Özel Güvenlik Sınav İtiraz Dilekçesi

04 Mart 2009 tarihinde yayinlandi

Özel güvenlik sınavı sonuçlarına  itiraz etmek isteyenlerin,  aşağıdaki formata uygun dilekçe ve bankaya yatırılacak  10 TL dekontu ile birlikte  kurs merkezinize başvurmanız gerekmektedir.  İtirazlar sadece, sınav sonuçlarıyla birlikte açıklanan tarihler arasında olabilir.

Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Md.lüğünün Halk Bankası Ankara Gölbaşı Şubesindeki IBAN No : TR-8000 0120 0938 5000 8000 0014

 

MERKEZİ SINAV KOMİSYONUNA İLETİLMEK ÜZERE

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ASAYİŞ DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

İçişleri Bakanlığı tarafından …../…../….. tarihinde yapılan …… nolu Özel Güvenlik Temel Eğitimi Sınavına ………………….. ilinden ……………………………………………………….. Eğitim Kurumundan eğitim aldıktan sonra katıldım. Ancak internet üzerinden yapmış olduğum sorgulama neticesinde beklediğim sonucu alamadım / sınav sonucuma ulaşamadım.

Oluşturulacak olan itiraz komisyonunuz tarafından optik cevap kâğıdımın / atış notumun yeniden incelenmesini arz ederim. …../…../…….

                                                                             Adı Soyadı

                                                                            İmza

T.C. Kimlik:  
Baba adı:  
Doğum Tarihi:  
Adres:  
Telefon:  
E-Posta:  

 

Bu Dosyayı bilgisayara indirmek burada

Bu yazı bugün : 5, toplamda : 27969 kişi tarafından okundu.

 1. 13 Şubat 2016 - 18:28 | #1

  Burhan :

  Böyle bişey olamaz biz bu işe sonuçta para yatıyoruz kursta gördüm dersle alakası olmayan sorular çıktı allah belalarini versin yazık günah değilmi bu kadar insanı koyyorsunuz kitabı da çalıştık böyle olamaz yazık bu kadar insana sanki polis sınavına girdik bune yaw şikayetim büyük olacak kursta gerekn dersi görmedik

  Para yatırıp mal-eşya satın almıyorsunuz, sonunda sınav olduğunu bildiğiniz bir eğitim alıyorsunuz. Herkes geçecekse, sorular önceden bilinecekse sınav niye yapılsın değil mi? Yine de haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız yan sütunda sınav yapan makamın linki var, oraya yazmanızı diğer konuları da kursunuzla görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 2. 19 Şubat 2017 - 13:40 | #2

  Bekir :

  Puan neden bukadar yuksek ben tekrar yapilmasini istiyorum.68 sinavdan 57 aldim ama ben 66 beklerken .birde benim son hakkimdi.ben guvenlik olamak istiyorum polis degil biraz maş fazla diye guvenlik olmak istiyorum.verdigim para bosa gitti.hep fakir cocuklari yiz bizler ekmek davasi icin giriyoruz .fabrikada 1300 tly gecinemiyoruz.turkiyede her sey dort dortlukmu.bu kadar zorluyorlar.devlet bana ohal bolgesinde belge verdi ama ise yaramiyor devlet verdi .amam yaramiyor.simdi ben ne yapayim.siz soyleyin.Sabah ise gideceksin aksam yorgun geleceksin.sinava hazirlacaksin.ben bosda gezen biri degilim calismak zorundayim sayin komisyon baskanim.gecinemiyorum asgariucretin ustunde oldugu icin guvelik olmak istedim.son hakkimda bitti.ne yapiyim.bizim gibi insanlara bir care bulun.bizler zengin cocugu degiliz.sosyal faliyeti olmayan haftanin y gunu calisan biriyim.nasil hazirlaniyim ozam ise gitmeyecegim.ozam cocuklar ac kaliriz .sadece istedigim.azda olsa gecinmek.hepsi bu .saygilarimla.bir care.okur saniz sevinirim.

  Belirttiğiniz tüm hususlarda çok haklısınız. Bazıları da zaman ve imkan bulup ders çalışamıyor işte böyle. Dört hakkınız yandığı için tekrar eğitim almanız gerekiyor. Kursunuz belki ikinci sefer için biraz indirim veya taksit uzatma gibi konularda yardımcı olabilir. Ancak bu sayfaları yetkililerin okuduğunu sanmıyorum, malumunuz hepsinin işi başından aşkın. Allah yardımcınız olsun. Hoşçakalın.

 3. 19 Şubat 2017 - 13:42 | #3

  Mehmet KARAHAN :

  3 dönemgirdim sınavlara 50 52 53 aldım bu nasil biriş yazık mağdur oldum gereksiz saçma sapan sorular soruyorlar sanki polislik sınavlarına giriyorum her defasında eşimle 120 tl veriyiruz buna birson verin.

  Sınavı yapan yerin linki yan sütun Bağlantılar bölümünde var. Bu site sizin gittiğiniz gibi bir kursa ait. Sınav içeriğiyle ilgimiz yok. Umarım son hakkınızda başarılı olursunuz. İyi günler.

