Silahlı/Silahsız Kimliğin Yaklaşık Maliyeti

21 Ocak 2010 tarihinde yayinlandi

 

       Özel güvenlik olmak isteyenlerden, bu işin kendilerine ne kadara mâlolacağı ile  ilgili çok soru geldiği için genel bir bilgi vermek istedik. Aşağıdaki fiyatlar halen geçerli olan rakamlardır.  EGM tarafından istenen sınav ücretinde değişiklik olursa güncellenecektir.

SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK MALİYETİ :

1. Kurs ücreti : Kurs fiyatları serbest piyasa ekonomisi koşullarında oluştuğu için, çok değişik fiyat aralıklarında olabilir. Örneğin bir kentte özel güvenlik kursu sayısı az ise kurs ücretleri genele göre pahalı, kurs sayısı fazla ise genele göre ucuz olabilir. Pahalı olması kaliteyi, ucuz olması kalitesizliği göstermez. Bu büyük bir oranla rekabete göre belirlenir.

2. Poligon ücreti : Kurs merkezleri silahlı adaylara poligon ortamında 15 metre mesafeden 25 mermi ile eğitim atışı yaptırmak zorundadır. Adayın eğitim atışının geçerli olabilmesi için 25 mermiden en az 15 adedinin hedefte olması gerekir. Yazılı sınava giren adaylara, sınavdan sonraki günlerde, silah eğitiminin uygulama kısmı için emniyet görevlilerinin gözetiminde 5 mermi ile sınav atışı yaptırılır. Kayıt esnasında poligon giderlerinin kurs ücretine dahil olup olmadığını öğrenmeniz  önemle tavsiye edilir.

3. Sınav ücreti : 60 TL sınav ücreti, Polis Akademisi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halk Bankası Ankara/Gölbaşı Şubesi hesabına, aday tarafından yatırılarak (dekonttan iki suret isteyiniz)  dekontun okunaklı bir sureti, sınav tarihinden en az BİR AY ÖNCE kurs merkezine verilir.  

4. Kimlik harcı : Tüm yurtta aynı olup 475 TL.dir. Sınavı kazandıktan sonra yapılacak bir işlemdir. Sağlık raporu dahil, tüm evraklar hazırlandıktan sonraya bırakılması tavsiye edilir. Vergi dairesine veya harç almakla görevli maliye veznelerine yatırılabilir.

5. Sağlık raporu : Tam teşekküllü Devlet hastanelerinden “heyet raporu” alınmalıdır. Bu gider de hastanelere göre değişebilir. Önceden araştırmanız veya kurs merkezinize danışmanız önerilir.  Özel güvenlik işlemlerinde sağlık raporlarının geçerlilik süresi 1 yıldır  (Rapor maliyeti, Ankara’da yeni yapılan zam sonucu 220 TL’den başlamaktadır).  Raporun asıl suretinin en geç kurs başlangıcında,  kursa merkezine verilmesi gerekir.

6. Belge hazırlığı : Dilekçe, form, kimlik kartı yazdırma vb. işlemler için yaklaşık 15-20 TL masraf olabilir. Bu belgeleri de kurs merkezinize danışmanız tavsiye edilir. Bazı illerde farklı uygulamalar nedeniyle gereksiz yere masraf yapılmamış olur.

 

SİLAHSIZ ÖZEL GÜVENLİK MALİYETİ :

1. Kurs ücreti : Kurs fiyatları serbest piyasa ekonomisi koşullarında oluştuğu için, çok değişik fiyat aralıklarında olabilir. Örneğin bir kentte özel güvenlik kursu sayısı az ise kurs ücretleri genele göre pahalı, kurs sayısı fazla ise genele göre ucuz olabilir. Pahalı olması kaliteyi, ucuz olması kalitesizliği göstermez. Bu büyük bir oranla rekabete göre belirlenir.

2. Sınav ücreti : 40 TL sınav ücreti, Polis Akademisi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halk Bankası Ankara/Gölbaşı Şubesi hesabına,  aday tarafından yatırılarak (dekonttan iki suret isteyiniz)  dekontun okunaklı bir sureti, sınav tarihinden en az BİR AY ÖNCE kurs merkezine verilir.  

4. Kimlik harcı : Tüm yurtta aynı olup 475 TL.dir. Sınavı kazandıktan sonra yapılacak bir işlemdir. Sağlık raporu dahil, tüm evraklar hazırlandıktan sonraya bırakılması tavsiye edilir. Vergi dairesine veya harç almakla görevli maliye veznelerine yatırılabilir.

5. Sağlık raporu : Sağlık şartlarında belirtilen branşlardan 4 doktor imzalı (Göz, KBB, Nöroloji, Psikiyatri) olacak şekilde, polikliniklerden alınabilir. Önceden araştırmanız veya kurs merkezinize danışmanız önerilir. Özel güvenlik işlemlerinde sağlık raporlarının geçerlilik süresi 1 yıldır. ( Rapor maliyeti Ankara’da 30-60 TL arasında değişmektedir).   Raporun asıl suretinin en geç kurs başlangıcında,  kursa merkezine verilmesi gerekir.

6. Belge hazırlığı : Dilekçe, form, kimlik kartı yazdırma vb. işlemler için yaklaşık 15-20 TL masraf olabilir. Bu belgeleri de kurs merkezinize danışmanız tavsiye edilir. Bazı illerde farklı uygulamalar nedeniyle gereksiz yere masraf yapılmamış olur.

 

Bu yazı bugün : 49, toplamda : 193471 kişi tarafından okundu.

 1. 06 Şubat 2013 - 17:15 | #1

  habib :

  hocam ben sınavı kazandm sertifikayı aldım ama kimlik harcını maliyeye yatıracagıma halk bankasına yatrdm onlarda pol.ak.özel güvenlik sınav harcı diye yatrmışlar karakol kabul etmedi bankada yapıcak bişi yok dedi ben bu parayı nasıl geri alabilirim

  Özel Güvenlik Daire Başkanlığına hitaben, harç parasını maliye yerine Polis Akademisi hesabına yanlışlıkla yatırdığınızı, paranın bildireceğiniz hesap numarasına aktarılmasını talep eden bir dilekçe vermeniz gerekir. Ayrıca o para olmadan kimlik başvurusu yapamadığınız için mağdur olduğunuzu belirtmeniz yararlı olabilir. Dilekçeye elinizdeki dekontun okunaklı bir fotokopisini de eklemeyi unutmayınız. İyi günler.

 2. 02 Nisan 2013 - 13:06 | #2

  yunus emre :

  ben emekli uzman çavuşum güvenlik amiri veya personeli olarak görev yapmak istiyorum bana gerekli olan bilgileri verir seniz sevinirim saygılarımla…

  Jandarma sınıfından değilseniz önce eğitim almanız gerekir. Kimlik kartını aldıktan sonra başvuracağınız işyerinde belirttiğiniz pozisyonlar uygunsa çalışabilirsiniz. Jandarma sınıfından iseniz Sitemizin sağ sütun en alt kısmında Bağlantılar/EGM/Rehber bölümünde genel kolluk mensuplarının kimlik çıkarması için gerekenler var. İyi günler.

 3. 16 Nisan 2013 - 11:51 | #3

  AHmet :

  selam Ben silahsız güvenlik sertifikası yurt dışında geçerli olurmu yani yurtdışına gitsem orada özel güvenlik olarak çalışabilirmiyim ? teşekkürler.

  Türkiye’de aldığınız özel güvenlik kimliği yurt dışında geçerli olmaz. Gideceğiniz ülkede verilen eğitimi almanız gerekir. İyi günler.

 4. 24 Mayıs 2013 - 10:20 | #4

  ahmet :

  Silahlı güvenlik sertifikasini kazandım tum işleri hallettim son olarak 2010 yılında resmi belgede sahtecilik suçundan 25 ay hapis cezası aldım dosya Yargıtayda bekliyor şu anda sertifikami vermiyorlar vergi dairesine yatirdigim 414, 63tl yi geri alabilirmiyim

  Vergi dekontunun asıl suretini kimlik başvurusu yaptığınız yerden arkasına “işlem görmedi” diye yazdırıp onaylatarak almanız gerekir. Daha sonra aynı vergi dairesine başvurup iade isteyebilirsiniz. İyi günler.

 5. burak
  16 Ekim 2014 - 16:18 | #5

  tek tek sabırla aynı şeyleri anlatmışsiniz emeğinize sağlık kolay gelsin

 6. 10 Şubat 2015 - 17:35 | #6

  murat :

  Meraba
  ben murat ben lise mezunuyum guvenlik sertifikasi almak istiyorum yasim 22yil.olarak.ama gun.olarak.doldurmadim silahsiz alsam geri silahliya cevire bilirmiyim .ucretler ne kadar bilgilendirirseniz sevinirim

  Silahlı için lise mezunu ve 21 yaşını doldurup 22 yaşından gün almak gerekir. Duruma göre silahlı alabilirsiniz. Sayfanın başında kimlik maliyeti ile ilgili bilgi var. İyi günler.

 7. 11 Şubat 2015 - 10:42 | #7

  adile :

  İyi qünler hocam ben silahsiz guvenlik için basvurdum ama sizin deyisinizle heyet raporu ucreti farki var arada ama ben 200 tl verdim ve raporda silahli guvenlik gorevlisi olur yaziyo sebebi nedir anlayamadim…

  Silahsız eğitim için silahlı raporu almışsınız anlaşılan. Silahsız adaylar poliklinikten bu raporu alabilir, Ankara’da 30 TL. Silahsızlar hastaneye başvurmadığı için hastane, sizi silahlı gibi değerlendirmiş olabilir. Sebebini siz anlamadıysanız başka kim anlayabilir? İyi günler.

 8. 18 Şubat 2015 - 09:49 | #8

  mesut :

  Sınavda çıkan rutin sorular neler kurs süresi ne kadar kurşun toplam maliyeti ne kadar bi uzman Çavuş için silahlı olucak jandarma sınıfı

  J.Uz.Çvş. olan kişi en az beş yıl hizmet edip kendi isteğiyle ayrılmışsa başlangıçta eğitimden muaftır. İyi günler.

 9. 18 Şubat 2015 - 10:05 | #9

  mustafa y :

  hocam ben açık öğretim lise öğrencisiyim silahlı güvelik sertifikasını alabilirmiyim.alırsam iş imkanları nasıl.

  Silahlı güvenlik eğitimi alabilmek için kayıt olurken liseden mezun olduğunun belgelenmesi gerekir. Önce silahsız eğitim alıp liseyi bitirince silahlıya geçmeniz mümkün. İş imkanlarını bulunduğunuz ilden araştırmanız yararlı olur. İyi günler.

 10. 18 Şubat 2015 - 10:06 | #10

  ibrahim halil :

  hocam ben silahlı sertifikayı aldım ama harç parasını maliyeye yatırmadım emniyetten kartı çıkarmadım ne zamana kadar sürem var ?

  Kimlik başvurusunu, sertifikanız üzerinde yazan beş yıllık süre içerisinde istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Ancak verginin yıllara göre arttığını, raporun geçerlilik süresinin bir yıl olduğunu dikkate almalısınız. İyi günler.

 11. 18 Şubat 2015 - 10:16 | #11

  mert :

  ben silahlı güvenlik sınavını kazandım tahminen işlemlere nezaman başlayabilirim ve masraflarım ne olur syn. hocam

  Masraflarla ilgili bilgi yukarıda var. Daha fazlasını ancak kursunuzdan öğrenebilirsiniz. Muhtemelen kursunuz, sertifikanızı verirken yapacaklarınızı açıklayacaktır. İşlemlerde illere göre farklı uygulamalar olduğu için en doğrusu bu. İyi günler.

 12. 18 Şubat 2015 - 14:04 | #12

  Sercan yıldız :

  Merhaba ben silahsız bir güvenlik belgesi almak istiyorum ama bir kulagimda işitme kaybı var sorun olurmu acaba.

  Silahsız adayların 4 hekim (KBB, nöroloji, psikiyatri, göz) imzalı rapor verebilen poliklinik raporu almaları gerekir. Sağlık şartlarında görevi yapmaya engel teşkil etmeyecek şekilde ifade edilmiş. İşitme kaybınızın derecesine göre karar orada verilecektir. İyi günler.

 13. 24 Şubat 2015 - 08:23 | #13

  Aslı :

  Meraba ben bir ay sonra 18 yasina gircem acaba silahsız kurslara baslayabilirmiyim?

  Silahsız eğitim için en az ortaokul mezunu 19 yaşından gün almak gerekir. Yaşınız uygun olduğunda başvurabilirsiniz. İyi günler.

 14. 24 Şubat 2015 - 08:29 | #14

  seher :

  silahlı özel güvenlik kimlik kartı almaya hak kazandım bn ankarada bastırcam ,bundan sonra yapmam gereken işlemleri yazarmısınız malıyeye 475 tl yatırmam gerektıgını bılıyorum sadece

  Ana sayfada Kimlik Kartı İşlemleri bölümünde detaylı bilgi var. İyi günler.

 15. 24 Şubat 2015 - 08:51 | #15

  riza :

  Hocam ben orta okul mezun uyum fakat askerligimi pasa koruması ve ikamet koruma olarak yaptım belgemde var silahli sertifika almamma yardımcı olurmu bu belge

  Silahlı eğitim için en az lise mezunu olmak zorunlu, askerlikteki belgeler bu konuda fayda sağlamaz maalesef. Silahsız eğitim alıp dışarıdan liseyi bitirmeniz halinde sadece silah eğitimi görerek silahlıya geçmeniz mümkün olabilir. İyi günler.

 16. 24 Şubat 2015 - 08:54 | #16

  ERDOĞAN TÜRKOĞLU :

  ben özel güvenlik bölümü 2 . sınıf öğrencisiyim. 22 yaşındayım. okuldan mezun olmadan silah eğitimi alarak bölümümden silahlı özel güvenlik sertifakası alabilir miyim ?

  Sadece silah eğitimi almak için önce temelden eğitim alıp sınavdan geçmek gerekir. Özel güvenlik önlisans mezuniyetiniz gerçekleştiğinde temel eğitim yerine geçerli olur. Ancak devam ederken temel eğitim eksik olduğu için silahlı eğitim alamazsınız. Ayrıca bölümünüz sadece silahsız belge verir. Silahlı eğitim, dışarıda özel kurslardan tamamlanır. Bu nedenle mezun olduktan sonra başvurmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 17. 24 Şubat 2015 - 09:06 | #17

  sedat :

  merhaba 29 martta silahsız güvenlik için sınava gireceğim güvenlik kursum benden 100 lira sınav ücreti istedi ancak ben bu ücretin normalde daha düşük olduğunu öğrendim acaba kendim bankadan yatırıp dekontunu götürme şansım varmı varsa bankamatikten yatırabilirmiyim

  Silahsız sınav ücreti tüm yurtta halen 40 TL.dir. Sağ sütunda sınav ücretinin yatırılacağı banka ve hesap numarası ile ilgili bilgiler var. Ancak emniyet sınav ücretini yatıran kişinin adı soyadı ve TC numarasının dekontta görünmesini istediği için bankamatikten değil, şubeden yatırmanızı tavsiye ederim. Dekontun bir asıl, bir okunaklı fotokopisini kursunuza vermeniz gerekir. İyi günler.

