Sınava silahlı girdim, ancak silahsız kazandım ne yapmam gerekiyor?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Silahsız kimliğinizi çıkartabilirsiniz veya bekleyip  sadece silah kısmından olmak üzere devam eden üç sınav hakkınızı kullanabilirsiniz. Bunun için tekrar sınav ücreti yatırmanız gerekmektedir.

Bu yazı bugün : 13, toplamda : 28968 kişi tarafından okundu.

 1. 29 Ocak 2014 - 11:58 | #1

  m.tan :

  mehaba hocam yenıleme için 3 arkadaş bır sırketle anlaştık.ama derslere ısımızden ızın alamadığımız ıcın katılamadık.ben kendımle beraber arkadaşlarımın imzalarını atarak kayıt oldum.sadece egıtım atışlarına gıdebıldık.ama sınavlara katıldık we sertıfıkayı yenıledık. sımdı sıkayet uzerıne özel belgede sahtecılıkten dava açıldı. kartımız ıptal olurmu sımdı.

  Sizin başkasının yerine imza attığınız ortaya çıkarsa ve bundan ceza alırsanız maalesef kartınız iptal olur. Vakit geçirmeden iyi bir avukat bulup yardım almanızı tavsiye ederim. Sahtecilikten ceza almak sadece özel güvenlik için değil, başka işlerde de sorun olacaktır. Dolayısıyla ihmal etmemeniz gerekir. Arkadaşlarınız sahtecilikten ceza almasalar dahi yenileme eğitimlerinin geçersiz olması söz konusu olabilir. Kısaca hepiniz için sıkıntılı sonuçlar verebilecek bir durum. İyi günler.

 2. 10 Ekim 2015 - 15:20 | #2

  mehmet :

  Kolay gelsin hocam ben silahlı 60. özel güvenlik sınavına girdim temel sınavdan 60 alsam silahlı sorularından ve atıştan 0 alsam bile silahsız sertifika alabilirmiyim hocam? yoksa sadece bidaha silah soruları ve atış sınavına girmek zorundamıyım?

  Temelden en az 60 alanlar, silahlı bölümde yeterli not alamazlarsa da silahsıza hak kazanırlar. Bir sonraki sınava sadece silahtan sorumlu olarak girmeniz mümkün. Tercih sizin, zorunlu değilsiniz. İyi günler.

 3. 10 Mayıs 2016 - 08:53 | #3

  Ibrahim :

  Iyi günler yazılı sınavına isteğim ilde girebilir miyim? Bilgi verirmisiniz?

  Sınava sadece eğitim aldığınız kursun bulunduğu ilden girebilirsiniz. Özel güvenlik sınavlarında merkez değişikliği yapılmaz. İyi günler.

 4. 24 Mayıs 2016 - 09:01 | #4

  Aşkın :

  Silahlı Sınava girdim 16 doğru 32 puan yapıyor 2 atış yaptım silahlı kazandım mı

  Silahtan 52 alırsanız, temelden en az 68 almanız halinde silahlı geçmeniz mümkün olur. İyi günler.

 5. 17 Ekim 2016 - 12:34 | #5

  Andok :

  Hocam Atış 20 silahlı sınav 30 ve genel 68 puan aldım. Silahsıza hak kazandım bıdakı sadece silah sınavından kac almam gerekıyor.? Sertıfıkamı alayım dımı sılahsız olarak yoksa sılahıdamı beklıyeyım

  Aynı belgeleri iki kez hazırlamak istemiyorsanız sonraki sınavı bekleyin. Silahtan en az 52 almanız halinde silahlıya hak kazanabilirsiniz. İyi günler.

 6. 12 Ocak 2017 - 10:23 | #6

  Burak :

  Merhabalar ilk defa silahli güvenlik kimlik Kartı almak için bi güvenlik kursuna müracaat ettim sınava girdim sinav sonucu kazandı diye ibare var kurstan sertifikamı aldim valinin kaşe ve imzası herseyi var ancak sertifikanın en alt Sol köşesinde NOT SİLAHSIZ BAŞARISIZ diye bi NOT yazıyor bu konu hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

  Silahsız temel bölüm, baraj niteliğinde olduğundan silahsız başarısız olan biri, silahtan tam not alsa dahi sınavdan kalmış sayılır. Dolayısıyla hem silahlı sertifika düzenleyip hem de silahsız başarısız yazılması çok anlamsız. Bunun niçin böyle olduğunu da sertifika aldığınız yerden yani kursunuzdan öğrenmeniz gerekir. Daha önce örneği olmadığı için bilemiyorum. İyi günler.

 7. 19 Ocak 2017 - 08:01 | #7

  Muzaffer :

  Merhaba.silahli kazandım.fakat sicilden dolayı silahsız verdiler.ve sicilin temiz artık.su anda hem yenileme surem geldi hemde silahliya çevirmek istiyorum.ne yapmam gerekiyor.silahli için tekrar sınav gerekli mı.tesekkur ederim

  Normal şartlarda silahlı yenileme eğitimi alıp silahlı başvuru yapabilirsiniz. Bunun için silahlıya uygun raporu almanız gerekir. Ancak ilk kartı silahlı, sonra silahsız yenilemiş birinin yenileme-silah eğitimi görüp silahlıya geçmesi mümkünken sorun çıkıyor. Tekrar silah eğitimini baştan alması istenenler var. Bu konu hem kurslar, hem de özel güvenlik şubede işi bilene denk gelmeyenler için soruna dönüşüyor. Ayrıca yeni KHK ile bazı değişiklikler yapıldı. Eskiden sorun olmayan durumlar, şimdi engel sayılabiliyor. Bu nedenle gerek eğitimle ilgili durumu, gerekse adli sicile neden olan durumu özel güvenlik şubeye danışmanız gerekir. Mahkeme evrakı yanınızda olsun mutlaka. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.