Sıkça Sorulan Sorular

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

Özel Güvenlik Görevlisi olabilmek için bilmemiz gereken ve sıkça karşımıza çıkacak olan sorunların cevaplarını buradan ulaşabilirsiniz.

Sorularınızın cevaplarını bulamıyorsanız eğer 0312 418 13 06 telefondan lütfen bizimle irtibata geçiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Özel güvenlik görevlisi olabilmek için yaş şartı var mıdır?

2. Özel güvenlik görevlisi olabilmek için eğitim şartı nedir?

3. Silahsız kimliğim var, silahlıya çevirmek için ne yapmam gerekir?

4.  Yaşımı doldurmadığım için silahsız aldığım kimliğimi silahlıya çevirmek istiyorum. Silah eğitimimi aynı eğitim kurumundan almak zorunda mıyım?

5. Silahsız kimliğimi silahlıya çevirirken beş yıllık süre nasıl hesaplanıyor? 

6. Silahsız kimliğim var. Silahtan sınavına girdim ve kazandım.  Kimliğimi silahlıya çevirmek için hangi belgeleri hazırlamam gerekir? Ayrıca tekrar harç yatırmam gerekiyor mu?

7. Özel güvenlik kursuna kayıt için gerekli belgeler nelerdir?

8. Özel güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli sağlık şartları nelerdir?

9.  Boy ve kilo ile ilgili şartlar nelerdir?

10. Özel güvenlik olabilmek için askerlik yapma şartı var mıdır?

11. Temel eğitimde başarılı olabilmek için sınavdan kaç puan almam gerekir?

12. Silah yazılısı ve atış puanlaması nasıl yapılıyor?

13. İlk sınavda başarısız oldum, kaç sınav hakkım var, kurs merkezine tekrar ücret ödemem gerekir mi?

14. Sınav yerleri ne zaman belli olur?

15. İkamet ettiğim il dışında bir ilde kurs görebilir miyim?

16. Belge aldığım kurumdan başka bir kurumda çalışabilir miyim ?

17. Eğitim atışı nedir, kaç mermi ile yapılır ?

18. Özel güvenlik sınavını kazandım, kimliğimi çıkarmak için hangi belgeleri hazırlamam gerekir?

19. Sınava silahlı girdim, ancak silahsız kazandım ne yapmam gerekiyor?

20. Sınava girdim, temel eğitim kısmı iyi geçmedi, ancak silah soruları ve atışta başarılıydım. Sınavı kazanmış olur muyum?

21.  Kimlik kartı başvurumu yaptım. Soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır?

22. İş garantisi var mıdır?

23. Beş yıllık süre dolunca ne yapmak gerekir?

24. Sınav ücretleri ve tarihleri illere göre değişir mi?

25. Sınavları kazandım kimliğimi ne kadar sürede çıkarmam gerekir?

26. Sınav tarihlerini nasıl öğrenebilirim, ne kadar süre önce kayıt olmalıyım?

27. Kursa devam zorunlu mu?

28. Kimler özel güvenlik görevlisi olamaz?

Bu yazı bugün : 37, toplamda : 91484 kişi tarafından okundu.

 1. 11 Kasım 2015 - 17:52 | #1

  Halil :

  Merhaba,
  15 yıl uzman jandarma olarak çalıştım görevden ayrılalı 3 yıl oldu silah taşıma ruhsatım var.İlgili mevzuata göre kursa gitmeden özel güvenlik sınavına girebiliyorum.Nasıl bir yol izlemem gerekiyor,bilgi için yardımınızı rica ederim.İyi günler.

  Yan tarafta Kategoriler sütununun altında Bağlantılar/EGM sayfalarının linki var. Oradan girip Ana Sayfa/Ana Menü’den Özel Güvenlik İşlemleri/F.İ.B. başlığının altında genel kolluk mensuplarının yapması gereken işlemleri/belgeleri görebilirsiniz. İyi günler.

 2. 30 Kasım 2015 - 15:55 | #2

  Özgür :

  Mrb. Bilgilendirirseniz cok sevinirim. Özel güvenlik yaka kartimi kaybettim. Resmi gazeteye ilan vermem gerekir mi. Neler yapmaliyim ve ücret ödemem gerekir mi

  İkamet ettiğiniz il özel güvenlik şubesine dilekçe ile başvurmanız gerekir. Yeni kimlik kartını bazı iller kendileri temin ediyor, bazıları kişiden istiyor. Bulunduğunuz ildeki uygulamayı kurslardan birine veya özel güvenlik şubeye sormanızı tavsiye ederim. Bu arada, Resmi Gazete, özel ilan almaz. Ankara’da dilekçe ve doldurulmuş kimlik kartı ile başvuru yeterli. İyi günler.

 3. 20 Ocak 2016 - 10:32 | #3

  yasemin :

  hocam basörtüm var guvenlik olmada skıntı olur mu

  Üniformaya uygun tek renk eşarp kullanmak ve işvereninizin kabul etmesi kaydıyla sorun yok. İyi günler.

 4. 29 Ocak 2016 - 16:56 | #4

  Murat :

  özel güvenlik olma sınavında yanlış seçenekler doğruları götürür mü?

  Özel güvenlik sınavlarında yanlış, doğruyu götürmez. Bu nedenle boş bırakmamakta yarar vardır. İyi günler.

 5. 16 Şubat 2016 - 11:09 | #5

  beyza nur bilim :

  merhaba nişanlım şuan istanbulda yaşıyorşimdi istanbulda kursa gitse evlenmeye yakın izmite gelecek kursu istanbulda gördüğü için sorun olur mu iş bulma konusunda herhangi bir izmitteki kursa başvurabilir mi iş bulmak için ?

  Özel güvenlik kimlik kartı, ehliyet gibi tüm yurtta geçerlidir. İyi günler.

 6. 23 Şubat 2016 - 16:32 | #6

  Hakan Özbek :

  İyi Akşamlar 2014 ile 2019 gecerlilik süresi olan sertifikamı bulamıyorum işyeri sirket degişdi istiyor ne yapmamlazım bilgi verebilirmisiniz lütfen sağlıcakla kalın …

  Kursunuzdan veya il özel güvenlik şubesinden isteyebilirsiniz. İyi günler.

 7. 21 Mart 2016 - 18:22 | #7

  yunus :

  özel güvenlikler kundura ayakabı giymek zorunda mı ben giyemiyorum uygun spor ayakabı giysem bi sıkıntı olur mu?

  Onaylanmış üniformaya uygun olmayan ayakkabı sorun olabilir. Bunun için işvereniniz uygun bulursa onaylı olana en yakın görünümde bir ayakkabı giymeniz mümkün olabilir. Hatta sağlık raporu vb. işinizi daha sağlamlaştırır. İyi günler.

 8. 04 Nisan 2016 - 15:42 | #8

  TURGUT :

  Mrb sevgili hocam aklimi karistiran cvb bulamadigim bu sorum var.Ben kurs ucretimi ve sinav harcimi pesin pesin odedigim halde kayitli oldugum kursta 27 mart sinavina girebilecek sekilde egitim almama ragmen benim adima sinav ucretinin kursun yatirmamasi dolayisiyla sinava giremedim.Bende ofkeyle baska bi il İstanbul da bi guvenlik kursuna kayit oldum ve 15 mayis sinavina sorunsuz girebilecegim soylendi sizce sinava girmemde bi sorun yasar miyim aimdiden tsk ederim iyi ki varsiniz…

