Silahlı/Silahsız Kimliğin Yaklaşık Maliyeti

21 Ocak 2010 tarihinde yayinlandi

 

       Özel güvenlik olmak isteyenlerden, bu işin kendilerine ne kadara mâlolacağı ile  ilgili çok soru geldiği için genel bir bilgi vermek istedik. Aşağıdaki fiyatlar halen geçerli olan rakamlardır.  EGM tarafından istenen sınav ücretinde değişiklik olursa güncellenecektir.

SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK MALİYETİ :

1. Kurs ücreti : Kurs fiyatları serbest piyasa ekonomisi koşullarında oluştuğu için, çok değişik fiyat aralıklarında olabilir. Örneğin bir kentte özel güvenlik kursu sayısı az ise kurs ücretleri genele göre pahalı, kurs sayısı fazla ise genele göre ucuz olabilir. Pahalı olması kaliteyi, ucuz olması kalitesizliği göstermez. Bu büyük bir oranla rekabete göre belirlenir.

2. Poligon ücreti : Kurs merkezleri silahlı adaylara poligon ortamında 15 metre mesafeden 25 mermi ile eğitim atışı yaptırmak zorundadır. Adayın eğitim atışının geçerli olabilmesi için 25 mermiden en az 15 adedinin hedefte olması gerekir. Yazılı sınava giren adaylara, sınavdan sonraki günlerde, silah eğitiminin uygulama kısmı için emniyet görevlilerinin gözetiminde 5 mermi ile sınav atışı yaptırılır. Kayıt esnasında poligon giderlerinin kurs ücretine dahil olup olmadığını öğrenmeniz  önemle tavsiye edilir.

3. Sınav ücreti : 60 TL sınav ücreti, Polis Akademisi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halk Bankası Ankara/Gölbaşı Şubesi hesabına, aday tarafından yatırılarak (dekonttan iki suret isteyiniz)  dekontun okunaklı bir sureti, sınav tarihinden en az  45 GÜN ÖNCE kurs merkezine verilir.  

4. Kimlik harcı : Tüm yurtta aynı olup 501 TL.dir. Sınavı kazandıktan sonra yapılacak bir işlemdir. Sağlık raporu dahil, tüm evraklar hazırlandıktan sonraya bırakılması tavsiye edilir. Vergi dairesine veya harç almakla görevli maliye veznelerine yatırılabilir.

5. Sağlık raporu : Tam teşekküllü Devlet hastanelerinden “heyet raporu” alınmalıdır. Bu gider de hastanelere göre değişebilir. Önceden araştırmanız veya kurs merkezinize danışmanız önerilir.  Özel güvenlik işlemlerinde sağlık raporlarının geçerlilik süresi 1 yıldır  (Rapor maliyeti, Ankara’da yeni yapılan zam sonucu 200 TL’den başlamaktadır).  Raporun asıl suretinin en geç kurs başlangıcında,  kursa merkezine verilmesi gerekir.

6. Belge hazırlığı : Dilekçe, form, kimlik kartı yazdırma vb. işlemler için yaklaşık 15-20 TL masraf olabilir. Bu belgeleri de kurs merkezinize danışmanız tavsiye edilir. Bazı illerde farklı uygulamalar nedeniyle gereksiz yere masraf yapılmamış olur.

 

SİLAHSIZ ÖZEL GÜVENLİK MALİYETİ :

1. Kurs ücreti : Kurs fiyatları serbest piyasa ekonomisi koşullarında oluştuğu için, çok değişik fiyat aralıklarında olabilir. Örneğin bir kentte özel güvenlik kursu sayısı az ise kurs ücretleri genele göre pahalı, kurs sayısı fazla ise genele göre ucuz olabilir. Pahalı olması kaliteyi, ucuz olması kalitesizliği göstermez. Bu büyük bir oranla rekabete göre belirlenir.

2. Sınav ücreti : 40 TL sınav ücreti, Polis Akademisi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halk Bankası Ankara/Gölbaşı Şubesi hesabına,  aday tarafından yatırılarak (dekonttan iki suret isteyiniz)  dekontun okunaklı bir sureti, sınav tarihinden en az 45 GÜN  ÖNCE kurs merkezine verilir.  

