Yenileme Eğitimi Alanların Kimlik Müracaatı İçin Hazırlaması Gereken Belgeler

28 Nisan 2010 tarihinde yayinlandi

 

Yenileme eğitimi alanlar için  aşağıda hazırlanması gereken belgelerin listesi Ankara için sırasıyla  verilmiştir. Belgelerin detaylarıyla ilgili bilgilere  Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler  ulaşabilirsiniz.

ANKARA DIŞINDAKİ İLLERDEN BAŞVURANLAR BELGE DETAYLARINI KURS MERKEZLERİNDEN ÖĞRENMELİDİRLER.

 

 

ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTI YENİLEME BAŞVURUSU İÇİN İSTENEN BELGELER 

 

Belge örnekleri için tıklayınız.

 

1. Doldurulmuş ve imzalanmış yeni kimlik kartı (Tarih bölümleri boş olacak- sadece Ankara’dan başvuranlar için)

2. Eski özel güvenlik kimlik kartının fotokopisi

3. Dilekçe (tarih ve imzalı)

4. Arşiv araştırma formu (imzalı ve fotoğraflı 2 Adet, TC kimlik numarası yazılmış)

5. TC kimlik numarasını gösterir herhangi bir resmi belge

6. Sertifika aslı (kendiniz için mutlaka fotokopi alınız)

7. Vesikalık fotoğraf (2 adet)        

 

Kimlik başvurusunda adli sicil istenmiyor. Ancak adli sicil kaydı olanların, ilgili mahkeme kararlarından suret eklemeleri gerekir.

 

Diploma fotokopisi (noter onaylı veya kendi okulundan “Aslı Gibidir” onaylı) Ankara’dan eski ÖGG kimliğini aynen yenileyenler için (Örneğin; silahlı/silahlı, silahsız/silahsız şeklinde) diploma istenmiyor.

   

 NOT : Yukarıdaki belgeleri MAVİ PLASTİK BİR DOSYA içine sırasıyla yerleştirip AŞTİ içerisinde bulunan Öz.Güv.Ş.Md.lüğüne, BİZZAT vermeniz gerekmektedir.

 

Bu yazı bugün : 100, toplamda : 171537 kişi tarafından okundu.

 1. 12 Ağustos 2015 - 07:23 | #1

  Özge :

  Merhaba;
  Kurs ucreti sinav ucreti disinda devlete harc yatiriliyormu?

  Kategoriler/Kimlik Maliyeti başlıklı yazıyı lütfen inceleyiniz. İyi günler.

 2. 08 Eylül 2015 - 14:15 | #2

  ilyas :

  merhaba hocam 16.08.2015 tarihinde sürem doldu.23.08.2015 yenilemeye girdim,sertifika cıktıktan sonra aktif olarak çalışmaya devam edebilirmiyim teşekkürler

  Kimlik süresinin bittiği tarihten önce, soruşturma dahil tüm işlemlerin tamamlanması gerekirdi. Şu halde inisiyatif işyerinizde, soruşturma işlemlerinizi bir an önce başlatmanız lehinize olur. İyi günler.

 3. 16 Eylül 2015 - 08:37 | #3

  ilyas :

  merhaba hocam 23.08.2015 yenileme sınavını kazandım.475 tl harç parasını yatırdıktan sonra herhangi bi para isteniyormu.ve ayrıca tekrardan saglık raporu isteniyormu tesekkur ederim

  Daha önceden özel güvenlik kimlik kartı olup yenileme eğitimi alanlardan vergi-rapor istenmez. İyi günler.

 4. 16 Eylül 2015 - 08:42 | #4

  Bülent :

  Merhaba hocam 23 agustos ta silahli yenileme sinavina girdim.Sinava aydin da girdim ama suan Mersin e geldim sertifikami kurs yeri adresime gonderse ve ben burda mersinde sertifikami emniyet ozel guvenlik biriminde onaylatma sansim varmi?Var ise sertifika ve diploma haricinde herhangi belge isteniyormu? Tesekkurler..

  Sertifika onaylandıktan sonra teslim edilir. Kimlik başvurusunu Mersin’den yapabilmeniz ise ancak ikamet kaydınızı da aldırmanız şartıyla mümkün olur. İstenen belgeler illere göre değiştiği için Mersin’den öğrenmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 5. 03 Ekim 2015 - 13:42 | #5

  MURAT :

  hocam merhaba….arşiv araştırma formu en alttaki kimlik bilgileri onay bölümü muhtarlıkmı onaylayacak yoksa güv.şubede mi onaylayacaklar kurstan bilgi vermediler ayrıca bu formdan kaç adet isterler hepsi asıl mı yoksa 1 asıl geriye kalan adet fotokopi mi olacak…lütfen acil cevap

  Belirttiğiniz bölüm evrakı teslim alan emniyet birimi tarafından onaylanıyor. Bu belgeden fotoğraflı-imzalı iki asıl istenir. İyi günler.