 4. 19 Şubat 2017 - 13:43 | #4

  barış :

  arkadaşlar ben 68dönemden 59aldım intiraz dilekçesi versem 1puan verirlermi benim b kitapçıdı sorularda hata oldunu düşünüyorum ve işsizim sıkıntı büyük

  İtiraz ve havale ücreti neredeyse sınav ücretine denk geliyor. Genelde de itirazlar olumsuz sonuçlanıyor. Bizim internet arızası nedeniyle on gün kadar kesinti oldu. Umarım bu arada sınav ücretini yatırıp dekontu kursunuza vermişsinizdir. Sonraki sınava daha iyi hazırlanıp soruları dikkatli okuyarak cevaplamanızı tavsiye ederim. Benzer sorular adayları yanıltıyor. İyi günler.

 5. 19 Şubat 2017 - 13:46 | #5

  barış :

  sayın özel güvenlik daire başkanı ve syn özel güvenlik komisyonu sizlerden tek bi ricam var 68dönemde kursdaha görmedimiz sorular çıkıyoru bide sorulardaha hata var o yüzden 59puan alıp sınavdaha kalanları hiçin sizlerden 1puan eklemesi ve hataların düzetmesini ricaedeiyorum çünkü işimiz yok bu devirde herkesi bi tanaıdını alıyoru işe kurs parası bulmak hiçin günlük 40ytl çalışıyoruz ssk yok çok mahduru insan var o yüzden bu gönderdim msj okuyorsanız çok sevinirim allah çoluğuk çocugunuza başlasın saygılarımla a.e.o

  Bu yorumunuz maalesef istediğiniz yere ulaşmaz. Burası sizin eğitim aldığınız kurs gibi bir yere ait. Yan sütunda Öz.Güv.D.Bşk.lığının linki var. Mağduriyetinizi anlıyorum, umarım sonraki sınavda başarılı olursunuz. Bunun için sınav sorularını ve şıklarını dikkatli okuyun, sildiğiniz şıkları optik formda iyi temizleyin, yanlış doğruyu götürmediği için boş bırakmayın. Sınav yerine erken gidip süreyi sonuna kadar kullanın. Allah yardımcınız olsun. İyi günler.

 6. 19 Şubat 2017 - 13:47 | #6

  Mert aydın :

  Arkadaşlar ben 68 dönem sınavından 59 puan aldım ama bekledigim sonuc gelmedi itiraz etdim bise çıkarmı birde 66 67 dönemler arası birer puan eklenmişti acep bundada eklenirmi 68 dönemin sorularında bir yanlış varmi arkadaşlar

  Henüz soru iptaline ilişkin bir bilgi yok. Bizim internet arızası nedeniyle cevap zamanında verilemedi, kusura bakmayın. İyi günler.

 7. 19 Şubat 2017 - 13:49 | #7

  Meral çetinkaya :

  Arkadaslar 66 67 68 sınavına girdim 66 döneminde 40 aldim 67 döneminde de 44 aldim bunlara her bir puan eklendi durularda yanlış vardı 68 döneminde de 59 aldim bu nasıl birşey anlıyamadım bir türlü sınavı geçemedim 68 dönemine çok çalışdım ben 67 beklerken 59 aldim sorularda hata var kalıba itiraz dilekçesini verdim bise cikarmi umudumuz buduna gitmesin allah büyüktür insan hiç 59 da birakirmi bu nasıl insanlık boyle anlıyamadım sonucda para veriyoruz ot değil zoruma gidiyor …..
  Bise cikarmi acep bundada vardır bir hahir

  İtiraz ve havale ücreti toplamı sınav parasına denk geliyor. İtiraz ettiniz mi bilemiyorum. Bizim internet arızası nedeniyle on gün kadar sıkıntımız oldu, yorumlar cevaplanamadı kusura bakmayın. Sonraki sınava iyi hazırlanın, dilerim başarırsınız. İyi günler.

 8. 19 Şubat 2017 - 13:50 | #8

  B.Aydın :

  Aslında insanların hakları yeniliyo itiraza bile para istiyorlar her şeyi para çevirmişsiniz 1 puan 4 puanla istedikleri puanlamayı kaçırıyor kolay sınavdan dikkatli özenle bakılmadığını düşünüyorum başıma geldi itirazda başvurmadığım halde itirazdan sonra puanım artı çok şaşırdım seltifa dağıtırken puan artıyo çok saçma

  Soru iptali nedeniyle sonradan puan eklenenler olabiliyor. Soru iptalinde itiraza bakılmaksızın tekrar değerlendirilip puan veriliyor. İyi günler.

 9. 19 Şubat 2017 - 13:50 | #9

  Serkan :

  Arkadaşlar hangi soru iptal edildi bilgisi olan varsa yazsın allah rızası için lütfen bizde napcamızı bilelim..

  Henüz soru iptaline ilişkin bir bilgi yok. Sonraki sınavda başarılar dilerim. İyi günler.

 10. 19 Şubat 2017 - 13:53 | #10

  abdulkadir :

  Valla ben hakkımı yiyeni hakkımı helal etmiyorum hiçmi allah korkusu yok yaptığımız masrafa yazık

  Kontenjanlı bir sınav olmadığı için hakkınızı kimse yemedi bence. Ancak sınavda başarılı olmak için geçmiş sorulara çok çalışmak, soruları dikkatli okumak vb. bir sürü detay var. Umarım sonraki sınavda başarılı olursunuz. İyi günler.

