Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler

13 Mayıs 2009 tarihinde yayinlandi

Aşağıdaki liste TEMEL eğitim alanların kimlik müracaatı için hazırlanmıştır. Yenileme eğitimi alanların hazırlaması gereken belgeler için tıklayınız.

1. Dilekçe : Başvuru yapılacak  ilin, emniyet veya jandarma olmak üzere ikamet adresine göre  uygun olan makamlara hitaben yazılması gerekir. Örneğine aşağıdaki linkten ulaşabilir.

2.  ÖGG kartı : Doldurulmuş ve imzalı 

3.  Arşiv Araştırma Formu :  İmzalı - fotoğraflı, TC kimlik numarası yazılmış ve 2 suret 

Belge örnekleri için tıklayınız.

Ayrıca 1,2,3. sıradaki belgeleri, belli bir ücret karşılığı (8-15 TL arası) tanzim eden büroları öğrenmek için kurs  merkezinize danışmalısınız.

4. Ruhsat harcı yatırıldığına dair makbuzun aslı : 2014 yılı için 475 TL olarak açıklanan ve büyük şehirlerde harç ve veraset işlemleri için belirlenmiş vergi dairelerine, diğer illerde genelde valilik içerisinde bulunan maliye veznesine “özel güvenlik” için olduğu belirtilerek  yatırılabilir  (Ankara’da Harçlar Verasetler Vergi Dairesi, Çankırı Cad. No: 15/Ulus).

5. Özel güvenlik temel eğitim sertifikası aslı : Kurs merkezlerinden alınır.

6. Vesikalık fotoğraf : 5 adet

7. TC kimlik numarasını gösterir herhangi bir resmi belge

8. Mavi plastik dosya (1 Adet)

NOT : 20.12.2013 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik değişikliği ile  sağlık raporunun “ASIL” sureti ile diploma fotokopisi kurs merkezlerine verilecek olup emniyete kimlik başvurusunda bu iki belge istenmeyecektir. Ancak genel kolluktan emekli veya kendi isteği ile ayrılanların ÖGG kartı ilk  başvurularında rapor ve diploma fotokopisini kimlik başvurusunda emniyete vermeleri gerekmektedir.

 

Kimlik başvurusunda adli sicil istenmiyor. Ancak adli sicil kaydı olanların, ilgili mahkeme kararlarından suret eklemeleri gerekir.

* Yukarıdaki liste Ankara için  hazırlanmış olup belgelerin AŞTİ içinde bulunan Özel Güvenlik Şube Md.lüğüne teslim edilmesi gerekir.

* İstenen belge adetlerinde, il emniyetlerinin farklı uygulamaları olabilir. Ankara dışından kimlik başvurusu yapacak adayların hazırlamaları gereken belgelerle ilgili bilgiyi kendi kurslarından öğrenmeleri  gerekir.

* Kimlik kartının yaklaşık ne kadar sürede onaylanacağı konusunda en sağlıklı bilgi, evrakın  teslim edildiği makamdan alınabilir. 

* Kimlik onayı için gereken belgeleri teslim etmeden önce; sertifika ve ruhsat harcı dekontundan mutlaka fotokopi alınması tavsiye edilir.

Bu yazı bugün : 35, toplamda : 143747 kişi tarafından okundu.

 1. Naci
  03 Temmuz 2012 - 13:34 | #1

  Sayın Hocam Ankaradaki Çalışmalarınız Takdirle Karşılıyorum. İnsanlara Bu Kadar Yardımcı Olan Bi Şirket Yok. Gerçi Kurumsal Bi Şirketsiniz Hem İnsanları Özel Görevlisi Yapıyorsunuz Hemde Bu İnsanları İşe Sokuyor Geleceğe Güvenle Hizmet Etmesini Sağlıyorsunuz Beni İşe Soktuğunuz O Günden Bu Yana Tam 5 Sene Geçti Teşekkürler Ankara Güvenlik Teşekkürler Emeğinize… İyiki Varsınız…

 2. cenk
  03 Temmuz 2012 - 16:28 | #2

  eğer sınavı silahlı olarak geçip kimlik müracatı yaparsanız soruşturma için eve iki tane sivil polis geliyor. size bir kaç soru sorup biraz araştırarak gidiyorlar. aklınızda bulunsun.

 3. mehmet
  16 Şubat 2015 - 08:57 | #3

  merhaba ben balıkesir erdekten yazıyorum bandırmada sınava girdim ANKARA GÜVENLİK sayesinde sınavı geçtim sizlere çok teşekkür ederim

 4. 04 Temmuz 2015 - 15:47 | #4

  mehmet :

  Merhaba ben kimlik cikarmak icin evraklarimi hazirliyom sabika kaydi cikardim yanliz randevu aldim 20 gun daha var gecerli olurmu adli sicil belgesi

  Ankara’da özel güvenlik adaylarında adli sicil kaydı istenmiyor. Adli sicil belgelerinin geçerlilik süresi alındığı tarihten itibaren bir yıldır. İyi günler.

 5. 07 Temmuz 2015 - 13:18 | #5

  mehmet :

  Merhaba hocam koruma memuru alincakmis oncelik ozel guvenlige tanincakmis ben kimlik basvurusu yeni yapcam ozamanakadar kimligimi alassam sertifika yeterlimi yoksa kimlik sartmi

  Koruma memurluğu alımı, aranan şartlar vb. konularda kesinleşmiş bilgi varsa da kamuoyuyla paylaşılmadığı için bilemiyorum. Gelişmeleri beklemek daha doğru olur sanıyorum. İyi günler.

 6. 21 Temmuz 2015 - 09:23 | #6

  Kadir :

  Merhaba hocam ben igdirda ikamet etmekteyim malum igdir küçük yer olduğu için is imkâni biraz zor. Ben 2013 de silahli egitim sertifikami aldim ama kimlik karti için bas vurmadim simdi ise güvenlik isi buldum kimlik karti için simdi müracaat etsem sorun olurmu.

  Sertifikaya göre kalan süreniz için kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Muhtemelen soruşturmanız da fazla zaman almaz. Rapor-vergi masrafınız olacaktır. İstenen belgeleri kursunuzdan veya özel güvenlik şubeden öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 7. 22 Ağustos 2015 - 10:38 | #7

  Emrah Ay :

  Mrb hocam elazığdan silahsız sertifika alacam kartımı aldıktan sonra iş bulmam için ne yapmam gerekir bide havaalanlarında çalışabilirmiyim

  İş imkanları illere göre değiştiği için bulunduğunuz ilden araştırmanız doğru olur. İyi günler.

 8. 24 Ağustos 2015 - 13:09 | #8

  ayşe :

  hocam mrb simdi güvenlik sertifikasını almış olsak işe girmek için nereye müracaat etcez nereye dilekçe vercez.iş yerlerine felan mı beni bi aydınlatırmısınız…

  Bulunduğunuz ildeki iş imkanlarını, güvenlik şirketlerini kursunuzdan öğrenmeniz doğru olur. Bunun için önce kayıt olmanız gerekir. İyi günler.

 9. 24 Ağustos 2015 - 13:10 | #9

  burak :

  ben sertifikayı aldım yaka kartını ne kadar süre için de cıkarmalıyım herkes saglık raporu dolmadan cıkarman gerekir felan diyor lar aslında ne zaman cıkacagını cok merak ediyorum sağlık raporunun geçerliliği ne kadar

  Kursunuzun net bilgi verebilmesi gerekir. Raporlar bir yıl geçerlidir. İyi günler.

 10. 15 Eylül 2015 - 16:30 | #10

  ögg :

  merhaba ben 23 ağustosdaki 35 yenileme sınavına girdim silahsız aldım ve bundan sonra yapacağım işlemler neler saygılar

  Sertifikanızı kursunuzdan alırken yapılacak işlemler hakkında bilgi verilecektir. İstenen belgeler illere göre değiştiği için en doğru bilgiyi kursunuzdan almanız mümkün olur. Belgelerle ikamet ettiğiniz il özel güvenlik şubesine soruşturma için başvurmanız gerekir. Onay süresini de başvuruda sormanızda yarar var. İyi günler.

 11. 15 Eylül 2015 - 16:34 | #11

  fatih :

  Hocam kolay gelsin.silahsız kimlik kartimi silahliya çevirmek için 23 ağustosta sınava girdim ve silahlı kazandım.kursu aradım evraklar emniyete teslim edilmiş ama imzaya gitmemiş daha dediler.evde milletin keyfini bekliyoruz işede giremiyoruz.bu imzayı kim atıyor hocam bu kadar gecikecek ne işlem yapıyorlar.saygilar

  23 Ağustos sınavının sertifikaları ile 04 Ekim sınavının bildirimleri çakıştı. Hatta bu nedenle yenileme sonuçları belirlenenden erken açıklandı. Özel güvenlik şubeleri açısından öncelik 04 Ekim sınavının bildirimine verildiği için sertifikalar Ankara’da da bekliyor. Hatta ilgili vali yardımcısı da izne ayrıldığı için sanırım on gün gecikecek. Sertifikalar emniyette incelendikten sonra valilikten onaylanıyor. Devlet işleri böyle maalesef. Ancak emniyet personelinin bu günlerde yoğun mesaisi, izin kullanamadıklarını da dikkate almak gerek. Demek istediğim keyfi geciktiğini, isteyerek olduğunu sanmıyorum. Herkesin kendine göre işleri olsa da hep beraber anlayışlı olmamız gereken günlerdeyiz. İyi günler.

 12. 03 Ekim 2015 - 15:16 | #12

  Umit :

  Mrb hocam ben 58. Sınava girdim kazandım sertifika gelmedi daha kursta ilgisiz ben kendim gidim sertifika yi alabiliiyim alabilirsem nerden alabilirim.

  Ankara’da da benzer durum oldu. İlgili vali yardımcısı izne ayrılmış, arkasından dokuz gün idari tatil derken gecikti. Sertifikayı elden almak maalesef mümkün değil, sanırım bu arada çıkmıştır. İyi günler.

 13. 03 Ekim 2015 - 15:18 | #13

  ismail :

  slm kolay gelsın ben yozgatta sınava gırdım kazandım ama sertıfıka felan almadım suana kadar sımdı ızmırdeyım ama ıkametgah adresım yozgatta kımlık kartımı burdan alabılırmıyım veya ıkemetgah adresımı ızmıre aldıktan sonra alabılırmıyım detaylı bı acıklama yaparsanız cok sevınırım sımdıden tskler..

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı olan ilden yapılabilir. Yozgat veya İzmir, hangisi kolay geliyorsa ikamet kaydınız orada olmak şartıyla başvurabilirsiniz. İyi günler.

 14. 03 Ekim 2015 - 15:19 | #14

  Emin :

  Merhaba, Tokatta Güvenlik kursuna gittim(Muhtemelen 2008 Yılı) , Sınava girdim geçtim sonrasında kurstan hiç bişey almadım. belki kurs bile kapanmıştır. 2012 den beride kırıkkalede ikamet ediyorum. Bununla ilgili elimde hiçbir evrakım yok. Bunu nerden nasıl çıkarttırabilirim.?

  Bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine kimlik kartınızla başvurup uygun bir şekilde belge istediğinizi belirtebilirsiniz. İyi günler.

 15. 10 Ekim 2015 - 16:38 | #15

  Zehra :

  Merhabalar ben silahlı olarak girdiğim sinavi silahsız olarak kazandim.sertifika mi şimdi alsam silahlı ya çevirdigim zaman tekrar bi ücret verir mıyım.

  Sınav haklarınız doldu mu bilemiyorum. İlk sınavınızsa silahsız başvuru yapabilir, kalan sınav haklarınızı da silahlı için kullanabilirsiniz. Vergi tekrar istenmez. İyi günler.

 16. 20 Ekim 2015 - 08:17 | #16

  Ramazan :

  İyi günler. Silahlı güvenlik sınavından silahsiz olarak gectim. İki kez daha sınava girme hakkım var. Güvenlik kimlik kartını 475 TL ye almam gerekiyormus. Bu ücreti şimdi verip kimligimi alsam. Tekrar sınava girip kazandigimda kimlik kartimi silahlı olarak cevirmem de yine 475 TL mi vermem gerekecek. Şimdiden tesekkur ederim.

  Silahsız kimliği alırsanız silahlıya geçtiğinizde tekrar vergi istenmez. Kasım sınavında da silahtan kalırsanız silahsız kimliği almanız tavsiye olunur. Böylece 2016′da vergiye gelecek zamdan etkilenmezsiniz. İyi günler.

 17. 20 Ekim 2015 - 08:18 | #17

  Hasan gökten :

  S.a 60.sınavı kazanamadim itiraz etsem sonuç degisirmi

  İtirazla sonuç değişmesi ancak 59 not alanlar için az gerçekleşen bir olay. Notunuz 59 ise tercih sizin, daha az ise boşuna 10 TL itiraz parası yatırmayın derim. İyi günler.

 18. 28 Ekim 2015 - 11:03 | #18

  isa :

  hocam ben randevu aldm ama gidemedim dosyam iptalolurmu ilk defa kimlik alacagm

  Tekrar randevu almanız gerekir sanıyorum. Dosya iptali başka bir şey, randevuya gidilmedi diye olmaz. Kursunuza danışmanız doğru olur, Ankara’da randevulu sistem olmadığı için detayları bilemiyorum. İyi günler.

 19. 12 Kasım 2015 - 11:51 | #19

  Vahap :

  Slm hocam 2012 de sinava girdim kazandim fakar silah atisina girmadim simdi tekrar bas vurdum eski dosyam gecerlimi acaba tskl

  Silahsız sertifikanız beş yıl geçerlidir. Sadece silahtan girip alacağınız bu sertifika da eskisinin üzerindeki tarihler arasında geçerlidir. Şu halde kaba bir hesapla iki yıllığına silahlı olacaksınız denilebilir. Başvuru yaparken silahsız sertifikanız olduğunu söylediniz umarım. Silahlı eğitim ile sadece silah eğitimi ücretleri farklıdır çünkü. İyi günler.

 20. 12 Kasım 2015 - 11:55 | #20

  selim :

  Mrb hocam ben urfada ikamet ediyorum. 60. Sinavi silahsiz olarak kazandim fakat sertifikam halen gelmemiş kursa. Hergun ariyorum gelmemis diyolar.acaba sebebi nedir? Simdiden tşk.

  Cumhuriyet Bayramına eklenen idari izin, genel seçimler vb. soruşturmaları etkiliyor maalesef. Öte yandan bu sınavda kazananların sertifikaları çıksa bile yeni emir nedeniyle emniyet 29.11.2015′e kadar temel başvurusu kabul etmiyor maalesef. 60.Sınavda soru iptali, cevap değişikliği gibi durumlar nedeniyle notlar arttı-eksildi çünkü. İyi günler.

 21. 12 Kasım 2015 - 11:58 | #21

  hndn :

  Merhaba,eşim için güvenlik sınavına girip sertifika almasnı istiyoruz ankarada yaşıyoruz ancak ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz.bize bir yol gösterirmisiniz rica etsek.şimdiden çok saolun buarada eşim lise terk

  Eşiniz silahsız eğitim alabilir. Özel güvenlik kimlik kartı alma işlemlerini ehliyet alma gibi düşünebilirsiniz. Aynı şekilde rapor-eğitim-sınav-vergi başvuru işlemleri vardır. Ankara’daki kursları internetten veya gazete ilanlarından arayıp aklınıza uyan birine kayıt olabilirsiniz. Aralık 2015 bitmeden eğitim alacak şekilde kayıt olursa 2016′nın ilk sınavına girmeye hak kazanır. 2016 sınav takvimi henüz açıklanmadı ama ilk sınavın Ocak sonu, Şubat başı gibi yapılacağı söyleniyor. Sınava zaman var diye düşünmeyin, sınavdan en az 1,5 ay önce son eğitimler başlar. İyi günler.

 22. 12 Kasım 2015 - 11:59 | #22

  ali :

  merhaba hocam bos kimlik kartlarını nerden alıyoruz adres verebilirmisiniz

  Boş kimlik kartı için adresi kursunuzdan almanızı tavsiye ederim. Belli bir merkezi yok çünkü. İyi günler.

 23. 24 Kasım 2015 - 16:08 | #23

  çilem :

  Merhaba hocam ben ozel guvenlik sinavini kazan sertifikami altim vergi dairesinede 475 tl para yatirdim ama bu surede baska bir is buldum ve kimlik karti cikarmak istemiyorum bu 475 tl geri alabilirmiyim

  Bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine başvurup danışmanızı tavsiye ederim. Orada dekontun arkasına işlem görmedi yazıp imzalarlarsa parayı geri almanız mümkün. Rapor-kurs vb. bir çok masraf yapmışsınız, sınavı da kazanmışsınız. Tüm bunları yakmak yerine bir daha düşünüp kimliğinizi almanızı tavsiye ederim. Süre geçerse raporunuz da yanar. İleride belki bu işe de ihtiyacınız olabilir, iyi bir iş fırsatı çıkabilir. Siz bilirsiniz elbette. İyi günler.

 24. Ümit atay
  14 Aralık 2015 - 10:33 | #24

  29 kasim sinavina burdaki testlerden calistim kazandim coktesekkurler atasehir istanbuldan ankara guvenlik

 25. 22 Aralık 2015 - 17:39 | #25

  zafer :

  Merhaba hocam ben daha önce İstanbul’dan çıkarttırdığım kimliğime ikinci yenileme için başvurdum ve sınavı kazandım, güvenlik kursum İstanbul’da çalıştığım yerde İstanbul’da ancak ikametgahımı Bursa’ya aldırdım. Sertifikamı aldıktan sonra İstanbul’da başvuru yapamazmıyım.Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydının bulunduğu ilden yapılabilir. Bu nedenle Bursa’dan başvuru veya ikameti İstanbul’a aldırma dışında seçenek yok. İyi günler.

 26. 29 Aralık 2015 - 10:38 | #26

  H.A :

  ben silahlı özel güvenlik belgesi almaya hak kazandım. sertifikalar emniyette imza bekliyor. daha sonra kimlik için başvurulcak sanırım. kimlik çıkana kadar sertivika ile işe başvurmam mümküm mü kimliği beklersem iş imkanım kaçıyor süre uzadığndan

  Sertifikalar emniyette fazla beklemez, muhtemelen kursunuz geç hazırlayıp vermiştir. Sonuçlar 11 Aralık’ta açıklandı, çoktan almanız gerekirdi. Sertifika, sadece sınavdan geçildiğini belgeler. Özel güvenlik olarak çalışmak kimlik kartı ile mümkündür. Durumu kursunuzla görüşmenizi tavsiye ederim. Bu arada işlemleriniz 2016′ya kalırsa vergiye gelen 26 TL farkı da fazladan ödemiş olacaksınız. İyi günler.

 27. Serkan
  31 Aralık 2015 - 15:47 | #27

  Sınava bu siteden hazirlandim,kazandım.Kitap hikaye arkadaşlar sitede çıkan son 4 sınavı sürekli tekrarlayarak çözün.Kazanırsınız,bu şekilde yaptım,72 aldım,ama sadece cebimde bulundurmak için eğer ki güvenlik olacaksınız,site güvenliği olmayın.Çünkü,site guvenliklerinde 12 saat calistiriyorlar,bi de 1300 tl veriyorlar,çalışma ve sosyal bakanlığı yasa gereği 11 saat calistirabilirsiniz,diyor.12 saat çalışan birinin 24 saat dinlenme hakkına sahiptir,diyor.Hakkınızı yedirmeyin,bide bu meslekte ilerleyemezsiniz,yerinizde sayarsiniz,en fazla şef olursunuz,o da bilmem kaç yıl sonra.Yerinde sayan insanlar sürekli geriye giderler.Kendinizi gelistirebileceginiz özgür olacağınız işlere bakın.

 28. 02 Ocak 2016 - 19:00 | #28

  Muhammed :

  Hocam istanbulda sinava girdim kazandim fakat evraklari yapamadim benim kaydim tokata alinmis simdi ben kursun bana verdigi evrak listesini burda hazirlayip tokat j.kligina teslim etmem yeterli olur mu yoksa baska evrak mi hazirlayacagim bide vergi parasini burda mi tokatta mi odemem gerekir

  Dekontun aslını iyi saklamak kaydıyla vergiyi istediğiniz yerden yatırabilirsiniz. İkamet kaydınız sizin haberiniz olmadan mı Tokat’a alınmış anlayamadım. Eğer böyleyse ve oradaki ikamet adresiniz jandarma bölgesi ise hazırlanacak belgeleri oradan öğrenmeniz yararlı olur. Belgeler tüm illerde aynı olmak zorunda ise de farklı uygulamalar var maalesef. İyi günler.

 29. 04 Ocak 2016 - 18:15 | #29

  serkan :

  guvenlık evraklarmı tamaladım randevu aldımm nereye gıtmem gerekıyo İstanbul

  İstanbul hakkında bilgim yok, kursunuza danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 30. 08 Ocak 2016 - 12:58 | #30

  Seroon84 :

  Hocam oncelikle sizi tebrik ediyorum
  29 kasim 2015 OGG 61. SNAVA TABII TUTULDUM. SINAVI KAZANDIM . 1 BUCUK AY DAN FAZLA SURE GECTI KURS ARAMIYO. SELTIFIKA CIKMIYO. NE ZAMAN CIKICAK BU YA. NE ZAMAN ARASAK YOK VALILIGE GONDERDIK DAHA BEKLIYOZ DIYOO CEVAP LUTFEN ?

  Cevabı yanlış yerde aradığınızın siz de farkındasınız sanırım. 11 Aralık’ta sonuçlar açıklanmış, yılsonu vergiler artacak diye tüm kurslar sertifikaları dağıtmış durumda. Sizin kursunuz ise daha sertifikayı bile vermemiş, bunun bir de soruşturması var. Kimlik süresinin 29 Kasım 2015 itibariyle başladığı da göz önüne alındığında bir çok yönden zarar görmüş durumdasınız maalesef. Buna sizin veya bizim yapabileceğimiz bir şey yok maalesef, her şey kursunuzun elinde. Orayla görüşmenizi tavsiye edeceğim. İyi günler.

 31. 20 Ocak 2016 - 09:50 | #31

  Aytaç :

  Hocam benim silahsız kimliği silahliya cevirdim ve aradan üç ay geçti 2 kez gittim daha kimlik çıkmamış dediler ankaradan bazı evraklar bekliyoruz bu kadar süren varmi ve daha nekadar beklerim.sicilimdede herhangi birşey yok. Ve ankaradan ne evraklarını bekliyorlar onu anlayamadım teşekkürler

  Silahlı soruşturması kişinin beyan ettiği adreste oturup oturmadığı ve GBT araştırması şeklinde yapılıyor. Ankara’dan herhangi bir belge istenmez, işlem ikamet ettiğiniz şehirde tamamlanır. Tekrar ve bilen bir kişiye sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 32. 20 Ocak 2016 - 09:53 | #32

  Serkan :

  Sertifikayi aldım,kaç gün içinde vermem lazım belli bir süre var mi?

  Rapor bir yıl geçerlidir, süreyi geçirirseniz yenisini almanız gerekir. Vergi de her yıl artar. Geç başvuruda bunlar dışında zarar yok. İyi günler.

 33. 20 Ocak 2016 - 09:54 | #33

  ali şahin :

  hocam ben ankara da ikamet ediyorum ve ankaradan kimlik kartı çıkardım. istanbulda güvenlik şirketinde çalışabilirmiyim yada başka ilde kamuya alınan özel güvenlik görevlisi ilanlarına başvuru hakkım varmı yani benim ankara valiliğinden aldığım kimlik kartı istanbulda geçerlimi çalışabilirmiyim şayet çalışamassam ne yapmam gerekli kimlik kartımı yeni aldım. bu konuda aydınlatırsanız sevinirim saygılar…

  Özel güvenlik kimlik kartını, ehliyet gibi düşünebilirsiniz. Tüm yurtta geçerlidir. İyi günler.

 34. 20 Ocak 2016 - 09:55 | #34

  Mehmet :

  Merhaba hocam bitane ozelguvenlik sirketinden sertifikami aldim bes yilda bi kimlik degisimi oluyo benim doldu kimligimi yenilemek icin baska bir guvenlik sirkrtinde yenileye bilirmiyim

  Yenileme eğitimini, istediğiniz ilden-istediğiniz kurstan alabilirsiniz. İyi günler.

 35. 30 Ocak 2016 - 08:59 | #35

  Hamit :

  Mrb hocam ben kendimi yazdrdim kursa da emniyete nekdar ucret odiycez

  Emniyete para ödenmiyor. Sınav ücreti ile ilgili yan sütunda bilgi var. Kazandıktan sonra kimlik başvurusunda 501 TL kimlik harcı dekontu istenir. İyi günler.

 36. 01 Şubat 2016 - 11:49 | #36

  savaş :

  sınavı kazandım kimlik için ilk dfa başvurcam diploma isteniyormu tekrar

  Bulunduğunuz ilde istenen belgeleri kursunuzdan öğrenmeniz gerekir. İyi günler.

 37. 08 Şubat 2016 - 22:24 | #37

  ramazan :

  Yedi sene once Güvenlik sertifikami kursdan aldım ve o günden beri belgeler bekliyor. Şimdi belgemi kimlik olarak çıkartmak istiyorum. Benden istenen belgeler neler ve nereye basvurmam gerek. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Elinizdeki belgelerden sertifikayı yenileme eğitimi alarak geçerli hale getirebilirsiniz. Diğerlerini yeniden hazırlamanız gerekir. Yenileme eğitimi alacağınız kurs, yapılacak işlemleri açıklayacaktır. İyi günler.

 38. 12 Şubat 2016 - 10:18 | #38

  ramazan :

  Yenileme olması için tekrar eğitim ve sınava mı tabi olacagim@A.GÜLŞEN

  Yukarıda da yazıldığı gibi yenileme eğitimi alıp sınava girmeniz zorunlu. Süreniz dolduğu için başka yolu yok. Yenileme sınavında kalma-geçme yok. İyi günler.

 1. 28 Ocak 2010 - 22:27 | #1
 2. 28 Ocak 2010 - 22:30 | #2