Sınavları kazandım kimliğimi ne kadar sürede çıkarmam gerekir ?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Sınavı kazandıktan sonra beş yıl geçerlilik süresi vardır. Bu süre içinde dilediğiniz zaman çıkarabilirsiniz.

Bu yazı bugün : 81, toplamda : 66458 kişi tarafından okundu.

 1. 31 Ağustos 2018 - 16:07 | #1

  Eda :

  Merhabalar ben 77. Dönem silahsız özel güvenlik kazandım kimlik soruşturması yapılacakmış galiba ne kadar sürer acaba sertifa almam ve kımlığımı almam? Ve onları alana kadar okul vb iş yerlerine başvuru yapabilir miyim ?

  Sertifika ve kimlik onay süreleri illere göre değiştiği için bu sorunuza sadece kendi kursunuzdan doğru cevap alabilirsiniz. Soruşturma süresini yaklaşık da olsa öğrendikten sonra kimliği almaya yakın zamanda iş başvurusunu, kimliğin onay aşamasında olduğunu belirterek yapmanız mümkün. Temel kimliklerinde soruşturma tamamlanmadan kimlik verilmediği için başka türlü olmuyor. İyi günler.

 2. 31 Ağustos 2018 - 16:10 | #2

  E.kral :

  Yenilemede güvenlik kartının mahkeme sen dolayı iptal oluyor mu

  Suçun türü, cezanın süresine göre karar verilir. Yenileme başvurusunda hakkında dava olanlardan buna ilişkin son durumu gösterir belgeler istenir ve komisyonda değerlendirildikten sonra olumlu veya olumsuz cevap verilir. Bir yıldan fazla ceza veya Kimler Güvenlik Olamaz bölümünde detayları verilen suçlardan biri ise ve düşme kararı almayı beklemeniz söylenirse başvuru yapmadan beklemenizi tavsiye ederim. Sonradan düşme kararı alınsa bile ilk ret kararı nedeniyle bir daha kimlik alamama riski var çünkü. Bu nedenle dava belgeleri ile iliniz özel güvenlik şubesine başvurudan önce danışmanızda yarar var. İyi günler.

 3. 31 Ağustos 2018 - 16:11 | #3

  kadirertek65 :

  Ben 77.ozel silalhli guvenlik sinavini kazandim on lusans guvemlik mezunuyum sorusturmami oncee baslattim ve bitti olumlu olarak sonuclandi sertifika hemen hazirlanirmi

  Sertifika onay süresi illere göre değiştiği için kendi kursunuzdan sorup öğrenmeniz gerekir. Ankara’da onay işleri bitti, adaylara dağıtım başladı. İyi günler.

 4. 31 Ağustos 2018 - 16:13 | #4

  Beyhan :

  77 sınavı kazandım kursdan ,kurs bitirme belgesini almaya gittim fakat iki hafta içinde hazır olur dediler ,bende evrakları bir an evvel iem e teslim etmek istiyorum daha evvel hazırlana bilme ihtimali varmı ki acaba teşekürler

  Sertifika hazırlık-onay işlemleri eğitim alınan kurslardan yapılır. Onay süreleri de illere göre değiştiği için kendi kursunuzdan alacağınız bilgiye göre hareket etmeniz gerekir. Ankara’da onay işleri bitti, dağıtım başladı. İyi günler.

 5. 03 Eylül 2018 - 07:29 | #5

  Ramazan :

  Merhaba 77. Temel eğitim sınavına kazandım evraklarıma emniyete teslim ettim ne kadar sürede tamamlanır elime kimlik ne zaman geçer acaba

  Üstteki yorum cevaplarında da görebileceğiniz gibi sertifika-kimlik onay süreleri, işlemlerin detayları illere göre değiştiği için bu sorunuza sadece kursunuzdan sağlıklı cevap alabilirsiniz. İyi günler.

 6. 03 Eylül 2018 - 07:30 | #6

  Mehmet :

  Mrb 77 dönem sınavını kazandım sertifikalar ne zaman imzalanacak bu konuda bilginiz var mı teşekür ederim

  Sertifika-kimlik onay süreleri, işlemlerin detayları vb. bir çok husus illere göre değiştiği için bu konuda sadece kursunuzdan doğru bilgi alabilirsiniz. İyi günler.

 7. 13 Eylül 2018 - 07:15 | #7

  Eyup :

  Merhabalar ben 77.cinci sinavdan silahsiz guvenlik kazandim musayit olamadigimdan simdi cikarmak istemiyorum belli bir muddet varmi atiyorum 1 sene muddeti varmi veya kimlik karti iptal olabiliyomu

  Sertifikanız üzerinde yazan tarihler arasında geçerlidir. Bitmesine 8-10 ay kalana kadar başvuru yapabilirsiniz. Raporun bir yıl geçerli olduğunu, her yılbaşı vergiye zam geldiğini dikkate almanızda yarar var. İyi günler.

 8. 18 Eylül 2018 - 07:14 | #8

  Esra :

  Merhabalar 13.10.2017 de sertifika aldım. Geçerlilik süresi 2022 yazıyor henüz hiç bir evrak hazırlamadım.1yil içinde kimlik mi çıkarmam gerekiyordu.gec mi kaldım bilgi verir misiniz? Tesekkurler

  Sertifika üzerinde yazılı tarihler arasında beş yıl içerisinde başvuru yapılabilir. Raporların bir yıl geçerli olduğunu, vergiye her yılbaşı zam geldiğini bilmenizde yarar var. Yapılacak işlemler konusunda kursunuza danışmanız uygun olar. İyi günler.

 1. 15 Şubat 2009 - 13:29 | #1
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster