Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler

13 Mayıs 2009 tarihinde yayinlandi

 

Aşağıdaki liste TEMEL eğitim alanların kimlik müracaatı için hazırlanmıştır. Yenileme eğitimi alanların hazırlaması gereken belgeler için tıklayınız.

1. Dilekçe : Başvuru yapılacak  ilin, emniyet veya jandarma olmak üzere ikamet adresine göre  uygun olan makamlara hitaben yazılması gerekir. Örneğine aşağıdaki linkten ulaşabilir.

2.  ÖGG kartı : Doldurulmuş ve imzalı 

3.  Arşiv Araştırma Formu :  İmzalı - fotoğraflı, TC kimlik numarası yazılmış ve 2 suret 

Belge örnekleri için tıklayınız.

Ayrıca 1,2,3. sıradaki belgeleri, belli bir ücret karşılığı (8-15 TL arası) tanzim eden büroları öğrenmek için kurs  merkezinize danışmalısınız.

4. Ruhsat harcı yatırıldığına dair makbuzun aslı : 2014 yılı için 430,92 TL olarak açıklanan ve büyük şehirlerde harç ve veraset işlemleri için belirlenmiş vergi dairelerine, diğer illerde genelde valilik içerisinde bulunan maliye veznesine “özel güvenlik” için olduğu belirtilerek  yatırılabilir  (Ankara’da Harçlar Verasetler Vergi Dairesi, Çankırı Cad. No: 15/Ulus).

5. Özel güvenlik temel eğitim sertifikası aslı : Kurs merkezlerinden alınır.

6. Vesikalık fotoğraf : 5 adet

7. TC kimlik numarasını gösterir herhangi bir resmi belge

8. Mavi plastik dosya (1 Adet)

 

NOT : 20.12.2013 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik değişikliği ile  sağlık raporunun “ASIL” sureti ile diploma fotokopisi kurs merkezlerine verilecek olup emniyete kimlik başvurusunda bu iki belge istenmeyecektir. Ancak genel kolluktan emekli veya kendi isteği ile ayrılanların ÖGG kartı ilk  başvurularında rapor ve diploma fotokopisini kimlik başvurusunda emniyete vermeleri gerekmektedir.

 

Kimlik başvurusunda adli sicil istenmiyor. Ancak adli sicil kaydı olanların, ilgili mahkeme kararlarından suret eklemeleri gerekir.

* Yukarıdaki liste Ankara için  hazırlanmış olup belgelerin AŞTİ içinde bulunan Özel Güvenlik Şube Md.lüğüne teslim edilmesi gerekir.

* İstenen belge adetlerinde, il emniyetlerinin farklı uygulamaları olabilir. Ankara dışından kimlik başvurusu yapacak adayların hazırlamaları gereken belgelerle ilgili bilgiyi kendi kurslarından öğrenmeleri  gerekir.

* Kimlik kartının yaklaşık ne kadar sürede onaylanacağı konusunda en sağlıklı bilgi, evrakın  teslim edildiği makamdan alınabilir. 

* Kimlik onayı için gereken belgeleri teslim etmeden önce; sertifika ve ruhsat harcı dekontundan mutlaka fotokopi alınması tavsiye edilir.

 

Bu yazı bugün : 28, toplamda : 93223 kişi tarafından okundu.

 1. 05 Haziran 2013 - 17:50 | #1

  nurten idem :

  hocam ben 46 sınava gircem 43 44 45 soruları çalışmam gerekirmiyardımcı olursanız sevinirm tşkrlr

  Sınavlar artık çok zorlaştı, sadece 3 sınava çalışarak geçmek mümkün olmaz. Öncelikle ders notlarını tekrar edip daha sonra bol bol test çözmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 2. 08 Haziran 2013 - 10:54 | #2

  murat sarıoğlu :

  Hocam merhaba sitenizdeki ilgi alaka için burda sormak istedim. Ben istanbulda ikağmet ediyorum özel güvenlik sınavını kazandım 45 ci işlemleri başlatmak içn evrakları hazırladım ama şimdi emniyetten randevu alamıyorum kaç gündür uğraşıyorum hep dolu diyor. Nasıl sistemdir bu bunun püf noktalaı nedir saat kaçda siteye girip almamız gerekiyor çıldırıcam valla bi yardım edin..

  Maalesef İstanbul’un randevu ve kimlik sorgulama sistemi hakkında bilgim yok. EGM’nin web sitesindeki yenilenme çalışmaları belki, il emniyet sitelerinin de etkiliyordur net bilemiyorum. İyi günler.

 3. 15 Haziran 2013 - 14:56 | #3

  murat sarıoğlu :

  Hocam merhaba 2 gün önce evraklarımı randevu alıp teslim ettim buun bana mesaj geldi özel güvenlik sube müdürlüğünden tebligat için gelmem yazıyo kimlik büroya . Bu nedir herkezi böyle cagrıyoları yoksa bi aksilikmi cıkdı cevaplarsanız cok sevinirimm

  Soruşturma işlemi iki günde tamamlanamayacağına göre evrakınızda eksiklik olabilir. Endişelenecek bir şey olduğu anlamına gelmez, belki imza vb. gibi bir durumdur. İyi günler.

 4. 22 Haziran 2013 - 18:09 | #4

  ebru :

  ben 46.dönem sınavına gireceğim kaç gün içinde sertifika ve kimliğimi alabilirim söyler mısınız hocam acaba

  29 Haziran sınavı sonuçlarının 12 Temmuz’da açıklanmasını bekliyoruz. Sonuçlar belli olduktan sonraki işlemlerin hızı tamamen kursunuza bağlı. Genelde bir hafta kadar sertifika onayı sürer. Hemen başvurduğunuz takdirde de yaklaşık bir ayda kimlik onaylanır. Ancak bu sürelerin tamamen tahmini olduğunu, illere göre farklılık gösterdiği için daha sağlıklı bilgiyi kursunuzdan almanızın yararlı olacağını belirtmek gerek. İyi günler.

 5. 22 Haziran 2013 - 18:10 | #5

  kerem :

  istanbulda silahli kimlik karti kac gunde cikar.

  İstanbul, özel güvenlik işlemlerinde sürenin en uzun olduğu il. Kimlik onayı için genelde bir ay diyoruz ama İstanbul için tahminde bulunmak gerçekçi olmaz. Muhtemelen kursunuz daha sağlıklı bilgi verecektir. Bol şanslar.

 6. 22 Haziran 2013 - 18:12 | #6

  murat sarıoğlu :

  Hocam güvenlik şube müdürlüğüne gittim tebligat için geldim dedim. Askerdeyken telefon yakalatmakdan ceza almışdım teskereme yakın olduğu için bana bu ceza dışarda geldi ve açık ceza evinde 14 gün yattım cezamı. Güvenlik sube mudurluğune gittiğimde bana askerde ceza almışın mahkemen devam ediyor gözüküyo dediler.. Bende bu cezayı yattığımı ve yıllar geçtiğini söyledim bana bir kağıt verdiler tebliğ tebellüğ yazıyor iki polis memuru imzaladı bir de ben imzaladım. Ve sordum bu kimlikde sorun cıkarırmı diye hayır cıkarmaz bişey olmaz dediler ama davayı kapattır dediler sonucda yatmıssın ve dava acık gözüküyor mahkemen devam ediyor gibi gözüküyor dediler . Ben bunu nasıl kapatıcam sanırım adliyeye gitmem gerekiyor yada savcılığa durumu anlatmam gerekiyor..?

  Mahkeme işlemlerinin nasıl sonlandırılacağını inanın bilmiyorum. Adliyeden birilerine sormanız daha doğru olur sanırım. İyi günler.

 7. 24 Haziran 2013 - 17:16 | #7

  İpek :

  Mrb bn snva grdm ve kazandm evraklarımı daha almadm ama ıkı aydr flan daha kımlığmı cıkartamadm kımlık cıkartmak için herhangı br sure varmı acaba ?

  Sertifikaya hak kazandığınız tarihten itibaren beş yıllık süre başlar. Bu beş yıl içerisinde dilediğiniz zaman kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Ancak sağlık raporunun geçerlilik süresinin 1 yıl olduğunu, vergiye de her yıl başında zam geldiğini bilmenizde yarar var. İyi günler.

 8. 15 Temmuz 2013 - 14:42 | #8

  bahar :

  Mrb ben 46. Sinava grdim kazandim kart cikartmam icin ne yapmam gerekir acaba

  Yapılacak işlemleri, bulunduğunuz il emniyetince istenen belgeleri kursunuzdan öğrenmeniz gerekir. Genel bilgi bu sayfanın başında verildi. İyi günler.

 9. 15 Temmuz 2013 - 14:42 | #9

  gökhan :

  Arkdaslar bende 46 .sınavda ilk gırıste kazandım simdi bu ıslemlerı halletmem kac gun surede ve en son toplam malıyetı ne kadardır ?

  Bulunduğunuz ilde istenen belgeleri ve detaylarını kursunuzdan öğrenmeniz gerekir. Sağlık raporunu aldıysanız 415 TL vergi gideriniz olur. İyi günler.

 10. 17 Temmuz 2013 - 15:33 | #10

  K.ASLAN :

  arkadaşlar ben 46 . sınava girdim kazandım bundan sonra yapmam gereken işlemler nedir evrak olarak neler gerekiyor.

  Sitenin ana sayfasında Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler bölümünde genel bilgi verildi. Ancak belge adetleri vb. hususlarda, illere göre ufak da olsa değişik uygulamalar nedeniyle esas olarak kursunuzdan öğrenmenizde yarar var. İyi günler.

 11. 17 Temmuz 2013 - 15:34 | #11

  Alperen :

  Mrb ben sınavı kazandım ve sertifikamı almıya gideceğim en kısa zamanda tüm işlemleri yaptıgımız zaman en kısa sürede kimlik kartım ne zaman çıkar tahminen Teşekkürler…

  Kimlik onay süresi illere göre değiştiği için kursunuzdan veya başvuru yaparken emniyetten sormanız gerekir. Genelde bir ay denilebilir. İyi günler.

 12. 24 Temmuz 2013 - 06:22 | #12

  ş.klc :

  merhaba hocam 46.dönem ögg sınavını kazandım bu belgeleri hazırladıktan sonra toplam yatırılcak para sadece 414,630 lira mı yoksa ekstradan bişeyler var mı ? teşekkür ediyorum…

  Raporu aldıysanız vergi dışında masraflı bir işlem yok. İyi günler.

 13. 24 Temmuz 2013 - 06:23 | #13

  tarık demir :

  benim söle bi sorum olcak ruhsat harcını herhangi bi vergi dairesinden oduye bılıyormuuz bıde sabıka kaydına feln gerek varmı yardımcı olursanız sevnırımm ıı ıakşmlarr

  Adli sicil kaydınız varsa buna ilişkin kararları kimlik başvuru evrakınıza eklemeniz gerekir. Bulunduğunuz ilde verginin yatırılacağı yeri kursunuzdan öğrenmenizde yarar var. İyi günler.

 14. 25 Temmuz 2013 - 06:20 | #14

  ilhami :

  ben istabul il emniyet müdürlügüne verdim evraklarımıda 33 gün oldu kimlik kartının cıkıp cıkmadıgını nerden ögrenebilirim

  Başvuru yaptığınız birimi telefonla arayarak veya kursunuza danışarak öğrenebilirsiniz sanıyorum. İstanbul ile ilgili işlemleri bilemiyorum, muhtemelen kursunuz yardımcı olacaktır. İyi günler.

 15. 01 Ağustos 2013 - 13:18 | #15

  emrah :

  iyigünler hocam. şubat ayında hakaret davası açıldığından dolayı; mahkemede ifade verdim.Bu durum işlemleri nasıl etkiler? Şimdiden teşekkür ederim.

