Yenileme Eğitimi Alanların Kimlik Müracaatı İçin Hazırlaması Gereken Belgeler

28 Nisan 2010 tarihinde yayinlandi

 

Yenileme eğitimi alanlar için  aşağıda hazırlanması gereken belgelerin listesi Ankara için sırasıyla  verilmiştir. Belgelerin detaylarıyla ilgili bilgilere  Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler  ulaşabilirsiniz.

ANKARA DIŞINDAKİ İLLERDEN BAŞVURANLAR BELGE DETAYLARINI KURS MERKEZLERİNDEN ÖĞRENMELİDİRLER.

 

 

ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTI YENİLEME BAŞVURUSU İÇİN İSTENEN BELGELER 

 

Belge örnekleri için tıklayınız.

 

1. Doldurulmuş ve imzalanmış yeni kimlik kartı (Tarih bölümleri boş olacak- sadece Ankara’dan başvuranlar için)

2. Eski özel güvenlik kimlik kartının fotokopisi

3. Dilekçe (tarih ve imzalı)

4. Arşiv araştırma formu (imzalı ve fotoğraflı 2 Adet, TC kimlik numarası yazılmış)

5. TC kimlik numarasını gösterir herhangi bir resmi belge

6. Sertifika aslı (kendiniz için mutlaka fotokopi alınız)

7. Vesikalık fotoğraf (2 adet)        

 

Kimlik başvurusunda adli sicil istenmiyor. Ancak adli sicil kaydı olanların, ilgili mahkeme kararlarından suret eklemeleri gerekir.

 

Diploma fotokopisi (noter onaylı veya kendi okulundan “Aslı Gibidir” onaylı) Ankara’dan eski ÖGG kimliğini aynen yenileyenler için (Örneğin; silahlı/silahlı, silahsız/silahsız şeklinde) diploma istenmiyor.

   

 NOT : Yukarıdaki belgeleri MAVİ PLASTİK BİR DOSYA içine sırasıyla yerleştirip AŞTİ içerisinde bulunan Öz.Güv.Ş.Md.lüğüne, BİZZAT vermeniz gerekmektedir.

 

Bu yazı bugün : 26, toplamda : 166075 kişi tarafından okundu.

 1. 12 Ağustos 2015 - 07:23 | #1

  Özge :

  Merhaba;
  Kurs ucreti sinav ucreti disinda devlete harc yatiriliyormu?

  Kategoriler/Kimlik Maliyeti başlıklı yazıyı lütfen inceleyiniz. İyi günler.

 2. 08 Eylül 2015 - 14:15 | #2

  ilyas :

  merhaba hocam 16.08.2015 tarihinde sürem doldu.23.08.2015 yenilemeye girdim,sertifika cıktıktan sonra aktif olarak çalışmaya devam edebilirmiyim teşekkürler

  Kimlik süresinin bittiği tarihten önce, soruşturma dahil tüm işlemlerin tamamlanması gerekirdi. Şu halde inisiyatif işyerinizde, soruşturma işlemlerinizi bir an önce başlatmanız lehinize olur. İyi günler.

 3. 16 Eylül 2015 - 08:37 | #3

  ilyas :

  merhaba hocam 23.08.2015 yenileme sınavını kazandım.475 tl harç parasını yatırdıktan sonra herhangi bi para isteniyormu.ve ayrıca tekrardan saglık raporu isteniyormu tesekkur ederim

  Daha önceden özel güvenlik kimlik kartı olup yenileme eğitimi alanlardan vergi-rapor istenmez. İyi günler.

 4. 16 Eylül 2015 - 08:42 | #4

  Bülent :

  Merhaba hocam 23 agustos ta silahli yenileme sinavina girdim.Sinava aydin da girdim ama suan Mersin e geldim sertifikami kurs yeri adresime gonderse ve ben burda mersinde sertifikami emniyet ozel guvenlik biriminde onaylatma sansim varmi?Var ise sertifika ve diploma haricinde herhangi belge isteniyormu? Tesekkurler..

  Sertifika onaylandıktan sonra teslim edilir. Kimlik başvurusunu Mersin’den yapabilmeniz ise ancak ikamet kaydınızı da aldırmanız şartıyla mümkün olur. İstenen belgeler illere göre değiştiği için Mersin’den öğrenmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 5. 03 Ekim 2015 - 13:42 | #5

  MURAT :

  hocam merhaba….arşiv araştırma formu en alttaki kimlik bilgileri onay bölümü muhtarlıkmı onaylayacak yoksa güv.şubede mi onaylayacaklar kurstan bilgi vermediler ayrıca bu formdan kaç adet isterler hepsi asıl mı yoksa 1 asıl geriye kalan adet fotokopi mi olacak…lütfen acil cevap

  Belirttiğiniz bölüm evrakı teslim alan emniyet birimi tarafından onaylanıyor. Bu belgeden fotoğraflı-imzalı iki asıl istenir. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: Önceki « 1 2 Hepsini Göster