Sınavları kazandım kimliğimi ne kadar sürede çıkarmam gerekir ?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Sınavı kazandıktan sonra beş yıl geçerlilik süresi vardır. Bu süre içinde dilediğiniz zaman çıkarabilirsiniz.

Bu yazı bugün : 8, toplamda : 25126 kişi tarafından okundu.

 1. 21 Nisan 2015 - 07:54 | #1

  veysel :

  Hocam ben sınavı kazandım ancak çıkarmadı kursasa para yatirmadim 2 sene oldu simdi çıkarabilir miyim?

  Sertifikayı almak için kursunuzla görüşebilirsiniz. Kalan süre için kimlik çıkarmanız mümkün. İyi günler.

 2. 01 Haziran 2015 - 14:47 | #2

  yasin :

  Hocam ben sertifikamı istanbuldan aldım daha yeni kimlik kartımı tokattan çıkarttırabilirmiyim sertifikamla iyi güner

  İkamet kaydınızın da İstanbul’da olması şartıyla istenen tüm belgeleri hazırlayarak kimlik başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler.

 3. 12 Haziran 2015 - 08:14 | #3

  Murat :

  Hocam oncelikle merhabalar. Bende sinavi kazandim. Ancak kazandıktan sonra muayene vb hibinhicbirnisleme girmedim yani kimliği çıkartmadim. şuanda kimliğimi çıkartmaya kalksam nasil bir yol izlemeliyim yardimci olurmusnuz ?

  Kursa başlarken alınan raporun üzerinden bir yıl geçmemek kaydıyla tekrar muayeneye gerek kalmadan kimlik başvurusu yapılabilir. İşlemler illere göre hayli farklı yürüdüğü için kursunuzdan bilgi almanız doğru olur. İyi günler.

 4. 15 Haziran 2015 - 15:02 | #4

  Batuhan :

  Selamu aleykum ben sinavi kazandim sertifika gelmeden ise baslaya bilirmiyim acaba istanbulda cok gec geliyor kimlik cikartmakta bi okadar gec oluyor sertifia ve kimlik olmadan calisa bilirmiyim ?

  Özel güvenlik olarak çalışabilmek sadece bu kimliği aldıktan sonra mümkün olabilir, sertifika da yetmez. Dolayısıyla beklemeniz gerekecek. İyi günler.

 5. 24 Haziran 2015 - 16:27 | #5

  mustafa :

  hocam iyi günler ben 2010 yılında sertifika çıkardım fakat kimlik başvurusu yapama imkanım olmadı sertifikamı yeniledim şimdi kimlik çıkarmak için yenileme sertifikasını mı yoksa temel sertifikasınımı kullanmam gerek ve dilekçe yazarken zorlandım çünkü yenileme dilekçesinde kimliğe ait bilgiler isteniyor yardımcı olursanız sevinirm

  Daha önce kimliğiniz olmadığı için temel ve yenileme sertifikasını birlikte vermeniz, ilk defa başvuranlar gibi rapor, vergi makbuzu vb. belgeleri eklemeniz gerekir. Bulunduğunuz ildeki uygulamayı en doğru şekilde kursunuzdan öğrenebilirsiniz. Dilekçe, kimlik ve arşiv araştırma formunu nerede yazdırabileceğiniz konusunda kursunuzun yardımcı olması gerekir. İyi günler.

 6. 05 Ağustos 2015 - 11:04 | #6

  Saban :

  2009 ehliyet sınavı kazandım harcın 29un yatirdim ehliyeti mi alamadım ne yapmam lazim
  W

  Sanırım yanlış yerdesiniz, burada sadece özel güvenlikle ilgili konularda bilgi veriliyor. Ehliyet işlemlerini kursunuza sorunuz. İyi günler.

 7. 05 Ağustos 2015 - 11:06 | #7

  fikret :

  hocam iyi günler silahlı sertifikam var aldım yanlız kimlik cıkartmadım 5 yıl sürem doldu önce kimlikmi cıkartmam gerek yoksa sınava giriptemi kimlik cıkartmam gerek ne yapamam gerekiyor bilgilendirirseniz tşk ederim

  Süre doldu ise kimlik başvurusu yapabilmek için yenileme eğitimi almanız gerekir. 28.08.2015′e kadar tamamlanacak şekilde eğitim alırsanız 04 Ekim 2015 sınavına girmeniz mümkün. Yenileme kursunuza daha önce kimliğinizin olmadığı söyleyerek başvuru belgeleri hakkında bilgi almanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 8. 06 Ağustos 2015 - 14:50 | #8

  Emre :

  Ben silahsiz guvenlik sinavini kazandim fakat belgeleri toplayip karti cikarttirmadim. İstende istifa ettim. Bu benim icin sorun teşkil eder mi ?

  İlinizde istenen belgeleri kursunuzdan öğrenip başvuru yapabilirsiniz. İyi günler.

 9. 26 Ağustos 2015 - 13:41 | #9

  osman :

  Merhaba hocam, Benim kimlik kartımın süresi 31 ağustosta doluyor 23 ağustosta yapılan sınava girdim. Yeni düzenlemeye göre yenileme kartları sınavı giriş tarihinden itibaren geçerli olduğunu duydum, yasal olarak herhangi bir proplem yaşayabilirmiyim?

  Sınava girilen tarihte sertifika başlıyor. Kimlik kartı ise soruşturmadan sonra alınabilir. Halen özel güvenlik olarak çalışıyorsanız sürenizin bittiği tarihte soruşturma dahil işlemlerinizin sonuçlanmış olması gerekirdi. Şu halde geç kalmışsınız, kursunuzla görüşüp istenen belgeleri sertifika olmadan verme konusunu öğrenmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 10. 22 Eylül 2015 - 07:57 | #10

  Arif :

  hocam ben 23 agustosta yapılan 59 temel egıtım ozel guvenlık sınavına gırdım ve sınavı kazanmısım kımlıgımı alıcam ama hala belgeler hazır degılmıs kurstan haber verılcek ben dosyalarımı aldıktan sonra ıkhamet ettıgım ılce emlıyete gıdıcegım ordan kımlıgımı almam nekadar surer bazılarına sordum 1 ay falan dıyolar bı yardımcı olursanız

  Kimlik soruşturma süreleri illere göre değiştiği için sorunuza doğru veya doğruya en yakın cevabı kursunuzdan veya başvuru yaptığınız emniyet biriminden alabilirsiniz. İyi günler.

 11. 03 Ekim 2015 - 13:24 | #11

  murat :

  kimlik kartı başvurusu yaptım bunu internet üzerinden çıktı çıkmadı şeklinde sorgulama yapacağımız bir adres varmı bu adres bütün illeri kapsarmı teşekkürler

  Yan sütundaki Bağlantılar bölümünde Ankara için verilen linke kendi şehrinizin ismini yazarak deneyebilirsiniz. Hangi il emniyetlerde sorgulama yapılabildiğini tam bilmiyorum. İyi günler.

 1. 15 Şubat 2009 - 13:29 | #1