Özel Güvenlik Sınav Ücretinin Yatırılacağı Hesap Numarası

28 Mayıs 2013 tarihinde yayinlandi

 

EGM 2014 yılı ücretlendirme tablosunu görmek için tıklayınız.

 

SINAV ÜCRETİ İLE İLGİLİ BİLGİLER

 

1. Sınav ücretleri, aşağıda belirtildiği şekilde bankaya yatırılarak dekontlar, sınavdan en az bir ay önce kurs merkezine teslim edilmelidir.

2. Dekontlarda sınava girecek kişinin; adı – soyadı ve  T.C. Kimlik numarası  yazılı olmalıdır.

3. Sınav ücretini bizzat yatırmak zorunlu olmayıp bu işlem, yukarıdaki bilgileri vermek suretiyle başka biri tarafından da yapılabilir.

4.  Polis Akademisi Döner Sermaye İşl.Md.lüğü ile Halk Bankası Ankara/Gölbaşı Şubesi arasında yapılan protokol gereği ”özel güvenlik temel ve yenileme eğitimi sınavlarına katılacak olan adayların yazılı ve uygulamalı sınav ücretleri ve itiraz ücretlerinden işlem başına BSMV dahil 3 TL ücret alınmaktadır.

Sınav ücretleri sadece gişeden yatırılabilir,  ATM-EFT kabul edilmemektedir. 

 

 

SINAVA SİLAHLI GİRECEKLER 

BANKA ADI VE HESAP NO : Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halk Bankası ANKARA-GÖLBAŞI Şubesi’ndeki hesabına

IBAN : TR – 8000 0120 0938 5000 8000 0014  (40 TL yatacak)

IBAN : TR - 9600 0120 0938 5000 8000 0017 (Silahlılar artı olarak 20 TL daha toplam 60 TL yatıracak)

 

 

SINAVA SİLAHSIZ GİRECEKLER

BANKA ADI VE HESAP NO : Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halk Bankası ANKARA-GÖLBAŞI Şubesi’ndeki hesabına

IBAN : TR – 8000 0120 0938 5000 8000 0014  (40 TL yatacak)

 

NOT :

1. Yukarıdaki sınav ücretleri TEMEL-YENİLEME tüm sınava girecekler için geçerlidir.

2. Sınava sadece silah bölümünden sorumlu gireceklerin de yukarıda belirtildiği şekilde iki ayrı hesaba, toplam 60 TL (işlem başına + 3 TL) yatırmaları gerekir.

3.  Sınava ikinci kez girenlerin,  mermi vb. ücreti gibi giderler için kurslarıyla görüşmeleri gerekir.

4. Kurslar tarafından adaylardan toplanan dekont asıllarının, sınav bildiriminde özel güvenlik şubeye verilmesi zorunludur.  Adayların, kursa vermeden önce dekontun fotoğrafını çekmeleri veya bir fotokopisini, sınav yerleri belli olana kadar saklamaları tavsiye olunur. 

 

 

 

 

 

Bu yazı bugün : 35, toplamda : 47809 kişi tarafından okundu.

 1. 24 Ağustos 2015 - 13:33 | #1

  Erhan :

  Merhaba. Sadece silahlı sınavına girecek olanlar neden silahsız sorulari cevaplamadigi halde onun da harcını yatırmak zorunda? Madem öyleyse niye silahsız sinavina girecek olanlar silahlı harcıni yatırmıyorlar?

  Sınav ücretleri Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından belirlenmektedir. Bağlantılar bölümünden ulaşıp sorunuzu ilgili yere iletmeniz mümkün. İyi günler.