 18. 24 Şubat 2015 - 09:08 | #18

  jale :

  hocam merhabalar bende silahsız güvenlik için sınav parası yatıracağım acaba 2015 için ücret ne kadardır çalıştığım için bankaya gidemiyorum bankamatikten hangi hesap numarasına yatırmam gerikiyor

  Silahlı 60, silahsız 40 TL.dir. Aslında bu kadar basit konularda kursunuzun bilgi verip yönlendirmesi gerekir. TC numarası ve isim-soyisim bilgilerinin dekontta yer alması şart olduğundan bankamatikten değil şubeden yatırmanız gerekir. Banka bilgileri yan sütunda var. İyi günler.

 19. 24 Şubat 2015 - 09:11 | #19

  cadi :

  Hocam ben heyet raporunu silahsiz icin 250 tl aldilar benden mersinde hastanede silahsiz ozel guvenlik olur yazdilar kursada istanbulda yzldim herkes dedi biz heyete 50 verdik 200 tlmi geri alabilirmiyim bebln

  Parayı nereye yatırdıysanız geri alıp alamayacağınızı da doğal olarak oradan sormanız gerekir. Kimlik olmadan özel güvenlik olarak çalışmak mümkün değil. İyi günler.

 20. 24 Şubat 2015 - 09:15 | #20

  durmus :

  mrb hocam ben askerde iken 35 gunluk bi ceza aldım bunu acık ceza evinde infaz ettim şimdi silahsız guvenlige basvurdum kazandığım zaman benden mahkeme kararı istenirmi
  tesekkurler

  Kategoriler/Kimler Güvenlik Olamaz başlıklı yazıda kırmızı renkle vurgulanan suçlar haricinde bir nedenle, ceza süresi de bir yıldan az olmak kaydıyla sorun olmaz. Mahkeme kararı da başvuruda istenir. İyi günler.

 21. 24 Şubat 2015 - 11:57 | #21

  ramazan :

  silahlı güvenlik kursuna yazılcam ama kolumda biraz yanık izi var sıkıntı olurmu

  Rapor aldığınız takdirde sorun olmaz. İçinizde şüphe varsa hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce ilgili kliniğe danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 22. 25 Şubat 2015 - 08:21 | #22

  tolga :

  Güvenlik başvurusunu nerden yapıyoruz bilen varsa yardımcı olrmusnuz

  Güvenlik işlemleri, ehliyet almak gibi düşünülebilir. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine başvurunuz. İyi günler.

 23. 25 Şubat 2015 - 18:20 | #23

  İBRAHİM :

  Selamaleyküm ben özel güvenlik sınavını kazandım ve sertifikayı bekliyorum.
  Ama hangi evraklar lazım onu bilmiyorum, acaba bana söyleyebilirmisiniz. Hangi evrakları hazırlamamı?

  Sertifikayı verirken kursunuz size, nerede hangi işlemi yaptıracağınızı, vergiyi nereye yatıracağınızı izah edecektir. Bu işlemler illere göre farklılık gösterebildiği için en doğru bilgi, kursunuzdan alacağınız olacaktır. Genel bilgi ana sayfada Kimlik Kartı İşlemleri bölümünde var. İyi günler.

 24. 02 Mart 2015 - 18:24 | #24

  M.kaya :

  Selamun aleykum benim soracagim konu ise yukaridaki fiyatlara gore 650 TL yi bile bulmazken neden disarida en az özellikle silahsiz 800 TL den basliyor kanunen yasal borsey mi bu acaba?

  Yukarıdaki giderlerden rapor ve kurs ücretleri illere göre değişebilir. Taban fiyat uygulaması yok, serbest piyasa ekonomisi diye açıklıyorlar bu durumu. Kurs sayısı arttıkça rekabet nedeniyle kurs fiyatları düşüyor. İyi günler.

 25. 02 Mart 2015 - 18:25 | #25

  Selma doğan :

  Silahli yada silahsız da boy sorun teşkil eder mi acaba boy 155 158 civari

  Sağlık şartlarında boy-kilo ile ilgili standart verilmemiş. Ancak uzun boylu olanların iş bulmada avantajlı olduğunu belirtmek gerek. İyi günler.

 26. 02 Mart 2015 - 18:26 | #26

  mıtat :

  Slm hocam kardesım silahlı guvenlık oldu guvenlık memurları yesıl pasaport verıyolarmıdır yurt dışına cıkısı serbest mıdır lutfen cevabınızı beklıyorum tsk

  Belirttiğiniz durum yeşil pasaport almayı sağlamaz. İyi günler.

 27. 02 Mart 2015 - 18:28 | #27

  kadir tolu :

  mrb ben silahsız kimlik kartını yatırmıştı şimdi silah sertifikasını aldım tekrar harç yatırman gerekli diyorlar 475 lira tekrar yatırmak zorundamıyım tşk.

  Silahsız kartı olanlar, silahlıya geçtiklerinde tekrar vergi yatırmazlar. Konu hakkında bilgisi olmayanlara bakmayın. İyi günler.

 28. 03 Mart 2015 - 09:40 | #28

  osman :

  Ben özel güvenlik belgesi almak istiyorum hafta ici sabah aksam full calısıyorun cumartesi günleri derslerine girsem olurmu

  İki sınav arasındaki zaman sadece haftasonu kurs açmaya pek elverişli olmadığından hafta sonu kursu genelde açılmıyor. Haftada bir günlük kurs da olmaz zaten. Bulunduğunuz ildeki kurslardan araştırmanızda yarar var. İyi günler.

 29. 11 Mart 2015 - 16:48 | #29

  fata hatay :

  merhaba hocam eşim 24 yaşında 170 boy lise mezunu fakat 2 ay önce dizinden çapraz bağlarından ameliyat oldu.şuan sağlıklı topallaması felan yok bu ameliyat güvenlik serftikasını almaya engelmidir..şimdiden tşklr

  Silahlılardan, tam teşekküllü hastane raporu istenir. Hastanenin ortopedi bölümüne başvurup olumlu cevap alırsanız rapor ücretini yatırıp işlemi başlatabilirsiniz. Eğer olumsuz cevap alırsanız silahsızlardan ortopedi onayı istenmediği için rapor vermeye yetkin bir poliklinikten rapor alabilirsiniz. İyi günler.

 30. 11 Mart 2015 - 16:50 | #30

  Tuncay :

  Selam ben askerliğimi doğuda sınır karakolunda yaptım,güvenlik eğitimi almak zorundamıyım

  Özel güvenlik olmak için eğitim almanız zorunludur. Doğuda askerlik yapanlar için bir ayrıcalık yok. İyi günler.

 31. 24 Mart 2015 - 11:43 | #31

  ali :

  ben guvenlik sertifikasi almak istiyorum yalniz silahli olarak . ne kadar toplamda para gidecegini bilmiyorum. bide bu parayi birden mi verecez yoksa parca parcami bilgi verirseniz sevinirim

  Kimlik maliyeti ile ilgili bilgi yukarıda var. Daha detaylı bilgiyi bulunduğunuz ilden araştırmanız gerekir. Rapor-kurs-sınav ücretleri sınavdan önce, vergi sınavı kazandıktan sonra yatırılır. İyi günler.

 32. 24 Mart 2015 - 11:48 | #32

  hüdayi :

  hocam ben lise mezunuyum 25.09.1994 doğumluyum silahlı ÖGG sertifikası alma istiyorum ne zaman başvurabilirim

  25/09/2015 tarihinden sonra açılacak kurslara silahlı eğitim için kayıt olabilirsiniz. İyi günler.

 33. 24 Mart 2015 - 11:52 | #33

  Eren :

  2010 yılında Silahsız özel güvenlik sertifikasını almayı hak kazandım! Ama harcı bu tarihe kadar yatırmadım! Şuan harcı yatırıp aktif hale gelebiliyor muyum! Veya ne yapmam gerekli?

  Beş yıllık süreniz dolmuş olduğu için yenileme eğitimi görmek kaydıyla ilk ve yenileme sertifikanızla başvuru yapabilirsiniz. Daha önce kartınız olmadığı için bir defaya mahsus rapor-vergi masrafı da çıkar. Yenileme sınavlarına katılmak kaydıyla kalma-geçme yok. İyi günler.

 34. 24 Mart 2015 - 12:33 | #34

  süleyman :

  hocam merhaba benim sorum özel güvenlik sertifikası sertifikanın alındı ilin dışında başka ilde geçerli olur mu örnegin ankaradan alınan sertifika antalyada geçerli olur mu yoksa antalyadan mı almak gerek . teşekkürler

  Özel güvenlik kimliğini, ehliyet gibi düşünebilirsiniz. Tüm yurtta geçerlidir. İyi günler.

 35. 24 Mart 2015 - 12:46 | #35

  ilker :

  Merhaba Çalısan bırısıyım ve pek vaktım yok sabah 8 aksam 6 para ws hersey mevcut almak ıstıyorum ama fırsatım yok sadece pazar gunum bos bu kursa ne kadar gıtmek gerekıyor ısle orantılı yapabılıyromıyuz acaba aksam egıtım veren yerler varmıdır acaba Silahlı guvenlık sertıfıkası ıstıyorumda donus yaparsanız cok sevınırım. yasım 23 askerlık henuz yapılmadı tecıullı..

  Silahlı için yaşınız uygun, en az lise mezunu olmak kaydıyla kurs görebilirsiniz. Askerlik yapma şartı yok. Kurs saatleri de kurs merkezleri tarafından belirlendiği için bulunduğunuz ilden araştırmanız gerekir. Ancak sadece pazar günleri kurs olma ihtimali yok. Çalışma saatlerinize göre kursunuzla görüşmeniz uygun olur. Genelde çalışanlara yönelik bir eğitim olduğu için akşam saatlerinde kurs bulabileceğinizi sanıyorum. İyi günler.

 36. 24 Mart 2015 - 12:47 | #36

  eyuphan :

  hocam merhaba ben 1965 doğumluyum 50 yaşinda ortaokul mezunu emekliyim silahsız ögg sertifkası alabilirmiyim.

  Silahsız eğitim alabilirsiniz, üst yaşla ilgili sınırlama yok. Bir kez eğitim görenlerin birbirini takip eden dört sınav hakkı vardır. Giderlerle ilgili bilgiyi yan sütunda Kategoriler/Kimlik Maliyeti başlığı altında bulabilirsiniz. İyi günler.

 37. 24 Mart 2015 - 13:05 | #37

  yuslucan :

  Hocam iyi gunler ben 29 mart da sinava girecegim bir aksilikten dolayi dosyamda saglik raporu yok raporu sinavdan sonra alsam sorun olur mu? sinav giris yeri internet de belli oldu tesekkurler

  Raporun eğitim başlamadan önce alınması, kursunuzun sorumluluğundadır. Kimlik başvurusu yapmadan rapor işini halletmenizi tavsiye ederim. Başarılar.

 38. kadir
  26 Mart 2015 - 17:37 | #38

  merhaba silahız güvenlik sertifikası kazanmak için kaç puan gerekiyor ve 1 sornun dogru cevabı kaç puandır

 39. bilal
  29 Mart 2015 - 08:12 | #39

  Dün silahlı kimlik kartı almak için orta okul da yeterli diye bir haber çıktı dogrumu dur

 40. ilyas
  29 Mart 2015 - 11:33 | #40

  selam..lise mezunu,AÖF Öğrencisi 24 yıl çalışmış emekli astsubayım…Güvenlikte yönetici yada yardımcısı konumunda çalışabilirmiyim..yoksa tahsilim gereği güvenlik elemanımı kalırım

 1. Henüz geri izleme yok.