4. Kimlik harcı : Tüm yurtta aynı olup 501 TL.dir. Sınavı kazandıktan sonra yapılacak bir işlemdir. Sağlık raporu dahil, tüm evraklar hazırlandıktan sonraya bırakılması tavsiye edilir. Vergi dairesine veya harç almakla görevli maliye veznelerine yatırılabilir.

5. Sağlık raporu : Sağlık şartlarında belirtilen branşlardan 4 doktor imzalı (Göz, KBB, Nöroloji, Psikiyatri) olacak şekilde, polikliniklerden alınabilir. Önceden araştırmanız veya kurs merkezinize danışmanız önerilir. Özel güvenlik işlemlerinde sağlık raporlarının geçerlilik süresi 1 yıldır. ( Rapor maliyeti Ankara’da 30-60 TL arasında değişmektedir).   Raporun asıl suretinin en geç kurs başlangıcında,  kursa merkezine verilmesi gerekir.

6. Belge hazırlığı : Dilekçe, form, kimlik kartı yazdırma vb. işlemler için yaklaşık 15-20 TL masraf olabilir. Bu belgeleri de kurs merkezinize danışmanız tavsiye edilir. Bazı illerde farklı uygulamalar nedeniyle gereksiz yere masraf yapılmamış olur.

 

Bu yazı bugün : 21, toplamda : 324674 kişi tarafından okundu.

 1. 01 Mart 2016 - 17:47 | #1

  MELEK KOCA :

  BEN 23 YAŞINDA 161 BOYUNDA 56 KİLOYUM AÖF’DE (2 YILLIK) 2. SINIFTA OKUYORUM AYRICA MİYOPUM SİLAHLI YADA SİLAHSIZ EĞİTİM ALABİLİR MİYİM? VE SERTİFİKA İÇİN KURS ÜCRETİ DAHİL TOPLAM NE KADAR GEREKLİ

  Silahlı eğitim alabilirsiniz. Ancak miyop derecenizin 3′ten fazla olması halinde rapor sıkıntı olabilir. Kategoriler/Kimlik Maliyeti bölümünde giderlerle ilgili bilgi var. İyi günler.

 2. 02 Mart 2016 - 09:26 | #2

  Serkan öztürk :

  Merhaba ben silahlı güvenlik için sizi aramıştım fakat kayıt için gereken evrakları en son olarak hangi gün getirmem gerek mayısta olan sınava girebilmem için yardımcı olursanız sevinirim . Birde sağlık raporu için hangi hastaneyi önerirsiniz daha çabuk alabileceğim yaşım 23 herhangi bi sıkıntı yok üni mezunuyum 2 yıllık ayrıca üni devam ediyorum açıktan yardımcı olursanız sevinirim kızılaydaki şubenize gelerek kaydımı yaptıracağım ona göre şimdiden teşekkğrler

  Nüfus cüzdanı ve diploma fotokopisiyle kayıt yaptırabilirsiniz. İyi günler.

 3. 03 Mart 2016 - 09:46 | #3

  yahya yıldız :

  Ben güvenlikli olmak istiyorum neler gerekli ne mezunu olmak askerliği yapmış olmamı lazım yasin kaç olmasi gerekir?

  Lütfen Sıkça Sorulan Sorular bölümünü inceleyiniz. Askerlik şartı yok, yaşınız-mezuniyetiniz-tercihiz gibi faktörlere göre uygun eğitimi alabilirsiniz. İşlemler ehliyet almaya benzer. İyi günler.

 4. 05 Mart 2016 - 10:16 | #4

  murat aksoy :

  merhaba hocam. sertifikamın süresnin dolmasına 3 ay var. ve ben emnıyete gıdıp kartımı çıkarmadım. eyer kartımışimdi çıkarırsam.. ve 3 ay sonhra kayıt yenıleme yaparsam tekrardan,KİMLİK HARCI diye ödediğimiz 501 tl yi tekrardan ödemek zorundamıyım. acıl cvp bveklıyorum hocam şimdiden çok teşekürler

  Sizin soruşturmanız bitene kadar süre dolacağı için emniyet muhtemelen yenileme yapıp gelmenizi ister. Kimlik harcı-rapor masrafı bir kez yapılır, yenilemede tekrar istenmez. İyi günler.

 5. 07 Mart 2016 - 18:37 | #5

  Cromwelle Budak :

  Merhaba Bende Miyopluk durum var bir gözüm 3 derece diğeri 4 derece silahlı güvenlik sertfikası almak istiyorum peki bunun bir sakıncası olabilirmi daha önce ehliyet içinde sağlık raporu almıştım bir sıkıntı yok demişti.?

  Silahlı için hastanelerde genelde +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları sorun olmuyor. Rapor ücretini yatırmadan önce göz bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. Bu anlamda özel güvenliğin ehliyetle ilgisi yok. İyi günler.

 6. 08 Mart 2016 - 08:30 | #6

  hulya kocabıyık :

  MERABA.Silahsiz ozel guvenlik olmanin toplam ucreti ne kadar,bide ben aciktanda lise okuyorum ikisini birden yurutebilir miyim acaba zorluk ceker miyim?iyi gunler.

  Sayfanın başında giderlerle ilgili bilgi verildi. İlave hususları bulunduğunuz ilden araştırmanız gerekir. Özel güvenlik eğitimi, dışarıdan lise okumayla eşit değil ki ikisini birlikte yürütme olarak düşünmeyin. İyi günler.

 7. 14 Mart 2016 - 15:49 | #7

  ceyhun :

  Silahli guvenlik sertifikasi alan kisi ayni zamanda silahsiz guvenlik olarakta calisabilirmi

  Silahlı kimliği olan silahsız görev alabilir. İyi günler.

 8. 14 Mart 2016 - 15:51 | #8

  Ebru :

  Hocam antidepresan kullanan gûvenlik olabiliyomu?ve kurs maliyetti ne kadar?iyi günler

  Belirttiğiniz ilacı devlet hastanesinde reçete ettirerek kullandıysanız silahlı rapor müracaatında ilgili hekim görüp kişilik testi isteyebilir. Bu testi geçip rapor alanlar var. Maliyet için de lütfen sayfanın başında verilenleri okuyunuz, aynısını cevap olarak yazamıyorum. İyi günler.

 9. 21 Mart 2016 - 18:27 | #9

  Ramazan :

  19 yaşındayım lise mezunuyum askerlik yapmadan silahlı güvenlik sertifikası alabilirmiyim

  Askerlik yapmadan silahlı belge alabilirsiniz. Ama 22 yaşından gün almış, en az lise mezunu olmak kaydıyla. Bu durumda önce silahsız, yaşınız uygun olunca silahlı olmanız mümkün. İyi günler.

 10. 21 Mart 2016 - 18:27 | #10

  Mehmet :

  Renk körü olan insanlar silahli alabilirmi

  Renk körlüğü silahlı-silahsız engel değil. İyi günler.

 11. 21 Mart 2016 - 18:28 | #11

  Tuğçe :

  Merhaba 27 mart ögg sınavına gireceğim. Sınav giriş yerimi öğrendim fakat sınav giriş belgemi nereden veya nasıl alacağım? Bilgilendirirseniz sevinirim.

  Sınav giriş belgenizi sadece kursunuzdan alabilirsiniz. İyi günler.

 12. 23 Mart 2016 - 16:36 | #12

  Taylan :

  Merhaba,
  1995 doğumluyum. Lise mezunuyum,askerlik hizmetimi tamamladım.Silahlı güvenlik sertifikası alabilirmiyim ?

  Eğitime başladığınız tarih itibariyle 22 yaşından gün almanız halinde silahlı kurs görebilirsiniz (doğum gününüz geçtikten sonra başlayan kurslar). İyi günler.

 13. 24 Mart 2016 - 13:55 | #13

  kamet :

  Merhba silahlı sertifika alıcam ama şuan çalışıyorum kurslara gelmek mecburimidir. Deglse gelmesem başarısız olma olasılgim azalırmı

  Kursa devam etmeden üstelik silahlı eğitim alamazsınız. Özel güvenlik kurslarında devam zorunludur. Kurs süresi uzun olmadığı için mümkünse izin vb. şekilde zaman ayırıp eğitim almanızı tavsiye ederim. Bu eğitimin amacı sadece sınavda başarılı olmak değil, bir meslek kursu. Olmaz ama bir şekilde sınavı geçtiğiniz varsayılsa bile o üniformayı giyip ne iş yapacağınızı bilmeden olmaz. Dolayısıyla mutlaka eğitimlere katılacak şekilde zamanınızı ayarlamanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 14. 24 Mart 2016 - 13:56 | #14

  İsa :

  Mehaba hocam benim ayagimda hafifden aksama var bi iş kazasi gecirmiştim yürümeme en gel olan bişey degil ama sertifika almama engelmi cevapinizi bekliyorum saygilar

  Silahsız eğitimde istenen raporda ortopedi onayı aranmıyor. Dolayısıyla 19 yaşından gün almış, en az ortaokul mezunu olmanız kaydıyla silahsız kurs görebilirsiniz. İyi günler.

 15. 24 Mart 2016 - 13:57 | #15

  EROL GENÇ :

  merhaba ben orta ikiden terkim terk yazım var silahsız güvenlik sertifikası alabilirmiyim .yaşım..44

  Silahsız eğitim için en az ortaokul mezunu olmak şarttır. Dışarıdan tamamlamanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 16. 25 Mart 2016 - 12:15 | #16

  ABDULLAH :

  Merhaba 19 yaşındayım lise mezunuyum ozel güvenlik olmak istiyorum bacagimda varakoz genisleme (varis) var ve gözlük kullanıyorum bunlar engel faktörmudur?

  22 yaşından gün alana kadar silahsız eğitim mümkün olabilir. Görme bozukluğunuzun derecesine göre hekim tarafından karar verilir. Silahsız raporu vermeye yetkili poliklinikleri bulunduğunuz ildeki kurslardan öğrenip danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 17. 28 Mart 2016 - 08:32 | #17

  betül :

  ey mart sınavı farklıydı digerlere göre neden acaba.hep 80 70 doğdum çıkıyordu çok tedirgin ve sabirsizim acaba geçtim mi silahsız.

  Bu sınavın kolay olduğu söyleniyor. Ancak geçip geçmediğinizi bilemem, 08 Nisan akşamına kadar beklemeniz gerekecek. İyi günler.

 18. 30 Mart 2016 - 15:30 | #18

  Yasin :

  Ben silahsız güvenlik sertifikası almak istiyorum bunun için ne gerekli

  19 yaşından gün almış, en az ortaokul mezunu olmak gerekli. İyi günler.

 19. 30 Mart 2016 - 15:31 | #19

  soner :

  merhabalar silahsız güvenlik kartı almak istiyorum ama evrak hazırlamam gerkli ve neyi nerden alıcagımı bilmiyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz

  Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine kayıt olmanız gerekir. Kursunuzdan istenen belgeleri, yapılacak işlemleri öğrenebilirsiniz. İşlemler standart değil. İyi günler.

 20. 31 Mart 2016 - 09:27 | #20

  Berkay :

  Merhaba. 23 yaşındayım Açık öğretim lisesinde okuyorum. Silahsız güvenlik kartı alabilirmiyim.Şimdiden teşekkürler

  Silahsız eğitim alabilirsiniz. Mezun olmaya hak kazandığınızda da sadece silah fark kursu görerek silahlıya geçmeniz mümkün. İyi günler.

 21. 31 Mart 2016 - 14:48 | #21

  gamze :

  merhaba hocam ben lise mezunuyum 21 yaşındayım silahsız güvenlik olmak istiyorum bunun icin kurs mecburmi sadece sınav harcni yatrsam sinava girsem olurmu iyi günler

  Özel güvenlik kursunun amacı, bu eğitimi alanlara meslek kazandırmaktır. Eğitim almadan bu mesleği yapmayı nasıl düşünebildiğinizi, hakkınızı-yetkinizi bilmeden neyi-nasıl koruyacağınızı bilemiyorum. Ama böyle bir şey mümkün değil. İyi günler.