 2. bahadır
  13 Ekim 2015 - 18:43 | #2

  arkadaşlar dua edin siz 60 tl vermişsiniz biz burda 120 tl verdik bizim özel güvenlik kursu bizi soydu resmen

 3. 12 Aralık 2015 - 17:39 | #3

  Misafir :

  Kurslar sınav ücreti diyerek bendende 100 tl istedi bende kendim yatıracağım dekontumda il emniyet müdürlüğüne kendim de teslim edebiliyor muyum

  Dekontu emniyete teslim etmek olmaz. Çünkü kursunuzun vereceğini liste ile dekontların uyumlu olması gerekir. Kursunuzun sınav bildiriminde isminiz olmazsa sınava giremezsiniz. Gerçek miktar üzerinden sınav ücretini yatırıp dekontu kursunuza verin. Sizi bildirmezlerse şikayet edeceğinizi söylersiniz. Gerekirse dekontları iadeli taahhütlü veya kargo ile gönderirseniz elinizde zamanında teslim ettiğinize dair belge olur. Ayrıca bir önemli not daha sınav ücreti sadece yukarıda verilen IBAN numaralarına yatırılabilir. Bazı kurslar kendi hesaplarına fazla miktar yatırtıyor diye duyuyoruz çünkü bilginiz olsun. İyi günler.

 4. 16 Aralık 2015 - 17:33 | #4

  murat :

  silahlı özel güvenlik sınavına girdim fakat silahsız sertifika almaya hak kazandığım yazıyor sadece silah sorularından sınava gireceğim harç parası olarak ne kadar ücret ödemem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  Silah yazılı ve atış sınavına girmeniz gerekir. Sadece silahtan girenlerden de 60 TL isteniyor maalesef. İyi günler.

 5. 16 Aralık 2015 - 17:36 | #5

  Adnan :

  Merhaba benden 100 lira istediler banka hesabı olmuyor dediler mermileri biz alıyoruz dediler doğru mu?

  Silahlı sınav ücreti 60 TL’dir. Mermileri kursların aldığı doğru ama bu rakam genelde ilk sınava girenlerde kurs ücretine dahildir. Sadece kalanlardan 10-15 TL gibi rakam istenebiliyor. Sizin kurs gümüş mermi kullanmıyorsa biraz abartmış demektir. Bu sayfanın başındaki IBAN numaralarına parayı yatırıp geç kalmadan dekontları kursunuza vermenizi tavsiye ederim. Mermi ücreti konusunda da makul bir rakam talep etmenizde yarar var. İyi günler.

 6. 27 Nisan 2016 - 12:31 | #6

  Murat D. :

  Iyi gunler ben silahli guvenlik sinavini kazandim butun islemleri yaptim ama benim onceki zamandan bir olayim oldugu icin dosyam kurula gitti ve ordan olumsuz sonuc cikti acaba harc parasini geri alabilmemiz icin nereye basvurup nereye dilekce vermem gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler ..

  Emniyete verdiğiniz vergi dekontunun asıl suretinin arkasına “işlem görmemiştir” diye yazdırıp imzalatmanız gerekir. Daha sonra o dekontla parayı yatırdığınız vergi dairesinden iade almanız mümkün. İyi günler.

 7. 07 Ekim 2016 - 17:50 | #7

  aydın :

  bendende 100 tl aldı.istanbul soğanlık zengin güvenlik

  Yukarıda belirtilen miktarların üzerinde sınav ücreti yatırmak zorunda değildiniz. Bankaya kendiniz yatırıp dekontu vermeniz yeterliydi. İyi günler.

 8. 02 Mart 2017 - 09:51 | #8

  hakan :

  Sınava kaç gün kalınca sınav harcı yatırılabilir son 1 hafta kala yatırdım olmicagini ve hakimin yandığı söylendi doğrumu şikayetci olsam haklimiyim

  Sınav tarihinden yaklaşık 45 gün önce ücretin yatırılıp dekontun kursa verilmesi gerekir. Bir hafta kala sınav yerleri belli olur zaten. Planlama açısından emniyetin getirdiği bir koşul bu, kursların süreyi uzatma gibi imkanları yok. Ancak sınav haklarınız devam ediyorsa o dekontu sonraki hakkınız için kullanabilirsiniz. İyi günler.

