Özel Güvenlik Sınav İtiraz Dilekçesi

04 Mart 2009 tarihinde yayinlandi

Özel güvenlik sınavı sonuçlarına  itiraz etmek isteyenlerin,  aşağıdaki formata uygun dilekçe ve bankaya yatırılacak  10 TL dekontu ile birlikte  kurs merkezinize başvurmanız gerekmektedir.  İtirazlar sadece, sınav sonuçlarıyla birlikte açıklanan tarihler arasında olabilir.

Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Md.lüğünün Halk Bankası Ankara Gölbaşı Şubesindeki IBAN No : TR-8000 0120 0938 5000 8000 0014

 

MERKEZİ SINAV KOMİSYONUNA İLETİLMEK ÜZERE

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ASAYİŞ DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

İçişleri Bakanlığı tarafından …../…../….. tarihinde yapılan …… nolu Özel Güvenlik Temel Eğitimi Sınavına ………………….. ilinden ……………………………………………………….. Eğitim Kurumundan eğitim aldıktan sonra katıldım. Ancak internet üzerinden yapmış olduğum sorgulama neticesinde beklediğim sonucu alamadım / sınav sonucuma ulaşamadım.

Oluşturulacak olan itiraz komisyonunuz tarafından optik cevap kâğıdımın / atış notumun yeniden incelenmesini arz ederim. …../…../…….

                                                                             Adı Soyadı

                                                                            İmza

T.C. Kimlik:  
Baba adı:  
Doğum Tarihi:  
Adres:  
Telefon:  
E-Posta:  

 

Bu Dosyayı bilgisayara indirmek burada

Bu yazı bugün : 7, toplamda : 24107 kişi tarafından okundu.

 1. 13 Şubat 2016 - 18:28 | #1

  Burhan :

  Böyle bişey olamaz biz bu işe sonuçta para yatıyoruz kursta gördüm dersle alakası olmayan sorular çıktı allah belalarini versin yazık günah değilmi bu kadar insanı koyyorsunuz kitabı da çalıştık böyle olamaz yazık bu kadar insana sanki polis sınavına girdik bune yaw şikayetim büyük olacak kursta gerekn dersi görmedik

  Para yatırıp mal-eşya satın almıyorsunuz, sonunda sınav olduğunu bildiğiniz bir eğitim alıyorsunuz. Herkes geçecekse, sorular önceden bilinecekse sınav niye yapılsın değil mi? Yine de haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız yan sütunda sınav yapan makamın linki var, oraya yazmanızı diğer konuları da kursunuzla görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 2. 19 Şubat 2017 - 13:40 | #2

  Bekir :

  Puan neden bukadar yuksek ben tekrar yapilmasini istiyorum.68 sinavdan 57 aldim ama ben 66 beklerken .birde benim son hakkimdi.ben guvenlik olamak istiyorum polis degil biraz maş fazla diye guvenlik olmak istiyorum.verdigim para bosa gitti.hep fakir cocuklari yiz bizler ekmek davasi icin giriyoruz .fabrikada 1300 tly gecinemiyoruz.turkiyede her sey dort dortlukmu.bu kadar zorluyorlar.devlet bana ohal bolgesinde belge verdi ama ise yaramiyor devlet verdi .amam yaramiyor.simdi ben ne yapayim.siz soyleyin.Sabah ise gideceksin aksam yorgun geleceksin.sinava hazirlacaksin.ben bosda gezen biri degilim calismak zorundayim sayin komisyon baskanim.gecinemiyorum asgariucretin ustunde oldugu icin guvelik olmak istedim.son hakkimda bitti.ne yapiyim.bizim gibi insanlara bir care bulun.bizler zengin cocugu degiliz.sosyal faliyeti olmayan haftanin y gunu calisan biriyim.nasil hazirlaniyim ozam ise gitmeyecegim.ozam cocuklar ac kaliriz .sadece istedigim.azda olsa gecinmek.hepsi bu .saygilarimla.bir care.okur saniz sevinirim.

  Belirttiğiniz tüm hususlarda çok haklısınız. Bazıları da zaman ve imkan bulup ders çalışamıyor işte böyle. Dört hakkınız yandığı için tekrar eğitim almanız gerekiyor. Kursunuz belki ikinci sefer için biraz indirim veya taksit uzatma gibi konularda yardımcı olabilir. Ancak bu sayfaları yetkililerin okuduğunu sanmıyorum, malumunuz hepsinin işi başından aşkın. Allah yardımcınız olsun. Hoşçakalın.

 3. 19 Şubat 2017 - 13:42 | #3

  Mehmet KARAHAN :

  3 dönemgirdim sınavlara 50 52 53 aldım bu nasil biriş yazık mağdur oldum gereksiz saçma sapan sorular soruyorlar sanki polislik sınavlarına giriyorum her defasında eşimle 120 tl veriyiruz buna birson verin.

  Sınavı yapan yerin linki yan sütun Bağlantılar bölümünde var. Bu site sizin gittiğiniz gibi bir kursa ait. Sınav içeriğiyle ilgimiz yok. Umarım son hakkınızda başarılı olursunuz. İyi günler.

 4. 19 Şubat 2017 - 13:43 | #4

  barış :

  arkadaşlar ben 68dönemden 59aldım intiraz dilekçesi versem 1puan verirlermi benim b kitapçıdı sorularda hata oldunu düşünüyorum ve işsizim sıkıntı büyük

  İtiraz ve havale ücreti neredeyse sınav ücretine denk geliyor. Genelde de itirazlar olumsuz sonuçlanıyor. Bizim internet arızası nedeniyle on gün kadar kesinti oldu. Umarım bu arada sınav ücretini yatırıp dekontu kursunuza vermişsinizdir. Sonraki sınava daha iyi hazırlanıp soruları dikkatli okuyarak cevaplamanızı tavsiye ederim. Benzer sorular adayları yanıltıyor. İyi günler.

 5. 19 Şubat 2017 - 13:46 | #5

  barış :

  sayın özel güvenlik daire başkanı ve syn özel güvenlik komisyonu sizlerden tek bi ricam var 68dönemde kursdaha görmedimiz sorular çıkıyoru bide sorulardaha hata var o yüzden 59puan alıp sınavdaha kalanları hiçin sizlerden 1puan eklemesi ve hataların düzetmesini ricaedeiyorum çünkü işimiz yok bu devirde herkesi bi tanaıdını alıyoru işe kurs parası bulmak hiçin günlük 40ytl çalışıyoruz ssk yok çok mahduru insan var o yüzden bu gönderdim msj okuyorsanız çok sevinirim allah çoluğuk çocugunuza başlasın saygılarımla a.e.o

  Bu yorumunuz maalesef istediğiniz yere ulaşmaz. Burası sizin eğitim aldığınız kurs gibi bir yere ait. Yan sütunda Öz.Güv.D.Bşk.lığının linki var. Mağduriyetinizi anlıyorum, umarım sonraki sınavda başarılı olursunuz. Bunun için sınav sorularını ve şıklarını dikkatli okuyun, sildiğiniz şıkları optik formda iyi temizleyin, yanlış doğruyu götürmediği için boş bırakmayın. Sınav yerine erken gidip süreyi sonuna kadar kullanın. Allah yardımcınız olsun. İyi günler.

 6. 19 Şubat 2017 - 13:47 | #6

  Mert aydın :

  Arkadaşlar ben 68 dönem sınavından 59 puan aldım ama bekledigim sonuc gelmedi itiraz etdim bise çıkarmı birde 66 67 dönemler arası birer puan eklenmişti acep bundada eklenirmi 68 dönemin sorularında bir yanlış varmi arkadaşlar

  Henüz soru iptaline ilişkin bir bilgi yok. Bizim internet arızası nedeniyle cevap zamanında verilemedi, kusura bakmayın. İyi günler.

 7. 19 Şubat 2017 - 13:49 | #7

  Meral çetinkaya :

  Arkadaslar 66 67 68 sınavına girdim 66 döneminde 40 aldim 67 döneminde de 44 aldim bunlara her bir puan eklendi durularda yanlış vardı 68 döneminde de 59 aldim bu nasıl birşey anlıyamadım bir türlü sınavı geçemedim 68 dönemine çok çalışdım ben 67 beklerken 59 aldim sorularda hata var kalıba itiraz dilekçesini verdim bise cikarmi umudumuz buduna gitmesin allah büyüktür insan hiç 59 da birakirmi bu nasıl insanlık boyle anlıyamadım sonucda para veriyoruz ot değil zoruma gidiyor …..
  Bise cikarmi acep bundada vardır bir hahir

  İtiraz ve havale ücreti toplamı sınav parasına denk geliyor. İtiraz ettiniz mi bilemiyorum. Bizim internet arızası nedeniyle on gün kadar sıkıntımız oldu, yorumlar cevaplanamadı kusura bakmayın. Sonraki sınava iyi hazırlanın, dilerim başarırsınız. İyi günler.

 8. 19 Şubat 2017 - 13:50 | #8

  B.Aydın :

  Aslında insanların hakları yeniliyo itiraza bile para istiyorlar her şeyi para çevirmişsiniz 1 puan 4 puanla istedikleri puanlamayı kaçırıyor kolay sınavdan dikkatli özenle bakılmadığını düşünüyorum başıma geldi itirazda başvurmadığım halde itirazdan sonra puanım artı çok şaşırdım seltifa dağıtırken puan artıyo çok saçma

  Soru iptali nedeniyle sonradan puan eklenenler olabiliyor. Soru iptalinde itiraza bakılmaksızın tekrar değerlendirilip puan veriliyor. İyi günler.

 9. 19 Şubat 2017 - 13:50 | #9

  Serkan :

  Arkadaşlar hangi soru iptal edildi bilgisi olan varsa yazsın allah rızası için lütfen bizde napcamızı bilelim..