 22. 01 Nisan 2016 - 17:08 | #22

  Akın :

  İyi günler ben sınavı kazandım harc yatırıcam acaba taksit veya işe girdikten sonra yatırsam olurmu kolay gelsin

  Harçlarda taksit, kredi kartı olmuyor maalesef. Kart olmadan özel güvenlik olarak çalışmak mümkün değil. Kartı alabilmek için de harcı yatırmış olmak gerekir. Dolayısıyla bir şekilde onu ödeyip kartınızı almanız mümkün. Bir nevi kısır döngü gibi ama başka yapacak bir şey yok maalesef. Umarım temin edersiniz. İyi günler.

 23. 04 Nisan 2016 - 15:03 | #23

  Meryem Demir :

  Egitim ‘i gördükten sonra Harcı yatırdıkdan sonra kaç gün içinde işe girebilirim

  Sertifikayı alıp kimlik başvurusu yapılır. Soruşturma süresi illere göre değiştiği için bulunduğunuz ilden araştırarak gerçekçi bilgi alabilirsiniz. İyi günler.

 24. 06 Nisan 2016 - 15:47 | #24

  Onur :

  Ben silahsız güvenlik sınavını 3 sene önce kazandım evrakların tam suan yeniden çıkartan biliminin yoksa zaman aşımı oldumu cvp karşınıza sevinirim tsk

  Raporun üzerinden bir yıl geçmemesi gerekir. Sertifikaya göre kalan süre için (yaklaşık iki yıl gibi görünüyor) kimlik çıkarabilirsiniz. Hak kaybı olmaz. İyi günler.

 25. 07 Nisan 2016 - 16:16 | #25

  mert :

  merhabalar ben 174 boyunda 58 kiloyum silahsız sertifika almam uygunmudur

  Ana Sayfa Sıkça Sorulan Sorular bölümünü incelemenizi tavsiye ederim. Boy ve kilo ile ilgili bir şart yok. Yaş-eğitimle ilgili var. 19 yaşından gün almış, en az ortaokul mezunu olmak gerekir. İyi günler.

 26. 07 Nisan 2016 - 16:35 | #26

  Ali bagul :

  Güvenlik sertifikasini alincak iş bulma olasılığı nasıl varmı arkadaşlar

  İş konusunu, bulunduğunuz şehirden araştırılması gerekir. Özel sektörün geliştiği büyük şehirlerde daha yüksektir. İyi günler.

 27. 15 Nisan 2016 - 15:16 | #27

  Turgut :

  Merhabalar benim silahsız yaka kartım var silahli yaka karti almak için maliyeti ne kadar olur

  Yukarıdaki masraflara bakabilirsiniz. Kurs ücretini bulunduğunuz yerden araştırmanız gerekir. Rapor 200 TL, sınav ücreti 60 TL. Kimlik kartınız olduğu için vergi masrafınız olmaz. İyi günler.

 28. 15 Nisan 2016 - 15:17 | #28

  emrullah :

  Hacam meraba ben silahlı kazandım..şimdi ne yapmam lazım
  Sertifikamı nasıl alırım.bıyerlere fln para yatcakmı bana bi yol gosterın

  Sertifikadan sonra yapılacak işlemlerde, belgelerde illere göre farklı uygulamalar nedeniyle en sağlıklı bilgiyi sadece kursunuzdan alabilirsiniz. İyi günler.

 29. 15 Nisan 2016 - 15:18 | #29

  Yasin doğan :

  Bn kaza yaptım 1 yıl önce baçağımda platin var 40 santim felan yörümemde felan sıkıntı yok platin var die almamazlık yaparlarmı silahlı ya silahsıza

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesi raporu istenir. Başvuru yapacağınız hastanenin ilgili bölümüne rapor ücreti yatırmadan önce danışmanız uygun olur. Silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için rapor alabilirsiniz. İyi günler.

