Yenileme Eğitimi Alanların Kimlik Müracaatı İçin Hazırlaması Gereken Belgeler

28 Nisan 2010 tarihinde yayinlandi

 

Yenileme eğitimi alanlar için  aşağıda hazırlanması gereken belgelerin listesi Ankara için sırasıyla  verilmiştir. Belgelerin detaylarıyla ilgili bilgilere  Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler  ulaşabilirsiniz.

ANKARA DIŞINDAKİ İLLERDEN BAŞVURANLAR BELGE DETAYLARINI KURS MERKEZLERİNDEN ÖĞRENMELİDİRLER.

 

 

ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTI YENİLEME BAŞVURUSU İÇİN İSTENEN BELGELER 

 

Belge örnekleri için tıklayınız.

 

1. Doldurulmuş ve imzalanmış yeni kimlik kartı (Tarih bölümleri boş olacak- sadece Ankara’dan başvuranlar için)

2. Eski özel güvenlik kimlik kartının fotokopisi

3. Dilekçe (tarih ve imzalı)

4. Arşiv araştırma formu (imzalı ve fotoğraflı 2 Adet, TC kimlik numarası yazılmış)

5. TC kimlik numarasını gösterir herhangi bir resmi belge

6. Sertifika aslı (kendiniz için mutlaka fotokopi alınız)

7. Vesikalık fotoğraf (2 adet)        

 

Kimlik başvurusunda adli sicil istenmiyor. Ancak adli sicil kaydı olanların, ilgili mahkeme kararlarından suret eklemeleri gerekir.

 

Diploma fotokopisi (noter onaylı veya kendi okulundan “Aslı Gibidir” onaylı) Ankara’dan eski ÖGG kimliğini aynen yenileyenler için (Örneğin; silahlı/silahlı, silahsız/silahsız şeklinde) diploma istenmiyor.

   

 NOT : Yukarıdaki belgeleri MAVİ PLASTİK BİR DOSYA içine sırasıyla yerleştirip AŞTİ içerisinde bulunan Öz.Güv.Ş.Md.lüğüne, BİZZAT vermeniz gerekmektedir.

 

Bu yazı bugün : 32, toplamda : 158192 kişi tarafından okundu.

 1. Serdal
  31 Ocak 2013 - 23:31 | #1

  hocam Merhaba.tüm yorumları okudum ve herkesin sorularıni da cevaplamişsiniz. Allah sizden razı olsun demeden geçmek istemedim. Iyi geceler.

 2. 22 Mart 2013 - 17:39 | #2

  erdi :

  Kimliğim suya düştü bozuldu yazıları falan silindi yenilemek için sınav girmek veya evrak geteklimi

  Bulunduğunuz il emniyetine yıpranma nedeniyle kimlik değişimi için başvurabilirsiniz. Bunun için sınava girmenize veya ekstra masraf yapmanıza gerek yok. İyi günler.

 3. 11 Şubat 2015 - 09:36 | #3

  serkan polat :

  hocam mrb benim kimlik sürem 2011 yılında sona erdi. ve ben yenileme sınavına girdim ancak dosyamı hazırlayıp emniyete götürmedim ve halen çalışmaktayım. dosyamı hazırlayıp versem ne zaman hazır olur? ayrıca bir sorum daha olacak ben yenileme sınavından sonra aldığım sertifika mı kaybettim yenisini nerden alabilirim acillll cvp verirseniz çok sevinirim

  Kayıp sertifikanın yenisini, kurs aldığınız yerden alabilirsiniz. Halen özel güvenlik olarak çalışıyorsanız başvuruyu daha fazla geciktirmeden yapmanızda yarar var. Neredeyse tekrar yenileme zamanınız gelmiş çünkü. Soruşturmanın tamamlanma süresinde bilgiyi ise başvuru yaptığınız özel güvenlik şubesinden alabilirsiniz. Genel olarak 1-2 ay diyoruz ama gelen bilgilere göre süreler çok değişti. İyi günler.

 4. 11 Şubat 2015 - 13:18 | #4

  emrah :

  Merhabalar benim kimliğin silahlı yenileme ile silahsıza çevirebilir miyim ? Teşekkürler.

  Silahlı kimliği olanların yenilerken silahsız olmaları için tek yapacakları işlem, bu isteklerini kurslarına bildirmeleridir. Bazı kurslar bunun mümkün olmayacağını söylese de dikkate almayın. Bildiriminizi silahsız yapmaları yeterlidir. İyi günler.

 5. 18 Şubat 2015 - 13:00 | #5

  kerim :

  Merhaba
  2014 şubatta yenilettim belgeyi sertifikam cikti kursta duruyor.
  Arşiv araştırması için belgeleri goturmedim kursa.kurs bana acelesi yok dedi.bir yıl geçti
  Arşiv için sure varmı belge verme suresi

  Kursun acelesi olmayabilir ama sizin kimlik kartında yazan süre dolmadan soruşturma dahil, tüm işlemlerin tamamlanmış olması gerektiği gibi bir sorumluluğunuz var. Süreniz dolmadan başvuru yapmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 6. 24 Şubat 2015 - 10:58 | #6

  can :

  selam hocam kimligimi yenilemek icin sınava girdim basarılı olmusum suan calısmıs oldugum yerde bir baskası gecici olarak calısmakta yenileme sertifikamı aldoktan sonra işime dönebilirmiyim soruşturmayı beklemeden.iyi günler

  Normal şartlarda soruşturmanın beklenmesi gerekir. Keşke sınava girdikten sonra kursunuzdan belge alıp sertifika hariç diğer belgelerle soruşturma başvurunuzu yapsaydınız. Daha fazla zaman kaybetmemek için belgeleri öğrenip hazırlamanız yararlı olur. Sertifikanız çıkınca da hemen başvuruyu yaparsınız, işyerine de soruşturmanın devam ettiğini söyleyebilirsiniz. Sonrasında inisiyatif işyerinizde, kabul ederlerse sorun olmaz. İyi günler.

 7. 24 Şubat 2015 - 11:05 | #7

  Merve :

  İyi günler hocam kayıt yenileme işlemleri için kursa başvurdum sınav ücreti ve kurs ücreti haricinde herhangi bi ücret ödenmeyeceğini söylediler fakat sınava girdim yapılacak işlemler için benden 80 tl para istediler bikaç güvenlik kursunu aradım böyle bişey olmadığını söylediler.Kursun para istemedeki gerekçesi gbt araştırması falan yapılacakmış onun için denildi böyle bi ücret varmı bilgilendirirseniz sevinirim.

  Bu araştırmayı o kursa kayıt olmadan yapmalıydınız. Yine size insaflı davranmışlar, 100 TL istedikleri de var. Yenileme aldığınıza göre özel güvenlik sektöründeki açıkları, kurslardaki bu tür sıkıntıları da biraz biliyor olmalısınız. En azından kayıt olduğunuz yer ile sertifikayı aldığınız yerin farklı olması dikkatinizi çekmeliydi. Malumunuz olduğu üzere kursların GBT araştırmasını yapma, bu bilgileri görme yetkisi yok. Bu araştırma, sadece emniyet-jandarma birimlerinde yapılabilir. Demek ki kursunuz, sizden görme yetkisi olmadığı bilgileri sağlamak için para istiyor. Bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine şikayet dilekçesi verebilirsiniz. İyi günler.

 8. 12 Mart 2015 - 08:51 | #8

  ali :

  Yenileme de saglik raporu gerekli degil mi istenilen evraklar arasında yok

  Kimlik kartı olanların yenileme başvurularında sağlık raporu-vergi dekontu vermeleri istenmez. İyi günler.

 9. 24 Mart 2015 - 13:07 | #9

  akalom :

  kimliğim silahlı. silahsız’a çevirip yenileme yapabiliyor muyuz

  Silahlı kimliği olanların silahsız yenileme için tek yapmaları gereken bu hususu, yenileme eğitimine kayıt olurken kursa bildirmesidir. Başka işlem yapmanıza gerek yok. İleride silahlıya geçmek isterseniz yenileme-uygulama eğitimi almanız yeterli. İyi günler.

 10. 24 Mart 2015 - 13:08 | #10

  seyfi :

  geçerlilik süresi dolduktan sonra kimliği yenileyemiyoruz değil mi

  Kimlik süresi dolanlar da yenileme eğitimi alabilir. Tek zararları aradaki sürede, özel güvenlik olarak çalışamamaktır. Yenileme sınavının açıklandığı günden geçerli beş yıllık yeni süre başlar. İyi günler.

 11. 24 Mart 2015 - 13:12 | #11

  özgür :

  hocam iyi aksamlar ben 3 ay sonra yenileme sınavına giricem ama ben kurstan aldıgım sertifikayı kaybettım ama fotokopisi duruyor sertifikayı aldıgım kursta kapandı ne yapmam lazım aslını almam için aslı olmadan yenilemeye girememmi iyi günler

  Kimliğiniz varsa sertifika aslı, muhtemelen emniyettedir. Yenileme eğitimine özel güvenlik kimliğinizle kayıt olabilirsiniz. Sertifika, kimliği olmayanlar için gereklidir. Fotokopi ile kursa kayıt olabilirsiniz. Ancak kimliğiniz yoksa ve kimlik başvurusu yapacaksanız eski ve yeni sertifikaların asıl suretleri istenir. Kursun kapandığı, bulunduğunuz il özel güvenlik şubesi tarafından biliniyordur. Dolayısıyla ne şekilde hareket edeceğinizi oradan öğrenmenizde yarar var. İyi günler.

 12. 03 Nisan 2015 - 11:24 | #12

  Serhat Aydın :

  Özel güvenlik yenileme sınavı kazanıp özel güvenlik kimlik yenileme için verdim oradaki memur arkadaş yenileme kimlik kartı yenilenmiyor sonra sorun çıkmasın bu normal mi anormal bir durum mu beni aydınlatırsanız çok sevinirim…

  2014 yılbaşından itibaren yenileme yapanlara yeni kimlik kartı veriliyor. Bu kart, eski kartın yeni bilgilerle tanzim edilmiş hali şeklinde. Kart temini konusunu kursunuzla görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 13. 07 Nisan 2015 - 16:26 | #13

  Erkan :

  Hocam ben kimlik yenileme yapıcam parmak izi fotokopisi istiyorlar ama bende fotokopisi yok kayboldu galiba bunun için napmam lazım

  Parmak iziniz sisteme daha önce girildi ise yenisini istemezler. Bu işlemler ne yazık ki illere göre farklı olabiliyor. Sağlıklı bilgi için kursunuza danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 14. 11 Nisan 2015 - 12:47 | #14

  Sevgi KAYA :

  Yenileme serfitikamla ve diyer belgelere özel güvenlik şubesine başvurdum oradaki polis memuru bana şunu dedi sizin kimlik kartınız yenilenmiyor eski kimlik kartınızla çalışmaya devam edeceksiniz iş başvurusunda eski kimlik kartı olduğu için sıkıntı yaratırım yaka kartı yenileme ücretli mi ve nasıl yapabilirim

  2014 yılbaşından itibaren eski kartların yeni bilgilerle tanzim edilmiş hali veriliyor. Barkodlu kartlar çıkacak diye yeni kart verilmiyordu, ancak o proje rafa kalkmış. Dolayısıyla yeni kart alabilmeniz gerekir. İyi günler.

 15. 11 Nisan 2015 - 12:48 | #15

  Ahmet KARABOĞA :

  Yaka kartım kayboldu nasıl çıkartırım ve ücreti varmı varsa ne kadar

  Bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine başvurmanız gerekir. Herhangi bir ücret istenmez. İyi günler.

 16. 14 Nisan 2015 - 11:14 | #16

  EMRAH :

  HOCAM MRB. KIMLIK KARTIMIN SURESI 04.03.2016 DA BITIYOR KASIM AYINDAKI SINAVA GIRSEM KIMLIK YETISIR MI?

  Yenileme eğitimini bu şekilde zamanlarsanız uygun olur. İstenen şekilde soruşturma dahil tüm işlemleriniz kimlik sürenizden önce tamamlanacağından sorun yaşamazsınız. İyi günler.

 17. 16 Nisan 2015 - 17:02 | #17

  Hüseyin :

  Merabalar kolay gelsin 17.12.2015 tarihinde kimlik kartimin süresi doluyor nezaman yeniletmem lazim birde kurs için hangi belgeler lazım şimdiden teşekkürler

  Kimlik süreniz dolduğunda soruşturma dahil tüm işlemlerin tamamlanmış olması gerektiği için 23 Ağustos veya 04 Ekim 2015 sınavına girebilirsiniz. Kayıt için istenen belgeleri, kursunuzdan öğrenmeniz gerekir. İyi günler.

 18. 21 Nisan 2015 - 09:25 | #18

  murat :

  Hocam 33 yenileme girdim silahlıya çevirmek istediğim zaman bu temel sınavdaki puanmı yoksa yenilemedeki puanlamı hesaplanıyor sılahlıya çevirmek istediğim zaman.
  not silahsız güvenliğim.

  Silah eğitimi, temel bölüme dahil olduğu için yenileme notuna değil, ilk temel nota bakılır. İyi günler.

 19. 21 Nisan 2015 - 09:26 | #19

  ertan :

  33.silahlı yenileme sınavını kazandım hazırlamam gereken evraklar nelerdir lütfen yardımcı olurmusunuz teşekkürler

  Kimlik başvurusunda istenen belgeler ve adetleri illere göre değiştiği için bu soruyu kursunuza sormanızı tavsiye ederim. Maalesef bir standardı yok. İyi günler.

 20. 23 Nisan 2015 - 11:38 | #20

  ozkan :

  valla helal olsun hocam ellerın dest gormesın bende soru soracaktım ama soracagım soru 10 kez sorulmus 10 nuna da cvp vermıssın kolay gelsın

  Anlayışınız için teşekkür ederim. Bir kaç sayfa incelense dediğiniz gibi cevaplar görünecek ama genelde okunmadığı için herkes ayrı ayrı soruyor. Ben de elimden geldiğince cevaplamaya çalışıyorum. Hoşçakalın.

 21. 28 Nisan 2015 - 07:37 | #21

  Ramazan :

  slm hocam benim kimliğiin süresi doldu şimdilik calışmıyorum ögg de 5 yıl sonra yenılesem olurmu.saygılarımla

  Özel güvenlik olarak çalışmıyorsanız yenilemeyi geç yapmakla kaybınız olmaz. Yenileme eğitimine katıldığınız tarihten itibaren yeni beş yılınız başlar. İyi günler.

 22. 30 Nisan 2015 - 07:37 | #22

  ebru :

  slm hocam ben 2011 de yenileme icin sinava girdim evraklarda emniyete teslim ettim ama emniyettin verdigi kağidi kaybettim sertifikanin da fotokobisinide almamisim bu noktada is icin benden bunnlardan birini isterler mi ?eğer bunlari istemezlerse de emniyetten herhangi bir teftis oldugunda is yeri icin sıkıntiyor olurmu (sinav giris belgem dahiahi duru

  Özel güvenlik kimlik kartınızı kaybettiğinizden yenisini çıkarmak için emniyete başvurmanız gerekir. Özel güvenlik olarak çalışabilmek sadece kimlik kartı ile mümkündür. Sertifika fotokopisi olsaydı dahi çalışmanız için yeterli değil. İyi günler.

 23. 30 Nisan 2015 - 07:40 | #23

  hakan :

  merhaba hocam benim sertika suresi 30 nisan 2015 bitiyor 24 mayistaki sinava giriyorum suan calimaktayim kurstan bir sikinti olmaz dediler ama genede icim rahat deyil

  Özel güvenlik kimlik kartınızdaki süreye kadar soruşturma dahil tüm işlemlerinizin tamamlanmış olması gerekir. Şu halde açığınız 24 günden fazla. 24.05.2015 yenileme sertifikaları ancak 24.06.2014 gibi çıkar. Hemen başvursanız dahi soruşturma da 1-2 ay sürer. Bu durumda işlemleri çabuklaştırmak için kursunuzdan ilinizde istenen belgelerle (sertifika hariç) soruşturma için önceden başvurmak olabilir. Detaylarını kursunuzla görüşmeniz yararlı olur, işlemler illere göre farklı olabiliyor. İyi günler.

 24. 04 Mayıs 2015 - 08:36 | #24

  selami baltacı :

  hocam merhaba yenilemelerde arşiv sorusturması tekrar yapılıyormu?arşiv soruşturması yapılırken çalışılırmı teşekkür ederim.

  Arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması yenilemelerde de yapılıyor. Kimlik süresi dolmadan başvurduysanız çalışmak mümkün. İyi günler.

 25. 08 Mayıs 2015 - 08:01 | #25

  İbrahim ot :

  İyi günler ben İstanbul da ikamet ediyorum yenilemeyi Tekirdağ da yaptırdım kimliğinde Tekirdağ valiliği yazıyor ama ikametim İstanbul olduğu için İstanbul emniyetine götürmek gerekiyormuş doğrumu bir sorun olmaz değilmi

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydının bulunduğu ilden yapılabilir. Eğitimin başka ilden yapılması durumu değiştirmez. İstanbul’da istenen belgelerler başvuru yapabilirsiniz. İyi günler.

 26. 08 Mayıs 2015 - 08:03 | #26

  engin solak :

  hocam merhaba ben buğun evrakları teslim ettim ama sertifikanın aslını almadılar fotokobisini aldılar aslını bana verdiler git 1 ay sonra gel dediler sıkıntı olurmu ben sonrakiler aynı uygulama yaptılar. bilgi bekliyorum.

  Normal şartlarda sertifikanın fotokopisi emniyet için yeterli. Sonuçta başvuranla ilgili tüm bilgiler ellerinde. Şimdiye kadar bazı illerde sertifika aslı, bazı illerde fotokopisi alınıyordu. Bu nedenle sizin açınızdan sorun yok. İyi günler.

 27. 09 Mayıs 2015 - 14:11 | #27

  eren :

  hocam merhaba belki daha once sorulmustur lakın goremedım ben kimlik kartımı silahlı olarak yenıledım kazandı belgemı kurstan aldım emnıyete gıdıp arsıv arastırma formunu vermemın acelesı varmıdır yanı su an baska bır ıste calısıyorum fırsatım olup gıdemıyorum belge almaya bılgılendırısenız sevınırım saygılar…

  Girdiğiniz sınavın açıklandığı tarihten itibaren beş yıllık süre başlar. Siz sertifikayı-kimliği alsanız da almasanız da o süre kendiliğinden ilerler. Beş yıl içerisinde istediğiniz zaman kimlik başvurusu yapabilirsiniz. Ancak raporlarda geçerlilik süresi olan bir yıl dolduktan sonra başvurursanız yenisi istenir. Vergi de her yıl değiştiği için başvurduğunuz yıl istenen miktarı yatırmanız gerekir. Sonuç olarak başvuru yapmadınız diye kimlikle ilgili hakkınız yanmaz. İyi günler.

 28. 20 Mayıs 2015 - 09:36 | #28

  salih :

  Hocam yenileme için gerekli herşeyi teslim ettim , teslim alındı belgesi verdiler eski kartınla çalışmaya devam et dediler .. Benim devam eden bir mahkeme davam var , sicil kaydım yok sıkıntı çıkarmı

  2014 yılbaşından itibaren yenileme yapanlara eski kartların yeni bilgilerle yazılmış hali veriliyor. Artık eski kartla çalışılmıyor. Devam eden mahkeme adli sicilde görünmese de arşiv araştırmasında görünür. Mahkemenin son durumunu gösterir belgeyi sizden isteyeceklerdir. Kategoriler/Kimler Güvenlik Olamaz başlıklı bölümü incelemenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 29. 20 Mayıs 2015 - 09:39 | #29

  selam :

  hocam 2 cı yenıleme kalktı dıyorlardı bırıncı yenıleme de kımlık kartımı bıle degışmedıler ne yapayım 06 08 2015 te bıtecek olan sertıfıkayı dgiştırımmı bıde kamuda çıkarılma durumumuz var ne yapayım

  Yenileme kalkmadı, öyle ikinci-üçüncü diye bir sıralama da yok. 20 Temmuz 2015′e kadar tamamlanacak şekilde kurs görmeniz halinde 23.08.2015 sınavına girmeniz mümkün olur. Yenileme sonuçları geç açıklandığı için sertifikayı en erken 23.09.2015′de alacakmışsınız gibi düşünebilirsiniz. Bunun bir de soruşturma için geçecek bir-iki ayı var. İşlemleri çabuklaştırmak için eğitim tamamlandıktan sonra kursunuzdan bir yazı almanız ve ilinizde istenen belgeleri öğrenerek sertifika hariç soruşturma için başvuru yapmanız mümkün. Böylece sertifikayı alana kadar soruşturma biterse bir-iki ayı öne çekmiş olursunuz. Başka yapacak bir şey yok. Kamudaki işi de buna göre değerlendirmeniz gerekir. İyi günler.

 30. 23 Mayıs 2015 - 08:07 | #30

  tufan :

  hocam merhaba ben özel güvenlik yenileme sertifikamı kaybettim ne yapmam gerekiyo

  Kimlik yenileme için emniyete başvuru yaptıysanız aslını oraya vermişsiniz demektir. Başvuru yapmadıysanız kursunuza başvurmanız gerekir. İyi günler.

 31. 25 Mayıs 2015 - 16:37 | #31

  yalçın :

  hocam benım sertıfıka 08.06.2015 tarıhınde doluyor 24.05.2015 sınavına girdim sorun olurmu

  Yenileme sonuçları açıklanmadan süreniz dolmuş olacak. Bu nedenle kursunuzdan sınava girdiğinize dair bir belge almanız, bulunduğunuz ilde istenen belgeleri öğrenmeniz gerekir. Sertifika hariç diğer belgelerle soruşturma için başvurursanız en azından o süreyi öne çekmiş olursunuz. İyi günler.

 32. 18 Haziran 2015 - 07:29 | #32

  Esra :

  Hocam bnde güvenligimde yanlız benim sorum eşim icin oda güvenlik görevlisi sertifikasının suresi dolmak üzere yanlız sertifakasını kaybetti suan fotokobisiyle calışıyor yeniletmek icin nası yapmamız gerekli aslınıda istiyorlarmış cünkü tekrar cıkartsa sonra yeniletse ne kadar ücreti olur masrafı

  Eşinizin sertifika ile çalışması mümkün değil, muhtemelen kimliği vardır. Kimliği olanların da sertifikanın aslını özel güvenlik şubeye vermiş olması yüksek ihtimal. Bu nedenle eşinizin sertifika ile uğraşmasına gerek yok. Kimlik kartı ile yenileme yapabilir. Sertifikayı tekrar çıkartmak için kursu ile görüşmesi gerekir. Masraflar konusu illere göre değiştiği için bulunduğunuz ilden araştırmanızda yarar var. İyi günler.

 33. 24 Haziran 2015 - 10:59 | #33

  ali :

  hocam benim kimlik kartımın suresı 2011 yılında doldu ben özel guvenlık olarak hic calısmadım 2014 aralık ayında yenıleme yaptım fakat sertıfıkanın gecerlılık suresı 2016 da sona erıyor sure 2011 yılındanmı baz alınıyor tesekkurler

  2014′de yenilemeden aldığınız sertifikanın süresi yanlış yazılmış sanırım. Yenileme sonucu açıklandığı tarihte, ilk sertifikanın günü geçmişse o açıklamanın yapıldığı gün, sertifikanın günü geçmemişse dolduğu günden başlayacak şekilde beş yıl olarak yazılması gerekirdi. 2014′de yapılan yenilemenin süresi hiç bir şekilde 2016′da dolmaz. Kursunuzla görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 34. 25 Haziran 2015 - 09:23 | #34

  Kadir :

  Merhaba
  Benim kimliğimin süresi 2010 yılında sona erdi.Şimdi tekrar yeni kimlik çıkartmak istiyorum şirketiniz kayıt ve kurs v.s. konusunda ne kadar ücret alıyor ayrıca ne sürede yeni kimliğe sahip oluyorum ve size kayıt için gerekli olan hangi belgeleri getirmeliyim???
  Teşekkürler

  Yenileme eğitimi alarak sürenizi beş yıl daha uzatabilirsiniz. Ankara’da iseniz iletişim bölümündeki telefon numaralarından arayarak detayları öğrenmenizi tavsiye ederim. Silahlı-silahsız kurs-sınav ücretleri farklı olup illere kurs ücreti, istenen belgeler illere göre değişir. 20 Temmuz’a kadar tamamlanacak şekilde eğitim aldığınız takdirde 23.08.2015 sınavına girebilirsiniz. Sınavda kalma-geçme yok ama işlemler bir hayli uzun zaman alıyor. Kimliği almanız Ekim sonunu bulabilir. İyi günler.

 35. 26 Haziran 2015 - 11:47 | #35

  Huseyin :

  Hocam mrb ben 23 agustosta sinava girecem ekimin 15 de bitiyo benim karttaki tarih calisiyorum gerekeni o tarihe kadaryada sertifikayi alsam isyerine fotakapisini versem Kabul ederlermi

  Halen özel güvenlik olarak çalışıyorsanız süre bitmeden soruşturma dahil tüm işlemlerin tamamlanmış olması gerekir. Sınava girmek yeterli değil. Yenileme sertifikanız yaklaşık 23 Eylül gibi çıkar. Soruşturma için yeterli süre kalmamış oluyor. Bu nedenle kursunuzdan bulunduğunuz ilde soruşturma için istenen belgeleri öğrenip sertifika hariç başvurabilirsiniz. Sertifika çıkana kadar soruşturmanız tamamlanırsa kimlik süreniz dolmadan işleminiz biter. İyi günler.

 36. 29 Haziran 2015 - 12:18 | #36

  oben :

  İyi akşamlar.Silahli yenileme sinavini kazandim.Şirketten sınav sonucu almamız gerekiyor mu?yoksa evraklarımızı hemen hazırlayip güvenlik şubeye mi gitmemiz gerekiyor? Teşekkür ederim.

  Yenileme sertifikasını kursunuzdan almanız, ilinizde istenen belgeleri öğrenmeniz gerekir. İyi günler.

 37. 01 Temmuz 2015 - 14:34 | #37

  tevfik :

  slm hocam 2013 yılında yenileme yaptım bana kart yerine bir yazı verdiler ögg olarak çalışabilir diye. o yazı eski işyerimde kaldı şimdi yeni bir yerde işe başlıyacagım ne yapmam lazım? eski çalıştıgım yerden belgeyi emniyetten çıkartabilecegim söylendi..eski işyerim bodrumda idi yenisi çerkezköyde. teşekkür ederim.

  İkamet kaydınızın olduğu yer özel güvenlik şubesine, yıpranma nedeniyle kimlik kartınızın yenilenmesi için başvurmanızı tavsiye ederim. Kayıtlardan süreniz görüneceği için eski işyerinizdeki belgeye ihtiyaç olmaz. İyi günler.

 38. 04 Temmuz 2015 - 15:54 | #38

  temel ölmez :

  SLM İYİ GÜNLER HOCAM BENİM GÜVENLİK KARTIMIN SÜRESİ DOLDU 06.11.2014 DE TEKRAR YENİLEMEK İÇİN NE YAPMAM GEREKİYOR ACABA BENİ BİLGİLENDİRİRMİSİNİZ. GÜVENLİK OLARAK ÇALIŞMIYORUM AMA HER AN HAZIR OLSUN DİYE BİR GÜN YENİLEMEK İSTİYORUM TŞK SAGOLUN.TRABZON İLİNDE İKAMETKAH ETMEKTEYİM.

  Bulunduğunuz ildeki kurslardan birine başvurup yenileme eğitimi almanız yeterli. Gireceğiniz sınavın açıklandığı tarihten itibaren yeni beş yıllık süreniz başlar. Belge ve müracaatla ilgili detayları da kursunuzdan öğrenmeniz yararlı olur. 08 Temmuz’a kadar başlayacak 20 Temmuz’a kadar tamamlanacak şekilde eğitim alırsanız, 23 Ağustos sınavına girmeniz mümkün olur. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.