Sertifikalarınızı 15 Mayıs 2009 Tarihinde Alabilirsiniz

15 Mayıs 2009 tarihinde yayinlandi

26 Nisan 2009 tarihinde yapılan 21. Sınava giren kursiyerlerimizden başarılı olanlar sertifikalarını 15 Mayıs 2009 tarihinden itibaren alabilirler.

Bu yazı bugün : 0, toplamda : 15371 kişi tarafından okundu.

 1. 23 Ocak 2017 - 10:45 | #1

  cemal :

  hocam ben 2005 2009 da hirsizlik şuçundan davam oldu hümüm açiklanmasi ve geri birakilmasikaraiveridi ve 2013 de özel güvenilk kimiği aldim şimdi tekrar yenileme yaptim ve benden tekrar mahkeme kararini istediler berat karini mahkeden alabilirmiyim 5 yil detim sürecini soruz geçirdim ve daha hiç makememve allah şükorsün bir şüçümda olmadi ve sabika kaydimda sabikam çikmiyor şimden teşekkürler

  680 S.KHK ile daha önce HAGB’li de olsa taksirli suçlar hariç, diğerlerinden bir yıl ve üstü ceza almak ile hırsızlık, uyuşturucu vb. suçlardan işlem görmek özel güvenliğe engel hal sayıldı. Bu nedenle başvurunuz, kuvvetle muhtemel olumsuz sonuçlanır görünüyor. İyi günler.

 2. 20 Şubat 2017 - 09:33 | #2

  Gökhan :

  Bu yeni çıkan 680 sayılı khk ye göre güvenlik kartını ertelenmiş cezası ve hgb cezada alabiliyordu. Bu kanun geriye doğru işlemez. Bununla ilgili danıştay kararları var.Benim fikrimce bu kanun yasalaştığı için bundan sonra kart alacaklara sıkıntıya düşürecek gibi duruyor.

  Diyorlar ki, kanun geriye doğru işlemiyor. Yenileme veya KHK’nın uygulamasına ilişkin emir gereği herkes soruşturmadan geçecek. KHK’da sayılan suçlardan mahkum olmamak şartı arandığı için eğer bu suçlardan mahkum olan varsa elenir. Dolayısıyla kanun geriye işlemiş olmuyor. Yine de mağduriyetlerin önlenmesi için sizin düşünceniz gibi yorumlanmasını yürekten dilerim. İyi günler.

 3. 07 Nisan 2017 - 12:37 | #3

  Ali :

  Öncelikle selamün aleyküm ben Ali özel güvenlik olabilirmiyim sol ayağım 2 santim kısa lütfen cevap bekliyorum sizden bı sorun cikarmi beni aradılar Atatürk havalimanı nda çalışmak üzere özel güvenlik için

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet raporu istenir. Durumunuza ilişkin kararı rapor alacağınız hastane verir. Silahsızda ortopedi onayı gerekmediği için sorun olmaz. Havaalanlarında genelde silahlı çalışıldığı için rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümü ile görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 4. 24 Nisan 2017 - 09:34 | #4

  İbrahim :

  İyi günler silahsız olarak güvenlik görevlisi olmak istiyorum fakat şöyle bir durum var alkollü olarak araç kullanırken yakalandım sadece bira içmiştim bana verilen ceza 1yıl 3ay hapis cezası verildi bu cezayı denetimmli serbestlik olarak tamamladım ve bitti adli sicil kaydı yok fakat arşiv kaydında çıkıyor silahsız olarak güvenlik olabilirmiyim

  Bir yıl ve üstü ceza almak özel güvenliğe engel hal sayılır. Bunun istisnası ceza kararında HAGB olması, 5 yıllık denetimli serbestliğin sorunsuz tamamlanıp düşme kararı almaktır. O mahkemeye ait kararla bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine danışmanızı, alacağınız cevaba göre hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 5. 31 Mayıs 2017 - 09:44 | #5

  Cihan :

  Tehditten 2 ay 15 gün ceza verdiler hgab ye cevirdiler bir yılın altında olması bir umutmudur kimlik almak için yoksa 5 yıl sonrayami kaldı yeni kimligimi alma hayelleri

  Özel güvenlikte suçun türü, cezanın süresine bakılır. Suç, sadece tehdit ise (6136 S.Kanun kapsamına giren silah-bıçak vb. alet olmamalı) ve ceza süresi de belirttiğiniz kadarsa sorun olmaz. Yine de süreyi sorunsuz tamamlamaya özen göstermeyi, sorunsuz tamamlanınca düşme kararı almayı ihmal etmeyiniz. İyi günler.