 30. 15 Nisan 2016 - 15:19 | #30

  Hakan :

  Selamun aleykum hocam bn 20 yaşındayım 2 yıllık üniversite okuyorum bu Haziran da mezun olacam ama askerlik yapmadım daha silahlı güvenlik olabilirmiyim

  Silahlı için askerlik şartı yok ama 22 yaşından gün alma şartı var. Yaşınız uygun olduğunda silahlı alabilirsiniz. O zamana kadar beklemek istemezseniz önce silahsız, sonra silahlı olabilir. İyi günler.

 31. 15 Nisan 2016 - 15:21 | #31

  Ali :

  Selamın Aleyküm lise 2 den terkim ve konuşma sıkıntım var (kekemelik) silahsız güvenlik görevlisi olabilirmiyim

  Silahsız için yetkili polikliniklerden rapor alınabilir. Kekeme olduğu halde rapor alanlar var. Konu biraz da rapor alacağınız yere bağlı sanırım. İyi günler.

 32. 15 Nisan 2016 - 15:22 | #32

  semih :

  Hocam ben sanliurfa da sinava girdim istanbulda kimligi ala bilirmiyim veya bir sikinti olurmu

  Kimlik başvurusunu sadece ikamet kaydınızın olduğu ilden yapabilirsiniz. İkamet kaydını da alacaksanız İstanbul’dan başvuru yapmanız mümkün. İyi günler.

 33. 15 Nisan 2016 - 15:22 | #33

  Evren :

  Benim yasim 35 ortaokul mezunuyum guvenlik olabilirmiyim.iyi gunler

  Silahsız eğitim alabilirsiniz. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine başvurup 17 Haziran’a kadar tamamlanacak şekilde kurs görmeniz halinde 31.07.2016 sınavına girmeniz mümkün. İyi günler.

 34. 15 Nisan 2016 - 15:23 | #34

  naz :

  Ben özel güvenlik olmak istiyorum nasil olabilirim yardimci olur musunuz ? Bir de tasdikname diploma yerine geçiyor mu ?

  Lise tastiknamesi ise ortaokul diploması yerine kullanabilirsiniz. Ortaokul mezunları 19 yaşından gün almak kaydıyla silahsız kurs görebilir. İyi günler.

 35. 15 Nisan 2016 - 15:24 | #35

  Erkan :

  Hocam ben yenileme sınavına girdim ve dosyamı emniyete teslim edeceğim. Sertifikaya mühür o sırada mı basılıyor.

  Size teslim edildiğinde sertifikanın mühürlü olması gerekir. Eksik ise kursunuzla görüşünüz. İyi günler.

 36. 15 Nisan 2016 - 15:25 | #36

  erengül Ok :

  Ben yeni başvuru yaptım ve temmuzda sınava girecem ama sınava girmeden önce parayı yatırmam gerekiyormuş bu şekildemi oluyor yani

  Kurs ücretini kursunuzla yapacağınız ödeme planına göre sınava girmeden önce ödemeniz gerekir. Rapor, sınav ücreti de sınavdan önce olur. Sadece vergiyi kazandıktan sonraya bırakmak mümkün. İyi günler.

 37. 18 Nisan 2016 - 16:41 | #37

  Yuyar :

  Merhaba iyi günler kurs değilde direk sınava girmek istiyorum. Sınava girip giremeyeceğini yazabilirmisiniz . Şimdiden teşekkür ederim

  Özel güvenlik bir meslek, eğitim almadan sınava girmek de mümkün değil. İyi günler.

 38. 18 Nisan 2016 - 16:44 | #38

  mehmet klc :

  Merhaba herkesin sorularina tercuman oluyorsunuz onun icin tsk ben 2 yillik universite mezunuyum boyum 1.65 kilom 75 silahli icin badvuru yapacam boy ve kilo ile ilgili sikinti olur mu.

  Boy ve kilo ile ilgili bir şart yok. Rapor alıp eğitim için başvuru yapabilirsiniz. İyi günler.

 39. 20 Nisan 2016 - 11:46 | #39

  sami :

  iyi günler efendim ben başvurmak istiyorum bniii biraz aydınlatmanızı rica ediyorum

  Kimlik maliyetiyle ilgili bilgi yukarıda, eğitim-yaş vb.diğer detaylar Sıkça Sorulan Sorular bölümünde var. Burada cevabını bulamadığınız diğer soruların cevabını da başvuru yapacağınız ildeki kurslardan alabilirsiniz. İyi günler.

 40. 21 Nisan 2016 - 15:09 | #40

  okan :

  yaşım 21 üniversite öğrencisiyim yazın güvenlik olmak istiyorum. kışın part time imkanı var mı bu işin? bi de sınavlar ne zaman yapılıyor genel tarih var mı yoksa kurslar kendi sınavlarını mı yapıyor? teşekkürler

  Özel güvenlik sınavları merkezi sistemle EGM sorumluluğunda yapılır. Sınav Takvimi yan sütunda var. Yazın özellikle turizm bölgelerinde geçici işler olabilir. Sıkça Sorulan Sorular bölümünü incelemenizi ve diğer detayları bulunduğunuz ilde, kayıt olacağınız kurstan öğrenmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 41. 27 Nisan 2016 - 15:18 | #41

  NUROL :

  Kulaktan %20 raporlu olmak her iki güvenlik Belgesi için sorun teşkil edermi?

  Görev yapmayı engelleyecek işitme kaybı olmamak ibaresi dışında KBB ile ilgili bir detay yok. Dolayısıyla görev yapmayı engellemeyecek oran konusunda karar, sağlık teşkillerine bırakılmış. Silahlı-silahsız hangisini düşünüyorsanız ona uygun rapor için ilgili sağlık kuruluşunun KBB’sine danışmanızı, olumlu ise ücreti yatırıp rapor almanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 42. 27 Nisan 2016 - 15:19 | #42

  Erol :

  Sertifikayı alalı 10 ay oldu ve şimdi kimliği çıkarmayı düşünüyorum
  Nereye nekadar ücret ödeyeceğim.
  Tekrar sağlık raporu almaşımıyım.
  Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

  Rapor bir yıl geçerlidir. Nereye ne kadar para ödeyeceğinizi, bulunulan şehre göre değişeceği için kursunuza sormanız uygun olur. İyi günler.

 43. 03 Mayıs 2016 - 11:41 | #43

  Burcu :

  Eşimin sertifikasi var emnniyette 5 yili doldurdu ama eline alamadı emniyetten sertifikasini yenilemek icin ve serifikayi almasi icin tekrar para yatırılması gerekli mi sinava felan girmesi lazim mi acil cvb verirseniz

  Sertifika emniyette değil, eşinizin eğitim aldığı kurstadır. Eşiniz o sertifikayı alıp yenileme eğitimine kayıt olabilir. Daha sonra her iki sertifika, rapor-vergi dekontu vb. kursundan öğreneceği belgeleri hazırlayıp emniyete kimlik başvurusu yapabilir. İyi günler.

 44. 03 Mayıs 2016 - 11:44 | #44

  Hasan cangir :

  İlk okul mezunuyum silahlı güvenlik olmak istiyorum maliyeti önemli değil yardımcı olursanız sevinirim

  Silahsız özel güvenlik için en az ortaokul mezunu, 19 yaşından gün almak gerekir. İlkokul derken 5 yıllık olanı kastediyorsanız maalesef yeterli değil. Dışarıdan ortaokulu tamamladıktan sonra mümkün olabilir. İyi günler.

 45. 03 Mayıs 2016 - 11:46 | #45

  Hasan :

  Merhaba bn güvenlik sertifikami aldim nerelerde calisabilirim..basvurulara bilecegim yer önerilmisiniz

  Bulunduğunuz şehirdeki güvenlik firmalarına başvurabilirsiniz. Muhtemelen kursunuz daha ayrıntılı bilgi verecektir. İyi günler.

 46. Ahmet
  03 Mayıs 2016 - 16:50 | #46

  Eski bir komando askeriyim be keskin nişancıydım Foça da eğitim aldım kurs almama gerek varmı

 47. tolga
  03 Mayıs 2016 - 23:07 | #47

  Mrb iyi geceler ben suanda 18 yasindayim ve bitirmek uzereyim ve aciktan lise okuyorum silahli sertifika alabilirmiyim acil cevap atarsaniz rica etsem

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 3 Hepsini Göster