Sınavları kazandım kimliğimi ne kadar sürede çıkarmam gerekir ?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Sınavı kazandıktan sonra beş yıl geçerlilik süresi vardır. Bu süre içinde dilediğiniz zaman çıkarabilirsiniz.

Bu yazı bugün : 13, toplamda : 46076 kişi tarafından okundu.

 1. 22 Aralık 2015 - 16:10 | #1

  vardar :

  Hocam sınavı kazandım ama harç parası verecek mali imkanım yok bu konuda devleti yardımı olabilir mi. Teşekkürler

  Devleti bilmem ama belediyeler zaman zaman yardımcı olabiliyor sanırım. Muhtarınızla görüşmeniz yararlı olabilir. İyi günler.

 2. 15 Nisan 2016 - 13:26 | #2

  Huri :

  Hocam merhaba ben Sinavi kazandim. 2 ay gecti üstünden kimliğimi cikarmadim. Kaç ay içinde cikarmamz gerekiyo. Başka işte calstigim icin zamanm olmuyor. Ve kimliği cikardiktan sonra hemen ise baslayabiliyor muyuz.

  Sertifika üzerinde yazılı tarihler arasında başvuru yapabilirsiniz. Ancak raporun bir yıl geçerli olduğunu, verginin her yıl arttığını bilmenizde yarar var. İyi günler.

 3. 14 Ocak 2017 - 16:50 | #3

  samet :

  Hocam merhaba.Ben yenileme yaptım sınavı kazandım sertifika çıktı yalnız hala kursa gidip sertifikayı alıp kimliği çıkartmaya vaktim olmadı süresi varmı ?yardımcı olurmusunuz ?

  Kimlik süreniz dolmadan yeni kimliği almanız gerekir. Süreyi kimliğinizden kontrol ediniz. İyi günler.

 4. 01 Şubat 2017 - 11:30 | #4

  Ahmet :

  Hocam sınavı kazandım. Harç parasınıda yatırdım ama bir türlü randevu alamıyorum harç parasının geçerlilik süresi varmı.

  Kimlik harcı her yıl başında belirlenir. Dolayısıyla yıl sonuna kadar geçerli. İstanbul’da iseniz saat 15.00-18.00 arası randevu mümkünmüş diyorlar. İyi günler.

 5. 01 Şubat 2017 - 11:30 | #5

  zeynep :

  Merhaba hocam sinav sonuclari aciklandiktan sonra kurs merkezinizden sertifikalari ne zaman alabiliyoruz

  Yorumunuzda belirttiğiniz gibi sertifika kurstan alınacak. Bunu da ancak kursunuz bilir. Genelde 7-10 gün gibi sürer. İyi günler.

 6. 18 Şubat 2017 - 09:40 | #6

  Esma :

  Hocam sınavı geçtikten sonra temel eğitim serfıtıkasının bıze verilmesiyle beraber hazırlanan belgelerı direk astı içindeki ozel sube müdürlügünemı teslim ediyoruz yoksa ondan once yapılması gereken baska bır işlem varmı emniyetten ayrı bı randevudan bahsediyorlar aydınlatırsanız sevınırm tesekurler…

  Sertifika ve hazırlanacak belgeleri kursunuzdan almanız gerekir. Daha sonra belgeler tamam olunca internet üzerinden alacağınız randevu gününde AŞTİ içerisinde bulunan Öz.Güv.Ş.Md.lüğüne kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Yan sütun Bağlantılar bölümünde Ankara’nın randevu linki var. İyi günler.

 7. 18 Şubat 2017 - 10:46 | #7

  sezgin :

  hocam 2007 yılında silahlı özel güvenlik sertifikası aldım. kimlik çıkartmadım. geçerlilik süresi var mı? .. kimlik almak için hangi yolu izlemem gerekiyor….iyi çalışmalar …teşekkür ederiz.

  Kimlik süreniz dolmuş görünüyor. Önce yenileme eğitimi almanız gerekir. Sınavlara katılma kaydıyla yenilemede kalma-geçme yok. Daha sonra eski ve yeni olmak üzere iki sertifika, rapor-vergi dekontu vb. belgelerle kimlik başvurusu yapabilirsiniz. İlinizde istenen belgeleri yenileme eğitimi alacağınız kurstan öğrenmeniz uygun olur. İyi günler.