 9. 31 Mart 2017 - 16:41 | #9

  Aykut :

  Brn birşey arıycam lütfen yardımcı olun ben hesap numarasına 40 lira birde başka bir hesaba 50 lira yatırmamı istediler bu 50 lira ne için anlamadım

  Silahlı adayların 40 TL (+3 TL Halbank’ın işlem parası), 20 TL de silah farkı yatırmanız gerekir. 50 değilde 20 söylenmiş de siz yanlış anlamış olabilir misiniz bilemiyorum. Bir de parayı yatıracağınız IBAN hesap numaralarını sayfanın başından kontrol ediniz, aynı ise yanlış anlaşılma, değilse kötü niyet olabilir. Bazı kurslar, aynı bankaya hesap açıp gerçek sınav ücretinden fazlasını yatırtabiliyor, dikkat edin. İyi günler.

 10. 13 Nisan 2017 - 09:58 | #10

  Hasan :

  Hesaba para yatırdım ama biraz erken yatırmışım önceki dönemin harcina giriyor bu olmaz dediler gidip bir daha para yatirdim ilk yatırdığım paranın makbuzu duruyor geri iadesini nasıl alabilirim?

  Hangi bilgisiz kişi size böyle yanlış yönlendirdi bilemiyorum. Erken de yatırsanız o dekontu kullanabilirsiniz, bu şekilde önceden yatıran çok kişi var. Önemli olan kursun sizi sınava katılacak diye bildirmesi, eğer bildirim yapıldı ve siz sınava katılmadıysanız dekont yanar. Ancak sınav bildiriminde yoksanız ve bu ilk sınavınızsa o dekont geçerli olurdu. Döner sermayelerden para iadesi almak çok zor, bir sürü prosedürü var. Polis Akademisi Döner Sermaye Başkanlığı/Anıttepe-Ankara başlıklı bir dilekçe yazıp durumu anlatın, dilekçede kendinize ait bir hesabın IBAN numarasını da yazıp şansınızı deneyin. Dilekçeye dekontun aslını ekleyin, iadeli-taahhütlü göndermenizde yarar var. İyi günler.

 11. 23 Mayıs 2017 - 16:21 | #11

  Tahsin :

  Merhaba ben silahsız sınava girdim ama soruların cevapları yanlış geldi bana 54 aldım olmadı itiraz etsem faydası ölürmu acaba hem itiraz için ne yapmam lazım bilemiyorum yardımcı olurmusunuz iyi günler

  Silahsız başarılı olabilmek için 6 puana ihtiyacınız var. Bazı zamanlar 59 olanların itirazı kabul edilebiliyor ama 6 puanlık bir düzeltme olmaz. Bir sonraki sınava daha iyi hazırlanmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 12. 08 Haziran 2017 - 10:29 | #12

  Ferdi :

  Iyi gunler ben butun evraklari iveri verdim acaba 520 tl olan harc parasini hemen yatirsan iyi olur dediler ben kimlik ciksin oyle yatirayim dedim acaba bir sıkınti olurmu aksama hani belki sorun cikar birde parayi almak icin ograsmiyayim ?

  Mevzuata göre soruşturma bittikten sonra da kimlik vergisi yatırmak mümkün ama uygulamada tüm evrak tamam isteniyor genelde. Dolayısıyla başvuru yaptığınız yerin talebine göre hareket etmeniz gerekir. Eğer sorun çıkarsa dekontun arkasına emniyetten işlem görmedi diye yazdırıp asıl sureti geri alırsınız. O dekontla aynı vergi dairesinden iade almanı mümkün. İyi günler.

 13. 14 Haziran 2017 - 09:20 | #13

  doğukan :

  merhaba 30 temmuzda silahsız yenileme için giricem ama harç yatır diye mesaj hala gelmedi en geç 22 sinde makbuzu getir demişlerdi temmuz 22 mi acaba

  Sınav ücretleri, sınav tarihinden yaklaşık 5-7 hafta önce istenir. Kursunuzun bahsettiği 22.06.2017 olmalı, 22 Temmuz’da sınav yerleri belli olur. Siz mesaj beklemeden yatırıp dekontu kursunuza verin. İyi günler.

 14. 23 Haziran 2017 - 10:55 | #14

  Azad :

  Merabalar. 30 Temmuz 2017 tarihinde olacak Ogg sinav ucreti tarafima 80 tl olarak bildirildi burada ise 40+20 tl yaziyor yani 60 tl aradaki 20 lira farki kurs benden mi yiyecek yoksa ucretlermi degisti bilgisi olan lutfen dönüş yapabilirmi..

  Bu sayfadaki bilgiler günceldir. Silahlı sınav ücreti tüm yurtta 60 TL, ancak banka işlem ücreti aldığı için 63 TL oluyor. Kurs ücretini diğer kurslardan düşük gösteren kurslar, aradaki farkı böyle telafi ediyor. Kursiyerlerin seçim yaparken bunlara dikkat etmesini hep tavsiye ediyoruz, ne yazık ki sizin gibi olan çok kişi var. Kategoriler/Kimlik Maliyeti bölümünde belirtilen gider başlıkları dışında, resmi gider yok. Örneğin; soruşturma parası, sertifika parası, dosya parası vb. diye bir gider yok. Sınav ücretini bankaya kendiniz yatırın, dekontu kursa verin. Fazlasını isterlerse özel güvenlik şubeye şikayet edeceğinizi söyleyin, başka bir yol var mı bilemiyorum. İyi günler.

 15. 30 Haziran 2017 - 14:06 | #15

  Rumeysa :

  Bugün son mu silahsız parayi ne zamana kadar yatirabilirim ???

  Kursunuzla görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 16. 01 Temmuz 2017 - 10:43 | #16

  Samett :

  Merhabalar iyi günler sınav ücretini yatırdım ve kurs benden iki dekontunuzda aldı sizce sınava girmeden yapmam gerek birşey varmı

  Dekont asıl suretleri emniyete verildiği için kursların bu şekilde hareket etmesi gerekiyor. Nadir de olsa kaybolma ihtimaline karşın belgelerin fotokopisi veya fotoğrafını çekmekte yarar var. İyi günler.

 17. 24 Temmuz 2017 - 07:54 | #17

  Kazım AKbayrak :

  Merhabalar Arkadaşlar 30 temmuz da sınava giricem kayıtlı oldugum kursa kurs ücreti ödedim sadece ve son 3 gün kala sınav giriş kagıtlarımız çıkacagı söylendi fakat ben hiç bir yere sınav harcı adına ödeme yapmadım ve kursdan bilgilendirilmedim harç yatırmam gerekiyormu yardımcı olurmusunuz ACİLL !

  30.07.2017 sınavı için harç yatırmanız artık mümkün değil, sınav belgeleri çıktı. Eğer kursunuz sizin adınıza yatırmadıysa (ki bunu kayıtta görüşmüş olmalısınız) bir sınav hakkınız yanmış görünüyor. Sınav ücretlerinin, sınav tarihinden 5-6 hafta önce yatırılması, dekont aslının kursa verilmesi zorunlu. Dolayısıyla konu hakkında bilgiyi sadece kursunuzdan almanız mümkün. İyi günler.

 18. 29 Temmuz 2017 - 16:37 | #18

  ilyas bingöl :

  yazılı sınav ücreti 40 uygulamalı atış sınav poligon ücreti 20 eğitim poligon ücreti 50 adı altında bizim kurs bizden toplamda 120 lira aldı bu eğitim poligon ücreti dıye bısey bulamadım ınternette böyle bişey yatırılıyor mu bız sordugumuzda bıze eğitim atışı yaptıgınız yerın kirası gibi bişey dediler var mı böyle bişey bılgılendırırsenız sevınırm

  40+20 TL silahlı sınav ücretidir. Halk Bankasının işlem ücreti diye aldığı ücretle birlikte 63 TL ödenir. Kursunuzun aldığı 50 TL’nin açıklamasını bilemiyorum. Sizin de belirttiğiniz gibi 60 TL’nin 20′si emniyetin poligonunu kullanma bedeli olarak Polis Akd.Bşk.lığı Döner Sermaye İşletmesinin yukarıdaki IBAN numarasına zaten yatırılıyor. Adaylar, kurs araştırırken diğerlerinden daha uygun diye gittiği kurslarda böyle (muhtemelen) uydurma giderlerle aradaki farkı fazla fazla ödüyorlar maalesef. Elden geldiğince uyarmaya çalışıyoruz, bu hizmetin bir rayici varken telefonda konuşurken dahi tanımadığı adaya hadi size öyle olsun deyip rakam indirenlere güvenmeyin. İyi günler.

 19. 13 Ağustos 2017 - 14:52 | #19

  Furkan :

  Ben kursa gittiğim yere kurs paramı yatırdım kurs ne zaman başlayacak dedim mesaj gelmedi mi diyip oyaladılar ve kursa gelmene gerek yok 1 ekimde sınava gireceksin dediler ne yapmalıyım

  09.08.2017 itibariyle 01.10.2017 sınavı için son kurslar başlamış olmalı. Siz de kursunuza başvurup eğitim almadan sınava giremeyeceğinizi, eğitim vermeyeceklerse paranızın iade edilmesini, aksi halde emniyete ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağınızı söyleyin. Parayı kurtarırsanız 03.12.2017 sınavına girecek şekilde başka kursa kayıt olursunuz. İyi günler.

 20. 18 Ağustos 2017 - 14:33 | #20

  Osman :

  Merhabalar ben 1 ekimdeki yenileme sınavına girecem sınav ücreti nı bugün yatırdım ama kurs bana çok erken yatırdığı mı söylüyor param geri verilmez ve tekrar yatırma ihtimali olabilir diyor bu doğru mu

  İsterseniz sene başında yatırın, sınav ücretine zam gelmemesi ve sizde olması şartıyla o dekontu kullanabilirsiniz. Kursunuz konuyu anlamadığından böyle saçma bir yorum yapmıştır umarım. Bilerek söyledilerse daha vahim çünkü. Hiç endişe etmeyin bir dekont, bir sınav için kullanılmak üzere geçerlidir. Diyelim ki bu sınava giremeyeceğiniz önceden belli oldu, kursunuzun sınav bildiriminde de isminiz yok, sonraki sınava dahi kullanabilirsiniz. İyi günler.

 21. 25 Ağustos 2017 - 17:51 | #21

  Bahar :

  Merhabalar ben 1 ekimde silahsiz yenileme için sınava gireceğim. Kurs ben 70 tl istedi. Ben kendim yatiracagimi söyledim.Bana Halkbank IBAN no nun yanında Vakıfbank a bağış olarak 20 tl daha yatirmam gerektiğini sertifika ücreti, emniyetin aldığı silahlara vs.gibi giderlere gidecegini söyledi. Yorumları okudum ve sanırım böyle bir şey yok bununla ilgili ne yapabilirim yardimci olur musunuz

  Silahsız için 43 TL sınav ücretini sayfanın başında verilen Polis Akd.Döner Sermaye İşl. IBAN numarasına bizzat yatırıp dekontu kursunuza vermeniz yeterli. IBAN numarasının doğruluğu kontrol edin, bazıları Halkban’a kendi adlarına hesap açıp gerçek rakamın üzerinde bir meblağ yatırılmasını isteyebiliyorlar. Sınavda kullanılan silah ve mermiler kurslar tarafından temin edilir, emniyetle ilgisi yok. Ayrıca siz silahsız olduğunuza göre neden böyle bir maliyet olsun. Sertifikayı aldıktan sonra kimlik başvurusunda Vakıfbank’a (onun da IBAN numarası ve bağış yapılan vakfın adı Belge Örnekleri bölümünde var) 20 TL yatırmak gerekiyor. İyi günler.

