Sıkça Sorulan Sorular

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

Özel Güvenlik Görevlisi olabilmek için bilmemiz gereken ve sıkça karşımıza çıkacak olan sorunların cevaplarını buradan ulaşabilirsiniz.

Sorularınızın cevaplarını bulamıyorsanız eğer 0312 418 13 06 telefondan lütfen bizimle irtibata geçiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Özel güvenlik görevlisi olabilmek için yaş şartı var mıdır?

2. Özel güvenlik görevlisi olabilmek için eğitim şartı nedir?

3. Silahsız kimliğim var, silahlıya çevirmek için ne yapmam gerekir?

4.  Yaşımı doldurmadığım için silahsız aldığım kimliğimi silahlıya çevirmek istiyorum. Silah eğitimimi aynı eğitim kurumundan almak zorunda mıyım?

5. Silahsız kimliğimi silahlıya çevirirken beş yıllık süre nasıl hesaplanıyor? 

6. Silahsız kimliğim var. Silahtan sınavına girdim ve kazandım.  Kimliğimi silahlıya çevirmek için hangi belgeleri hazırlamam gerekir? Ayrıca tekrar harç yatırmam gerekiyor mu?

7. Özel güvenlik kursuna kayıt için gerekli belgeler nelerdir?

8. Özel güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli sağlık şartları nelerdir?

9.  Boy ve kilo ile ilgili şartlar nelerdir?

10. Özel güvenlik olabilmek için askerlik yapma şartı var mıdır?

11. Temel eğitimde başarılı olabilmek için sınavdan kaç puan almam gerekir?

12. Silah yazılısı ve atış puanlaması nasıl yapılıyor?

13. İlk sınavda başarısız oldum, kaç sınav hakkım var, kurs merkezine tekrar ücret ödemem gerekir mi?

14. Sınav yerleri ne zaman belli olur?

15. İkamet ettiğim il dışında bir ilde kurs görebilir miyim?

16. Belge aldığım kurumdan başka bir kurumda çalışabilir miyim ?

17. Eğitim atışı nedir, kaç mermi ile yapılır ?

18. Özel güvenlik sınavını kazandım, kimliğimi çıkarmak için hangi belgeleri hazırlamam gerekir?

19. Sınava silahlı girdim, ancak silahsız kazandım ne yapmam gerekiyor?

20. Sınava girdim, temel eğitim kısmı iyi geçmedi, ancak silah soruları ve atışta başarılıydım. Sınavı kazanmış olur muyum?

21.  Kimlik kartı başvurumu yaptım. Soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır?

22. İş garantisi var mıdır?

23. Beş yıllık süre dolunca ne yapmak gerekir?

24. Sınav ücretleri ve tarihleri illere göre değişir mi?

25. Sınavları kazandım kimliğimi ne kadar sürede çıkarmam gerekir?

26. Sınav tarihlerini nasıl öğrenebilirim, ne kadar süre önce kayıt olmalıyım?

27. Kursa devam zorunlu mu?

28. Kimler özel güvenlik görevlisi olamaz?

Bu yazı bugün : 2, toplamda : 98857 kişi tarafından okundu.

 1. 16 Şubat 2016 - 11:09 | #1

  beyza nur bilim :

  merhaba nişanlım şuan istanbulda yaşıyorşimdi istanbulda kursa gitse evlenmeye yakın izmite gelecek kursu istanbulda gördüğü için sorun olur mu iş bulma konusunda herhangi bir izmitteki kursa başvurabilir mi iş bulmak için ?

  Özel güvenlik kimlik kartı, ehliyet gibi tüm yurtta geçerlidir. İyi günler.

 2. 21 Mart 2016 - 18:22 | #2

  yunus :

  özel güvenlikler kundura ayakabı giymek zorunda mı ben giyemiyorum uygun spor ayakabı giysem bi sıkıntı olur mu?

  Onaylanmış üniformaya uygun olmayan ayakkabı sorun olabilir. Bunun için işvereniniz uygun bulursa onaylı olana en yakın görünümde bir ayakkabı giymeniz mümkün olabilir. Hatta sağlık raporu vb. işinizi daha sağlamlaştırır. İyi günler.

 3. 15 Nisan 2016 - 13:59 | #3

  Sefa :

  Özel güvenlik silahlı yaka kartı var bu kartla silahsız özel güvenlik olarak calisabilirmiyim

  Silahlı kartı olanlar, silahsız işlerde çalışabilir. İyi günler.

 4. 21 Nisan 2016 - 15:27 | #4

  Yıldıray öğüt :

  Merhabalar bir özel güvenlik görevlisi çalıştığı şirketten ayrılırsa 2 yıl boyunca başka bir güvenlik şirketinde çalışamaz diye bir madde yada zorunluluk varmı.?
  Teşekkürler

  Bir çalışan şirketten ayrıldı diye başka yerde çalışmama cezası verilemez. Sizi böyle bir nevi tehdit ediyorlarsa Çalışma Bakanlığına şikayet edebilirsiniz. İyi günler.

 5. 12 Ocak 2017 - 10:46 | #5

  mehmet ersoy :

  özel güv. kimlik kartımın süresi 2019 yılında doluyor,30 haziran tarihine kadar yeni kartlarla değiştirilmesi gerektiği söyleniyor değiştirmek zorundamıyız,değiştirmezsek ne olur..tşk.

  Eski tip kartların yenileriyle değiştirilmesi için süre, 30.06.2017′ye kadar uzatıldı. O tarihten kimlik süreniz bitene kadar özel güvenlik olarak çalışmayı düşünmüyorsanız sorun olmaz. Özel güvenlik olarak çalışıyorsanız devam edebilmeniz için değiştirmeniz zorunlu. İyi günler.

 6. 18 Ocak 2017 - 14:58 | #6

  MAĞDUR :

  ben kamu hastahanesinde güvenlik görevlisiyim başıma bi olay geldi geçen gün durakta otobüs beklerken liseden tanıdığım bi arkadas arabayla geçerken gördü çarsıya gidiyosan ggidelim dedi arabada esrar maddesi içiliyordu ve çarşıya yetişmek üzereyken polisler durdardı hepimizi emniyete götürdüler kan idrar testi yaptılar ve bendende yanlarında bulunduğum için bendede çıktı dumandan hayatımda ilk defa böye duruma düşüyorum, bundan sonra neler olur lütfen bana bi bilgi verin

  Yeni KHK ile hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı olsa bile uyuşturucudan işlem görenlere kimlik yolu kapandı. Karar düştüğünde GBT’den sildirseniz de silahlı olmaz artık. İyi günler.

 7. 18 Ocak 2017 - 17:30 | #7

  MAĞDUR :

  teşekkür ederim abi ,ama benim şimdi silahlı belgem var ve böyle çalışıyorum silahlınında sınavına girdim kazandım kimliği almak için başvuru yapmadım , sizce ne yapayım silahlı belgeyi hiç almıyayım mı almasam böyle devam edermi işten çıkarılma olurmu abi ?

  Yenilemede muhtemelen durum ortaya çıkar ve kimlik kartınız iptal olur. Eğer silahlı için başvurursanız bu süreyi öne çekmiş olursunuz. Sonuçta uyuşturucu suçundan ceza alanlara silahlı verilmiyor zaten. İyi günler.

 8. 23 Ocak 2017 - 15:56 | #8

  FATİH :

  Silahlı kimliğimi yenilemek için başvuru yapacağım lakin kimliğim kayıp evraklarda kimlik isteniyor. Bu konuda ne yapmam gerekiyor

  Kimlik işlemleri, istenen evraklar illere göre değişiyor. Ben size evrakla birlikte kayıp dilekçesi de verin derim ama ilinizde farklı olabilir. Dolayısıyla eski kursunuz veya başvuru yapacağınız yerden öğrenmenizde yarar var. İyi günler.

