Silahsız kimliğim var. Silahtan sınavına girdim ve kazandım. Kimliğimi silahlıya çevirmek için hangi belgeleri hazırlamam gerekir? Ayrıca tekrar harç yatırmam gerekiyor mu?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Kimliğinizi silahlıya çevirebilmek için aşağıdaki belgelerle ilgili emniyet müdürlüğüne başvurmanız gerekir.  Ayrıca kimlik harcını tekrar yatırmanız gerekmemektedir.

Kimlik başvurusunda adli sicil istenmiyor. Ancak adli sicil kaydı olanların, ilgili mahkeme kararlarından suret eklemeleri gerekir.

 

Belge örnekleri için tıklayınız.

 

 

 

Bu yazı bugün : 0, toplamda : 10490 kişi tarafından okundu.

 1. 06 Nisan 2018 - 10:46 | #1

  Yilmaz :

  Merhaba açık öğretimde okuyorum yaşım 18 özel guvenlige başvurabilirmiyim ve bunun

  En az ortaokul mezunu ve 19 yaşından gün alanlar silahsız kurs görebilir. Kategoriler/Kimlik Maliyeti bölümünde giderlerle ilgili bilgi var. İyi günler.

 2. 19 Kasım 2018 - 12:27 | #2

  Hakan :

  Merhaba hocam benim adli sicil kaydim var ve ben bu sicil kaydini arsive kaldirttim simdi guvenlik belgesi almak istiyorum sicil kaydı bana engel olurmu sizden bunun icin bir cevap bekliyorum

  Özel güvenlik adaylarının başvurularında GBT arşivlerine bakıldığından, kayıtların adli sicilde görünüp görünmemesi önemli değil. Engel olup olmama durumu için dava belgeleri ile birlikte iliniz özel güvenlik şubesine danışmanızı tavsiye ederim. Alacağınız cevaba göre özel güvenlik eğitimi adına masraf yaparsınız. İyi günler.

 1. 16 Şubat 2009 - 20:50 | #1