 8. 21 Şubat 2017 - 16:04 | #8

  ahmet hakan :

  Hocam merhaba…
  2012 yılında güvenlik sertifikası aldım ancak maddi durumdan dolayı kimliğimi çıkartmadım daha sonrada öylece kaldı.Kimlik çıkartmak istiyorum ne yapmam gerekiyor tekrar yazılı sınava girmem gerekir mi?

  2012 sonu ise kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Ancak sertifikanın üzerinde yazan tarihin dolmasına altı aydan az zaman varsa önce yenileme eğitimi almanız gerekir. Yenilemeden sonra iki sertifika, duruma uygun (silahlı/silahsız) rapor, bir defaya mahsus vergi (520 TL) gibi masraflarınız olacak. Yenilemede sınavlara katılma şartıyla kalma-geçme yok. İlinizde istenen belgeler, temini, onay süreleri vb. detayları kursunuzdan öğrenerek hareket etmeniz gerekir. İyi günler.

 9. 27 Şubat 2017 - 16:41 | #9

  mert :

  hocam merhaba benim kimlik sürem 11.05.2017 tarihinde doluyor nisan ayındaki sınava gireceğim dolayısıyla işyerimde problem yaşayacağım yeniden çalışmaya başlamak için sertifikayı almam yeterlimidir yoksa kimlik kartımı beklemek zorundamıyım

  Kimlik süreniz dolduğunda sertifikanız çıkmamış olacak muhtemelen 18 Mayıs gibi sonuçlar açıklanır. Ancak kursunuzla görüşüp sertifikanın yaklaşık onay tarihini öğrenerek randevu almanızı tavsiye ederim. İşyerleri açısından çalışabilmek sadece zamanında yeni kimliği almakla mümkün. Ancak idare etmek de ellerinde, bu nedenle aradaki süreyi ücretsiz izin, rapor vb. şekilde atlatmanız lehinize olur. İyi günler.

 10. 27 Şubat 2017 - 16:42 | #10

  salih :

  iyi günler hocam sınavı kazanır kazanmaz işe başlayabilirmiyim

  Sınavı kazanınca sertifikanızı kursunuzdan alıp istenen belgelerle emniyete kimlik başvurusu yapmanız gerekir. Özel güvenlik olarak çalışabilmek sadece kimlikle mümkündür. İyi günler.

 11. 03 Mart 2017 - 12:27 | #11

  esma :

  Hocam evraklar ozel sube müdürlüğüne teslim edildiğinden kimlik çıkana kadar is başvurusu yapabilmek adına gecıcı calısma belgesi verıyorlarmı eger veriyorlarsa ıs başvurusu yapılabılırmı bu belgeyle teşekür edıyorum. Saygılarımla

  Ankara’da kimlik başvurusu yapanlara belge veriliyor. Ancak illere göre farklı uygulama olduğu için kursunuza sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 12. 21 Mart 2017 - 14:33 | #12

  mehmet isik :

  hocam sinavi kazandim fakat maddi durumum iyi degil yani depzemden dolayi acaba kimse yardim eder mi

  Kimlik harcı için bulunduğunuz ildeki sosyal yardım kuruluşlarına ve belediyeye başvurunuz. Bu yerlerde mutlaka sorunu çözecek birileri yardım buluyor veya organize ediyor. Sonuçta çalışmak isteyen birinin işe girmesine katkı sağlamak gibi güzel bir amaç var. Bol şanslar.

 13. 05 Nisan 2017 - 15:15 | #13

  Hakan dogal :

  Hocam 2017 69.silahli guvenligin sinavlarini gectim ama maddi durumum suan iyi olmadigindan dolayi alamiyorum belgemi suresi ne kadar acaba askerede gitmem gerekiyor

  Özel güvenlikte raporlar bir yıl geçerli. Askere gittiğinizde raporunuzun yanmasından başka zararınız olmaz. Döndüğünüzde raporu tekrar alarak başvuru yapabilirsiniz. Geç başvuru yapıldı diye hak kaybı yok, sertifika üzerinde yazılı tarihler arasında beş yıl geçerli. İyi günler.

 14. 19 Nisan 2017 - 16:15 | #14

  MEHMET :

  Hocam merhaba silahlı güvenlik sendifikasını aldım kart için evraklerı tamamlayp teslim ettim. bir bucuk ay oldu cevap gelmedi ne yapmam gerekiyor Teşşekkür ederim

  Kart teslim işlemleri ve süreleri illere göre değişiyor. Dolayısıyla bu sorunuza sadece kursunuz ve başvuru yaptığınız yerden sağlıklı cevap almanız mümkün, başkası bilemez. İnanın ben de bilmiyorum. İyi günler.

 15. 22 Nisan 2017 - 11:40 | #15

  ferhat :

  2017 kimlik kartı çıkarma harcı nekadar

  Kimlik Maliyeti bölümünde de görülebileceği gibi 520 TL. İyi günler.

 16. 27 Nisan 2017 - 12:46 | #16

  Muammer :

  Merhaba hocam ben sertifikamı aldım ama kimliğimi çıkarmadım sertifika da ki tarihler şu şekilde
  Düzenlenme tarihi:12 temmuz 2013
  Geçerlilik süresi:15 şubat 2018
  Şimdi düzenlenme tarihinden sonra beş yıl içinde çıkarmaz isem sertifikam iptal olma gibi bi durum söz konusu olurmu yani sertifikam hangi durumlarda iptal olur

  Sertifika veya kimlik süresinin dolması hak kaybı yaratmaz. Yenileme eğitimi alıp gireceğiniz sınav tarihinden itibaren yeni beş yıllık süre başlar. İptal durumu adli sicille ilgili olumsuzluk halinde geçerli. İyi günler.

 17. 27 Nisan 2017 - 12:48 | #17

  İsmail :

  Hocam iyi günler benim kart surem 7 haziran da doluyor 7 mayısta sınava gireceğim işim de çalışmama bi engel cikarmi kart elime geçene kadar işime devam edermiyim.

  Kursunuzla görüşüp sertifikanın onaylanacağı yaklaşık tarihe göre randevunuzu önceden alıp belgeleri hazır etmenizde yarar var. Yeni kartı olmadan kimlik süresi dolanların çalışmaya devam edebilmesi işverene bağlı. Durum tespit edildiğinde para cezası işverene kesiliyor çünkü. Bu riske girmemek için başvuruyu geciktermeyiniz. İyi günler.

 18. 28 Nisan 2017 - 07:17 | #18

  yunus :

  hocam ben 2007 de güvenlik kursunu tamamladım belgemi çıkarmadım şimdi nasıl alabilirim

  Süre dolduğu için yenileme eğitimi aldıktan sonra kimlik başvurusu yapmanız mümkün. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine yenileme için kayıt olunuz. Devamındaki işlemler illere göre değiştiği için kursunuzdan öğrenmeniz doğru olur. İyi günler.

 19. 11 Mayıs 2017 - 10:59 | #19

  metin :

  hocam sertifikamı 13 nisan 2006 aldım yalnız kimlik çıkarmadım şimdi yenilemek için ne yapmalıyım

  Yenileme eğitimi aldıktan sonra eski-yeni sertifikalarla kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine eski sertifika ile yenileme kaydı yapmak mümkün. Kimlik için istenen belgeler, işlemler, süreler vb. konular illere göre değiştiği için kursunuzdan yardım alarak kimlik başvurusu yaparsınız. Bir defaya mahsus rapor ve vergi masrafınız olur. İyi günler.

 20. 28 Haziran 2017 - 14:52 | #20

  İlker :

  Sertifikayi istanbuldan aldim. Duzceden randevu alip kimligimi ordan alabilirmiyim

  Sertifikayı aldığınız ilin önemi yok. Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı olan ilden yapılabilir. İyi günler.

 21. 07 Temmuz 2017 - 16:00 | #21

  Yakup :

  Ben denetım aldım guvenlık sınavını kazandım ama sertıfıkayı alamıyorum denedım yuzunden ne yapmam lazım yardımcı olabılırmısınız

  Denetimli serbestlik süresinin sorunsuz tamamlanması ve düşme kararı aldıktan sonra kimlik başvurusu yapmanız mümkün. Ceza süresi bir yıl ve üstü olanlar ile belli suçlarda bu süreci beklemekten başka çare yok maalesef. İyi günler.

 22. 26 Temmuz 2017 - 10:35 | #22

  A.dogan :

  Slm bundan 5 yil once ozel guvenlik sinavini kazandim.ama guvenlik kursundan dosyami almadim bu dosya islem gormedi dosyayi alsam gecerliligi mumkun mu?iyi gunler

  Kursunuzdan dosya değil sadece sertifikanızı almanız gerekir. Beş yıllık süresi dolanlar, yenileme eğitimi alarak devam edebilir. Eski belgenizle yenileme eğitimi aldıktan sonra ilk defa başvuranların hazırladığı belgeleri hazırlayarak kimlik başvurusu yapabilirsiniz. İşlemler için yenileme eğitimi alacağınız kurstan bilgi almanız gerekir. İyi günler.

 23. 27 Temmuz 2017 - 12:55 | #23

  Leyla :

  Hocam iyi günler ben kimlik kartımı yenilemek icin randevuyu bir türlü alamıyorum ne zaman sisteme baksam dolu ne yapmam lazım gecerlilik süreside 2020 de bitiyor yeni kimlik için be yapmam gerektiğini söylermisiniz.

  Eski tip kimlik kartlarını değiştirmek için 31.12.2017′ye kadar süre tanındı. Kimlik süreniz devam ediyor olsa da yeni tip kimliği belirtilen tarihe kadar almanız gerekir. Randevu büyük şehirlerde hep sorun oluyor. Gece saatleri dahil denemeye devam etmekten başka yapacak bir şey yok maalesef. İyi günler.

 24. 01 Ağustos 2017 - 07:48 | #24

  Sait asan :

  Îyi çalışmalar sorum şöyle, üç dönemi tamamladıktan sonra dördüncü dönem tekrar kurs ve sınava gitmem gerekiyormu? Tşklr

  Bir kez eğitim alan biri, kursu bittikten sonraki ilk sınavında başarısız olursa birbirini takip eden üç sınava daha girebilir. Diğer bir ifadeyle başarısız olanların tekrar eğitim görme şartı aranmadan toplam dört sınav hakkı vardır. İyi günler.

 25. ayhan
  10 Ağustos 2017 - 14:11 | #25

  işverenle konuşup bu sorunu çözebilirsin.maaşından kesilir.

 26. 16 Ağustos 2017 - 16:20 | #26

  Cemre :

  Merhaba ben 07 mayıs 2017 tarihinde temel eğitim silahlı sınavına girecek ögg olmayı hak kazandım. Sertifikam aldım fakat ögg kimlik için gerekli olan parayı henüz toparlayamadım başvuruyu yapmadım. İptal olmaması için ne kadar süre içinde yapmam gerekiyor ögg kimlik başvuru işlemlerini

  Sertifikanız üzerinde yazan tarihler arasında beş yıl geçerlidir. Geç başvuru hak kaybı yaratmaz, kalan süre için kimlik alabilirsiniz. Ancak 2018′de vergiye zam geleceğinden, raporların bir yıl geçerli olduğundan bilginiz olsun. Şimdi temininde güçlük çektiğiniz miktarın üzerine çıkacak bir maliyetle karşılaşmamak için 2017′de başvuracak şekilde hareket etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 27. 20 Ağustos 2017 - 13:15 | #27

  deniz :

  merhaba hoacam kimliğimin süresi 01,01,2018 de doluyor ben süresi dolmadan yenileme eğitimine girdim serftikamı aldım ama randevu bi türlü alamıyorum randevu alana kadar eski kimlik ve yenileme serftikası ile devam etme hakkım varmı?

  Eski kimlikteki tarihe kadar kimliğiniz geçerlidir. Yeni kimlikler için tanınan süre de 31.12.2017′de dolacağına göre bu tarihten önce randevu almanızda yarar var. İyi günler.

 1. 15 Şubat 2009 - 13:29 | #1