  Bir kez eğitim alan adayın, birbirini takip eden dört sınav hakkı vardır. Bu haklar sadece aynı kurstan kullanılabilir. İlk kursunuz emniyete bildirim yaptıysa ikinci kursta aldığınız eğitim maalesef geçersiz olur. Öncelikle yapmanız gereken ilk kursa eğitim kaydınızın silinmesine dair bir dilekçe vermek, hatta bunu kurye-APS vb. şekilde belgelemek olacaktır. İstanbul’da bir kursa sadece bilgi almak için giren kişinin nüfus cüzdan fotokopisini alıp kayıt etmişler, o kişi daha sonra Ankara’da bir kursa kayıt olup tüm dersleri de eksiksiz takip ettiği halde İstanbul’daki kurs kaydını silmediği için sınava giremedi. Epey bir uğraşmadan sonra bir daha eğitim görerek sınava girebildi. Böyle bir mağduriyet yaşamamak için Mayıs 2016 sınav bildirimlerinin süresi dolmadan o kurstan kaydınızın silindiğinden emin olmanız gerekir. Aksi halde maalesef sıkıntı olabilir. Yeni kursunuza bu durumdan bilgi vermeniz gerekir. İlk kurs kaydı silene veya sınav haklarınız dolana kadar başka yerden gerçekten kurs da görseniz yapacak bir şey yok. Bu yüzden adaylara kurs seçiminde dikkatli olmalarını, baştan doğru karar vermezlerse kursların elinde sahipsiz kalacaklarını izah etmeye çalışıyoruz. Tüm kurslar aynı değil elbette ama eğitimin önüne ticareti koyanlar var ne yazık ki. İyi günler.

 9. 15 Nisan 2016 - 13:59 | #9

  Sefa :

  Özel güvenlik silahlı yaka kartı var bu kartla silahsız özel güvenlik olarak calisabilirmiyim

  Silahlı kartı olanlar, silahsız işlerde çalışabilir. İyi günler.

 10. 21 Nisan 2016 - 15:27 | #10

  Yıldıray öğüt :

  Merhabalar bir özel güvenlik görevlisi çalıştığı şirketten ayrılırsa 2 yıl boyunca başka bir güvenlik şirketinde çalışamaz diye bir madde yada zorunluluk varmı.?
  Teşekkürler

  Bir çalışan şirketten ayrıldı diye başka yerde çalışmama cezası verilemez. Sizi böyle bir nevi tehdit ediyorlarsa Çalışma Bakanlığına şikayet edebilirsiniz. İyi günler.

 11. 21 Mayıs 2016 - 13:18 | #11

  Emirhan :

  Iyi gunler bir konu hakkinda bilgi almak istiyorum hizmet ici egitim atisinda basarisiz olursak nasil bir uygulama oluyor iyi gunler

  Hizmet için eğitim atışında 25′de 15′den az isabeti olanlara atış tekrar ettirilir. Amaç, atış melekesinin kaybolmamasıdır. Başarısız olanlara herhangi bir yaptırım yoktur. İyi günler.

 12. 03 Haziran 2016 - 12:39 | #12

  erman :

  Merhaba ben evraklarimi bu ayin 10 unda teslim ettim 22 gun oldu kartim hala cikmamis mi mesaj gelcek dediler gelmedi daha bisey

  Genel bir gecikme var. Ancak daha detaylı bilgiyi illere göre değiştiği için kursunuz ve başvuru yaptığınız yerden almanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 13. 15 Haziran 2016 - 14:06 | #13

  TURGUT :

  Mrb kolay gelsin yeni sistrm kimlik kartlari dagitilmaya baslanmis galiba polis adresinize gelecek kimlik dedi nasil bi surec kac gundur bu zaman zarfi net bi bilgi vermedi siz biliyorsaniz bizide aydinlatir misiniz tskkurler…

  Uygulama Ankara’da gecikmeli başladı, detaylar hakkında inanın bilgim yok. Ankara’da eski evrakları hazırlayıp gidenler geri döndü, sonra tekrar çağrıldı, sonra yine biyometrik resim vb. istendi. Yeni duruma göre daha kimliğini alan var mı duymadım, bilemiyorum. Sanırım sistemin oturması biraz zaman alacak. Detay öğrenirsek buradan paylaşırız. İyi günler.

 14. 17 Haziran 2016 - 16:04 | #14

  Emre :

  Bu randevuya gitmessek ne olur yani ilk seferde??

  Randevulu sistem Ankara’da olmadığı için detaylarını bilemiyorum. Sanırım kursunuza danışmanız uygun olur. İyi günler.

 15. 27 Haziran 2016 - 11:53 | #15

  ABDULLAH OĞUZ :

  yaklaşık 4 yıla yakındır özel sektörde güvenlik görevlisiyim. ama güvenlik görevi yapmıyorum.yaptığım iş kapı kayıt fiş yazma fiş verme gelen soföre video izlet evrak isg evrağı imzalat. bunun yanı sıra fabrikaya giren bütün herkesden personel hariç ehliyet yada kimlik alıp işleri bitene kadar muhafaza ediyorum.kimlik vermeyenlerle tartışıyorum ve bazen ciddi boyutlara tasına biliyo.benım sormak istediğim özel güvenlik talimatlarında kimlik alınır diye bir kural yok. sadece kimlik kontrolu yapılır var. kimlik almazsam tazminatsız işten cıkartacaklarını söylüyorlar. ne yapabilirim. birde 12 saat çalışıyorum ama 11 saat üzerinden işlem yapıyor puantajda.1 saat yemek cay molası kesiliyo ama verildiğini gidin istierahat edin denildiğini hiç görmedim.ve son olarak bir yıl 365 gün ama sigorta 360 gün üzeri yatıyor her yıl 5 günümüz nereye gidiyor

  Çalışma hayatı ile ilgili şikayetinizi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ALO-170 hattına yapabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla isim vermek de zorunlu değil. Size verilen görevlerden özel güvenlik kapsamında olmadığını düşündüklerinizi de bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine şikayet edebilirsiniz. Bu arada her yıl eksik yatırılan 5 gün çok önemli, o 5 gün sadece 5 gün değil. Çalışma süreniz bir yılın altında olduğu için kıdem tazminatınızı yakıyorlar muhtemelen. Bu nedenle ALO-170′e şikayet konusunu ihmal etmemenizi tavsiye ederim, geleceğiniz-emekliliğiniz zarar görüyor çünkü. İyi günler.

 16. 11 Temmuz 2016 - 08:43 | #16

  Mesut balta :

  Ben sertifikamı istanbuldan aldım .Mardinde evraklarımı teslim ettim ne kadar sürede kimliğim elimde geçer…

  Soruşturma işlem süreleri illere göre değiştiği için bu sorunuza en doğru cevabı, başvuru yaptığınız yerden ve o ildeki kurslardan almanız mümkün. Bu ikisi dışındakiler bilgi değil, tahmin olur. İyi günler.

 17. 16 Temmuz 2016 - 13:59 | #17

  ibrahim Çorum :

  merhabalar ben güneş panelleri şirketinde özel güvenlik görevlisi olarak çalısıyorum işe yeni başladım ilk maaşım 1500 tl yatması gerekirken 930 tl yatmıs işe başlama tarihi 15.06.2016 aradım sordum 15 gün ihtar süresi söylediler diğer aylar tam olarak yatar dediler böyle birşey var mıdır?

  Sitede öncelikle özel güvenlik eğitimi ile ilgili konular olduğu için çalışma hayatına ilişkin konularda maalesef bilgim yok. Özel şirketlerin çalışan aleyhine böyle bir sürü mazereti olabiliyor. Kesilen miktar da az değil, Çalışma Bakanlığı Alo-170 hattına şikayet edebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla isim vermek de zorunlu değil. İyi günler.

 18. 21 Temmuz 2016 - 16:37 | #18

  arda :

  Iyi günler özel güvenlik görevlisiyim yeni özel güvenlik katı basvurusu yapmıştım ama kartım postanede kaybolmuş nasıl tekrar nasıl çıkartacam

  Postanede kaybolduğuna dair yazı almaya çalışın bence. Yoksa yeniden 20 TL ve diğer işlemleri yapmanız gerekebilir. Yeni kartlarla ilgili uygulamanın detayları zamanla belli olacak sanırım. Başvuru yaptığınız yere de danışabilirsiniz. Çünkü uygulama çok yeni, henüz kartı alan sayısı bile sınırlı iken teslim almadan kaybolması halinde yapılacak işlemi bilemiyorum. İyi günler.

 19. 29 Temmuz 2016 - 15:58 | #19

  baran :

  Merhaba.
  Özel güvenlik kursuna gittim kimliğimi aldım hiç çalışmadım özel güvenlik olarak yaklaşık 3-4 sene önce 5. senem doldu ve özel güvenlik kimlik kartımı cüzdanımla birlikte kaybettim yeniden çıkartmalımıyım yada cezası varmııdır? şimdiden teşekkür ederim…

  Süresi dolan özel güvenlik kimlik kartının yenisi çıkmaz. Eski tarihli kimlik çıkarmanın bir anlamı da yok zaten. Özel güvenlik olarak çalışmayı düşünüyorsanız yenileme eğitimi alarak başvurmanız gerekir. Kimlik kaybetmenin cezası yok. İyi günler.

 20. 06 Ağustos 2016 - 09:02 | #20

  ahmet :

  Merhaba, ben güvenlik kartımı islattim ve yıprandı yenisini cikarttigimda ne kadar ücret ödeyecegim

  Kimlik kartı değiştirmek ücretsiz idi. Ancak yeni kimlikler ücretli olduğu için Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfına 20 TL yatırdığınıza dair dekont, biyometrik fotoğraf vb. belgeler hazırlamanız gerekir. Eski kursunuza danışmanız uygun olur. İyi günler.

 21. 10 Ağustos 2016 - 14:59 | #21

  Hüseyin bulut :

  İyi günler ben ögg sertifika mi kaybettim.elimde fotokopisi fln da yok. Şuan aldigimiz güvenlik şirketi de kapalı. Güvenlik kartı mi cikartamiyorum. Ne yapmam gerekiyor

  Bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine başvurup ne yapmanız gerektiğini sormalısınız. Bu işlemin detayı illere göre değişebilir çünkü. İyi günler.

 22. 10 Ağustos 2016 - 15:00 | #22

  tuba :

  Tesetturluyum silahli veya silahsiz ozel guvenlikci olabilirmiyim

  Tesettürlü olarak özel güvenlik kimlik kartı almak mümkün. Çalışabilmek için de işverenin müsaadesi ve üniformaya uygun tek renk eşarp kullanmak şartı var. İyi günler.

 23. 17 Ağustos 2016 - 07:02 | #23

  selviiii :

  Acik ögretim lisede okuyorum… mezuniyet icin 2 kredi eksigim var bu durumda silahli icin kursa basvuru kabul olur mu ????????

  Silahlı için liseden mezun olmak zorunlu. Mezun olmaya hak kazandığınızda diğer şartlarda uygunsa başvuru yapabilirsiniz. İyi günler

 24. 19 Ağustos 2016 - 07:16 | #24

  Aslı :

  Tesettürlü özel güvenlik görevlisi oluyor mu?

  İşverenin kabulü, üniformaya uygun tek renk eşarp kullanımıyla olabilir. İyi günler.

 25. 25 Ağustos 2016 - 06:49 | #25

  Hazım :

  Özel güvenlik kimlik kartım var sertifika olması şartmıdır iş başlangıcında eğer varsa nerden temin edebilirim sertifikam kayıp tşk ler

  Kimliği olanın çalışabilmesi için ayrıca sertifikaya gerek yoktur. Sertifikayı muhtemelen kimlik başvurusunda vermişsinizdir. Kaybolduğundan eminseniz ilkini aldığınız yerden yani kursunuzdan talep etmeniz gerekir. İyi günler.

 26. 29 Ağustos 2016 - 16:29 | #26

  burak :

  Hocam benim.sorum 5sene once silahsiz guwenliktim 27.08.2016itibariyle silahliya cewremeknicin sinaw we atis sinawina girdik sorum soyle atis sinavdan full yapsam ama silah atisindan kalsam sinawi gecmis olurmuyum 5*sene ince girdigim sulalahsiz sinawim 68*di

  İlk notunuz 70′den az olduğu için silah sorularının tamamı doğru olsa alacağınız puan 50 olur. Oysa sizin en az 52 nota ihtiyacınız var. Bu nedenle atışta en az bir isabet yapmanız gerekir. Bu arada yenileme zamanınız gelmiş görünüyor. Eğer silahsız yenileme eğitimi almadıysanız bu sınavdan da kalırsanız, önceliği yenilemeye vermenizi tavsiye ederim. Kursunuzun sizi sınav sıralaması konusunda uyarmış olmasını dilerim. İyi günler.

 27. 02 Eylül 2016 - 13:59 | #27

  Huseyin :

  Hocam silahli olarak kursa yazıldım ama atışta hiç vuramadım yazılı sınavı geçtim tekrar sınava mı gireceğim yoksa atış yapıp mı olacak silahsız sertifika çıkarabilirmiyim birde silahsızi silahli ya çevirirken vergi ödeyemez mi

  Temelden geçerseniz silah yazılı ve atışından tekrar girmeniz gerekecek. Silahsız kimlik çıkarıp silah için kalan sınav haklarınızı kullanabilirsiniz. Vergi bir kez yatırılır. Ancak sonraki sınav için fazla vakit olmadığından silahsızı çıkarmayıp bir kez daha şansınızı denemenizi tavsiye ederim. Sınav ücreti ve detaylar için kursunuzla görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 28. 06 Eylül 2016 - 08:34 | #28

  Berkay :

  HOCAM SİLAHSIZ KİMLİĞİ SİLAHLIYA ÇEVİRİRKEN 25 SORUNUN 25NİDE BİLMEKMİ GEREKİYOR AMA BU İMKANSIZ BENCE 10.15TANE YAPSAK OLMUYOMU ATIŞLA SINAV PUANIN ORTALAMASI ALINMIYOMU NASIL OLUYO BİR YARDIMCI OLUN LÜTFEN

  Bu sorunuzu defalarca cevapladım. Kaç soruyu doğru yapacağınız size kalmış. Sıkça Sorulan Sorular 12.soruyu lütfen inceleyin. İlk not 70 ve üstü ise silah toplamının en az 50 olması silahlı geçmeyi sağlar. İyi günler.

 29. 17 Eylül 2016 - 11:58 | #29

  karşıyakalı :

  merhabalar bugün bana güvenlik görevlisi bir arkadaşım güvenlik kartlarının değiştiğini artık biyometrik resimli yeni kartlar kullanılacağını 30 eylüle kadar yenilemeyenlerin güvenlik kartlarının iptal edileceğini söyledi. böyle birşey varmı?

  Yeni kartların teslimi başladı. Ancak kimlik kartı iptalinin hangi koşullarda olacağı kanunla belirlenmiş bir konudur. En fazla o kartın yenisini alana kadar özel güvenlik haklarından yararlanamamış olursunuz, iptal değil. İyi günler.

 30. 26 Eylül 2016 - 09:00 | #30

  mert :

  mrb. ozel guvenlik sertifikasinin aslini bulamiyorum fotokopisi var. 2 sene once yenilemistim . simdi yeni kartlar icin basvuruda aslini istiyolar fotokopisiyle gitsem olurmu. yoksa aslinimi cikarmaliyim. nerden cikaricam. tesekkurler

  Sertifika aslı genelde kimlik başvurusunda emniyet tarafından alınıyor. Fotokopisi yeterli olur. Sertifikayı ilk nereden aldıysanız yani kursunuzdan tekrar çıkarılması için de gerekirse oraya başvurmanız gerekir. İyi günler.

 31. 30 Eylül 2016 - 08:22 | #31

  Sibel :

  Mrb. 8 yıl önce Özel güvenlik sertifikası için eğitim alıyordum. Sınavlardan geçmiştim. En son atış sınavınıda geçtim ama bazı sebeplerden dolayı gitmedim. Dosyam çıkmış mıdır nasıl öğrenebilirim yoksa tekrar baştan mı kurs alıp almalıyım. Tşklr.

  Dosya derken sertifikayı kastediyorsanız bunun cevabını eski kursunuzdan almanız gerekir. Diğer bir yol da nüfus cüzdanınızla bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine sorunuz. İyi günler.

 32. 07 Ekim 2016 - 15:21 | #32

  sinan ekmen :

  mrb ben özel güvennlik sınavını kazandım ama bir sorun çıktı 5 yıl önce şüpeli olarak bir kavgada oldum bir sorun olurmu

  Bir yıldan az ceza aldıysanız sorun olmaz. İyi günler.

 33. 07 Ekim 2016 - 15:23 | #33

  Umut :

  Sınavdan 62 aldım atıştan kaldım sadece silahlı sınava girdim atıştan 5 vurdum 50 puan silahlı sorudan kaç tane yapsam gecerim

  Temelden 62 aldığınıza göre silah toplamınızın en az 58 olması halinde silahlı geçersiniz. Şu halde silah yazılısından 4 doğru cevap da yeterli geçmeniz için. İyi günler.

 34. 12 Ekim 2016 - 17:29 | #34

  Kenan Güven :

  Özel güvenlik kimliğimi yeniledim ancak kimliğimi değiştirmedim. Yenileme için hala 4 senem var. Güvenlik kimliğimi değiştirmek zorunda mıyım.

  30.06.2017′ye kadar tüm kimliklerin değiştirilmesine ilişkin duyuru ana sayfamızda var. Zorunlu maalesef. İyi günler.

 35. 17 Ekim 2016 - 13:06 | #35

  SSerkan :

  Özel güvenlik kursuna yazıldım fakat başka bir ile gitmem lazım bunun içinde kursa yazıldığım yerde giremiyorum dosya mı alıp o il deki kursa yazilabilirmiyim?

  Bu durumu kayıt olduğunuz kursla çözmeniz gerekir. O kurstan eğitim aldıysanız sizi bildirdilerse dört sınav hakkınız o ilden başlamış demektir. Detaylarını bilemediğim için yanlış yönlendirme olmasın, en doğrusu kursunuzla görüşünüz. İyi günler.

 36. 17 Ekim 2016 - 13:07 | #36

  B.anıl :

  S.a yenileme kursunda sınavdan önceki eğitim atışlarına katılmazsak bi sorun teşkil eder mi sonuçta resmi sınav deil

  Eğitim atışları resmi sınav değil ama silahlı eğitimin resmi bir parçası. Eğer katılmazsanız eğitiminiz silahsız olur. İyi günler.

 37. 21 Ekim 2016 - 10:43 | #37

  kerem :

  ben bi kursa yazıldım 1 kere sınava girdim başarısızdı başka bi kursa yazılınabiliniyor mu?

  Eğitim aldığınız kurstan birbirini takip eden üç sınava daha girme hakkınız var. Başka kursa kayıt olmakta kararlıysanız tekrar kurs parası ödeyeceğinizden bilginiz var sanırım. Ayrıca ilk kurstan kaydınızı sildirmeden başka kurstan eğitim alsanız bile sınava giremezsiniz. İyi günler.

 1. 22 Şubat 2009 - 13:45 | #1
 2. 03 Mart 2009 - 19:56 | #2
 3. 03 Mart 2009 - 21:13 | #3