Sertifikalarınızı 15 Mayıs 2009 Tarihinde Alabilirsiniz

15 Mayıs 2009 tarihinde yayinlandi

26 Nisan 2009 tarihinde yapılan 21. Sınava giren kursiyerlerimizden başarılı olanlar sertifikalarını 15 Mayıs 2009 tarihinden itibaren alabilirler.

Bu yazı bugün : 4, toplamda : 16634 kişi tarafından okundu.

 1. 23 Ocak 2018 - 09:13 | #1

  Ali tunc :

  İyi geceler hocam ben ve arkadaşım kaçakçılık suçundan 60karton sigaradan dolayı 30ay ceza aldık bizde yargıtaya temize gönderdik yargıtay da bozma kararı alınmış ama hala dosya arşivde gözüküyor ikimizde resmi kurumda güvenlik görevlisiyiz şuanda tasoronun kadroya geçişleri başladı biz güvenlik soruşturmasında sıkıntı yasarmiyiz

  Kaçakçılık suçu ve bir yıl üstü ceza almak, ayrı ayrı özel güvenliğe engel teşkil eden durumlardır. Eğer siz ve arkadaşınız bu davadan beraat alırsanız kurtarırsınız, aksi halde sorun olur gibi duruyor. Yargıtay bozma kararı verdiğine göre dava yeniden görülecek demek ki. Eğer yeni karar bir yıl üstü ceza ve HAGB’li çıkarsa bu sefer de beş yıl denetimli serbestlik sonunda düşme kararı alana kadar beklemeniz gerekir. Durumu buna göre değerlendirmenizde yarar var. İyi günler.

 2. 26 Şubat 2018 - 09:59 | #2

  Onder :

  Hocam emnyt menspu tsk avukat herkz dilekce verms guvwnlk bunlrdn ustnmu khkdn once haif suc goruln oly khk kalknca nasi ayni dewam edyo bi dunya madur var hocam nete bakn 21subata kadr hekz basvurda bulnmus bunun gercgi nedr ohal dewam edckmi kalkymu

  Bu konu hakkında bilgim yok inanın, kusura bakmayın. İyi günler.

 3. 09 Mart 2018 - 08:38 | #3

  Tuğba :

  2010 ocak senesine ait 1 yil 15 gun ertelenms cezam var ama gbt den ve e devletten silinms artik zaman asimi oldu artik cunku gozukmuyor bu durumda guvenlik oabilrmym??

  01.06.2005′den sonraki bir yıl ve üstü süreli ceza kararlarındaki “erteleme” ifadesi, özel güvenlik açısından sorun olur. Sizin ulaşabildiğiniz kayıtlarda görünmese de GBT arşivinde görünür. Bu nedenle elinizde mahkeme kararı olmak kaydıyla iliniz özel güvenlik şubesine danışmanızı, oradan alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 4. 24 Nisan 2018 - 12:49 | #4

  Rabia :

  Hocam benim esrar maddesinden 1yil 8 ay cezam var 5 senede infazim var güvenlik sertifikamin yenilemesi geldi yenilemeye girebilirmiyim

  Uyuşturucudan cezası olanların kimlik alabilmesi için kamu davasının düştüğüne dair belgeyi almış olması gerekir. İçinizde şüphe kalmaması açısından yenileme eğitimi almadan önce o davaya ilişkin belgelerle iliniz özel güvenlik şubesine danışmanızı tavsiye ederim. Yenileme alsanız bile kimliği alamayacağınız için süre boşuna geçmemiş olur. İyi günler.

 5. 02 Mayıs 2018 - 11:31 | #5

  T.karvar :

  Mrb 6, sene ince 50 tl sahte paradan ceza geldi ve şuan oduyorum daha sonra 4sene once benimle ilgisi olmayan bir kavgada ayirmak icin gittim halde 8 ay yattim ve beraat aldim özel guvenlik kartı almama sorun olurmu

  Beraat ettiğiniz dava sorun olmaz. Ancak sahtecilik suçundan ceza almak sorun olabilir. Eğer kararda HAGB varsa beş yıl dolduğu için düşme kararı almak mümkün olur. Daha sağlıklı ve kesin bilgi için elinizde bu davalara ilişkin belgelerle birlikte iliniz özel güvenlik şubesine danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 6. 30 Mayıs 2018 - 07:59 | #6

  Serkan özdogan :

  Iyi gunler ben 3 yil denetim serbestligi aldim uyustutucudan ve 1 yil.2 ay hapis 4 yil 4 ay oldu bi suc islemedim denetim serbestligim bitti kimlk sorgulamada bse cikmiyor ama ozel guvenlik kimligi almaya gittigimde karsima cikti dusmesi icin dilekce verdim 1 ay olcak bi kagit gelmedi daha bu dosya 5 yil oldugunda otomatikmen sistemden kendisi dusuyor mu nasil oluyor bilgilendirir msiniz lutfen.

  Düşme kararı cezayı veren mahkemeden alınır. Dilekçeyi nereye verdiniz bilemiyorum ama doğru adres cezayı veren mahkemenin özel kalemidir. Özel güvenlik şubeleri GBT’de görünen kayıtlara ilişkin mahkeme kararlarının son durumu gösterir belgeyi ilgili şahıslardan ister. Nitekim arşiv formunda hakkınızda mahkeme kararı var mı diye soru var biliyorsunuz, ona evet deyip belgeyi eklemek gerekir. Özel güvenlik şubelerde mahkeme sonuçları görünmez. Dolayısıyla düşme kararını sizin temin edip vermeniz gerekir. İyi günler.

 7. 27 Haziran 2018 - 12:33 | #7

  eray :

  306 kişi antalya havalimanında özel güvenlik görevlisi olarak çalışıyorduk en kıdemsizimiz 3 yıllık personeldi haftanın 7günü 12 saat izinsız calışıyorduk e devlet üzerinden önce başkabir sendikaya bu sendika hakkımızı gözetmeyince başka sendikaya üye olduk bu sendika kapatıldı antalyada sezon bitince 19 ekim 2016 telefonumuza gelen mesajla işten atıldık ne olup ne bittiğini bile anlayamdık valiliğe gittik dilekçe yazdık suçlama fetö terör örgütüne üye olmak bizim uzaktan yakında bunla alakamız yoktu antalya savclıgı kovuşturmaya yer yoktur kararı verdi makemesi olmadı buna rağmen hem kimlik hem tazminat hemde işsizlik maaşı alamdık üstüne birde kod 29 konuldu sadece tazminat davası açabildik kazanan arkadaşlarımız oldu ama hala tazminatlarını alamadılar benim tazminat davamsa hala sürüyo hepimizin yaşı da ileri burda önemli olan kimlik kartının geri verilmesi bunu nasıl alabiliriz

  Üstünüze atılan bu suçtan beraat ettiğiniz takdirde kimliğinizi geri alabilirsiniz. Tazminat davası ayrı, bu suçtan beraat etmek ayrı konu. Örgüt suçundan kovuşturmaya yer olmadığı kararı aldıysanız iliniz özel güvenlik şubesine bu kararı gösterip danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.