Sınavları kazandım kimliğimi ne kadar sürede çıkarmam gerekir ?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Sınavı kazandıktan sonra beş yıl geçerlilik süresi vardır. Bu süre içinde dilediğiniz zaman çıkarabilirsiniz.

Bu yazı bugün : 0, toplamda : 19196 kişi tarafından okundu.

 1. 26 Nisan 2013 - 15:49 | #1

  sinan :

  ozel guvenlık sınavından gectım emnıyete verecegım belgelerı nerden alıcam tesekkurler

  Hazırlayacağınız belgelerin listesini kursunuzdan almanız gerekir. Diploma fotokopisi, sertifika-rapor aslı, fotoğraf vb. belgeleri temin etmeniz istenir. İyi günler.

 2. 17 Temmuz 2013 - 15:28 | #2

  özkan özdemir :

  46. sınavda silalı kazandım serdika ne zaman cıkar

  Sertifika onayının süresini kursunuzdan öğrenmeniz gerekir. Gerek sertifika gerekse kimlik onay süreleri illere göre değişiyor çünkü. İyi günler.

 3. 12 Kasım 2013 - 19:11 | #3

  sedat :

  merhaba ben 2006..2007 de güvenlik kimliği çıkarmak için istanbulda başvurdum mahkemem olduğundan dolayı alamadım.busene sertifikamı yeniledim kimliği çıkarmam için başvuracam şuanda vanda ikametgah ediyorum buradan çıkaracam da istanbulda vermişolduğum evraklar burada geçerlimi harç parasınıda yatırmiştım bunlar burada geçerlimi nasıl olur.yardımcı olursanız sevinirim.iyigünler

  İstanbul’da verdiğiniz belgeler, Van’da da geçerli olur. Ancak ilk başvurunuzda kimlik onayına engel olan durum ortadan kalkmadı ise yine sorun olabilir. Ayrıca kimliğiniz olmadığı için İstanbul’da bu evrakları teslim ettiğinizi belgelemeniz gerekebilir. Eğer ruhsat harcı dekontundan, sağlık raporundan fotokopiniz varsa işiniz daha kolay olacaktır. Bu durumda önce İstanbul ile irtibat kurmanızı tavsiye ederim. Bir de Van’dan başvurabilmeniz için ikamet kaydınızın da orada olması gerektiğini belirteyim. İyi günler.

 4. 30 Kasım 2013 - 08:11 | #4

  Bedrettin :

  Merhaba ogg kartım çamaşır makinasından geçti kartımı diyarbakırda cıkartmıstım şimdi ise ıstanbulda ikamet ediyorum yeni karti nasıl nereden alabilirim teşekkürler

  Halen ikamet ettiğiniz il (İstanbul) emniyeti kimliğinizi yıpranma nedeniyle değiştirmek istediğinize dair bir dilekçe ile başvurabilirsiniz. Ankara’da kimliği kaybolan yenisini aynen yazdırıp başvuruyor. İstanbul’da kimliğin ne şekilde hazırlandığını bilemiyorum. Mümkünse emniyetin web sitesinden bakmanızı tavsiye ederim. Kimliğiniz kullanılmayacak halde ise yenisi çıkana kadar geçerli olacak bir yazı verilir. İyi günler.

 5. 29 Ocak 2014 - 14:00 | #5

  tuğba :

  merhaba ben 2008 de özelgüvelik sınavlarına girdim kazandım ama çıkartmadım şimdi çıkartmak istiyorum ne yapmam gerkli kartı cıkarabilirmiyim yoksa tekrar sınavlaramı girmek zorundayım

  Özel güvenlik temel eğitimini bir kez görüp sınavda başarılı olanların yani sertifikaya hak kazananların tekrar temel eğitim görmelerine gerek yok, mümkün de değil. Sertifika üzerinde kalan süreniz için kimlik aldığınız takdirde zamanında yenileme eğitimi alarak kimliğinizi beşer yıllık periyotla uzatabilirsiniz. Kimlik başvurusunda istenen belgelerle ilgili genel bilgi sitemiz ana sayfasında “Kimlik Kartı İşlemleri” bölümünde var. Her ilde farklı uygulama olduğu için net listeyi kursunuzdan almanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 6. 29 Ocak 2014 - 14:02 | #6

  bilgi :

  hocam iyi akşamlar ben yaklaşık 1,5 sene önce çorumdan başvurdum ancak raporda sorun çıktı,beni hakem hastaneye sevk ettiler ancak gitmedim 1sene sonra başka bir hastaneden rapor aldım sağlam özel güvenlik olur yazılı,kimlik çıkartırken herhangi bir sorun çıkarmı.teşekkürler…

  Yeni raporunuzla başvuru yapabilirsiniz. İyi günler.

 7. 18 Mart 2014 - 14:13 | #7

  serkan :

  hocam merhaba ben 49. yenıleme sınavına gırdım ve gectım
  ama kurstan sertıfıkamı almadım
  yenıleme sınavından gecıp sertıfıkayı kurstan almak ıcın bır sure varmı yanı sertıfıka gecersız olabilecegı oyle bı tarıh varmı ?

  teskrler.

  Sertifikayı kurstan almak için zorunlu bir süre yok ama özel güvenlik olarak çalışıyorsanız kimlik başvurusu yapmanız gerekir. İyi günler.

 8. 18 Mart 2014 - 14:15 | #8

  halil altıkanat :

  hocam iyi günler benim sorum şu ben 16/12/2005tarihinde silahlı ogg sertifikasını aldım.fakat kimlik kartı almak için emniyete başvurmadım şimdi kart çıkarttırmam için ne yapmam gerekir yardımcı olursanır sevinirm teşekkürler

  Aldığınız sertifikanın beş yıllık süresi dolduğu için kimliğiniz olmasa da yenileme eğitimi almanız gerekir. Daha sonra her iki sertifikanızla kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Eğer kimlik kartı almayı düşünüyorsanız daha önceden kartınız olmadığı için bir kereye mahsus rapor-vergi işlemlerini yerine getirmeniz gerekeceğinden bilginiz olsun. İyi günler.

 9. 03 Mayıs 2014 - 16:06 | #9

  gamze :

  Hocam silahli ozel guvenlik kimlik kartim var fakat suresi doldu ’5yıl’ ve yenilemedim tekrar sınavamı girmem gerek yoksa sade yenileme sınavınamı girmem gerekir..

  Süre dolsa da yenileme eğitimi alabilirsiniz. Yenileme sınavlarına katılmak kaydıyla kalma-geçme, rapor-vergi yok. Bu şekilde sürenizi beş yıl daha uzatmanız mümkün. İyi günler.

 10. 27 Mayıs 2014 - 16:59 | #10

  demet öztürk :

  slm iyi günler ben 2007 2008 yılında özel güvenlik kursuna gittim sınavı kazandım ama sertifika almadım şimdi sertifika almam için tekrar kursa ve sınava girmem gerekiyormu yoksa kazandığım sınav ve gittiğim kurs hala geçerlimidir yenileme yapmak için sadece eğitimmi gerekiyor yoksa sınavı tekrar kazanmam gerekiyorumu yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

  Sertifika almaya hak kazandıysanız sadece yenileme eğitimi almanız yeterli olur. Yenileme sınavında kalma-geçme yok. Ancak durumu netleştirmek adına kursunuzla olmuyorsa bulunduğunuz il emniyeti özel güvenlik şubesine başvurup net bilgi almanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 11. 27 Mayıs 2014 - 17:00 | #11

  sezer erdoğdu :

  Mrb iyi günler ben sertifikamı 2011 yilinda kazandim 2014 yilinda yani simdi cikartabilirmiyim?

  Sertifikalar beş yıl geçerlidir. Kalan süreniz için kimlik başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler.

 12. 31 Mayıs 2014 - 15:58 | #12

  emre eren :

  Sinavi kazandim ozel guvenlik kartimi hemen cikarabilirmiyim emniyete belgeleri verinci uzun surermi bu konuda beni bilgilendirirsenizz sevinirim tsk……

  İstanbul dışındaki illerde kimlik onayı yaklaşık bir ay kadar sürüyor. İyi günler.

 13. 03 Haziran 2014 - 16:55 | #13

  emin :

  Sinavi kazandim. Guvenlik sorysturmdinda kaydim cikti ancak hukmun aciklanmsnin geri birakilmasi verilnis alabilirmyim iyi gunker

  Hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılması ifadesi olanlar, silahsız özel güvenlik olabilir. Ancak mahkemeye ilişkin evrakı vermeniz gerektiğinden bilginiz olsun. Eğer bu evrakı vermediyseniz, onayınız bekletilir. İyi günler.

 14. 25 Haziran 2014 - 09:52 | #14

  ünal :

  Slm ben 2010 da sinava girdim ve kazandim.fakat ne sertifika nede kimlik icin basvuruda bulunmadim simdi sansim ne.neyapabilirim.sertifikayi nasil alabilirim.

  Sertifikayı ve ilinizde istenen belgeleri kursunuza başvurarak almanız gerekir. Geçerlilik süresi beş yıl olduğu için kalan süreniz kadar geçerli olmak üzere kimlik başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler.

 15. 19 Temmuz 2014 - 14:52 | #15

  hüsammettin :

  iyi günler silahsız güvenlik kartım var ve bu yıl silahli ya cevircem hükmün acıklanmasının geri bırakılması sürem 2015 18 ocakta doluyo benim bir yere basvurmam gerekirmi yoksa otomatık düsermi

  Aynı mahkemeye başvurup açıklanması ertelenen hükmün kaldırılmasını talep etmeniz gerekir. İyi günler.

 16. 06 Ağustos 2014 - 16:49 | #16

  ali :

  iyi günler ben sınavı kazanıp kimlik başvurusunu yaptım simdi nerden cıktığını öğrenebilirim

  Sertifika ve kimlik onayları tek bir merkezden değil, il özel güvenlik şubelerinden yürütüldüğü için kursunuza sormanızda yarar var. Bulunduğunuz ildeki uygulamayı onlar mutlaka biliyordur. İyi günler.

 17. 11 Eylül 2014 - 15:20 | #17

  mücella kabaş :

  merhaba ben özel güvenlik sınavına 2007 de gittim sınavı kazandım ama kimliğimi çıkartmadım.şimdi çıkartmak istiyorum dier cvplarda verdiğiniz yenileme eğitimi nekadar sürüyor ilk gördügümüz kurs gibi mi oluyor cvp için şimdiden tşklr

  Sertifika süreniz dolduğu için yenileme eğitimi alarak kimlik başvurusu yapmanız mümkün olur. Yenileme eğitimi ilkinin yarısı kadar süreli olup sınavlara katılmak kaydıyla kalma-geçme yok. İyi günler.

 18. 11 Eylül 2014 - 15:27 | #18

  mustafa :

  Merhaba hocam.31 agustos da yenileme sinavina girdim sinavlarda aciklandi.sertifikam ne zaman cikar acaba.kursa sordum emniyetten haber bekliyoruz bizde dediler.ankarada ikamet etmekteyim.

  Sertifika onayları artık eskisi kadar seri olmuyor maalesef. Ayrıca sertifika işlemleri ile ilgili genel bilgi vermek pek doğru değil, çünkü tamamen kursların elinde olan bir konu. Eğer kursunuz hazırlayıp onay için teslim ettiyse muhtemelen önümüzdeki hafta alırsınız. İyi günler.

 19. SALIHA BOZDOĞAN
  20 Ekim 2014 - 20:55 | #19

  izmirden kimliği aldım, istanbul iline taşındım burda bir iş buldum ancak Emniyete gidip kartı yenilemem gerekiyormu, yani izmirden aldığım kimlik ile istanbulda çalışabilirmiyim, emniyete gitmek burada bir işkence mecburiyetı varmı ?

 1. 15 Şubat 2009 - 13:29 | #1