporun alınacağı tam teşekküllü devlet hastanesinde verilir. Bulunduğunuz ildeki kurslara rapor alınabilecek hastaneleri danışabilirsiniz. İyi günler.

 3. 02 Ocak 2016 - 18:06 | #3

  Emre Topuz :

  Hocam apandist ameliyatı silahlı güvenliğe sıkıntı olurmu

  Hayır, olmaz. İyi günler.

 4. 16 Ocak 2016 - 16:56 | #4

  E.calam :

  Gözlük numaram +3 -3 üstündeyse silahlı olamıyoruz peki bu değerlerin üstündeyse yada hangi numaralara kadar silahsız olabiliyoruz silahsız için gözlük şartı varmı

  Görme bozukluğu ile ilgili verilen +3,-3 aralığı genel bir bilgidir. Son karar raporu onaylayacak hekime aittir. Bazı hekimler “gözlüklü” yazarak onaylayabiliyor. Bu nedenle önce hekimle görüşmeniz yararlı olur. Gözle ilgili şartlar, silahlı-silahsız fark etmeksizin aynıdır. Silahsız raporları 4 hekim imzalı rapor verebilen yetkili polikliniklerden alınabilir. Onu da polikliniğe danışmanız gerekir. İyi günler.

 5. 15 Şubat 2016 - 18:28 | #5

  Emrah :

  Elverissiz raporu alan silahli guvenlik olurmu

  Elverişsiz raporu alanların silahlı olabilmesi için o ildeki hakem hasteneden olumlu rapor almaları gerekir. İyi günler.

 6. 16 Şubat 2016 - 18:17 | #6

  murat à. :

  İyi günler
  Bn askere gidemedim elverişsiz raporu verdiler
  Tüp mide ameliyati olmuştum Kilo problemim den dolayı 100 kg verdim sadece yemek yeme sıkıntım vardı ondan dolayı rapor verdiler hiç gitmedim askere suan sağlık açısından iyiyi
  Bu bnm özel güvenlik olmama engel olurmu silahlı veya silahsız

  Özel güvenlik olabilmek için askerlik yapma şartı yok. Askerlikten elverişsiz raporu almanıza neden olan durum, rapor almanıza engel teşkil etmezse sorun olmaz. Şu halde sağlık açısından probleminiz yoksa muhtemelen raporu almanızda da sorun olmayacaktır. İyi günler.

 7. 23 Mart 2016 - 09:28 | #7

  yalçın :

  tıp 1 dıyabet hastasıyım sılahlı guvenlık belgesı alabılırmıyım acaba?

  Özel güvenlik sağlık şartlarında diyabetle ilgili bir detay yok. Bulunduğunuz şehirdeki kurslardan birine, ilinizde rapor veren hastaneleri sorup öğrenebilirsiniz. Hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce ilgili poliklinikle görüşüp olumlu cevap alırsanız işlemi başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 8. 07 Nisan 2016 - 08:51 | #8

  Kader :

  Hocam silahlı güvenlik için kan tahlilde hamile çıkarsa sorun olurmu acaba

  Hamilelik silahlı rapora engel olmaz. Ancak gerek eğitim atışında, gerekse sınav atışında bebeğin zarar görme ihtimaline karşı, atış yapabilmeniz için sizden doktor raporu istenebilir, bilginiz olsun. İyi günler.

 9. 27 Nisan 2016 - 15:30 | #9

  Sıtkı Can :

  Hocam ben eskerlige elverissiz raporu aldım . Yuksek biryerden düşmüştüm ve kafatasım çatlamıştı başında ameliyat izi var . Fakat sacım hafif uzun oldugunda kapanıyor ve belli olmuyor . Bu ameliyat silahlı eğitim gormeme engel olurmu . Lise mezunuyum 23 yaşindayim .