 11. 21 Şubat 2017 - 15:19 | #11

  Serkan :

  Rabbim herşeyin hayırlısını versin inşallah lütfen düzgün bir cevap verin kaç gün oldu ya internet arzası flan gitti flan diyonuz biz hepimiz burda allah rızası için 1 puan bekliyoz yardımcı olursanız dua ederiz…

  Burası, yani interneti arızaya uğrayan yer, tıpkı sizin eğitim aldığınız kurs gibi, bir özel güvenlik kursu. İtirazları biz değil, Öz.Güv.D.Bşk.lığı değerlendiriyor. Ana sayfadaki 68.Sınav Takviminde görebileceğiniz, eğitim aldığınız yere sorup öğrenebileceğiniz gibi itiraz sonuçları 22.02.2017′de açıklanacak. Umarım olumlu cevap alırsınız. İyi günler.

 12. 01 Mart 2017 - 14:13 | #12

  Vedat :

  Son kalan hakkımı 58 ile kaybettim bu. 68 .inci sınavdı itiraz dilekçesi yazarbilirmiyim. ve gecerlilik süresi kac gündür

  İtiraz için açıklanan 13-17 Şubat 2017 tarihlerini kaçırmışsınız. Ancak bildiğim kadarıyla itirazdan olumlu cevap alan olmadı. Dolayısıyla süreyi geçirdiğiniz için üzülmeyin, itiraz parası muhtemelen boşa gidecekti. Bu durumda tekrar eğitim alıp dört sınav hakkı daha elde edebilirsiniz. İyi günler.

 13. 01 Mart 2017 - 14:16 | #13

  Emrah :

  Beni 1 puanla birakmissiniz sizin insafiniz kurusun illaki gencler hirsizliklikmi yapsin bu genclerin onunu acin biraz sans verin onlara biraz 1 puanla birakmak hangi akil mantik isidir ya resmen insanlari somurmek icin elinizden geleni yapiyorsunuz 60 70 lira icin 1 puanla beni biraktiniz iste bu kadar kucuk ve onursuz ve paraya doymaz insanlarsiniz.

  Bu öfkenizin hedefinde kim, kimler var bilemiyorum. Ama bunu yazdığınız yer, sizin eğitim aldığınız gibi bir özel güvenlik kursuna ait. Ben size sadece sonraki sınava iyi hazırlanmanızı tavsiye edebilirim. İyi günler.

 14. 04 Mart 2017 - 09:49 | #14

  Selin9 :

  Iyi gunler..itiraz dilekce sonucunu nerden ogrenebiliriz..

  İlk sonuçlara baktığınız gibi TC numaranızla girip bakın, sonuç değişmedi ise itirazınız kabul edilmedi demektir. İyi günler.

 15. barış
  19 Mart 2017 - 09:25 | #15

  arkadaşlar ben ilk sınavımdaha 59aldım itiraz dilekçesi verdim ama işe yaramadı 5mart 2sınava girdim 70aldım geçtim sizlere tavsiyemi soruları iyi okuyun ne istegini iyi anlayın ve işaretleyin sadece mantık yoluyla gidereniz geçersinezi ama bol bol soru çözmenizi lkazım unutmayın herkese başırları dilerim saygılar

 16. 22 Mart 2017 - 14:23 | #16

  Ayşegül çelik :

  Beklediğim sonuç gelmedi yeniden incelenmesini istiyorum bir hak daha rica ediyorum ilginize arz ederim saygılarımla

  Burası, sizin eğitim aldığınız gibi bir kurs, itirazların değerlendirildiği yer Öz.Güv.D.Bşk.lığı. Ayrıca itiraz bu şekilde olmaz, 69.Sınav Takviminde açıklanan tarihler arasında (20-24 Mart) itiraz dilekçesi, 10 TL itiraz dekontu ile kursunuza başvurmanız gerekir. İyi günler.

 17. 23 Mart 2017 - 15:01 | #17

  Özge :

  Iyi gunler 69.sinava girdim 57 kaldim bekledigim sonuc degildi sonuclari ne zaman alabilirim

  69.Sınav takviminde 29.03.2017′de itiraz sonuçlarının açıklanacağı yazıyor. 57′nin 60 olma ihtimali yok ama yine de gününde bakınız. İyi günler.

 18. 01 Nisan 2017 - 09:05 | #18

  Özcan :

  05.03.2017′de
  45. Yenileme sınavına girdim. İşverenim sertifika puanımı 60 ve üstü istiyor 59,5 aldım. Ben sınavda yazdığım şıkları not etmiştim 2 soruyu doğru olduğu halde puana dahil etmemişler itiraz dilekçemi sunsam kabul görür mü?

  Öncelikle böyle zamanlı bir işleme rağmen cevap geciktiği için kusura bakmayın. Yenileme için itiraz süresi doldu ama bir de yenilemede not itirazlarına genelde olumsuz cevap verilmesi gibi bir durum var. Eğer işyeriniz sıkıntı yaratacaksa mevcut sertifika ile kimlik işlemlerini başlatın. Yenilemeler için tanınan seviye yükseltme sınavı hakkından yararlanmayı deneyin bence. Kursunuza sınava girme sebebinin “Seviye Yükseltme” amaçlı olduğunu özellikle belirtin. Sadece sınav ücreti ödeyerek 07.05.2017′deki sınava girmeniz mümkün. Alacağınız notlardan yüksek olan geçerli olur. İyi günler.

 19. insan
  08 Mayıs 2017 - 09:32 | #19

  07.05.2017 tarihinde yapılan ögg sınavında kursla alakası olmayan sorular geldi.1 soru 5 satır yazıyla soruluyor.hiçmi vicdan yok bu soruları yapanlarda.soruyu okumak 1 dkk nı alıyor soruyu düşünmek 1 dkk alıyor 100 soruyu 2 saatte nasıl yapıcak demiyolar.ögg değilde uzay mekigi muhendisi alıcaklar.işsizlik hat safhaya cıkmıs.insanlar bir işin ucundan tutmak istiyor fakat bu ögg sınav soruları buna musade etmiyor.polislik sınavında bu kdr zor soru varmıdır merak ediyorum.adamlar sınavı kazanma işsiz parasız yasayın diyorlar resmen..şimdi 3 ay daha işsiz ve parasızım lanet olsun

 20. 10 Mayıs 2017 - 13:42 | #20

  Selcuk :

  70 ci özel güvenlik sınavına girdim ve anlamsiz kitapta ve eski sorularda cikmadi kurstaki insanlar bize eski sorulara calisin test çözün kitabi okuyon dedi ve ordan sagdece 2 soru cıktı simdi bana biri söylesin neden bilmedigimiz calismadigimiz ve görmedigimiz sorular cıktı kurstaki hocalar neden eski sorulari anlatti ve bilmedigimiz sorulardan bahsetmedi simdi bana soyleyin . bunun üstünde. Hep durcam mahkemeye kadar gidecem haberiniz. Olsun. Yarin o güvenlik kursunuda aricam oda bizim sitede eski sorulara calis dedi . insanlarin gururu var hayalleri var siz. Bize. Piskoljik sorun yaptiniz .yaziklar olsun be. Ben anneme. Bile. Diyemiyorum ki anne ben kazandim ve bilmedigim sorular cikti diyemiyorum allah o soruyu anlatmayani ve hazirlayani kahretsin sanki askeriye ve. Polislik sinavina gircez. İlk okulun kapisina. Giderken herkeze. Sordum hangi sorulara calistiniz diye 60 67 68 69 okadarin insanlarin yuzu gulerek girdiklerini gordum ve sinav bittiginde insankarin mutlu olmadigini gordüm yazik günah degilmi ya

  Özel güvenlik müfredatında ders konuları; ucu açık bir-iki cümle ile tanımlanmış. Emniyetin tavsiyeli kitapları da çok az ve temini zor. Siz çok haklısınız ama kursların ve hocaların da eli-kolu bağlı bu konuda. Elde eski sorular ve tavsiyeli kitaplar dışında doküman-bilgi-kaynak yok. Soruları da emniyet hazırlıyor. Hocalarınızın bilip de anlatmadığını sanmıyorum. Gerçekten nerelerden soru çıkacağını bilmek mümkün değil, sadece geçmiş sorulara bakarak tahmin yürütmek mümkün. Umarım tahmin ettiğiniz gibi kötü değil, geçer not alırsınız. İyi günler.

 21. 16 Mayıs 2017 - 16:25 | #21

  SMS şahin :

  46. ÖGG Yenileme sınavına girdim çok çalıştım gerek sizlerin site notları gerek çıkmış sınav sorularına şükür hepsi çok kolaydı bana göre hele silah soruları hepsinden daha kolaydı inşallah 80 normal sorulardan 50 silah sorularının hepsini doğru kontrol ettim ama benim tek sorunum silah atamıyorum acaba yenileme olduğum halde hiç atamazsan birkaç yenileme sınavları süresince benim silahlı sertifikam silahsızamı geçer yoksa öyle birşey olmazmı çünkü ben soruları çok güzel çözüyor ve gerçekten ders çalışıyorum Allah sizden razı olsun

  Yenileme sınavlarına katılmak kaydıyla kalma-geçme yok. Dolayısıyla sizin bu kadar endişelenmenize de gerek yok. İleride puan şartı olursa düşünürsünüz. Silahlı sertifika yine silahlı yenilecektir. İyi günler.

 22. 19 Mayıs 2017 - 08:36 | #22

  onur :

  70 dönem özel güvenlik sınavından 58 aldım itiraz etsem sonuç değişir mı soru iptali yanliş cevaplama olur mu

  İtiraz şekli ve yapılacakları kursunuzla görüşmeniz gerekir. Soru iptali ile ilgili bilgi yok, kimler çıkardı bilemiyorum. İyi günler.

 23. 19 Mayıs 2017 - 08:37 | #23

  Mustafa :

  70 dönem sınavından 59 aldım ama sorularda yanlışlık vardı ben çok çalışmıştım sınava beklediğim sonucu almadım iftarsa etsem 1 puan veririmi yoksa sınav sorusu yanlışsa puan artarmı

  İtiraz işlemleri için kursunuzla görüşmeniz gerekir. İtirazlara ne cevap verileceğini bilemeyiz, genelde olumsuz sonuçlanıyor. İyi günler.

 24. 19 Mayıs 2017 - 08:58 | #24

  onur :

  soru iptali olurmu olursa sınavdan geçebilir miyiz geçtiğimizi kurstan bilgi verırleermı

  Soru iptali yok, kim uydurdu bilmiyorum. Olduğu zaman kurslara sertifika hazırlamaları emniyet tarafından bildirilir. İyi günler.

