Sınavları kazandım kimliğimi ne kadar sürede çıkarmam gerekir ?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Sınavı kazandıktan sonra beş yıl geçerlilik süresi vardır. Bu süre içinde dilediğiniz zaman çıkarabilirsiniz.

Bu yazı bugün : 1, toplamda : 36959 kişi tarafından okundu.

 1. 22 Aralık 2015 - 16:10 | #1

  vardar :

  Hocam sınavı kazandım ama harç parası verecek mali imkanım yok bu konuda devleti yardımı olabilir mi. Teşekkürler

  Devleti bilmem ama belediyeler zaman zaman yardımcı olabiliyor sanırım. Muhtarınızla görüşmeniz yararlı olabilir. İyi günler.

 2. 09 Ocak 2016 - 09:14 | #2

  erhan :

  hocam ben 2007 de silahlı sınavını kazandım ama hıc bır sey cıkartmadım benım tekrar sınavamı gırmem gerekıyor bılgı alabılırmıyım tesekkkurler

  Sertifikanızla yenileme eğitimi aldıktan sonra kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Yenileme eğitimi alacağınız kurs, yapmanız gerekenleri izah edecektir. İyi günler.

 3. 09 Ocak 2016 - 15:44 | #3

  METİNDOGAN :

  ben guvenlik sınavını kazandım ama kimliğimi almadım şimdi ise süresi bitti ne yapmam lazım

  Sertifika ile yenileme eğitimi almanız gerekir. Eğitim alacağınız yerden sonraki işlemleri öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 4. 03 Mart 2016 - 09:43 | #4

  Refika :

  Merhaba ben sınava İstanbul da gircem şimdi giresundayım kimliğimi burda çıkartmam mümkünmüş acaba hocam

  Sertifikayı aldıktan sonra kimlik başvurusunu sadece ikamet kaydınızın bulunduğu ilden yapabilirsiniz. Sertifikayı hangi ilden aldığınız önemli değil. İyi günler.

 5. 15 Nisan 2016 - 13:26 | #5

  Huri :

  Hocam merhaba ben Sinavi kazandim. 2 ay gecti üstünden kimliğimi cikarmadim. Kaç ay içinde cikarmamz gerekiyo. Başka işte calstigim icin zamanm olmuyor. Ve kimliği cikardiktan sonra hemen ise baslayabiliyor muyuz.

  Sertifika üzerinde yazılı tarihler arasında başvuru yapabilirsiniz. Ancak raporun bir yıl geçerli olduğunu, verginin her yıl arttığını bilmenizde yarar var. İyi günler.

 6. 03 Haziran 2016 - 14:39 | #6

  İsmet Hamidi :

  Selamün Aleyküm. Hocam Ögg sınavına girdim Silahlı kimliği almaya hak kazandım. Yaklaşık 3 yıldan beri İstanbuldayım. Sınavada İstanbulda girdim. Fakat benim ikametim halen memlekette kayıtlı, (Kütük Nüfus bilgileri) felan hepsi orada. Acil olarak Memlekete gitmem gerekiyor. Sertifikayı buradan (İstanbulda kayıtlı olduğum kurstan) alıp, tüm gerekli evrakları hazırlayıp memlekette (Mardin’de) çıkarabilir miyim? Her hangi bir sorun olurmu?

  İkamet kaydınız Mardin’de olduğu için zaten sadece oradan kimlik başvurusu yapabileceğiniz için gitmeniz bir anlamda isabet olmuş. Mardin’de istenen belgeleri hazırlayıp başvuru yapabilirsiniz. İyi günler.

 7. 09 Haziran 2016 - 09:39 | #7

  Mesut balta :

  Hocam ben sertifikamı İstanbul’da aldım Mardin’de kartımı çıkarabilirmiyim ikametgahım şuan İstanbul’da

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydının bulunduğu ilden yapılabilir. Kaydı Mardin’e alırsanız mümkün olur. İyi günler.

 8. 15 Haziran 2016 - 14:01 | #8

  Levent şimşek :

  Hocam ben 2009 da sertifika aldım hala kimlik çıkartmadım . Çıkartma şansım varmı .yada sınava girme şansım varmı tşkrlr

  Yenileme eğitimi almanız gerekir. Yenileme sınavlarına katılmak kaydıyla kalma-geçme yok. Yenileme kursu göreceğiniz yerden ilinizde istenen belgeleri öğrenip iki sertifika, rapor, vergi dekontu vb. ile kimlik başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler.

 9. 15 Haziran 2016 - 14:03 | #9

  Muhammet :

  Sınavı kazansam kimliği 5yıl içinde farklı ilde çıkartmak gibi şansım olur mu

  Eğitimi istediğiniz ilde alabilirsiniz. Kimlik başvurusu ise sadece ikamet kaydı olan ilden mümkün. İyi günler.

 10. 15 Haziran 2016 - 16:01 | #10

  Muhammet :

  @A.GÜLŞEN

  Bu işe girebilmek için ikamet kaydımı şuan ikamet ettigim yere aldırmak zorunda oldugum icin yaptırdım. Peki memleketime gitsem ikameti tekrar oraya aldırsam o şekilde kimliğimi almak gibi şansım olurmu illa basvurudaki ikamet ettigim yerden almam şartmı

  Sınav yerleri, sınavdan yaklaşık 10 gün kadar önce belli olur. Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı bulunan ilden yapılabilir. İkamet kaydınızı da aldırmak kaydıyla istediğiniz yerden başvurabilirsiniz. İyi günler.

 11. 12 Temmuz 2016 - 16:07 | #11

  mustafa :

  Hocam merhaba , 4 5 yıl önce silahlı güvenlik sertifikası almak için sınava girdim sınavı kazandım fakat kimlik için hiç bir başvuru yapmadım . Şuan kimlik çıkartabilir miyim kazanılmış hakkım devam ediyor mudur yoksa benim böyle bir hakkım söz konusu değil mi ? Bir de eğer hakkım var ise gittiğim kurs şuan kapalı gözüküyor nasıl bir yol izlemem gerekli yönlendirirseniz sevinirim

  Kimlik başvurusu yapmamak hak kaybı yaratmaz. Bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine başvurup eski kaydınıza ait ekran çıktısı alabilirsiniz. Bu belgeyi yenileme kaydı yaptırırken sertifika yerine kullanabilirsiniz. Yenileme eğitimi alacağınız kurstan, devamında yapılacak işlemleri öğrenmeniz doğru olur. Rapor alınması-verginin nereye yatırılacağı gibi işlemler illere göre değiştiği için en doğru bilgiyi oradan alırsınız. İyi günler.

 12. 23 Temmuz 2016 - 11:38 | #12

  Harun :

  Hocam selam ben 2007 de sılahsız olarak sınava gırmıs kazanmıstım ama kımlık çıkartmadım şuan silahlı belge almak ıstıyorum sılahsız olarak gırdıgım sınavı yenıleyıp sılahlı sınavına mı görmem gerek yoksa dırek sılahlı kursuna gıymek ıcın en bastan başlasam sorun olurmu eskı sılahsız almış olduğum belge

  Süreniz dolduğu için önce silahsız yenileme, sonra silah temel eğitimi alacak şekilde sıralama yapmanız gerekir. Yenilemede kalma-geçme yok, diğeri temel kapsamında olduğu için başarı şartı aranır. Silahlıya hak kazandıktan sonra üç sertifikanız ve ilinizde istenen belgelerde doğrudan silahlı kart başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler.

 13. 23 Temmuz 2016 - 14:36 | #13

  Harun :

  Hocam sorun olurmu sılahlı kursa bastan kayıt yaptırsam sılahsız almış olduğum belge sorun çıkartır mı

  @A.GÜLŞEN

  Silahsızdan geçmişsiniz neden tekrar masraf yapasınız ki, ayrıca ekonomik olarak da maliyetli olur ve sistemde önceki durumunuz görüneceği için mümkün değil. İyi günler.

 14. 26 Temmuz 2016 - 14:27 | #14

  Hakan :

  Hocam Merhaba,

  Ben sınavı kazandım sertifikamı aldım fakat o dönem gerek duymadığım için kimlik çıkarmadım. sertifikanın süresi şuan geçmiş halde bu durumda ne yapmam gerekli bilgi verebilir misiniz. Teşekkürler.

  Yenileme eğitimi almanız gerekir. 19.08.2016′ya kadar tamamlanacak şekilde eğitim alırsanız 02.10.2016 sınavına girmeniz mümkün. Daha sonra bir defaya mahsus rapor ve vergi masrafı yapmanız gerekecek. Hazırlanacak evrakı kursunuzdan öğrenmeniz uygun olur. İyi günler.

 15. 29 Temmuz 2016 - 15:40 | #15

  sinan :

  Merhaba ben silahli güvenlik hakkini kazandim sertifikamin cikmasini bekliyorum fakat bir buçuk ay sürermiş almak hemen ise başlamak istiyorum o cikana kadar geçici bir belge alabilir miyim

  Sertifika değil de kimlik bekliyorsunuz sanırım. Özel güvenlik olarak çalışabilmek sadece kimlikle mümkün olduğu için beklemekten başka çare yok maalesef. İkametinizin bulunduğu karakola uğrayıp yazınız geldiğince çabuklaştırılmasını rica edebilirsiniz sadece. İyi günler.

 16. 08 Ağustos 2016 - 06:38 | #16

  Volkan :

  Hocam 17.02.2017 kimlik surem bitiyor yenileme yapmak istiyorum araliktaki sinava girersem kimlik bitis tarihime kadar yeni kimligim cikarmi?

  Aralık 2016 sınavına girecek şekilde eğitim aldıktan sonra, kursunuzdan buna dair bir yazı alıp sertifika hariç diğer belgelerle soruşturmayı başlatabilirsiniz. Bu şekilde riske girmeden işlemlerinizi yetiştirmeniz mümkün olur. İyi günler.

 17. 18 Ağustos 2016 - 17:24 | #17

  serkan :

  merhaba hocam kimlik kartımı yenilemek için sınava girecegim 27 agustosta silahlı ve süresi doldu sınava girdikden kac gün içinde kartımı alabilirim acaba kartımı teşekkürler

  Kursunuzdan bir yazı alıp sertifika hariç diğer belgelerle kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Bu şekilde soruşturma için bekleyeceğiniz süreyi öne çekebilirsiniz. Ancak gereken belgeler, muhtemel süreler gibi konular illere göre değiştiği için kursunuza sormanız doğru olur. İyi günler.

 18. 27 Ağustos 2016 - 11:04 | #18

  Barış :

  Merhabalar.Benim sertifikamın süresi bu yıl ekim ayında sona eriyor. Ben kimlik çıkartabiliyormuyum.Yoksa sertifikam ile yenilemeyemi girmem gerekiyor.

  Başvuru, soruşturma derken kimlik süreniz dolacağı için yenileme eğitimi aldıktan sonra kimlik talep etmeniz gerekir. 21.10.2016′ya kadar tamamlanacak şekilde eğitim aldığınız takdirde 04.12.2016 sınavına girmeniz mümkün. Daha sonra her iki sertifika ve ilinizde istenen belgeleri kursunuzdan öğrenerek kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Daha önce kimliğiniz olmadığı için bir defaya mahsus vergi ve rapor isteneceğinden bilginiz olsun. İyi günler.

 19. 06 Eylül 2016 - 08:29 | #19

  Ibrahim1616 :

  Bugün sonuçlar açıklanacak diyorlar peki sertifikayi ne zaman alicaz ne zaman is basvurusu yapabilicz

  Sertifika-kimlik onayı süresi, işlemleri, istenen belgeler gibi konuları kursunuzdan sormanız gerekir. İyi günler.

 20. 09 Eylül 2016 - 09:11 | #20

  Kazım :

  MERHABA SILAHSIZ SINAVINI KAZANDIM KURS SERTİFİKA VERIYOR KIMLIKTEN ONCE O SERTIFIKE ÜCRETLİ Mİ

  Sertifika, kişinin aldığı eğitime dair sınavı kazandığını belgeler. Elbette ücret verilmez, kurs ücreti o belgeyi de kapsar. İyi günler.

 21. 09 Eylül 2016 - 09:12 | #21

  vuslat :

  Hayirli geceler hocam silahli kazandim almam icin ne yapmam lazim ne kadar sürede alabilorim

  Bundan sonraki tüm işlemleri kursunuzun rehberliğinde yürütmeniz gerekir. Bu işler, illere göre değişir. İyi günler.

 22. 09 Eylül 2016 - 09:13 | #22

  Mahmut :

  Hocam iyi günler sınavı yeni kazandım sertifakayı ne zaman verirler ?

  Bunun cevabını kursunuzdan alabilirsiniz. İyi günler.

 23. 09 Eylül 2016 - 09:14 | #23

  FAZLI YILMAZ :

  HOCAM 2008 YILINDA SERTİFİKA ALDIM KİMLİK KARTI ÇIKARMADIM
  ŞU AN ÇIKARMAK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM

  Duruma göre sertifika süresi dolmuş. Yenileme eğitimi aldıktan sonra kimlik talep etmeniz mümkün. Bunun için bulunduğunuz ildeki kurslardan birine başvurup 04 Aralık 2016 sınavına girecek şekilde eğitim almanızı tavsiye ederim. Sonrasında istenen belgeler, işlemler hakkında kursunuz size yardımcı olacaktır. İyi günler.

 24. 10 Eylül 2016 - 09:37 | #24

  cemal babayigit :

  Hocam ben dosyami verdim kartim basilmis emniyete gittigimde direk alabiliyormuyum karti basilmis olarak yoksa bekletiyolarmi

  Yeni tip kimlik kartları kayıtlı ikamet adresine gönderiliyor. Yeni kart başvurusu için istenen dekont, biyometrik fotoğraf vb. belgeleri verdiyseniz adrese gelmesini beklemeniz gerekir. İyi günler.

 25. 17 Eylül 2016 - 11:55 | #25

  adem :

  Hocam ben acil olarak silahsız sertifika çıkarmak istiyorum tahminen bana ne kadara masraf olur ?

  Kategoriler/Kimlik Maliyeti bölümünde giderlerle ilgili bilgi var. 21.10.2016′ya kadar tamamlanacak şekilde eğitim alırsanız 04.12.2016 sınavına girebilirsiniz. İlk hakkınızda geçerseniz iliniz ve kursunuza bağlı olarak yeni yıldan önce sertifikayı, yılın ilk ayında da kimliği almanız mümkün olabilir. İyi günler.

 26. 17 Eylül 2016 - 11:56 | #26

  Dürdane :

  Hocam merhaba ben 2011 kimliğimi çıldırdım hiç bir yerde bilgi vermedim şimdi yenileme sınavına girdim ama evraklarla eski güvenlik kartının fotokopisini istiyorlar çalındığı için yok elimde ne yapabilirim

  Eski kartınızı kaybettiğinize dair bir dilekçeyi de başvuru evrakına ekleyiniz. İlinizdeki durumu bilmeleri açısından daha detaylı bilgiyi de kursunuza sormanız doğru olur. İyi günler.

 27. 26 Eylül 2016 - 08:50 | #27

  faith aydın :

  Hocam benim sorum şöyle sertifikam hazır almaya gidicem ama param yok şuan vergi vermeye ve kimlik çıkartmaya. sürem ne kadar benim napıcam

  2016 sonuna kadar vergi 501 TL, 2017′de artacak. Başvuru yapmamanız, hak kaybı açısından sorun olmaz. Sadece vergi artar, rapor bir yıl geçerlidir. Gecikirseniz yenisi istenir. İyi günler.

