Özel güvenlik sınavını kazandım, kimliğimi çıkarmak için hangi belgeleri hazırlamam gerekir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

NOT : İstenen belgeler ve adetleri illere göre değişiklik gösterdiği için kursunuzdan sorarak hazırlamanız tavsiye edilir.

 

 

Detaylar için  Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler 

 

Belge Örnekleri

 

 

 

 

Bu yazı bugün : 11, toplamda : 86909 kişi tarafından okundu.

 1. 15 Eylül 2015 - 14:28 | #1

  eylem :

  Dilekce ellemi yoksa bilgisayar dan mi yazilmali

  Belgeler çıktı veya daktiloda yazılmış olmalıdır. Kursunuz bilgi verecektir. İyi günler.

 2. 27 Nisan 2016 - 12:34 | #2

  Etkin :

  Selam ben sınavı kazandım ama şuan başka işte çalışıyorum sertifika almaya gitmedim izin vermediler 1 ay içinde işlem yapmasanız sertifikanız iptal olur dediler arkadaşlarım bunla ilgili bilgi verirmisiniz şimdiden teşekkür

  Sertifika, üzerinde yazılı tarihler arasında beş yıl geçerlidir. Kurstan teslim almadınız diye iptal olmaz. İyi günler.

 3. 03 Mayıs 2016 - 11:09 | #3

  ENES ÇOBAN :

  sınava istanbulda gırdım ama suan ankaradayım kaydımı anakaraya aldım burda işlemlerimi tamamlaya bilirmiyım bide harcı nereye yatıracaz acil.

  İnkilâp-2 Sokak 22/7 adresinde bulunan Karizma Matbaasında dilekçe, kimlik, arşiv formunu yazdırabilirsiniz. Vergi, Ulus’ta Harçlar Verasetler Vergi Dairesine yatırılacak. İyi günler.

 4. 03 Mayıs 2016 - 11:10 | #4

  Kasım :

  merhabalar
  ben 1 sene önce güvenlik belgesini almaya hak kazındım ama param olmadıgı ıcın cıkartamadım dosya 1 yıl içinde iptal mi oluyor yoksa hala beklermi bilgilendirirmisiniz ?

  Sertifika beş yıl, sağlık raporu bir yıl geçerlidir. Raporu yeniden almanız gerekebilir. İyi günler.

 5. 12 Ocak 2017 - 10:02 | #5

  Sinan :

  Hocam şimdi ben istanbulda sinava gircem 29 ocakta daha sonra ankaraya temelli gidecem eğer sınavı kazanırsam sertifikamı ankarada çıkarma imkanım var mi?

  Sertifikayı kursunuzdan almanız gerekir. Kimlik başvurusu da sadece ikamet kaydının olduğu ilden yapılır. İkamet kaydınızı da aldırmak kaydıyla Ankara’dan başvurabilirsiniz. İyi günler.

 6. 14 Ocak 2017 - 08:17 | #6

  Hatice :

  2 yıl önce silahlı özel güvenlik sertifikasına hak kazandım ama şirket kapandı sertifika mi nerden ve nasıl alabilirim. Bide ücret ne kadar acaba.

  Kazandığınız zaman sertifikanızı niçin almayıp da kursta beklettiniz, bu tür durumlar sıkıntılı. Bulunduğunuz ilin özel güvenlik şubesine başvurun, başka yol bilemiyorum. İyi günler.

 7. 18 Ocak 2017 - 10:06 | #7

  Mehmet :

  2012 yilinda guvenlik seltifakisi aldim ama emliyetten yaka kartini almadim yenileme sinavina gire bilirmiyim seltifakam iptal olurmu

  Sertifika ile yenileme eğitimi alıp süreyi beş yıl daha uzatabilirsiniz. Kimlik müracaatı yapmamak hak kaybına neden olmaz. İlkinden başlayıp sertifikalarınızı muhafaza etmeyi ihmal etmeyin. İyi günler.