 6. 10 Ekim 2015 - 15:51 | #6

  özkan :

  hocam meraba.hocam ben güvenlik sertifikamın aslını kaybettim simdi yenileme için basvuru yapacam ama sertifikanın aslı isteniyor bu sertifikanın aslına nerden ulaşabiliriz.yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin.

  Kimliğiniz varsa muhtemelen sertifika aslı emniyettedir. Kimlik fotokopisi veya sertifika fotokopisi ile eğitim alabilirsiniz. Aslını kim istiyor anlayamadım ama temin için kursunuza başvurmanız gerekir. İyi günler.

 7. 10 Ekim 2015 - 15:52 | #7

  cahit değirmenci :

  yenilemede istenen fotoğraflar beyaz üzerine çekilmiş olmalı deniyor. bendeki fotoda koyu mavi ve 7-8 yıl önceki fotolar sorun olurmu.başına gelen varmı böylebir durum anlatırmısınız.

  Özel güvenlik kimlik işlemlerinde son altı aya ait fotoğraf istenir. İyi günler.

 8. 19 Ekim 2015 - 16:39 | #8

  mert dereli :

  Merhaba hocam devam etmekte olan bir davam var silahlı yenilemede sorun yaşarmıyım acaba

  Yan sütun Kategoriler/Kimler Güvenlik Olamaz başlıklı yazıyı incelemenizi tavsiye ederim. Devam eden davaya konu olan suç, ceza süresi gibi bilgiler gerekir. İyi günler.

 9. 19 Ekim 2015 - 17:47 | #9

  zeki yaşar :

  hocam 29/11/2015 tarihinde yenileme sınavına gireceğim 26/12/2015 tarihinde son gün sertifikam yetişir mi?aktif çalışıyorum bu zaman zarfında çalışmama engel olur mu? iyi akşamlar saoğlun.

  Sertifikayı beklemeden kursunuzdan eğitimin tamamlandığına ilişkin bir belge alıp sertifika hariç tüm belgelerle ikamet ettiğiniz il özel güvenlik şubesine soruşturma için başvurmanız gerekir. Böyle yaparsanız soruşturma için geçecek süreyi öne çekmiş olursunuz. Sertifikanın yetişmesi biraz da kursunuza bağlı olduğu için kursunuzla görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 10. 11 Kasım 2015 - 18:02 | #10

  Gökhan :

  Merhaba hocam geçen yıl yenileme eğitimi aldım güvenlik şubeye gittiğimde evraklarımı verdim belli bi süre sonra tekrar gittiğimde yaka kartı verilmediğini öğrendim sertifikamı ni kaç fotokopi ile beraber bana geri verdiler sertifikanın aslına baktığımda verdiğim şekilde aldığımı gördüm fakat fotokopilerin birinde kimlik müracaatı yapılmıştır diye bi ibare gördüm bir kaç polis memurunun da imzası vardı şimdi hocam ben güvenlik olarak bi işyerinde çalışmak istesem sertifikanın aslında yenilenme gibi ibare olmaması sorun olur mu yoksa sertifikanın fotokopisi de kabul edilir mi

  Kimlik verilmemesinin sebebini anlayamadım. Soruşturmada bir olumsuzluk mu vardı acaba? Sadece sertifika ile güvenlik olarak çalışmak mümkün değil. Kart alamamanızın nedenini yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım. İyi günler.

 11. 13 Kasım 2015 - 15:27 | #11

  Harun Atilla :

  Hocam merhaba kimlik kartım çıktı press yaptırmak için götürdüğüm kırtasiyede presten sonra delinmesini söyledim delerken birazcık kağıt kısmınıda delmişler fakat bilgilerim delinmemiş sadece üst çerçeveden ufacık biryer, sıkıntı olur mu ? teşekkürler

  Belirttiğiniz durumun sorun olacağını zannetmiyorum. Kimlik kartları kalitesiz kağıttan yapıldığı için zamanla yıpranıyor zaten. İyi günler.

 12. 13 Kasım 2015 - 15:29 | #12

  Gökhan :

  hayır hocam yanlış ifade ettim sanırım benim elimde daha önceden olan bir kimlik kartım var yenileme sınavından sonra evrakları teslim ettim tekrar şubeye gittiğimde ordaki memurlar elindeki kimlik ile çalışabilirsin artık yenileme de tekrar kimlik verilmiyor mevcut kimlik ile oluyor dedi

  Yenileme eğitimi alanlara neredeyse iki yıldır yeni kimlik veriliyor. Her ne kadar yenileme eğitimi yaptığınız emniyet kayıtlarında görünse de işyerleri uğraşmamak için yeni kimlik istiyor. İlinizdeki uygulamanın detaylarını kursunuzdan sormanız daha doğru olur sanıyorum. İyi günler.

 13. 20 Kasım 2015 - 08:25 | #13

  Bekir :

  ankara aştiye dosyamı verdim soruşturmada sorun yok tamamlandığını söylediler telefonda ama kimlik kartım 45 gün oldu çıkmadı kimlik geçerlilik süresi 02.12.15 nekadar. İşyerinde kimlik elime geç geçse bile çalışılabilirmi yoksa işten atılırmıyım

  Kimliğinizin çıkıp çıkmadığını başvuru yaptığınız yere gidip sorun. Telefonda sağlıklı bilgi alınamayabilir. İyi günler.

 14. 24 Kasım 2015 - 14:22 | #14

  yücel :

  Güvenlik evrakların 2013 yılında teslim ettim bana evraklarınız teslim alınmıştır diye bir kağıt verdiler şu an kimlik kartı yok sadece evraklar teslim alınmıştır diye bir kağıt var bir sorun olurmu kimlik kartı bana vermediler

  O zamanlar yeni kimlik planlanıyordu vermediler. Artık kimlik verildiği için isterseniz başvurup kimlik alabilirsiniz. İyi günler.

 15. 28 Kasım 2015 - 15:57 | #15

  mikail :

  hocam ben ilk kartımı 19.12.2005 te aldım elimdeki kartta geçerlilik süresi 19.12.2010 tarihi yazıyor ve 05.12.2010 tarihindeki yenileme sınavına girdim yeni kart verilmedi ama aldığım sertifikada geçerlilik süresi 09.12.2015 diye yazıyor. (4 günde sınav nasıl açıklanıyor anlamadım.)şimdi benim göz önünde bulundurmam gereken kart üzerindeki tarih mi yoksa sertifika üstündeki tarih mi? ikinci sorum ise 29 kasımda yenilemeye gireceğim su an güvenlik olarak çalışıyorum ve iş yerimle durumu görüştüm bana ücretsiz izin veririz dediler.Olur da denetleme yapılırsa bir sıkıntı olur mu ne yapmalıyım? yardımcı olursanız sevinirim tesekkürler..

  Yenileme sınavına girdiğiniz zamanki uygulamada, ilk sertifikanın bitiş tarihinden başlayarak beş yıl yazılıyordu. Kursunuz 19 yerine 09 yazmış muhtemelen. Esas olan emniyetteki kayıttır. Bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine kimliğinizle uğrayıp sorabilirsiniz. Sınav sonuçları 18.12.2015′de açıklanacağı için fazla sorun olacağını sanmıyorum. İyi günler.

 16. 28 Kasım 2015 - 16:01 | #16

  Deniz :

  S.a hocam benim de bir sorum olacak. 5 yil önce güvenlik sertifika si aldım. Gecerlilik süresi mart 2016 ya kadar. Kimlik kartini hic cikarmadim. Bu süre içinde 10 ay bir ceza aldım. Uyuşturucu madde kullanmak ve tem7n etmekten. Yalniz hukmum geri birakildi. 5 yil boyunca ayni suçtan işlem gormemek üzere. Simdi evraklarimi hazırlayıp gereken mercihlere verip kimlik kartimi cikartabilir miyim. Çıkarsam yenileme isl3mini nasil yapmalıyım son 4 ay kalmis sertifiknin gecerlilik aureaine. Teşekkür ederim

  Uyuşturucu kullanma suçundan ceza alanlara HAGB de olsa Ankara’da kimlik verilmiyor. Bulunduğunuz ildeki uygulamayı oradan araştırmanız yararlı olur. Öte yandan uyuşturucu temin etmek demişsiniz. Bu sorun olabilir. Mahkeme kararıyla bulunduğunuz il özel güvenlik şubesine danışmanızı tavsiye ederim. Oradan olumlu cevap alırsanız kimlik kartı başvurusunu yaparsınız. Soruşturma devam ederken yenileme eğitimine de başvurmanız mümkün. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster