Özel Güvenlik Sağlık Şartları (Silahlı)

15 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

 

Bu yazı bugün : 16, toplamda : 55047 kişi tarafından okundu.

 1. 12 Kasım 2015 - 17:06 | #1

  emre demir :

  Kollarimda omuz bolgesinde kesik izleri var bu sorun olurmu silahli guvenlik olmak ocon

  Sağlık raporu almanız kaydıyla sorun olmaz. Genelde kişilik testi yapılıyor, olumlu sonuçlanırsa rapor veriliyor. Rapor alacağınız hastanenin ilgili bölümüne danışıp olumlu cevap aldıktan sonra ücretini yatırmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 2. 28 Aralık 2015 - 09:35 | #2

  ali :

  Ritim atisi anormal yazmasi silahli kimlik almaya engelmi

  Sağlık şartları ile ilgili tüm detaylar yukarıda verilenler, bizim de harici bir bilgimiz yok. Belirttiğiniz durumla ilgili karar, silahlılardan istenen raporun alınacağı tam teşekküllü devlet hastanesinde verilir. Bulunduğunuz ildeki kurslara rapor alınabilecek hastaneleri danışabilirsiniz. İyi günler.

 3. 02 Ocak 2016 - 18:06 | #3

  Emre Topuz :

  Hocam apandist ameliyatı silahlı güvenliğe sıkıntı olurmu

  Hayır, olmaz. İyi günler.

 4. 15 Şubat 2016 - 18:28 | #4

  Emrah :

  Elverissiz raporu alan silahli guvenlik olurmu

  Elverişsiz raporu alanların silahlı olabilmesi için o ildeki hakem hasteneden olumlu rapor almaları gerekir. İyi günler.

 5. 23 Mart 2016 - 09:28 | #5

  yalçın :

  tıp 1 dıyabet hastasıyım sılahlı guvenlık belgesı alabılırmıyım acaba?

  Özel güvenlik sağlık şartlarında diyabetle ilgili bir detay yok. Bulunduğunuz şehirdeki kurslardan birine, ilinizde rapor veren hastaneleri sorup öğrenebilirsiniz. Hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce ilgili poliklinikle görüşüp olumlu cevap alırsanız işlemi başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 6. 07 Nisan 2016 - 08:51 | #6

  Kader :

  Hocam silahlı güvenlik için kan tahlilde hamile çıkarsa sorun olurmu acaba

  Hamilelik silahlı rapora engel olmaz. Ancak gerek eğitim atışında, gerekse sınav atışında bebeğin zarar görme ihtimaline karşı, atış yapabilmeniz için sizden doktor raporu istenebilir, bilginiz olsun. İyi günler.

 7. 27 Nisan 2016 - 15:30 | #7

  Sıtkı Can :

  Hocam ben eskerlige elverissiz raporu aldım . Yuksek biryerden düşmüştüm ve kafatasım çatlamıştı başında ameliyat izi var . Fakat sacım hafif uzun oldugunda kapanıyor ve belli olmuyor . Bu ameliyat silahlı eğitim gormeme engel olurmu . Lise mezunuyum 23 yaşindayim .

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden, silahsız için yetkili poliklinikten rapor istenir. Tercihinize göre silahlı-silahsız uygun olan sağlık teşkiline başvurmanızı, rapor ücreti yatırmadan ilgili bölümle görüşmenizi, olumlu cevap almanız halinde raporu almanızı tavsiye ederim. Anlattığınız kadarıyla sorun olmayacakmış gibi görünüyor. Karar sağlık teşkillerinde verileceği için bulunduğunuz ildeki özel güvenlik kurslarına danışarak rapor veren hastane-poliklinikleri öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 8. 19 Aralık 2016 - 10:31 | #8

  Simge :

  Benim pilatinim var bir soru. Olurmu

  Silahsız adaylardan istenen raporda ortopedi onayı yok (platin ortopedik bir durumdan ise). Bulunduğunuz ildeki kurslardan rapor vermeye yetkili klinikleri öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 9. 12 Ocak 2017 - 11:30 | #9

  Zeki :

  renk körlüğü çıktı bende heyet yönergeye bakacaklar n öyle karar verecekler. renk körlüğü olmama şartı varmi

  Kategoriler/Kanun ve Yönetmelik/Özel Güvenlik Birleştirilmiş Genelge 10.1.a) maddesini kaynak gösterin. Orada daha önceden renk körlüğü nedeniyle elenenlere dahi kimlik verilebileceği yazıyor. Ayrıca 11.09.2011 gün ve 28051 sayılı Resmi Gazete’de konuya ilişkin düzenlemenin yayınlandığını da söyleyebilirsiniz. O ilin sağlık müdürlüğü hastanesine haber vermiş olmalı, bunca yıl geçti üzerinden. İyi günler.

 10. 10 Ocak 2018 - 11:01 | #10

  serkan :

  hocam sılahlı özel güvenlık almayı düşünüyorum fakat benım sol gözümde görme bozukluğu var sağlık raporu da sıkıntı olurmu

  Silahlı için istenen heyet raporu, tam teşekküllü hastanelerden alınmak zorundadır. Genelde +3,-3 aralığında kalan görme bozuklukları sorun olmuyor. İyi günler.

 11. 25 Ocak 2018 - 07:38 | #11

  Veysel düzgün :

  Ben tip 1 diyabet hastasıyım insülün kullanıyorum silahlı veya silahsız güvenlik sertifikası alabilirmiyim tesekkürler

  Resmi sistem üzerinden (hastane) reçeteli ilaç kullanıyorsanız silahlı için istenen sağlık raporunun devlet hastanesinden istenmesi nedeniyle görünür. Engel olup olmadığını rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. Silahsız için istenen raporlar yetkili polikliniklerden alınabiliyor. İyi günler.

 12. 26 Ocak 2018 - 08:23 | #12

  Ahmet :

  Boy kilo oranı sağlık raporunda ve ya sertifika almada sıkıntı olur mu? Örnek 50 kilo 173 boy.

  Sıkça Sorulan Sorular bölümünde aranan şartlarla ilgili genel bilgi var. Silahlı veya silahsız duruma uygun rapor alabilmek kaydıyla boy-kilo şartı yok. İyi günler.

 13. 30 Ocak 2018 - 15:31 | #13

  Caner :

  Hocam Bulunduğum kurumdan İstifa etmem gerekiyor ama bu sırada da tazminatımı yakmak istemiyorum. Silahlı güvenlik belgem mevcut ancak şuan da nörolojik bir sıkıntım da var bunu rapora yazdırsam silah ruhsatım düşecek ve kurumda çıkış vermiş olacak doğru mudur acaba ?

  bunun sonucunda malulen emekli olmam herhalde ?

  Belirttiğiniz durum özel güvenlik değil, çalışma hayatı ile ilgili. Bilgim olmadığı için yanlış yönlendirmek istemem, sonuçta zararınıza yol açabilir. Çalışma hayatı, SGK mevzuatı hakkında bilgisi olan birine danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 14. 07 Şubat 2018 - 15:18 | #14

  zeynep :

  merhaa ben hepatit b hastasıyım güvenlik sertifikası almama neden olurmu

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi yukarıda var. Bunun dışında kalan hususlarla ilgili karar, sağlık kurumları ve hekimlere bırakılmış. Tedavi için resmi sistem (hastane) üzerinden ilaç alıyorsanız veya bir şekilde kaydınız varsa silahlı raporunda görünür. Silahsız için poliklinik raporu yeterlidir. Sıkça Sorulan Sorular bölümünde eğitim-yaş şartları var. Hangisini istiyorsanız ona uygun rapor için rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 15. 14 Şubat 2018 - 08:10 | #15

  Cansel :

  İyi günler bende sedef hastalığına bağlı romatizma var tedavi görüyorum herhangi bi hareket kısıtlılığım yok silahlı özel güvenlik görevlisi olabilir miyim?

  Silahlı için istenen heyet raporunun alınacağı hastane kayıtlarında kullandığınız ilaç vs. görünür. Sağlık şartları ile ilgili yukarıda yazılan dışında bilgi yok. Rapor alacağınız hastaneye ücreti yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 16. 14 Şubat 2018 - 08:12 | #16

  Keziban :

  Guvenlik kurslarının iş garantisi olmadığını biliyorum lakin iyi bir kurstan sertifika alamak önemlimi yoksa herhangibir kurs ta olabilirmiş ve ben 32 yaşında bir bayanım önlisans mezunuyum silahliyi alsam iş imkanım olurmu bu yasta ingilizce bilmek artımıdır

  Bazı işyerleri personel alımında eğitim alınan kursa dikkat edebiliyor. İş imkanları bulunulan ile göre değişebildiği için ilinizdeki kurslara danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 17. 20 Şubat 2018 - 09:37 | #17

  Gül :

  Hastanede sağlik raporu için psikiyatri bölümünde sikinti çikti kurula verdi kurul karari üç ay sonra tekrar test yapilmasini istiyor ancak o kadar vaktim yok. Başka hastaneden tekrar sağlik raporu çikaetabilirmiyim yoksa sistemde gözükür sağlik roporu alamazmiyim

  O raporu imza karşılığı teslim almadıysanız başka hastanede şansınız olabilir. Ancak aynı sorunu orada yaşamayacağınız garanti değilse boşa masraf yapmış olacağınızı da göz ardı etmeyin. İyi günler.

 18. 20 Şubat 2018 - 12:10 | #18

  EMİN ARSLAN :

  merhaba epilepsi hastasıyım fakat 4 yıldır ilaç kullanıyorum hiç rahatsız olmadım silahlı alabilirmiyim.syg,

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi yukarıdaki gibi, ilave hususlarda yetki sağlık kurumları ve hekimlerde. Silahlı için istenen heyet raporunun alınacağı hastane sisteminde geçmişe yönelik ilaç vb. kayıtları göründüğü için sizin durumunuzda da karar hekime kalmış. Daha önce silahlı raporunu epilepsi ilaçları nedeniyle alamayanlar oldu. Siz de riske girmemek açısından rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 19. 02 Mart 2018 - 13:53 | #19

  ahmet :

  iyi günler rütbeli askerken psikiyatri böülümünden malulen emekli oldum . Silahsız güvenlik kartı alabilirmiyim

  Silahsız için 4 hekim imzalı rapor vermeye yetkili poliklinikten alınacak rapor yeterlidir. Raporu alabildiğiniz takdirde özel güvenlik eğitimini de alabilirsiniz. İlinizde rapor vermeye yetkili poliklinikleri kurslardan öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 20. 09 Mart 2018 - 08:35 | #20

  Murat :

  Silahli sertifika için 2016 yilinda sağlik raporu almiştim sinavi kazanamadim tekrar kayit olmak istiyorum sağlik raporu geçerli olurmu teşekkürler.

  Özel güvenlikte sağlık raporlarının geçerlilik süresi bir yıldır. Raporu yeniden almanız gerekir. İyi günler.

 21. 23 Mart 2018 - 11:30 | #21

  Funda :

  Mrb.daha onceden psıkıyatrı qıderek ılac kullandım.ama sonra devam etmedım.sılahlı quvenlık ıcın saqlık raporun almamda sorun olur mu ıyı qunler.

  Kullandığınız ilaçlar, hastane ve poliklinik kayıtlarında görünür. Bu nedenle silahlı-silahsız için hangisine başvuracaksanız parasını yatırmadan önce danışmanızda yarar var. Ayrıca başka bölümde sorduğunuz dövme konusu da aynı şekilde. Dövme-faça izi vb. durumlar için eskisi gibi hoşgörülü davranılmıyor sanırım, kişilik testi vb. istenebilir. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.