 22. 28 Ağustos 2017 - 16:16 | #22

  Ercan :

  Silahlı kimlik için tekrar sınava giren 40tl yi halk bankasında atemeden nasıl işlem yaparak yatırılıyor yardımcı olabilecek varmı harç bölümü nden bulunuyordu MEB sınavları diyor oraya mi bir türlü çözemedim

  Sınav ücreti ATM-EFT yoluyla olmaz, kesinlikle kabul edilmiyor. Bu nedenle hiç uğraşmadan gişeden yatırınız. ATF-EFT yapanların iade alması da mümkün olmadığı için Polis Akd.Döner Sermaye İşl.Md.lüğünün yukarıda belirtilen hesabına yatırmak gerekir. Özel güvenlik işlemleri İçişleri Bakanlığı bünyesinde yürür, MEB ile alâkası yok. İyi günler.

 23. 08 Eylül 2017 - 07:28 | #23

  Adil :

  Selâm aleykum. Ben yabancı utirma izni hazırlanıyor. Ben güvenlik kimliği olmak úçun ne lazım ölür.Tasakur eserim.

  Yabancılar açısından özel güvenlik olabilmek için oturma izni yeterli değil, TC kimlik belgesi veya mavi kimlik gerekir. Bunlara sahip olduktan sonra özel güvenlik eğitimi alıp sınavlarda başarılı olmak da gerekir. Türkçe okuyup-yazma pratiğinizi biraz geliştirdikten sonra eğitim almanızı tavsiye ederim. Hukuk konularında geçen Arapça-Farsça kökenli kavramlar nedeniyle soruları okuyup anlamakta sorun yaşayabilirsiniz çünkü. İyi günler.

 24. 04 Ekim 2017 - 11:14 | #24

  Emine :

  Ben özel güvenlik ve mülkiyet koruma iki yıllık meslek yüksekokulu mezunuyum ve silahsız güvenlik olarak gözüküyorum bu sınav bizide oluyormu?

  Özel güvenlik önlisans mezunları, silahlıya geçmek isterlerse sınav olur. Üç gün süreli silah eğitim-atış eğitiminden sonra girilecek sınavda sadece silah yazılı ve atıştan sorumlu olunur. Özel Güv.MYO mezuniyet notu ne olursa olsun bu sınav sisteminde geçme notu 60 olarak kabul edildiği için silah yazılı ve atıştan en az 60 almak kaydıyla silahlıya geçmek mümkür. Silahlıya geçmek istiyorsanız bulunduğunuz ildeki kurslardan birine kayıt olduğunuzda detaylar hakkında bilgi verilecektir. İyi günler.

 25. 16 Ekim 2017 - 16:48 | #25

  Recep :

  S.a 2017 aralık sınavı icin ekimin 15 şi son gündü ve pazara denk geliyor ve Atm den kabul olmuyormuş pazartesi yatırsam olurmu bu konuda beni aydınlata bilirmisiniz.

  03 Aralık sınav ücretlerinin son yatırma tarihi henüz açıklanmadı. Size tanınan süre kursunuz tarafından belirlenmiş olmalı. 27.10.2017′de eğitimler bitmeden yatırmak uygun. Konuyu kursunuzla görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 26. 11 Aralık 2017 - 11:01 | #26

  vedat :

  mrb bankaya para yatırmak ıcın son gün ne zaman bilen yazabilir mi

  2018 sınav takvimi henüz açıklanmadığı için son tarih verecek bilgi yok maalesef. Takvim belli olunca, yılın ilk sınavına girebileceklere eğitim için verilen son tarihe kadar yatırabilirsiniz. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.