  Hakaret davasından ifade vermeniz, özel güvenliğe engel teşkil etmez. İyi günler.

 16. 06 Ağustos 2013 - 13:33 | #16

  Emrah :

  Su anda devam eden bir davam var. Henuz karar verilmedi. İslemleriin onaylanmasi icin, davanin kapanmasi sartmidir hocam . Birde bir sorum olacak’,dosyayi inceleyecek heyet, sicilim temiz. Bunu dikkate alirlarmi yoksa mahkemenin verdigi karari mi dikkate alirlar. Vereceginiz cevaba gore bir yol cizecegim cunku. Saygilar hocam

  Davanız, Kategoriler/Kimler Güvenlik Olamaz başlıklı bölümde kırmızı renkle belirtilen suçlardan birine ilişkin değilse ve suç, bir yıldan fazla ceza gerektirmiyorsa kimlik alırsınız sanıyorum. Davaya ilişkin belgeleri, kimlik başvurusunda vermeniz gerekir. Ancak dava sonuçlandığında hakkınızda verilecek karar, özel güvenlik olmanıza engel teşkil ederse kimliğiniz iptal olur. İyi günler.

 17. 11 Ağustos 2013 - 14:32 | #17

  Emrah :

  Hakararet. Davasi Oz. Guv olmaya engel davalardan birimidir? Saygilar

  Bir yıldan fazla ceza almamak kaydıyla hakaret suçu özel güvenlik olmaya engel teşkil etmez. İyi günler.

 18. 19 Ağustos 2013 - 15:25 | #18

  Ahmet :

  Muhtar onaylı yazan evrak ları örneğin nüfustan alsak bir sıkıntı olurmu

  Ankara’da muhtar onaylı yazan belgelerin asıllarını yanında götürüp gösterenlerin fotokopileri kabul ediliyor. Bu nedenle ilinizdeki uygulamayı kursunuzdan öğrenmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 19. 06 Eylül 2013 - 06:51 | #19

  ERTUNÇ :

  Sayğı değer hocam, Hamd olsun iyiyiz. Sizde iyisinizdir İnşallah. 06.09.2013 (Cuma) günü Ankara’ya geleceğim orası çokmu uzak. Cuma günü sertifikamızı alabilirmiyiz? Alınca o gün güvenlik şubeye hemen verebilirmiyim? sertifikayı başka ilden işleme koyabilirmiyim? Haraç parasını mutlaka Ankaradan yatırmam mı gerekiyor? Haraç parasını Ankaradan yatırıp işlemleri başka şehirden yapabilirmiyim? yada tam tersini? Muhtemel başka olabilecek sorularada cevap yazmanız dileğiyle Selam

  06 Eylül Cuma akşam sonuçlar açıklanacak. Sertifikalar bir sonraki hafta içeresinde hazır olabilir. Harç bedelini istediğiniz ilden yatırabilirsiniz. Kimlik başvurusunu ikamet ettiğiniz ilden yapmanız gerekir. İyi günler.

 20. dilber
  06 Eylül 2013 - 21:06 | #20

  sonunda kazandım ikinci sınav da allah yardmcınız olsun.

 21. 09 Eylül 2013 - 14:27 | #21

  sedat :

  hocam iyi günler beni sorum şu: silahlı kimliği almadan sertifika ile bir güvenlik şirketinde işe başlayabilirmiyiz? yoksa illaki kimliği almak mı gerekiyor tşkler.

  Özel güvenlik statüsünde çalışabilmek için kimlik olması zorunludur. Sertifika ile çalışmak mümkün değil çünkü. İyi günler.

 22. 09 Eylül 2013 - 14:28 | #22

  hurriyet :

  okuyunca acaba 414 TL. yi kazandlkdan ne kadar sure sonra yatlrmamlz gerekiyor sukur kazandlm ilk slnavlmda sertifikaml haftaya allcaz nasipse 414 TL yi ne zaman yatlrmaLlylm hocam ? tesekurler ankara guvanlikden cok yardlm aldlm sagolun

  Kimlik vergisini, kimlik başvurusu yapacağınız zaman yatırmanız gerekir. İyi günler.

 23. 10 Eylül 2013 - 08:51 | #23

  Emrah :

  Dosyayi inceleyecek heyet en cok nelere dikkat ediyorlar? Tesekkurler..

  Adli sicil yönünden kişi sadece kendinden sorumlu tutuluyor. Ailesine bakılmıyor. Verdiği adres-nüfus bilgileri kontrol ediliyor. Neler, derken ucu çok açık bir konu. Tam olarak neyi soruyorsunuz bilemiyorum. İyi günler.

 24. 10 Eylül 2013 - 08:52 | #24

  oğuzhan erdoğan :

  hocam ben 4. hakkımda kazandım ama benm saglık raporum suanda 10 aylık olmus şimdı sertifika alcam sıkıntı olmaz demı tekrar saglık raporu almam gerek varmı gunu dolmusmu

  Rapor tarihinin üzerinden bir yıl geçmesi halinde geçersiz oluyor. Bir an önce başvurduğunuz takdirde raporu yenilemeniz gerekmez. İyi günler.

 25. 12 Eylül 2013 - 06:29 | #25

  aslan acar :

  Selam iyi geceler benim size bir sorum var yardimci olan olursa sevinirim ben 44.donem tarihinde sınava girdim silahlı olarak silahziz kazandim 63 puan aldim 45 .dönem sinavda silahli sinava girdim kazanamadim 46. Dönem sınavı kacirdim 47 .donem silahli sınava girdim silahli yazilida 30 aldım atıştan 5 vurdum toplam 80 puan yapiyor sinav sonuclari na girdim basarilisiz diyor burda bir hatami var yoksa yanlislikmi var bu konuda bana bilgi verirseniz veyapta bilgisi olan beni bilgilendirsin şimdiden teşekkürler

  Puan hesabı doğru, sonucu hatalı benzer başka yorumlar da var. 13.09.2013 günü mesai bitiminden önce itiraz dilekçenizi vermeniz gerekir. Süreyi geçirdiğiniz takdirde, haklı bile olsanız itiraz etmeniz mümkün olmaz. 10 TL itiraz ücretini yatırma ve formata uygun dilekçe için yardım almak için vakit geçirmeden kursunuza başvurmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 26. 13 Eylül 2013 - 13:30 | #26

  aslan acar :

  tesekür ederim evet hata onlardan kaynaklı diyor sirket fax çektirdiler ankara dilekçe sartmı bır problem olurmu dilekçe yazmazsak sadece fax yollamışlar olabilirmi

  Şirketiniz tarafından ilgililerle görüşülüp faksın yeterli olduğu konusunda garanti veriyorlarsa sorun olmaz. Ancak itiraz süresi dolduktan sonra geri dönüş olamayacağını özellikle belirtmek isterim. İyi günler.

 27. 30 Eylül 2013 - 17:03 | #27

  ilknur :

  merhaba, ben sınavı kazandım ama henüz kimlik kartını çıkartmamıştım. şimdi çıkartmak istiyorum. 414 tl dışında emniyete veya başka bir yere ücret ödüyormuyuz, toplam ücret ne tutuyor bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkür ederim

  Raporunuzun geçerlilik süresi dolmadıysa sadece kimlik harcı için masrafınız olur. Ancak hangi belgeleri, nerelerde hazırlatabileceğinizi öğrenmek için kursunuza başvurmanız daha doğru olur. İstenen belgelerde illere göre farklılık olabiliyor çünkü. İyi günler.

 28. 04 Ekim 2013 - 15:07 | #28

  filiz :

  hocam merhabalar ruhsat harcını kredi kartı ile yatırma gibi bi imkanımız var mı acaba,bu konuda bilgi alabilir miyim?

  1

  Harç bedellerini kredi kartı ile almıyorlar maalesef. Nakit yatırmanız gerekir. İyi günler.

 29. 04 Ekim 2013 - 15:08 | #29

  melih :

  Hocam ben silahsiz ozel guvenlik sinavina giricem mahkemem var ama verirlr mi kartimi vermezler diye duydum ama

  Kategoriler/Kimler Güvenlik Olamaz başlıklı bölümde kırmızı renkli belirtilen suçlar haricindeki bir durumdan mahkemeniz varsa ve bir yıldan az ceza alırsanız sorun olmaz. Kırmızı suçlardan mahkemeniz varsa sadece beraat ettiğiniz takdirde özel güvenlik olabilirsiniz. Önce o bölümü incelemenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 30. 21 Ekim 2013 - 15:24 | #30

  erdinç :

  iyi günler hocam ben 05 eylül de silahlı özel güvenlik sınavına girdim.sınav ne zaman sonuçlanır acaba bilginiz varmı .teşekkür ederim

  05 Ekim sınavının sonuçları 25 Ekim Cuma akşam 18.00′den sonra internet yoluyla açıklanır. İyi günler.

 31. 21 Ekim 2013 - 15:25 | #31

  bayram çakmak :

  hocam ben 47.sınava girdim ve kazandım ama bir ay oldu kimlik kartım hala çıkmadı.. acaba daha ne kadar sürebilir.

  Kimlik kartı onay süresi illere göre değişiklik gösterdiği için kursunuza sorarak sağlıklı bilgi almanız mümkün. Genelde bir ay sürüyor çünkü. İyi günler.

 32. 27 Kasım 2013 - 09:06 | #32

  ahmet :

  hocam kimlik kartımı kaybettim ne yapmam gerekiyor yardımcı olmusunuz

  Eski kartınızdaki bilgileri aynen yeni bir karta yazdırmanız gerekir. Daha sonra kimlik kartınızı kaybettiğinize dair bir dilekçe ve nüfus cüzdanınızla birlikte, ikamet ettiğiniz il emniyeti özel güvenlik şubesine başvurmanız yeterli. Yenisi çıkana kadar geçerli bir belge verileceğinden çalışmanızda sorun olmaz. İyi günler.

 33. 27 Kasım 2013 - 09:07 | #33

  serkan :

  hocam mrb ben sertifikayı alalı baya oldu sımdı sıradakı ıslerler bıtırdıktensonra ılkemlıyetemı yoksa özelgvnlık mdrlugunemı cwp sewinirim

  İstanbul’da başvuru yerleri hakkında maalesef bilgim yok. Kursunuza danışmanız daha doğru olur sanıyorum. Rapor süresi bir yılı geçti ise yenisinin isteneceğinden bilginiz olsun. İyi günler.

 34. 03 Ocak 2014 - 09:05 | #34

  ayhan :

  Hocam hayırlı aksamlar özel güvenlik sertifikası nı 4 sene once aldm simdi kimlik cikartmak istiyrm ne yapmam gerekiyor simdiden tesekkur eferim

  Bulunduğunuz il emniyetinden veya eski kursunuzdan hazırlanacak belge listesini öğrenip temin ettikten sonra kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Rapor, vergi masrafınız olur. Belgeler bu sayfanın başında var ama illere göre değişiklik olabiliyor. İyi günler.

 35. 03 Ocak 2014 - 09:08 | #35

  serdar :

  hocam ben ögg sılahlı egıtımı kazandım ama bana verılen evrak lıstesınde dıploma fotokopısı noter tastıklı olucak demıyor bırde ögg güvenlık sorusturmasını nasıl cıkarıcagız ve kımler onu doldurabılıyor hocam yardımcı olursanız sevınırım güvenlik sorusturma sayfasının en sonunuda bızmı dolduruyoruz hocam ıyı günler

  Son yönetmelik değişikliğine göre artık diploma ve rapor aslı emniyetten istenmeyecek, kursa verilmesi yeterli olacak. Ancak bu yeni uygulama ne derece duyuldu bilemiyorum. Renk körlüğü kaldırılalı kaç yıl oldu, halen haberi olmayanlar var çünkü. Normalde diplomanın aslı görülüp fotokopisi kabul ediliyordu. Belgenin son bölümü emniyetten onaylanıyor. Belge ve kimlik tanzimi için kursunuza danışmanızı tavsiye ederim. Bulunduğunuz ilde nerede yaptırabileceğinizi ancak onlar bilebilir. İyi günler.

 36. 04 Ocak 2014 - 13:56 | #36

  davut :

  selam ben 2009 yılında sertifika aldım takibende kimlik çıkardım ama gecerlilik süresi konusunda sıkıntılarım var ben 1 mart 2009 sınavına girdim fakat benim kimlik gecerlilik süresi 13 mart 2014 neden aceba kimlik gecerlilik süresi konusunda sertifika tarihi esasa alındığına göre 13 ginde sonuç açıklanıp hemen mi sertifika onaylandı anlamadım gitti tesekkurler saygılar kursa yazıldım ve devam ediyorum yenilemek için

  Sertifika tarihiniz muhtemelen doğru. Sertifikanın onaylandığı değil, sınav sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren süre başlar. Dolayısıyla yanlışlık olmaması gerekir. İyi günler.

 37. 04 Ocak 2014 - 13:57 | #37

  burgin :

  selam hocam ben 30 mart sınavına girecegim sınav tarihi secime geliyo sizce geri mi cekerler ilerimi alırlar sınnav tarihini mesela 1 hafta geri veya 1 hafta ileri gibi..tesekkurler

  30 Mart sınavı yerel seçimle çakıştığı için 12 Nisan 2014′e alındı, bilginiz olsun. İyi günler.

 38. 04 Ocak 2014 - 18:15 | #38

  eerhan :

  hocam yüz kızartıcı suctan yargılandım ama ne para cezam var nede hapis yattım 5 yıl d. serbestlik verdi ve su an itibarı ile o verilen süre gecmiş durumda.. sabıka kaydımda ve arşiv kaydımda da gözükmüyo.. 49, sınavı kazandım silahlı olarak.. belgeyi alabilirmiyim acaba..

  Anlattığınıza göre silahsız alabilirsiniz. Size ceza veren mahkemeye (aynı mahkemeye) başvurup önceki kararı düşürtürseniz silahlıya geçme durumunuz olabilir. Cezaların adli sicilde görünmemesi sonucu değiştirmez. İyi günler.

 39. 09 Ocak 2014 - 09:09 | #39

  emrah :

  ilk önce merhabalar.sertifikamı Allahın izni ile aldım.vergi dairelerine girebiliyormuyuz.bulunduğum yerdeki vergi dairesi güvenlikçiside aynı bizler gibi normal özel güvenlikçi.nasıl girilebiliyor acaba.

  Resmi kurumların bazıları güvenlik personelini kendi bünyesinde, bazıları da şirket yoluyla istihdam ediyor. Kendi bünyesinde çalıştıran kurumlara girebilmek için bildiğim kadarıyla KPSS’ye girmek gerekli. İyi günler.

 40. 09 Ocak 2014 - 09:09 | #40

  yunuss :

  fotoğrafların kıravatlı olması gerekiyor
  mu

  Ankara’da böyle bir şart yok ama illere göre farklı uygulamalar olabildiği için kursunuza danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 41. 16 Ocak 2014 - 08:30 | #41

  mevlüt :

  hocam slm ben 49.sınava girdim allahın izniyle kazandım evrakları emniyete verdim ama sertifikamı dahada almadım gidiyom diyor daha çıkmamış sizce çok sürer mi?ne zaman alabilirim

  Sertifikayı ne zaman alabileceğinizi sadece kursunuz bilir. Çünkü hazırlamak onaylatmak işlemleri tamamen kursların sorumluluğunda olan bir konu. Umarım daha fazla beklemezsiniz. İyi günler.