 28. 26 Eylül 2016 - 08:52 | #28

  uluca :

  silahlı güvenlik kimliğimi çıkarmak için gereken tüm belgeleri emniyete teslim ettim 2 aydan fazladır kimlik için emniyetten alamadılar normalde 1 1 buçuk ay bekletiyorlar benim yapabilecegim bişey var mi hani aradım polis bekleyin dedi ama oyleyken de çok iş kaçırdım.mahkemeye gitmem lazım mi

  Silahlıların mahallinden yapılan soruşturma zaman alabilir. İkametinizin bulunduğu karakola/ilçe emniyete uğrayıp sorabilirsiniz. Onun dışında beklemekten başka yapacak bir şey yok maalesef. Kanunen soruşturmaların bir ay içerisinde tamamlanması gerekir. Ancak emniyet personelinin OHAL nedeniyle yoğun mesaisi bu gibi idari hizmetleri aksatmış olabilir. İyi günler.

 29. 30 Eylül 2016 - 07:47 | #29

  Mehmetboztekin :

  Ben sınavı kazandım sertifikamda aldım ama hakkımda açılmış icra davası var kimliğimi yinede alabilirmiyim yoksa boşuna uğraşmayın mı

  İcra davaları, bir yıl ve üstü HAGB’siz ceza almamak kaydıyla özel güvenliğe engel hal değil. İyi günler.

 30. 30 Eylül 2016 - 07:48 | #30

  Hasan ünder :

  Hocam ben sınavı kazandım ama güvenlik kimliğimi almak için randevu alamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  İstanbul’da iseniz geçen gün bir yorumcunun belirttiğine göre saat 15.00-17.00 arası randevu sistemi açılıyor ve günlük 100 kişi olunca kapanıyormuş. Ancak İstanbul olduğu için net bilgim yok, kursunuza danışmanız doğru olur. İyi günler.

 31. 07 Ekim 2016 - 15:20 | #31

  Mehmet :

  HOCAM BEN 01.10.2016 YANİ 2 GÜN ÖNCE SINAVA GİRDİM SİLAHSIZ OLARAK . NE KADAR SÜREDE SERTİFİKAMIZI VERİYORLAR BİR BİLGİNİZ VAR MI ? DAHA ÖNCE 2 HAFTA İÇİNDE VERİRLER DEMİŞTİ ŞİMDİ SORUYORUM 1 AY ‘ I GEÇER DEDİ .

  Sertifika ve kimliğin ne kadar zamanda onaylanacağı konusunda sadece kursunuz bilgi verebilir. Onlar hazırlayıp onaylatacak, dolayısıyla bizlerin bilmesi imkansız. İyi günler.

 32. 17 Ekim 2016 - 13:03 | #32

  turan tendik :

  hocam ben 66. dönem silahlı kazandım sınav mesai bitimine doğru acıklandı ve en geç nezaman kursyerkerine gitmemiz ve evrakları teslim etmemiz gerekir

  Sertifikayı kursunuzdan alırken yapılacak işlemleri de öğrenmeniz gerekir. Bu işler, illere göre değiştiği için başka ildekilerin bilmesi imkansız. İyi günler.

 33. 17 Ekim 2016 - 13:04 | #33

  HALİL DENİZ :

  HOCAM MERHABA BEN SİLAHLI GÜVENLİK SERTİFİKAMI 2015 Ş.N BAŞINDA ALDIM KİMLİK KARTIMI HENÜZ ÇIKARMADIM ACABA TAMALACAĞM EVRAKLARDA SAĞLIK RAPORUNDA BİR SIKINTI CIKARMI TEKRAR YENİLEME İSTERLERMİ SAĞLIK RAPORUNDA

  Sertifika tarihinize göre başvuru yaptığınız tarihle arada bir yıldan fazla zaman varsa emniyetten rapor istenebilir. Net bilgiyi emniyete başvurarak alabilirsiniz ancak. İyi günler.

 34. 19 Ekim 2016 - 10:47 | #34

  fatih aydoğan :

  HOCAM BEN YENİLEME SINAVINA 2015 MAYIS AYINDA GİRDİM AMA EVRAKLARI GEÇEN HAFTA EMNİYETTE TESLİM ETTİM BU İŞİN SORUŞTURMASIDA VARMIŞ TAHMİNİ KAÇ GÜNDE ELİME ULAŞIR.

  Süre illere göre değiştiği için kursunuza danışmanız uygun olur. İyi günler.

