Özel Güvenlik Sınav Ücretinin Yatırılacağı Hesap Numarası

28 Mayıs 2013 tarihinde yayinlandi

 

EGM 2014 yılı ücretlendirme tablosunu görmek için tıklayınız.

 

SINAV ÜCRETİ İLE İLGİLİ BİLGİLER

 

1. Sınav ücretleri, aşağıda belirtildiği şekilde bankaya yatırılarak ikişer suret okunaklı dekont, sınavdan yaklaşık bir ay önce kurs merkezine teslim edilmelidir.

2. Dekontlarda sınava girecek kişinin; adı – soyadı ve  T.C. Kimlik numarası  yazılı olmalıdır.

3. Sınav ücretini bizzat yatırmak zorunlu olmayıp bu işlem, yukarıdaki bilgileri vermek suretiyle başka biri tarafından da yapılabilir.

4.  Polis Akademisi Döner Sermaye İşl.Md.lüğü ile Halk Bankası Ankara/Gölbaşı Şubesi arasında yapılan 18.09.2013 tarihinden itibaren 2 yıl geçerli protokol ileözel güvenlik temel ve yenileme eğitimi sınavlarına katılacak olan adayların yazılı ve uygulamalı sınav ücretleri ve itiraz ücretlerinden işlem başına BSMV dahil 3 TL ücret alınacağı, adayların banka ATM-İnternet vb. kanallardan yatırmaları halinde herhangi bir ücret alınmayacağının kararlaştırıldığı bildirilmiştir. Öte yandan sınav ücretlerinin yatırıldığına dair kurs merkezlerinden istenen dekontlarda adayların TC no ve isim-soyisimlerinin okunaklı bir şekilde belirtilmesi zorunluluğu nedeniyle bu şekilde ücretsiz yatırmanın pek de işlevsel olduğu söylenemez.  

 

SINAVA SİLAHLI GİRECEKLER 

BANKA ADI VE HESAP NO : Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halk Bankası ANKARA-GÖLBAŞI Şubesi’ndeki hesabına

IBAN : TR – 8000 0120 0938 5000 8000 0014  (40 TL yatacak)

IBAN : TR - 9600 0120 0938 5000 8000 0017 (Silahlılar artı olarak 20 TL daha toplam 60 TL yatıracak)

 

 

SINAVA SİLAHSIZ GİRECEKLER

BANKA ADI VE HESAP NO : Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halk Bankası ANKARA-GÖLBAŞI Şubesi’ndeki hesabına

IBAN : TR – 8000 0120 0938 5000 8000 0014  (40 TL yatacak)

 

NOT :

1. Yukarıdaki sınav ücretleri TEMEL-YENİLEME tüm sınava girecekler için geçerlidir.

2. Sınava sadece silah bölümünden sorumlu gireceklerin de yukarıda belirtildiği şekilde iki ayrı hesaba, toplam 60 TL (işlem başına + 3 TL) yatırmaları gerekir.

3.  Sınava ikinci kez girenlerin,  mermi vb. ücreti gibi giderler için kurslarıyla görüşmeleri gerekir.

4. Kurslar tarafından adaylardan toplanan dekont asıllarının, sınav bildiriminde özel güvenlik şubeye verilmesi zorunludur.  Adayların, kursa vermeden önce dekontun fotoğrafını çekmeleri veya bir fotokopisini, sınav yerleri belli olana kadar saklamaları tavsiye olunur. 

 

 

 

 

 

Bu yazı bugün : 8, toplamda : 42650 kişi tarafından okundu.

 1. 24 Ağustos 2015 - 13:33 | #1

  Erhan :

  Merhaba. Sadece silahlı sınavına girecek olanlar neden silahsız sorulari cevaplamadigi halde onun da harcını yatırmak zorunda? Madem öyleyse niye silahsız sinavina girecek olanlar silahlı harcıni yatırmıyorlar?

  Sınav ücretleri Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından belirlenmektedir. Bağlantılar bölümünden ulaşıp sorunuzu ilgili yere iletmeniz mümkün. İyi günler.

 2. bahadır
  13 Ekim 2015 - 18:43 | #2

  arkadaşlar dua edin siz 60 tl vermişsiniz biz burda 120 tl verdik bizim özel güvenlik kursu bizi soydu resmen

 3. 12 Aralık 2015 - 17:39 | #3

  Misafir :

  Kurslar sınav ücreti diyerek bendende 100 tl istedi bende kendim yatıracağım dekontumda il emniyet müdürlüğüne kendim de teslim edebiliyor muyum

  Dekontu emniyete teslim etmek olmaz. Çünkü kursunuzun vereceğini liste ile dekontların uyumlu olması gerekir. Kursunuzun sınav bildiriminde isminiz olmazsa sınava giremezsiniz. Gerçek miktar üzerinden sınav ücretini yatırıp dekontu kursunuza verin. Sizi bildirmezlerse şikayet edeceğinizi söylersiniz. Gerekirse dekontları iadeli taahhütlü veya kargo ile gönderirseniz elinizde zamanında teslim ettiğinize dair belge olur. Ayrıca bir önemli not daha sınav ücreti sadece yukarıda verilen IBAN numaralarına yatırılabilir. Bazı kurslar kendi hesaplarına fazla miktar yatırtıyor diye duyuyoruz çünkü bilginiz olsun. İyi günler.

 4. 16 Aralık 2015 - 17:33 | #4

  murat :

  silahlı özel güvenlik sınavına girdim fakat silahsız sertifika almaya hak kazandığım yazıyor sadece silah sorularından sınava gireceğim harç parası olarak ne kadar ücret ödemem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  Silah yazılı ve atış sınavına girmeniz gerekir. Sadece silahtan girenlerden de 60 TL isteniyor maalesef. İyi günler.

 5. 16 Aralık 2015 - 17:36 | #5

  Adnan :

  Merhaba benden 100 lira istediler banka hesabı olmuyor dediler mermileri biz alıyoruz dediler doğru mu?

  Silahlı sınav ücreti 60 TL’dir. Mermileri kursların aldığı doğru ama bu rakam genelde ilk sınava girenlerde kurs ücretine dahildir. Sadece kalanlardan 10-15 TL gibi rakam istenebiliyor. Sizin kurs gümüş mermi kullanmıyorsa biraz abartmış demektir. Bu sayfanın başındaki IBAN numaralarına parayı yatırıp geç kalmadan dekontları kursunuza vermenizi tavsiye ederim. Mermi ücreti konusunda da makul bir rakam talep etmenizde yarar var. İyi günler.

 6. 27 Nisan 2016 - 12:31 | #6

  Murat D. :

  Iyi gunler ben silahli guvenlik sinavini kazandim butun islemleri yaptim ama benim onceki zamandan bir olayim oldugu icin dosyam kurula gitti ve ordan olumsuz sonuc cikti acaba harc parasini geri alabilmemiz icin nereye basvurup nereye dilekce vermem gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler ..

  Emniyete verdiğiniz vergi dekontunun asıl suretinin arkasına “işlem görmemiştir” diye yazdırıp imzalatmanız gerekir. Daha sonra o dekontla parayı yatırdığınız vergi dairesinden iade almanız mümkün. İyi günler.

 7. 07 Ekim 2016 - 17:50 | #7

  aydın :

  bendende 100 tl aldı.istanbul soğanlık zengin güvenlik

  Yukarıda belirtilen miktarların üzerinde sınav ücreti yatırmak zorunda değildiniz. Bankaya kendiniz yatırıp dekontu vermeniz yeterliydi. İyi günler.

 8. 02 Mart 2017 - 09:51 | #8

  hakan :

  Sınava kaç gün kalınca sınav harcı yatırılabilir son 1 hafta kala yatırdım olmicagini ve hakimin yandığı söylendi doğrumu şikayetci olsam haklimiyim

  Sınav tarihinden yaklaşık 45 gün önce ücretin yatırılıp dekontun kursa verilmesi gerekir. Bir hafta kala sınav yerleri belli olur zaten. Planlama açısından emniyetin getirdiği bir koşul bu, kursların süreyi uzatma gibi imkanları yok. Ancak sınav haklarınız devam ediyorsa o dekontu sonraki hakkınız için kullanabilirsiniz. İyi günler.

 9. 31 Mart 2017 - 16:41 | #9

  Aykut :

  Brn birşey arıycam lütfen yardımcı olun ben hesap numarasına 40 lira birde başka bir hesaba 50 lira yatırmamı istediler bu 50 lira ne için anlamadım

  Silahlı adayların 40 TL (+3 TL Halbank’ın işlem parası), 20 TL de silah farkı yatırmanız gerekir. 50 değilde 20 söylenmiş de siz yanlış anlamış olabilir misiniz bilemiyorum. Bir de parayı yatıracağınız IBAN hesap numaralarını sayfanın başından kontrol ediniz, aynı ise yanlış anlaşılma, değilse kötü niyet olabilir. Bazı kurslar, aynı bankaya hesap açıp gerçek sınav ücretinden fazlasını yatırtabiliyor, dikkat edin. İyi günler.

 10. 13 Nisan 2017 - 09:58 | #10

  Hasan :

  Hesaba para yatırdım ama biraz erken yatırmışım önceki dönemin harcina giriyor bu olmaz dediler gidip bir daha para yatirdim ilk yatırdığım paranın makbuzu duruyor geri iadesini nasıl alabilirim?

  Hangi bilgisiz kişi size böyle yanlış yönlendirdi bilemiyorum. Erken de yatırsanız o dekontu kullanabilirsiniz, bu şekilde önceden yatıran çok kişi var. Önemli olan kursun sizi sınava katılacak diye bildirmesi, eğer bildirim yapıldı ve siz sınava katılmadıysanız dekont yanar. Ancak sınav bildiriminde yoksanız ve bu ilk sınavınızsa o dekont geçerli olurdu. Döner sermayelerden para iadesi almak çok zor, bir sürü prosedürü var. Polis Akademisi Döner Sermaye Başkanlığı/Anıttepe-Ankara başlıklı bir dilekçe yazıp durumu anlatın, dilekçede kendinize ait bir hesabın IBAN numarasını da yazıp şansınızı deneyin. Dilekçeye dekontun aslını ekleyin, iadeli-taahhütlü göndermenizde yarar var. İyi günler.

 11. 23 Mayıs 2017 - 16:21 | #11

  Tahsin :

  Merhaba ben silahsız sınava girdim ama soruların cevapları yanlış geldi bana 54 aldım olmadı itiraz etsem faydası ölürmu acaba hem itiraz için ne yapmam lazım bilemiyorum yardımcı olurmusunuz iyi günler

  Silahsız başarılı olabilmek için 6 puana ihtiyacınız var. Bazı zamanlar 59 olanların itirazı kabul edilebiliyor ama 6 puanlık bir düzeltme olmaz. Bir sonraki sınava daha iyi hazırlanmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 12. 08 Haziran 2017 - 10:29 | #12

  Ferdi :

  Iyi gunler ben butun evraklari iveri verdim acaba 520 tl olan harc parasini hemen yatirsan iyi olur dediler ben kimlik ciksin oyle yatirayim dedim acaba bir sıkınti olurmu aksama hani belki sorun cikar birde parayi almak icin ograsmiyayim ?

  Mevzuata göre soruşturma bittikten sonra da kimlik vergisi yatırmak mümkün ama uygulamada tüm evrak tamam isteniyor genelde. Dolayısıyla başvuru yaptığınız yerin talebine göre hareket etmeniz gerekir. Eğer sorun çıkarsa dekontun arkasına emniyetten işlem görmedi diye yazdırıp asıl sureti geri alırsınız. O dekontla aynı vergi dairesinden iade almanı mümkün. İyi günler.

 13. 14 Haziran 2017 - 09:20 | #13

  doğukan :

  merhaba 30 temmuzda silahsız yenileme için giricem ama harç yatır diye mesaj hala gelmedi en geç 22 sinde makbuzu getir demişlerdi temmuz 22 mi acaba

  Sınav ücretleri, sınav tarihinden yaklaşık 5-7 hafta önce istenir. Kursunuzun bahsettiği 22.06.2017 olmalı, 22 Temmuz’da sınav yerleri belli olur. Siz mesaj beklemeden yatırıp dekontu kursunuza verin. İyi günler.

 14. 23 Haziran 2017 - 10:55 | #14

  Azad :

  Merabalar. 30 Temmuz 2017 tarihinde olacak Ogg sinav ucreti tarafima 80 tl olarak bildirildi burada ise 40+20 tl yaziyor yani 60 tl aradaki 20 lira farki kurs benden mi yiyecek yoksa ucretlermi degisti bilgisi olan lutfen dönüş yapabilirmi..

  Bu sayfadaki bilgiler günceldir. Silahlı sınav ücreti tüm yurtta 60 TL, ancak banka işlem ücreti aldığı için 63 TL oluyor. Kurs ücretini diğer kurslardan düşük gösteren kurslar, aradaki farkı böyle telafi ediyor. Kursiyerlerin seçim yaparken bunlara dikkat etmesini hep tavsiye ediyoruz, ne yazık ki sizin gibi olan çok kişi var. Kategoriler/Kimlik Maliyeti bölümünde belirtilen gider başlıkları dışında, resmi gider yok. Örneğin; soruşturma parası, sertifika parası, dosya parası vb. diye bir gider yok. Sınav ücretini bankaya kendiniz yatırın, dekontu kursa verin. Fazlasını isterlerse özel güvenlik şubeye şikayet edeceğinizi söyleyin, başka bir yol var mı bilemiyorum. İyi günler.

 15. 30 Haziran 2017 - 14:06 | #15

  Rumeysa :

  Bugün son mu silahsız parayi ne zamana kadar yatirabilirim ???

  Kursunuzla görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 16. 01 Temmuz 2017 - 10:43 | #16

  Samett :

  Merhabalar iyi günler sınav ücretini yatırdım ve kurs benden iki dekontunuzda aldı sizce sınava girmeden yapmam gerek birşey varmı

  Dekont asıl suretleri emniyete verildiği için kursların bu şekilde hareket etmesi gerekiyor. Nadir de olsa kaybolma ihtimaline karşın belgelerin fotokopisi veya fotoğrafını çekmekte yarar var. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.