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden, silahsız için yetkili poliklinikten rapor istenir. Tercihinize göre silahlı-silahsız uygun olan sağlık teşkiline başvurmanızı, rapor ücreti yatırmadan ilgili bölümle görüşmenizi, olumlu cevap almanız halinde raporu almanızı tavsiye ederim. Anlattığınız kadarıyla sorun olmayacakmış gibi görünüyor. Karar sağlık teşkillerinde verileceği için bulunduğunuz ildeki özel güvenlik kurslarına danışarak rapor veren hastane-poliklinikleri öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 10. 19 Aralık 2016 - 10:31 | #10

  Simge :

  Benim pilatinim var bir soru. Olurmu

  Silahsız adaylardan istenen raporda ortopedi onayı yok (platin ortopedik bir durumdan ise). Bulunduğunuz ildeki kurslardan rapor vermeye yetkili klinikleri öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 11. 12 Ocak 2017 - 11:30 | #11

  Zeki :

  renk körlüğü çıktı bende heyet yönergeye bakacaklar n öyle karar verecekler. renk körlüğü olmama şartı varmi

  Kategoriler/Kanun ve Yönetmelik/Özel Güvenlik Birleştirilmiş Genelge 10.1.a) maddesini kaynak gösterin. Orada daha önceden renk körlüğü nedeniyle elenenlere dahi kimlik verilebileceği yazıyor. Ayrıca 11.09.2011 gün ve 28051 sayılı Resmi Gazete’de konuya ilişkin düzenlemenin yayınlandığını da söyleyebilirsiniz. O ilin sağlık müdürlüğü hastanesine haber vermiş olmalı, bunca yıl geçti üzerinden. İyi günler.

 12. 12 Ocak 2017 - 12:29 | #12

  mine :

  Mrb hcam. Silahsız guvenlik kursu için saglık raporu alıcam hamilelik cıkarmı belgede yazılırmı acaba??

  Özel güvenlik silahsız raporu yetkili poliklinikten alınabilir. Bildiğim kadarıyla poliklinikte tahlil yapılmıyor. Dolayısıyla belirttiğiniz durumun tespiti yapılmaz. Yapılsa da engel olmadığı için rapora yazılmamalıdır. İyi günler.

 13. 12 Ocak 2017 - 13:43 | #13

  ibrahim :

  hocam sol gozde gorme kaybı var sılahsız guvenlık için engel olurmu

  Görme kaybınız, özel güvenlik görevini yapmayı engelleyecek seviyede ise sorun olur. Bunun oranı verilmediği için rapor vermeye yetkili polikliniğe başvurup danışmanızı tavsiye ederim. Olumlu cevap alırsanız rapor ücretini yatırıp işlemi başlatırsınız. İyi günler.

 14. 12 Ocak 2017 - 14:14 | #14

  Ahmet :

  Silahli özel guvenlik sinavlarini basariyla gectim fakat saglik kurulu sol gozde temmellik oldugu icin silahli özel g.raporu alamadim silahsiza cevirmem icin ne yapmaliyim ve tekrar saglik raporu alma durumum olursa göz polikinikligi ayni prosedürü istermi teşekkür ederim

  Bu tür durumları önlemek için raporun kursa başlarken alınması zorunlu bir durum. Hangi ilde, hangi kursa gittiniz bilemiyorum ama yanlış yapılmış. Olumsuz kararlı sağlık raporunu imza karşılığı teslim aldıysanız o kayıt, emniyetin rapor ret havuzunda görünür. Başka hastaneden olumlu rapor alsanız dahi aradaki çelişki nedeniyle sizi hakem hastaneye sevk ederler ve o rapor geçerli olur. Durumu buna göre değerlendirmenizi tavsiye ederim. Rapor aldığınız hastanenin sonuçları emniyete bildirip bildirmediğini öğrenin, bildirilmiyorsa (hangi iller bu sisteme dahil, hepsi aynı durumda mı ben bilmiyorum) poliklinikten şansınızı deneyebilirsiniz. Esas olarak da kursunuzla durumu görüşmeniz uygun olur. İyi günler.

 15. 20 Ocak 2017 - 14:43 | #15

  islam :

  mrb hocam bn sılahlı özel güvenlik belgesi almak istıyorum. Bnde miyopluk var 1.70 ve 2.10 sorun teskıl eder mi iyi günler

  Sağlık şartları ile ilgili yukarıda verilen detay dışında elde bilgi yok. Konuya ilişkin karar yetkisi rapor vermeye yetkili kurum ve hekimlerde demektir. Genelde +3,-3 aralığı görme bozukluğu sorun olmasa da rapor ücretini yatırmadan önce ilgili bölümle görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 16. 23 Ocak 2017 - 09:23 | #16

  Muharrem :

  Merhaba hocam ben kalp nakli amaliyatı oldum. engelli raparum var silahli veya silahsiz güvenlik olablirmiyim katılabilirmiyim yani

  Silahlı için heyet, silahsız için yetkili poliklinik raporu istenir. Durumunuz veya tercihinize uygun raporu alabildiğiniz takdirde eğitim de alabilirsiniz. Sıkça Sorulan Sorular bölümünü incelemenizi tavsiye ederim. Engelli raporundan ötürü faydalandığınız bir durum varsa alacağınız bu raporla sıkıntı olabilir, bilginiz olsun. İyi günler.

 17. 20 Şubat 2017 - 10:09 | #17

  Fener :

  Gözlüklü silahlı sertifikası alabilirmiyim

  Silahlı adaylardan tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet raporu istenir. Genelde +3,-3 aralığında kalan görme bozuklukları sorun olmuyor. İyi günler.

 18. 01 Mart 2017 - 15:22 | #18

  hüseyin :

  uzman çavuşluk heyet raporu aldm psikiyatri anksiyete yani kaygı bozukluğu var yazmış özel güvenlik için heyet raporu alacm gine anksiyete bozukluğu var dese silahlı güvenlik olmama engel mi
  engelse silahsız güvenliğe engelmi
  iyi günler

  Cevap geciktiği için kusura bakmayın lütfen. Özel güvenlik şartları ile uzman çavuşluk sağlık şartları aynı değil sanırım. Yine de duruma ilişkin karar verme yetkisi ilgili hekimdedir. Mümkünse başka hastaneden şansınızı deneyin, hatta aynı ilde olması da şart değil. Başka ilden de alabilirsiniz. İyi günler.

 19. 14 Mart 2017 - 15:59 | #19

  deniz celiktas :

  merhaba hocam benim sol gozumde goz tembelliginden kaybakli olarak 10 da 2 gormektedir bu rakam gozlul mercekle 10 da 4 olabilmektedir benim silahli guvenlik sertifikasi almam mumkun mu?

  Silahlılardan tam teşekküllü heyet raporu istenir. Genelde +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları sorun olmuyor. Ancak sizin belirttiğiniz durum sorun olabilir. Yine de rapor verebilen bir hastaneye ücreti yatırmadan danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 20. 22 Mart 2017 - 14:25 | #20

  Fatih :

  Hocam ben askerden önce silahli güvenlik sertifikası aldım.fakat askerlik muayenemde düz tabanlık çıktı .Bu durum benim kimliğimin iptaline veya silahsıza dönmesini sağlar mı ?

  Silahlı adayların ilk kimlik başvurusunda aldıkları rapor, yenilemede de geçerlidir. İşyeriniz veya Öz.Güv.Ş. herhangi bir nedenle rapor istemediği sürece sorun olmaz. İyi günler.

 21. 29 Mart 2017 - 17:21 | #21

  Ahmet :

  Hocam benim silahsız sertifika vardı silahliya cevirmek için sınava girdim kazandım ama sağlık raporunda sıkıntı çıktı özel güvenlik olması uygun değil yaziyor şimdi benim silahsız sertifika geçersiz mi olacak bide sağlık raporunu başka hastaneden olumlu olarak alsam onceki olumsuz olan rapor etki eder mi ?

  Raporda “silahlı özel güvenlik olamaz” mı yazıyor, “özel güvenlik” olamaz mı yazıyor, bu önemli. Eğer nedeni ortopedik bir durumsa silahsızlarda ortopedi onayı aranmadığı için sıkıntı olmaz. Sadece ortopedi sizi kurtarır, diğer durumlar sorun yaratır. Hastaneden imza karşılığı raporu teslim aldıysanız bu durum ret havuzunda görünür. Raporu veren hastane, hakem hastane statülü değilse hakem hastaneden olumlu rapor da sizi kurtarır. İyi günler.

 22. 29 Mart 2017 - 17:23 | #22

  Ramazan :

  Hocam benim böbrek yok güvenlik olabilir mi yım

  Sağlık şartlarına buna ilişkin bir detay olmadığı için karar hastanelere bırakılmış demektir. Hatta silahsız için poliklinik raporu da yeterli. Tercih ve durumunuza uygun raporu alabilmeniz kaydıyla özel güvenlik olabilirsiniz. İyi günler.

 23. 30 Mart 2017 - 14:12 | #23

  Ahmet :

  Hocam güvenlik olması uygun değil yazıyor imza falan atmadim hatta tüm evraklar ve testleri aldım hastanede birşey bırakmadım sistemde sıkıntı olabilir mi sinirlendim ellerim titredi oldan olumsuz oldu başka hastaneden çıkartmayı düşünüyorum.

  Raporu imza karşılığı teslim almadıysanız başka hastaneden şansınız olabilir. Yine de riske girmemek açısından hakem hastane konusunu dikkate almanızda yarar var. Test vb. belgeleri alsanız da sonuçlar sistemde görünür, bilginiz olsun. İyi günler.

 24. 30 Mart 2017 - 14:20 | #24

  Semih :

  Selamün aleyküm hocam ben askerdeyken psikyatriden 43.2 askerlikten muaf raporu aldım. Ama şuan düzeldim ilaç falan kullanmadım sağlık durumum iyi. Silahlı güvenlik olabilir miyim ?

  Silahlıya uygun heyet raporu alabilmeniz şartıyla mümkün. Tam teşekküllü devlet hastanesinden “Silahlı Özel Güvenlik Olur” ibareli rapor istenir. İyi günler.

 25. 05 Nisan 2017 - 15:13 | #25

  Ahmet :

  hocam aldığım güvenlik olmaz rapor 1 yil geçerliya peki 1 yil geçtikten sonra alabilirim demi ? Bide 2018 haziranda yeniletmem gerek yani kimlik 5 yil suresi bitecek nasıl olacak

  Aldığınız rapor bir yıl geçerli ama olumsuz raporların sistemde saklanma süresini bilemiyorum. Silahlı kimlik başvurusu yapmazsanız, o raporun görüneceğini sanmıyorum. Kursunuza da danışmanızda yarar var. Belki daha fazla bilgileri vardır. İyi günler.

 26. 03 Mayıs 2017 - 15:30 | #26

  Erdoğan :

  Merhabalar hocam. Silahlı özel güvenlik olmak için sağlık raporu aldım. Fiziken ve bedenen silah taşınmasında ve bulundurmasında sakınca yoktur yazmışlar fakat özel güvenlik olur yaşamışlar. Bir sıkıntı çıkar mı acaba ?

  Raporlar, normal şartlarda kurs merkezlerinde bulunmalıdır. Ancak şehrinizde kimlik müracaatında rapor aslı isteniyorsa bunu sadece kursunuz bilir. Dolayısıyla raporda sorun yok gibi görünüyor ama her iki durumda da cevabı kursunuzdan almanız uygun. İyi günler.

 27. 13 Mayıs 2017 - 11:17 | #27

  Yusuf Onay :

  Hafif işitme kaybı ve çok sorun teşkil etmeyen epilepsi rahatsızlığım var ilaç kullandığım taktirde hicbir sorun yaşamıyorum silahlı silahsız güvenlik sertifikası almam mümkün mü

  Silahlı için istenen heyet raporu sadece tam teşekküllü devlet hastanesinden alınabilir. İlaç kullanımını resmi reçeteyle yapıyorsanız sistemde muhtemelen görünür. Bu nedenle hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı, alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. Silahsız için yetkili poliklinik raporu yeterlidir. İyi günler.

 28. 31 Mayıs 2017 - 14:45 | #28

  mesut :

  Hocam bende kısmi renk körlüğü var silahlı özel güvenlik için sağlık raporu alabilirmiyim

  Sayfanın başında aranan sağlık şartları var. Gözde renk körlüğü engel olarak belirtilmemiş dikkat ederseniz. Kısmi veya tam renk körlüğü engel değil. İyi günler.

 29. 05 Haziran 2017 - 16:08 | #29

  Ömer Aydın :

  SELAMÜNALEYKÜM hocam benim kulagın biri duymuyo sıkıntı olur mu

  Silahlı için devlet hastanesinden heyet raporu, silahsız için yetkili poliklinikten rapor istenir. Sağlık şartlarında sadece görevi yapmaya engel teşkil edecek şekilde işitme kaybı olmamak şeklinde tanımlanmış. Dolayısıyla karar sağlık kuruluşlarında veriliyor. Ancak bir kulak tamamen duymuyorsa sorun olabilir gibi görünüyor. İyi günler.

 30. 05 Haziran 2017 - 16:08 | #30

  yalçın :

  az önce haber okudum hocam yenilemeye giren adaylardan silahlı yada sılahsız saglık raporu isteniyormus dogrumu bu…

  Ankara’da böyle bir durum yok. Öz.Güv.D.Bşk.lığı web sitesinde buna ilişkin bir açıklama, mevzuat değişikliği vb. yok. Nereden çıktı bilemiyorum. İyi günler.

 31. 17 Haziran 2017 - 08:48 | #31

  Yasin :

  Selâmın aleyküm hocam %45 atipik psikoz hastasıyım silahsız kimlik kartı alabilirmiyim teşekkürler

  Belirttiğiniz hastalıkla ilgili bilgim yok. Özel güvenliklerde aranan sağlık şartları ile ilgili yukarıdaki bilgi dışında detay da yok. Dolayısıyla konuya ilişkin karar yetkisi ilgili hekime bırakılmış. Bulunduğunuz şehirde silahsız raporu vermeye yetkili poliklinikleri kurslardan öğrenebilirsiniz. Rapor ücretini yatırmadan konuyu danışmanızı, olumlu cevap aldığınız takdirde işlem başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 32. 24 Haziran 2017 - 09:43 | #32

  Orhan :

  Hocam benim bipolar bozuk diye piskolojik hastalığım var yenilemeye girmiştim mahkeme sonucumda vardı yaptığım hırsızlık sonucunu şizofreni ceza ehliyeti yok diye karar vermişler. emliyet benden 2 defa sağlık raporu istedi. doktorumda senden silahsız güvenlik olur diye heyet raporu verdi ben şizofreni değil bipolarmışım heyet raporunda silahsız güvenlik olur yazıyor emliyete en son evrağımı sordum durum nedir diye evraklarını komisyon inceliyor dediler.Acaba silahsız güvenlik olabilirmiyim sonuç ne olur

  Bipolar bozukluk teşhisinin özel güvenliğe etkisini inanın bilmiyorum. Bu, sadece ilgili branş hekimlerinin verebileceği bir karar. Hem cezai ehliyeti yok, hem de silahsız olur raporunun çelişmesi nedeniyle hakem hastanenin görüşüne göre karar verilir sanıyorum. İyi günler.

 33. 03 Temmuz 2017 - 07:50 | #33

  Sega :

  Hocam benim sol göz protez silahlı için bir engel teşkil eder mi ederse sılahsız alabilirmiyim

  Gözle ilgili aranan şartlar silahlı ve silahsız için aynı. Dolayısıyla her ikisi için de olumsuz görünüyor. İyi günler.

 34. 07 Temmuz 2017 - 09:05 | #34

  Yusuf :

  Sol gözden kornea nakli oldum şuanda ýuzde 80 görüyorum sağ gözde yüzde 30 görüyorum hastalığımın adı keratakonuş silahsız kimlik alabilirmiyim bilgi verirseniz

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili yukarıda belirtilenlerin dışında bilgi yok. Sorunuzun cevabını ancak rapor vermeye yetkili polikliniğin göz hekimi verebilir. Rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı, alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 35. 19 Temmuz 2017 - 13:14 | #35

  Yıldıray Dağ :

  Merhaba.benim işitme cihazı kullanıyorum. Isitmemden yüzde otuz raporum var.hafif işitme kaybim varmis.silahli güvenlik sertifikası alsam sorun çıkar mı?

  Aranan sağlık şartları için yukarıda belirtilen dışında detay bilgi yok. Hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. Rapor alabilirseniz eğitim de alabilirsiniz. İyi günler.

 36. 21 Temmuz 2017 - 07:34 | #36

  ali yıldırım :

  ali yıldırım :
  sağ kulak yüzde yetmiş duyu kaybı ile silahsız güvenlik sertifikası alınabilirmi [sayın hocam]

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartlarına ilişkin sayfanın başında verilenler dışında bilgi yok. Dolayısıyla KBB’deki görevi yapmaya engel teşkil edecek işitme kaybı olmamak derken kastedilen oran ve karar, ilgili hekimlere kalmış. Belirttiğiniz oran yüksek görünmekle birlikte yine de denemek isterseniz rapor ücretini yatırmadan önce ilgili hekimle görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 37. 25 Temmuz 2017 - 17:00 | #37

  Sinem ünal :

  Hocam merabar bugun saglik kurulu muanelerimin hepsini yaptirdim silahli guvenlik icin tum doktorlar imzaladi. Benim elimde dikis izi var bas parmagimin uzerinde fakat hareket kisitliligim yok. Doktor bilgiayarina sag el uzerinde bir sey goruldu yazdi tam okuyamadim heyete sunuldugunda ters bir durum olurmu etkilerki onay allmami ?

  Sorunuzun cevabını bilemem, heyette değerlendirilecektir. İyi günler.

 38. 04 Ağustos 2017 - 17:10 | #38

  Kürşat sağlam :

  Hocam saygılar bende öfke kontrol edememe teshisi konuldu silahsız sorun olurmu…

  Yine de özel güvenlik olur raporu aldıysanız sorun olmaz. Ama çok sabır, kontrol gerektiren bir işe talip olduğunuzu bilmenizde yarar var. Eğer öfke kontrolü ile ilgili sorun yaşarsanız başınıza iş açma ihtimalini göz ardı etmeyin. Kendinize güveniyorsanız sorun yok. İyi günler.

 39. 09 Ağustos 2017 - 17:35 | #39

  ismail bulut :

  Hocam kekeme biri ozel guvenlik olabilirmi
  Cevabinizi bekliyorum

  Silahlı için devlet hastanesinden, silahsız için yetkili poliklinikten rapor alan özel güvenlik olur. Sizin durumda daha önce rapor alanlar oldu. İyi günler.

 40. 10 Ağustos 2017 - 14:29 | #40

  Özgür :

  Sayın Hocam, Aslında size daha önce sitenizde silahlı özel güvenlik için sağlık raporu hakkında size sıkıntımı yazmıştım ama hangi konunun altına yazmıştım bulamadığım için haliyle de cevabınızı okuyamadım.Ben 2009 yılında silahlı özel güvenlik olmak için kursa gittim zannedersem yazılı ve silahlı ortalama sınav sonucu 90 almış idim.Silah atışta 5′te 4 yapmıştım.Kursa da o günün parasıyla da 400-500 gibi ücret yatırmıştım.Bütün evraklarım tamam idi bir tek sağlık raporu kalmıştı onuda silahlı için devlet hastanesinden sağlık raporu almak için 90 tl yatırdım.göz vs bütün doktorlardan testi geçtim ama Kulak burun boğaz doktoru sağ kulakta hafif işitme kaybı var demişti.Heyete girilmesi gerekiyordu bende heyete girmekten vazgeçtim ve raporu almadım.Empati yaparsanız benim durumumu anlayabilirsiniz umarım.Ben Devlet memuru olmak için 5 kez Kpss’ye girdim 80 gibi yüksek puanlar almama rağmen atanamadım e haliyle de yaş 41′e geldi.Sorunlar yumak gibi büyüdü kar topuna döndü adeta!.. Bulunduğum yerde de Silahlı Özel güvenlikçi alımı yapılacak 1 kişi alınacak başvuran da yok acaba sertifika ve kimliği çıkartabilmem için ne yapmam lazım bildiğim kadarı ile sertifikalar 5 yılda bir yenileniyor ama ben 2009 yılında sağlık raporundan dolayı sertifikayı alamadım ne bir yol izlemem lazım.Yeniden kursa başlamak gerekiyorsa vazgeçeceğim çünkü o tarihlerde çok para gitti bütün evraklar için. cevap verirseniz memnun olurum çünkü benim durumum hayat memat meselesi saygılar.

  Kategoriler/Kurs Ücretleri bölümünde önceki yorumunuzun cevabını görebilirsiniz. O yorumda gayet ayrıntılı bilgi verildiği için ilave edilecek bir husus yok. İyi günler.

 41. 15 Ağustos 2017 - 16:43 | #41

  Selma candan :

  Ben özel guvenlik gorevlisi olarak 4 yıldır çalışmaktayim.Bu süre içinde dislerimi gece cok sıktığım için psikiyatri raporuyla ankisiyete(kaygı bozuklugu)tanısıyla ilaç kullanmaya başladım.Şimdi iş değişikliği yapacağım,sağlık raporu alırken bu durum sıkıntı yaratırmi?silahli özel guvenlik belgem iptal olurmu?Lütfen acill cevap

  Neden sağlık raporu isteneceğini anlayamadım. Yeni işyeriniz istiyorsa almanız gerekir elbette. Ancak hastanedeki durumu bilemem. Rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 42. 16 Ağustos 2017 - 07:25 | #42

  Bora :

  Gözümün 1 tanesi uzağı görmüyor özel güvenlik olmama teşkil edermi

  Silahlı veya silahsız hangisini istiyorsanız ona uygun raporu vermeye yetkili sağlık kurumunun (hastane veya poliklinik) ilgili bölümüne rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. Alacağınız cevaba göre ücreti yatırıp işlemi başlatırsınız. Silahlı-silahsız eğitim şartlarını Sıkça Sorulan Sorular bölümünden incelemenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.