 25. 20 Mayıs 2017 - 15:31 | #25

  U.syl :

  Bir soruda A ve E şiklarinda ayni seçenekler vardı ama doğru cevap C seçeneği böyle durumlarda C dogrumu kabul ediliyor yoksa soru iptal mi oluyormu acaba tsklr.

  Soru iptali olursa il özel güvenlik şubeleri, kurslara sınav notu kazanacak şekilde yükselen adayları bildirir ve sertifika hazırlanmasını ister. Sürecin işlemesi böyle. Şu ana kadar böyle bir durum olmadı, sonra olmayacak anlamına gelmez. Ama bu ümitlenmek için yeterli değil. Sonraki sınavın ücretini yatırma süresi dolduktan sonra da soru iptali oldu. Ücretini yatıranlar dilekçe verdi vs. bir takım prosedürleri yerine getirip paralarını aldılar. İtiraz etmek isterseniz süreyi kaçırmadan kursunuzla görüşün, itirazlara her ne kadar olumlu dönüş olmasa da tercih sizin. İyi günler.

 26. 21 Mayıs 2017 - 13:45 | #26

  Mustafa :

  70 sınav da 72 soru 2 şıkkı aynıydı o soru iptal oldu mu yoksa puan verdiler mi ben 59 aldım o soru iptal olcak mı bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

  Daha önce de belirttiğim gibi soru iptalini önceden bilemiyoruz. Biz de sizin eğitim aldığınız gibi bir kurs merkeziyiz, onlardan daha fazlasına ulaşma imkanımız yok. Olursa kursunuza, kursunuz da size bilgi verir zaten. İyi günler.

 27. 22 Mayıs 2017 - 11:46 | #27

  OZCAN KAR :

  abşi allah askına son 3 sınavdan da 59 da bıraktılar ya

  itaraz hakkını burayı okuyarak ogrendım oyle bısey varsa ıtıraz etsem sonuc bukur mu sızce

  sizce adalet mı son 3 sınavıum da 59 olması?

  Öğrenci psikoloji sanırım, kötü not oldu mu verdiler, iyi oldu mu ben aldım derler ya sizinki de biraz o hesap olmuş biraz. Binlerce kişinin girdiği, bilgisayar ortamında değerlendirilen sınavlarda üç kez aynı sınır notu almak tamamen sizden kaynaklanan bir durum inanın. Gerçekte olamaz gibi gelse de maalesef 60, değil de 59 almak garip. Bir sonraki sınava her zamankinden biraz daha fazla çalışın, bu sefer son hakkınız olduğunu da unutmayın. Başarılar.

 28. 22 Mayıs 2017 - 11:47 | #28

  U.Gürsoy :

  Bende silah sorusunun 1. Sinde takıldım ben emniyet mandalo dedim o sorunun cevabına cevap anahtarı gerdel yayı demiş benmi yanlış yaptın cevap anahtarımı yanlış 1 soruyla kaldık heralde sınavdan@A.GÜLŞEN

  Özel güvenlik not değerlendirilmesinde sadece 119 toplam notu olanlarda buçuk tama yükseltiliyor. Dediğiniz gibi bir soruyla kalmışsınız ama silah değil, temelden de olsa kurtarırdı. İyi günler.

 29. 25 Mayıs 2017 - 14:56 | #29

  Fadime :

  İtiraz dilekçesi için verilen ıban numarasına para yatıramadım. Yatırmam gereken bölümü de söylerseniz çok iyi olucak son 2 günüm kaldı. Polis bilmem nesine yatıracaktık yardımcı olur musunuz?

  Sayfanın başında banka ve hesap numarası var. Oradan alsanız olmaz mı, sonuçta onu da okuyacaksınız, yorumun cevabını da değil mi? Ayrıca itirazla ilgili işlemlerde kursunuzun yardımcı olması gerekir. İyi günler.

 30. 01 Haziran 2017 - 16:06 | #30

  M direk :

  Geçen çArsamba itiraz ettım sonucu ne zmn beli olur aaba

  İtiraz sonuçları açıklanmış, not değişmemişse kabul edilmemiş demektir. İyi günler.

 31. 01 Haziran 2017 - 16:07 | #31

  M kadir :

  Iyı günler sınavdan 59 aldım ıtıraz ettım ne zaman belli oluyor ıtıraz sonuçları

  İtiraz sonuçları açıklandı, notunuz aynı ise itiraz kabul edilmemiş demektir. İyi günler.

 32. 05 Haziran 2017 - 15:57 | #32

  U.syl :

  59 aldım kursuma itiraz edelim dedim sonuç değişmiyor busuna paran gitmesin dedi caydırdı beni ben gibi 59 alipta itiraz Edip sonucu değişen varmi acaba.

  Ankara’da sonucu değişen yok, diğer illeri bilmiyorum. İyi günler.

 33. 05 Haziran 2017 - 15:58 | #33

  Fadime :

  @U.syl

  Bende aynı şeyden şikayetçiyim silahlı yazıldım itiraz ettim ama kabul edilmedi.para yatırdık uğraştık boşunamıydı bu.

  Atış notu dışında itirazı tavsiye etmiyoruz, genelde değişiklik olmuyor. Keşke kursunuza danışsaydınız. İyi günler.

 34. 30 Temmuz 2017 - 15:18 | #34

  Tayfun :

  Arkadaslar bugun yaani 30 temmuz 2017 sinava girdm izmirden yalniz A kitapcigi verdiler sorular yerleri farkliydi 19 kadar olan sorular yine 1 sorudan baslamaya dewam etti soru siklariyla A kitapcik siklari birbirni tutmuo basimizdaki polisler isretleyim gecin dediler anlamadm bnun gergeinin yapilmasini arz ederimm sinavdan ne kadr emin olsamda birbiylen tutmuo nerden bilecem cewaplar aynimi farklimi dye ben A kitapciktan 20. Soruyu cozuorm ama cewap anahtarndan 19. Isretliom nasil bi is anlamadmm sinavin iptal olmasni we yenuden sinav yapmasini arz ediorm

  Ana Sayfa 71.Sınav Takvimi ve Sınav Sonuçları bölümünde benzer yorumlara cevap verildi. Tüm yurtta temel (A) grubu aynı sorunla karşılaşmış. Öz.Güv.D.Bşk.lığının sorunun çözümü için bir açıklaması olacaktır sanırım. Silahlı iseniz atış sınavına girmeyi ihmal etmeyin, işin o kısmı önceden belirlenen programa göre icra edilecekmiş. İyi günler.

 35. 02 Ağustos 2017 - 10:33 | #35

  engin sahın :

  71,snava girdım a kıtapcıgı hatalıydı .sımdı okuduguma göre a kıtapcığıyla snava gırenler tekrar snava gırecekmıs .ben b kitapcıgındaydım pekı sımdı bızım ogun cektıgımız ne olacak süreklı bı karamasa süreklı sınıfa gıren cıkan snava başlayın dedın sonra durun sınıfa gıren cıkan polıs bellı degıl her kafadan bı ses dur başla kalemı bırak oku kıtaba isretle yok tekrar dur bır soruyu 10 kez okudum en ıyı bıldiğim soruyu bıle anlamamk ıcın kulaklarımı kapatıp okudum aten sınav yarım saat sonra baslayabıldık tabı snav denırse sureklı telefonda konusan sorunu cözmeye calısan görevlıler.. sureklı a kıtapcıgın ıtıraz eden arkadaslar snav degıl bıldıgınız kadınlar gunu gibi snava girdık sımdı bızım sucumuz ne madem ıptal olacak hepsi olsun … emın olun snavda en yuksek puanı alacak ınsan bıle o ortamda ne okuyabılır ne anlayabılırdı .. bunun neresınde adalet yazıklar olsun gercekten hıc bısey demıyorum..

  Sınav ortamının sessiz, uygun ısı ve ışık olan şekilde yapılmasının sağlanması, sınavı yapanların sorumluluğunda. Dolayısıyla yorumunuzda belirttiğiniz her hususta bence çok haklısınız. Nitekim üniversite sınavlarında sınav yapılan okulların etrafında araçlar kornaya bile basmıyor. Sonuçta bu da sınav ve asgari şartların sağlanması gerekir. Ben değiştiremiyorum ama sizin aynı yorumu Ana Sayfa’da 71.Sınavla ilgili açıklama kategorisine de yazmanızı/kopyalamanızı tavsiye ederim. Konu esasen o başlıkta işleniyor. Ayrıca sağdaki Bağlantılar bölümünden Öz.Güv.D.Bşk.lığına da yazabilirsiniz. Sonuçlar açıklandıktan sonra çok geç olur. İyi günler.

 36. 02 Ağustos 2017 - 17:29 | #36

  Alper :

  Merhabalar,bugün atis sınavı esnasında bi takım sorun yaşadım. Olay şudur ki:atis öncesi sarjorumu doldurduktan sonra memur arkadasin emrinden sonra atışımı yaptım. Ben atis esnasında her attığımı 1.2.3.4.diye sayarken memur arkadaş atis bitti silahı bırakabilirsin dedi ve bıraktım. Ama dedim 1 tane daha var dedim hayır bitti dedi ve hedefi getirttı.bu esnada hedefi amire gosterip onaylatabilirsin dedi.kendiside o ara doldur-boşalt yaptıktan sonra yaptığım itirazı kabul etmeyip sınavın bitti dedi ve ayrıldım. Ben eğer ki sonuçlar aciklandiktan sonra o yaptirmadiklari atis puanı kadar puana ihtiyacım olup kalırsam itiraz için ne yapmam gerekir.sonuçta atis esnasında kamera çekim yapıyor. İncelenmesi için ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz .saygılarımla.

  Sonuçlar açıklandıktan sonra yasal itiraz süresi başlar. İtiraz için 10 TL yatırıp başvuru usulünü kursunuzla görüşmenizi tavsiye ederim. Sınav atışları kayıt altına alındığına göre muhtemelen incelenecektir. Umarım buna gerek kalmayacak notu alırsınız. İyi günler.

 37. 03 Ağustos 2017 - 15:57 | #37

  Tugçe :

  70 ve 71 sınava girdim ve ikiside tam bir rezillik sanki sınavda değildik bağırttı gürültü ben böyle bir sınav görmedim en iyi bildiğim soruları bile okuyamadım ve anlayamadım sesten hiç bir şekilde hakkımı helal etmiyorum

  Benzer yorumlar Ana Sayfa sınavla ilgili açıklamaya geliyor. Orada da belirttiğim gibi bu haklı yakınmanızı ilgili yerlere iletmeye çalışıyoruz. Dileyelim kimsenin mağdur olmayacağı bir çözüm bulunsun bir an önce. İyi günler.

 38. 11 Ağustos 2017 - 11:10 | #38

  Emre :

  Merhaba
  Atış sınavıyla ilgili..
  Atış yaptığımız poligonda yaklaşık 400kişi tek seferde atış yaptı ve silahların sifirlamasi hiç yoktu benimle birlikte aynı esnada atış yapan arkadaşlarımda bu durumdan şikayetçiydi ve 5atistan sadece 2 vurabildim yanımdaki arkadaşlarda aynı şekilde sadece ikişer vurabildiler neredeyse yani. Bununla ilgili nereye şikayet etmeliyiz nasıl bir yol izlemeliyiz.. bilgi lütfen

  Atış sınavları hemen yerde benzer koşullarda icra ediliyor. Sizinle aynı şartlarda, hatta belki aynı kulvarda 5/5 yapanlar da vardır. Ayrıca atış sınavında fiziki ortam kusurları ile ilgili şikayetin hemen anında, orada yapılması halinde sonuç almak mümkün. Sonradan bu tür şikayetlerden sonuç almak pek mümkün olmuyor. İyi günler.

 39. 25 Ağustos 2017 - 16:17 | #39

  Edaa :

  30 haziranda sınava girdim sorularin yanlis olmasi nedeniyle 20 ağustosta tekrar sınava girdim. Sınav sonucum 56 . 5 günde okunan bir sınav sonucunun yanlış olma olasılığı nasil acaba itiraz etsem mi ?

  İtiraz etseniz de 4 puanlık bir düzeltme yapılmayacağı için olumlu sonuç alacağınızı sanmıyorum. Sınav değerlendirmesi optik form üzerinden olduğu için istenirse aynı gün bile tamamlanabilir. İyi günler.

 40. 25 Ağustos 2017 - 16:19 | #40

  Hayri :

  Eveett selamün aleyküm herkese şimdi benim girdiğim ilk sınav da ben 2 gün aralıksız test çalışıp 71. Güvenlik sistemleri sınavına girip 100 sorudan 70 tane doğru yaptığıma çok çok emin’kn sınavı geçtik şükür derken dangalagin aptalin bir tanesi yüzünden sınavın iptal olduğunu öğreniyoruz hemde 15-20 gün geçtikten sonra ikinci sınava girip tekrar sınav oluyoruz ve sıfır tanım saçma sapan sorular yok Ali oraya gitti Mehmet onu tuttu bu onu engelleye bilir mi gibi absürt sacma sapan sorular soruldu yani uzun lafın kısası ben ilk sınava çok iyi çalıştım ve eminim geçtim bu ikinci sınav nerden çıkıyor kitapçık nasıl yanlış olur ben görmedim bişey maalesef bu yapılmış olan ikinci saçma sapan sınav yüzünden kalmış bulunuyoruz burdan çok sevgili iç işleri bakanima Süleyman abime yiğidin hasina sesleniyorum benim calisip gectigim ilk sınavım nasıl iptal olur kitapçık nasıl yanlıştır bugün msj geliyor 29 Ağustos a kadar 70 TL yi yatırın diyor güvenlik merkezleri tatile gitcek galiba para lazım :) kimseye bişey dediğim yok çalışıp gectigime yüzde yüz inandığım sınavı ve soruları geri istiyorum kitapçığın hepsi yanlış olamaz ya…

  Sınav ücreti silahlı için 60, silahsız için 40 TL’dir. Halkbank işlem ücreti olarak 3 TL daha alıyor. Silahlı iseniz kursunuz ikinci girişte mermi ücretini yansıtabilir. Parayı nereye yatırdığınıza dikkat edin, yan sütunda Sınav Üc.Yatırılacağı Banka ve Hesap No bölümündeki IBAN’a olması gerekir. İyi günler.

 41. Bekir
  26 Ağustos 2017 - 19:13 | #41

  71 sınavda 59 aldım başarısız itiraz edeyim dedim sultan vadi güvenlik bana 72 sınav giremezsin yetişmez dedi itiraz edemiyoruz 59 kalmak çok kötü buna bir çare bulun 1 puan asgari ücretle gecinemedigim için 2 yüz tl fazla alacağım diye yani hayat şartları bunu gösterdi benim gibi insanlara bir çare bulun 1 puan yetkilerde buna biçare bulmasını istiyoru ben 18 doğuda görev yaptım sertifika bile aldım.sadece 1 puan başka yok bukadar bu millete yazık sınav parasini yatiramiyoruz yetkiler duysun sesimi

 42. 14 Ekim 2017 - 08:11 | #42

  Hüseyin :

  Silahlı sınava girdim yazılıyı geçtim atışlarda hiç vurmadığım için kaldım.silahsız kazandım Sonra 72. Dönem silah yazılısına tek girdim silah yazılıda 40 atışlardan 50 aldım ama normal yazılı puanımı hesaplamayıp 0 verip başarısız demişler

