Sınavları kazandım kimliğimi ne kadar sürede çıkarmam gerekir ?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Sınavı kazandıktan sonra beş yıl geçerlilik süresi vardır. Bu süre içinde dilediğiniz zaman çıkarabilirsiniz.

Bu yazı bugün : 8, toplamda : 40975 kişi tarafından okundu.

 1. 22 Aralık 2015 - 16:10 | #1

  vardar :

  Hocam sınavı kazandım ama harç parası verecek mali imkanım yok bu konuda devleti yardımı olabilir mi. Teşekkürler

  Devleti bilmem ama belediyeler zaman zaman yardımcı olabiliyor sanırım. Muhtarınızla görüşmeniz yararlı olabilir. İyi günler.

 2. 15 Nisan 2016 - 13:26 | #2

  Huri :

  Hocam merhaba ben Sinavi kazandim. 2 ay gecti üstünden kimliğimi cikarmadim. Kaç ay içinde cikarmamz gerekiyo. Başka işte calstigim icin zamanm olmuyor. Ve kimliği cikardiktan sonra hemen ise baslayabiliyor muyuz.

  Sertifika üzerinde yazılı tarihler arasında başvuru yapabilirsiniz. Ancak raporun bir yıl geçerli olduğunu, verginin her yıl arttığını bilmenizde yarar var. İyi günler.

 3. 14 Ocak 2017 - 16:50 | #3

  samet :

  Hocam merhaba.Ben yenileme yaptım sınavı kazandım sertifika çıktı yalnız hala kursa gidip sertifikayı alıp kimliği çıkartmaya vaktim olmadı süresi varmı ?yardımcı olurmusunuz ?

  Kimlik süreniz dolmadan yeni kimliği almanız gerekir. Süreyi kimliğinizden kontrol ediniz. İyi günler.

 4. 01 Şubat 2017 - 11:30 | #4

  Ahmet :

  Hocam sınavı kazandım. Harç parasınıda yatırdım ama bir türlü randevu alamıyorum harç parasının geçerlilik süresi varmı.

  Kimlik harcı her yıl başında belirlenir. Dolayısıyla yıl sonuna kadar geçerli. İstanbul’da iseniz saat 15.00-18.00 arası randevu mümkünmüş diyorlar. İyi günler.

 5. 01 Şubat 2017 - 11:30 | #5

  zeynep :

  Merhaba hocam sinav sonuclari aciklandiktan sonra kurs merkezinizden sertifikalari ne zaman alabiliyoruz

  Yorumunuzda belirttiğiniz gibi sertifika kurstan alınacak. Bunu da ancak kursunuz bilir. Genelde 7-10 gün gibi sürer. İyi günler.

 6. 18 Şubat 2017 - 09:40 | #6

  Esma :

  Hocam sınavı geçtikten sonra temel eğitim serfıtıkasının bıze verilmesiyle beraber hazırlanan belgelerı direk astı içindeki ozel sube müdürlügünemı teslim ediyoruz yoksa ondan once yapılması gereken baska bır işlem varmı emniyetten ayrı bı randevudan bahsediyorlar aydınlatırsanız sevınırm tesekurler…

  Sertifika ve hazırlanacak belgeleri kursunuzdan almanız gerekir. Daha sonra belgeler tamam olunca internet üzerinden alacağınız randevu gününde AŞTİ içerisinde bulunan Öz.Güv.Ş.Md.lüğüne kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Yan sütun Bağlantılar bölümünde Ankara’nın randevu linki var. İyi günler.

 7. 18 Şubat 2017 - 10:46 | #7

  sezgin :

  hocam 2007 yılında silahlı özel güvenlik sertifikası aldım. kimlik çıkartmadım. geçerlilik süresi var mı? .. kimlik almak için hangi yolu izlemem gerekiyor….iyi çalışmalar …teşekkür ederiz.

  Kimlik süreniz dolmuş görünüyor. Önce yenileme eğitimi almanız gerekir. Sınavlara katılma kaydıyla yenilemede kalma-geçme yok. Daha sonra eski ve yeni olmak üzere iki sertifika, rapor-vergi dekontu vb. belgelerle kimlik başvurusu yapabilirsiniz. İlinizde istenen belgeleri yenileme eğitimi alacağınız kurstan öğrenmeniz uygun olur. İyi günler.

 8. 21 Şubat 2017 - 16:04 | #8

  ahmet hakan :

  Hocam merhaba…
  2012 yılında güvenlik sertifikası aldım ancak maddi durumdan dolayı kimliğimi çıkartmadım daha sonrada öylece kaldı.Kimlik çıkartmak istiyorum ne yapmam gerekiyor tekrar yazılı sınava girmem gerekir mi?

  2012 sonu ise kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Ancak sertifikanın üzerinde yazan tarihin dolmasına altı aydan az zaman varsa önce yenileme eğitimi almanız gerekir. Yenilemeden sonra iki sertifika, duruma uygun (silahlı/silahsız) rapor, bir defaya mahsus vergi (520 TL) gibi masraflarınız olacak. Yenilemede sınavlara katılma şartıyla kalma-geçme yok. İlinizde istenen belgeler, temini, onay süreleri vb. detayları kursunuzdan öğrenerek hareket etmeniz gerekir. İyi günler.

 1. 15 Şubat 2009 - 13:29 | #1