Özel güvenlik sınavını kazandım, kimliğimi çıkarmak için hangi belgeleri hazırlamam gerekir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

NOT : İstenen belgeler ve adetleri illere göre değişiklik gösterdiği için kursunuzdan sorarak hazırlamanız tavsiye edilir.

 

 

Detaylar için  Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler 

 

Belge Örnekleri

 

 

 

 

Bu yazı bugün : 48, toplamda : 75056 kişi tarafından okundu.

 1. 15 Eylül 2015 - 14:28 | #1

  eylem :

  Dilekce ellemi yoksa bilgisayar dan mi yazilmali

  Belgeler çıktı veya daktiloda yazılmış olmalıdır. Kursunuz bilgi verecektir. İyi günler.

 2. 27 Nisan 2016 - 12:34 | #2

  Etkin :

  Selam ben sınavı kazandım ama şuan başka işte çalışıyorum sertifika almaya gitmedim izin vermediler 1 ay içinde işlem yapmasanız sertifikanız iptal olur dediler arkadaşlarım bunla ilgili bilgi verirmisiniz şimdiden teşekkür

  Sertifika, üzerinde yazılı tarihler arasında beş yıl geçerlidir. Kurstan teslim almadınız diye iptal olmaz. İyi günler.

 3. 03 Mayıs 2016 - 11:09 | #3

  ENES ÇOBAN :

  sınava istanbulda gırdım ama suan ankaradayım kaydımı anakaraya aldım burda işlemlerimi tamamlaya bilirmiyım bide harcı nereye yatıracaz acil.

  İnkilâp-2 Sokak 22/7 adresinde bulunan Karizma Matbaasında dilekçe, kimlik, arşiv formunu yazdırabilirsiniz. Vergi, Ulus’ta Harçlar Verasetler Vergi Dairesine yatırılacak. İyi günler.

 4. 03 Mayıs 2016 - 11:10 | #4

  Kasım :

  merhabalar
  ben 1 sene önce güvenlik belgesini almaya hak kazındım ama param olmadıgı ıcın cıkartamadım dosya 1 yıl içinde iptal mi oluyor yoksa hala beklermi bilgilendirirmisiniz ?

  Sertifika beş yıl, sağlık raporu bir yıl geçerlidir. Raporu yeniden almanız gerekebilir. İyi günler.

 5. 12 Ocak 2017 - 10:02 | #5

  Sinan :

  Hocam şimdi ben istanbulda sinava gircem 29 ocakta daha sonra ankaraya temelli gidecem eğer sınavı kazanırsam sertifikamı ankarada çıkarma imkanım var mi?

  Sertifikayı kursunuzdan almanız gerekir. Kimlik başvurusu da sadece ikamet kaydının olduğu ilden yapılır. İkamet kaydınızı da aldırmak kaydıyla Ankara’dan başvurabilirsiniz. İyi günler.

 6. 14 Ocak 2017 - 08:17 | #6

  Hatice :

  2 yıl önce silahlı özel güvenlik sertifikasına hak kazandım ama şirket kapandı sertifika mi nerden ve nasıl alabilirim. Bide ücret ne kadar acaba.

  Kazandığınız zaman sertifikanızı niçin almayıp da kursta beklettiniz, bu tür durumlar sıkıntılı. Bulunduğunuz ilin özel güvenlik şubesine başvurun, başka yol bilemiyorum. İyi günler.

 7. 18 Ocak 2017 - 10:06 | #7

  Mehmet :

  2012 yilinda guvenlik seltifakisi aldim ama emliyetten yaka kartini almadim yenileme sinavina gire bilirmiyim seltifakam iptal olurmu

  Sertifika ile yenileme eğitimi alıp süreyi beş yıl daha uzatabilirsiniz. Kimlik müracaatı yapmamak hak kaybına neden olmaz. İlkinden başlayıp sertifikalarınızı muhafaza etmeyi ihmal etmeyin. İyi günler.

 8. 18 Ocak 2017 - 17:29 | #8

  elif :

  özel sektörde çalışmaktaydım.07.06.2017 tarihinde güvenlik kart sürem doluyor. özel sebebten dolayı 30 nisandaki sınava gireceğim işim sıkıntıya girer mi yenileme sertifikası işimi sıkıntya sokmamak için yeterli midir

  Çalışmaya devam edebilmek için sertifika almak yeterli değil. Süre dolmadan yeni kimliği almış olmak gerekir. Kursunuzla görüşüp sertifikayı aldıktan sonraki işlemleri geciktirmemenizi tavsiye ederim. İlinizde randevulu sistem olup olmadığını bilemiyorum. Kursunuz bilgi verecektir mutlaka. İyi günler.

 9. 02 Şubat 2017 - 16:22 | #9

  Ayga :

  Merhaba silahlı özel guvenlik sertifikası almak istiyorum sicilimde 2adet basit yaralama sucu var biri 1000 diğeri 3000 tl adlı para cezasına çevrildi denetimli serbestliğim devam ediyor 3000 tl lik ceza 1 ay hapis ti paraya çevrildi yasalarda 6 aydan fazla olma şartı var ancak ilçe jandarmada kesici aletle yaralamalarda alınamıyor demişler babama..ilde oturmarmadigimdan il özel güvenliğe de soramadım yardımcı olurmusunuz.

  Yaralama suçunda alınan cezada 6136 S.Kanuna göre; silah-bıçak, delici-ezici silah kapsamında değerlendirilen alet kullanımı varsa silahlı için engel teşkil eder. Yan sütun, Kategoriler/Kimler Güvenlik Olamaz/Silah Ruhsatı Almayı Engelleyen Haller başlıklı yazıyı okumanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 10. 02 Şubat 2017 - 16:23 | #10

  Reşat :

  Merhaba benim ikametgah istanbulda ben mardinde sınava girmiştim yakkaşık 1 aydır sertifikamı Aldım ama istanbulda kimlik almak için randevu gerekiyor randevular dolu olduğundan dolayı alamıyorum şu anda şubat 3 kadar dolu gösteriyor yani ben evrakkarımı mardinden teslim edersem olurmu.

  Kimlik müracaatında ikamet kaydının olduğu ilden başvuru zorunluluğu var. Mardin’den başvuru yapabilmeniz ancak ikamet kaydını aldırmakla mümkün olabilir. İyi günler.

 11. 17 Şubat 2017 - 17:25 | #11

  Zehra :

  Iyi aksamlar ogg sinavini silahli olarak kazandim sayfanizdan sonrasinda yapilmasi gerekenleri de okudum fakat bu islemlerin sonuclanip kimligimizi alma suremiz tahmini ne kadar surer simdiden tesekkurler.

  Kimlik başvurusu randevulu sisteme geçtiğinden beri işler değişti. Başvuru belgeleri ve kimlik onay süreleri neredeyse her ilde farklı. Bu nedenle konuya ilişkin en sağlıklı bilgiyi aynı ilde olmak hasebiyle sadece kursunuzdan alabilirsiniz. İyi günler.

 12. 17 Şubat 2017 - 17:26 | #12

  Eray Demirel :

  Merhbalar sınavı kazandım . Bundan sonra herhangi bir ücret ödemem gereken yer varmı . Yaklaşık olarak ne kdar ödeycz

  520 TL vergi, 20 TL kimlik parası gideriniz olur. Bunları nerelere yatıracağınız, başvuru belgeleri vb. hakkında bilgiyi kursunuzdan almanız uygun olur. İyi günler.

 13. 17 Şubat 2017 - 17:28 | #13

  Celil :

  2009 da sinavi kazandim is geregi yurt disana gittim sertifika yi alabilir miyim

  Yenileme yapmadığınız için sertifikanızın süresi dolmuş görünüyor. Önce yenileme eğitimi almanız gerekir. Yenileme sınavlarına katılmak kaydıyla kalma-geçme yok. Yenilemeden sonra alacağınız sertifika ve ilk sertifika ile kimlik başvurusu yapabilirsiniz. İstenen belgeleri zamanı geldiğinde kursunuzdan öğrenip hazırlamanız uygun olur. İyi günler.

 14. 21 Şubat 2017 - 11:05 | #14

  faruk a. :

  silahlı güvenlik sertifikamı aldım evraklarımı tamamladım fakat internet üzerinden iem.gov.tr den randevuyu bi türlü alamadım mütiş yoğunluk var başka ilden veya başka bi sekilde güvenlik kimlik kartımı almanın yolu varmı? teşekkürler

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı olan ilden yapılabilir. Başka ilden başvuru için ikamet kaydını da aldırmak gerekir. İyi günler.

 15. 27 Şubat 2017 - 16:32 | #15

  mevlan :

  Merhaba. Ben silahsız özel guvenlik sınavını kazandım. Evraklarimi tamamladım. Ve ilgili makama verdim. Kimlik vermediler. Arşiv araştırma yapacaklar. Kaç günde sonuçlanır.

  Soruşturma süresi illere göre değiştiği için bu sorunuza sadece kursunuz ve başvuru yaptığınız yerden cevap almanız mümkün, başkası bilemez. İyi günler.

 16. 27 Şubat 2017 - 16:34 | #16

  Latif yilmaz :

  Merhaba ben silahsiz guvenlik sinavini kazandim ve evrakları emniyete teslim ettim bana 1 ay sonra kartiniz cikar dediler simdi ben kartsiz sertifikayla ise girebilirmiyim acaba

  Özel güvenlik olarak çalışabilmek sadece kimlikle olur, sertifika ile çalışmak mümkün değil. Ancak kimliğinizin soruşturma aşamasında olduğunu belirterek iş başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler.

 17. 27 Şubat 2017 - 16:34 | #17

  burak :

  ben son sınavda silahlı kazandım sonrasında ne yapmam gereklı

  Kimlik başvurusunda istenen belgeler, temini, işlemler ve süreleri illere göre değiştiği için kursunuzdan öğrenmeniz gerekir. İyi günler.

 18. 14 Mart 2017 - 16:03 | #18

  Uğur :

  Merhaba ben özel güvenlik için dosya göndermiş tahkikat kaç gün sürer ve sonuçlar ne olur acaba ?

  Soruşturma süreleri illere göre değiştiği için başvuru yaptığınız yer ve kursunuz dışında bu sorunuza doğru cevap alabilmeniz mümkün değil. İyi günler.

 19. 21 Mart 2017 - 14:26 | #19

  CAN :

  Hocam Merhaba Sınavı Kazandım Ama Bazı Arkadaşlarım Gibi Bende Almadım Sertifakımı Ama Kurs Aldığım Yer Sertifikamı Bulamıyor Bunun İçin Ne Yapmam Gerekiyor. Emniyette Sertifikanın Nüshası Bulunurmu Ve Ben Sertifika İçin Dilekçe Yazsam Emniyet’den Sertifikayı Alabilirmiyim
  Nasıl Bir Yol İzlemeliyim ?

  Bu sorun sizden değil, kursunuzdan kaynaklanıyor. Buna rağmen siz çözüm bulmaya çalışıyorsunuz çok garip. Bulamıyorlarsa yenisini tanzim edip onaylatacaklar ve size verecekler. Başvuruda fotokopi olmaz, aslı gerekir. Bütün bunları kursunuzun bilmesi ve sorunu çözmesi gerekir. İyi günler.

 20. 21 Mart 2017 - 14:27 | #20

  AZAD KORKMAZ :

  merhaba 5 marttaki sınavı geçtim.randevu için istanbul 5 mayısa kadar dolu görünüyor .birçok güvenlikçi kimlik için yakın çevre illerden alıyorlar.bende alabilirmiyim. türkiyenin her yerinde geçtlğini söylüyorlar.

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı olan ilden yapılabilir. Yakın illerden randevu alanlar, ikamet kayıtlarını da taşıdılarsa başvurabilirler. Aksi halde zaman ve para kaybından başka bir şey olmaz. İyi günler.

 21. 22 Mart 2017 - 11:32 | #21

  AZAD KORKMAZ :

  sevgili admin.Öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. bugün 21:05 te sistem açıldı ve 21:08 de 8 mayıs tarihine randevumu aldım. randevu alacakların dikkatine özellikle mail adresleriniyazmayı unutmasınlar ve sıralamada kalabalık görünen grupları işaretlesinler.az kişi bulanan yeri işaretleyince sistem kapanıyor. arkadaşları bilgilendirirseniz sevinirim…

  İstanbul’da randevu çilesi çekenlerin işine yarayacak bu bilgi paylaşımı için teşekkür ederiz. İyi günler.

 22. 23 Mart 2017 - 14:10 | #22

  Kenan :

  Hocam merhaba. 10 ay önce mahkeme kararıyla uyuşturucu kullanmaktan 1yıl 8 ay ceza aldım ve ceza ertelendi. 5 yıllık denetimli serbestlik verildi bana. 5 marttaki silahlı temel güvenlik sınavında başarılı oldum. Adli sicil kaydım ve gbt temiz gözüküyor. Sertifikamı bekliyorum. Silahlı güvenlik kartımı almada sorun görüyormusunuz. Teşekkür ederim.

  Kararda erteleme veya HAGB olup olmadığı önemli. Sadecce erteleme ise hiç olmaz. HAGB varsa denetimli serbestlik sorunsuz tamamlandığında olabilir. Gerek ceza süresinin bir yıldan fazla olması, gerekse suçun uyuşturucu olması maalesef olumsuz görünüyor. Yine de içinizde şüphe kalmaması açısından kimlik harcını yatırmadan önce mahkeme kararıyla birlikte bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:54 | #1