Sınava girdim, temel eğitim kısmı iyi geçmedi, ancak silah soruları ve atışta başarılıydım. Sınavı kazanmış olur muyum?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Silahlı sınavı; yazılı ve uygulama olmak üzere iki aşamalı bir sınavdır. Başarılı olabilmeniz için hem temel eğitimden hem de silahın, yazılı ve uygulama kısmından yeterli puanı almak gerekmektedir. Temel eğitimi geçip silah kısmında başarısız olanlara “Silahsız” sertifika düzenlenir. Ancak temel eğitim sınavından başarısız olan bir aday, silah sorularının hepsi doğru ve 5 atışın tamamı isabetli olsa dahi başarılı sayılmaz.

Bu yazı bugün : 0, toplamda : 11717 kişi tarafından okundu.

 1. 18 Şubat 2017 - 07:53 | #1

  Yıldız :

  59 aldım temelde silahlı kazanmadim 59 temel 20 silah yazilida gecermiyim yada itarez dilekçesi yazsam bir puan verirmi 60 almam icin

  Silahtan 50′nin üzerinde 59 ile toplamında 120′yi bulan not alsaydınız silahlı geçerdiniz. Şu halde maalesef sınavın tamamından kalmış görünüyorsunuz. Sınav itirazı 10 TL, havale ücreti 40 TL derken zaten sonucu kesin olmayan bir durum için 50 TL vereceğinize 63 TL verip sınava başvurmak daha mantıklı. Bizim internet arızası nedeniyle on gün kadar bir kesinti oldu, bu arada sınav ücretini yatırmış olmanızı umarım. İyi günler.

 2. 27 Nisan 2017 - 12:29 | #2

  Habib :

  Merhaba. Bn geçen yıl silahlı güvenlik için başvurdum yazılı sınavlarda başarılı oldum ancak silahlı atışlarda başarılı olamadım.iki defa girdim sonraki hakklarimda da girmedim . We silahsız çıkmış ama bn silahlı almak istiyorum bunun için tekrardan mı? Ewraklar filan toplamam gerekiyo veya nsl bir yol izlemeyelim.

  Sadece silah eğitimini tekrar almanız ve sınava girmeniz gerekir. İlinizdeki kurslardan birine uygulama eğitimi kaydı olunuz. Sağlık raporunu tekrar almanız gerekecek. Diğer iş ve işlemleri de kursunuzdan öğrenmeniz doğru olur. İyi günler.

 3. 13 Kasım 2017 - 10:51 | #3

  Aslı :

  Hocam ben silahli basvurdum sinava ama silah atış ve sinavinda basarisiz olup temel egitim sinavini gecip silahsiz sertifikaya hak kazanirsam o sertifika ile işe basvurabilirmiyim yani calisabilirmiyim

  Silahsız kimlik almak kaydıyla çalışabilirsiniz. İyi günler.

 4. 13 Aralık 2017 - 13:04 | #4

  Ugur :

  Bu ankarada kart basimi niye gecikiyor, bilginiz var mı?

  Sadece Ankara değil, yurt genelinde tüm illerde soruşturma işlemi normalden çok uzun sürmeye başladı. Bunun nedeni halen özel güvenlik olarak çalışanların kimlik değişimi için az zaman kalması ve sektör çalışanlarının bir yıl içerisinde tamamlanması gereken soruşturmaları sanırım. Eskiden Ankara’da 15-45 günde çıkan kartlar, artık 3 ay sürebiliyor. Başvurudan sonra en az 3 ay beklemeniz gerekebileceğinden bilginiz olsun. İyi günler.

 5. Selami
  22 Aralık 2017 - 17:56 | #5

  Arkadaşlar tam 3 ay 2 gün sonra PTT mesaj attı özel güvenlik kimlik kattınız tarafımıza kabul edilmiş olup en kısa sürede size iletilecektir diye hele şükür uzun bekleyiş Son buldu Ankara aşti’ye verdiyeseniz 3 ayı gözden çıkarın

 1. 16 Şubat 2009 - 20:50 | #1