Sertifikalarınızı 15 Mayıs 2009 Tarihinde Alabilirsiniz

15 Mayıs 2009 tarihinde yayinlandi

26 Nisan 2009 tarihinde yapılan 21. Sınava giren kursiyerlerimizden başarılı olanlar sertifikalarını 15 Mayıs 2009 tarihinden itibaren alabilirler.

Bu yazı bugün : 4, toplamda : 14102 kişi tarafından okundu.

 1. 23 Ocak 2017 - 10:45 | #1

  cemal :

  hocam ben 2005 2009 da hirsizlik şuçundan davam oldu hümüm açiklanmasi ve geri birakilmasikaraiveridi ve 2013 de özel güvenilk kimiği aldim şimdi tekrar yenileme yaptim ve benden tekrar mahkeme kararini istediler berat karini mahkeden alabilirmiyim 5 yil detim sürecini soruz geçirdim ve daha hiç makememve allah şükorsün bir şüçümda olmadi ve sabika kaydimda sabikam çikmiyor şimden teşekkürler

  680 S.KHK ile daha önce HAGB’li de olsa taksirli suçlar hariç, diğerlerinden bir yıl ve üstü ceza almak ile hırsızlık, uyuşturucu vb. suçlardan işlem görmek özel güvenliğe engel hal sayıldı. Bu nedenle başvurunuz, kuvvetle muhtemel olumsuz sonuçlanır görünüyor. İyi günler.

 2. 20 Şubat 2017 - 09:33 | #2

  Gökhan :

  Bu yeni çıkan 680 sayılı khk ye göre güvenlik kartını ertelenmiş cezası ve hgb cezada alabiliyordu. Bu kanun geriye doğru işlemez. Bununla ilgili danıştay kararları var.Benim fikrimce bu kanun yasalaştığı için bundan sonra kart alacaklara sıkıntıya düşürecek gibi duruyor.

  Diyorlar ki, kanun geriye doğru işlemiyor. Yenileme veya KHK’nın uygulamasına ilişkin emir gereği herkes soruşturmadan geçecek. KHK’da sayılan suçlardan mahkum olmamak şartı arandığı için eğer bu suçlardan mahkum olan varsa elenir. Dolayısıyla kanun geriye işlemiş olmuyor. Yine de mağduriyetlerin önlenmesi için sizin düşünceniz gibi yorumlanmasını yürekten dilerim. İyi günler.

 3. 07 Nisan 2017 - 12:37 | #3

  Ali :

  Öncelikle selamün aleyküm ben Ali özel güvenlik olabilirmiyim sol ayağım 2 santim kısa lütfen cevap bekliyorum sizden bı sorun cikarmi beni aradılar Atatürk havalimanı nda çalışmak üzere özel güvenlik için

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet raporu istenir. Durumunuza ilişkin kararı rapor alacağınız hastane verir. Silahsızda ortopedi onayı gerekmediği için sorun olmaz. Havaalanlarında genelde silahlı çalışıldığı için rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümü ile görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 4. 24 Nisan 2017 - 09:34 | #4

  İbrahim :

  İyi günler silahsız olarak güvenlik görevlisi olmak istiyorum fakat şöyle bir durum var alkollü olarak araç kullanırken yakalandım sadece bira içmiştim bana verilen ceza 1yıl 3ay hapis cezası verildi bu cezayı denetimmli serbestlik olarak tamamladım ve bitti adli sicil kaydı yok fakat arşiv kaydında çıkıyor silahsız olarak güvenlik olabilirmiyim

  Bir yıl ve üstü ceza almak özel güvenliğe engel hal sayılır. Bunun istisnası ceza kararında HAGB olması, 5 yıllık denetimli serbestliğin sorunsuz tamamlanıp düşme kararı almaktır. O mahkemeye ait kararla bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine danışmanızı, alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.