Silahlı/Silahsız Kimliğin Yaklaşık Maliyeti

21 Ocak 2010 tarihinde yayinlandi

 

       Özel güvenlik olmak isteyenlerden, bu işin kendilerine ne kadara mâlolacağı ile  ilgili çok soru geldiği için genel bir bilgi vermek istedik. Aşağıdaki fiyatlar halen geçerli olan rakamlardır.  EGM tarafından istenen sınav ücretinde değişiklik olursa güncellenecektir.

SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK MALİYETİ :

1. Kurs ücreti : Kurs fiyatları serbest piyasa ekonomisi koşullarında oluştuğu için, çok değişik fiyat aralıklarında olabilir. Örneğin bir kentte özel güvenlik kursu sayısı az ise kurs ücretleri genele göre pahalı, kurs sayısı fazla ise genele göre ucuz olabilir. Pahalı olması kaliteyi, ucuz olması kalitesizliği göstermez. Bu büyük bir oranla rekabete göre belirlenir.

2. Poligon ücreti : Kurs merkezleri silahlı adaylara poligon ortamında 15 metre mesafeden 25 mermi ile eğitim atışı yaptırmak zorundadır. Adayın eğitim atışının geçerli olabilmesi için 25 mermiden en az 15 adedinin hedefte olması gerekir. Yazılı sınava giren adaylara, sınavdan sonraki günlerde, silah eğitiminin uygulama kısmı için emniyet görevlilerinin gözetiminde 5 mermi ile sınav atışı yaptırılır. Kayıt esnasında poligon giderlerinin kurs ücretine dahil olup olmadığını öğrenmeniz  önemle tavsiye edilir.

3. Sınav ücreti : 60 TL sınav ücreti, Polis Akademisi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halk Bankası Ankara/Gölbaşı Şubesi hesabına, aday tarafından yatırılarak (dekonttan iki suret isteyiniz)  dekontun okunaklı bir sureti, sınav tarihinden en az  45 GÜN ÖNCE kurs merkezine verilir.  

4. Kimlik harcı : Tüm yurtta aynı olup 501 TL.dir. Sınavı kazandıktan sonra yapılacak bir işlemdir. Sağlık raporu dahil, tüm evraklar hazırlandıktan sonraya bırakılması tavsiye edilir. Vergi dairesine veya harç almakla görevli maliye veznelerine yatırılabilir.

5. Sağlık raporu : Tam teşekküllü Devlet hastanelerinden “heyet raporu” alınmalıdır. Bu gider de hastanelere göre değişebilir. Önceden araştırmanız veya kurs merkezinize danışmanız önerilir.  Özel güvenlik işlemlerinde sağlık raporlarının geçerlilik süresi 1 yıldır  (Rapor maliyeti, Ankara’da yeni yapılan zam sonucu 200 TL’den başlamaktadır).  Raporun asıl suretinin en geç kurs başlangıcında,  kursa merkezine verilmesi gerekir.

6. Belge hazırlığı : Dilekçe, form, kimlik kartı yazdırma vb. işlemler için yaklaşık 15-20 TL masraf olabilir. Bu belgeleri de kurs merkezinize danışmanız tavsiye edilir. Bazı illerde farklı uygulamalar nedeniyle gereksiz yere masraf yapılmamış olur.

 

SİLAHSIZ ÖZEL GÜVENLİK MALİYETİ :

1. Kurs ücreti : Kurs fiyatları serbest piyasa ekonomisi koşullarında oluştuğu için, çok değişik fiyat aralıklarında olabilir. Örneğin bir kentte özel güvenlik kursu sayısı az ise kurs ücretleri genele göre pahalı, kurs sayısı fazla ise genele göre ucuz olabilir. Pahalı olması kaliteyi, ucuz olması kalitesizliği göstermez. Bu büyük bir oranla rekabete göre belirlenir.