 42. 16 Ocak 2014 - 14:11 | #42

  mevlüt :

  hocam iyi günler &25 raporum var 565 ssk var ortalama ne zaman emekli olabilirim askerlikte elverişli degilimde raporum var teşekkürler

  Emeklilik hesabını bilemiyorum. Sosyal güvenlik uzmanlarına danışmanız gerekir. İyi günler.

 43. 06 Şubat 2014 - 16:26 | #43

  özkan :

  hocam iyi günler diploma diyor ne diploması hocam

  Nerede diploma diyor anlayamadım. Yukarıdaki belgelerde diploma yok çünkü. Ankara dışından başvuracaksanız kursunuzdan alacağınız listeye göre belge hazırlamanız gerekir. İyi günler.

 44. 19 Mart 2014 - 17:50 | #44

  fırat demir :

  Öncelikle ilgi ve alakanızdan ötürü tebrik ve teşekkürlerimi sunarım
  Ben 50.sınava girdim.sonuçlar açıklanmadı ama geçtigime eminim.Fakat silah atışlarında hiç vuramadım.şimdi temelden geçtigimi ve silahtan kaldıgımi varsayarsak : silahsız geçtim diyelim.sertifikamı almadan daha dogrusu buna yönelik hiç bir işlem yapmadan belirlenen zamanda sadece silah harcını yatırsam 12 nisan sınavına girebiliyormuyum ? Lütfen cevap verin.bu benim için çok önemli.Tşk ederim.saygılarımla . . .

  Cevap çok geciktiği için lütfen kusura bakmayın. Devam eden kurslar, sınav bildirimi derken siteye hiç bakamadım. Umarım sınav ücretini yatırmışsınızdır. Silahsız sertifikaya başvuru yapmadan silah için kalan sınav haklarınızı kullanabilirsiniz. Dilerseniz silahsız kimlik başvurusu yapıp yine kalan haklarınızı kullanabilirsiniz. Üç sınav hakkınızda da başarılı olamazsanız sadece silah eğitimi görerek dört sınav hakkı daha elde edebilirsiniz. İyi günler.

 45. 19 Mart 2014 - 17:51 | #45

  filiz :

  iyi günler hocam ben sertifikayı ve sağlık raporunu aldım kimlik kartını nasıl çıkartabilirim

  İlinizde istenen belgeleri kursunuzdan öğrenerek hazırladıktan sonra özel güvenlik şubeye başvurmanız gerekir. İyi günler.

 46. 19 Mart 2014 - 17:53 | #46

  MUSTAFA :

  HOCAM BEN BİŞYEY SORACAM ŞİMDİ BEN İLK GİTTİGİM HASTANEDE KOLUMDAKİ İZLERDEN DOLAYI OLUMSUZ RAPORU ALDIM ONDAN SONRA BAŞKA BİR HASTANEYE GİDİP KİŞİLİK TESTİNDEN SONRA OLUMLU RAPORU ALDIM ŞİMDİ BU İLK ALDIGIM OLUMSUZ RAPORU SONRADAN KARŞIMA ÇIKARMI…TŞK

  Bazı illerde hastaneler rapor sonuçlarını emniyete bildiriyor diye biliyorum. Eğer sizin ilinizde de bu uygulama varsa iki rapor arasında çelişki var diye emniyet sizi hakem hastaneye sevk edebilir. Kişilik testi ile olumlu rapor aldığınız hastane, bulunduğunuz ilin hakem hastanesi ise buna gerek kalmaz. İyi günler.

 47. yakup
  16 Nisan 2014 - 16:04 | #47

  hocam iyi gunler ben yenileme sinavina girdim 12 nisanda
  kac gunde aciklanir ve egtim sertifikam kac gunde cikar hocam
  bilginiz varmi emniyete evraklarimi teslim etsem sertifikasiz kabul
  ederlermi istanbuldan tesekurler hocam silahsiz kartim

 1. 28 Ocak 2010 - 22:27 | #1
 2. 28 Ocak 2010 - 22:30 | #2
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster