Özel güvenlik sınavını kazandım, kimliğimi çıkarmak için hangi belgeleri hazırlamam gerekir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

NOT : İstenen belgeler ve adetleri illere göre değişiklik gösterdiği için kursunuzdan sorarak hazırlamanız tavsiye edilir.

 

 

Detaylar için  Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler 

 

Belge Örnekleri

 

 

 

 

Bu yazı bugün : 45, toplamda : 66883 kişi tarafından okundu.

 1. 15 Eylül 2015 - 14:28 | #1

  eylem :

  Dilekce ellemi yoksa bilgisayar dan mi yazilmali

  Belgeler çıktı veya daktiloda yazılmış olmalıdır. Kursunuz bilgi verecektir. İyi günler.

 2. 02 Kasım 2015 - 16:52 | #2

  murat :

  hocam mrb ben agustos sınavına girerek yenileme yaptım emniyete evrakları verecegim ama benim sorum ikametgah isteniyor ama benim ikametgah d.bakırda ve ben istanbulda çalıyorum nüfustan adres yerleşim belgesi alasam olurmu acil cevaplarsanız sevinirim saygılar

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydının olduğu ilden yapılabilir. Bu nedenle Diyarbakır’dan veya ikameti aldırarak İstanbul’dan başvurmanız zorunlu. İyi günler.

 3. 27 Nisan 2016 - 12:34 | #3

  Etkin :

  Selam ben sınavı kazandım ama şuan başka işte çalışıyorum sertifika almaya gitmedim izin vermediler 1 ay içinde işlem yapmasanız sertifikanız iptal olur dediler arkadaşlarım bunla ilgili bilgi verirmisiniz şimdiden teşekkür

  Sertifika, üzerinde yazılı tarihler arasında beş yıl geçerlidir. Kurstan teslim almadınız diye iptal olmaz. İyi günler.

 4. 03 Mayıs 2016 - 11:09 | #4

  ENES ÇOBAN :

  sınava istanbulda gırdım ama suan ankaradayım kaydımı anakaraya aldım burda işlemlerimi tamamlaya bilirmiyım bide harcı nereye yatıracaz acil.

  İnkilâp-2 Sokak 22/7 adresinde bulunan Karizma Matbaasında dilekçe, kimlik, arşiv formunu yazdırabilirsiniz. Vergi, Ulus’ta Harçlar Verasetler Vergi Dairesine yatırılacak. İyi günler.

 5. 03 Mayıs 2016 - 11:10 | #5

  Kasım :

  merhabalar
  ben 1 sene önce güvenlik belgesini almaya hak kazındım ama param olmadıgı ıcın cıkartamadım dosya 1 yıl içinde iptal mi oluyor yoksa hala beklermi bilgilendirirmisiniz ?

  Sertifika beş yıl, sağlık raporu bir yıl geçerlidir. Raporu yeniden almanız gerekebilir. İyi günler.

 6. 03 Mayıs 2016 - 11:11 | #6

  serkan :

  merhaba sertifikamı aldm. fakat tatil dolayısıyla baska ile gidecegim. kimliğimi baska ilden alabilirmiyim.

  İkamet kaydınızı da alacaksanız başvuru oradan yapabilirsiniz. İyi günler.

 7. 21 Mayıs 2016 - 13:11 | #7

  Güven :

  SLM…Hocam merhaba benim sorun şu Hocam ben meslek yüksek okulu öğrencisiyim ve diplomanın aslini okul vermiyor daha okul bitmedi diye bulunduğum il de bunu kabul ederler mi jandarma ne yapmam gerekir saygilarim la

  Okulunuzdan ıslak imzalı öğrenci belgesi almanız yeterli olabilir. Bulunduğunuz yerdeki jandarmanın ne tür belgeler istediğini kursunuzdan ve başvuru yaptığınız yerden öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 8. 21 Mayıs 2016 - 13:12 | #8

  Ilkab :

  Merhaba hocam kimliği kazandm belgeleri teslim ettikten sonra.ne kadar zaman aralığı sonrasında sertifika elime geçer

  Sertifika ve kimlik onay süreleri illere göre değiştiği için sadece kursunuzdan ve özel güvenlik şubelerinden öğrenilebilir. İyi günler.