 6. 09 Haziran 2017 - 10:59 | #6

  Ihlas :

  Selamualekum ben turkmenistanli yim özel güvenlik kimlik alabilirmiyim calisabilirmiyim.

  Özel güvenlik olabilmek için TC vatandaşı olmak gerekir. Eğer TC kimliğiniz varsa özel güvenlik olmanız mümkün. İyi günler.

 7. 28 Haziran 2017 - 09:23 | #7

  Mustafa :

  2007 yılında arkadaş ortamı yanında da bulunmuş olsam 2 dosyadan hırsızlık suçum var bunlardan birinde ceza aldım 2016 da girdim ve çıktım diger dosya ise Yargıtayda bulunmakta bunlar sicilimden ne zaman silinir o gün bugündür bir olayım dahi yok.

  Ceza kararlarında HAGB ifadesi varsa beş yıl denetimli serbestlik süresinin sorunsuz tamamlanması, davanın düşmesi ile sicilinizden silinir sanırım. Bunu özel güvenlik için soruyorsanız hırsızlıktan ceza almak, engel hal sayıldığı için öncelikle bu davalara ilişkin belgelerle bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 8. 03 Temmuz 2017 - 07:30 | #8

  Asiye :

  Merhaba ben 70 donem silahlı kazandım suan emniyete evraklarım arastırmadayım tehdit hakaret ıftırasına ugradım dava suruyor işime engel olurmu cok tesekkurler

  Kategoriler/Kimler Güvenlik Olamaz bölümünü okuyun lütfen. Oradaki her bilgiyi buraya yazmam mümkün değil. Ceza süresi ve suçun türüne göre durum değişir. İyi günler.

 9. 28 Eylül 2017 - 08:00 | #9

  Hakan :

  Mrb hocam 17 yasimda arkadaslarimin yaptığı hırsızlık suçundan mahkemelik oldum bir sene iki ay hapis cezası çevrildi bu da denetime çevrildi sikitinsiz bitirdim e devlette gerekceli karar verilmiştir yazıyor şimdi 25 yaşındayım geçen süre zarfında bi karakola gitmişligim olmadı sicilim sabikam temiz sınavı kazandığım halde özel guvenlik kartı veremiyoruz diyorlar hırsızlık ‘dan reşit olmadığım bir yaşta yapılan bir hatanın cezasını mi çekeceğim tekrarı olmayan bir suç çalınan mal da iki tane top böyle bise olmuş diye ölelim mi yani buna karşı ne yapmalıyım alamam mi bu karti alamadigima dair bir belge alıp mahkemeye versem bir şey çıkar mı yardım edin akıl verin nolur

  Hırsızlık suçundan bir yıl üstü ceza demek, özel güvenlik olmaya engel hallere hem suçun türü, hem de ceza süresi bakımından takılmak demektir. O yaşta reşit olmasanız da yaptığınızın sonuçlarını idrak edebileceğiniz kabul edilir. Aileler, evlatlarını işte bu yüzden, bir küçük hatanın cezasını bir ömür çekmesinler diye kötü arkadaşlardan korumak isterler. Adli sicilde bu ceza bir yafta gibi yapışıp bundan sonraki her iş başvurunuzda maalesef karşınıza çıkar. Bir avukata danışıp o cezanın HAGB’ye çevrilmesi için başvurma şansınız olup olmadığını öğrenmenizi varsa mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederim. Bir ihtimal de olsa denemekte yarar var. İyi günler.

 10. 29 Eylül 2017 - 15:51 | #10

  Mustafa :

  Hocam mrb butun cevaplara dusme kararı olanlar kimliklerini yenileyebilir yazmızsiniz. Benim uyusturucu kullanmak sucundan 1 yil denetimli serbeslik aldim ve sureci sorunsuz tamamlayip dusme kararini aldim ve bu dusme kararini da evraklarin icene koyup ankara astiye teslim ettim ve komisyon birliginin aldigi karar olumsuz cikti.nediceksiniz bu olaya?

  Uyuşturucu suçlarında denetimli serbestlik bir yıl, kamu davasının düşmesi beş yıl bekleniyor. Siz beş yıl bekleyip kamu davasının düşmesine dair karara rağmen olumsuz cevap aldıysanız BİMER’e yazma ve idare mahkemesine başvurma haklarınızı kullanabilirsiniz. Uyuşturucudan davası usulüne uygun düşme kararı olanlardan silahlı alanlar dahi var çünkü. İyi günler.

 11. 16 Ekim 2017 - 16:58 | #11

  Muhammed :

  Temel sınavı 88 silah sınavı 38 atıs sınavı 10 silahlı ortalama 48 itiraz etsem sonuc ne olur hocam

  Silahtan bir soruya ihtiyacınız var. Ancak itiraz sonucunu önceden bilemeyiz. Kağıdınız tekrar değerlendirilip karar verilir. Durumu kursunuzda görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 12. 15 Kasım 2017 - 08:41 | #12

  Adnan :

  Merhaba hocam geçenlerde bi trafik kazası yaptım 07.11.2017 tarihinde taksirle adam yaralama suçundan 7ay 15 gün hapis cezası aldım bunu 2 yıl denetimli serbestliğe çevirdiler seneye yenilemem var herhangibir sorun olur kimliği yenileyebilir miyim ?

  Trafik kazasının taksirli suç olması ve ceza süresinin bir yıldan az olması nedeniyle yenilemenizde sorun görünmüyor. İyi günler.

 13. 23 Kasım 2017 - 09:00 | #13

  Ali :

  Hocam kolay gelsin benim aracımla arkadaslarım memurlarla kavga etmişlet davacı oldular araç benim adıma kayıtlı olduğu için bende sanık olarak yargılanıyorum benden şikayetçi yok 3 yıl oldu dava sonuçlanmadı eski kimligi yenisiyle değiştirmem gerekiyo iddianame istediler yardımcı olurmusunuz kimliği iptal ederlermi kimlik süresinin dolmadına 2 yıl var

  İddianamede size yöneltilen suç ve karşılığı ceza dikkate alınır. Memurlarla kavgadan kastınız genel kolluğa mukavemet şeklinde değilse sorun olmaz gibi görünüyor. İyi günler.

 14. 24 Kasım 2017 - 08:27 | #14

  Çağlar :

  Merhaba hocam ben 6136 ya muhalefet suçundan 5 yıl hagb kararı aldım onun da süresi bitti karar bittikten sonra dilekce verdim son bi mahkeme daha olucakmis silahlı güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum herhangi bi sorun olurmu Teşekkürler

  6136 S.Yasa’dan ceza alan birinin silahlı devam edebilmesi için mutlaka düşme kararını almış olması gerekir. Süre dolduğuna göre düşme kararı için tekrar mahkeme olmasını anlayamadım. Konu hakkında bilgim yok, ancak düşme kararı almaya hak kazandığınıza göre sorun yok demektir. İyi günler.

 15. 25 Kasım 2017 - 10:51 | #15

  ayşe :

  Büyükşehir belediyesine hizmet veren Özel bir güvenlik şirketinin silahsız güvenlik elemanıyım belediyede güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım iş arkadaşımın karısı kocası ile cinsellik yaşamadan dolayı hakkımda tazminat davası açtı avukatım davayı kaybederiz dedi şimdi beni işten atarlar mı atarlarsa tazminat alabilirmiyim .

  Bu durumdan ötürü işyerinizde söylenti varsa konuyu duyan-bilen çok kişi varsa işyeriniz bunu ve davayı gerekçe gösterip işten çıkarma yoluna gidebilir. Tazminat konusunda bilgim yok, eksik bilgi ile yanlış yönlendirip hak kaybına neden olmak istemem. Sadece bildiğim kadarıyla çalışanın kendinden kaynaklanan nedenle işten çıkarılması halinde tazminat verilmeyebilir. Eğer bu konu işyerinizde işten çıkarmayı haklı kılacak şekilde bilinip konuşulmadıysa davanın sonucuna kadar vaktiniz olur. İyi günler.

 16. 26 Aralık 2017 - 09:24 | #16

  Ugur :

  Slm hocam ben guvenlik silahli sinavinikazandim fakat emniyete dosyami verip kimligimi almadimıştım daha sonra nitelikli yagma sucundan 7 ay tutuksuz ceza yatip tutuksuz yargilanmak uzer tahliye edildim ve 6 yil ceza verdi mahkeme ust mahkemeye itirazda bulundum cvp alip ona gore olmadi temyize gondericem bu durumda Emniyete dosyami verip alabilirmiyim

  Nitelikli yağma suçu ve bir yıldan fazla ceza almak, ayrı ayrı özel güvenliğe engel hal sayılır. Bu suçtan HAGB’li ceza alanlar, düşme kararı çıktıktan sonra başvuru yapabilir. Ancak sizin karar açıklandığı için maalesef mümkün görünmüyor. Vergiyi yatırdıysanız emniyetten dekont aslını almanız kaydıyla ödeme yaptığınız vergi dairesinden iade alabilirsiniz. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.