Sınavları kazandım kimliğimi ne kadar sürede çıkarmam gerekir ?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Sınavı kazandıktan sonra beş yıl geçerlilik süresi vardır. Bu süre içinde dilediğiniz zaman çıkarabilirsiniz.

Bu yazı bugün : 65, toplamda : 71876 kişi tarafından okundu.

 1. 22 Aralık 2015 - 16:10 | #1

  vardar :

  Hocam sınavı kazandım ama harç parası verecek mali imkanım yok bu konuda devleti yardımı olabilir mi. Teşekkürler

  Devleti bilmem ama belediyeler zaman zaman yardımcı olabiliyor sanırım. Muhtarınızla görüşmeniz yararlı olabilir. İyi günler.

 2. 15 Ocak 2018 - 11:46 | #2

  fatih :

  merhaba, 3 ocak sınavını silahlı olarak kazandım ve kimlik başvurusunda bulunacağım. Sertifika ne kadar sürede çıkıyor bilginiz var mı. teşekkürler..

  03 Aralık 2017 sınavını kazandınız sanırım, sertifikayı da almış olmalısınız. Sorduğunuz kimlik olmalı. Kimlik onay işlem ve süreleri illere göre değiştiği için kursunuza sormanızı tavsiye ederim. Ankara’da 3 ayı buluyor. İyi günler.

 3. 20 Şubat 2018 - 10:51 | #3

  Tugba :

  Güvenlik sınavını geçdım sertıfkamıda cuma günü alcam kimlik kartlarımız çıkana kadar sertıfkamızla calısa bılırmıyız

  Özel güvenlik olarak çalışabilmek sadece kimlikle olur, sertifika sınav başarısını gösterir belgedir. Kimlik yerine geçmez. Çalışmak için kimlik başvurusunu bir an önce yapmanızda yarar var. İyi günler.

 4. 21 Şubat 2018 - 08:34 | #4

  Cengizhan :

  Hocam mrb 2009 veya 2010 sınav ı gectim ama ne para yatırdim ne belge cıkarttım öyle kaldı simdi cıkartsam oluyormu acaba bidaha sınava falanmı girmem gerekiyor

  Elinizde sertifika varsa bulunduğunuz ildeki kurslardan birine kayıt olup yenileme eğitimi almanız gerekir. Yenileme sınavlarına katılma şartıyla kalma-geçme yok. Rapor-vergi masrafını bir defaya mahsus yapmanız gerekir. 22.02.2018′de kurs başlayacak şekilde kayıt olursanız 08.04.2018 sınavına yetişmeniz mümkün. Sonrasında yapılacak tüm işlemler için sadece kursunuz yol gösterebilir, illere göre değişebiliyor çünkü. İyi günler.

 5. 23 Şubat 2018 - 14:11 | #5

  Tuncay :

  sınavı kazandım sertifika kaç gün icinde gelir ?

  Sınav dışındaki işlemler merkezi değil, yerel makamlardan yürütülür. Sertifikayı hazırlayıp onaylatacak yer kursunuz olduğu için bu sorunuzun cevabını kursunuz dışında bir yerden almanız mümkün değil. İlinizde başvuru ve istenen evrak konusunu da kursunuzdan öğrenip yapmanızda yarar var. İyi günler.

 6. 05 Mart 2018 - 11:52 | #6

  esrayalnan :

  Merhaba ikametim ayvalikta ama Ankara dan bsvru yaptm 8 nisnda gidicem sinava.kimligimi burda cikartsam olurmu. Tekrar kimlik icin gitgel yapmam gerekiormu.

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı olan ilden yapılabilir. Tercih sizin ya ikamet kaydını alırsınız, ya da başvuruyu oradan yaparsınız. İyi günler.

 7. 06 Mart 2018 - 09:27 | #7

  Cüneyt :

  Hocam ben 3 aralık 2017 sınavına girdim ama benim girdiğim sınav silahlı ben silahsız kazandım silahsız alabiliyormuyuz

  Silahsız sertifikayı kurstan alıp kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Silahlı için de sınav ücretini zamanında yatırıp kursunuza vermek kaydıyla kalan sınav haklarınızı kullanabilirsiniz. Konuyu kursunuza danışmanız halinde daha detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler.

 8. 07 Mart 2018 - 06:57 | #8

  Ali :

  hocam hayırlı günler . ben silahsız güvenlik kursuna yazıldım derslerimi sorunsuz şekilde işledim sınavı 88 le kazandım güvenlik kursunu aradığımda geri kalan işlemlerinizi biz yapacaz dedi ve aradan bucuk ay geçti bugün msj geldi akşam üstü diyorlarki sertifikalarınızı yarın sabahtan itibaren alabilirsiniz . diyorlar yani sertifikam hazırsa güvenlik soruşturmasına girmişmidir benim uyuşturucudan şuanda görülmekte olan bir mahkemem sabıka kaydım temiz yani sadece mahkekem var ve bu mahkemedende denetim alacam. yani sertifikam çıkmışsa bundan sonra sorun çıkmazmı . çıkarsa nerde nasıl bir sıkıntı çıkar . çıkmaması için nasıl bir yol izlemem gerek yada çıkmayacaksa sıkıntı nasıl bir yol izlemeliyim ?

  Uyuşturucudan işlem gören birinin danışıp sormadan, en azından kursuna bilgi vermeden eğitim alması yanlış olmuş. Uyuşturucuda kamu davasının düşmesi için bir veya beş yıl bekleniyor. Bu süreler, işlemin savcılıkta veya mahkemede yürütülmesine göre değişiyor. Detaylarını bilemiyorum. Kurs sadece sertifikayı hazırlayıp onaylatır. Soruşturma ve diğer işlemler için kişinin kendi başvuru yapması zorunludur. Tüm bunları kursunuzla görüşmenizde yarar var. Uyuşturucu ile ilgili durumu da sorsunlar mümkünse. Eğer beş yıl bekleyecekseniz vergiyi yatırıp beklemek veya düşme kararı çıkınca almak seçeneklerinden hangisi size uyar bilemiyorum. Sorularınıza doğru, yeterli ve açık cevabı alabileceğiniz yer kursunuzdur. İyi günler.

 9. 12 Mart 2018 - 11:12 | #9

  Selim :

  Sertifikayı almak ücretlimi

  Sertifika değil, özel güvenlik eğitimi ücretlidir. Sertifika sınavın kazanıldığını gösterir belgedir. Yan sütun Kategoriler/Kimlik Maliyeti bölümünde giderlerle ilgili genel bilgi var. İyi günler.

 10. 13 Mart 2018 - 12:18 | #10

  Songül :

  Merhaba hocam ben 5 yıl önce güvenlik kursuna gittim sınavı kazandım ama elimde bir belge yok gittiğim kurs yeri de kapanmış ne yapmam gerekiyor ben sertifikayi çıkarmak istiyorum belgelere nerden ulaşabilirim yardım edermisiniz

  Nüfus cüzdanınızla birlikte iliniz özel güvenlik şubesine başvurup sınav sonucunuz hakkında ekran çıktısı talep edin. Bu belge ile yenileme eğitimi alıp kimlik başvurusu yapabilirsiniz. İlinizde istenen belgeleri de kursunuzdan öğrenmeniz gerekir. Daha önce kimliğiniz olmadığı için bir defaya mahsus vergi/rapor masrafınız olur. İyi günler.

 11. 14 Mart 2018 - 07:20 | #11

  burhan :

  hocam benim güvenlik kartımın süresi 12/07/2018 doluyor ben nisandaki sınavı kaçırdım kayıt yaptırmadığım için mayıstaki sınava gireceğim ne kadar sürede kimlik kartım yenilenir acaba

  Sertifika ve kimlik onay süreleri, istenen belgeler, yapılacak işlemler vb. tüm detaylar illere göre değişir. Bu nedenle sertifikayı alacağınız zamanı kursunuzdan öğrenip randevuyu erken almak zaman kazandırabilir. İlinizde soruşturma bir aydan az sürüyorsa yetişmeniz mümkün olabilir. Daha detaylı bilgiyi sadece kursunuzdan alınabilirsiniz. İyi günler.

 12. 14 Mart 2018 - 16:01 | #12

  oğuz :

  merhaba hocam, ben 2016 haziran ayında güvenlik sertifikasını aldım. ama güvenlik kartını çıkarmadım. şimdi güvenlik kartını çıkarmak istiyorum, 2016 da almış olduğum belgeler( sağlık raporu vs.) hala geçerlimidir, yoksa tekrardan sağlık raporu almam gerekirmi.

  Özel güvenlikte raporlar bir yıl geçerlidir. İşlemler, istenen belgeler illere göre değiştiği için kursunuza danışarak belge hazırlamanız uygun olur. İyi günler.

 13. 21 Mart 2018 - 06:54 | #13

  halil :

  merhabalar benim eşim 19.04.2013 te sertifika aldı ama kimlik bastırmadı 19.04.2018 gecerlilik süresi doluyo ama şöyle bi sorunumuz var bnm eşim asker çarşı izni iznide yok ne yapabilirim

  Kimlik başvurusundan sonra yaklaşık onay tarihine göre en az altı ay daha çalışma süresi olması gerekir. Son altı ayı kalanlara bile yenilemeden sonra başvurmaları söyleniyor. Dolayısıyla eşinizin başvurması mümkün olsa bile kalan süre nedeniyle kabul edilmez. Terhisinden sonra yenileme eğitimi alıp başvurabilir. Sürenin dolması hak kaybı yaratmaz. İyi günler.

 14. 29 Mart 2018 - 08:10 | #14

  EYÜP :

  Hocam sertifikamın günü bitti ama tekrar sınava girdim kazandım dosyayı da emniyete teslim ettim ama ama halen soruşturmada ben şuan bir yerde güvenlik olarak işe başlaya bilirmiyim teşekkürker

  Ankara’da çalışan yenilemelere, işleri ile ilgili sıkıntı yaşamasınlar diye kimlik gelene kadar geçerli olan başvuru yapıldığını gösterir belge veriliyor. İlinizde böyle bir uygulama olup olmadığını kursunuzdan öğrenebilirsiniz. Eğer bu uygulama varsa ve çalışmadığınız için verilmediyse uğrayıp işe gireceğinizi belirterek talep etmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 15. 02 Nisan 2018 - 11:39 | #15

  Ahmet :

  Hocam 10 gun oldu bn evraklari verdm jandarma ya ne zaman cikarr ve bize msj falan gelecekmi nasl ulasir bna

  Kimlik başvuru ve teslim işlemleri illere göre değiştiği için sorunuza ancak kursunuzdan sağlıklı ve doğru bilgi alabilirsiniz. İyi günler.

 16. 05 Nisan 2018 - 08:01 | #16

  Numan :

  Mrh kolay gelsin..4 şubat da sınava girdim yenileme evrakları,sertifikamı aldım jandarmaya verdin 17.04.2018 de yaka kartım süresi bitiyor bi sorun olur mu teşekkür ederim..

  Kimlik başvurusu yaptığınıza dair elinizde belge varsa işyerinize vermeniz yeterli. Özel güvenlik şube belge veriyor ama jandarmanın uygulamasını bilemiyorum. Kursunuza sormanızda yarar var. İyi günler.

 17. Numan
  05 Nisan 2018 - 14:01 | #17

  Güvenlik şubeye görüştüm bugün jandarmaya evrakları verdiniz mi dedi memur verdiğimi söyledim sertifikaya mühür imza vurulduysa yeterli dediler teşekkür ederim kolay gelsin

 18. 06 Nisan 2018 - 10:50 | #18

  volkan :

  Hayırlı günler hocam ben Silahzı güvnlik sınavını geçtim benim yargıtayda olan bir davam var ve bu davanın içerigi kaçak iddaa bahis benden davamın kararını istediler dosyama koydum teslim ettim bana mesaj geldi1,5 ay sonra KİMLİK MURACATINIZ SONUCLANMIŞTIR TEBLİĞAT İÇİN ŞUBEMİZ 246 NOLU odaya geliniz diyor Şimdi kimlik kartımımı teslim alıcam yoksa alamıcakmıyım sorunmu cıkmıs bilmiyorum tedirgin oldum

  Özel güvenlikte suçun türü ve cezanın süresine bakılır. Eğer ceza süresi bir yıldan fazla ise olumsuz sonuçlanır. Ancak işlemler ve yürütülme şekli illere göre değiştiği için yanlış yönlendirmek istemem. Kursunuza danışmanızı tavsiye ederim. Mesajda geçen ifadenin ne anlama geldiği konusunda mutlaka daha açıklayıcı bilgi vereceklerdir. İyi günler.

 19. 07 Nisan 2018 - 11:15 | #19

  ahmetk :

  sa hocam güvenlik sertfkikasına yazıldım ama hiçbir eğitimine gitmedim.kurs ücretini ödemek zorunda mıyım sınava girmeyeceğim için.

  Kursunuzun emniyete yaptığı bildirimde isminiz varsa ücretin tamamı değilse de bir kısmını ödemeniz gerekebilir. Bu konu tamamen kursunuzla sizin aranızda aslında. İşin bu kısmı ticarete girdiği için karışmak doğru olmaz sanırım. Ancak bildirim yapıldıysa bunu bilet alıp otobüse binmemek gibi düşünebilirsiniz. Bilet alıp binmeyen yolcu parasını öder, aksi halde firma parasını ödeyecek birini o yere alabilirdi diye yorumlanıyor genelde. Çatışmaya girmeden mazeretinizi izah ederek görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 20. 12 Nisan 2018 - 07:19 | #20

  Kadir :

  Merhaba ben 8 nisan 2018 sınavına girdim (silahli)sınavı kazanmişsam ne zaman seltefika gelir bide seltefika geldikten sonra hemen kart için başvuru yapmak lazim mi yani süresi varmı bide saglik raporu kayıt için çıkartmıştım onu kayıt yaptığım yerden gerimi alacam (şimdiden teşekkürler)

  Sınavdan sonraki tüm işlemler illerden yürütülür. İllerde standart olması gereken uygulama maalesef değil. Dolayısıyla tüm sorularınıza doğru cevabı ancak kursunuzdan alabilirsiniz. Sağlık raporu bir yıl geçerli, bir yılı geçerseniz yeniden almanız gerekir. Rapor aslını kursunuzdan geri alabilirsiniz. İyi günler.

 21. 19 Nisan 2018 - 14:15 | #21

  Rıfat :

  Selamlar güvenlik sertifikamı aldım İstanbul’da ikamet ediyorum kimliğimi hiç çıkartmadım herhangi bir ilden kimliğimi çıkartabilir miyim halen İstanbul’da ikamet etmekteyim cevabınızı bekliyorum iyi günler

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı bulunan ilden yapılabilir. İyi günler.

 22. 24 Nisan 2018 - 12:33 | #22

  Songul :

  Silahlı guvenlik sertifikası almak istiyorum ankarada ikamet ediyorum acaba herkurs ış imkbanı yaratabılırmı yoksa birkac bilindik kurslaramı muracat etmeliyim bilemedim

  Yan sütunda Kimlik Maliyeti başlığında verilen bilgileri okuyunuz. Kursların iş vaat etmesi, hatta bunu ima etmesi bile kapatılma sebebi olmasına rağmen yapanlar ve inananlar var maalesef. Önceliğiniz, diğer yorumda da belirttiğiniz gibi bir seferde sınavı geçebileceğiniz eğitim almak olmalı. Maliyet konusunda başta yanıltıcı bilgi verip sonra, pahalı bulduğunuz diğerlerinden çok daha fazlasını ödemek zorunda kalmamak için iyi araştırın. Telefonla yetinmeyip elediğiniz birkaçını bizzat görüp karar vermenizi tavsiye ederim. Kızılay’ı düşünürseniz iletişim bölümünde adres bilgimiz var, biz de bekleriz. İyi günler.

 23. 24 Nisan 2018 - 12:35 | #23

  Mahsum budak :

  Selam hocam bn 74 donem sinavinda kaldim ve 75 donem 8 nisanda sinava girdim ve bu sefer kazandim yalniz suan memleketimde degilim izmirdeyim calisiyom haziran ayinda memlekete gitmeyi dusunuyom haziran ayinda evraklari dosyalari tamamlayip emniyete gotursem sknti olurmu lutfen bana yardimci olun sinavimin yanmasina tahammul edemem 3 sene girdim yeni bu sene kazandim bu sinavim yanarmi hocam ne yapmam lazim

  Sertifikayı kursunuzdan aldıktan sonraki beş yıl içerisinde istediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz. Süre kendi kendine ilerlediği için başvuru yapmamaktan ötürü hakkınız yanmaz. Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydı olan ilden yapıldığı için ilinizde istenen belgeleri öğrenip hazırlamanız uygun olur. İyi günler.

 24. 25 Nisan 2018 - 07:45 | #24

  Bekir :

  Hocam merhabalar ben 2012 de (silahlı) güvenlik sınavını başarıyla tamamladım. Sertifikamı aldım, Yalnız şuan 2018 yılındayız.Ben kimliğimi çıkartmak için hiçbiryere başvurmadım öylece kaldı. Şimdi kimliğimi çıkartmak istiyorum ne yapmam gerekir. Yenilemek yetiyormu. Yetiyorsa dilekçede bu durumu belirtmem gerekiyormu.Sonuçta eski kimlik kartımın fotokobisi isteniyor oda yok. Lütfen yardımcı olurmusunuz.

  Sertifika üzerinden beş yıl geçtiği için önce yenileme eğitimi almanız gerekir. Yenilemede sınavlara katılma şartıyla kalma-geçme yok. Yenileme sertifikasını aldıktan sonra bir defaya mahsus rapor ve vergi masrafı yapmanız gerekecek. İki sertifikayla başvuru yaparsınız. İlinizde istenen diğer belgeleri yenileme kursunuzdan öğrenip hazırlamanızda yarar var. İyi günler.

 25. 27 Nisan 2018 - 15:24 | #25

  Erol :

  Mrb.19.07.2018 de kimlik suresi bitiyor.Sertifika icin muracaatimi yaptim fakat Haziran daki sinava yetisemiyorum.12 agustosta girebiliyorum.isten cikarma soz konusu.ne yapmam lazim yardimci olurmusunuz.

  Süresi dolmadan kimlik başvurusu yaptığına dair emniyetten alınan belgeleri işyerleri kabul etmek zorunda. Ancak sizin durum farklı, süre bittikten sonra sınava girecekseniz. Söze edilen belgeyi alabilmeniz en iyi Eylül ortasını/sonunu bulur. Sertifika ve kimlik onay süreleri illere göre değiştiği için kursunuza danışmanızda yarar var. Süre bitimi ile başvuru belgeleme arasında iki aydan fazla zaman var görünüyor, bu durumda işyerinizi ikna etmeniz zor gibi. Kimliksiz çalıştıranlara hem para, hem hapis cezası söz konusu olabiliyor çünkü. Maalesef yapacak bir şey yok. İşyeriniz ücretsiz izin verirse lehinize olabilir. İyi günler.

 26. 30 Nisan 2018 - 09:21 | #26

  volkan :

  Mahkememden dolayı kart vermediler bana vergi dairesine yatırdıgım paramı geri alabilicegimi söylediler bunu nasıl geri alabilirim direk gitsem paramı iade ederlermi ?

  Emniyete verdiğiniz vergi dekontunun asıl suretinin arkasına “işlem görmedi” veya benzeri bir açıklama yazdırıp geri almanız gerekir. Yatırdığınız vergi dairesine başvurunuz halinde geri alabilirsiniz. İyi günler.

 27. 02 Mayıs 2018 - 10:52 | #27

  Meryem :

  Merhaba ben 01.03.2018 de ankara aşti özel güvenlik şubeye evrakları teslim ettim kartım henüz gelmedi nereye sorabilirim yardımcı olur musunuz?

  Kimlik başvurularının takip edilebileceği bir web adresi veya telefon numarası yok maalesef. Ankara’da en az üç ay sürdüğü söylenebilir. İyi günler.

 28. 07 Mayıs 2018 - 09:04 | #28

  Ramazan Ertürk :

  hocam merhabalar ikametgahım Konya’da ama ben İstanbul’da yaşıyorum kursunda İstanbul’da şimdi sınava girip kazandıktan sonra kartımı Konya’da çıkarsam ne kadar süre beklerim

  Kimlik onay süreleri illere göre değiştiği için bilemiyorum. Konya’daki kurslardan veya Konya Öz.Güv.Ş.’den doğru bilgi alabilirsiniz. İyi günler.

 29. 08 Mayıs 2018 - 13:39 | #29

  Deniz Yılmaz :

  Özel güvenlik kimlik kartı başvurunuz sonuçlanmıştır.tebligat İçin özel güvenlik şb müd 246.odaya geliniz.mesajı ne demek istiyor.olumlu mu olumsuz mu?

  Ankara’da böyle bir uygulama yok, bulunduğunuz ildeki uygulamalar hakkında en sağlıklı bilgiyi sadece kursunuzdan alabilirsiniz. İyi günler.

 30. 09 Mayıs 2018 - 16:32 | #30

  Deniz Yılmaz :

  Herhangi göz altı tutuklu ya da hüküm kararım yok.tebligat ne oluyor güvenlik kartı sonuçlanmıştır derken

  Diğer yorum cevabında da belirttiğim gibi bunu aynı ilde olması nedeniyle kursunuza sormanızı tavsiye ederim. Gerçekten bilgim yok, biz Ankara’dayız burada öyle bir uygulama yok. İyi günler.

 31. 10 Mayıs 2018 - 08:45 | #31

  Akın :

  Kolay gelsin hocam ben sınava girdim 3 . ayı oldu kazandım ama hala kartım gelmedi ptt ile gelcek denildi ptt getirdi belkide benim haberim yok evde kimse olmadıgından nasıl anllicam bunu ?

  PTT kargo önceden mesajla bilgi verip geliyor bildiğim kadarıyla. Ancak kart basım işinin devredildiği nüfus müdürlükleri henüz bu işe başlayamadı. Dolayısıyla soruşturmanız tamamlanmış olsa da kimlik gelmesi sıkıntılı. Başvuru yaptığınız yere uğrayıp sormanız veya aynı ilde olması nedeniyle kursunuza sormanızda yarar var. İyi günler.

 32. 11 Mayıs 2018 - 13:14 | #32

  AYBERK :

  Merhabalar iyi günler 2017 mayıs ayında sertifikamı aldım. Kimliği çıkartmam için iem den randevu almam gerekiyor ama hiç boş yer yok. Kimliği çıkartmam için sertifikanın geçerlilik süresi varmı? varsa kaç yıl geçerlidir acaba. Yardımcı olurmusunuz?

  Sertifikanın geçerlilik süresi üzerinde yazar. Raporun bir yıl geçerli olduğunu, vergiye her yılbaşı zam geldiğini belirteyim. Yazılı süreler arasında rapor-vergi durumunu dikkate alarak başvuru yapabilirsiniz. İyi günler.

 33. 23 Mayıs 2018 - 09:21 | #33

  kay :

  Öncelikle merhaba hocam ben özel güvenlik görevlisi sertifikasını yeni aldım ögg kimliğini çıkarmak için herhangi bir süre varmı

  Sertifika üzerinde yazan tarihler arasında başvuru yapabilirsiniz. Her yıl başı vergiye zam gelir, rapor bir yıl geçerlidir. Bunları dikkate alarak hareket etmenizde yarar var. İyi günler.

 34. 23 Mayıs 2018 - 09:25 | #34

  Tuna :

  Aralık ay’ının sonlarına doğru kart sürem bitecek Eylül 30 dakika sınava girsem olurmu?

  İlinizde sertifika-kimlik onay işlemlerinin ne kadar zaman aldığını öğrenerek karar vermeniz doğru olur. Yaklaşık olarak sınavdan bir ay sonra sertifikayı alıp hemen başvuru yapsanız muhtemelen yetişir gibi görünüyor. Ancak işlemler ve süreleri illere göre değiştiği için bulunduğunuz ildeki kurslara danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 35. 23 Mayıs 2018 - 09:26 | #35

  Fatih kızılkaş :

  Merhaba hocam ben emniyetten kimliğimi almadım bir ay oldu beni aradılar kartın geldi emniyette diye bi sıkıntı olurmu kartın
  emniyette durmasının süresi varmı

  Teslim alınmayan kartların ne kadar süre ile saklandığını inanın bilmiyorum. Randevulu teslim değilse sorun olmaz sanırım. İyi günler.

 36. 04 Haziran 2018 - 13:26 | #36

  Tulay ozcan :

  Merhaba hocam ben 2010 ozelguvenlik sınavına silahsız girdim kazandım ve dosyamı gidip emniyetten aldim ama dosyam kayboldu ama ben istambulda ikametim ama ben adanada almstim dosyamı neyapmam gerekiyor bana yardımcı olurmsnz bide dosyamda yazan soyad ilk evligimn soyadı şimdi 2.evligimi yaptım nasıl olacak hocam.

  Bulunduğunuz ildeki özel güvenlik şubeye bizzat başvurup sınavı kazandığınıza dair ekran çıktısı talep edin. Özel güvenlikte dosya şahıslara verilmez, kaybettiğinizi sandığınız şey sertifika sanırım. İşlemler TC numarası üzerinden yürütüldüğü için soyadı değişikliği sorun olmaz. Ancak alacağınız belge ile kimlik alamazsınız, önce yenileme yapmanız gerekir. İyi günler.

 37. 08 Haziran 2018 - 11:55 | #37

  Yasin :

  Sa iyi günler hocam ben silahlı ögg temel sınavını kazandım. Ankara da kimlik 2-3 ay arasında teslim ediliyormuş bu süre zarfında geçici bir belge veriliyor mu kimlik yerine geçen yoksa kimlik gelene kadar iş başı yapamıyor muyuz kolay gelsin

  Temelden başvurularda geçici belge verilmez. Yenileme ise alabilirsiniz. İyi günler.

 38. 14 Haziran 2018 - 08:34 | #38

  Ahmet :

  Merhaba
  Sertifika mı aldım yanlış kimlik kartı çıkartmadım.Sertifika sürem olan 5 yı da geçti kimlik çıkarmadım şimdi çıkarmak istiyorum ne yapmam gerekir teşekkür.

  5 yıllık sürenin dolması nedeniyle ancak yenileme sertifikası aldıktan sonra kimlik başvurusu yapabilirsiniz. 12.08.2018 sınavına girecek şekilde eğitim almanız mümkün. Yenileme sınavlarına katılmak kaydıyla not barajı, kalma-geçme yok. Sertifikayı aldıktan sonra kursunuzdan ilinizde istenen belgeleri öğrenerek başvuru yapabilirsiniz. Daha önceden kimliğiniz olmadığı için bir defaya mahsus rapor ve vergi masrafınız olur. İyi günler.

 39. 18 Haziran 2018 - 07:21 | #39

  Umit bayirli :

  Sunavi kazandim seftikayi almadim iptal olurmu suresi varmi

  Sertifika üzerinde yazan tarihler arasında beş yıl geçerlidir. İptal olmaz ama raporun geçerliliği bir yıl, vergiye her yılbaşı zam gelir, bilginiz olsun. İyi günler.

 40. 18 Haziran 2018 - 07:22 | #40

  buket :

  ben özel güvenlik sınavına girdim kazandım sertfikamı aldım ama kimlik kartını henüz çıkartmadım çıkartıcam ama ben avm de hemen işe girmek istiyorum sertfika yeterlimi işe girmek için ? yoksa kimlik şartmı

  İlinizde istenen belgeleri ve diğer detayları kursunuzdan öğrenip kimlik başvurusu yapmanız gerekir. Soruşturma sonunda kimlik almanız mümkün, sertifika ile çalışılamaz. İyi günler.

 41. 21 Haziran 2018 - 07:06 | #41

  dkaraaytu :

  Ben 30 yaşındayım yaş sınırınız nedir acaba öğrenebilirmiyim

  Sıkça Sorulan Sorular bölümünde özel güvenlik olabilmek için aranan yaş, eğitim ve diğer hususlarla ilgili bilgi detaylı bilgi var. İyi günler.

 42. 22 Haziran 2018 - 09:50 | #42

  Ayhan :

  Ben sınav gectım seltifikayı aldım ama kımlık suan çıkarmak ıstemıyorum kac yıl seltıfıkanın gecerlılık suresı var seltıfıkaya bısı olurmu yada dursa sonradan kımlık alsam

  Sertifika, üzerinde yazılı tarihler arasında beş yıl geçerlidir. Bir yıl kalana kadar başvuru mümkün. Ancak kursa başlarken aldığınız rapor bir yıl geçerlidir. Vergiye de her yılbaşı zam gelir, bilginiz olsun. İyi günler.

 43. 23 Haziran 2018 - 15:06 | #43

  suzan :

  selam silhsız kazandım antalya kimlik kartı ne zaman çıkar 3 hafta olacak evrakları teslim edeli ne zaman çıkar kartım acaba tessekkürler

  Kimlik onay işlemleri illere göre değiştiği için kursunuz veya başvuru yaptığınız yerden sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 44. 25 Haziran 2018 - 17:29 | #44

  Mehmet nuri :

  Merhaba cevabınız için şimdiden teşekkürler benim sorum şu ben silahsız sınava girip kazandım elimde sertifikam var düzenleme tarihi de 28:08:2009 benim kimliğimi almam için ne yapmam gerekiyor tam olarak tesekkurler tekrar
  S

  Sertifikalar beş yıl geçerli olduğundan 2014′de süreniz dolmuş. Elinizi çabuk tutup yenileme eğitimini 12.08.2018 sınavına yetişecek şekilde alırsanız zaman kazanırsınız. Bu sınav için son yenileme kurslarının 28.08.2018′de başlaması gerektiğinden fazla vakit yok. Eski ve yeni sertifikalarla ilinizde istenen belgeleri kursunuzdan öğrenip kimlik başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler.

 45. 18 Temmuz 2018 - 07:02 | #45

  Mustafa :

  Merhaba 2018 sınavını kazandım kimliğim şuan emniyette fakat harcı yatıramadım kimliği alma süresi ne kadar acaba

  Kimlik onayının işleyişi illere göre değişiyor. Ankara’da harç dahil tüm belgeler tamam olmak şartıyla başvuru kabul ediliyor. İlinizde harç dekontu olmadan evrakınız kabul edildi ise detaylarını kursunuz biliyordur muhakkak. İllere göre değiştiği için o ildeki kurslar dışında doğru bilgi almanız mümkün değil. İyi günler.

 46. 18 Temmuz 2018 - 11:28 | #46

  Mustata :

  Benim sorum şu güvenlik kartımı emniyetten ne zamana kadar alabilirim güvenlik soruşturmam da tamamlanmış yani kartımın yanma olasılığı varmı

  Teslim alınmadı diye karttan doğan haklarınız elbette yanmaz. Ancak bulunduğunuz il özel güvenlik şubesinde ne kadar zaman saklandığı, bu durumlarda prosedürün ne olduğu gibi konuları sadece kursunuzdan öğrenebilirsiniz. Bu işler, illere göre değişebiliyor. İyi günler.

 47. 16 Ağustos 2018 - 13:01 | #47

  Yaprak kurtbas turhal :

  Merhabalar 2017 deki ögg sınavına girdim kazandım evraklarımı teslim ettim harç paralarını falan yatirdim. Sonra msj geldi sağlık raporunun süresi geçmiş yenileyip şu adrese gelin isleminiz durduruldu yazıyordu.
  O sırada memeleketteydim hamileydim doğum bebek falan derken aradan 1 yıl geçti şimdi tekrar evraklari yenilemem gereki
  r mi harç parası falan nasıl olacak acaba?

  Yeni tarihli rapor almanız, 2018 yılında geçerli harç rakamı ile önceki arasındaki farkı vergi dairesine yatırmanız gerekir. Sertifika üzerinde yazılı tarihler arasında beş yıl geçerlidir. Başvurduğunuz takdirde kalan süre için kimlik alırsınız. İyi günler.

 48. 25 Ağustos 2018 - 08:24 | #48

  muhammet adsan :

  2017 de ögg silahlı sertifikasını aldım ;emniyete kimlik için başvuru yapmadım ve şuan askerdeyim 2018 in son aylarında bitecek çıktığımda kimliğimi alabilirmiyim

  Sertifikalar üzerinde yazılı tarihler arasında beş yıl geçerlidir. Askerlik hizmetini tamamladığınızda kalan süreniz için başvuruda bulunabilirsiniz. İyi günler.

 49. 31 Ağustos 2018 - 15:57 | #49

  Aslan :

  Sertifika sınav açıklandınktan kaç gün süre çıkıyor

  Sertifika onay süreleri illere göre değiştiği için sorunuza doğru cevabı sadece kursunuz verebilir. Ankara’da işlemler bitti, adaylara dağıtım başladı. İyi günler.

 1. 15 Şubat 2009 - 13:29 | #1
Yorum Sayfaları: 1 2 » Sonraki Hepsini Göster