 8. 18 Ocak 2017 - 17:29 | #8

  elif :

  özel sektörde çalışmaktaydım.07.06.2017 tarihinde güvenlik kart sürem doluyor. özel sebebten dolayı 30 nisandaki sınava gireceğim işim sıkıntıya girer mi yenileme sertifikası işimi sıkıntya sokmamak için yeterli midir

  Çalışmaya devam edebilmek için sertifika almak yeterli değil. Süre dolmadan yeni kimliği almış olmak gerekir. Kursunuzla görüşüp sertifikayı aldıktan sonraki işlemleri geciktirmemenizi tavsiye ederim. İlinizde randevulu sistem olup olmadığını bilemiyorum. Kursunuz bilgi verecektir mutlaka. İyi günler.

 9. 02 Şubat 2017 - 16:22 | #9

  Ayga :

  Merhaba silahlı özel guvenlik sertifikası almak istiyorum sicilimde 2adet basit yaralama sucu var biri 1000 diğeri 3000 tl adlı para cezasına çevrildi denetimli serbestliğim devam ediyor 3000 tl lik ceza 1 ay hapis ti paraya çevrildi yasalarda 6 aydan fazla olma şartı var ancak ilçe jandarmada kesici aletle yaralamalarda alınamıyor demişler babama..ilde oturmarmadigimdan il özel güvenliğe de soramadım yardımcı olurmusunuz.

  Yaralama suçunda alınan cezada 6136 S.Kanuna göre; silah-bıçak, delici-ezici silah kapsamında değerlendirilen alet kullanımı varsa silahlı için engel teşkil eder. Yan sütun, Kategoriler/Kimler Güvenlik Olamaz/Silah Ruhsatı Almayı Engelleyen Haller başlıklı yazıyı okumanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 10. 02 Şubat 2017 - 16:23 | #10

  Reşat :

  Merhaba benim ikametgah istanbulda ben mardinde sınava girmiştim yakkaşık 1 aydır sertifikamı Aldım ama istanbulda kimlik almak için randevu gerekiyor randevular dolu olduğundan dolayı alamıyorum şu anda şubat 3 kadar dolu gösteriyor yani ben evrakkarımı mardinden teslim edersem olurmu.

  Kimlik müracaatında ikamet kaydının olduğu ilden başvuru zorunluluğu var. Mardin’den başvuru yapabilmeniz ancak ikamet kaydını aldırmakla mümkün olabilir. İyi günler.

 11. 17 Şubat 2017 - 17:25 | #11

  Zehra :

  Iyi aksamlar ogg sinavini silahli olarak kazandim sayfanizdan sonrasinda yapilmasi gerekenleri de okudum fakat bu islemlerin sonuclanip kimligimizi alma suremiz tahmini ne kadar surer simdiden tesekkurler.

  Kimlik başvurusu randevulu sisteme geçtiğinden beri işler değişti. Başvuru belgeleri ve kimlik onay süreleri neredeyse her ilde farklı. Bu nedenle konuya ilişkin en sağlıklı bilgiyi aynı ilde olmak hasebiyle sadece kursunuzdan alabilirsiniz. İyi günler.

 12. 17 Şubat 2017 - 17:26 | #12

  Eray Demirel :

  Merhbalar sınavı kazandım . Bundan sonra herhangi bir ücret ödemem gereken yer varmı . Yaklaşık olarak ne kdar ödeycz

  520 TL vergi, 20 TL kimlik parası gideriniz olur. Bunları nerelere yatıracağınız, başvuru belgeleri vb. hakkında bilgiyi kursunuzdan almanız uygun olur. İyi günler.

 13. 17 Şubat 2017 - 17:28 | #13

  Celil :

  2009 da sinavi kazandim is geregi yurt disana gittim sertifika yi alabilir miyim

  Yenileme yapmadığınız için sertifikanızın süresi dolmuş görünüyor. Önce yenileme eğitimi almanız gerekir. Yenileme sınavlarına katılmak kaydıyla kalma-geçme yok. Yenilemeden sonra alacağınız sertifika ve ilk sertifika ile kimlik başvurusu yapabilirsiniz. İstenen belgeleri zamanı geldiğinde kursunuzdan öğrenip hazırlamanız uygun olur. İyi günler.

 14. 21 Şubat 2017 - 11:05 | #14

  faruk a. :

  silahlı güvenlik sertifikamı aldım evraklarımı tamamladım fakat internet üzerinden iem.gov.tr den randevuyu bi türlü alamadım mütiş yoğunluk var başka ilden veya başka bi sekilde güvenlik kimlik kartımı almanın yolu varmı? teşekkürler

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı olan ilden yapılabilir. Başka ilden başvuru için ikamet kaydını da aldırmak gerekir. İyi günler.

 15. 27 Şubat 2017 - 16:32 | #15

  mevlan :

  Merhaba. Ben silahsız özel guvenlik sınavını kazandım. Evraklarimi tamamladım. Ve ilgili makama verdim. Kimlik vermediler. Arşiv araştırma yapacaklar. Kaç günde sonuçlanır.

  Soruşturma süresi illere göre değiştiği için bu sorunuza sadece kursunuz ve başvuru yaptığınız yerden cevap almanız mümkün, başkası bilemez. İyi günler.

 16. 27 Şubat 2017 - 16:34 | #16

  Latif yilmaz :

  Merhaba ben silahsiz guvenlik sinavini kazandim ve evrakları emniyete teslim ettim bana 1 ay sonra kartiniz cikar dediler simdi ben kartsiz sertifikayla ise girebilirmiyim acaba

  Özel güvenlik olarak çalışabilmek sadece kimlikle olur, sertifika ile çalışmak mümkün değil. Ancak kimliğinizin soruşturma aşamasında olduğunu belirterek iş başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler.

 17. 27 Şubat 2017 - 16:34 | #17

  burak :

  ben son sınavda silahlı kazandım sonrasında ne yapmam gereklı

  Kimlik başvurusunda istenen belgeler, temini, işlemler ve süreleri illere göre değiştiği için kursunuzdan öğrenmeniz gerekir. İyi günler.

 18. 14 Mart 2017 - 16:03 | #18

  Uğur :

  Merhaba ben özel güvenlik için dosya göndermiş tahkikat kaç gün sürer ve sonuçlar ne olur acaba ?

  Soruşturma süreleri illere göre değiştiği için başvuru yaptığınız yer ve kursunuz dışında bu sorunuza doğru cevap alabilmeniz mümkün değil. İyi günler.

 19. 21 Mart 2017 - 14:26 | #19

  CAN :

  Hocam Merhaba Sınavı Kazandım Ama Bazı Arkadaşlarım Gibi Bende Almadım Sertifakımı Ama Kurs Aldığım Yer Sertifikamı Bulamıyor Bunun İçin Ne Yapmam Gerekiyor. Emniyette Sertifikanın Nüshası Bulunurmu Ve Ben Sertifika İçin Dilekçe Yazsam Emniyet’den Sertifikayı Alabilirmiyim
  Nasıl Bir Yol İzlemeliyim ?

  Bu sorun sizden değil, kursunuzdan kaynaklanıyor. Buna rağmen siz çözüm bulmaya çalışıyorsunuz çok garip. Bulamıyorlarsa yenisini tanzim edip onaylatacaklar ve size verecekler. Başvuruda fotokopi olmaz, aslı gerekir. Bütün bunları kursunuzun bilmesi ve sorunu çözmesi gerekir. İyi günler.

 20. 21 Mart 2017 - 14:27 | #20

  AZAD KORKMAZ :

  merhaba 5 marttaki sınavı geçtim.randevu için istanbul 5 mayısa kadar dolu görünüyor .birçok güvenlikçi kimlik için yakın çevre illerden alıyorlar.bende alabilirmiyim. türkiyenin her yerinde geçtlğini söylüyorlar.

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı olan ilden yapılabilir. Yakın illerden randevu alanlar, ikamet kayıtlarını da taşıdılarsa başvurabilirler. Aksi halde zaman ve para kaybından başka bir şey olmaz. İyi günler.

 21. 22 Mart 2017 - 11:32 | #21

  AZAD KORKMAZ :

  sevgili admin.Öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. bugün 21:05 te sistem açıldı ve 21:08 de 8 mayıs tarihine randevumu aldım. randevu alacakların dikkatine özellikle mail adresleriniyazmayı unutmasınlar ve sıralamada kalabalık görünen grupları işaretlesinler.az kişi bulanan yeri işaretleyince sistem kapanıyor. arkadaşları bilgilendirirseniz sevinirim…

  İstanbul’da randevu çilesi çekenlerin işine yarayacak bu bilgi paylaşımı için teşekkür ederiz. İyi günler.

 22. 23 Mart 2017 - 14:10 | #22

  Kenan :

  Hocam merhaba. 10 ay önce mahkeme kararıyla uyuşturucu kullanmaktan 1yıl 8 ay ceza aldım ve ceza ertelendi. 5 yıllık denetimli serbestlik verildi bana. 5 marttaki silahlı temel güvenlik sınavında başarılı oldum. Adli sicil kaydım ve gbt temiz gözüküyor. Sertifikamı bekliyorum. Silahlı güvenlik kartımı almada sorun görüyormusunuz. Teşekkür ederim.

  Kararda erteleme veya HAGB olup olmadığı önemli. Sadecce erteleme ise hiç olmaz. HAGB varsa denetimli serbestlik sorunsuz tamamlandığında olabilir. Gerek ceza süresinin bir yıldan fazla olması, gerekse suçun uyuşturucu olması maalesef olumsuz görünüyor. Yine de içinizde şüphe kalmaması açısından kimlik harcını yatırmadan önce mahkeme kararıyla birlikte bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 23. 30 Mart 2017 - 14:04 | #23

  cengiz :

  merhaba, ben Sivas’ta sınava girdim sertifikamı oradan aldım şimdi Denizliye taşındım ama ikametim Sivas’ta. Kimlik için başvuru yapmadım buradan kimliğimi çıkartabilir miyim? Cevabınızı bekliyorum

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı olan ilden yapılabilir. İyi günler.

 24. 30 Mart 2017 - 14:34 | #24

  cengiz :

  yani ikameti Denizli’ye alırsam bütün işlemleri buradan yapabilir miyim?

  İkamet kaydını almak şartıyla yapabilirsiniz. İyi günler.

 25. 31 Mart 2017 - 16:28 | #25

  Faruk :

  Merhabalar ben sınava istanbulda girdim ve kazandım ama ikamet kaydim hatayda ben burada yani istanbulda sertifikayi kimliğe cevirebilirmiyim ? Şimdiden teşekkürler…

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı olan ilden yapılabilir. İstanbul’dan başvurabilmeniz için kaydınızın orada olması gerekir. Bu arada İstanbul’da randevular Mayıs’a kadar dolmuş diyorlar. Orayı beklemekten ise Hatay’a gidip gelmek daha az zaman alabilir. İyi günler.

 26. 01 Nisan 2017 - 08:09 | #26

  Erhan :

  Hocam silahli guvenlik sinawini kazandim ancak trafik kazasiyla ilgili suren mahkemem war sertifakayi almaya gittim kursa kurstaki gorevli bnm gibi mahkemesi suren.bi kisi mahmeke sonuclanmadan kartini alamamis acaba dogrumudur sonuclanmasini mi beklemek gerek yoksa alabilirmiyim kartimi

  Trafik kazası, taksirli suç kapsamında ve taksirli suçlarda ceza süresi bir yıldan fazla dahi olsa sorun olmaz. Davanın son durumunu gösterir belgeyi, müracaat evrakınıza eklemeniz yeterli. İyi günler.

 27. 05 Nisan 2017 - 14:43 | #27

  Cemil :

  Merhaba hocam ben istanbul dan sertifikami aldim yeni kimligimi başka yerde çikara bilirmiyim

  Kimlik başvurusu sadece, ikamet kaydı olan ilden yapılabilir. Kaydınızı da aldırmak şartıyla mümkün. İyi günler.

 28. 05 Nisan 2017 - 14:45 | #28

  SEVCAN :

  Merhaba ben özel güvenlik sınavını kazandım fakat maddi neden dolayı vergi parasını ödeyemedim sertifikam iptal olurmu ve ne kadar süre içinde kimlik çıkarmam gerekiyor bana bu konuda bilgi verirmisiniz

  Sertifika üzerinde yazılı tarihler arasında beş yıl geçerlidir. Her yıl başında vergi artar, rapor geçerlilik süresi de bir yıldır. Kimlik almadan beş yıl geçerse sadece sertifika ile yenileme eğitimi almak da mümkün. Belediye ve muhtarlıklar vergi bedeli konusunda yardıcı olabiliyor, bilginiz olsun. İyi günler.

 29. 05 Nisan 2017 - 14:47 | #29

  Erhan :

  Peki hocam adimiza acilmis hirsizlik ile suclanan bi mahkeme war ve mahkeme 9.ayda benm ewraklarim hazir kimlik cikartmamda bi sknti olrmu

  Kimlik başvurusunda o davanın son durumunu gösterir belge vermeniz gerekir. Her durumda dava ile ilgili belge lazım olduğuna göre vergi ve diğer masrafları yapmadan önce özel güvenlik şubeye danışmanızı tavsiye ederim. Oradan alacağınız cevaba göre hareket edersiniz. İyi günler.

 30. 06 Nisan 2017 - 09:25 | #30

  Erhan :

  Ben vergi ve diger evraklarimi tamamladim ama bumahkeme 9.ayda hocam herseyim hazir eger bi sknti olursa vergi ve diger masraflarimi geri alabilirmiyim herseyim hazir ama son dakika hirsizlikla acilan bi dawa cikmis

  Sadece verginin geri alınması mümkün, kurs-rapor-sınav ücreti yanar maalesef. İyi günler.

 31. 06 Nisan 2017 - 13:44 | #31

  Erhan :

  Saolun hocam ama.ben herseyi kazanmisism kimlik kartini cikartmamda bi sknti olcagini sanmiyorum ve daha dava 9.ayda gozukuo sacmalik deilmi ole bisi olmasi dava baslamadan sicil e geciomu yoksa dawa.sonuclandikdan sonra mi sicilde gozukuo hocam

  Kategoriler/Kimler Güvenlik Olamaz bölümünü lütfen okuyun. Ayrıca detayları kursunuzla görüşmeniz, sormanız uygun olur. İyi günler.

 32. 14 Nisan 2017 - 08:39 | #32

  murat :

  slm ben sınava girdim kazandım.harc ve kart parasını yatırdım.sertifika süresi 2022 kadar gecerli askerliğin bitmesinede 10 ay var iptal olur mu

  Kart başvurusunu on ay sonra mı yapacaksınız, anlayamadım. Sertifika geç başvuruldu diye iptal olmaz. Ancak raporun bir yıl geçerli olduğunu unutmayın, bir yıl geçtikten sonra başvurursanız yeniden rapor almanız istenebilir. İyi günler.

 33. 14 Nisan 2017 - 08:40 | #33

  Adem :

  T.C KİMLİĞİMİ YENİLEMEK İÇİN BAŞVURU YAPTIM MUHTARLIK TAN ARŞİV ARASTIRMASI FORMUNU ONAYLATMAK İÇİN GİTTİĞİMDE KİMLİĞİN KAYITLI OLDUĞU YER VE VERİLDİĞİ YERİ BİLGİSAYAR SİSTEMİNDE GÖZÜKMEDİĞİ İÇİN BOŞ BIRAKARAK ONAYLADI VE FOTOĞRAFIMI YAPIŞTIRIP ÜSTÜNÜ MÜHÜRLEMEDİ SORUN OLURMU ACABA

  Ankara’da muhtar onayı aranmıyor. Bu işlemler illere göre değiştiği için şehrinizdeki uygulamayı en iyi bilebilecek/bilmesi gereken yer kursunuzdur. Sanırım oraya danışmanız uygun olur. İyi günler.

 34. 22 Nisan 2017 - 16:37 | #34

  ramazan :

  mrb jandarma bölgesinde oturuyorum evraklarımı jandarmaya teslim ettiğim bayağı oldu mesaj dün geldi henüz sistemdem randevu alamadım 11 05 2017 de sertifika sürem doluyo iş aktimi sıkıntıya sokarmı

  Randevulu sisteme bildiğim kadarıyla jandarma dahil değil. Dahilse de uygulamasını inanın bilmiyorum. Başvuru yaptığınız yerle görüşüp kimliğiniz çıkana kadar işyeri ile sıkıntı olmaması için başvuruyu aldıklarına dair, emniyetin yaptığı gibi bir yazı vermelerini isteyebilirsiniz sanırım. İlinizdeki uygulamayı daha iyi bilecekleri muhakkak olan kursunuza da danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 35. 11 Mayıs 2017 - 14:02 | #35

  Eren :

  Merhaba, ben silahlı olarak ögg sinavina girdim silahsiz kazandim dedim silahli kazanana kadar silahsiz icin randevu alim dedm istanbulda 2 ay sonrasina verdi o ara silahli atislara girdim gectim randevu zamani geldi acaba silahli işlem yaptirabilirmiyim tekrar randevu alirsam 1.5 2 ay sonrasina verick bir şey daha sorucam bütün evraklarim tamam sadece parmak izi kayit formu karakol vermedi ögg den alicaksn dedi evrak teslim ederkenmi acaba vericem onuda tesekkurler.

  Kimlik başvuru işlemleri, süreleri, istenen belgeler, onayı, onaydan sonra ilgiliye teslimi vb. bu tür tüm detaylar ilden ile değişiyor. Aynı randevu sistemini kullanan Ankara ve İzmir’de bile fark var. Dolayısıyla sorunuzun cevabını inanın bilemiyorum, muhtemelen kursunuz aynı şehirde olmak nedeniyle daha fazla bilgi verip yardımcı olacaktır. İyi günler.

 36. 13 Mayıs 2017 - 11:15 | #36

  Ramazan :

  Hocam silahsız sertifikamı yenilemeye hak kazandım emniyete teslim ettim şimdi silahlı sertifika için kursa başvurdum silahlı sertifikayı hallettikten sonra emniyetten kimliğim gelene kadar bana kursun vereceği sertifika ile banka güvenliği için iş başvurusu yapabilir miyim teşekkür ederim

  Silahlı sertifikayı alıp kimlik başvurusu yaptıktan sonra işleminizin soruşturma aşamasında olduğu belirterek iş başvurusu yapabilirsiniz. Daha öncesinde yapsanız dahi silahlı kimlik olmadan bankada çalışmanız mümkün olmaz. Bu nedenle silahlı sınavına iyi çalışmanızı, sertifikanın yaklaşık onay tarihini kursunuzdan öğrenip randevuyu erken almanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 37. 15 Mayıs 2017 - 12:46 | #37

  umut :

  selamünaleyküm hocam 2015 yılında silahlı güvenlik kartı için başvurdum ama silahsız guvenlik sertifikasını kazandım şuan elimde kartı çıkarmam için şuan ne yapmam lazım ? şimdiden tesekkurler

  İşlemler, istenen belgeler vs. illere göre değiştiği için başvurudan önce kursunuzdan bilgi almanız uygun olur. Ana Sayfa’da Kimlik Kartı İşlemleri bölümünde genel bilgi var. İyi günler.

 38. 16 Mayıs 2017 - 07:51 | #38

  Selin :

  Merhabalar,ben 2013 te sınavı kazandım ama yaka kartını cikartmadim bu 5 senelik süre yaka kartı çıktiktan sonra mı geçerli kazanılan sınavdan sonraki süreç mi? Yani şu anda yaka kartını çıkarsam 1 sene sonra yenileme eğitimine mı gitmem gerekiyor?

  Sertifikanızı incelerseniz üzerinde başlangıç tarihi ve beş yıl yazar. O başlangıç tarihine göre sertifika beş yıl geçerlidir. Süre dolduktan sonra yenileme sertifikası da alarak kimlik başvurusu mümkündür. Kimlik başvurusu yapılmasa da süre kendiliğinden ilerlediği için başvurduğunuzda kalan süre kadar geçerli kimlik alırsınız. İyi günler.

 39. 22 Mayıs 2017 - 12:11 | #39

  serkan :

  hocam benim egitim gordugum kurs ic isleri bakanligi tarafindan kapatildi butun haklarimiz baska kursa devredildi kapatilan kursun yerine baska bir kurs acilacak evraklarimiz ikamet ettigimiz ile gelirmi yoksa haklarimizin oldugu kursami

  Kursiyerler başka kursa devredilse de işlemler aynı şekilde yürütülür. Evraktan kastınız sertifika ise sizin imza karşılığı kurstan almanız gerekir. Bundan sonrasını yeni kursa danışarak yapmanızda yarar var. İyi günler.

 40. 02 Haziran 2017 - 14:54 | #40

  Aykut :

  Merhabalar. Uzun zamandır arastırma yaptım ama tam tadmın edici bi cvp bulamadım. İlk sorum ben bıngol de yasıyorum ve herhangı ozel guvenlık kursuna yazılıp almayı dusunuyorum. Sizce bunun bı sakıncası var mı ? Yada kurs ıcın nelerı arastırmamız gerekır ? Diger bir sorum seltıfıkayı aldıktan sonra gıresun da yasayacagım ve bıngol de almıs oldugum seltıfıkayı gıresun da nasıl ıs bulabılırım ? Baska bır ılde aldıgım seltıfıkanın bana bır zararı olur mu ıs konusunda yada seltıfıka yenıleme konularında ?? Şimdiden teşekkür ederim.

  Özel güvenlik kimlik kartı almak ehliyet almak gibidir. Benzer işlem ve aşamaları vardır. Aynı ehliyet gibi tüm yurtta geçerlidir. Bingöl’de yaşıyorsanız orada kurs görmenizden doğal ne olabilir, başka ilde niçin zararı olsun. Önemli olan sizin derslerinizi takip edip haklarınızı, yetkilerinizi iyi öğrenip sorumluluk sahibi bir özel güvenlik olabilmenizdir. İyi günler.

 41. 21 Temmuz 2017 - 16:14 | #41

  Burak :

  Merhaba ben 07.05.2017 yenileme sınavına girdim evraklarımı teslim ettim bana 2ay sonra geleceksin biz sana yeni kimlik düzenlicez dediler ama çalışmak için bir belge vermediler benim normalde 17.08.2017 de geçerlilik sürem doluyor ama sertifikamda 2022ye kadar geçerlilik sürem var kimlik düzenlenene kadar çalışmaya devam edebilirmiyim yoksa o arada kalan 1ayı beklicem mi yardımcı olursanız sevinirim

  Bildiğim kadarıyla tüm yurtta randevu sistemine geçildi. Randevulu sistemde aday başvuruyu özel güvenlik şubeye yapar, kimlik de Pasaport D.Bşk.lığınca hazırlanıp kayıtlı ikamet adresine gönderilir. Dolayısıyla başvurudan iki ay sonra gelmeniz istendiğine göre sizin ilinizde farklı bir uygulama var sanırım. Ankara’da eskiden başvuranlara onbeş gün geçerli belge veriliyordu, artık bunu yapmıyorlar. Çalışmaya devam edebilmek için süre dolmadan kimliği almanız gerekir. Ancak siz üstünüze düşeni yapmışsınız, bu durumda işyeriniz de anlayış gösterir sanıyorum. Evrakınızın akıbeti hakkında kursunuz ve başvuru yaptığınız yer dışında bilgi alabilecek bir yer yok maalesef. İyi günler.

 42. 22 Temmuz 2017 - 15:44 | #42

  efe :

  mrb admın tşk ılgın ıcın bi sorum olacak benim yaka kartım mayıs ayında bitti ıhmalsızlıkten degıstıremedım unuutm daha dogrusu en yakın sıvanda 30 tembuzda var ona kayıtımı yaptırdım haftaya gırecem kısmet olursaa buzamana kadar sırketın haberı molmadı cok sukurr sınava gırdıkten sonra sıkıntı kalırmı tşk

  Yeni kimliği alana kadar sıkıntı ihtimali olur. Denetlemede durumunuz tespit edilirse şirketinize ceza kesilir. Kursunuzla görüşüp sertifikanın yaklaşık onay tarihine göre randevuyu erken alıp başvurmanızı tavsiye ederim. Kimliği en kısa zamanda alabilmek için başka yapacak bir şey yok. İyi günler.

 43. 31 Temmuz 2017 - 11:51 | #43

  Sinan :

  Merhaba ben konyada kursa gittim sınavı kazandım evrakları teslim ettim maliye harcını kursa verdim fakat bazı sebeplerden dolayı memlekete geldim samsuna şimdi doslarımı gönderecekler samsun il emniyete vericem maliye harcı tekrar samsun il emniyete yatırmam gerekli mi yoksa konyaya yatrdgm da olur mu

  Kimlik harcını herhangi bir ilde yatırmış olmanız fark etmez, ikamet kaydınızın olduğu ilden o dekontla başvuru yapabilirsiniz. İyi günler.

 44. 19 Ağustos 2017 - 07:18 | #44

  Furkan :

  Merhabalr ben sertifikamı kazandm kursdanda aldım 14 eylüle anca randevu bulabildim ve suan iş buldm o tarihden önce calısabilir belgesi alabilirmiyim ne yapmam lazm önce ise baslaya bilmem icin

  Özel güvenlik olarak çalışabilme ancak kimlikle mümkün, başka türlü olmaz. Kimlik yerine belirttiğiniz şekilde çalışabilir belgesi verme şeklinde bir uygulama yok. Öyle bir belgeyi kimliği alması kesin olana verirler, kimlik alması kesinleşene de kimliği veriyorlar zaten. İyi günler.

 45. 21 Ağustos 2017 - 08:00 | #45

  emine :

  Merhaba ben 71.ögg sınavına silahlı girdim dakat atış yapamadığım için silahtan kaldım sadece silahsız sınavını kazandım.silahsız belgemi almalımıyım ?alırsam silah sınavını ikinci sınavda kazanırsam silahlı belgemi almak için gene aynı belgelerimi hazırlayacağım?

  Silahsız kimlik alıp kalan sınav haklarınızı silah için kullanabilirsiniz. Kimlik başvuru işlemleri, istenen belgeler vb. bir çok detay illere göre değiştiği için tamamen kursunuzdan bilgi almanız gereken hususlar bunlar. İyi günler.

 46. 11 Eylül 2017 - 07:37 | #46

  Müslüm Tata :

  71′inci temel eğitim,30 temmuzda girdiğim sınavı hak ile kazandım ama hala kimlik kartımı alamadım ne zaman süreyle alabilirim kimlik kartı almak için bu kadar uzun mu sürüyor yoksa bizim şirket mi sıkıntılı anlamadim gitti.

  Sertifikayı aldıktan sonra şirketle işlem açısından işiniz biter. Kimlik başvurusu yaptıysanız bundan sonrası soruşturma vb. işlemler, dolayısıyla emniyetle ilgilidir. Gelen yorumlardan tüm illerde soruşturma sürelerinin oldukça uzun olduğu anlaşılıyor. Muhtemelen sizin ilinizde de benzer durum vardır. İyi günler.

 47. 28 Eylül 2017 - 12:32 | #47

  Ulaş Yıldız :

  Merhabalar kolay gelsin benim sorumu acil cevaplarsanız sevinirim ben 15-20 gün önce evraklarını dosyamı eksiksiz teslim ettim zaten kontrollerde yapıldı bi kaç gün önce karakoldan arandım özel güvenlik işlemi için karakola uğramanız lazım denildi ikamet ettiğim şehir dışında olduğum için haftaya gelsem olur mu dedim tamam olur dediler kursu aradım bir sıkıntı olmaz bilgi veya belge isteyebilir denildi bir sıkıntı olur mu kendi ikamet ettiğim şehre gitmeden önce bi bilgi Verirseniz sevinirim teşekkürler şimdiden

  Kimlik onay işlemleri için en sağlıklı bilgi alabileceğiniz yer kursunuzdur. Sertifika-kimlik onay süreleri, istenen belgeler, sistemin işleyişi gibi detaylar illere göre değişebiliyor. Kursun sizden istenebileceğini söylediği belge hakkında da bilgim yok inanın. İyi günler.

 48. 10 Ekim 2017 - 07:19 | #48

  yusuf :

  hocam iyi gunler ben 5 gun once evraklarimi emniyete verdim bana dediler 40 gun sonra seni arayip fotoraf getirip kimlik muracati yapcksin dediler ben bisey anlamadim ne yapmam gerekiyo hocam yardimci olabilirmisin izmir silahli

  İşlemler illere göre değiştiği için inanın bilmiyorum. Kursunuza sormanız uygun olur. Aynı ilde olduğu için onlar mutlaka biliyordur. İyi günler.

 49. 12 Ekim 2017 - 09:23 | #49

  Sibel :

  İyi günler ben istanbulda özel bir güvenlik kursuna kayıt yaptırdım fakat farklı bir şehire taşındım 3 araliktaki sınava şuanki bulunduğum şehirde girme imkanım varmı yardimci olursaniz sevinirim

  Özel güvenlik eğitiminde sınav merkezi değişikliği yapılmaz. Sınava sadece İstanbul’da girebilirsiniz. Eğer bu mümkün olmazsa eski kursunuzdan kaydınızı sildirip bulunduğunuz şehirde yeniden kayıt olmanız gerekir. Eski kurs kaydınızı silmezse başka ilden alacağınız eğitimin geçersiz sayılacağından bilginiz olsun. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:54 | #1
Yorum Sayfaları: 1 2 » Sonraki Hepsini Göster