  Sınav sonuç ekranında Sınav Türü’nün altında “Silahlı” yazıyorsa sorun, kursunuzun sizi “Silah” yerine silahlı bildirmesinden kaynaklanmış demektir. Bir an önce kursunuzla irtibat kurmanız gerekir. Sorunun çözümü için size yardımcı olacaklardır. Sınav sonuç ekranını kontrol edip kursunuzla görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 43. 16 Ekim 2017 - 16:57 | #43

  ömer :

  1 ekim sınavından 59 aldım itiraz etsem 1 puan verirlermi…

  İtiraz sonucunu önceden bilmek imkansız. Kağıdınız tekrar değerlendirilip karar verilir. Kursunuza danışarak hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 44. 18 Aralık 2017 - 17:14 | #44

  selçuk :

  yazili ve silahli sinava girmeme ragmen sonuc 2sinede katilmadi gozukuyo basarisiz
  cevabi gelmis

  Sınav sonucunu gördünüz ekranın altında yukarıdaki itiraz dilekçesinin linki var. 18-22 Aralık itiraz, 27 Aralık itiraz sonuçları için belirlenmiş. 10 TL itiraz ücretini yatırıp dilekçe ile kursunuza zamanında başvurun. Onlar size yardımcı olurlar, olmak zorundalar. İtiraz işlemini usulüne uygun yaparsanız evrakınız incelenip yeniden değerlendirilir. İyi günler.

 45. 18 Aralık 2017 - 17:15 | #45

  Elvan :

  Okadar para yatirdim bir tane soru için kaldım sınavdan bir puan ya bir puan bir puanida siz verseniz olmuyomuydu ya bir puan için okadar emek boşunamı uğraştık

  Bu yorumu yazdığınız yer, sizin eğitim aldığınız yer gibi bir kurs merkezi. Sınavı yapan ise Öz.Güv.D.Bşk.lığı, yan sütun altında Bağlantılar bölümünde linki var. Sonraki sınava iyi hazırlanmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 46. 19 Aralık 2017 - 15:08 | #46

  b.yıldız :

  ögg den 78 silahdan 48 aldım. bugun bir silah sorusuna ıtırazda bulundum. kalibre sorusu 67. sınavda cevap olarak namlunun çapı 73. sınavda aynı sorunun cevabı fişegın çapı bu nasıl oluyor anlamıyorum. ıtırazım kabul olur umarım

  Matbu itiraz dilekçesinde soru belirtmek mümkün değil. Yine de umarım olumlu cevap alırsınız. İyi günler.

 47. 05 Ocak 2018 - 15:57 | #47

  M aktürk :

  Ben 73 sınava girdim sizin ne yapmaya çalıştıqınızı anlamıyorum ben açıklanan sorulara bakıyorum verdiqim cvblar ile bire bir tutyor ve kaydırma yapmam söz konusu dahi olmazken 49 alman ne alma qeliyor biz polis olmuyoruz kıytırık qüvenlik oluyoruz itiraz etmeye çalışıyor onda bile qeri dönüş yapmıyorsuznuz madem öyle sınavda adam gibi sorular sorun insanlardan para kopartmak maksadı ile insanları maqdur etmeye kimsenin hakkı yok o kadar ders çalışıp eğitim alıp sınava qiriyoruz hakkımız olan puandan daha düşük puan ile karşı karşıya geliyoruz benim hak ettiqim puan 73 ve sınavdan kalmam ne demek böyle qiderse mahkemeye vereceqim ögg kurumunu insanlar para yaptırıyor herkez parayı sokaktan toplamıyor hakkımız olanı vermiyorsunuz üzerine birde başarılı olursunuz inş DİE dalga seçer gibi cvblar veriyorsunuz mecburiyetten giriyoruz bu sınava keyfimizden değil iç işleri bakanlıqına dahi Sesimiz çıkmıyor DİE böyle davranmanızın anlamı yok yeter artık sıkıldık bu durum dan insanlar it gibi derse çalıyor sabaha kadar uyku qörmedim ya kitap üzerine uyuya kaldıqım zamanlar oldu kim olursa olsun zavallı deqiliz biz herkez oturup rahat para kazanmanın peşinde sıcak yataklarında uyuma derdinde biz işsizlerde böyle saçmalıklara maqdur oluyoruz kendi mesleqimizi yapamıyoruz okuyor torpil isteniyor başvuru yapıyoruz büyük dayı bekleniyor qüvenlik olmaya çalışıyoruz onda bile maqdur ediyorsunuz dalqa qeçiyorsunuz insanlar ile bizlereitiraz linki qösteriyorsunuz onda bile para istiyorsunuz sonrada qeri dönmüyorsunuz insansız ama aptal ve zavallı deqiliz

  Bu sitemleriniz, sınavı yapan makama ise Öz.Güv.D.Bşk.lığının linki yan sütunda var. Kursunuz ise orasıyla görüşün. Hayal kırıklığınızı anlıyorum ama ne sınav içeriğinin ne itirazların bizimle ilgisi yok. İtiraz edenlerin sonuçları kendileri takip etmesi gerekir. Sınavı yapan yerin, bununla ilgili özel cevap verme gibi bir uygulaması yok. İtiraz sonuçlarının nasıl takip edileceği, itirazın nereye yapıldığı, sınav içeriğiyle ilgili şikayetlerinizi doğru adrese yönlendirmek açısından sanırım kursunuzla görüşmenizde yarar var. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.