Özel güvenlik sınavını kazandım, kimliğimi çıkarmak için hangi belgeleri hazırlamam gerekir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

NOT : İstenen belgeler ve adetleri illere göre değişiklik gösterdiği için kursunuzdan sorarak hazırlamanız tavsiye edilir.

 

 

Detaylar için  Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler 

 

Belge Örnekleri

 

 

 

 

Bu yazı bugün : 0, toplamda : 92931 kişi tarafından okundu.

 1. 15 Eylül 2015 - 14:28 | #1

  eylem :

  Dilekce ellemi yoksa bilgisayar dan mi yazilmali

  Belgeler çıktı veya daktiloda yazılmış olmalıdır. Kursunuz bilgi verecektir. İyi günler.

 2. 27 Nisan 2016 - 12:34 | #2

  Etkin :

  Selam ben sınavı kazandım ama şuan başka işte çalışıyorum sertifika almaya gitmedim izin vermediler 1 ay içinde işlem yapmasanız sertifikanız iptal olur dediler arkadaşlarım bunla ilgili bilgi verirmisiniz şimdiden teşekkür

  Sertifika, üzerinde yazılı tarihler arasında beş yıl geçerlidir. Kurstan teslim almadınız diye iptal olmaz. İyi günler.

 3. 03 Mayıs 2016 - 11:09 | #3

  ENES ÇOBAN :

  sınava istanbulda gırdım ama suan ankaradayım kaydımı anakaraya aldım burda işlemlerimi tamamlaya bilirmiyım bide harcı nereye yatıracaz acil.

  İnkilâp-2 Sokak 22/7 adresinde bulunan Karizma Matbaasında dilekçe, kimlik, arşiv formunu yazdırabilirsiniz. Vergi, Ulus’ta Harçlar Verasetler Vergi Dairesine yatırılacak. İyi günler.

 4. 13 Ocak 2018 - 08:31 | #4

  Fatih :

  İyi günler benim kimliğimin süresi şubatın 15 de doluyor sınav şubatın 4.de ayın 21 gün sonra yani 25de sertifikayı alıyorum çalıştığım kurumda 10 gün izinden sonra sertifika ile çalışmaya devam edebilirmiyim şimdiden teşekkür ederim

  Kimlik üzerinde yazan bitiş tarihinden sonra çalışmaya devam edebilmek için yeni kimliğin veya kimliğe başvuru yapıldığına dair belgenin elinizde olması gerekir. Sertifika ile çalışmak mümkün değil. Kursunuzla görüşüp sertifikanın yaklaşık onay tarihine göre randevuyu erken almanız zaman kazandırır. İlinizde yenilemeden başvuru yapanlara belge verme uygulaması varsa lehinize olur. Bu belgeyi işyerine verip çalışmaya devam edebilirsiniz. Belge veya kimlik gelene kadar aradaki süreyi izin, ücretsiz izin, rapor vb. şekilde geçirmeyi de işyerinizle görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 5. 29 Ocak 2018 - 17:31 | #5

  Hasan :

  Sınavdan ne kadar süre sora sertifika alınıyor

  Sertifika ve kimlik onay süreleri illere göre değiştiği için bu sorunuzun doğru cevabını sadece kursunuzdan alabilirsiniz. Sınavdan iki hafta sonra temel sonuçları açıklanır. Devamındaki işlemlerin hızı kursunuza ve iliniz özel güvenlik şubesine bağlı. İyi günler.

 6. 02 Mart 2018 - 13:54 | #6

  Cengizhan :

  Mrb 2009 da sınavı kazandım ve hiçbirsey sonra yaptırmadım ne kart cıkartım ne maliye para yatırdım simdi kartı cıkartsam geçerli mi acaba

  Özel güvenlik sertifikaları beş yıl geçerlidir. Bu durumda yenileme eğitimi aldıktan sonra eski sertifika ve istenen belgelerle kimlik başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler.

 7. 02 Mart 2018 - 13:56 | #7

  emre :

  merhaba sınavı kazandım sertifika ne kadar sürede çıkar

  Sertifika ve kimlik işlemleri, istenen belgeler, yapılacaklar illere göre değişir. İşin bundan sonraki tüm aşamalarında sadece kursunuz yol gösterip yardımcı olabilir. İyi günler.

 8. 06 Mart 2018 - 09:16 | #8

  emre :

  kursumu aradım biz sizi arayacagız belgeler onaylanmadı diyor neyin onaylanması gerekiyor daha hiçbir belge yaptırmadım.

  Sınavı kazananların sertifikaları, kurslar tarafından hazırlanıp onaylatılır. Temel sonuçları 16.02.2018′de açıklandığına göre kursunuz hayli geç kalmış görünüyor. Ancak İstanbul’da iseniz normal olabilir. Sonuç olarak sizin bundan sonra yapacağınız tüm işlemlerde sadece kursunuz bilgi verebilir. İyi günler.

 9. emre
  06 Mart 2018 - 10:55 | #9

  KÜTAHYADAYIM.KİMLİK KARTI İÇİN BELGELER HAZIRLANACAK ONLARI MSJ ATACAGIZ DEDİLER KURSTAN.

 10. 26 Nisan 2018 - 07:21 | #10

  E.K.ZORLU :

  Selamlar. Silahlı sınavına girdim kazandım. Kursumla görüştüm evrakları valiliğe verdiklerini, onların onayıyla belge çıkacağını en az 15gün süreceğini söylediler. Sonrasında bizden istenilen belgeleri hazırlayıp emniyete verecekmişiz arşiv araştırmasının ardından kartımız çıkacak ve işe girebilirmişiz…
  Soru 1) valilik onaylı çıkacak olan belgeyle iş başvurusu yapılıp işe başlanabilir mi? (Yani arşiv araştırması vs kart çıkmadan)
  Soru 2) Bu bahsedilen arşiv araştırması süreci büyükşehirlerde örneğin İstanbulda ne kadar sürüyor. Kartımızın elimize geçmesi ne kadar sürer ?

  Siz değerli meslektaşlarımdan cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler

  Tüm bu sorularınızın muhatabı müstakbel meslektaşlarınız değil, kursunuzdur. Siteye biraz göz atmış olsaydınız soruşturma ve onay işlemlerinin illere göre değiştiğini, dolayısıyla adayların bu konuda sadece aynı ilde olan kendi kurslarından sağlıklı bilgi alabileceğini görürdünüz. Kursunuzun onaylanacağını söylediği belge sertifika olmalı. Sertifika sadece sınavı kazandığınızı gösterir belgedir, onunla iş başvurusu yapılamaz. Ankara’da 75.Sınav sertifikaları dünden itibaren dağıtılmaya başlandı. Sizinkinin onayı en az 15 gün ise kimliğin işlemi aylar sürebilir. Net bilgiyi ancak kursunuzdan alabilirsiniz. İyi günler.

 11. 02 Mayıs 2018 - 11:05 | #11

  E.K.ZORLU :

  Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler. Kurstan aldığım bilgileri zaten mesaj içeriğinde belirttim lakin benim asıl amacım farklı illerde bu süreç nasıl işliyor bunu öğrenmekti. Kursumun bu konuda bir gevşekliği söz konusu ise bu duruma müdahale edip ivedileştirmekti. Düğün hazırlığındayım ve işsizim oyuzden çıkar yol arıyorum bian önce gerçekleşmesi için hepsi bu..Neyse yinede teşekkür ederim @A.GÜLŞEN

  Ankara’da sertifikalar sonuçların açıklanmasından sonraki hafta dağıtılır. Ancak İstanbul’da sertifika onayı bile 2-3 hafta sürebiliyor. Dolayısıyla soruşturma da diğer illerden çok daha fazla zaman alıyor. Memleketiniz İstanbul dışı bir il ise ikamet kaydınızı aldırıp kimlik başvurusunu oradan yapabilirsiniz. İstanbul’dan daha çabuk çıkar. Ancak önümüzde günlerde yapılacak seçimlerde oy kullanmak için oraya gidip gelmeniz gerekebileceği için fazladan masraf ihtimali var. Bu nedenle hesaplı olur mu bilemiyorum. İş olmadan düğün zor iş, Allah yardımcınız olsun. İyi günler.

 12. E.K.ZORLU
  03 Mayıs 2018 - 10:04 | #12

  Çok teşekkür ederim

 13. 02 Temmuz 2018 - 15:42 | #13

  A.ATİK :

  Slmlar ben 76.ci sinavda silahli kazandim hala sertifika icin ses cikmadi bi hafta icinde cikar duymustum ama ses yok erzurum

  Sertifikalar kurslar tarafından hazırlanıp il özel güvenlik şubesine onaylatıldıktan sonra kursiyerlere dağıtılır. Görüldüğü gibi sertifika işlemleri tamamen kursların sorumluluğunda olduğu için gecikmenin nedenini sadece kursunuz açıklayabilir. Ankara’da 21.06.2018′den dağıtım başladı. İyi günler.

 14. 07 Temmuz 2018 - 14:37 | #14

  Emre :

  Merhabalar ben 76. Dönem silahlı güvenlik seltifikayi aldım fakat askere gidicem 15 gün sonra kart işlemlerini askerden sonra 1 sene sonra akşam bı sorun olurmu seltifikam evde dursa. Belli bir zamanı varmıdır acaba kart başvurusu için teşekkür ler

  Rapor bir yıl geçerli, vergi her yıl artar. Başvuruyu yapıp kartı gelince almak mantıklı olabilir. Sertifika üzerinde yazan tarihler arasında beş yıl geçerlidir. Bir yıl kalana kadar başvuru mümkün, yukarıdaki masrafları göze alırsanız. İyi günler.

 15. 23 Temmuz 2018 - 07:03 | #15

  Esin :

  Merhabalar 16.02.2018 tarihinde sınavı kazandım henüz güvenlik şubeye kart için başvurmadım bunun bir süresi varmı 6 ay içinde başvurmazsan tekrar sınava girmem gerektiğini duydum bu doğrumudur

  Sertifikanız, üzerinde yazan tarihler arasında geçerlidir. Süre dolmasına yaklaşık bir yıl kalana kadar başvurmanız mümkün. Ancak sağlık raporunun geçerlilik süresinin bir yıl olduğunu, vergiye her yıl zam geldiğini dikkate almanızda yarar var. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:54 | #1