Silahsız Kimliği (Yenileme) Olup Silahlıya Çevirmek İsteyenlerin Dikkatine

21 Şubat 2010 tarihinde yayinlandi

 

Silahsız kimliği olup aynı dönem içerisinde “silahsız-yenileme”, “silah-temel” eğitimi alarak tek sınavda “silahlı-yenileme”  imkanı veren emir, maalesef artık uygulanmıyor. Her iki eğitimden sonra ayrı ayrı sınavlara girilmesi gerekiyor.

Bu yazı bugün : 8, toplamda : 27049 kişi tarafından okundu.

 1. 21 Nisan 2015 - 07:59 | #1

  mehmet :

  selam hocam bende silahlı ögg kartı var günü geçti silahsıza geçebilirmiyim

  Yenileme eğitimi alırken kursunuza silahsız yenilemek istediğinizi beyan etmeniz yeterlidir. İyi günler.

 2. 12 Ocak 2017 - 14:32 | #2

  müslüm demir :

  Sayın hocam benim 26 aralık 2016da silahsız kimliğimin süresi doldu,8 ocakta silahli için kursa başvurdum kabul ettiler. Başka bir kursu aradım onlar önce silahsız kimliği yenilenen gerektiğini daha sonra silahlı ya çevirmek için tekrar müracaat etmem gerektiğini söylediler. Bu arada ben heyet raporunu silahlı başvuru için aldım,tekrar silahsız için alman gerekirmiş yoksa bu rapor ikisi için yeterlimi

  Rapor bir yıl geçerli olduğu için zararınız yok. Ancak kimlik süresi dolduğu için ikinci kursun dediği doğru, önce silahsız yenileme sonra silah eğitimi almanız gerekir. İlkin silahsız yenileme, sonra silah eğitimi alıp silahtan sınava girebilirsiniz. Önce silahtan girseniz bile geçersiz sayılır, zaman ve para kaybı olur. Silahsız yenilemede rapor istenmez ayrıca. Mümkünse ilk kursa değil, doğru bilgi veren ikinci kursa gidip her iki eğitimi de oradan almanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.