 35. 31 Ekim 2016 - 12:48 | #35

  Oguz :

  Hocam selamünaleyküm kasimin 4′unde dosyami teslim etcem kimliğim kaç gün sonra çıkar acil cevap bekliyom hocam

  Başvuru yaptığınız yere sormanız gerekir. Bu işlemler illere göre değiştiği için sağlıklı bilgi vermek mümkün değil. Acil durumlarda da doğru adres kursunuz olabilir. Ne de olsa aynı ilde olduğu için daha fazla bilgileri vardır. İyi günler.

 36. 07 Kasım 2016 - 10:53 | #36

  ÇETİN :

  HOCAM MERHABA BEN 2013 YILINDA SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK SINAVINI KAZANDIM FAKAT DAHA SONRA HERHANGİ BİR İŞLEMYAPMADIM SERTİFİKAYI ÇIKARTMAK İÇİN HAKKIM DEVAM EDİYORMU

  Sertifikanızın üzerinde geçerlilik tarihi yazması gerekir. 2013 ise 2018′e kadar vaktiniz var demektir. Eski kursunuzdan kimlik başvurusunda istenen belgeleri öğrenmeniz doğru olur. İyi günler.

 37. 07 Kasım 2016 - 10:56 | #37

  Gökhan :

  Hocam iyi günler ben sınavı kazandım.harcini gerek ödemeyi kimlik parasını yatırdım bana 10 güne kimliğin çıkar mesaj gelince gelirsin dediler ama 3 hafta oldu mesaj gelmedi ne zaman çıkar tahminen

  Yeni kimlik dağıtımı başladığından beri neredeyse her ilden farklı uygulamalar duyuyoruz. Dolayısıyla bu sorunuza doğru cevabı sadece başvuru yaptığınız yer veya aynı ilde olması nedeniyle kursunuzdan alabilirsiniz. Başkalarının bilmesi mümkün değil maalesef. İyi günler.

 38. 07 Kasım 2016 - 12:44 | #38

  A.GÜLŞEN :

  Hasan :

  66sinavindan 59aldim buradaki tavsiyelerden itiraz ettim 61almisim tsk Ankara özel güvenlik Hayatta herkese tavsiye ediyorum Ankara özel güvenliği

  Şimdiye kadar 2 puanlık bir düzeltme yapıldığını duymamıştım, demek ki oluyormuş. Tebrikler.

  Demiştik ama şimdi öğrendiğimize göre 66.Temel sınavdan 2 soru iptal edilmiş. Sizin puanların sırrı da bu demek ki. Yine de tebrikler.

 39. 08 Kasım 2016 - 13:29 | #39

  Gülçin.k :

  Mrb özel güvenlik şubesi bıraktığım evraklardan sonra mesaj geldiğinde evrakları alırsın demişlerdi. Fakat hiç bir şekilde bana bir mesaj gelmedi acaba benim bunu takip edebileceğim bir yer yok mu. kimliğim geldiyse bana ulasamadılarsa falan diye

  Kimlik onay işlemleri illere göre değiştiği için bu sorunuza doğru cevabı sadece kursunuzdan alabilirsiniz. İyi günler.

 40. 15 Kasım 2016 - 09:01 | #40

  Kartal :

  Hocam Ben Silahlı Sınavı Kazanmalı 3 Yıl Kadar Oldu Fakat Sonrasında Hiçbirşey Yapmadım Şu an Sertifikalı Alabilirmiyim

  Sertifikayı kursunuzdan, kimliği emniyetten almanız gerekir. Önce kursunuzla görüşüp ilinizde istenen belgeleri öğrenip hazırlamanız doğru olur. Daha sonra sertifika üzerinde yazan tarihin kalan bölümü için geçerli kimlik kartı müracaatını yapabilirsiniz. İyi günler.

 41. 17 Kasım 2016 - 08:19 | #41

  Mehmet :

  Hocam 29.09.2016 dosyamı teslim ettim 50 gün oldu kimlik kartım daha gelmedi

  Onay süreleri illere göre değiştiği için başvuru yaptığınız emniyet birimi veya kursunuz dışında bu durumun sebebini kimse bilemez maalesef. Bu iki yerden sorup araştırmanız gerekir. İyi günler.

 42. 18 Kasım 2016 - 14:15 | #42

  akın :

  iyi günler hocam ben 2014 sınava girdim kazandım ama kimligi alamadım şimdi almayı düşünüyorum gittigim kurs sertifika verdi sertifika bende bir süresi varmı acaba teşekkürler kolay gelsin

  Sertifikanız üzerinde yazan süre dolmadan kimlik başvurusu yapabilirsiniz. O süre dolduktan sonra da yenileme eğitimi alarak süreyi beş yıl daha uzatmanız mümkün. Kimlik çıkarmamak hak kaybı yaratmaz. Ancak başvuru yaptığınız tarihte geçerli rakam üzerinden vergi yatırmanız, sağlık raporu almanız gerektiğinden bilginiz olsun. İyi günler.

 43. 18 Kasım 2016 - 14:17 | #43

  Volkan :

  Merhabalar ben sınavı geçtim harcıda yatırdım ve butün evraklarımı bayrampasa ozelguvenlik subesine 246 nolu odaya teslim ettim telefona msj gelecek dendi ama 2,5ay oldu haberde yok daha beklermiyim yada randevu almammı gerek yoksa önce msj mı gelicek emniyettrn kafam karıştı cvbınizi beklicem tesekkurler

  Kimlik onay işlemleri illere göre değişiyor. Randevulu sistem ve yeni kimlik dağıtımı başladıktan sonra bu durum tamamen kesinleşti. Hiç bir ilde onay süresi ve istenen belgeler birbirini tutmuyor. Dolayısıyla ne desek doğru olmaz. Kursunuz ve başvuru yaptığınız yer bilgi sahibi olabilir. İyi günler.

 44. 09 Aralık 2016 - 15:28 | #44

  süleyman :

  hocam merhaba silahlı özel güvenlik sınavını kazandım ve 1 bucuk yıl gectı cıkartmadım ne yapmam gerekir süresi var mi çikartmak için

  Raporların geçerlilik süresi bir yıl olduğu için yeniden almanız gerekir. Sertifika üzerindeki süre kendi kendine ilerlediği için hak kaybınız olmaz. Kalan süre için gerekli belgeleri hazırlayıp başvuru yapabilirsiniz. İyi günler.

 45. 09 Aralık 2016 - 15:30 | #45

  Semih şahin :

  Merhaba hocam
  Özel güvenlik silahsız kimlik yenileme sınavına 04.12.2016 tarihinde girdim sınav sonuçlarının 23.12.2016 tarihinde açıklanacağı nı söylediler
  Benim kimliğin süresi 10.01.2017 tarihinde doluyor
  Normal süreçte yetişirmi bundan sonraki süreç nasıl işliyor bilgilendirirmisiniz

  Sertifikayı beklemeden randevuyu almanız doğru olur. Ancak randevu sisteminin tüm illerde uygulamaya geçip geçmediğini bilmiyorum. Gerekli belgeler ve randevu ile ilgili detayları kursunuzdan öğrenmeniz doğru olur. Randevulu sistemde gününüz dolmadan başvuru yapmış olursanız onbeş gün geçerli belge veriliyormuş. O sürede de kimlik, adresinize posta yoluyla ulaşıyor. Durumu buna göre değerlendirebilirsiniz. İyi günler.

 46. 10 Aralık 2016 - 09:19 | #46

  Gazi boztepe :

  Hocam merhaba
  Ben silahsiz sertifikasini aldim ama yaka kartini alamadim randevu almistik 09.12.16 tarihene almistik yalniz tarih gectii ama randevu gozukuyo o tarihe yeniden mi alacaz yardimci olurmusunuz

  Randevulu sistemin detayları hakkında hiç bir bilgim yok inanın. Ankara ve İzmir’de randevu günü değiştirmek mümkün diyorlar. İllere göre değişebildiği için kursunuza danışmanız daha doğru olur sanırım. İyi günler.

 1. 15 Şubat 2009 - 13:29 | #1