Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler

13 Mayıs 2009 tarihinde yayinlandi

Aşağıdaki liste TEMEL eğitim alanların kimlik müracaatı için hazırlanmıştır. Yenileme eğitimi alanların hazırlaması gereken belgeler için tıklayınız.

1. Dilekçe : Başvuru yapılacak  ilin, emniyet veya jandarma olmak üzere ikamet adresine göre  uygun olan makamlara hitaben yazılması gerekir. Örneğine aşağıdaki linkten ulaşabilir.

2.  ÖGG kartı : Doldurulmuş ve imzalı 

3.  Arşiv Araştırma Formu :  İmzalı - fotoğraflı, TC kimlik numarası yazılmış ve 2 suret 

Belge örnekleri için tıklayınız.

Ayrıca 1,2,3. sıradaki belgeleri, belli bir ücret karşılığı (8-15 TL arası) tanzim eden büroları öğrenmek için kurs  merkezinize danışmalısınız.

4. Ruhsat harcı yatırıldığına dair makbuzun aslı : 2014 yılı için 475 TL olarak açıklanan ve büyük şehirlerde harç ve veraset işlemleri için belirlenmiş vergi dairelerine, diğer illerde genelde valilik içerisinde bulunan maliye veznesine “özel güvenlik” için olduğu belirtilerek  yatırılabilir  (Ankara’da Harçlar Verasetler Vergi Dairesi, Çankırı Cad. No: 15/Ulus).

5. Özel güvenlik temel eğitim sertifikası aslı : Kurs merkezlerinden alınır.

6. Vesikalık fotoğraf : 5 adet

7. TC kimlik numarasını gösterir herhangi bir resmi belge

8. Mavi plastik dosya (1 Adet)

NOT : 20.12.2013 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik değişikliği ile  sağlık raporunun “ASIL” sureti ile diploma fotokopisi kurs merkezlerine verilecek olup emniyete kimlik başvurusunda bu iki belge istenmeyecektir. Ancak genel kolluktan emekli veya kendi isteği ile ayrılanların ÖGG kartı ilk  başvurularında rapor ve diploma fotokopisini kimlik başvurusunda emniyete vermeleri gerekmektedir.

 

Kimlik başvurusunda adli sicil istenmiyor. Ancak adli sicil kaydı olanların, ilgili mahkeme kararlarından suret eklemeleri gerekir.

* Yukarıdaki liste Ankara için  hazırlanmış olup belgelerin AŞTİ içinde bulunan Özel Güvenlik Şube Md.lüğüne teslim edilmesi gerekir.

* İstenen belge adetlerinde, il emniyetlerinin farklı uygulamaları olabilir. Ankara dışından kimlik başvurusu yapacak adayların hazırlamaları gereken belgelerle ilgili bilgiyi kendi kurslarından öğrenmeleri  gerekir.

* Kimlik kartının yaklaşık ne kadar sürede onaylanacağı konusunda en sağlıklı bilgi, evrakın  teslim edildiği makamdan alınabilir. 

* Kimlik onayı için gereken belgeleri teslim etmeden önce; sertifika ve ruhsat harcı dekontundan mutlaka fotokopi alınması tavsiye edilir.

Bu yazı bugün : 170, toplamda : 153104 kişi tarafından okundu.

 1. Naci
  03 Temmuz 2012 - 13:34 | #1

  Sayın Hocam Ankaradaki Çalışmalarınız Takdirle Karşılıyorum. İnsanlara Bu Kadar Yardımcı Olan Bi Şirket Yok. Gerçi Kurumsal Bi Şirketsiniz Hem İnsanları Özel Görevlisi Yapıyorsunuz Hemde Bu İnsanları İşe Sokuyor Geleceğe Güvenle Hizmet Etmesini Sağlıyorsunuz Beni İşe Soktuğunuz O Günden Bu Yana Tam 5 Sene Geçti Teşekkürler Ankara Güvenlik Teşekkürler Emeğinize… İyiki Varsınız…

 2. cenk
  03 Temmuz 2012 - 16:28 | #2

  eğer sınavı silahlı olarak geçip kimlik müracatı yaparsanız soruşturma için eve iki tane sivil polis geliyor. size bir kaç soru sorup biraz araştırarak gidiyorlar. aklınızda bulunsun.

