Sınava girdim, temel eğitim kısmı iyi geçmedi, ancak silah soruları ve atışta başarılıydım. Sınavı kazanmış olur muyum?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Silahlı sınavı; yazılı ve uygulama olmak üzere iki aşamalı bir sınavdır. Başarılı olabilmeniz için hem temel eğitimden hem de silahın, yazılı ve uygulama kısmından yeterli puanı almak gerekmektedir. Temel eğitimi geçip silah kısmında başarısız olanlara “Silahsız” sertifika düzenlenir. Ancak temel eğitim sınavından başarısız olan bir aday, silah sorularının hepsi doğru ve 5 atışın tamamı isabetli olsa dahi başarılı sayılmaz.

Bu yazı bugün : 0, toplamda : 13041 kişi tarafından okundu.

 1. 01 Şubat 2018 - 08:34 | #1

  Gizem :

  Merhabalar aralik ayinda sinava girdim. Ocak ayinda sorusturma için cagirildim. Ilce emniyete sordugumda ankara astideki ewrak teslim ettiginiz yere sorun dendi ancak kimlik karti hangi kurum tarafindan gönderilecek. Sorusturmadan sonraki asama nedir bilgi alabilirsem sevinirim.

  Bu bilgileri kursunuzun sertifika ile birlikte vermesi gerekirdi. Soruşturmanız tamamlandığında kimliğiniz PTT kargo ile adresinize gönderilir. İyi günler.

 2. 05 Haziran 2018 - 11:05 | #2

  Derya :

  Merhaba ben evraklarımî 02.05.2018 tarihinde il jandarma komutanliga teslim etmem gerektigi için oraya teslim ettim ikametgahım koyde.benim kimligim ne zaman gelir ve interner úzerinden sorusturmam devam ediyomu yada ne durumda oldugunu açmıyo sistem neden açılmıyo nasıl bilgi alabilirim??

  Kimlik başvuru şekli, istenen belgeler, başvuru ve teslimi gibi tüm detaylar illere göre değiştiği için bu konuda kursunuz veya başvurduğunuz yer dışında kimse size sağlıklı bilgi veremez. Dolayısıyla benim de bilgim yok inanın. İnternet üzerinden sorgulama imkanı yok. İyi günler.

 3. 15 Ekim 2018 - 14:41 | #3

  Önder :

  Merhaba yeni kimlik çıkartiçim güvenlik soruşturması yapılırken sadece kart sahibine mi yapıyorlar yoksa aileden herkese mi

  Aile fertlerine sadece terör örgütü bağlantısı konusunda bakılıyor bildiğim kadarıyla. İyi günler.

 1. 16 Şubat 2009 - 20:50 | #1