Sınavları kazandım kimliğimi ne kadar sürede çıkarmam gerekir ?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Sınavı kazandıktan sonra beş yıl geçerlilik süresi vardır. Bu süre içinde dilediğiniz zaman çıkarabilirsiniz.

Bu yazı bugün : 1, toplamda : 24015 kişi tarafından okundu.

 1. 19 Temmuz 2014 - 14:52 | #1

  hüsammettin :

  iyi günler silahsız güvenlik kartım var ve bu yıl silahli ya cevircem hükmün acıklanmasının geri bırakılması sürem 2015 18 ocakta doluyo benim bir yere basvurmam gerekirmi yoksa otomatık düsermi

  Aynı mahkemeye başvurup açıklanması ertelenen hükmün kaldırılmasını talep etmeniz gerekir. İyi günler.

 2. 24 Ocak 2015 - 17:08 | #2

  öztürk :

  hocam iyi günler ben silahlı güv. kimliğini yanileme sınavına girdim kazandım ama emniyete gidip kağıdımı almadım kazandığım tarih muhtemelen 07 mayıs 2013 teydi gidip yanileme kağıdımı alabilirmiyim bişey gerekiyormu teşekkürler

  Belirttiğiniz tarihte sertifikayı alıp diğer gerekli belgelerle emniyete başvuru yaptıysanız soruşturma tamamlanmıştır. İyi günler.

 3. 09 Şubat 2015 - 17:51 | #3

  birol :

  Hocam iyi günler ben güvenlik sınavını kazandım. Sertifikası aldım fakat yaka kartını cikartmadim. 5 yılı geçti ne yapmam lazim? Hakkım öldü mü?

  Sertifikanız ile yenileme eğitimi alabilirsiniz. Süre dolması hak kaybına neden olmaz, yenilemeden sonra yeni beş yıllık süre başlar. İyi günler.

 4. 11 Şubat 2015 - 09:39 | #4

  birol, :

  Tşk ederim hocam peki yenileme eğitimi nedir? Yeniden kursa gitcekmiyim? yada ücret ödemem gerekiyor mu?

  Yenileme eğitimi, ilk aldığınız eğitimin yarısı kadar sürelidir. Silahlı 60, silahsız 50 ders saatinden oluşur. Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine kayıt olmanız gerekir. Ücret durumunu da kursunuzla görüşmelisiniz. İyi günler.

 5. 18 Şubat 2015 - 12:20 | #5

  omer :

  Hocam ben silahli sinava girdim 80 36 10 aldim silahsızz kazandim 2 soruyla yani 4 puanla silahliyı kaybettim itiraz etsem olurmu yada silahsiz kinligimi alsam silahliya bir sonraki sinavda girsem olurmu 2 ay beklemek istemiyorum işe silahsiz girerim silahli kimligimide calisdigim zaman alsam olurmu ek bir para ödermiyim daha sonra yoksa beklesem silahtan sınava tekrar girsemmi iyi olur

  İtirazlarda genelde olumsuz sonuç alınıyor. Silahsız kimlik başvurusu yapıp kalan sınav haklarınızı silah için kullanmanız mümkün. Detaylarını kursunuzla görüşmeniz yararlı olur. İyi günler.

 6. 24 Şubat 2015 - 12:43 | #6

  Necip :

  Slm iyi günler hocam Sinavi kazandim sertifika ne zaman cikar

  Sertifika ve kimlik onayları illerden yürütüldüğü için kursunuza sormanız gerekir. İyi günler.

 7. 03 Mart 2015 - 10:21 | #7

  bilal kuyumcu :

  Merhabalar hocam sınavı kazandım sertifikamıda aldım fakat yaka kartı çıkartmak istiyorum ama tanıdığım güvenlik akrabalar sağlık raporunun süresi var yeniletip alman gerekiyor diyorlar bunlarında süresi 5 yıl gecerlimi yoksa yeniletmem mi gerekiyor saglik raporunu adli sicil kagidini felan 1 yil gecti sadece

  Özel güvenlik için alınan raporların geçerlilik süresi bir yıldır. Eğer zamanı dolduysa yeniden almanız istenir. İyi günler.

 8. 21 Nisan 2015 - 07:49 | #8

  s.koç :

  Mrb benim silahsız sertifikam var ve 5 yilik suresi bu yılın sonunda doluyo yenileme eğitimine girmem şart mi yoksa beş yıllık zaman geçtikten sonrada girebilir miyim sınava….Birde ben kartımi çıkartmak istiyorum sertifikamda resmim açık ama ben kartimdaku resmim başörtülü olmasını istiyorum (kapali oldgm için) bunu bana görüştüğüm şirket mümkün olamayacağını söyledi bu konu şirketlere gore değişimi tsklet

  Kimlik kartı çıkarmadan sertifika ile süre dolduktan sonra da yenileme eğitimi almak mümkündür. Sertifika, eğitim alıp sınavı kazandığınızı gösterir. Esas olan kimlik belgesi olduğu için istediğiniz resmin kimlikte olması daha önemlidir. Sertifikanız mevcut olduğuna göre sadece resim değiştirmek için yenisinin çıkarılması kursunuz tarafından anlamlı bulunmamış olabilir. İşlem kurslara göre değişmez. Kapalı resim hem sertifikada hem de kimlikte artık kullanılabiliyor. İyi günler.

 9. 21 Nisan 2015 - 07:54 | #9

  tayfun :

  mrb hocam silahlı sertifikamı aldım.fakat yaka kimlik kartını çıkarmadım 5 yılı geçti hakkım öldü mü ne yapmam lazım iyi günler ?

  Süre dolduktan sonra da sertifikayla yenileme eğitimi almak mümkündür. Kimlik kartı çıkarmak istediğinizde iki sertifika ile başvurmanız gerekir. Ayrıca bir defaya mahsus rapor-vergi masrafınız olur. İyi günler.

 10. 21 Nisan 2015 - 07:54 | #10

  veysel :

  Hocam ben sınavı kazandım ancak çıkarmadı kursasa para yatirmadim 2 sene oldu simdi çıkarabilir miyim?

  Sertifikayı almak için kursunuzla görüşebilirsiniz. Kalan süre için kimlik çıkarmanız mümkün. İyi günler.

 11. 01 Haziran 2015 - 14:47 | #11

  yasin :

  Hocam ben sertifikamı istanbuldan aldım daha yeni kimlik kartımı tokattan çıkarttırabilirmiyim sertifikamla iyi güner

  İkamet kaydınızın da İstanbul’da olması şartıyla istenen tüm belgeleri hazırlayarak kimlik başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler.

 12. 12 Haziran 2015 - 08:14 | #12

  Murat :

  Hocam oncelikle merhabalar. Bende sinavi kazandim. Ancak kazandıktan sonra muayene vb hibinhicbirnisleme girmedim yani kimliği çıkartmadim. şuanda kimliğimi çıkartmaya kalksam nasil bir yol izlemeliyim yardimci olurmusnuz ?

  Kursa başlarken alınan raporun üzerinden bir yıl geçmemek kaydıyla tekrar muayeneye gerek kalmadan kimlik başvurusu yapılabilir. İşlemler illere göre hayli farklı yürüdüğü için kursunuzdan bilgi almanız doğru olur. İyi günler.

 13. 15 Haziran 2015 - 15:02 | #13

  Batuhan :

  Selamu aleykum ben sinavi kazandim sertifika gelmeden ise baslaya bilirmiyim acaba istanbulda cok gec geliyor kimlik cikartmakta bi okadar gec oluyor sertifia ve kimlik olmadan calisa bilirmiyim ?

  Özel güvenlik olarak çalışabilmek sadece bu kimliği aldıktan sonra mümkün olabilir, sertifika da yetmez. Dolayısıyla beklemeniz gerekecek. İyi günler.

 14. 24 Haziran 2015 - 16:27 | #14

  mustafa :

  hocam iyi günler ben 2010 yılında sertifika çıkardım fakat kimlik başvurusu yapama imkanım olmadı sertifikamı yeniledim şimdi kimlik çıkarmak için yenileme sertifikasını mı yoksa temel sertifikasınımı kullanmam gerek ve dilekçe yazarken zorlandım çünkü yenileme dilekçesinde kimliğe ait bilgiler isteniyor yardımcı olursanız sevinirm

  Daha önce kimliğiniz olmadığı için temel ve yenileme sertifikasını birlikte vermeniz, ilk defa başvuranlar gibi rapor, vergi makbuzu vb. belgeleri eklemeniz gerekir. Bulunduğunuz ildeki uygulamayı en doğru şekilde kursunuzdan öğrenebilirsiniz. Dilekçe, kimlik ve arşiv araştırma formunu nerede yazdırabileceğiniz konusunda kursunuzun yardımcı olması gerekir. İyi günler.

 1. 15 Şubat 2009 - 13:29 | #1