 3. mehmet
  16 Şubat 2015 - 08:57 | #3

  merhaba ben balıkesir erdekten yazıyorum bandırmada sınava girdim ANKARA GÜVENLİK sayesinde sınavı geçtim sizlere çok teşekkür ederim

 4. Ümit atay
  14 Aralık 2015 - 10:33 | #4

  29 kasim sinavina burdaki testlerden calistim kazandim coktesekkurler atasehir istanbuldan ankara guvenlik

 5. Serkan
  31 Aralık 2015 - 15:47 | #5

  Sınava bu siteden hazirlandim,kazandım.Kitap hikaye arkadaşlar sitede çıkan son 4 sınavı sürekli tekrarlayarak çözün.Kazanırsınız,bu şekilde yaptım,72 aldım,ama sadece cebimde bulundurmak için eğer ki güvenlik olacaksınız,site güvenliği olmayın.Çünkü,site guvenliklerinde 12 saat calistiriyorlar,bi de 1300 tl veriyorlar,çalışma ve sosyal bakanlığı yasa gereği 11 saat calistirabilirsiniz,diyor.12 saat çalışan birinin 24 saat dinlenme hakkına sahiptir,diyor.Hakkınızı yedirmeyin,bide bu meslekte ilerleyemezsiniz,yerinizde sayarsiniz,en fazla şef olursunuz,o da bilmem kaç yıl sonra.Yerinde sayan insanlar sürekli geriye giderler.Kendinizi gelistirebileceginiz özgür olacağınız işlere bakın.

 6. 08 Ocak 2016 - 12:58 | #6

  Seroon84 :

  Hocam oncelikle sizi tebrik ediyorum
  29 kasim 2015 OGG 61. SNAVA TABII TUTULDUM. SINAVI KAZANDIM . 1 BUCUK AY DAN FAZLA SURE GECTI KURS ARAMIYO. SELTIFIKA CIKMIYO. NE ZAMAN CIKICAK BU YA. NE ZAMAN ARASAK YOK VALILIGE GONDERDIK DAHA BEKLIYOZ DIYOO CEVAP LUTFEN ?

  Cevabı yanlış yerde aradığınızın siz de farkındasınız sanırım. 11 Aralık’ta sonuçlar açıklanmış, yılsonu vergiler artacak diye tüm kurslar sertifikaları dağıtmış durumda. Sizin kursunuz ise daha sertifikayı bile vermemiş, bunun bir de soruşturması var. Kimlik süresinin 29 Kasım 2015 itibariyle başladığı da göz önüne alındığında bir çok yönden zarar görmüş durumdasınız maalesef. Buna sizin veya bizim yapabileceğimiz bir şey yok maalesef, her şey kursunuzun elinde. Orayla görüşmenizi tavsiye edeceğim. İyi günler.

 7. 20 Ocak 2016 - 09:53 | #7

  Serkan :

  Sertifikayi aldım,kaç gün içinde vermem lazım belli bir süre var mi?

  Rapor bir yıl geçerlidir, süreyi geçirirseniz yenisini almanız gerekir. Vergi de her yıl artar. Geç başvuruda bunlar dışında zarar yok. İyi günler.

 8. 20 Ocak 2016 - 09:54 | #8

  ali şahin :

  hocam ben ankara da ikamet ediyorum ve ankaradan kimlik kartı çıkardım. istanbulda güvenlik şirketinde çalışabilirmiyim yada başka ilde kamuya alınan özel güvenlik görevlisi ilanlarına başvuru hakkım varmı yani benim ankara valiliğinden aldığım kimlik kartı istanbulda geçerlimi çalışabilirmiyim şayet çalışamassam ne yapmam gerekli kimlik kartımı yeni aldım. bu konuda aydınlatırsanız sevinirim saygılar…

  Özel güvenlik kimlik kartını, ehliyet gibi düşünebilirsiniz. Tüm yurtta geçerlidir. İyi günler.

 9. 20 Ocak 2016 - 09:55 | #9

  Mehmet :

  Merhaba hocam bitane ozelguvenlik sirketinden sertifikami aldim bes yilda bi kimlik degisimi oluyo benim doldu kimligimi yenilemek icin baska bir guvenlik sirkrtinde yenileye bilirmiyim

  Yenileme eğitimini, istediğiniz ilden-istediğiniz kurstan alabilirsiniz. İyi günler.

 10. 30 Ocak 2016 - 08:59 | #10

  Hamit :

  Mrb hocam ben kendimi yazdrdim kursa da emniyete nekdar ucret odiycez

  Emniyete para ödenmiyor. Sınav ücreti ile ilgili yan sütunda bilgi var. Kazandıktan sonra kimlik başvurusunda 501 TL kimlik harcı dekontu istenir. İyi günler.

 11. 01 Şubat 2016 - 11:49 | #11

  savaş :

  sınavı kazandım kimlik için ilk dfa başvurcam diploma isteniyormu tekrar

  Bulunduğunuz ilde istenen belgeleri kursunuzdan öğrenmeniz gerekir. İyi günler.

 12. 08 Şubat 2016 - 22:24 | #12

  ramazan :

  Yedi sene once Güvenlik sertifikami kursdan aldım ve o günden beri belgeler bekliyor. Şimdi belgemi kimlik olarak çıkartmak istiyorum. Benden istenen belgeler neler ve nereye basvurmam gerek. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Elinizdeki belgelerden sertifikayı yenileme eğitimi alarak geçerli hale getirebilirsiniz. Diğerlerini yeniden hazırlamanız gerekir. Yenileme eğitimi alacağınız kurs, yapılacak işlemleri açıklayacaktır. İyi günler.

 13. 12 Şubat 2016 - 10:18 | #13

  ramazan :

  Yenileme olması için tekrar eğitim ve sınava mı tabi olacagim@A.GÜLŞEN

  Yukarıda da yazıldığı gibi yenileme eğitimi alıp sınava girmeniz zorunlu. Süreniz dolduğu için başka yolu yok. Yenileme sınavında kalma-geçme yok. İyi günler.

 14. 23 Şubat 2016 - 11:53 | #14

  hamza :

  Hocam iyi gunler kolay gelsinkusura bakmayin rahatsiz ediyorum ama bi sorum var hocam ben sinavi kazandim evraklari teslim etmem icin sertifikanin cikmasinimi beklemeliyim yoksa evraklari cicarir cikarmazmi teslim etmeliyim bana kustan hoca dediki sertifikan ciktiginda ben sana haber veririm evraklari Teslim edersin belgelerini alirsin dedi

  Ankara’da temelden başvurularda sertifikasız evrak kabul edilmiyor. Bulunduğunuz ildeki uygulamayı kursunuz ya da özel güvenlik şubenizden öğrenebilirsiniz. Sertifika veya kimlikler beş yılda bir, yenileme eğitimi alarak yenilenir. İyi günler.

 15. 24 Şubat 2016 - 12:58 | #15

  Mehmet :

  Mrh hocam silahli ozel guvenlik kimligi yeni aldim herhangi bi bankaya ise girmek istiyorum is icin nereye bas vurmam gerekiyo

  Belli bir merkezi yok, o bankaların güvenliğini yapan şirketleri öğrenip başvurabilirsiniz. İyi günler.

 16. 01 Mart 2016 - 16:58 | #16

  adem :

  Mrb hocam sertifikam yeni cikti kimlik muracati icin dosyami kac gun icinde teslim etmem gerekiyo nekadar zamanim var kimlik muracati icin

  Süreniz, girdiğiniz sınav gününden başladı, ilerliyor. Rapor bir yıl geçerli, vergi her yıl artar. Sertifika üzerinde yazan tarihe kadar vaktiniz var. İyi günler.

 17. 01 Mart 2016 - 17:12 | #17

  Behzat :

  Merhabalar hocam Ben 2011 yılında ÖGG sertifikamı almıştım O yılın Vergi harcınıda yatırmıştım fakat Kimlik kartı için istenilen evrak ve raporları farklı bir sektörde Çalıştığımdan dolayı Temin edememiştim Şuan ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz lütfen

  Vaktinizi aldığım için özür dilerim ilgi ve alakanızdan dolayıda sonsuz şükranlarımı sunarım…..

  Beş yıllık süre dolduğu için öncelikle yenileme eğitimi almanız gerekir. Yenilemede sınavlara katılma kaydıyla kalma-geçme yok. Yenileme sertifikası ve temel (eski)olmak üzere iki sertifika ve istenen diğer belgelerle kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Vergi dekontunun asıl suretini muhafaza ettiyseniz 2016′da geçerli rakam 501 TL ile aradaki farkı yatırmanız yeterlidir. Silahlı ise tam teşekküllü devlet hastanesinden, silahsız ise yetkin poliklinikten rapor almanız gerekir. Başvuruda istenen belgelerin tüm yurtta standart olması gerekirken maalesef belgeler ve adetleri farklı, neredeyse her ilde farklı uygulama var. Bu nedenle ilinizde istenen belgeleri ve rapor alacağınız yeri yenileme eğitimi alacağınız kurstan öğrenmenizi tavsiye ederim. 15 Mayıs sınavını kaçırmamak için elinizi çabuk tutmanızda yarar var. Sınav tarihine bakıp çok zaman var gibi düşünmeyin, sınavdan 1,5 ay önce yani 01.04.2016′da eğitimin bitmesi gerekiyor. İyi günler.

 18. Behzat
  02 Mart 2016 - 11:06 | #18

  @A.GÜLŞEN Çok teşekkür ederim hocam aydınlattığınız için sağolun varolun…

 19. 09 Mart 2016 - 10:43 | #19

  ramazan :

  su vergi dairesine yatırılan 501 lirada taksit imkanı varmı yoksa illa peşinmi ödenmesi gerikiyor ilginize tesekkür ederim iyi aksamlar

  Harçlarda taksit, kredi kartı olmuyor maalesef. İyi günler.

 20. 10 Mart 2016 - 09:00 | #20

  sadettin: :

  Iyi günler birşey soracaktım ben silahsizi kazanip silahliya ceviriyordum harç parasini zamlı olmasın diye 2015 Kasım gibi 475 yatırdim ama 2016 yilinda 501 tl olmus Mart 1 inde yaka karti icin evrakları teslim ettim bi sıkıntı çıkarmış diye size soracaktım

  Silahsız kimliğiniz yok ve ilk defa kimlik çıkarıyorsanız vergiyi yatırmanız gerekir. Kimliğiniz varsa tekrar vergi yatırılmadığını kursunuz söylemiştir herhalde. Harç bedellerinde öyle zamlı olmasın diye erken yatırmaya müsaade edilmiyor. Başvuru yaptığınız tarihte geçerli rakam ne ise onu yatırmanız gerekir. Bu durumda aradaki farkı yatırıp dekontu teslim etmenizde yarar var. İyi günler.

 21. 10 Mart 2016 - 18:09 | #21

  hanife :

  Merhaba ben özel güvenlik sınavna girmek istiyorum ama sınav hakknda hicbr bilgm yok nasl ve nerden başvutu yaapabilirm yardmvi olur msnz

  İşlemler, ehliyet alma gibi düşünülebilir. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine başvurup bilgi alabilirsiniz. 15 Mayıs sınavı için son kurslar başlamak üzere rapor vb. belge hazırlığı da zaman alır. Dolayısıyla elinizi çabuk tutarsanız bu sınava, değilse 31.07.2016 sınavına girebilirsiniz. İyi günler

 22. 21 Mart 2016 - 18:42 | #22

  Merve :

  Merhabalar öncelikle ben 2012 de silahlı sertifikası aldım ama kimlik kartı çıkamadım ne yapmam gerekiyo suan

  Bulunduğunuz ilde istenen belgeleri kursunuzdan öğrenmeniz doğru olur. İstenen belgeler illere göre farklı olabiliyor çünkü. Raporu yeniden almanız ve vergiyi yatırmanız da gerekecek. Tüm bunların nerelerde yapıldığı konusunda kursunuz mutlaka yardımcı olacaktır. İyi günler.

 23. 23 Mart 2016 - 09:27 | #23

  Serdar :

  Jocam iyi gunler benim ikametgah Balıkesir’de fakat ben istanbulda calisiyorum 5 yillik suresi doldu yenilemeye yazildim 27de giricem nasip olursa hocam evraklarimi hazırlayıp balikesire iletsem yada gendim götursem bunu yaparak isimi hallede bilirmiyim hocam rendevuyuda balikesire almam gerekiyor heralde beni aydinlata bilirmisiniz hocam tskler

  Eğitimi İstanbul’da alıp kimlik başvurusunu ikamet kaydınızın olduğu Balıkesir’den yapabilirsiniz. Ancak kimlik başvuru ve teslimi sadece şahsın kendisine imza karşılığı yapıldığı için en az iki kez gitmeniz gerekiyor. Randevu sistemi Ankara’da yok, Balıkesir’de var mı bilemiyorum. Daha doğrusu İstanbul dışında randevu sistemi olan yer duymadım. İyi günler.

 24. 25 Mart 2016 - 12:18 | #24

  ERSİN K. :

  Merhabalar.
  Silahlı olarak sertifikamı alalı 1,5 2 hafta falan oldu ama çalıştığım için henüz vergi dairesine gidemedim.Benim yerime vergi ücretini bir başkasına yatırtabiliyor muyum acaba bir bilginiz var mıdır?
  Teşekkürler, iyi günler…

  Başka biri sizin isminiz ve TC numaranızla vergiyi başkası sizin adınıza yatırabilir. Yatırılırken başkasından alıyorlar ama iade sadece şahsa yapılıyor. İyi günler.

 25. 26 Mart 2016 - 09:33 | #25

  Can :

  Mrh hocam benim sorum yenileme Hakkı’nda .benim kart 17.06.2016 yılında doluyor.30 temmuzdaki sınava girecem.akibetim ne olur sizce.birde hocam 15 mayıstaki sınava baş vurma şansım daha var mı.şimdiden ilginiz için Tşkler

  15 Mayıs sınavına yönelik son kurslar 24.03.2016 tarihi itibariyle başlaması gerektiğinden maalesef o sınava girmeniz Türkiye genelinde mümkün değil. 31 Temmuz yenileme sonuçları muhtemelen 19.08.2016′da açıklanır. Sertifikadan sonraki soruşturma da zaman alır. İşlemleri çabuklaştırma adına tek yapabileceğiniz, eğitiminiz bittikten sonra kursunuzdan alacağınız yazı ile sertifika hariç diğer tüm belgeler tamam olarak soruşturma için başvurmak olabilir. Bunun için kursunuzla görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 26. 30 Mart 2016 - 15:37 | #26

  Ali :

  selam hocam ben silahsızdan geçtim silahlıda dan kaldım 3 kere daha silahlı girme hakkım var ancak , ben silahsız sertifika çıkarıp sonra silahlı edebilirmiyim ?
  Birde silahlı sınava tekrar girerken evrak işleri var mı yine ?

  Silahsız çıkarıp kalan haklarınızı silah için kullanabilirsiniz. İllere göre farklı uygulamalar nedeniyle evrak işlerini kursunuzla görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 27. 06 Nisan 2016 - 15:48 | #27

  Cihan :

  Hocam merhaba özel güvenlik sube öğrenci belgesi kabul edermi universite okuyorum diplomanın fotokopiside var elimde

  Üniversitede öğrenci olduğunuza dair ıslak imzalı belge ile silahlı kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Öğrenci kimliği, onaysız fotokopi olmaz. İyi günler.

 28. 07 Nisan 2016 - 08:52 | #28

  yıldız :

  Merhaba hocam.Ben 24.09.1998doğumluyum.02.10.2016 tarinde yapilacak sinava giricem Allahin izniyle fakat bazi sorularim olacak.mesela sinava girdim ve kazandim.Isimde hazir diyelim.ben ne kadar surede evraklarimi alabilirim ve ne kadar surede sinavlar aciklanir?

  Sertifika ve kimlik onay süresi bulunduğunuz şehre göre değişebilir. Sayfanın başında bu bilgi veriliyor aslında. Dolayısıyla işlemlerin ne kadar zamanda tamamlanacağını kursunuzdan ve başvuru yaptığınız emniyet biriminden sormanız doğru olur. İyi günler.

 29. cuneyt
  08 Nisan 2016 - 15:54 | #29

  ANKARA GUVENLIK TESEKKUR EDERIM BURDAN CALISTIM ILK GIRISTE KAZANDIM…

 30. 15 Nisan 2016 - 15:42 | #30

  yıldız :

  Hocam tekrar merhaba ben bugun bulundugum ildeki guvenlik burosuna gittim ve ekimdeki degil aralikdaki sinava girebilecegimi soylediler bunun sebebi nedir ekimdeki sinava yasim tutuyor @A.GÜLŞEN

  Size bunu söyleyenlere sorsaydınız beklemek zorunda kalmazdınız. 19.08.2016′ya kadar eğitimi tamamlananlar Ekim sınavına girebilir. İyi günler.

 31. 15 Nisan 2016 - 15:42 | #31

  Gülşah :

  Merhaba ben sınavı ilk defa kazandim sertifikayı ve kimlik kartimi nasıl alacam yardımcı olur musunuz !

  Kimlik işlemleri illere göre değiştiği için detayları kursunuzdan öğrenmeniz yararlı olur. İyi günler.

 32. 15 Nisan 2016 - 15:43 | #32

  Esra :

  Merhabalar , sınava İstanbul da girdim ama kartımı izmirden almak istiyorum ikametgahımı izmire taşıyıp kimliğimi oradan alabilir miyim ?

  İkamet kaydınızın olduğu ilden kimlik başvurusu yapmanız gerekir. İzmir’e alıp oradan başvurabilirsiniz. İyi günler.

 33. 15 Nisan 2016 - 15:45 | #33

  Ferhat :

  Silahsız sınavı kazandım geçici belge alıp işe girilebildigini duymuştum dogruysa yapmam gereken nedir cevaplarsaniz sevinirim

  Özel güvenlik statüsünde çalışmak ancak kimlik kartıyla olur. Bunun yerine geçici belge verilmesi gibi bir uygulama yok. Dolayısıyla sertifikanızı aldıktan sonra başvuruyu geciktirmeden yapmanızda yarar var. İyi günler.

 34. 15 Nisan 2016 - 15:46 | #34

  Berkay :

  Özel güvenlik temel eğitim sertifikası kursyerlerinden kaç günde alınır. ..yani kaç günde imzadan gelir….

  Sertifika-kimlik onayları illere göre değişir. Örneğin en hızlı il olan Ankara’da birkaç günde çıkarken bu sefer on günü bulacak gibi görünüyor, henüz çıkmadı. İyi günler.

 35. 18 Nisan 2016 - 16:47 | #35

  Ercan :

  Merhbalar silahlı güvenlik seryifikasını kazandım harcımı yatırdım emliyetten de randevu aldım.peki şimdi dosyaları randevu günümü teslim edicez eger öyleyse kimlik kartını dosyaları teslim ettikten sonra kaçgün içinde verirler tahminen istanbulda

  Ankara’da randevulu sistem olmadığı için uygulama detayı hakkında bilgim yok maalesef. Kursunuza danışmanız doğru olur. İyi günler.

 36. 19 Nisan 2016 - 15:21 | #36

  bugra :

  Hocam ben 27 marttaki sinava katilip kazandm ankaradaym randevu sistemimi var burda bide simav sonucundan bile on gün geçti ve hala aramadilar kurstan sertifikan cikti diye ne zaman cikar bide sertifika cikar cikmaz ise gorebilirmiym

  Sertifika onayını, çıkar çıkmaz verip vermeyeceklerini sadece kursunuzdan öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 37. 26 Nisan 2016 - 16:03 | #37

  bekir :

  Mrb hocam bnim.diplomanin asli yok fotokopisi var olur mu

  Kimlik başvurusunda diplomanın aslı görülerek fotokopisi kabul ediliyor. Eğer elinizdeki fotokopide daha önce noter onayı gördüğüne dair onay varsa kabul edilebilir. İyi günler.

 38. 23 Mayıs 2016 - 14:59 | #38

  Sezer :

  Merhaba,

  Tüm evraklarımı özel güvenlik şube müdürlüğüne teslim ettim,nekadar sürede kimlik kartım çıkar,kursamı yoksa adresimemi gelir?

  Teşekkürler,İyi Çalışmalar

  Süre illere göre değiştiği için bu sorunun cevabını kursunuz veya başvuru yaptığınız yerden alabilirsiniz. Kimlik adrese gelmez, aynı yerden bizzat ve imza karşılığı teslim edilir. İyi günler.

 39. 23 Mayıs 2016 - 15:02 | #39

  a.gökper :

  merhaba İstanbul da ikametgah etmekteyim silahsız güvenlik sertifikamı aldım ve kart çıkarmak için gereken dosyaları , harcımı yatırdım randevumu da aldım peki randevuya gittiğim zaman dosyaları verdikten sonra kart için ek ücret veriliyor mu ve dosyaları verildikten sonra ne kadar süre içerisinde kartımı alırım teşekkürler…

  Ankara’da böyle bir ek masraf yok. Ancak İstanbul’u bilemiyorum. Normalde olmaması gerekir. Sanırım kursunuza danışmanız doğru olur. İyi günler.

 40. 23 Mayıs 2016 - 15:03 | #40

  Burak :

  Hocam sınavı kazandıktan sonra ne kadar surede kimlik kartını elimize alabikiririz

  Sertifika ve kimlik kart onay süreleri illere göre değiştiği için kursunuza sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 41. 25 Mayıs 2016 - 09:07 | #41

  Fatih 1453 :

  Hocam merhaba ben açık öğretim lisesi okuyorum. Okul diploması alma gibi bir durum yok suan.halk eğitimden okuduğuma dair öğrenim belgesi alsam diploma yerine geçerli oluyor mu

  Açıköğretim lisesinden ıslak imzalı öğrenci durum belgesi alıp silahsız eğitim için kullanabilirsiniz. İyi günler.

 1. 28 Ocak 2010 - 22:27 | #1
 2. 28 Ocak 2010 - 22:30 | #2