  Henüz soru iptaline ilişkin bir bilgi yok. Sonraki sınavda başarılar dilerim. İyi günler.

 10. 19 Şubat 2017 - 13:53 | #10

  abdulkadir :

  Valla ben hakkımı yiyeni hakkımı helal etmiyorum hiçmi allah korkusu yok yaptığımız masrafa yazık

  Kontenjanlı bir sınav olmadığı için hakkınızı kimse yemedi bence. Ancak sınavda başarılı olmak için geçmiş sorulara çok çalışmak, soruları dikkatli okumak vb. bir sürü detay var. Umarım sonraki sınavda başarılı olursunuz. İyi günler.

 11. 21 Şubat 2017 - 15:19 | #11

  Serkan :

  Rabbim herşeyin hayırlısını versin inşallah lütfen düzgün bir cevap verin kaç gün oldu ya internet arzası flan gitti flan diyonuz biz hepimiz burda allah rızası için 1 puan bekliyoz yardımcı olursanız dua ederiz…

  Burası, yani interneti arızaya uğrayan yer, tıpkı sizin eğitim aldığınız kurs gibi, bir özel güvenlik kursu. İtirazları biz değil, Öz.Güv.D.Bşk.lığı değerlendiriyor. Ana sayfadaki 68.Sınav Takviminde görebileceğiniz, eğitim aldığınız yere sorup öğrenebileceğiniz gibi itiraz sonuçları 22.02.2017′de açıklanacak. Umarım olumlu cevap alırsınız. İyi günler.

 12. 01 Mart 2017 - 14:13 | #12

  Vedat :

  Son kalan hakkımı 58 ile kaybettim bu. 68 .inci sınavdı itiraz dilekçesi yazarbilirmiyim. ve gecerlilik süresi kac gündür

  İtiraz için açıklanan 13-17 Şubat 2017 tarihlerini kaçırmışsınız. Ancak bildiğim kadarıyla itirazdan olumlu cevap alan olmadı. Dolayısıyla süreyi geçirdiğiniz için üzülmeyin, itiraz parası muhtemelen boşa gidecekti. Bu durumda tekrar eğitim alıp dört sınav hakkı daha elde edebilirsiniz. İyi günler.

 13. 01 Mart 2017 - 14:16 | #13

  Emrah :

  Beni 1 puanla birakmissiniz sizin insafiniz kurusun illaki gencler hirsizliklikmi yapsin bu genclerin onunu acin biraz sans verin onlara biraz 1 puanla birakmak hangi akil mantik isidir ya resmen insanlari somurmek icin elinizden geleni yapiyorsunuz 60 70 lira icin 1 puanla beni biraktiniz iste bu kadar kucuk ve onursuz ve paraya doymaz insanlarsiniz.

  Bu öfkenizin hedefinde kim, kimler var bilemiyorum. Ama bunu yazdığınız yer, sizin eğitim aldığınız gibi bir özel güvenlik kursuna ait. Ben size sadece sonraki sınava iyi hazırlanmanızı tavsiye edebilirim. İyi günler.

 14. 04 Mart 2017 - 09:49 | #14

  Selin9 :

  Iyi gunler..itiraz dilekce sonucunu nerden ogrenebiliriz..

  İlk sonuçlara baktığınız gibi TC numaranızla girip bakın, sonuç değişmedi ise itirazınız kabul edilmedi demektir. İyi günler.

 15. barış
  19 Mart 2017 - 09:25 | #15

  arkadaşlar ben ilk sınavımdaha 59aldım itiraz dilekçesi verdim ama işe yaramadı 5mart 2sınava girdim 70aldım geçtim sizlere tavsiyemi soruları iyi okuyun ne istegini iyi anlayın ve işaretleyin sadece mantık yoluyla gidereniz geçersinezi ama bol bol soru çözmenizi lkazım unutmayın herkese başırları dilerim saygılar

 16. 22 Mart 2017 - 14:23 | #16

  Ayşegül çelik :

  Beklediğim sonuç gelmedi yeniden incelenmesini istiyorum bir hak daha rica ediyorum ilginize arz ederim saygılarımla

  Burası, sizin eğitim aldığınız gibi bir kurs, itirazların değerlendirildiği yer Öz.Güv.D.Bşk.lığı. Ayrıca itiraz bu şekilde olmaz, 69.Sınav Takviminde açıklanan tarihler arasında (20-24 Mart) itiraz dilekçesi, 10 TL itiraz dekontu ile kursunuza başvurmanız gerekir. İyi günler.

 17. 23 Mart 2017 - 15:01 | #17

  Özge :

  Iyi gunler 69.sinava girdim 57 kaldim bekledigim sonuc degildi sonuclari ne zaman alabilirim

  69.Sınav takviminde 29.03.2017′de itiraz sonuçlarının açıklanacağı yazıyor. 57′nin 60 olma ihtimali yok ama yine de gününde bakınız. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.