 9. 23 Mayıs 2016 - 15:29 | #9

  Selcuk :

  Sertıfıkamı kazandım sılahlı olarak ama 2008 de aldım evraklarım bende kendı ısımı kurduğum ıcın belgemı almadım bu belgeler ne Zamana kadar geçer lı olur

  Sertifika süresi 5 yıllık olduğu için ancak yenileme eğitimi aldıktan sonra başvuru yapmanız mümkün olur. Eski sertifika ile yenileme kaydı olabilirsiniz. Yenilemede sınavlara katılmak kaydıyla kalma-geçme yok. Eğitim alacağınız kursa daha önce kimlik başvurunuz olmadığını belirtirseniz, hazırlanacak belgeler konusunda gerekli bilgi verilecektir. İyi günler.

 10. 03 Haziran 2016 - 12:15 | #10

  mustafa :

  64 ögg sınavını kazandım fakat bizim kurstan herhangi yönlendirme yok büroya gittim yetkili yok dediler ne zaman çıkar sertifika felan dedim 2 ayı bulur dediler yani zaten dandik bi kurs ama yani bu kadar da olabilirmi acaba yani bu kadar uzun süre bekleme

  Sertifika onayı İstanbul harici illerde 8-10 gün içerisinde oluyor. Kursunuz belki size soruşturma dahil süreyi söylemiştir, bilemiyorum. Ancak İstanbul’da bile iki ay sürmediğine göre, kursunuzdan yetkili birini bulup konuşmanızı tavsiye ederim. Bu işi kursunuzla halletmeniz lazım, başka kimse yardımcı olamaz maalesef. İyi günler.

 11. 07 Haziran 2016 - 11:46 | #11

  devrim :

  ben sınavdan 90 aldım kazandım şimdi ne olacak ne yapacam serftikayı nasıl alacağım

  Bu aşamadan sonra yapılacak işlemler, hazırlanacak belgeler, soruşturma süresi vb. gibi tüm bilgiler konusunda kursunuzla görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 12. 07 Haziran 2016 - 13:46 | #12

  mustafa :

  merhabalar
  sorularımıza verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler ben en son sınavı geçtim daha öncede yazmıştım ama kurs alakalı bi sıkıntı var yani yetkili yok yıllık izinemi ne çıkmışlar herhangi bilgilendirme yapacak kimse yok bi süre daha beklemeyi düşünüyorum eğer yine bi işlem yapılmazasa durumu emniyet ögg birimine anlatsam bişey değişirmi

  Kurs verenler; kursiyerlerinin sertifikalarını, buna bağlı olarak kimlik ve iş bulmalarını geciktirmeyecek şekilde personel bulundurmak zorundadır. Özel güvenlik kursu, mesleğe yönelik bir eğitim olup raporu-harcı derken para kazanmadan bir sürü masraf yapan, namusuyla çalışıp para kazanmak isteyen bunun için eğitim masrafını göze alan, genelde dar gelirli kitleye yönelik bir meslek eğitimidir. Dolayısıyla sizden eğitim karşılığı bir ücret alanlar, kendi üzerlerine düşen sertifika hazırlığını, kursa başlarken (izin ayında işleriniz aksayabilir bilgisini vermedilerse) sizleri mağdur etmeyecek şekilde organize etmelidirler. Bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine ve yandaki linkten Öz.Güv.D.Bşk.lığına mağduriyetinizi anlatan dilekçe, e-mail atabilirsiniz. İyi günler.

 13. 09 Haziran 2016 - 09:19 | #13

  Esra :

  Kurstan sertifikam çıktına dair mesaj aldım.hazırlamam gereken belgeleri msj attılar aklıma takılan şu arşiv aratırma formunu doldurdum en alttaki kısım nufus onaylayanın olan kısma kursu aradım bu kısım nolcak dıye kurstaki yönetici abla oraya kendi adını yazdırdı ama nette arastırdımda orayı muhtar onaylıcak yazıyor kursum merkezde gıdıp gelmek zor oldugu için tek seferde halletmem lazım yanlış sız

  Kursunuzun size bu bilgileri net, anlaşılır bir şekilde vermesi, internette kafa karıştırıcı bilgilerle uğraştırmaması gerekir. Sonuçta oraya para ödeyip bir hizmet satın almışsınız değil mi? Ankara’da muhtar onayı istenmiyor. Bulunduğunuz ildeki uygulamanın nasıl olduğunu sadece kursunuzdan öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 14. 17 Haziran 2016 - 16:07 | #14

  mustafa :

  dileçke doldururken mutlaka ev,iş veya herhangi bi tanıdığınızın sabit hatlı telefon numarasını belirtin diye bi bölüm var sadece cep numarası versek kabul görmezmi

  Çoğu kişinin artık sabit numarası olmadığı için her zaman ulaşılabilecek birinin cep telefonunu yazabilirsiniz. İyi günler.

 15. 18 Haziran 2016 - 14:23 | #15

  Ozgur :

  Kolay gelsin sorum su ben adanada ikamet etmekteyim sinavi kazandim sertifikami aldim ben diyarbakira tasinacam yaka kartimi diyarbakirdan cikarabilirmiyim tsk ederim simdiden

  İkamet kaydınızı da Diyarbakır’a aldırmanız kaydıyla kimlik başvurusunu oradan yapmanız mümkün olur. İyi günler.

 16. 27 Haziran 2016 - 12:59 | #16

  Ömer kaya :

  Mrb
  2010 da sertifikamı aldım sertifikam elimde
  Şimdi benim ne yapmam lazım
  Sertifikam yandımı
  Sınava sil baştan mı girmem lazım prosedür ne dir
  Ne yapmak lazım Nasıl oluyo geniş bilgi verirseniz Mutlu
  Oluruz

  Süre dolması hak kaybına neden olmaz. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine başvurup yenileme eğitimi almanız gerekir. Kimlik işlemlerinde illere göre çok farklılık olduğu için sertifikayı alıp eski sertifika, rapor, vergi dekontu vb. detaylarla ilgili kursunuza danışmanız uygun olur. Yenileme sınavlarına katılma kaydıyla başarı şartı yok. İyi günler.

 17. 27 Haziran 2016 - 13:16 | #17

  doğan :

  Merhaba Efendim sorum: ben 64.sınava girdim kazandım silahsız kurstan haber geldi dosyanızı alın diye ama ben 1 ay oldu hala almadım sıkıntı olmaz deilmi 1 ay sonra alıcam?

  Bu soruyu kursunuza sormanız gerekir, sonuçta bu haberi veren onlar. Tahminen bir sıkıntı olmaz diyebilirim. İyi günler.

 18. 27 Haziran 2016 - 13:51 | #18

  Ebru Önen :

  Kıyemtli hocam. öncelikle bu siteye emeği gecen herkese teşekkürlerimi sunarım.Ben yeni güvenlik kursunu bitirdim.silahsiz güvenlik olmaya calışıyorum silahsız güvenliktede Arşiv aratirması yapılırmı ? bundan 21yıl önce Erkek arkadaşımla otele gittik otele polis baskın yaptı biz emniyete gittik birgece orda kaldık ifadeler alındı ve ertesi gün serbest kaldık ve eve postacı bir kagıt getirdi fakak bu kagıt neydi bilmiyorum korkudan kagıtı teslim almadım ogünden sonrada bu konuya alakalı olarak hicbir gelişme olmadı.aradan 20 gecti şimdi bu durum arşiv aratırmasında cıkarmı? hakkımda kamu davasımı acıldı? bu olay Özel güvenlik görevlisi olmama engelmi Edevletten baktım hakkımda hicbişey yok adli sicil temiz cıktı ne yapmamı önerirsiniz? lutfen bana bir cevap yazın hocam sayğılarımla.

