Sınava silahlı girdim, ancak silahsız kazandım ne yapmam gerekiyor?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Silahsız kimliğinizi çıkartabilirsiniz veya bekleyip  sadece silah kısmından olmak üzere devam eden üç sınav hakkınızı kullanabilirsiniz. Bunun için tekrar sınav ücreti yatırmanız gerekmektedir.

Bu yazı bugün : 0, toplamda : 36699 kişi tarafından okundu.

 1. 01 Kasım 2017 - 15:27 | #1

  Eda :

  Hocam merhaba ben sınava girdim temel eğitimden 89 silah sınavından 48 aldım ama atış yapamadığım için silahsız kazandım simdi 3 aralıkta tekrar silah sınavına gireceğim silahsız çıkarmak için kimliği baş vurumu yaptım size sorum su ki tek silaha girdiğimde toplam kaç puan alirsam kazanirim birde tekrar kimliği silahlı ya çevirmek için ne evraklar gerekir öğrene bilirmiyim

  Temelden 70 ve üstü alanlar, silah yazılı ve atış toplamından en az 50 almaları kaydıyla silahlı geçerler. Sıkça Sorular Sorular 12.soruda örnekleri var. Evrak konusunu da kursunuzdan öğrenmeniz gerekir. İyi günler.

 2. 06 Aralık 2017 - 07:51 | #2

  Seda :

  Atış da 5 fişekten 2 fişek attım silah atışı ve silah soruları kaç puan olmadi gerekiyor benim belge almam icin

  Sıkça Sorulan Sorular 12.soruyu inceleyiniz. Temel notu ve silah toplamı notları önemli, sadece iki isabet bilgisi ile hesap yapılamaz. İyi günler.

 3. 08 Aralık 2017 - 14:07 | #3

  okan :

  temel 80 silah 23 atış 1 gecermi

  Silah 23′ten kastınız doğru cevap sayısı ise geçersiniz. Silahta her soru 2 puan değerinde olduğu için 46′ya tekabül eder. Temel notu 70 ve üstü olanların silah toplamı en az 50 olması halinde silahlı geçebilirler. İyi günler.

 4. 18 Aralık 2017 - 17:17 | #4

  menderes :

  temelden 64 aldım silahlı 16 puan 1 atısım var gerek olarak sılahsız kazandım normalde sılahlı gırmıstım sımdı tekrar sılahlıya gırebılırmıyım gırebılırsemde ne kadar ucret yatırmam gerekıyor

  Sadece silah yazılı ve atıştan sorumlu olarak tekrar girmeniz gerekir. En az 56 puan almanız kaydıyla silahlıya hak kazanırsınız. Her ne kadar yarım saatlik bir yazılı da olsa yine 60 TL sınav ücreti isteniyor maalesef. İyi günler.

 5. 18 Aralık 2017 - 17:18 | #5

  Tuba :

  Bn silahli olarak girdim sınava temel 66 yaptım bidahaki sinava silahlı için sadece silah sorularina ve atışa grip silahlı kazanabilirmiyim

  Sonraki sınava sadece silah yazılı ve atıştan sorumlu olarak girmeniz gerekir. En az 54 alırsanız silahlıya hak kazanırsınız. Sınav ücretini zamanında yatırmayı ihmal etmeyin. İyi günler.

 6. 18 Aralık 2017 - 17:21 | #6

  ümit :

  silahlı sınava girdim 3 aralıkta ortalamam 60 ama silahsız kazandı diyor bu nasıl oluyor silahtan atış yaptığım halde

  Temel ve silah toplamı bölümlerinin her birinden en az 50, toplamda 120 olanlar silahlı kazanır. Ortalama 60′ı bu şekilde almayanlar başarısız olur. Silahsız kazandığınıza göre silah toplamınız 50′nin altında olmalı. Sıkça Sorulan Sorular 12.sorudaki örnekleri incelemenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 7. 22 Aralık 2017 - 11:14 | #7

  Erman :

  Hocam ben silahlı ÖG sınavına girdim fakan silahsız kazandı yazıyor bunun için sadece silah atışımı yapıcam yoksa silah sınavınada mı gireceğim

  25 silah sorusu ve 5 atıştan sorumlu olarak tekrar girmeniz gerekir. Sınav ücreti için kursunuzla görüşmeyi ihmal etmeyin. İyi günler.

 8. Selami
  22 Aralık 2017 - 17:37 | #8

  Arkadaşlar benim kimlik kartım Tam 3 ay 4 gün sonra PTT den mesaj geldi özel güvenlik kimlik kartınız tarafımıza kabul edilmiş olup en kısa sürede size iletilecektir diye mesaj atmışlar yani Ankara asti ye vermişseniz 3 ayı gözden çıkarın herkesin hakkında hayırlısı olsungelecek merak etmeyin

 9. 26 Aralık 2017 - 15:15 | #9

  Erman :

  Silahlı özel güvenlik sınavına girdim ama silahsız kazandım ve ocakta olacak sınavda silahlı almak için kursa parayı yatırdım şimdi silahsız kimlik kartını almak için evraklarımı hazırladım ve 200TL ye aldığım sağlık raporunu da vermiş olucam ve tekrardan 200 TL verip sağlık raporu almam gerekiyor tekrar sağlık raporu almak istemiyorum bu durumda ne yapmalıyım

  Ocak’ta değil, 04 Şubat 2018′de yapılacak sınava girebilmek için Pol.Akd.hesabına 60 TL (+ 4 işlem parası) yatırıp dekontu kursa vermeniz yeterli idi. Sınav parası kursa değil bankaya yatırılır, dekont kursa verilir. Ayrıca özel güvenlikte raporların bir yıl geçerli olduğunu, tekrar rapor almanıza gerek olmadığı konusunda kursunuzun sizi bilgilendirmesi gerekirdi. Rapor tarihi bir yılı doldurmadan silahlıya hak kazanmak dışında şey yapmanız gerekmiyor. İyi günler.

 10. 28 Aralık 2017 - 12:52 | #10

  Murat :

  Silahsız özel güvenlik kartı almak istiyorum silah sorularınıda yanitlamam gerekiyor mu

  Sınav, alınan eğitime yönelik yapılır. Silahsız adaylar, silahsız bölümdeki 100 sorudan sorumlu olarak girecekleri sınavda yanlış, doğruyu götürmediği için en az 60 doğru olmak kaydıyla sınavı kazanmış sayılır. İyi günler.

 11. 30 Aralık 2017 - 12:44 | #11

  caner :

  Merhaba ben silahlı girdim sınava ama silahsız kazandım ama sınava girmek istemiyorum silahsız kartimi almak istiyorum bunu kursa bildirmem gerekiyor mu yoksa otomatikmen silahsız sertifikam çıkıyor mu cevabınız için teşekkür ederim.

  Silahsız kazanan adayların sertifikaları, adayların isteğine bakılmaksızın kurslar tarafından hazırlanıp onaylatılır. Dolayısıyla kursunuzdan sertifikayı alıp kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Ancak madem silahlı eğitim almışsınız, kimlik başvurusu yapsanız bile kalan sınav haklarınızı silahlı için kullanmanız mümkün. İleride silahlıya geçmek isterseniz tekrar eğitim parası-poligona gitme gibi işlerle uğraşmamak için sonuna kadar haklarınızı kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca malumunuz iş işteyken bulunur, bakarsınız silahlı iyi bir iş çıkar, siz silahsızsınız diye kaçırırsınız. Sadece sınav ücreti vererek son hakkınıza kadar kullanın, yine olmazsa hayırlısı buymuş dersiniz. Tercih sizin, silahlı raporu-kurs ücreti gibi tüm maliyeti karşılamışken değerlendirmemek mantıksız geliyor bana. Sınav haklarınız dolduktan sonra tekrar silah eğitimi alıp sadece silahtan sınava girmeniz de mümkün, ancak zaman açısından hemen olmuyor. İyi günler.

 12. 02 Ocak 2018 - 12:57 | #12

  Beytullah :

  Mrb ben 3 aralık sınavına girdim temelde 59 aldım silahta 56 aldım her iki sınavda kaldım bu 4 şubata girecegim sınavda 25li silah atışına tekrar girmem gerekiyormu kayırlı oldugum şirkete sordum girmene gerek yok dedi tam bilgi verirmisiniz ?

  Eğer siz yanlış anlamadıysanız kursunuz tam olarak böyle cevap verdiyse çok yanlış bilgi verilmiş size. Temelden kalan, silahtan geçer not alsa da temelin baraj niteliği yüzünden sınavın tamamından kalmış olur. Siz de sınavın tamamından kaldığınız için ilki gibi temel ve silah atış dahil sınavdan sorumlu olursunuz. Sınavın silah kısmı sorularını cevaplamazsanız ve atışa katılmazsanız silahsız olursunuz. Sıkça Sorulan Sorular bölümünde silahlı geçme not hesabı örneklerle açıklandı, incelemeniz faydalı olabilir. Temel ve silah toplamı bölümlerinin her birinden en az 50, toplamda 120′yi bulacak şekilde not alırsanız silahlı geçersiniz. İyi günler.

 13. 02 Ocak 2018 - 16:28 | #13

  Beytullah :

  @A.GÜLŞEN
  Hocam biliyorum 2sinde birinde 50/70 almam gerektigini ben 2 sınavda.da kalmışım şirkete sordum bana dediler temelde 100 soru silahta 25 soru 3 gün sonrada 5 silah atışına gireceksin benim merak etigim soruda bu ben 25 silah atışına tekrar girecekmiyim sonucta bidefa girdim gectim 4 şubataki sınava hazırlanıyorum 25 atışa girmem gerekiyormu bazı güvenlik arkadaşlara bu soruyu danıştım girmen gerekli dedi kayıtlı oldugum şirket bana girmene gerek yok dedi ne yapmam lazım ?

  Diğer yorumda sınavın atış bölümü olarak anladım, kursunuzun günahına girdim demek ki. Bu durumda kursunuzun size verdiği bilgi doğru, 25 mermi ile olan eğitim atışıdır. Bir kez eğitim alan, birbirini takip eden dört sınava girebilir. Sadece sınava gireceksiniz, eğitiminiz toplam dört sınav için geçerli. İyi günler.

 14. 03 Ocak 2018 - 13:55 | #14

  furkan :

  Hocam benim sorum silahlı sınav sorularıyla silahsız sınav soruları arasında fark var mı, Varsa nedir?

  Henüz özel güvenlik eğitimi almadınız sanırım, alsaydınız bu soruyu sormazdınız. Silah soruları; silahla ilgili teknik ve kullanım mevzuatına yönelik soruları içerir. Silahsız da temel eğitim konularına yönelik soruları içerir. İyi günler.

 15. Beytullah
  04 Ocak 2018 - 15:10 | #15

  @A.GÜLŞEN
  işte örenmek istedıgım cvp buydu saolun hocam

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster