Sınava silahlı girdim, ancak silahsız kazandım ne yapmam gerekiyor?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Silahsız kimliğinizi çıkartabilirsiniz veya bekleyip  sadece silah kısmından olmak üzere devam eden üç sınav hakkınızı kullanabilirsiniz. Bunun için tekrar sınav ücreti yatırmanız gerekmektedir.

Bu yazı bugün : 0, toplamda : 39016 kişi tarafından okundu.

 1. 29 Ocak 2014 - 11:58 | #1

  m.tan :

  mehaba hocam yenıleme için 3 arkadaş bır sırketle anlaştık.ama derslere ısımızden ızın alamadığımız ıcın katılamadık.ben kendımle beraber arkadaşlarımın imzalarını atarak kayıt oldum.sadece egıtım atışlarına gıdebıldık.ama sınavlara katıldık we sertıfıkayı yenıledık. sımdı sıkayet uzerıne özel belgede sahtecılıkten dava açıldı. kartımız ıptal olurmu sımdı.

  Sizin başkasının yerine imza attığınız ortaya çıkarsa ve bundan ceza alırsanız maalesef kartınız iptal olur. Vakit geçirmeden iyi bir avukat bulup yardım almanızı tavsiye ederim. Sahtecilikten ceza almak sadece özel güvenlik için değil, başka işlerde de sorun olacaktır. Dolayısıyla ihmal etmemeniz gerekir. Arkadaşlarınız sahtecilikten ceza almasalar dahi yenileme eğitimlerinin geçersiz olması söz konusu olabilir. Kısaca hepiniz için sıkıntılı sonuçlar verebilecek bir durum. İyi günler.

 2. 10 Ekim 2015 - 15:20 | #2

  mehmet :

  Kolay gelsin hocam ben silahlı 60. özel güvenlik sınavına girdim temel sınavdan 60 alsam silahlı sorularından ve atıştan 0 alsam bile silahsız sertifika alabilirmiyim hocam? yoksa sadece bidaha silah soruları ve atış sınavına girmek zorundamıyım?

  Temelden en az 60 alanlar, silahlı bölümde yeterli not alamazlarsa da silahsıza hak kazanırlar. Bir sonraki sınava sadece silahtan sorumlu olarak girmeniz mümkün. Tercih sizin, zorunlu değilsiniz. İyi günler.

 3. 05 Şubat 2018 - 11:42 | #3

  Yasin :

  Ögg silahlı yenileme atış sınavında hiç vuramamak yenilemeyi etkiler mi

  Yenileme sınavlarına katılmak kaydıyla yazılı sınavda not, atışta isabet şartı yoktur. Sınava katılıp atıştan puan alamayanların da sertifikaları silahlı çıkar. İyi günler.

 4. 21 Şubat 2018 - 08:32 | #4

  Tugay :

  Merhaba ben 74. Silahlı yazılıya girdim ama temel eğitim yazılıdan 49 aldım silahlı yazılıdan 24 aldım atışdan 10 aldım bu sonuçda sıfır yeni başdan mı girecem yoksa sadace atış mı girecem ?

  Sınavın tamamından kalmış olduğunuz için aynı şekilde temel ve silah bölümünden sorumlu olarak tekrar girmeniz gerekiyor. Sınav ücretini zamanında yatırıp dekontu kursunuza vermeyi ihmal etmeyin. İyi günler.

 5. 16 Mart 2018 - 07:02 | #5

  Emrah :

  Merhabalar, nisanın 8inde yazılı sınavım var ve sonra ki hafta da silah sınavım var ancak o hafta Ankarada olmam gerek düğün için. Rapor falan alsam bir dahiki sınava girdiğim zaman tekrar ücret ödemek zorunda kalırmıyım. Yada rapor almadan girmediğimde ne kadar ücret ödemek zorundayım ve bu ücreti özel güvenlik şirketine mi ödüyorum.

  Özel güvenlik sınavlarında rapor, mazeret olarak kabul edilmez. Atışa girmezseniz sertifikanız silahsız çıkar. Sonraki sınava sadece silahtan girersiniz. Bu arada 27.05.2018 sınavından itibaren ücretlere zam geldi, silahlı veya sadece silah olsa da 70 TL ödemeniz gerekir. Sınav ücreti Polis.Akd.hesabına yatırılıp dekontu kursa verilir. Bu konularda danışmanlık adına kursunuz da yardımcı olabilir. İyi günler.

 6. 17 Mart 2018 - 08:22 | #6

  Emrah :

  @A.GÜLŞEN
  Ben kursdaki sekretere sorduğumda bana 150 tl gibi bir fiyat söyledi, acaba bunun nedeni nedir. Kaydımın olduğu yer Balıkesir Edremit te körfez ida özel güvenlik.

  Yan sütunda Sınav Ücretinin Yatırılacağı Banka ve Hesap No başlıklı yazıda belirtilen Polis Akd.Döner Sermaye Bşk.lığının Halk Bankası’ndaki hesabına ait IBAN numaralarına 50 ve 20 toplam 70 TL, 4 TL de bankanın işlem ücreti olmak üzere size maliyeti 74 TL’dir. Atışa katılıp başarısız olanlardan ikinci girişlerde mermi ücretinin alınması genelde rastlanan bir durum. Ancak siz mazeret nedeniyle atışa katılamayacağınıza göre mermi sarfı da yok ve bunun için fazladan bir ücret ödemeniz gerekmez. Dolayısıyla yan sütundaki IBAN numaralarına 70 TL’yi yatırıp dekontları kursunuza vermeniz yeterli. Sorun çıkarırlarsa iliniz özel güvenlik şube veya yanda linki bulunan Öz.Güv.D.Bşk.lığına durumu bildirebilirsiniz. Sınav ücretleri illere göre değişmez, İstanbul hariç (orada farklı bir durum var sanırım) tüm yurtta aynıdır. İyi günler.

 7. Emrah
  17 Mart 2018 - 12:41 | #7

  @A.GÜLŞEN
  Verdiğiniz cevaplar ve bilgiler için çok teşekkür ederim.

 8. 24 Mart 2018 - 09:04 | #8

  Murat Şahin :

  Ben silahsız temel eğitim sınavına katilacagim,benim girdiğim sinavda önüme silahla ilgili soru gelirmi?

  Soru kitapçığında silah sorusu olur ama siz sadece silahsız bölümden sorumlu olursunuz. İyi günler.

 9. 09 Nisan 2018 - 12:57 | #9

  ugur :

  silahsız sınava girdim ama 25 olan silahlı sorularıda çözdüm bi sıkıntı olrmu hocam

  Sınava silahsız girdiyseniz sonuç ekranında not yazsa da dikkate alınmaz. İyi günler.

 10. 09 Nisan 2018 - 16:08 | #10

  Fatih :

  8 nisan pazar günü yazılı sınava girdim 9 nisan pazartesi Silah Atışı yaptım ama 1 tane vurabildim peki yazılıdan geçersem silahlı olurmu yada sadece silah atışınami giriyolar

  Sıkça Sorulan Sorular 12.soruda silahlı geçme notlarını görebilirsiniz. Temel not, silah yazılı, silah atış olmak üzere üç notu bilmek gerekir. İyi günler.

 11. 10 Nisan 2018 - 08:40 | #11

  huseyın :

  İyi günler 8 nısan’da sınava gırdım benım sorum söyle temel egıtım sınavı zordu silah sınavı ıyı gectı atışta’da 3 tane vurdum temel egitim sınavından kalırsam ama silah sınavını geçersem silah sınavım yanar mı?

  Temel bölümden kalanlar, silahtan tam not da alsalar sınavın tamamından kalmış sayılırlar. Temelin baraj niteliği nedeniyle uygulama böyle. Sıkça Sorulan Sorular 12.soruda silahlı geçme notları örnekli olarak görülebilir. İyi günler.

 12. 14 Nisan 2018 - 09:29 | #12

  Fatmagül uçar :

  1 yıl önce silahsz sertifikası aldm şmdi silahlı alıcam ama sınavdan 24 dgru yaptım atıştan 0 yaptım şmdi nasıl olcak bilgi verir misinz

  Sıkça Sorulan Sorular 12.soruda silahlı not hesabı var, kursunuz da mutlaka bilgi verir. İlk temel not ve silah yazılı+atış toplamının her biri en az 50, toplam 120 olması gerekir. İlk notunuz ne olursa olsun, silahtan 50′den az aldığınız için maalesef kalmış görünüyorsunuz. İyi günler.

 13. 14 Nisan 2018 - 10:47 | #13

  Fatmagül uçar :

  Tekrar yazılı sınavada mı giricem yoksa sadece atış sınavına mı giricem

  Silah bölümü; yazılı + atıştan oluştuğu için her ikisine de girmeniz gerekir.

 14. 21 Nisan 2018 - 14:51 | #14

  Hilal :

  Ögg kimlik kartım silahlı ama silahsız projelerde çalışıyorum boşyere silah sınavına girmiş oluyorum.silahlıdan silahsız geçme şartı nedir

  Sizin gibi düşünenlerin silahsız olduktan sonra, cazip silahlı iş bulduklarını hatırlatayım. Sonradan silahlıya geçmek isterseniz sadece yenilemenin silah bölümünü görmeniz yeterli, ancak tekrar heyet raporu istenebileceğinden bilginiz olsun. Silahsız yenilemek için bu isteğinizi kayıt olurken kursa söylemek dışında bir şey yapmanız gerekmiyor. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.