Temel eğitimde başarılı olabilmek için sınavdan kaç puan almam gerekir ?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Temel eğitimin yazılı sınavında her biri 1 puan olan 100 soru sorulmaktadır. Başarılı olabilmek için en az 60 adedini doğru cevaplamak gerekmektedir (Yanlış doğruyu götürmüyor).

Bu yazı bugün : 48, toplamda : 72615 kişi tarafından okundu.

 1. 23 Mart 2016 - 18:10 | #1

  Adem :

  Merhabalar hocam
  Silahsiz sertifikam var bu hafta silahli icin sinava giricem silahli sorulardan ve atistan kaç puan almam gerekli.
  TEŞEKKÜRLER

  Silah bölümündeki 25 sorunun her biri iki puan, her isabetli atış 10 puan üzerinden değerlendirilmek üzere silahın tam notu 100′dür. Bu bölümlerin toplamından en az 50, ilk temel notunuzla en az 120′yi sağlayan rakamlar, silahlı geçmenize yeter. Sıkça Sorulan Sorular 12.soruda örnekleri görebilirsiniz. İyi günler.

 2. 25 Mayıs 2016 - 16:17 | #2

  Süleyman :

  Hocam ben özel güvenlik mezunuym üniversitesi okudum silah la tisa girdim puanm nasl hesaplanır

  Özel güvenlik önlisans mezunlarının silahlıya geçerken silahsız adaylarda başarı için aranan en düşük puan olan 60 kabul ediliyor maalesef. Dolayısıyla geçebilmek için silah yazılı + atış notunuzun en az 60 olması zorunlu. İyi günler.

 3. 21 Ekim 2016 - 10:15 | #3

  Eda :

  Merhabalar hocam.Ben silahsiz ögg sertifikasi almak istiyorum.Hangi konulardan sorumluyum? Hepsini yazar misiniz lutfen rica ediyorum.Benim aldigim kitapta silah bilgisi ve atis gibi konular da var bunlara calismali miyim bilmiyorum…Tesekkurler

  Bir anlamda özel güvenlik kitap özetini istediğinizin farkında mısınız bilemiyorum. Silahsız eğitim alacağınıza göre kitabınızın sadece silahsız (temel) bölümünden sorumlu olursunuz. Eğitimle ilgili sorularınızı kursunuza da sorabilirsiniz ayrıca. İyi günler.

 4. 22 Kasım 2016 - 15:40 | #4

  Tolga :

  Hocam hangi dersten kaç soru çıkıyor acaba (hukuk yangın gibi)

  Soru sayısı, ders saati ile oranlıdır. Hukuk, Güv.Ted. 20, Yangın 10 gibi. İyi günler.

 5. 12 Ocak 2017 - 09:57 | #5

  Elvan :

  Ben online test çözdüm hiç çalişmadan 61 soru dogru çözdüm ve çalişınca dahada iyi olurum diye düşünüyorum inşallah

  Çalışmadan test yapıp geçer not almanızın sınavla ilgili olumlu sonuç vereceğini düşünmüyorsunuz umarım. Özel güvenlik sınavlarında garip bir şekilde çalışmayanlar elenir. Bunun başka türlüsü olmuyor maalesef. Sorular, konulara ilişkin bilgiyi ölçer. Gerçek sınav ortamı, evde online test çözmeye benzemez. Özel güvenlik olmayı düşünüyorsanız konuları, hakları, yetkileri çok iyi anlayıp okuyup öğrenmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 6. 12 Ocak 2017 - 09:59 | #6

  Memet :

  Hocam ben oku seferdir sınavı kaybediyorum bu sınavdanda 58 almışım itiraz edebilirsem sonuç degişirmi cevabınız nedir

  Sonuçların açıklanmasını takip eden hafta başında itiraz mümkün. Şu saatten sonra itiraz olmaz. Sonraki sınava iyi hazırlanın, önceki olumsuz tecrübeyi unutun. Konuları okuyup soruları çözün. Yanlış çözdüğünüz sorunun konusunu tekrar okuyun. Bu şekilde pekiştirerek çalışırsanız hem sınavda başarılı olursunuz, hem de ileride kimlik aldıktan sonra çalışırken görevinizi bilinçle yaparsınız. İyi günler.

 7. 18 Ocak 2017 - 10:04 | #7

  İsa :

  Hocam benim sizlere sorum temel sinavda her bir sorunun kac puan getirdiğini ogrenmek istiyorum tesekkurler hayirli calismalar

  Sayfanın başında temelde her sorunun 1 puan değerinde olduğu, yanlışın doğruyu götürmediği yazıyor. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.