Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler

13 Mayıs 2009 tarihinde yayinlandi

.

TEMEL EĞİTİM ALANLARIN KİMLİK MÜRACAATI İÇİN HAZIRLAMASI GEREKEN BELGELER

 

Belge örnekleri için tıklayınız.

 

YENİLEME eğitimi alanların hazırlaması gereken belgeler için tıklayınız.

.

1.  Şahsi Dilekçe : Başvuru yapılacak  ilin, emniyet veya jandarma olmak üzere ikamet adresine göre  uygun olan makamlara hitaben yazılması gerekir. Örneğine aşağıdaki linkten ulaşabilir.

2.  Temel Eğitim Sertifikası : Aslı ve fotokopisi

3.  Öğrenim Durumunu Gösterir Belge :  Aslı ile birlikte 1 Adet Fotokopisi (Diploma, tastikname, öğrenci belgesi vb.) 

4.  2 Adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu:  (İmzalı-Biri fotoğraflı)

5.  1 Adet Üzerinde TC Kimlik Numarası Bulunan Nüfus Cüzdanı, Ehliyet vb. Resmi Kimlik Belgesi :  Fotokopisi ile birlikte

 6.  4 Adet Vesikalık Boyutunda (5×6 cm) Biyometrik Fotoğraf : Arka fon beyaz, açık renk kıyafetli, son altı aya ait, ön cepheden çekilmiş

7.  Kan Grubunu Gösterir Belge Fotokopisi :  Sürücü belgesi, kan grubu kartı vb.

8.  Ruhsat Harcı Yatırıldığına Dair Makbuz Aslı : 2017 yılı için 520 TL olarak açıklanan ve büyük şehirlerde harç ve veraset işlemleri için belirlenmiş vergi dairelerine, diğer illerde genelde valilik içerisinde bulunan maliye veznesine “özel güvenlik” için olduğu belirtilerek  yatırılabilir  (Ankara’da Harçlar Verasetler Vergi Dairesi, Çankırı Cad. No: 15/Ulus).

9. Kimlik Harcı Dekontu (Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfının, T. Vakıflar Bankası Gaziosmanpaşa Şubesi -  IBAN – TR-58 0001 5001 5800 7303 9981 15 nolu hesabına 20 TL yatırılıp dekontunun, kimlik başvuru evrakına eklenmesi gerekiyor.

Belge örnekleri için tıklayınız.

ÖNEMLİ :

Kimlik başvurusunda adli sicil istenmiyor. Ancak adli sicil kaydı olanların, ilgili mahkeme kararlarından suret eklemeleri gerekir.

* Yukarıdaki liste Ankara için  hazırlanmış olup belgelerin mavi plastik bir dosya ile AŞTİ içerisinde bulunan Özel Güvenlik Şube Md.lüğüne teslim edilmesi gerekir.

*  Yeni kimlik kartları PTT A.Ş. vasıtasıyla ulaştırılacağından adres bilgilerinin tam ve doğru olarak belirtilmesi,  belgelere yazılacak telefon ve  e-mail bilgilerinin güncel olması, kimliğin ulaşması-teslimi gibi konularda aksaklık yaşanmaması açısından önemlidir.

Evrakı teslim etmeden önce 2-8-9. Sıradaki belgelerden kendiniz için fotokopi alınız. 

* İstenen belge adetlerinde, il emniyetlerinin farklı uygulamaları olabilir. Ankara dışından kimlik başvurusu yapacak adayların hazırlamaları gereken belgelerle ilgili bilgiyi kendi kurslarından öğrenmeleri  gerekir.

* Kimlik kartının yaklaşık ne kadar sürede onaylanacağı konusunda en sağlıklı bilgi, evrakın  teslim edildiği makamdan alınabilir. 

.

NOT : 20.12.2013 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik değişikliği ile  sağlık raporunun “ASIL” sureti ile diploma fotokopisi kurs merkezlerine verilecek olup emniyete kimlik başvurusunda bu iki belge istenmeyecektir. Ancak genel kolluktan emekli veya kendi isteği ile ayrılanların ÖGG kartı ilk  başvurularında rapor ve diploma fotokopisini kimlik başvurusunda emniyete vermeleri gerekmektedir.

.

Bu yazı bugün : 129, toplamda : 184906 kişi tarafından okundu.

 1. Naci
  03 Temmuz 2012 - 13:34 | #1

  Sayın Hocam Ankaradaki Çalışmalarınız Takdirle Karşılıyorum. İnsanlara Bu Kadar Yardımcı Olan Bi Şirket Yok. Gerçi Kurumsal Bi Şirketsiniz Hem İnsanları Özel Görevlisi Yapıyorsunuz Hemde Bu İnsanları İşe Sokuyor Geleceğe Güvenle Hizmet Etmesini Sağlıyorsunuz Beni İşe Soktuğunuz O Günden Bu Yana Tam 5 Sene Geçti Teşekkürler Ankara Güvenlik Teşekkürler Emeğinize… İyiki Varsınız…

 2. cenk
  03 Temmuz 2012 - 16:28 | #2

  eğer sınavı silahlı olarak geçip kimlik müracatı yaparsanız soruşturma için eve iki tane sivil polis geliyor. size bir kaç soru sorup biraz araştırarak gidiyorlar. aklınızda bulunsun.

 3. mehmet
  16 Şubat 2015 - 08:57 | #3

  merhaba ben balıkesir erdekten yazıyorum bandırmada sınava girdim ANKARA GÜVENLİK sayesinde sınavı geçtim sizlere çok teşekkür ederim

 4. Ümit atay
  14 Aralık 2015 - 10:33 | #4

  29 kasim sinavina burdaki testlerden calistim kazandim coktesekkurler atasehir istanbuldan ankara guvenlik

 5. Serkan
  31 Aralık 2015 - 15:47 | #5

  Sınava bu siteden hazirlandim,kazandım.Kitap hikaye arkadaşlar sitede çıkan son 4 sınavı sürekli tekrarlayarak çözün.Kazanırsınız,bu şekilde yaptım,72 aldım,ama sadece cebimde bulundurmak için eğer ki güvenlik olacaksınız,site güvenliği olmayın.Çünkü,site guvenliklerinde 12 saat calistiriyorlar,bi de 1300 tl veriyorlar,çalışma ve sosyal bakanlığı yasa gereği 11 saat calistirabilirsiniz,diyor.12 saat çalışan birinin 24 saat dinlenme hakkına sahiptir,diyor.Hakkınızı yedirmeyin,bide bu meslekte ilerleyemezsiniz,yerinizde sayarsiniz,en fazla şef olursunuz,o da bilmem kaç yıl sonra.Yerinde sayan insanlar sürekli geriye giderler.Kendinizi gelistirebileceginiz özgür olacağınız işlere bakın.

 6. Behzat
  02 Mart 2016 - 11:06 | #6

  @A.GÜLŞEN Çok teşekkür ederim hocam aydınlattığınız için sağolun varolun…

 7. 09 Mart 2016 - 10:43 | #7

  ramazan :

  su vergi dairesine yatırılan 501 lirada taksit imkanı varmı yoksa illa peşinmi ödenmesi gerikiyor ilginize tesekkür ederim iyi aksamlar

  Harçlarda taksit, kredi kartı olmuyor maalesef. İyi günler.

 8. cuneyt
  08 Nisan 2016 - 15:54 | #8

  ANKARA GUVENLIK TESEKKUR EDERIM BURDAN CALISTIM ILK GIRISTE KAZANDIM…

 9. 15 Nisan 2016 - 15:43 | #9

  Esra :

  Merhabalar , sınava İstanbul da girdim ama kartımı izmirden almak istiyorum ikametgahımı izmire taşıyıp kimliğimi oradan alabilir miyim ?

  İkamet kaydınızın olduğu ilden kimlik başvurusu yapmanız gerekir. İzmir’e alıp oradan başvurabilirsiniz. İyi günler.

 10. 06 Ağustos 2016 - 12:46 | #10

  Sinan :

  Merhabalar ben istanbulda ikamet ediyorum ikametimi ankara ya alıp aynı gün icinde ankara daki subeye basvuru yapabilirmiyim ve harc ucretini istanbulda yatırıp gitsem ankara da herhangi bir sorun olur mu? Simdiden tesekkurler.

  Harcı istediğiniz yerden yatırabilirsiniz. Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı olan ilden yapılabilir. Kaydı almak kaydıyla Ankara’dan başvurunuz mümkün. İyi günler.

 11. 23 Aralık 2016 - 11:52 | #11

  dilek :

  hocam iyi günler ben sınavı kazandım sertifika nezaman çıkar ve sonrasında hangi işlemler yapılacak iyi çalışmalar

  En sevdiğim soru, lütfen sayfanın başını okuyunuz. Aynılarını buraya yazmaya zamanım yok. İllere göre değişen bilgiler için de kursunuzla irtibat kurunuz. İyi günler.

 12. 12 Ocak 2017 - 15:12 | #12

  burak :

  ben 2008 yılında özel bir kuruluştan sertifika aldım ama ruhsat çıkarmadım ve başka bir sınavada girmedim şimdi ne yapmam lazım bilgi verirseniz sevinirim

  Aldığınız sertifikanın süresi dolmuş. Önce yenileme eğitimi almanız gerekir. Daha sonra iki sertifika ile yenileme kursa alacağınız kurstan hazırlayacağınız belgeleri öğrenip başvuru yaparsınız. İyi günler.

 13. 18 Ocak 2017 - 17:56 | #13

  Mehmet kemal :

  Merhaba arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim güvenlik sınavını geçtim sertifikayı aldım kimlik kartı için evrakları topladım evrakları nereye teslim edeceğim randevu felan alin diyorlar ???

  Kimlik başvurusunun detayını kursunuzdan öğrenmeniz gerekir. İşlemler illere göre çok değişebiliyor çünkü. İyi günler.

 14. 19 Ocak 2017 - 15:26 | #14

  ali :

  merhaba benim sorum 2014 kasım ayında sınavı kazandım ama şu ana kadar kimlik kartını çıkartmadım acaba zaman aşımı sınırı varmı şu an kimlik kartımı çıkartabilirmiyim cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler…

  Sertifikada kalan süre için kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Sağlık raporunu yeniden almanız, vergiyi de 2017 rakamı üzerinden yatırmanız gerektiğinden bilginiz olsun. Hazırlanacak belgeler illere göre değişebildiği için eski kursunuzdan öğrenmeniz uygun olur. İyi günler.

 15. 20 Ocak 2017 - 11:26 | #15

  A.SANCAR :

  520 tl kimlik ücretini kimlik onayı yapıldıktan sonra yatırsak olurmu. parayı yatırsak ve onaylanmazsa parayı nereden geri alırız.iyi günler…

  Ankara’da tüm belgeler tamam olmak kaydıyla başvuru kabul ediliyor. Bulunduğunuz ildeki durumu bilemiyorum, işlemler değişiklik gösterebiliyor. Kursunuza sormanız daha doğru olur sanırım. Onayda sorun çıkarsa emniyetten dekontun arkasına işlem görmedi diye yazdırıp asıl sureti geri almanız gerekir. Harcı yatırdığınız vergi dairesinden iade talep edebilirsiniz. İyi günler.

 16. 23 Ocak 2017 - 10:29 | #16

  Muammer :

  Ben 2012 yılında sınavlarımı kazandım sertifika mi aldım yalnız kimlik çıkartamadım sertifika daki geçerlilik tarihi 15 şubat 2018 acaba zaman aşımı falan olmuş mudur şimdi kimlik çıkartabilir miyim
  Şimdiden teşekkürler

  Kalan süre kadar geçerli olmak kaydıyla kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Bulunduğunuz ilde başvuruda istenen belgeleri, onay sürecini bu işlemler illere göre değiştiği için eski kursunuzdan sorup öğrenmeniz gerekir. İyi günler.

 17. 27 Ocak 2017 - 09:11 | #17

  Bilal :

  Mrb ben dosyamı jandarmaya teslim ettim maliye harcini yatirmadim daha sorunmu veya nezaman yatirmam lazim bilgi verirseniz sevinirim??

  Kimlik onay süreleri, istenen belgeler vb. bir çok detay, illere göre değişiyor. Ankara’da vergi dekontu dahil tüm belgeler tamam olmadan başvuru kabul edilmiyor. Dolayısıyla sorunuzun cevabını başvuru yaptığınız yer ve bir ihtimal kursunuzdan başkası bilemez. İyi günler.

 18. 27 Ocak 2017 - 16:15 | #18

  Okan :

  Mrb sınavı geçtikten sonra kimlik başvurusunu en son ne zaman yapılmalı

  Sertifika üzerindeki tarihler arasında kimlik başvurusu yapılabilir. Rapor bir yıl geçerli, vergi her yıl değişir. Detaylarını kursunuzdan da öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 19. 01 Şubat 2017 - 15:43 | #19

  Ali :

  Selamlar Hocam. Güvenlik sınavını geçen sene kazandım. Bu sınavın geçerliği için 5 sene zaman limiti olduğu doğru mudur? Bir de sınavdan önce istenen sağlık raporunun üzerinden 1 sene geçti yani. Şimdi ÖG kimlik kartı çıkarabilmem için yeniden sağlık raporu almam gerekir mi? Teşekkürler.

  Özel güvenlik sertifikaları beşer yıllık periyotla geçerlidir. Geçen yıl kazandıysanız dört yılınız var. Rapor tarihi üzerinden bir yıl geçti ise yenisini almanız gerekir. Kimliğinizin sertifikada yazan tarihten itibaren kalan süre için geçerli olduğunu bilmenizde yarar var. Beş yıl dolduğunda sadece yenileme eğitimi alarak süreyi uzatabilirsiniz. İyi günler.

 20. 01 Şubat 2017 - 16:03 | #20

  gül :

  Merhabalar hocam emniyetteki belgeleri hazırlamak için yeni TC kimlik istiyorlarmı bilginiz var mı acaba ?

  Ankara’da her iki kimlik de kabul ediliyor. İyi günler.

 21. 18 Şubat 2017 - 17:30 | #21

  Ayhan :

  Merhabalar hocam. Yukarıdaki gerekli belgeleri topladım, güvenlik ve arşiv araştırma formunda muhtar onayı olması gerekiyomuş onuda onaylattım. Fotoğrafin üzerine herhangi bir mühür falan gerekiyor mu? Sağlık raporu kimlik müracatında gerekli mi.? Teşekkürler

  10 gün internet arızası nedeniyle maalesef cevaplar gecikti kusura bakmayın. Muhtemelen işleminizi başlattınız. İyi günler.

 22. 18 Şubat 2017 - 17:30 | #22

  abdurahman :

  hocam sinavi kazandim src kartim nereye gelecek

  SRC hakkında bilgim yok, bu sayfalar özel güvenlikler için çünkü. İyi günler.

 23. 18 Şubat 2017 - 17:31 | #23

  Ramazan :

  Istanbul avrupa yakasinda ozel guvenlik ruhsat harci hangi vergi dairesine yatirilacak

  10 gündür internet arızası var, cevaplar gecikti kusura bakmayın. Sorunuzun cevabını da bilmiyorum maalesef, muhtemelen kursunuz doğrusunu bilir. İyi günler.

 24. 18 Şubat 2017 - 17:33 | #24

  ercan :

  Güvenlik Soruşturması nedir? Neyi araştırırlar? Kac ay sürer? Cok merak ediyorum

  Başvuru yapan kişinin GBT’sine bakılır, belirttiği adreste oturup oturmadığı kontrol edilir. Verdiği belgelerde beyan ettiği bilgilerin doğruluğu araştırılır. Sonuç olarak kişinin kendi siciline bakılır. Ancak güncel olan FETÖ/PDY meselesi nedeniyle aileden bu tür bağlantı olup olmadığına da bakılıyor mu emin değilim. İyi günler.

 25. 18 Şubat 2017 - 17:34 | #25

  Alpay Bora :

  Merhaba

  Ben Ruhsat harcını 2016 yılında yatırdım (501 TL ). Sağlık sorunlarından dolayı 2016 yılı içerisinde başvurumu yapamadım. Şimdi başvuru yapmak istiyorum lakin ruhsat harcı 520 TL olmuş. Aradaki farkı vergi dairesinemi yatırmam gerekiyor ? Teşekkürler…

  İnternet arızası nedeniyle gecikme oldu, kusura bakmayın. Aradaki farkı aynı vergi dairesine yatırmanız yeterli. Başvuruda iki dekont da istenir. İyi günler.

 26. 18 Şubat 2017 - 17:35 | #26

  Merhaba :

  Hocam sınavı geçtiğimi siteden öğrendim İstanbul da ikamet ediyorum ve randevu alamıyorum ne yapmalıyım
  Yada daha önce evrakmı hazırlamalıyım

  Randevu gününden önce sertifikanızı ve hazırlamanız gereken belgeleri kursunuzdan almalısınız. İstanbul için uygun randevu alma saatlerini tam bilmiyorum. Bunu da kursunuzdan öğrenmeniz uygun olur. İyi günler.

 27. 18 Şubat 2017 - 17:36 | #27

  Taner :

  Randevu alınmadan harçları yatırabilir miyiz?

  Harcı nüfus cüzdanınızla yatırabilirsiniz. Randevu almadan da mümkün. İyi günler.

 28. tayfun
  18 Şubat 2017 - 19:57 | #28

  Ya arkadaş kaç ay oldu ya evrakları teslim edeli ne haber var ya neden böyle yapıyorlar benim kimlik mucarati 4 ay oldu ya ayıptır ya şikayet edin kardeşim Bayrampaşa dakika emniyet teki çalışanları içeri giriyon telefonla konuşuyor eleman eksik ya böyle yürümez bu ya İstanbul’da o kadar güvenlikçi var hangisine koscaklar yenileme için kimlik çıkmayınca işten çıkaranlar oluyor ama para yi alınca aliyosunuz haram olsun emeği mininyapmayanlar Ankara bile 15 günde çıkarıyor sizin ozelliginiz ne şikayet edin kardesimlerin biliyorumki sizde artık yoruldunuz

 29. 01 Mart 2017 - 12:36 | #29

  Hasan :

  Sayın hocam ben temel silahlı güvenlik görevlisi sınavını kazandım fakat istenilen belgelerde ki diplomamı kaybettim kurs için ise mezun olduğum liseden belge almıştım onu verdim. Şimdi şehir dışındayım ve mezun olduğum liseye gidecek durumda değilim. Kursa verdiğim belgenin fotokopisi ile başvuru yapabilir miyim? Yoksa liseye gidip aslını almam şart mı?şimdiden cevabınız için teşekkürler.

  Öncelikle cevap geciktiği için kusura bakmayın. Emniyette diploma aslı, onaylı sureti veya daha önce noterden suret alındığına dair noter onaylısının fotokopisi de olur. Mezun olduğunuz liseden aldığınız diplomasını kaybedenlere bir defaya mahsus verilen belge ise aslını kursunuzdan alıp bundan sonra diploma istenen tüm işlerde onu, diploma yerine kullanabilirsiniz. İyi günler.

 30. 01 Mart 2017 - 12:40 | #30

  oguz :

  Hocam guvenlik sertifikasi sinavina girdim kazandim ewraklari aldim ama harç yatirmadim kimlik kartini cikarmadim yani ewraklarida kaybettim simdi tekrar ewraklari almak istiyorum ne yapmam lazim cvp verirseniz memnun olurum saygilar uzerinden 5 yil gecmedi

  Cevap geciktiği için kusura bakmayın. Kaybettiğiniz evraklar arasında sertifika da varsa öncelikle eski kursunuza başvurup yeniden tanzimini talep etmeniz gerekir. Ayrıca silahlı-silahsız durumunuza uygun raporu yeniden almanız, ilinizde istenen belgeleri kursunuzdan öğrenip hazırlamanız yeterlidir. Alacağınız kimlik, sertifikada kalan süre kadar geçerlidir. İyi günler.

 31. 01 Mart 2017 - 12:43 | #31

  esma :

  hocam merhaba ankara için asti içerisinde bulunan bırımden randevu için bır aydır ugrasıyorum ama sureklı randevu saatlerı ve tarıhleri dolu gorunuyor .Ne yapabılırım ?

  Cevap geciktiği için kusura bakmayın. Ankara’da her saat başı, beş kişiye randevu verecek şekilde sistem ayarlanmış. Saat başlarında beş dakika önceden başlayıp denemenizi tavsiye ederim. Başka yapacak hiç bir şey yok, randevusuz kabul edilmiyor. İyi günler.

 32. 01 Mart 2017 - 14:07 | #32

  Mustafa :

  Hocam ben yeni emekli oldum jandarma personeli yım silahlı sertifika almak istiyorum hangi yolu izlemek gerekiyor güvenlik şubeye hangi evrakları teslim etmem lazım ilginize teşekkür ederim

  Cevap gecikti kusura bakmayın. Kategoriler/Belge Örnekleri bölümünde emekli genel kolluk personelinin hazırlaması gereken belgeler var. Ancak kaynağında da güncel olmadığı için bazı belgeler eksik. Silahlı için uygun sağlık raporunu Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesinden alabilirsiniz. Vergi, Ulus’ta bulunan Harç Veraset Vergi Dairesine yatırılacak, dekont aslını isterler. Kan grubunu gösterir belge (ehliyet, askeri kimlik vb.) fotokopisi, aynı sayfada görebileceğiniz Güv.Sorş.Arşiv Araştırma Formu biri fotoğraflı iki suret tanzim edilecek. Genel olarak yapılması gereken bunlar, detaylarını ilgili sayfadan inceleyebilirsiniz. Hepsi tamam olunca AŞTİ içerisinde bulunan Öz.Güv.Ş.Md.lüğüne başvuru yapabilirsiniz. İyi günler.

 33. 01 Mart 2017 - 14:08 | #33

  bünyamin :

  hocam temel eğitim kimlik başvurusu yaptım evrakları aldılar yalnız sertifikanın aslı bende kaldı normal mi saygılar bayrampaşa

  Belgeler, işlemler illere göre değişebiliyor. Artık Ankara’da da sertifika aslı alınmıyor çünkü kayıtları sistemden görüyorlar. Yani sorun yok. İyi günler.

 34. 01 Mart 2017 - 14:10 | #34

  furkan :

  merhabalar hocam özel güvenlik sınavını kazandım bugun evrakları sube mudurlugune teslim ettim 2 3 ay arasında kartınız cıkar denildi antalya merkezde oturuyorum bu kimlik kartı evemı geliyor kursamı gidiyor nerden nasıl alabılıcegim? gelip gelmediginide ögrenmek baabında? teşekkürler

  İşlemler illere göre değiştiği için detayını kursunuzdan öğrenebilirsiniz. Kimlik belgesi, kayıtlı ikamet adresinize PTT kargo ile gönderilir. Eğer evinizde yoksanız telefonla PTT şubesinden gidip almanız için haber verilir. Belirtilen süre içerisinde oradan alabilirsiniz. İyi günler.

 35. 03 Mart 2017 - 12:39 | #35

  hakan :

  Hocam iyi aksamlar. Mart 5 te yenileme si avina girecegim gerekli evraklari hazirliyorum. Benim ikamet ettigim adres jandarma bolgesi. Evraklari asti yemi yoksa il jandarma komutanligina mi teslim etmem gerekiyor

  Kimlik başvurusu ikamet ettiğiniz yere göre olur. Jandarma bölgesinde iseniz il jandarma özel güvenlik şubesine başvurmanız gerekir. İyi günler.

 36. 04 Mart 2017 - 09:48 | #36

  gül :

  Hocam iyi günler ben belgelerin hepsini hazırladım güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formunda herhangi biryerden onay gerekmiyor değilmi?

  Ankara’da onay gerekmiyor. Ancak illere göre değiştiği için kursunuza danışmanız uygun olur. İyi günler.

 37. 04 Mart 2017 - 11:27 | #37

  adem altıntaş :

  merhaba ..
  benim ikametgah adresim köydeki evimizin adresi. ancak ben şehir merkezinde oturuyorum. gövenlik soruşturması icin verecegim adres, ikametgah adresim mi olmalı. yoksa oturduğum yerin adresinide verebilirmiyim.
  ikametgat adresime göre jandarmaya basvuru yapmak zorundayım. otordugum yere görede il emniyet müdürlüğü. tercih hakkı bende mi yoksa ikametgah adresime göre mi hareket etmek zorundayım

  Fiziki olarak nerede oturduğunuzun önemi yok, resmi ikamet kaydınız ne görünüyorsa oranın jandarma-emniyet bağlılık durumuna göre kimlik başvurusu yapmanız zorunlu. İyi günler.

 38. 06 Mart 2017 - 15:09 | #38

  Ali :

  Sayın hocam ben ilçede ikamet ediyorum ama kimlik kartımı il emniyetten alabilir miyim yoksa ilçeye mi başvurmam gerekiyor ? Cevap için şimdiden teşekkürler.

  Özel güvenlik şubeleri gerek jandarma, gerekse emniyet için sadece ilde olur. İstanbul hariç ilçelerde özel güvenlik birimi yok. Dolayısıyla siz de ilinize başvurmalısınız. İyi günler.

 39. gazi
  08 Mart 2017 - 10:28 | #39

  çokca test cözecegin sınava son 10 gün kala calışın sınav sabahı tatlı türü bal reçel yiyin duş olun snava gidin B kitapçıgından cıkarsa çok sanslısınız derim rast gele

 40. mesut
  13 Mart 2017 - 21:50 | #40

  @Serkan
  Çokk teşekkür ederim güzel nasihatların için cnm kardeşim bnm iyi ki varsın

 41. 14 Mart 2017 - 15:34 | #41

  Toros88 :

  Merhabalar, Güvenlik sertifikası aldım işlemleri sırasıyla halledeceğim ama galiba önce dilekçe ile başvuru yapmak gerekiyormuş sonra randevu alınacakmış. Öğrenmek istediğim dilekçede yazanları tamamlayıp karakola mı götürmem gerekli sonrasinda emniyetten randevu aldığımda ne götürmem gerekiyor şimdiden teşekkürler.

  Başvuru ve istenen belgeler illere göre değiştiği için kursunuzdan bulunduğunuz ildeki işlemlerin işleyişini öğrenmeniz gerekir. Genelde dilekçede yazan belgeler hazırlanı, randevu gününde tam evrakla başvuru yapılır. Başvuruyu ikamet ettiğiniz yerin polis veya jandarma bölgesi olup olmadığına göre yapmalısınız. İyi günler.

 42. 14 Mart 2017 - 15:35 | #42

  Hasan :

  Hocam evraklarımı jandarmaya teslim ettim yardımlarınız için teşekkür ederim son bir sorum daha olacaktır. Jandarma il komutanlığında sertifikamın aslını aldılar bu normal prosedür müdür? Cevabınız için şimdiden teşekkürler

  Jandarmanın kendine göre işleyişi olabiliyor. Yenilemeden rapor istemişlikleri bile var. Sertifikadan kendinize bir fotokopi almış olmanız kaydıyla aslını almalarında sıkıntı yok. İyi günler.

 43. Yüksel
  17 Mart 2017 - 13:07 | #43

  Sınavı kazandım çok şükür 3. Hakkımdı vazgeçmedim gerçekten tşk ederm size geçmiş sınavlara çalıştım sayenizde diğer arkadaşlarda inş geçer…

 44. 22 Mart 2017 - 10:40 | #44

  Recep :

  iyi günler kolay gelsin güvenlik formundaki resim kısmını kendimiz resmi kesip yapıştırcak mıyız yoksa bilgisayar dan resmi formamı aktarcaz bide noraml vesikalık resim götürsek olmazmı hazırda evde var çünkü :) şimdiden teşekkürler

  Sertifikanı alırken neyi, nerede, nasıl yapacağını anlatacağız. Azıcık sabır :) Bu sayfadaki bilgiler, kurslarından yardım alamayanlardan gelen talep fazlalığı nedeniyle verildi. Biz kendi kursiyerlerimize tek tek izah ederiz. Arşiv araştırma formunu Kategoriler/Belge Örnekleri bölümünden indirebilirsin. Fotoğraf biyometrik olmak zorunda, bi zahmet de kesilecek. Görüşmek üzere. İyi günler.

 45. 22 Mart 2017 - 10:42 | #45

  Muhammed :

  Evraklar arasında istenen öğrenci belgesini e-devletten alınca aslı yerine geçiyormu acaba yoksa üniden mi almalıyım. Ve diğer bir sorum başvuru yaptıktan kaç gün sonra kart elime ylaşır hızlandırmak için yapabilceğim bi işlem varmı

  Öğrenim durumu diploma aslı veya ilgili eğitimin kurumundan alınacak ıslak imzalı belge şeklinde olmak zorunda. Kart onay süresini kursunuzdan öğrenmeniz gerekir, işlemler ve süreleri illere göre değişir çünkü. İyi günler.

 46. 22 Mart 2017 - 11:09 | #46

  Tugba :

  Ben evraklaimi jandarmaya teslim ettim guvenlik onayimda oldu simdi msj atariz dediler atmadilar nasul olacak ne yapmam lazim daha yeni aliyorum yardimci olurmusunuz ne sirasi randevusu alinaak anlamadim

  Randevu, emniyete başvurular için gerekli. Jandarmaya başvurduysanız randevuya gerek yok. Jandarmanın soruşturma ve onay işlemlerini ne şekilde yürüttüğünü, nasıl haber verildiğini inanın bilmiyorum. Mesaj gelecek dedilerse makul süre bekleyin, gelmezse aynı yere başvurun bence. İyi günler.

 1. 28 Ocak 2010 - 22:27 | #1
 2. 28 Ocak 2010 - 22:30 | #2