Özel güvenlik sınavını kazandım, kimliğimi çıkarmak için hangi belgeleri hazırlamam gerekir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

NOT : İstenen belgeler ve adetleri illere göre değişiklik gösterdiği için kursunuzdan sorarak hazırlamanız tavsiye edilir.

 

 

Detaylar için  Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler 

 

Belge Örnekleri

 

 

 

 

Bu yazı bugün : 17, toplamda : 73282 kişi tarafından okundu.

  1. 15 Eylül 2015 - 14:28 | #1

    eylem :

    Dilekce ellemi yoksa bilgisayar dan mi yazilmali

    Belgeler çıktı veya daktiloda yazılmış olmalıdır. Kursunuz bilgi verecektir. İyi günler.

  2. 27 Nisan 2016 - 12:34 | #2

    Etkin :

    Selam ben sınavı kazandım ama şuan başka işte çalışıyorum sertifika almaya gitmedim izin vermediler 1 ay içinde işlem yapmasanız sertifikanız iptal olur dediler arkadaşlarım bunla ilgili bilgi verirmisiniz şimdiden teşekkür

    Sertifika, üzerinde yazılı tarihler arasında beş yıl geçerlidir. Kurstan teslim almadınız diye iptal olmaz. İyi günler.

  3. 03 Mayıs 2016 - 11:09 | #3

    ENES ÇOBAN :

    sınava istanbulda gırdım ama suan ankaradayım kaydımı anakaraya aldım burda işlemlerimi tamamlaya bilirmiyım bide harcı nereye yatıracaz acil.

    İnkilâp-2 Sokak 22/7 adresinde bulunan Karizma Matbaasında dilekçe, kimlik, arşiv formunu yazdırabilirsiniz. Vergi, Ulus’ta Harçlar Verasetler Vergi Dairesine yatırılacak. İyi günler.

  4. 03 Mayıs 2016 - 11:10 | #4

    Kasım :

    merhabalar
    ben 1 sene önce güvenlik belgesini almaya hak kazındım ama param olmadıgı ıcın cıkartamadım dosya 1 yıl içinde iptal mi oluyor yoksa hala beklermi bilgilendirirmisiniz ?

    Sertifika beş yıl, sağlık raporu bir yıl geçerlidir. Raporu yeniden almanız gerekebilir. İyi günler.

  5. 12 Ocak 2017 - 10:02 | #5

    Sinan :

    Hocam şimdi ben istanbulda sinava gircem 29 ocakta daha sonra ankaraya temelli gidecem eğer sınavı kazanırsam sertifikamı ankarada çıkarma imkanım var mi?

    Sertifikayı kursunuzdan almanız gerekir. Kimlik başvurusu da sadece ikamet kaydının olduğu ilden yapılır. İkamet kaydınızı da aldırmak kaydıyla Ankara’dan başvurabilirsiniz. İyi günler.

  6. 14 Ocak 2017 - 08:17 | #6

    Hatice :

    2 yıl önce silahlı özel güvenlik sertifikasına hak kazandım ama şirket kapandı sertifika mi nerden ve nasıl alabilirim. Bide ücret ne kadar acaba.

    Kazandığınız zaman sertifikanızı niçin almayıp da kursta beklettiniz, bu tür durumlar sıkıntılı. Bulunduğunuz ilin özel güvenlik şubesine başvurun, başka yol bilemiyorum. İyi günler.

  7. 18 Ocak 2017 - 10:06 | #7

    Mehmet :

    2012 yilinda guvenlik seltifakisi aldim ama emliyetten yaka kartini almadim yenileme sinavina gire bilirmiyim seltifakam iptal olurmu

    Sertifika ile yenileme eğitimi alıp süreyi beş yıl daha uzatabilirsiniz. Kimlik müracaatı yapmamak hak kaybına neden olmaz. İlkinden başlayıp sertifikalarınızı muhafaza etmeyi ihmal etmeyin. İyi günler.

  8. 18 Ocak 2017 - 17:29 | #8

    elif :

    özel sektörde çalışmaktaydım.07.06.2017 tarihinde güvenlik kart sürem doluyor. özel sebebten dolayı 30 nisandaki sınava gireceğim işim sıkıntıya girer mi yenileme sertifikası işimi sıkıntya sokmamak için yeterli midir

    Çalışmaya devam edebilmek için sertifika almak yeterli değil. Süre dolmadan yeni kimliği almış olmak gerekir. Kursunuzla görüşüp sertifikayı aldıktan sonraki işlemleri geciktirmemenizi tavsiye ederim. İlinizde randevulu sistem olup olmadığını bilemiyorum. Kursunuz bilgi verecektir mutlaka. İyi günler.

  9. 02 Şubat 2017 - 16:22 | #9

    Ayga :

    Merhaba silahlı özel guvenlik sertifikası almak istiyorum sicilimde 2adet basit yaralama sucu var biri 1000 diğeri 3000 tl adlı para cezasına çevrildi denetimli serbestliğim devam ediyor 3000 tl lik ceza 1 ay hapis ti paraya çevrildi yasalarda 6 aydan fazla olma şartı var ancak ilçe jandarmada kesici aletle yaralamalarda alınamıyor demişler babama..ilde oturmarmadigimdan il özel güvenliğe de soramadım yardımcı olurmusunuz.

    Yaralama suçunda alınan cezada 6136 S.Kanuna göre; silah-bıçak, delici-ezici silah kapsamında değerlendirilen alet kullanımı varsa silahlı için engel teşkil eder. Yan sütun, Kategoriler/Kimler Güvenlik Olamaz/Silah Ruhsatı Almayı Engelleyen Haller başlıklı yazıyı okumanızı tavsiye ederim. İyi günler.

  10. 02 Şubat 2017 - 16:23 | #10

    Reşat :

    Merhaba benim ikametgah istanbulda ben mardinde sınava girmiştim yakkaşık 1 aydır sertifikamı Aldım ama istanbulda kimlik almak için randevu gerekiyor randevular dolu olduğundan dolayı alamıyorum şu anda şubat 3 kadar dolu gösteriyor yani ben evrakkarımı mardinden teslim edersem olurmu.

    Kimlik müracaatında ikamet kaydının olduğu ilden başvuru zorunluluğu var. Mardin’den başvuru yapabilmeniz ancak ikamet kaydını aldırmakla mümkün olabilir. İyi günler.

  11. 17 Şubat 2017 - 17:25 | #11

    Zehra :

    Iyi aksamlar ogg sinavini silahli olarak kazandim sayfanizdan sonrasinda yapilmasi gerekenleri de okudum fakat bu islemlerin sonuclanip kimligimizi alma suremiz tahmini ne kadar surer simdiden tesekkurler.

    Kimlik başvurusu randevulu sisteme geçtiğinden beri işler değişti. Başvuru belgeleri ve kimlik onay süreleri neredeyse her ilde farklı. Bu nedenle konuya ilişkin en sağlıklı bilgiyi aynı ilde olmak hasebiyle sadece kursunuzdan alabilirsiniz. İyi günler.

  12. 17 Şubat 2017 - 17:26 | #12

    Eray Demirel :

    Merhbalar sınavı kazandım . Bundan sonra herhangi bir ücret ödemem gereken yer varmı . Yaklaşık olarak ne kdar ödeycz

    520 TL vergi, 20 TL kimlik parası gideriniz olur. Bunları nerelere yatıracağınız, başvuru belgeleri vb. hakkında bilgiyi kursunuzdan almanız uygun olur. İyi günler.

  13. 17 Şubat 2017 - 17:28 | #13

    Celil :

    2009 da sinavi kazandim is geregi yurt disana gittim sertifika yi alabilir miyim

    Yenileme yapmadığınız için sertifikanızın süresi dolmuş görünüyor. Önce yenileme eğitimi almanız gerekir. Yenileme sınavlarına katılmak kaydıyla kalma-geçme yok. Yenilemeden sonra alacağınız sertifika ve ilk sertifika ile kimlik başvurusu yapabilirsiniz. İstenen belgeleri zamanı geldiğinde kursunuzdan öğrenip hazırlamanız uygun olur. İyi günler.

  14. 21 Şubat 2017 - 11:05 | #14

    faruk a. :

    silahlı güvenlik sertifikamı aldım evraklarımı tamamladım fakat internet üzerinden iem.gov.tr den randevuyu bi türlü alamadım mütiş yoğunluk var başka ilden veya başka bi sekilde güvenlik kimlik kartımı almanın yolu varmı? teşekkürler

    Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı olan ilden yapılabilir. Başka ilden başvuru için ikamet kaydını da aldırmak gerekir. İyi günler.

  1. 14 Şubat 2009 - 21:54 | #1