Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler

13 Mayıs 2009 tarihinde yayinlandi

.

TEMEL EĞİTİM ALANLARIN KİMLİK MÜRACAATI İÇİN HAZIRLAMASI GEREKEN BELGELER

 

Belge örnekleri için tıklayınız.

 

YENİLEME eğitimi alanların hazırlaması gereken belgeler için tıklayınız.

.

1.  Şahsi Dilekçe : Başvuru yapılacak  ilin, emniyet veya jandarma olmak üzere ikamet adresine göre  uygun olan makamlara hitaben yazılması gerekir. Örneğine aşağıdaki linkten ulaşabilir.

2.  Temel Eğitim Sertifikası : Aslı ve fotokopisi

3.  Öğrenim Durumunu Gösterir Belge :  Aslı ile birlikte 1 Adet Fotokopisi (Diploma, tastikname, öğrenci belgesi vb.) 

4.  2 Adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu:  (İmzalı-Biri fotoğraflı)

5.  1 Adet Üzerinde TC Kimlik Numarası Bulunan Nüfus Cüzdanı, Ehliyet vb. Resmi Kimlik Belgesi :  Fotokopisi ile birlikte

 6.  4 Adet Vesikalık Boyutunda (5×6 cm) Biyometrik Fotoğraf : Arka fon beyaz, açık renk kıyafetli, son altı aya ait, ön cepheden çekilmiş

7.  Kan Grubunu Gösterir Belge Fotokopisi :  Sürücü belgesi, kan grubu kartı vb.

8.  Ruhsat Harcı Yatırıldığına Dair Makbuz Aslı : 2018 yılı için 595,43 TL olarak açıklanan ve büyük şehirlerde harç ve veraset işlemleri için belirlenmiş vergi dairelerine, diğer illerde genelde valilik içerisinde bulunan maliye veznesine “özel güvenlik” için olduğu belirtilerek  yatırılabilir  (Ankara’da Harçlar Verasetler Vergi Dairesi, Çankırı Cad. No: 15/Ulus).

9. Kimlik Harcı Dekontu (Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfının, T. Vakıflar Bankası Gaziosmanpaşa Şubesi -  IBAN – TR-58 0001 5001 5800 7303 9981 15 nolu hesabına 20 TL yatırılıp dekontunun, kimlik başvuru evrakına eklenmesi gerekiyor.

Belge örnekleri için tıklayınız.

ÖNEMLİ :

Kimlik başvurusunda adli sicil istenmiyor. Ancak adli sicil kaydı olanların, ilgili mahkeme kararlarından suret eklemeleri gerekir.

* Yukarıdaki liste Ankara için  hazırlanmış olup belgelerin mavi plastik bir dosya ile AŞTİ içerisinde bulunan Özel Güvenlik Şube Md.lüğüne teslim edilmesi gerekir.

*  Yeni kimlik kartları PTT A.Ş. vasıtasıyla ulaştırılacağından adres bilgilerinin tam ve doğru olarak belirtilmesi,  belgelere yazılacak telefon ve  e-mail bilgilerinin güncel olması, kimliğin ulaşması-teslimi gibi konularda aksaklık yaşanmaması açısından önemlidir.

Evrakı teslim etmeden önce 2-8-9. Sıradaki belgelerden kendiniz için fotokopi alınız. 

* İstenen belge adetlerinde, il emniyetlerinin farklı uygulamaları olabilir. Ankara dışından kimlik başvurusu yapacak adayların hazırlamaları gereken belgelerle ilgili bilgiyi kendi kurslarından öğrenmeleri  gerekir.

* Kimlik kartının yaklaşık ne kadar sürede onaylanacağı konusunda en sağlıklı bilgi, evrakın  teslim edildiği makamdan alınabilir. 

.

NOT : 20.12.2013 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik değişikliği ile  sağlık raporunun “ASIL” sureti ile diploma fotokopisi kurs merkezlerine verilecek olup emniyete kimlik başvurusunda bu iki belge istenmeyecektir. Ancak genel kolluktan emekli veya kendi isteği ile ayrılanların ÖGG kartı ilk  başvurularında rapor ve diploma fotokopisini kimlik başvurusunda emniyete vermeleri gerekmektedir.

.

Bu yazı bugün : 70, toplamda : 242095 kişi tarafından okundu.

 1. Naci
  03 Temmuz 2012 - 13:34 | #1

  Sayın Hocam Ankaradaki Çalışmalarınız Takdirle Karşılıyorum. İnsanlara Bu Kadar Yardımcı Olan Bi Şirket Yok. Gerçi Kurumsal Bi Şirketsiniz Hem İnsanları Özel Görevlisi Yapıyorsunuz Hemde Bu İnsanları İşe Sokuyor Geleceğe Güvenle Hizmet Etmesini Sağlıyorsunuz Beni İşe Soktuğunuz O Günden Bu Yana Tam 5 Sene Geçti Teşekkürler Ankara Güvenlik Teşekkürler Emeğinize… İyiki Varsınız…

 2. cenk
  03 Temmuz 2012 - 16:28 | #2

  eğer sınavı silahlı olarak geçip kimlik müracatı yaparsanız soruşturma için eve iki tane sivil polis geliyor. size bir kaç soru sorup biraz araştırarak gidiyorlar. aklınızda bulunsun.

 3. mehmet
  16 Şubat 2015 - 08:57 | #3

  merhaba ben balıkesir erdekten yazıyorum bandırmada sınava girdim ANKARA GÜVENLİK sayesinde sınavı geçtim sizlere çok teşekkür ederim

 4. Ümit atay
  14 Aralık 2015 - 10:33 | #4

  29 kasim sinavina burdaki testlerden calistim kazandim coktesekkurler atasehir istanbuldan ankara guvenlik

 5. cuneyt
  08 Nisan 2016 - 15:54 | #5

  ANKARA GUVENLIK TESEKKUR EDERIM BURDAN CALISTIM ILK GIRISTE KAZANDIM…

 6. Habibe
  02 Kasım 2017 - 12:21 | #6

  Çok teşekkür ederim..Sizin sitenizden çalışarak kazandim.. Emeğinize saglik..

 7. 24 Şubat 2018 - 07:59 | #7

  ihsan :

  diploma aslının olması gereklimi çok çelişkli şeyler yazıyor benim diplomam okula verildi acıkögretim kurumuna 17 sene oldu okulu yarıda bıraktım gidip kayıt oldugum yerden meslek lisesi ögrencisidir diye bir ögrenci belgesi aldım ıslak imzalı ögrencimizdir diye bu yeterlimi yoksa illa diploma aslı olucakmı

  Diploma veya eğitim durumunu gösterir belgenin aslı görülerek fotokopisi kabul ediliyor. Bunda ne çelişki var anlayamadım. Yine de garanti olması bakımından kursunuza sormanız uygun olur. Belirttiğiniz belge, Ankara’da kabul ediliyor. İyi günler.

 8. 27 Şubat 2018 - 11:31 | #8

  Burak :

  Iyı günler ben acik öğretim lisesinde okuyorum dıplomamın Aslı orada bende fotokopisi ve açık köşede okuduğuma dair e devletten çıkarttığım belge var herhangi bi sıkıntı yasarmıyım

  Açık lise öğrenci bürosundan ıslak imzalı öğrenci belgesi almanız yeterli. İyi günler.

 9. 27 Şubat 2018 - 12:14 | #9

  musa :

  iyi günler dilerim 2015 de silahlı sertifika aldım fakat karta cevritmedim ne tur evrak isteniyo ne zamana kadar yaptırmam gerekiyo

  Sertifika üzerinde yazılı tarihler arasında geçerlidir. Soruşturmaların uzun sürmesi nedeniyle süre bitmeden bir yıl önce başvurma halinde kimlik alınabilir. İstenen belgeler illere göre değiştiği için bulunduğunuz ilden veya eski kursunuzdan sorarak hazırlamanız uygun olur. İyi günler.

 10. 14 Mart 2018 - 07:21 | #10

  Sait :

  Tek kelime ile harikasınız teşekkürler

  Teşekkür ederiz :)

 11. 19 Mart 2018 - 16:42 | #11

  Mehmet :

  Merhaba ,bu 595 olan ruhsat harcı yeni kart çıkaracaklar için belgeler teslim eilirken mi yatırılacak yoksa soruşturmalar tamamlanana kadar da yatırılabilir mi ? Yani en geç ne zaman yatırabiliriz bu harcı ? Net bir cevap verirseniz sevinirim.Kolay gelsin.

  Ankara’da dekont dahil tüm belgeler tamam olduğunda başvuru kabul ediliyor. Soruşturma sonuçlandıktan sonra dekont kabul eden il var mı bilemiyorum. Net cevap için kursunuza sormanız uygun olur. İyi günler.

 12. 22 Mart 2018 - 15:40 | #12

  Tuğçe :

  Arkadaslar tüm evraklarla bayrampaşa kaymakamlığına gittim gbt soruşturmasında 2007 2010 2012 tarihli 3dosya gözüktü (hırsızlık narkotik narkotik) 2012 tarihli dosya 2014 de kapanmış denetim lige uymadigim için 10ay hapis cezasi gelmiş hükmün geri bırakılması kararı çıkmış 2019a kadar suç islememem gerek hiç ceza yatmadim güvenlik olamazsin diyorlar doğrumu

  Hırsızlık ve uyuşturucu suçlarından ceza alanların özel güvenlik olabilmesi için düşme kararı almaları gerekir. Kararda HAGB olması lehinize, özel güvenlik başvurusu için düşme kararı alana kadar beklemeniz gerekecek. İyi günler.

 13. 23 Mart 2018 - 11:48 | #13

  Tuğçe :

  @A.GÜLŞEN
  Adliyeden alabilirmiyim düşme kararı

  Düşme kararı, cezayı veren mahkemeden alınır. İyi günler.

 14. 09 Nisan 2018 - 12:11 | #14

  Seher :

  İyi günler ben ankaradan silahsız özel güvenlik sertifikası aldım ankarada oturmuyorum kurs beni öyle yönlendirdi bende dosyayı güvenlik soruşturması için aştiye bıraktım 38gün oldu acaba yanlış mı yaptım ne yapmam gerekiyor

  Kursun alındığı il önemli değil, kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı olan ilden yapılabilir. Hangi kursa gittiniz bilemiyorum ama bunu bilmeyecek kurs yoktur, siz yanlış anlamış olmayasınız? Sanırım kursunuzla görüşmenizde yarar var. İyi günler.

 15. 20 Nisan 2018 - 11:35 | #15

  yasin :

  @yasin
  memur olmaya bıle engel olmayan hagb kararı nasıl olurda ozel sektor guvenlıge engel olabılıyor 1 yıldan az surelı olarak mahkum olmamak sartı aranıyor sayılan suclarlar ıcınde dahı mahkum olmamak hagb kararı veren mahkeme mahkumdur demıyor hagb kararı olmadıgını var sayalım her ınsan suc ısleyınceye kadar hagb ıcersındedır nasılkı hıc bır dosya davası olmayan bır ınsanda yarın bır suc ısledıgı zaman nasıl dosya dava acılır hakkında hagb kararıda son bır sans nıtelıgınde karardır bır cok kısı adlı dava yolu ıle maddı manevı tazmınat davası actı bazıları onaylandı bazıları red edıldı hukukla ana yasa ıle bagdasmıyor hagb kararına mahkumıyet hukmu gıbı bakmak edıngıdım bılgıler bu yonde sızdende rıcam bır cok ınsan vardır bu konu hakınca daha da acık net olarak yasa geregı ıle yola cıkarak anlatırsanız sevınırız tesekuurler…

  Yan sütun Kimler Güvenlik Olamaz bölümünde benzer durumlar için açıklama var. Özel güvenlik olma ve çalışma koşulları 5188 S.Yasa ve bağlı yönetmelik ve bu kanunlarda KHK’larla yapılan düzenlemelere göre belirlenmiş. Eğer özel güvenlik olma açısından engel teşkil edebileceği düşünülen bir durum varsa belgelerle birlikte il özel güvenlik şubesine danışılmasında yarar var. İyi günler,

 16. 24 Nisan 2018 - 12:52 | #16

  Hasan TARIK :

  ASKERLİK MUAF OLMAK İŞ ARARKEN SIKINTI YARATIR MI ? sınavı kazandım silahlı şimdi ne yapmam gerek

  Askerliğini yapmış olanlardan eleman seçen şirketler de var, askerlikle ilişiği olmasın diyen şirketler de var. İş konusunu buna göre değerlendirmelisiniz. İyi günler.

 17. 25 Nisan 2018 - 07:41 | #17

  burhan :

  Bu site super bir site oncelikle bir sorum olacak size ben maliyeye ruhsat harcini en gec ne zamana kadar odenmesi gerekiyor ?

  Sertifika, üzerinde yazılı tarihler arasında geçerlidir. Siz kimlik için başvurmasanız bile süre kendi kendine ilerlediği için sorun olmaz. Diğer bir ifadeyle başvurduğunuz tarihte, kalan süre kadar geçerli kimlik alırsınız. Dolayısıyla isterseniz üç-dört sene sonra bile başvuru yapabilirsiniz. Ancak raporların geçerlilik süresinin bir yıl olması, vergiye her yılbaşı zam gelmesi nedeniyle rapor süresini doldurmadan başvurmanızda yarar var. İyi günler.

 18. 27 Nisan 2018 - 15:30 | #18

  Ferat :

  Meraba ben yeni kazandım sınavı güvenlik soruşturması 20 gün falan muhtemelen 20 gün sonra bi şirketten çağırsalar işimizi ayarlasak bu harç bedeli vs falan bunları emniyete teslim ettikten sonra kaç gün içinde güvenlik belgemiz çıkar ve bu süre içinde bize bi belge verirlermi geçici olarak Aslı çıkana kadar

  Kimlik başvurusunun nasıl yapılacağı, hangi belgelerin kaçar suret hazırlanacağı, harcın yatırılacağı vergi dairesi vb. tüm detayları sadece kursunuzdan öğrenebilirsiniz. Ankara’da harç dekontu dahil tüm belgeler tamam olunca başvuru kabul ediliyor. İlinizdeki durumu kursunuza sormanız uygun olur. Kimlik olmadan çalışmak mümkün değil. İyi günler.

 19. 02 Mayıs 2018 - 11:26 | #19

  Elif Yazan :

  Güvenlik kimlik kartı talebi için evraklarımı teslim ettim . Ama teslim ettiğime dair resmi bir geçici calışabilir belgesi verilmedi normalde veriliyor mu ?Kursumla Görüştüm kırmızı mühür ve resmi bir evrak vermesi lazım kimlik kartı işlemlerini hallettiğine dair dediler ben mi yanlış yaptım rica ettiğim halde neden herhangibir evrak verilmedi islemlerimi yaptiktan sonra?

  Yenilemeden başvuranlara belge veriliyor bir çok ilde. Uygulamalar illere göre değiştiği için kursunuzun size daha detaylı bilgi vermesi lazım, onlardan başka kimse bilemez çünkü. Ankara’da temelden başvuranlara belge verilmiyor. İyi günler.

 20. 09 Mayıs 2018 - 13:54 | #20

  Ahmet :

  Merhaba,belgeleri bugün emniyete teslim ettim.(Silahlı)Kursum bana resimli güvenlik kimlik kartıda yazıp vermişti teslim edilecek evraklar arasında.Ama emniyet o kartı almadı geri verdi.Bir sorun olur mu acaba?Yoksa onlar kendileri basacak kimlik kartını.

  Kimlik basımının devredildiği nüfus müdürlükleri henüz kart dağıtmıyor. Size eski tip kartın neden iade edildiğini bilemiyorum, keşke evrak tesliminde kimliğin elinize nasıl ulaşacağını sorsaydınız. Bu işler illere göre değiştiği için muhtemelen kursunuzun bilgisi vardır. İyi günler.

 21. 23 Mayıs 2018 - 15:15 | #21

  Melik :

  Bu arşiv araştırması formu sadece anne babamızın bilgilerinimi gireceğizyoksa bütün kardeşlerin mi

  Forma istenen bilgileri cevaplayacak şekilde doldurmanız gerekir. Bu tür belgelerle ilgili detaylar hakkında kursunuzdan bilgi alabilirsiniz. İyi günler.

 22. 23 Mayıs 2018 - 15:16 | #22

  fuat :

  hocam kartımı yenilemek için yenileme eğitimi aldım sınava girdim sertifika aldım yalnız eğitim aldığımız şirket bize sormamıza rağmen başka bişey yapacazmı diye hayır dedi bende evrakları emniyete 6 ay önce verdim şimdi gel kimliğin yenilendi diyolar ben denetlemeye hiç girmedim takılmadım görmedim sürem dolmuş hatta geçmiş şekilde çalışmışım emniyette sorun olurmu cvp lütfen nerdeyse 2 . yenileme geldi emniyette süren dolupta çalışmışın diye sorun olurmu denetlemeye takılmadım hiç cvp

  Denetlemede durumunuz tespit edilmediği için çalışmaya devam etmenizden dolayı size bir şey olmaz, tespit edilse idi işyerinize para cezası kesilirdi. İyi günler.

 23. 23 Mayıs 2018 - 15:18 | #23

  Erdem önder :

  Merhabalar ben 2007 de silahlı özel güvenlik sertifikası için kursa ve sınava girdim kazandım ama bana dosya vermediler ve ben de maddi durumdan dolayı hiç çıkarttırmadım nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim.

  Sınavda başarılı olduysanız sertifikanın kursunuzda olması gerekir. Sertifikayı alıp ilinizde istenen belgeleri, başvuru usullerini kursunuzdan öğrenip kalan süre için müracaat edebilirsiniz. Kimlik vergisi 595 TL, silahlı rapor da 200 TL gibi bir gideriniz olur. İyi günler.

 24. 30 Mayıs 2018 - 07:55 | #24

  ibrahim :

  Hocam kursunuz da Temel eğitim aldım verdiğiniz dilekçedeki evrakları hazırladım bi arkadaş kafamı karıştırdı Sorum şu Lise diplomasının fotokopisini Notere onaylatacagizmi Güvenlik soruşturma forumlarını muhtara da mühürletip imza attiracagizmi

  Ankara’da diplomanın aslı ile birlikte görülmek şartıyla onaysız fotokopi kabul ediliyor, arşiv formunda muhtar onayı istenmiyor. İlinizdeki durumu kursunuza sormanız uygun olur. İyi günler.

 25. 01 Ağustos 2018 - 16:01 | #25

  Mehmet :

  Hocam Merhaba ; Ben silahlı özel güvenlik sertifika sınavına girdim kazandım. Fakat bazı olaylardan dolayı henüz sertifikamı almak için kursa gitmedim. Bunun belli bir süresi varmıdır ? Yani bi süre içinde gidip kazandıktan sonra ki işlemleri yapmazsam belli bir süre içinde hakkım iptal olur mu ? yoksa ne zaman istersem gidip işlemlerimi gerçekleştirebilir miyim ?

  Sertifika, üzerinde yazılı tarihler arasında beş yıl geçerlidir. Kursa başlarken vermiş olmanız gereken sağlık raporunun süresi bir yıldır. Vergiye her yılbaşı zam gelir. Raporu yakmadan başvurmanızda yarar var. İyi günler.

 26. 01 Eylül 2018 - 07:48 | #26

  Sezer :

  Hocam sınavı kazandım ve dosyamı teslim aldım fakat bazı sebeplerden dolayı şuan dosyamı teslim edemiyorum. Dosyamı teslim etme sürem ne kadar ? Ve teslim etmezsem dosyam yanar mi ? Teşekkürler

  Sertifika üzerinde yazılı tarihler arasında beş yıl geçerlidir. Süre dolmasına yaklaşık bir yıl kalana kadar başvurunuz mümkün. Altı aydan az kaldığında yenileme sertifikası da istenir. Süre, kendi kendine ilerlediği için sizin açınızdan hak kaybı yaratmaz. Ancak raporun bir yıl geçerli, verginin de her yılbaşı arttığını dikkate almayı unutmayın. İyi günler.

 27. 07 Eylül 2018 - 10:43 | #27

  Meryem :

  Mrb ben 2009senesinde sertifaka almaya hak kandim ama kimligimi almadim simdi almak istiyom.hakkim gecerli mi bilgilendirirseniz cok memnun olurum iyi gunler

  Sertifikalar beş yıl geçerli olduğu için kimlik başvurusu yapabilmeniz için yenileme eğitimi ve buna dair sertifikayı almanız gerekir. Sertifika veya kimlik süresinin dolması hak kaybı yaratmaz. Kimliğiniz olsaydı da yenileme almanız gerekecekti. Daha önce kimliğiniz olmadığı için bir defaya mahsus vergi ve rapor masrafı gerekeceğinden bilginiz olsun. İlinizdeki kurslardan birine yenileme eğitimi için kayıt olabilirsiniz. İyi günler.

 28. 13 Ekim 2018 - 15:16 | #28

  Hüseyin :

  Merhaba, ben temel eğitimi mi tamamladım ve şimdi kimlik alımı için başvuruda bulunacağım; alım süresini kısaltmak için bireysel olarak güvenlik soruşturmasına başvurabilir miyim? Ya da ret gelmesi durumunda yatırdığım parayı geri alabiliyor muyum?
  Şimdiden ilginize teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

  Kimlik başvurusu bireysel yapılır zaten. Sertifikayı aldıysanız kursunuzdan ilinizde istenen belgeleri öğrenip tümünü hazırladıktan sonra başvuru yapabilirsiniz. Soruşturma sonucunun herhangi bir nedenle olumsuz çıkması halinde sadece kimlik vergisini (dekont aslı elinizde olmak şartıyla) geri almanız mümkün. İyi günler.

 29. 23 Ekim 2018 - 15:07 | #29

  başak :

  78 ögg sınavını gectım acaba sertıfıkam ne zaman alabılecegım

  Sertifika teslim tarihini sadece kursunuzdan öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 30. 24 Ekim 2018 - 15:15 | #30

  Orhan Cengiz :

  Merhaba, ben 78.dönem sınavını kazandım silahlı olarak. Perşembe günü başvuruya gideceğim yalnız kafama takılan ve cevabını bulamadığım bazı sorular var cevaplarsanız çok memnun olurum. Öncelikle yurt dışında yök’e bağlı bir üniversiteden mezun oldum ancak diplomamı kaybettim kursa e-devletten aldığım mezuniyet belgesi verdim kabul ettiler acaba başvuruya e-devletten mezuniyet belgesi alıp götürsem kabul olur mu? Bir de kimliğimi değiştirdim arşiv araştırma formunda veriliş nedeni veriliş yeri kısımlarına ne yazacağım. Son olarak ta eşimden boşandım eş kısmını boşmu bırakacağım. Cevaplarsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.İyi çalışmalar.

  Ankara’da diploma aslı görülerek fotokopisi kabul edilir, e-devlet çıkısı kabul edilmez. Nüfus cüzdanınızda veriliş nedeni olarak ne yazılıyorsa forma da aynısını yazabilirsiniz. Başvuru esnasında evli değilseniz eş kısmını doldurmanıza gerek yok. Ancak tüm bunları öncelikle kursunuza danışmanız uygun olur. İşlemlerde illere göre farklılık olabildiği için bu sorulara doğru cevaplar sadece kursunuzdan alınabilir. İyi günler.

 31. 21 Kasım 2018 - 17:22 | #31

  Yıldırım :

  Merebalar. Ben sınavı kazandım. Belgelerimi teslim edecem ama. Çalışmam için özel güvenlik şubeden geçici belge alınabilirmi

  Temelden başvurularda soruşturma sonuçlandıktan sonra kimlik verilir. Eğer ilk defa kart alıyorsanız geçici belge verilmez, soruşturmayı beklemeniz gerekir. İyi günler.

 32. 28 Kasım 2018 - 12:57 | #32

  sabri ışık :

  hocam ben 2 aralıkta sınava girecem ortalama tahmini sertifika çıkma süresi ne kadar bide yılbaşına girecem kimlik harcı fazla ödemeyim diye sınav açıklandıktan hemen sonra kimlik harcını yatırsam kolay gelsin

  Sertifika onay süresi illere göre değiştiği için kursunuzdan öğrenmeniz doğru olur. Sertifikanızı alacağınız süreye uygun şekilde 2018 yılı bitmeden emniyet randevusunu alabilmeniz halinde kimlik vergisini yatırmanız mantıklı olur. Müracaat tarihi 2019′a kalırsa aradaki farkı yatırmanız gerekir. İyi günler.

 33. 01 Aralık 2018 - 14:02 | #33

  Yakup :

  Ankara Özel Güvenlik şubeye yenileme için kimlik başvurusu yaptım fakat bana gelen eski kimlik bilgilerim geçerlilik tarihi falan değişmiş geçici kimlik vermişler bu kimlik kapanmamış biz kaplattursak olurumu aiyi günler

  Yeni kimliklerin basımı ile ilgili henüz bir bilgi yok. Eski kimlikler, üzerinde yeni tarih yazılması şartıyla geçerli olduğu için çalışanlar açısından bir sıkıntı da yok. Kimliği kaplatabilirsiniz. İyi günler.

 1. 28 Ocak 2010 - 22:27 | #1
 2. 28 Ocak 2010 - 22:30 | #2