2. Sınav ücreti : 40 TL sınav ücreti, Polis Akademisi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halk Bankası Ankara/Gölbaşı Şubesi hesabına,  aday tarafından yatırılarak (dekonttan iki suret isteyiniz)  dekontun okunaklı bir sureti, sınav tarihinden en az 45 GÜN  ÖNCE kurs merkezine verilir.  

4. Kimlik harcı : Tüm yurtta aynı olup 501 TL.dir. Sınavı kazandıktan sonra yapılacak bir işlemdir. Sağlık raporu dahil, tüm evraklar hazırlandıktan sonraya bırakılması tavsiye edilir. Vergi dairesine veya harç almakla görevli maliye veznelerine yatırılabilir.

5. Sağlık raporu : Sağlık şartlarında belirtilen branşlardan 4 doktor imzalı (Göz, KBB, Nöroloji, Psikiyatri) olacak şekilde, polikliniklerden alınabilir. Önceden araştırmanız veya kurs merkezinize danışmanız önerilir. Özel güvenlik işlemlerinde sağlık raporlarının geçerlilik süresi 1 yıldır. ( Rapor maliyeti Ankara’da 30-60 TL arasında değişmektedir).   Raporun asıl suretinin en geç kurs başlangıcında,  kursa merkezine verilmesi gerekir.

6. Belge hazırlığı : Dilekçe, form, kimlik kartı yazdırma vb. işlemler için yaklaşık 15-20 TL masraf olabilir. Bu belgeleri de kurs merkezinize danışmanız tavsiye edilir. Bazı illerde farklı uygulamalar nedeniyle gereksiz yere masraf yapılmamış olur.

 

Bu yazı bugün : 293, toplamda : 295842 kişi tarafından okundu.

 1. 12 Aralık 2015 - 17:42 | #1

  engin :

  Merhaba hocam benim sorum ögg serfitikasi almak icin kayit olacam fakat calisiyorum kurslara gitmem imkansiz bu sorunu nasil halledebilirim

  Özel güvenlik kurslarına devam mecburiyeti var. Dolayısıyla devam etmeden hem denetlemeler nedeniyle eğitiminiz geçersiz sayılır, paranız boşa gidebilir, hem de sınavlardan başarılı olmak artık zor olduğu için başarısız olursunuz. Bulunduğunuz ildeki kurslarla görüşüp size uygun saatlerde ders veren birine kayıt olmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 2. 12 Aralık 2015 - 17:43 | #2

  neşe :

  Ben sınavı kazandım sertifika için ne yapmam gerekiyo ? Ve bütün islemleri yaptıktan sonra sertifikayı alabilmek için ne kadar süre bekliyorum ?şimdiden teşekkürler

  Yapılacak işlemler konusunu illere göre değişiklik olabileceğinden kursunuzla görüşmenizde yarar var. İyi günler.

 3. Doğukan
  14 Aralık 2015 - 20:57 | #3

  Herşey için Teşekkürler Ankaragüvenlik.

 4. 22 Aralık 2015 - 17:12 | #4

  sultan :

  slm ben koü myo da özel güvenlik öğrencisiyim bitti ocakda alıcam mezuniyet belgemi bnm silahsız silah eğitimimi almadan mezunyet belgemi silah eğitimi alamam mı ne yapmam lazım henüz okuldan bilgi vermediler ne yapılacağına dahil mezunyet belgenizle karakola gidip kimlik kartınızı cıkara bilirsiniz dendi dersde bize bunun okulunu okudum üniversitede sağlık raporu kayıt sırasında okula istediler vermiştim 2 sene önce tekrar vermem şartmı sertiifika falan yok bizde sorun cıkarmı şimdiden teşekkürler

  Emniyete kimlik başvurusu yaparken son bir yıl içerisinde alınmış rapor istenir. Ancak silahlıya geçecekseniz iki rapor yerine, doğrudan silahlıya uygun tam teşekküllü devlet hastanesi raporu almanız uygun olur. Silahsız başvuruyu silahlı raporla yaparsınız, sonra silahlıya geçeceğinizi söylersiniz. Mezuniyet belgenizle silahsız başvuruyu karakola değil, ikamet ettiğiniz il emniyeti özel güvenlik şubesine yapmanız gerekir. İstenen belgeleri önceden öğrenip hazırlamanızı tavsiye ederim. Silah eğitimini de mezuniyet belgesini aldıktan sonra herhangi bir özel güvenlik kursuna kayıt olarak görebilirsiniz. İyi günler.

 5. 22 Aralık 2015 - 17:18 | #5

  Atilla :

  Mrb hocam ben silahli özel güvenlik görevlisiyim günüm dolduğunda silahsiz ozel guvenlik gorevlisi olma şansım var mı ?

  Elbette var. Bunun için tek yapmanız gereken yenileme eğitimi alacağınız kursa silahsız yenileyeceğinizi belirtmeniz yeter. İleride silahlıya geçmek isterseniz yenileme-silah eğitimi alarak tekrar geçmeniz mümkün ayrıca. İyi günler.

 6. 09 Ocak 2016 - 09:17 | #6

  Asef :

  Merhaba hocam ben 25 yasindayim liseyi son sinifta terk ettim ama daha sonrada acik ogretime yazildim liseyi disardan okuyorum . Liseyi bitirmeme cok az bi puanim kaldi fakat henuz lise mezunu olamadim ama hala ogrenci olarak görünüyorum ,silahli olarak guvenlik olabilir miyim?

  Silahlı kursa kayıt olurken liseden mezun olmak ve bunu belgelemek gerekir. Dolayısıyla mezun olduktan sonra silahlı başvurabilirsiniz. İyi günler.

 7. 09 Ocak 2016 - 09:20 | #7

  çağla :

  Merhaba ben silahsız güvenlik sertifikası almak istiyorum izmir ilinde bütün kursları arastırdım ve en uygunu, kurs, sınav ve belgenin çıkması hersey dahil 1.000tl fiyat verdiler acaba bu normalmi ve sadece 11 gün kurs görecekmisiz.11 gün yeterlimi

  Giderlerle ilgili verilebilecek tüm bilgiler yukarıda verildi. Bazılarının illere göre değişebileceği de belirtildi. İlave edilecek bir husus yok. Silahsız kurs en az 13 gün sürer, 11 gün yeterli değil. Gider konusunda ölçü de kurs gördüğünüz gün olmamalı. Toplam rakama rapor-sınav ücreti-vergi dahilse normal görünüyor. İyi günler.

 8. 20 Ocak 2016 - 09:24 | #8

  mustafa :

  hocam ben askerde uzman olarak kalmak istedim ancak gozlerimde dişkiromsu diye bişey çıktı yanı renk korlugu testinde o sayıların bi kactanesin okuyamiyorum silah siz için sağlık da sorun olurmu

  Renk körlüğü, özel güvenlik için engel değil. Silahlı veya silahsız tercihinize uygun raporu almanız kaydıyla eğitim de alabilirsiniz. İyi günler.

 9. 20 Ocak 2016 - 09:25 | #9

  fatma acar :

  merhaba hocam ben 18′me girdim ama ay olarak daha doldurmadım ben şuan evliyim reşit sayılıyorum acaba 18 yasını ay olarak doldurmadan silahsız bir şekilde güvenlik sertifakası alabilirmiyim

  Özel güvenlikte sizin dediğiniz kaza-i rüşt durumu dikkate alınmaz. Tarih olarak 19′dan gün almak zorunludur. Yaşınız uygun olduğunda kurs görmeniz mümkün. İyi günler.

 10. 20 Ocak 2016 - 09:27 | #10

  Davut :

  Mrb lar 03.04.2016 tarihinde silahli guvenlik sertifikamin tarihi doluyor yenilemek icin ne yapmam gerekiyor.

  Halen özel güvenlik olarak çalışıyorsanız yenileme için çok geç kalmışsınız. 27.03.2016 sınavına girecek şekilde bir an önce eğitim almanız gerekir. Eğitim bitince kursunuzdan bir yazı alıp sertifika hariç kimlik soruşturması evrakıyla soruşturma için işlemi başlatmanızda yarar var. İyi günler.

 11. 20 Ocak 2016 - 09:35 | #11

  AYHAN ŞAHAN :

  Merhaba.Benim Öğrenmek istediğim konu 1993 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinde piyade uzman çavuş olarak görev yapmakta iken belimdeki rahatsızlık nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapamaz raporu verilerek Adi Malül olarak emekliye sevk edildim.Hal böyleyken Silahlı/Silahsız Özel Güvelik Sertifikası alır,ve bir Sigortalı olarak işe girme durumum söz konusu olur ise SGK dan almış olduğum maaşım kesilir mi . Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim Saygılarımla.

  Sorduğunuz konuda net bilgim yok, muhtemelen SGK’nın ilgili birimleri sağlıklı bilgi verebilir. Silahlı adaylardan tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet raporu istenir. Silahsız adaylarda ortopedi onayı aranmaz. Rapor vermeye yetkili poliklinikten de alınabilir. Rahatsızlığınız silahlı rapor almaya engel teşkil edecek gibiyse silahsızı tavsiye ederim. Silahsız adaylardan ortopedi onayı istenmemesi, uzuv kaybı olanlara dahi özel güvenlik olma imkanı veriyor. Özellikle askerde uzuv kaybı yaşayanlar için yapılan bu düzenlemeden yararlanan ve sizin gibi maaş alan bir çok kişi var olduğuna göre bir özlük hakkı anlamında kaybınız olacağını sanmıyorum. İyi günler.

 12. 20 Ocak 2016 - 09:37 | #12

  maide köylü :

  Meb Ben güvenlik sertifikası almak istiyorum ama lise mezunuyum nasil alabilirim maliyeti ne olur rica etsem öğrenebilir miyim lütfen teşekkür ler şimdiden iyi akşamlar

  Maliyetle ilgili verilebilecek tüm bilgi sayfanın başında verildi. İlave edebileceğim bir husus yok. Kurs-rapor ücretleri, başlangıç-sınav tarihleri gibi bilgileri de eğitim alacağınız şehirden araştırmanız gerekir. İyi günler.

 13. 20 Ocak 2016 - 09:38 | #13

  ahmet bayrak :

  merhaba silahlı güvenlik kartımvar süresini 2 yıl geçti güvenlik işi yapmadım yenilemek için ne yapmam gerekir cezai işlem varmı yenileme masrafı ne kadardır.saygilar

  Kimlik süresi dolduktan sonra da yenileme eğitimi alınabilir. Aradaki sürede özel güvenlik olarak çalışamamak dışında bir kayıp yoktur. 12.02.2016′ya kadar tamamlanacak şekilde kurs görürseniz 27.03.2016 sınavına girmeniz mümkün. Sadece kurs ücreti ve 60 TL sınav ücreti masrafınız olur. İyi günler.

 14. 22 Ocak 2016 - 09:01 | #14

  Kadriye :

  Hocam ben 1.45 boyundayım özel güvenlik olmak istiyorum kurs sorun değil dedide ben iş bulabililirmiyim çoğu iş yerinde boy sınırlanmasında bahsediliyo

  Kursunuzun belirttiği gibi rapor alabilmek kaydıyla boy-kilo ile ilgili bir şart yok. İş bulma konusu bulunduğunuz ildeki iş imkanlarına bağlı. Uzun boyluların iş bulmada avantajı olduğu doğru ama bu, kısa boyluların işsiz kalacağı anlamına gelmez. Şehrinizden araştırmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 15. 22 Ocak 2016 - 09:02 | #15

  sertac :

  şimdi kayıt yaptırsam 31 ocak sınavına girebilir miyim

  Ocak ayı içerisinde kayıt olup eğitime başlarsanız, 31.03.2016 sınavına girebilirsiniz. Kurs başlangıç tarihini, kayıt olacağınız kurstan öğrenmeniz gerekir. İyi günler.

 16. 22 Ocak 2016 - 09:04 | #16

  faden :

  iyi gunler hocam sinav sorulari nasil oluyor kac puanla gecmemiz gerekiyo

  Soruların nasıl olduğunu buradan açıklamak imkansız, kursunuzun vermesi gereken bilgiler bunlar. Geçme puanları da silahsı-silahsız için farklı. Sıkça Sorulan Sorular 12.soruda silahlı geçme puanları var. İyi günler.

 17. 30 Ocak 2016 - 09:41 | #17

  adem kaynarca :

  Yaş sınırı varmı arkadaslar

  Silahsız en az 19, silahlı en az 22 yaşından gün almalıdır. Üst yaşla ilgili sınırlama yok. İyi günler.

 18. 30 Ocak 2016 - 09:45 | #18

  aysenur :

  Kayit yaptirsam ben derslere gelmesem sertifika alabilirmiyim?

  Özel güvenlik eğitimlerinde derslere katılmak zorunludur. Bulunduğunuz ilde katılabileceğiniz saatlerde ders veren kurumları araştırmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 19. 30 Ocak 2016 - 09:46 | #19

  ismail :

  Lise mezunuyum.Kurs ne kadar tutar ve kaç sürüyor acaba silahlı güvenlik?

  22 yaşından gün aldıysanız silahlı eğitim mümkün. Kategoriler/Kimlik Maliyeti bölümünde giderlerle ilgili genel bilgi var. Kurs tarihleri ve günlük ders saati, kurslar tarafından belirlendiği için kayıt olacağınız kurstan sormanız gerekir. İyi günler.

 20. 30 Ocak 2016 - 09:47 | #20

  Yusuff :

  Ben 20.06.1996 dogumlu lise mezunuyum silahli sertifika albilirmiyim?

  Silahlı için 22 yaşından gün almak gerekir. Buna göre 20.06.2018′den sonra silahlı eğitim almanız mümkün. Önce silahsız eğitim alıp yaşınız uygun olunca silahlıya geçebilirsiniz. İyi günler.

 21. 30 Ocak 2016 - 09:51 | #21

  murat :

  Hocam sertifika sınavdan kaç gün sonra çıkar bilgi verebilirsiniz?

  Sertifika ve kimlik onay süreleri illere göre değişir. Genel olarak sınav sonuçları cuma günü açıklanır, kursunuz da titiz davranırsa sonraki hafta sonuna kadar onaylanır. Kursunuz sertifikaları erken hazırlamazsa süre uzar. Dolayısıyla sorunuza en sağlıklı cevabı kursunuzdan almanız mümkündür. İyi günler.

 22. 30 Ocak 2016 - 09:57 | #22

  tuna :

  hocam sınavı kazandım . ama harç parasını yatırmadım herhangi bir sürsi varmı kazandıktan sonra kaç gün içerisne yatımamız lazım

  Sertifika süresi içerisinde yatırabilirsiniz. Vergiye her yıl zam geldiğini dikkate almanızda yarar var. İyi günler.

 23. 30 Ocak 2016 - 09:57 | #23

  YUNUS :

  hocam sertifika gününün dolmasına 40 gün kjaldı ihtiyac olmadıgından kartı cıkarmadım . kartı cıkarmadan yenileme yapmak mümkünmü…

  Kimlik olmadan sertifika ile süre dolduktan sonra da yenileme yapabilirsiniz. İyi günler.

 24. 30 Ocak 2016 - 09:58 | #24

  buket :

  Silahsiz guvenlkler her sehirde ise girebiliyomu yoksa kursa grip seltifika aldigi sehirdemi ise giriyo

  Özel güvenlik kimlik kartı, ehliyet gibi tüm yurtta geçerlidir. İyi günler.