  Silahlı-silahsız fark etmeksizin özel güvenlik başvurularında GBT’ye bakılır. Adli sicil veya e-devlette görünmeyen kayıtlar GBT’de görünür. Ancak bu GBT kayıtları biz vatandaşların ulaşabileceği bilgiler değil. Bu kadar yıldır size ulaşan herhangi bir işlem sonucu olmadığına göre büyük ihtimal sorun çıkacak bir durum yok. Madem eğitim aldınız vergiyi de yatırıp başvurunuzu yapabilirsiniz. İkinci bir yol da vergiyi yatırmadan önce bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine (olayın detaylarına girmeden) masrafların boşa gitmemesi için sonuçtan emin olmak istediğinizden gibi bir mazeretle GBT’ye baktırmak olabilir. Allah korusun olmaz ama diyelim ki vergiyi yatırdıktan sonra bir aksilik çıktı, vergi dekontunun asıl suretini emniyetten geri alıp vergi dairesinden iade istemeniz de mümkün bu arada. İyi günler.

 19. 12 Temmuz 2016 - 16:04 | #19

  mustafa yıldırım :

  mrb hocam ben guvenlık sınavına gırecem sıze bı sorum var yardım edebılırmısınız ben
  sınavı kazandım taktırde ıstenen evrakların arasında dıplomam yok kaybettım ama okuldan ımzalı kagıdım var aslının aynıyır dıye kartımı aldımda sıkıntı olurmu aceba

  Diploma aslını görmek kaydıyla fotokopi kabul ediliyor. Okuldan aldığınız aslı gibidir onaylı belgeyi diploma yerine kabul edip etmemek, evrakı kabul eden emniyet biriminin takdirine kalmış. Sıkıntı olursa mezun olduğunuz okuldan diploma yerine bir defaya mahsus verilen belgeden isteyebilirsiniz. İyi günler.

 20. 16 Temmuz 2016 - 13:40 | #20

  mustafa :

  merhabalar hocam ben sınavı evrakları felan hepsini halletiim soruşturmamda bitmiş tabi bunlar 1 ayda oldu bugün gittim sana kimliğin ptt ile en az 1-2 hafta sonra gelir dediler bazı yerlerde duyduğuma göre kimlikgelene kadar çalışabilir diye bi kağıt veriliyormuş doğrumudur saygılarımla

  Başvuru kabulünde bir hafta geçerli yazı veriliyor diye ben de duydum. Sanırım illere göre farklı bir uygulama var. Size verilmediğine göre bulunduğunuz ilde olmayabilir. İyi günler.

 21. 21 Temmuz 2016 - 15:52 | #21

  hacı osman gedik :

  2012 ocak yada şubat ayında yenileme sınavına girdim kazandım.bütün evraklarımı hazırlayıp emniyete teslim ettim.banaeski kimlikle devam etmemi söylediler.cipli lat cıkacak ddediler yeni katr vermediler.cişli kart cıktığında arayacaklarını söylediler.ama aramadılar.2016 datenileme sınavına girenler yeni kimlik kartlarını alıyorlar.ben ne yapmam lazım

  Yeni kimlik dağıtımında öncelik kurumlarda çalışanlara verilmiş, zamanla tüm kimlikler yenilenecek. 2017′de yenileme yaptığınızda size de yeni kimlik verilecektir. İyi günler.