 9. 25 Ocak 2017 - 17:02 | #9

  Kemal :

  Slmlar 2002 yılında uyuşturucu ile ilgili gözaltına alındı daha sonra uyuşturucu kullanmadığım tespit edildi adlı tıp belgesiyle bunla ilgili mahkeme takipsizlik verdi ve hala karşıma çıkıyor kimliğimi temizlerken bu konu karşıma tekrar cikti takipsizlik kararını güvenlik şubeye verdim acaba yeni kimlik almama engel olurmu bu olay

  680 S.KHK ile uyuşturucu suçundan işlem görenlere özel güvenlik yolu kapandı. Ancak takipsizlik kararı aldıysanız özel güvenlik şubeye danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 10. 28 Ocak 2017 - 15:28 | #10

  ali burak :

  benim silahsız kimliğim var silahlıya geçmem için kaç puan almam gerekiyor silahtan ve silah sorusu toplam puan

  Silah yazılı ve atış toplamının en az 50, ilk temel notunuzla toplamının en az 120 olması gerekir. İyi günler.

 11. 01 Şubat 2017 - 11:32 | #11

  Kbra :

  Merhaba, bugün girmiş olduğumuz sınav sonuçları ne zaman açıklanır ?
  Cevaplarını nerden öğrenebilirim ?Iyi çalışmalar.

  Sınav takviminde soruların 01.02.2017 (henüz yok), sonuçların 10.02.2017′de açıklanacağı yazıyor. İyi günler.

 12. 01 Şubat 2017 - 11:36 | #12

  erdem :

  Silah atisindan başarısız oldum temelde silah sorularından toplam 120 puan alsam silahlı kimlik almaya hak kazanır mıyım şimdiden teşekkürler

  Temelden en az 70, silah sorularının tamamı doğu 50 alırsanız silahlı geçmeniz mümkün. Silah yazılısından bir yanlış dahi silahtan kalmanıza yol açar, bilginiz olsun. İyi günler.

 13. 03 Şubat 2017 - 12:04 | #13

  Okan :

  İyi günler kolay gelsin size bir soru sormak istiyorum :)
  Ben silahsız kısımdan 78-82 puan felan bekliyorum silahlı kısımdan da 44-46 puan bekliyorum
  Ben silahsız kısımdan geçip silahlıdan kalınca diğer sınav sadece silah kısmından sınava gireceğim için silah kısmından 50 puan mı almam lazım yoksa bu sefer 60 ı mı tamamlamam lazım yoksa silahsız sınavdan aldığım puan hep geçerli mi oluyor :)
  Şimdiden teşekkür ederim :)

  Temelden 70 ve üstü alanlar, silah yazılı ve atış toplamından en az 50 almaları halinde silahlıya hak kazanabilir. Bu durumda temelden geçip silahtan kalırsanız, silah yazılı ve atış toplamınızın en az 50 olması gerekir. 30 dakika süreli, 25 silah sorusu ve 5 atıştan oluşan sınava girmeniz gerekir. İyi günler.

 14. 04 Şubat 2017 - 11:41 | #14

  ilker :

  Merhaba iyi qunler benim yenileme egitim sertifikamin asli kayip ama yenileme fotokopileri mevcut elimde kimlik kartini yenilemem icin aslida isteniyomus ama yenileme sertifikasi aslini kaybettim ne yapmam gerekli?

  Sertifika aslı, yenileme eğitimi alıp başvuranlardan istenir. Siz, kimliği yenisiyle değiştirmek için başvuruyorsanız fotokopi de işinizi görür. Sertifikanın aslı muhtemelen emniyettedir. Bu arada sertifikanın aslı da sadece kursunuzdan temin edilebilir. İyi günler.

 15. 04 Şubat 2017 - 13:02 | #15

  ilker :

  evet kartimi yenilemek icin evet ama sertifika asli ve fotokopisini istiyolarmis aslina bakip tekrar veriyolars ama asli kayip benim ne yapmam gerekli

  İlk cevabı okusanız tekrar yazmanıza gerek yok. Siz tekrar okumadınız diye ben tekrar yazıyorum son kez. Sertifikayı ilk nereden aldıysanız oradan tekrar çıkarabilirsiniz, yani kursunuzdan. Kimlik müracaatında verdiğinize göre aslı kayıp değil emniyette. İyi günler.

 16. 06 Şubat 2017 - 08:33 | #16

  Okan :

  @A.GÜLŞEN
  Peki bu sefer sadece silah kısmından gireceğim için 60 mı almam gerekiyor yoksa temelden aldığım puan(70 üstü) yine geçerli olup 50 alsam da yeterli olucak mı

  Diğer yorumda da gayet açık bilgi verildiği şekilde temel notu 70 ve üstü olanların, silah kısmından en az 50 alması yeterlidir. İyi günler.

 17. 18 Şubat 2017 - 10:47 | #17

  buğra Yasin Günsüz :

  merhaba
  lüttfen yardımcı olursannız sevinirim sınava giriş için 40tl yatırmanın son günü ne zaman ve Atmden yatırdığımızda kabul olurmu yardımcı olurmusunuz

  Siz de lütfen kusura bakmayınız, yaklaşık 10 gün kadar süren internet arızası nedeniyle zamanında cevaplayamadım. Sınav ücretlerinde Ankara’da ATM ve EFT kabul edilmiyor. Başka illerde oluyor diyorlar ama net bilgi değil. Umarım mağduriyet olmadan halletmişsinizdir. İyi günler.

 18. 18 Şubat 2017 - 10:48 | #18

  Mehmet :

  Serrifikamida kimlik kartimidabulamiyorum napabirim

  Bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine nüfus cüzdanınızla başvurup ekran çıktısı talep edebilirsiniz. İyi günler.

 19. 18 Şubat 2017 - 10:50 | #19

  Res :

  Merhaba ben guvenlik belgemi aldim ama kartim ptt ile gelecekmis 2 hafta icinde neden iki hafta sonra gönderiyorlar bu kimlik belgemin yerine gecermi? 30 gun gecerli diyorlar 30 gun sonra nolacak? Ben bu belgemle ise baslayabilirmiyim bir sıkıntı olurmu?

  Kimliğin hazırlanıp onaylanması, adrese gönderilmesi için gerekli süre bu iki hafta sanırım. Başvuruda verilen belge Ankara’da 15 gün geçerli, ilinizdeki durumu bilemiyorum. Kursunuzdan sormanız uygun olur. İyi günler.

 20. 18 Şubat 2017 - 10:55 | #20

  muhammed yildiz :

  Malatya Meslek Yüksek Okulu Özel Güvenlik mezunuym.Silah eki için Özel Güvenlik şirketine başvurdum.Şirket calısanın hatasından kaynaklı olarak temel eğitim sınavında girdim bu durum benim içib herhangi bir sorun ya da sıkıntı yaşatır mı?İyi Günler.

  Temel eğitim sınavına silahlı girip geçtiyseniz sorun olmaz. Ancak silahsız ise silahtan tekrar sınava girmeniz gerekir. Kimlik başvurusunda diploma/temel-silahlı sertifikasının hangisini vermek isterseniz onun üzerinden veya orada hangisinin avantajlı olduğunu sorarak talebinizi yapınız. Başvurudan itibaren her iki durumda da beş yıl sonra yenileme yapmanız gerekir. İyi günler.

 21. 27 Şubat 2017 - 16:44 | #21

  Kerem gür :

  Merhabalar ben sertifika belgemi kaybettim ve is yerinden fotokopisini istiyorlar yeniden nasil ve nerden alabilirim en kisa surede

  Sertifikanızı muhtemelen kimlik başvurusunda emniyete vermiş olmanız gerekir. Temin edebileceğiniz tek yer kursunuzdur. Ellerinde fotokopi varsa alırsınız, yoksa tekrar tanzimi için dilekçe verirsiniz yeniden onaylatırlar. İyi günler.

 22. 27 Şubat 2017 - 16:45 | #22

  Nihal :

  Merhaba bende yeni başvurucam güvenlik için acaba yaş ve boy sınırı varmı yardımcı olurmusunuz rica etsem

  Sıkça Sorulan Sorular yani bu bölümün başında sorularınıza ilişkin tüm bilgiler var. Lütfen göz atınız. Eğitim almaya karar verirseniz elinizi çabuk tutup 30.04.2017 sınavına girmeniz mümkün. İyi günler.

 23. 27 Şubat 2017 - 16:46 | #23

  Ercan cantürk :

  Hayırlı günler ben sertifika mı aldım şimdi kimlik için başvuru yapıcam fakat lise terkim tasdiknamemi kaybettim okulda vermiyor bunu şimdi açıkdan lise okuduğum için e devletden öğrenci belgesi aldım şimdi bu evraklar için kabul edilir mi barkod nunarası var

  Öğrenci belgesini açıköğretim bürosundan ıslak imzalı alırsanız kabul edilir. E-devlet çıktısı olmaz. İyi günler.

 24. 27 Şubat 2017 - 16:48 | #24

  ismail :

  merhaba.. ben ögg kimlik kartımı yeniletmek için başvurdum sınavı vs herşeyi geçtim, tüm evraklarımı tamamladım..
  fakat bir türlü randevu alamıyorum sistem 2 dk içerisinde doluyor..
  bu konuda ne yapmam lazım yada randevu almanın püf noktası varmı yardımcı olursanız sevinirim.

  Ankara ve İzmir’de her saat başında, beş kişiye randevu verecek şekilde sistem kurmuşlar. İstanbul için bilgim yok, 15.00-17.00 saatlerinin uygun olduğu söyleniyor. Bulunduğunuz ildeki durumu kursunuzdan öğrenmenizde yarar var. İyi günler.

 25. 27 Şubat 2017 - 16:50 | #25

  Dilek :

  2009-2010 tarihlerinde iskur guvenlik kursundan sertifika aldim ama sertifikamı kaybettim ve aldığım kurs kapandı. Tekrar nerden çıkartabilirim ,çıkartamazsam tekrar sınava girip almam mı gerekiyo ,çıkartırsam da yenileme kursuna girebilir miyim?
  İlginiz için şimdiden teşekkürler..

  Bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine nüfus cüzdanınızla başvurup eski bilgilerinize ilişkin ekran çıktısı rica edin. O belge ile yenileme eğitimi almanız mümkün. İyi günler.

 26. 01 Mart 2017 - 11:41 | #26

  Tolga :

  Merhaba benim silahlı sertifikam var ama kimlik kartımı çıkartmadım daha sertifikanın 5 yıllık süre dolmak üzere tekrar kursa gittim sertifika yı yeniliğe biliyormuyum sınava girip Yok karttı çıkarıp öyle mi sınava giriyorum şimdiden teşekkürler

  Sertifika ile yenileme eğitimi alabilirsiniz. Yeni sertifikayı aldıktan sonra ilinizde ilk kimlik başvurusunda istenen belgeleri kursunuzdan öğrenip iki sertifikayı da ekleyip evrakı teslim edebilirsiniz. Süresi biten sertifikayla kimlik müracaatı yapmanız mümkün değil zaten. İyi günler.

 27. 01 Mart 2017 - 11:42 | #27

  Doğan :

  İyi günler, ben Ocak da sınav a girdim 79-46 aldım silahsız kazandım bu pazar gireceğim sınav da 50 alsam yetiyor mu yoksa 79 iptal oldu 60 mı almam gerekiyor

  İlk notunuz silah puanlamasında dikkate alınır. Buna göre silah toplamının en az 50 olması silahlı geçmenize yeter. İyi günler.

 28. 06 Mart 2017 - 15:08 | #28

  Recep :

  Merhabalar ben özel güvenlik görevlisi olmayı düşünüyorum kartı aldıktan sonra 1 yıl sonra başka bir işte güvenlikle alakası olmayan bir işte çalışma imkanım varmı örnek aşcı vb…

  Özel güvenlik kartını ehliyet gibi düşünün. Nasıl ki ehliyeti olan herkesten araç kullanması beklenmiyor, özel güvenliklerin de kartı var diye sadece bu işi yapmaları beklenmez, zorlanmaz. İyi günler.

 29. 14 Mart 2017 - 15:19 | #29

  Cigdem :

  Merhaba ben 2007 yılın da silahlı guvenlik sertifikası aldım kartı mi cikarttirmadim simdi sertifikayi kaybettim ne yapmalıyım?

  İliniz özel güvenlik şubesinden sizinle ilgili sayfanın ekran çıktısını talep edin. O belge ile yenileme eğitimi alabilirsiniz. Süre dolduğu için kart müracaatını ancak yenilemeden sonra yapmanız mümkün. İyi günler.

 30. 21 Mart 2017 - 14:34 | #30

  Sercan :

  ankarada güvenlik kartımı aldım İstanbul’a taşınacam istanbulda güvenlik işi bulsam çalışabilir miyim? bilgi verirseniz sevinirim

  Özel güvenlik kimlik kartı, ehliyet gibi tüm yurtta geçerlidir. İyi günler.

 31. 21 Mart 2017 - 14:38 | #31

  Burak Canak :

  Merhaba.Ben emekli uzman çavuşum.Güvenlik sertifikasi almak istiyorum.Sertifika için kursa gitmeme gerek var mi ? Eğer yoksa neler yapmam gerekiyor? Teşekkur ederim

  Sınıfınız jandarma ve emekli olalı beş yıldan az zaman geçti ise bir defalığına sadece eğitimden muaf olmanız mümkün. Diğer belgelerin tamamını hazırlamanız gerekir. Kategoriler/Belge Örnekleri bölümünde genel kolluk mensupları için dilekçe örneği var. Jandarma sınıfında değilseniz eğitim dahil tüm işlemleri yapıp sınava girdikten sonra kazanmak kaydıyla kimlik çıkarabilirsiniz. İyi günler.

 32. 22 Mart 2017 - 12:56 | #32

  Can KOÇ :

  Merhaba
  Ben Ankarada kurs gördüm ve belgelerimi ankarada hazırladım belgelerimle beraber şehir dısında kımlık kartımı cıkartma ımkanım varmı ?
  Teşekkürler kolay gelsin

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı olan ilden yapılabilir. İyi günler.

 33. 29 Mart 2017 - 17:28 | #33

  ibrahim mağdur :

  merhaba
  Ben silahlı güvenlik görevlisiydim.evi taşıdıktan kısa süresonra evime hırsız girdi ve sertifikamve kimlik kartım dğier eşyalar ile birlikte çalındı.polis tutanklara ayrı ayrı yazmamış.şimdi yeniden sertifika ve kartımı çıkarabilirmiyim teşekkür ederim

  Sertifikayı eski kursunuzdan, kimliği emniyetten alabilirsiniz. Bunun için her ikisine de ayrı ayrı dilekçe yazmanız gerekir. Dilekçe konusunda kursunuz yardımcı olabilir. Geçmiş olsun. İyi günler.

 34. 31 Mart 2017 - 15:17 | #34

  sinan :

  Merhaba ben sınavlara girdim kazandım seltifikayı da aldım ama bayrampaşa kaymakamlığına 5. Aya anca randevu ala bildim seltıfıkayla işe girebikirniyin yoksa güvenlik kartını almadan çalışamaz mıyız

  Temel eğitim aldıysanız sertifikayla çalışmak mümkün değil, yenileme alanlara işyerleri sertifikayı görüp anlayışlı davranabiliyor. Ama temelde bu mümkün değil maalesef. İyi günler.

 35. 05 Nisan 2017 - 17:28 | #35

  ali :

  Hocam benim sorum şu
  75 gün karşılığı adlı para cezası ile (1500 TL)cezalandirildim sucun adi basit yaralama yaziyor bu cezada 5728 sayili yasa ile değişik 5271sayili cmk 231/5 madde. Gereğince HAGB kararı verildi özel güvenlik görevlisiyim bu karar sertifika yenilemede ve kimlik kartı çıkarmada sorun teşkil eder mi güvenlik soruşturmasında ve arşiv araştırmasında​ karşıma çıkar​ mı vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı teşekkürler ….

  Verdiğiniz bilgilere göre sorun yok görünüyor. Basit yaralamada 6136 S.Kanun kapsamına girecek silah tanımına uygun alet kullanımı da olmaması şartıyla. Yenileme veya rutin soruşturmada bu davaya ilişkin belgeler istenir, ama olumsuzluk anlamına gelmez. İyi günler.

 36. 12 Nisan 2017 - 09:33 | #36

  Taner :

  Hocam iyi aksamlar ankara ozel guvenlik sube mudurlugunden randevu alamiyorum randevu almadan gitsem kabul ederlermi yardimci olursaniz simdiden tesekkurler

  Ankara’da randevusuz başvuru kabul etmiyorlar maalesef. Günün 24 saati, her saat başında, 5 kişiye randvu verilecek şekilde sistem kurmuşlar. Saat başlarından beş dakika önce başlayıp deneyin. Sadece gece değil, gündüz de denk getirenler var. İyi günler.

 37. 14 Nisan 2017 - 08:49 | #37

  Ezgi :

  Hocam merhaba ankara özel silahsiz güvenlik sinavina girdim simdi ise kazandim 60 puanla ama en zoru suan randevu alamiyorum evde bilgisayar yok bende telefondan gidiyorum siteye ama kabul etmiyo tam 00.01 de yakaliyorum sistem kabul etmiyor ne yapmam lazm

  Bu randevu sistemi herkesin evinde bilgisayar, başında oturup saatlerce uğraşacak vakti var diye öngörülmüş gibi. Oysa bir çok insan sizinle aynı durumda eziyet çekiyor. Randevu almadan başvuru maalesef mümkün değil. Herkes daha boş olur diye geceye bıraktığından sanırım gündüz deneyip yakın tarihe alanlar oluyor. Siz de imkan varsa gündüzleri deneyin, güvendiğiniz yakınlarınızdan evinde bilgisayar olanlara bilgilerinizi verip denemelerini rica edebilirsiniz. Bazı aileler başka şehirlerden de ekip halinde deneyip almışlar. İyi günler.

 38. 19 Nisan 2017 - 13:14 | #38

  yunus :

  Güvenlik kursuna kayıt yapıcam da fark ediyormu x kursu ile y kursu ?

  Güvenlik kimlik kartı alma sürecini ehliyet alma gibi, kursları da sürücü kursları gibi düşünebilirsiniz. Önemli olan eğitimi iyi almak, mesleği yaparken karşılaşılabilecek durumlarda bilgisizlikten kaynaklı mahcup olmamaktır. Bir nevi sürücü kurslarında sınavı geçip trafiğe çıkamayanlara benzer durum. Alacağınız belge tüm yurtta geçerlidir. İyi günler.

 1. 22 Şubat 2009 - 13:45 | #1
 2. 03 Mart 2009 - 19:56 | #2
 3. 03 Mart 2009 - 21:13 | #3