Yenileme Eğitimi Alanların Kimlik Müracaatı İçin Hazırlaması Gereken Belgeler

28 Nisan 2010 tarihinde yayinlandi

 

Yenileme eğitimi alanlar için  aşağıda hazırlanması gereken belgelerin listesi Ankara için sırasıyla  verilmiştir. Belgelerin detaylarıyla ilgili bilgilere  Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler  ulaşabilirsiniz.

ANKARA DIŞINDAKİ İLLERDEN BAŞVURANLAR BELGE DETAYLARINI KURS MERKEZLERİNDEN ÖĞRENMELİDİRLER.

 

 

ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTI YENİLEME BAŞVURUSU İÇİN İSTENEN BELGELER 

 

Belge örnekleri için tıklayınız.

 

1. Doldurulmuş ve imzalanmış yeni kimlik kartı (Tarih bölümleri boş olacak- sadece Ankara’dan başvuranlar için)

2. Eski özel güvenlik kimlik kartının fotokopisi

3. Dilekçe (tarih ve imzalı)

4. Arşiv araştırma formu (imzalı ve fotoğraflı 2 Adet, TC kimlik numarası yazılmış)

5. TC kimlik numarasını gösterir herhangi bir resmi belge

6. Sertifika aslı (kendiniz için mutlaka fotokopi alınız)

7. Vesikalık fotoğraf (2 adet)        

 

Kimlik başvurusunda adli sicil istenmiyor. Ancak adli sicil kaydı olanların, ilgili mahkeme kararlarından suret eklemeleri gerekir.

 

Diploma fotokopisi (noter onaylı veya kendi okulundan “Aslı Gibidir” onaylı) Ankara’dan eski ÖGG kimliğini aynen yenileyenler için (Örneğin; silahlı/silahlı, silahsız/silahsız şeklinde) diploma istenmiyor.

   

 NOT : Yukarıdaki belgeleri MAVİ PLASTİK BİR DOSYA içine sırasıyla yerleştirip AŞTİ içerisinde bulunan Öz.Güv.Ş.Md.lüğüne, BİZZAT vermeniz gerekmektedir.

 

Bu yazı bugün : 64, toplamda : 145600 kişi tarafından okundu.

 1. 08 Ocak 2015 - 08:13 | #1

  murat hacı :

  İyi günler. Yenileme sinavini geçtim. Emniyetten sertifikami aldım. Parmak izi kağıdını da aldım. Gönderdiler. Yeni kimlik verilmeyecek mi ? Yada ne kadar surede çıkıyor yeni kimlik. Kolay gelsin

  Yenileme başvurusu yapanlara eski kimliklerin yeni hali veriliyor. Sertifika ve bulunduğunuz ilde istenen belgeleri hazırlayıp emniyete kimlik başvurusu yapmanız gerekir. İllere göre onay süreleri değiştiği için başvuruda sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 2. 13 Ocak 2015 - 16:55 | #2

  çağdaş yıldırım :

  gülşen hanım benim kimliğim silahsız şuan aldığım sertifika 2011 yılında aldım sertifikam silahlı kurs başvurusuna gittim kayıt için bunda hata var denildi nasıl kimlik silahsız sertifika silahlı diye yapmadılar bu işten bişey anlamadım emniye sorıcam zaten bide size sorıyım dedim hata kimde ?

  Biraz karışık anlatmışsınız. Siz daha önce silahlı eğitim alıp silahsız kimlik çıkardıysanız durum normal. Ancak ilk eğitiminiz de silahsız olduğu halde yenilemede silahlı yazıyorsa gerçekten bir karışıklık var demektir. Detaylı bilgi için emniyete sormanız doğru olur sanıyorum. İyi günler.

 3. 24 Ocak 2015 - 16:00 | #3

  Abdullah :

  iyi günler öncelikle yardımcı olacağınız icin şimdiden teşekkürler silahlı kimligimin suresi 10.2015 tarihi itibari ile doluyo suanda guvenlik olarak çalışıyorum yenileme icin basvuruyu ne zaman yapmam gerekiyor ayrica yenileme kurs fiyatları kurslara gore degisiyo mu…

  En geç 24 Mayıs 2015′de yapılacak sınava girmeniz gerekir. Yenileme sertifikası, sınavdan yaklaşık bir ay sonra çıkar. Soruşturma vb. işlemler için de en az bir ay geçer. Dolayısıyla halen özel güvenlik olarak çalışıyorsanız, 23.08.2015′deki sınav sizin için oldukça geç olur. Yeni sertifikanıza öncekinin bitişinden başlayacak şekilde tarih yazılacağı için süre açısından erkene çekmek gibi bir zararınız olmaz. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 3 Hepsini Göster