 22. 27 Temmuz 2016 - 09:32 | #22

  emre :

  hocam ben randevü aldım tüm evraklarımı bayrampaşa güvenlik şube müdürlüğüne verdim parmak izi de aldılar imza da aradan tam 1 ay geçti halen arayıp glin sertifikanızı alın diye bişi sölemediler ancak orda masa başındaki polis memuru 15 gün içinde sizi ararlar gelir alırsınız sertifikanızı dedi ama halen aramadılar ve bayrampaşa güvenlik şube müdürlügünü arıyorum numarasını internetten alıp 2 haftadır ulaşamıyorum meşgul çalıyor baglandıgında ise baglanmak için tuşluyorum çalıyor ancak cevap veren kimse yok kapanıyor tekrar aradıgımda menüye bile atmıyor bana bi yardımcı olurmusunuz

  Yardımcı olmak isterdim ama İstanbul’daki işleyişi bilmiyorum. Kursunuz mutlaka daha fazla yardımcı olur. Ancak telefona cevap verilmemesinin, idari işlemlerin gecikmesinin nedeni muhtemelen emniyetin yoğun mesai gerektiren durumudur. Malumunuz memleketimizde olağanüstü günler yaşanıyor, biraz sabır ve anlayış göstermekte yarar var. İyi günler.

 23. 06 Ağustos 2016 - 08:03 | #23

  mehmet :

  Hocam özel silahsız güvenlik sınavını nasıl kazanıp kazanmadığımı öğrenebilirim

  Kursunuzdan veya internetten öğrenebilirsiniz. Ancak Öz.Güv.D.İnternet sayfasında sadece son sınav bilgisi verildiği için önceki sınavlardan birine girdiyseniz kursunuzla görüşmeniz gerekir. Öte yandan son kazanmış da olsanız, başarısız da olsanız kursunuzun sizinle irtibat kurması gerekirdi. Kazandıysanız sertifikayı alın diye, kaybettiyseniz sınav ücretini yatırın diye kursunuz sizi aramaması garip. Belki iletişim bilgileriniz değişmiştir. Sonuç olarak her durumda sormanız gereken yer kursunuzdur. İyi günler.

 24. 13 Ağustos 2016 - 14:24 | #24

  serpil demir :

  merhaba ben 2009 yılında güvenlik kimlik kartı aldım süresi dolunca 2014te yeniledim. uzun zamandan beri güvenlik işi yapmıyordum. gecen bir işe başvurdum iş başı verdiler. yalnız taşınırken güvenlik yenileme sertifikamı kaybettim. Eski kimliğimle işe girebilir miyim? Ya da bu sertifikayı tekrardan sınavsız alma hakkım var mı?

  Eski kursunuza dilekçe ile başvurarak sertifikanızın yeniden tanzimini talep edebilirsiniz. Süresi dolmuş kartla işe başlatma muhtemelen olmaz. İyi günler.

 25. 18 Ağustos 2016 - 17:21 | #25

  Emirhan :

  merhaba . ben silahsız ögg yi kazandım . evraklarımı toplayıp gerekli yere teslim etttim . kartımın 20 gün içerisinde geleceğini fakat randevu almam gerektiğini söylediler . bu ne randevusu ve nerden alırız

  Kimlik işlemleri, istenen belgeler illere göre değişir. Dolayısıyla bu sorunuzu kursunuza sormanız halinde doğru bilgi alabilirsiniz. İyi günler.

 26. 22 Ağustos 2016 - 15:47 | #26

  kemal :

  Hocam ben 2019 da silahsiz guvenlik sertifikami aldim ama yaka kartimi cikartamamistim yenileme egitimine giitim agustos 27 sibde sinavim var.sinavim aciklanana kadar saglik raporumu alip givenlik sorusturmasina girmek ve kartimi yeni tarihli olarak cikarma ihtimalim varmi hocam

  27 Ağustos sınav sonuçları 06 Eylül’de açıklanacak. O zamana kadar rapor-vergi vb. işlemleri tamamlayabilirsiniz. Yenileme olduğu için sertifika hariç diğer belgelerle önceden müracaat imkanı var. İstenen belgeleri kursunuzdan öğrenmeniz gerekir. İyi günler.

 27. 23 Ağustos 2016 - 07:38 | #27

  kemal :

  Peki bu yenileme sinavi. 6 eylulde aciklandiktan sonra raporumu alip guvenlik sorusturmasina girsem kartimi elime almam ne kadar zaman alir hocam

  Sertifika-kimlik onay süreleri, hazırlanacak belgeler vb. detaylar illere göre değişir. Bu nedenle konuya ilişkin en doğru bilgiyi sadece kursunuzdan alabilirsiniz. İyi günler.

 28. 29 Ağustos 2016 - 14:21 | #28

  gökhan :

  2007 yılında kursu bitirdim sertifikayı aldım ama hiç kimliğe döndermedim şimdi kimliğe döndermek istiyorum ne yapmam ve hangi evrakları hazırlamam gerekiyor tşk

  Sertifikanızın süresi dolduğu için yenileme eğitimi aldıktan sonra kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Yenileme eğitimi alacağınız kurstan, ilinizde istenen belgeleri öğrenmeniz uygun olur. İyi günler.

 29. 02 Eylül 2016 - 13:54 | #29

  suphi :

  Hocam ben 27 agustos sinavina girdim benim yenileme 6 eylülde sinav aciklanacak orda 4 gün kaliyo bayram tatiline bayramdan önce kartimi çikarma imkanim var mi

  Soruşturma işlemini daha önce başlattıysanız lehinize olur. Ancak yeni kimlikleri Pasaport Dairesi posta ile kayıtlı adrese gönderiyor, biliyorsunuz sanırım. Bayram kargaşasında posta işleri de muhtemelen etkilenir, malumunuz idari tatille uzadı. Soruşturmaya erken başvurmadıysanız ilinizde bu işlerin ne kadar zaman aldığını kursunuzdan öğrenmeniz uygun olur. İyi günler.

 30. 09 Eylül 2016 - 08:51 | #30

  Emrullah GÜNEŞLER :

  Selamun aleyküm. Ben silahsız sınavı kazandım. Evraklar hangileri kimlik çıkarabilecek için. Bilgilendirirseniz sevinirim

  Kimlik başvuru işlemlerinin tümü bulunulan il ile ilgilidir. Dolayısıyla kursunuzdan öğrenip başvurmanız gerekir. İyi günler.

 31. 09 Eylül 2016 - 08:52 | #31

  Beşiktaş :

  Slm. Hocam benim sorum şimdi ben 65. Özel güvenlik sınavını kazandım. Kursu aradım sertifika bayramdan sonraya kaldı deniliyor. Bu arada randevuyu sertifikayı aldıktan sonra mı almak gerekiyor . Yoksa smdimi almak gerekiyor. Yardımcı olur musunuz ?

  Randevulu işlemler hakkında bilgim yok, kursunuza sormanız doğru olur. Uzun bayram tatili nedeniyle maalesef sertifikalar yetişemiyor. İyi günler.

 32. 17 Eylül 2016 - 11:50 | #32

  Pinar :

  Merhabalar sayın hocam öncelikle bayramınız kutlu olsun güvenlik sınavını kazandim silahlı olarak benim size sorum şu sertifikayimi beklemem gerek yoksa kimlik kartinimi yada sertifika hazir olunca emniyetten hemen kimlik kartina cevirebiliyormuyuz

  Sertifikayı aldıktan sonra ilinizde istenen diğer belgelerle kimlik başvurusu yapmanız gerekir. Emniyetin yapacağı soruşturma olumlu sonuçlandıktan sonra kimliğinizi alabilirsiniz. İlinizde istenen belgeleri, soruşturma süresini kursunuzdan öğrenmeniz gerekir. İyi günler.

 33. 17 Eylül 2016 - 11:51 | #33

  Şehmus :

  Hocam mrblr iyi bayramlar dilerim. Hocam ben 65.sınava girdim kazandım. Evrak konusunda ikametim köyde olduğumuz için jandarmaya bağlı bunun için randevu almam gerekiyormu

  Sadece İstanbul’da randevu sistemi var bildiğim kadarıyla. Evrakınızı eksiksiz tamamladıktan sonra mesai saatleri içerisinde başvurmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 34. 17 Eylül 2016 - 11:53 | #34

  Şehmus :

  Slm. hocam ben 65.özel güvenlik sınavını başarı bir şekilde kazandım. gereken evraklarımıda hazırladım. Fakat hocam ben daha önce Türk silahlı kuvvetlerinde sözleşmeli er olarak görev yaptım. İzin den dolayı sözleşmem feshedildi. Yani ilişiğim kesildi.herhangi bir suçtan dolayı, hakaretten dolayı vb.suçlardan dolayı diyil. Sadece izin den dolayı istenmeden gerçekleşti. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasında bu sorunla karşılaşırmıyım hocam çok teşekkür ederim saygılar

  İzin tecavüzü nedeniyle ilişiğiniz kesildi ise bu, özel güvenlik olmaya engel teşkil eden bir suç olmadığı için sorun olmaz. İyi günler.

 35. 19 Eylül 2016 - 15:17 | #35

  mehmet ali celik :

  Merhaba hocam ben 2010 yilinda kimlik basvuruwu yaptim.. Mahkemem var diye kimligimi vermediler.. Simdi o mahkemeden beraat ettim. Simdi basvuru yapsam yenileme egitimi ile kimligimi alirmiyim

  Beraat ettiyseniz o dava artık sorun olmaz. Yenileme eğitimi alıp kimlik müracaatı yapabilirsiniz. 21.10.2016′ya kadar tamamlanacak şekilde eğitim görürseniz 04.12.2016 sınavına girmeniz mümkün olur. İyi günler.

 36. 26 Eylül 2016 - 08:48 | #36

  ali ünsal :

  hocam merhabalar ben 65,ögg sınavını kazandım silahlı olarak sorum şu hakkımda icra takibi var güvenlik sorusturması açısından sorun teşkil edermi ?

  İcra takibi, özel güvenlik olmaya engel hallerden değildir. Sorun olmaz. İyi günler.

 37. 26 Eylül 2016 - 18:06 | #37

  vedat kütük :

  selam hocam.Ben 2010 yılın da silahlı egitim aldım ve sınvı geçtim ama başka işle ugraştığım için yaka kartını çıkatmadım emniyetten setifikamı yeni aldım ve şimdi bir kurumda iş başvurusu yaptım ama yenilemem geçti emniyet geçici bir belge verirmi yeniletip yaka kartımı çıkartana kadar ne yapmam gerekir.

  Yenileme eğitimi almadan yerine geçecek belge verilmez. Dolayısıyla 04.12.2016 sınavını kaçırmayacak şekilde bir an önce yenileme eğitimi için herhangi bir kursa kayıt yaptırmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 38. 30 Eylül 2016 - 07:49 | #38

  cem kaplanoğlu :

  Merhabalar size bir sorum olucak ben özel güvenlik sertifikasını istanbul’da aldım fakat başka bir İlden kimliğimi alabilirmiyim?

  Sadece ikamet kaydınızın olduğu ilde çıkarabilirsiniz, başka ilden olmaz. İyi günler.

 39. 30 Eylül 2016 - 08:12 | #39

  hasan.c :

  merhaba 2012 yılının temmuz ayında sertifikayı aldım yaka kartı çıkarmadım ama heyet raporunu 1 ay önce yeniledim bu durumda harç parasını yatırıp çıkarsam 2 ay sonra yine yenilemeye gircekmiyim

  Sertifika, üzerinde yazan tarihler arasında geçerlidir. Geç başvuru süre kazandırmaz, alacağınız kart kalan süre içindir. Rapor da bir yıl geçerli, tekrar masraf yapmamak için başvuruyu bir an önce yapmanızı, Temmuz 2017′den önce soruşturması tamamlanacak şekilde yenileme eğitimi almanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 40. 07 Ekim 2016 - 14:50 | #40

  Hasan ünder :

  Merhaba hocam asla randevu alamıyorum düşünemiyorum işe gidemiyorum kimlik soruyorlar neyapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

  Randevu sorunu nasıl çözülecek bilmiyorum, Ankara’da henüz randevu sistemi yok ama insanlar geceden gelip AŞTİ’de yatmaya başlamış. İstanbul’da saat 15.00-16.00 arası sistem beşer dakikalık açılıyormuş diye söyleniyor. O saatlerde şansınızı deneyin demekten başka elden bir şey gelmiyor maalesef. İyi günler.

 41. 07 Ekim 2016 - 14:52 | #41

  Kağan Çivi :

  Merhaba . Ben güvenlik sertifikamı Bursa’dan aldım fakat Yalova’da ikamet ediyorum Kimliğimi Yalova’dan çıkartabilir miyim? Mümkün müdür ? Mümkünse ne yapmam nasıl bir yol izlemem gerekli ? Yardımcı olursanız sevinirim iyi günler .

  Eğitimin alındığı il önemli değil. Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı bulunan ilden yapılabilir. Dolayısıyla Yalova’da istenen belgeleri öğrenip başvuru yapabilirsiniz. İyi günler.

 42. 07 Ekim 2016 - 14:53 | #42

  Cihan :

  Randevu almaya çalışırken eski randevunuzu iptal edin deniyor eski randevunuzu yok bir kere iptal ettim sürekli sorguluyorum aranan kayıt bulunamadı diyor ama randevu denerken hata veriyor eski randevu diyor nasıl çözücez iyi çalışmalar

  İstanbul’un sistemi problemli biraz sanırım. İzmir’inkinde iptal etme, randevu değiştirme mümkünmüş. Ancak çözüm nasıl olur bilemiyorum, Öz.Güv.D.Bşk.lığına iletebilirsiniz. Başkaları da yaparsa dikkate alınacaktır mutlaka. İyi günler.

 43. 10 Ekim 2016 - 15:47 | #43

  Tanju :

  Merhaba hocam size bir sorum olacak sınavı geçtim belgeyi almaya hak kazandım fakat maliyeye ödenecek miktarı şuan ödeme durumum yok kimlik kartını alabilmem için dosyayı teslim ederken o ödemeyi yapmış olmamız zorunlumu ? Daha sonra ödeme gibi bi imkanımız varmı?

  Vergi dekontunun başvuruda verilmesi gerekir. 2016 sonuna kadar 501 TL, yılbaşında artacak bilginiz olsun. İyi günler.

 44. 11 Ekim 2016 - 16:55 | #44

  rabia :

  Merbaha hocam bir sorum olucak. Ben evraklarimi hazırladım fakat bu dilekceyi valilige mi yoksa dosyamin icine koyup mu teslim etmeliyim.

  Dosyanızla birlikte başvuru esnasında emniyete teslim etmeniz gerekir. İyi günler.

 45. 17 Ekim 2016 - 11:49 | #45

  Enes :

  Sınavı kazandım ama 1 ay geçmesine rağmen sertifikam gelmedi emniyetten ne zaman gelir

  Sertifikayı kursunuzdan takip etmeniz gerekir. Zamanını da ancak kursunuz bilir, bu işlem yerelden yürüdüğü için başkalarının bilmesi maalesef mümkün değil. İyi günler.

 46. 17 Ekim 2016 - 11:59 | #46

  Abdulkadir :

  Hocam.Ben ozel guvenlik sinavini kazandim ancak baska ilde okudugum icin ders dolayisiyla yakladik 2 ay gelmeyecegim bir sorun olur mu?Vereceginiz bilgiler icin simdiden tesekkurler…

  Sertifikanızı geç alacaksanız bunu kursunuzla görüşmelisiniz. Yılbaşından itibaren vergiye zam geleceğini de göz ardı etmeyin. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:54 | #1