 25. 01 Şubat 2016 - 10:48 | #25

  ugur :

  Ben 19 yasindayim guvenlik sertifikasi alicam orta okul mezunu lise terk ala bilirmiyim silahsiz

  19 yaşından gün almış, en az ortaokul mezunu olanlar silahsız kurs görebilirler. Bunun için bulunduğunuz ildeki kurslardan birine kayıt olup eğitim almanız gerekir. Bazı işlemler illere göre farklı olabileceği için işlemler konusunda kursunuz yardımcı olacaktır. İyi günler.

 26. 03 Şubat 2016 - 10:38 | #26

  Neslihan :

  Ben bir kursla gorustum 380 tl silahsiz huvenlik kimligi verip hemde is imkani sagliycaklarini soyluyolar ne kadar dogrudur sinav harci olarakta 60 tl istiyolar nasil guvenebilirim

  Kimlik maliyeti ile ilgili verilebilecek tüm bilgiler yukarıda var. Diğer detaylar illere-kurslara göre değişebilir. Sizden 60 TL olarak istenen silahsız sınav ücreti, halen tüm yurtta 40 TL’dir. İş garantisi vermek yasak ama yönlendirme yapılabilir. Her 380 TL kurs ücreti ödeyene iş verebilmek ciddi bir iddiadır. Gerçekleşme durumunu başkasının bilmesi takdir edersiniz ki mümkün değil. Kursunuzu iş vermesine göre değil, sınavı bir kerede geçebilecek şekilde iyi bir eğitim verip vermeyeceğine göre seçmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 27. 03 Şubat 2016 - 11:10 | #27

  Oguzhan :

  S a abla simdi ben silahsiz aldimya silahlidan kaldim silahtan geçersem gene silahsizda olduğu gibi belge duzenleyecemmi teşekürler

  Silah sınavından geçene kadar beklemeyecekseniz önce silahsız başvuru, sonra aynı belgeleri (rapor bir kez alınır) tekrar hazırlayarak silahlı başvuru yapabilirsiniz. Silahlı kimliği, başvurudan sonra alırsınız. İyi günler.

 28. 03 Şubat 2016 - 11:11 | #28

  nihan :

  iyi günler orta okul mezunuyum silahlı sertifika alabılırmıyım

  19 yaşından gün almanız kaydıyla silahsız eğitim alabilirsiniz. Silahlı için 22 yaş-lise diploması şarttır. İyi günler.

 29. 03 Şubat 2016 - 11:13 | #29

  Mikail :

  Kayıt yenilemek icin ne yapmak gerekli bilgi alabilirmiyim ?

  Kartınızın bitiş tarihine göre en uygun sınava girecek şekilde eğitim alıp sınava girmeniz gerekir. Kayıt, kimlik başvurusu vb. işlemleri eğitim alacağınız kurstan öğrenmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 30. 04 Şubat 2016 - 08:49 | #30

  Ahmetacar :

  Silahli da diploma sart mi mezun oldugumuzu gosteren bi belgeyle alamaz miyiz tesekkur ederim

  Liseden mezun olduğunuzu gösteren ıslak imzalı belge de diploma yerine geçer. Açık liseden mezunsanız bürolar veriyor. İyi günler.

 31. 04 Şubat 2016 - 08:51 | #31

  fatma :

  bn ilkokul mezunuyum ama aciktan ortaokul okuyorum ordan ogrenci belgesi alip silahsiz guvenlik karti alabilirmiyim

  Silahsız özel güvenlikte aranan en az mezuniyet düzeyi ortaokul olduğu için ancak mezun olmaya hak kazanmanızdan sonra kursa kayıt olmanız mümkün. İyi günler.

 32. 05 Şubat 2016 - 15:26 | #32

  mesut ünlüce :

  Yurt dışından alınmış güvenlik sertifikası turkiye de çalışmak için yeterlimi? Ve yaş sınırlaması varmı?

  Silahlı ve silahsızda en az yaşla ilgili düzenleme var, üst yaşla ilgili yok. Yabancı ülkeden alınmış belge ile Türkiye’de özel güvenlik olarak çalışmanız mümkün değil. Yeniden eğitim almanız gerekir. İyi günler.

 33. 05 Şubat 2016 - 15:27 | #33

  samet :

  Meraba ben 475 tl harc yatirdim bugün randevum var harc fiyati 501 liranolmuş galiba fark ödicekmiim

  Harçların, güncel bedel üzerinden yatırılması gerektiği için aradaki farkı yatırıp iki dekontla başvuru yapmanız gerekir. İyi günler.

 34. 06 Şubat 2016 - 08:54 | #34

  Hüseyin :

  Oncelikke insanları bilgilendirdiginiz icin kendi adima cok tsk ederim.Ben 2016 subat ayinda silahli icin basvuru yapsam sinav tarihim ne zaman olur yada en erken kayit bugunden sonra ne zaman olur beni bilgilendirirmisiniz..

  01.04.2016 tarihine kadar tamamlanacak şekilde eğitim alırsanız 15 Mayıs 2016 sınavına girmeniz mümkün. Eğitim bitiş tarihi ile sınav tarihi arasında 1,5 ay boş kalan bir süre var. Başvuruyu, sınava yakın zamana erteleyenler sonraki sınava kalıyor. Şubat ayı sonunda o sınava yönelik kurslar başlar. Rapor vb. işlemler de zaman aldığı için bulunduğunuz ildeki kurslar birine başvurmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 35. 08 Şubat 2016 - 11:38 | #35

  Hatice Akyürek :

  Merhaba ben silahsız kimlik çıkaracağım bankaya yatiracagimiz ücret 501 tl mj ? Ve hangi banka ya yatirmam lazim

  Hazırlanacak belgeleri, nereye ne miktar para yatırılacağını kursunuza danışarak yapmanız gerekir. Yanlış yatırdığınız paraları geri almak sıkıntılı olur. İyi günler.

 36. 09 Şubat 2016 - 09:17 | #36

  Gökhan :

  Güvenlik sertifikası için lise diploması şart mi ?

  Sıkça Sorulan Sorular bölümüne bir göz atıp genel bilgi edinebilirsiniz. Silahlı-silahsız için aranan yaş-mezuniyet şartları farklı. İyi günler.

 37. 12 Şubat 2016 - 10:32 | #37

  umut özçelik :

  Merhabalar. Ben 18 yaşındayım ve silahsız olarak alsancak güvenlik adlı bir şirkete başvuru yaptım. Orta okul mezunu olduğum için silahsız başlayacağım söylendi fakat bende 150 lira kayıt parası + ilk maaştanda 150 lira daha kesileceği söylendi ve istendi. Bu ucretin istenme sebebi nedir ve yasal mıdır cevabınız için teşekkür ederim şimdiden

  Hem eğitim hem hizmet şirketi olan kurumlar böyle yapabiliyor. Giderlerle ilgili genel bilgi yukarıda var. Hesaba göre 300 TL silahsız eğitim bedeli ise bulunduğunuz ildeki diğer kurslara da sormanızda yarar var. Eğitim verdiğini ucuz ücretle çalıştırmak amacıyla boş senet imzalatanlar da var olduğu için boş senet imzalamamanızı, orada çalışmak için zorunlu kılacak sözleşme vb. dikkat etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 38. 12 Şubat 2016 - 10:35 | #38

  Tarık :

  merhabalar bn 18 yasındayım lıse mezunuyum silahsız olarak baswuru yaptım ve malıyetını srdum toplam malıyetı 1200 dedıler ben ınternetten bakıyrm normal ucretı 500 lıra dıyor yardımcı olurmusunuz

  Ankara’da; belirttiğiniz rakamın biraz fazlasına silahlı alınabiliyor. Kurs ücreti illere göre değiştiği için bulunduğunuz ildeki diğer kurslara da sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster